Új privát üzeneted érkezett!

Zsebi
úristen :cry:
én itt Fehérváron tudom ezt a dokit ajánlani:
http://www.orvosoptika.hu/

voltam Lilivel is, Olival is nála, nagyon normális, alapos!
(Lilinek már szemüveget írtak, másfelest, mert állandóan könnyezett, elmentem ehhez a dokihoz is, végül egy kb 100 Ft-os szemcseppet írt fel, ami 3 nap alatt segített.....)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Kedves Szivvi!

Kosz a segitseget! Nagyon jol esett, nagyon sokmindenkitol kaptunk tanacsot (meg az ikreseken irtam egy kerdest, es sokan hivtak).

Vegul sok tanacsra hallgatva a SOTE szemklinikajan kotottunk ki (bar a dokino, akihez mentunk sok ajanlasra, es akirol hittem, hogy megnezte Pannacskat, kiderult, hogy egesz mas volt... ;-(().

A jo hir, hogy szerencsere eddig nem huzodott a szemere a dolog, tehat egyelore nincs veszelyben a latas. Viszont a nem jo hir, hogy mar 5. fajta kezelest javasoljak (es sokadig diagnozist kapjuk), es semmi sem latszik segiteni, a seb csak no, no, mar az egesz szeme teljesen korbeveve, es kb. ket-haromszemnyi nagysagu resz mar tiszta seb es holyag. Es persze igy barmikor belemaszhat a szembe.

naponta orakat szambazunk a Klinikan (naponta figyelik a szemet), es vasaroljuk meg a patika elozo naprol meg epp megmaradt keszletet (legalabb addig sem lesz patikacsod); de majd elobb-utobb csak hasznal ;-). arrol egyelore sikerult lebeszelni oket, hogy korhazba rakjanak, es infuzioban nyomjak bele a cuccot ;-(. de meg ez is johet.

Mindenesetre a tanulsag: ha szajsebetek van (herpesz), ISZONYUAN kell vigyazni, mert ha szembe megy, nagyon durva tud lenni. Es ha nics kulonleges makunk, akkor elete vegeig vissza fog jonni, es akkor evente csinalhatjuk ezt az aggodas-kort (bar talan ha azonnal felismerik/felismerjuk mar, es egybol bekapja a virusgyogyszert, talan hamarabb es kisebb hatassal lefut). en azt gondoltam, iszonyuan szoktam vigyazni - de ugy latszik, az ossze-vissza kapkodo, es mindent mindenhova bepakolo-megevo babaval ez lehetetlen :-(

Remelem, Ti mind jol vagytok! most mar hamarosan remelem, tudlak Titeket ujra olvasni.

Kosz meg egyszer a kedves segitseget es aggodast

Zsebi
zsebibabak
 
 


Zsebi
te jó ég!! Borzasztó még olvasni is. Nekem is és a férjemnek is szokott lenni ajak herpeszünk :( de ilyet még nem is hallottam, hogy rámehet a szemre :cry: nekünk jellemzően lázas betegség után szokott előjönni..
nagyon remélem, hogy most már javulóban lesz Panna!!

Többi Csajok, nyaraltok???

Lili múlt héten kézműves táborban volt, jól felforgatta mindannyiunk "életét"..korá(bban)n kellett kelni, relatív noszogatni kellett, hogy reggelizzen/öltözzön/mosakodjon :roll: a minik nyűgiztek délelőtt...áhhh
szombaton tropicariumban voltunk, az tetszett mindegyiknek :lol:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 

 
 

Hali!

Zsebi: jobbulást. Témához hozzászólni nem tudok.

Nálunk szokásosan zajlik az élet. Én dolgozom, manók apjukkal otthon. hétvégén vendégeskedtünk, grilleztünk. Amúgy elég eseménytelenek a napok.
továbbra is a bilizést gyakoroljuk, több-kevesebb sikerrel.

Szivvi: ti amúgy mikor keltek?
Nálunk a lányok fél9-9 körül kelnek csak :oops:

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!
Zsebi pü ment!

Ünnepeltek, akikről lemaradtam itt nyaralás okán: mindenkinek boldogat!!

szobatisztaság: ügyesek, nálunk még csak barátkoznak a dologggal, sztem értik, de még nem szánták rá magukat :roll: . Talán kezdenek érthetőbben beszélni, de a nagyobb tesóikhoz képest sehol sincsenek. Érteni viszont mindent, igazán összetett dolgokat is, sztem jól is mozognak, ügyesen építenek, próbálnak rajzolni. Lassan jön a szülinapjuk, nem tudom mivel lepjem meg őket! Ötlet?

Abbey! Grat a vizsgákhoz!!! :D
sztem is számít, h magyarázol nekik a bölcsiről, meg így, h te dolgozni jársz, sztem jobban fogják venni, mintha hazamennél miután beadtad őket!

Aki még most megy, jó nyaralást! a mienk jól sikerült, nem volt kánikula, de lehetett strandolni, a Tiszató igazán klassz, vize fini, programokra is mentünk, szóval jó volt. Én a két kicsivel mostmár eléggé itthon leszek, max pár napra megyünk el, a nagyobbaknak még van hátra 1-2 tábor! szóval aki tali képes, írjon, szóljon, szívesen találkoznék veletek!

Claire
claire
 
 


Sziasztok, lanyok, kosz megint a tamogatast! Ugy tunik, mar nem terjed tovabb a dog herpesz, mar elkezdett talan gyogyulni, igy most kihagytam a napi Szemklinika-koroket (ami osszessegeben egy napnak tobb, mint felet elvitte, es a tomott sotet varoban az ikrekkel meg lehetett bolondulni).

Felteszem a szokasos lemezem: en meg mindig nem ertem, sot egyre kevesbe, hogy lehet ikrekkel tulelni ezt a masfel eves kort. neha csak azt nem ertem, ok hogy eltek tul a napot epen (ma par perc leforgasa alatt Panna a kovetkezoket adta elo: az etetoszek allvanyara, ertsd, fel centis rud 70 cm magasan, felallt kapaszkodas nelkul; olloval jatszott; egesz nap mindent ossze-vissza hajigalt, pl. epitokockakat, kajat; nagykessel jatszott; bekapta a szamitogep bedugott toltojenek dugojat a szajaba; stb. Altalaban egyszerre az egyik mindjart leesik valahonnan, a masik azalatt a szamitogepet akarja leverni a foldre, vagy onti vegig a tejet a telefonra, stb stb.... Es mar semmit nem foglaljak le magukat jatekkal, stb, hanem folyamatosan valamit, amit nem szabad, csinalnak: vagy a nover fiokjabol assak elo a dugicsokit; vagy az asztal tetejen verik a gep billentyuzetet; vagy a ruhakat szedik le a szaritorol es dobaljak le a foldszinti saros teraszra; vagy a penztarcamat assak elo es pakoljak ki, vagy a szekrenybol szorjak ki az osszehajtogatott rucikat, vagy a novenyekrol szaggatjak a leveleketstb stb stb stb.....

Amit nem hiszek el, hogy most mar egyszeruen elaltatni sem tudom oket napkozben. egyszeruen nem alszanak el, akarmennyi meselesre es szopira sem. sajnos mar nem tudom oket a kisagyban bennthagyni es rajuk csukni az ajtot, mert a kisagybol kivarazsoljak magukat (nem semmi - fejjel lefele indulnak... es aztan a nyakukat torve szabalyosan kiszaltoznak...), es az ajtot is kinyitjak....

Ma este (mar tegnap) minden du alvas nelkul meg este fel ejfelig fennt voltak, es sehogy sem lehetett oket az alvasra ravenni....

Komolyan a 4 masik egyutt negyedekkora gond sem volt, mint ezekbol egy....

Persze imadom oket, de nem gondoltam, hogy eljutok eletemben oda, hogy komolyan ugy erzem, most mar meg kene rajtuk keresni a "standby" vagy "pause" gombot...

na sziasztok mert vegre mehetek aludni
zsebibabak
 
 


Nem könnyű időszak, de azért nálunk a lányok közel sem ilyen rosszak. Egyrészt minden olyan, amivel nem játszhatnak, el van zárva, és fiókokon, ajtókon olyan ikeás gyerekzár van, nem is tudják kinyitni.
Mondjuk azt továbbra sem értem minek kell dugicsokit tartani, vhogy ez nekem mindig magas volt... Vagy van csoki vagy nincs csoki. Vagy ha már mindenképp dugi, akkor olyan helyre kell rakni, ahol nem érik el. Olló, kés szintén elérhetetlen magasságban van nálunk.
Alvásnál a kulcs sztem a napirend. Nálunk a lányok ebéd után maguktól indulnak fel a szobájukba aludni. A kiságyból még mondjuk nem tudnak kimászni, de nem is próbálkoznak. Elég fáradtak már olyankor, szépen lefekszenek, és alszanak. Este szintén ismerik a menetet, mennek fel fürdeni, és utána aludni.
Napközben meg mostanában szépen kiteszem őket a kertbe, és ott lekötik az energiáikat, motoroznak, hintáznak, homokoznak, rohangálnak, mászókáznak, ha meleg van pancsolnak. Azért egy ekkora gyereket ez jól kifáraszt nap végére.
De ha ilyen nehezen kötöd le őket, mért nem írattad be őket a bölcsibe? Lehet, hogy igényelnék a hasonló korú gyerekek társaságát, meg hát ott tematikusan foglalkoznak velük, fejlesztik őket.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Zsebi
Én is így voltam jan-tól áprilisig...Gyenge vigasz, de most már tényleg jobb..Ha kint lehetnek az udvaron az a legjobb :lol:

Abbey
vedd bele, hogy több/nagyobb gyerekkel sokkal nehezebb..őket is rendezgetni kell, óhatatlan, hogy vannak percek, amikor tényleg nem lehet 3 (és több)felé figyelni..a dugi csoki nagy családban, hát ezt ne részletezzük :mrgreen:
Pl most nálunk Lili festeget. A minik aludtak, de felkeltek és már persze mindegyik csupa festék....de nem várhatom Lilitől sem, hogy állandóan a minik miatt ne csinálhasson semmit. és nem tudom külön tenni őket, simán kinyitják az ajtókat...
egy szó mint 100 több gyerekkel nehezebb...
neked meg ritka jó Csajaid vannak :lol:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Zsebi!
tényleg nem könnyű időszak! az enyémek talán ennyire nem voltak zizik, de csinálták ők is a műsort, én is azzal biztatlak, h jobb lesz.
Nálunk pl műsor volt az asztalra mászás, és most, lekopogom, vhogy abbahagyták.
Ami a cuccok elzárását illeti: én is igyekszem, h olló, kés közelébe ne kerüljenek, de ugyi egy ekkora családban nem csak én használom ezeket az eszközöket....és persze az aprók meg résen vannak.
A fiókokat sem lehet mind zárni, gondoljunk csak pl a nagyobbak íróasztal fiókjaira. Vagy örök műsor, most szerencsére ez is alább hagyott, h felmásznak a nagyok székére, és pakolnak az asztalukon. No, mutass nekem olyan 8-10 éveseket, akinek semmi nincs elől hagyva az asztalaán, ami a kicsinek vonzó, de nem való.... :roll: Nálunk a dugi csokik külön dobozokban vannak, általában a kamrában, de azért adódik ilyesmi, akkor kapott rágó, stb. De elég egy-két féltett mütyűr. Én is mindig mondom nekik, h amit féltenek akár a kicisktől, akár egymástól, azt olyan helyre tegyék, de ez azért nem mindig működik.
Meg aztán mi pl tetőtérben lakunk, mindig nehéz volt megoldani, már 1 ! gyereknél is, h felrakjunk, elrakjunk dolgokat előle.
Napirend: szintén kicsit máshogy alakul, minél több egyed napirendjét, beosztását kell összehangolni. amit Szilvi írt, tök jó példa. nálunk is a kisebbek mindig előbb jutottak olyan játékokhoz, foglalatosságokhoz, ami még nem is volt nekik való, mert látták a nagyoktól, vagy kezükbe került a játék. Pl a kicsik mindig pakolnak a kicsi legoban, én meg lesem, h le ne nyeljenek vmit, de több láda legot nem tudok elzárni.
Nálunk is van kb napirendjük, de azért ebbe mindig beleszól a nagyoké is, így aztán nem olyan kőbevésett, ennek minden előnyével és hátrányával együtt. Meg az ő programjaik is változtatnak, amikor pl zenén vagy úszáson vagyunk délelőtt, akkor hazafelé tuti elalszanak a kocsiban, és máris módosul a menetrend.
Altatásban amúgy sem vagyok túl jó. Ma pl szabályosan, ebéd után elvittem őket aludni, fáradtak is voltak, minden, hát én elszundítottam, de ők ott mellettem sem, egy szálat nem aludtak
:roll: . Na, ilyenkor megáll a tudomány....
Megyek, Nonó megtisztelte a szőnyeget.....

claire
claire
 
 


Egy kis tél a nyárban, azaz így el vagyok maradva az albumokkal :oops: :oops:

https://picasaweb.google.com/1152265176 ... rryXwJLKKA

Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Na, hosszú hsz-emmel kiütöttem a népet? Vagy a meleg volt?
Jó lenne hallani rólatok!

Mi megvagyunk, a legnagyobb evezős túrán, a többi 5 itthon a héten.

Azon agyalok, és 2-3 napja kutatok a neten, h mivel lepjük meg a 2 éveseinket, mert ugye szinte mindenük van a nagyoktól, de azért mégis.....meg vannak azért új dolgok, meg van ami amortizálódott a nagyobbaknál! Ja, és persze a család is kérdezi, h mi lenne jó nekik! Ez nem panasz, csak fejtörés!
Jó ötleteket szívesen fogadok még mindig, bár már találtam néhány dolgot!


Ami nálunk nem jellemző, állandóan megy a TV, az olimpia miatt!
Pécsiek, gondoltam rátok, amikor a pécsi lány 6. lett lövésben!

Claire
claire
 
 


Van itt vk aki pécsi????

Megvagyok. Fáradtan... holnap megyünk nyaralni, reggel kezdek pakolni, ebéd után indulunk.

Nálunk a mágneses rajztábla nagyon nyerő. Meg egy kis telefon, ami énekel, van rajta ABC, meg számok, meg színek, formák. Vm beszéd indító telefon vagy mi a neve. Na ez most nagy kedvenc. Ja meg egy kis mikrofon, ami felerősíti a hangot :)
ilyen:
[url]http://www.brendon.hu/Products/ViewDetails/39213?storetype=store&store=32&pageno=2
Esztike már énekli az ABC-t :) Lilu meg tapsol a ha jó a kedved című dalnál :) [/url]

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Ez most mit jelent? H olvastál? c
claire
 
 


Nem, írtam is... Nem értem mert nem jelent meg...
Amúgy épp eldurran az agyam. Lejottunk végre nyaralni,de vm rohadt diszkó van a szomszédban es dübörög a patkány zene. Egyszerűen nem lehet aludni. Totál ki vagyok.
Amúgy szép meg jo lenne...

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Jajj, hol vagytok?
Mi idén nem voltunk, de amúgy pont ezt szeretjük B. márián, h kisgyerekeseknek való.
Remélem azért az jól jön, h közel a víz, főként, h holnap álllítólag 40 fok lesz!!!! Meddig vagytok?
Nálunk beindult az ünnepfolyam :lol: ma az egyik nagyszülőkkel köszöntöttük a 2 éveseinket, meg a sógorékkal, és közben keresztbe kasul a közben a nyáron lemaradt szülinaposokat, névnaposokat, ja, meg Ábel című fiamat, akinek szintén ma van a névnapja, legalább is nálunk! :D

Claire
claire
 
 


Sziasztok, Ikresek!

Balázsné vagyok a 2011-es topikból, segítséget szeretnék kérni egy kérdőív összeállításához. A szakdolgozatom címe ikrek gondozása, nevelése. Csecsemő és kisgyermek nevelő szak. A dolgozatot az első évre építem, mivel nálunk így aktuális.
Bármilyen ötletért, javaslatért hálás lennék, ezért kérlek benneteket, ha van időtök és kedvetek vegyetek részt a kérdőív összeállításában és kitöltésében.

A dolgozat vázlata:
BEVEZETŐ 3
1. IKREK BIOLÓGIAI SZEMPONTBÓL 4
1.1. Öröklődés, genetikai háttér 4
1.2. Ikerterhesség, veszélyeztetettség, császármetszés 5
2. IKREK A CSALÁDBAN 6
2.1. Kezdeti nehézségek, a koraszülött csecsemők gondozása 6
2.2. Első év, az ikerhelyzet sajátosságai 6
2.3. Ikernyelv, az ikrek intelligenciája 7
2.4. Kapcsolatok a családban 7
3. KÉRDŐÍV ÉS ELEMZÉSE 7
BEFEJEZÉS 9
FELHASZNÁLT IRODALOM 10
MELLÉKLET 11


A kérdőív vázlata:

IKREK NEVE: Balázs Róbert, Balázs Norbert
IKREK ÉLETKORA: 14 hónap



1. Volt-e a családban korábban ikerszületés?
2. Hányadik héten derült ki az iker terhesség?
3. Volt-e komplikáció a terhesség alatt?
4. Hányadik terhesség volt az ikerterhesség?
5. Természetesen vagy mesterségesen fogantak az ikrek?
6. Mennyi korházi kezelésre volt szükség a terhesség alatt?
7. Hányadik héten születtek meg az ikrek?
8. Természetesen vagy császármetszéssel születtek az ikrek?
9. Egypetéjű vagy kétpetéjű gyerekek születtek?
10. Egyneműek vagy különböző nemű ikrek születtek?
11. Egyforma súllyal születtek az ikrek?
12. Voltak-e inkubátorban az ikrek?
13. Hány napot töltöttek korházban a szülés után?
14. Szoptak-e, és meddig szoptak az ikrek?
15. Egyszerre vagy külön szoptak az ikrek?
16. Külön vagy együtt aludtak az ikrek?
17. Egyformán viselkedtek az ikrek?
18. Egyformán gyarapodtak az ikrek?
19. Egyformán fejlődött a mozgásuk az ikreknek?
20. A nagyobb testvér hogyan fogadta az ikreket?
21. Az édesapa mennyire vett részt az ikrek gondozásában?
22. Ki segített az ikrek gondozásában?
23. Speciális fejlesztésre, gondozásra volt-e szükség?

E-mail címem: balazs.robertne@freemail.hu
balazsne
Ömböly
 
 


Hali Csajok!

Abbey
baszki :twisted: azért voltak jó pillanatok is a nyaralásban? Csajok hogy viselték?

Claire
olyan szép család vagytok!! és jó nagy :lol:

Én a kis fejembe vettem, hogy meg akarok tanulni varrni. Nagyikámtól megörököltem egy kis régimódi varrógépet, egy ismerősöm meg indított tanfolyást, úgyhogy most próbálkozom :)
Gyerekek elvannak, próbálgatják a bilizést..de csak amikor épp eszükbe jut :roll:
Abbey
a csajoknál hogy van/volt, ti levettétek a pelust, vagy ők "intéztek" mindent? Nekem nagy probléma, hogy nem szólnak csak azt látom, hogy mindegyik pelus nélkül jön-megy, bemegyek a fürdőbe és úszik az egész, mivel Olcsi ki is önti a cuccot a wc-be, azaz inkább mellé....

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Hali!

Nagyon jó volt a nyaralás. Az az egy éjjel volt gázos, vm külön rendőrségi engedély volt, hajnal 3ig. A többi nap csend volt, és nyugalom. Nagyon fáj a szívem, hogy haza kellett jönni. Lányok is élvezték. A Balatonba ugyan nem mertek bejönni, de vettünk nekik baba csónakot, és az már nagyon tetszett nekik. Az idő sajnos nem volt túl jó. A 7 napból 5-n elég hűvös volt és fújt a szél, uh nem tudtunk strandolni. De voltunk Siófokon, hajókázni, sétáltunk egy csomót. A kaja nagyon jó volt, a szoba átlagos. Szerettem volna visszamenni most a hosszú hétvégére, de nincs már hely :( Sehol nem találtam már.
képek:
https://picasaweb.google.com/1123004271 ... Jfc5ZyrqAE

Bilizéssel mi most nagyon visszaestünk. A hét második felében,hogy eljártunk adtunk rájuk pelust, és most totál kezdhetjük előlről az egészet. Mikor lementünk, még minden pellus száraz volt, mindig bilibe pisiltek, de most folyton bepisilnek megint. Nem nagyon erőltetem a dolgot a bölcsi miatt, az úgyis visszaveti majd őket újra. Majd ha újra kedvet kapnak, szólnak.
Amúgy ők nem veszik le maguktól a pelust szerencsére. Ha szólnak, leveszem, pisi/kaki, és vissza.

Szivvi: Ti mikor mentek?
Varrás: jó lesz :) Én elméletileg tudok varrni, de sosem szoktam. MAx, ha elszakad vm. De nem nagyon érzek affinitást ahhoz, hogy nekiüljek egy ruhát megvarrni. Sok sikert :)

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok!
Abbey! örülök, h jó volt a nyaralás! :D
Jók a képek! Idén mi is mindig úgy megyünk vízpartra, h előtte a nagy kánikulában vagyunk itthon! Most hétvégén is kint voltunk Kisorosziban, de nem sokat voltunk a Dunánál! De amikor a Tiszatónál voltunk azért fürödtünk is, és tulképpen nem is bántuk, h nincs 40 fok, mert akkor meg nem mentünk volna sehova, Hortobágy, kalandsziget, stb!
Tényleg a férjed hogy áll a munkával?

Szivvi! nem jön vki a napokban Bpre tőletek? Le kéne küldenünk egy fényképezőgépet Fehérvárra, de lehet, h anyám leutazik vele!

Szobatisztaság: hát mi sem állunk nagyon sehogy vele...
A melegben voltak pelus nélkül vagy fürdőbugyiban. Időnként szóltak, h "kaka", de ha bilire akartam ültetni őket, arra nem voltak hajlandóak, inkább hoztak egy pelust, h adjam rájuk :shock: ......,ha jó akarok lenni azt mondom, h ez már a szobatisztaság kezdete :wink: !

claire
claire
 
 


Abbey
örülök, hogy jól éreztétek magatokat! jók a képek!! melyik szálloda ez?
Mi szept 1-én megyünk, nagyon várom már!! Holnap elmegyünk Zalakarosra a 2 mamával hosszúhétvégézni.

Claire
múlt hétvégén voltunk Bp-n, most nem megyünk egy darabig.

Szilvi, Zsebi??

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi: Frida Family. Nagyon tudom ajánlani, elég jó. Nem túl olcsó mondjuk, de nekem van 50% kedvezményem majdnem minden szállodába.
Mennyi ideig lesztek, 1 hét? Biztos nagyon szuper lesz. A gyerekek hogy bírják a hosszú utazást? Nálunk már ez a 92 km is kicsit sok volt, az uccsó 20 perc már nagyon nyűgös volt.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Hali
jól sikerült a Karos-i hétvége, nagyon szuper a gyerekes rész!

Abbey
enyémek alszanak ált a kocsiban, így nem vész, Olaszba viszont visszük a hordozható dvd-t :lol: Valamint lehozok a padlásról olyan játékokat, amiket nem láttak eddig még, remélem jó utunk lesz.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Holnap kezdjük a bölcsit :) férjem fogja beszoktatni őket. Hosszas tanakodás, szaktanácsok után ez tűnt a legjobb megoldásnak. Én műszakot fogok váltani. H-SZ-P leszek délelőttös, hogy én tudjak menni a lányokért a bölcsibe alvás után, és délután tudjunk együtt lenni. K-Cs pedig később viszem őket kicsit, így sztem még nekik is jobb lesz.

többiek, mi van veletek?
Szilvi? Claire?

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Sziasztok! Eltűntem, és most is csak rohanvást,
Abbey! drukkolok a beszoktatáshoz, lehet, h jó ötlet, ha apa viszi őket!

Zsebi! emailt megkaptam, majd írok, jelentkezz, ha kapz levegőt!
Ügyes vagy a szállással, nekem idén Horváto nem jött össze, tudom, h milyen ennyi emberre keresni, és 14re próbáltam



Én logisztikai irodává alakultam , és próbálom a gyerekeim összes elfoglaltságát koordinálni, minden hova beiratni őket, cuccaikat bekötni, stb, közben a legnagyobbéknak holnap lesz a bemutatója a MÜPA-ban annak a gyerekoperának, amiben zenél, szóval minden nagyon egyszerű :lol: és uncsi! Amint tudok, jövök!
Sziasztok!Claire
claire
 
 


Első heti mérleg: szeretik, szívesen mennek, tegnap meg ma már a férjem sem volt bent. Ma már bömbi sem volt. A sok jó közt, persze rossz is akad. Ben-ben kedden taknyosan ment, ma dura mindketten betaknyosodtak. Eszti jobban, Lilu kevésbé. Remélem jobban nem harapódzik el. Ami viszont bosszant, h ha beteg a gyerek, miért jöhet bölcsibe???? Mért nem mondja senki, h maradjon otthon???? Tudom, át kell esniük rajta, de wáááá....

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! Ügyik vagytok!
sajnos oviban, bölcsiben mindig van olyan szülő, aki beadja többé-kevésbé betegen :roll:a gyereket, aki ott jól szétosztja.
És ha nagyon gáz a gyerek, éps szól a gondozó vagy az óvónéni, nagyon megsértődik, h miért kell otthon tartani a gyereket. Persze tudom, ha vki dolgozik, nem könnyű ez, de mégis!

a gyerekeim programja lassan összeáll, de még nem kiabálom el.

Ábel fiaméknak megvolt a bemutatója a MÜPÁ-ban, egészen élvezhető kis darab volt.
egy picike részlet itt látható a youtubon, a próbák alatt készült. Gyermekem a szélgép mellett ül, és éppen nem csinál semmit, csak figyel :lol:

http://www.youtube.com/results?search_q ... dfY5rW5i0w

Claire
claire
 
 


hali
megjöttünk. közepesek az érzések :) 3 gyerekkel már nem túl egyszerű megülni egy étteremben, vagy "csak" sétálgatni, nézelődni..Az idő sem volt túl szuper, de azért tudtunk strandolni.

Abbey
sajna ez ilyen lesz :( ez még csak az eleje...sokkal rosszabb lesz télen :cry:

Claire
nem is értem, hogy tudod ezt az egészet koordinálni :roll:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Kép

Kép

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!
Hát én nagyon fejlett módszert használok, ez a papír-ceruza logisztika :lol: van egy jó kis táblázatom, és igyekszem minden különórás tanárhoz elég hamar menni, hogy még legyen választék az időpontokból. Meg szerencsére bekalkulálhatom a gyerekek hozás-vivésébe anyukámat, a nagyok meg már többé-kevésbé önjárók. Hát ezek a könnyítő tényezők, a nehezítőket nem sorolom. Hogy mi lesz, ha visszamegyek dolgozni :roll: na, ebbe nem is gondolok még bele!

Hát igen, minél több gyerek, annál nehzebb valóban pihenni, főként, ha az ember azt szeretné, hogy mindenki jól érezze magát!!!
A képek nagyon jók, az ikrek le se tagadhatják egymást, irtó helyesek :D !

Abbey! Viszont ha ezt idén letudjátok, akkor bízhatsz benne, hogy jövőre könnyebben átszoknak az oviba! Én még attól is fázom kicsit, a nagyobbak később mentek, nem 3 évesen, csak 3,5-4 körül!



Claire
claire
 
 


Szivvi, nagyon cukik a gyerekek :) Beszélnek már?

Lányok stagnálnak, én meg kifeküdtem... vicces lesz, ha ők hazahoznak mindent, én meg jól lebetegszem tőlük. Vm immunerősítőt nekem is néznem kéne. Lányok Ribomunylt kaptak a doki nénitől. Vk ismeri?

Hát nekem pont ezek miatt nem is hiányzik több gyerek egyelőre. Ha egyszer majd akarok, max még 1. Van egy 7 gyerekes ismerősöm, hát ők sem semmik... Mondjuk már "csak" 5 él velük.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey
welcome :? ezen mindenki átesik...nálunk is (főleg a zuram) így megy, jobban leterít bennünket, mint a gyerekeket :( az első év borzalom volt, tavaly Lili már "csak" 2-szer volt beteg, igaz a kicsiknek így is mindent hazahozott....
Én most még nem adnék ilyen legyengített vírusos cuccot. esetleg vitamint?
Oli többet beszél, többet próbálkozik :) a múlt heti tudomány: picca :) tegnap mintha mondta volna, hogy paci..heti 1-2 új szó, így haladunk. Emi meg figyel erősen :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Jajj, nekem még van egy évem, de tulképpen még oviba adni sincs kedvem őket ilyen hamar :( :lol: ! Nem is a betegségek miatt....

Na, megyek, be kell mennem holnap a munkahelyemre egész napra.

Claire
claire
 
 


Esztinek középfülgyuszija lett, uh itthon vannak a héten. Apjuk otthon, én meg melózok. Antibogyót kapott, meg kevert orrcseppet. De már jobban van.
Mondjuk elég makacs cucc ez. Taknyolnak rendesek ők is, én is.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Hali
na már a minik taknyolnak :(
Abbey
ti hogy vagytok?
azt szeretném kérdezni, hogy amikor hámlott a csajok tenyere, ott végül mi segített, vagy mit mondtak mi lehet? bocs, de nem emlékszem, visszaolvasni meg nincs időm.

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szia!

Tenyerüknél vm vírust kaptak el. Acrodermatitis papulosa a neve. Fenistil cseppet a viszketésre és burow-zink krémet kaptak nyugtatásra. Nekik majd 2 hónapig tartott mire teljesen helyrejöttek. A tenyér hámlás után jöttek még kiütések is, amik elég masszívak voltak, de láthatóan az már nem zavarta őket, csak csúnya volt.

Most jobban vannak már. Péntekre Lilunak is begyulladt a füle, ő is kezdte az antibogyót. holnap reggel megyünk vissza a doki nénihez, remélem zöld utat kapunk a bölcsibe.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


sziasztok
hol van mindenki??

Abbey
köszi, úgy látom megállt a hámlás. most érdes a bőre, de javulgat..

Érdekes módon Oli sokkal többet/jobban beszél, mint Emi..azt hittem a csajok a jobb dumások :lol:
tegnap Olinak szeleteltem banánt, odaadom neki a tányért erre asszondja: Anyuuuuu, vijja!! :lol:

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Sziasztok!

Zsebi külföldön van munka ügyben. Többiek?

Nálunk is Joni beszéde indult most be jobban, állati helyes szövege van. és van ám elképzelése a világról, van most két kedvenc mondata: "én akarom!" és "nem akarom!" :roll: lesz itt még harc!
és roppant módon akar csinálni mindent, tegnap pl szendvicset kent :shock: , tett bele szalámit is, egész rendesen megcsinálta, nagyon elmélyülten :D . Viszont a bilivel nem áll szóba, szépen elmondja, hogy pisilni bilibe kell, meg megtapsolja Nonót, aki viszont hajlamos szólni, még akkor is, ha pelusban van. Nem állítom, hogy mindig, de tud szólni. HÁt, finoman szólva nem egyformák :lol: !

Joninak tegnap volt a "másod szülinapja", azaz tegnap volt 2 éve, hogy nagyon beteg lett, de túl élte! ezúton is köszönöm neketek az akkori rengeteg biztatást és drukkolást, és mindent, nagyon sokat jelentett, sose fogom elfelejteni :) !
Szívet melengető-szorongató látni ezt a csupa élet fickót, ráadásul most kezdett nagyon beszélni, állati aranyos. Ja, és mostanában derül ki, hogy a betegségéből, meg az akkori dolgokból egy csomó mindenre emlékszik. :shock: :shock:

Claire
claire
 
 


Sziasztok.

Végre mi is átléptük a két évet, röviden a helyzet velünk,
nagyon szépek és aranyosak vagyunk, de nem beszélünk- csak szavakat - és nem bilizünk, viszont marhára levetkőzünk, ha nem figyel ránk senki és összepisilünk mindent és nagyon jól mulatunk rajta. Kimászunk az ágyból illetve átmászunk egymáshoz és felpiszkáljuk egymást alvás közben, mindent szétszedünk és megrongálunk és abszolút nem fogadunk szót. 13 és 14 kilósak vagyunk, baromira növünk és a lábunk is nagy. :-)
Nem vettek fel minket a bölcsibe, így itthon maradtunk anyánk nyakán, aki már nem nagyon bírja idegekkel az itthon létünket.
Boti tesónk nagyon nagy már, okos és ügyes középsős ovis.

Röviden ennyi rólunk. Betegségek nálunk is jönnek-mennek, mindig van valami, de hát már kezdek ebbe beleszokni, ha ezt így lehet mondani.

Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Szilvi
ez jó, feldobtad a napom :)

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Nagyon-nagyon boldog szülinapot Szonjus és Levi!!

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Szivvi,
örülök, pedig ezek a száraz tények...és még sorolhattam volna. :-)


Szilvi

Kép

Kép
silverlion
 
 


Sziasztok!
Boldog szülinapot a 2 éveseknek!

A leírás alapján igazán kreatívak :lol: Időnként az enyémek is, felmászásban veszélyes helyekre, illetve lepakolásban ők is nagyon jók. de amúgy nagyon helyes, béketűrő gyerekek, tegnap pl a nagyok futóversenyén voltunk, kb reggel 9től 1ig babakocsiból, néha kézből "csodálhatták" a tömeget, meg tesókat, ahogy futnak, közben kaptak egy kis banánt, meg egy kis zsömit, és tök helyesen elvoltak. Joni kicsit reklamált, h csak nálam akar lenni, Nonó viszont még el is szundított a nagy bambulásban. Kicsit megmutattuk nekik a halacskákat a tóban,. de amúgy nem volt időnk szórakoztatni őket, és olyanj jól bírták. Ráadásul ez annyira jellemző rájuk. "Rosszalkodni" leginkább akkor szoktak, ha kihúzom a lábam a lakásból, pl leszaladok vmiért a pincébe....
A nagyok cuccait időnként védeni kell tőlük, ahogy a számítógépet is, de néha már mintha felfognák, h az nem az ővék, és nem szabad!
A beszéd biztos nálatok is gyorsan felfut majd, múltkor anyósomék elutaztak 2 hétre, és nagyon meglepődtek, amikor mehgjöttek, h mennyit fejlődött a beszédük.
Bili: Nonó időnként szól, még pelusban is, de csak pisilés esetén, ha kakilnia kell , mindenképp pelust kér. Jonó szépen elmondja, h bilibe kell, de sosem teszi! Kész politikus :lol:

a nagy hogy bírja őket? Mennyit gyötri? Nem tanítja néha hülyeségekre? (nálunk igen :roll: )

Többiek?

Claire
claire
 
 


Hali!

Lányok böliben. Fülgyuszi óta nem volt szerencsére semmi. Szeretik nagyon, őket is szeretik. Jó gyerekek, mindent megesznek, alszanak, játszanak, szófogadóak :) szinte el sem hiszem mikor mindig ezt mondják :D Lilunak már barátnője is van :) Mindig együtt játszanak, együtt homokoznak, csúszdáznak. Sajna a másik csoportba jár. Nálunk csak fiúk vannak :roll:

Én készülök a vizsgára, nagyon fárasztó. Meg persze munka... meg suli, meg vizsgafelkészítő. De már csak 3 hét. Alig várom, hogy vége legyen.

Abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! De vége lesz!!! :D
Örülök, h jól bírják a lányok!

Zajlik az élet mifelénk is! :lol:

1-2 rohanós nap után végre ma itthon...x
Tegnap: nem lehetett tudni, h meg lesz-e tartva az eső miatt a mezei futóverseny, amire a 4 nagyot vitte az iskola. így nem akartam kihagyni a kicsik úszását. ezért a nap a következőképp alakult:
reggel nagyokat összerakni, cuccuk annyi volt, h én vittem egy részét utánuk a suliba. Kicsikkel ki úszni Pilisvörösvárra. Hazafelé beléjük töltöttem némi éttermi főzeléket, aztán irány a Hűvösvölgyi nagyrét, ahol a 4 nagyobb futóversenyzett.... Ja, és utána mág Ádámot anyám elvitte nekem fogorvoshoz. És mivel Eszter nyert, ezért különleges vacsit is "kellett" csinálnom, igaz, kicsit besegítettek a félkész cuccok, meg Dávid fiam, de este volt lasagne , meg sali, meg sütöttem egy kis leveles tésztából almás-dejós sütit, magunknak, meg a sógornőmnek szülinapra. aztán egy kis péksüti-uzsit mára. No, ezért örülök a mai viszonylag üres napnak. Persze a gyerekeknek nem üres, csak nem én kellek hozzá :D


Claire
claire
 
 


Sziasztok!
Ki hogy tölti a hoszzú hétvégét! És egyáltalán mizújs?
Teljes itt a kihaltság! :(
claire
 
 


Mi maratoni betegség után vagyunk már megint. 2 hét megállás nélkül... volt benne minden, mi "szép és jó". Tüszös mandigyuszi (az nekem), ömlő takony, hányás, hasmenés, kruppos, majd hurutos köhögés, láz, fejfájás. Szóval semmi és senki nem maradt ki nálunk.
Eszti még mindig elég rossz bőrben van. Ugyan már nem beteg, és talán ő úszta meg a legjobban, de nagyon sápadt és étvágytalan még mindig.
Amúgy hosszú hétvégézni Bükfürdőn voltunk a nagyszülőkkel. Jó volt.
Csütörtökön vizsgázom. Szurkoljatok.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


sziasztok!
mi is görgetjük a mókuskereket :) Semmi küli nálunk. Oli szépen beszél, Emi nem szól egy szót sem 8) Nektek mekkora különbség van beszéd, ill egyéb téren a 2 gyerek között?
Mi Szilvásváradon voltunk, volt minden, gyalogtúra, bicótúra, kisvonat, pacigolás, pancsizás :lol:

Abbey
jujj szegénykéim :cry: ++++++++

KépKép


KépKép
szivvi
 
 


Nálunk a beszéd eléggé stagnál. Nem túl nagy a szókincsük, de elég jól megértetik magukat (abból, arra, add ide, nem, igen, bibi, csúszda, hinta, tenger-pancsolás, inni, nyami). Ha mondok nekik vmt Lilu szépen utánam mondja, de elég lassan kezdi el használni is az új szót. Eszti fejlődik lassabban ahogy észrevettem.
Eszti éjjel elkezdett köhögni... mondhatom repesek. Nehéz tél elé nézünk.

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 


Abbey! Szegények. Lehet, h fel kéne turbózni őket, pont ma mondta egy anyuka, h hasonló sorozat után nekik a bérescsepp jött be!
vizsgákhoz drukkolunk!

Szilvi! Pacizás nálunk is volt a hétvégén, azaz gyerekeim szabvaival élve: "lóka" :lol: . ezt marha jól kitaláltam, teljesen bele vannak szeretve, anyagi csőd....

Beszéd: nálunk nincs nagyon nagy különbség, talán Joni előbb kezdte ismételgetni a dolgokat, meg kicsit tisztábban mond hangzókat, pl egész jó "r"-t ejt :shock: , ami még bőven ráér. Nonó tovább bezsélt úgy, h mondta, mondta, de nem értettük, max Joni :D .
Mostmár ő is tisztábban beszél, elég jól megértetik magukat, hát a ragozás még vicces (Pl. Joni visszahoz nekem vmit, amit Nonónak vitt, és közli, h "nonó nem kérem"), tehát vhogy így. szeretnek dalolni, táncolni, a daloknakinkább a dallama felismerhető, minta szövege :lol:.

Az enyémek nem nagyon híznak, elég keveset esznek, bár nem mindig, és nem akarnak a szopiról lemondani. Holnap megyünk gastro-ra, drukkoljatok, h csak anyai para legyen, vagy vmi egyszerűen megoldható dolog, be vagyok tojva, h vmi allergia, lisztérzékenység, felszívódási zavar, stb!
Mellesleg a különbség nálunk még mindig inkább testileg van meg, kb 3 kg, és 10 cm :shock: . De ha nincs semmi gáz, akkor nekem tök jók így mindketten, sem megtömni, sem meghízlalni, sem megnöveszteni nem akarom őket :) .

Claire
claire
 
 


Bérest kapnak már 1 hónapja.

Ülök bent a vizsgán, és hívnak a bölcsiből. Kemény másfél napot sikerült bent lenniük... :cry: Szerintük Lilu lázas volt. Mire hazaértem, ennek már nyoma sem volt. De persze egészséges igazolás kell, a doki néni meg du-s, uh a héten persze már megint nem mennek.
mondjuk elég csúnyán köhög mindkettő. Már nem tom mit adjak nekik :?

Vizsga amúgy jól ment. Meg lesz. Uh már csak szóbeli és végre végzek.

abbey

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
abbey
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: