Új privát üzeneted érkezett!

Halihó Lánykák!:)

Adryn,
Igen, szerintem se aggódj a laptatő miatt :lol:

Nálam sincs semmi jel a derékfájáson és keményedésen kívül. Délután szigorúan lepihenek (alszom egyet) amikor Andort is leteszem és így d.u. új erőre kapok, nem fáj a hátam.
Amúgy is csak mert úgye sokat mászkálok Andorral.
Én csütörtökön megyek ismét ctg-re, illetve várom a strepto eredményt. De lehet felhívom őket holnap, mert azt nem konkretizáltuk a dokinőmmel,hogy ő hív-e az eredményért vagy nekem kell a rendelőt hívni. Annyit mondott,hogy 1 hét az eredményig. Az meg ma telt le.

Omena,
Nagyon remélem,hogy jó felé fekszik a kiscsajod! Drukkolok nagyon továbbra is! :)

Én tegnap még nekiálltam egy kis gyerekfestményt készíteni (mármint Blankához, gyerek témájút), de egyszerűen nem bírtam befejezni, pedig ülve csináltam, mert annyira kész volt a derekam. nem is próbálkoztam,hogy a festőállványra téve állva fessem meg, mert az tuti halott ügy. De így sem bírtam sokáig. Talán ma este megint picit folytatom ha Andort letettük.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


trendi pólya babáknak, akiket nagyon szeretnek...
trendipolya@gmail.com


Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wiki06 2011.03.04 09:50-kor.
wiki06
Vecsés
 
 


sziasztok,

ez a sok reklám megőrjít....... de legalább telik az oldal...

igen Omena ha így haladunk, a 38. hetemet fogom taposni mire betelik az oldal.. akkor meg már alig fogom várni hogy szüljek :lol:
drukk hogy kiscsajod jó irányban legyen!

Gabolino: hát derékfájás ismerős... tegnap konkrétan le nem tudtam hajolni estére.. bár tegnap egész nap álltam.. gyártottam a tortát :roll: ma én is ledőlök Nicoval.. álmos vagyok. mutasd majd meg a képet ha elkészült ;)

Ronmay: ??? egyben vagy még???

Niconak ma van a 2. szülinapja, az volt a tervem hogy egész nap kint lógunk, viszem mindenfelé játszani... hát két helyen voltunk, de miután totál befagyott a p..ám feladtam.. úgyhogy itthon csinálunk majd bulit.. kisvonattortáját már tegnap megalkottam, aki kíváncsi rá lessen be az áprilisiakhoz oda tettem képet. csajok, ti nem vagytok facebook-on?

KépKép
KépKép
adryn
 
 

 
 

Sziasztok!

Még egyben :twisted: Este vannak jóslók, rendszertelen enyhe fájások keményedésekkel...de ez lófütty.

Adry


Nekünk Natali lesz. Itthon nem engedik a Natalie végződést, meg Apa mondta, hogy itthon mindig csak magyarázkodnia kellene az E miatt. Pedig nekem nagyon tetszik. Én fenn vagyok Facen...

Most voltam WCn és vmi barna szerű egybecucc jött ki belőlem, de nem sok, inkább csak olyan összetapadós.. ez lenne a nyákdugó?Rolónál nem volt ilyenem vki vmit tud az esetről?

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


Ronmay,
Csjúúú de izgis!!!! szerintem igen. Persze ettől még lehet előtted akár pár nap is. Mondjuk én inkább rózsaszínesnek értesültem a nyákdugóról (nekem sem volt Andornál), de szerintem a barnás is belefér. De a dokid ezt biztos jobban tudja ;) Esetleg csörrenj rá.

Adryn,
Nagyon sok boldogságot Nico nagyfiúnak!!! Hozhatsz ám majd képeket! :)
Marha jó lett a torta!!! Ügyes vagy nagyon!
A képet majd megmutatom, okés, de sajna nem volt erőm ma folytatni, pedig kedvem az lenne nagyon. Talán holnap....
Bár holnap este felé ctg-re kell mennünk, szóval ha napközben nem feste -ami Andor mellett nem valószínű- akkor ha jobban belegondolok, a holnap is kiesik.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Ronmay: igen az az!!!! lehet barnás, rózsaszínes, tök mind1!!! és tuti volt Rolinál is, csak lehet elhagytad a wc-n és nem vetted észre! nekem akkor ment el mikor a magzatvizem elfolyt.. juhúúúúúúúúú nemsokára babázol!!!!!! ha gondolod írd meg priviben milyen néven vagy fb-n és felveszlek :P

Gabolino: köszi :D tetszett neki a vonat, egyből rárabolt az m & ms-es vagonra :lol: :lol:

Kép :D

Kép gyertyát fúj :P

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Adryn,
Nagyon édes, szép kiskölök Nico!!! :) Gondolom,hogy tetszett neki a torta. :D
Én is vagyok facebookon...

Vajh Ronmay már élesben... :) vagy már túlvan rajta...vagy még várakozik? :)

Én már nagyon szeretnék a hétvégére babázni, de háááát.... :lol: ezt nem én döntöm el.
Teregetnem kéne, de kettétörök,ha még állnom kell- meg most itt ülve sem jó már- szóval muszáj megint ledőlnöm.

Este meg megyünk ctg-re.

Streptoval ti hogy álltok végül? Én még nem tudom az eredményt, majd este rákérdezek a dokinál, de nem tudom mit tegyek ha negatív. Ugyanis ugye én hordozó vagyok, vagyis Andornál pozitív volt, tehát ha egyszer volt, akkor lehet máskor is, de lehet most negatív lesz. Viszont ha negatív, akkor azért van minimális esély arra,hogy szülésig attól még újra legyen-csak pont akkor ezt ugye nem tudják már megállapítani- és akkor okozhat bajt. Dokinő elmondása szerint nagyon kicsi az esély,hogy legyen ilyen esetben, meg,hogy baj legyen, de amúgy lehet kérni önszántamból az antibiót. Csak arra nem tértem ki vele,hogy ez mit árt a babának. Mert hát ha megelőzhetem azt a kis esélyt is,hogy baj legyen és ezzel nem ártok...? (csak mintha olvastam volna régebben erről,hogy azért egészségesnek nem jó valamiért ilyenkor adni, hisz akkor mindig adnának,hogy elkerüljék a kockázatot, de nem emlékszem mi volt az indok) Szóval még ezt kell letisztáznom. (dokinővel vagy magamban)

Omena,
Veled mizujs?

Goofyka?

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino: én pont most irtam meg az áprilisiakhoz, hogy kivagyok teljesen. mert nekem pozitiv lett a streptom.
De ha neked Andorral az volt, ezekszerint nem lett semmi baja?! Meddig tartottak anno bent a kórházban? És utána mi volt már otthon?

Szerintem mond el hogy te hordozó vagy, akkor valószinűleg pozitiv most is, akkor kell antibogyó. Inkább szedd mint ne.

Nekem azt mondták, ha baba elkapja, vérmérgezés, halál pár nap mulva, magas láz, agyhártyagyulladás stb. Tegnap óta mi kivagyunk ezekmiatt.

Dokim azt mondta, az ő praxisában sosem volt probléma ebből, hát remélem is! kb 1% az esély rá, de mivel mi pont ilyen szerencsétlenek vagyunk mindenben, akár lehetünk pont mi az az 1%. De remélem mégsem.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka: nyugi!!!! azért szűrik a streptot hogy ha pozitív lesz mint ahogy Gabolino-nak is adjanak antibiot szülés közben infúzión! nekem egy ismerősömnek lett pozitív, neki előtte is szednie kellett 1 héttel antibiót plusz még kapott infúziót is. így nem kapja el a baba! szóval nyugi! és örülj hogy kiderült!!! nem lesz semmi gond!!!!
itt ki kell harcolni a vizsgálatot, mert csak annak nézik akinek idő előtt fájásai vannak... nagy felelőtlenség szerintem.. nekem kutya bajom nem volt Nicoval, mégis levetettem a mintát akkor is és most is. semmiből sem tart, viszont nagyon komoly következményei lehetnek ha nem veszik le és kiderül pozitív.... de ha leveszik, és poz lett akkor megelőzhető a baj!!!

Gabolino: felvettelek :P

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Goofyka,
Ne aggódj, nem lesz semmi baj.
Az,hogy anno pozitív volt, tökre nem jelenti azt,hogy most is az lesz. Mert van,hogy jelen van és van,hogy nincs. Ezért szar ez az egész ügy és ezért sem tudom majd mit tegyek, ha most negatív. Amúgy minden 3. nőnek van ilyen, ránk nincs hatással, mármint nincs tünet.
Simán csak 3 napot voltam bent Andorral anno, mivel nem volt semmi gond. Ha jól emlékszem max. figyelni kellett, hogy mennyire aluszékony vagy ilyesmi, de a fene nem emlékszem már rendesen.
És sajnos az,hogy a 36. heti tenyésztés negatív...sajnos nem jelenti azt,hogy valaki nem lehet hordozó. Mert lehet akkor pont nem mutatható ki. Ezért gáz ez szerintem!!!
Nekem is mintha olyat mondott volna a dokinő, hogy ne aggódjak, mert 200 esetből 1 az talán, aki negatív ellenére mégis fertőz szülésnél, de akkor sem biztos, hogy baja lesz a picinek. Csak engem már a biopszia után ezek az "esélyes" dologok a frászt hozzák rám. Ott is volt ugye veszély, plusz a biopszia után is az 1%,hogy elvetélek, most valahogy nem tudom,hogty mi lenne jobb: ha pozitív vagy negatív lenne az eredményem.
Mindjárt utánanézek - ha Andorom hagyja-,hogy mi van akkor ha egészséges baba kap erre antibiót-de lehet egyszerűbb lesz majd megkérdeznem a dokinőt.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Most már emlékszem: ez az a cikk, amiben leírják, hogy miért nem jó ha minden esetben (még ha egy hordozó anyánál X.terhességnél, negatív lett a teszt) beadják az antibiotikumot:

http://www.kismama.hu/babavaras/strepto ... ozes/1794/

Nah, e miatt meg tuti csak úgy nem adatnám be az antibiot :S :(
Marad a pozitív gondolkodás!

De Goofyka,
Ezek szerint Neked a korábbi terhesség alatt viszont ez negatív vol, ugye? És nem lett baja a picinek, pedig akkor ezek szerint Te is hordozó vagy (ha most meg pozitív lett)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Ronmay már babázik vajon? :roll: :lol:

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Adryn,
Szerintem simán lehet, hogy már babázik :)

Nekem a ctg a múltkorival ellentétben elég lapos lett :) De szerintem ez nem jelent semmit.
Viszont a streptom negatív lett, szóval most meg vagyok lőve...
Dokinővel nem tudtam beszélni most, viszont múltkor én már felhoztam a témát, hogy mi van ha ez az eset áll majd elő, és én úgy vettem ki a szavaiból,hogy akkor nagyon kicsi az esély ugye,hogy baj legyen, szóval ő nem aggódna. De ugye mondta,hogy én döntöm el, hogy kérhetek antibiot.
Nem tudom mit tegyek...
Csajok?

Kedden kell majd mennem ismét ctg-re, talán akkor lesz alkalmam megbeszélni...ha addig nem szülök meg.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Gabolino: én nem adatnék ha negatív lenne az eredmény. azért csinálják a 36. héten a vizsgálatot, mert így ha hordozó vagy is kevés az esélye hogy szüléskor aktív legyen a baci... de ez csak az én véleményem.. én kaptam antibigyót mikor Nicot szültem, nem a kókusz miatt, hanem mert már hosszú idő eltelt a magzatvíz elfolyása után és elkezdtem lázasodni.. és Niconak semmi baja nem lett se a bélrendszerével se semmijével... szóval az antibigyótól sem kell tartani ;)

Omena? Ronmay? merre vagytok?

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Gabolino: látom te is megtaláltad a strepto fórumot itt. Én azóta kicsit megynugodtam, amióta jót is olvastunk róla és ők is pik-pak válaszoltak.
Nekem Tündivel negativ volt.
Most pozitiv, szedem az antibogyót és szüléskor is kapok 4-6 óránként elvileg.

Nekem azt mondják, hogy ha már hordozó vagy, az is maradsz, hogy most neked negativ lett, lehet hogy 1-2 hét mulva pozitiv, de ugye azt már nem fogják szűrni, én biztosra mennék, kérnék antibogyót az uccsó hétre neked.

A babára nézve, akkor rossz az ő kis bélrendszerének, ha konkrétan ő kapja szülés után az antibogyót, ezért szedném a helyedbe inkább, hogy tényleg ne legyen gond a babának.

Nem tudom, hogy a Máv kórházban hogy járnak el ilyenkor, nekem a dokim mondta hogy szeretik a csecsemősök ha nem náluk van a baba, de közben ők talán jobban tudnak figyelni ha vmi gyanusat látnak rajta mint én.
Vki azt mondta, ahogy megszülök elviszi a gyerköcöt 2 óra megfigyelésre, azaz ott sem lehet velünk pihire. Csak őt is hozzák vissza.

Én már ugy várom, minden nap reggel ugy kellek fel, nézem, folyok, nem?....vagy egyéb, de most hétvégén tényleg ne jöjjön még, dokim elutazott.
Meg hát az antibogyót is most kezdtem el szedni csak, és két hétig kéne még.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Jövök..jövök,csak így az utcsó hetekbe lehúz a pocim :wink:

Napjaim mozgalmasak voltak :shock:

Szerdán,
Erös fájások, szûlöszöbai megfigyelö majd fájások csökkentek és jöttünk haza.
Szülésznö mondta hmmm...hiába a fájások a baba feje fenn van... :roll:

Csütörtök,

UH on, dokinö mondja: olvasta mit írt a szülésznö tegnap és ö furcsálja, hogy ilyen késöi terhességbe ne lenne lenn a gyerek feje :roll: Hacsak azért nem érzi a sz.nö, mert lenn nem a feje hanem a pópója van :shock:
Majd mondta az UH-alatt sejtése beigazolódott....Esthibaba megfordult :cry: faros a kis hercegnö :cry:

Szal ajálott 3 lehetöséget amiböl én a császárt választottam...volt anestes is megbeszélni az operációt, (egy magas szöke, jóképü északi :wink:)

Szóval a dátum márc. 10

Majd elözö este megmondják mikorra kell menni másnap...meg kaptam egy csomó felvilágosítást, hogyan kell felkészülnöm..stb..

Rendesen parázok , még akkor is ha tudom mi vár rám :!:

Strepi-röl,

Goofika hozzászólása tökéletesen helytálló, nem ismételném öt újra :!:

Antibiotikum FONTOS :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

En benne voltam abban a szerencsétlen 1%-ban.
Volt tesztem annó, álnegatív lett, császárral szültem, 3. napon a szülés után fiam 2004.dec.25.-én meghalt. /Budapest/
Senkinek nem kívánok ilyen karácsonyt :!:
Kórház elismerte hibázott, kaptam kártérítést, de ez nem pótolja a fiam :!:

Ha valaki egyszer pozitív, akkor mindíg az marad, azaz akként kell kezelni :!: :!: mégha a teszt utánna negatív is lesz:!:

Ha a teszt negatív is szülés elött, akkor is kell kapni antibogyót szülás alatt!!!

Melyik orvos az amelyik nem ismeri ezt a protokolt :twisted: :?:
Nincs mit megbeszélni rajta, KELL és kész :!: :!: :!:

Most nézzetek a meglévö gyerekeitekre, öleljétek át és adjatok hálát Istennek, Budhának ...akárkinek, hogy élnek, látjátok felnöni, nevetni öt (öket), boldogságot hoznak életetekbe!!!
Vigyázzatok arra, hogy annaka a kis születendö huginak, öcsinek az egészsége, élete , ne bizonytalanságon múljon, ha a doki olykor nem is határozott ezügyben, akkor is kérjétek,
KÖVETELJÈTEK az antibogyót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ÉLETET MENT!!!!!!!!!!!!!!!!

Remélem most nekem is megadja a Jó Isten, hogy boldog legyek!!!!

Bocsi, hogy ilyen heves voltam, de ez a téma ezt váltja ki belölem....

Anya és a gyermek védelme a legfontosabb, ha valaki ebben bizonytalan, nincs mit keresnie a szakmában!

Kitartást nektek, jövök még csak nem volt túl jó éjszekám...és talán holnapra jobb lesz..:roll:

Nagyon vigyázzatok magatokra meg a csodálatos babukra :!:

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


+++

Strepis babák tüneteit megtaláljátok a neten, milyen a sírása, + további tünetek...mire kell figyelni..stb

http://www.medicinenet.com/group_b_stre ... m#symptoms

Ne hadjátok magatokat lerázni, ha úgy gondoljátok valami nem stimmel a babuval :!:
Csecsemösök, gyerekorvos tisztelet a kivételnek szeretik megnyugtatni anyukát ahelyett, hogy felemelnék a seggüket és ránéznének a gyerekre, náha még hülyének is nézik az embert....... :evil:

En viszek be a kórházba lázméröt is...viszek 2-öt (egy fü ésl egy hónalj elektromos, még nem tom melyik jön be) így akkor ellenörzöd mikor te akarod.
Pedig tudom itt nézik, ellenörzik kb. 2 óránként.
En rettenetesen parázok-e miatt is :!:

Hajrá mindenkinek.... :!:

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


még talán ez is jó...., igaz ez után a leírás után már minden gyanus :roll:

http://www.drdiag.hu/kereso/diagnosztik ... s-infectio

szerintem az angol nyelvü jobb, lényeget emeli ki :!:

ui: bocsi a kiakadt hangnemért....csak na...ez van

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Gabolino,

Cool cikk :!: :wink:

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


adryn,

Utólagosan is Nagyon Sok Boldog Szülinapot Nico-nak :D

Nagyon szép a kisvonat, mindíg bámulattal töltenek el azok az anyák akik ilyen kreatívak :D

Gabolino fest, Adryn formákat süt...nagyon szépek!
Én Asterixes puzzle-ket raktam ki emberrel....ennyire futtya, mondjuk én is szeretnék ilyen szép formás sütiket, tortát csinálni egyszer, mikor odakerülünk :wink: Akkor bizti kérnék jó sok tanácsot :wink:

ronmay,

Kitartást a szüléshez és boldog babázgatást kívánok,+ nagyon boldog anyaságot, egészséget! :D

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


csajok, most olvastam hogy a dianatal gél megvédi a babákat a strepto A és B fertőzéstől is szüléskor, amellett hogy megkönnyíti és meggyorsítja a szülést!!! eggyel több indok amiért boldog vagyok hogy vettem :D :D :D

Omena: nagyon sajnálom ami Veletek történt.. későn derült ki hogy mi a baja a kisfiadnak, hogy már nem tudták megmenteni?

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Adryn,

Voltak tünetek, szóltam, hogy valami nem o.k., ök meg rá se néztek a fiamra, csak elintézték annyival, hogy én bebeszélem magamnak, hogy a gyerek beteg........(olyan mintha most lett volna, úgy él bennem pedig több mint 6 éve)

Kritikán aluli, felelötlen társaság volt!

Annyira figyelmetlenek, felelötlenek voltak, hogy mikor meghalt a fiam, azt mondták nem értik, biztos bölcsöhalál...
Aztán a korbonctanon, kiderültek a dolgok...akkor már késö volt...

De többet nem szeretnék róla írni, mert fájó emlék, és most is egy nehéz dolog elött állok :!: :!: :!:

Hiába vissza jönnek az emlékek, pont ilyenkor és erre nincs szükségem :!: Azaz soha nem múlnak el, csak kopik az idövel,,,kicsit...

Nem akartam elmondani a storym, de mivel szóba jött, csak akartam mindenki vegye komolyan, mással ez NE történjen meg!!!!!!!!!!!

Tudom negativak a tesztjeim, eddig volt 4 vagina + vizelet, kapok antibiobogyeszt is, gyerekre is külön ügyelnek, más ország, más ellátás...mégis félek!

Finnek egyébként értetlenül hallgatták, hogy mi történt velem, mert itt ha a teszt álnegatív is észreveszik mikor figyelik a babát :!:
Ezért nem okoz itt tragédiát :!:
Ügyvédem szerint gondatlanság és mulasztás volt :!:

Arra is gondoltam, hogy míg túl nem vagyok a csütörtökön, lehet nem jövök...csak magam leszek, babu, meg apa és felkészülök lelkileg a dolgokra...
Azt az érzést amit most érzek nem tudom megfogalmazni, lehet utánna felszakad bennem, de addig sajna rettegek...

Vigyázzatok magatokra, babukra :!:

Szeretnék jó hírekkel visszajönni és folytatni veletek tovább :!:

Lilypie Pregnancy tickers
omena
Budapest
 
 


Omena: mennek a drukkok csütörtökre!!!! nem lesz semmi gond! pozitív hozzáállás! tudom borzasztó nehéz lehet most, de hidd el most jó kezekben vagy!!!! képzeld itt nem is vizsgálnak hogy van e streptod.... én tudom otthon vizsgálnak és kértem hogy nézzék meg.. így nézték meg mindkétszer........ (és még sok eu-s országban nem vizsgálódnak... nem is értem..)

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Omena: sajnálom ami veletek történt, borzasztó! Gondolom hogy nem is lehet ezt soha talán feldolgozni!
Most majd Esthi baba egészséges baba lesz és megynyugtat.

Drukkolok 10.-ére! És természetesen a baba az első, majd hozol képet amikor már mind2-en összehangolodtatok.

Sok tejcsit és kitartást kivánok neked! Jó egészséget min3-otoknak.

Gabolino: remélem azóta beszéltél orvosoddal, ebből is látszik, hogy nem akarja ő sem vállani a felelősséget, hogy rád bizza szedj vagy ne antibogyót. Észnél kell lenni, ha te nem, más nem old meg helyetted semmit. Én már ezt megjártam párszol, és ezért sm tudok már senkiben sem megbizni, csak magamra számithatok

Adryn: jól vagy?

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka: köszi jól vagyok, keményedek, de nem olyan jaj mindjárt megszülök keményedések ezek most... jóslóm se volt 2 napja.. most úgy érzem egy darabig nem szülök... aztán meg ki tudja.. :lol: átadom az elsőbbséget Neked :P

Gabolino, Ronmay: hallóóóóóóóóóóóóóóóóó egyben vagytok még, vagy már babáztok??? 8)

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Adryn: köszike :lol: :lol: :lol:

Huh hát én péntek este kivoltam, tv-t néztünk apával amikor jöttek a fájások, nem nagyon tudom milyen a rendes fájás, mert nekem anno csak akkor volt Tündivel amikor már adták az oxitocint vénásan, de azok már kemények voltak.
Most ugy volt hogy mozgolódott majd iszonyatosan bekeményedett, de ezt sokszor egymás után megcsinálta, ott szenvedtem apa mellett, meg is kérdezte: menjünk? aztán mondtam, nem tom.....végül lefeküdtem, kb 5-6 percenként voltak ezek, néztem az órát, de elaludtam és elmúltak.

Nem tudom mi volt, de mondtuk Hajninak csak most ne, elutazott hétvégére a doki. Ugy látszik hallgatott ránk. :wink:

Elmentem egy 5 perces sétára normál esetben annyi, na most 20 percig tartott, azt hittem szétszakadok, ez annyira röhejes :shock: :lol: :lol: :lol:
Tündivel még uccsó nap piacoztam anyámmal :roll: :wink: semmi ilyen bajom nem volt. :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Goofyka: ez ismerős... én is mindig azon rimánkodok, hogy Nico ne motorozzon el tőlem úgy hogy nem hallgat rám és nem áll meg valahol ahol meg kell neki.. (nem közel úttestnél, ott szigorúan anya kezét fogva kell sétálni, motort meg cipelem) de volt már olyan pl hogy ki akart menni egy kisfiú után a játszótérről (itt az összes be van kerítve, és zárhatóak a kapuk) és majdnem sikerült is neki, mert a kedves szülők nem zárták be maguk után a kaput.... ordíthattam, nem érdekelte, alkalmi süketté vált... szóval akkor nagyon berezeltem, és próbáltam szedni a lábaimat, nem igazán érdekelt hogy nagyon fáj.... és mondjuk nem közvetlenül, de nem messze járnak autók.. és amilyen gyorsan száguld azzal a motorral...
nekem 32 hetesen volt egy ilyen hogy azt hittem megszülök.. azt írtam is.... 5-6 órán keresztül voltak rendszeres fájásaim, amik elég hosszan el is tartottak... végül a meleg vízben fürcsitől múltak el csak... azóta is vannak jóslók.. nehéz megmondani milyen lesz az igazi.. mert Niconál nekem jóslók sem voltak :?

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Sziasztok Kismamik!

Először is bocsánat, hogy kicsit megszakítom a beszélgetéseteket! Annak idején én sem örültem nagyon az ehhez hasonló leveleknek, de azért még jól jöhet :wink: !
Szeretnék pár eladó babaholmit felkínálni nektek, hátha valakit érdekel. A kislányom tavaly nyáron született, és várhatóan folyamatosan lesz pár babaholmi, amit eladnék.

Most elsősorban egy szopipárnát (180 cm-es, polystirol golyócskákkal töltött, KIKA-ban vásároltuk, sárga plüss, lecipzárazható mosható huzattal, nem használtuk, teljesen ÚJ!) és egy megmaradt, bontatlan BEBA HA start tápszert kínálok nektek áron alul eladásra. Valóban jól jár velük, aki megveszi, hiszen a tápszert eredetileg 2200 Ft-ért, a szopipárnát pedig 9990 Ft-ért vettük. Én pedig ezeket 1500 és 6900 Ft-ért adom most!
Kép Kép
Ezek és pár további holmi képeit az alábbi albumomban találjátok:

https://picasaweb.google.com/106317025853707547722/Elado#

Ha esetleg érdekel Titeket a fentiek közül bármi, az alábbi címre várom leveleiteket:
holmikateladok@gmail.com

További nagyon boldog babavárást kívánok nektek!

Üdvözlettel:

Anikó

Kép
mamaki73
 
 


Sziasztok Lányok!

Rég voltam...

Omena,
Itt is borzasztó szvfájdalom a történeted!Nem ismétlem önmagam...rettenetesen sajnálom!
Gondolok Rátok csütörtökön!Ki tudja,még az is lehet befordul a kisleány. :)

Goofyka,
Úgy éreztem,hogy Andorral annak idején én is jobban bírtam. De szerintem ez csak amolyan csalóka érzés. Hisz most akkoris itt van már egy másik kölök, aki körül sürögni-forogni kell, nem akkor lógatom a lábam,amikor csak akarom és biza az én erőmet is keveszi a napi 1.5-2 órás kinti délelőtti játszás. De muszáj vala kimennem, főleg ha ilyen szép idő kezd lenni.
Komoly lehetett ez a keményedéses "móka".

Viszont holnap jönnek apósomék. Nem így terveztük, de most már nehéz egyedül nah. Én gondoltam,hogy a hétvégétől már jöhetnek, de apósom mondta,hogy jönnek holnap, szóval nem ellenkeztem :) elékél a pesztorka Andor körül.
Főleg most, hogy itt a kisgyerekes lakók összedobdunk egy kis kert múanyag játszóházikóra, amiben tudnak kint játszani a közös területen...nah, teljesen felpörög ilyenkor az ilyen dolgoktól és alig lehet behozni. Tegnap azt a harcot vele csajok!!! :shock: Azt hittem megszülök.

Adryn,
Köszi a hiányolást! :) Sajna még egyben :D Pedig ma hajnalban voltak nagyon enyhe egybepocak fájdogálásaim (meg tegnap este felé) és komolyan azt hittem,hogy de jóóóó, valami elkezdődött. De nem. :( Reggeli után semmi.
Mocizós gyerek utáni sprintem nekem is volt most. Szerinem én is amolyan 31-2 hetes lehettem. Nagyon durva volt. Amúgy alapvetően Andor szótfogad, de van ugye ,hogy "bekattan" és egyszerűen nem akart megállni, és közeledett az úttest én meg nem tudhattam,hogy meg fog-e állni vagy sem. Hát volt egy hajsza....

Ha hazaér melóból a Drágám,akkor megyünk ctg-re.
Illetve akkor akarom átbeszélni ezt a strepto dolgot a dokinőmmel, mindamellett,hogy úgy gondolom, hogy kell az antibio.
Más nődokissal is beszéltem és azt mondta, hogy azzal nem árthatok annyit vagy a egyáltalán.
Tudomm,hogy még ha kicsi is az esély akkor is....
Kicsi volt az esély a kombi tesztnél is és mégis megcsináltattuk a rizikós biopsziát. Akkor most miért kockáztatnék ezek után? Nem?
Amúgy én alapból nagyon gyógyszer ellenes vagyok, csak végső soron alapon ha lehet mást is, de úgy érzem ez most más. Mindenesetre remélem jól döntök és kész.

Hétvégére tényleg szép meleget ígérnek, most is azt hiszem meleg front jön, szóval lehet meghozza a babákat-akiknél már esedékes. Én nagyon szeretném már! Főleg,hogy itt lesznem anyósék is, így tényleg biztonságban megvan Andor "helye", nem kell azon aggódni,ha ese idul a buli, akkor a szomszédot kell hívni, míg a nagyszülők ideérnek (Balatonról)...szóval remélem ez a lelki nyugalom is kedvez majd :)
Aztán majd kiderül :D

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Adryn: én már rájöttem, de gondolom te is, hogy ha motoroznak, főlleg tepernek, zajonganak közben, ők nem halják mit ordibálunk nekik, mert maga a motor zajos a betonon.
Tündi már kinőtte a motort, inkább bicajozik és rollerezik, kicsit halkabb. :lol:
Meg hát már lassan 5 éves, megáll mindenhol, körülnéz stb, nem nagyon rohangál már el. Most csak gyorsabb mint én. :lol:

De elhiszem hogy nem könnyű, én is mennyit orditottam: állj meg! meg futottam utána, amikor már kellett, most nem is tudnék szerintem.
Most már ott tartok, hogy a kocsiban lévő ülés és vezetés is nehezemre esik, néha nem tudom csak a lábamat felemelni váltáskor.

Munka 1-1 van még, hétfőn egy kicsit megcsináltam, majd takaritás utána, estére meg is fájdult a derekam.

Ma meg tüdőgondozóban voltam, ugye 2 héttel ezelőtt jelentkeztem be, oda mentem, erre közölték nem vagyok beirva. Fa@a gondoltam. De aztán rábeszéltem őket hogy fogadjanak, ha már ott voltam. Mint egy öreg néni annyi recepttel távoztam.

Körzetim meg elkavarta a vércsoport ellneanyag eredményemet, azaz teljesen más lett az erdmény, én B+ vagyok, erre kijött A+, vmit nagyon elnéztek, csak az a gond vele, hogy megint mehetek vérviszgálatra emiatt.

És ugye ahogy ti is mondtátok jön a meleg front, kitudja mi lesz, és ha nincs meg az ellenanyag mi lesz.?

Holnap megyek nődokihoz, kiváncsi vagyok mit mond.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka,
Komoly,hogy elkeverték a vércsoport papírodat! :evil: De az ellenanyag vizsgálat az nem csak a negatívos vércsoportoknál érdekes??? Én úgy tudom.

Ctg-n nem volt semmi extra. Szerintem az,hogy d.u.-n alszom Andorral egyidőben, az teljesen megpihentet, és ezért ahogy így este megyünk, tök lapos a méhtevékenység. Persze tudom,nem feltétlenül mérvadó, csak a dokinő is mondta,hogy nincs még semmi méhtevékenység. Én meg mondtam,hogy azért de biza van, főleg a délelőtti rohangálás után,közben, de ilyenkor meg mindig kipihent vagyok.
Szóval ha holnaptól itt lesznek apósék és pihizhetek többet, lehet tényleg kihúzom simán az időpontig :lol:

A streptora meg azt mondta,hogy teljesen megérti a félelmemet, nem okozok az antibioval semmi bajt, azt én kapnám ismét infúzióba. De még azért konzultál a kórház gyerekorvosával,hogy ő mit mond.

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Sziasztok!

Megszületett! Natali 3900/54 cm VÍzben, normál szülés 13 óra!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ronmay 2011.03.11 09:57-kor.

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


Kép

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


Ronmay: gratulálok!!!!!!!!! :D :D :D és mikor? milyen volt a vízben szülés? majd hal esz több időd gyere mesélj! :D :D :D

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Ronmay, én is nagyon gratulálok! :D
Majd hozd a jó hírt a tanyára is!

Kép


Lilypie First Birthday tickers
zizi27
 
 


A streptoról még egy szó: ha az előző gyereknél pozitív volt és a mostaninál negatív, akkor is kell, hogy kapj antibiotikumot, mert a strepto fertőzésnek vannak hullámzásai, de alapvetően, ha megvetette a lábát a hüvelyflórában, akkor ő ott is marad, csak épp akkor veszik le a kenetet, amikor relatíve kisebb a mennyisége, mert épp a hullám alján van, és negatív lesz.
Erre érdemes odafigyelni.
Szeretettel: Rita
nováky_rita
 
 


Ronmay,
Hatalmas gratuláció a drága -nem is olyan kis- Natalihoz!!! :)
Várunk nagyon majd hírekkel, történettel, képekkel.
Sok egészséget, boldogságot Nektek! :)

Rita,
Köszi szépen az infót! Hát ez az. De ezért nem értem,hogy hogy kezelhetik ezt a különböző kórházak ennyire másként! :shock:

Omena,
Gondolok Rátok!!! :)

Adryn, Goofyka,
Hogy vagytok? :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Ronmay: Gratulálok! Jó nagy baba lett! Biztos könnyebb volt vizben szülni mint amugy.

Zizi: te még egyben? vagy még nem frissitettél? huh már túl hordtad...nem nehéz?

Gabolino: és akkor kaptál már antibogyót? elkezdted már szedni? még kifutsz az időből, jön márc 15.-e jönnek a babák.
Ird rá te is a kiskönyvedre, hogy strepto plusszos gyanus vagy.

Nem tudom, hogy van az ellenanyag vizsgálat, de meg kell ismételni, pénteken megyek a Mávba a dokimhoz, ott 1 nap alatt kész van, mig a körzetinl 1 hét.
Dokim is kész volt amikor mondtam neki, ennyire barmok. :shock: :?

Dokim még a hét végére nem jósloja a szülésemet, de kitudja. :wink:

Keményedések vannak, főleg este nekem is, a sétálásom nem javult, sem a vezetésem, most már inkább nem ülnék kocsiba volán mögé.

Gabolino: szerintem neked meghozza a jó idő a babót! Tündi 38. hét 5 napra jött.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka,
Bár igazad lenne és meghozná az idő a picikénket! :) Amúgy ma úgy vettem észre,hogy most én is látom,hogy picit lejjebb csusszant a pocakom, de ugye azért ez sem jelent semmit.
Antibogyót én Andornál sem kaptam, hanem a vajúdás közben infúzióban. Most is ez lesz, legalábbis szóltam a dokinőnek és mondta,hogy kérhetek. Szólni fogok az tuti. És minden rendben lesz!

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Húú köszi köszi!
Rita neked meg különösen! :wink: :lol:

Mindenkinek ajánlani tudom a vízben szülést. Mikor beszálltam a vízbe éreztem, hogy innen nem akarok kijönni. A fájások kevésbé fájtak, bár így se volt leányálom. Az ember ellazul, folyatja a pocakra a vizet. Neki tud feszülni a kádnak tolásoknál. Minden nagyon frankó volt. Szülésznőm, még gyertyát is gyújtott, minek olyan kis romantikus hangulatot adott. Bár én nem vagyok az a romantics fajta, de kellemes közeget teremtett.
Doki, aki nem volt választott csak a szülés végére jött be, de szerencsém volt mert nem ált tőle messze az alternatív szemlélet. Bár egy gyenge kísérletet tettek tolás végére, hogy kijöjjek a kádból. Mondtam, hogy nem. Úgy bebetonoztak már oda, engem nem lehetett kirángatni.
De bátran tudom ajánlani mindenkinek aki teheti, hogy szüljön vízben. Én még egyszer megtenném :wink:

Mindjárt itt a vége nektek is! Húú izgi!
Én egyenlőre keresem önmagam, a két lurkó mellett... :lol:

KépKép

KépKép
ronmay
 
 


Eltünt mindenki????

Nekem tegnap és mai éjszakáim is nagyon rosszak voltak, fájásaim voltak, amik kisugároztak a derekam felé, csak azt tudtam mondogatni, csak ne most Hajni, még legalább hétfőig maradj bent.

Azóta is nagyon fáj, olyan érzés, mint amikor meg akar jöbbi és fáj a méhed, méhszájad, vagy tudom is én mi. Ülni még egész jól tudok, de állni és menni, hát....
Szerintem lejjebb is ment a hasam, a lábam közt érzem.

Remélem mindenki jól van.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Sziasztok! :)

Ronmay,
Jaj, annyira jó,hogy ilyen szép élemény volt a szülés! :) Anno én is akartam a vízben vajúdást kipróbálni, de nem jött össze a körülmények miatt. Hogy becsülhették ennyire el Natali súlyát?? :shock: Vagy én emlékszem rosszul? Nem Neked volt,hogy még csak 2500 meg 2900 g a becsült súly és hogy nem lesz nagy súlyú? Vagy tök rosszul emlékszem? :?
Várunk képekkel és miegyéb! :)

Goofyka,
Csjúúú, elehet akkor már szülni készülsz??? :) Mondjuk a hétfő is mindjárt itt van...
Én már a napokban este felé ismét éreztem jóslókat, azt hittem valami indul. De semmi. Andornál nem voltak jóslóim.
Ma megint brutál fáj a derekam, aliig bírok menni.Keményedek is, de nem párosul fájással. Hát lehet kihúzom, mint Andorral is.
Mindenesetre én majd megkérem Szabolcsomat, hogy hozza a hírt Nektek, szóval az én esetleges eltünésem nem szülést jelent még sajna :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


Én sajnos tuti nem szülhetek vizben, bármennyire is jó lenne. Ágyhoz vagyok kötve, infuzió, oxitocin és antibiotikum miatt. Még járkálni sem tudok. Tündinél már pisilni sem mehettem ki, megkatétereztek. :cry:

Pedig, szeretnék legalább járkálni, talán ugy jobban kijönne, vagy nem fekve szülni, ez volt az egyetlen kritériumom. De hát igy jártam.

Gabolino: még egyben, tegnap éjszakám már nem volt olyan durva, csak ne jöjjön rám se ma se holnap, Tündim nincs itthon velünk és nem akarom anyóséknál hagyni.

Ma megcsináltuk a babaszobát teljesen, már csak Hajni hiányzik belőle.
Meg kivettük a kamrából a babakocsit is, természetesen a legvégében volt, mindent ki kellett pakolni. El is fáradtam, utána menni sem tudtam.
Ettől a se meleg se hidegtől fáj a fejem is.

Nálam Adryn kap majd smst tőlem, majd Ő ír, persze ha nem együtt szülünk. Férjemre ilyen téren nem számithatok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
goofyka
 
 


Goofyka: de jó hogy jelentkeztél, már sms-t akartam írni... :roll: ja majd én dán számról válaszolok az irományodra, mert a magyar számom csak kártyás és nem szoktam itt azt használni, csak be van kapcsolva ha valaki hív azt visszahívom a dánról. szóval nyugodtan nyomhatod az sms-t arra, megkapom mert nálam van 8) :D majd én is neked küldök sms-t és akkor tudni fogjuk hogy együtt szülünk vagy mi a szösz.. :lol: :lol:
nekem ma 3. napja vannak ilyen mensi szerű fájások.. főleg délután, gondolom nyiladozunk odalent :P málnalevél teát iszod már? engem nem vitt még rá a lélek.. pedig kéne...

Ronmay: én is úgy emléxem hogy kisebb súlyúnak saccolták Natit... ennyit ezekről a becslésekről.... :roll: szuper lehetett vízben szülni, és akkor így nem szakadt a gátad? mert így a szülésznő gondolom nem tudott közbeavatkozni..

Gabolino:
kitartást, neked már tényleg nem sok lehet hátra ;)

Omena: hol vagy? minden rendben Veletek???? jelentkezz léci!!!

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Sziasztok Lánykák! :)

Sajna nálam sem lesz szerintem ismét vízben vajúdás, hisz én is kérek majd infúzióban antibiot a strepto múltam miatt. De mindegy, csak könnyebb,gyorsabb legyen, mint Andorral, és a lényeg,hogy egészségben térjünk haza! :)

Én már kérdeztem anno,hogy ki kit értesít ha születés van, de nem reagált senki. Én is szívesen küldök valamelyikőtöknek smst :)
Mert azt,hogy a Drágám aznap rakja-é fel a hírt, azt nem tudom. Nyilván attól függne,hogy ő is mennyire fáradt el (Andorral ugye egész éjjel vajúdtam, így nem aludtunk, majd d.e. született meg).
Szóval kinek írjak? Ki lesz még gép közelben?
Bár ha ilyen jól bírja a kislánykám, akkor még a végén Ti előbb szültök, mint én :? :lol: de remélem most már tényleg csak napok választanak el.

Megint lejjebb ment egy cseppett tegnap a pocak, meg voltak többször jóslók, de semmi. Remélem ez által tényleg könnyebben tágulok is, mert Andorral duuurva volt.

Többen vélik felfedezni a változást az arcomon is.... de hisz szombatra vagyok kiírva, szóval ez mind jele annak,hogy közeleg a nap.
Andor napra pontosan született. Lehet Blanka is ilyen szófogadó :)

Jah, és ANdorom továbbra is azt mondja,hogy "még nincs kész a pocak anyucika". Szóval ő tudja :lol:

Lelkiekben szerencsére már teljesen felkészültem úgy érzem. Ha jóslókat is érzek, most már örömmel tölt el, hogy nah, esetleg most már majd menni kell. De ugye eddig semmi. Korábban azért leizzadt a tenyerem,hogy ÚrIsten, most akkor szülök??? :lol:

Szép napot Lányok! :)

KépKép
KépKép
gabolino
 
 


hát én ma nem vagyok kipihent :( hajnal 3-tól voltak jó kis erős méhösszehúzódásaim, végül fél 5-kor rávettem magam hogy kikeljek az ágyból és lezuhiztam a hasam meleg vízzel.. ettől kicsit enyhült, aztán Niconak odaadtam a tejcsijét, hogy így majd nem kelt minket 6-kor... hát nem is tette.. csak fél 7-kor.. :twisted: apát felkeltettem, mondom én még aludnék, mert persze ő végigaludta az éjszakai szenvedésemet.. de max 1 órát tudtam ráhúzni, mert Nico olyan kis energikus reggel, rohangál, visong.. hiába a füldugó.. így is hallom.. szóval délutáni programom Nicoval alvás lesz az tuti...

KépKép
KépKép
adryn
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: