Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!



Lányok olyan car éjszakám volt, hogy azt hittem soha nem lesz reggel.Este elkezdett fájni a hasam:( De úgy, hogy ha álltam is leültem, mert annyira kelemetlen volt.Bevettem pluszban magneb6-ot, a férjem küzdött vel, míg összetörte:))))))Én csak így tom bevenni, fuldoklós vok:)
Éjjel felkeltem, mert melegem volt kegyetlenül ,majd gondoltam kimek pisilni, ha ennyire ráérek és mire visszaértem már a derekam is fájt. Na itt kezdődött a para, hogy a vetélés jele a derékfájás és lehet megint baj van:((Kiköltöztem a nappaliba és ott forgolódtam, szenvedtem. Most is érzem, de talán csillapodott.Annyira várom, hogy végre tisztán lássunk délután és csak remélem attól fájt, hogy nő a méh a picikével. De másnak is fájni szokott ez???Vagy ilyen selejt vok, hogy én mindent ilyen intenzíven érezni fogok???:(
Majd jövök és mesélek, csak teljen el a nap, mert konkrétan úgy érzem magam, mint Hofélia az őrülési jelenetben :oops:
Jaj elfelejtettem az új kismama nevét, ha visszalapozok eltűnik az írás.De üdv:) Azt én is tom, hogy igen a macskaalommal kell vigyázni, de a férjem beleültette a fülembe, hogy ott kapar és ugye ő azzal a kis kezecskéivel jön be majd az ágyba és alszik jóízűen a párnámon engem a sarokba toszítva :lol:
És hogy a kezecskéin lehet abból a baciból.Szerintetek??
A 2 év biztosítottságba igen beleszámít a felsőfokú nappali suli, de megnézem pontosan a jogszabályt Neked, mert nem volt ilyen kismamám mióta változott. Utánanézek Neked, jó??
Na mek, mert ma id vár rám a munka és naon sok van:(
Zsaklin édes vagy, hogy így drukkolsz:)

Kép

Kép
holle
 
 


Holle!Ne aggódj én már derékfájásban profi vagyok komolyan nekem is nagyon fájt a derekam sőt a lábamba is le elég ijesztő volt napokig de itt vagyunk!!Neked is elmúlik meglásd semmi baja a picikédnek!Én is tegnap este éreztem a hasamat estére általában érzem nem kimondott fájás inkábbn feszülés gondolom estére elfáradok mert fél óra fekvés után elmúlik viszont tegnap a hasam aljába kétszer élesen belenyilalt és le a szeméremcsont irányában gondolom nyúlnak a szalagok!Szóval nyugi nem csak neked fáj! :wink: :lol: A toxorról nem tudok nyilatkozni csak annyit,hogy az egyik ismerősünk terhes volt mikor kimutaták kapott antibogyót és egészséges babája van aki azóta már 4 éves!

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


Sziasztok, mindenkit üdvözlök

már egy hete olvasgatom a fórumotokat, nagyon aranyosak vagytok, és sokkal könnyebb a saját testemmel így megbirkózni, hogy tudom, nem vagyok egyedül és hasonlókat érzek, mint Ti.
Vettem a bátorságot, és most írok is Nektek :lol:

Én is ma megyek ultrahangra, egy hete voltam először nőgyógyásznál a XVII. ker. szakrendelőben és akkor 6-7 hetes voltam, megállapították a várandósságot és elküldtek vérvételre, egy hét múlva kell (azaz ma) visszamennem, izgulok, h minden rendben legyen.
Terveztük a babát, meglepően gyorsan sikerült, el se merem hinni.
31,5 éves vagyok, Katának hívnak.

Üdvözlettel:
Kata

Kép
kaat
 
 

 
 

Sziasztok,

Kicsit eltűntem, nem volt időm írni, de azért itt vagyok. Próbáljuk eladni a lakást, azzal volt most több dolog, meg járok kineziológushoz, meg van egy másfél évesem, meg hányingerem, és fetrengtem egész nap, amennyit lehetett.

Örülök, hogy egyre többen leszünk, gratulálok az új kismamiknak, és sajnálom akit elveszítettünk, de remélem egy másik topicban hamarosan felbukkan majd, mint kismama :)

Nikolette: jó neveket találtatok, a Lili és a Léna befutó nálunk is. Anna nem, bár szóba jött Szonjánál, meg a Hanna is, de annyira gyakori név lett, hogy vmi egyedibbet szerettünk volna. Sára bejön a férjemnek is, meg most az Emma. Remélem azért, hogy inkább fiúneveken kell majd gondolkodni...

Mia: a toxoplazma a macska miatt van. Nekem világ életemben volt macskám, most is van kettő, de még nem estem át a fertőzésen, így most újra kell vizsgálni majd ezt is. Amúgy az előző dokim azt mondta, hogy a rosszul megmosott gyümölcs-zöldség előbb terjeszti ezt mint a macska. A macskák közül is a fiatal, kölyök macskákra, és a kijárósokra jellemző, de amúgy lehet tesztet kérni az állatra is, meg persze külön kell szólni, ha te mész vérvételre, hogy erre is írjanak beutalót. Az eredményen rajta lesz, hogy átestél-e már a fertőzésen, és ha igen, akkor mikor, ha nem túl rég, akkor is adnak vmi gyógyszert.

Gabi85: elég durva lehet ez a hányinger, de a dokid biztos tud vmi bíztatót, hamarosan vége lesz ennek az időszaknak

Holle: Péterfybe jössz uh-ra? Itt lakunk kb 50 méterre
czzsofia
 
 


Sziasztok lányok!

Úgy tűnik egyik napom felhőtlen boldogság a másik meg izgalom.Most voltam pisilni, barnás véres volt a wc papír mikor megtöröltem magam :( . A hasam most nem fáj viszont a fejfem még mindig. Egyik terhességnél sem volt ilyen. :(

Bozsofi: Igazad lehet a homeopátiával kapcsolatban.Számomra is ellentmondásos volt,hogy szüléskor akkor, hogy segít ha nem hat rögtön. De még mindig nem tiszta mondjuk.Nem lehet,hogy vannak szerek vagy problémák amikor rögtön hat és bizonyos esetekben meg kell idő hozzá szerinted? Egyszer én is voltam homeos orvosnál és mintha ilyet mondott volna!

Kaat:üdv köztünk!

Hjajj lányok olyan ideges vagyok!
henó
 
 


Holle: Apa még nem hiszi el de hát én se mindig főleg,h ez a helyzet!Remélem jobb napod lesz ma! De jó nemsokára láthatod a babódat!
henó
 
 


Sziasztok,

Holle,
Jaj, ez az éjszaka... De ma fogsz menni UH-ra, ugye?

Henó,
Azóta mi a helyzet? Volt még barna?
Neked mekkora babád van?
Nincs vonalzód?

Gabi85,
Mi van veled? Hányások? Orvos mit mondott?

Kata,
Üdv köztünk! Gratulálok a babóhoz!
Nem látszik a vonalzód :(

Egyébként nekem is rossz éjszakám volt, ha felébredek pisilni, egyszerűen nem bírok visszaaludni. És olyankor elkezdek agyalni... Mert nekem meg az a bajom, hogy nincsenek tüneteim, és emiatt parázok. Hogy biztosan terhes vagyok-e...

Az a lány, aki elment a fórumból, valami olyasmit írt, hogy üres petezsákot láttak nála. Az hogyan lehet? Egyszerűen felszívódik a baba? És azt hogy lehet észrevenni?

Meg amiatt is aggódom néha, hogy amikor már a pocakomban volt a baba, de még nem tudtam, voltunk röntgenben a kisfiammal. Hogy az vajon nem árthatott-e...

Jaj, hogy mindenkinek mindig van min izgulni...

Drukkolok a mai UH-soknak! Számoljatok majd be! :)

Kép

Kép
larimami
 
 


Hát lányok még agyalok,hogy mit csináljak,nem igazán van kedvem elmenni dokihoz,egyrészt azért mert 18000 ft-ba kerülne és ha még méhen kívüli is akkor is kitisztulok magamtól nem? azon agyalok h itt helyben elmegyek uh-ra,most próbálok ismerőst keríteni.
Tudom,h felelőtlennek tűnök de a természetre bízom,ha egészséges úgyis marad ha nem hát hagy menjen,semi kedvem végigparázni egy terhességet,ez nem normális sztem!
nem bírok feküdni,be vok sózva
Larimami:van barna bőven,sőt piros is :(
henó
 
 


henó: lehet csak nem tud rendesen beágyazódni, és adnának rá vmit. Szonjával nekem is volt barnázásom az elején, kaptam méherősítőt, és aztán 2 hét alatt elmúlt. lehet nincs is baj, de jobb ha megnézik, nem?

larimami: üres petezsáknál azt hiszem nem fejlődik ki a baba, vagy nem is tudom. uh-n látszik az. te mikor mész uh-ra?
czzsofia
 
 


-m-i-a- írta:Vica,de az nem azt jelenti,hogy az 5. (ötödik) hétbe léptél?

A videoklinikán van egy csaj aki végigvideózta a terhességét és abban mondja a doki hogy ha x hetes y napos terhes vagy az nem x+1 hét :P ccsak a betöltött hetek számitanak, vagyis ha 4 hetes 4 napos vagy akkor az nálunk az 5. hét lenne de a terhességnél nem igy számitják hanem az csak a 4. hét...Én sem tudtam amig meg nem néztem.
Egyébként ha érdekel benneteket akkor videoklinika hu/ katiban a baba vannak benne hasznos infók is még én is csak az elejét néztem meg :P

Vicus

Kép
vicababa
 
 


czzsofia írta:
Holle: Péterfybe jössz uh-ra? Itt lakunk kb 50 méterre




HIHIHI mi sem lakunk sokkal messzebb :P
Ti hol? Mi a Nefiben az állatorvosival szemben

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Sziasztok!

Holle és Heno: pihenjetek amennyit csak tudtok!!! Holle, drukk a délutáni vizsgálathoz! Heno, sajnos a fejfájás is benne van a kismama csomagban (persze mi nincs benne! :D ). Viszont a méhen kívüli terhesség (a vérzés egyátalán nem biztos, hogy ezért van!!!) nem feltétlenül veszélytelen állapot, ráadásul, ha elmész dokihoz, akkor nem kell paráznod, viszont esetleg ad valamit, amitől megszűnik. :)
Tegnap este egyébként nekem is szúrkált a hasam, lehet, hogy a viharok miatt volt este nyomibb mindenki?

Szintén Heno: a homeobogyók valahogy úgy hatnak, hogy - ha jó szert sikerült kiválsztani - segítik visszaállítani a sejtek energiaszintjét, ez viszont vagy megtörténik szinte azonnal, vagy soha, és lehet próbálkozni a következő szerrel. Kismama problémákra - pl. a barnázásra, hasgörcsre is - van egy csomó bogyó, és van egy nagyon jó könyv, megírom a részeleteket, ha valakit érdekel.

Jobbulást minden nyűglődőnek!
bozsofi
 
 


Sziasztok,

már este is jelen voltam -de írni nem bírtam. Most mondjam, h. überbrutál szarul vagyok. A 7. hétbe lépve napra pontosan megérkezett a derékfájás is :(

Zsaklin, igazad van legalább azért nem kell izgulnunk, h. elkapunk valamit nem úgy mint télen de én akkor is jobban szerettem azt. Sőt, ha belegondolok, h. a télikabáttól kezdve mennyi ruhát kell vennem :x azért nyári nagy hassal jóval könnyebb ez a téma (is).

Nikolette jelenlegi szabályozás alapján 2 év az otthon töltött idő (már akinek megvan a megfelelő biztosítási ideje) de a kormány ígérete szerint visszaállítják a 3 évet -bár ez legkorábban 2012-ben lesz aktuális.

Holle, én is azt gyanítom, h. fiú ez a bébi :D annyi más. A derekad azért fáj mert beindult a növekedés, a szalagok húzodniak miegymás .Ez normális.

bozsofi és kaat üdv köztünk :)

Heno megy a drukk! Ne legyen semmi baj!!!! És azért csak el kéne menned dokihoz :roll:

vicababa csak a betöltött hetek számítanak vagyis a 4+4 az négyhetes.

Na mentem tovább fetrengeni :oops:
sz.sziszi
 
 


czzsofia:ez már szerintem rendes menstruáció és elmegy a babóm :( Az uh-os ismerősöm meg pont szabin van,azt mondta menjek be az sztk-ba és ott megnéznek,tuti megvizsgálna a doki,itt hentesek vannak. Meg amúgy is minden jöttment megfordul az sztk-ba még egy fertőzés hiányozna! Idáig filóztam,h mit csináljak de úgy döntöttem,h nem megyek. Az uh-os ismerősöm is azt mondta,hogy valószínű nem akar maradni a babó,mert ha méhen kívüli lenne akkor barnás kávézaccszerű folyna belőlem. Jövő héten megnézetem!
henó
 
 


Larimami:
Ne aggódj, hogy nincsenek tüneteid, én most a betöltött 6. hét után kezdtem el érezni, hogy tényleg terhes vagyok, de olyat is ismerek, aki a 30. hét után ismerkedett meg a fogalommal, hogy terhességi tünet. :shock:
A babakocsi emelgetés szerintem is más, mint a kisfiad felemelése. Én azt tapasztaltam, hogy a pasik a megállókban nagyon segítőkészek, főleg, ha megkéred őket, hogy segítsenek az emelésben, egyébként egyszerűen nem áll rá a szemük. :lol:
Röntgen: Kaptál kötényt az öledbe? Dokinak mondtad, hogy kapott sugárzást a babód? Nekem is volt egy csomó hasonló parám (cigi, bor, gyógyszer, amíg meg nem tudtam, hogy jön a kistesó), de a dokim egy laza legyintéssel elintézte a dolgot. Két nappal később a Mindentudás Egyetemén egy genetikus kiátkozta az összes kismamát, aki babavállalás előtt hónapokkal nem hagy fel a dohányzással... :roll:

Nekem is lenne kérdésem:

Hányósok: Szed közületek valaki kismami vitamint (elevit, gravida...)? Ti hogy bírjátok lenyelni, hogy ne jöjjön vissza? És van valami, ami segít nektek? Én eddig próbálkoztam a keksszel, ropival, gyömbérrel, magne b6-tal, jeges és citromos vízzel, fagyival, rennie-vel, de semmi hatás. :( Egyedül a silicea homebogyó segített, amit a dokim ugye leállított, meg a rehidrát, amitől abbamarad a hányás. de az émelygés sajna nem. Most megpróbálom a dr Stomi pezsgőtablettát, egy topicban írta valaki, hogy neki az segített. Viszont nincs ráírva, hogy kismamik szedhetik vagy sem. Nem tudtok erről valamit?
bozsofi
 
 


Jajjj, Heno, ez nagyon rossz hír! :cry: Mensiszerű fájdalmaid is vannak? Azért ne ess teljesen kétségbe! Van egy ismerősünk, aki mind a 3 gyerekénél vérzett egy csomót, és mindhárom babi megmaradt! Nagyon drukkolok!!!! Írj majd, hogy mi van!
bozsofi
 
 


vicababa: mi a Rottenbiller elején. közel vagyunk :)

émelygésre vmilyen vizet is ajánlanak, nem jut eszembe a neve...
hányásra nem tudom mi a jó, viszont van aki a kismama vitamintól hányt. érdemes váltást próbálni, hátha egy másik fajta jobb.

henó: sztk hentes verzió ismerős. én itt voltam anno a péterfyben, és a doki enyhén szólva sem volt se rendes/kedves se óvatos. azért nézesd meg minél hamarabb, nehogy baj legyen!
czzsofia
 
 


Henó! Nagyon sajnálom, hogy nem vagy jól! Szerintem is nézesd meg magad minél előbb, mert bármi lehet!

Ultrahangosok! Irjatok majd mi volt! Mennek a drukkok!

Üdv az ujaknak!

Ma reggal szerencsére nem hánytam, pedig azt hittem megint kijön a reggeli. Halálra takritottam magam délelött. Alexa most alszik szerencsére.
Én is remélem, hogy inkább fiuneveken kell gondolkodnunk majd.

Lányok! Mit csináljak szerintetek? Nálunk a korházban nem csinálnak kombinált genetikai tesztet. Ahol csinálnak, ott fizetős. (25-35 ezer) Megcsináltassuk fizetősbe? Az AFP már elavult módszer, ezért kérdezem. Nem kis összeg azért..

Kép
Kép
nikolette2
 
 


nikolette: már egy csomó helyen ingyenes, lehet a dokid tud olyan helyre beutalót adni, ahol ingyenes. kérdezz rá!
czzsofia
 
 


Sziasztok!

Holle,
Köszi, ha utána tudsz nézni, felsőoktatásban 4 év+mire megszületik a csemete (kicsit több, mint) 1,5 év munkaviszony összesen. Előző évi bér alapján számolnak, ugye? Vagyis majd a 2010-est veszik alapul, ha jól gondolom...

Nikolett,
Én is úgy tudom, hogy bárhova beutalhat a dokid bármilyen vizsgálatra. Mi is hosszas utánajárás után voltunk pl. ÁÉK-ban, noha nem is oda tartozunk! És a kezelőorvos utalt be, úgy hogy kértük.
-m-i-a-
 
 


Henó,
Drukkolok, majd írj mindenképp!
-m-i-a-
 
 


Mia!

1,5 év munakviszonnyal tuti jár Neked a Tgyás + Gyed, hiszen 365 biztosított nap is elég hozzá, és igen, a 2010. évi fizudból fogják számolni. Amit nem tudok: van valami olyan része a törvénynek, hogy annyi ideig jár a gyed, amennyi ideig biztosított voltál, vagy ameddig fizut kaptál... erre ne emlkészem, de mingyá' meg is nézem Neked, úgyis itt dekkolok ma egész nap a gép előtt, és állandóan idekacsintok, hátha Henó beszámol jó hírekről! :)
bozsofi
 
 


Meg is van a kicsike:
A gyed "a jogosultság kezdetét megelőző 2 éven belül megszerzett biztosításban töltött napoknak megfelelő időtartamra, de legfeljebb a gyermek 2. életévének betöltéséig jár." Azaz, ha az egyetem biztosított időnek számít (és asszem ezt meghagyták), akkor Neked megvan a 2 év, tehát hallelúja, 2 éves korig kapod a gyedet! :lol: A tgyásra meg asszem ugyanez vonatkozik.
bozsofi
 
 


Sziasztok lányok!

Megvizsgált a doki és átküldött uh-ra. Azt mondta,h ha végeztem menjek be és felvesznek.Tehát be kell feküdnöm,ha van terhesség azért mert vérzek,ha nincs a méhen belül azért mert meg kell keresni,h hol van. Még szerencse,hogy ezt az uh-os csajt is ismertem és tök rendi volt. Azt mondta ez a természetes szelekció,mindent rendben talált,petefészek,méh minden ok. Azt mondta menstruáljam ki magam majd húzzak bele két hét múlva,mer ez azt jelenti,hogy szuperul működik minden. Mármint,h rögtön megtörtént a fogamzás,az,h elment meg nem jelent semmit.A menszeszelő nők 60%-a vetél menszikor,nem szabad tesztet csinálni csak ha már késik a menszi. Én akkor elköszönök lányok! puszi mindenkinek és nagyon boldog,problémamentes babavárást kívánok! Na azé néha rátoknézek :wink: Ja és ne sajnáljon senki,tökre megnyugodtam!
henó
 
 


Bozsofi, Zsófi vagy amúgy? :wink:

Szóval Bozsofi, köszi szépen, erre lettem volna kíváncsi, hogy a nagyobb összeggű gyed (mármint a gyesnél több összegben) mi alapján jár , de akkor remélhetőleg így lesz :)
Te hány hetes vagy?
-m-i-a-
 
 


Henó! Örülök, hogy elmentél dokihoz és megnyugodtál!
Biztos oka volt, hogy nem maradt meg ez a kis embrió, lehet, hogy beteg lett volna, állítólag a szervezet jó érzékkel szelektál ilyenkor. A lényeg, hogy nem is számít vetélésnek, így nem kell várnotok fél évet a próbálkozással. Remélem írsz majd nekünk, ha csatlakoztál egy másik babaváró klubhoz! Sok sikert és minden jót Nektek!

Mia: Igen, Zsófi vagyok, pontosabban Zsófia Borbála, innen a bozsofi. És holnap leszek 8 hetes.
bozsofi
 
 


Henó,
A legjobbakat akkor!
-m-i-a-
 
 


Holle!

Beleolvastam a régebbi bejegyzésekbe, most láttam, hogy Neked ez a gyed-gyes téma a munkád! :) Úgyhogy kérdeznék is mindjárt egyet, ha nem gond: én 2,5 éve vagyok gyes-en, mert a kisfiam az asztmája miatt tartósan betegnek minősül. Ha gyes-ről megyek szülni, fogok kapni tgyás-t és gyed-et? És ha igen, mi alapján fogják kiszámolni az összegét? Az előző szülésem előtti összeget fogom kapni, vagy kevesebbet? És ha szeptembertöl be leszek jelentve (valószínűleg be leszek), akkor az új fizu lesz a döntő?
bozsofi
 
 


Csináltam egy vonalzót A lilypie-on, de nemtom, hogy tudom elmenteni / ide beilleszteni. Kapok egy kódot, azt jobb egér gombbal bemásolom, és...???? Tud valaki segíteni?
bozsofi
 
 


Zsófi, én elvileg tudom, úgy kell hogy a profilodnál van olyan, hogy aláírás, mellette BBCode bekapcsolva kell, hogy legyen és a Lilypie-n szintén a BBCode-ost másolod oda, ami Forum signatures-nál van (utolsó a felsorolásban), végül amikor bemásoltad a profilodnál elküld és kész, ha nem menne esetleg add meg a jelszód (változtasd meg arra az időre) és megcsinálom szívesen!
Ilyen kódot kell bemásolni:
Kép
-m-i-a-
 
 


Kép
-m-i-a-
 
 


Aha! Köszi Mia! :)
Bemásoltam aláírásnak. Most vagy a kódomat, vagy a vonalzómat fogjátok látni, íme:

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Sikerült, hurrá, ügyes vagy, Mia! :lol: Köszi még egyszer!

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


Ügyes vagy Zsófi!
Nagytesós vonalzót nem teszel?

(Én megvárom a holnapi UH-ot)
-m-i-a-
 
 


Sziasztooooooooooooook!! :lol:


Lányok, túl vagyok az uh-n, ami totál megviselt.Én voltam olyan ideges, hogy a szívem keresztbe dobogott és ezerrel sütött a nap, hányinger és társai. A Péterfyben a szülészeten az illemhelyiség brutááááááááááááááááááál undor, senki ne akarjon bemenni oda.
Szóval láttam a kis drágát, ott van és hallottuk a szívét is azt a drága csöppet, ahogy zakatolt.5,6 mm még csak, de a korának megfelelő:))))Végigzokogtam az egészet, lesírtam a szemhéjfestékemet, pandás lettem. Képem is van!!!!!!!!!!!:)))))))))
Beszarás???? :lol:
Zsaklin, akkor most lehet Neked is ekkora csöppöd van?? :roll:
A derélfájásom viszont nem egyszerűen úőgy fájt, hanem körbe a hasam is, mindenhol és azért ijedtem meg, mert csak fekve volt tényleg jobb.Gondolom tényleg ahogy Sziszi is mondja,hogy nyúlnak a szalagok és nő a méhe az embernek.De ha most nőtt, akkor hány mm-es lehetett előtte???????? :lol: 3.2??? :lol:
Majd feltesszük, csak most le vok lakva, mert még a fogorvosnál is voltam még és tömtek is, most értünk haza.
Nagyon nagyon és mérhetetlenül meg vok illetődve és nagyon kimerített ez az idegeskedés.
Henó örülök, hogy mégis elmentél a dokihoz, mert a méhen kívüli nem megy el magától és naon veszélyes. És bármi is legyen lásson doki, az a biztos. Én mégis sajnálom, hogy nem úgy történt, ahogy vágytál rá, de szeretnénk még tudni Rólad, írj magadról. Majd áprilisi lesz a baba, 2 hét úlva harcba apácskával:)))
Mia kiváncsi vok majd az uh-ra:))))Nagyon fogod élvezni, hihetetlen furi:)Igen a 2010 év lesz az alapod.Mikortól állsz pontosan mviszonyban???Még nem néztem meg a törvényi szabályozást, mert annyi munkám volt, de holnapra igyekszem Neked pontosan megnézni a felsőfokú végzettségűekkel kapcsolatban, jó??
Bozsofi szép kis vonalzód lett:)))Ha jól értelmezem most nem vagy bejelentve????Csak Gyes-t kapsz a Csládtám.Irodától??Nem egyértelmű számomra.
Vicababa, Zsofi ma 5 percre voltam tőletek??? :lol: Amúgy nem oda járok, csak holnap nem tudtam volna megoldani egy kellemetlen szizuációt (talákozást valakivel, aki épp időpontra volt beírva és nem akarok vele találkozni) az orvosnál és ezt kikerülve inkább kerestünk más megoldást, hogy megtudjuk, hogy minden rendben van-e. Majd a dokimhoz megyek más egyeztetett időpontra, ennyi.
Kaat üd köztünk, gratulálok:)
Nikolette Sziszi szegénykéim, hátha a következő hét enyhülést ho már a rosszullétetekben.Én sem vok jól,de nem hányok és hullámokban tör rám és koradélutántól folyamatosan.
Gabiról valaki vmit??
Larimami arany vagy, hogy aggódtál értem, köszike:)
jó éjt lányok, eddig és ennyit bírtam, most mek alukálni :oops:

Kép

Kép
holle
 
 


Holle,

Nagy gratula mind az összes 5,6 mm-éhez!!


Köszi, hogy foglalkozol a kérdéssel; 2009 szeptembertől dolgozom, 2005 szeptembertől vagyok biztosított felsőoktatásban.

Jajj, de korán van..
-m-i-a-
 
 


Sziasztok!!

Jaj Holleeeee úgy vártalak!!!!DEjó hallotad a kicsi szívét de irigy vagyok hatalmas mértekkel rendelkeztek ezek szerint mi is ilyen apró óriások vagyunk!!!De örülök,hogy minden oké!Elhiszem,hogy bőgtél ezt nem lehet kibírni engem már a petezsák is meghatott!Várjuk a képet!Akkor ez a derékfájás normális hiosz bent minden rendben!Nekem már 4 napja nem fáj csak este picit de ha az ágyon könyvet teszek a dertekam alá 30 perc alatt abba hagyja viszont mostanság a hasam alján érzek ilyen húzodást tényleg mint amikor az izom húzódik!De várom jövő csütörtöki randimat a bébimmel!!Szép napot megyek dolgozni :twisted:

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 


jó reggelt!

Holle: jajj de örülök, hogy minden rendben van! és igen, itt voltál nem messze tőlünk. :)
Péterfy wc? na igen... és tudod mi a remek még? ha nincs nálad vizeletminta, és ott kell belepisilni egy pohárba, majd azt a fél folyosón át kell vinni vissza a vérvételhez, keresztül vagy 3 másik rendelés várakozóin...
czzsofia
 
 


Sziasztok!

HENÓ! Jó, hogy elmentél dokihoz, de sajnálom hogy igy történt! Azért irj majd, hogy mi ujság veled!

Holle! Gratulálok az UH-hoz! De jo neked, hogy hallottad a picidet! Ugy irigyellek! Én csak 2 hét mulva megyek dokihoz, még jó sokára van!

Képzeljétrek Lányok! Holnap megyünk esküvőre, és ugye ugy volt, hogy egy ismerős vigyáz Alexára. Tegnap hivott apukám, hogy ö inkább elvinné Alexát. Mondtuk neki, hogy csak akkor viheti, ha anyukám is jön, és leülünk beszélgetni kicsit (ugye a hazudozásról, meg még a bébit sem tudják). Azt hittük nem fog beleegyezni, de azt mondta, hogy jo! Ugyhogy ugy néz ki elengedjük Alexát ugy, hogy szombat reggel viszik és vasárnap délután hozzák. Még ha nem is tertják be a szabályokat, csak nem tudják ennyi idő alatt "elrontani" annyira. Ráadásul elhozhatom az én régi ágyamat tölük (eddig nem akarták odaadni), ugyogy lesz Alexának ágya, csak matracot kell bele venni. Azért nagy dilemmában vagyok, meg félek kicsit. Remélem jol döntöttünk, Már egész éjszaka azt álmodtam, hogy elrabolták Aelxát (tudom, hogy hülyeség).

Most megint a hányás kerülget, ugyhogy megyek is. Majd még jövök.

Kép
Kép
nikolette2
 
 


Sziasztok,

tegnapi sztk rendeléses UH után megkönnyebbülve olvasom soraitok, sok minden történt ám itt, vonalzók-tb-spontán vetélés-5,6 mm..-
Élménybeszámoló: az időpont ellenére 1 1/2 vártam, a doki Szabó Győző stílusú kissé, laza volt, de szinte sajnáltam ennyi rendelési idő után. Minden rendben volt, szívhangot nem mutatott csak jelezte, hogy ő látja és jó minden (csalódást éreztem, h nem hallhatom) kinyomtatott egy képet, azon láttam, hogy 16mm. Kiszámolta az elevites vonalzójával, h 8 hetes vagyok, megkérdezte, vannak-e panaszaim, és mit szedek hányingerre. Mondtam, hogy B6-ot és egyébként Gravidát, esetleg szedjek valamit melé-kérdeztem.
Válasza meglepett: hááát, ha eddig nem szedett folsavat, már mindegy... (Gravida ezen alapul, 0,8 mg-ot tartalmaz) inkább MagneB6-ot szedjen (gyógyszertárban azt mondták, nem kell a Magnézium mellé, mivel az görcsoldó) és időnként igyon egy Calcium pezsgőtablettát. Kérdeztem, hogy Halolajat szedjek-e(új divathullám), mondta, hogy ártani nem árt, mindegy... (egy másik gyógyszertáros lebeszélt, a Fembion is csak a 3. hónaptól teszi be a, el is határoztam, hogy átállok erre, ha elfogy a gravidám) Végül is mindenki most Omega 3-at szed mindenre....)
Vitaminszedés: nekem azóta nincs hányingerem tőle, mióta evés közben veszem be. Előtte ha ránéztem a reggeli Gravidára már rosszul voltam.
Hányingerem a nassolás, evés hatására csillapodik, biztos meglátszik majd a kilóimon, és ha hányok esetleg, utána teljesen megszűnik, megkönnyebbülök...:-)
Kíváncsi leszek az új vonalzómra, bocsánat, ha megint csak kódok jelennek meg.
Kaat

Kép
kaat
 
 


Köszönöm én is a segítséget a vonalzókészítésben, azt hiszem, most már sikerült...

Kép
kaat
 
 


Sziaztok Lányok!

Amíg nem voltam, látom, sokminden történt... Jó hírek, rossz hírek egyaránt. Sajnálom, akiknek rosszul alakult, és azokat is nagyon, akik ennyire rosszul viselik az első heteket!

Nálam a munka volt rengeteg, ezért nem jelentkeztem.

Múlt hét pénteken voltam dokinál, ahol szívhangot még nem hallottunk, de petezsákot és benne a babácskát lehetett látni!!! :)
Ma van a betöltött 7. hét, indul a 8.

Azt mondta, augusztus 10-én jöjjek vissza, az lesz a 10. hét, akkor már elindulnak a vizsgálatok.

Az émelygés nálam is van, de inkább este, mint reggel, érdekes. Vacsorázni általában már csak gyümölcsöt tudok, más semmi nem megy le, még a kedvenc ételeimet sem kívánom, tegnap direkt végiggondoltam, de egyik sem hozott lázba.
A hasam szurkál időnként, de teljesen változó. Valamikor 2 napig semmi.
A cicim nehéz, húzódik, de ez sincs állandóan, van, hogy semmit nem érzek.

Torna
Én tervezem, de egyelőre hanyagolok minden megterhelő mozgást.
Ellenben úsztam a Balcsiban múlt hét végén és az isteni volt! :)
Szerintem a természetes vizektől nem kell félni, főleg, hogy az elején, ahol sok a leázott naptej, tolattam magam gumimatracon. :)

Olyan aranyosak a vonalzóitok, ezeket nem ezen az oldalon lehet csinálni, vagy igen?


Ki még elsőbabás itt rajtam kívül?
Kaat? Vicababa?

Én 29 vagyok, és nagyon meglepődtünk! :) Terveztük, de nem telt el sok idő.

Femibiont szedek, meg folsavat (azt a doki mondta, oké, hogy van a femibionban, de szedjek külön is).

Akinek sokat van hányingere, az szedjen magneb6-ot, én is el fogom kezdeni, mert ez az émelygés kezd napi szinten előjönni esténként.

Kitartás mindenkinek, holnap jön a lehűlés! :lol:
bécócica
 
 


sziasztok!

az émelygésem redukálódott késő délutánra, és estére...

irigy vagyok picit az uhk-ért, én majd csak 2 hét múlva megyek dokihoz, és mivel nála nincs uh, várnom kell a 12-13. heti kötelezőig...

bécócica: sok helyen lehet vonalzót csinálni, ha a keresőbe beírod, hogy babás tickerek, vagy kismama vonalzók vagy ilyesmi, kidob egy csomó oldalt. én ahogy elnézem többségünknek a lilypie.com-ról van. ott elég sokféle van, próbáld ki!

érdekes, hogy némelyik orvos mennyire mondja a vitaminokat, némelyik meg egyáltalán nem javasolja. de manapság annyi mindenben van külön álláspont, hogy már ezen sem csodálkozom.
czzsofia
 
 


5,1X6,1 mm-es petezsákocska JÓ HELYEN :lol: 8) visszaolvasok, puszii
-m-i-a-
 
 


mia: ez nagyon jó hír!!!
czzsofia
 
 


MIa! Örülök, hogy minden ok!

Kaat! Neked is gratula az uh-hoz!

Nkem nem mondta a dokim, hogy a Gravidán kivül mást is kellene szednem. Tényleg mindenki mást mond.. :roll:

Ma nagyon fáj a hasam, ugyhogy amig Alexa aludt, mi is ledöltünk apával.
Csomo dolgom lenne még ma, a holnapi esküvő miatt, de semmi kedvem nekiállni. :(

Kép
Kép
nikolette2
 
 


bécócica írta:
Ki még elsőbabás itt rajtam kívül?
Kaat? Vicababa?

Femibiont szedek, meg folsavat (azt a doki mondta, oké, hogy van a femibionban, de szedjek külön is).

Akinek sokat van hányingere, az szedjen magneb6-ot, én is el fogom kezdeni, mert ez az émelygés kezd napi szinten előjönni esténként.



Halihóó,

Először is amig el nme flejetm, gratula mindenkinek akinek eddig még nme mondtam vola...:D

Én is sokat melózom nagyon el vagyok csúszva most is még bent vagyok és még leszek is egy ideig, sajna van határidős melóm:S
Megpróbálok mindenre reagálni.
Először is ami kimaradt, üdv az újaknak, Henó, fel a fejjel és számmolj be hogy mi lett a dolog vége, mikor jössz haza a kórházból?? Meg akkor tuti ez a dolog?:S
nah nekem is a Femibiont mondta a dokinéni+folsav+magneb6.
Itt szeretnék regaálni a magnézium és a görcsoldás+ vitamin összefüggésre: amennyire én tudom ezek segitik egymást a felszivódásban egyébként meg amugy is magnéziumhiányosak vagyunk szóval nem árt..:D A béresét csak javasolni tudom, 1 tabletta ellentétben a magneb6 os 48 millió 216, 45 db/ napos adagjával :D

Igen nekem az első babám, én már 31 leszek :S mindjárt, de egyáltalán nem terveztük...vagyis ebebn kételkednék, az uram már nagyon rágta a fülemet szóval lehet hogy nem tett meg mindent anank érdekében hogy elkerüljük a dolgot :P

na most ennyi, jah meg képzeljétek rájött a fészekrakó ösztön tegnap szobát rendezett erre mentem haza és éjfélig pakoltunk :S és mekkora kupi maradt még :S

na puszi mindenkinek majd jelentkezem még

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Ultrahangosok, de jó Nektek!!! Gratula az összes pöttömhöz, kicsit én is irigykedem, nekem is két hetet kell még várnom erre. Szívhang-hallgatásra nem is számítok a 12. hétig, de bőven beérem azzal a picike villogó pöttyel is! :)

Kata, jó a vonalzód! :)

Én is jubilálok, ma töltöttem be a 8. hetet, extra erős émelygéssel, wc mellett ünnepelek. Pedig tegnap már azt hittem a dr Stomi nekem a varázsszer. Még a konyhába is be mertem merészkedni. De mára minden a régi, sőt. :cry:

Holle: Köszi, hogy megpróbálsz segíteni. Tulajdonképpen be vagyok jelentve, ugyanoda, ahová a fiam születése előtt is be voltam. Viszont a szülés óta pénzt nem keresek ott. Tgyást majd gyedet kaptam, gyesen pedig 2,5 éve vagyok, a tartós betegség miatt ezt és emelt családi pótlékot kapunk. (Közben dolgozom, de nem ennél a cégnél, hanem számlát adok, gondolom ez nem számít.) A kérdés pedig az, hogy jogosult vagyok-e ebben a felállásban tgyás-ra és gyedre, és ha igen, akkor milyen összegre. Köszi előre is! :)

Berci 2006.04.08. Boldi 2011.02.25.
Hármaskánk várható születési ideje: 2013.04.21.
bozsofi
 
 


czzsofia írta:érdekes, hogy némelyik orvos mennyire mondja a vitaminokat, némelyik meg egyáltalán nem javasolja. de manapság annyi mindenben van külön álláspont, hogy már ezen sem csodálkozom.


Ja ha védőnő meg azt mondta hogy igazából nem sok jelentősége van a dolgonak de ő azt mondta ha a doki valamit mondott akkor csináljam azt :D
Szóval már mindent hallottam, szerinte itt a nyár épp elég friss gyümi zöldség van és ő nem hisz a mesterséges vitaminokban..Egyébként ezt az álláspontot képviselte az anatómia tanárnénim is, mert hiába a modern tudomány de mire kitalálják egy egy vitamin képletét addigra millió +1 kémiai folyamat zajlik le hogy ki tudják vonni és egyáltalán nem biztos hogy a valóságban is az a képlet amit a tudós urak gondolnak. szóval hajrá piac :P

Vicus

Kép
vicababa
 
 


Sziasztok!

Jaj elfeljtettm írni Henó!Nagyon-nagyon sajnálom pedig annyira drukkoltam :cry: DE jövő hónapban angyon remélem feltöltöd ide is a pozítív tesztedet!!
Nálunk a helyzet változatlan mell feszül derék újra fáj néha émelygek de honap jön a brutál hányingeres napom!!Még jó hogy szombat van!És még valami én nagyon hülye egyfolytában jún 5. mondtam utsó mensinek ma lapozgatom anaptárat mit láttok??Jún 3. :oops: 2 nappal öregebbek vagyunk de a lilipy csak egy napot adott! :lol: Bocsi Holle beelőztelek egy nappal!!! :lol: Dokimmal is megosztom eme jó hírt majd ha megyek dinnyének fog nézni! :?

KépKép

KépKép
zsaklin6
Szeged
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: