Új privát üzeneted érkezett!


Kép
v.andi
 
 


nagyon jók azok a képek.....én is akarok ilyeneket az enyémről :lol: :lol:

andi, csak nem barni van ott? :roll: :lol: :lol: :lol:

KépKép
Kép
scooper
 
 


Scooop, Kép Egyeztessünk dátumot :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
v.andi
 
 

 
 

v.andi írta:Scooop, Kép Egyeztessünk dátumot :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
babcika
 
 


Hát a lényeg Kép ma kóstoltunk almát.Egy késhegynyit,mert többet nem kívánt Barni.Nem fintorgott,de nem is tátogott,hogy adjak neki még.Apukám saját termesztésű almája,tuti bio,permetmentes és méz édes.

Kép
v.andi
 
 


Hehe, én is csak a kép minőségén lepődtem meg, mondom a mobilos képek sem ilyenek.... :) nagy a hasonlóság....

Kép
frocli
 
 


Bex! Sajnálom a sógoroddal való állandó konfliktusokat, ez azért megnehezíti az életeteket!! Ugyanez a szitu nálunk is az ölbevétellel kapcsolatban, mint nálatok, anyós-anyu tök ellentétesen gondolkodik erről, és ha nyekken Tomi egyet, anyós már felveszi, engem meg guta megüt... utána meg szoktathatom vissza napokig... ááááááááááááá. A kád kérdés is idegesítő lehet, tutti visszavinném én is!!
Remélem a tejed visszajön, illetve nő a mennyisége, próbálj meg emiatt ne idegeskedni, persze könnyű mondani, amikor az én tejem is csökkent én is ideges voltam.... de aztán visszaállt, Neked is ezt kívánom!!

Madár, ma remélem Veronika jól fog aludni, biztos fáradt a tegnapi éjszaka miatt...

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


v.andi írta:Scooop, Kép Egyeztessünk dátumot :lol: :lol: :lol: :lol:


hát figyelj, nekem bármikor jó....szóval hozd nyugodtan!

KépKép
Kép
scooper
 
 


Kriszti???? Viki???? Többiek, a tejesség igénye nélkük, hol vagytok???

Nekem ma zöldség napom van, és most figyelt be egy kanál méz a teámba, mert nagyon fáj a torkom, ugye ez még megbocsátható??? :roll:

Kép
babcika
 
 


Gyerekem Dartvéderkét játszik, most azzal szórakozik, hogy rájött, ha befelé szívja a levegőt a száján akkor tud hangot adni, és brutál, amit csinál, azt hittem az előbb fuldoklik, erre meg kiröhög :? :lol: :lol:

Kép
babcika
 
 


Babci! Édes voltál kisbabaként, tényleg tiszta Blanki... :D :D

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


peppino írta:Babci! Édes voltál kisbabaként, tényleg tiszta Blanki... :D :D


A félelmetes az, hogy még ugyanolyan jó és nyugodt és lusta is mint én voltam :D

Kép
babcika
 
 


hali :) én itt, csak esti rutint abszolváltam :) és ez komoly logisztikai feladat kérem, teljes embert kíván :)

Andikám, ne legyél telhetetlen ;) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: örülj, hogy éjjel alszik :) / becs szóra drukkolok, h egyben aludjon 6 órát!!! viszont, ha fog a ludas, akkor erre még egy kicsit várni kell. Nálunk Ati kínlódta meg a fogakat brutál, 6hótól 1éves koráig 8) 8) 8) 8) össz kábé 1 hónap nyugi volt ez idő alatt, a többiben sikítva ébredés óránként. jaj.

Babci klónoztattatok? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Bex: részvétem :? :? :? :? :? :? ha minden kötél szakad, s pótlás kell, akkor vannak tejpépek is. több féle állagra lehet mixelni őket, s finomak, nem annyira tápos ízűek.

biztosan kimaradt egy csomó dolog, de Luca megunta a gyűrődést . bezzeg a tesók már alszanak. mind. 8 nulla nullakor lámpaoltás és alvás.

vicger
 
 


Andi: én felfedeztem Barnit hason összegubózva, grimasz :) :) :)
én megyek, vagy Ti jöttök?? :wink: :wink: :wink:
Megkérdeztem doki nénit erről, de azt mondta Ő is, hogy ne aggódjak, teljesen jó súlyban van, és mi sem eszünk állandóan egyformán .... hát, ez igaz .. és tényleg nem látszik, hogy hiányozna neki valami :wink:

Babcika: Blanki lánynak gratulálok az ügyeskedéshez Kép
zöldségnapon méz ... sztem ez bocsánatos bűn, pláne, ha gyógy céllal ... mennyire rossz a helyzet ... induljanak a manók?

Peppino: félek tőle, hogy nem, félórája raktam le, elaludt és 1 perce nyekergett már .... odamentem, megsimi, alszik ... de meddig? :roll: szval a próféta beszéljen belőled

KépKép
KépKép
madar
 
 


Hát én nem tudom mi a franc lehet a levegőben,de Barni megfürdött,megetettem,beájult evés végére.Aztán amikor letettem volna,felébredt.Vissza cicire.Megint hallottam ahogy eszik,nagyokat kortyolt,majd megint elaludt a végére.Ekkor már le tudtam tenni az ágyába.8 perc múlva már nyekerget.Vártam kicsit,de ő nem alszik vissza.Kihoztam,mert épp a kamaszomnak csináltam vacsit.Közben büfizett,meg pukizott,lehet ez keltette fel,most evett a másik ciciből is,és éppen vigyorog a hintájában,esze ágában sincs aludni.

Kép
v.andi
 
 


Nálunk mostanában a késődélutáni alvással vannak gondok. Nagyon nehezen alszik el, sokat sírdogál, nyüszög, folyamatosan jár a keze-lába. ha bemegyek, simogatok, beszélek hozzá megnyugszik, de amint kimegyek 1 perc múlva kezdődik megint. És ez így megy kb 30-40 percig. De aztán ha bealszik, alszik sokáig.... Este 6-kor aludt be és még most is alszik, pedig ilyenkor már fürdetés-szoptatás utáni alvása van, egész reggelig vagy hajnalig.... Úgy érzem most kezd átállni egy másik napirendre, de még nem tudom az milyen lesz. Eddig olyan nagyon jó volt... Nem akarom kézben vagy babakocsiban altatni, mert azt csak megszokja és később csak úgy akar majd elaludni. Eddig olyan jól el tudott aludni egyedül is a kiságyban, szeretném megtartani e jó szokását.....

Kép
frocli
 
 


Mondottam ember: Küzdj s bízva bízzál! :):):)

meg olyat is hallottam, hogy következetesség. :lol: :lol: :lol: :lol: ami szerintem 2éves kor körül érdemes bevezetésre, lévén az addig abszolut érzelemvezérelt lurkó, értelmi síkon is befolyásolható vmilyen szinten 8) 8) 8) 8)

fogalmam sincs, h ezt most miért írtam :roll: :lol: :lol: :lol: :lol:

vicger
 
 


Sziasztok!

Babci: nem semmi a hasonlóság!

Süti
: üdv Blankinak

Frocli: üdv neked is és örülök, hogy jól sikerült a telelésetek :D Bence nagyon édi és ahogy nevet :lol: lehet matematikus lesz...

Bex: jobb kint mint bent, szerintem nyugodtan mond meg a rokonságnak a véleményed, így legalább nem rágódsz rajta és egy idő után talán leesik nekik is mit szeretnél. Nem olyan nagy kérés levenni a cipőt szerintem, meg szerintem másnak sem. Egy ideig biztos jó megoldás lenne, ha inkább anyósodék mennének hozzátok sógor nélkül? Talán beválna..

Bárányhimlő
: lányomat beoltattuk ellene így amikor tavaly az oviban járvány volt, "csak" kötőhártya gyulladása lett, viszont apuci elkapta. Nem kívánom senkinek én 6 hónapos terhes, apuci bárányhimlős...hát inkább gyerekkorban, ha már választani lehet. Szépen elmúlt neki, de vannak még hegek. Viszont van egyfajta mentolos hintőpor, ami csökkenti a viszketést.

Elég car napjaink vannak...lányom hány, semmi nem marad meg benne a vízen kívül, ma este adtam neki egy kis húsleveslét, hát sugárba hányta ki úgy hogy B6-ot kap csepp formában :cry: tegnap is voltunk orvosnál, holnap is viszem, de egyre idegesítőbb...mert semmi más tünet nincs, nincs láza sem, csak bágyadt.

Kép

Kép
zsu9
 
 


hogy ezek a Tilda textilek milyen horror áron vannak :shock: :shock: :shock: :shock:http://www.presto.hu/img/data/termek/KP-0080734.jpg
6ezer fölött van métere.... :evil: :evil: :evil:
viszont szép!!!!!!!!!!

vicger
 
 


Andi Tomi is a hintájában :wink: .... baromi álmos de nem akar, vagy nem tud aludni.
Megfürdött, enni nem evett, mert 3/4 7-kor evett. Mondjuk akkor be is aludt vagy 10-15 percre. Azóta nyűgi. Már bekentem az ínyét, rágta az ujjam percekig. Pedig nem lenne ellenemre ha ma aludnánk vagy 4 órát egyhuzamban.

Kriszta nézegettem már őket én is, de nem láttam 4 hósat... viszont az anyatejet sem fogadta el üvegből délután. A tápszer nem lehet baja, evett már belőle 2-3-szor.
bex13
 
 


Zsu jobbulást Nektek :( :!: :!: :!: :!:

vicger
 
 


Kösz Kriszti ránk fér...

Bex, ha a tej sem kellett neki, nem lehet, hogy más baja volt , vagy úgy nyügizet mint aki éhes? Lehet mégis a foga?

Madár: álomporos jó éjszakát Veronikának! Remélem hagy egy kicsit pihenni, mondjuk.... 6 órát :wink:

Kép

Kép
zsu9
 
 


Zsu Jobbulást lányodnak, majd írd mit mondott a doki.
Azt elfelejtettem még írni, a legérdekesebb dolgot... 2 nap múlva be kellett mennem valamiér. Pontosabban nem mentem be, gyerek hátul aludt, lejöttek anyós-após, beszéltünk 2 mondatot, de eszük ágában nem volt a gyerekről kérdezni és meg sem nézték. Nekem ez furcsa. Anyu a múltkor még pizsiben volt mikor beugrottunk és ő köntösben a hidegben, de kijött, hogy lássa, annak ellenére, hogy délután mentünk hozzájuk. Anyu ott áll, ahol a gyerek és meg nem mozdul míg el nem megyünk. Jó, ez lehet a másik véglet, bár szerintem ez a tök normális.
Nekem nagyon furcsa, én nem tiltom, hogy jöjjenek, de a múltkor kórház után én mentem, mert párom megkért.... figyelek is, hogy ne legyen ebből se konfliktus, hogy én anyumék többször látják...
Hajnalban éhes volt, azért sírt. Amikor kiesik a cici, van egy ilyen add vissza még éhes vagyok sírása. Az borzasztó volt. Délután meg aludt 4 órát és utána még tisztába tettem, befejeztem a főzést akkor akartuk neki odaadni a kevés lefejt tejet ne menjen pocsékba, ha már úgy is kevés.... de nem kellett.
Kéne a pihenés... de ő rég evett, akkor se túl sokat... bealudt a hintába. Nem szokott ilyenkor. Ki tudja mikor ébred és utána nem hiszem, hogy visszaalszik. De még reménykedem. Ha nem is ébred mire lefexem, max.másfél óra és ébreszt. :? :? :?
bex13
 
 


bex simi.....sok-sok....remélem azért alszotok, szorítok, hogy Tomi hagyjon....
sógor menjen a búsba!!! nem érdemes emiatt idegeskedned...fel a fejjel, és kitartás!!!!!!!

KépKép
Kép
scooper
 
 


Zsu ,hasmenése nincs,mert akkor rotára gyanakodnék,jobbulást!!

nálunk kudarcba fulladt a kiságyba alvás,egy ideig elvolt,de mivel fél7-kor ne aludt,így álmos volt,de nem megy az egyedül elalvás,pedig 2 hósan olyan ügyi volt!!!kivettem és próbááltam megnyugtatni...cimi,popórázás,még jobban sírt :( ,na mondom kapsz cicit,az nem kellett,inkább a sötét csillárnak mosolygott,visszaraktam sírt,kivettem ,lefeküdtünk a nagyágyba és pár másodperc szopi után bealudt!!!persze 1 óra után kelt egy kis komfort cicire,de most megint alszik...hát asszem ebből csak jóval később lesz kiságyban alvás!!!

na megyek aludni.....

van más gond is de az blog téma lenne,de nem segít ha kiírom,így marad benn :(

sutimano76
 
 


ha bent marad, akkor mérgez. Bármi is az.

kiságyban alvás: nem kell ebből nagy faxnit csinálni. Ha jó a suülőnek és a gyereknek is az egy ágyban alvás, akkor annak van helye. ha valamelyiknek kényelmetlen akkor pedig a kiságyban alvásnak van helye.
Senki nem rosszabb, vagy jobb attól függetlenül, hogy hol alszik a csemete.
Egyébként a legjobb helye az anyja mellett van by Ranschburg. Nem kell pánikba esni, nem fog örökké a szülői ágyban aludni :D
Ati pl egy éves korában még mellettem aludt /óránként kelt a fogzás miatt/, de már több, mint fél éve saját ágyban alszik, s minden gond nélkül bevezettük kábé 1 hónapja az esti 8as takarodót, jóéjtpuszi, villanyleó. Most fogom ismét elővenni a mesefélórát, fél8-8ig.
Tanulság: ha ideje van a különalvásnak, akkor lesz különalvás. Addig pedig lehet próbálkozni, de szerény véleményem szerint az anya is stresszes lesz tőle, és a baba is. S szerintem annyit nem ér.

mér nem alszom még??????????????????

vicger
 
 


Bex, nem tudom megnyugtat e, de Anyud viselkedése a normális.
Babci, egy kis méz nem árt :D


na mentem most már tényleg

vicger
 
 


ejnye kriszti.....de én is kukorékolok :lol:

megint csak magánvélemény, akit nem érdekel, ugorja át: :wink:

az, hogy a gyerek a szülők között vagy az anya külön ágyon a gyerekkel a párkapcsolat romlásához, feszültséghez vezethet...engem kifejezetten idegesítene ha azért nem bújhatnék össze a párommal, mert a gyerek közöttünk alszik, és tudom, a párom sem bírná, ha külön aludnék tőle... de ez megint mi vagyunk, mindenkinek más jön be, más a jó...egy biztos, engem nem érdekelne, hogy nyafog, sír, vagy akármit csinál....hagynám, aztán 5 perc múlva bemennék, felvenném, megnyugtatnám, elmagyaráznám neki, hogy most aludni kell, vissza, ki, és ezt addig, még el nem alszik...2-3 nap után megszokja....ez kb olyan, mint amit peppino írt, azt hiszem ő volt :roll:
nekem is rossz hallgatni, mikor sír, de vannak dolgok, amiket be kell tartani....főleg abban a tudatban kissé előregondolkodni, mi lesz majd ha jön a kistesó? ő miért más? mert ha a nagyobb marad anyuci-apuci mellett, akkor a kicsi kiszorul, viszont ha a kicsi kerül a szülők mellé, akkor meg a nagy :roll: két gyerek a szülők között? és ha három van? vagy négy? :roll:
ez is személyíség függő persze, mint mondjuk nálatok kriszti, de te nagyon tapasztalt, jó anya vagy, tudod kezelni a dolgokat, viszont vannak akik azt sem tudják, mit csináljanak, bármit tesznek, csak rosszabb lesz, anyuciszoknyájába bújás, apán csüngés, testvérféltékenység, stb..... ez a gyerek(ek) lelkét is bántja, a szülők is egy idő után kiborulnak, veszekednek, próbálják a feszültséget levezetni egymáson, vagy máson, csak ne a gyerekeken kelljen, ez kapcsolatromláshoz vezet....

nagyon filozófikus lettem :lol: :lol:

tehát, amit ki akarok ebből hozni, a gyereknek szerintem az tesz jót, ha kezdettől fogva van saját tere. Kölün szobába nem tettem volna 6 hós koráig még ha lenne sem, de a külön ágy kell. pár napja meg nagyobbítottuk a terét, átrendeztük a szobát. eddig közvetlenül egymás mellett voltak az ágyak, a fejemnél az ő kis buksija, most meg szobán belül a lehető legtávolabb( majd ha lesz elem a gépbe fotózom). így nagyobb a kis saját területe...

nem én vagyok az anyák mintaképe, de igyekszem jól csinálni, még ha néha rossz is, hogy sír (mint mikor faternál voltunk, és el volt kényeztetve, állandóan nyekkenésre kézben, mindig dumált neki valaki, egy percre sem volt egyedül, hiába ugattam, hogy ne, azért is...na itthon meg 2 napos ordítás, mert itt nem állt mindenki felette, én meg nem érek rá egész nap csaj vele foglalkozni, éés nem tudok ezer fele szakadni, szóval ordítás volt a kiságyban)

nagyon fáj, de tudom, hogy csak ezzel érhettem el amit akartam, és láss csodát, azóta semmi baja, megszokott napi ritmusa van, és nagyon jól eljátszik egyedül is, ma például "olvasott" és mire fordultam kettőt cumi nélkül magától bealudt a játszószőnyegen.... este fürdés után már tátog, tudja, hogy jön az osanit :lol: addig tátog mint egy hal, még meg nem kapja....

de mint írtam, ez is csak magánvélemény....mindenki úgy csinálja, ahogy jónak látja :lol: 8) bocsi ha sok voltam...........

KépKép
Kép
scooper
 
 


Sziasztok!

Én is itt, mielőtt indul a nap. Na, nem ám irigykedni, 5.40 óta fent vagyunk, csak azóta szopi-2x tisztába tevés, reggeli... Most alszik, még saccperkábé 10 percet. :)

Süti: Gratula a barátnődnek, nagyon szép méretei lettek a kiscsajnak! Kiságyban altatásra okos dolgot nem igazán tudok írni, mi is megszenvedtünk vele anno Andrissal. Amikor picike volt, közvetlen melletünk aludt az ágyában, simán át lehetett nyúlni, nem is volt gond, csak szopizni kelt éjszaka. 8 hónapos volt, mikor ide átköltöztünk, akkor került a mini szobába. Ott se aludt rosszul, de éjszaka azért rendszeresen kelt, és már nehezebb volt azért az embernek átvonszolnia magát éjszaka. Mindig addig ringattuk, ameddig elaludt, akkor be az ágyába, ha ébredt, ment a hátáratesszükakezünketésnagyonhalkansusogunk dolog, arra idővel elaludt. Akkor kezdődtek a "gondok", mikor kikerült a kiságyból, rendes gyerekágyra, állandóan kimászkált, éjszaka 6-8x, sírt ha nem engedtük magunk közé. És ez most tavaszig meg is maradt. Mivel fáradtak voltunk kelegetni, kísérgetni, várni, amíg elalszik, ezért engedtünk neki. De a végén már nagyon szűkös lett, egyre korábban jött (volt hogy már 10kor, mikor 8kor feküdt), és már nem volt jó nekünk így. Akkor ment Ranschburg megoldása szerint az ágyunk mellett szivacsra, de oda is már jött 10kor, nem akart/ tudott visszaaludni, így ezt is dobtuk. Akkor én eléggé a sarkamra álltam, nappal kezdtük, ebéd után nem alhatott mellettem, volt egy mese, puszi, villanyt hagytam égve és kijöttem. Eleinte mászkált utánam, de megszokta. Amikor ez már ment, akkor jött az este (pont mint Krisztiéknél: vacsi, fürdés, simi, puszi, szigorúan 2db rövid mese, villany égve és kijövünk, legkésőbb 8kor ágyban). És bevált, most már csak 4kor jelenik meg leghamarabb, de fél6 előtt nem jöhet közénk, mivel itt már nem alszik. Na, lényeg a lényeg (bocs, ha hosszú voltam), szerintem is most azt kell csinálni, ami elsősorban neked jó, mivel kialvatlannak, türelmetlennek lenni nem eredményes hosszútávon, aztán ha megérik rá, nem lesz gond. Nekünk hosszú ideig tartott, de kellett ennyi idő. Aztán ha jön tesó, úgyis borul minden. :lol: Nálunk egyébként Apa szigorúan nem engedi az együtt alvást, szóval ez nem volt kérdés esetünkben.

Ma megyünk ortopédiára, remélem minden rendben lesz.

Bex: Sógor miatt "részvétem". Nem lehet könnyű... Nekem szerencsére nem volt részem ilyenben, de pl Apum is megsértődött a múltkor, mikor Máté kezét fogdosta és rászóltam, vagy mikor idejöttek Karácsonykor és szóltunk, hogy vegye le a cipőjét. :( :? :roll: De neki 1x elég szólni, akkor megsértődik, aztán már csinálja, ahogy mi szeretnénk. :) Szerintem is fontos, hogy kiállj magatokért, mégha sértődések árán is. Viszont fontos, hogy férjed maximálisan melletted álljon, és ha te azt mondod, nem kell valami, te így vagy úgy akarod, akkor ne engedjen Anyósék nyomásának, mert az olyan érzést kelt a szüleiben, hogy általa bele tudnak szólni az életetekbe és hogy ő még mindig befolyásolható. Ezt általában ki is használják. Nálunk Anyós nagyon "erőszakos", de olyan alamuszi nyuszi alapon, de férjem maximálisan vágja a helyzetet és leoltja. :lol: Azért mindig próbálkozik újra. :wink:

Na, kelt, majd még jövök.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Most látom, Zsu, jobbulást lánykádnak! Remélem mára már jobban van kicsit.

Kép

Kép
hgrita
 
 


Scooper!

Nálunk két gyerek alszik apával és alig várja, hogy a 3.is csatlakozzon..... :lol: (azt nem mondta, hogy én is mehetek-e :oops: )
De az tény, hogy így kevesebb alkalom adódik az intimitásra, vagy legalább is meg kell küzdeni érte.
Viszont, ha egyedül kell aludniuk a gyerekeknek, abból sincs gond, simán elalszanak, pl.ha párom nincs itthon, simán alszanak egyedül külön szobában....
Én Kriszti álláspontján vagyok, egy kisbaba soha nem azért sír, mert bosszantani akar....de ez is csak egy vélemény.....mindenki másképp csinálja :wink:
Viszont abban egyetértünk, hogy kell a redszeresség és a megszokott rituálék, mert akkor érzi magát biztonságban és ha ti így alakították, ezt szokja meg és neki így lesz jó.

Szerintemma vagy hplnap odaér a barika.....képzeld, azóta legalább 10-en akarták megvenni folyamatosan csörgött a telóm :wink:

Kép
arvaerika
 
 


Jó reggelt!!

Tőlünk nem megszokott módon már ébren, mert kicsi fiam felhívatott az autóból és sírva mondta, hogy én menjek érte, meg hogy valamit vinni akart és itthon maradt, megjegyzem, direkt rákérdeztem, hogy ezt akarod e vinni, de nem akarta. Szerintem az a baja, hogy apa egy kolegája is megy velük néha, és már megszokta, de most pár napig nem ment, és ez zaklatta fel. Na mindegy, szóval az én nyugiban alvó lányomat felkeltette a telefonálás, mert hát bele kellett szóljak a telefonba, és azóta nem aludt még vissza, csak nézi az ágyából, hogy én meg mit csinálok már megint. :?

Képzeljétek, lehet vinni fogom szemészetre szegénykémet, mert ugyanúgy van mint Janó volt, van egy kis redő a szeme alatt, a jobb alatt pedig ez gondot okoz, mert visszahajlítja az alsó szempilláját, ami így folyamatosan benne van a szemébe, és könnyezik. De még meglátom, Janónak is ahogy nőtt kinőtt onnan, és gyönyörűek az alsó pillái is, na már most nem szeretném kihúzatni a lányomnak sem, mert ezek barbár módon már a fiamnak is ki akarták, ha nem javul, csak én meg csesztem visszavinni egy ilyen beavatkozásra :? :?

Hol altassunk témához: Én Janóm velünk egy szobában aludt, de külön ágyban, viszont mikor már K.O. voltam akkor volt hogy hajnalban magam mellé vettem, meg csecsemőként is.Aztán ide költöztünk, lett külön szobája is ,de még mellettem hagytuk, külön ágyban, ami a mienk mellé volt téve így olyan volt, mint egy 3 személyes ágy. Aztán mikor spórolni akartunk és kiköltöztünk 2008 dec-ben a nappaliba, akkor egy nagyon nagy kihúzható kanapén, kettőnk között aludt, de az intimitás meg az összebújás nem maradt el, bizonyíték Blanka :wink: , és aztán, mikor jött a kis blogos " történetem" akkor apuka rádöbbent kicsit többet kellene megölelnie és akkor Janó kiköltözött szélre, én középre, apa meg másik szélen, így lehetett összebújva aludni, de a gyerek sem szorult ki. Mikor meg megszületett Blanka és szopiztattam az elején rájöttünk, hogy 4-ünknek már kicsi ez az ágy, így mi ketten maradtunk az ágyunkban, Janó balra, Blanka jobbra a sajátjában, de még mindig egy szobában vagyunk, mert még mindig spórolunk a gázzal, miért fizessük, ha van fánk, és így Janó sem sérül, meg Blanki is csak 3 lépésre van. :wink: Egyébként nyáron külön akartuk költöztetni Janót, hogy ne érezze a tesó miatt kell másik szobába mennie, de mikor mondtuk neki,hogy költözés, azt mondta, jó, majd ha 5 éves leszek, és nekem ebből az jött le, hogy nagyfiúsan akar viselkedni, nem hisztizik, de fél még külön menni, még nincs kész rá, azért akar majd csak 5 évesen menni, na most majd meglátjuk tavasszal, hogy 5 évesen nem e akar majd 6 lenni :lol: :lol: :lol:

Kép
babcika
 
 


Sziasztok

csak gyors bekukk,
mert utazunk Marosvásárhelyre
nagyapám tegnap meghalt :( :( .
Mindenki vigyázzon csemetéjére!

és Scoop nem értek egyet
egy kisbabát nem kell idomítani....
nemrég jött ki a pociból, a teljes
szimbiózisból, most meg mit kap?
minél messzebb az ágyadtól?
külön tér egy 5 hósnak? amikor neki a világot, a biztonságot
az édesanyja jelenti?
de tény hogy a csecsemők nagyon alkalmazkodóképesek
csak nem mindegy mihez!
na ez most kijött.....úgy látszik szuperérzékeny lettem.

ezer puszi nektek

orsi

KépKép
KépKép
zsalyam
 
 


Részvétem Orsi!!!

:cry: :cry:

Kép
babcika
 
 


Sajnálom Zsalyam a nagypapádat, és részvétem!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára peppino 2010.01.27 08:32-kor.

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Úgy érzem, ezt a hírt nem lett volna ildomos az előző hsz-ben írni, ígyí külön írom:

Megkérdeztem a rákszűrésem eredményét, és azt mondta az aszisztensnő, hogy NEGATÍV, de mivel volt egy rossz eredményem terhesség alatt, ezért 6 hónap múlva kell ismételni, hát leszarom én, megyek akár minden héten, a lényeg, hogy NEGATÍV!!!! Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kérlek apumnak még szorítsatok :!: :!: :!: :!:

Kép
babcika
 
 


Zsalyam:

Nagyon rossz lehet most neked, részvétem a papád miatt!

Babcika!

Szerintem, ha Janónak is rendbejött, akkor nála sem lesz gond....de azért persze, mutasd meg!

Kép
arvaerika
 
 


Babcika!

Hurrá, ez nagyon jó hír!

Kép
arvaerika
 
 


Madár, remélem jól aludtatok mindannyian!!
Mi igen, Tomi csak egyszer kelt fel éjjel szopizni...

Scooper, igen én írtam ezt a "bemegyek kétpercenként módszert", és nálunk bevált eddig (össz. kb. 3-szor kellett alkalmaznunk 4 hónap alatt). Egyébként én is a különalvás híve vagyok, azért reggelente evés után néha mellettem hagyom a kislurkót, de éjjel külön alszik, mert nem szeretnék véletlenül ráfeküdni ...

Babcika! Apudnak szorítok!! Örülök, hogy negatív lettél!!
Akkor mázlitok van Blankival, ha ilyen jó a természete! :wink:

Peppino
Kép

Kép
peppino
 
 


Orsi: nagyon sajnálom, részvétem, hatalmas simi és egy baráti ölelés neked ..

Kép

Kép
bibiesbrumi
 
 


Orsi :(:(:(:(:(:( Nagy nagy simi Neked!!!!!!!
Vigyázzatok magatokra!


Babci, ugye hogy ugye? ;)

vicger
 
 


vicger írta:Orsi :(:(:(:(:(:( Nagy nagy simi Neked!!!!!!!
Vigyázzatok magatokra!


Babci, ugye hogy ugye? ;)


Ja :wink: :D :D

Kép
babcika
 
 


jó regg!!!

Köszi az alvós válaszokat.....én nem hagyom sírni,miért tenném,Scoop miért nem érsz rá?????Azért vagyunk itthon neveljük,foglalkozunk velük,tanítsuk őket,számomra minden más mellékes.Igyekszem a házimunkát akkor csinálni a,mikor alszik,vagy mikor apa hazaért és foglalkozik vele,amikor ébren van játszani vele,persze most elvan egyedül a járókában ,mert most kell neki egy kis egyedüljátszás,de ha sír,illetve ő már nem sír,hanem kiabál,akkor megyek és játszom vele!
este pedig csak rosszabb volt mikor kivettem a kiságyból,nekünk volt már egy esti rituálénk,ami megváltoztattam a kiságy miatt.Na mindegy majd veszünk az ikeába egy leesés gátlót és akkor nyugodtabb leszek....
intimitás.....na eza blogtémám lenne Kriszti,de nálunk ez azért nehezebb,mert mi már nagyon rég nem alszunk együtt a horkolás miatt!!!!Szóval Scoop nálunk a nem gyerek miatt van különalvás!

hú ez milyen bonyolult kérdés,és persze mindenki csinálja úgy ahogy neki jó!!!

Zsalyam.... :cry: :cry: :cry: ...részvétem!!!

sutimano76
 
 


Jó reggelt!

Orsi,nagyon sajnálom,részvétem.Nagy nagy léleksimi
Altatással kapcsolatban nagymértékben egyetértek.

Babcika Kép Apukádnak továbbra is Kép Kép Kép
Tök jó fej Janó."Majd ha 5 éves leszek".Kíváncsi leszek,hogy alakul majd.Blanki szempillája remélem megoldódik.

Rita,Kép az ortopédiához.

Én is azt mondom,hogy következetesnek kell lenni,de ők még picik.Barni mindenhol alszik,ahogy esik.Ágyában,mellettünk,mózesban,járókában.Éjjel az ágyába teszem,de a reggeli 5-6közti evés után jön mellém,hogy a kamasz a reggeli készülődéssel ne ébressze fel.Szerintem babafüggő is,kit hogy lehet visszaaltatni,megnyugtatni ezzel-azzal.Dani kezdetektől fogva külön szobában a saját ágyában.Barni nem.Most elnézést kérek a fiatal anyukáktól,de nem tudom másképp megfogalmazni és magyarázni.Én nem tartom magam rossz anyának,de sokkal idősebben,tapasztaltabban egész másképp viszonyulok Barnihoz,mint Danihoz.Akkor kevésbé érdekeltek dolgok,amik most sokkal jobban,és ettől érzem másabbnak a kapcsolatomat Barnival.Dani az első,és az is marad,de az által,hogy sokkal intimebb köztünk a kapocs Barnival,mélyebben kötődünk egymáshoz.Én most sajnálom,hogy Dani nem volt ennyit mellettem,mint most Barni.


Az éjszakánk FENOMENÁLIS volt.Ma reggel peluscsere közben megdicsértem Barnit,és megkértem,hogy szeretnék mindig ilyet.Mosolygott,így ezt igennek vettem.22 kor aludt el,fél egykor és 3 kor kelt enni,utána negyed 6.Akkor én is keltem kamasznak uzsit csinálni,és utána visszafeküdtem Barni mellé,és fél 8 ig aludtunk.Kicsit zúgolódott itt nekem reggel,most megint alszik.
Ma éjjelre végig mellettem aludt,az előző napokban az ágyában.Nem tudom ennek köszönhető e,meglátjuk.

Kép
v.andi
 
 


Zsalyam
Részvétem kívánom....
Van egy régi magyar szokás...lehet ismered is, A Kempis Tamás Krisztus követése c imakönyvet magyar halottaskönyvnek is nevezik, ebből jó felolvasni az elhunytnak...sokat segít neki

Kép
Kép
tengdi
 
 


Andi!

Kor, meg intimebb, szorosabb kötelék. Nekem sokszor van lelkiismeret furdalásom, mert 23 évesen nem voltam ilyen türelmes, ilyen következetes, és sajnálom, hogy ezt Janó akkor nem tapasztalhatta meg. Nagyon jól bántam vele, mindig mellette voltam, játszottunk, ölben altattam, hintáztattam, hogy aludjon stb. de sokszor a kimerültségtől ingerült voltam vele. Szóval én most értem meg az anyaságra azt hiszem :oops: :oops:

Kép
babcika
 
 


Rita!!! Ortopédia rendben lesz :wink:

Kép
babcika
 
 


mi együtt alszunk, apa másik szobában, először Mátéval de most Máté is velem.
Intimitást át kell ütemezni, s én gyerekek mellett nem nem vagyok benne, hiába alszanak...( mármint abban ahelyiségben nem óhajtok együtt lenni apával) de abban nem hiszek, hogy egy kapcsolat ezen áll vagy bukik.
Szerencsére van még más helyiség elég a lakásban, s gyerek(ek) mellett egy ideig úgyis csak a fennálló lehetőséget lehet kihazsnálni.

Ha mindketten át fogják aludni az éjszakát, akkor mi 4 matrac le a földre, s együtt mind a négyen...aztán egyszer majd ők fogják kérni, hogy már nagyok és ne így aludjunk...
akkor pedig mi leszünk x éves házasok, s ismét kettesben töltött éjszakáink az újdonság varázsával fognak ránk hatni.... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
tengdi
 
 


kééééééész a gép! - ráesett az adamo állvány:)
húúúúúú de nehéz volt nélkületek:)))))

nnnnya ha dorki is úgy gondolja akkor majd jövök és mesélek:) aaaddig is pusza

KépKép
dorkamartini
 
 


szóval vagyok, csak héten anyu elviszi mindennap 10 fele Mátét, s 4 után apával jönnek haza,

én pedig

nagytakarítok, míg Ábel alszik..mert óriási restanciám van....

csak Ábellel tudok lenni, ha fenn van, először, mióta megvan....ez mondkettőnknek nagyon kell...( kórházban emiatt mentem egy ágyasba, hogy pici újszülöttemmel legalább abban a 3 napban együtt tudjunk lenni ketten....erre apa és Máté egész nap ott voltak szinte...Máté ott aludt délután...meg egyebek.... :lol: )

jönnek majd barátnők, filmet nézek, olavsok, pihenek....

ergo kicsit regenerálódom.

Mert Máté 3 éves lesz, és én egyetlenegyszer tudtam elmenni kikapcsolódni ennyi idő alatt :shock: :shock: és ő ráadásul velem tépőzár, ahogy KisAti Atesszal...

Kép
Kép
tengdi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: