Új privát üzeneted érkezett!

Annus, Iza baba csupa boldogság! Biztos nagyon jó sora van :lol: Nagyon jók a fotók róla.

Csige: Alziza üzenetét hozom: Kitartást kíván és azt mondja, gyönyörű a kislányod!!!! (Maximális egyetértésem :wink: )

Tallin: szépen telik az idő. Hogy bírod ezeket a jó kis frontokat? Pocakod gömbölyödik már?

Többiek? Merre vagytok?

Panni? Mi a helyzet???????????

Kép
wruska
 
 


Sziasztok!
Bocs, régen jártam erre. Isten éltesse a szülinapos gyerkőcöket!
A kismamiknak pedig szép várandósságot kívánok.

Mi még egyben vagyunk, bár már elég fárasztó a pocak. Mondjuk attól tartok, hogy Ilka születése után sem lesz pihentető a következő pár hónapunk - évünk. Pillanatnyilag etttől jobban félek, mint a szüléstől. A fiúk egyébként nőnek mint a gomba, nagyon ügyesek és persze egy pillanatra sem hagynak pihizni. Kíváncsi vagyok mit szólnak majd a hugihoz....

Pusza mindenkinek, vigyázzatok magatokra!

tücsökbogár
 
 


Sziasztok!!

Wruska, köszönöm megvagyok, néha fáj a fejem, de ennyi. Minden ok :D
Minden nap nézem a pocakomat, most már ugyan kerekedik, de még a gyomrommal együtt :lol:
Mikor indul meg igazán??? Már alig várom!!!
Vannak néha szurkálások a pocakom közepén és a petefészkem táján, az normális? Egyébkén nincs más tünetem. Kedden megemeltem egy nehezebb dobozt,mint gondoltam és egy pár
órával később fájt a hasam :( :( :( Annyira megijedtem, hogy hogy lehettem ilyen hülye :x :x
A lelkifurdalás azóta is működik, de abban bízom, hogy minden rendben van,térdből emeltem, nem pocakból és arra gondolok, hogy más anyukák, akiknek már van kisgyerekük és amellett pocakosok, kénytelenek emelgetni és mégis minden rendben van.
Bocs az ömlengésért, muszáj volt kiírnom magamból :oops: :oops:

Panni, mi van veled?

Tücsök, akkor te nemsokára szülni fogsz, igaz? mikorra vagy kiírva? :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 

 
 


Akkor a Jézuska hozza? :D Nagy ajándék, ennél szebb nem is lehet :D :D

Azóta nem emelek és nem is fogok. Jól elcsesztem vele a napomat, nem hiányzik még egyszer az az aggódás.

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Azért reméljük Ilka úgy időzít, hogy Karácsonyra már otthon legyen az egész nagyon nagyon boldog család :lol:
Tücsi, annyira de annyira örülök neked, még emlékszem azokra a hozzászólásokra, amikor csak vártatok...Aztán egyszer csak jött Csabikáról a kép, aztán meg Andriska és most itt kopogtat már Ilka is :lol:

Tallin: te most csak pihenj! Élvezd ki, hogy most te vagy a középpontban az első babával. Fogj rá mindent a terhességedre és lógasd a lábad. Soha ilyen jó dolgod nem lesz többet! És NE PAKOLJ! :-) Csak a brillel kirakott ékszert tartalmazó dobozkákat szabad emelgetni :wink: Szigorú orvosi javaslat :lol:

Egyébként Olivér miniterrorista lett. Komolyan mondom. Egész nap "felesel" velem, ha rászólok. Mindent pakol és dobál, mert ugye ez a rohadt gravitáció még mindig nagyon érdekes...De imádom! Annyira jó fej, ahogy próbálja az új tudományát..jön megy, feláll kapaszkodó nélkül és ettől roppant boldog és persze büszke magára. Csak úgy sugárzik róla a Na, ki a király! tekintet :lol:

Kép
wruska
 
 


Tücsökbogár: hogy elszaladt az idő, lassan szülni fogsz. Sőt bármikor jöhet a babó.
Mi a héten itthon voltunk anyukáméknál, hála a szerencsének, aminek az egészségemet köszönhetem. Képzeljétek elmentem az itthoni nőgyógyászomhoz, akinél születtem és ide jár az egész család, hogy konzultáljak vele a myóma miatt. Erre megultrahangozott szerda reggel és közölte hogy irány a kórház, mert teljesen tele van a méhem és ki kell kaparni sürgősen, a myómával nem is foglalkoztak. Elintézte nekem hogy a ceglédi kórházban megműtsenek sürgősségivel csütörtökön és még mindig voltek bent burokdarabok. Én már nem merek bízni, csak remélni. Remélem egyszer vége lesz ennek a rémálomnak, mert ez már az. Az biztos hogy elfelejtem a sote-t és az ottani orvosokat, most már csak annak örülnék ha végre egyszer elmúlna a vérzésem és helyrezökkenne minden.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige: Basszus :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Tarts ki, egyszer csak vége lesz ennek a rémálomnak!

Kép
wruska
 
 


Ezt majd nézzétek meg.
Annyira haláli az előzetes is. Kiváncsi leszek a filmre is :lol:

http://www.kismamablog.hu/a-baba-fejlod ... l#more-931

Kép
wruska
 
 


Wruska!

Akkor szólok a férjemnek, hogy vegyen nekem brillel kirakott ékszeres dobozkát, hogy emelgethessem :lol: :lol: :lol:
Azóta tényleg pihizek, semmi megerőltetőt nem csinálok.

Olivér huncutkodik veled? :D :D Hogy bírod ki, hogy nem röhögöd el? ilyenkor olyan aranyos lehet :D Amikor a tesómék gyerekei csinálnak ilyet én mindig elröhögöm, vagy elszaladok a másik szobába és ott nevetek :lol: :lol: Nem tudom megállni :D

Csige, nem semmi, ami veled történt :!: Hogy lehet a másik doki ilyen felelőtlen? :x

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Talinn: sehogy se bírom. szegényt elég gyakran szemberöhögöm :lol:

Kép
wruska
 
 


Valaki segítsen, szeretnék képet feltölteni, de nem lehet, mert túl nagy. Hogyan tudom kicsinyíteni?

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 


Sziasztok!

Hát eltűnésem oka sajna rossza hír :(
Ugyanaz történt mint nyáron...nem fejlődött ki a szívhang....
Nem tudtam jönni a babanetre mert nem volt lelkierőm mindent leírni...fél év alatt másodszor ugyanezt megélni kicsit sok(k) volt...

Ma megkaptam a múltkori nyáron történt vetélés szöbettani eredményét is...igzából anno nyáron is telefonálgattam én a dokimnak de nem értem őt utol és valahogy elfelejtődött a dolog..szal az a lényeg hogy abból világosan kivehető hogy egy gyulladás miatti baci okozta a vetélést és több mint valószínű most is..egy alattomos baci aminek nincsenek tünetei..vagy nálam volt,vagy apa húgycsövéből...szal a lényeg hogy most megvárjuk a szövettant,jan.7-re kész és ha ott is bebizinyosodik a baci akkor a dokim levesz kenetet tőlem is és apától is és elküldi egy speckó laborba és utána kapunk mindketten antibiotikumot és jöhet a baba Igazából örülök hogy megvan az indok,mert orovosolható és nem nálam van hormongond .

A srácaim enyhítik a fájdalmam...ha őke nem lennének szörnyű lenne..a férjem is csodálatos..bíztat és csakis pozitívan áll a dolgokhoz..ő tarta bennem a lelket.


Csige!

Ez nagyon durva...én is most egy nagyon friss rossz élményt tudok a SOTE-ról mesélni...nem velem történt hál'Istennek...ma jöttem ki a kórházból,tegnap volt a műtét..szal volt velem egy szobában egy abortuszos csaj(már van 3 gyereke)..szal az a lényeg hogy a műtét után pár órával nekünk már semmi bajunk nem volt.erre ő egész nap -egész éjjel hányt,láza volt,szédült,nem bírt lábra állni annyira görcsölt a hasa...senki felé se nézett..arra fogták hogy 3 napja nem volt széklete és biztos azért...ma reggel mi már jöttünk haza mert kutya bajunk se volt...ezzel szembe szerencsétlen csak sápadtan,lázasan feküdt és hányt egyhuzamba...reggel a vizites orvosnak már mi szobatársak mondtuk hogy nézzék már meg uh-val mert gyanus h bennt maradt valami a méhébe...még nekünk is esett a doki hogy ő jobban tudja stb..de azért majd egy uh-val megnézik,de tutira nem nőgyógyászati baja van...szegény csaj nemrég sms-zett nekem hogy este 6-ra vitték csak le uh-ra ahol kiderült hogy bennt maradt egy szövetdarab és azonnal műtötték..basszus megis halhatott volna gyermekágyi lázban...és le se szarták!!Az ő dokija felé se nézett..ezzel szembe a Kisfalvi hozzám a másfál nap alatt 5x jött...nagyon rendi volt...már neki is szóltam a csajszi miatt...szegény nem nagyon tehetett sokat mert nem az ő hatásköre de megpróbált ő is intézkedni..ő tuti nem hagyta volna ha az ő betege lett volna...de sajna hierarchia van meg minden hülye ellentét a dokik közt is :evil:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny, nagyon sajnálom, ami veled történt.
Nagyon nehéz ezt elfogadni, beletörődni.
Tudom, hogy most nem vígasztal semmi, ezért nem is írok mást. Együttérzek veled.
talinn
 
 


Édes Panni..... :cry: :cry: :cry:
De tényleg kapaszkodhattok abba, hogy van ok. Így van hová előrelépni! Sok erőt kívánok Neked!!

nem semmi ez a rohadt SOTE!!! :shock: :shock: nekem is van egy rossz élményem, nem is fogom elfelejteni soha! Egyedül hagytak a szülőágyon, amikor a beteg babát szültem -mondván: neki úgy is mindegy!- és tök egyedül kellett világra hoznom. Iszonyat volt, ott kiabáltam, hgoy jöjjön már valaki...........

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Szisztok
Szeretnék mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket kívánni és Boldog Új Évet. Én idén már nem hiszem hogy jövök. Ismét itthon vagyunk, ugyan is nagyon véreztem. Tegnap voltam dokinál és ismét tele van a méhem. Nem igazán tudják mi a bajom, így vizsgálgatnak. Holnap megyek teljes véralvadásvizsgálatra. Remélem sikerül megtalálniuk, hogy mi okozhatja ezt. Megavan a szövettan eredménye, ami szerint még mindig volt bent burokdarab, de szerencsére mást nem találtak. Úgy tűnik, hogy az ünnepeket is lent töltjük vidéken. Nem merek haza menni, nehogy valami gond legyen vagy nagyon vérezzek, mert akkor nehéz hazajönni a picivel. Lilike szerencsére jól van, de elég nyűgös, mert érzi rajtunk a feszültséget, pedig próbálok nyugodt lenni, de nagyon nehéz.
Panni: nagyon sajnálom hogy ismét ez lett a vége. Kitartást kívánok neked és legalább tudjátok az okot és lehet orvosolni. Nagyon drukkolok nektek.
Madaran: nagyon durva amit írtál. Ez embertelen és felháborító.

KépKép
csige-bige
 
 


Drága Csige!!
Boldog karácsonyt kívánok Neked és Tiéidnek!! Kitártást és sok-sok erőt a felépüléshez!! Jó lenne most már kiderítenék, hogy miafranctólvérzel??????!!!!!!!!!!!!!!

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


ja, és egy-két friss kép, élet a vetélés után...:


Kép

Kép

pusza, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Csige: basszus. Én ezt nem is értem - hogy lehetnek ennyire trehányak? Ez embertelen. :evil:
Jobbulást neked és vigyázzatok magatokra!

Madaran: Zsigi nagyon ügyesen tartja magát. És már milyen nagy fiú!

Kép
wruska
 
 


Tücsökbogár talán már meg is szült, neeeem??? Hú, de izgi!

ez lesz a legszebb karácsonyunk!!! :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Húúú, tényleg! De izgi! Tudtok Tücsökbogárról valamit?

Kép
wruska
 
 


Wruska :lol:
Hogy van a kis miniterrorista??? Várja a karácsonyt? Dumálgat már valamit???? Most van a lepakolós időszak, igaz?? Hogy győzöd a pakolást utána???
NÁlunk csomó mindent el kell lassacskán tennem. Itt hevernek körbe-körbe a hosszabbítók, zsinórok. A fürdőben a sok tisztítószer... Ki kell gondolnom, hogy mit, hová, mert hely elég kevés van... :roll:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Jól vagyunk.
Olivér ezerrel közlekedik, kapaszkodás nélkül feláll és szó szerint futkározik a lakásban.
Egyébként nem pakolós. Igazán sosem volt az. Mármint a játékait persze ide oda rakosgatja, bele a ládába, ki a ládából. Most élvezi, hogy jöhet mehet, így most ezzel van főleg elfoglalva, meg hogy tologassa a bútorokat. Mármint a kis asztalát, az etetőszékét, a bébitaxiját. A kedvenc játéka továbbra is az Ikeás "pohártorony", hihetetlen, hogy mennyi ideig képes elszöszölni vele. Egymásba pakolja, egymásra pakolja, szétszedi, beletesz golyókat...és ezt egyedül és apával anyával is lehet.

Mi már nagyon várjuk a karácsonyt. Őt egyenlőre lekötik a szép gömbök, a fények (mármint ha boltba megyünk vele), amit képes elnézegetni "órákig". Most többször hallgatunk zenét, elsősorban karácsonyi dalokat és erre táncol, "énekel" a maga kis babanyelvén.

Sokat beszélget. Csak mondja, mondja..és persze nem értünk belőle semmit. Bár az anya szó körvonalazódni látszik a sok blablabla közül :-) Persze a bumm, a be, a teteje kristálytisztán érthető és a mutogatásban is kezdünk egész ügyesek lenni. Már ami a megértést jelenti.

:lol:

Lányok, merre vagytok? Dolgos karácsonyi készülődés? Kicsik és kicsit nagyobbak hogy vannak?
Kismamák?

Kép
wruska
 
 


sziasztok!
Dec. 14-én megszületett Ilka lányunk, 3150 g és 49 cm. Úgy gondolta, hogy a havazást látni szeretné. Pénteken haza is jöttünk, bár kicsit besárgult a leányzó, de már egész ügyesen szopizik, így talán nemfog romlani a helyzet.
Bocs, de nincs időm visszaolvasni. Ígérem ha lesz egy kis időm, akkor jövök majd a részletekkel is, de egyenlőre nincs túl sok kilátás a pihenésre.

Mindenkinek nagyon kellemes karácsonyt és boldog új évet kívánok!

tücsökbogár
 
 


Tücsökbogár: Először is nagyon sok boldogságot kívánok nektek! Micsoda fantasztikus karácsonyotok lesz nektek is! Egy év alatt 5tagúra bővült a csodálatos kis családotok. Le a kalappal előttetek. Nem adtátok fel és meg lett a gyümölcse. Fantasztikusak vagytok!

Nagyon sok boldogságot a kicsi lánynak. Sok tejecskét és minden szépet és jót, amire a kicsi szíve vágyik!

Kép

Kép
wruska
 
 


Lányok! Mindenkinek csodálatosan boldog karácsonyt kívánok! Aztán lehet jönni az élménybeszámolókkal, fotókkal az ünnepek után! :lol:

Kép

Kép
wruska
 
 


Tücsökbogár :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Gratulálunk Ilka születéséhez!!!! :lol: :lol: :lol: Jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánunk Nektek

Boldog Karácsonyt kívánok én is mindenkinek!!! Ünnepetek legyen meghitt és nagyon-nagyon szép!!

Wruska! :lol: Olivér irtó édes lehet, ahogy gagyog meg bútorozik.

na, sikongat, megyek!!
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Tucsokbogar - Tiszta szivbol gratulalok a pici lanyhoz!!! Nagyon nagyon sok boldogsagot nektek. Latod nektek az volt megirva, hogy harom korban egymashoz nagyon kozeli gyermetek legyen - es igy vagy ugy, de vegul csak meglett! :D

Ha lesz egy csepp idod irjal es hozzal kepet mindharom csemeterol.

Hajni

KépKép
Kép
hajnski
 
 


BÚÉK CSAJOK!!!

és akkor most kipihenjük az ünnepeket....... húú, nem volt semmi menet nálunk. Zsigike jól bírta a gyűrődést. Azért arra próbáltam figyelni, hogy a napirendet tartsuk nagyjából.

Kinek hogy teltek az ünnepek??? Majd tegyetek képeket! Sajna nálunk csak telefon volt most. Majd töltök fel....

puszi, a.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok Lányok,

Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok!!!!

Nagyon régen nem jártam erre, sajnos....

Először is szeretnék gratulálni az új babákhoz!!!

Nagyon aranyosak már a gyerkőcök.


Én örülök, hogy elteltek az ünnepek, egy kicsit fárasztó volt.
De Petra élvezte.
Már nagyon ügyes nagylány, már egyedül megy olyan 68 lépést.
Fogunk még mindig csak 4 van, nem akar jönni a többi.
Szerencsére nem lett beteg, remélem ez így is marad.

Lenne egy kérdésem,
Volt valakinek pajzsmirigy problémája a szülés után? Nekem rossz lett a véreredményem, majd 8-án megyek dokihoz. Tipikus tüneteim nincsenek, néha bedobogósodik a szívem, meg nagyon izzadok, napjában kétszer kell zuhanyoznom.
Remélem nincs semmi komoly.

Majd teszek fel képet, csak nem működik a kicsinyítő programom!
Amint tudok, jövök!

Kép
eperke25
 
 


Sikerült lekicsinyíteni!
Íme pár kép rólunk.


Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
eperke25
 
 


Eperke, nagyon szuperek lettek a képek! Micsoda nagylány már Petra is.
Sajnálom, hogy ilyen gondokkal küzdesz. Remélem minden rendbe jön.

Nálunk nagyon jól teltek az ünnepek. Bár utazgatós volt, de mindenhol nagyon jól éreztük magunkat és hát Olivér imádta, hogy a nagymamákkal és nagypapákkal tölthet sok sok időt. Ez normál esetben sajnos nehezen jön össze. Most a sok játék elhelyezés okozza a legfőbb gondot. A névnap, szülinap, mikulás és karácsony egy hónap alatt termelt annyi játékot, hogy már azt sem tudom, hová pakoljak. Pedig mindenkitől csak egyet kapott, de hát nagy a család... Szerencsére hallgattak ránk és olyat is vettek neki, amit majd később tudunk csak használni, így ezek csomagolással együtt irányoztak a szekrény tetejére.. A régi játékok egy része ment anyuékhoz, így ott is van mivel játszani, ha éppen ott vagyunk... De atyaég, ez már mindig így lesz? :lol:

Egyébként a karácsonyfa tetszett neki a legjobban. Úgy örült neki, hogy még a könnyünk is kicsordult a boldogsága láttán. És azóta is minden reggel, amikor felkelünk, mindig megcsodálja.

De a legnagyobb és legszebb ajándékot én kaptam. Olivér átalussza végre az éjszakát. El sem tudom mondani, hogy egy év nem alvás után ez micsoda érték számomra. És hát rajta is látszik, hogy még kiegyensúlyozottabb, és sokkal könnyebben megtaláljuk a hangot :lol Imádom az egyévesemet! Itt kellene megállítani az időt, azt hiszem.

Kép
wruska
 
 


Drága Wruska :lol:
még a könnyem is kicsordult az utolsó mondatodra.... :wink: kicsit érzékeny lettem mostanában....
Gratula az éjszaka átalvásához. Nálunk október óta átalussza, remélem, ez nem is változik meg, mert így is lóg a nyelvem estére... :P
játékok: mi nagynaivan vettünk egy ikeás dobozt (fa játékdoboz), és már a 3. hónapra tele is lett.... Asszem egy külön szekrény kellene.....nálunk ráadásul tök kicsi a lakás...ajjajjj!! minek nézünk elébe..


Eperke :lol: Jók a fotók! CSudaszép kiscsajotok van!!!! :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


na, én erre gondoltam, csak színes fiókokkal...

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/S99819558

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Mi is ezeket néztük, csak mivel minden bútor tölgy színű a szobájában, nem nagyon tudom beilleszteni a képbe. Pedig ezek nagyon jók lennének...

És már október óta???? Te egy mázlista vagy, tudod-e? :lol: :lol:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok. Úgy rémlik, hogy vannak köztünk olyanok, akik szakember segítségét vették igénybe, hogy fel tudják dolgozni a baba elvesztését.
Tudnátok nekem segíteni nevekkel, elérhetőségekkel? Egy kedves ismerősömnek szeretnék segíteni ezzel.
Köszi

Kép
wruska
 
 


Boldog Új Évet Mindenkinek!
Előszőr is gratulálok Tücsökbogár nektek és sok-sok boldogságot kívánok és sok tejcsit.
Csak gyorsan írok, mert lassan kidőlök én is mint a gyerkőc.
Eperke: nagyon szépek vagytok, csodaszép a kicsi lány :D
Madaran: Zsigi igazán jóképű kis pasi :D
Megvagyunk, jövő héten megyek dokihoz, kíváncsi vagyok hogy hogy áll a méhem. Ha nem tisztul ki még mindig akkor valószínű hogy csinálnak egy méhtükrözést ahol kimossák a vért és megnézik hogy mi lehet odabent a bibi. Sajnos ezt mélyaltatásban csinálják ezért kicsit tartok is tőle. Már csak barnázgatok, nincs élénkpiros vérzés, hát hogy ez jó e, már én sem tudom.
Lilike jól van, de sajnos megjártuk vele a Heim Pál kórházat. Vérek nyákot találtam a kakijában, de nagyon picikét szerencsére. Küldtünk be az ÁNTSZ-hez székletmintát, várjuk az eredményt. Nagy a valószínűsége hogy tejfehérje allergiája van, így kemény diétán vagyok ami nem egyszerű. Egy csomó dolog tartalmaz tejport amiről eddig nem is gondoltam volna, lásd párizsi és virsli Egyébként jól van, szépen összeszoktunk már. Nagy lány már és kedden elkezdett nyúlni a dolgokért. Rengeteget mosolyog és nagyon vidám baba. 5140 g-ot nyom a mérlegen a kis valaga
Íme néhány kép a kis drágámról
Kép Kép Kép Kép

KépKép
csige-bige
 
 


Kicsit megkésve, de boldog új évet kívánok mindenkinek!!!!

Elég húzós karácsonyunk volt, mert Andris 21-én oltást kapott és sikeresen hazahozott egy vírust, ami aztán átment mindhárom gyereken, Ilkát is beleértve. Nem volt nagy öröm az ici-pici orrába tuszkolni az orrszívót. De Csabit viselte meg a legjobban, neki légcsőhurutja lett, még mindig kap gyógyszereket.
Nálunk csak úgy pörögnek a napok, már csak arról tudom, hogy hétvége van, hogy apa itthon van. Anyukámék itt vannak sokat, így tudnak segíteni. Egyedül nem menne a dolog, így is nehéz, mert néha egy időben kellene mindhármukat etetni. Ráadásul Ilka elég sajátosan kajálgat, eltart vagy másfél óráig míg jól lakik, igaz közben kétszer szundikál egy keveset. Nappal még csak hagyján, de éjjel néha már ülve is elalszok. Ráadásul Csabi is leszokott a nyugodt alvásról, minden éjjel felkel éjfél körül és jó két órán keresztül kell cipelgetni mire hajlandó apa mellett elaludni. Így már nem csak én vagyok fáradt, hanem apa is erősen zombisodik, ráadásul neki a munkahelyén is teljesítenie kell. Szóval nem könnyű, de talán pár év múlva lesz olyan is, hogy apával együtt mindketten átalhatjuk az éjszakát.

tücsökbogár
 
 


Sziasztok!!

Tücsök gartulálok a kislányodhoz :D :D :D Majd, ha lehet tegyél fel képeket a gyerekekről.

Madaran, ez a Zsigi milyen szép, mosolygó baba :lol: :lol: :lol:
Képzeld, időközben kiderült, hogy nekem is kisfiam lesz!!!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol:
Nagy az öröm most nálunk, volt AFP, genetikai uh, és minden rendben van hála Istennek!!
Lassan tényleg elhiszem, hogy lesz egy igazi kisbabám :lol: :lol:

Wruska, Olivér átalussza az éjszakát? Ez aztán a jó hír :lol: :lol:
Írtad, hogy mennyire tetszett neki a karácsonyfa :D :D :D Édi lehetett :D

Családient.hu vonalzók

picibaba.hu vonalzó
talinn
 
 



Gyönyörű gyerekek! Nagyon büszke lehetsz rájuk. Olyan kis mosolygós, elégedett pofijuk van!
De azért nem lehet könnyű!

Kép
wruska
 
 


Köszi Wruska!
Igen, nagyon büszke vagyok rájuk.
Hogy őszinte legyek tényleg nem könnyű, sőt egyedül nem is menne. Anyukám elég sokat itt van - bár jövő héten nem lesz - meg a férjem is rengeteget segít.

tücsökbogár
 
 


Ha lesz egy csöpp időd, szüléstörténetet teszel majd fel?

Kép
wruska
 
 


Sziasztok Lányok,

Tücsökbogár,
Nagyon szépek a gyerkőcök és le a kalappal előtetek, nekem néha egy gyerekkel sem könnyű!

Csige-Bige,
Nem semmi mink mész keresztül, nagyon sajnálom. De reméljük most már tényleg megtalálják a probléma okát!

Tallin,
Gratula a kisfiadhoz!

Lányok,
Segítségre illetve tanácsra lenne szükségem!

Képzeljétek Petra mostanában rászokot a verekedésre! De csak engem üt. Nem engedem neki, ilyenkor rászólok, hogy nem szabad, de csalk röhög rajtam. Volt, hogy én is ráütöttem a kezére és akkor visszaüt és röhögve mondja dá-dá. Néha ilyenkor beteszem a kiságyba, hogy lenyugodjon, de nem igazán hatásos.
Van valami ötletetek, mit lehet ilyenkor csinálni? Amúgy nem csinálja ezt állandóan, de napjában egyszer biztosan előfordul.

És van még valami.
Próbáltam neki cipőt venni, hogy szokja a lába, mert most már egyedül sétálgat. De nem jó neki egyik cipő se. Az egy dolog, hogy magas a lábfeje, de neki a talpa is domború, így a sarka egyik cipőben sem ér le. Nektek voltak ilyen probléma a gyerkőc lábával? Mikorra múlik ez el? Ugye ez nem káros?

Voltam pajzsmirigy rendelésen. Hát ilyen bunkó orvost még nem láttam. Meg sem kérdezte, hogy van e panaszom. Csak megnézte a véreredményem, megmérte a nyakam, a pulzusom és aztán azt írta a leletre, hogy a tünetek alapján nincs probléma. De írt még ki vérvételt. Amire el is mentem, csak két hét mire eredménye lesz. Azt mondta, hogy a ha jók az eredmények, akkor felejtsük el egymást, ha nem akkor majd gyógyszeres kezelés lesz. Hát én ehhez bizti nem megyek vissza. Inkább kifizetem a magán rendelésen a 10000 Ft-ot, ami nem kevés, de legalább normális az orvos.

Kép
eperke25
 
 


Nekünk az Elefanten cipő vált be. Abból van több méret is, már ami a lábfej magasságát illeti. (www.elefanten.de - egyébként a Deichmannban lehet kapni)
Milyeneket próbáltatok?
És ha szandált néznél neki, amit bent rá tudsz adni, hogy szokja a kis lába!?
Kintre nincs ötletem, csak ha több fazont, márkát felpróbáltok - talán akkor..
Ja és vannak puha talpú cipők is (lehet, hogy ez jobban idomulna a lábához - a Lilliputi.hu-n is találsz ilyeneket, de ezekben sem célszerű vizes, hideg időben kint sétálgatni, mivel varrva van a talpuk - szerintem ezek tuti beáznak és vékony is a talp rész, hamar meg lehet benne fázni. Mondom szerintem, mert nekünk nincs ilyen. Még. Én nyárra veszek neki ilyet, száraz, meleg időkre. De bentre lehet, hogy ez is jó lenne neki.
Mondjuk mi bentre csak csúszásgátlós zoknit hordunk, de nekünk padlófűtésünk van.

Kép
wruska
 
 


Ja és lehet, hogy hülyeséget mondok - javítsatok ki, ha rosszul gondolom - de szerintem a talpa akkor "egyenesedik" ki, ha már eleget "használta". Ugyanúgy átalakul ez is, mint a testének a többi része (amikor felállt, biztosan észrevetted, hogy egész más lett a testalkata), hogy alkalmas legyen a járáshoz. Gyerekorvoshoz nem mentek mostanában? Kérdezz rá nála is, ha bizonytalan vagy.

Kép
wruska
 
 


Tücsökbogár: nagyon szépek a gyerkőcök és tényleg nagyon boldog, elégedett babák
Cipőtémához nem tudok hozzászólni, mi még csak a mamuszokat szaggatjuk :lol:
Csütörtökön voltam kontrollon, végre rendbejött a méhem. Normális vastagságú a nyálkahártya és semmi rendelleneset nem látott a doki odabent. Igazából így szülés után három hónappal már épp ideje volt. Február közepén kell majd kontrollra visszamennem, remélem akkor is minden rendben lesz odabent. Egyébként én még mindig nem hiszem el hogy végre lezárul ez az őrület.
Lilike jól van, bár most náthás egy kicsit, holnap viszem megmutatni a gyerekorvosnak, remélem semmi komoly. Már 5340g-ot nyomunk és áttértünk a 68-as rugikra. Már olyan nagy a kis drágám. Másfél hete nyúl a dolgokért és amit megkaparint azt a szájába tuszkolja. Annyira szépen tartja a kis fejét, szinte már nem is kell fogni neki és ha fogom a két kis kezét akkor befeszít és felhúzza magát és felül :D Igazi nagy csaj már, ami olyan hihetetlen, mert most született :D

KépKép
csige-bige
 
 


Eperke!
Szerintem is benti csatos szandival kezdjétek, ott a lábfejmagasságot lehet állítani. A kintivel várjatok, mert a jó cipők elég drágák a kísérletezéshez. Mi Assot hordunk.

Csige, örülök hogy most már lezárul ez a kálvária.

Szülésről:


kicsit magas volt a vérnyomásom pénteken a dokinál, így kérte hogy hétfőn hívjam fel, mert ha nem megy lejjebb akkor gyógyszert ír rá. Nem ment lejjebb. Mivel ő volt a kórházban az ügyeletes, oda hívott délután vizsglatra. Én csak egy órra kértem meg az alkalmi bébiszitterünket, hogy vigyázzon a fiúkra amíg apával elugrunk a dokihoz. Persze várni kellett, mert pont császározott. Abban az órában óraműpontossággal beindultak a 10 perces fájások, előtte semmi, még jósló sem volt. Aztán jött a doki, megvizsgált és nagy mosollyal közölte, hogy anyuka itt marad, mert szülünk. Ez du 5-kor volt. Apát hazaküldte, hogy nyugodtan fektesse le a gyerekeket, éjfék előtt úgysem lesz gyerek, de ha mégis, akkor szólunk. Így egyedül vajúdtam, de legalább szólt a rádió. Mire rám tették a ctgt már 2 perces fájásaim voltak és nagyon erősek. Kicsit be is paráztam, hogy ha ez még csak az eleje, akkor mi lesz később. Aztán egy óra múlva lekapcsoltak a gépről és végre felkelhettem. Sétálva meg labdán ülve sokkal jobb volt. Aztán hét körül benézett a szülésznő, hogy hogy vagyok. Mondtam, hogy eléggé fájdogálok és elég sűrűn, na meg hogy kakilnom kell (bocs). Erre megvizsgált és elkerekedett szemekkel mondta, hogy ő most gyorsan megkeresi a dokit. Doki is megvizsgálr, elrohant beöltözni, merthogy jön a finis. Közben a szülésznő sürgette, hogy siessen már mert mindjárt itt a baba. Aztán egy jó fél óra múlva, vágás és repedések útján egyszer csak kibújt Ilka, olyan nagynak túnt, mondtam is, hogy el sem hiszem hogy fért el bennem. Persze hirtelen senkinek sem jutott eszébe apát felhívni, így ő már csak kicsinosítva találkozott a kislányával

tücsökbogár
 
 



sziasztok!
Eperke :lol:
cipő-téma: még mi is csak a mamuszos korszakban vagyunk, mostanában szoktam ráadni egy bőrbakancsot, amikor kimegyünk, úgyhogy még nem vagyok kompetens.

dádázás: szerintem most csak utánoz Téged, nem bántani akar! Ha mindig mutatod Neki, hogy simogasson, és mondod, hogy az neked fáj, akkor előbb-utóbb abba fogja hagyni, nem? persze, csak tipp, de gondolom, ezzel már próbálkoztál....

Csige :lol: de jó, hogy jól vagy, és a kontrollon is minden rendben volt! HÁt, tényleg épp ideje volt már, fene a pofájukat!!!
jajj, olyan jó olvasni, nálunk is hasonlók mentek nem régen!!! Ügyik vagtytok

Mi épp elkezdtünk fordulgatni és fogzani is!!! huh!!! Most rendeltem gyorsan borostyánláncot, mert eddig halogattam.... :roll: Azt hittem, van még időm... de alul kibukkant a két kis metszőfog, tök egyszerre!!

Tücsök :lol: Nem semmi vagy!! Gyönyörűek a babákok!!!!! Hú, akkor gyors szülésed volt!! De azért apinak igazán szólhattak volna!!!!!!! :roll:
Tényleg, ha egyedül vagy, hogyan oldod meg, ha egyszerre mindannyian Téged akarnak?????
Zsigi most kezdi, hogy állandóan velem szeretne lenni, és ha kimegyek a helyiségből, már óbégat... :roll: És be kell vallanom, baromi nehezen viselem, ha sír vagy nyöszörög.... Pedig tudom, hogy jól el lehet rontani a dolgot, de fogalmam sincs, mi a helyes.... Valahogy az ösztöneim sem működnek kiszámíthatóan, összevissza csinálom... :oops: :oops: Régen izzasztott meg ennyire feladat (nem testi), hogy azt sem tudtam, hogyan kezdjem a megoldását......
Azérezazanyaságnemisolyanegyszerűűűűűű

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: