Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok! Nem tudom csatlakozhatok-e hozzátok! Tegnap teszteltem pozitívat!
Csütörtökön megyek orvoshoz.
Ő lesz a második babám. Norbi fiam most lesz pénteken 9 hónapos. 2010 december 16-án született. Sziasztok! Boldog babavárást, remélem jó kis csapat gyűlik össze!

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


lili Most mondjam, hogy ugyanígy érzek, pedig még van 5 hónapom? :roll: Sírás normális, máris hatott a fogigátló és rendezi át a hormonjaidat :lol: Lesz ez még rosszabb is :lol: Többes terhességtől én is rettegtem eddig is, eztán is fogok. Főleg, a kis korkülönbség miatt. Mert ha gond van, és kórházban kell lenni stb, az Szaffit is nagyon megviselné :( Á, nehéz ez mindenképpen, de ott az a kis tökéletes cukiság, mint végeredmény :)

Zsanimanó Üdv köztünk! Fú, nálatok se lesz nagy korkülönbség, gratulálok! Pont egy hónap van akkor a bábink közt (na jó, egy nappal kevesebb 8)). Sokáig vártatok rá? Szopi mellett vagy nélkül jött össze végül? Miket tud már a nagy produkálni?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

De jó, végre van itt élet :) Igyekszem én is visszakapcsolódni, már elkezdődött az ovi, így azért picit egyszerűbb :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 

 
 

Rekuja!

De itthonról írok, bocsi a megtévesztésért, de a gyerekeimnek is nicknevük van, nehogy lelepleződjünk. :lol:

Igazából a szűk család tiltakozik, mert hát ugye a piszkos anyagiak, hogy fogjuk bírni, és ott van, hogy Jamy szegény majdnem nem született meg. Amikor kisterhes voltam, sok probléma volt, kórházban is feküdtem egy ideig, és már akkor mondta anyósom, hogy többet ne vállaljunk, mert nem bírja a szervezetem.

Evéssel az én gyerekeimnek nem volt problémája, úgyhogy nem nagyon érzem át a problémád, viszont tudom, hogy sokaknál ez mumus. Szerintem ha boldog kiegyensúlyozott és nem beteges akkor elég neki annyi amennyit megeszik. Én a kicsi súly miatt sem problémáznék, ha más minden oké, az lehet öröklött is.

Egyetemet meg szép apránként csinálod meg? :) Mindig csodáltam azokat akik gyerkőc mellett tudnak még tanulni is. Én tuti nem lennék rá képes. Engem nem az kapcsol ki. Azt viszont elhiszem és átérzem, hogy jólesik néha nem babázni, és szerintem kell is kimozdulni egyedül. Az mindenkinek csak jó. Utána több energiával és türelemmel tudsz újra hozzáfordulni, nem?

Ede!

Kitartás az elválasztáshoz. Nehéz mamának babának egyaránt, de megéri. :wink:

Veszprém meg gyönyörű város!! Nyáron voltunk ott, ugyan csak pár napra, de elhatároztuk, hogy valamikor több időre is elruccanunk oda. Voltunk az állatkertben, nézelődtünk, jót ettünk és rengeteg jégkását bevedeltünk. :D Jó kis emlékek mi? Még játszótéren is voltunk azon az újon, ami az állatkert közelében van, elkerített és nagyon igényes. Van ott kamaszoknak óriáscsúszda meg minden. Természetesen mi a piciknek való részben voltunk. Neo úgy mondja, hogy Veszkrém. :lol:

Manóka!

Mióta próbálkoztok? Ezek szerint a két gyereked is lombikkal sikerült? Idénből már nem sok van, remélem egyszerre pocakosodunk. :wink:

Évi!

Nálunk 15 hónap volt a korkülönbség és az első három hónap volt elég rázós. Jamy hasfájós volt, így ő is sokat volt kézben, cicin. Én úgy oldottam meg, hogy szoptatás közben meséltem Neonak. Szóval ha Tomi is érdeklődik a mesék, mondókák iránt, akkor Karácsonyra, szülinapra csak könyveket kérjetek, hogy ne und meg, és szopi közben mehet az olvasás. :) Azért írom, hogy te ne und meg, mert Tomi nem fogja az tuti. VAgy még egy ötlet! Nálunk van babakönyvtár, mi már elég régóta tagok vagyunk, így anyagilag sem sínylettük meg nagyon. :)

Persze néha elkél azért a segítség pl. fürdetéshez, altatáshoz, de ha rákényszerülsz, akkor egyedül is menni fog, ilyenkor nagyon ötletes tud lenni az ember. JA! ÉS szerintem elengedhetetlen egy hordozókendő, hogy fel tudd kötni a picit, ha hasfájós, ha játszótéren Tomi után kell rohangálni, vagy egyszerűen otthon könnyebb úgy tenni- venni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, hátha tudtam segíteni. Majd ha még eszembe jut valami, akkor leírom. :)

Lili!

NA ehhez a beültetéshez nagyon nem értek viszont. (szerencsére nem kellett nekünk) Miért kell fogigátló?

Zsani!

Húha, ez nem semmi!!! :!: :D NAgyon gratulálok!!!! Akkor még friss az élmény!! Milyen érzések kavarognak benned? Mennyit próbálkoztatok?

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


15 hónap nem semmi! Én mindig is szerettem volna pici korkülönbséget, persze tudom, így sem nagy nálunk sem, de hát akkor is... :) Nem bánnám, ha a következő baba hamar jönne ;) Bár amíg szoptatok, addig nem szoktam teherbe esni :roll:

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Évi!
Hát mit mondjak, nem volt egyszerű a két picivel :D Amikor Bindust vártam, Marci még nagyon pici volt és sokat akart kézbe lenni. Ez a vége felé márelég érdekes volt, mert alig bírtam el a nagy pocakomtól. De megoldottam. amikor Bindus megszületett, az első 3-4 hónp nagyon nehéz volt. akkor még Marci éjjel 3-4 alkalommal ébredt, felvert az öcsit is, szóval voltak "szép" éjszakák. Nappal pedig az volt a gond, hogy még Marci is igényelte a sok "anyán csimpaszkodás". Mostanra viszont szuper. Nagyon jól összenőttek, jól elszórakoztatják egymást. Persze vannak napok, amikor annyira rosszcsontok, hogy a hajam égnek áll és megmondom Őszintén olyankor azt szoktam gondolni, hogy tényleg akarok egy harmadik manócskát is.... Persze, hogy akarok, ha már amúgy is kész bolondokháza van itthon :D :D

Rekuja!
Nálunk elég érdekesen indult a gyerekproject. Marcira nagyon sokat vártunk. Már 10 éve voltunk házasok, de soha nem védekeztünk igazán. Olyan 5 éves házasság után jött, hogy no, akkor jó lenne egy gyerek. Persze nem jött össze. Volt 6 inszemünk ( 10 nekifutásból) és vártunk az első lombikra, amikor csoda történt és a pici fiam SPONTÁN beköltözött. Az akkori dokim alig akarta elhinni, hogy összehoztuk. Binduska nagyon gyorsan sikerült, Ő is spontán, mindössze 6 hónapot próbálkoztunk......ha egy üzlet beindul :lol: :lol: Mind a két terhességem nagyon gáz volt és a végén csináltam egy hatalmas hülyeséget, amit a szülés után 1-2 hónappal nagyon megbántam. Így most már szinte kizárt, hogy spontán nekünk összejöjjön a harmadik baba, de végülis Marcinál is ezt mondta minden doki, hogy nekünk aztán spontán gyerekünk soha nem lesz. Mégis itt vannak. Szóval ebben az évben még spontánkodunk, de ha idén nem sikerül, akkor abban egyeztünk meg apával, hogy elmegyünk lombikra. Sajnos nagyon sokba lesz, mert nem támogatja a TB. Addig gyűjtögetünk rá.....

Lili!
Nagyon drukkolok neked.

Kép
Kép
maanoka
Szeged
 
 


Panndi!

Ha Gábor egy éves körül lesz és már sok mindent eszik, akkor te is elkezdheted az elválasztást és lehet pici korkülönbség. Persze ez mindenkinél egyéni, hogy bírjátok lelkileg. Én elszánt vagyok hármaskát illetően. :)

Manóka!

Azért ebben a pár hónapban még sikerülhet spontán is, én nagyon drukkolok!!! :)

Csak két lombik a támogatott? Én úgy hallottam, hogy ha támogatja is az állam, a gyógyszereket úgysem, ami szintén sokban van, ugye? Akkor bele sem merek gondolni, hogy támogatás nélkül mennyibe kerülne... :( Kértetek már időpontot?

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


SZIASZTOK! Köszönöm a fogadtatást. Nekünk igen nagyon friss az élmény. Mi már nem akartunk több babát, egyenlőre. Rengeteg bajom volt Norbikámmal is.

Hát a lényege az hogy nehéz volt ez az egész babavárás. Tavaly Április 15-én megtudtam, hogy terhes vagyok a munkahelyem csin a tesztet
örömködés

nem akartam csak 10 hetesen elmenni dokihoz

de manó közbeszólt


május 5-én olyan vérzésem volt, mint soha életemben

befektettek

kiderült terhes vagyok, de csak 1 baba maradt meg, ikreket vártam

ez volt 6-7 héten

na 4 nap múlva hazamehettem

gyógyszer és ágynyugalom

esküvő kitűzve júli17, előtte való héten próbakontyra indultam


reggel kicsi vérzés

konty lefúj be kórházba



hatalmas haematóma(vérömleny)

baba mélyen melső falon tapadva

nem túl jó kilátások

méhszáj rövidülés

kérdeztem 4 nap múlva nem mehetek haza mert a hétvégén esküvőm lesz
azt mondták nem mert ha kinézek és látom azt a közeli buszmegálló, és el akarok indulni oda akkor nem biztos h élve megúszom sőt még arra sincs garancia, h a kórházban túlélem, túléljük
azt mondták az a legjobb esett ha baba hal meg és nekem megmenti kaz életem
*
akkor 26 évesen ez szíven ütött

bennt akartak tartani júliusban decemberig

de találtam dokit jó pénzért aki hazaengedett

és a 39.hétig kibírtuk:-)

erős egészséges ragaszkodó manóm volt és az is a mai napig.
bocs ha hosszú voltam

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


szóval ezt a második babát nem akartuk, de becsusszant hirtelen, pedig már szépen rendszeresen mensiztem és akkor pont nem lehetett volna szabad megfogannia. Itt sírok-rívok, mert nem tudom hogyan legyen! Segítsetek lelkileg gatya vagyok. Anyámék meg ki is térnek a hitükből, ha megtudják. Puszik!

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Zsani!

De mi a probléma? Nem jó most az időzítés? VAgy félsz, hogy megint baj lesz? Mert attól ne félj, a haematóma véletlen dolog, rossz helyen ágyazódott be, ilyesmi, sok kisterhesnek van. Igazából nem is értem miért volt veszélyben az életed, leírnád ezt bővebben? A babáét értem, ő kilökődhetett volna szegény, milyen kis csodababa, hogy megmaradt. :) A kórházból meg saját felelősségre bárki hazamehet, és ha elmondták volna neked, hogy igazából ott bent sem tudnak mit csinálni veled, mert szigorúan feküdni kell, amit otthon is meg tudsz tenni, akkor jó szívvel hazamentél volna szerintem. Az szerencse, hogy találtál dokit, de ezért pénzt kérni.....hááát.... Bár mondom, hogy te miért voltál veszélyben azt nem nagyon értettem.

Anyukádékkal meg ne foglalkozz. Ezt látod többünknek is el kell viselni, de egyik füleden be másikon ki. Remélem minden megoldódik hamar. Azért tudsz örülni is a babának? Vagy még inkább a kétségbeesés?

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


izisz, az nekem késő :)

Zsófi 10 hónapos volt, mikor terhes lettem, ennél kisebb korkülönbségre gondoltam ;)
Fruzsi kisebb volt, mikor terhes lettem, de sajnos ott rossz vége lett a terhességnek. Szóval az nekem már nagy korkülönbség, én a lányok egy éves születésnapján már mindig babát vártam :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Hékás, egy nap nem érek rá olvasni délután és erre így beindultok? :lol: A mai apátlan napot egész szépen végigcsináltuk, kivéve, hogy kimaradt a délutáni alvás, az utóbbi 4 napból már harmadszor. Oké, ezek szerint ezentúl már csak napi egy alvást igényel, próbálom későbbre tolni, de reggel 3 óra játszi után már hulla a csaj, szóval legkésőbb 11-kor bealszik. Remélem, idővel ezt eltoljuk délre :roll:

Izisz Fú, lehet már valami jó negatív élményed, ha ennyire titkolódzol :) De nyugodtan, tudod, nekünk tök mind1 :wink:
Igazából nem szeretek tanulni :) Apa akarta nagyon, hogy csináljak másoddiplomát, mert szerinte ez jó :roll: Mondjuk ez a pedagógus szakvizsga sztem nem is igazi egyetem, legalábbis a TTK matek meg a pár év infó után, ez csak olyan szájtépés :lol: De azért tetszik, tényleg kikapcsol és jobb babázni utána. Volt a legutóbbi pszichológia előadáson egy jó mondat, hogy a legtöbb, amit egy apa a gyerekeiért tehet, hogy az anyjukkal elhiteti, megérteti, hogy az élet más területén is értékes, nem csak a gyereknevelésben, mert így az anya nem csavarodik bele ebbe a szerepbe, és nem alakít ki „rossz” kötődéseket. Mondtam is itthon, hogy apa, nem kell eztán fürdetned, jól meg is sértődött :lol:
Lombik program sokszor indul fogigátlóval, ezzel csökkentik a hormonszintet, hogy a stimulált ciklusban egyszerre induljon minden, ezzel jó esély van a több petesejtre, sikeresebb beágyazásra.

Panndi Édes, ahogy türelmetlenkedsz a 2 hónaposod mellett :)

Manóka Fú, hát tényleg nem vagytok egyszerű eset! Hol lombikoztok? Gáz terhességek és mégis kell még egy? :D Egy barinőm kérdezte, hogy akkor ugye nem lesz több gyerek, ha ilyen rosszul tolerálod a hormoninjekciókat? :shock: Túl vagytok már 5 lombikon, hogy nem finanszíroznak? :( Nekünk még két finanszírozott lehetőségünk van, remélem, belefér még két egyes terhesség :roll:
Elvileg januárig mi is spontánkodik, de már nem nagyon hiszünk benne, szóval őszinte lenne a meglepetés, ha összejönne :lol:

zsanimanó Fú, nem semmi a terhességed :( Nem hangzik vidámnak, irtó szerencse a kimenete! Ezek a hematómák tényleg tudnak veszélyesek lenni, bár eddig szerencsére több pozitív mint negatív kimenetet olvastam :)
Megértem, hogy így most félsz, de az első kálváriája nem jelenti, hogy most is bármi gond lesz. Sőt! Kijár neked egy boldog, békés babavárás :wink:
Igen, a pénzes dokik alaposabbak, és emiatt jobban mernek felelősséget vállalni ilyen kijelentésekért. Az én dokim egyszer azt mondta egy barátnőmnek, mikor gondok voltak, hogy ezt a kórházban nem tudja megoldani, menjen el a magánrendelésére, mert ott olyan ultrahang van, amivel sokkal jobban látja, mi van bent. Szóval nem feltétlen a pénz miatt engedékenyebbek. Persze bizti olyan is van :evil:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Jól beindultatok. :D

Susycat, Linuska, Maanoka, üdv!

Zsanimanó, halk gratula, és drukkolok! Egyetértek Rekujával, a 2. lehet problémamentes is. :wink: A fiaink majdnem egyidősek. Mennyivel született?

Rekuja, ti mindent előről kezdtek, vagy van fagyi babátok?

Evilány, nálunk a 22 hónap korkülönbség nagyon bejött. A vonalzódat nem látom, nem a bbcode-ot másoltad be. :wink:

Ede, a te vonalzódat sem látom. Ákos mennyi idős?

Lili, drukkolok!!!

panndi, a szopi nálam is bombabiztos fogigátló volt, pedig rendszeres ciklusom volt pével.Most a pét nem érzem, ciklus sem állt még be.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


De,sztem jó a vonalzóm!(másikban működik)Tomi 13 hónapos,és 7.héten járok amúgy :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!
Nagyon felpörgött a topik, gondolom vége a nyárnak és mindenki újra jobban ráér netezni. :lol:

rekuja: Ákos már jóformán mindent ehet, csak tejet nem ihat. Mai napig főzök neki kétnaponta, a védőnő azt javasolta hogy délben és este is főzelék legyen a menő húsival. Szerencsére nem válogatós, ami zöldség van azt főzök neki, de a krumpli és a répa mindig alap. Cukor és sót nem használok neki, esetleg egy csipetnyi vegetát és egyéb fűszereket (oregánó, bazsalikom, kakukkfű stb.)
A mi kajánkból még nem igen adtok neki, csak néha kóstolót. Majd ha lemúlik 1 éves akkor akarom fokozatosan bevezetni a rendes kaját.

beze: Ákos 2010. október 21-én született, annyira hihetetlen hogy már lassan egy éves lesz. :)

zsani: én örülnék a kisbabónak. :lol:
Nem értem miért lesznek kiakadva az ősök? Végülis a párodnak és magadnak vállalod? :roll:
Én is szeretnék egy második babát, hogy Ákosnak legyen testvére (igaz van neki 3 féltestvére).
Igaz hogy tavaly anyósom végig aggódott a terhességem miatt, hogy már nem vagyok fiatal stb. Pedig a 36. hétig dolgoztam, a terhességi cukron és a diétán kívül semmi gond nem volt, 1 napot nem voltam táppénzen szerencsére. :)
Úgyhogy fel a fejjel! :D

izisz: úgy néz ki a kisfiam már reggel is megérti hogy nincs cici, most adok neki tápszert cumisüvegből és ez megnyugtatja szerencsére, később majd rendes tejre is áttérünk.
Veszprém tényleg szép, és jó helyen fekszik. Szeretek itt élni. :)
Gondolnád hogy itt lakom és összesen 3x ugrottunk le a Balcsira, akkor is csak este 5 után és nem is fürödtem?! :lol:

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


evilany: ma újabb 8 üveg lecsót tettem el, de ezzel be is fejeztem. Még körtét szeretnék, Egyébként meggyet tettem el befőttként még, és főztem vagy 15 üveg sárgabarack lekvárt és pár üveg ribiszke lekvárt.
Tényleg macera egy kicsit amikor csinálom, vagyis időigényes, de télen meg nagyon jól jön. Ha nincs időm főzni akkor majd felbontok egy üveg lecsót, rakok bele virslit vagy ütök rá tojást és kész a kaja. :)

Tavaly sajna nem volt gyümölcs, csak csalamádét csináltam, nagy hassal persze. De van még befőttem és lekvárom 2008-ról is, úgyhogy bespájzoltam télre.

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


Úgy látom félreérthetően írtam. :D

Rekuja!
Nekünk "csak" inszemek voltak és amikor már megvolt az időpont az első lombikra, akkor előtte egy hónappal vére pozitív lett a teszt. Tehát konkrétan nem volt lombik. A harmadik babát pedig szívesen vállalnám ha összejönne, a terhességet meg csak túlélnénk valahogyan, meg különben is, talán harmadszorra vére lenne egy nyugis terhességem és nem lenne para.

Ízisz!
Igen elvileg ötöt támogatnak, de mi nekünk nem támogatná a TB. Hülye voltam amikor Binduska született és ezzel meg is pecsételtem a továbbiak alakulását. A lényeg, hogy ha nem sikerül otthon a baba, akkor fizetnünk kell. No de mindegy, azt mondom, hogy mindenki vállalja a döntései következményeit.

Zsani!
A ti babátok lesz. Nektek kell örülni.....kit érdekel, hogy a szülők mit mondanak. Nálunk is kitör a botrány, ha sikerül harmadikat gyártnunk

Kép
Kép
maanoka
Szeged
 
 


Beze Én mindenki vonalzóját látom :roll: Majdnem mindent előröl kell kezdenünk, mondjuk néhány vizsgálat nem kell még egyszer, de azon kívül igen. Sajna nincsenek fagyibabáink. Majd most bizti lesznek :wink:

Evilány Én látom a vonalzódat :)

Ede Nekünk Németbányán van telkünk, lehet, már mondtam, az ott van Veszprémtől nem messze. Imádom a Bakonynak azt a felét 8) De Veszprémbe be még nem nagyon mentünk :oops:
Nem vagy semmi a befőzéssel! Mikor csinálod? Mikor Ákos alszik? Nekem már az is kemény szervezés, hogy ebédet főzzek az alvási idejében :oops:

Maanoka Lehet, ha nem csinálsz akkor hülyeséget, most nem akarnál babát :wink: Ha mi nem várunk ennyit Szaffira, bizti nem három, hanem két babában gondolkoznánk. Néha a legképtelenebb negatív élmények viszik előre az embert :roll:

A csajom mintagyerek, amióta apa elutazott :shock: Oké, még van két napja, hogy elromoljon :D Lehet, hogy minden hiszti apának szól? :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv itt az újaknak!

Hát sajna Tatabánya nem olyan szép város,mint a környéke.
De a környező falvak szépek. Ott van Majk,a tardosi Malom-völgy...

Kocson építkezünk,a szülőfalunkban. Ez kb. 25 kilométerre van Tatabányától.
Idén tavasszal kezdtük,és remélhetőleg jövő nyár végén sikerül beköltözni. Most a fdém betonozása következik.
Most tömb lakásban élünk,ami saját. De már nagyon vágyunk kertesbe. Van itt is sok játszótér,de nagyon szemetesek. Mindent tönkretesznek. :(


Gratula a pici pocaklakókhoz!

Most nekem is pár napot késett a mensim,de aztán megjött végül. Bár gondoltam,hogy még nem lehet bébi,mert védekezünk gumival. Majd decemberben már összejöhet.





Mindenkinek szép napot!!!

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Sziasztok!

Rekuja!
Annyira igazad van. ez már nekem is eszembe jutott, hogyha nem csináltatom meg, lehet, hogy most nem gyúrnánk harmadikra. Na mindegy. a lénye, hogy lesz harmadik így vagy úgy. A gondom csak annyi, hogyha lombikozni kell,akkor az nagyon sokba lesz és nem hiszem, hogy egynél többet ki bírnánk fizetni. Ahhoz pedig hatalma szerencse kell, hogy elsőre sikerüljön. De majd még fel akarom hívni a tb-t is, mert egyik helyen azt olvasom, hogy így is jár a tb támogatás,a másikon meg azt hogy nem. Bár azt hiszem, hogy a tb csak a második gyereki támogat, a harmadikat már nem. Elvileg tehát teljesen mindegy, hogy összejön spontán vagy nem, a mi hibánkból nem jön-e össze, a lénye, hogyha van két gyerkőc, akár lombikkal, akár spontán, a harmadikat a tb már nem támogatja.

Én is tátom mindenki vonalzóját.

Ede!
Te nagyon ügyes vagy! Én egyszer raktam el lekvárt, hát jó kis meló. Azóta is mindig készülök, de soha nem lesz belőle semmi. :?

Kép
Kép
maanoka
Szeged
 
 


Maanoka Én is így tudtam, hogy két gyereket támogat a tb, de nem, megváltozott jópár éve! Valahol az 1-2 oldal környékén vágta be Lombikbaba a linket a hatályos jogszabályról, és öt alkalmat támogat, ha ebből 5 gyerek lesz, akkor annyit :) Sőt, ha valamelyik petesejtleszívásnál nincs beültetés, az nem számít alkalomnak :!: Ahogy a fagyibaba visszaültetése sem. Szóval 5 stimuláció-visszaültetés támogatott.
Ezt a legjobban vmelyik lombik-központban tudják megmondani neked szerintem :roll:
Ha petevezeték-elkötésed volt esetleg, attól még egy műtéttel lehet spontán babád! Barátnőm anyukája a 3. gyerek után elköttette a szüléskor, aztán az a kisfiú pár hetesen meghalt :cry: Talált egy orvost Debrecenben, aki visszacsinálta neki, és így spontán fogant barátnőm is meg az öccse is. Mindezt a hetvenes években (barátnőm 77-es). Hol volt akkor még lombik! Persze lehet, nálad másfajta eljárásról van szó…

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Remélem, sikerül bevágnom Lombikbaba üzenetét, amiben benne van az érvényes jogszabály...

lombikbaba írta:50/2001. EüM. rendelet!!!!!!!

Hazánkban az egészségügyi miniszter 50/2001.( XII. 28 ) EüM. rendeletben módosította az 1997. évi törvényt. A módosítás alapján a meddő párok számára változatlanul 5 beavatkozás ingyenes, de első gyermek megszületése után lehetőség van újabb terhesség vállalására az öt finanszírozott beavatkozásig

http://www.gyor.kaali.hu/ka1.html

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja!

köszönöm amit belinkeltél!. Valóban petevezeték elkötés volt. Nem mertem ezt így kiírni, hiszen még csak most csatlakoztam hozzátok és kicsit féltem a reakcióktól :oops: Féltem, hogy esetleg megkapom, hogy miért nem akkor gondolkodtam, stb. Bár, ahogy elnézem az itteni kis csapatot, valszeg senki nem fogja a fejemhez vágni......
A műtéten már én is gondolkodtam, csak sok helyen azt olvastam, hogy sokszor nem sikerül. Mindenesetre mostanában készülők a nődokihoz és majd megkérdezem tőle....had kapjon frászt, hogy megint szülni akarok :D :D Megkérdezhetem nektek miért kellett a lombik, mármint, hogy mi a probléma?

Kép
Kép
maanoka
Szeged
 
 


Sziasztok!

Mindenki vonalzóját látom, de csak akkor, ha nem vagyok bejelentkezve, érdekes. Na, mindegy.

Rekuja, akkor most lesz fagyibaba/babák, mert többen fogunk drukkolni neked! :wink:

Maanoka, miért ítélnénk el? A te döntésed volt, amit akkor helyesnek véltél. Drukk a 3--hoz. :wink:

ede, igen, repül az idő. Sajnos... :roll:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Maanoka Sztem eléggé megbántad te ezt, minek ítélkedni? Amúgy meg bizti jó okod volt rá, ha ennyire nehezek voltak a terhességeid. És továbbra is tartom, hogy ha akkor nem így döntesz, lehet, most nem akarnál 3-at :wink:
Nálunk nem tudni, miért kell a lombik. Csak egyszerűen leteszik egymás mellé a ptiket meg a spermácskákat, és nem kezdenek bulizni :(. Szóval be kell őket erőszakolni a petikbe :oops:. Meg nem is marad meg túl sok beültethetőre, elég rosszak az arányaink, de nem lehet tudni pontosan mi az ok. Tudod, ilyenkor mondják, hogy pszichés, pedig lehet, 3-4 év múlva már a tudomány erre is talál magyarázatot. Nem baj, addig is lehet reménykedni a spontán babában. Mármint a nagyszülőknek, mi azért tutira megyünk :D

Beze Úgy legyen, legyenek fagyibabák! :D

Susycat Kocs környékét nem ismerem annyira :oops: De onnan származik a kocsi, ezt tudom :lol: Sőt, még Lipicán is tudják, ott volt az idegenvezetésnél, hogy az angol nyelvű túrán kérdezte furfangosan a gude, hogy tudja-e valaki, honnan származik a kocsi szó (angolul persze) mire mi mondtuk, hogy naná :lol:
Én is nézegettem itt a játszókat, nálunk elég szépen karbantartják őket, viszik a szemetet, le vannak kerítve, tisztítják a homokot, nyírják a füvet, van ivóvíz csap stb. De alig van árnyék :shock: Valamelyik pont úgy van elkerítve, hogy ha kb 5 méterrel szélesebb lenne, akkor lenne egy árnyékos sáv benne, de így nincs. És simán elférne, mert az 5 méteres sáv után meg egy lekerített focipálya van, szóval senkinek se fájna, ha összeérne a kettő és a fák a játszón belül lennének :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

rekuja: a befőzést tényleg akkor csinálom ha Ákos alszik, illetve ha a párom hazajön akkor ő tud vigyázni a gyerekre vagy elmegy vele sétálni. :)
Németbánya az is szép hely lehet, még nem voltam ott, de kirándulni szoktunk menni a Bakonyba ide-oda.

Ákosom most elég rosszul alszik éjjel, sokszor felébred, és dobálja magát a kiságyban, lehet hogy fejlődési ugrásban van, remélem hamar túl leszünk rajta. :)

susycat: tudom hol van Kocs, a párom komáromi és volt hogy hazafelé kis falvakon keresztül jöttünk. Gondolom akkor Komáromba fogtok járni vásárolni meg miegymás, mivel az közelebb lesz.
Irigykedek is a családi ház végett, de nekünk most nem megy a költözés a panelból, egy rész mert svájci frank hitelem van, másrészt meg gyedből nem lehet ugrálni. Majd ha meglesz a két kicsi és újra dolgozok akkor próbálunk tovább lépni.
Szerencsére a panel nálunk teljesen felújított (hőszigetelés, ablakcsere, fűtésszabályozó) úgyhogy a rezsi nem annyira vészes. Ráadásul a lakótelep is jó (mi a legszélén lakunk), minden közel van, játszóterek is vannak szép számmal.

beze: valószínűleg azért nem látod a többiek vonalzóját, mert valamit a beállításnál kihagytál. Én is vacakoltam az elején, de aztán valahogy összeállt a kép. :D

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


Sziasztok!

Ede! Én jobban szeretem Tatát,így inkább ott fogunk sztem vásárolni. Bár azért Komáromba is átnézünk néha. :) [b]

Hát nekünk az a szerencsénk,hogy nincs semmin se hitelünk. Amúgy egy svájci frankos hitellel mi sem tudnánk tovább lépni. :? Meg hát a GYES is röhejes összegű... Párom szerencsére jobban keres,így tudtuk ezt meglépni.

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Sziasztok!

Mi kicsit kiruccantunk hétvégén, de látom mindenki családozott. :)

Manóka!

Hogy vagy?

Susy!

Milyen jó is a hitelnélküliség ugye? Nekünk sincs hitelünk, de meg is szenvedtük az építkezést meg mindent, amit mások hitelből gyorsabban megoldanak. Mi szép lassan jutottunk el oda ahol vagyunk, és még úgymond nem is vagyunk "kész", de inkább önerőből lassabban. Persze szülői segítség nélkül mi sem itt lennénk, azt hozzá kell tenni.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Szia Izisz!

Most az építkezéshez már veszünk fel hitelt. Illetve a födémig saját pénzből nyomtuk. De a tetőre már nem futja. :roll:

Ti mikor kezdtetek építkezni?

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Húha jó kérdés....de azt tudom, hogy legalább 3 évig építkeztünk... De megérte!!! :) Nekünk szülők adtak az alapokhoz, aztán mi gyűjtögettünk. Egyszer haladtunk nagyot amikor a párom munkahelyet váltott és jó nagy végkielégítést kapott. Utána megint lelassult. Most úgy vagyunk, hogy a terasz még nincs kész és még le sincs szigetelve a ház, mert az is egy milka körül lesz majd. JA! És még nincs lakhatási engedélyünk épp ezért, mert szigetelés nélkül nem adnak. De szép lassan ezek is meglesznek. :) A fő, hogy itt vagyunk a mi saját kis otthonunkban. :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Zsani,
üdv közöttünk! Boldog babavárást kívánok! :lol:

Maanoka,
hajrá lombik!! :lol: :lol: Itt nem ítél el senki. Hova mentek lombikozni? A Kaálit csak ajánlani tudom.

Rekuja,
érzelmi viharokon egyelőre túl vagyok. :? Most minden olyan mint mikor még nem kezdem a gyógyszert szedni, boldogan telnek napjaink. Várjuk a hétfőt megyünk uh-ra és akkor kapjuk meg a szuri recepteket. Én úgy szeretek oda visszamenni.

Köszönöm a drukkokat mindenkinek!!

építkezés: Mi 3 éve építkezünk a burkolásnál tartunk. Remélem a tesót már oda visszük haza. Nem egyszerű sajnos. Nekünk van hitelünk de szerencsére forint alapú.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Húh, ez az egyetem meg a napi egyszer alvás együtt kevés időt hagy az embernek :roll: Bizti hülyeség, de nem merem egész napra apára hagyni, pedig láthatóan egyáltalán nem hiányol, mikor péntekenként fél napot suliban vagyok :roll: Lehet, épp ez bosszant :D

Hitelünk nekünk sincs, igazából apa is meg én is fóbiás vagyok emiatt. Azért persze kellett kölcsön, de szerencsénk volt anyámék ki tudtak minket segíteni. Mondjuk az se jönne rosszul, ha a sógorom megadná a tartozását :evil:. De mi tényleg jó helyzetben vagyunk, apa középvezető multinál.
Van előtakarékosságunk is, de persze megkötöttük a 4 évest, majd apa fél év múlva kitalálta, hogy mégse várjuk meg, amíg lejár, hanem költözzünk most! (ez volt ugye a tavasszal). Szóval most gyűjtünk is, meg törlesztünk is, remekül megszerveztük az életünket :lol:. De legalább már nincs bérleti díj :). Van egy álom-telkünk, szóval arra akarunk egy álomházat egyszer, az még jó pár év. Majd oda megyünk nyugdíjba :lol:

Izisz, szigetelés nélkül nem hideg a tél?

Lili, hajrá szurik :D Bizti kérdeztem már, de mit szoktál kapni? Suprafact, pergoveris, merional? (én ezekkel nyomultam). Egyszer végigolvastam mire való a suprafact, halálra röhögtem magam, ugyanis prosztataproblémás férfiaknak gyártják :lol: Én meg a meddőségi kezelés alatt nyomtam magamba :D. Egyik barátomnak meséltem, röhögött, hogy bizti jó nődokihoz járok-e, ha férfigyógyszert ad :lol:.

Babásodók, ki hol tart?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja!

Ytongból vannak a falak, ehhez eleve nem is kéne szigetelés, csak az itteni önkormányzat ragaszkodik hozzá. Amit amúgy nem bánok, mert legyen csak az nem baj, csak még nem telik rá. :) Szóval nincs magas gázszámla és nem fagyoskodunk. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!


Végre van pár percem, a kisfiam és a párom is délutáni sziesztán vannak.
Sajna Ákos eléggé meg van fázva, oda az éjszakai nyugalom, eddig már teljesen átaludta az éjszakát, most újra 2 óránként fent van a drága.
Nálunk elkezdődött a hiszti, ha a kis srácnak nem tetszik valami akkor elkezd hisztizni, pedig tényleg próbálom elterelni a figyelmét ha olyant csinál amit nem szabad, de eléggé kitartóan próbálkozik.

Sajna ez a hónap sem jött össze, most már csak este szoptatom Ákost, de lehet hogy erről is le kell állnom.
Tevrem szerint ha nem lesz baba, akkor megyek vissza dolgozni januártól. Ákost már felvették a helyi bölcsibe, voltunk 2x. Egyébként nagyon érdeklik a gyerekek, szoktunk a bölcsi vagy az ovi felé sétálni, és a kerítésnél nézi őket ahogy játszanak, alig tudom elvonszolni onnan. :)

Ákos már elmúlt 11 hónapos. Tavaly ilyenkor nagy hassal arra gondoltam, hogy már csak pár hét és megszületik a kisfiam, most meg már az 1 éves szülinapján kell szerveznem. :)

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


Sziasztok!

Ákosnak jobbulást kívánunk!
Sajnálom,hogy nem jött össze a tesó. De még idén sikerülhet.

Hanna az orra szörcsög picit.
Szombaton unokatesója elég taknyos volt,sztem tőle kapta el.


Izisz! Mi is Ytongból építettük a házat. Szombaton betonozzák a koszorút. Októberben húzzuk fel a tetőt.

KépKép


KépKép
susycat
Kocs
 
 
 
 


Susycat: most olvastam el a kis idézetet, nagyon klassz :D
Ezek szerint szereted Ákost és zenekarát :?:
Én nagyon :!: :lol:

Ákos eléggé köhög, úgyhogy alig aludtunk éjjel. Sőt már fél 5-kor kérte a tápszert (eddig 6 kor kapott), úgyhogy kénytelen voltam valahogy 6-ig elhúzni, 20 perces alvásokkal. Tegnap már fél tízkor aludni mentem, annyira zombi voltam, mint fél évvel ezelőtt.
Ilyenkor belegondolok, hogy egy második babával újra kezdődik minden előröl, kicsit félek tőle. :roll:

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


Ede!

Miért mennél ilyen korán vissza dolgozni? Hisz ha nem sikerül idén ketteske, akkor is még kapod 1 évig a gyedet. Addig meg rengeteg idő van még, s ha összejön a tesó elmehetsz táppénzre ha már következne a gyes és szülés után tgyás majd megint gyed. Így egyáltalán nem kéne gyesen tengődnötök. Vagy annyira várnak vissza? Mi van akkor ha visszamész és utána rögtön összejön? Nem fognak csúnyán nézni rád a munkahelyeden? Mondjuk az talán mindegy is, de nem bonyolultabb úgy? A kislányom és Ákosod között egy hónap van. Minket is sürget úgymond az idő, pár próbálkozás után jó lenne, ha sikerülne, de ha nem, akkor én a fentiekben leírtakat fogom csinálni. Mondjuk nekem még plusz van szabadságom is a két gyerek után ami nem olyan sok, mert most lejjebb is vitték sajna, de az is valami...

Susy!

Az nagyon látványos időszak!!! Emlékszem, hogy mindig kijártam nézelődni, elképzeltem hol lesznek a válaszfalak milyen lesz majd ablakokkal ilyesmi! :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Ede!

Sajnálom az éjszakákat, ez egy ilyen időszak, nappal aránylag meleg van, de estefelé már hideg, éjszaka is, fűteni meg még nem, könnyen megfáznak a gyerekek. Talán jön a foga is nem? Jamynek jön, ő is taknyos sajna, és hajnalban ő is sírdogál. Nem kap levegőt rendesen, cumizik is, úgyhogy ha kiköpi sír, de álmában kiköpi, hogy kapjon levegőt.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!
Kicsit elmaradtam, mert nagyobbik fiamnak volt egy "kisebb" balesete az oviban és most itthon van . Így egész nap pörgök a két gyerkőccel :D Köszi mindenkinek, jól esett, hogy megértetek....

Rekuja!
Hát nagyon bízom a spontán babában, de nem sok az esély. Barátnőd anyukájának még a régi módszer szerint csinálták, manapság vágnak+ égetnek. Ezt nem tudják visszacsinálni, vagy ha igen, akkor is kicsi az esély, hogy működik. Jelenleg gyűjtögetünk ezerrel és elvileg jövő év tavasszal, ha csak addig nem történik csoda, akkor belevágunk a lombikba. Persze előtte még meg akarom ezt beszélni a nőgyógyimmal, hátha égnek áll a haja.....

Lili!
A pesi Kaáliban gondolkodunk.

Ede!
Jobbulást Ákosnak! Tényleg, miért akarsz máris visszamenni dolgozni?

Hitel: nekünk szerencsére nincs és ha rajtunk múlik, akkor soha nem is lesz. Nálunk is anyuék segítettek, amikor építkeztünk....szerencsénk volt, hogy tudtak segíteni. Viszont, ha összejön a tesó, akkor gondolkodnunk kell majd a ház bővítésében is.

Kép
Kép
maanoka
Szeged
 
 


Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy használtatok-e már orrporszívót a kicsinek. Én eléggé idegenkedek tőle, de a dokinő javasolta. :roll:

A lombikbabásoknak egy kisebb hír. Egyik ismerősöm is lombikra jelentkezett, a második injekció kúra (dupla mennyiséggel) eredménye nulla petesejt termelődése. Ekkor teljesen letett arról hogy esetleg gyereke lesz valaha. Rá egy hónapra természetes módon megfogant a kismanó és már 15 hetes terhes és eddig minden OKÉ. :D

A melóba való visszamenetelem már szülés előtt megfogalmazott bennem, szeretem a munkám és a munkahelyen is.
Hogy mi lesz még nem tudom, mert jó lenne Ákosnak egy kis testvér, de mivel már nem vagyok fiatal nem tudom milyen gyorsan fog összejönni. Ákos is egy év alatt jött össze, az első babám 1 hónap alatt, de sajna vetélés lett a vége a 9. héten.
Persze a munkahelyen is azzal a feltétellel szeretnék majd visszamenni, a főnökkel megbeszélni, hogy mi szeretnénk egy másik babát és ha terhes lennék, akkor elvileg dolgoznék végig ha minden rendben lenne.(Ákossal is azt tettem, 36 hétig dolgoztam és rá 2,5 hétre szültem )

Ákos már nagyon próbálkozika menéssel, néha elfeljetkezik magáról és egyedül áll, sőt pár lépést meg is tesz ha biztatjuk. :)

Na mennem kell, mert türelmetlen a manó.

Lilypie Első szülinap tickers
ede71
Veszprém
 
 


Ede!

Jó dolog az orrporszívó, jól kiüríti a pici orrát nem megy rá a fülére, arcüregére. Persze a babák megijednek tőle, ellenkeznek (bár nem mindegyik), de talán a hangtól ijednek meg, vagy eleve attól, hogy lefogod amikor csinálod, de nagyon jó találmány. Én ennek ellenére csak akkor szívom a kislányomnak (fiam már fújja magától), ha már nagyon beteg. Ha csak vizes orrfolyása van, akkor csak törölgetem, esetleg ha sokszor kell törölni, akkor egyszer kiszívom, hogy megnézzem jön-e sok, s ha igen akkor szivogatom, de ha nem jön, akkor inkább jöjjön ki magától. VAgy esetleg alvás előtt kiszívom, hogy nem zavarja, kapjon levegőt.

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Beteg babciknak jobbulást!

Ede, Lexi pont ennyi idős volt, amikor elindult, 2009. szilveszterén, jeles nap volt. :D Ákos is hamar el fog, meglátod. :wink:
Szopi nálam is bombabiztos fogigátlóként működött, mit ahogy most is.
:?

Mi 2007 áprilisában kezdtünk építkezni, rá 1 évre költöztünk, de van hitelünk, még úgy cirka 22 évig. :( De legalább forint és nem frank, vagy euro.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


panndi, Zsófi beköpésein ismét jókat derültem, kedvencem az apa, ne, most én hisztizek. :lol:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Zsanimanó, dokinál voltál?

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
beze
Szekszárd
 
 
 
 
 
 


Hol vagytok lányok? Én már alig várom, hogy megnyithassam, vagy csatlakozhassak a 2012 júniusi topichoz. 8) Holnap nem kéne megjönnie... :wink:

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


beze, köszi, én is megvettem az őjságot :) Jó rég küldtem be... Ez tavaly nyári kép, olyan kis picik voltak...

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Sziasztok!

Csak gyors életjel. Nem jön még a tesó, elszállt a tsh-m (49) és leállították a kezelést. :( Most november közepén ellenőrzés és ha rendben van kezdünk ismét.

Izisz,
????? mi újság pirivel?

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Lili!

Köszi az érdeklődést, nem írtam, mert azt hittem behalt a topic, annyira nincs senki. :( Úgyhogy jó, hogy jöttél! :)

Megjött, de szülés óta ez a második mensim, úgyhogy annak is tudok örülni, hogy rendben van a ciklusom, 29 napra jött meg, ahogy szokott. :) Már el is múlt, úgyhogy jöhet a következő hónap, új remények. :)

Mit jelent az, hogy elszállt a tsh? Sajnálom, hogy novemberig kell várnotok megint, de úgy látom, hogy a kezeléseknél ez még nem is hosszú idő. Ilyenkor elszégyellem magam, mert én már azt is alig bírom kivárni, hogy elmúljon a vérzés és ráálljunk megint a dologra. Pedig ez mennyivel egyszerűbb, mint dokihoz járkálni. NA, erről eszembe jutott valami, mindjárt be is másolom, hátha feldobja másnak is a napját. ;)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


"•Ma, mielőtt kimondasz egy bántó szót, gondolj azokra, akik nem tudnak beszélni.
•Mielőtt panaszkodsz az ételed íze miatt, gondolj azokra, akiknek nincs mit enni.
•Mielőtt panaszkodsz a férjedre vagy a feleségedre, gondolj azokra, akik Istenhez fohászkodnak, hogy legyen társuk.
•Ma, mielőtt panaszkodsz az életre, gondolj azokra, akik túl hamar mentek el a másvilágra.
•Mielőtt siránkoznál amiatt, hogy túl nagy távolságon kell vezessél, gondolj azokra, akik ugyanezt a távolságot gyalog kell megtegyék. •És amikor fáradt vagy és panaszkodsz a munkádra, gondolj azokra a munkanélküliekre, akik szívesen végeznék a Te munkádat.
•És amikor gyötrő gondolatok rossz kedvűvé tesznek, mosolyogj egyet és gondolj arra, hogy élsz és csodálatos, ami körülvesz."

Szép napot mindenkinek! :D

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Lili, nagyon sajnálom :( Még a szurik előtt leállítottak legalább? Tyű, ez most akkor 3-4 hó csúszás? :( Olyan rossz belegondolni, hogy a másodikért is ugyanúgy meg küzdenünk :( Jó lenne, ha már tudná a szervezetünk, mi a dolga :evil:

Ízisz, ne legyen rossz érzésed, mindenkinek megvan a maga baja. Nekünk a bebabásodás „kissé” macerásabb, nektek meg lehet, hogy mással-másért kell küzdeni :roll:. De kétségtelenül igaz, hogy a lombikprogram mellett az ember sok türelmet tanul, ami azért a gyereknevelésben se jön rosszul :).

Nálunk ha minden igaz, még egy vérzés utána jöhetnek a vizsgálatok 8) december végi-január elei ciklusnál meg már mehet a gyógyszer 8)

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: