[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2009 márciusi babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Én mára elköszönök,nagyon fáradt vagyok :arrow:

Jó éjt!
Vendég
 


gerincferdülés, azt mondják attól, hogy hirtelen nőttem sokat és nem bírta a gerincem, tornából is fel voltam mentve, gyógytorna volt meg úszás.

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
queen-bee
 
 


Betti, remek megoldás ez is :?

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 

 
 

Betti, Eszti
ti most panaszkodtok, vagy dicsekedtek??? :twisted: :lol: :lol: :lol:

nahát, nekem is az 56 kg lenne az álomsúly... bár 171 cm vagyok...
hű, akkor ti már a bomba nők klubjának tagjai vagytok!!!

itt a kacsarecept, ami libával is tökéletes! 8)

SÜLT LIBACOMB PÁROLT KÁPOSZTÁVAL –
www.mindmegette.hu oldalról

Hozzávalók 5 személyre:

6 db libacomb

bors
1 tubus mustár
kb. 3-4 dl olaj
2 vöröshagyma karikára vágva
2-3 erőleveskocka

Párolt káposztához:

1 fej káposzta
olaj
cukor

bors

Elkészítés:
1.) Megmossuk és besózzuk a libacombokat, majd egy műanyag tálba tesszük őket, és lefóliázzuk. Legalább 5 órát állni hagyjuk a húst (a hűtőben), majd egyesével megkenjük őket mustáros-olajos-hagymás páccal, majd jól megborsozzuk, és egy éjszakára állni hagyjuk az egészet.
2.) Másnap reggel kuktába tesszük a libacombokat, és felöntjük annyi vízzel, ami épp ellepi. Két-három erőleveskockát is a vízbe tehetünk, hogy a húsnak még jobb íze legyen, majd forrástól számított egy órán át takaréklángon főzzük. Utána kieresztjük a gőzt a kuktából.
3.) Ellenőrizzük a húst. Majdnem puhának kell lennie! A levet félretesszük, a combokat pedig sütőpapírral bélelt tepsibe tesszük. Picit megsózzuk, majorannával megszórjuk és a kifőtt zsíros lével alaposan meglocsoljuk.
4.) A tepsit 1,5 órára a sütőbe toljuk. 200 fokon 1 órán át alulról-felülről kapja a liba a hőt, aztán az utolsó 30 percre légkeverésre állítjuk a sütőt. Minden 15. percben a zsíros lével meglocsoljuk a combokat, hogy jó ropogósak legyenek, de alájuk is legalább 2 cm vastagon öntsünk, nehogy kiszáradjanak.
Párolt káposztával, tört burgonyával tálaljuk. Isteni finom!!! )

Párolt káposzta elkészítése: Megmossuk, és vékony csíkokra vágjuk a káposztát. Jól besózzuk, majd 10 percet állni hagyjuk. Ezalatt néhány kanál olajon 2-3 evőkanál cukrot karamelizálunk, majd amikor a cukor már teljesen felolvadt, óvatosan (mert rémesen fröcsög) rátesszük a kissé kinyomkodott káposztát. Borsozzuk, sózzuk és addig pirítjuk, amíg zsemleszínű lesz, majd forrón, libasülttel és a krumplival tálaljuk.

Nemlajos
nagggyon ügyes vagy! most már csak tényleg ki kéne szabadulnom innen a lakásból és a betegségekből, hogy anyagot vegyek, és nem menekülsz!!! :twisted:
örülök, hogy örülsz a könyveknek! :wink:

ajánlok nektek egyébként megint (mert már tavaly is felraktam asszem, bár Erpé menüjéből ítélve, biztos! 8) ) egy blogot, nagyon jó kis kaják vannak rajta (Fanni topikos lány írja), és biztos idén is rak fel új ötleteket karácsonyra, úgyhogy érdemes figyelni! :wink:
http://hazisarkany.blogspot.com/

Katka
nektek is jobbulást! és hajrá neked is a fogyival! egyébként hogy állsz vele?

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Betti, gerincileg szintén.

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


hű, Nemlajos, akkor ezt egyelőre megúsztam... velem beszélhetsz! :wink:

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Szia csibb! Előre közlöm, hogy másfél kg múlva a 60-asokkal se állok szóba!
No, most viszont megyek, ma tévézős nap van :wink:
Jó éjt!

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Csibb azért a narancsbőrömtől megszabadulnék, a visszereimtől már talán sikerült, íme a visszeres,púpos, narancsbőrös, hasmenős bombanő :) :)
recept nyami!!!

nemlajos mit nézel ilyen későn?Neked is volt fűződ?

azt hiszem én meg szunyálni megyek!! Jó éjt!!

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
queen-bee
 
 


Csibb
Köszi a receptet.És nem panaszkodom :wink:
Vendég
 


Szia lányok!

Nem tűntem el, csak kevés időm volt, ti meg nagyon felpörögtetek, így az írásig sosem jutottam el :oops: Köszi a hiányolást Papillon :)

Sajna mindenre nem emlékszem, de gratula mindenkinek, mindenekelőtt Máténak a gyógyuláshoz, másik Máténak és Esztinek a mászáshoz, Mártinak az álláshoz, Dömének a kutyához, Katának a fogakhoz, és bocsánat mindenkitől, akit kihagytam :)

Betegeknek meg mihamarabbi jobbulást! Mi egyelőre tartjuk magunkat, hétvégén volt egy kis szörcsi megint, de már el is múlt 8)

Tegnap elmentünk védőnő+dokinénihez tanácsadásra, de dokinénihez nem jutottunk be, rengeteg nagyobb gyerek volt, oltásra jöttek. Úgyhogy csak méreckedtünk (9600 gramm és 70 centi), végre csak 30 dekát hízott Julcsi 8) Tényleg csak az kellett, hogy beinduljon ez a forgolódás :wink: Aztán védőnővel beszéltünk, rámnézett, és végig szinte arról papolt, hogy figyeljek magamra is, mert nem nézek ki túl jól, tuti vashiányos vagyok. (Ma reggel voltam vérvételen, úgyhogy majd kiderül) Ht-re meg azt mondta, hogy azért jó lenne haladni vele, kínáljam akár napi ötször is Julcsit, míg rá nem kap az evésre :roll:

Voltunk négy napot Balcsin, hétvégén apával, aztán hétfőn jött egy barátnőm a barátnőjével, akinek van egy márciusi kislánya, velük bandáztunk. Király idő volt, mindjárt rakok fel képeket....

Julcsi most alszik, és épp azon dilemmázok, ha felébredt elmenjünk-e ringatóra. Annyira paráztatnak ezzel a járvánnyal :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Sziasztok!

Itt zombinéni :(
Tegnap éjjel Levi csinálta kicsit a fesztivált, mert bedugult az orra és ezért ordibált. Múlt éjjel Ő békésen aludt viszont a huga csinálta a balhét. 2ig 15 percenként volt visítás, utána óránként kelt.
Kész vagyok.
Ja és tegnap reggel apa hajnalban elutazott, azaz nekem kellett volna Levi is oviba vinni. Na ez kimaradt, szóval tegnap itthon pörgött 1000rel.
Lili úgy tünik mégis növetsz fölülre is fogakat, a bal 1-es már majdnem karistol.

Jobbulást minden betegeskedőnek!!!! Enyim kölkök is taknyosak :(

Hófordulósoknak nagyon boldogat.

Én 176 cm, de nekem a 65-68 kiló volt a "versenysúlyom" ha már 70re lemennék nagyon szuperül érezném magam a bőrömben. Ez a 5x kiló nagyon sziven ütött engem is. Akinek kellenek a felesleges kilóim szívesen átadom, ingyéééé :) :wink: Szerintem többen is osztozhattok rajta, van belőle bőven :)

Csibb: receptet mentettem, annyira megtetszett, hogy szerintem idén nálunk ez is lesz az asztalon.

karácsony: Mi 23-án este díszítjük a fát, reggelre meglepi a gyereknek. Most már 3 éve nálunk van a 24-e. Anyósék jönnek, meg a párom unokatesójáék (másfél éves kislányuk van), sógornőm és amíg élt a nagypapám ők is jöttek, most még nagyim vacilál, hogy mi legyen. ettől függ az is, hogy nagybátyámék is jönnek-e. Szóval mi sokan vagyunk 24-én itt nálunk. Én úgy gondolom, hogy ott igazi a karácsony, ahol van gyerek és sem anyósékat sem nagyiékat nem akarnék egyedül hagyni olyankor és szeretem, ha azokal lehetek, akiket szeretek és imádják a gyerekeimet. Aztán 25-én megyünk anyósékhoz, ahova jönnek a másik sógornőmék is, 26-án pedig a nagyimhoz megyünk, ahova tavaly szintén én csináltam kajcsit, hogy ne a 86 éves nagyimnak kelljen.
A kaját én csinálom 24-én, de én épp ilyenkor nem szeretek kísérletezni és mindenki ragaszkodik is a menühöz. Nálunk teljesen hagyományos menüsor szokott lenni. Délben "böjt" azaz csak guba, Fiúknak mákos nekem diós :)
Este: halászlé, rántott hal, tölötthús (ehelyett lesz idén libcomb alá Csibb), lilakáposzta, majonézes krumpli, saláta, krumplipüré és persze sütik :)
Idén végre sikerült elérnem (világválságnak is köszönehetően), hogy csak a gyerekek kapnak ajándékot és a többiekkel meg csak arról szóljon a karácsony, hogy együtt legyünk, jól érezzük magunkat és szeressük egymást azon a napon is. Nagyon szeretek meglepni mindenkit és szeretek ajándékozni, de ami már mostanában megy, hogy csak a plazmatv jó ajándék (médiábl ez folyik) nagyon nem tetszik.

Kép

Kép
gabka77
 
 


Akkor a fotók, kicsit sok leszek :wink:

Kép Nem tenger, csak tó
Kép napozás
Kép finom
Kép Tehutinak :wink:
Kép hami
Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


jó reggelt!
Betti: nem, sajnos nem volt, pedig állítom, jobb lett volna, ha igen. Helyette van szörnyű tartásom, meg hátfájásom, meg mindenféle finomság :?

A gyerek szerintem fél öt óta nem alszik (én viszont igen, úgyhogy nem tudom :roll: ), akkor vettük magunk mellé, fél hétkor a Zapja mondta neki, hogy ne zajongjon, hadd aludjak, de hétkor feladtam, és kijöttem vele együtt... Azt hiszem, itt az ideje az első komoly és őszinte beszélgetésünknek!

Lányok, van már, aki már háromszor ad mást a gyereknek?
Gondolkodom a tízórai kiváltásán, de nem tudom, mivel kezdjem. Joghurtot, kefirt ad már valaki?
Néztem azt a fruttapurát, hát bakker, az mire jó? Nincs egy dl az egész :shock: Nem tudom elképzelni, hogy ha a déli 2dl zöldség-hús, stb nem elég neki, akkor egy ilyen kis vacak meg igen...

Hja, és mi lesz, ha már nem szopizik Döme? Akkor kell neki adni tápszert? Vagy babatejitalt? Mert úgy olvasom, napi fél liter tejféle az igényük, de hát nyilván nem tehéntejjel fogom itatni...

Jaj, újabb akadály!!! :D

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Még kettőt muszáj feltennem, vasárnap anyóséknál volt ünnepi ebéd, tippelhettek ki volt a legcsinibb :wink:

Kép Kép

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


zita bakker, tényleg úgy néz ki, mint a tenger :shock: :lol:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Hű, csini :D
És hát a szőnyeg megint!!! :D

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Nemlajos, a frutapura az olyanok kezdőknek tökéletes, mint mi vagyunk, én szoktam adni ha utazunk, és boldog vagyok, ha elfogy az egész :wink:

Ha egy éves koráig szoptatod Dömét, utána már mehet a tehéntej óvatosan :roll: 8 hótól meg már mehetnek a savanyított tejtermékek, joghurt, kefír, túró, talán sajt is.

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Ja és az ajádékozás vacsi után van :)

Kép

Kép
gabka77
 
 


Hehe, jól kiszúrtad megint, ez most "csak" diegos cucc, nagyon szép, puha, kényelmes, csak marhára szöszöl, remélem csak azért mert új :?

Jaaa, tiszta bícsfíling volt, a párás idő miatt nem látszott a túlpart :)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


nemlajos: mi 4x eszünk egy nap. Reggeli, (10órai cici), ebéd, uzsi és vacsi, elalvás elött újra cici.

Frutapurát én nem adom önmagában, hanem a 7gabonás pömpivel keverem be és nekünk általában 150-160 ml az adag :)
Tápszer akkor kell, ha nem eszik "rendeset" a gyerek. 1 éves kora után lehet adni neki tejet, de szerintem a legjobb folyadék a kajcsik után a víz este meg mehet a tejecske (majd).
Levi is minden este lefekvés elött betol egy bögre tejet, de nem fél litert :)

Kép

Kép
gabka77
 
 


Zita nagyon jók a képek, nagyon helyes Julcsi! imádom a Balatont, még ilyenkor is gyönyörűűűű!

Nemlajos 3x mást, én már annak örülnék ha 1x enne egy teljes adagot!! :)

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
queen-bee
 
 


na igen, de egy évtől is csak óvatosan, és nem fél liter számra...!

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


gabka, okéoké :)
na jó, akkor úgy döntöttem, Döme sokáig fog szopizni, én meg ma még nem kezdem el a tízóraiztatást.
(a Zuramnak felírtam egy csomó mindent, hogy vegyen a boltból, pl buláta, kölesgolyó, Holle rizspehely, kukoricadara, stb, hát kíváncsi leszek, mit hoz :D)

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


[quote="nemlajos"]L írta:nemlajosányok, van már, aki már háromszor ad mást a gyereknek?
Gondolkodom a tízórai kiváltásán, de nem tudom, mivel kezdjem. Joghurtot, kefirt ad már valaki?

Nemlajos, mi háromszor eszünk mást, de szopi ugyanannyi van (vagy még több?). Reggel 8-9 körül reggeli (rizspép vagy tejpép, hol magában, hol gyümölccsel), ebéd 12.30-14.00 között valamikor, vacsi este 7 körül valamikor.
Mi még nem kóstoltunk semmi tejterméket.

Masut
masut
 
 


Nemlajos, Szonja 6szor eszik egy nap, abból 3 szopi, 3 rendes kaja. (reggeli cici, tízórai gyümi, ebéd főzi, uzsi cici, vacsi főzi, alvás előtt cici)
Túrót tegnap raktam a tízórai gyümibe, ma talán sajtot a főzibe. Joghurttal azt mondta a dokinéni várjak 10 hóig.

Julcsi baba, nagyon aranyos. Tök jó képek, biztos jó volt kikapcsolódni.
Vashiányra kivi leszek.

Télleg, Nemlajos, második vérképen voltál?

Gabi
Kép

Kép
tehuti
 
 


Beteg babók meg gyógyuljanak meg!!!!!!!!! Kép

Gabi
Kép

Kép
tehuti
 
 


én Fannival mikor abbahagytam a szopit, tápszereztünk. azért, mert barátnőm apósdokija azt mondta, meg még elég sokan, hogy min. 1 év után, de inkább később (ő extrém módon a 3 évet javasolta) adjunk tejet, annál sokkal jobb a gyereknek a tápszer. persze én nem olyan sűrűre csináltam, mint ami a dobozon van, hanem kevesebb porral, hiszen evett rendesen kajákat, nem a hízás volt a cél. és reggel-este ezt kapott. aztán már csak este, végül már az sem kellett neki olyan 2,5 éves kora körül. sokáig a tejet sem szerette, még kakaóval sem (én ennek az előbb említett 3 év miatt kicsit bevallom, örültem...) de aztán rákapott egyszer csak, úgyhogy egy bögre kakaót megiszik most is majdnem minden nap.

örülök, hogy tetszik a recept nektek, nem fogjátok megbánni! :wink:

Fruttapurából mi majdnem mindig kettőt eszünk. kb. ugyanannyira jön ki árban is, mint az üveges. viszont, ha nem kér sokat, akkor csak az egyiket eszi meg, és nem marad egy bontott a hűtőben, amit ha nem eszik meg, akkor ki lehet dobni... :roll:

de jók a balatoni képek, Zita! :D és tényleg nagyon csini volt a lányod! :wink:

képzeljétek, Máté már másodszor csinálja azt, hogy kaja nélkül alszik éjszaka. ma mivel náthás, meg lázas kicsit, ezért 11 körül orrot szívtunk, és legközelebb 6-kor kelt! :shock: :) de már tegnap is megvolt az éjféli visszaringatás, és akkor is csak 6-kor kelt, pedig akkor még lázas sem volt. szóval úgy örülnék, ha ez nem csak valami véletlen lenne!

Kép
Kép
Kép
csibb
Budapest
 
 


Zita olyan szépek ezek a balatoni képek, hogy kedvet kaptam hozzá, lehet megmondom Gábornak hogy valahova a balaton partjára menjünk. Bár lehet akkor már nem lesz ilyen szép idő :roll:
Ja és Julcsi már kész hölgy, nagyon nagy :shock:

Nemlajos én 3-szor adok ht-t. Ebédre főzelék, uzsonnára gyümölcs, én keverek bele zappelyhet, vacsira főzelék vagy tejpép.
Tápszer csak akkor kell ha úgy érzed hogy már nagyon nem elég a tejci, ha reggel meg este van még akkor még ráér a tápszer. Ja és majd mindenki mást mond, valaki azt mondja hogy 1 éves kor után jöhet a tej, aztán másvalaki meg majd azt mondja hogy 3 éves korig csak tápszer :roll: Már most mondom hogy hallgass a a megérzéseidre :wink: :D Pannánál én ezen stresszeltem magam hetekig mert 11 hónaposan elfogyott a tejci és a régi védőnő szerint jöhetett volna a tej az új szerint meg csak a tápszer :roll: aztán végül a tápszer mellett döntöttem kb. 1,5 -2 éves koráig utána adtam tejet.

Gabka ez tök jó hogy nálatok így van hogy anyósék meg a rokonok mennek hozzátok 24-én, bár a hátránya hogy neked kell főzni ennyi emberre :roll: Én ezt nem tudnám megcsinálni (már nem a főzést) :) , bár nem kérdeztem a anyuékat és anyósékat de azt hiszem nem tetszene nekik. Meg hát nem a mi gyerekeink az egyetlen unoka, ott vannak ugye a gyerkőcök unokatesói. Szóval nem egyszerű és azt hiszem lehetetlen lenne mindenkit egy helyre terelni karácsonykor akit szeretnék.
Tavaly nagyon furi volt hogy nem voltunk "otthon"anyuéknál szenteste :roll: Na meg nem mellékesen elég nehezen férnénk el ebben a kis lakásban. Jó lenne egy nagy ház :roll: aztán akkor jöhetnének :D

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 


Ja és Nimród végig aludta az éjszakát 8) Azt hiszem ilyen hónapok óta nem volt. De attól félek csak egyszeri alkalom volt.
Na lépek főzni.

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 


Sziasztok!!

Végre van egy kis időm ideülni:)

Elárasztalak benneteket sok sok képpel aztán megpróbálok visszaolvasni :twisted: :twisted: :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Ancsi
KépKép

KépKép
moncsi89
 
 


A fruttapura az vmi gyümipép? hasonló mint az üveges?

Máté, Nimród csak így tovább!! Anyunak is kell az alvás!!:)

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
queen-bee
 
 


moncsi Livi is igazi kis hölgy :)

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
queen-bee
 
 


hehe, úgy látszik, valami van a levegőben, mert Döme is végigaludta az éjszakát :)
Összebeszélt volna Mátéval és Nimróddal? :roll:

Köszi a ht-s válaszokat, úgy látom, tényleg ahány ház, annyi szokás. De az megnyugtat, hogy amíg csak egyszer is szopizik, nincs gond.
Csak elhúzzuk sokáig (ha végre összekapom magam, és iszok elég folyadékot, mert jelenleg elég sűrű ciciváltással tudom csak megoldani a szoptatást).

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


aki volt már nálunk tudja, hogy nem túl nagy a lakás :) de sok jó ember .... :) :wink:
egyébként nekem némi önzés is van a dologban, ugyanis anyósom egyre gyakrabban csinál íztelen, elrontott kajcsikat. a múltkor mondtam páromnak, hogy mi lenne, ha anyukája csinálná meg a vadast, közölte, hogy inkább én csináljam, mert az akkor jó lesz :) :lol: :wink:
Azért is hívunk meg ilyenkor sokmindenkit, mert nem szeretném, ha egyedül lennének. Ha majd lesznek máshol is gyerekek, akkor nyilván nehezebb lesz a dolgo, de addig még van pár év. A nagyimmal úgy vagyok, hogy nem tudom hány karácsonyt tölthet még velünk és azt szeretném Vele tölteni. A párom unokahugának meg az anyja .... hát, szóval a csajszi 16 évesen megpróbálta megölni magát, anyósom hozta ki a kórházból (mehetett volna állami gondozásba), mert a szülei rá sem néztek, na nem azért mert elítélik az öngyilkosságot, hanem mert nem volt egy józan percük sem. A csajszi bátyja sajnos sikerrel próbálkozott :( Onnantól kezdve anyósékkal élt a leányzó és anyóst tekinti anyjának. Ugyan van pasija és közös gyerekük, de valahogy Ő is olyan, mintha a párom tesója lenne, azaz hozzánk tartozik. Kétlaki életet élnek ezáltal sehol sincsenek otthon és így a karácsony sem az igazi. Meg a gyerekek nagyon jól elvannak egymással.

egyébként gyerekkoromban nálunk az volt a szokás, hogy minden évben máshol volt a szenteste. egyik évben a nagyiméknál, aztán nálunk, aztán anyám öccsééknél. Persze a többi nap is egymásnál zajlott, de szerintem így mindenki sorrakerült 3 évente :), együtt volt a "család", és senki sem érezte magát egyedül, vagy kihagyva.

Kép

Kép
gabka77
 
 


hű, moncsi, micsoda képek, micsoda csajszi! :wink:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


hú gabka nem semmi az párod unokahúgának a családja :shock:

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
queen-bee
 
 


gabka, jézus, micsoda történet! :shock: :(
Mondjuk a "párom unokahúgának az anyja" azért elgondolkodtatott, de rájöttem, hogy az nagy valószínűséggel a párod testvére :roll:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Néha én is belekeveredek a dolgoba, de .... szóval a csajszi apja (vagy anyja, most nem tudom hirtelen) após egyik testvérének a gyereke. Apósék 7en voltak testvérek, após a legfiatalabb (tavaly volt 70), és elég nagy volt a korkülömbség közöttük. A helyzet, hogy a párom fiatalabb mint a csajszi, mégis ő a nagybátyja :)

Kép

Kép
gabka77
 
 


Julcsinak boldog 7. hónapot!!!

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
queen-bee
 
 


Julcsinak Boldog Hetediket!!!!!

Most jött az sms hogy megszült a volt ofőm :):)

Ancsi
KépKép

KépKép
moncsi89
 
 


Moncsi nem semmi hogy a volt ofód később szült mint a tanítványa :D
Livi nagyon édes :wink:

Olyan szép idő van, de Nimród úgy bealudt hogy nem tudunk lemenni sétálni :? Nem volt kedvem anyósomat áthívni hogy vigye le Bulcsút sétálni :oops:
Azt hiszem megpróbálom időben letenni Bulcsút és akkor alvás után lesz időnk még világosban sétálni.

Gabka sztori nem semmi :shock:
Igen igazad van hogy sok jó ember kis helyen... azt hiszem inkább a megszokás miatt nem lesz nálunk közös karácsonyozás. Meg hát nem hiszem hogy anyuék anyósomékkal szeretnék tölteni a szentestét, na meg fordítva :) na nem mintha nem szeretnék egymást. Hát ez van felnőttünk és van már saját családom.
Nem csodálom hogy Katkáéknál nehéz megoldani hogy ki hol mikor kivel karácsonykor :?

KépKép
KépKép
KépKép
vica78
 
 


Lívi baba nagyon kis huncut!!!! Szonjának is van olyan cicás mamusza. :wink: :)

Julcsinak boldog 7. hónapot!!!!

Gabka, szomorú sztori... :shock: ezekbe a családi útvesztőkbe bele lehet gabalyodni... :lol:

Nálunk Szonja viszont magához képest nem aludt éjjel olyan jól. :lol:

Gabi
Kép

Kép
tehuti
 
 


gabka: hja, hogy párod unokatestvérének gyereke!
Az már olyan távoli, az se nem unokahúg, se nem nagybácsi, nálunk :)


Basszus, megint penészedik a fal, ahol ázott... :shock: :?

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Julcsit sok boldog isten éltesse! és sok szép szőnyeget még neki :wink:

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


Köszi mindenkinek :D

Elmentünk ringatóra, hát nem sokan voltunk, gondolom sokan betegek, sokan meg félnek hogy elkapják :?

Gabka, tényleg nem könnyű követni nálatok a családi fonalakat. :roll: Nagyon tetszik a hozzáállásod, hogy így igyekszel összetartani őket :) Ezek után el sem tudom képzelni, mi lehet az oka, hogy a szüleiddel megszakadt a kapcsolatod :o Biztos nem miattad :roll:
Amúgy én anyósom is egyre borzasztóbban főz, úgyhogy én is meghívtam őket karácsonyra, meg anyut és öcsémet. Nálunk még Julcsi az egyetlen unoka, így minden nagyszülő vele lehet. Kivéve apukámat, mert ő messzebb lakik és az élettársának hat unokája van, szóval nekik helyben adott a program, oda majd mi megyünk valamikor újév tájékán.

Moncsi, nem semmi, hogy ofőd is most szült :o Enyim most várja az első unokáját :wink: Livi nagyon tündéri!

Nemlajos, nálunk is durván penészedik a fal :twisted: Még jó, hogy csak albi :)

Vica, irány a Balaton! Nem is kell sokat utaznotok :wink: Igaz, tényleg nem mindegy, milyen időt fogtok ki, de ez mindenhol így van.

Julcsi is tök jól aludt az elmúlt hetekhez képest. 11-től 6-ig nem kellett felkelnem hozzá 8)

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Szerintetek ha kiderül, hogy vashiányos vagyok, akkor Julcsi is az? Még kb 95%-ban belőlem táplálkozik... Mondjuk nála sosem volt gond a gyarapodással, viszont már neki is vannak kis karikák a szemei alatt. Szerintem ez nálunk örökletes, már nekem is csecsemő korom óta megvannak :evil:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 


Én egyikőtöknél sem látok fekete karikákat a szem alatt, csak kis, huncut "táskákat", aminek meg nincs köze a vashoz :)

Mellesleg tuti, hogy vashiányos vagy? Tudod, most csupa talány ez a véreredményesdi :wink:

Jajjjjjjjjjjjjjjjjjjj, ki kérdezte??? Elfelejtettem válaszolni, nem, nem mentem vissza vérvételre.

Ilda, Döme, Bercel, Huba és Borsa

Kép

Kép

Kép

Kép
nemlajos
 
 


zita mi is kb így haladunk a hozzátápival, és engem is érdekelne nem vagyok -e vashiányos, néha olyan szédülés fog el, mintha a tejjel együtt az életerőt is kiszívná belőlem..Párom is "karikás szemű" és örökölte mindkét gyerkőc, ez a karikás szem vashiány tünet? :roll:

Betti
KépKép
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
queen-bee
 
 


nemlajos, én kérdeztem! :wink:

ja, nem árt senkinek egy vérvétel a szülés után.

Gabi
Kép

Kép
tehuti
 
 


Nem tom, holnap kiderül, hogy állok, de szülés után olyan szinten volt a hemoglobinom, hogy vérátömlesztést akartak adni :? (Sok vért vesztettem a szülésnél). Végül nem kértem, mert annyira nem voltam rosszul, aztán 3-4 hónapig szorgosan szedtem a vasat, de leálltam vele. Mostanában néha én is szédelgek, ezért végre elszántam magam erre a vérvételre.
Nekem sokszor mondták már a szemem alatti karikákra, ahogy tegnap a védőnő is, hogy vérszegénység, de nekem ezek mindig megvoltak és pl terhességem első felében abszolút rendben volt a vérképem. :roll:
Betti, szerintem neked sem ártana egy vérvétel :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
zita978
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: