Új privát üzeneted érkezett!

tényleg mennyi haja van!! Elisanak még egy darabig nem fogunk csattot tenni a hajaba...
Panny, a tesok hogy fogadtak a kislanyt? otthon vagytok mar?

Lili mar 8 hetes? hogy megy az ido...

Mi kuzdunk a nathaval, kicsik nagyok felvaltva, mar tele van a t..om ezzel a téllel. 10 nap mulva megyunk sielni egy hétre, remélem ott meggyogyul az osszes gyerek!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Csak úgy távirati stílusban gyorsabn jelentkezem...


Hatalmas,életre szóló élmény volt a szülőágyon megtudni h kislányunk született......főleg az előzmények tekintetében....ilyen sztem többet nem lesz ,csak 1x az ember életében.

Ihhon vagyunk tegnap óta.Tejcsi van dögivel.Kisasszony szívja ezerrel:)Éjszaka nehezen aludt el,de amikor sikerült akkor 4 órát nyomott le egyhuzamban.

Majd jövök részletesebben is.

pusza

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Aláírtuk, eladtuk a lakást, Mörfi meg sztem síel hogy nem jött tegnap. Már ideje volt. :)

Panny szüléstörténetet !!! :)
dr_nono
 
 

 
 

Nono!

Ez szuper!!!És mik a további tervek?Hova mentek lakni?Mikor kell költözni?

Születéstörténet röviden:

Szombat reggel távozott egy nagyobb darab nyákdugó...ekkor már éreztem h lesz valami mert anno Olikánál is így kezdődött...aztán egész nap fájdolgáltam de csak rendszeretelenül...este 7-kor távozott egy még nagyobb darab véresebb nyákdugó ..ekkor már szinte biztos voltam benne hogy itt hamarosan baba lesz hisz a nyákdugó távozása a tágulást jelentette...de még mindig csak rendszertelen fájásaim voltak...hol 10 percenként,hol 20 hol meg 5 percenként.Ekkor beszéltem a dokival aki azt tanácsolta hogy 4.gyerek lévén menjünk be a szülőszobára egy méhszáj vizsgálatra.A srácokat már ruhában fektettem direkt le,mert éreztem h lehet menni kell...nagyon élvezték :wink: :wink: ...még nem aludtak úgyhogy nem kellett kelteni,csak bepakoltuk őket a kocsiba és irány a nagymama...9-kor indultunk el Gödöllőről,kb.fél10-re bennt voltunk a szülőszobán.Megvizsgált az ügyeletes és közölte,h egy újjnyi,szte nem lesz szülés...de azért a bizti kedvéért rátettek ctg-re...a ctg alatt kb.30perc alatt rendszereződtek 5 percessé a fájásaim és szűk 3 újjnyira nyílt a méhszáj....ekkor mondta is az ügyeletes doki h jó h nem küldött haza és azonnal hívták a saját dokimat.Addig vajúdgattam a szülőszobán apával...egyre erősebbek lettek a fájások...a dokim fél12-re ért be...fél1-kor burkot repesztett h meggyorsítsuk az eseményeket...na ezután következett a kínok-kínja...azt hittem hogy ott helyben maghalok...nagyon fájt...mondta is a dokim h minél többedik szülés,annál jobban fáj...mondtam is magamban,hogy:köszi!!...apát bezavartam a szobába és egyedül kínlódtam a folyosón..valahogy az esett jól...aztán egyszer csak éreztem hogy szó szerint nyomul le a baba feej és kilökött maga előtt egy nagyobb adag véres magzatvízet...mondtam a szülésznőmnek h nyomnom kell...az meg nem hitte...szte még az később lesz...addig fírtattam hogy megnézte a méhszájat,ami gyakorlatilag eltűnt....na és persze nyomhattam is...gyorsba bejött a dokim is és 5-öt nyomtam össz-vissz..az ötödikre jött ki a babócánk egyszerre.Erre a férjem enyhén vulgárisan ezt bírta kinyögni hogy:"Basszus ez lány,ez lány!!!!!!!"és már potyogtak is a könnyei annak a nagy 190cm-es embernek!!!Nem tudom nektek leírni azt az érzést...ahogy már írtam sztem ilyen esemény csak egyszer adódik az ember életében...ez volt ott az a pillanat ami megmagyarázhatatlan,felülmúlhatatlan,kívételes,vissza nem térő pillanat volt....2 másodperc alatt lejátszódott bennem a 3 vetélés emléke és egy megmagyarázhatatlan,nagyon nagy nyugalom vett rajtam erőt....:"Igen,itt vagyunk,sikerült,kész!!"Onnantól már peregtek az események...kicsit későn vált le a lepény,arra vártunk...addig apa babusgatta a kisasszonyt...ja,előtte persze a mellkasomra tették.Nem szívták le se az orrát se a torkát mert én nem akartam...nem cseszegették fölöslegesen...gyorsba megmérték,bepólyázták és ott voltunk 3-an két órát...azonnal szopizott a drágám ügyesen.Ja és totál gátvédelemmel szültem..se benn,se kintt még csak egy kis hámsérülés se keletkezett...a két óra után saját lábamon virgonckodtam szó szerint..lezuhanyoztam,ettem-ittam,fel voltam dobódva.Egyátalán nem fáj semmim,se aranyér ,se semmi....ezért külön hálám a szülésznőnek.

Ja és apa éjfél körül megsaccolta h fél2-re baba lesz...a szülésznő szinte hülyének nézte h milyen jó is lenne,szte sokkal később lesz meg..a dokim 2-re tippelt...erre 1óra 39 perc lett...apa tudott valamait::))

Na röviden ennyi :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jajj Panny, még meg is konnyeztem a torténetedet, annyira orulok, ahogy irtad, az elozmények utan, h egy egészséges kislanyotok szuletett!! és raadasul ilyen konnyen! még egyszer gratulalok és sok sok boldogsagot kivanok! azt elfelejtetted, h a tesok hogy fogadtak????

Nono, erre mondjak azt, h "van Isten az égben", és tényleg hova koltozok??

Nalunk Elisa mar egy hete nagyon taknyos, ma reggel ota kohog, lement a trutyi a horgoire, viszem a kineziologushoz este és holnap doki. annyira sajnalom szegényt...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


A tesók jól fogadták...Márk a maga 9 éves kiskamasz fejével örül nagyon,de leköti a suli,a maga kis világa,a játék...Krizsi és Oli nem jöhetnek egyenlőre haza mert Krizsi 2 percenként fosik és ez életveszélyes egy ilyen pici védtelen babára...Olika meg lázas és köhög...úgyhogy nagyon fáj értük a szívem és nagyon hiányoznak de nem lehet mást tenni míg addig anyunál vannak amíg meg nem gyógyulnak...minden nap beszélünk telefonon és anyuék elkényeztetik őket.Üvegen keresztűl látták a kishugit és nagyon örültek!!!

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nono
Gratu! Én is kíváncsi vagyok a "hogyan tovább-"ra. :)

Panny
Mégegyszer gratula! Hát , tényleg egy életre szóló élmény. :)
Gyors jobbulást a fiúknak!

Orsi
Jobbulást a kishölgynek. Szegény... :?

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi,
nagyon jok a vonalzok!!!
Elisa tovabbra is beteg, lehuzodott a horgoire az egész, és az asztma miatt ez mega problémas, alig eszik, lefogyott nagyon, naponta jarunk kineziologushoz, nagyon kemény volt ez a hét, mar 10 napja beteg, lassan feldobom a talpam...

tobbiek???

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi
A kineziológus mit csinál vele? Szegény babó és persze szegény te. :? Így a síelés is elmarad?
Ezen a weboldalon nagyon jó vonalzók vannak, nehéz választani.

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


orsi: nagyon sajnálom. ez nagyon nehéz ügy. kicsifiam is folyton így járt de bíztasson h kinövik.

hogyan tovább? nagyon nehéz...ha maradunk csak lakásra telik ami kicsi is, ha megyünk messzebb anyuméktól akkor lesz nagyobb de messze lesz...nem tudom nem tudom. aggódunk szenvedünk de hó végén innen menni kell szval az idő is sürget közben apának besűrösödött a sok munka ...ezer egy dolog....hát ez van. elmúlik. 3 gyerek mellett kell dobozolnom de mit tegyek el??? mindent használunk! ááá szval nehéz no.
dr_nono
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


sziasztok!

bár nem beszéltük meg KAticával (Ichtus) remélem nem haragszik meg rám amiért megosztom veletek a jó hírt. Ma éjszaka megszületett a legkisebb lányuk, mindketten jól vannak! ha hazaértek biztos jelentkezni fog ő is.

Csilla

Kép

Kép

Kép
kcsilla27
 
 


Köszönjük az értesítést!

Ichtus, gratula a kislánykához, jó egészséget és sok boldogságot az egész nagycsaládnak!

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


ichtus szívből gratulálok neked! sok boldogságot a nagycsaládos léthez!!!
dr_nono
 
 


egcsi: veletek mizu? baba projekt megyeget? vagy megint vizsgaidőszakra vársz?

Velünk minden oks, Lilikém áldott jó baba, sokat alszik nézeget és játszik nem sír szinte sosem csak ha baja van. Hatalmas a lelkem, már 5400gr. Megfordul hasról hátra ha kedve szottyan ha meg nem visít h én forgassam. :) Zabálnivaló tündéri. A középsőm most kezdett el vele foglalkozni most mosolyog neki és sztem ez hozta meg az áttörést. Gond nélkül szobatiszat baleset sincs. Éjjel még nem szoktatom mert elég a picihez kelni nem akarok hozzá is majd ráér ez még.
A nagyjánykámat viszont nagyon megviseli ez az egész. Nem mehet oviba a barihimlő miatt. Plusz költözünk és dobozolok és ezt 3 gyerek mellett egyedül....hát nem eccerű az tutkó és ugye neki kéne a vele egykorú társaság ez a nonstop anyai felügyelet már nem neki való.
No röviden ennyit mert mennem kell.
Írhatnátok ti is kivel mizu.
dr_nono
 
 


Ichtus!

Gartulálok,elég hamar követtél:)

Nono!

Hát nem írígyellek...3 gyerkőc mellett ilyen hamar költözködni...le a kalappal!!!De bízzunk benne hogy találtok jó meoldást...ne legyen túl messze sem anyukádéktól és legyen házikó ahogy szeretnéd :wink:
Isten úgyis mindig mindent úgy irányít h jó legyen:)
Ügyesek vagytok a szobatisztasággal!!Nekünk is ez nagyon kéne már!!

Viola nekünk is eddig áldott jó kislány..eszik-alszik...mint ahogy azt egy többedik,főleg 4.gyereknek kell:)Éjjel 1x kel,eszik és alszik is tovább..anyucikáját is hagyja aludni,pihenni.Olikával elég nehéz...nem is gondoltam h ez lesz...ő nagyon kis türelmetlen,direkt akkor akar mindent amikor szoptatok és nem akar várni...direkt hangosan játszik....sztem így "bűntet"h most ő kiesett a legkisebb státuszból...

Orsi!

Jobbulást a lánykátoknak!!

Tényleg Egcsi!

Baba még nem kopogtat?Biztos lányka lesz h várat magára:)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


ICHTUS, sok sok boldogsagot kivanunk!!!!!!

életem talan legrosszabb hetén vagyok tul, Elisa allapota naprol napra romlott, két este 40 fokos laza volt, lefogyott, mar majdnem kohazba kellett menni (az ugyeleten voltunk), mert a horgogyulladashoz valszinu influenzat is benyalt... tegnaptol javulgat a lelekem...

Egcsi,
a kineziologus elméletileg felkohogteti vele a trutyit, csak éppen nalunk azta keveset, amit sikerult felkohogtetni, lenyelte és igy még hasmenést is kapott. sot kedden annyira meggyomoszolte szegénykémet, hogy Elisa elhanyta magat, azota is gyakran oklendezik, azt mondta a kineziologus, h valoszinu elmozdult a gyomor zaroizma, majd helyre jon, basszus mar csak ez hianyzott! egyébként is egy pillesulyu volt Elisa, de most!
remélejuk golya bacsi hamarosan ratok talal!

Nono,
sok erot és kitartast kivanok!! 3 kicsi gyerekkel dobozolni... van azért segitséged? Orulok, h Lili koveti a 3. gyerekek szindromajat, nyugodt, nem sir.

Panny,
Olikahoz kitartast! neki van a legnehezebb helyzete most! orulok, h Viola is ilyen aldott jo baba! Elisa is ilyen volt, aztan jott ez az asztma mizéria.... mar azon gondolkodom, magas hegyekbe vagy tengerpartra kell koltoznunk...

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Nono
Dolgozunk a babaprojecten, egyenlőre erőfeszítéseinket nem koronázta siker. :? Nem irigyellek a költözés miatt, volt benne részem néhányszor, tudom mivel jár. :roll:

Panny
Igen, erre gondoltam én is, hogy csajszi lesz. Nem ártana kicsit javítani a nemek arányán. :wink:
A többi fiad hogy áll az új jövevényhez? Ők nem féltlkenyek?

Orsi
Gyors jobbulást Elisának!:?

Beirattam a gyerekeimet teniszre. Egyenlőre élvezik, heti 2X járnak. Szeretném ha kipróbálnának többféle sportot, nem akarom hogy olyan lustik legyenek mint én meg az apjuk. :oops: Bencének úgyis kell egy kis fárasztás, mert irtó pörgős gyerek. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi,
az enyémek imadjak a teniszt, remélem nalatok is bejon!

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


panny mesélj egy kicsit, hogy vagytok , felépültél? milyen gyerek a kiscsaj? te hogy vagy? apjuk? mit szól a lányához?
dr_nono
 
 


Gratulálok az újabb kis jövevényhez!!! :D

Orsi, muszáj volt azt a kine...izét ráereszteni a gyerekre? Igazából az mit csinál, mivel foglalkozik? Miért kellett a pici lányhoz? Nem sírt mikor úgy megnyomogta? Nagyon vandál módszernek hangzik. :cry:

picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
picibaba.hu vonalzó
pókica
Badacsonylábdihegy
 
 
 
 
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Pokica,
itt ez a "divat", bronchitises megbetegegedéseknél pici gyereknél, semmilyen felkohogteto szirupot nem kapnak, ugyanis tilos, mert allitolag karos... egyszer mar novemberben is voltunk ilyen kezelésen 4x, és akkor hatarozottan jot tett, de most nulla hatasa volt és tényleg nagyon durva nézni, a gyerek olyan szemekkel néz, orditva, mint akit kinoznak. egyszer még el is sirtam magam, annyira sajnaltam szegény Elisat.
Most egy hétig a hegyekben voltunk, gyonyoru ido volt, Elisa teljesen meggyogyult, rengetegett evett, mar visszahizta, amit lefogyott...

Tobbiek hol és hogy vagytok? Pici babasak? Lili? Viola? Ichtus baba? minden ok?
(Egcsi, latod? az utobbi babak a topikban lanyok! remélem Te is folytatni fogod a sort hamarosan!)

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi
Örülök, hogy meggyógyult a pici lány. Hiába a jó hegyi levegő. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Elöször is elnézést a zavarásért!
Eladnám kislányruháimat, nagyon jó áron, kérlek nézz körbe nálam párszáz forintért találsz bodykat, rugikat, együtteseket, kisszoknyát!
Ha valami érdekel kérlek küldj privit!
Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan, az ár akár lehet alkuképes is, több áru vásárlása esetén.

Itt találod a termékeket:

https://picasaweb.google.com/1010172533 ... 2074205266

https://picasaweb.google.com/1010172533 ... 0059111474

Köszönöm, és elnézést mégegyszer!

Kép
lumaluba
Sopron
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Jó régen nem írt senki.... :?

Jöttem megosztani a jó hírt, ha még jár erre valaki, végre megérkezett hozzánk a gólya! :D

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


egcsi, hurrá!!!!szép és boldog babavárást kívánok neked!!és gyere a hírekkel,olvasóban biztosan többen is vagyunk :oops: Remélem már írni is fognak a többiek (is)
süni69
 
 


Egcsi,
gratulalok a pocaklakohoz! Jajj de jo, ujra kisbabas lesz a topik! gyere mesélj, mizujs? Mikorra vagy kiirva?

Kép
Kép
Kép
s.orsi
 
 


Orsi
Dokihoz még nem megyek egy jó darabig, úgyhogy a saját kalkulációim szerint Dec. 4. Mivel volt már két császárom, biztos nem várják meg a decembert, szerintem November 25 körül meglékelnek. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Na tényleg nincs sok élet itt :( mindenki babázik..
Talán még emlékeztek rám tavaly én is tag voltam csak sajnos el kellet köszönöm... De mint látjátok sikerült:) jul végére várjuk a kis csajt.

De nem is ez lényeg csak Egcsinek szeretnék itt is gartulálni:)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Sziasztok,

Egcsi,
Hurrá...gratulálok, hogy végre meglátogatott benneteket a gólya. :lol: :lol:
Boldog babavárást kívánok. :lol:
Hemej,
Nektek is gratulálok a kis pocaklakó kislányhoz. :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Köszi a gratukat!

Judy, hirtelen azt hittem az új vonalzód azt jelenti, hogy a ti családotok is bővül. :D

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Egcsi,

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Neeeemm...mostanában biztos nem. :lol: :lol:
Nálunk most úgy néz ki visszamegyek dolgozni. Muszáj, az anyagiak miatt sajna.A válság jól elkapta a grabancunkat. :oops: :oops: :oops:

DE....ami késik az nem múlik. :lol: :lol: :lol: :lol:

Van már valami tüneted??? :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Egyenlőre nincs. A másik kettőnél a 6. hét körül érkezett a rókakoma. :roll:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Köszönöm Judy aranyos vagy:)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Sziasztok!!!

Nem tudom,de remélem hogy én is csatlakozhatok hozzátok??!!! :D

Mi most várjuk 3. babocánkat,ma léptem a 14. hétbe... 8)

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Szia Vikianya! :) Hétvégén nincs nagy pörgés itt, de egyébként jó a csapat. Üdv közöttünk. Látom már van fiad, lányod. Mit szólnak a nagytesók a babóhoz? Mi még nem mondtuk el senkinek a casaládban, a gyerekeknek sem. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!

Örülök az újaknak!

Hemej, neked szívből gratulálok! Remélem midnen rendben lesz és egy gyönyörű egészséges kisbabád lesz nemsokára!

Egcsi, megleptél! Gratulálok neked szívből! Ha már lehet válogatni akkor kislányt kívánok, de tudom annak szereted majd akinek érkezik! Kitartás ahhoz a szörnyű 6 héthez ami vár rád, remélem most semmi rossz és elkerül a sok nyűg, kóma meg a róka és társai.

judy: a nem most biztos nem azt jelenti h most nem de később még talán?

Nálunk most biztos nem, de soha ne mond hogy soha. :lol:

Elköltöztünk most nagymamánál vagyunk, 3 hét múlva vehetjük át a miénk és rá 4 hétre tudunk beköltözni addigra lesz kész a felújítás.

Csütörtökön adtuk át a régit. Sajnos még takarítottam mikor megérkeztek az új tulajok és nagyon szomorú voltam h korábban jöttek mert egy fél órát még arra szántam h elbúcsúzzak attól a lakástól ami az első közös otthonunk volt, ahova érkezett a 3 kis poronty. Szép időszak volt és olyan gyorsan elrepült. 5 évig laktunk ott.
Nem tudom h számít e valószínűleg csak nekem de én nyitottam ki előszőr mikor átvettük és én zártam be utoljára mikor átadtuk. Mikor visszanéztünk már az utcáról és láttuk az üres erkélyt és a lehúzott redőnyöket kicsit szomorúak voltunk. Nagyon szerettük azt a lakást. ez is elmúlt.
MOstanában veszem észre hogy az idő mintha semmivé válni, mintha nem is lett volna. Csak a gyerekeim - no és apa- állandóak minden más mintha valami illékony köd lenne. Ma volt hogy átvettük a régi lakást és ma volt az is hogy átadtuk másnak és nem is tudom.....no mindegy nem nosztalgiázom, csak még most is kicsit elérzékenyülök h elmúlt. Ez is.
Húsvétkor vehetjük át az újat. Nekem ez sokat jelent. Nem így akartuk, magától jött de örülök h a feltámadás után kapjuk meg.

Megyek, hívnak a törpék, majdj jövök. Én sokszor benéztem de nem is írt senki hiába tettem fel kérdést. Remélem egy kicsit beindul megint az élet.

Még olan sok mesélni valóm van. Csücsök érkezésével annyi midenn történt, már tudom mi az a középső szindróma és a társai. No de ez már csak holnap mert mennem kell. Kismamiknak pocaksimi. :lol:

(de utáltam mikor vadidegenek simogatták :lol: )
dr_nono
 
 


Nono
Biztosan klassz lesz az új lakás is, majd "belakjátok". :) Ha cseppek engednek gyere mesélj. Érdekelne a középső gyerek szindróma nálatok hogy nyílvánul meg.
Köszi a gratut, egyenlőre semmi tünetem, ami egyrészről jó, másrészről nem. :roll:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


egcsi, ne hari rosszul fogalmaztam. A középső gyerek szindróma még nem jött ki a fiamon csak már látom h ez lesz. A nagylányom nagyon kikészült h Lili érkezett és megviselte, ezért vele nagyon sokat foglalkoztam. A picivel meg azért mert pici és ez ezzel jár és a középső mivel csendes amolyan kis szobanövény típus valahogy mindig lemaradt. Igyekszem vele is de nehéz bármit is kezdeni vele mikor elvan magával és magában. szeretgetem ahogy lehet de ő annyira apás ha puszit adok letörli meg ellök h ne ölelgessem. azért igyekszem de valahogy mégis érzem h érte -még- nem aggódom. Remélem ez is elmúlik és akkor jobb lesz. Mivel eszméletlen mód apás mindig az apjára tolom mert látom rajta h imádja. És jót tesz neki. Tegnap elmentünk csempét nézni és a bauhausba apa betette a kocsiba majd becsukta az ajtót és még szöszölt kinn. Én már benn ültem. A fiam rám néz és olyan átszellemült arccal mondja nekem, én imádom apát. De olyan arccal...hú ilyet még sosem láttam, komolyan mintha beszívott volna és lebegett volna és nem is tudom máshoz hasonlítani. Látszott rajta h ez most nagyon nagyon mélyről jön és nagyon őszintén mondja és szinte egyszerre vesznek levegőt is. Nem tudom mi ez a különleges kapocs köztük de kívűlről nézve fantasztikus amúgy. :D Szval ezért inkább igyekszem h apa csak vele legyen h ezáltal kompenzálja a kicsi érkezését nade 24 óra gyerekezés sokk ám nekem is és apa kell ha hazajön h segítsen, enélkül nagyon kilennék és így akarva akaratlanul is kevesebb jut a fiamnak. Azt hittem h azér mert ő afiú hiába középső ez egy kiváltság neki h csak ő fiú és majd ez elég ahhoz h ne legyen tipikus középső, de ennek semmi köze a nemiséghez (most még asszem).

No csücsök tombol megyek...nehéz így írni. majd folyt köv.
dr_nono
 
 


Vikianya üdv a cspatban én nem vagyok aktív tag de talán megint be indul a topik... :) kelllemes baba várást.Nagytesók hogy fogadták a kicsit mármint a hírt?

Enyémek még kicsik de most fogják fel hogy jönn a pici.Esténként azzért megy a harc hogy ki érzi elöször mozogni a kistesót:)

dr_nono Neked is köszönöm most már egyre nyugotabb vagyok föleg hogy sokszor szinte egésznap bulizik bent a kis csaj.Meg nagyon lelki ismeretes dokim van új el mondtuk neki mi történt tavaly és a mobil ill. vezetékes számát is meg adta ha valami baj a nap bármelyik szakászában hívhattom.Ez itt a németeknél nagy szó.itt úgyan is nincs fogadott doki....

Régi lakás normális a reakciód azzért csak oda születeka gyerekeid és olyan rossz magunk mögött be zárni az ajtót.. mi is tavyl költöztünk .De gratulálok az új otthonotokhoz biztos sok melóval jár és gyerekek melett hát nem irigyelek... de amikor minden a helyén lesz az olyan jó érzés:)

középsö gyerek:nos ezen és gondolkoztam már itt úgy hívják hogy(szendvics gyerek) és hát tényleg nagyon sokszor elö fordul.Szomszédoméknál 16 éves iker lányok vannak ill egy egy 8-éves fiú.Az egyik lány szokott hozzám járni dumálni én vagyok a bizalmasa,és ö mesélte egyébként ö született késöbb 3 perc van azt hiszem köztük.Na nem is ez a lényeg el mondása szerint öa szendvics gyerek.Szerinte öt nem szereti senkit mert ö középsö .Szegény sajnálom mert tanácsot nem igazán tudtam neki adni.. Nos szóval ez a téma engem is foglalkoztatt és várok minden véleményt,tapasztalatott ezzel kapcsoltaban.

további kellemes vasárnapot:)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


dr_nono mivel aktív tag nem vagyok én nem találom hogy hány évesek a gyerekeid a pici csak pár hónapos igaz?Ne hari de babónából meg a topikot sem mert nagyon olvasni...

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


Nono
A kisebbik fiam dettó így van az apjával, mint a te fiad. Szerintem teljesen jó, hogy "rátolod" az apjára, lényeg, hogy érezze ő a sztár valakinél. :) Nagylányodnál milyen dolgok jöttek elő? Őszintén a nagyobbik fiamat féltem jobban, ő sokkal érzékenyebb lekületű.
Tényleg, miért is nincs vonalzód?

Hemej
Nono babója december végén született. :)

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Sziasztok!!!

Köszönöm a köszöntést... :)

Igen tudják már a törpjeink,hogy jön a kisteso,és nagyon örülnek neki,föleg a lányom.Ö kislányt szeretne.Milán fiam is örül neki,de Ö tertozkodik hogy milyen tesot szeretne...
Férjem kisfiut szeretne,Én kislányt,és ugy is érzem hogy az lesz.De talán majd a 16. heti .uh-on kiderül a neme...
Nállunk már mindenki tudja acsaládban,hogy jön a kisbaba.Ki igy ,ki ugy fogadta a hirt....

Kép

Kép

Kép
vikianya
Budapest XXII. kerület
 
 


Én pont a családi fogadtatás miatt nem sietek elmondani. Ráérek még hallgatni, hogy mennyire nem vagyok normális. :lol:

Egcsi

Kép

Kép

Kép
egcsi
 
 


Jó reggelt!

Nos az a lényeg ,hogy a szülök örüljnek hogy ismét me adatik a lehetöség és bövül a család:) Azt hogy mit gondolnak a rokonság tagjai nem kell vele foglalkozni.Èn tudom miröl beszélek éppen ezzért pld a párom szülei még most sem tudják.Szerencsére nagyon messze laknak meg amúgy is január óta nem beszélünk velük de ez egy másik történet...

Hideget meleget mi is kapunk idegenektöl ismerösöktöl ... eleinte zavart de most már nem érdekel mindenki azt gondol amit akar...

Meg én már el veszitettem egy babát ezzért én nagyon nagyon féltem el mondani..habár most már nem tudom arra fogni hogy kicsit sok ettem:)

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
hemej
 
 


hemej, megértem h nem olvastál babás topikokat. Nem is az a normális ha az ember egy ilyen tragédia után még ezzel is fájdítja a szívét. Én se lettem volna rá képes ez biztos. Örülök h most minden rendben. Olvasgattam a másik topikot ahova írtatok bettivel meg tüncivel meg zahával és a többiekkel de már nem ír oda senki pedig sokszor eszembe juttok. Jó lenne néha tudni rólatok valamit. Mi lez s a kislányod neve ha nem titok?
A nagylányom 5,5 éves a fiam pont 3 a kiscsajom meg 3 hónapos, dec 28-án érkezett, Lilien lett a neve, Lilien Anna a keresztségben. MOst vasárnap kereszteljük.

Engem is sokszor lesajnáltak. Pláne mikor voltak jó kis háttéresemények is. Én nagy hassal a kisközértben a másik kettőm meg ölte egymást a fiam visított a lányom üldözte, tömeg, lelöktek ezt azt, szval gázos egy nap volt én meg nagy hassal csak lestem...sajnáltak nagyon az emberek, hogy nem elég ez a két átok rossz kölyök megint terhes. Ahogy végignéztem az arcokon nem bírtam ki röhögés nélkül. Nagyon furcsán néztek, gondolhatták ez meg még bele is őrült ebbe a sok rossz gyerekbe. :) :lol: :lol: :lol:

egcsi: sztem 3 gyerek nem sok. Nem gáz. Kár h ma az a divat ha egy van. Kettőnél is kaptam már hideget a 3.nál már nem is érdekelt. Nyazsgem nekik, nem te neveled fel de majd mikor öreg leszel és senki nem nyitjha rád az ajtót......dehát ma ez a trendi, nem? A szingli meg a sportmerci...

no csücsök beszunyált, megyek hajat mosok. :)
dr_nono
 
 


hemej, még annyit akartam h mikorra vagy kiírva? Nagyon aggódsz? Bár az elmúlt esemény miatt gondolom nem lehet nyugodtnak lenni de azért próbálj meg. Remélem sikerül. Mi a következő kis célod? emlékszem mindig csak egy két héttel gondoltam előre, hogy csak a 25- hetet érjük el most csak a 28at akkor már milyen erősek aztán csak a 30-at.... :roll: Aztán ma már egy 3 hós kacagós csomagom van. Kívánok minden jót és egészséget hozzá és neked meg lelki békét már amennyire lehet. :)
dr_nono
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: