[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
Élet a vetélés után babásai! - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Bocsi! Már megint itt.... :oops:

Wruska!

Gyönyörű a kis Olivér!! :D Még életemben nem láttam ilyen kis tündéri hajasbabát! Rögtön meg is mutattam a férjemnek. Ő csak annyit mondott: a minta le van véve! :lol:

Ha van időd, gyere nézz át hozzánk is!

Puszi

Kép
e-dyna
 
 


Sziasztok Lányok,

Wruska, Még egyszer gratulálok Olivérhez. Szép nagy baba és tényleg nagy a haja.

Én ma elég szarul voltam egész nap. Nagyon fajt a hasam. Szurkált, és a derekam is fájt.
Aztán hasmenésem lett este, és most pedig olyan volt mint ha a nyákdugó egy része távozott volna. Valami undormány zöldes-sárgás -szürkés színű. De most nem fáj a hasam. Szóval lehet semmi sem.
Remélem már hétfőig csak kibírjuk együtt.
Petra nagyon sokat mocorog és helyezkedik, nyomkod alul rendesen.

Majd még jelentkezem!

Kép
eperke25
 
 


Háát igen Eperke! Nálad is beindult a szülés előjele!!!! Drukkolok hétfőig! És nagyon igazad van! Wruska babája álomszép! Rajzolni sem lehetne szebbet!!!
merszi
 
 

 
 

Lányok,

Jöttem elköszönni tőletek.
Csak nem indult be hétvégén a szülés.
Most már készen vagyok összepakoltam mindent. Holnap fél 8-ra kell mennem a kórházba.
Szóval legközelebb már anyaként fogok közétek jönni.
Drukkoljatok nekünk!

Vigyázzatok magatokra!

Puszi
Eszter

Kép
eperke25
 
 


Eperke!

Szorítunk nagyon!
Minden rendben lesz!
Ügyesetek legyetek és várunk vissza mielőbb!!

SOK SIKERT!

Kép


Kép
ibm
 
 


Eperke!
Szorítok nagyon és várom a híreket.

Wruska!
Olivér gyönyörű kis husigombócka! Nagyon sok boldogságot kívánok nektek!

tücsökbogár
 
 


Sziasztok lányok!
Wruska: Olivér gyönyörű baba, és hihetetlen mekkora haja van. Sok boldogságot nektek.
Eperke: nagyon drukkolok nektek és várjuk a képeket.

KépKép
csige-bige
 
 


Lehet Eperke már babázik is? :wink: De jóóóó!!!!!

annus11
 
 


Wruska!

Olivér csudaszép tényleg!!!
Gratulálok megint!!

Ügyesek vagytok szopi terén is!!!

Eperke!

Már valszeg babázol...de izgi :wink:

Én meg összeszedtem egy kis f@s@s vírust...éjjel kezdődött és ma már 39 fokos lázam volt
:( ..bele sem merek gondolni h mi lesz itt ha a srácok is elkapják :(

mindenkinek pusza

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Eperke! Remélem már gratulálhatunk... :lol:

Panny!

Mielőbbi gyógyulást! Azt mondják idén "csak" gyenge lefolyású kalici lesz...itt az ovodákban is 1-2 napot kínlódnak a gyerekek. Remélem te is túl leszel rajta ennyi idő alatt!!!
merszi
 
 


Sziasztok!

Panny!
Gyógyulj meg hamar...
nyáron én is átestem egy ilyenen, emlékszem annyira gyenge voltam csak aludni tudtam egész nap (apa volt Márkkal és közben végig lelkiismeretfurdalásom volt)...

Eperke!
Mostanra szerintem már bizti megvan a baba, gyere majd gyorsan vissza a képekkel és a történettel!

Wruska!
Micsoda gyönyörű hajasbabád van!

Alziza????

Kép

Kép
nagy vera
 
 



Eperke miatt jöttem volna,de sehol semmi hír....milyen kár :( el kellett volna kérni a számát,már annyira kíváncsi vagyok!!!!!!! :lol:

annus11
 
 


Én is várom a híreket, de semmi :( Remélem hamarosan kapunk képet is.
Sehol senki??! Biztos mindenki belevetette magát a karácsonyi vásárlásba.
Nekem tegnap iszonyatosan fájt a hasam, rég fájt ennyire. Minden egyes mozdulat egy szenvedés volt és felszisszentem. Most mind a két oldalon fájt rendesen és már a hüvelyem is. Szóval az egész hasam úgy feszült, mintha lenyeltem volna egy pöttyös labdát. Éjjel ahogy hazaért a férjem, gyorsan ki is használtuk az időt és nem tétlenkedtünk :oops: Még ma is rágyúrunk. Nem tudom, hogy a fájdalom elmúlásával egyidejűleg a tüszőrepedés is megtörtént e, vagy csak a napokban fog. Minden esetre ma is tervezzük az együttlétet és holnap is. Attól nem használódnak el a spermák ha minden nap együtt vagyunk?

KépKép
csige-bige
 
 


Ja és ami a legfontosabb, hogy most is a 14. napon pontosan volt a pém. Szóval hihetetlen, de egymás után két hónapja normális a ciklusom, mint ahogy a nagy könyvben meg van írva. A vetélés óta minden egyes hónapban egy nappal rövidebb lett és most úgy tűnik beállít.
Jövő héten szerdán és pénteken megyek 21. és 24. napi vérvételre és megnézzük, hogy a closti mellett emelkedik e a progiszintem. Ha nem akkor kapok még a closti mellé gyógyszert, hogy megemeljük, mert legalább pár hónapig normálisnak kellene lennie. Alziza, nekem is gyógyszerekkel növeli most a doki, aminek nagyon örülök és a folyamatos vérvételeknek is, bár nem túl kellemes, de legalább látom, hogy mi a helyzet odabent.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige-bige!

Nyugi,olyan nincs hogy elhasználódnak a spermák :shock: :?
A spermák már 3 óra alatt újratermelődnek..szokták ajánlnai h minden másnap legyenek együtt a párok,de ez igazoltan nem szükséges mert ahogy írtam már pár óra alatt termelődnek az új kiskatonák..Ja és itt vok én is bizonyítéknak...nálunk mindhárom srác úgy készült h minden nap voltunk együtt(sőt az esélyes napokon még 2x is egy nap :wink:)

Sajna még mindig beteg vok..már ez a 4.nap... :(
De a legrosszabb h tegnap Krizsikém is elkezdte..éjjel hányt,hasmars az ágyba :( és 39,5 fokos láza volt egész éjjel(semmitől nem ment le,már a lázgörcstől féltem)..nagyon sz@rul van,csak fekszik mint egy darab fa a drágám... :(

Eperke???

Alziza rég volt már...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jaj Panny szegény Kriszike. Jabulást nektek és remélem a többi kislegény nem kapja el.
Na akkor dolgozunk az ügyön aktívan :lol: Egyébként az egyik oldalon elmult a fájdalom, viszont a másik oldalon még fájogat néha, de messzemenőleg enyhébb mint tegnap. Lehet hogy úgy begajdultam a gyógyszertől, hogy mind a két oldalon volt domináns tüszőm?!

KépKép
csige-bige
 
 


Tegnap voltam doknál!
Minden oké!Méhszáj zárva,baba aktív mint mindig...minden érték rendben!Legközelebb januárban megyek!Szerintem akkor rákérdezek a szülésre,vagy túl korai még?
Fogalmam sincs hogy mennek ezek...mikor minek van itt az ideje :oops:

annus11
 
 


Panny! Jobbulást! Bízzunk azért abban, hogy nam megy végig a családon!!!!

Eperkeee! Mi lehet veled?

Csige-bige! Mi is mindennap együtt voltunk , abban az időszakban... :lol: , lett is eredménye... :wink:

Annus! Örülök, h jól vagy! Szerintem nyugodtan kérdezz rá!

Én ma voltam Uh-n! A csillagocskám szépen fejlődik (1820gr-ra saccolták / 31+3) és mint mindig most is más pózban volt, ma éppen a feje van felül.Nagyon virgonc volt, keze lába járt. Szerencsére mindene megvan :wink:
merszi
 
 


Hát Merszi most már Te következel :lol: Pik-pak elszalad az idő.

KépKép
csige-bige
 
 


és remélem, hogy mi is olyan eredményesek leszünk mint ti voltatok :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Sziasztok!

Sajnos nem tudok mostanában jönni mert elromlott a laptopom! :cry:
Most anyuéktól írok.
Az enyém lehet,hogy csak január végén lesz kész,mert most nem szállítanak alkatrészt! :evil: :evil: :evil: :evil:

Hiányoztok! :cry:

Wruska!
Gratulálok!!!
Gyönyörű baba!!


Eperke
Remélem már te is babázol! :lol:

Panny
Gyógyulj meg!

Csige-bige
Most már minden jó lesz!Hidd el!

Annus
Vigyázz magadra!

Vera
Téged majd hívlak!

A telefonomon olvaslak titeket!

Remélem azért előbb kész lesz a gép!!

Jók legyetek!!
Vendég
 


Igen Csige bige hamar el fog telni ez a pár hét, már csak az ünnepek miatt is! Kívánom, hogy mire eljön az én "időm" büszkén mutogathasd nekünk a zebrás teszted... :wink: Aztán izgulhatunk majd érted is!!!
merszi
 
 


Eperkéről még mindig nincs hír????Hát már tűkön ülök!
Nagyon idegtépő várni!!!!!!! :lol:

annus11
 
 


Sziasztok!

Eperke írta még hétfőn:

Megérkeztem. 2008.12.08-án, 12 óra 46 perckor, enyhe fájások után császárral jöttem a világra.Nevem Bodi Petra, méreteim: 3500 gramm és 54 cm!

Sajnos másnap Eperkét újra megműtötték, mert hematoma volt a hasában, de már jól van.


Segítsetek!

A héten én is visszakerültem a kórházba, de tegnap hazajöhettünk, bár hétfőn lesznek még meg eredmények, azárt vissza kell menni. Plusz még lesz egy kontroll vizsgálat. Nem nagyon tudták megmondani mi okozhatta a lázat, a mellem, vagy a méhemben pangó minimális folyadék.

Egyszóval hétfőn hajnalban kezdődött (Bár szombaton is volt már lázam, de akkor lenyomtuk) És este hatra még két lázcsillapító mellett is 39,4 volt a lázam. Déleután volt a védőnő, megnézte a mellem, egyértelműen ő sem tudta azt mondni, hogy ez gyulladt be, bár a seb rajta mély és gyulladt volt. Nagyobb volt, de nem kemény és a mirigyek sem voltak kitapinthatók lényegesen...
Egyszóval este hatkor felhívtam a dokim és azonnal összepakoltunk és mentünk be gyerekestül a kórházba.
Szerencsére reggelre lenyomták a lázam, kedden uh - méhben folyadék - méhösszehúzó - szerdán újabb uh - nincs változás, így egy apróbb műtéttel leszívatták a maradék folyadékot a méhemből. Közben a jobb mellem már annyira fájt, hogy egyszerűen képtelen voltam már odaadni neki.

Nagy nehezen megbékéltem a gondolattal, hogy vannak határok, amit már az ember nem tud átlépni (fájdalom terén).

Így most, hogy a tejtermelést kicsit vissza tudjuk hozni (szerintem a láztól, meg az idegességtől csökkent a mennyiség), a bal mellemből eszik három óránként (olyan 30-40-50 ml-t, napszaktól függően, ezt már látom), a jobb mellemet pedig minden szopi után fejem. Kiegészítésként pedig legnagyobb bánatomra tápszert kap.
Tejserkentőt egyenlőre nem mertem újra inni, nehogy még több gondot okozzak magamnak. Inkább lassacskán haladnék.

Pedig olyan szépen fejlődött abban a pár napban, míg itthon voltunk, és csak tejcsit kapott, de a kórházban már megint elkezdett csökkenni a súlya és felébredni pedig nem volt hajlandó enni.

Jajj csajok, nem egyszerű, inkább a vajúdás még háromszor. Remélem karácsonyra beáll a rend, és nem kell már a tápszer, vagy csak nagyon minimális. A jobb mellem szopiztatásával mindenképpen megvárjuk, hogy rendbe jöjjön a mély seb, aztán újra próbálkozunk, több testhelyzettel is, hátha úgy nem szívja ki olyan erősen. Sejtem, hogy a technikánkkal lehet valami gond, mert nem nyitja ki a száját ez a büdös, csak szívni akarja, akárhogy is ingerelem, de a hónalj tartás még a legjobb, után nem olyan szilvamag formájú a mellbimbóm...

Azt sejtem csak, hogy normális - légyszi erősítsetek a
vagy cáfoljatok meg - hogy az első időben a mellbimbó vörös és nagyon nagyon érzékeny, olyan, mintha égne.

Csajok, jól jönne a tanácsotok, mert bevallom, nem fizikailag, idegileg visel meg, hogy ezt a kis manót nem tudom szopiztatni rendesen, pedig úgy, de úgy szeretném.

Kép
wruska
 
 


Wruska!

Sajnálom, hogy nem megy simán a dolog.

Nekem is volt egy mély seb a mellemen (kb. 1 cm hosszan szétnyílt a bőr, és kilátszott a hús.) Azt Te is tudod, milyen fájdalmas így a szoptatás. De nem hagytam abba. A seb szoptatás alatt is be tud gyógyulni. Egy ismerősöm hasonló helyzetben átmenetileg leállt a szoptatással, hogy begyógyuljon a sebe, hát utána a baba alig akarta újra elfogadni a mellét. Szóval én örülök, hogy nem hagytam abba.
Mivel lehet elősegíteni a gyógyulást? Levegőztetni kell a sebes részt, minél többet. Meg kell találni azt a testhelyzetet a szoptatáshoz, ami nem növeli tovább a sebet. (Nekem úgy volt jó, hogy egy párnára magam mellé raktam Andrist, a hónom alá, és a fejét a mellemhez emeltem. Szörnyen kényelmetlen, de így tudott gyógyulni a seb.)
Nincs lenőve Olivér nyelve? Nálunk utólag kiderült, hogy ez okozta a problémát.
Végül 6 hét alatt gyógyult be a sebem.

Szóval ne keseredj el, próbálkozz, meg fog gyógyulni a sebed.
Persze ez lassú folyamat, türelem, kitartás kell hozzá. Én kb. 9-10 nap után éreztem, hogy csökken a fájdalom, és az 5. héten kezdett összezárulni a seb. Azóta semmi bajom.

Drukkolok, hogy minél hamarabb meggyógyulj!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Wruska! Köszönjük a híreket Eperkéékről és persze hatlams gratula nekik!
Remélem azóta minden rendben!
Sajnálom,hogy mindkettőtöknek volt probléma. :cry:
Én nem sokat tudok neked segíteni,nem volt ilyen problémám,Áron tápszeresen jött haza mert nem volt tejem és mivel cumizavaros volt mire megjött a tej olyan kis ügyetlen volt,hogy megpróbáltam bimbóvédővel szoptatni és nagyon jól sikerült,utánna mindig használtam.
Nekünk bejött.
Én 3 hónapig tudtam szoptatni és a végén már sok pótlás kellett,tudom,hogy a legjobb az anyatej és mindenki azt szeretné ha nem kellene tápszer de azért az sem tragédia!
Kívánom,hogy sikerüljön és ne legyen rá szükséged! :wink:

Továbi szép napot mindenkinek!

Kép


Kép
ibm
 
 


Boeske. nekem is hasonló a sebem. Egészen szerdáig oda is adtam neki, de a láz és seb összhatása miatt jobbnak láttam pihentetni.
Persze fejem ezerrel, hogy ne maradjon el a tejtermelés, és majd mindenképpen próbálkozunk, hogy megint megtanulja elvenni ezt a cicimet is - kezdetben egyébként ezzel könnyebb volt szoptatni, mint a másikkal.
A bal mellemet is hónaljtartásban adom neki, mert így ügyesebben beveszi a bimbót, ahogy te is mondtad és a jobbal is így tervezem. Egyébként sokat csavargatja a buksiját, ezért is nehéz más pozícióban próbálkoznunk - szerintem. A másik helyzet még a fekvés, ami bejött, ugyanezen okokból, hogy akkor sem tudja rángatni a kobakot és ezzel együtt a mellemet.

De majd az idő meghozza, hogy hogy is lesz. Akárhogy is, éhen nem fog halni, de bevallom akkor leszek nyugodt, ha már a vajas kenyeret adhatom neki :wink:
wruska
 
 


Sziasztok!

Gondoltam, bekukkantok, hogy alakult a topikosok élete az utóbbi időben. Hát az első, amit látok, hogy Wruska és Eperke kisbabája megszületett!!
Ez aztán az örömhír!

Wruska, Eperke, szívből gratulálok nektek, nagyon sok örömet, boldogságot kívánok mindkettőtöknek és a családotoknak!!

Wruska, az a gyönyörű baba könnyet csalt ki a szememből! Annyira édes, és olyan jó, hogy még ilyen kis picike! Nosztalgiázok ezerrel! Nagyon szép kisbabád van!

Baccccus, az én Danim is nemrég még ilyen pöttöm volt, most meg már 3 hónapos nagyfiú!
Lányok, használjátok ki a babával töltött idő minden percét, mert ezek a kis Manók hihetetlen gyorsan megnőnek! És annyira szép ez az időszak, hogy azt leírni nem lehet (minden nehézségével együtt!!!)

Még Vera fotóit láttam hirtelenjében. Vera, a te fiad is egyre szebb! Ti már javában dögönyözhetitek, mi? Dögönyözéssel nekünk még kicsit várunk kell, de én már néha megszorongatom Danimat :lol:

Örülök, hogy mindenki jól van, sajnálom, hogy nem tudok sűrűbben jönni.

Rólunk: Dani napközben édes keveset alszik, teljesen lefoglal, ha nem akarom hogy sírjon (márpedig nem akarom, nem bírja az anyai szívem elviselni), akkor foglalkoztatnom kell folyamatosan, ha meg elfárad, akkor küzdelem egy fél órácska alvásért. A babkocsiban még egész jó a helyzet, de csak a levegőn, és séta közben... Ezért legtöbbször anyukáméknál vagyunk, ott mégiscsak többen vagyunk, váltva próbáljuk az altatás- foglalkoztatás dolgot.
Azt mondják a nagyik, hogy bizony ez a gyerek így el lett kényeztetve, de ez nehéz dolog. Mivel nem aludt, sokat sírt a fáradtságtól.. Ezért anya mindent megtett, hogy aludjon őkelme.. Aztán hamar megszokta a mozgó babakocsit a popsija..
Szóval ez egy ördögi kör. Mindegy, élvezem! A háztartás meg úszik, de az mindig lesz az életemben, Dani meg most kisbaba és most van rám szüksége! Nem igaz? :wink:

Az éjszakák nagyon jól alakulnak. Eddig többnyire 1-2 szer kelt fel, de az utóbbi pár napban reggel 5-ig, 6-ig elalszik. Ennek nagyon örülök, bár mire felkel, addigra a melleim majd szét durrannak. Reggel szerencsére még mindig nagyon sok tejcim van, de este felé sajna fogyatkozik, bár eddig még nem kellett tápival pótolni. Én már ezt is nagy dolognak tartom. Amíg lehet, küzdök a tejciért, nem akarom feladni, csak ha már végképp nem tudom Danit szoptatni..

Eperke, vigyázz magadra és a babádra! Mielőbbi felépülést kívánok!

Wruska, remélem a szopizás hamarosan menni fog! Egyébként az én szülésem is hasonló volt mint a tied, meg is borzongtam, amikor olvastam. Én is belekóstoltam rendesen a vajúdásba, mire császár lett a vége. Ezt egyébként a mai napig sajnálom :(
Furcsa érzés volt szinte uazt olvasni, mint amit én átéltem!

Bocsánat, ha kissé hosszúra sikeredett.. :roll:

Puszi mindnekinek!

Dani 10-12 hetesen:

Kép Kép Kép Kép Kép

Rönééé



Kép
röné
 
 


Sziasztok!

Eperke!
Gratula a kismanódhoz, sok-sok tejcsit kívánok nektek és persze sok boldogságot is!

Wruska!
Nekem is ilyen (sokszor vérző) sebem volt a mellemen 3 hónapon keresztül, igaz nem lázasodtam be. Mindent kipróbáltam rá: avent krém, medela krém, garmastan, betadin, aloe first, stb...
Először fejtem, és nem szoptattam, aztán csak szoptattam (közben csillagokat láttam). Igazából egyik se használt. Az volt az érdekes, hogy amint először megjött (a mikulás :D ) úgy elmúlt.
Szerencsére azóta is szopizunk, de már nincs annyi tejcsi mint előtte...
Úgyhogy csak kitartást tudok kívánni neked, azt tudom, hogy volt olyan nőgyógyász aki nekem gyógyszeresen le akarta állítani a tejtermelést a folyamatos mellgyulladás miatt, de én ezt nem hagytam...

Röné!
De jó, hogy írtál!
SAjnálom a nem alvásokat, ismerős!!!!! :D
Az viszont jó, hogy a babkocsiban elalszik, a miénk 2 hónapos kortól nem alszik el benne, hiába tologatom órákig...
Az egy-kétszeri felkelés az nagyon jó (erről is tudnék mesélni, főleg mostanában), viszont tényleg igazad van, hogy mi Őket ajándékba kaptuk és miért hagyjuk Őket sírni, nem azért szültük Őket! :wink:

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Gratulálok Eperkének és remélem már teljesen jó van!

Wruska!
Sajnálom a veled történteket és remélem már teljesen jól vagy! Anno én is döcögősen kezdtem.A kórházban a fekve szoptatás volt a "Divat". No ez az én fiamnak nem jött be! Akár mennyire is fájt a gátsebem ülve szoptattam, addigra viszont már tisztára kirepedt a mellem és vérzett! Nagyon fájt , de nem adtam fel! Én garmastannal kezeltem, majd egyszercsak begyógyult és megedződött a mellbimbóm!!! Sikeresen szoptattam 2 évig (talán még ma is szopna ha hagynám... :lol: Most is azzal cukkol, hogy ha újra lesz tejem ő bizony szopni fog! :oops:
Szerintem a szopit az anyának és a babának is tanulni kell! Nekünk nem mindegy hogy adjuk a szájába, neki se mert ahogy a szájába kerül már szopik is, több kevesebb sikerrel. Nálam ez utóbbi volta probléma, hogy rosszul tettem a szájába és ezzel a bimbóm kisebesedett. Később viszont már a baba is ügyesebb volt , nem nagyon kellett igazítanom a dolgokon. Természetesen a mellgyulladáson is átestem a rengeteg tej miatt.Kíváncsian várom, hogy most hogy indul nálam majd a szoptatás.

Röné! Gyönyörű a picurkád!
merszi
 
 


Mai kép...

Evés utáni lustálkodás

Kép

Kép
wruska
 
 


Wruska!

Hihetetlen szép gyerkőc, pláne ezzel a hajkoronával!
merszi
 
 


Wruska: hihetetlen sérója van Olikának :lol: Igazi nagyfiús frizura, hihetetlen :lol: nagyon édes és gyönyörű baba.

KépKép
csige-bige
 
 


Wruska!
Nagyon szépek vagytok! Remélem. hogy gyorsan megoldódnak a gondjaid!

Eperkének is hatalmas gratula! várjuk a képeket!

Röné!
Dani is nagyon klassz srác!

tücsökbogár
 
 


Sziasztok Lányok,

Köszönjük a jókívánságokat. Hát végre itthon vagyunk.
Petra tökéletesen jó volt és jól is van, csak velem akadt némi probléma.

Az egész december 7-én kezdődött. Este 11kor tényleg elment a nyákdugó, ráismertem, most már tudom milyen. ÉS onnantól indultak a fájások. De elég rövidek voltak és rendszertelenek. Aztan 2től kezdtek rendszeressé válni. Nem indultunk egyből, mert úgy is reggel fél 8-ra kellett menni a kórházba. Végül 7-re értünk be, akkor már 10 percesek voltak. Becsöngettem a szülőszobára. Pont a dokim is bent volt. Megvizsgált, mondta, hogy 1 ujjnyira ki vagyok tágulva, de hogy tovább nem fog menni, mert a feneke nem tud lentebb jönni. Feltettek CTGre, kaptunk egy egyágyas szülőszobát. Aztán vártunk.
Végül fél egykor került sor a császárra, és
12 óra 46 perckor megszületett Petra.
Maga műtét nem volt szörnyű, csak az érzéstelenítés, kétszer kellett szúrni. De nem tudok visszaemlékezni amikor odahozták nekem megmutatni, nem voltam magamnal.
Aztán felkerültem az őrzöbe.
Minden jó volt másnap reggelig. Reggel fél 5-kor fel kellett volna kelnem, de nem tudtam annyira szédültem és nagyon feszített a hasam. De erőtt vettem magamon és meg egy palack infúzió után sikerült. Lemosakodtam egy kicsit, aztán vissza az ágy. Mondam a nővérnek, hogy valami szívárog a cső mellett, ami a vágásban volt. Tett rá egy gézlapot és ennyi.
9-kor lekerültem a gyermekágyas részlegre, gyanús volt, hogy mindenki olyan könnyen mozog, én meg csak fekszem. Én nem is kértem ki a babát, mert nem voltam jól. Jött a doki megvizsgált, hümmögött és elment. Aztán elvittek UH-ra, ahol megállapították, hogy 1 db 10X10-es és 1 db 8X4-es hematóma van a hasamban.
Vettek vért, aminek eredménye az lett, hogy a hemaglobinom 7.2-re leesett. Délre, pont mire megebédeltem eldöntötték, hogy akkor újabb műtét, és vért is kell, hogy kapjak. De mivel már ettem, csak szerda reggel csinálják meg. A dokim viszont nem hagyta, így végül is még aznap este 8-kor megűtöttek. Rengeteg vért vesztettem műtét alatt is, sokáig is tartott, intubáltak, altattak, én pedig ezeket nagyon nehezen viseltem. Szerda hajnalban újra az intenzíven ébredtem.
Aztán újra vérvétel, de még mindig nem változott a hemaglobin.
De vissza leküldtek a gyerekágyas részlegre, immár már 3 cső volt a hasamban.
Este megint szarul lettem, felmerült, ohgy újra intenzív és még két egység vér. De végül csak jobb lett a hemaglobin.
A három csövet péntek reggel vették ki a hasambol, addig azokkal kellett mozogni, szóval nehéz volt. Így Petrát nem is sokat láttam.
Csőkivétel borzalmas volt, mintha az agyamat szívták volna le, 4 réteg mélyen volt a hasamban.
Aztán már jobb volt cső nélkül. Végül vasárnap reggel volt varratszedés. És utána jöhettünk el.
Nagyon rossz volt, csak az tartotta bennem a lelket, hogy Petra jól van. És miatta hamar meg kell gyógyulni.

Most már itthon vagyunk, végre elfogadja a cicimet is, és szopizik is, már 70 gr is tudott. Sajnos nincs sok tejem, de remélem lesz még jobb is.

Na jó hosszú lettem!
Mindjárt jövök a képekkel!

Kép
eperke25
 
 


Kép Kép Kép

Ime pár kép, majd még jövök.

Puszi

Kép
eperke25
 
 


Eperke: mégegyszer óriási gratula nektek és örülök, hogy a nehézségek ellenére jól vagytok. Hát Petra egyszerűen gyönyörű. Az első képen mintha mosolyogna.
Sajnálom hogy komplikációk adódtak, de remélem már minden rendben lesz és boldogan babázol :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Eperke!

Szegénykém, akkor megszenvedted az egészet.....
Örülök, hogy már jobban vagy!
Gyönyörű, formás lányodról meg még még kérünk képeket.......
A tejcsi miatt ne aggódj, a 70 gramm szerintem nagyon jó (ha jól emlékszem Márk sem evett 70-100 g-nál többet).

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Szisztok,

Íme pár új kép Petráról:

Kép Kép Kép Kép Kép
eperke25
 
 


Eperke. Petra nagyon szép kisbaba!!! Látom, lesz már menyasszony jelöltünk :lol:

Mi is egyre jobban vagyunk, a tejcsim mennyisége is kezd - a fejés alapján látom - növekedni, aminek nagyon örülök és a sebem is alakul. Hamarosan arra is rátehetem ezt a kis gazfickót. Aztán szépen lassan elhagyjuk azt a fránya tápszert.

Azért néha a kaka kicsit nehezebben jön, akkor jobban esik neki a karunkban görnyedni, de fél óránál tovább még nem nagyon kellett ringatni, hogy aztán elaludjon és a kiságyba tegyük. szerencsére már az órát sem lessük, hogy mikor kell kelnie, mert szépen felkel három, három és fél óránként, van hogy két óránként, de legalább ez a stressz is lement rólunk, hogy a gyerek nem akar fel kelni és nekünk a legszebb álmából kell felébresztenünk, hogy egyen...Egyedül a fürdetésnél ébresztgetjük, ha úgy jön ki a lépés. Gondolom azért ezt viszonylag hamar megszokják a babák, nem? Mármint az esti fürdetés időpontját.. Tapasztalt anyukák, hogy emlékeztek?

Na majd még jövök, ha lesz időm.

Addig is vigyázzatok magatokra és a lurkókra és készülődjetek a karácsonyra. :lol:

Kép
wruska
 
 


Ja, és észépen gyarapodunk, pedig a múlt héten megint esett a súlya a kórházban a lázamnak és a visszaesett tejtermelődésnek köszönhetően, de tegnap este már 4210 grammot mértünk. És a köldökcsonkot is elhagytuk tegnap reggelre - az esti fürdetésnél meg is találtuk, úgy elbújt :wink:

Kép
wruska
 
 


Eperke!

Petra nagyon tüneményes!Látommindig alszik,mert csak olyan kép van róla :lol: :lol: 8) Remélem hogy akkor nyugis baba!
A 3.képen jót mosolyogtam.Elkezdtem számolni a kezeket :lol:

annus11
 
 


Eperke!

Mégegyszer gratula! Nagyon szép és húsos babád született!!!! Örülök, h jól vagy!

Wruska!
Kitartás menni fog minden hamarosan "lazán csípőből"! Mint ahogy a baba súlya is jelzi már ezt!

Annus! Visszamentem a 3. képre :lol: , nekem először fel sem tűnt a sok kéz... :lol:
merszi
 
 


Wruska!

Fel ne keltsd azért, hogy egyen, majd felkel ha éhes lesz... :wink:
Az elején én is felkeltettem ezért, ma már nem tenném (a doki nénink is ezt mondta, hogy felkelteni csak a koraszülötteket szokták).

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Mióta a sárgaság nincs rajta, én sem keltem fel. A védőnő és a gyerekorvos is ezt mondta, de kérték, hogy amíg nagyon sárga - addig aluszékonyabbak és lustábbak, keltsem fel. De mióta hazajöttünk a kórházból, nincs is rá szükség. :wink:


Egyébként nagyon köszönjük a dícséreteket, még jobban a tanácsokat. Sokat jelentenek ebben a hihetetlen bizonytalanságban.

Még egy fotó (ez mai):
Bocsánat, ha túl sok a kép

Kép

Kép
wruska
 
 


Hát Wruska, csodaédes Olika :lol: a haja pedig fantasztikus

KépKép
csige-bige
 
 


Eperke - nagyon nagy gratula Petra babahoz! Nagyon megszenvedtel erte, de remelem mostmar mindnen rendben van es elvezni tudjatok az uj csaladtagot. :lol: Nagyon edi a kepeken, gyonyoru baba.

Wruska - Olika is imadni valo! Koszi, hogy megosztod velunk a kepeket. A sero nekem is nagyon bejon. :wink: Ugy nez ki nalunk sem lesz alacsony sulyu a babo ha nem jon ido elott. Kedden (32w2d) mar 2.5 kg folott volt es :wink: meg majdnem van ket honap hatra. :shock: Iszonyu eroseket tud rugdosni is. :roll:

Hajni

KépKép
Kép
hajnski
 
 


Olika zabálnivaló!!!!

Hajni!
jaj de jó h jöttél!!!Pont a múltkor gondoltam rád,hogy mi lehet felétek :wink: Ha van időd gyere és mesélj kicsit :wink:

annus11
 
 


Hajni!
Ez szép teljesítmény! Így legalább nem kell aggódnod, mert ha picit korábban is érkezik, akkor is fejlett lesz már. Lehet, hogy neked is olyan kis husi babád lesz, mint Wruskának.

Wruska!
Nagyon édes Olika, olyan nagy fiúnak látszik! Ilyen súly mellett tényleg nem kell ébreszteni, hogy egyen. (Sőt szerintem a fürdés miatt sem, ha nagyon alszik és véletlenül kimarad egy nap, akkor sem lesz semmi baja). Bár nálunk nem volt napközben ilyen nagy alvó Csabi. Nálunk öt-hat hetes korára szokta meg, hogy mikor van a fürdés és akkor már ki tudta várni a végét anélkül, hogy sírt volna a kajáért. Most pedig az a nap legjobb része, el is tart nálunk egy óráig, mert masszázs van, meg játék és éneklés és mindeközben nudizik a drágám és végre nem melegíti a pelus.

Eperke!
Petra is gyönyörű. Örülök, hogy már jobban vagy!

tücsökbogár
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: