Új privát üzeneted érkezett!

Friday! Ha tudsz intézni egy orvosi diplomát így hirtelen, akkor mehet! :lol: Vagy egy dokit kell fizetni, aki ért is ahhoz, hogy mit lát, de hát az már viszi a pénzt...

Kép

Kép
monccs
 
 


Ja, és némi pénzmag is kéne.. úgy 20m..
monccs
 
 


Hi,

Beuka: üdv! Gratulálok mindkét gyermekhez! Akkor nagyjából egyszerre lehet majd szülinapi partit csinálni a gyerekeknek, nem? Panaszkodj csak nyugodtan, legjobb helyen teszed. Hú, táblázat? Jól hangzik :D . Megnéztem Botond képet, nagyon cuki! (2009-es képeket is kérünk :wink: )

Monccs: diplomát megoldjuk, az ecserin veszünk (libáért :lol: ). 20M, hmmm, akkor itt buktuk a projektet. Vonalzó???

Kép
Kép
friday
 
 

 
 

Szia Beuka! :D
Táblázaton én is gondolkoztam, de gondoltam várok még.

Rajtam eluralkodott a nátha.. Ez most nem hiányzott.. :(

Kép

Kép
monccs
 
 


sziasztok,

Sajnos nem tudok olyan gyakran jönni mint szeretnék, de azért igyekszem visszaolvasni.
Nem tudja valaki, mikor kell a védőnőnél jelentkezni? Állítólag ő adja a terhes kiskönyvet.
A gyömbért meg szerintem ki fogom próbálni, hátha segít. Van olyan, hogy egész nap émelygek. Viszont ami jó hír, eddig eléggé édességes voltam, állandóan tudtam sütit-csokit enni, most meg kb hányingerem van tőle, annyira nem kell. De legalább nem hízok :D Most a sósat kívánom. Reggelire a minél sósabb kifli jön be üresen... :D
Holnap uh, remélhetőleg már lesz szívhang is... Úgy várom..
Ja, hasi uh-on láttak valamit a májamon, amit nem tudnak, hogy mi. Azt mondták, hogy ha nem lennék várandós, küldenének ct-re. De most egyelőre kivárnak, hogy történik-e vele valami.

Szilvi

huszilvia
 
 


Szivli! A doki után szoktak védőnőhöz menni, amikor már van szívhang.
Reméljük a májaddal semmi baj.

Kép

Kép
monccs
 
 


Hi!

Huszilvi: májdologért szorítok, hogy rendben legyen. Mikor kell visszamenj kontrollra? Édességgel én is így vagyok, terhesen nem kell. Jól látod,nem hátrány ez a kilók felszedésénél :D . Aztán mikor megszületett a fiam, rá pár nappal hajnal 5kor arra keltem, hogy azonnal meg kell egyem azt a 3 rigójancsit a hűtőből. Több hónap után azok voltak az első sütik. Nem emlékszem volt e már annyira jóleső falat a számban, mint akkor.

Monccs: megfáztál? Szegényke :(, reméljük Dani nem kapja el!

Kép
Kép
friday
 
 


Sziasztok!

Beuka: Légy üdvözölve körünkben! :D

Monccs: Gyógyulj meg hamar!

Huszilvi: Kitartás, nem lesz semmi baj.

Édességre én sem vágyom (hál istennek).
Kérdés: Egész nap majd szétmegy a fejem, lüktet, legszívesebben fel sem emelném a párnáról. Lehet ezzel ilyenkor mit kezdeni, vagy majd elmúlik, addig csendben halódjak? :?

Dorka

Kép
traudorka
 
 


traudorka: homeos cuccot próbáltál már? vagy kapható a Paramax Rapid nevű dolog, amit terheseknek találtak ki, fájdalomcsillapító.

Kép

Kép
monccs
 
 


Sziasztok!!!

Végre itthon, jaj de fáradt vagyok!
Halljátok, szuper ez az ultrahang téma :) Nagyon élveztem!!!

A doki nagyon próbálkozott, de sajna nem tudta még hallhatóvá tenni a pici szívhangját, de visszahívott jövő hétre, sajna csak pénteken tudok majd menni, nagyon várom.

A gép szerint 5+5 napos kisemberünk. Számításaim szerint fiatalabb, de sebaj :)

Annyit mondott a hallható szívhangtól már jogilag is várandós leszek, akkor menjek védőnőhöz is, hogy az is beinduljon...

Hát csajok, repkedek!!!

A képet sajna nem tudom bescannelni még, de ami késik nem múlik :)
sz orsi
 
 


Sziasztok!

Monccs: Köszi az ötletet, holnap megyek beszerző útra!

sz orsi: Gratulálunk!

Dorka

Kép
traudorka
 
 


Orsi!
Repkedjél csak :lol: De az uh képet ne felejtsd el!

Kép

Kép
monccs
 
 


Hi!

Sz.orsi: gratulálok!

Traudorka: fejfájás borzalom. Remélem bejön majd amit Monccs írt, majd tudósíts légyszi.

Csütörtöki uh-sok beszámolóit várjuk :D!!!

Kép
Kép
friday
 
 


Sziasztok!

Meg volt ma az uh. Minden oké 12mm-es petezsákocska van. Viszont van valami alvadt vér is nem igazán tudta a doki mitől lehet . Remélem nem lesz emiatt semmi gond. Próbálok többet pihenni remélem felszívódik.
megpróbálom felrakni a képet a kistesóról :lol:

Szkennelni nem tudtam, csak lefotóztam Kép

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 


Sziasztok!

friday: Elmentem a patikába, vettem paramix rapidot, de egyenlőre nem vettem be belőle. Inkább estefelé, addig elvagyok.
A papírján mindenesetre az van, hogy tényleg szedhetik terhesek is, lázra is jó, meg fájdalomcsillapító.
Nem nagyon szeretek semmilyen gyógyszert bevenni, úgyhogy még kitartok. (Inkább alszom! :D )

áfonyácska: Gratulálunk!!! :lol:

További szép napot mindenkinek:
Dorka

Kép
traudorka
 
 


Sziasztok!

Sajna nem tudok most visszaolvasni,de este pótolom!!!
Ma reggel voltam uh!
7mm-es élő embriónk van!!!! :D 2 hét múlva kell mennem legközelebb uh-ra, aztán meg terhesgondozásra is be kell majd jelentkeznem....
Kép

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok:)

Én épp ma hívtam föl a dokit de csak 2 hétre (03.09.) tudott időpontot adni tehát az azt jelenti hogy akkor leszek kb 6 hetes..
Szerintetek nem késő?

Köszi előre is a választ:)
Vendég
 


* Vagyis 04.09 bocsi elírtam :)
Vendég
 


Áfonyácska! Gratula a 12mm-s tesókezdeményhez! :lol: Alvadt vér huss!!!

Dy! hurrá, hurrá! :lol: Szívhang is volt?

Gina! Szerintem ne aggódj, nincs későn. Hátha lesz már szívhang is, mire mész! :)

Jaaaj, lányok, végre ELADTUK a lakást!!! :lol: Kipengette a foglalót a vevőt, meg aláírta a papírt. :lol: Most jöhet az új lakás-kereső projekt..

Kép

Kép
monccs
 
 


Sziasztok lányok!!
tényleg olyan sokat írtok, hogy nincs is türelmem elolvasni minden hozzászolást, de láttam az uh képeket -gratulálok Nektek és drukkolok azoknak, akik még csak most mennek!!!

Beuka: Üdvözöllek itt, s a második babások táborában!!!! Azthiszem írtál a cukorról is, hogy magas volt, ebben a fórumban már ketten is vagyunk, akik nem mentek át a terhelési teszten annak idején. Megpróbálok vigyázni én is, de néha nagyon nehéz, pedig nem vagyok édesszájú, csak inkább szerintem berögződött az agyamba, hogy nem tesz jót és ezért még jobban kívánom. Így van ez minden tiltott dologgal!! :wink:

Gina: akkora már lesz szívhang is!!! Szóval jobb, ha akkor mész. Egyébként én a második látogatásomnál hallottam a szivecskéjét(majdnem 3 héttel ezelőtt) és akkor voltam pont 6 hetes!!

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Gina nekem 04.07re van első időpontom és akkor leszek 8,5 hetes :)

Kép
leda2002
 
 


Sziasztok!

Gratulálok mindenkinek a szvhanghoz és üdvözlöm az újakat is!

Ma voltam ultrahangon, már dobog a KisEmber szíve :-)

Kaptam fényképet is, ha sikerül, felteszem majd én is.

Annyira meg voltam lepődve, hogy a méreteit nem is kérdeztem meg.

4 hét múlva kell visszamennem, addig nincs más feladatom, mint szedni a vitaminokat, azt mondta a doktor.

Jaj, egész nap annyira émelygek, és mindenfélét össze-vissza ennék, pedig a héten egész ügyesen tudtam vigyázni.

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Hi!

Áfonyácska: Gratulálok! Alvadt vér mondjon le!

Traudorka: igen, Monccs jókat javasol. Nekem szoptatás alatti fejfájást intézte el :D , majd akkor is bizalommal fordulj hozzá :wink: .

Dy: király! Gratulálok! Jól emlékszem, Te vártál 7 évet erre a pillanatra?

Gina: szerintem is elég akkor. Első gyerekem 9 hetes volt, mire elmentem dokihoz. :roll: ,őőő, bár akkor azt mondta előbb is meglátogathattam volna. Ha nincs panaszod nyugodtan várjál csak. Ha pedig nem érzed jól magad, azonnal fordulj orvoshoz. Max. megnyugtat.

Moncccs: lakás: szuper hír! És Te mikor keresed fel a dokidat, hogyhát ez a projekt is haladjon? :lol:

Betty: Iliasz Görögországban született? A cukorterhelés ott nincs terhesgondozás alatt vagy dokifüggő? Nem értettem. Ennek nekem is utána kell járjak, de sajnos a svájci-magyar topikon "nagy ívben nem válaszol senki" :evil: (csak fél éve vagyunk itt, fiam hazai termék :lol:, otthon kötelező)

Kankalin: amit kívánsz azért edd meg bátran, azt a gyereked akarja, Tőle pediglen nem vonhatja el az ember :wink: .

Leda: szia! :D

Itt ritka szutyok az idő, tegnap azért kivittem magunkat a szakadó esőbe, de csak rosszabbul lettem, friss levegő csak ártott...vagy már az sem segít az émelygésemnek :roll: .

Kép
Kép
friday
 
 


Sziasztok! Üdv az újaknak!

Tegnap én is voltam dokinál és végre megnyugodhattam progeszteron ügyben. Azt mondta, hogy tök fölöslegesen ugráltattak hetente vérvételre, főleg úgy, hogy nincs semmi panaszom. Csinált UH-t is, de elég kezdetleges gépe van, de azért látszódott a lényeg! :) Nagyon szép kis petezsákom van! :) Jövő héten kell mennem a klinikára, ahol megnéznek profi UH-val, akkor már szívhang is lesz! :)

Valaki írta, hogy a SOTE II-ben fog szülni! Én is ott tervezem, oda kellene mennem UH-ra, csak otthon hagytam a telefonszámot! Estleg nem tudnátok nekem megírni a számot? Előre is nagyon köszi!!!

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Kacsi: http://www.sote.hu/intezetek/?inst_id=63 ott ez van: 459-1500/3212. Én is ott szültem, Monccsal együtt. Ki az orvosod?

Kép
Kép
friday
 
 


Friday!

Köszi a gyors választ! Így már ismerős a szám, csak a 490-1500 után valami hosszabb szám volt a papíromon. Az nem lehet, hogy valami egyéni hivatkozási szám? Mert akkor ma már nem tudok bejelentkezni.... Egyébként ha hétfőn hívom őket, akkor van esélyem arra, hogy csütörtökre vagy péntekre kapjak időpontot? Amúgy Ács Nándor az orvosom. Neked ki?

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Hi,

Kacsi, szerintem ezen a számon azért érdeklődj nyugodtan, max. megadja a másik melléket. Bevallom én csak ctg-re telefonálgattam a vége fele. Nem Ács volt a dokim, de szobatársaim között volt, akiknek ő volt.

Kép
Kép
friday
 
 


Kankalin: gratu a szívhanghoz! :)

Friday: ez a projekt halad magától is, nem kell ahhoz uh. :lol: Én majd 2 hét múlva szándékozom dokihoz menni.

Itt pedig ritka szép napos kellemes idő van, 12 fok körüli hőmérséklet, a játszó is megtelt. :)

Kacsi: én fogok/tervezek a SOTE II-n szülni. Én Bakos dokihoz járok, és neki külön van uh-ja, úgyhogy nem tudom, hogy a rendeléses uh-nak mi a száma. Ács Nándor nem a legolcsóbb, úgy hallottam. Régóta jársz már hozzá, rendes, alapos?

Kép

Kép
monccs
 
 


Monccs, Friday!
Köszi az infókat! Van a dokinak UH-ja, csak nem a legmodernebb, ezért küld el a klinikára. Egyébként még most voltam nála életemben másodszor, nekem szimpi, alaposnak tűnik, és ami a legfontosabb számomra, hogy úgy vettem észre, hogy nem paráztat fölöslegesen. Nem tudom, hogy mennyiért vállal szülést, viszont a terhesgondozás magánban 8000. Amúgy már annyi nődokiban csalódtam, ha benne is fogok, akkor gondolkodás nélkül keresek mást, bár remélem nem lesz rá szükség... Monccs! Az mit jelent, hogy nem a legolcsóbb? Meg fogja mondani előre, hogy mennyi a tarifa?

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Sikerült bejelentkeznem UH-ra! Jövő hét pénteken megyek 13 órára. Azt még nem tudom, hogy fogok ellógni a melóból, mert épp határidős munka lesz, de majd megoldom valahogy!

Kacsi

Met kezdete: 2009
kacsi80
 
 


Kacsi: én csak másoktól hallottam, hogy sokat kért a szülésért a klinikai dokikhoz képest. De ha alapos, és rendes, akkor az minden pénzt megér. :wink:

Kép

Kép
monccs
 
 


Kacsi: az a legfontosabb, hogy Te bízz benne. Ha pedig megcsorbul a bizalmad további 100 orvos áll rendelkezésedre. Szerintem nem baj, (sőt, fontosnak is találom), ha már az elején megkérdezed mennyi a honorárium a szülésnél. http://www.sote.hu/intezetek/hirek/hir. ... ews_id=972 még ezt ajánlom figyelmedbe :D (most utána számoltam, lehet a szeptemberben induló csoportnál már ott is fognának Téged a szülőszoba látogatás után :lol: )

Kép
Kép
friday
 
 


Sziasztok!!
Friday: most láttam csak hogy Svájcban élsz!!! Régóta? Milyen az élet odakint? Persze Te is feltehetnéd nekem ugyanezeket a kérdéseket.
Igen, Iliaszom itt született, már 7 éve élek itt Korfun és azóta ismerem a férjemet is. Idén lesz 5 éve ,hogy összeházasodtunk és 2007-ben jött a kisbabánk. Nem tudom hogy van nálatok, de itt vagy biztosított vagy és így kapsz támogatást mind az orv. -i vizsgálatokra (ha nem magánorvoshoz mégy), illetve a laborra és a gyógyszerekre is, sőt a szülésre is, de ha a kórházban (s nem a magánklinikán)szülsz akkor ingyenes. Itt a magánorvosok sokkal megbízhatóbbak bár nagyon drágák.(egy rendelés min.50 euro) a labor 25 eurónál kezdődik és a csillagos ég a határ. A gyógyszerek pedig kb.7 eurónál kezdődnek és kb. 15-euig mennek. Szóval nem egyszerű. A cukor esetében ha a terhesség elején nincsen semmi panaszod, illetve nem jelent meg a cukor a vérben, akkor csak a 7-dik hónap után nézik (terhelési teszt) és utána elküldenek egy diavitologoshoz, aki diétát készít és kordában tartja a cukrodat. Plusz 50 euro minden egyes látogatás. Én inzulinoztam is és mértem a cukromat 3-szor egy nap-jó hogy volt gépem hozzá, de a kis papír, amit beleteszel szintén egy vagyon.(50 euro egy doboz)
Szóval hála a drága férjemnek hogy dolgozik ránk és megbírkózunk az anyagiakkal, bár idén nincsen még új biztositása és ezért teljes árat fizetünk mindenre. De nem baj, csak legyen minden rendben még ha ennek az az ára hogy sokkal gazdaságosabban élünk majd!!!!!!!Elvégre a gyerekeknél és az egészségüknél nincs is fontosabb dolog a világon!!!

KépKép
KépKép
betty76
 
 


Sziasztok!

Most találtam Rátok! Nagyon jó nézni és olvasni, hogy mindenki novemberi babát vár. Gratulálok a téma ötletgazdijának.
Órák óta kerestem egy oldalt ahol egy cipőben járó csajok eszmét cserélnek.
Én eddig soha nem társalogtam a neten, de ígérem hamar belejövök.
na gyorsan magunkról:
6 hetes és 2 napos terhes vagyok, nov. 18-ra vagyok kiírva.
kutya bajom, azon kívül, hogy rengeteget alszom, így részvétem azoknak, akik sokat hánynak vagy hányingerrel küzdenek.
Annyit érdemes tudni rólam, hogy 2 évig váértunk a csodára, de végre itt van.
Ma voltam az első uh-n 2cm-es petezsákocska van / ami a doki szerint remek/ és benne a szikhólyag kb 4-6 mm.
De szívhang még nem volt!!!! :( :(
Ezen halálra aggódom magam azóta!

Írjatok kinek mi volt a tapasztalata! a doki szerint ez így tökéletes, és kb 1,5 hét múlva kell mennem újra. Egyébként megbízom benne, de sok helyen olvastam, hogy ilyenkor már lehet szívhang.
Akkor nekem miért nincs?
Aki okosabb az ügyben annak nagyon megköszönöm a választ!

Kép
lejmi
 
 


Sziasztok,

Lejmi, ne aggódj, nekem azt mondta tegnap a doki, hogy talán látunk már szívhangot és nagyon meglepődött, hogy volt már.

Friday, köszönöm a biztatást, nem is vonom meg magamtól a finom falatokat.

Én is a SOTE II-n szeretnék szülni. Nekem Bánhidy az orvosom. Remélem, minden rendben lesz. Bár első vizsgálat után csak annyit mondott, hogy vigyázzak magamra és egy hónapig ne lásson.

Monccs, gratulálok a lakáseladáshoz!

Áfonyácska, Neked kitartást a felújításhoz.

Nekünk jól halad a munka, remélem, Húsvétra minden elkészül és hazaköltözünk végre.

Lányok, Ti kivel osztottátok már meg a Nagy Hírt?


Üdv.,
Zsuzsi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok!

Nagyon szép ultrahangos képeket láttam és gratulálok a gazdáiknak!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kaviar 2009.05.07 22:02-kor.
kaviar
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak!

Monccs: Bevált a gyógyszer, köszönöm. Gratulálok az eladáshoz.

Kaviar: Szerintem még ne mondj le róla, nem lehet, hogy a hormonszinted még alacsony? (vagy én kérdezek hülyeséget... :oops: ) Kitartás, szurkolunk!!! :D

Kankalin79: Nálunk a kinek mondtuk el kérdést ketté lehet venni: én kinek és Ő kinek!!! :lol:
Én nem akartam sok emberkének elmondani, de neki, amióta a teszt pozitív lett, mindig eljár a szája. Nem bírja megállni, ha olyan emberrel találkozik, aki még nem tud róla, vigyorogva közli a jó hírt.
Az esküvő is az Ő ötlete volt, aztán most én szervezhetem a dolgokat.... :lol:

Legyen szép hétvégétek!
Dorka

Kép
traudorka
 
 


Helló!

Betty: mi csak augusztus óta élünk itt. Egyelőre nem nagyon értem a rendszert. Nekünk alap biztosításunk van, havi kb. 150 Frank a rám eső rész (biztosítás nélkül itt nem is tartózkodhatnánk). A terhesgondozásra nincs önrész. A szülésnél pedig választhatok magánklinikát (kb. 2000 Frank), de jó nekem a sima kórház is :lol: . A férjem már látta az itteni szülészetet, Ő ment el a szomszéd asszonyért és nagyon tetszett neki (mármint a kórház :lol: ). Húha, ez a cukor dolog nem hangzik túl jól, van rá esély, hogy a második terhesség alatt már ne legyen? Ha igen szurkolok Neked, hogy így legyen! Aztán, hogy milyen itt az élet? Hááát, bevett válaszunk erre: nem könnyű, de nem bántuk meg. És Te, hogy érzed ott magad?

Lejmi: üdv. köztünk! Okosabb nem vagyok az ügyben, de ha az orvos azt mondta minden rendben, akkor tuti így van :D . Ebből gyerek lesz :lol: . Kismama, ne légy türelmetlen, 9 hónapot kell kihúzni valahogy, dőlj hátra, nyugi, minden okés :D . Rajtam is álomkor ül, alig várom a gyerekem déli alvásidejét, de sajna sose tud annyit aludni, hogy nekem elég legyen.

Kankalin: nálunk az egyik tesóm és Monccs tudja csak "A hírt". Édesanyámnak április közepén lesz szülinapja, majd ez lesz az ajándék és akkor adjuk közhírré. Könnyű titokban tartanunk, hiszen 1000 km-re vagyunk a családtól. Üdv. a sote II-es klubban :D , akkor neked is ajánlom a linket, amit Kacsinak írtam.

Kaviar: és dokihoz mikor mész el?

Borzalom ez a hányinger ........:?

Kép
Kép
friday
 
 


Traudorka: a férjek ilyenek, pletyós a szájuk :lol: . Esküvőszervezés nem egy egyszerű feladat, hajrá hozzá! Mikor lesz a nagy nap?

Kép
Kép
friday
 
 


Sziasztok,

Traudorka, gratulálok az esküvőhöz, biztosan ügyesen megszervezed. Jaj, ezek a férfiak nagyon pletykásak :-)


Friday, én is Anyukám szülinapi ajándékának szánom a bejelentést.
A SOTE II-n találkozunk :-) Köszönöm szépen, megnéztem a linket. Remélem, néha el tudok majd menni a munkából. A szülőszobát mindenképp szeretném megnézni, még csak tévében láttam.

Kaviar, drukkolunk!

Mi még titokban tartjuk (bár fogalmam sincs, hogy bírtam ki eddig), hétfőn elmondjuk a húgomnak és ha hazajutunk a szülőkhöz a jövő hét végén, akkor nekik is. Egyébként az április 23-i vizsgálat után tervezzük a Bejelentést.

Ti szedtek vitaminokat?


Szép hétvégét mindenkinek,

Zsuzsi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Sziasztok!

Kankalin: köszi a megnyugtató szavakat, most kicsit hátradőltem. :D
A mii várható időpontunk 11.18. Nagyon egy időben járunk.
Lehet hogy a szülőszobán is találkozunk? :o
én most keresek dokit, mert eddig a Kaáliba jártunk, a korábbi dokimmal, meg nem voltam megelégedve.
Ajánlották nekem a Sote II-n dr. Timmermann Gábort.
Tud róla valaki valamit? :roll:

Friday: Neked is köszi az optimizmust, én is így állok a dolgokhoz.
Szerintem az alatt a 2 év alatt amíg vártunk a kis jövevényre, addig is az optimizmus tartott életben.
ja! és kitartás a hányingerhez. nekem nincs, de nagyon átérzem.
Korábban a magas prolaktinom miatt szedtem egy gyógyszet, amitől kb. 2 hónapig folyamatos hányingerrel éltem. borzalmas volt. :oops:

traudorka: én is gratulálok Nektek a lagzihoz. Jó kis meló lesz a szervezés. Kitartás hozzá!!!!!! 8)

Valaki kérdezte korábban a vitaminokat. Én Femibiont szedek minden másnap. Nagyon hasonló az Elevitez, de annál már újabb készítmény. Elvileg azt is naponta kell szedni, de a dokim azt mondta elég minden másnap, mert nagyon éhes leszel tőle. Mellékhatása nincsen. Szóval ajánlom .

Még valami!!
Valaki megsúgja hogy kell ilyen jópofa vonalzót kreálni?

előre is köszi és mindenkinek jó hétvégét, üdv

Kép
lejmi
 
 


Sziasztok

Nem győzök visszaolvasni,annyit termeltetek! :lol:

Monccs,és Mindeki
azt hiszem nem írtam le eléggé egyértelműen a dolgot. szóval 7mm-es embriónk van,dobogó szivvel!!!! :D :D

Friday
nem jól emlékszel,nem mi vártunk 7 évet erre a babára.....

Kaviar
nem kellene elmenned a dokidhoz? Lehet,hogy mégis babás vagy, csak még a teszt nem mutatja ki....

Házfelújitók,költözők: Kitartás!!!! remélem,hogy hamarosan élvezhetitek munkátok gyümölcsét! :wink:

nálunk a szülőkön, és nagyszülőkön és persze egy-két jó baráton kivül nem tudja még senki...

Vitaminok: nekem a FEMIBION 800-at kell szednem+Magne B6-ot.+ Van egy kis genetikai rendellenességem,mert Heterozigóta Leiden mutációm van (mélyvénás trombózis hajlam genetikailag) ezért minden nap szúrnom kell magam Fraxiparine-nal (véralvadásgátló). 3 napja kezdtem el, és szülés után hat hétig kell szúrni minden nap... :?

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, én pénteken voltam dokinál, aki megállapította, hogy 9 hetes terhes vagyok. Már van egy fiam, most januárban töltötte be a 3-at.
Amúgy nagyon rosszul vagyok, állandó hányinger kerülget, minden nap hányok, a húst nem szeretem, és minden kajától undorom van, de persze azért próbálok enni. Az elsővel is így voltam.
Kinek mi a tapasztalata, ha ugyanolyan gondjaim vannak a terhesség alatt akkor ugyanolyan nemű lesz a babám? Most kislányt szeretnénk.

Kép
Kép
beanic
 
 


Beanic
én igazából nem tudok tapasztalatokról írni,de nagyon kiváncsi vagyok ezekre a dolgokra én is. A hús az nekem sem jön be! hányás,hányinger szintén megvan....

Kép Kép



Gréta és Dy
*dy*
 
 


Sziasztok,

Beanic, üdvözöllek, gratulálok, gyere gyakran! Nekem ez az első terhességem, talán a tapasztaltabbak tudnak neked tanácsot adni a rosszullét és a baba neme közötti összefüggéssel kapcsolatban. Egy ismerősömnek 2 lánya és 1 fia van, 6 hónapig hányt mindhárom gyerekkel, szóval ha ebből indulunk ki, bármi lehet. Szerintem alkat kérdése.

Én még nem hánytam, 2-3 hányingeres napom volt, remélem, megúszom, vagy korai még reménykedni?

Lejmi, bizony, még az is lehet, hogy a szülőszobán találkozunk :wink: Lesz szívhang is hamarosan, ne aggódj! Nem hallottam semmit Timmermann doktorról, de biztosan lesz valaki, aki tud segíteni.



Én is femibion 800-t szedek az orvosom tanácsára és 500 mg Magnéziumot. Mindezt csütörtöktől. Előtte Elevitet szedtem saját felhatalmazásra és MagneB6-t. Hadd ne mondjam, megettem volna még a vasszeget is. Ma nem voltam annyira éhes, de lehet, hogy azért volt, mert egész nap pakoltuk a lakást.

Zsuzsi

Zsuzsi

Kép
kankalin79
 
 


Lejmi! szia! 7-8. héttől szoktak általában szívhangot kimutatni, szerintem még korai volt, aggodalomra semmi ok! :) Timmermann dokit én sem ismerem.

Traudorka! Az én férjem is ilyen volt az elsőnél, pedig megbeszéltük, hogy nem mondjuk el senkinek a 12. hétig. Szervezésekről pedig ne is beszéljünk, mindent nekem kell mindig csinálni..

Kankalin: én Elevitet szedek, úgy gondolom, hogy rámfér, mert a majd 2 két évig tartó szoptatás eléggé kimeríthette a vitamin és ásványianyag raktáraimat.

Beanic: Üdv! :) Kitartás, majdcsak elmúlik az a fránya hányinger.. Szerintem az, hogy milyen nemű a baba, nem függ attól, hogy a két terhesség között van-e különbség. Úgyis minden terhesség más és más. Szurkolok, hogy kislány legyen! :)

Akik szedik a magnéziumot, azok miért??

Kép

Kép
monccs
 
 


Sziasztok lányok!

Sajnos tegnap reggel rámtört a hányinger, majd ez átment cselekvésbe is, azóta sem vagyok valami fényesen.
Korán örültem, hogy megúszom.... :?

Beanic: Üdvözöllek körünkben, a rosszullétek ügyében már együtt érzek mindenkivel, ez maga a pokol... :evil:

Én Gravidát szedek, az orvosom ezt ajánlotta. Éhesnek éhes vagyok, de ha eszem, akkor meg rosszul. Nem tudom, melyik a jobbik. Mindíg a másik tűnik annak... :D
Az orvos nekem azt mondta, ha nagyon hányóssá válok, akkor szedjek magne B6-ot. Egyenlőre nem szedem.

Remélem szép napja lesz mindenkinek!

Dorka

Kép
traudorka
 
 


Ja,

friday: május 23.-án, ha sikerül mindent elintéznem... :lol:

Kép
traudorka
 
 


Sziasztok!

Hát én csatlakozom immáron a russzullevők táborába!!!
Bár annyira nem gáz, néha totál semmi máskor máskor meg alig élek:(
Nekem nem is igazán hányingerem van, hanem folytom marja a gyommrom v.mi (éhség) ha eszek kb 5 percig jó aztán megint mintha egy hete nem ettem volna.

Beanic!

üdv!
Szerintem se függ össze a hányós korszak a baba nemével, ez csak régi babona. Én korábban azt halottam a fiúsok hányósak ettől függetlenül én a lányommal voltam az.......


Mára már tök kész vagyok...........végeztek a munkások, még hétvégén mondhatnám, hogy "kiraboltak" :evil: most viszont locsolgathatom a művüket:)) míg én locsoltam addig Anna iszap fürdőt vett :roll: alig bírtam bevonszolni nyakig vizesen sárosan. Aztán addig piszkált egy szódás flakont míg szétrobbant..................szerencsére semmi baja nem lett a gyereknek.


Második babások!!!!
Volt v.ki akinek az első terhesség alatt extra sokat keményedett a hasa??
Mert nekem igen :cry: és szeretném valahogy megelőzni most. Van v.mi tipp....????

Kép

Kép

Enikő
áfonyácska
 
 


Sziasztok!

A hányósok táborának üzenem első kézből:
Én az első bébivel vagyok terhes, és még csak nem is hányok /nem ér utálni :) / , de előtte hormonprobléma miatt szedtem egy bormocriptim nevű gyógyszert, amitől rettenet hányingerem és rosszuléteim voltak majd 2 hónapig :oops: . Azt hittem megőrülök, míg végül a doki tanácsára elkezdtem mellé B6-ot szedni, és az segített. Mivel terhesség alatt szedhető a magne b6 ezért javaslom próbáljátok ki, vagy kérdezzetek rá a dokinál. Nekem majdnem teljesen elmúlt tőle a hányás, hányinger. A sima b6 tabletta azt hiszem csak orvosi felügyelet mellett szedhető, mert az erősebb.
Ha már ez sem segít akkor csak kitartást tudok küldeni Nektek.

Áfonyácska: úgy tűnik a terhesség alatt sok a savad. Borzasztó lehet. Ilyenkor valóban csak az segít, ha sokszor eszel keveset.
Kitartás. Asszem savlekötőt is majd csak az utolsó harmadban lehet szedni.
A haskeményedésre a sógornőmnek a doki a magne b6-ot javasolta, és az segített is neki!!! Próbáld ki, hátha!

Monccs: Neked is köszi az infókat. azóta én is jobban utánanéztem és kicsit megnyugodtam .
Jöv kedden /04.07/ megyek újra, akkor majd írom az újabb híreket.

Kankalin: nekem is volt 2-3 hányingeres napom még az elején, de ahogy jött úgy ment. Szóval szerintem reménykedhetsz, talán már megússzuk a dolgot. Az a legritkább, hogy valaki a 7.héttől lesz hányós. Általában addigra már vagy az vagy nem. Bár nyilván lehetnek kivételek. Reméljük nem mi leszünk azok. :D

Kép
lejmi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: