Új privát üzeneted érkezett!

Képzeljétek, nagyon fáj mindkét vesém, mit tegyek? Gyógyszert nemigazán akarnék szedni.

Kép
mona76
 
 


mona76 írta:Képzeljétek, nagyon fáj mindkét vesém, mit tegyek? Gyógyszert nemigazán akarnék szedni.


KAmilla vagy zsurlófű tea?...

KZsuzska

Kép
kzsuzska
 
 


sziasztok, bekukkantok ide is:)
csak annyit szeretnék kérdezni,hogy most gondolkoztam el azon,hogy nekem nem írt a doki olyat,hogy szívhang, vagy pulzálás, vagy ilyesmi. annyir írt,hogy élő embrió látható....ez ugye azt jelenti,hogy volt szívhang??? :) (jókor gondolkozok ezen, ez már dec. 20-án volt :) ...)
egyébként a rosszullétem kezd mérséklődni, ma töltöttem be a 9. hetet. tegnapelőtt voltam nagyon rosszul. de ma jobb :)
mindenkinek szép napot!!!
dimet
 
 

 
 

Sziasztok!

Örülök, hogy a tegnap orvosnál járók szuper hírekről számoltak be:)
Habár, már van egy csimotám, azt elfelejtettem, hogy mikor is van uh vizsgálat. Tudja valaki? Azt tudom, hogy 12 hetesen van az ún. genetikai uh., de utána?

Mona!
A melegítés melegvizes gumipalackkal vagy elektromos melegítőpárnával nálam be szokott válni. Vagy jól bugyoláld be magad néhány plédbe:)

Dimet!

Azt hiszem az én papíromra sem írták rá, hogy lüktet-e a szivecske, csak azt, hogy élő magzat ábrázolódik. Szerintem a két dolog jelen esetben ugyanazt jelenti. Nekem a doki megmutatta, hogyan "dobog a szivecskéje" a babónak és így, hogy elmagyarázta, mit kell látnom, én is jól láttam, pedig még csak 6-6,5 hetes volt akkor. (dec. 20-án:))

Ma voltam vizsgázni, nagyon vicces volt, a tanár kiment, mi meg hangosan "megfejtettük" a tesztet. Öröm ilyen vizsgákra bemenni:)

Üdv.
Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Mona, Purc,

örülök, hogy rendben van nálatok minden.

Mona, szerintem a 10 mm 6 hetes terhességnek felel meg, nekem 6+3 - nál volt 10 mm.
ma is voltunk UH-n, ma pedig 13 mm :D

Purc,

jó ritkán csinálnak ott Uh-t. nekem a következő a 9. héten lesz, utána pedig a 12 héten genetikai UH.

Emma

Te elköszöntél már a Kaáliból? nekem ma azt modta a doki, hgoy tulajdonképpen nem szükséges többször oda mennem, mert ő ezt egy stabil terhességnek látja.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


zsuzsi73!

Mi is úgy gondoljuk, hogy 6hetes lehetek :)
Én meg mikor bent voltam a dokinál, annyira boldog voltam, hogy elfelejtettem mikor kell legközelebb mennem :oops: majd jővőhéten felhívom, biztos bolondnak néz :roll:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok Kismamák!
Már hetek óta olvasgatom a fórumot, s ha nem gond csatlakoznék hozzátok.
Mi már 3 éve küzdünk babáért és most novemberben - 3 sikertelen és egy korai vetéléssel végződő lombik után- csoda történt velünk: spontán úton terhes lettem. Most
Az előzmények miatt igazából még én sem merem elhinni, hogy egy babóka van a pocakomban, aki most 8 hetes... s nagyon félek nehogy elveszítsem.
Már két hete küzdök a szinte egész nap jelenlévő hányingerrel, de ez bízom benne, hogy jót jelent.
mirosz
 
 


Sziasztok Kismamák!
Már hetek óta olvasgatom a fórumot, s ha nem gond csatlakoznék hozzátok.
Mi már 3 éve küzdünk babáért és most novemberben - 3 sikertelen és egy korai vetéléssel végződő lombik után- csoda történt velünk: spontán úton terhes lettem.
Az előzmények miatt igazából még én sem merem elhinni, hogy egy babóka van a pocakomban, aki most 8 hetes... s nagyon félek nehogy elveszítsem.
Már két hete küzdök a szinte egész nap jelenlévő hányingerrel, de ez bízom benne, hogy jót jelent.
mirosz
 
 


mirosz írta:Sziasztok Kismamák!
Már hetek óta olvasgatom a fórumot, s ha nem gond csatlakoznék hozzátok.
Mi már 3 éve küzdünk babáért és most novemberben - 3 sikertelen és egy korai vetéléssel végződő lombik után- csoda történt velünk: spontán úton terhes lettem.
Az előzmények miatt igazából még én sem merem elhinni, hogy egy babóka van a pocakomban, aki most 8 hetes... s nagyon félek nehogy elveszítsem.
Már két hete küzdök a szinte egész nap jelenlévő hányingerrel, de ez bízom benne, hogy jót jelent.


Szia Mirosz!!

Vigyázz magatokra nagyon, és akkor nem lesz semmi baj! :wink:

KZsuzska

Kép
kzsuzska
 
 


Sziasztok Kismamák!

Üdvözlet Mirosznak! Csodák márpedig vannak! :D

Emma, Purc és Mona: gratulálok a jó UH eredményhez.

Zsuzsi73: nem egyértelmű, hogy a II. klinikán, vagy a II. kórházban voltál. Én a II. kórházban szültem (és a méhen kívüli terhességemet is ott fejezték be), az orvosom neve Sári Tamás. De ő a klinikán és a kórházban is szokott lenni, egyszer itt, egyszer ott. Amúgy annak idején nagy szerencsém volt a méhen kívüli terhességgel, mivel még idejében (kb. 8 hetesen) felfedezték, nem kellett azonnal megműteni, hanem vállaltam, hogy egy kísérleti szakban lévő infúziót adjanak, így a baba a petevezetékben felszívódott. Nem éreztem semmit, csak lelkileg viselt meg nagyon. Erről többet nem is akarok most írni, nehogy valakit rosszul érintsen.

Én legközelebb január 25-én megyek orvoshoz, akkor fog újra UH-ot csinálni. Amúgy 4 hetente kell járnom hozzá, a Márkkal is így volt, minden alkalommal volt UH vizsgálat is. Remélem legközelebb tudok majd képet kérni, akkor én is megpróbálom feltenni.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Üdv Mirosz!

Iszonyú nehéz múlt áll mögötted! Nagyon vigyázz magadra!

Voltam ma vérvételen, 4 kémcső vért vettek le. Ti voltatok már ezen az első vérvételen? Nektek milyen vizsgálatra kell elmenetek? Nekem ha megvan az eredmény, akkor azzal együtt kell mennem a Belgyógyászatra és ezután mehetek majd az eredményekkel a következő uh-ra.

Mona, bugyoláld be jól magad! :)

Kép
nap12
 
 


Nap

mihez vették le a vért? milyen vizsgálatokat csinálnak?

Márkanyuka

II kórházban műtöttek engem. az van a kálvária sugárúton, nem? Sári dokiról nagyon sok jót hallottam már. nekem Atif volt az orvosom.

Mirosz

üdv. a csapatban. ne gondolj semmi rosszra. mi, lombikosok sokkal jobban félünk, vigyázunk, hisz hosszú út vezetett el idáig, de próbálom én is minimálisra csökkenteni az aggódást.

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Én csak a 12. héten megyek újra Uh-ra. Nekem eddig még semmiféle vizsgálatról nem beszéltek. Habár nekem a terhességtől függetlenül ugyan, de az elmúlt hónapokban mindenféle vérből, vizeletből kimutatható és röntgen vizsgálatom megvolt.
NAP12!
Tőled mi célból vették le a 4 kémcső vért?

LÁNYOK!
Közületek, aki Elevitet szed, szed még mellé külön folsavat is, meg B6-ot?
Eddig én azt gondoltam, hogy az elevitben pont annyi folsav van, mint amennyire a babának szüksége van, de ma egy ismerősöm azt mondta szedjek folsavat is.
mirosz
 
 


Mirosz

én elevitet és magne B 6-ot szedek. szedni kellene még folsavat is? és abból mennyit?

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Sziasztok,

Aranyosak vagytok köszi. :lol:

Mirosz Üdv köztünk. Nem lesz semmi baj! Le a kalappal előtted min mentél keresztül, de most már ott a baba a pocóban :lol:

Folsavat én is szedek külön, a magnézium, és a terhességi vitamin mellett, és néha néha beveszek egy kalciumot is. A folsavat csak javasolni tudom, hogy egyétek. A B6 50 mg-os állítólag jó a hányinger ellen, itt sajna nincs magne B6, és külön nem merem bevenni, nehogy egész nap éhes legyek. :(

Zsuzsi, hát szerintem is marha ritkán van itt UH, de legalább most volt, valakinek az elején nincs, ezt az orvos dönti el. Legalább tudom, hogy jó helyen van a baba, és minden ok.

MIndekinek jó éjt!

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Zsuzsi elfelejtettem a folsavból 400 mcg a javasolt.

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Bocsi, hogy így szakaszosan írok, de annyira fáradt vagyok, és nem vettem észre, hogy napnak 4 kémcsövet vettek le.
Nekem 6 -ot vettek, igaz nem voltak nagyok, vagy csak a boldogságtól nem tűnt annak. :lol: UH után volt már.

Itt biztosan néznek rubeola, bárányhimlő, toxoplazmózis, clamydia, gonorea, TB, HIV vírust, hepatitiszt, szifiliszt, Rh összeférhetetlenséget, genetikai betegségeket. És azt, hogy van-e valamiylen fertőzés a szervezetben. Ezeket tuti, de lehet másokat is. Otthon azt hiszem nem mindet nézik, de szerencsére nem is ennyire elterjettek ezek a betegségek.

Most már tényleg eldugultam

Purc

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Sziasztok!

A védőnő utalt be erre a vérvételre és azokat nézik nagyjából amit Purc írt. Bár nem ennyire részletesen, de a rubeola, bárányhimlő, HIV vírus és még cukor vizsgálat benne van. 5 dolgot néznek összesen, nem jut eszembe az 5.

Én elevitet szedek, és napi egy tabletta folsavat is. Nekem is ajánlották mindenképp a folsavat.

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!!

Én Elevitet és folsavat szedek. A doki nagyon megdicsért, hogy szedem. Mert a folsav az elején elengedhetetlen a gerinc képződése miatt! :wink:

KZsuzska

Kép
kzsuzska
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok a csapathoz? Pár hete olvasgatlak Benneteket és sokszor olyan, mintha magamat hallanám.
2 kisfiú anyukája vagyok ( 8 és 2,5 évesek ) és mi is augusztusra várjuk a kistesó érkezését, 19-re vagyok kiírva. Rájöttem, hogy mennyire nehéz két gyerek mellett terhesnek lenni. Egyfolytában álomkóros vagyok, ráadásul egész nap kínoz a hányinger. A főzés kész szenvedés! Érdekes dolog ez a hányinger: a nagyobbik fiammal semmi bajom sem volt, a kicsivel viszont 9 hónapig szenvedtem a hányingertől. Egy darabig abban bíztunk, hátha ő kislány és ezért kínlódok, de igen hamar megmutatta, hogy bizony ő is pasi. Most újra reménykedem. A fogamzás után már kb. 10 nappal kezdődött a hányinger, csak akkor még a közelgő mensi jelének véltem. Azóta egyre erősebb. A hasam is fájdogál, sugárzik a combomba, derekamba. Szerintetek ez normális? A dokim elintézett annyival, hogy szedjek Nospát. Úgy rémlik, a fiúkkal is volt ilyesmi, lehet, hogy csak én lettem aggódóbb? Tegnap óta még erősebben fáj, úgy mint ovulációkor vagy mensi előtt szokott. Lehet ez összefüggésben azzal, hogy vasárnap lenne esedékes a vérzés?
Egyébként én is Elevitet, MagneB6-ot és Folsavat szedek, ez utóbbit már 4 hónapja.Ezen kívül egy Sepia nevű homeopátiás bogyót, ami minden kismamának ajánlott a terhesség ideje alatt.
Van köztetek valaki, aki szintén szenved migréntől és van bevált tippje ami terhesség alatt is használható? Nagyon rosszul viselem a 48 órán át tartó migrénjeimet, gyógyit pedig nem vehetek be.
Én jan. 15-e hetében megyek újra uh-ra, a 6. héten 4mm volt a picikénk és már volt szívcső pulzálás. Remélem minden rendben lesz.
Kívánok mindenkinek roszullétmentes szép napokat és szépen fejlődő babócákat!
Üdv.: bee73
bee73
 
 


szia bee73!

Én is rendkívül fejfájós vagyok, de talán ez nem migrén. De ha fáj akkor nagyon és sokáig, van mikor napokig. Hétvégén egy pici kávét ittam rá, egy kiskanál citromlével, ez használt, most pedig paradicsomlét iszom, azt mondták az is jó rá. Próbáld ki őket.
Boldog pocakos időszakot kívánok!

Kép
mona76
 
 


Csajok, ha megyek a kiskönyvért az SZTK-ba, oda be kell jelentkezni előre, vagy nem.
Mi a párommal nem vagyunk összeházasodval, és tudtok olyanról, hogy a polgármesteri hivatalba be kell menni, hogy a nevén lesz a baba?

Kép
mona76
 
 


Csajok, ha megyek a kiskönyvért az SZTK-ba, oda be kell jelentkezni előre, vagy nem.
Mi a párommal nem vagyunk összeházasodval, és tudtok olyanról, hogy a polgármesteri hivatalba be kell menni, hogy a nevén lesz a baba?

Kép
mona76
 
 


Sziasztok Kismamák!

Bee: üdvözöllek a csapatban!

Ma nem túl jó napra ébredtem, mert a derekam, vagyis inkább egy kicsit feljebb a gerincem mentén nagyon fáj, hasogat, főleg ha rosszul mozdulok. Nekem ilyen még soha nem volt. Arra gondoltam, hogy talán elfeküdtem az éjszaka, vagy rossz pozicóban aludtam. Pedig ez volt az első éjszaka, amikor nem ébredtem fel, hanem aludtam, mint a mormota. Reggel alig bírtam felébredni.

Napközben pedig állandóan fáztam, sőt itthon is, vacsorakor elég undorral ettem az ételt, aztán megnéztem a hőmérsékletem, és hőemelkedésem van. Remélem nem a férjem fertőzött be! Elég rossz a közérzetem is.

Nekem a doki napi 2x1 Magne B6-ot és ugyanennyi folsavat javasolt, estére pedig az Elevitet. De pár napja fájdogál a gyomrom, úgy gondolom, hogy ettől a sok gyógyszertől, ezért most pár nap szünetet tartok. Remélem nem lesz belőle baj.

Zsuzsi73: szerintem a Sári dokiról csak jót lehet hallani, az Atif pedig egy nagyon humoros, jópofa doki. Volt időm megismerni a stílusát, amíg bent feküdtem 2 hétig a méhen kívüli terhességgel.

Én még nem voltam vérvételen, de jövő héten el kellene mennem már a védőnőhöz, akkor biztos fog beutalókat adni. Addig is tudok "lógni" a munkahelyemről.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Szia Bee73!

Nekem csak émelygésem van, de ha rágcsálok rá egy picit, akkor rögtön jobban vagyok.
A fejfájás érdekes de engem eddig elkerült, pedig amúgy frontra meg mindenre érzékeny vagyok, remélem továbbra is elkerül. Ha fájni fog, megpróbálom majd én is a paradicsomlevet.
A menziszerű görcsök nekem is elő-elő jöttek a héten, én is gondoltam rá, hogy azért lehet mert esedékes lenne a hétvégén. De nem úgy fájt mint egykoron, szerencsére enyhébben. Viszont volt barnázás, amin persze aggódtam, de hallottam, hogy még előfordulhat az elején ilyen.

Szerintem lányok ne aggódjunk, próbáljunk pozitívan hozzáállni az apró jelekhez, mégha néha egy kicsit aggasztónak is tűnnek! :wink:

Puszilunk Mindenkit Babóval :D

Remélem Robcsi már hamarosan jön! :lol:

Kép
nap12
 
 


Zsuzsi
A dec. 23-i uh után mondta nekem is a dokim, hogy ideje lassan felkeresni a saját nőgyógyászomat. A Kaáliban csak a szívhangig viszik el a dolgokat. Szerdán a nagyon cuki sajátomnál jártam.

Dolgozom rajta, hogy feltakjam az uh képeket... Holnapig összehozom.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Márkanyuka!

Ezt a gerinctáji fájdalmat én is érzem két napja. Most fogalmazódott meg bennem, ahogy olvastalak. Nem egésznapos, csak délelőtt, de akkor nagyon.

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!

Üdvözlöm az újakat :) !

Rég írtam, mert nem voltam valami jól :( ! A gyomorsavam kikészített+fejfájás+hányinger+szédülés+erős menstruáció elötti fájdalom!

Én 2 napja tartok egy kis szünetet az elevittel, és meg kell, hogy mondjam jobban vagyok azóta!!!

Vagy áttérek a másik magzatvédő vitaminra, vagy rengeteg gyümölcsöt eszek ( ez már anyáiknál is segítet :wink: )!

Nem tudjátok, hogy melyik gyógyszert lehet bevenni nyugodt szívvel fejfájásra?

Jessie
jessie
 
 


Sziasztok!

Én a Gravidát szedem, nem az Elevitet, és nekem nem ajánlotta mellé a dokim a folsavat, azt mondta a magzatvédő vitaminban mindenből annyi van amennyire a kismamának szüksége van. Még önszántamból szedem néha a Magne b6-ot.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok lányok!
Nagyon kedvesek vagytok, igazán jó kis csapat jött itt össze.

Köszi a tippeket, a paradicsomlevet ki fogom próbálni, de a citromos kávé nem fog menni! A kávé most még magában se marad benn. A dokim szerint paracetamol tartalmú gyógyszerek biztonsággal szedhetők az első trimeszterben is. A sima fejfájásomra használ is, de a féloldalas hányós, hidegrázásos migrénre semmit se ér.

Én már elintéztem a kiskönyvet, voltam EKG-n és vérvételen. Némelyik eredmény már a jövő hétre meglesz. A cytológia eredményt is várom, tartok tőle egy kicsit. A 2. szülés óta többször volt P3, nem tudom terhesség alatt mit lehet csinálni, ha most is az lesz.

Márkanyuka!

Jobbulást kívánok! A homeopátiás bogyók nem gyógyszerek, terhesség alatt is bátran lehet szedni őket: Az Echinacea nagyon jó immunerősítő, segít leküzdeni a már meglévő fertőzést.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

bee73
bee73
 
 


Sziasztok!

Nálunk a következő lépések: hétfőn védőnő, kiskönyvem lesz végre! :D Január 19.én 12 hetes genetikai uh., vizelet- és vérvizsgálat. Férjem tünemény ketten megyünk mindegyik eseményre :D Utána aztán már nem kell tovább titkolóznom, amit őrülten várok! :D :D

Bee
Gratulálok, hogy már a 3.at várod! Nekem az álmom 2 fiú és egy lány (sorrend mindegy), neked most összejöhet :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Köszönöm szépen a vitaminokkal kapcsolatos infókat. Hát e téren sem valami egységes az orvosok véleménye... Mindenesetre most már szedek én is Folsavat és B6-ot is, habár a hányingerem nem igazán csökken tőle.

A védőnőhöz meg kiskönyvért akkor kell menni mikor a nőgyógyászod elküld?

Márkanyu!
Nem tudom milyen magas a hőd, de terhességnél normál esetben is van egy kis hőemelkedés a progeszteronszint emelkedés miatt.
mirosz
 
 


Emma,
Én a két kisfiamnak is kislányt vártam,inkább lányos anyukának tartom magam. Ehhez képest van két fiam - akiket imádok!! - és lehet, hogy a 3. is az lesz. Rengeteget kutakodtam a témában ( Jónás- módszer, holdállás, savas öblítés...) és mindent megtettünk annak érdekében, hogy kislány fogamzásának nagyobb legyen az esélye. Kíváncsi vagyok, sikerült-e.
bee73
 
 


Sziasztok!

Ma már jobban érzem magam mint tegnap, már a hátam sem fáj. Biztosan elfeküdtem, most éjszaka pedig visszafeküdtem.

Bee: Köszönöm a tippet! Legközelebb kipróbálom! Amúgy én is kislányt szeretnék, sőt a kisfiam is. Ha így lesz, akkor Maja lesz a neve. Fiúnevünk még nincs, a lánynév már több mint 10 éve megvan.

Mirosz: tudom, hogy a terhességnél magasabb a hőmérséklet, hiszen a Márk hőmérőzős módszerrel fogant meg, tehát mindent tudok erről a témáról. Most pedig úgy voltam vele, hogy nem hőmérőzök, jöjjön amikor jönni akar, de azért harmadikra így is sikerült. (Márk elsőre összejött, és sajnos előtte a méhen kívüli terhesség is). Amúgy este 37,3 volt a hőmérsékletem, de nagyon fáztam. Lehet, hogy a hátfájásom is közrejátszott.

További kellemes hétvégét mindenkinek.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Barbi vagyok, 26 éves és a férjemmel most várjuk az első babánkat, aki elméletileg augusztus elsején fog megszületni, úgyhogy gondoltam csatlakozom hozzátok... :D :D :D
Én kétszer voltam ultrahangon, a karácsony miatt is csak a jövő héten fogok eljutni a vérvételes vizsgálatokra, és a védőnőhöz is. Hirtelen ennyi jutott az eszembe...
Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
barbuli
 
 


Barbuli!
A szerdai uh-n a méret alapján nekem 10. hét vége volt, és a doki nekem is aug. elsejét mondott :D :D :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Csajok olvastam, hogy nagy influlenza járvány jön, mert ez a gyenge idő nagyon kedvez a baciknak.
Vigyázzatok magatokra, sok vitamin, és még több gyümölcs.
:wink:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!
Nem vesztem el csak sok tanulnivalóm volt, és nem volt időm írni, örömmel látom hogy sok új kismama társunk van.
Én annyira el voltam havazva eddig hogy dokihoz még nem jutottam el kb.5 hetes lehetek, de nemrég költöztünk és új doki után kell néznem, és ebben a témában nem nagyon szeretem a változatossgot. De most már össze kell szednem a bátorságomat..
Amióta itt olvastam a gravidáról és megvettem+feolsavat hozzá, sokkal jobban vagyok. A de. rosszullétek kb.10 órakor elmúlnak.
zeze
 
 


Sziasztok!

Üdvözöllek Barbuli! Sok sikert!

Mona: én is tartok az influenzától, eddig mindig elkerült, remélem most is távol marad tőlem (tőlünk kismamáktól).

Nagyon jó volt ez a hétvége, jól ki tudtam magam aludni, 9 előtt egyik nap sem keltünk fel. Na de holnap új hét kezdődik, megint jön a korán kelés, aztán egész nap ásítozás!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

Jaj Márkanyuka, ne is említsd a következő hosszú hetet. Én is látom, hogy végig fogom ásítozni...

Üdv Barbuli!

Én is tartok az infulenzától. Vettem is be C-vitamint.

Robcsiról tudtok valamit?

Kép
nap12
 
 


Sziasztok lányok!

Jaj de szörnyű hétvégém volt! Eddig csak kergettek a fürge rókalábak, mostmár utol is érnek. Vízszintben valamivel jobb, de hétköznap ki ér rá lefeküdni? Ma reggel nehezemre esett elvinni Tomit az iskolába olyan rosszul voltam. :cry:
Remélem ti jobban vagytok.

bee73
bee73
 
 


bee73!

Én is tegnap nagyképűsködtem, hogy már egy hete nem hánytam, már biztos elkerül a rókakoma. Hát ma reggel randiztam a wc kagylóval :( de én mindig csak savat hányok, nem kaját :oops: talán mert sok citromos vízet iszom?

Kép
mona76
 
 


Mona76!

Nekem is többnyire sav jön vissza, bár nekem mindig is sok volt a gyomorsavam. Ma volt nálam a védőnő, azt mondta, ha ennyire erős a hányinger vegyek be Daedalont. De attól meg egész nap alszom! Hétköznap egy percre se tudok lefeküdni, mert ha a kicsi fiam vízszintben lát, rögtön úgy értelmezi, hogy le kell birkózni anyucit. Azt meg most elég rosszul viselem. :?

bee73
bee73
 
 


bee73, nem raksz fel vonalzót?
Hány hetes is vagy? Már látogat is a védönő? Én nem akarom ilyen korán :( . Még a házzal sem vagyunk készen :roll: , majd csak márciusban tudunk felmenni, addig lent vagyunk a vendégeknek kialakított részben.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Látom, sokan küzdünk rosszulléttel továbbra is :(
Én azzal bíztatom magam, hogy elvileg már csak néhány hét....

Mona!

Hozzám is bejelentkezett a védőnő... ma jött volna, de lebetegedett...

Bee 73!

A daedalon azért elég erős... és hosszú távon függőséget is okozhat, jó, ez mondjuk extrém eset...
De azért ha nem muszáj, ne vidd túlzásba.
Nekem a dokim nem javasolta.
Mondjuk karácsonykor én is bevettem 1-2-őt, mert elkapott minket a 2-3 napos hányós-hasmenős vírus és iszonyúan szarul voltam:)

Engem esténként még a hideg is szokott rázni, pedig nem vagyok lázas.

Kitartás mindenkinek :D

Franciska

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Ma bejelentkeztem a védőnőhöz, szerdán megyek hozzá, és lesz már kiskönyvem :wink:
De remélem a közeljövőben még nem akar hozzánk jönni :roll:
De miért jönnek ilyen korán, ilyenkor miről beszélnek.
Remélem szimpi lesz, mert jó sokáig el kell viselni.

Kép
mona76
 
 


Mona!
Már rég szerettem volna vonalzót szerkeszteni, de olyan kevés időm van a gép előtt ülni, hogy azt inkább böngészéssel és írással töltöttem. Igyekezni fogok... Egyébként tegnap töltöttem a 8. hetet( mondjuk az is igaz, hogy a babó a ciklus 16. napján fogant.)
A védőbe azért mentem olyan korán, mert a múlt héten még szabin volt a férjem és volt kire hagyni Balázst. Nem akartam vérvételre, EKG-ra magammal cipelni, az nem egy nagy élmény egy 2,5 éves örökmozgóval. A védőnőm meg nagyon fellelkesült, amikor meglátott. Amikor Balázst vártam, akkor is nagyon szeretett hozzám járni. Nem bánnám, ha ritkábban járna, bár az is igaz, hogy nagyon segítőkész és bármikor kereshetem, ha gondom van.

Pfranciska!

Még egyáltalán nem vettem be Daedalont, ha nem muszáj nem is akarok. Arra, hogy ilyen álomkórt okoz, még főiskolás koromból emlékszem, mert nem bírtam a buszt csak Daedalonnal, aztán fél napig aludtam. Az előző terhességemnél se mertem szedni az első 12 hétben, csak később. Akkor 9 hónapig tartott a hányinger. :cry:

bee73
bee73
 
 


Csajok, én már szeptember óta szedem a Gravidát, és már úgy vagyok vele, hogy a kezembe veszem, és már hányingerem van :) . Azt hiszem megúndorodtam tőle, mint karácsonykor a süteménytől, azt sem bírom már megenni, pedig rendkívül édesszájú voltam. Ti vagytok valamivel igy :?:

Kép
mona76
 
 


Sziasztok Kismamák!

Megint eltelt egy nap, és egész jó bírtam a munkát. Pedig éjszaka nagyon rosszul aludtam, csak forgolódtam, wc-re jártam, biztos a munka miatt voltam ideges. Mikor pedig már tudtam volna jól szundikálni, akkor fel kellett kelni. Pedig mindig nagyon jó alvó voltam, bárhol, bármikor képes voltam aludni.

Pfranciska: a hideg engem is szokott rázni esténként, amióta terhes vagyok, állandóan fázok. De amikor nagy ritkán rámjön a pánikolás, akkor szoktam remegni is. Ez kb. 2,5 éve jött rám először, nem tudom magam kontrollálni. És általában este vagy éjszaka szokott ez lenni.

Ha minden igaz, akkor holnap megyek védőnőhöz, bár most voltam a szomszédasszonyomnál (egy 2,5 éves kislánya és egy 5 hónapos kisfia van), aki szintén védőnő, azt mondta, hogy ráérek a 10. hétig, de én már nem bírom tovább, kiskönyvet akarok, akkor már nagyon boldog leszek.

Bee, Mona és Pfranciska: kívánom, hogy a rókák most már hanyagoljanak benneteket. De azért hozzám se jöjjenek.

Hol vagy már Robcsi, mikor jössz újra? Várunk!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Márkanyuka :D

Megételek, jó a kiskönyvet kézbe venni :D :D :D Ma éltem át ilyet először, és tök jó :D

Hányósok :) Nem irigyellek titeket, egyetlen jó lesz benne, nektek nem tart majd kiselőadást a védőnéni diétából mint nekem, én sajna rosszúllét hiányában 11 hét alatt 3 kg-ot híztam :shock:

Kép
Kép
emma1976
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: