Új privát üzeneted érkezett!

Köszi, Viki, még próbálkozom, csak kicsit ideges lettem tegnap.

tegnap elmentem a háziorvosomhoz,ahol persze csak az asszisztens volt ott. Szeptember elejétől szeretnék táppénzre menni. Egy iskolában dolgozom, ahol most kezdődik a tanév, senkinek nem jó, ha dolgozom egy hónapot, és októberben kezdhetnek vkit helyettem keresni. A gyerekekkel is kiszúrás, a szülőkkel is, és októbertől szinte lehetetlen bárkit is találni, mert minden pedagógus igyekszik szeptemberre elhelyezkedni... Mindegy.
És akkor mondta a nő, hogy 50%-ot fogok kapni... Azt hittem, rosszul hallok... Ez tényleg így van??? És már nincs betegszabadság sem? Az vmivel több, mint az 50%... Azt mondta, ha kismamaként megyek táppénzre, kapásból 50%-ra (9-es kód) tud csak felvenni, és nincs szülési szabadság sem...
A jó kis kezdő pedagógus fizetésem 50%-a......... :cry: :cry: :cry: Tudom, a pénz nem boldogít, de azért jó, ha van...

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Különösebb panaszom nincs, de azért döntök kevés pénzzel is inkább a táppénz mellett, mert minden nap 5-kor kelni, órákat utazni,vonatozni, meg gyerekek között lenni, akik mindig leköhögnek, betegen jönnek iskolába stb..., hát nem túl biztonságos... Rgyébként 4 dolog miatt is veszélyeztetett vagyok, úgyhogy nem érzem magam naplopónak (csak egy kicsit :oops: :oops: :oops: ).
Ti meddig tervezitek a munkát?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang
http://www.kismamatanoda.hu/jo-tudni/jo ... sseg-miatt
http://www.kismamatitkok.hu/website/ind ... -a-kismama
Engem az első 15 napra "vírusfertőzés" miatt írt ki az orvos :oops: :wink:
Nekem nagyon szuper a háziorvosom! :lol: :lol: :lol: :lol: Nem pénzéhes a doktornő, viszont nagyon betegcentrikus! :lol: :lol: :lol: :lol:

Viki
Én vagy 20 éve szedek pajzsmirigy-hormont... és most terhesség alatt az eddiginél nagyobb adag kell!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.09.18 20:04-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 

 
 

Tündi,jobbulást! :) Az a jó,míg nem tudsz ezekről a betegségekről!

Rebelen,örülök,hogy átlendültél!Csak pozitívan! :lol: Az injekciót már meg is rendeltem.Jó borsos áron van a 4D nálatok!Nem jöttök haza mostanában,hogy itt elmennél?

Viki,milyen diétát csinálsz?Napi hány ch-s? :) Pajzsmirigyre nem kell szednem semmit.A tsh-m 2,3 volt,most 1,9,ezekre nem adott gyógyszert.
Én beszedném,ha szükséges lenne,mert sok rosszat olvastam róla,ha nincs kezelve,babásan meg főleg.

Pitypang,én már májustól tp-n vagyok,most szabadságon,de aug.25-től megint tp-n.Fölösleges beállni munkába a mi esetünkben,persze pénz dolgában nem mindegy.De nekem 1.oszt.lenne!Úgy tudom,kb.a bruttó 60%-át kapjuk.De persze még nekem is utána kell nézni. :) :)
lili

Kép
lili72
 
 


Pitypang, ez így van, ahogy mondják, 50% a táppénz.
De ha nem így lenne, akkor is csak két hétig lenne 60% és utána 50%. Ez tavaly óta már így van a törvényben sajnos! A terhesek és a nemterhesek között az a két hét csak a különbség. (Évi két hét, tehát az első két hét amit az évben táppénzen töltesz és ezt még a munkáltató fizeti egyébként.) - Azt hittem, hogy olyasmi kérdésed van, hogy mi az alapja a táppénznek, vagy ilyesmi, mert ahhoz nem értek én sem.

Én január 13-ra vagyok kiírva, és először úgy akartam, hogy november 15-ig dolgozom, de egyre nehezebb, úgyhogy úgy döntöttem, hogy október 31-el lelépek, bár még a főnökségnek nem szóltam, de szerintem ha visszajövök most a szabiról, megbeszélem velük ezt is. Nem bírom tovább. De jó lesz itthon készülődni a karácsonyra! Nekem mondjuk annyi szerencsém van, hogy én közel dolgozom (fél óra kocsival), kocsival járok, nem kell nagyon korán kelni, de akkor is sok 9 órát ücsörögni és nagyon elfáradok délutánra, semmire nem jut időm, úgyhogy elég lesz!

Én 180 grammos diétát csinálok. Nekem kicsit sok, de már megtanultam trükközni vele


:lol:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Köszi, Éva!
Ebben azt olvastam, hogy ha van 2 évnyi folyamatos munkaviszony, akkor 60% jár, nem 50. Nekem ez megvan, akkor ezt rosszul mondták nekem...
Nem igazán értem a dolgot, mert amikor az előző Babával táppénzen voltam, akkor 8-as kód volt a táppénzes papíromon, ha jól emlékszem, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy akkor 60%-ot kaptam... Akkor ez hogy van?
ezek szerint még létezik az első 15 nap, vagyis betegszabadság??? Ez a nőgyógyászon vagy a háziorvoson múlik?
Ezzel a háziorvossal tele a hócipőm.
Amikor elkezdtem a Hemofília Központba járni, néhányszor kellett 1-1 napot hiányoznom a munkahelyemről. Az iskolában mondták, vagy fizetés nélkülit veszek ki, vagy táppénzre megyek... Naná, hogy a tp-t választottam. Elmentem a háziorvoshoz, és szinte lehülyézett, hogy nincs olyan, hogy vkit 1 napra kiírhatna... Végül fizetés nélkülire kellett mennem. Mondanom se kell, hogy egy budaörsi kolléganőmet simán kiírta az orvosa 1 napra, mert orvoshoz kellett mennie... Ilyen esetben mit csinálhatok?

Lili, szólj légyszi, ha vmit megtudtál az ügyben. Én aug. 28-án tudok először infókat szerezni, de megírom, amit tudok.
Köszi mindenkinek.

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


A táppénz mértéke kétéves, folyamatos biztosítási jogviszony esetén a táppénz címen fizetett ellátás összege az előzőek szerint figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának (napi átlagkeresetnek) a 60%-a, azzal, hogy a táppénz napi összegének maximumát nem haladhatja meg
Két évnél rövidebb biztosítási jogviszony esetén a táppénz címen fizetett ellátás összege az előzőek szerint figyelembe vehető jövedelem naptári napi átlagának (napi átlagkeresetnek) az 50%-a, azzal, hogy a táppénz napi összegének maximumát nem haladhatja meg.
http://www.oep.hu/pls/portal/docs/PAGE/ ... 012_01.PDF
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:13-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Betegszabadság
Ha a veszélyeztetett terhesség miatt vesznek táppénzre, akkor nem jár. Viszont ha egyéb betegség miatt, akkor igen... Táppénzre vevő orvoson múlik...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:14-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Pitypang!

Most olvastam vissza a kérdéseidet meg a válaszokat,könyvelő vagyok és sajnos mindenkinek igaza van :cry: Ennyit a munkahely támogatásról meg a kismamák védelméről :twisted:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Lányok, többen írtátok, hogy okt.31-ig dolgoztok. Azért érdekes ez, mert én még nem tudom meddig akarok, elvileg a programozott császárom időpontja dec.17-20 közötti és én még december 15-én mennék utoljára.... de most kicsit elbizonytalanodtam. Nem fogok tudni már dolgozni ? :shock: Ülő irodai munkát végzek, könyvelek, kocsival kell bejárjak a munkahelyemre hetente 2x vagy 3x mert 72km oda és ugyanennyi vissza....a többi nap itthoni munka.

Segítsetek egy kicsit, hogy ti miért mentek el akkor...nekem még nincs tapasztalatom ebben.

köszi!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Bdana
Majd meglátod, hogyan bírod a munkát. Egyéni ez. Nem lehet általánosítani. Én már most nem bírok dolgozni... lassan rövid lesz a karom :oops: :wink:

Elvileg a hivatalos, kiírt időpont előtt 4 héttel a TGYÁS is megkezdhető...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:14-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Sziasztok!


Előkerült az elveszett bárányka :lol: :lol:


Lili!Üdv köztünk!!!olvastam mi volt veletek annyira jó ilyen erős és pozítiv emberről olvasni és látni mennyire pozítivan állsz most a babaváráshoz!!! :wink:

Pitypang!Édes a kisfiad!!!Én nem tudom,hogy megy ez a TP dolog én szeptember 30-ig dolgozom utána kiveszem a maradék szabimat és megyek TP-re :roll: Felkészültem,hogy 50% lesz a pénz de hát ez van éljen a boldog babvárás :twisted:

Dana!Én azért megyek már szeptember végén mert nekünk már október közepétől indul a karácsonyi szezon aki jön helyettem bele kell rázodnia a decemberi hajtás elött.Nekem a másik indokom a két meglévő csemete szeretnék velük lenni amennyit csak tudok hiszen ha meg lesz a kicsi jócskán megváltoznak a dolgok persze nem lesznek hanyagolva de még is más lesz és egy kicsit kiélvezem ezt az időt :lol:

Viki!Az eredményed nem is olyan alacsony nekem 8,1 és normál :roll: Uh-n nem nézték a kórházba?Itt most úgy van vinni kell az AFP eredményt de nekem azt mondták genetikára csak 6vagy az alattikat küldik de amúgy tök jogos,hogy mész te is genetikára :wink: Szép pocid van!!!!

Maci!Neked mennyire tipikus fiús hasad van :shock: :shock: :shock: Csini vagy!!!

Na itt mindenki olyan ropi lány,hogy én totál bálnának érzem magam :oops: :oops: Így is a védőnő szerint az 5 hónap alatt a 3kg sok :roll: Kedden megyek dokihoz és ha áldását adja tornázom eddig nem mertem a múltkori kis riadalom miatt.


Tényleg ki vett már valamit a babának????Én már szégyellem magam mert most kezdtem el de majd ha már szabin leszek akkor vetem bele magam.A hordózót ma ütöttem le vaterán szépen apránként csak meglesznek a dolgok :oops: :roll: Amúgy én most gondoltam bele rendezzük a babaszobát neki vásárolni+karácsonyra már november vége körül meg kéne lenni mindennek mert nem tudom,hogy alakul a december :roll: :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Haaahhhh! 5 hónap alatt 3 kg :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: én már 10-et híztam :oops: :oops: szóval nem vagyok ropi...inkább kis rozmár :cry:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Kata, én sem vagyok ropi, bár eddig én is 3-at híztam. Csak hátnem 50 kg-ról indultam... (Most vagyok 70,5 kg) :oops:

Ó, Bdana, hát tényleg, te is otthon vagy ebben a témában.

Éva, írtad, hogy egyéb ha egyéb betegség miatt vesznek táppénzre, akkor... Bocsi, hogy ilyen értetlen vagyok... :oops: , de a nőgyógyásznál próbálkozzak az egyéb betegséggel vagy a háziorvosnál? Mik lehetnek egyéb betegségek?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Dana, nekem már most sincs kedvem dolgozni, rohadtul elfáradok estére, nem tesz jót a stressz, olvasgatni akarok, tervezgetni, készülődni, pihenni, tornára járni, fészket rakni, folytassam még? :lol:

De nagy pocakkal nem is fog jólesni ülni, nekem már most sem esik jól egész nap, meg lóg lefelé a lábad, vizesedhetsz, stb. Nem mondom, hogy ez így kell legyen, vagy hogy gáz, aki dolgozik. Aki szereti a munkáját és szívesen csinálja, vagy akinek anyagilag muszáj, az menjen, de én már eddig is utáltam bejárni, hát most kihasználom, hogy már nem lesz muszáj :) Anyagilag nem túl jó, de ez van :(

Kata, én nem járok kórházba, csak a magándokihoz uh-ra, ott mindig mindent rendben találtak, de pont ezért, mert csak egy doki látta még, szerettem volna mindenképp elmenni, csak 3 héttel későbbre terveztem :) Az asszisztens csajszi diktálta be a telefonba, és ő azt mondta, hogy ez remek érték. A dokim épp szabin van, vele nem beszéltem még róla, 31-én megyek hozzá legközelebb!

Közben meg is jöttem, egyébként nagyon meg voltam elégedve a rendelővel, a csajszi nagyon aranyos volt, mindent rendben talált, majd hozok képet, csak most épp a videót töltöm youtubra, hogy el tudjam küldeni anyuéknak, és nem tudom most feltenni a képet, mert az egy másik cd-n van :) Annyira édes volt, olyan jó volt látni!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Na, itt a kép :) Kép

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki
Nagyon helyes :lol: :lol: :lol: :lol:

Pitypang
Háziorvos vesz táppénzre, nem? :roll: Vele kell egyezkedned...

Kata
Én se a ropi kategóriába tartozom... :oops:
Engem könnyebb átugrani, mint megkerülni! :wink: :wink:
Én már ezerrel vásárolgatok a babáimnak!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:15-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


DAna: mi együtt hizunk ugy tűnik. Én most vagyok 59 ez +9kilo mar. De oda se neki. Én tuti visszafogyok...2gyerek + a szoptatás tuti leszív majd.

4D-s képek olyan édesek!!!!!! :-):-):-)

Táppénz témában en nem vagyok otthon. De nagyon tudnék most suliba menni. Úgy fog hiányozni. Én mennék még utolsó napokban is. Rozival se volt gáz. Bár most nagyobb a hasam.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Viki, cuki a Babád! :D

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Kép

Pocakkép! És vettem kismama farmerszoknyát. :) Tök kényelmes. A rövidnacit már kinőttem. :(

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Csinos :)

Hol vetted a farmerszoknyát?

Én a múlt héten rendeltem egyet pont vateráról, H&M-es, várom, hogy megjöjjön, remélem jó lesz rám!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Csini pocak! Nekem szerintem kisebb, bár két hét van köztünk :)

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Nem is mondtam Lányok, de kb 3-4 napja kimerem jelenteni, hogy érzem a baba mozgását. Általában azonos időpontokban rugdal, reggel fél 7 és 7 között, délután 14-15 között, majd este 10-11 között. Tegnap másfél órán keresztül mocorgott este 10-11 között, viszont ma még meg sem moccant...gondolom ez normális.... :?: :?: :?:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Én is pont így vagyok vele mostanság, pár napja érzem, de nem mindig.

És ugye tegnap amikor voltunk az uh-n, akkor is láttam, hogy mozog, de nem éreztem! Nekik még nagyon nagy bent a hely, nem érzed, csak ha pont annyira a szélén és nagyot mocorog!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Jó reggelt!

Pitypang
Nálunk a 32. héten kezdődik a szülési szabadság. Ez tart a szülés után még 8 hétig. Erre megkapom az átlagfizetésemet. (legutóbbi 3 hónapot veszik figyelembe)
Ha nem lesz valami olyan, akkor én dolgozom a szülési szabadságig... :wink:

Lili
Nekem a haza az Sepsiszentgyörgy :wink:
Ott talán egy helyen csinálnak 3/4d UH-t. Utaznánk vagy 12 órát, az üzemanyagköltség meg több lenne, mint az itteni UH!!!

Bdana
Mindenki maga fogja érezni, hogy meddig bír dolgozni!

Kata
Ha a 3 kg sok a védőnő szerint, akkor engem már máglyára küldene... olyan 7 kilót híztam eddig... :cry:
Már vásárolgatok :lol: :lol: :lol: :lol:

Viki
Nagyon aranyos a babácskád! :lol: :lol: :lol:

Tünde
Nagyon csinos vagy!

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Rebelen: 8hét az olyan kevés. Bizti rossz lesz olyan hamar visszamenni.

Szoknyát a Brendonban vettem. Azert inkább szoknyát,mert ez ősszel harisnyával is jó lesz még.

Tegnap amugy mikor hazaértünk végre 2 hét után tök kellemes meglepi várt. Peti fürdőszobàt szépitett. Kibodta a règi szekrènyt, vett egy hatalmas tükröt,uj lámpát,uj szekrényt. :-):-)
tök szép lett

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Én is azért szoknyát rendeltem, mert az még jó harisnyával télen is :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 



Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


:lol: :lol: :lol: Mini UH :lol: :lol: :lol: Nem semmi!!!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Tünde
A 8 hét szülési szabadság után elmehetek GYES-re!
Több variáció van! Akár a gyerek 30 hónapos koráig itthon lehetek vele.
És a gyes összege attól függ, hogy mennyi ideig maradok itthon.
-30 hónap: 14,53euro/nap
-20 hónap: 20,80euro/nap
-15 hónap: 26,60euro/nap
-12 hónap: 33euro/nap
-12 hónap: napi jövedelem 80%-a (max. 66 euro/nap)
És ehhez jön még a családi pótlék is... :wink:


Viki
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Előbb-utóbb beköszönt az otthoni UH időszaka :wink:

Kép
Kép
rebelen
 
 
 


Rebelen én lemaradtam, te hol élsz?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Túl szépek ezek a számok ahhoz, hogy ez Mo. legyen...
Rebelen, Bécs, ugye? Ha jól emlékszem...

Tündi, szép a pocakod! Jó nagy!
Nekem még egyáltalán nem ilyen gömbölyű, és nincs is ennyire fent... :?

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Pitypang, nekem is megállt illetve nem olyan...inkább elterülős :? :shock:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Rebelen. Áháá!!!!!Na igy mar mas!!!!

Apuméknál is így működik.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!
Látom, jó sokat írtatok a hétvégén :lol:
Mi lent voltunk Debrecenbe apósomnál (nála nyaraltak múlt héten a gyerekek) és tegnap kimentünk a virágkarneválra. szép volt, remélem, majd ha a KisManó már nagyobb lesz, újra lesz alkalmunk megnézni.
Lili, sajnálom a koccanást, még szerencse, hogy a párodnak nem lett baja. Sokba lesz a javítás? A biztosító nem fizet ilyenkor? Nem a párod volt a hibás.
Táppénz: nem igazán néztem még utána, de nekem is azt mondta itt a melóhelyen a kollegina, hogy szerencsém volt tavasszal is, hogy nem 9-es kóddal vett fel a doki a beültetés után, mert akkor nem jár a 15nap betegszabi, és a táppénz összege is kevesebb. Most a kolléganőmnek (ő januárra várja a babát és már szeptembertől nem dolgozik) is mondta, hogy ne kismamaként írassa ki magát. ez csak a háziorvos jóindulatán múlik szerintem. December 11-re vagyok kiírva és november 16-ig tervezem dolgozni, muszáj anyagi okok miatt. Az ülés nagyon nem jó, már múlt héten vizesedett a lábam (rápüffedt a cipőre, papucsra, és reggelre sem ment le). Remélem, nem fog sűrűn ilyen előfordulni.
Kata, köszönöm a bókot, aranyos vagy :oops: . 3kilót soknak tart a védőnőd??? Én is 3kilót híztam eddig, szerintem az egyáltalán nem sok. Mennyiről indultál? Én 55,5kg, 5kilót szedtem fel a hormonkezelések miatt a beültetés előtt..
Viki, nagyon édes a picikéd!! Remélem, megnyugodtál!
Rebelen, örülök, hogy túljutottál a nehéz időszakon!!
Tündi, nagyon szépen nő a pocakod. Rózinak mondtátok már, hogy hamarosan tesója lesz? Mit szól a növekvő pocakodhoz? Jobban van a náthád? Jobbulást!!
A babaszoba berendezéséhez először a nagyokat kell átrendezni, mert egy szobába fognak költözni. Mivel elég kicsik a szobák a házban, galériaágyas megoldással tudjuk a legjobban kihasználni a teret. Már kinéztük nekik az ágyat, megvettük az íróasztalokat, székeket, és szeptemberben festeni is kellene :? Nálunk egyszerű lesz a karácsonyi ajándékozás, a nagyok az új szobát kapják, a párommal mi KisManót, a család többi tagjának meg novemberben nézek valami apróságot. Aki még nagyobb ajándékot kap ő az unokaöcsém, decemberben lesz 3éves. Muszáj lesz novemberben mindent letudni, mert a kicsivel nehezebb lesz a vásárlás.
KisManó már igen embereseket rúgkapál a pocakomba, néha akkora hancúr van, hogy nevetnek a körülöttem ülő, mert nagyon látványos :lol:
Ha jó minőségű és olcsó kismamarucira van szükségetek, tudom javasolni az alábbi oldalt:
http://www.kismamaruci.hu/
Én már vettem ott szoknyát, nadrágot, felsőt, és minden nagyon jó anyagból van, és nem horror az ára sem.
Szép hetet mindenkinek!
Maci

Kép
maci80
 
 


Maci, neked is köszi, amit a táppénzről írtál. szerintem nem lesz vmi segítőkész a háziorvosom. Olyan............ :twisted: :twisted: :twisted: :cry:

A sok ülés tényleg nem használ a lábdagadásra, ráadásul a nagy meleg rátesz még egy lapáttal, próbáld óránként 10 percet tornáztatni, esetleg feltenni vízszintes helyzetbe.

Én a bboom-ban vettem cuccokat, sok és jó akció van. Tündi ajánlotta ezt az üzletet korábban, 2 farmerom is van onnan, és jók! meg olcsók. :wink:
www.bboom.hu

Lilypie Second Birthday tickers
pitypang2
 
 


Rózi nem tudja,hogy tesója lesz. Nemérti ő még ezt. picit féltem,de sok gyerek túlélt már egy tesót. :-)
Hasam észre se veszi...

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Tündi, nem biztos ám, hogy nem érti ;) Okosabbak, mint gondolnánk.

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Hát amikor mondanám neki akkor leragad ott hogy milyen vicces a köldököm...és csak azt basztatja.
Nem tűnik úgy h érti. Aztán kitudja.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Nálunk Gábor mondja, hogy baba és mutat a hasamra. Zsófi is így kezdte, és szép lassan megértette, mire Fruzsi megérkezett.

Tény, a köldök az nagyon vicces dolog :)

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Jó reggelt!

Ma is jó meleg lesz! Vigyázzon mindenki magára! Igyatok sokat!

Tünde
Nagyon jól nézel ki! :lol:

Rebelen
Mi viszonylatunkban elég sok pénzt kapnak az osztrák kismamák :lol:
Ott tényleg családbarát kormányzat van, nem csak a hangzatos szavak...

Viki
Jó lehet az az otthoni ultrahang! :lol: :lol: :lol: :wink:

Maci
Mi nem mentünk be a virágkarneválra. Nem bírom a tömeget :cry: :cry: :cry:


Nálunk nem lesz gond, hogyan készítsük fel a gyereket a tesó érkezésére :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dreibabys 2012.10.23 20:16-kor.
dreibabys
Hajdúböszörmény
 
 


Nálunk nem lesz gond, hogyan készítsük fel a gyereket a tesó érkezésére :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:


Évi, ezen nevettem vagy 5 percet!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Reggel belekövült a glukoz a poharamba.... igy indultam. Most meg egy kilométeres sor végén àllok,hogy levegyék a vért.
Bàr csak a 9 orat vàrom meg,nem a sort. Utana rohanok haza,ma jön a villanyszerelő.

fairytale20
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Lassan én is egyenesbe jövök, bár ez a kánikula egyáltalán nem tetszik, már inkább őszt szeretnék.

Nekünk jól telt a 20-ka. Jót pancsiztunk, még most is folytatjuk itthon, bár mondom én már inkább leereszteném a medencét, mert ezer dolog van még, de ebben a kánikulában nem lehet semmit intézni.

Én ma megyek dokihoz. Várom az uh-ot, de a vizsgálatot nem. Nektek is minden alkalommal van vizsgálat? Én gondolkoztam már, hogy visszautasítom, mert olvastam dokikról, akik nem nyúlkálnak feleslegesen, de mindig arra jutok, hogy akkor hogyan is derül ki, ha véletlenül nyitva van a méhszáj?

Tündi!

Nálunk rögtön elkeverik a cukrot ahogy beleszórják. Hogy kövülhetett bele? :lol: Vittél citromot? Nálunk lehet, én csak 2 hét múlva megyek, már alig várom. :D JA! És nem kell várakozni, a kismamákat előre behívják. Nálatok nem?

Évi!

MAjd a negyedik babára készítheted a nagyokat! ;)

Pitypang!

Én ugyan egyáltalán nem értek hozzá, de nálam úgy van, hogy októberben jár le a gyedem és nyilván nem szeretnék visszamenni 3 hónapra még dolgozni se gyesre menni, mert utána nagyon kevés lenne újra a gyedem. Gondoltunk mi is a betegszabira, de nem megérős az sem, így kiveszem a bent maradt szabijaimat. Neked nincs olyanod? Hátha jobban járnál. Aztán tényleg hamarabb el tudsz menni TGYÁS-ra. Én arra csak a szülés után mehetek, de te el tudsz menni előbb. Sakkozd ki a legjobbat, biztos találtok valami megoldást. Nehogy már egy rugalmatlan házidokin múljon a megélhetésetek. :evil:

Rebelen!

Nem is tudtam, hogy Ausztriában ilyen jók a feltételek babavállalás terén. Mindenki azt szajkózza, hogy mi még itt Mo-on fogjuk be a szánkat, mert itt elég sokat lehetünk gyeden, meg gyesen (bár a gyest hagyjuk a maga huszonx forintjával...).

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy írtatok erről a bboomról, mert én is oda készülök szeptemberben 1-2 ruhát venni. :)

Tündi

Erről a cukor belekötésről :D én is hallottam már. Én nem is kevertem be előre, hanem a kórházban a terhesgondozóban öntötték ki pohárba és hígították fel. Szerencsére a Margitban nem kellett sokat várni, hogy sorra kerüljek...kíváncsi leszek, mi lesz majd legközelebb. Nekem a 26. héten kell mennem, így szept. 3-án van jelenésem a kórházban. Már előre félek. De most kértem Istvánt, hogy jöjjön velem, mert múltkor majdnem elájultam haza felé. :?

Izisz

Én is utálom a vizsgálatokat, de a méhszáj miatt szerintem is fontos...végül is, túl lehet élni. Múltkor mondta is dokim...miután képtelen voltam lazítani (háááát, valahogy ez sosem ment egy doki előtt, ebben a pózban) :D , hogy olyan laza vagyok, mint egy rozsdás rigalánc. Aztán kiderült, hogy ő meg majd prosztata vizsgálatra ment...erre én is nagy vigyorogva mondtam neki, hogy majd ne felejtsen el a doktor úr sem lazítani közben. :lol: Jót röhögött rajta. :D

Rebelen

De jó lehet Ausztriában lakni! Már olyan régóta nyúzom Istvánt, de ő szeret itt élni.

Viki

Aranyos az uh-os kép! :D Nekem még nincs ilyen. Majd okt. 1-én megyünk 4D-re, a 30. heti uh-al összekötve.

Tündi

Továbbra is nagyon csini vagy! Aranyos lehet Rózi, ahogy a köldököddel szórakozik.

Évi

Neked max. szülés közben kell szólni a gyerkőcöknek, hogy nem sokára testvéred születik! :D

Maci

Én egyszer voltam a virágkarneválon...de az asztmám miatt, nem kifejezetten lett jó vége. :) Nagyjából majd megfulladtam, így azóta nem voltam és nem hiszem, hogy leszek, pedig szép volt.

Képzeljétek! Bence imád sütit gyártani és mivel óriási a lelkesedése, adtam neki egy rendes receptet és tök ügyesen megcsinálta. Én csak a robotgépet dugtam be neki, meg segítettem a tepsit kilisztezni, a többit, mind ő csinálta és nagyon finom lett. Majd teszek fel róla fényképet is. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Jó Reggelt!
Pitypang, köszi a bbom linket, én már el is felejtettem :-(. Nagyon jó akciók vannak, érdemes elmenni (csak nekünk annyira nem esik útba). Valaki próbálta már tőlük a neten rendelni?
A kicsik sok esetben akkor is érzik a kistesót, ha az ember nem mondja nekik. Nagyon érzékeny kis szenzoraik vannak. Édes lehet Rózi, ahogy piszkálja a köldököd.
Éva, Te mindig megnevettetsz :lol: A karneválon mi sem a tömegbe mentünk, mert nekem is tömegiszonyom van. A stadion előtti úton álltunk meg, ahol kanyarodik a villamossín a strandnál (utcát nem tudok, mert nagyon ismerem Debrecent). Ott nem voltak olyan sokan és találtunk egy kis árnyékot is. Legközelebb úgy szeretnék menni, hogy lássam a felvonuló csoportok produkcióit is, mert most csak nagyon minimális ízelítőt kaptunk (persze a dobot minden csoportban püfölték, KisManó meg visszadobolt nekik a pocakomba)
Orvosi vizsgálat: az én dokim eddig még egyszer sem vizsgált meg, sőt a klinikán sem nyúltak hozzám a beültetés után (csak a "bizonyító uh"-t csinálták hüvelyen keresztül). Rengeteg helyen hallom, olvasom, hogy félidőig hüvelyi uh-n nézik a babát, nekem már a 6. héttől kezdve hasfalon keresztül csodáljuk. Ha nem muszáj, nem nyúlkál, piszkál az orvosom. ez így volt az előző várandósságaim alatt is, és minden rendben volt. Pont azért szeretem ezt az orvost, mert ő a szülés során sem nyaggat állandóan, hagyja, hogy a természet tegye a dolgát. Holnap megyünk hozzá, kíváncsi vagyok, lesz e uh.
Izisz, a felgyűlt szabikat vedd ki mindenképpen, mert most változtatnak a törvényen, és nekünk már nem fog gyűlni a 3év alatt a szabadság :(
Kuglofka, gratulálok Bencének! Nagyon ügyes! Milyen sütit sütött?

Kép
maci80
 
 


Maci

Csinált egy meggyes és egy szilvás verziót is. :D Ez egy bögrés süti, de nagyon finom!

Bence és a süti (persze gyermek nem volt hajlandó rám nézni) :lol: Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Nagyon jól néz ki a süti!Azt hiszem, most meg bírnék enni egy egész tepsivel! És milyen nagyfiú már Bence! Nekem a karácsonyi mézes sütést imádják a lurkók, ők nyújtanak, szaggatnak, tojásoznak. Tegnap Petrám vasalni akart, de úgy félek, hogy megégeti magát :oops:
Na, megyek, megnézem milyen süti van a büfében :lol:

Kép
maci80
 
 


Köszi! Én is simán le tudnék most belőle küldeni néhány szeletet! :D Még szerencse, hogy elfogyott! Hétfőn csináltam egy nagy adag gyümölcs salátát, most azt eszegetjük! Azt is nagyon imádom, főleg ilyen melegben!
A karácsonyi mézes sütit még nem mertem kipróbálni, de egyszer megpróbáljuk! Biztos azt is élvezné Benő! :D
Ne is mondd! Olyan gyorsan megy az idő! Nem rég született és decemberben lesz 8 éves! Még az a szerencse, hogy még mindig vágyik arra, hogy szeretgessük! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kuglofka
Gödöllő
 
 


Maci!

Igen, tudom, hogy változás van, férjem benne van nagyon a dolgokban, csak én nem értek hozzá. :) De mindegy is, amúgy is ki kell vennem, hogy nehogy gyesre kelljen mennem, mert akkor nagyon nem járnék jól.

De akkor ezek szerint a méhszájat sem ellenőrzi a doki? Megkérdeznéd nekem legközelebb, hogy ha ezt nem muszáj, akkor más doki vajon miért csinálja? VAgy akkor ha kinyílt a méhszáj, azt ő honnan tudja? Szerintem én ma rákérdezek finoman, mert érdekel. Csak tudom, hogy egy ismerősöm aki szintén hozzá jár, egyszerűen nem engedte ezt a vizsgálatot, és a doki aláíratott vele egy papírt, hogy megtagadta. :shock: Mindegy, én inkább rákérdezek, csak félek tőle, hogy semmi érdemleges választ nem kapok majd. Kinézek belőle ilyen válaszokat, hogy ő nem tud más dokik fejével gondolkozni, vagy kérdezzem meg azt aki nem csinálja, hogy miért nem, pedig kellene, ilyesmi...

Még sosem voltam a Virágkarneválon, de már nagyon érik, hogy egyik évben elmenjünk. :)

Kép Kép Kép
izisz7
Budapest XIV. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: