Új privát üzeneted érkezett!

Bogesz
:cry: :cry: :cry:

Csoki
Naggyon jók a képek!!!!!! :)
Ha nem lenne elég, akkor aludna többet is :wink: Atinak egy picit több kell, de két részletben. Este 7 - 1/2 8 körül fekszik, 6 - 1/2 7 körül kel, és még durmol ebéd után 2 - 3 órát.

Ati olyan kis drága, megalkotta saját kis szavacskáit: Apati = apa és Ati, Ajati = anya és Ati. Meg kell zabálni!!!! :lol: :lol:

mikegirl
 
 


Csoki, szerintem azért ez kevés! gondolj csak vissza, h mi is még oviban aludtunk.... Egy ilyen kicsi emberkének szüksége van a pihenésre, legalább egy órára! Kérdezz meg szakembert, gyerekorvost, v védőnőt!
Ha te estleg mellé fekszel, besötétítsz, akkor sem alszik el? Mert nálunk ez vált be és akkor 1, 1,5 órát alszik. Ennél többet nem hajlandó.
Szépek vagytok a képeken!

Mikegirl: Ati annyira édes lehet.... Nagyon értelmes kis baba, már a talin is olyan sokat beszélt! Nálunk kb 20 szóból áll a szókincs, azt is úgy kell kibarkóbázni, h mi lehet.

Látom, h sokan elfoglaltak, de lenne kedvetek egy nyári BABATALIhoz??? Akkor már most kéne az időponton gondolkodni, hogy kinek,mikor ideális! Annyira jó lenne!

Képzeljétek Szaffi végre felhagyott a gyerekek terrorizálásával, nem csíp, nem harap, nem tépi le a másik arcát!!! Most éppen a "nagyon kedves" vagyok korszakába lépett! Minden gyerekhez odamegy, simizi és puszilgatja.....mindegy, h fiú, vagy lány, kicsi, vagy nagyobb és közben hangosan gesztikulál, amitől a kisebbek néha frászt kapnak! Aztán persze nem érti, hogy mi a baj, pedig ő csak barátkozik! Még nem találtuk meg a középutat.

Nagy hírem van: felhívott múlt héten a Kismama magazin, hogy lenne e kedvünk egy Pampers fotózáson résztvenni..... Nagyon megörültem! Az UP and Go pelus "technikai" használatát örökítették meg képekben! hétfőn csinálták a képeket, ahogyan felveszi, leveszi Szaffi, ráül vele a bilire, majd én a pelenkázón leveszem róla a pelust. Szóval ennyi, de ez úgy feldobott! Májusi, vagy júniusi számban lesz benne!

Szép napot Lányok

Kép
h.bogesz
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem voltam már én sem, de sajnálattal látom, hogy nem túl sok mindent kellett visszaolvasnom. :( Azért remélem, fellendítjük még a topikot.
A jó híreknek nagyon örülök: Pattogó, gratula a harmadik lurkóhoz! :) Mesélj, mekkora már a pocakod? Ági, a tiéddel mi a helyzet?
A szomorú hírekhez meg sok lelkierőt kívánok, Bogesz. :cry: A babatali ötlete természetesen nagyon jó, mi bármikor benne vagyunk, ha épp ráérünk, és jó volna már valahol a szabadban összejönni.
Nagyon boldog, örömteli húsvétot mindenkinek!
Kép

italoman
 
 

 
 

Hali Lányok, mi a halálos pusztulat van??? Senki nincs net közelben? Kihalt az oldal!
Hogy telt a nyuszis ünnep?
Dobjatok képeket ha van időtök!

A nap süssön rátok fényesen!!!!

Kép
h.bogesz
 
 


Sziasztok!

Bogesz, őszinte részvétem :cry:
Valahogy éreztem, hogy valami baj van, hiányoztak a frankó hozzászólásaid :D
Mi állandóan kint vagyunk, és rettenetes nagy hiszti van, ha be kell menni. Alvásgondok megoldódtak, remélem végleg, mert totál kicsinált :? Dani nagyon szórúlásos, ezért homeós bogyeszt kell rá szednie, de ez sem igazán hat, sőt semmi nem hat, néha kakiláskor együtt sírunk :cry: . Dokinénink 1 hónap szabin van, ha megjött körüljárja a témát, azt nem mondta addig hogy vészeljük kaki ügyileg a napokat :x
Dani még mindig nem beszél érthetően, kb 5-6 szó a szókincse, de a maga módján egésznap nyomja.
Apának olyan munkája lett, hogy 3 hete csak hétvégenként van itthon, nem tagadom eleinte jó volt a lazaság, de már nagyon car :? Na de már nem sokáig, azt mondja gondoljak arra, hogy megkeresi a nyaralás árát :D
Na lépek, tényleg gyertek csajok :)

Márkanyuka, gratúla a fogyásért, nagyon ügyi vagy :wink:

Kép
mona76
 
 


Örülök Mona, hogy te is itt vagy! Kezdek kilábalni a depiből, mondhatom, h mindezt az én drága gyermekemnek köszönhetem! Ha nem lenne, már ki tudja hol tartanék....
Látom nálatok is van hiszti :?

Laelovac laktóz szirupot próbáltad már Daninál? Vagy az már nem való ilyen nagy gyerekeknek?
Rostos gyümilé sem semgít nektek?
Boehringer Ingelheim Pharma Guttalax nevű gyógyszer, ami gyerekeknek is adható, mivel csepp formátumú és csak lazítja a székletet, nem okoz görcsöket, hasmenést.
Több ötletem nincs!
Remélem megoldódik a kis vacak kakilása.
Jaaaa, van még egy: terhesség alatt kellett szednem darált lenmagot, amit joghurtba kellett keverni, az is lazítja a székletet! A DM-ben lehet kapni. Szaffi pl a Danone Édesfehéret szereti és ha abba bármilyen cuccot belekeverek, megeszi!

Na, jó éjt lányok!

Kép
h.bogesz
 
 


Köszi Bogesz, képzeld éppen ma ajánlották a Laelovac laktóz szirupot, remélem lesz hatása :D

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Mona, Eszti is bogyózott 2 hétig, ami helyre tette: Danone activia ROSTOKKAL joghurt, amiben van Bifidus antiregularis (azt hiszem, ez van a csomagolásra írva). Ettől dobott egy olyan kakit, aminek az eleje bogyó volt, a vége meg fos :oops:

Összeszedem magam és írok többet, most ebédelünk.

puszi

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Ágnes, már nem is kap más joghurtot, csak ezt a fajtát amit írtál, de köszi. Csak nem dobtál poci fotót.
Italoman, néztem a képeiteket msn-en, nagyon csini Zita, igazi csajos.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Már én is nagyon régen írtam, azt hittem, hogy a mi kis topicunkat már mindenki elfelejtette. De még remélem újra lehet éleszteni.

Bogesz: fogadd őszinte részvétem!

Sajnos nálunk is megtörtént, ami várható volt. Tegnap reggelre meghalt a nagymamám. Két és fél hete agyvérzést kapott, azóta kórházban volt, először Siófokon, majd Marcaliban. Tegnap múlt egy hete, hogy elmentünk meglátogatni, a szüleim is és én is akkor láttuk utoljára. Anyuék tegnap látogatták volna meg. Nagyon sajnálom szegény mamát, nagyon sokat kellett régebben nélkülöznie. És anyukámat is sajnálom, először meghalt a bátyja, majd az apukája (mindez 15 éve történt), aztán meghalt az öccse (9 éve) és most meghalt az anyukája is, ő maradt egyedül. Apukámon és rajtunk kívül szinte senkije nincs. Nagyon megviselte, bűntudata van, pedig ő mindent megtett a mamáért, a papa halála után együtt laktak. Nem egészen 3 hét múlva lett volna 78 éves. Nyugodjon békében!

Amúgy minden rendben van velünk, a Márk ma ment először suliba a másfél hetes szünet után. Nekem is furcsa volt, hogy nem lustálkodhattam reggel, de általában Ádám nem is nagyon hagyott. Beszélni még nem sokat szokott, továbbra is pár szót tud, az új szavai: anya, apa, va-va, kuku (kukurikú).

A fogyókúrám sikeresnek mondható: a legutolsó mérlegelés szerint 12 kg-ot fogytam, a derékbőségem 19 cm-rel lett kevesebb. Most pár napot lazítottam, de nem kívánom abbahagyni, folytatom a diétát és a tornázást is, hiszen még nyárig van mit leadni.

Kismamák! Pocakfotót én is szeretnék már látni!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Mona,
köszi. :) Én is szívesen megnézném már Danit, nem dobsz róla néhány képet? Amúgy a felhívás mindenkire vonatkozik, akinek a porontyáról rég láttunk már fotót.

Ági,
én is hiányolom a pocakképeket! Meg az épp esedékes "élménybeszámolókat" is. :wink:

Márkanyuka,
ez aztán nem akármi! Gratula, szuper fogyás. Csak így tovább, bár igazán nem tudom, ezek után hová szeretnél még fogyni. Netán bikiniversenyre nevezel nyáron? :D

italoman
 
 


Na, amivel kezdeni akartam, azt meg lehagyom: Márkanyuka, részvétem neked is (sajnálom, hogy mostanság egyre többeknek kell ezt mondanom), és sok lelkierőt kívánok! :(

italoman
 
 


Sziasztok!

bogesz, Márkanyuka őszinte részvétem. :(

Nálunk Lara egyre oroszlánosab... Éjjszaka felkel még mindíg, cicizik még mindíg, egyre akaratosabb és ezzel párhuzamosan egyre hisztisebb. Sőt mostmár ha mérges még morog is, mint egy bolhás kutya.. :lol: :lol: :lol: :lol:
Vivi hozza haza a nyávogást és a mindencarért sírok dolgot az oviból. De imádom, mert folyton kérdez és beszél. :D
Kiskrumpli jól van, jól megtréfálta a dokikat a 12 hetes uh-n. Alig tudták lemérni a tarkóredőt. És extra méretű lakot növesztget magának.. :shock:
Amúgy mindenki jól van. Kinnt vagyunk a kertben sokat, meg csavargunk ezért írok keveset. :) De gondolom ezzel mindenki így van :D :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Sziasztok!

Velünk semmi különös nem történik, igaz túl vagyunk egy torokgyulladáson, de hál Isten egy hét alatt lezajlott. Mondjuk pont Húsvétra esett, így akkor nem voltunk sehol sem.

Márkanyuka: gratula a 12 kiló fogyáshoz, pont annyit szeretnék én is fogyni :) Egyszer már feladtam, de 3 hete újra kezdtem, és most -5 kilónál járok. Most már kitartok... :lol:

Jó időben állandóan csavargunk, játszóterezünk. Fanni kedvence a homokozó... én nem annyira szeretem... mindenünk tiszta homok... De hát ki se lehet szedni belőle....

Pár kép végül, sajna kevés az időm, fürdetés van.
Kép Kép Kép Kép

horvviki
 
 


Sziasztok!

Olyan régen voltam, hogy rendesen nyomoznom kellett, hogy mi a jelszavam, felhasználónevem.

Ahogy nézem, mindenki éli a saját kis életét, már nem nagyon jut idő senkinek sem a gépezésre. Mi is így vagyunk.

Elég szőrnyű időszakon vagyok túl, hogy beálljak a sorba, nekem is meghalt egy hónapja a nagypapám, én ápoltam, de az utolsó három hét már kórházban volt, ott ment el. :( Vele voltam szinte mindig, csak éjjelre és pisilni jöttem ki, de muszáj volt. A kórházi ellátásról inkább nem mesélek.

Jelenleg a férjem van kórházban, most hozzá járkálok, foltokat találtak a mája körűl, ezt vizsgálják ki. ÁÁÁÁ




Alex meg maga a Hellboy. Hihetetlen határozott egy kiskrapek. Rengeteg humorral, jókedvvel, csibészséggel megáldva.
Most már elég szépen beszél, amit szeretne szavakkal kifejezi, de néha még egyszerűbb neki, ha odarángat. Mindent megcsinál amire kérem, szépen eszik iszik, Szóval, nagyon ügyes, de rettenetesen eleven, csibész kölyök.

Próbálok meg felrakni képet és sűrűbben jönni, mert nagyon hiányoztok.!!!

Jó volt ez a csapat, kár, hogy így széthullottunk. :(

tuza edit
 
 


Sziasztok!

Bogesz, Márkanyuka, Edit - őszintén sajnálom. Nekem éppen a nagymamám van távozóban. Részleteket nem írnék, de annyira megdöbbentő és szörnyű, hogy egy élet így ér véget.

A háromnapos ünnep alatt Ati nagyon beteg volt. Felsőlégúti megbetegedésnek indult, aztán hányós vírus lett belőle. Falfehér volt, nem mozdult, csak feküdt és pislogott. Jártányi ereje sem volt, kérte, hogy vigyük ki a levegőre. Elő a babakocsi, és így sétáltunk. Mivel egyetlen korty víz is kijött belőle, este bevittük a kórházba. Acetonos lehellet, aceton a vizeletben. Nehezen, de rendbe jött. Ma már ugyanaz a kis sajtkukac, rosszcsont, mint előtte volt.

És hogy ne csak keseregjek,

Edit, irigyellek ezért:
Mindent megcsinál amire kérem

Hát Ati éppen az ellenkezőjét csinálja. És néz rám azzal a gyönyörű kék szemeivel. Tudja, hogy nem szabad.... :)

Egyébként már mondatokat mond - tegnap a Bauhausban éppen azt ecsetelte, hogy a domestossal fertőtlenít anya :lol: , ismeri az összes kocsi márkát, hobbija a kertészkedés, virágöntözés. Még jó, hogy van kert, mert a szobanövények már rég kirohadtak volna. :) Egyébként meg így néz ki:

Kép

Kép

Kép

Pusszantás mindenkinek!!! A jó idő ellenére is gyertek azért időnként, ne hulljon szét a banda. :wink:

mikegirl
 
 


Sziasztok!
Már én is elég rég írtam!
Először is mélyen együtt érzek a gyászolókkal!
A gyerkőcök gyönyörűek!Rólunk röviden: itt a jó idő és nem bírunk a lakásban megmaradni!Lili a homokozó királynője!Imádja!Na meg a motor,meg a hinta! Rengeteget beszél!egyre szebben!Mostmár nincs olyan szó amit ne mondana utánam!mondatokat is használ, szépen összerakosgatja már a szavakat! Imádnivaló! nagyon szeret dirigálni,mindenkinek megmondja mit csináljon!Már az egész család kifekszik neki a nevetéstől, de mindenki imádja a kis cserfes csajszikámat! még 4 foga hátravan,de már készülődnek kifelé!Már alig várom,hogy kint legyen mind,mert egytől-egyig megszenvedtünk az összessel. A fogyózóknak gratulálok! Én is fogytam már eddig 8 kg-ot! Hála Isten fogyókúra nélkül! Végre helyrejött a hormonháztartásom! Még 6 kg mínusz a cél és akkor elégedett leszek magammal! Néha azért tornázok kicsit!Nem szabad eltunyulni!Rakok pár friss képet az én nagylányomról! Meg magamról a 8 kg mínusz után!:D Kép Kép Kép Kép Kép

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok!

Edit: részvétem a nagymamád miatt. Az én nagyim most pénteken lett volna 78 éves. Már csak 3 hét hiányzott hozzá.

Mikegirl: Ati nagyon édes. És ahogy reklámozza anyát, hogy milyen ügyesen takarít, hát ez fenomenális. Ádámnak is ilyen piros motorja van. Sajnálom a te nagyidat is. Amikor utoljára láttam az én nagyimat én is nagyon megdöbbentem, hogy le volt épülve. De még megismert.

Dudu: gratula a fogyáshoz. Én most egy kicsit mélypontra süllyedtem, de bele kell még húzni, mert 3 hét múlva lesz vége a versenynek (azt hittem, hogy már április elején vége lett), és tök ciki lenne, ha az utolsó mérlegelésnél nem fogynék, hanem híznék. Lili is nagyon szép kislány.

Talán Ádám is elkezd beszélni, most már egyre többet mondja, hogy anya, apa, mama, nena, gomb stb.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


sziasztok

hát én is régen voltam, bevallom :roll: de nekem mentségemre szóljon hogy hazaköltöztünk!!! végre, megmondom őszintén nagyon hiányzott sok minden. Most egyelőre Bp 17 ker.- ben vettünk lakást, itt közel vannak a hugomék meg anyós is, szóval egyelőre maradunk itthon.
Nagyon szeretek újra itthon lenni :D Regina jól van, sokat játszunk mi , homokozni imád, szept.től meg bölcsi lesz mert már most is nehéz megoldani, mindketten dolgozunk.

Remélem én is h feltámad a topic. :wink:
nora80
 
 


Sziasztok!

Nóra, először is üdv itthon (majdnem a szomszédban :) ) Remélem, jó lesz nektek itthon is!!

Sajnálom, hogy ilyen sokan gyászolnak közülünk. :cry:

Babafotók szépek, mi ilyenek vagyunk mostanában esti tejivás után:

Kép

Ne haragudjatok, de nem csinálok pocakfényképeket, valahogy ódzkodom most ettől, meg kiakadok, ha a férjemen kívül simogatni akarja valaki. A méret megvan, azt hiszem, UH szerint minden rendben, fejlődik a kis Drága. Eszternek már adagoljuk egy ideje, hogy megszületik a Tesó, meg akkor neki majd el kell menni aludni néhány napra a nagyihoz, vagy a nagynénihez. (ez utóbbi nem nagyon zavarja, imád náluk lenni :lol: ) Épp ma varrtam neki babapelenkát, hogy addigra begyakorolja a pelenkázást, és tudjunk együtt pelenkázni :D

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Sziasztok!

Nóra, üdv itthon :)
Ági, Eszter nagyon kis tündéri kiscsaj :lol:

Ati bárányhimlős. Napokig lázas volt, mire ma reggelre előjöttek a pöttyök.

Így pöttyösen is puszilunk mindenkit!

mikegirl
 
 


Sziasztok!
Hát végigolvastam mindent de ne haragudjatok mire a végére juttottam nem emlékszem kinek mit kell irni :oops: :oops: :oops:

Végig ment az egész familián kivétel nélkül a hányos virus....
Most Maja meg van fázva ezen is kezdünk tuljutni.... Bujik az 17-18. foga eddig ez volt a legkeményebb....
Maja hisztis akaratos iszonyat anyás és teljes mértékben kuka....
A baba maman kivül semmi egyeltalán voltak időszakok mikor ezt azt mondott de most semmit....
Amit kérek szerintem direkt nem csinálja meg és az ahogy a ház kinéz egy nap után rémes....

Már kezd kezelhetlenné válni....
Kezdek miatta nagyon elszomorodni... nemtom valahogy minden fejlödési korszakban kle van maradva vagy máshogy csinálja :?
Lassan érik egy alapos kivizsgálás. :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon szépek a gyerkőcök, és anyucik! :wink:

Mike sok puszit Atinak, legalább korán túl lesz a bárányhimlőn :wink: .

Csokinyuff: Nálunk totál ez van amit leírtál :roll: , Dani sem beszél annyi a szókincse hogy tuta, aja, mama, hajjod, nem. De teljesen megérteti magát. Hisztis, akaratos, anyás, útál aludni és enni /bár ha ezzel panaszkodom ált. kinevetnek, mert 16kg/ :roll: , rendkívül önfejű. Még csak 12 foga van. Ő is későn kezdett forgolódni, mászni, menni, de nem volt lemaradva, /ahogy emlékeim nem csalnak Maja sem/. Szerintem ezért nem kellene neki kivizsgálás, de ez csak az én véleményem.
Dani szinte mindenben tesómra hasonlít, aki 3,5 évesen kezdett beszélni, és igen sokra vitte az életben :D .

Kép
mona76
 
 


Sziasztok Csajok!

Mi már kifelé jövünk a bárányhimlőből. Épp itt az ideje. Múlt hét szombattól szerdáig 39 fokos láz, lázcsillapítók hatástalanok, úgyhogy borogattuk kis Atit. Nagyon pöttyös lett, de a hólyagok már sebek, úgyhogy gyógyulunk!!!!! :lol: Persze a változatosság kedvéért most elkezdett köhögni, és picit folyik az orra :?

Hát milyen legyen a kis Maja, amikor folyton Veled van. Persze, hogy anyás.....
Hisztis, és akaratos Ati is, rá kell hagyni. Sír egy darabig, aztán ha azt látja, hogy hatástalan, akkor abbahagyja. :wink: De ha látja, hogy ezzel hatni tud rád, akkor véged.
Beszéd - van, aki 3 éves koráig nem szólal meg. Sógornőm gyereke is kb. olyan tájban kezdett el beszélni. Szóval semmi baja, nyugi.

Pusszantás mindenkinek!

mikegirl
 
 


Bogesz, láttam Szaffit a Kismama újságban :D , zabálni való kiscsajod van, az tuti :wink:

Kép
mona76
 
 


Csajok!

Meghalt a nagymamám.
Atinál meg szívzörejt állapítottak meg, úgyhogy megyünk a kardiológiára.
Jó hírem nincs. A baj meg csőstül jön.

mikegirl
 
 


Lányok, ez szörnyűűűűűű, 2009 szinte mindenkinek szomorúságot hozott! Visszanézve mindannyiunk életében lett egy törés!
Mikegirl őszinte részvétem!!! Nem tudom mi ilyenkor a legmegfelelőbb szó!? A többieket is olvastam és egyszerűen nem tudok mit mondani...... keserűség a szívekben, csak ennyi....

Szerencsére drágaságaink kárpótolnak mindenért! Jó látni a képeket, hogy mekkorát nőttek a babócák! Annyira cukkerek!!!!

Atinál remélem semmi komolyat nem találnak!!!! Van már hír?

Kismama magazinban valóban ott feszít Szaffi baba.... büszke vagyok a kis kakásfenekűmre!

Ti hogy álltok a szúnyogcsípésekkel?
Nálunk szörnyű a helyzet! Hatalmasra bedagadnak a csípései, mint egy fél dió és szanaszét vakarja magát. Félek nehogy maradandó legyen a csípés helye. Calcium inekciót teszek a teájába az valamít javít a helyzeten.

Szívesen néztem volna pocakos képeket, de ha nem, hát nem, megelégszem a kis Esztivel :D

Jó éjt

Kép
h.bogesz
 
 


Kép

Kép

Dobok pancsizós képet! Kis barátjával, Mátéval áztatják magukat, de Szaffinak nem tetszik, h vizes lett a haja... Tisztán kivehető, h a súlyunk még mindig kritikán aluli, dehát ez van! Filigránba nyomjuk!

Kép
h.bogesz
 
 


Kép

Egy komolyabb kép, egy komoly verdával! Letakarta a logót, na mi lehet????
Nem mád mint a pacis jármű, a Ferrári,óóóóó

Kép
h.bogesz
 
 


Sziasztok Lányok!
Nagyon sajnálom a veszteségeitek fogadjátok őszinte részvétemet -szomorú ez mindenképpen.
Mike Atival nem lesz semmi gond- én azt gondolnám hogy mivel az utóbbi időben gyakran betegeskedett ezért lehet nála egy kis vérszegénység ez okozza a szívzörejt ez eléggé evidens-a gyulladásos állapot természetes vele járója a vörös vérsejtek csökkenése..
A gyerekek gyönyörűek hol vannak már a kopasz kisbabák :) ?
Mi is megvagyunk -engem nap mint nap lenulláznak a hölgyek -egészen mások mint a Barbi -öntörvényűek és komoly küzdelem bármilyen szabályt betartatni velük.Ezzel együtt jófejek ügyesek tök önnálóan tudnak öltözni vetkőzni lépcsőzni a csőrük be nem áll ha éppen kifogytak a szókészletből bármikor lenyomnak egy komplett halandzsát -eléggé vicces :) Mindenhová felmásznak valamint leesnek és még mindíg két teljesen különböző egyéniség Annabell olyan mint egy kis mimóza finom lelkű angol baronesz-takargatja ringatja a babáit a hangos szótól is képes sírva fakadni Berni egy dömper -igazi komika ő nem bejön a szobába hanem "megjelenik" :-)Barbira borzasztóan büszke vagyok szuper jellemzést kapott az oviból -szépen lovagol és balettozik okos ügyes nagylány.
Mostmár csak azt nem tudom ha ilyen jófejek a csajaim akkor én mitől vagyok galambősz :oops: :D Kép Bello Kép Berni Kép Barbi :) Kép Barbivitéz :-) Kép A vidéki élet Ferrarija :-)- max egy pónilóerő biodízel környezetbarát :-)

Kép
Kép
panni7
 
 


Hali!

Olvasok....

Panni: Balettos képet nem teszel? :)

mamiblue
 
 


Kép Kép
Dehogyis nincs dehogyis nincs:-)) -két hét múlva lesz a bemutató előadás akkor biztos lesz jobb is :-))

Kép
Kép
panni7
 
 


Panni: :) Ez nagyon komoly! Kis balerinák. Egyébként ez a mozgás nagyon fejleszti a kis agyukat. Enyéim is jártak tornára, de a tanárnéni nem jött be annyira, így váltottunk karatéra.

Mikegirl: Fogacsaka...katasztrófálisak Sebi fogai, de nem tudnak vele mit csinálni.:( Kenjük valamivel, ami megerősíti, meg öli a bacikat...remélem el tudjuk húzni, az elvesztésüket, de tuti, hogy a fogváltásig nem maradnak meg. Nálunk szerintem valami örökletes, mert csak a fiúknak van ilyen foga. De szerencsére a maradandó fogai már tökéletesek lehetnek, viszont, ha ezek túl korán kiesnek, akkor lehet, hogy kuszák lesznek. :( Meg azért az sem lesz egy könnyű menet, ha majd ki kell húzni őket...ugyanis a hátsók is romlanak.:(

Márkanyuka: -10! Ez igen! Én megálltam -6-nál, sőt már jött is vissza. DE most megint nekiugrok! :)

Csoki: Szuperek a képek!

Kép

mamiblue
 
 


Bocs, ha sok vagyok, de rövid az agyam...

Csoki: Én lányom sem aludt 2 éves korától délután...ezért is nem tudtam egész napra otthagyni oviban, mert csak kínlódott volna, ha aludni kell. Szerintem kicsit magas az energiaszintje, egyszerűen nem volt rá szüksége. Sebi viszont 2-2,5 órát alszik napközben, hajnalban viszont nagyon sokat forgolódik. :(

Bogesz: Ezek szerint beindult Szaffi karierje. :)

Nora: :) Azért biztos nagy kaland volt kint lenni! Tervezitek hogy visszamentek? Vagy végleg itthon?

Őszinte részvétem mindenkinek, aki nemrég veszítette el egy családtagját. Rossz ilyeneket olvasni, de ez az élet rendje. Talán könnyebb, ha arra gondolunk, hogy evvel megszűnik a szenvedés is, főleg, ha valakinek nagy fájdalmai voltak.

Edit: Remélem férjednél nem komoly...Nehéz időszakon vagy túl Te is, gondolom ez most nagyon nem hiányzik! :(

Mikegirl: Gondolom nagyon aggódsz, de ha kicsit megnyugtat, nekem is van szívzörejem és Matildának is. Ez nem is olyan ritka, és sokszor teljesen ártalmatlan, sőt meg is szűnhet.

Viki: Fanni is kész hölgy már. Nagyon klassz játszóteretek van, nagy szerencse, hogy tudtok hova lemenni. Homokot én sem szeretem, ezért most hanyagoljuk a homokos tengerpartot, és inkább Horvátországba megyünk kavicsosra. Ha jól emlékszem Ti is ott voltatok tavaly, nektek bejött?

Nálunk az ovinak már vége...nagyon vártam, Tildusnak még 3 hét suli, aztán vakáció! :D

Írjatok!!!! Nekem is csak ilyenkor hajnalban van időm írni...és sajnos nem csak az íráshoz nincs időm, hanem még egy csomó dologhoz sem...de ez van!

mamiblue
 
 


Csajok,
szörnyű ez a pangás! Mi lett a jó kis pörgős topikunkkal? :( Kérdem én, aki szintén ezer éve nem írtam. :oops: De azért időnként olvasok ám, csak mindig megállapítom, hogy nem történik semmi extra dolog velünk, hál' istennek megvagyunk, jól vagyunk (kopp-kopp), és persze viszonylag ritkán vagyunk gép előtt, amióta jó az idő. Én meg amúgy is csak késő este férek hozzá, napközben általában Zita simán kitúr a számítógép elől. :shock:
Mit szólnátok ahhoz, ha a topik felpörgetésére létrehoznánk egy levelezőlistát? Egy google-csoportra gondolok, amelyre mindannyian feliratkoznánk, és egyetlen közös e-mail címen át küldhetnénk mindenkinek üzenetet. Természetesen nem a topik HELYETT, inkább arra az esetre, ha valakinek közérdekű kérdése van, vagy ha talit szervezünk (remélem, lesz még ilyen) stb. Többször is volt már úgy mostanság, hogy szívesen feltettem volna valamilyen kérdést nektek, mint régen, amikor naponta fórumoztunk, de aztán rálegyintettem, hogy úgysem olvasná senki. :( Szóval ez csak egy ötlet.
Tündériek a képek, mármint a rajtuk szereplő kis tünemények és csibészek.
Panni, jó, hogy előkerültél megint, már hiányoztak a hozzászólásaid. Imádom, ahogy a csajaidat jellemezted. :D
Pusszantás mindenkinek!

italoman
 
 


Sziasztok!

Vagyok ám én is, de hasonlóan, mint Ildi. Benézek, látom, nincs új hozzászólás, megyek tovább :oops: Ezenkívül mi is egész nap kint vagyunk, és Fanni hasonlóan kitúr a gép elől. Hihetetlen, hogy tudja kezelni. Nyomja az egeret, ráirányítja a képekre, és elindítja magának a meséket.... (youtube.com-on) És sosem mutattuk neki, csak úgy elleste tőlünk...

A levelezőlista szerintem jó ötlet, bár én mindig olvasok itt is, csak írni nem marad időm :oops:

Mamiblue: igen, mi voltunk Horvátországban tavaly, kavicsos volt a tengerpart, de Fannit egyáltalán nem zavarta. Imádta a kavicsokat a vödörbe pakolni, meg dobálni a tengerbe. Fürdőcipőt viszont vittünk neki, de nagyon ügyesen közlekedett a kavicsokon. Idén is megyünk, de sajna még nagyon messze van, csak augusztus közepén megyünk. Az Isztria a cél, most nem akarunk annyit autózni. Tavaly Fanni végig aludta az utat, most már ez esélytelen, így minél rövidebb idő alatt meg akarom úszni az utazást.
Viszont hova mennétek Mamiblue? Mert nem mindenhol kavicsos a tengerpart. Van betonozott is (na azt nem szeretem), van füves is (azt sem), és elvétve van homokos rész is.

Egyébként velünk minden ok. Én dolgozom, Fanni növöget. HIhetetlen nagy szája lett, de még sok a halandzsa. Mondjuk én tökéletesen értem minden szavát :lol: Viszont elég hisztis, akaratos, a közértben lepakol mindent, ha nem engedem hiszti van, de gondolom másnak is van ilyen gondja :wink:

Csajok, kivel mizu???

horvviki
 
 


Szivacstok!

Italoman, jó 5letnek tartom a levelezőlistát!
Mi lehet Sabineval és az ikrekkel? Tuza Edittel és a pasi kérdésssel?
Na már ha pasiknál tartunk, akkor mi a szitu Csokival? Bocsánat, senkinek nem akarok a magánéletében turkálni, csak érdekel!
Nagy átlagban a férjurak megbékéltek a helyzetükkel és beleszoktak az apa szerepbe??
Nálunk szerencsére jól alakul a helyzet, nincsenek olyan oltári veszekedések mint régen és sokkal több időt szán a gyerkőcre!

Gyereknapon mit csináltok, hová mentek???
Én tuti nem megyek a belvárosba a tömegnyomorba, de arra gondoltam, Piliscsabán lesz egy nagyszabású gyereknep, arra ellátogatunk, bár nincs a legközelebb! Tudtok valami jó programot?

Nem tudom, h az Oroszlán jegyűek jellegzetes viselkedése amiket leírtok a babákkal kapcsolatban, de én is ezeket mondanám! Egy az egybe Szaffi is ilyen akarnok, kis hisztigép, csapkod ha nem sikerül valami....
Néha frankón irígylem a barátnőmet akinek olyan kis elbűvölő fia van. Alig kell rászólni, tudja mit lehet és mit nem és azt nagyjából be is tartja! Nekem meg már zsong a fejem estére, mert egész nap csak fegyelmezni kell! vagy nekem nagyok az elvárásaim??? Néha leülnék meginni a kávémat, de akkor ezt észreveszi és rögtön kitalál valamit, nehogy lepihenjek, vagy szó szerint lökdös a székről, h anyaaaa, anyaaa neeeee! Ilyenkor tiszta hiszti leszek!

Alvás: nálunk még ebéd után működik az 1-1,5 óra alvás és este 9 felé fekvés, reggel 7-8 közötti kelés. Úgy érzem ez így egész emberi!

Kép
h.bogesz
 
 


Viki,
nálunk is pontosan ez a helyzet a számítógéppel. :D

Bogesz,
Piliscsabán milyen program lesz? Tud még valaki más gyereknapi programot is? Engem is érdekelne...
Szabinára meg az ikrekre én is épp ma gondoltam, hogy mi lehet velük. Meg ezek után még sokan mások is eszembe jutottak, akik régen naponta jártak erre, most meg... :(
A lovacskás autóval elvisztek majd egy körre? :lol:

italoman
 
 


Itt mutatom a programot.

http://www.piliscentrum.hu/gyereknap/gy ... 9-info.php

A lovacskás autónak a gazdájára mi is kiványcsiak lettünk volna.....

Nem akarok rossz dologról beszélni, de mégis felháborított amit a napokban láttam a TV-ben. Egy szülő kútvízből csinálta a gyermekének a tápszert és 3 hónaposan meghalt a baba!!!!! Ezt a fa**parasztot!!!! Hááát, mi is ezt isszuk, oszt nekünk sem vót semmi bajunk tőle.... Mindezt tök ártatlan arcal! Huhhh de kinyilt a bicska a zsebemben!

A számítógépezést nem engedem neki, mert csak csapkod, meg olyan erővel nyomja a gombot, hogy szétesik a billentyűzet!

Mesenézés: érdeklődöm, hogy ezzel hogy álltok lányok? Nálunk max. 5 percig nézi, majd valami mással foglalkozik, de ha kikapcsolom, vagy átrakom a hírekre, vonyít, hogy NEEEEEEE! Ha visszateszem, megint 5 perc, majd ennyi. Pedig nem lökött mesét próbálok vele nézegetni, hanem készségfejlesztőt, hátha addig is nyugiba van, de reménytelen! Nektek bejött valami?

Kép
h.bogesz
 
 


Sziasztok!

No egy kis élet :D, jöttem én gyakran de nagyon pangott a topic.
Nekem fogalmam sincs róla mi az a levelezőlista :oops: , majd írjatok róla bővebben.
Igen én is sokakra kiváncsi lennék, pl. Mandala és a többi elveszett anyci.
Szerencsére nálunk is jól alakúlt a helyzet, bár férjúram nehezen talált rá az apa szerepére, igy párszor pakoltam és " isten veled" mondtam neki, de aztán helyre állt a rend :D
Gyereknapról semmi infót nem tudok, mi talán bemegyünk Fehérvárra. Holnap megyünk ovodai ballagásra, szerintetek mit lehet venni egy 7 éves gyereknek? Ami nem nagy költség, mert csak ismerős.
Hát igen az oroszlánok, nálunk ugyanez a helyzet amit írtok /bár sokszor gondolok arra hogy nincs még egy ilyen gyerek/ hisztis, akaratos, csapkod, kiabál velem /persze a maga nyelvén/.
Fegyelmezni lehetetlen, mert carik rám :D . No de imádom. Nem tudunk olyan programot, hogy étterem, kávézó, cukrászda, mert nem tud egyhelyben ülni 5 percnél tovább :roll:
Alvás: Délután van még /remélem sokáig/ 1,5-2 óra, este 9-reggel 7-ig, de én ott alszom a szobájában, mert 3 körül jön hozzám mint a holdkóros :D , na erről kéne leszoktatni, hogy végre 22 hónap után apácskával aludhassak.
Fogyókúra: én 6 kg-nál megakadtam, az is onnan ment le ahonnan nem akartam, cici, derék, :roll: , hasamról semmi :?
Dobok pár képet a vasgyúróról.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
mona76
 
 


Bogesz nálunk is kb 5 percig van mesenézés, ha én mesélek neki az pedig 1 perc. Úgyanis nincs türelem. Táncolni viszont egésznap bírna, már néha én szédülök mikor nézem :)

Kép
mona76
 
 


Sziasztok,
létrehoztam a levelezőlistát, a leggyorsabbak már el is fogadták és tagok lettek. :) Remélem, sikerült minden emilcímet összevakarnom, de ha valakit véletlenül kihagytam volna, azonnal sikítson! :lol:

italoman
 
 


Sziasztok!

Ildi jó ötlet a levelezőlista, bár hirtelen nem tudtam még átgondolni az előnyeit, ilyen a kismama-agy :D vissza fogom igazolni.

Mona, nagyon komoly a lovas kép!! Szintén cukik a kis balerinák, autóguruk, pancsizók, bocs, ha kifelejtettem valakit.

Szgép és sok más: nálunk tabu a gyereknek, mert egyszer kiszedte a (céges) laptop néhány billentyűjét és alig tudtuk visszatenni. Ebből tanulva a sajátot meg nem engedjük neki :D van egy különbejáratú billentyűzete, azt szokta püfölni. Mesét szgépen néz, mivel TV nincs, szeretjük a mese.tv-t. És le is köti, zsinórban nézné a Bubót, Frakkosat, stb, ha engedném. Napi max 1-2 mese van és kész. Általában bele is törődik (kénytelen). Ha én olvasok neki fel, akkor közben nézegetjük a képeket, keresünk rajta ezt-azt, így viszonylag sokáig leköthető. De a fő kedvenceink a dalok és mondókák. Egyszer 40 km-n keresztül kellett énekelnem neki a Gólya, gólya gilicét, egyébként bőgött volna, mert már unta a 140. megtett km-t (Apukámékhoz tartottunk).

Gyereknap: itthon leszünk és a kertben zsinnyegünk :D 1 hónap múlva lesz nyaralás, meg lehet, hogy közben szülés is :D (nem bánnám)

Hisztiféleség szintén van, illetve akarom-nemakarom. Általában azért az van, amit Apa&Anya akar. Szokta mondani, h nem akar aludni, de aztán mindig elalszik. Ja, alvás!! Cumizik még valaki gyereke? Mert Eszter nem akar elszakadni tőle, csak alváshoz kapja meg, de rendesen becézi: cumika. Remélem, majd elhagyja azért és nem lesznek görbe fogai tőle :roll:

Én ma voltam Tesóval védőnőnél, súly, vérnyomi oké, fehérje nincs, szívhang van :) kedden terhesgondozás. Még mindig nincs választott orvosom, de ez akkora nyugalommal és magabiztossággal tölt el, hogy nem is fogadok. Inkább kiságyat veszünk az árán.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Hali :)
Látom mindenkit beűzött a hideg szél a gépek elé :) -mondjuk engem is :)
Judit cukik a kis Karate kid-jeid - ebben az őrült világban csöppet sem baj ha a lányok meg tudják védeni magukat.
Szia Ildi :) Én is örülök hogy hallok rólatok :) - nálunk a számítógép addig érdekli a tyúkokat amíg meg tudják cuffantani az egeret aztán meg kereshetem...
Bogesz -csajokat még nem köti le a mese bár valamennyire nyilván odafigyelnek mert simán odalökik hogy Nody meg Thomas aztán nagyjából itt ki is fújt az érdeklődés. Viszont Marék Veronika Boribonos meséi már nagyon mennek részemről kicsit már unom őket pláne hogy Barbus is nagy rajongója volt a fent nevezettnek :)
Mona - hát ha Danit vesszük az alap mértékegységnek akkor Annabell egy mikrodani :) A büdös kölke olyan mint egy kis cérna vitéz nagyon konkrét elképzelései vannak arról mennyit(nem)hajlandó enni.Lovas kép különösen tetszik :)
Ági -azta te minnyá szülni fogsz :) Az a nyaralás eléggé bevállalós 1 hónap múlva-azért gondolom nem mentek messzire :)
Idén mi is kimerészkedünk Horvátországba (bár egy korábbi rossz élmény miatt már megfogadtam hogy oda többet nem) -visszük anyuékat is hogy ne valami idegösszeomlásos rémálom legyen a kordinálhatatlan gyereksereggel :) Aztán ha hazajöttünk elhozzuk a kiskutyát akit nemrégiben kiválasztottunk nyilván elment a maradék eszem is a 3 macska plusz egy nyúl plusz 3 gyerekre még egy kutya is dehát úgy szép az élet ha zajlik :)

Kép ..azért ő mert ellenálhatatlan a mosolya...:-)

Kép
Kép
panni7
 
 


Sziasztok!

Mese: nálunk egyedül a Kisvakond jön be. Azt minden mennyiségben nézi. Teljesen véletlenül akadtunk rá a youtube-on, azóta meg van minden része. Akár egy órát is nézi, ez azért néha jól jön, ha valami dolgom van (pl. vasalás, teregetés, takarítás...) De most már eljutottunk arra a szintre, hogy nem mindegy ám melyik részét rakom be. Már ő választja ki, sőt a DVD távírányítójával tovább tudja nyomni, ha valamelyik rész nem jön be neki. Általában este is Kisvakondot mesélek neki, egyes részeket már a saját halandzsa nyelvén elmesél ő is :lol: (Persze csak én értem, hogy melyiket meséli...)

horvviki
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a meghívást a levelezőbe. Elfogadtam. Bár nem igérem, hogy aktív leszek. Egyenlőre nem igazán tudom még hogy is működik, idővel majd rá jövök. Sajnos itt sem vagyok aktív tag. Most olvastam bele egy kicsit a levelekbe, hogy képbe kerüljek. Jó sok minden történt veletek. Öröm és bánat. Nem is tudom mit írjak.

Amúgy mi remekül vagyunk. Bianka alig várja a nyári szűnetet, hogy itthon lehessen veleünk. Amúgy szeret oviba járni. A szünetet én is várom. Van még két vizsgám ebben a fél évben. Aztán indul nálunk a nagy átépítés, bővítés. Botond jó fej kis kölyök. Be nem áll a szája. Nagyon sokat és szépen beszél. Eleven, mint az ördög. Reni meg tini. Nehéz eset.

Végül egy kép a gyerekekről.
Kép

Szép napot!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Italoman: nem kaptam meghívót. Küldenél? horvviki@freemail.hu
Köszike

horvviki
 
 


Ildikó: Én rányomtam arra a linkre, de szerintem nem jött össze, még próbálkozom! Van valami regisztráció is?

J.

mamiblue
 
 


Judit,
nincs regisztráció, csak el kell fogadni, és jól csináltad, mert már rajta vagy a taglistán. :) Majd ha már jó néhányan leszünk, küldök egy emilt, hogy mindenki lássa, hogy működik.

Viki,
köszi, hogy szóltál, nem volt meg az emilcímed, küldtem a meghívót.

italoman
 
 


Sziasztok!

Mi is itt!Olvastam, csak háááát.....

Mindenki nagyon szép, tényleg!!!

Rólunk:
Máté nagy csibész lett, be nem áll a szája, és a hiszti nálunk is elég komolyan jelen van.
Tökszikém szinte mindent mond, sőt vannak versek, mondókák, amiket együtt szoktunk énekelni:)
De a legédesebb, amitől mindig elolvadok, amikor fekszik az ágyban és huncut mosollyal megjegyzi magáról: " Jaj de cuki vagyok"!!! Na ettől könnyezés ezerrel:)

Imádom!!!!

Lassan megyeget a bilizgetés, nagyon okosan szól, de kaki még nem sikerült bele, de majd szépen lassan.

Mesenézés:
Nálunk is inkább 5- 10 preces mesenézések vannak, de azokat ki követeli szó szerint. Nálunk nagyon megy minden olyan mese, amiben valami jármű van: Thomas, Piros traktor, Sam a tűzoltó és a favorite Bob mester!
De Bogesz, ami leköti és fejleszti az, az Elmo Világa nagyon szereti, együtt kacagnak, ahogy ő mondja!

Evés: Nálunk most nagyon nem megy, szinte majdnem fénnyel táplálkozik. Nincs ideje enni, állandóan rohan. Ez kinél hogy van?

Imádjuk a játszót, a hinát, a lovakat, a motorokat, a gyurmát, a gyerekeket, a lábbal hajtós motort és mindent, amikor együtt lehetünk. Az úraság rendesen meg mondja nekünk, hova akar menni csavarogni..... az autóból ki se szállna, ha megtehetné.


Na most ennyi volt, majd igyekszem gyakrabban jönni...

Puszi mindenkinek:) Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
kis pupu
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: