Új privát üzeneted érkezett!

@zorbi:


Igen, akkor picit azért jobb neked, már csak azért is, ,mert a "magadura" vagy. Akkor alszol amikor akarsz :D Hhmmmm de irigyellek. Én már túl vagyok az ebéden, most az émelygés van újra műsoron. :D  Jövő héten szerdán megyek ultrahangra, addig aggódok hogy minden rendben legyen. Bár ezek a tünetek minden nap meggyőznek róla, hogy itt bizony minden rendben van :D

Nem tudom más kismaminak is van-e székrekedése, de nekem volt, nem is kicsit, pár napig. Már az miatt is rosszul voltam. De megtaláltam a megoldást, nekem a banán segített!!! Ha esetleg más is küzd ezzel, jótanács. :)

Lilypie Pregnancy tickers
mano900
 
 


Még egy kérdés, van is esetleg kecskeméti, vagy környéki kismama?

Lilypie Pregnancy tickers
mano900
 
 


@mano900:


mi pest környékéiek vagyunk :) hát azért nem akkor alszom, amikor szeretnék sajnos. Pszichológusként dolgozom, szóval tényleg ott kell lennem mentálisan, ezen a héten akkor alszom, amikor szeretnék, ez igaz :) 
érdekes módon nekem a banán az egyetlen, ami reggelente lemegy...fura :) 

Pest környékéről vagytok?

ne aggódj, biztos minden rendben van, ha a tünetek jeleznek. Nektek is első baba, ugye?
zorbi
 
 

 
 

@zorbi:


Nekem is banán az egyetlen ami csúszik reggel :).  Igen, első baba, valúszínűleg ezért is vagyok ilyen aggódós. Te most hanyadik hétben vagy?

Lilypie Pregnancy tickers
mano900
 
 


@mano900:


7 :) Te? ne legyél aggódós, minden tök oké, foleg ha jelez a tested...nekem kidurrannak a melleim...nem tudom mi lesz itt még :D
zorbi
 
 


:D Mi pont ma vagyunk 7 hetesek. Te mikor mész legközelebb ultrahangra?
Nekem csak akkor fájnak ha hozzáérek, meg amikor fel-le veszem a melltartóm.

Lilypie Pregnancy tickers
mano900
 
 


@mano900:


mi ia ma pont :D két hét mulva megye, most voltunk a heten kétszer ( egyszer az ugyeleten, ugye... ) és azt mondták két hét múlva menjünk
zorbi
 
 


@zorbi:


Hát ez jó :D és megkérdezhetem, hogy a héten mit láttak a babádon? Én 2 hete voltam, és csak jövő héten megyek szerdán, de annyira kíváncsi vagyok, hogy most milyen lehet :) Lehet, hülyén hangzik :)

Lilypie Pregnancy tickers
mano900
 
 


@mano900:


leginkabb az volt jó, hogy hallottuk, ahogy dobog a szíve :) nagyon semmit nem lehet még látni, de az ügyeleten a doktornő alaposan végigmutogatta, de olyan picit, ha nem magyarázza el, nem bogarászom ki egyedül...
zorbi
 
 


@zorbi:


Gondoltam, de én már annak is örülni fogok ha lesz szívhang. Utoljára 4+6 hetesen voltam, akkor még csak petezsák volt, úgyhogy egy örökkévalóságnak tűnik még ez az 1 hét . :(

Lilypie Pregnancy tickers
mano900
 
 


@mano900:


megértelek, mi is nagyon vártuk...és nálunk is petezsák volt még, most meg komoly 7mmes embrió <3
zorbi
 
 


Én 6+5 vagyok, nálam is 7mm-es volt :) Egy hónap múlva megyek megint.Szívdobogást lehetett látni a képernyőn, ott pulzált egy picike kis pont <3 :lol:
szofi88
 
 


@szofi88:


na jó, akkor megkérdezem: mi az a 6+5-ös? mások is írnak ilyet más számokkal, de nem értem :(
zorbi
 
 


@zorbi:
Azt jelenti hogy hány hetes és napos vagy Kacsintás Nálam ez 6 hét és 5 nap, legalábbis a tegnapi UH szerint Vigyor
szofi88
 
 


@szofi88:


jaaaaaaaaaaa most is bebizonyosodott micsoda logikám van :D köszi :D sosem jöttem volna rá akkor én most 7+0-ás vagyok :D
zorbi
 
 


Így van Pár hete még én sem tudtam, túl egyszerű, az ember nem is gondol ilyesmire
szofi88
 
 


Bar kicsit túlzásnak érzem a napokat hozzá számolni, valahogy abban nem hiszek :lol: Amúgy én ma vagyok pont 10 hetes :-D Gyorsan pörög az idő!
szono
 
 


Nekem az orvos mondta így, UH is így írja ki :-) És én is szinte mindenkinél így látom leírva, de persze ez nem pont a valóságot tükrözi napra pontosan, az biztos, ebben igazad van ;-)
szofi88
 
 


@szono
Neked már látszik a pocakod vagy ez még korai 10 hetesen? :) Azt mondják mindenkinek máskor, alkat kérdése is..
szofi88
 
 


Sziasztok, én pont ma vagyok 8.hetes vagy 8+0 ha van ilyen :-D. Ma voltam védőnőnél, nagyon aranyos volt :-). Holnap bejelentkezek laborba vérvételre. Ti már túl vagytok ezen?
addienn
 
 


@addienn:
A védőnőt nem érem utól egyszerűen, pedig lassan muszaj lenné előkerülnie... vérvételre több mint 2 hétre kaptam időpontot, így az majd most hétfőn... Ekg-t meg nemes egyszerűséggel nincs is kedvem megcsinaltatni... :lol: aztán még fogorvos is... Én Utálom ezeket!!!! :-)
szono
 
 


@szofi88:
Értem én, hogy így szokták, csak olyan fura, mert szerintem se fedi a valóságot :lol:
Nem latszik még, pedig nekem nagyon lapos a hasam, szóval nem sok helye van elbújni, bar azért van egy kis izom is rajta, azt gondolom nehezebb kinyomni :lol:
szono
 
 


Jaj... elküldtem hamarabb... folytatom:
De nengem is nagyon erdekel mikortól szokás látszani, remelem nem azert nem latszik, mert pl. nem nő rendesen... amúgy a csalad még nem tudja, szóval nem is baj, hogy elbújik ;-) Amugy pont tegnap "buktam le" egy kolleganőm előtt, mert megsimogattam a hasam, és állítólag abban a mozdulatban minden benne volt... :lol: sokat simizem, és fel se tűnik
szono
 
 


mi elmondtuk, nem titkolózunk... sztem még odébb van, hogy látszódjon, egyik baátnőmnem csak a 6dik hónapban kezdett látszódni.
zorbi
 
 


én is elküldtem hamarabb :D szóval én is várom, hogy látszódjon :)
zorbi
 
 


Én holnap hívom fel a védőnőt, nekem az orvosom azt mondta hogy tőle kapom majd a beutalókat..nálatok is így volt, vagy az orvos adta? Nekem ez kicsit furcsa.. Szülőknek mi is elmondtuk már, más még nem tud róla :) Egyik barátnőmnek már 10hetesen látszott, de persze inkább csak azért mert folyamatosan puffadt, a baba ilyen korán még tényleg nem látszik..várom már én is :-)
szofi88
 
 


én jovo heten tervezem, hogy megyek védőnőhöz, kivancsi vagyok mi lesz :) nálunk mindenki tudja, és osztozik az örömben 
zorbi
 
 


Mi az elején azert nem mondtuk el, mert magunk se hittük el :lol: Aztan varjuk a 12. hetet, hogy minden rendben van -e! Így nalunk karacsonyi ajándék lesz a hír! ;-)
szono
 
 


mi azért mondtuk el, mert képtelenek lettunk volna titokban tartani, meg semmi racionális kapcsolatot nem lelek abban, ha elmondom/nem mondom, történik-e valami, nem történik. Sajnos nekem közeli rokonom pl. a 6 hónapban vesztette el a babát...persze a 12 hét a rizikósabb, de nekünk így volt teljes, hogy megoszthattuk az örömünket :)
zorbi
 
 


@zorbi:
Ja, nem is azért... Pusztan számunkra jobb megélni így, csak mi ketten, vagyis már hárman! ;-)
szono
 
 


@szofi88:


Ezeket a beutalókat én nem értem..:D Voltam egy nődokinál, aki anno megállapította a terhességet. Ő azt mondta nekem, hogy a háziorvoshoz kell elmennem és ő adja ki a beutalókat. Közben elmentem a védőnőhöz, aki azt mondta,hogy a területileg illetékes (SZTK-s) nődoki adja ki a beutalót, kért is nekem oda időpontot. Viszont közben átmentem egy másik nődokihoz, akinél szülni szeretnék, aki szintén a háziorvost mondta. Mondta,hogy a terhességi kiskönyvvel elmegyek, lepecsételtetem vele a vizsálatokat, amik benne vannak és az szolgál beutalóként a laborba. Egy ismerősöm erre tanácsolta,hogy azt a lepecsételt oldalt legalább 4-5 példányba fénymásoljam is le, mert a labornál kelleni fog a több példány. Úgyhogy most jövő héten elbattyogok a házidokihoz elintézek mindent. Én al aborral eléggé meg vagyok csúszva.. Utálom egyébként az egész magyar egészségügyi rendszert, nem csodálom,hogy a munkáltatók nem szeretik a terhes nőket, én sem szeretem amikor egyn apot elvesz az életemből egy labor meg EKG.. Csak sajnos nem tudok vele mit kezdeni, főleg vidéken még esélyem sincs valami magánintézménybe menni.
lhekszi
 
 


Ja és ami még újdonság! Családi adókedvezmény a betöltött 12.héttől jár!! Ennek az igazolását a védőnőtől kell kérni állítólag, majd a terhesgondozáskor le kell igazoltatni a nődokival és úy lehet igényelni. Dec közepén megyek a védőnőhöz én majd akkor elkérem. Vagy legalább is én ezzel nem voltam tisztában, hogy már terhesség alatt is jár, azt hittem,hogy csak megszületett gyermek után lehet igényelni.
lhekszi
 
 


@lhekszi:
Ezt én se tudtam! Jó, hogy mondod! :-)
szono
 
 


@lhekszi:
Na hát az az igazság, ez se túl egységes... Egy védőnő mesélte, hogy a bemutatókat hol az orvosnak kell adnia, hol a haziorvosnak, akik neha azt se tudják, hogy mi kell, van amikor a védőnő intézi... szóval teljes a kavar... és örül, hogy neki nem most kell terhesnek lenni... :lol: szóval épp ki mibe fut bele... Nekem pl. az sztk-s nőgyógyász adott minden bemutatót.
szono
 
 


Mi sem mondtuk el még senkinek. De nem babonából, hanem mert jövő héten szerdán megyünk ultrahangra, akkor már lesz szívhang, és többet tud mondani a doki, mert eddig ugye csak petezsák volt, az 5. héten. Ha most azt mondja majd hogy minden rendben van, akkor jövő hétvégén elmondjuk a családnak.

Még egy kérdés... ti mennyire hisztek abban, hogy a 12. hétig nem szabad semmit venni a babának?? Csak mert én sokat járok turiba, és olyan sokszor látok nagyon jó minőségű baba dolgokat, hogy szívesen megvenném, csak nem merem. :)

Lilypie Pregnancy tickers
mano900
 
 


@lhekszi:


Ez betöltött 90 nap pontosan! Ami 13 hét
nagymelinda0111
 
 


@lhekszi:


Ez betöltött 90 nap pontosan! Ami 13 hét
nagymelinda0111
 
 


@mano900:
Mi nem vettünk még semmit, nem babona miatt, de még nem erzem szükségesnek :-) de azt beszéltük, karacsonyra veszunk majd valami aranyos babacuccot a fa alá :lol:
szono
 
 


Mi csak szüleimnek mondtuk el, többieknek karácsonyi meglepetés lesz :-) na, persze, ha addig kibírom
Eddig egy kiscipőt vettünk, amivel tudattuk anyuékkal, de azt egyből le is nyúlta örömében :-D
addienn
 
 


Sziasztok!Szeretnék csatlakozni hozzátok, 14.hetes fiús kismama, május 31.re vagyunk kiírva, de kitudja lehet nyár eleji kisbaba lesz. 


 


Gratulálok minden kismamának! 

pukkancs
Milánó
 
 


@pukkancs:


Üdv :-) Gratula neked is!! De szeretnék már én is a 14. héten tartani :-)

szofi88
 
 


Köszönöm szépen!


 


Nekem is pont mint nektek, a 6. hétig semmi gondom nem volt a babócával csak mellfeszülés, de a 6. hét betöltése után sugárba hánytam egész nap, félóránként, semminem maradt lent, egy korty víz sem. én minden héten sürgősségin kötöttem ki, és mindenhol aztmondták ez normális. Hát ezen sokkot kaptam és mégjobban hánytam, szóval van benne igazság, hogy ne aggódjunk, ne idegeskedjünk mert csak rosszabb az egész.  


HálIstennek mostmár minden oké, ha este kihagyom az evést reggel hányással kezdek, de ha eszek megfelelően minden rendben van. Remélem nektek szebb emlék lesz az első 3 hónap.


De mint anyósomnak ahogy a baba megmozdult, kezdtek a rosszullétek. Nem tudom ki a szerencsésebb aki előbb esik túll rajta vagy aki utána.  

pukkancs
Milánó
 
 


Van aki az egész terhességet rosszul viseli, másnak meg semmi baja, szinte tünete sincs... :-)
Neked már látszik a pocakod? A baba neme a 12 hetes uh-n derült ki? :-)
szofi88
 
 


A down kòr vizsgàlaton. Vègülis 12 hetes voltam. :)
De 100%ra mondták.
pukkancs
Milánó
 
 


Sziasztok! Szeretnék én is csatlakozni hozzátok. Ha minden igaz holnap leszek 8 hetes terhes, de még csak 5. héten voltam UH-n, ahol még csak a petezsák volt látható... Hétfőn megyünk megint dokihoz, és remélem minden rendben lesz. :) 


Esetleg ha lenne ötletetek hányinger ellen, szívesen fogadnám, mert sajnos én nagyon megszenvedek vele.. :( 


Bár ennyit simán megér a dolog, de azért ha lehet ellene mit tenni, annak örülnék. :) 


 


Boldog babavárást kívánok Mindenkinek! :) 

netty001
 
 


Üdv köztünk! Gratulálok!
Hányinger ellen nekem a jég szopogatása vàlt be. A dokim is jeges vizet ajànlott kortyonkènt lassan, meg szopogassak jeget, igyak jégkàsàt, fagyit. Remélem nálad is beválik valami. Jobbulást! :)
pukkancs
Milánó
 
 


Köszönöm szépen, ezt eddig még nem próbáltam, én is remélem, hogy beválik. :) 


 

netty001
 
 


@netty001:


én is nagyon hámyingeres vagyok, nekem eddig semmi nem vált be...alig tudok enni sajna :( a jeget kipróbálom, köszi :)
zorbi
 
 


Nekem is addig segített míg szopogattam, én jégkrémen éltem majdnem 2 hónapig, szóval kitartást kívánok, na meg jobbulást!  :)
pukkancs
Milánó
 
 


Hànyingerre B6 vitamin. Ès savanyú citromos nagyon hideg vagy jeges víz
nagymelinda0111
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: