Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csatlakozhatom!

Elvileg November 25. a dátum de minimum két héttel elöbb fog születni mert sajna ez már a harmadik császárom lesz.
Ö(k) lesz a harmadik babánk ,van már egy négy éves nagylányom és egy másfél éves nagy fiam!

Jövö héten megyek orvoshoz.

Lilypie Pregnancy tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
tüncü1010
 
 


Csuppancs 27 évesen ismerkedtünk meg, de az már az őskor, annyi minden történt azóta :D

Ronika Fúú, ikrektől én nagyon rettegek :oops:. Főleg Szaffi mellett. Szóval én nem bánom, hogy csak egy manócskám van odabent :wink:

Erra Kisváros jó dolog, de egy idő után nekem kell a nyüzsgés. Mondjuk mi most kisvárosi környezetben lakunk itt Csepelen, de ha vmi programra akarunk menni, akkor se kell sokat utazni. Apa nagy klasszikus zene rajongó, Szaffival való terhesség alatt hetente jártunk a Müpába, minimum zongoraművész lesz a csajból :lol:. Látszik is, imádja püfölni a zongorát itthon :lol:

Nyuszuli Éljen a szívhang! :lol: :lol: Tök izgi 3d-ben nézni a manót, tiszta biológia tanulmány :) Amúgy sztem a doki is élvezi ezt és azért kapcsolgatja át a gépet :). Mindenkinek automatikusan csinálja a kombináltat, szóval nem azért írta, hogy ajánlott, mert gond van, hanem mert szerinte ez nem egy nagy áldozat a biztonságért. Mi csináltunk, most meg végkép fogunk, egyrészt mert második gyerek, másrészt mert a leszívás/beültetés időszakában voltam beteg.
Vér és vizeletet én a háziorvosnál fogom csináltatni. Ugyan nem támogatja neki a tb a vér levételét, de egy tábla csokiért megcsinálja helyben az asszisztens :).
Örülök, hogy nem sikerült megsértenem, egy kicsit aggódtam emiatt :oops:. Én a 8kerbe jártam gimibe, a sűrűjébe...

Kriszti Az tök jó, hogy az uncsitesók ilyen közel lesznek egymáshoz korban :). nálunk az unokatesómék babája 4 hóval fiatalabb Szaffinál, és így is sokat vagyunk velük. Fura, mert még nem együtt játszanak, mégis lekötik egymást :wink:. Édesek :)

Makim Problémamentes babavárást! Tyű, közös szülinap nálatok is? Nem semmi, süthetsz majd külön-külön tortákat :lol:

Tüncü Üdv neked is! Jók a névválasztásaid, a lányom Zsófia Szaffi, fiúnevekből pedig a József nálam a top2ben van :wink:

Tegnap este keményedett a hasam :( Tényleg sokat cipeltem a manót, de hát egyedül vagyok vele egész nap, nincs más választásom... Pedig szépen feljött a 3.ra a saját lábán (kezén). Nem jó érzés, mert nem akarom megfosztani őt anyától, de valahogy egyensúlyt kell találnom :roll:

felkelt...

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok! Köszi az üdvözlést. Nekem egyelőre még mindig semmi tünet, nem tudom, hogy szerencsére vagy nem. Én az előzményekből próbálom a lányom nem emelgetni, eddig nem kellett. Szerencsére már 4 hónapja jár, szóval elég biztos benne már. Na meg nekem itt a szomszéd telken anyósom segítségnek, bár az is néha sok. :)

Szülinapozást illetően bátyám kislánya 5 nappal később született, mint a mi kislányunk, a férjem tesójáéknál meg 8 héttel előbb. Szóval a 3 csajszi "egykorú". Még nem játszanak együtt, de egymás mellett nagyon jól elvannak. Bár néha már megfogják egymás kezét és úgy sétálunk, meg puszival próbálkoznak egymásnak, nagyon édesek. :)
És bátyámnál is jön az újabb gyerkőc, aug végére van kiírva a párja, szóval megint lesz pajtás.

Bár biztos nem húzzuk ki nov 24-ig, mert nekem is császár volt az első, nagy valószínűséggel most is az lesz, és gondolom előre programozott, legalábbis a meddőségis doki ezt javasolta, hogy még elég "friss" a seb. Én szeretnék természetesen szülni, de persze elfogadom, ha nem lehet. Nagyon sajnálom, hogy az előzőnél egy darab fájás sem volt.

Ja és még orvosom sincs, mert akinél szültem, nála már nem lehet, szóval még keresgetek, de már kettőre szűkült a kör. Bár egyelőre még az intézetbe kell visszamennem jövő héten, meg szerintem még rá két hétre, és csak utána kell saját dokihoz, szóval van még 2-3 hetem eldönteni.

na lelövöm magam :)
maki70
Nagykanizsa
 
 

 
 

zsuzsko, nekem is azt mondták, hogy a 16. hét környékén lesz változás, bár ott konkrétan azt, hogy akkor elapad a tej.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Sziasztok!
Zsuzskó én úgy tudom hogy terhesség alatt tilos szoptatni! Ahány doki annyifélét mond.Enyém pl.a vetélésem után azt mondta elég két hónapot várni,más meg félévet mond.
Képzeljétek tegnap egy néni a házból rám néz és azt kérdi babát várok?Én meg mondom igen de még nem kéne látszania.(5 hetes vagyok).Elég rosszul éreztem magam,mert 4 kiló maradt rajtam szülés után,de úgy látszik az mind a hasamon.
tamara75
 
 


Az ikertémához hozzászólva elsőre én is ikreket akartam,de most eléggé megrémülnék ha ketten lennének odabent. Így is félek hogy leszek el egy kicsivel,meg egy picivel.Már most sajnálom Barnust, hogy eddig ő volt a világ közepe,most meg majd osztoznia kell valakivel.Meg igazából nem tudom elképzelni hogy még valakit tudnék annyira szeretni mint őt.
tamara75
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg öröm reggel, este benézni, olyan szupi kis forgalmat bonyolítunk :)

Most intézek pár kellemes percet nektek, ér nevetni. :)
Hogy van ez a védőnős sztori?? :oops:
Hova kell menni? Lehet választani? Lakhely szerint, vagy nem?
Eszik-e, vagy isszák? 8)

Mondta a dokesz, hogy menjek a védőnőmhöz.. Én meg mondom okééé... :D

Sajnos nem egyszerű a dolog, az állandó lakhelyem Anyuéknál Szada(20km Bp), az ideiglenes 7.ker, ott laktam a családalapítás elött :) és most pedig az 5.kerülerületben lakunk a Vígszínháznál, de nem bejegyzett lakcím és remélhetőleg a baba már a Hűvösvölgyi útra jön :) na ez ám a keszekusza, mi?

Valakinek esetleg ötlet? :oops: megköszönném, olyan kis tudatlan vagyok még e téren :)

Rekuja! Igen, szerintem is élvezi a doki ezt a kapcsolgatósdit :) jót mulatott azon is, hogy majd szívrohamot kaptam, ugy izgultam, mikor felfeküdtem az Uh-hoz :) úgy féltem, hogy nem lesz szívhang, vagy hogy kereket oldott a kis manóm..
Csepel tényleg jó lehet, ha akarod kisváros, ha akarod nyüzsi :)

A Szaffancs becenév nagyon tuti :) Ügyes vagy, hogy meggyőzted Aput :) Nekem nehezen megy.. Az egyik ex-e neve tetszene neki..ez nekem vérlázító... maga a név nekem is bejönne, de nemáááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááár :evil:

Ami meg nekem tetszik éppen, az neki nem biztos, hogy tetszik.. Amugy hetente változik bennem a dolog..
Eláruljam mi az a név, ami beugrott akkor hajnalban? :oops:

na megyek, írjatok jó sokat :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Zsú, neked sem volt azért egyszerű az első terhességed. Remélem msot mindketten, meg persze a többiek is megússzunk minden nehézséget.

Az ikertémával kapcsolatban, én egy mazohista vagyok amúgy is, szóval tudom, hogy nehéz lenne két pici meg egy kicsi gyerekkel, de mégis jó lett volna, ha kettőt ültetnek be, és kettő tapad meg, de hát nem...Amúgy mi legalább három gyermeket tervezünk, nemrég építkeztünk, két gyerekszobával, és az egyiket, amelyik egyelőre még üres, rumlis, úgy is hívjuk, hogy ikerszoba. :)

Nevek nekünk már kb 2-3 hónapos ismeretségünk óta megvannak három gyerekre. 3 fiú és 3 lánynév. Mikor a kislányunkat vártuk, és a férjem tesójáék is várták, ők is Botondot akartak, meg nekünk is az az első számú fiúnév, úgyhogy ment az izgulás, hogy ha nálunk fiú, akkor náluk ne legyen. Aztán mindkettő lány lett. :) Most meg már gondolkodunk, hogy a férjem nevét kapja, mert amit ismerünk, ez a negyedik generáció lenne már, hogy így hívják az elsőszülött fiút.

Nyuszuli, a védőnő úgy van, hogy mindig ahhoz kell járni, ahol ténylegesen laksz. Nem érdekes, hogy mi szerepel a lakcímkártyádon. Tehát most az 5. ker, aztán ha költöztök, akkor a hűvösvölgyi, és majd átküldik a papírokat egymásnak. Én is terhes még a panelban voltam, és 4 hónapos volt a kislány, mikor ideköltöztünk a családiba, de még mindig nem vagyunk ide bejelentkezve.
maki70
Nagykanizsa
 
 


ja, és ne csigázz minket, áruld el a nevet! :):)
maki70
Nagykanizsa
 
 


Nyuszuli Védőnő: elvileg az, ahová hazaviszed a gyereket, fgtlen a lakcímkártyától. Ehhez képest, mikor mi kerületen belül költöztünk védőnőt kellett váltanunk, sőt, ha az utca másik felére költöztünk volna, akkor is, mert az már a másik körzete :evil:. Nagyon sajnáltam, mert az első csaj (Emi) isteni volt, értelmes, nem beszólogatós, praktikus tanácsokkal és házhoz jött. A mostani meg... :evil:. Huh, nagyon gáz. Csak egy példa: gyerek 1 éves kontrollon, üldözöm a védőnői szobában, röhögve fut előlem mert nem akarja levenni a kabátját. Erre a védőnő a papírokba temetkezve megkérdi: „És felállt már?” :shock: Szóval nem sietek a remek terhességi tanácsaiért. Azért jellemző, hogy nem sikerült megjegyeznem a nevét még kb. 8 hónap alatt :lol:. Mondjuk csak kétszer mentem be hozzá :D. Mindig mondja, hogy jöjjek gyakrabban, én meg hogy jó :D.
Én felmentem a kerület honlapjára, megnéztem a védőnői számát, felhívtam őket, megkérdezték a címem, és adtak egy nevet meg telefonszámot. Vele egyeztettem időpontot és onnan minden simán ment. De kb. olyan idegen volt az egész, mint most neked :D
Apa nálunk is vmi excsaja nevét akarta, de persze ez csak véletlen derült ki, amikor már majdnem belementem, hogy Lilla legyen a gyerek :evil:. Ezek a pasik tiszta idióták!!! :evil:. Na mond azt a nevet, majd megdicsérjük :lol:

Ikertéma engem a terhesség miatt aggaszt. Ha már kint vannak, jöhetnek :) De az, hogy „rutinból” befektessenek az utsó hetekre, míg a kis 22 hónaposom keresi anyát, na nem!

Maki Fú 3 egykorú kiscsaj, csak győzd követni húsz év múlva ki-kivel merre hogy :lol:
Az Istvánban több dokiról is hallottam, hogy kis korkülönbséggel is vállalnak császár után természetes szülést, ha tényleg izgat, kérdezz rá az István kórházas fórumban, hátha valaki konkrétumot is tud. De gondolom ez sok mindentől függ, és ami X-nél lehet az Y-nál már nem bizti. Én személy szerint gyáva dög lennék kockáztatni, de ez ne befolyásoljon! :wink:
6 név előre lepapírozva? :lol: Ez aranyos :D Nálunk tényleg folyton változik. Amikor belevágtunk a babaprojektbe 5 éve, még csak egy fiúnevünk volt, az meg azóta nem merült fel. Elneveztük ugyanis a kis plüssünket Samunak, és nem szeretném, ha a gyerek egy plüss vízilóról kapná a nevét. Apa szerint meg a kis plüss víziló sértődne meg, ha más Samu is lenne a családban rajta kívül :lol:. Azóta nagyon vigyázunk a plüssök névadásával :lol:

Zsuzsko Hasméretre már én is panaszkodtam, azóta se ment össze :D. A vicces, hogy még nem híztam, és mégis egész más a formám, mint 2 hónapja :roll:. Méregetem magam, mert Szaffival az elején sokat híztam (kb.5-6 kg), ami sztem nem volt indokolt. Szóval még büszke vagyok magunkra pocaklakóval 8)
Én elevitet szedek, abban is van magnézium. Amúgy csak 2naponta, nem bírom ezeket a bogyókat :roll:.
Egy ismerős 10 hónapos fia mellett lett terhes, kb. a 16. hétig szoptatott, addigra már elege volt belőle. De, ahogy neki is mondtam, mikor kérdezgetett mindenkit, úgyis neked kel döntened, mert a végén a felelősség is a tiéd :roll:. Sztem amíg kényelmesnek, természetesnek érzed, hogy szopik a „nagy”, addig csináld, én csinálnám.
3 gyerekes barátnőm majdnem végig szoptatott a 2. gyerekével terhesen, de 3 héttel korábban is jött a gyerek. Fogalmam sincs, volt-e a kettő közt összefüggés :D Nem reprezentatív a minta, ez mind-mind csak urbán legenda :lol:

Tamara Én is néha merengek, hogy szegény Szaffi elveszti az egyeduralkodói posztot idehaza :(. Gyorsan turkáltam is neki néhány királylányos pólót, hogy tudja, kié a hatalom :lol:.
Rajtam is kb 4-5 kg maradt szülés után. Én naiv úgy gondoltam, majd lefogyok még a következő gyerek előtt :oops:. Anyám szerint kettő mellett majd szépen fogyok, annyira nem lesz időm semmire sem :roll:.

Ha valakit kihagytam, bocsi, a kismama-agy most jó pár hónapig király mentség :lol: Használjátok fel ti is :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Rekuja, Maki !

Köszi a védőnős infókat, akkor megkeresem a honvéd utcait egyelőre, aztán max tovább-nyergelek..Remélem nem valami gyökeret fogok ki, aki cilinderből húzta, mi legyen a hivatása..

Szóval az én titkos kis képzelgésem: <3 Zorka baba <3 . Az alap név a Zóra. Szép Zorinka :) olyan édes :) Csak elég ritka, és nem vagyok 100%-ig biztos.. Mindenkinek tetszik, Apának is, csak hát na..annyi név van még.. Lilla..hmm....tényleg idióták..az én párom Lili-t akarna..de nem fogok életem végéig a rohadt ex-Liliére gondolni, akinek ráadásul közvetlen elöttem volt "mandátuma".. Ráadásul nem is Lili volt a hivatalos neve, csak így hivatta magát.. zavaros ügy, ráadásul igen bántó... ugyhogy elküldtem a sunyiba a kedves kedvesemet.. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Ha kisfiunk születik én Andrást szeretnék, mint Apa, de tiltakozik ellene... :evil: ..szóba jöhet még Barnabás és Bence esetleg Máté.. vagy ki tudja még hogy alakul.. Lánynak tetszik még egy csomó, érezni kell, hogy mi az igazi.. a kis Zorkus tetszik egyelőre :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Zóra aranyos név :D A Szaffi is ritka, ez ne zavarjon. Lesznek páran, akik hülyén néznek, meg visszakérdeznek, mások meg "jé, ez anyakönyvezhető?". De senkinek semmi köze hozzá. Nálunk azért ott a Zsófia is, hogy ha már utálja, hogy az anyja egy rajzfilmfiguráról nevezte el, akkor használhassa azt :) Meg különben is, mikor cégigazgató lesz, jobban hangzik majd a Zsófia mint a Szaffi :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


:) dejóóóóó :) teljesen jó megközelítés..most már nyugodtabb szívvel fogok erőszakoskodni Apánál :D belövünk egy cégvezető nevet mi is :D és mehet a menet :)

Nálatok vannak már nevek? Vagy ezt már beszéltük? kismama-agy..ha már felhoztátok :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


nekem csak fiúnevek vannak Bence Gergő vagy Bence Szabolcs
Vendég
 


Sziasztok!

Ha megengeditek én is csatlakoznék hozzátok! Ha minden jól megy, és "odafönt" is úgy akarják, november 30-ra várjuk a kis Babszem Jankónkat, vagy Pöttöm Pannánkat:))

Röviden magamról: a nevem melletti szám, nem a derék méretemet, de nem is az épen maradt fogaim számát jelöli, hanem a születési évemet, tehát nem vagyok egy mai csirke, májusban leszek 41. Van már három lányom az előző házasságomból, 19, 17, és 9 évesek.
2010 novemberében vetettem le a hormonos spirálomat, rákövetkező hónapban azonnal teherbe estem, de 5. héten megszakadt a terhességem. Gondoltam ,jó, akkor várjunk 3 hónapot. 2011 májusa óta nem védekeztünk, augusztusban újra teherbe estem, de ugyan úgy és ugyan az lett a történet vége. Szeptemberben, vetéléses ciklussal a hátam mögött az esélytelenek nyugalmával indultam, és pozitív tesztel végeztem:)) Sajnos 8. héten novemberben elhalt a terhesség, műszeresen kellett befejezni. December óta nem védekezünk. Abortusz utáni 4. ciklussal fogantam meg. Nagyon korán éreztem és a teszt is nagyon korán kimutatta a sikerességet, mert már a 9. dpo-n délután pozitív lett a tesztem. Igaz, nagyon halványan...na de a rutin meg az évek:)) eredményeként, én már azért láttam a csíkot...amikor még senki más sem:)) Az első nagyon erős csík 11. dpo-on délutáni mintából jelent meg, úgy, hogy reggel szintén, csak nagyon-nagyon halványka, szürke csík volt a teszten.:)

Tüneteim egyenlőre nem sok, bár gyakran émelygek és leginkább egy narkolepsziás alkoholistára hasonlítok, mert bárhol, bármilyen pózban képes vagyok akár nyitott szemmel is elaludni, közben meg folyton sört iszom, mert annyira kívánom. :)) Életemben nem ittam sör...úgy látszik, ennek most van itt az ideje:))

Tisztában vagyok a korom, meg az előzmények miatt, hogy bármennyire is optimista vagyok és úgy érzem, hogy most a kis pöttyünk akar maradni, bármi megtörténhet! De akkor annak, biztosan úgy is kell történnie!

Igyekszem vissza olvasni és képbe kerülni, hogy ki-kicsoda és hol tart a várandósságában:))

egyébként 4hét 5 napnál tartok, és sajnos mindig ilyen sokat "beszélek":))

köszönöm, ha befogadtok:)
gemini71
Tiszaújváros
 
 


jó reggelt mindenkinek! nálam előjött az első tünet, nem tudok aludni..... persze napközben tudnék, mikor manóm itt nyüszög...:(
vagyis a második, mert az első az esti gyomorégés. Az első terhességnél az utolsó 1,5-2 hónapban volt szünet nélküli gyomorégés, remélem ez a mostani nem tart ki a végéig.

rekuja, köszi az istvános tippet, de mi bp-től 75 kmre lakunk, szóval itt fogok szülni. a császár meg termésuetesen jöhet, csak a babának ne legyen baja, meg utána is élő anyukája legyen. :) Azt hiszem lélekben már eldöntöttem ki legyen a dokim, csak apa még mindig vacillál, hogy a régi dokim, még ha nem is lehet nála szülni, csak megmentette a kislányunk életét. Terhesgondozás van nála, és a végén átad egy másik dokinak, aki nekem nem szimpi. No meg ha vmi baj van ugye, ami az előzményekből nem kizárható, akkor jobb, ha van egy "beépített ember" a kórházban. :)

a Zorka név nekem is nagyon tetszik, bár nálunk ősi magyar nevek vannak a listán, meg a vezetéknévhez sem lehet egy csomó név, pl a kedvencem sem, az Anna.
maki70
Nagykanizsa
 
 


jaj, most látom, hogy azt írja a fórum, 4:31, na azért ennyire nem vagyok korai, 6:31 van :)

gemini: üdv közöttünk, és drukk, hogy ez a babó itt maradjon veled
maki70
Nagykanizsa
 
 


Helló Maki,

köszi a fogadtatást és a drukkot. olvastam, hogy azért neked se volt egy vasárnapi körmenet az előző várandósságod. Szurkolok, hogy a mostani, nyugodt legyen és élvezhesd minden percét.

Jaaa, hogy az is egy tünet, hogy éjjel nem tudunk aludni??:)) hát azt most egy pár napja, én sem:))

Nekem is szimpi a Zorka név, meg még egy csomó másik és mi is magyar nevekben gondolkodunk. Egy ideje a Zentébe, meg a Kenéz névbe voltam szerelmes, mostani állapotom szerint, pedig minden nap másba:))
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Cicám épp átalussza az éjjel 8) Ez így 14 hósan már igazán időszerű :). Nekem meg olyan szörnyű rémálmaim voltak a terhességről :cry:. Jobb korán kelni! Hosszú napunk lesz, apa este megy egy kollégája búcsúztatójára. Szóval reggel 7től este 8ig kettesben manóva...

Maki Állítsd át a személyes beállítások alján az időzónát a +2-esre, akkor normál időt látsz! Aszem oda is van írva, hogy Budapest nyári időszámítás.
Vezetéknévhez illesztéssel mi is bajban vagyunk S-re végződik, erre egy csomó S-es névben megegyeznénk (pl. Sára), de az meg olyan idétlenül hangzik :evil:. Szaffinál is ezért van a Zsófia elől.

Gemini Drukkolok, hogy most veletek maradjon a kis sejtkupacka! Nem vizsgáltak, hogy mi a gond? Nem kapsz plusz progeszteront, ami segíti a megmaradást? Lombikosként mi automatikusan kapunk, nem nagy kaland napi +6 kis bogyó :)

Ronika Bencét apa is nagyon szeretne nálunk, de volt egy ugyanilyen vezetéknevű Bence diákom, akit ki nem állhattam :? Ez azért praktikátlan, tanárként jó nevet találni :?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


üdv gemini. egy napra vagyunk leszünk kiírva:)

nekem is volt vetélésem novemberben:(
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv itt Gemini, szurkolok én is, hogy maradjon a babuskád! :)

Ráálltam a mérlegre reggel, mert már kezdek kiakadni azon, hogy nem bírok enni és basszus 54, 5 kg vagyok..ez elég durva, terhesség elött voltam 55-56.. emellé 171 cm vagyok, és a legdurvább, hogy párom 63-ra saccolt :evil: a hasam miatt, mert az meg már ki van domborodva elég láthatóan.. émelygek non-stop, nem kívánok semmit..

Felhívtam az 5.kerületi védőnőcit, akihez már mehetek is hétfőn kiskönyvezni :) huhuuuu :)

Zsuzskó ! szegény, neked aztán volt bajod.. remélem ezúttal eheted a sütiket végig 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


hú, de sokan lettünk, szuper!!!

Tegnap voltunk ultrahangon és volt szívhang!!! Annyira örültünk...
Legközelebb már igazi nőgyógyászhoz kell mennem két hét múlva, mert a meddőségi osztályról, ahova kb. másfél éve járunk, kirugtak :)

Köszi a védőnős infókat, ez nekem is jól jön. Bár az én helyzetem kicsit speciális, mert külföldön élek, de távmunkában dolgozom a magyar munkahelyemnek. A pasim miatt költöztünk három éve Belgiumba és az én cégem belement, hogy innen dolgozzam. Tehát forintban kapom a fizetésem, és Magyarországon adózom, csak épp nem vagyok ott.
Az egyik barátnőm azt javasolta, hogy miután felveszem otthon a terheskönyvemet, keressek egy olyan dokit, aki bepecsételi a szükséges látogatásokat, ami az OEP-nek kell majd. Hát foglamam sincs, ráadásul nem ismerek senkit, aki hasonló cipőben van/volt. Az itt élő magyar nők vagy nem dolgoznak, vagy belga cégnél.... Na mindegy, ez legyen a legnagyobb bajom....
Amúgy nekem továbbra is csak a mellem feszül és a derekam fáj hol jobban, hol kevésbé, illetve továbbra is mormota vagyok, akármennyit tudnék aludni.
Anyukám és a nagymamám azt mondták, hogy ők nem voltak hányósak a terhességük alatt, úgyhogy, ha ez genetikus, akkor lehet, hogy megúszom...

Nyuszuli - szerintem a Zóra-Zorka név szuperjó! Az én baráti körömben két Zorka is van, és a Zóra tökéletes cégvezetőnek is.

Gemini - a korod miatt ne aggódj, én 35 leszek a nyáron, és nekem ez még csak az első babám lesz. Viszont arra rákérdezhetnél a dokidnál esetleg, amit Rekuja mondott. Mivel én is lombikos vagyok, nekem is kell szednem a 10. hétig egy progeszteron tartalmú bogyót, ami segíti a megtapadást (függetlenül attól, hogy nálunk a mai napig nem derült ki, hogy mi a gond és vetélésem sem volt még). Hátha ez segít és megnyugtatna téged is.

Rekuja - az én pasim vezetékneve is S-re végződik, és a Sára nevet is nagyon szeretem, úgyhogy hasonló a helyzetünk - még ebben is :)

Most mennek kell, mert iszonyú sok a munka :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Zsuzsko - pont ezt akartam én is kérdezni. Most próbáltam utána nézni a neten, de pontos infót nem találtam erről. Az egyik barátnőm azt mondta, hogy a 12. héten kell felvenni a védőnőtől a kiskönyvet (mondjuk előbb nem is tudnám, pont azon a héten megyünk legközelebb haza), de a neten már olyat is olvastam, hogy van, aki előbb megy a védőnőhöz, mint nőgyógyászhoz... szóval homályos az ügy...

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
mimilee
 
 


Sziasztok!!
Bocsánat, hogy csak így beesek, csak életjelet adni jöttem.
Gemini, nagyon-nagyon drukkolok én is, hogy minden rendben legen ezúttal, és a kis csapatunk szerencsét hozzon Neked!!!!
Üdvözlünk itt!!!
Láttam a nevek és a tünetek a téma.:)) Nem egyszerű. Nálunk is csak a fiú név a biztos, a lányban még egyezkedünk. De lehet hülyeség, szerintem fiú lesz.:D
A tünetem miatt nem tudok jönni normálisan, mert még mindig tart az "összeesem ott ahol vagyok" állapot. Igyekszem lavírozni itthon, hogy elvégezzem,amit kell és a manókra is jusson energia-eddig hozzáteszem sikertelenül.:(
Mindenkinek szép napot!!!
erra3
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Gratula a szívhangokhoz!

Köszönöm a szives fogadtatást!

Tünetem nem nagyon van néha érzékeny a mellem,és tegnap volt egy kis hányinger és ennyi.

Nevekkel mi is hadilábon állunk de kettő már megvan ha lány Tünde lesz a második neve,ha fiú akkor Zoltán az első többit még nem tudjuk de van egy olyan érzésem hogy ikrek lesznek lány -fiú felállásban.

Védönő nekem tök normális nincs vele semmi bajom.Nem zaklat de ha van valami bajom nyugodtan hívhatom mobilon is.

Zsuzskó én még szoptatok ,és enyhe terhességi cukrom volt.Én
úgy tudom hogy nem minden terhességnél jön elő!De azért figyelni kell rá!

Gemini mennek a drukkok hogy minden ok legyen meg persze mindenkinek!

Lilypie Pregnancy tickers Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
tüncü1010
 
 


Röviden, mert alvásidőm van :D

Betegszabi alatt kegyeg a munkaviszony, tehát ez nem befolyásolja, hogy megvan-e az x napod. Én is betegszabin voltam 2010-ben egyszer a lombik miatt 3 hetet, majd szept-től amíg meg nem szültem (jan 15) mégis egész szép tgyást meg gyedet kapok (ahhoz képest milyen kis ócska a fizum :roll:). A tgyás mindig több, mint a gyed, még ha nem is sokkal (5-15%). A tgyásnak aszem nincs maximuma, míg a gyedmaximumot átlagbér alatt is eléred (én a bruttó 135-tel kb. elértem).

Mimilee! Egyrészt gratula :) másrészt úgy tudom, ha tudsz papírt vinni, hogy külföldön tartózkodsz, akkor nem kell meglennie a 3 alkalomnak! De pl a múlthéten voltál már egyszer, gondolom a 4d uh olcsóbb itthon, az már két alkalom, akkor már csak egy 3.-at kéne becsempészned :) Szülni hol fogsz? Ha jó védőnőt fogsz ki, szépen elmondja, mik a trükkök! Amúgy a ct is számít, amit a kórház csinál, abból is ki lehet hozni a 3 alkalmat.

Védőnőhöz sztem nincs minimum időpont. Én Szaffival a 12. héten mentem, és nem sokat kezdett velem akkor. Most sztem kihúzom a dolgot, mert nem fűlik ehhez a nőhöz a fogam :roll:. Majd meglátom.

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


rekuja, köszi az infót az időről. láttam, hogy gyes, gyösszeg után érdeklődsz. Nálam is ez a szitu, hogy szinte az előző terhesség leszívásának napjától táppénzen voltam, utána tgyás,aztán most a gyed. Most kicsit utánanéztem, mert a gyedemmel szarakodtak, hogy megkapom e a magasabb minimálbér szerintit vagy sem. Végigolvastam a jogszabályokat, és arra jutottam, hogy mivel oepes ellátás alapja nem lehet oepes ellátás, ezért simán a fizunk alapján kapjuk újra a tgyást és az új gyedet. De azért felhívom majd még az oepet, és rákérdezek, mert én meg tervezem, hogy lemondom a gyedet, és helyette táppénzre megyek, mert az kb 30-40 ezer forinttal (bruttó) még így is magasabb lenne, hogy most maximalizálva van. Ha beszéltem az oeppel, akkor majd megírom, mit mondtak.

ZSú, terhességi cukrom nekem is volt, de nem volt vészes, a védőnő mondta, hogy diétázni még nem kell, de figyeljek oda, és édességet ne egyek. Viszont most gondoltam rá, hogy el kellene kezdenem kicsit jobban odafigyelni, nehogy baj legyen belőle, no meg nem is ártana, ha nem híznék sokat. Egyelőre a diétát nem tartom, mert a ketchupot kívánom jégkrémmel, savanyúval meg nutellával, szóval..... Már alig várom, hogy jöjjön a hányinger, és ne zabáljak. :)
Amúgy én az előző terhességnél 10 kilót hívztam, úgy, hogy feküdtem, és 5 maradt rajtam a kórház után. Szerencsére a‎z is lement, és most fél kilóval könnyebbről indulok, mint akkor. Mondjuk akkor az izom épült le, és a zsírmennyiség nőtt, szóval ránézésre olyan volt a terhesség után, mintha 10 kilót híztam volna. De imádok futni, tavaly szeptemberben lefutottuk a férjemmel a félmaratont, és hát amikor arra edzettünk, lement a felesleg.

Védőnő: nekem is a régi tök jó volt, segítőkész, de a mostani... akármit kérdezek,megkérdezi, hogy hogy csinálom, az úgy jó.... szóval most inkább már nem is kérdezek.
pl a kislányom 8 hónapos kora óta nem aludt éjszaka, értsétek úgy, hogy volt, hogy még vissza sem értem az ágyunkba, már újra nyüszített. ‪Persze a védőnő csak sajnálgatott, hogy nem alszunk. A 15 hós oltáson kérdeztem a dokit, hogy mit lehetne tenni, mert már totál kész vagyok, meg miért van ez, Mire mondta, hogy kérdezzem meg az Olgát (régi védőnő), ő meg csak annyit mondott, hogy nem jól altatom, olvassam el az "aludj jól gyermekem" című könyvet. Hazajöttem, letöltöttem, az első négy nap kegyetlen volt, de csak altatásnál, együtt sírtam vele a szomszéd szobában, de az éjszakákat azóta átalussza. Amúgy ajánlom nektek is, egy este alatt ki lehet olvasni, és szerintem sok igazság van bent, legalábbis mintha rólunk írták volna.

Na most lelövöm magam, mert a gyermek veri az ajtót és kiabál, hogy papucsi (ez az új cipője) - ergo menni akar az udvarra.
maki70
Nagykanizsa
 
 


http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9036766

Zsuzsko, ez egy honlap címe, ahol tudsz kérdezni szakértőktől.Vagy hívd fel az OEP-et. Én is mindkét forrásból érdeklődtem, hogy nálunk hogy lesz, és ugyanazt mondták.
erra3
Szolnok
 
 


gyed, gyes, tgyáshoz infó: akkor kapod max ideig (gyerek két éves koráig, vagy tgyás esetében 168 nap), ha megvan a 365 nap biztosított idő. a biztosított időbe beleszámít a táppénz,tgyás, gyed, gyes, álláskeresési, betegszabi. Összegével kapcsolatban pedig 180 nap a bűvös szám. Az igénylést megelőző évben kell meglenni a 180 bérezett napnak. Ha ez nincs meg, mert táppénzen, betegszabin, gyeden, gyesen, tgyáson volt az ember fia, akkor az annak alapjául szolgáló bért nézik. Viszont ebben az esetben a következő évben nem vizsgálják automatikusan felül a max összeget gyed esetében, mert az ugye a minimálbér növekedésével növekedne.
Sógornőm is gyesről/táppénzről ment újra tgyásra és gyedre, és ugyanúgy magas volt neki mindegyik, csak pár ezer forinttal kevesebb, mint korábban.
holnap megpróbálom hívni az oepet

védőnőt elvileg 12. hét végéig kellene felkeresni, de mivel ugye nekem ez nem ment az előző terhességnél, 13. hét végén hívtam csak fel, mondta is, hogy ejnye bejnye, de semmi több.

nekem továbbra sincs semmi extra tünet, úgyhogy ma vettem is még tesztet, hátha az az egy csalt egy kicsit, holnap reggel csinálok újat. Csak hogy erősödik e a csík. Mondjuk megjönni sem akar, de hát használom az utrot. 21 napja volt a megtermékenyítés és 16 napja a beültetés.
maki70
Nagykanizsa
 
 


Lázasodom....mit lehet ilyenkor szednünk? :(

Köszi előre is..

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


nyuszuli ha 38.5 alatt van akkor semmit de ha közelít vagy felette akkor panadolt.
Vendég
 


Nyuszuli Algopyrint „bármilyen” mennyiségben, hőemelkedés, fejfájás esetén is. Nekem a panadolt kifejezetten nem javasolta a háziorvos. Ahány doki... :? Semmi paracetamol-ibuprofen tartalmút nem ajánlott. Van egy durva fájdalom csillapítóm, ha becsípődik a nyakam, arra azt mondta a dokim, nyugodtan szedjem max 4 napig, ha kell, mert kis dózisban semmi sem árt, a fájdalom/betegség mindig rosszabb. Ezt add össze :lol:
38,5 fokkal én már haldoklom, olyan beteg vagyok. Ezek a hőhatárok nagyon egyénfüggőek szerintem.

Maki Vagyis megérné most kivenni a bent ragadt szabinkat, aztán elmenni táppénzre? Hú, de utálom az ilyen sakkozást :? Sose tudom követni :oops:. Mondjuk ha „visszamennék”, vagyis kivenném a szabimat, akkor kategóriát ugranék, vagyis valami vicces összeggel (bruttó 4000) több lenne a bérem 8). Arra a kb 20 napra, amim bent van :roll:.
Mindenki rosszul járt ezek szerint a védőnőcserével :lol:. Tanácsokat én nem nagyon igénylek, csak ez a le se sz---ja a gyereket hozzáállás idegesít. Amikor olyan tökéletes lány-lényem van!!! :evil: :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


rekuja te merre laksz csepelen? összefuthatnánk:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.05.18 12:57-kor.
Vendég
 


sétányoknál :) Mármint az állatneves sétányok, nem Csillagtelep.
Nincs is olyan messze :wink: Itt nőttél fel? ÁMK vagy Gombos? Osztálytársaim fele a Völgyben lakott :wink:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


:o
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.05.18 12:58-kor.
Vendég
 


Jó reggelt, mindenkinek!

Köszönöm nektek a kedves fogadtatást, meg a drukkokat is, remélem, most minden rendben lesz!:))

Mimille, gratula a szívhanghoz!:))

Rekuja, Mimille, használok utrot, a novemberi terhességem, utro mellett halt el, bár igaz, hogy az elején 2x1-et, aztán 2x2-őt szedtem. Most 3x2-őt szedek, lehet, ez az adag is rátesz egy lapáttal az álmosságra:))

Ronika, jaj de jóóóóó:)) de nem ér ám hamarabb szülni:)) csak egyszerre, hogy a többieknek ne kelljen kétszer aggódniuk értünk:))
bár én elefánt típus vagyok....két évig is hordanám a babákat, ha nem indítják el a szülésemet:))

zsuzskó, a diéta amit csináltál az a fajta, amit az IR-esek alkalmaznak? a szénhidrát számolós?

Nyuszuli, mennyi??? jaj de irigy vagyok...utoljára akkor voltam ennyi kiló,mint Te, amikor versenyszerűen atlétizáltal...mondjuk, az nem ma volt:)) esetleg homeopátiás szert nem akarsz megpróbálni az émelygésedre? nekem beválnak a szerek :oops:

erra3, nálam is ez a helyzet álmosság terén, Csodálkozva nézett a párom hétvégén, mikor kicsit ledőltem délelőtt aludni, kicsit ledőltem délután aludni, és nagyon korán elaludtam este, hogy valóban ennyire fáradt vagyok. az jutott eszembe, hogy el tudnám képzelni, hogy vénásan bekötnek nekem egy műanyag flakon kávét, állványra teszem a zacsit, aztán eltologatom én a lakásban, ha helyzetet akarok változtatni:)) hátha nagyobb eséllyel maradok ébren egész nap...de aztán elvetettem az ötletet, jobban szeretek aludni, mint kávézni:))

Tüncü, még mindig szoptatsz? Gratulálok:)) nagyon ügyesek vagytok:))

Nevek témához csak annyit tudok hozzá szólni, hogy mindig azt érzem, a nekem tetsző lánynevekből már az összeset ellőttem a három lányomnál, bár most van egy favorit, azt a kislányom találta ki, tehát előbb el kell fogadtatni a MTA-val, mert nincs az anyakönyvezhető nevek között...még:)) Fiú nevek közül meg a Zente volt sokáig a befutó a napokban meg ez a két név jutott eszembe: Kolta Bánk. A vezetéknév : Hajas...szerintem jól hangzana:))
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Csajok, hogy csinálok olyan vonalzót ami a heteket mutatja?

:shock: :shock:
gemini71
Tiszaújváros
 
 


Gemini klikkelj valaki vonalzójára, feljön egy honlap és ott tudsz te is csinálni. Általában regisztrálni kell, de nem spam-elnek miatta.
Én is tapasztaltam, hogy akár 3x2 utro mellett is el lehet veszíteni babát :cry:. De most nem fogunk :wink:

Ronika Játszózni a legközelebbire járunk, ami kb. 200 méterre van. Szaffi sose bírta a babakocsiban ücsörgést, amíg sétálunk. Meg itt felmászik a lábán a csúszdára, nem kell emelgetnem :wink:. Most valahogy nem visz rá a lélek, hogy BKV-zak vele, mert ha nem Volvo jön és emelgetnem kell a csajt, hiába a könnyű esernyőkocsi, valahogy az egész nem esne jól :roll:.

Iszonyú vacakul voltam az éjjel :( De jó lenne túl lenni ezen a hányingeres korszakon! Reggel ráálltam a mérlegre... fogytam 1 kg-t :shock:. Eddig mindig napközben mértem, és úgy hasonlítottam a kiindulásihoz (amit reggel mértem). Még a végén elérem a Szaffival teherbeesési súlyomat :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


jó reggelt! gyógyszeres témához: én olyan gyógyszereket ettem, amit szigorúan tilos terhesen, de a vérzés miatt kellett. Manóm tök egészséges... Ja, meg a napokban nézegettem a Czeizel műsorait a tc2 honlapján, és ott az egyikben mondta, hogy 8300 féle gyógyszer van engedélyezve, ebből 45 az, ami rendellenességet okozhat, és ebből is a legveszélyesebb esetén max 25% a valószínűség, hogy beteg lesz a baba. Meg azt is mondta, hogy a láz és a fejfájás előbb okoz vetélést, mint a gyógyszer bármi problémát.

Na most mennem kell, mert tegnap levettek 3 anyajegyet, és mennem kell kötözésre.... a talpamról amit levettek marhára fáj, alig tudok ráállni a lábamra. A másik kettőt nem is érzem...
maki70
Nagykanizsa
 
 


iszonyat szédülök:D
Vendég
 


csajok. ma 1 körül olyan brutál szédülés fogott mint ha bedrogoztak volna még a nyelvem is összekadat beszéd közben furi volt.
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon lerobbantam :( Terhesség+megfázás(vagy mi) nagyon komoly.. egész nap ágyban voltam, alig bírok lábra állni..

Gemini! Mik azok a szerek? :D érdekelne, kipróbálom...
Mindenkinek köszönöm a tippeket!

Zsuzskó! Én is nagyon várom már a 12.hetit, én kombináltat csináltatok.. mondjuk én 13+2 leszek, amikor megyek..Hülyén adtak időpontot.. Akkor már egész édes kis pocok látható majd az Uh-n, most még csak tippelünk a 2D-s képen, hogy mit is kell nézni :)

Ronika! Kitartás!!! Én is szédülök, már két hete.. ráadásul ezt nem lehet megszokni.. :evil:

Erra! Rekuja! Maki Többiek! mi újság? :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers

Lilypie Pregnancy tickers
nyuszuli
Budapest
 
 
 


Sziasztok Csajok!
Búcsúzni jöttem, sajnos a babánk meggondolta magát, mégsem akar hozzánk jönni.
Tegnap elkezdtem barnázni, meg a tesztem is halványabb volt, mint szombaton. Ma mehettem a dokihoz, de már reggel mensis jeleket tapasztaltam. UH-n nem látott semmit se méhen belül, se méhen kívül (ami jó), azóta meg tényleg úgy néz ki, hogy ennyi volt.
A jó hír viszont, hogy ezen kívül még egy mensit kell megvárnunk és abban a ciklusban már próbálkozhatunk újra.

Problémamentes pocakosodást és boldog babavárást Nektek!

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


csuppancs! sajnálom :( remélem hamar összejön a kistesó, és kitartást a feldolgozáshoz!

tegnap én is csináltam még egy tesztet, mert továbbra sincs semmi tünet, csak hogy nincs menzi... ez is pozi, de nem sokkal erősebb, mint a hétfői, mondjuk nem ugyanolyan teszt. A tegnapiból vettem még egyet, hétfőn ellövöm, aztán meglátjuk. Folyton a tisztaságit nézegetem, nincs e bent valami, de csak a visszaszivárgott utro van szerencsére. Dokihoz meg csak jövő csüt kell mennem.

Nektek mikor jött a hányinger? úúúúúgy de úgy szeretnék már egy kicsit :) az előző terhességnél mivel véreztem, kaptam pipolphent, és annak a "mellékhatása" volt, hogy nem volt hányingerem. Vagyis a doki valamikor a 11 hét körül mondta, hogy már nem kell szednem, abba is hagytam, na akkor iszonyat hányingerem volt, nem bírtam a szemem sem kinyitni, mondta is, hogy szedjem újra nehogy a hematóma még jobban el kezdjen vérezni az erőlködéstől. Tegnap írogattatok a súlyról, hát én is megmértem magam, +1kg. Hát elszomorodtam. Mondjuk sejthettem volna, hogy vasárnap óta benyomtam kb 10 pálcikás jégkrémet meg egy üveg nutellát, az nem fogyaszt. Szóval úgy döntöttem, hogy nem hétfőn kezdem a cukros diétát, hanem ma. :) Ja, meg a dokim mondta, hogy a nagy hízást ki lehet kerülni, ha heti egy gyümölcsnapot tartunk. Azt hiszem kijelölöm a pénteki napot, és jövő héttől azt is tartom. Én nagyon félek az elhízástól, mert még mielőtt megismertem a férjem, 83 kg voltam (164 centihez), és elég nehéz volt lefogyni, 25 ment le szénhidrátszegény diétával meg futással. Nem szeretném még egyszer végigcsinálni azt. Mondjuk 10 kilót mindig könnyebb fogyni, mint 2-3-at, azt már észrevettem, mert a kicsit nem veszi az ember komolyan.

na talán ma sikerül az oepet felhívnom, és okosabb leszek táppénz/tgyás/gyed téren. Tegnap megkaptuk a cégtől a gyedet, azt is ellenőriznem kell, mert megint kevesebbet kaptam, lehet ott is reklamálnom kell.

meg intéznem kellene a használatba vételi engedélyt is a házhoz, még két papír hiányzik, meg ez az iszonyat szél csapkodja állandóan a zsalukat, úgyhogy a zsalugáteres krapekot is kellene hívnom, hogy csináljon már vele valamit, nehogy leszakítsa a szél. Szóval ma lesz dolgom megint...

felébredt a kisasszony, szép napot nektek!
maki70
Nagykanizsa
 
 


Ma egyetemi napom van, mindjárt indulok. Két napja cefetül alszok éjjel, sehogy se jó feküdni :roll:. Én az oldalamon szeretek aludni, félig a hasamon. Na ez már kényelmetlen :evil:. Basszus, megint 8 hónapig nem alszok rendesen :evil:. Ezt el is felejtettem :roll:. Persze, csak a jóra emléxik az ember :lol:.

Csuppancs Nagyon sajnálom :( Kitartást neked, reméljük, tényleg hamar jön a következő kismanó, és az már veletek is marad! Majd adj hírt magadról! Azt mondják, vetélés után az ember könnyebben esik teherbe, úgy legyen!

Maki Nekem kb. az 5. hét óta van hányingerem, de ez sztem nagyon egyénfüggő. A nővéremnek hamarabb volt hányingere, mint + teszte :roll:. Ház körüli teendőket nem irigylem :roll:

Nyuszuli Most biztassalak, hogy lesz ez még rosszabb? :lol: De minden rosszullét, extra fáradtság bizonyíték a manócska létezésére :wink:. Én ezt szoktam mondogatni magamnak, hogy így kommunikál a kis drága :D. Ettől mondjuk nem lesz jobb, de mégis :D. Amúgy hidd el, meg lehet szokni a szédülést :wink:.
Szaffinál nálam is a 13. héten csinálták a kombináltat, lehet, a doki igazából akkor szereti :roll:.

Ronika Éljen a szédülés, mint tünet :wink:

Zsuzsko Hasam nekem is óriási, tegnap elővettem a terhes farmeromat, és hát nem letagadható méreteim vannak :oops:. Megnyugtat, hogy nem csak nekem :D. Egyenlőre próbálok vitorlavászon-szerű ruhákat hordani kardigánokkal :roll:. Itt a lépcsőházban olyan „kedves és diszkrét” nyanyák laknak :roll: :evil:. Nem akarom még híresztelni :roll:

Bocsi, nem lapozok vissza, mennem kell hajszárítás, kém-öltözet, hogy ne látszódjon a hasam, aztán irány a suli!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


hát nekem olyan brutál a tesztem hogy csak nah:) a 15 dpos az tegnap nem első pisis
Kép

csuppancs sajnálom:(
Vendég
 


Sziasztok!
Tegnap voltam dokinál. A petezsák nagyon szépen látszott, de a baba annyira kicsi, hogy az még nem... a leleten az áll, hogy 1 mm-es embrió sejthető... így jövő héten ismét megyek UH-ra, remélem akkor már egyértelműen látszódni fog! :) Doki azt mondta, hogy minimális az esélye, hogy a gyermek nem fejlődik és ezért nem látjuk, de a tüneteim alapján tuti, hogy az a baj csak, hogy kicsike még... :)
Az elmúlt 3 napban minimális barna folyásom volt, erre írt egy gyógyszert, ami a terhesség megmaradását segíti.
De megnyugtatott, hogy ez mind csak a biztonság kedvéért szükséges... ráadásul jövő héten akár szívhang is lehet már, nagyon várom! :)
Febr. 12-én jött meg utoljára, a ciklusaim rendszerint 29-30 naposak, én úgy gondoltam, hogy ekkorra már ki kellene, hogy mutassa a babát az UH...
pkriszti83
Kiskőrös
 
 


kriszti gratu érte. hanyadik héten napon mentél dokihoz?:)
Vendég
 


Sziasztok!

Üdv minden új kismaminak! Még nem tudtam végigolvasni, de majd igyekszem. A festés miatt szétszedtük a számítógépet, úgyhogy nem tudtam írni-olvasni a babanetet.
27-én voltam én is dokinál! Már 4 mm-es a babóca és szívhang is volt. :D

Majd még írok, de most dolgozom sajnos!

Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Szia Ronika!

Elméletileg ha febr.12-én jött meg utoljára és onnantól számítjuk, akkor az 5. héten pozitív volt a teszt, a dokinál 6 hét és négy nap után mentem. De az orvos azt mondta, hogy viszonylag hosszúak a ciklusaim, ez is okozhatja, hogy később fogant és ezért kisebb. Remélem igaza van...
pkriszti83
Kiskőrös
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: