Új privát üzeneted érkezett!

Előre is bocsánat, de most kissé negatív leszek...
Szétcsúsztam, de úgy érzem, ahogy hogy kiegyenesedjek újra, szükségem van rá, hogy itt is elmondhassam...
szóval ma reggel voltam dokinál, petezsák 17mm, szikhólyag+4mmes embriócsomó. Az egész embrió DOBOGOTT!
Az orvosom szerint viszont (aki uh szakorvos és genetikus főorvos), nagyobb eséllyel nem lesz ebből élő terhesség mint igen...
szerinte ennél nagyobbnak kell lennie. Mens szerint ma vagyok 7+0, de a barnázás miatt jártam nála múlt héten is, akkor csak petezsákot látott, és 5 hetest írt rá a papírra.Mikor megkérdeztem, hogy nem-e baj hogy nincs benne senki, azt mondta ez nem jelent semmit. A mostani méretek alapján 6 hetest írt a papírra és mellé:missed ab?
Ami hab a tortán, hogy szabira megy holnaptól, egy idegen orvossal fog megnézetni egy hét múlva, aki kvázi eldönti, hogy mi legyen. A doki azt mondta, ha úgy látják, hogy nem fejlődik rendesen, jobb ha minél hamarabb túl leszek a műtéten.Én egyszerűen nem értem, 1 hét alatt 1 hétnyit fejlődött, s valóban egy héttel le van maradva papíron, de ez a Blankával is így volt végig.
Ami a vívódásomat okozza az az, hogy az orvosom szavában vakon megbízom, valami okot adhat rá, hogy nem bíztat...
kérdeztem, hogy lehet-e a barnázás jele annak, hogy vmi nem stimmel, azt mondta, igen...
El vagyok keseredve, mert már beleéltem magam ebbe a babába és most még egy hetet várnom kell...és akkor is egy orvos fogja eldönteni, hogy maradhat-e???
Mindenesetre bejelntkeztem a régi orvosomhoz is egy uh-ra, egy ismeretlen orvos szava ebben az esetben nem sokat ér...

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Ajjaj ráadásul laptető... :roll: :(
A doki szerint ha vérzés jönne, azonnal kórház, de a műtétet akkor is idegen végzi.
Ráadásul olyan nagyon rosszul vagyok (azt mondja ez attól van h a terhességi hormonok azért dolgoznak), s fogalmam sincs hogy bírom ki még jövő szerdáig??
Mégegyszer bocsánat, de jól esett ezt kiírni....

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Ja, és visszanéztem a többiek adataiból, egy 6 hetes terhességél az embrió tényleg 4-6mm...
azt nem írtam, a dok iszerint az sem vet a latba sokat, hogy 30 naposak voltak a ciklusaim szülés óta (azelőtt 23 napos volt)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 

 
 

Judit, én az előzőnél ugyanígy voltam, néha naponta mentem uh-ra, éjszakákat nem aludtam...nekem is a művi befejezést javasolta egyik, elmentem egy másikhoz, igaz neki profibb gépe volt és ott semmi gubanc nem látszott. A tünetek uazok voltak nálam is...ilyenkor kétségbeesik az ember és nem tud józanul gondolkodni, de fel a fejjel, lehet nem lesz semnmi gond...de okosat nehéz ilyenkor mondani...
tudom mit élsz át...
danyuci
 
 


Danyuci, mármint ez Gábor fiadnál volt?És miért javasolták a befejezést, fejletlennek találták?

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit én nem értek hozzá, csak azt tudom, hogy nálam pl május 25-én volt az utolsó menszi első napja és nekem általában 30-31 napos ciklusaim vannak. De 26-án csináltam egy tesztet és negatív lett, de én tudom, hogy a baba június 16-án fogant tehát nekem is egy héttel kisebb lesz a babám mint kéne most elvileg 6+1 napos lennék, de gyakorlatilag 5+1 napos vagyok. És a kisfiammal dettó úgyan ez volt. Ezzel csak biztatni szeretnélek, hogy lehet, hogy nem lesz semmi gond fel a fejjel.
Az egyébként mit jelentett, hogy dobogott az egész embrió?

Panny az én orvosom Dr. Szőcs Gyula doktor úr. Nagyon rendes pasi és emberséges csak egy kicsit drága. :?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Judit!

Bízni kell, tudod Te! Nagyon sokat gondolok Rád! Reméljük a legjobbakat! Mást most nem tudok írni!

Biribon!

A tájékoztatóra nem lehet sajnos sokat adni, mert a gyógyszergyártók igyekeznek nagyon levédeni magukat, nehogy túl sok legyen a per.
A gyógyszerész többet tud erről mint az orvos! Abszolút nem akarom a saját álláspontomat védeni, csak tény, hogy a gyógyszerész sokkal több hatástant tanul mint az orvos. Szerencsére nekem nincs dilemmám, mert a dokim és a szakgyógyszerész barátnőm ugyanazt mondják!nekem még csináltak Algopyrines kúpot is, amikor migrénem volt és a sok hányás miatt nem maradt meg bennem gyógyszer!
De 2 szem Aspirintől nem lesz baj, tuti. Algopyrinből tudom, hogy magas láz esetén 2-t, de ,ha nem megy le, akár hármat is be lehet venni. 38.5 fölött mindenképp csillapítani kell!

Túl vagyok a toxoplazma-szűrésen! 2 hét múlva eredmény! De milyen rendesek a csepeli sztk-ban! És tök jól is néz ki a hely, ember nem gondolná, hogy mennyi vizsgálat folyik ott! Jól szúrt a laboros, alig éreztem! És kedvesek, emberségesek! Hát, ne is lássam többet a miklósi sztk-t! Laughing
Ja, és mivel semmei de semmi tünetem nincs már, csak csináltam még egy tesztet! Hát, mire kivettem a pohárból a tesztcsíkot, ott virított rajta a terhességet jelző csík! És sokkal erősebb is mint a kontroll csík!
Pedig messze nem a reggeli elsőből csináltam! Jaj, alig várom a jövő keddet! Arra azért kíváncsi vagyok, mit szól a dokim!
Laughing

Márti
borossné becz márta
 
 


Krisy, köszi!Azt jelentette, hogy dobogott a szíve, de mivel mindössze 4mm, a képernyőn az látszott, ahogyan az egész pici embrió pulzál.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Márti, de jó, hogy sikerült elintézni a vérvételt!
A jövő kedd már közel van. :)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Találtam egy lányt, Ő is május 20-án menstruált utoljára, Ő tegnap járt uhun és 4,7mm-es volt a babája+szívhang...
lehet, hogy dokit kéne váltanom?

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit! Én sem tudok mit mondani erre, nagyon sajnálom, reméljük, hogy csak hercehurca meg a kort nézték félre.
Egyébként a legnagyobb félelmeimet testesíti meg ez - annyira szorongok az UH-tól jövő héten, hogy megvan-e, jól van-e, mekkora. Nekem sem 'rendes' ciklus szerint csúszott be, és nem hajlandó elfogadni a doki...
Na, majd meglátjuk.
Még jó, hogy annyi munkám van, hogy nincs időm ezen agyalni ..:(

Ja, és köszi mindenkinek a túlsúly-reakciókat, nagyon jól esett
(amúgy lement egy kiló a kettőből, ami feljött, úgyhogy siker:))
boruska
 
 


Judit!

Igen Gábornál volt, nem volt szívhang este a magánrendelésen...nem aludtam egész éjjel :oops:

Másnap bekönyörögtem magam sima hasi uhura, elmondtam a dolgot, ismertük a dokit...ott minden oké volt...sőt integetett...nagyon jó érzés volt...

Szorítok, hogy ne legyen gond....

Egész nap hányok :( :( :(
danyuci
 
 


Danyuci!

Az mit jelent? Azért marad benned valami kaja? Gáborral is ilyen hányós voltál?
Nekem az jött be, hogy asta, az ágyban vacsiztam és utána már nem keltem fel. Így legalább a vacsi bennem maradt!
Kitartást! és igyál Canada dry-t!
Hány hetes vagy most?

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Judit! Teljesen elképesztő számomra amit írsz. A leírásod alapján azt gondolnám, minden rendben, egy tökéletesen fejlődő, élő embrióra gondolnék, aki egy kicsit későbbi tüszőrepedésnél fogant. Nem is értem! :shock: :o Persze nem vagyok igazán hozzáértő, csak laikus.
Én már annyi kacifántosabb történetet is hallottam, ahol művi befejezést akartak és végül egészséges babák születtek, hogy csak na!
Szóval még ne keseredj neki teljesen! Ne add fel! Tényleg menj más dokihoz, menj jó UH-osokhoz!
Én pl. a Praxist nagyon jónak tartom, ott egy nagyon-nagyon jó hírű genetikus, UH-os doktornő is van, Dr. Hajdú Krisztina. Benne megbíznék. Illetve Győrfi Mátyás meg nagyon jó szonográfus. Ő számomra nagyon megnyugtató volt. Nekem is mindig kekeckedtek a baba korával, én is aggódtam a fejlődése miatt, holott tudtam, hogy Luca is később fogant a klasszikus félidőnél. Aztán 3150grammal, 52cm-rel egy tökéletes, makkegészséges baba született.
Nagyon sajnálom, hogy ezen kell keresztülmenned, bízz magatokban, ne hagyd magad! És nagyon-nagyon remélem, hogy hamarosan meg fognak erősíteni benne, hogy minden rendben!

biribon
 
 


Dr. Hajdú Krisztináról már én is hallottam és én is csupa jót. :)

Nem bírtam magammal és 10 perccel ezelőtt csináltam egy tesztet és szépen erősödik a csikocska még nem olyan erős mint a kontroll, de hát délután is viszont a vasárnapi délelőttihez képest már sötétebb. :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


bocsi délután után kimaradt a van szó :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Most megnéztem, hogy Lucánál az első UH-on mi volt.

Menzesz szerint 5+5 napon voltam. (Tehát majdnem 6 hét.)
És csak 8mm-es petezsák volt. Aztán 10 nap múlva mentem vissza és akkorra lett 8mm-es, dobogószívű baba.
Neked az elsőn mennyi volt? Blankánál a méretek akkor hasonlóak voltak?
Vagy a szikhólyaghoz képest lenne kicsi most a baba mérete?
Jajj. :? Nagyon dukkolok, hogy kiderüljön, hogy minden rendben van.

biribon
 
 


Márti!

Nekem is végig kell csinálni újra a toxo szűréseket. Már Lucánál is állandóan kértem, mert kutyák, macskák mellett negatív voltam. (Egész életemben állatok mellett voltam. :))
Most újra ki kell erőszakolnom, mert már Lucánál is egy idő után nem akartak csinálni, mondván, hog ymár volt... és nem kell többször. Pedig negatív leletnél pont, hogy kell.

A rosszul levősöknek kitartást! Tünetem nekem továbbra sincs. Illetve talán kis émelygés...
Csináltam én is ma tesztet. Szépen erősödött és már rögtön előjött a tesztcsík még a másik előtt. :) De nekem sem erősebb még.

Krisy, ha 16-án foganhatott a baba, akkor kb. egyidősek lehetnek a babáink. :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2009.07.08 16:13-kor.

biribon
 
 


]Sziasztok!Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35 éve feletti várandósok körében címmel.
Ha valakinek van kedve és ideje kitölteni a kérdőívemet,kérem írjon emailt nekem,és én elküldöm neki.Olyanok jelentkezését várom,akik jelenleg várandósak.
címem:bogibogarka26@gmail.com
köszönöm:)
bogibogarka
 
 


Biribon!

Ne hagyd magad! Ha negatív vagy, akkor 2 havonta újra kell csinálni a vizsgálatot! Hiszen így, ha közben megfertőződsz, még nem késő elkezdeni a gyógyszert. és egy orvos sem tagadhatja meg a beutaló kiadását! Szerintem én felváltva fogom a házidokim, meg a nőgyógyászom nyúzni ezzel! :lol:

Hajdú dr.nő tényleg szuper! és Timmermann doki is nagyon jó szemű!
Húzós az ára (tavaly 12.000.- volt), de az ország legjobb gépével itt dolgoznak: http://www.ultrahangvizsgalat.hu -ez aztán tényleg nem a tipikus babamozi! Abszolút a baba egészségi állapotát figyelik! Jó, lehet mozizni, van óriás képernyő, minden,de csak, ha a baba is akarja! :lol: Az én lányom konkrétan annyira utálta, hogy fogta, hátat fordított és amrnyire csak tudta, befúrta magát a méhlepénybe! Mondta is a dokim 5 perc után, hogy hagyjuk, ne gyötörjük, nem akar a kicsi együttműködni! :lol:

Judit!

Ha mész uh.-ra írj rögtön! Nagyon várom a híreket! Te tudod, mikor foganhatott? Hisz lehet, egész a ciklus végén estél teherbe és akkor nem is lehet nagyobb!

Márti
borossné becz márta
 
 


Judit!

Csak ismételni tudom a többieket hogy nyugi!!
Nekem eddig mindhárom terhességem kisebbnek látták az eslő hetekben és simán történt minden,mindhárom időre született majd 4 kg-mal :wink:
Most is pl...a múlt hét pénteken a doki még csak vastagodott méhnyálkahártyát látott nálam(igaz,hogy SZTK -s gép,szal elég sz@r)...most pénteken megyek,remélem lesz már petezsák is.

De miből gondolja a dokid hogy valami gáz van???Semmi konkrétum csak úgy??!!

Én is csináltam egy fél órája egy tesztet mert nekem sincs tünet :? ..nekem nem jelent meg előbb a teszt csík mint a kontroll csík..az baj??
De 3 perc után olyan erős lett a teszt mint a kontroll.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Most esett le, hogy az a doki, akihez megyek nem csinál UH-ot, csak a kórházban.
Márti!
Megnéztem ezt a linket, amit adtál, és felhívtam őket, de nem vették fel - gondolom már nincsenek nyitva.
Mennyire előre kell ide bejelentkezni?
Nagyon szeretném már tudni, hogy mi merre hány méter!

boruska[/i]
boruska
 
 


Boruska!

Hívd fel őket holnap 9h körül, még az is lehet, hogy kapsz időpontot akár péntekre is! Mondd meg, hogy minél hamarabb szeretnéd tudni, van- e Pocaklakód! Nagyon készségsek! Lehet, hogy megkérdik, melyik orvoshoz szeretnél menni, én Timmermann dokit ajánlom vagy rém elfogultan a saját dokimat, Harsányi Lehelt. és nem pusztán azért, mert a dokim, hanem mert nagyon odafigyel a babára, mindent 3x megnéz rajta stb. Ő csütörtökön van ott! De szerintem jövő hét elejére legkésőbb bizti kapsz időpontot!

Márti
borossné becz márta
 
 


Köszönöm a bátorításotokat!

Biribon, köszi, hogy megnézted Luca leletét. Én a többiekkel először csak a 7.héten mentem, Blanka akkor 7-8 mm volt. Van egy táblázat, ahol vannak kor-szerinti körülbelüli méretek, ott a 6 hetesnek megfelel a 4mm.
És nekem is 1 hetes lemaradásban volt végig Blanka, mégsem került szó ilyesmiről.
Panny, a te esetedben merült fel olyasmi, hogy nem fejlődnek rendesen?
Márti, május 20-án jött meg utoljára, 27-én múlt el, és 31-én adtunk a babónak lehetőséget. Több esély nem volt. Úgyhogy nem tudom :(
Kezdek kevésbé reménykedni. Az orvosnak mégiscsak több tapasztalata van.
Legfeljebb majd kívülről szurkolom Veletek végig az időt! :)
Azt mindenesetre eldöntöttük a férjemmel, hogy amíg nem jelentkezik vérzés ill. bármilyen jel a vetélésre és nem lesz egyértelmű, hogy menthetetlen, nem megyünk műtétre. Egy orvos véleménye nem döntheti el, hogy ez a baba esélyes-e az életre. A szemem előtt van még mindig, ahogyan lüktet az a pici sejtcsomó... :cry:

Boruska, remélem sikerül időpontot kapni, de ugye nem én paráztattalak be?? :(
És azt is akartam írni, hogy szerintem is csinos vagy!!Az orvost küldd el a szemészetre!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Ja, Biribon, Neked akartam írni még, hogy először 2 hete voltam uh-n, akkor 6mm-es volt a petezsák. Múlt héten bő 1 cm, még üresen. Mára pedig 4 mm-es embrió szívveréssel. Tehát minden héten fejlődött egy hétnyit.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Márti, az én uhum sajna még messze van(jövő szerda). Előbb hallunk felőled! :)

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit!

Semmi gond nem merült fel a srácaimnál a fejlődéssel kapcsoltabn.Csupán annyi volt hogy a számított mensihez képest kisebb volt az első1-2 UH-n mindhárom :shock: És mindháromszor többször is barnáztam.

A Parxis rendelőt én is ajánlom,én is a Győrfi Mátyásnál voltam 3x is.

Krisy!

A Szőcs dokidat ismerem..voltam nála asszem 1x ügyeletben.Rendi volt!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jó reggelt!

Judit probálj egy kicsit lazítani én drukkolok, hogy minden rendben legyen. :)

Panny: Nálam is később jelent meg a kontroll csík mint a teszt csík.
De szerintem ez nem gond. :)

Tegnap volt a férjemmel a házassági évfordulonk és elmondtam neki a nagy hírt már nem bírtam várni. :oops: Egy képeslapot írtam neki amiben megköszöntem az elmúlt éveket és a kisfiúnkat illetve a pocaklakót. Kellett pár másodperc mire felfogta, hogy miről van szó aztán össze-vissza puszilgatott. :lol: :lol:

Nekem annyira nincs semmi tünetem, hogyha nem tudnám akkor fel sem tünne, de úgy érzem ennek még lesz böjtje. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krisy!

Akkor nagy az öröm nálatok!Ez szuper!!

Nekem se nagyon van tünetem :? ...vagyis talán annyi hogy néha feszülget a mellem és reggelente szinte alig bírok ilyen tájban kikleni az ágyból :oops: pedig időben lefekszem.És ez nálam nagyon fura mert hírhedt vok róla hogy mindig is elég volt 5-6 óra avás simán.

Nekünk is közeleg a házassági évforduló..szeptember 1.-én lesz a 8 éves és akkor lesz 10 éve is hogy együtt vagyunk :wink: Már gombócból is sok(k):):):):):):)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni. Van egy 2010 márciusára szóló terhességi tesztem!
Illetve pontosabban a történetem dióhéjban. Május óta nem védekezünk a férjemmel. Ez a második ciklus, hogy élesben mennek nálunk a dolgok. Június 27-én, a 11. ciklusnapon pozitív lett az LH tesztem (mindig rövid ciklusaim vannak, általában 26 naposak), ezért többször is együtt voltunk az ovuláció időpontjában. Néhány napja feszülést éreztem a méhemben, és szúró, nyilalló érzést, hol erősebben, hol enyhébben, hol pedig szinte egyáltalán nem. Még most is érzem, körülbelül július 3-ka óta. tegnap a 10. DPO-on kíváncsiságból délelőtt tesztet csináltam a maradék LH tesztemből. A tesztcsík kb. fele olyan erős volt, mint a kontroll. Aztán ma délelőtt szintén csináltam egyet, ezen a tesztcsík már majdnem olyan erős, mint a kontrollcsík!!! Még holnap, a 12. DPO-n is csinálok egyet, állítólag a jóstesztnek akkor már, ha van baba, mindkét csíknak ugyanolyan erősnek kell lennie. Az TH tesztem egyébként Babymarkt.
Na, aztán csináltam az előbb egy Midstream terhességi tesztet (nem az első, hanem második vizeletből), és nagyon halványkán mintha látnám a tesztcsíkot. De a nagyon erős kontrollcsík valahogy bezavar, ezért az letakartam, s így vizslattam a tesztcsíkot. 8) Úgy tűnik, mintha szentléleknyi halványsággal ott lenne. Ezt megerősítik a jelenlegi apró szurkálások és méhfeszülésem is. Ebben bízom, mert eddig még soha nem volt ilyen érzésem egy ciklusban is.
Szóval, nagyon remélem, hogy 1-2 nap múlva erősödő tesztcsíkom lesz.

Mindenkinek kellemes babavárást. Remélem, az eddigi tüneteim és "vizsgálataim" babát sejtetnek. Ha igen, akkor 2010. március 22 a célidőpont. :!:
Vendég
 


Gratula mindenkinek, aki jó híreket kapott.
Én eléggé magam alatt vagyok, mert jövő hét szerdán jutok csak el dokihoz, és nála nincs UH, úgyhogy külön UH-ra jelentkeztem be (arra, amit írtál, Márti), de csak jövő péntekre kaptam időpontot.
Komolyan, mit van itt baby-boom?:)

nagyon szeretnék már biztosat tudni, még sejtem sincs arról se, hogy hány hetes lehetek (ma reggel is csináltam egy tesztet, marha erős csík van rajta, erősebb sokkal, mint a tesztcsík, és azonnal kijött, tehát valahol a HCG tetőzés környékén lehetek - vagy az még később van?)

Na mindegy, tűkön ülük, és nincs kivel beszélnem erről... :(
boruska
 
 


Márta, ma több minden bennem marad, valahogy tegnap katasztrófa volt. De Gabusnál még a vizet is kihánytam...annál azért jobb. Most 6 hetes vagyok, és az elsőnél is kb. ekkor kezdtem és a 20-25. hétig hánytam, utána csak hébe-hóba...
danyuci
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy beleírok a topicba, a januáriaktól írok. Munka közben benéztem egy kicsit. Gratulálok mindenkinek! :)

Boruska: A súlyproblémákkal ne foglalkozz! Én is hízásra hajlamos vagyok. Hízok még a levegővételtől is. Mi amikor elterveztük, hogy babásodni szeretnénk 78 kiló voltam, amire a Femibion hatására felszedtem még szuper 5 kilót még a teherbeesés előtt, olyan étvágyat csinált és mivel pont államvizsga előtt voltam, így a szokásos sport is elmaradt (pedig lévén, hogy versenyszerűen sportoltam, létfontosságú számomra), így csak a szememet sportoltattam a könyvek fölött. :cry: Tehát eleve többel indultam, mint Te és nem történt semmi. A doki persze elmondta, hogy próbáljak kevesebbet enni, oda figyelni stb., de ő is tudja és ismer már egy ideje, hogy ilyen az alkatom és egyáltalán nem eszek többet, mint más ember. Előre tudom, hogy nem 10-15 kiló plusszal fogok szülni, mint pl. a kolleganőm, hanem többel, de utána mindent megteszek majd, hogy "formába lendüljek" (ami nálam olyan 70 kiló) . A természet ellen nem sokat tudok tenni, ilyen az alkatom, kispapa meg szigorúan megtiltott mindenféle hülye diétát. Azt mondta, hogy ő letojja a többi embert, mert neki van a legszebb kismama felesége és az is lesz még januárban is 9 hónaposan és ő akár 300 kilósan is imádna és el se tudna képzelni 50 kilósan. :D Nekem ez a fontos és, hogy kicsi manó egészséges legyen.
És mellesleg a fotó alapján nagyon szép vagy, semmi baj ott a kilókkal. :wink:

Bocsi, a zavarásért. Boldog babócavárást mindenkinek! :)

Kép
detti_
 
 


Panny: Igen nagy az öröm csak most azon megy a vacila, hogy milyen orvoshoz menjük? :shock: Van itt a környéken egy nő nőgyógyász, de Ő meg az Istvánba visszi a kismamikat és nekem valahogy az a kórház nem igazán szimpatikus. :roll: Mi márciusban volt 14 éve, hogy együtt vagyunk és júliusban volt 3 éves a házasságunk. Első nagy szerelem. :oops:
A 8 év házasság tényleg jó sok, de a gombócokat meg tudnám enni. :lol: :lol:

Sellon: Üdv itt és várjuk a további fejleményeket. :lol:

Akik már szültek nem tudjátok, hogy melyik kórházban van olyan gyerekágyi osztály ahol max. 3-an vannak egy szobába és van a szobához fürdő?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


detti, aranyos vagy :) Neked is jó babavárást - irigyellek, hogy előbbre vagy! :)

Amúgy meg közben találtam egy helyet, ahol bevállaltak hétfőre UH-ra, úgyhogy most nagy az öröm, már csak pár napot kell várnom, hogy lássam, minden rendben van, és hogy végre kiderüljön, milyen korú - nálunk a fogantatás kiszámíthatatlan, mert pont a mézesheteink alatt történt, és akkor ugye elég intenzíven nyomtuk:)
boruska
 
 


Boruska, dejódejó! :)

Danyuci, hányásmentes napot!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Judit, és nálad mi a helyzet? Mikor is mész legközelebb?
boruska
 
 


Én csak szerdán :( a rosszulléteimmel küdök.
Kár, hogy olyan nehéz nyugodtnak maradni!

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Sziasztok, Üdv mindenkinek,

Szeretnék csatlakozni! Ma reggel csináltam egy HCG tesztet és pozitív lett. Az az igazság, hogy nagyon furcsálltam volna, ha nem vagyok terhes, mert már az első lehetséges fogantatás másnapjától érzek bizonyos tüneteket: hasfájás, szurkálás, görcs, aztán mellfeszülés, ami korábban szerencsére sosem volt. Persze tudom, hogy sokan azt állítják, hogy nincsenek ilyen korai tünetek, de én mégis éreztem a változást...
Ez volt az első hónap, amikor ráálltunk a "babagyártásra" és olvasgatva a különböző fórumokat, nagyon szerencsésnek érzem magam... de a legszerencsésebb akkor leszek, ha meg is marad.

Boruska,

Tényleg nagyon sok itt a többgyermekes, de én csatlakoznék hozzád, mint az első babát váró! :D Mindenesetre szerintem az csak jó, hogy van itt több nálunk jóval tapasztaltabb, akik majd választ adhatnak az elsőre hülyén hangzó kérdéseinkre.
Nekem még a családban sincs kisgyerek, merthogy én is egyke vagyok és barátom is. :( Így eléggé kezdő vagyok a témában, de nagyon sokat olvasgatok a neten... próbálom kiokosítani magam.


Judit,

Remélem, hogy csak a doki túlozza el ezt a dolgot és minden rendben van! Szorítok!


Azoknak, akik rosszul vannak: sok erőt kívánok! A legnagyobb félelmem a hányás. Remélem nem tapasztalom meg, amin Ti most átmentek!


Ha már itt vagyok, kérdeznék is rögtön: Mit javasoltok, mikor jelentkezzek be egy olyan dokihoz, aki még sosem látott, ha a menzeszem csak holnapra esedékes? Várjak még vele, mert még korai VAGY minél előbb menjek, hogy megmondja, minden ok, ESETLEG jelentkezzek be mielőbb, mert úgyis későbbre kapok időpontot?
bárányfelhõ
 
 


Úgy látszik Sellon ki is törölte már magát :? :?

Boruska!

Ez jó hír hogy végre tudsz menni egy UH-ra...és végül hova sikerült?

Krisy!

Miért nem szimpi az István?Annyira mondjuk nem ismerem..a tesóm ott szülte a 2.babáját..asszem ott 4-en voltak talán egy szobában...mondjuk az nem volt szimpi hogy akárki bemehetett a szobába és ki-be járkáltak a látogatók,átjáróház volt és nem lehetett nyugodtan szoptatni :?

Szerencse hogy se a MÁV-ban se a SOTE II-n ilyen nem volt.A SOTE-n 6-an voltunk egy szobában külön fürdővel.De ma már minden kórháznak van alapítványi 1 vagy 2 ágyas fizetős szobája..az nem érdekel?Bár én unatkoznék egyedül :wink: Valahogy eddig mindig tök jó szobatársakat fogtam ki :wink:

Asszem engem is megtalált a hányinger..reggel küszködtem vele vagy 2-3 órát.

Danyuci!

Kitartás :wink:

Judit!

Nyugi!!!!!!!++++++++++++++++++++++++

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Üdv Bárányfelhő!

Sztem még nagyon korai lenne menned dokihoz...semmit nem látna a vastagodott méhnyálkahártyán kívül.6 hetesen már jó esélyed van hogy egy jobb UH géppel már a szívhang is látható,de petezsák tutira.Átlagos géppel általában 7-8 hétben már tutibbra látható a szívhang is...az már egy biztos pont :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Köszi szépen Panny! Akkor még türelmesen várok...

Egyébként én is kénytelen vagyok gyógyszert szedni, mert vírusos torokgyulladással kiírt a doki és azt mondta, hogy Maripent nyugodtan szedhetek, meg esetleg Algopyrint. Szerencsére az utóbbira nem került sor, mert 37,6 fölé nem ment a lázam, de a Maripent szedem... pedig milyen iszonyatosan büdös! :|
bárányfelhõ
 
 


Judit, fel a fejjel, azt hiszem eleg sokan tudtak megnyugtato szavakkal szolgälni. Hät a sors mär csak ien, meg ne kövezzetek, de en azt hiszem nem sirnäm betegre magam, ha valmiert ez most nem sikerülne...

Remelem a hänyok jobban vannak, en egy kicsit tegnap ota igen. (Szal megis fiu???:))

Az egyeb betegeknek jobbuläst, az ujaknak üdv es gratula!

Jomagam megtettem a legnagyobb lepest, szereztem egy dokit :). Jövö het kedden mehetek, addira leszek 7+0 van ien? Szal pont 7 het betöltve. Remelem jo UH-ja van....be is dilizek, ha nem.
Mindegy, vegülis pont 12 hetes leszek, mikro hazalätogatunk, tuti elmegyek a regi orvosmhoz, 3an mentünk 4en jöttünk :D

Kép
kriemhild
 
 


Panny: Pont ez a gondom nekem is, hogy az Istvánba mindenki bemehet a kórterembe. :( Félreértettél én nem akarok egyedül lenni csak nekem hat nő és hat gyerek egy szobában már egy kicsit sok. :shock: A három szerintem pont jó bár a MÁV-ban sem igazán lehetet pihenni, mert utolsó éjszaka már csak ketten voltunk és megbeszéltük, hogy beadjuk a kicsiket a csecsemő osztályra és alszunk egy jót erre hajnali 1-2 felé behoztak egy új kismamit és szegénykémnek annyira friss volt az élmény, hogy folyamatosan beszélt tehát alvás nem volt. :roll:
De visszagondolva jó élmény volt az a 4 és fél nap. :lol:

Üdv Bárányfelhő és gratula a teszthez. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krisy!

Értem :wink:
Sokank hangzik a 6 fős szoba,de valahogy nálunk pont olyan jó banda volt hogy nem volt sok(k).Előtte én is viszolyogtam hogy mi lesz..ráadásul én az a fajta vok hogy egy percre sem adom ki a gyerkőcöt a kezemből..se éjjel-se nappal---igaz,nem is nagyon sírt éjjel,nem zavart senkit mert ahogy kelt már szoptattam is és csönd lett.Az én elvem az ,hogy egy pici baba életének első óriban,napjaiban,heteiben annyi sok(k) élmény éri,annyi változás hogy csakis kizárólag az anyja mellett a helye minden körülmények között :oops: :wink: :oops: :wink: A babák mindent éreznek,már pár órásan is és sztem(és az olvasmányaim alapján)nem hiszem hogy jót teszünk vele azzal ha távol van tőlünk egy kvázi idegennel,akinek se a hangját nem ismeri se semmi.Az eslő órák és napok meghatározóak egy baba életében.

Na elég volt a szentimentális írásaimból..lőjjjjetek le :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!

Már meg sem lep, hogy ebben is egyformák vagyunk! :lol: Mintha én írtam volna az uccsó hsz-t, pont olyan. Volt is nagy csodálkozás a Rókusban, ahol eleve csak 12 órás rooming in volt, hogy mi az, hogy éjjel és ráadásul már 1. éjjel is magam mellett akarom tudni a babát? De a dokim meg a szülésznőm intézkedett, úgyhogy nem volt választásuk a csecsemősöknek! :lol: Úgy hívtak minket, hogy a "kis 24 órások"!
Ja és nekünk is idén lesz a 8. házassági évfordulónk, augusztus 11-én!
De mi már több mint 13 éve keydtünk együtt járni!

Danyuci!

Nem irígyellek! Remélem, csak kivétel volt a tegnapi nap. nekem sajna a 8-9. héten szokott csúcsosodni a hányás és a 14. héten kezd lanyhulni.

Judit!

Írtam e-mailt! Minden doki tévedhet! Egy nagyon jó barátnőm ugyanígy járt 2 éve, mint Te! Az orvos már kezdte emlegetni e műtéti befejezést, mondván, hogy nem lát valami fonalat, aminek ennyi idős terhesen ot kéne lennie. Elment egy másik orvoshoz és nem egészen 8 hónappal később megszületett Viola! :wink:

Márti
borossné becz márta
 
 


Ebben teljesen egyetértek veletek, hogy a baba mindig legyen a mamája mellett csak akkor friss anyuka lévén olyan fáradt voltam, hogy a harmadik napon már egész nap sírtam a fáradságtól és aludni szerettem volna egy kicsit. :oops: :oops: Egyébként ha a kicsi felkelt azonnal hozták hogy anyuka szoptatni kell. :oops:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Krisy!

Értelek és nem is akartam ezzel senkit megbántani!!!!Csak nekem az az elvem hogy sztem az hogy az anya fáradt az nem lehet indok hogy a babára egy idegen vigyázzon,ráadásul egyszerre vagy 20 babával együtt :shock: :shock: Hidd el megértem én az anyukák fáradtságát,át is tudom érezni, de sztem ilyenkor háttérbe kell szorítani magunkat és a baba érdekeit nézni.És hihetetlen hogy az anyai erő határtalan és hatalmas tud lenni!Onnan képes erőt meríteni ahonnan csak egy anya tud :wink: :wink: :wink:
Arra kell gondolni hogy nem tudhajtuk hogy a baba mit érez amikor pár órásan vagy pár naposannem bennünket lát hanem egy idegent..nem bennünket hall hanem egy idegent...
És sajna nem minden kórházban viszik ki a babát ha felkel és éhes....egyszerűbb belenyomni a tápot nekik:(:(:(

Márti!

A SOTE -n meg elkezdték volna cukros vizezni a gyerekemet fürdetés alatt mert hogy sírt...persze nekem meg előtejem is volt és a rendes tejem is már a szülés utáni nap beindult...előzményhez tartozik hogy mellgyulladásra igen hajlamos típus vok és rengeteg tejem van mindig.Szal a hülye cukros vízükkel majdnem okoztak nekem egy jó kis mellgyuszit is :shock: mivel Olika nem akart szopni fürdi után mert tele volt a pocak vízzel :x :x Na másnap már nem engedtem be fürdetni :shock: ...ki is néztek engem is a csecsemősök hogy milyen kis öntudtaos anyuka vok...látták már hogy van rutinom és nem hagyom magam :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni: Nem bántottál meg én akkor ezt így éreztem helyesnek. Egyébként nálunk többször elvitték a babákat pl. fürdetéskor, esti vizitnél, volt hogy a doktornő este csak 9 után ért a babákhoz vizitelni és nekem már majdnem szétdurrant a mellem és nem tudtam megszoptatni a kicsit mert több mint két óráig nem adták ki. :shock:
Tényleg holnap hányra mész dokihoz? Kiváncsi vagyok mit fog már láttni. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
krisy79
 
 
 


Alapból egyetértek Mártival és Pannyval, utoljára Blankát én sem adtam ki a karmaim közül, ám Balázsnál pl. másképp alakult...Ő 4 kg-val született, hatalmas nagydarab gyerek volt feneketlen bendővel és hiába próbálkoztam az a pár csepp előtej amit kiszippantott, nem volt elég az első éjszakára!Fél éjjel sírt, már én is, így feladtam az elveimet és leadtam a csecsemősöknek. Adtak neki pótlást(anyatejet), másnaptól már semmi gond nem volt. Egy éves koráig szopott.

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: