Új privát üzeneted érkezett!

Szia. köszi szépen az infót. nem értem, hogy nekem a dokim miért nem mondta ezt az ágyban fekvést.
igen, kicsit megijedtm, de legalább most tudom, hogy mi van.
még azt nem értem, hogy a rövid méhnyak és nyitott méhszáj az ugyan az?
timirosicka
Külföld
 
 


lehetséges,hogy csak megrövidült,de nincs még nyitva.
nem,nem ugyanaz mind a kettö

tudod már a baba nemért?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


A terhesség első két harmadában az egyik legnagyobb ijedelmet okozó dolog az szokott lenni, amikor a méhszáj elkezd kinyílni, és emiatt ágynyugalomra ítélik a mamát. A harmadik harmadban pedig mindenki izgatottan várja, mikor nyílik már ki. De miért nyílik ki? És mit jelentenek a leletre írt értékek?

A méhszáj fokozatos kinyílása, felpuhulása (a felpuhulás alatt azt szokták érteni, amikor a méhszáj még nem nyílt ki, de már nem zár olyan szorosan), a méhnyak megrövidülése a szülés közeledtét jelzik, a baba súlya egyre nő, egyre lejjebb csúszik a szülőcsatorna irányába, ezáltal a méhszáj először csak lazábbá válik, a méhnyak megrövidül, aztán először a külső, utána a középső, végül a belső méhszáj is megnyílik, utat engedve ezzel a babának. Optimális esetben mindez már a fájások előtt megtörténik, a szülés előtti utolsó 1-2 hétben, esetleg napban.

Kevésbé optimális esetben már a második harmadban elkezd nyílni vagy teljesen ki is nyílik a méhszáj. Ilyenkor ítélik a kismamákat pihenésre, hiszen a szülésnek még nem kellene megindulnia (bár eddig még nem sikerült hitelt érdemlően bebizonyítani, hogy a szülés beindulhat egy kis házimunkától vagy akár nagytakarítástól), mindenesetre érthető az óvatosság, hiszen, ha mégis beindulna idő előtt a szülés, akkor senki nem szeretné saját magát okolni érte. Ami biztos, hogy kinyílt méhszájjal már nem szabad kádban fürdeni, pláne uszodába menni, hiszen ilyenkor nagyobb az esélye annak, hogy valamilyen fertőzést elkap a baba.

Mit jelentenek az egyes értékek?

A leletre írt négyszámjegyű értékből az első azt jelzi, hány ujjnyi a méhnyak, a másik három pedig a külső, középső és belső méhszáj nyitott vagy zárt állapotára utal. Ha 1-es, akkor nyitott méhszáj, a 0, akkor zárt. A méhszáj akkor nyitott teljesen, ha mindhárom érték 1-es, azaz a nyitott külső és középső méhszáj még semmi komoly problémát nem okoz. Gyakran ezek már a 30. hét előtt kinyílnak, a belső pedig még a 41. héten sem akar :o)

3000 zárt méhszáj, a méhnyak 3 ujjnyi
2000 zárt méhszáj, a méhnyak 2 ujjnyi
1000 zárt méhszáj, a méhnyak 1 ujjnyi
3100 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
2100 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
1100 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső méhszáj, a középső és belső méhszáj még zárt
3110 3 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
2110 2 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
1110 1 ujjnyi méhnyak, 1 ujjra nyitott külső és középső méhszáj, a belső méhszáj még zárt
3111 3 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
2111 2 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj
1111 1 ujjnyi méhnyak, teljesen nyitott méhszáj

Kép

Kép
gröni
 
 

 
 

Timi!

Ezt találtam neked! Így átláthatóbb, mintha elkezdem magyarázni! :wink:

Kép

Kép
gröni
 
 


Timi...elöttem a lányok nagyon szépen elmagyarázták hogy mi a lényege a dolognak, és mi mit jelent,én már nem ismétlem! A lényeg hogy ne félj ettől a műtéttől, álítólag 5 perces rutin műtét, pár öltést raknak a méhszáj összehúzás céljából! :wink:
Nekem a 17 héten voltak erős görcseim, és lerövidült nagyon a méhnyak,a méhszáj zárva volt,még ez volt a szerencsém :roll: ...majdnem elvetéltem! :(
Szigorúan nekem is feküdnöm kell,Panangint szedek én is, mert ha romlik az állapotom akkor engem is össze kell varni! :roll:
Szóval pihenj sokat, ne emelgess 2-3 kg-nál többet és ne lépcsőzz! Ez fontos! :!:

Remélem nem dolgozol, ha igen a háziorvosnak ki kellene írnia táppénzre! :roll:
Jó??? :D Vigyázz magadra!

Most ért ide a vihar, szakad az eső! :shock:

Mindenkinek minden jót, puszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Most kezdi el nálunk is a vihar a ceremóniát 8)

Jó pocaknövesztést mindenkinek :lol:
KATA
Megint az 5.napra mocorgott egy kicsit :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


ancsa 2727
sajnos még nem. tegnap voltunk a férjemmel ultrahangon, de a lába között volt a köldökzsinór és nem lehetett látni. talán majd legközelebb megmutatja magát.
te már tudod?

gröni
köszi szépen.mostmár mindent pontossan tudok, és ez egy picit megnyugtatott.az egyik papiromra CS2 van irva a másikra meg az, hogy müködöképes hosszúsága a méhnyaknak 35 mm /múlt hónapban is ennyi volt/ ezt értitek???????

lovaszkata
ahogy kiderült a terhességem el kellett mennem táppénzre, mert a SUZUKI gyárban nem engednek terhesssen dolgozni

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


ja, vonalzót készitettem de nekem csak a kódokat irja ki. nem tudtok segiteni?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


jaj de jó, végre sikerült. hova lett mindenki?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


timirosicka

Nem, én még sajnos nem tudom a baba nemét :roll:
De már nagyon kíváncsi vagyok rá :lol:
Jövő héten Kedden megyeh UH-ra :roll: remélem akkor kiderül :lol:


Látom, már sikerült a vonalzót beillesztened!


Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


szia ancsa, látom neked is eltünt a vonalzód. nem tudod hogy miért?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


nem tünnt el, csak valószínűleg pillanatnilag nem elérhető az oldal, és azért nem látni a képet :lol:

Hogy vagy?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


szia ancsa.
köszi szépen, türhetöen. elöbb volt is kis görcsöm de nem volt vészes. te hogy vagy?
ma volt idöm és kicsit vissza olvasgattam.olvastam,hogy szönyben szültél. most is ott fogsz?
voltál már 4D-n?ha igen, hol és mennyit kellett fizetni?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Voltam már,de 16 hetesen, Tatán.
Nagyon jó a hely, kedvesek,barátságosak,csak sokat kell várni időpontra,tehát érdemes jó előre bejelentkezni,mielött menni szeretnénk :lol:
10.000. Ft a 4D , felvételell együtt pedig 13.000.Ft
Itt voltam:
http://www.bivident.hu

Megvagyok,bár én parázok minden nap, mert csak 4-5 naponta mocorog a pocaklakóm :cry: és ez engem nagyon megijeszt :oops:
Mert az eslő 2 babámnál minden nap éreztem a mocorgásokat.

Neked mocorog már minden nap?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


sziasztok

most voltam megint a védőnőnél, jól felidegesítettem magam, mert szívhangot megint nem tudott hallgatni,ugyanis állítólag nem jó még mindíg a doppler :twisted:

azt tanácsolta,hogy a jövő héttől,ugyanis akkor töltöm be a 20. hetet ultrahang szerint, vezessem hogy pontosan melyik nap, hány órakor mocorgott a baba és mennyi ideig,ugyanis szerinte a 20. héttől már tényleg nem normális, ha csak 4 vagy 5 naponta mocorog a baba.
Ugyanis ő szerinte ekkor már naponta legalább 1 alkalommal kell mocorognia

na, lányok, nem elég hogy amúgy is olyan parázós vagyok, de még most jobban megijesztett :oops:
addig fog ijesztegetni,amíg infarktust nem kapok :oops:
így is ver a víz, szédülök, remeg a gyomrom az idegességtől :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Képzeljétek, tegnap este néztem egy tök jó katasztrófa filmet,apa, meg hogy egy kicsit megnyugtasson, hozzám bújt édesen a kezét pedig a pocimra tette és beszélt a kismanóval odabennt.
Váltig állítja apa, hogy érezte többször is a picurit mocorogni, csak nagyon gyengéden. :lol:
Csak az a baj, hogy én ebből nem éreztem semmit sem :wink:
Szerintetek létezik ez, hogy ő érezte a picurt a kezével, h mocorog én meg nem éreztem semmit sem ?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


sziasztok.
én sem érzem minden nap a mocorgást. van olyan alkalom is hogy nem tudom eldönteni, hogy ö mocorog-e vagy csak simán a gyomrom jelez.
ti hogy vagytok ezzel?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!

Kezdetben én sem tudtam hogy a gyomrom, vagy a beleim mocorognak, de ahogy telik az idő már meg tudom külömböztetni!
Tegnap sokat rúgott a kisfiam :D , de ma nagyon lusta....ilyenkor én is aggódom kicsit! :roll:

Ancsa....jó ez a Tatai 4D-s rendelő! De azt számoltam hogy kisfotóval Dvd-vel együtt már 14500 ft! Kicsit drága!
Ami Tatabányán van, az milyen lehet??? Nem ismeritek?

Ancsa....és mi van a pároddal?Úgy olvasom, kicsit jobb a helyzet, nem??? :D

Puszi :Kata

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata fotót nem éri meg kérni, mert számítógépen annyit csinász belőle amennyit akarsz :lol:
A dvd felvétel a lényeg :lol: szerintem

A tatabányai is ennyibe kerül, de ott még nem voltam :wink: nem tudom milyenek :wink:

Hát nem igazán jobb a helyzet, csak egy kicsit. :roll:

nekem megint 2 napja nem mocorog a babó :oops:
én is parázok miatta :oops:

amugy hogy vagy?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Na, de belassult az oldal! :wink: Hová tünt mindenki???

Ancsa...bízzunk benne hogy azért még javul a helyzet a pároddal! :D Nagyon drukkolok!

Timi...láttam a csneten is vagy, ez tök jó! :D

Ma voltam a dokinál, de gyorsan letudott. sok kismamája várt rá!
Minden hüvelykenetvizsgálat negatív, és a tenyésztésben sem találtak gombát, se bacit! :lol:
A vércukor éhgyomorral 3,5 (az jó)
A 2 órás terheléses meg 6,3 (az is jó mert 7,8 a felső határ)
Szóval én az alsó határhoz vagyok közelebb! :wink:
Tö örülök neki! :lol: :lol: :lol:

De, bánatomra a méhszájat nem nézte meg a doki! Pedig mondtam neki hogy voltak feszüléseim...de azt mondta ha görcs nincs akkor nem lehet baj.Most nem vizsgálgat, mert az se tesz jót, majd köv. hó elején lesz vizsgálat és ultrahang! Az még jó messze van! :roll:
Minden esetre, sokat pihenek, nehogy baj legyen!

Remélem Ancsa már rugdos a baba!
:D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Kata

Hétfőtől írnom kell a magzatmozgásokat!
Csak nincs mit írjak, :oops:

Még tartja magát a 4-5 naponta lévő mocorgáshoz.

Védőnőm szerint a héten már naponta kellene éreznem, mert most már a 20.hetet töltöttem be. :roll:

Nem tudom mit fognak velem csinálni, ha nem fog naponta mocorogni a baby :?:

Most megyek kontroll genetikai UH-ra.
Drukkoljatok! Köszi :lol:

Remélem azért a baba nemét is megtudom most már :lol:
Mert már lassan szeretnék neki vásárolni is :lol:

Vigyázzatok magatokra.
UH-után jövök a jelentéssel :!:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!

Komolyan nem értem miért idegesítenek ezzel a napi magzatmozgással. Minden terhesség más, minden baba más. Ha netán elől tapad a méhlepény és azt rugdossa a baba, akkor jóval kevésbé érezhető a mozgása. Feleslegesen paráztatják a kismamákat, csak azért, hogy levédjék magukat az orvosok. Aztán csodálkoznak, hogy egyszerre rengeteg kérdésünk támad, mi kérdezünk rá, nem elvégzett szűrésekre. Ekkor meg azt mondják, hogy ne okoskodjunk.
Nyugodj meg, biztosan egy gyönyörű egészséges baba lakik odabenn. Aki sokat szunyókál. :)
Anyukám mesélte, hogy a bátyám nagyon későn mozdult meg és onnantól kezdve is napi egy rúgást produkált. Egészségesen született és azóta egyfolytában jön-megy, túrázik, egyebek és egyáltalán nem lusta.
Az én pocaklakóm naponta órákig hullámoztatja a hasamat, ezt meg Anyu nem tudja mire vélni.
Velük nem íratták, számoltatták a mozgást, nekünk meg írni kell, hogy reggeli után rúgott-e legalább 10-t. Röhej.
Az enyém keresztben fekszik a 34. héten és már mindenki jósolgatja a császárt, Mikor mi születtünk a kutya se nézte, hogy fekszünk, csak mielőtt ki akartunk bújni.
Bocsi, ha hosszúra sikeredtem, de így a terhesség vége felé, már annyira mérges leszek, ha feleslegesen idegesítenek minket, hogy nem bírtam megállni, hogy ne írjak.
Én a 20. héttől 2000-et kaptam a méhszájra és az én dokim nem mondott semmi paráztatót. A 32. héten 2100-t és erre sem. Két hétre eltiltott a szextől egy kis folyás miatt, de most már ez sem tilos.
Szóval fel a fejjel!!!!
bende
 
 


köszi bende, hogy próbálsz megnyugtatni :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok, megjöttem Uh-ról

Grav.s20

BPD:48 mm
HC:174 mm
AC:137 mm
FL:31 mm
Lepény a mellső falon, normális magzatvíz, 4 ÜREGŰ SZÍV!Juhéjj

És ami még fontos, KISLÁNYOM lessz

Annyira elvoltam foglalva a baba szívével, hogy meg sem kérdeztem a dokit, normálisak-e ezek a méretek a 20. héten?

A baba mocorgásra meg csak annyit mondott,hogy mivel vastag a hasfalam, biztosan azért nem érzem rendesen a picur mozgását.
Nem tudom erre mit gondoljak
:roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Látod Ancsa!

Tökéletes a kisbabád. Pont jók ezek a méretek a 20. héten. A lepény pedig mellső fali, biztos azt rugdossa. :)
Örülök, remélem most megnyugszol egy kicsit.
bende
 
 


bende

neked is ekkora volt a baby?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hűha Ancsa, várj előszedem a leleteimet.
18 hetesen:
BPD: 46 mm
OFD: 53 mm
Femur: 31 mm

22 hetesen:
BPD: 61mm
OFD: 72mm
Femur: 44mm

Utóbbi leletnél paráztattak be az átlagosnál több magzatvízzel, ami azóta sem volt több és nincs semmi eltérés, sem nálam, sem a babánál. Ezért voltam dühös a Te esetednél is.
bende
 
 


Az én babám kisebb :roll:
te 18 hetesen voltatok annál a méreteknél,mint én a 20. héten :roll:

te most hányadik héten jársz?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!
Pár miliméteren ne parázz!!! Arrébb teszi a doki a kurzort és akkor nagyobb!!!! Én is paráztam mert volt két olyan UH, ami között csak két hét telt el, két különböző doki csinálta és ugyanakkora combcsontot mért. Tíz percig idegeltem magam, hogy biztos beteg a gyerek mert két hét alatt 1mm-t sem nőtt a lába:( Aztán lenyugtattam magam. Lám megnőtt. Most már 6,5 cm a combcsontja. És ez a 34. hét. :)
bende
 
 


Ancsa!

Két gyerkőc után ne légy ennyire paramami!!!:)
bende
 
 


bende

ez érdekes, most félek a legjobban :wink:
az első 2-nél nem voltam ennyire parázós :lol:
most meg :oops:

te már jól haladsz,34.hét :lol:
de jó lenne ott tartani :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!

Azért félsz, mert telebeszélték a fejed. Én is féltem, sőt rettegtem. Most már nem engedem. Lesz, ami lesz, ez a gyerek most már meg fog születni egészségesen :) Reményeim szerint a 38. hét tájékán és nem a 42.-en.
bende
 
 


:lol: én is mind a 2 babómat a 38.héten szültem meg.
nem hiszem,hogy most a kisasszony kivételesen tovább bennt akar maradni :lol: legalábbis remélem :lol:
inkább elöbb,mert túl sok rosszat hallottam már a túlhordásról :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa! Nagyon örülök , hogy oké minden! :D Hisz biztosan oké, mert ha gond lenne akkor a doki ráírta volna a papírra hogy genetikai eltérés, vagy pozitív valami rendellenességre...nem?
Minden baba más! Nyugi!
Amúgy kislányt akartál??? :D

Az én adataim: 19 hét+ 6 nap

BPD : 47mm
Fl: 30mm

Na, puszi! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Külömben Ancsa ,ha megnézed a Te babád pont akkora lehet mint az enyém volt, mert te 20 hetesn voltál, én meg 19+6, és a külömbség is ekkora! :wink: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


szia Kata :lol: ez megnyugtató :lol:
és végre kiderült, h 4 üregű a szíve

Igen,titkon kislányra vágytam :lol:

képzeljétek :lol:

Vasárnap este 22 után és Kedd este 22 után mocorgott :lol:
ez már csak 2 nap különbség :lol: és nem 5 nap
remélem beindul a kisasszony :lol:
tegnap elég ajtív volt, ahhoz képest,amilyen szokott lenni :roll:
lehet bejött neki a málna,mert azt ettem este :lol:
ma este is málnát eszek, hátha beindul tőle :lol:

majd beszámolok :lol: hogy alakulnak a mocorgások :roll:

Te hogy vagy Kata?

gröni ngyon eltünnt :roll: remélem jól vannak!
gröni ha olvasol minket,jelentkezz mi van veled!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon eltünt mindenki! Remélem nincs baj???

Ancsa...örülök hogy nyugodtabb vagy! :lol: Na, és mocorog a baba azóta is???
Nekem 4 napja van, hogy egy nap 4X minimum érzem! Sőt néha olyat rúg hogy beremeg a pocim! :lol: :lol: :lol:
Kis Édes!!!! Úgy imádom! De a párom még nem érezte, mert ilyenkor ő nincs itthon, vagy mikor meg akarom mutatni neki meg se mozdul :roll: Már most tart az apjától? :wink: :D
Szóval szerintem nem vagy elkésve, ez a baba más mint a másik kettő, lehet nyugisabb természetű, vagy csak befelé hadonászik...... :wink: Most már be fog indulni, meglátod! :lol:

Szentendrén a Provita 4D stúdió az képpel és Dvd-vel együtt 13.500,- és 25 perc! A barátnőm ott volt, és nagyon ari nő csinálta az uh-ot! Ha, esetleg valakit érdekel!
Én is filózok rajta, de nekünk a Tatabánya közelebb van! :wink: Még időpontot nem kértem mert tök nincs rá e hónapban pénz!
Remélem az ADÓ visszatérítés megjön a héten, mert szomorú a helyzet! :?

Na, szép napot, talán ma már jó idő lesz! :wink:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


kata

sokan dícsérték a Tatabányai 4D-ét :lol:
nekem már a telefonban se volt szimpi a ficko a stílusa miatt,így nem is mentem hozzájuk.

én személy szerint Tatán voltam :lol: az szupi hely szerintem, bár a felvétel 17 perces volt,de a doki alapos volt nagyon :lol:

Mozgások:így állunk most jelenleg

Vasárnap este 22 után és
Kedd este 22 után és
Szerda este 20-kor 1 rúgás , aztán 22 után sok mocorgás

Megint este málnát ettem, azt hiszem arra indul be a kisasszony,mert mind 2 este azt ettem és mocorgott is

Árdekes, hogy a rúgásai is olyan nyugodtak, szépen lassan komótosan rúg 1-1 et .
Semmi kapálózás, semmi kapkodás....

Ugyhogy most bizakodom nagyon, hogy talán beindul és nincs itt semmi baj sem.

Vigyázz magadra!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hát remélem velem nem lesz flegma a Tatabányai pasi, mert akkor nem megyek! :evil: :(
Jó lenne legalább 20 perc felvétel a babáról!
Majd felhívom! Tényleg csak 9000 a vizsgálat ott? +Dvd? Vagy ezt nem tudod?

Timike is eltünt , remélem jól van?! :wink:

Szép napot!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Nekem azt hiszem DVD-vel együtt Tatabányán a Lollok 13.000-et mondott,de már nem emlékszem pontosan :shock:
pillanat,megkeresem neked Kata :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Itt vagyok :lol:

Igen, összesen 13.000.Ft dvd-el együtt a 4D nála.

Dr.Lollok Zoltán
Bejelentkezés rendelésre a 20-333-12-99-es számon, 4D ultrahangvizsgálatra a 20-920-81-38-as számon lehetséges!

Honlapja:http://www.lollok.hu/

Remélem segítettem neked :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így ismeretlenül írok a topikba, de most fedeztem fel, és hasonló cipőben járok mint ti.
25 hetes a kis drágám odabent, és a doki a múlt héten megállapította, hogy egy ujjnyira nyitva van a méhszáj. Persze nagyon megijedtem!
Annyit mondott, hogy pihenjek sokkal sokkal többet mint eddig. Semmi kerti munka, súlyok emelése, guggolás ilyenek.
Ezeket be is tartom, pihenek ezerrel. Az lenne a kérdésem, hogy ettől függetlenül lehet házaséletet élni? A védőnő szerint lehet, az orgazmus nem árt. Kíváncsi lennék a véleményetekre, lehet, avagy nem lehet? Mert a párom azon aggódik, hogy ha a doki a kezével meg tudta állapítani hogy baj van, akkor behatoláskor simán elérjük a méhszájat! Mondtam neki, hogy szerintem ez nem így van. Tudnátok segíteni ?
Előre is köszke!
Mindenkinek örömteli babavárást!
kati23
 
 


szia Kati!

Sajnálom, hogy hasonló cipőben jársz, mint mi...
Nekem a 16-ik héten lett a cx 2100-as. Azóta is ennyi...
A dokim szerint a házasélet nem tilos. Ettől függetlenül mi mindíg nagyon féltünk, de megtaláltuk a módját, hogy ne hanyagoljuk el egymást!

boldog babavárást neked!
Vendég
 


Kati23! Üdvözlünk itt köreinkben! Gratulálok a babához! :D
Sajnos nekem mások a tapasztalataim, nekünk tilos a szex!

Pedig nekem nincs nyitva a méhszáj, csak a méhnyak lett nagyon rövid. Volt már C:1000 is, és akkor majdnem megszültem. Kórházba voltam egy hétig. Most C:2000!És pont azért nem szexelhetünk hogy nekogy tovább rövidüljön, vagy megnyíiljon! :(
Az orgazmus tényleg nem árt a babának, sőt a boldogsághormon jó neki...de a méhednek nem jó, ha veszélyeztetett vagy!
Mert az orgazmussal méhöszehúzódás lesz, ami ingerli a méhszájat! :cry:

De kérdezd meg az orvosod, lehet neki más a véleménye. Mi inkább nem csináljuk....pedig én nagyon kívánom! :oops: :roll:
De a baba az első! :lol:
Nekem is feküdnöm kell, és nem emelhetek 3 kg-nál többet! :roll:
Nekem kisfiam lesz! :lol: Ti tudjátok már a nemét???

Ancsa...felhívtam a Dr. Lollok -ot, oda megyek júli 15-én 4D-re!Nagyon várom már! Valóban 13 ezer, és 20-25 perc Dvd+ ajándék fotó! :lol:
Pesten van olcsobb is, tudom, de ez legalább közelebb van nekünk! :wink:

Szép hétvégét, jó pocaknövesztést! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Nekünk is tilos a szex! Ennek több oka és fokozata van a mi esetünkben! Először a cél az volt a 9. héten, hogy ne nyíljak tovább, ezért. Aztán már a pocak és a teher is nagyobb volt, ezért duplán nem ajánlotta a doki, ebben benne van az orgazmus is! Egyértelműen fogalmazott, tilos a házasélet és az orgazmus! Úgyhogy nálunk egyoldalú az örömszerzés, ami nekem is örömet szerez! :roll: :oops: Most pedig a varrás miatt! Majd a 36. héten rávetem magam apjukra, addig márcsak röpke 19 hét! :wink:

Az én vélemény az, hogy inkább ne szexeljetek, nem ér annyit! A doki azért másképp vizsgál, mint mikor folyamatos a behatolás és intenzív is! Az van amit Kata írt a méhösszehúzódásról, ezért a matatós szex sem ajánlott! Szerintem hamarosan eljutok odáig, hogy spontán is produkálok orgazmust! :oops: :roll: :?

Kép

Kép
gröni
 
 


Kata!

Hááát, lehet, hogy hülyeséget csináltam, de bejelőltelek iwiwen, remélem te vagy! :oops: Nyugtass meg kérlek! 8)

Kép

Kép
gröni
 
 


Göni..nálunk is egyoldalú az örömszerzés, már amikor a férjem engedi. Én nagyon szívesen csinálnám, de mindíg azt mondja neki így nem jó! :roll: Arért tök ari, nem? Csak én így tök sajnálom őt!
Bár ő még jobban bírja mint én :oops: :roll: :D

Na, majd mindjárt megnézem az iwiwem! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Göni...nem akarom kiírni a neved, mert lehet nem szeretnéd...de úgy néz ki megtaláltál az iwiwen.....ha te vagy az! :wink: :lol:
Írtam neked pü-t!

Amúgy sziasztok többiek, bár nagyon eltünt mindenki, de remélem jól vagytok! :D
Engem kicsit megvisel ez a meleg, nagyon zakatol tőle a szívem.
Vigyázzatok magatokra!
Pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


üdv Kati

Nálunk is tilos a szex :oops:
Szerintem is vigyázzatok vele,de mindenképpen kérd ki az orvosod véleményét erről.

Engem kifejezetten eltiltott tőle :( és nekem a méhszájam C:2100 jelenleg a 13. héttől.

Kata
Engem is nagyon megvisel a meleg,majd kiugrik a szívem tőle :oops:

Örülök, hogy összejött a 4D :lol: majd írj,milyen volt :lol:
Kíváncsi vagyok rá :lol:


Vigyázzatok magatokra :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Kata!

Akkor jó, kicsit féltem, hogy nem, de olyan helyes vagy, csak te lehetsz! :wink: Apjuk sem szerette így, de elmagyaráztam neki, hogy ez nekem tök jó, hogy legalább neki jó és érzelmileg engem ez teljesen kielégít! Úgyhogy már magától jön vagy félreérthetetlen jelzést ad! 8)


Azt tudja valaki, hogy a 18 hetes uh után mikor van legközelebb uh? Mi a kettő közt mennénk 4D-re, de csak azért, hogy lássam milyen a méhszáj és a mennyi a magzatvíz mennyiség! Azt tudom, hogy a baba gyönyörű, mozizni nem szeretnék! :lol: Tatán mozizás van csak vagy ezeket a dolgokat is megtudják nézni szakszerűen?

Ancsa!

Otthon minden rendben van? Baba mocorog rendesen?

Kép

Kép
gröni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: