Új privát üzeneted érkezett!

Köszi Gio és Dorka.Mehetünk fotózni,ha akarod:)

Kép Kép
meli1118
 
 


De régen jártam itt!! :shock:
Annyi mindenre reagálnék, de mire végigérek az olvasásban, elfelejtem... :?

Hozzátáplálás:
védőnő szerint 6 hónapos kor után, anyósomék meg azzal traktálnak hogy már nemsoká etessem mellé... Na meg persze a teáztatás is vesszőparipa. :P Mindegy, nem foglalkozok senki véleményével. Egyelőre (főleg hogy van tejem) nem érzem úgy hogy bármi szilárd táplálékra volna szüksége, szerintem majd féléves kora körül, vagy ha nem lesz tejem neadjIsten, akkor elgondolkozok.

Hasfájás:
én már nagyon régóta mindent eszek. Van, hogy sír Réka a pukiknál, de ez változó. Inkább az aggaszt hogy szopi vége felé elkezd sírni. De holnap megyünk UH-ra, csak kiderül, ha refluxos. Annyira rettegek az UH-tól!!! Enyém gyerek előszeretettel ordít különféle szituációkban, tuti ott is ordítani fog. Főleg hogy én már most feszült vagyok, mert 15.30-ra kell menni, és mióta eladtuk a kocsimat, azóta be vagyok itt zárva (nem vagyok egy nagy BKV-zós, ezt már biztos levágtátok 8) ), szóval anyósomék fognak vinni, ráadásul pont a délutáni nagyalvás kellős közepén, az egész napirendünk full felborul. És amiatt is stresszelek hogy mindent jól csináljak, hogy anyósom se találjon kivetnivalót a "munkámban" (pl. hogy miért nem vastagabb sapit adok rá stbstb), és a dokinál is jól tudjam csinálni a dolgokat -hol mikor mit... :roll: ÉÉÉÉÉs közben réka végig sír... Csak legyünk túl rajta.

Ma volt a védőnő, apa is itthon volt mert beteg (tudom hogy ez morbid de úgy örülök neki, mert így legalább láttuk őt egész nap!! :D Holnap már sajna meló). OLLLLYYYAN sziinten felidegesített minket a védőnéni, hogy még mindig nem tértem magamhoz. Alszik a gyermekem édesdeden a mellkasomon a szupi kis kendőben, persze hogy fel kell költeni, mert hogy 3 hónapos státusz ugye... 6 nap múlva lesz 3 hónapos, mindegy. Kiveszem a drágát a pelenkázóra, persze keservesen sír, hogy a meleg jószagból kikerült a placcra, meg hideg, meg ébredés, tudjátok. Erre beszól a nő hogy hogy sír ez a gyerek. Még jó hogy sír szerencsétlen, épp most költöttük fel miatta!! :evil: Aztán hasra fordítja, Réka fekszik szép nyugisan (kb félálomban), vár 20 mp-et, erre: "hát nem emeli a fejét" megfordítja, húzza a kis kezecskéinél, úgy sem emeli a fejét, erre elkezd paráztatni, hogy ezt már tudni kéne, meg hogy így kénytelen lesz ezt beírni a státuszba hogy nem emeli a fejét, meg szól a doktornőnek, meg készüljünk mert ez baj, és majd biztos beutal a doktornő valahova, stbstb. Csoda hogy a férjem nem rakta ki a házból! Nagyon uralkodott magán, láttam. :shock: Még jó hogy emeli a fejét, csak nem 1 perccel a brutálébresztés után! :twisted: Azt elismerem, hogy nem lelkesedik túlságosan a fekvő helyzetben történő fejemelgetésért, viszont függőleges helyzetben teljesen önállóan tartja a fejét.
Én nem tudom, miért kell így minden gyereket egy kaptafára méregetni!! Szerintetek úgy néz ki Réka, mint aki nem fejlődik rendben???!!! :roll:
Huhh kidühöngtem magam.

Kép
apkata
 
 


Meli nagyon szépek a gyerekek, és a fotók! :)

Ja, és még egy adalék: persze beszólt a kendőre, hogy nem tesz jót a mozgásfejlődésének. Olga, vélemény?.....

Kép
apkata
 
 

 
 

megváltozott a vonalzóm magától!!! :shock: :shock:

Kép
apkata
 
 


Igen Kata mindenkié! A nagyonbaba már csak egyedi vonalzókat csinál. Szóval újat kell gyártani! :D
Vendég
 


Kata.Hülye a védőnőd....mást nem tudok írni...

Kép Kép
meli1118
 
 


Kata
de köcsög ez a védőnő...Azért tényleg gondolhatná hogy mély álmából nem fogja tartani a fejét, hanem szeretne visszabújni anyához,
Nekünk a dokinő tök megörült pl. hogy látta a kendőnket és hogy hordozzam amennyit tudom mert ez egy nagyon jó dolog.

Lehet nem is fog sírni az uhun Réka! Voltatok már 6 hetesen vagy most lesz az első? Nálam bénább nem lehetsz:-) Én annyira izgultam ott a rendelőben, főleg hogy még ki is derült hogy vmi mészlerakódás van az epehólyagjában hogy aig bírtam felöltöztetni a gyereket és a kiscsizmáját is fordítva adtam rá jobbost balra...Szemlesütve röhögtek rajtam. Mindegy. 8)

Annyira klasszak a kendős képek!!! Én is ráindultam nagyon:-)

Meli
csodaszépek a kölkök! Már néztem iwiwen is. És milyen érdekes ez az izzadás:-) Más meg azt sem tudja hogy öltöztesse túl a gyerekét- beleértve engem is :)

Én most gondolkodom mégis a Rota beadatásán pedig eddig akartam. MOst meg azt hallottam 3 hónapos koráig lehet ez veszélyes, utána már erősebbek, nem olyan vészes mint ahogy azt mondják. Ugyanakkor meg fülemben cseng amit Milla írt. Hát nem tudom...dilemmázom
Vendég
 


Nekem a dokinő azt mondta, hogy nem szívesen adja be a Rotát... És kiderült, hogy ő a prevenart is egy éves kor után adja!! :shock:

Kép
apkata
 
 


Kata, nehogymár beparázz hogy Rékababa nem fejlődik rendesen!!!! :roll: A hordozásról a legtöbb helyen azt a szakvéleményt olvasni, hogy JÓT tesz... Maja láthatóan imád az MT-ben.. ha olyan rossz lenne neki, akkor sztem jelezné.. Jelzésben meg elég hangos tud lenni :lol:

Gio, eddig kamillával törölgetted Dóri szemét? és az nem használt?

Meli, tényleg jók a fényképek!
Már teljesen kivagyok a lányomon, hogy akkor sosem produkálja magát, amikor videózom :( Már szinte mindenki mutatott nekünk szupi kisfilmeket.. csak mi nem :cry:

A fájdalmas pukik nekünk is megvannak.. teljesen mindegy mit adok Majának.. így inkább sem infacolt, sem espumit,semmit egyebet nem adok neki, marad a tea.. naponta 125ml-t iszik és jólesik neki, szereti.. bár a tápi ugye nem kifejezetten szomjoltó...
Vendég
 


Maja egy szó - izé hang :lol: nélkül viselte a koponya és a hasi UH-t is.. olyan kis idétlenül állt a haja a vizsgálat után, hiába törölgettem le a zselét :)
Gio, a bénasággal ne is foglalkozzunk szerintem :) Nekünk még lehet bénázni.. sokszor azt sem tudom mihez nyúljak amikor doktornéninél vagyunk.. hova tűnik ilyenkor a fene nagy önbizalmam?? :shock:
Vendég
 


Sziasztok!
Gyorsan írok, mert lehet visszaolvasás után már nem tudnék.
Éjszakánk elég szar volt, 10-től 1-ig aludt babó aztán 4-ig cumitologatás, séta, ringatás, aztán gondoltam még megszopiztatom, hogy lenyugodjon és bealudjon, erre nincs mit adni. Ordítás (bár nem hiszem hogy azért mert éhes volt) már apa is felkelt, hogy én ki tudjak menni a konyhába kiolvasztani a lefagyasztott tejet. Megcsináltam, de olyan brutál rossz íze volt, hogy nem adtam oda neki, inkább csináltam kamilla teát. Mire elkészült, kihűtöttem és bevittem már jól kiordíotta magát és nem is kellett neki. :evil: Kis idő mulva beájult a karomban és letettem a kiságyba, föl sem ébredt. Reggel 8-tól viszont újra nyűgösködés, fél óra altatás után 1 perc mulva kinyitotta a szemét és annyi. Se a kiságyban, se a pihiszékben, se hason, se háton, se a karomban se cicin nem volt jó már ott is sírt. Mikor úgy nézett ki, hogy bealszik én is beosontam, erre 5 perc mulva sírás. Én már olyan ideges voltam, annyira aludtam volna az éjszakázás után! :x :evil: Hát sem az éjszaka sem a nappal nem tett jót a tejcsimnek, fogyóban van. :( Most koraeste tudtam aludni két órát, már valamivel jobban érzem magam, de tejcsi nem lett több. Kimentem tápszerért, mert ahogy olvastam a moremilk meg ilyenek is több nap után hatnak csak. Nem mertem bevállalni ezt az éjszakát úgy, hogy nincs itthon semmi. Kérdés: hogy melegítitek a tápit? Van babavíz ami forralás nélkül adható, így csak langyosításra gondolok. Elég forró vízbe tenni, mert mikrózni nem akarom?
csillag25
 
 


Dóri is hang nélkül elvolt, sőt érdeklődve szemlélte a helyet, Annyira nézelődik mostanság, olyan kisédes. Mondjuk nekünk koponya nem volt csak hasi és csípő uhu.
Párszor áttörlöm igen kamillával- de nem könnyezik egyfolytában csak olykor. Nem is tudom mi ez, sztem vagy elmúlik magától eccercsak vagy ha csipás lesz akkor el kezdem ezt a szemcseppet, addig sztem nem.

Ma a kisédes jókorát hányt:-( Arra mentem be hogy tiszta fehér trutyi a szája körül, meg a kiságyban is egy helyen. Tök megijedtem, elég rosszul nézett ki. AZtán evett jóétvággyal, úgyhogy megnyugodtam hogy csak "véletlen" vagy nem tudom. Nektek is szokott ilyet olykor a gyerek?
Vendég
 


Csillag
egy nap alatt azért csak nem fog elmenni a tejed!
Ettél-ittál rendesen ma? Inkább tedd többször cicire mielőtt tápszert adsz neki. Miből gondolod amúgy hogy fogytán a tejcsi?
Vendég
 


Kata nyugalom... nem idegeskedni, holnap minden rendben lesz. Én tudom, anya és baba is nagyon ügyesek lesznek! Gyere utána a beszámolóval, a védőnővel való találkozást pedig nagyon gyorsan felejtsd el!

A hordozásról már a levlistán is volt szó, Olgán kívül Najda a megmondhatója, mennyire egészséges, és Ők biztosan tudják... Najda is vett, pedig neki két szakmabeli orvos is van a családban :)

Csillag állítólag a fagyasztott tejcsinek borzasztó az íze, de nyugodtan lehet gyereknek adni... egyébként ők is csak azt hajlandók magukba venni, amit szeretnek :)
Ha attól nyugodtabb leszel, hogy adsz tápit, akkor tedd meg... aludj egy nagyot éjszaka, apa adja a tápit, és meglátod, holnap már sokkal szebbnek látod a világot!
PB pedig valszeg már túlpörögte magát, azért nem bírta csendesebben az éjszakát.
Én előre forralok nagyobb mennyiség vizet és utána mindig melegítem langyosra, ha kell, és mindig a tűzhelyen... sokat gondolkodtam már, lehet, ez sem a legjobb megoldás, hiszen akármilyen hiper-szuper edényt használok, abból is oldódhatnak ki káros anyagok a forralás során :?

Meli a fényképek szenzációsak! Nyugodtan indulhatna férjed amatőr fotós pályázatokon, jó érzéke van hozzá.

Gabi
Vendég
 


Meli, irtó jók a képek, a fekete az milyen háttér?

Csillag, drága, próbálj meg pihenni, Apa segítségével, az jót tesz a tejnek, és igyál,igyál.
De ha 1x tápot adsz, akkor sem dől össze a világ.

Lányok, most nem tudok utánanézni, és lehet tájékozatlan vagyok, de az öklüket miért tömik a szájukba? Azért kérdezem, mert valaki azt mondta, ez az éhség jele. De Áron kaja után is tömi, úgyhogy nem lehet.
Vendég
 


Gio, 5 perc szopi után elkezd sírni, -se puki se büfi- és ha megnyomom utána a cicit, nem jön semmi. :( Remélem vissza tudom hozni a mennyiséget. Tegnap az volt a ludas, hogy elfelejtettem inni, tudom hülyén hangzik, de nekem úgy kell erőltetni, hogy meglegyen a mennyiség...
Gabi, hát tényleg borzasztó íze van, ki is öntöttem. :shock: Először arra gyanakodtam a sterilizáló folyadék miatt, amivel anno mostam a tárolóedényt, de az ki lett öblítve, nem hiszem hogy megmaradna. Hát ezért nem fogom nappal elvonni tőle a tejcsit, mert pluszban nincs hogy fejjek, sőt most már szopizni is alig.

Kata, nyugi! Tényleg elég süket a védőnőd! :evil: Nekem is szépen bealszik a levegőn amikor megyünk, ott mindig legszebb álmából kell ébreszteni, még szép hogy nem csinál semmit, max. sír. Szerencsére nekem eddig csak kérdezte a védőnő mit tud már, le nem tesztelte, de tuti ott nem emelte volna a fejét. Itthon is csak jó állapotában csinálja.

Meli, gyönyörűek a képek! Annyira művésziek, én is szeretnék tudni így fényképezni! Vállalhatnátok fényképezést. :wink:
csillag25
 
 


Judy tipikusan azt mondják, hogy ha az öklét rágja, akkor éhes. Na, ez Zalánnál nem igaz, sőt, annyira nem, hogy azzal szokta zárni az evészetet :shock:
Enyém gyerek cumi helyett rágja az öklét, néha már annyira ügyi, hogy megtalálja az ujját, és azt szopizza... mint az anyukája 10 éven át :oops:

Gabi
Vendég
 


Judy! Az én gyerekem is rágja az öklét ezerrel, alig gyűzöm kivenni a szájából. Nem tudom az okát, de szerintem nem az éhség. Ha éhes, akkor cuppog, meg látszik rajta. Iván jóllakottan is a szájába veszi az öklét. Szerintem ez is olyan, mint a csuklás: nekem csomóan mondták, hogy akkor csuklik, ha fázik...az én gyerekem ezek szerint jóllakottan a 22 fokos panelban ezerrel fázik, de mindig csak mikor tele a pocakja. :roll:
Kata, nem semmi ez a védőnő...tiszta "öröm", hogy őket nem választjuk, nem? :twisted:
tedorka
 
 


Meli!
Csodaszép képek! Írígy vagyok! És gyönyörűek a gyerkőcök!!!

Kata!
Hordozás: HAJRÁ! Nagyon jó a csípőjének! Csak a hivatalos vélemény szerint még ilyen korban 2 óránál egyszerre nem többet, utána vízszintes a kis gerincüknek nem árt.
Védőnő>>>KUKA!!!!

Gio!
Anna is szokott néha ilyet, hogy emésztett tejet bukik, én nem tulajdonítok neki különösebb jelentőséget. Hiszen kicsit minden baba refluxos. Majd kinövik.

Dorka!
Anna is ma kapta meg a rota 2. adagját, és HIHETETLEN nyűgös! Nagyon sz.rul viseli. Alig akar aludni, csak csimpaszkodik mint 1 kismajom. A drágám. Nagyon sajnálom. Remélem holnapra jobb lesz. Mellesleg közölte a drnő hogy Szegeden rotajárvány van a gyerekeknél, tele van a fertőző osztály, és intenzíven is van már pár. :shock:

Én meg különösen szerul viselek ma mindent, mert most már biztos vagyok benne, hogy nekem tegnap megjött piri. Azt hittem hogy a Mirena okoz ilyet, de ennyire ne okozhat. És a hasam is fáj, és flúgos is vagyok, és kívánom az édességet. Tipikus tüneteim. Szval ott tartok, hogy keverem a sz.rt a f.ssal, és még a Kincsem sem alszik. :roll: :twisted:
Vendég
 


CSillag
nekem az alkoholmentes sör jött be mint tejserkentő - bár talonban nálam is itt figyel a more milk kapszula. - megjegyzem hugomnak nem csinált több tejcsit.
Vendég
 


Óóóóóó Kriszti, nem irigyellek! Mármint pirike miatt...de a keverem a sz.rt a f.ssal nagyon tetszik, ha nem jogdíjas, használnám... :oops:
tedorka
 
 


:-)) ez a mondás nekem is nagyon tetszik Kriszti!! :D
Piri car ügy, de előbb-utóbb mindannyiunkat utolér, úgyhogy gyorsan teherbe kell esni újra 8)
Vendég
 


Nincs jogdíj, nyugdtan lehet használni! :D

Gio!
Ezzel én még várnék ha lehet.... :shock: :D

Csillag!
Az alk.mentes sör nekem is nagyon bejött! Szerintem nyomassad!!!! És pihenj! Az csodát tesz!!!
Vendég
 


Kérdés:
Ha fúj a szél, akkor ti hordozva kiviszitek a gyerkőt? Én úgy látom hogy nagyon zavarja Annát. Én olyankor csak mózesben merem vinni. Vagy???
Vendég
 


szélben-esőben én általában nem viszem egyelőre : papírkutya vagyok. De ha mégis kell vmiért, akkor mózesben. ott védve van jobban a huzattól(szerintem)
Vendég
 


Hát nagy szélben én sem, de eső engem nem tántorít! :D

Köd meg nagy szél a kizáró ok nálam, de az is csak a levegő szennyetettségének koncentrálódása, kavarodása miatt. Én mondjuk befordulnék asszem ha nem mehetnék. Én rá szoktam húzni az esővédőt ha szél van. Az védi. Szerintem legalábbis. :oops: Csak jó lett volna ma is mt, de nem mertem a szél miatt.
Vendég
 


Maja jóllakottan a pelenka csücskét rágja, meg nyalogatja :shock:

Kriszti, MTben kiviszem Maját, ha fúj a szél akkor is, de csak azért mert még ugye nagy ránk kicsit a hordozó és jól el tud bújni benne... ilyenkor nem hajtom fel a derékrészt!
Vendég
 


Gombi!
Értem. Ja. Nálunk az a gáz, hogy ez még bébi méret. A normál már nekünk is jobb lesz, meg annak lesz kapucnija. Bár az mt takarónak is van. Na majd legközelebb megpróbálom.
Vendég
 


Jó reggelt! Hát ma visszaállt a régi rend! :cry: Újra éjjel 2-kor és reggel hatkor keltünk enni. Pedig tegnap már úgy örültem. Mondjuk ilyenkor simán visszaalszik, de akkor is már szeretnék egyhuzamban egy éjszakát! :oops:


Réka! Maja nagyon cuki a videón. Édes kis mosolya van. És hát ez a pelenkaevés!!! Annyira aranyos!

Mi is szinte minden nap megyünk sétálni, kivéve ha esik vagy ha nagyon fúj a szél.

Lányok! 1 hónapban 12 ezer Ft a tápszer! 6 doboz elfogy! Az Espumisan 1 hónapban 7 ezer, katasztrófális árak vannak és még ott a pelenka a popsitörlő a fürdetők, krémek stb...
Vendég
 


Ja és tegnap lemértem Noelt pucéran! Hát én le sem merem írni!!! 6810 g és 67cm. Nagyon durva ahogy növünk. Ő nagyon jó evő, és hát nem adhatok kevesebbet mint amit kér! (190) Remélem nem leszünk lecseszve a védőnőtől, met csütörtökön jön.
Vendég
 


Melinda
akkor jól láttam én a képeket hogy szépen növöget a kislegény!! :lol:

Kép
apkata
 
 


Melinda :shock: :shock: de durvák az árak....És igen,hol van még ehhez a pelus....úristen.Nyugi,mi nem mértük 2 hete,de szerintem olyan 6500g körül jár.

Én viszem esőben,hóban.Nem lesz bajuk.Szelet nem szeretik,figyeljétek meg majd milyen furán vesz levegőt,ha az arca felé fújsz egyet...én fújok eleget,mert mindig izzad a buksi.

Gio,én sem értem,tényleg mindenki kiakad,hogy milyen kevés ruhát adok rá,de ő így is izzad.

Mensi nekem is volt 2 hete pár napig.Hivatalos görcsökkel és elmebajjal....remélem csak az azalia kavart.

Gabi,egyszer már nyert egy országos fotopályázaton, 3.lett egy képével....

A háttér sima feket ruhaanyag.

Csillag,én is azt tudom írni,mint a többiek.Sokat egyél,igyál és próbálj pihenni.
Ez most hülyén fog hangzani.Dénest soha nem hagytuk ilyen kicsinek sírni,állandóan felvettük,ringattuk.Aztán most erre nincs idő,mert ha a nagyobb éhes,kakil,átöltözik....stb...akkor nem lehet Gergő folyton kézben.Ezért akkor is le kell tenni,ha sír.Néha.Meg aztán.Ha olyan fáradt,hogy már a kezemben,mellen sem jó,én simán leteszem,mert van,hogy azért bőg már,mert hozzámizzadt :roll: Így sokkal több mindent el tudok végezni.Tudom,hogy lefeküdni pihenni nem lehet így,de egy szendót azért megkenhetsz magadnak,nem lesz semmi baja,ha 3 percig nélküled sír....kitartás,lány....ennél csak könnyebb lesz...én már tudom.

Gergő is rág öklöt és nyálzik.Nálunk ez már fog lesz,D is így kezdte és 4 hósan kinn volt 2 alul...

Egyébként sokkal sokkal türelmesebb vagyok és nyugodtabb,mint anno.Már tudom,hogy minden életszakasznak megvan a maga nyűge,de ez nem tart soká.És mindig könnyebb lesz..pl.D egy hétig fetrengett,szevedett._Nem értettük,semmi nem volt jó.Aztán egyszer egy egész napos balhé után feállt.Ők még így élik meg,csak ki kell tartani...

Kép Kép
meli1118
 
 


Meli! Néztem a neten azt a krémet amit mondasz, de nem találom. Csak sima körömvirágkrém Naturlandos, de azt nem írja hogy babáknak. És ehhez oda van irva hogy hámosít. Mert megvenneém ha megtalálom.
Vendég
 


Sziasztok!

Csillag:én is le szoktam főzni a csap vizet egy napi adagot,és mikróba melegitem meg amit odaadok neki. tápszert...semmi baja nem lesz tőle,de lehet tűzhelyen is..

Ha szopizza a gyerek az öklét,tényleg nem azt jelenti hogy éhes...nálunk is sokszor előfordul...

röviden ennyi mert elviszik a gépet aztán csak holnap tudok lenni..

sziasztok

anda-vivibaba
 
 


Meli! Én csak ezt találom! Ilyen meg nekem is van itthol!
http://www.naturland.hu/index.php?page= ... &ident=293
Vendég
 


Megtaláltam! Bocsi! Itt vannak a Naturlandos babatermékek!

http://www.naturland.hu/index.php?page= ... =0&tmid=66
Vendég
 


Meli, köszönjük a bíztatást, nekem momentán elég lenne ha megszűnne a pukifájás :shock:

fmelinda, wow, 6810gr, aaaz igen!

A mondást én is megvettem :lol:

Áron is ma megtalálta a hüvelykujját, kb 4 mp-ig :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Nálunk is nyűglődés van ezerrel. :( Most is fél kézzel írok. Legújabb az, hogy ha a nagy sírás rívásban valami látványon megnyugszik, esetleg még el is mosolyodik, amint rám néz, újrakezdi a bőgést :( :? És nem tudom, mi baja van.

Viszont tegnap összebújva aludtunk délután a mi ágyunkban. Ezt rendszeresíteni fogom. Most először tudtam napközben aludni, és két órát!!! :D

Sétára az öltözködés miatt nehezen veszem rá magam, de muszáj :roll:

Ma este meg férjem kollégái jönnek, nyolcan! :shock: Nem tudom, mit csinálok, ha épp full nyűgös lesz a kiscsaj :? Ami nagyon gyakori esténként...
No mindegy, próbálok nem aggódni, mert akkor tuti rossz lesz.

briell
 
 


Fmelinda na, ezért nem értem, hogy Zalán miért csak ekkora. Ő is betáplálja min. naponta hatszor az átlag 200 mennyiséget :shock: napközben szokott maradni üveg alján, de este van hogy még 50-et csinálnom kell :shock:
ÉÉÉÉÉsssss, még mindig olyan kicsi.... :?
Aggódom én is pénteki méretkőzés miatt, mert lassan súlyra nem lesz meg a szervízkönyvi :cry:

Az árak mondjanak le :twisted: úúúúútááááálom, de sajna nekünk is kell a 6 doboz tápi egy hónapban.... De én egyébként is írom, decemberben amikor még nem is igazán kapott tápit, akkor mikor hazajöttünk kórházból tízezret költöttem gyógyszertárban :(

Gabi
Vendég
 


Gabi! Naaa, szép! Egyikünk ezért aggódik, a másikunk azért! :) De nem lehetnek egyformák a gyermekeink. Remélem Noel is leáll kicsit a növekedésben, és akkor Zalán kezd el gyors iramban nőni. Én meg mindig azt szeretném hogy ne nőjön ilyen gyorsan, maradjon még kisbaba! Olyan gyorsan megnőnek!!!! NEM AKAROM MÉG!!!!!
Vendég
 


Melinda, nekünk is kell a 6 doboz kb egy hónapban... tisztára kivagyok én is az árakon... most figyelem a vatera teszveszt, talán tesznek fel bontatlan dobozzal, és akkor olcsóbb..
a pelusra nem panaszkodom, a dm-es elég olcsó, 1400Ft azt hiszem a 42db és nekünk maximálisan bevált! (ez alól kivétel ugye ha hülyeanyu kifelejti a reggeli tisztába tételt.. sztem akkor álomban etettem..)
Tegnap este Maja evett 11kor, nyűglődött, csak a hasamon maradt el, így aludt reggel 6ig!!!! 6kor kaja megint és kelt 9kor, tök éhesen.. én ezt nem értem, hogy lehet az, hogy 150ml-vel kibír 7 órát evés nélkül, reggel meg már 3óra elteltével korog a pocija????
A szervizkönyvhöz képest, Maja is többet eszik, sokkal... holnap meglátjuk, mit szólnak hozzá...
Vendég
 


Anita most jutott eszembe.... elfelejtettem, bocsi :oops:

Gofri: hozzávalók: 0,5 liter tej, 3 tojás, csipet só, 8 dkg. cukor, 3 csomag van. cukor, 40 dkg. liszt, kevés sütőpor, 10 dkg. olvasztott vaj.
Ha össze van keverve, akkor hűtőben szoktam pihentetni fél órát, majd mivel besűrűsödik, szódával hígítani. Kicsit sűrűbbnek kell lennie mint a palacsintatésztának :)

Jövök a madártejjel is, csak most a kisfőnök szólít :)

Gabi
Vendég
 


O'hara gratulálok Zétinek és anyukának a 3 hónaphoz!
Iszonyat, hogy repül az idő ...

Gabi
Vendég
 


Madártej: 1 liter tejet felforralok, abba 3 tojás fehérjét, amiből kemény habot vertem beleszaggatom. Ha a habok megszilárdultak, akkor kiszedem, a tejbe belekeverem a cukrot, van. cukrot, vagy van. rudat és a tojás sárgáját, majd így együtt pár percig főzöm.
Mi hidegen fogyasztjuk, de van, ahol hallottam, hogy melegen...
És, több tojással is lehet, ez a minimum.
Nálunk min. 2 liter tejből kell csinálni, kevesebb mennyiségnek hozzá sem fogok :)

Gabi
Vendég
 


Miután megint velem van tele a fórum :oops: megyek a listánkra :)

Gabi
Vendég
 


Gombi: nálunk is ez van. Este kilenctől háromig elvan kaja nélkül. Sőt lehet, hogy tovább is lenne, ha a hasfájás nem ébresztené fel, mert ma pl miután tisztába tettem elkezdett vigyorogni rám. Nem úgy nézett ki, mint aki éhen akar halni :lol: De utána közénk kellett venni, mert annyira nyűglődött, így meg elaludt fél hétig. Akkor sem reklamált nagyon, hogy fél óra csúszás van, de most meg kilenckor már ordított a kajáért :lol:

Zétinek boldog három hós "szülinapot"! :D 8) Nagyon komoly, hogy már itt tartotok. Tényleg hihetetlen gyorsan megy az idő. És szinte napról napra változnak! :shock:

Hűha, két szobán keresztül hallom, ahogy bekakilt :shock: :shock: :lol: Ezért ment a nyűglődés éjjel óta. Remélem, ennyiben is maradunk!

briell
 
 


Zétinek boldog 3 hós szülinapot! :D És ha tegnap tarottátok a névnapját akkor boldog névnapot is! :D
Vendég
 


Boldog névnapot Zétinek, meg gratula, hogy nagyfiú lett!!!

Nekem mostanában nem sok időm van Domitól, épp most is panaszkodik, nem tom mit kezdjek vele!!!! :? :shock:
Másnál nincs ilyen, h már nem játszik el magában???
Kezdek befordulni...... :shock: :cry:
Nem vagyok híve a hadjuk sírni, de komolyan nem bírom, folyton foglalkoznom kell vele, ha kicsit nem beszélgetek vele űvöltés jön, se főzni, semmit nem tudok, persze a tejemen is meglátszik.....

KépKép[/url]
domi06
 
 


Éljen Zéti!! :lol:

Most ment el a védőnő. Végre elaludtam Áron mellett a nagyágyon, erre csengetnek. :(

Kérdeztem a babaúszást, azt mondta, ő nem vitte, nem is vinné a gyermekét, a fertőzések, kötőhártya, légúti, és egyéb miatt, de ha akarom, próbáljam ki, és, ha nincs gond vhetem.
Kendőt, hordozást ajánlja, csak kiviből kérdeztem, mert volt ebből vélemény megoszlás a minap.

Rotát is ajánlotta. Azt mondta, a drnő nem reklámozza, mert szte ki lehet bírni 5-6 nap kórházat. Annnnyapicsája...brrrr.
Azt is mondta, h. az ára miatt, csak 20ból 1 anyuka adatja be, és sokan nem is tudnak róla. Hát, ma már naponta nyomja a média.

Gabi, én is lelopom a gofrireceptet, köszi. Bár nem most fogom enni, mert ugye tejes :(
Vendég
 


Akkor a Rota is kezd olyan lenni mint a h1n1: megosztja a közvéleményt, sőt az orvosokat is. Mindenesetre az hogy 5-6 nap kórházat ki lehet bírni elég szar érv :?
Nekem a dokinőm ajánlotta a babaúszást és pl. a XVI. kerben találtam egy olyat amit egy családi házban alakítottak ki kifejezetten erre és nagyon igényes.(www.babauszi.hu) Első alkalom 4000 ft., ez amolyan próba óra hogy tetszik-e, utána az 5 alkalmas bérlet 17ezer.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: