[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
Élet a vetélés után babásai! - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Alziza!
Megzabálom a fiad, olyan édes!!! :lol:

Lei/ Kimma/ IBM!
Hát nemsokára értetek izgulhatunk majd! Hogy telik az idő!

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Köszi Vera! :lol:

Pumpóka!
Te merre jársz??

Babicskó????

Többiek???????
Vendég
 


Halihó csajok. Az allergiámtól majd szét durran a fejem. Nincs ötletetek, hogy mi segítene? Mármint az agyműtéten kívül. :shock:

Babások, hogy bírjátok a meleget? És a babák? Remélem nem szenvedik meg nagyon.

És a nagypocakosok?

Lassan mindenki elindul nyaralni..

Kép
wruska
 
 

 
 

Wruska!

Hát nálunk a lakásban tegnap 28 fok volt, a ygerkőcön egy szál napozó volt meg a pelus, de így is nagyon nyügi volt. A szép napos lakásunkat ebben a 3 -4 hónapban átkozom:

Kép
Kép

Kép

Kép
nagy vera
 
 


mamik!

A napozó mi is pontosan? úgy értem, az hogy néz ki? rövid újjú és rövid szárú? Olyam, mint ez a csíkos ruci Márkon? Ez alá adtok még rá valamit, vagy csak így magában pelussal hordja?
lei
 
 


Lei: pontosan :P

Vera, olyan édes ez a kis krapek!

Kép
wruska
 
 


sziasztok!

én nem tudtam eddig mi az a napozó :oops:

Vera!
Nagyon édi a kispasi! :wink:
szegény bébik, hogy bírják ezt a hőséget mikor mi is alig állunk a lábunkon :?
gondolom a pocakomban is kész szauna van mostanában :lol:

Kép
kimma
 
 


Kimma, nálatok már minden készen áll? Babaszoba, cuccos a kórházba...Nincs fotód a babaszobáról? Olyan kiváncsi vagyok :oops:

Kép
wruska
 
 


Lei/ Kimma!
Ne aggódj, én sem tudtam mi az a napozó, de az amit írtál. Csak egy pelust adok alá, meg reggelente egy zoknit, amit délben leveszek.
Mindenbe bele fogtok majd jönni: pelenkázás, öltöztetés, orrszívás, stb. Emlékszem én az elején alig mertem hozzányúlni a tökös verébhez, de aztán muszály lesz, mert senki nem csinálja meg helyetted, meg a pelenkázást, átöltöztetést. Az elején nagyon utálta az ilyen macerát, de akkor legalább nem rugdalózott/ kapálózott ilyenkor. Később még állítólag a pelenkázó asztalról is le fog mászni ha nem figyelsz...

Jelentem tegnap átfordultunk hasról hátra és sikerült épp le is kapni:

Kép

Kis lendület:
Kép

És siker:
Kép

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Pumpiról nem tudtok valamit??????????

Kép

Kép
nagy vera
 
 


pumpiról én is régen hallottam :?

Lányok! Szoptatós párnából milyent ajánlotok? Csak mert szülinapomra lehet, hogy azt kérek, de nem tudom, pontosan melyik a jó. Milyen legyen a töltelék? Mekkora legyen a mérete? stb. Tudtok segíteni?
lei
 
 


Sziasztok

Nyugi csajok menni fog ez a babázás,mint a karikacsapás! :lol: :lol: :lol:

Vera

Mekkora Márk? :shock:

Nagyon ügyes,h forog!És nagyon édes! :lol: :lol:


Lei
Párnával kapcsolatban én nem tudok segíteni :(


Tegnap voltunk a kardiológián kontrolon Zalánnal!
Féltem nagyon,h fogják megvizsgálni,mert ugye elég félős.
Már az utolsó sem volt egyszerű.

De Zalán nagyon okos,ügyes fiú volt!
Persze mindíg az.
Úgyhogy én a legrosszabbra számítottam.

Az EKG-n,elöszőr nem is sírt.(már ez meglepő volt)
Aztán amikor elkezdték rápakolni a cuccot,akkor már kicsit pityergett.
De folyamatosan mondtuk neki,h ez milyen klassz lesz és,h majd fogyelje a gépet,mert rajzol neki,stb.
Nagyon jól ment! Minden erőfeszítés nélkül sikerült megcsinálni!

Aztán jött az UH.Na itt már kicsit idegesebb volt,de volt egy TeleTubbies figura az nagyon bejött neki.
Mondtam a doktornőnek,h inkább üljön ne fektessük le.Ez bejött!

Aztán rányomott egy kis zselét ez nem tetszett már neki és le akart volna szállni,DE!Jött a mentő ötletem ami vasárnap este jutott eszembe.
Bár kicsit féltem tőle,h mit gondolnak majd rólam.
Tehát az ötlet a gumicukor Embarassed
Mivel nem kap édességet csak ha véletlenül észreveszi a nagyoknál és sír érte,(de ez ritkán van)így mindenre képes érte.

És tényleg!! Laughing
3 szem gumimaciért nagyon ügyesen,okosan,minimális pityergéssel végig ülte az egészet!
Annyira örültem neki.

Mondtam,a doktornőnek,h ne gondolja azt,h ezzel szoktam jutalmazni,de most csak ez az egy dolog jutott eszembe amivel le tudom kenyerezni! Embarassed

Viszont a vizsgálat eredménye nem jó!
Nem nőtt össze,semmit nem változott,úgyhogy ez már marad.
4-5-szöröse a vér áramlása annak aminek lennie kellene.
Műteni kell.De mivel ez katéteres nem szeretik ilyen kiskorban,így várunk.
Ill azt mondta jövőre beszélünk róla,mert akkor válna fontossá,ha közösségbe megy.
Dehát nem kell mennie még jövőre,Ráér 4 évesen is oviba menni.

Így most maradt a vigyázzunk rá betegségeknél,ill annyi a változás,h akár bakteriális akár vírusos fertőzés 2 napon túli láznál antibiotikum.
Vendég
 


Jelentem, vagyok, de sokszor csak olvasóban! :(

Nincs sok időm, ami van, Zolival próbálom tölteni, ha itthol van, meg sokszor akkor ő ül a gép előtt... amikor nincs itthon, akkor takaritok meg ilyenek...

Hát nem irigylem a pocisokat! Én ezért nem akartam soha nyári kismami lenni.... meg is úsztam mindháromszor! :) Sokkal jobb inkább felöltözni meg vetkőzni folyton télen, mint ilyenkor megdögleni... sokan téli kismamik nem akarnak lenni... :) de én annyira szarul türöm ezt a meleget, hogy szerintem pocakkal minden nap dobnék egy hátast az utcán... :roll:

Jajj, lassan Ibm szül! :) Ő sem sürün ir, ahogy elnéztem... :) De nagyon szép a babaszoba!!!!! :)

Mindenki gyerkőce(i) olyan szépek!!!

Márk is mekkora már, te atyaég!!!

Hoztam énis képeket, hétvégén fotóztam, telken voltunk nagyiékkal... most is megyünk... Zsófi hatalmasakat aludt az utazóágyban kint az árnyékban! Elnyomta a jó levegő! Mondjuk, itthol sincsen rá igazán panasz, mert ha nem éhes és nem fáj a poci (már egyre ritkábban fáj) akkor alszik vagy nézelődik.
Most már dumál a zenélő forgónak a kiságyban, meg néha kapunk egy mosolyt is ami már tudatos! Annyira édes! Imádjuk! :)

Kép Kép Kép

Mosoly:
Kép

Apáján a legjobb aludni:
Kép

Na, most egy időre elég is belőlem... :)
Vendég
 


pumpi, de jó, hogy írtál!! Örülök, hogy jól vagytok. Zsófi baba nagyon édes!! Ő hogy bírja a meleget?
És Zolival akkor most minden OK? Jól viselkedik, mint apuka és mint férj?
lei
 
 


Lei!
Hááát, Zolinál még mindig vannak megkattanós időszakok... :(
Mint férj és mint apa is néha hagy maga után kivetnivalót... :(
Néha nagyon türelmetlen Zsófival, pedig még oly picike és nem tehet róla, ha nyügibb, meg kalimpál pelusozásnál, stb... Zoli pedig sokszor tök ideges tőle. Mint férj... sajnos ismét volt egy egész éjjeles kimaradás.. ráadásul pont akkor megint, amikor szükségem lett volna rá 2 hete... vásárolni mentem volna egy ismivel kocsival és ő vigyázott volna a kölköcökre... elment a fizetéséért és nem jött haza... másnap ki tudja honnan elment dolgozni (mert felhivtam délelőtt a melóhelyet és ott volt) 24 órázni és csak rá egy napra láttam újra. Gondolhatod, hogy kicsit sem voltam zabos! :( Persze a telefont nem vette fel ismételten, stb.... igy mehettünk szegény ismivel a 3 gyerekkel nagybevásárlásra.. hát egy élmény volt, az biztos! :evil: A fele listát nem vettem meg, mert 3 felé figyeltem végig! :evil:
Aztán az sem esett jól, hogy hárit ezerrel (szex terén), mindig azt mondta, ki kell várni a 6 hetet... én 4 hét után úgy éreztem, simán mehet, meg én barom hülye úgy gondoltam, biztosan neki is hiányzik már, nem csak nekem... de mindig ezt kaptam meg! :( Ez nagyon szarul érintette amúgyis leépült lelkivilágomat, merthogy mindennek érzem magam, csak nőnek nem... :( súlyfölöslegem keményen megmaradt (+15kg), nem tudok felvenni éjszakára sem egy szexibb cuccot, mert a melltartóbetétem nem mellőzhető (különben kevésbé kivánatos leszek csöpögő tejjel), és még sok bajom van... :( és akkor ilyenekke rombolja amúgyis car önkritikámat....

Egyébként jól megvagyunk, ezeket leszámitva! :)
Vendég
 


Ha nem haragszotok betenném ide is a táblinkat!Úgy látom már többen lesznek itt mint a másik topicban :wink: Aki be szeretne kerülni,annak várom a jelentkezését!

Kép
Kép

annus11
 
 


Pumpi!

Hát nem tisztem a férjedet bírálni,de én már rég kitettem volna a szűrét ha az enyém ilyet csinál....Ez a viselkedés nekem felfoghatatlan......nem is tudom h bírod!Kitartást hozzá,és remélem h erről a rossz szokásáról leszokik mielöbb!!!!!

annus11
 
 


Sziasztok!

Pumpi! Zyófibaba nagyon édi!!
Apának meg sok-sok pofon!!!!!!
Mostmár igazán viselkedhetne!!!
Olvasok mindig egyébbként csak inkább a nyáriba írogatok.
Mindig olvaslak az ápr-máj.is ha látom,hogy írtál oda!
Figyelek ám!!! Csak nem mindig van energiám reagálni!

Eszembe jutottál,időnként olyan szinten fáj a derekam,pl. most is,hogy mozdulni is alig bírok!!!!
Te is úgy mentél be ugye??

Remélem lassan Áron baba is akar velünk találkozni!

Tegnap voltam dr-nél+ctg-n,voltak jó kis joslóim,1-1 ujjnyira nyitva vagyok és kezd felpuhulni!
Pénteken kell újra mennem,de hozzátette,hogy vagy itt vagy ott találkozunk!!! :wink:

Szóval lassan végetér,nagyon szenvedek már,de azért hiányozni fog!!! :lol:

Most röviden ennyi!

Babák nagyon cukik!

Lei! Te is szépen haladsz!
Szerintem is nyugodtan vásároljatok már!!!


Annus! Köszönjüka táblit!!!

Kép


Kép
ibm
 
 


Sziasztok!

Pumpi!
Én is küldök egy nyaklevest az uradnak!
Kitartást kislány, az a 15 kg a szopi alatt hamar le fog majd menni! Zabálni való a lányod!

IBM!
17 napod van már csak vissza? 1 ujjnyira nyitva vagy? Hát lehet, h. előbb is baba lesz! :wink:

Alziza!
Épp ma voltunk baba masszázson a védőben és megmértem Márkot: 7,5 kg és 65 cm. Jó nagy gyerkőc lesz belőle. 4 hó alatt 13 cm-t nőtt!
Reméljük a műtétre nem lesz szükség mire oda juttok, szorítok ezért!

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok

Vera
Hát igen!
Zalán ilyenkor még csak 58 cm volt.Most meg 79.
Nem egy magasnövésű gyerek.
Amúgy nem fog mindíg ilyen rohamosan nőni Márk.Egy idő után lelassul. :lol:

Zalánnál a műtét már biztos,csak az időpont kérdéses.
Szeretné a doki,h minél nagyobb legyen.

Pumpóka
Jó,h jöttél.tessék gyakrabban :wink: :lol:
A párodhoz inkább nem szólnék hozzá :evil:
Zsófi nagyon édi :lol: :lol: :lol:

Ibm
De gyorsan elment az idő!
Hamarosan babázol! :lol: :lol:

Babicskó??????????

Panny??????????
Vendég
 


Alziza köszi a hiányolást :wink: itt vok,olvasok is csak mindig annyi dolgom van... :evil:
Mindig van valami intézni vagy vásárolni való,jövünk-megyünk Olikával,aztán itthon is ott a kert amit klne csinálnom,meg a háztartás és nem mellesleg egy szopós babuci :wink: Szal néha úgy érzem a 24 óra sem elég egy napra :shock:

Azért minden OK,Olika szépen fejlődik...dumál a játékaihoz,rengeteget mosolyog,kiegyensúlyozott,az éjjeleket átalusssaz és jókat eszik és gyorsan.

Pumpi!

Tényleg jó hogy legalább bejentkeztél,már én is aggódta érted :wink:
Férjedet neveld meg!! :shock: :wink:
Én valszeg nem bírnám ha így viselkedne az enyém...még azon is kivagyok hogy heti 1x elmegy focizni 6-8-ig munka után...Én úgy gondolom ahol 3 gyerek van ott igenis az apukának is ki kell venni a részét,főleg amíg pici a baba...
Zsófi meg tündéri!!Látod,nekem ilyen kis "rózsaszín csomagocskám"nem lesz...de nem baj,van helyette 3 lovagom!! :wink:

Lei!

Asszem a szopipárna kérdést már egyszer kiveséztük :wink: ...lapozz csak vissza... :wink: :wink:


Vera!

Márk nagyon ügyes!!És nagyon helyes fickó!! :wink:


Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kép
Egyeske és hármaska együtt :wink:
Kép
Kép
Kép
Nagyfiam az óvodai évzáró előadáson :wink:
Kép
Krizsike az előadás után beült az óvodások kőzé :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Pnny, Pumpi, Vera!
nagyon jók a képek! :wink:
édes kispasik, Zsófi babának lesz honnan válogatni :wink:

Wruska!
MÉg nincs kész a szoba, alakulgat. Függönyt kell vennem, ágyneműt, apróságokat...babakocsi jövő hét végére elvileg meglesz. Majd ha nagyjából kialakll teszek fel képeket :wink:

Jövő hét kedden ELSŐ CTG :!: :lol: :lol: :lol:

Kép
kimma
 
 


Végül milyen babakocsi mellett döntöttetek? Emlékszem, nagy dilemma volt :wink:

Kép
wruska
 
 


Lányok, egy kis nosztalgia. Kinek mikor mozdult meg először a baba odabent? Olyan kiváncsi vagyok, nagyon várom már, bár tudom, hogy odébb lesz még. De addig is "közvélemény-kutatok" :wink:

Kép
wruska
 
 


Wruska!

Az első fiam a 18.héten,a második a 13.héten..Olikát már a 10.héten éreztem.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny

Na végre :lol:

Csoda édes pasijaid vannak! :lol:

Wruska

Átlag 15. hét szerintem.Onnantól már számíthatsz rá,Tehát nincs az olyan messze!
Zalán már a harmadik volt de kényelmes pasi lévén a 16.hét végén mozdult meg,pont Zalán napon! :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Szeretnek csatlakozni hozzatok. En januarban vesztettem el 8 hetes magzatomat, de most mar 13 hetes vagyok. Gyorsan sikerult osszehozni a babat. Bizom benne, hogy minden rendben lesz, de neha bennem van a felsz.
Egyebkent jol vagyok, csak este van hanyingerem, emelygesem. De meg nem hanytam.
Majd probalok kepet feltolteni az UHrol.

Regota olvaslak benneteket, es nagyon gyonyoruek a babak. Kicsit megkesve, de gratulalok a babakhoz.

Szep napot mindenkinek!

Kép
eperke25
 
 


Sziasztok

Eperke
Hát át jöttél Te is?
Szuper!

Gyere sűrűn!
A hányinger az jó jel!
És most már biztosan minden rendben lesz!Ez már a 13.hét :lol:
Kép

Remélem szépen lassan itt találkozunk mindenkivel a másikból! :lol: :wink:
Vendég
 


Szia Eperke!

Én is ismertelek már a másikból :wink: Itt sztem szinte mindenki át-át szokott még oda is kukkantani...hisz mi is onnan jöttünk :wink:

Mostmár NO PARA ,hisz ténylag ahogy Alziza is írta ez már a 13.hét,szal nem lehet semmi gond és nem is lesz!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Eperke, én is inkább ide írok már :wink: De biztosan jönnek a többiek is hamarosan.
Holnap védőnő, hétfőn uh. Már alig várom.

Az AFPről tudtok nekem valamit mondani? Mikor és mit is néznek pontosan?

Babamozgás akár már a 15. héttől? Úúúú, de jó, az már tényleg hamar itt van. Már nagyon várom. Már most is érzem néha, kicsit csiklandoz, remeg odalent, de valami jó oldalbarúgóst szeretnék már igazából :lol: De ennek is eljön az ideje, csak ne lennék ilyen türelmetlen :roll:

Alziza, a kép tök jó! Hihetetlen ez az egész :shock: hogy az a kisember odabent van!

Kép
wruska
 
 


Wruska

A csiklandoz,remeg odalent az már az lehet! :lol: :lol: :wink:
Jön az oldalbarugás is hamarosan!Ajaj!
Na majd meglátod!
Lesznek olyan fura dolgok...
Zalán és Alex is pl. állandóan csuklott.De nagyon sokat. :lol:
Érdekes dolgok történnek odabent!


Röné!!!
Veled mi van?
merre jársz?[/b]
Vendég
 


Koszonom a sok koszontest.
Jovo het szerdara sikerult fizetos UH-t inteznem, mert hivatalos csak majd julius 9-en lesz. Es addig nem birom ki. Ugy vagyok vele, hogy ha jovo heten is rendben lesz minden akkor megnyugodhatok!

En AFPre majd junius 25-en megyek. En sem tudok rola sokat, csak hogy vervetel es ehgyomorra kell menni. De tobbet en sem tudok.

Kép
eperke25
 
 


Ja a mozgassal kapcsolatban.
En mar a 8. heten is ereztem remegest a hasamban, szerintem a baba volt, bar ep esszel tudom, hogy nem lehetett. De a 12. UH elott is ezt ereztem. De nekem ez egy isteni jel volt.

Kép
eperke25
 
 


Eperke!

Simán lehetett már a baba :wink: ...már hallottam mástól is hogy korán érezte a babát(pl.én is már a 10.héten...akkor én ezt a 3.gyerek tényénk tudtam be)

Wruska!

Az AFP-nél azt nézik hogy nincs e valami rendelenesség a babánál(pl.Down kór..stb)De nem szabad túl nagy jelentőséget tulajdonítani az eredménynek,mert nagyon függ hogy pontosan mikor veszik le...ha nem jókor veszik le a vért már egyből fals eredmény születiik.Önmagában ennek a vizsgálatnak az eredményére Nyugaton már sehol nem adnak.Csak kiegészítő eredményként kezelik,csak nálunk van ez hogy csak ezt nézik egyedül.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Wruska


Az AFP rövidítés az alfa-fötoprotein kifejezés kezdőbetűiből összeállított mozaikszó. Az alfa-fötoprotein egy fehérje, melyet a magzati máj termel.

Az AFP önmagában egy lelet, annyit ér, mint mondjuk a testsúly. A genetikai, tehát a fejlődési rendellenességeket szűrő programnak egy borzasztó sok fölös idegeskedést okozó kövülete.

A baba pedig bármilyen AFP érték mellett lehet egészséges.
A méhen belüli diagnosztikában ma a legjobb eredményességű az ultrahang.
Tehát egy jól végzett Uh,sokkal biztosabb eredményt ad!

Valóban sokat számít,h mikor veszik le!
Fontos az is,h a testsúly pontos legyen!

Zalánnál nálam nem volt jó az eredmény,volt egy kis eltérés és bár készült már előtte is UH,(a klinikán a legjobb uh-s dokihoz vitt a prof)mégis megijedtem.
Mondta a porof,h nyugi lehet,h nem jó időben vették le stb.
Mégegy Uh-t csináltak és elmentem 4D-s re is azonnal,de nem volt semmi baj!!!

Leginkább tényleg arra jó,h mégtöbbet parázzunk
:?
Vendég
 


Eperke, nekem azt mondta ma a védőnő, hogy nem szükséges éhgyomorra menni. Ez egyedül a cukros vizsgálatnál fontos, a többinél nem. Nem hiszem, hogy az AFP szintet zavarná, hogy ettél e egy zsemlét vagy sem. És én nem szívesen ücsörgök feleslegesen órákig korgó gyomorral, főleg, hogy ismét beköszönt a reggeli rosszullét...

Kösz csajok az AFPs tájékoztatást, így kb értem. Ultrahang - sima kórházi majd csak ugye a 18. héten lesz, de a 4Dsről nem mondtam le, azt is kb utána megcsináltatjuk. Végül is itt Győrben, akkor már szerintem jól látni mindent, ami fontos. Addig pedig hétfőn a dokimnál sima 2Dsen mozizunk. Már alig várom!
:lol:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok!

Alziza, megvagyok, csak nem tudtam sűrűn netközelbe férkőzni!
De köszönöm többé-kevésbé vagyok. Mindjárt mesélek, de előbb reagálok a visszaolvasottakra! :lol:

Nagyon szépen fejlődnek, növekednek a babáitok! Vera, nagyon jók az átfordulós képek! Jól elcsípted a pillanatot.

Alziza, ugyan a te Zalánod a legnagyobb baba köztünk, de mindannyiszor ha képet raksz fel róla, meg kell jegyeznem, nagyon helyes kis pofija van. Olyan kis álmodozó, az ember legszívesebben össze-vissza puszigatná :lol:

Nem semmi, ami az iskolai kiránduláson történt, szomorú, hogy itt tartanak a nevelők. (mégha esetleg tényleg nehéz a mai gyerekekkel, akkor is durva!)

Panny, igazad van a babakocsival kapcs-ban, de mégis a szív hangja győzött az értelem felett! :lol: :lol:
Eladtam az ausztriai babakocsit (legalább másnak is hatalmas örömet okoztam vele, és ilyen áron ilyen szépet nem kapott volna, drágára meg nekik nem futotta), és megvettük mindenestől a másikat. Gyönyörű. Alig használt, még a kerekei sincsenek kikopva. Megvan a sportrész, adapteres hordozó, minden ami kell. Cumisüvegtermoszok (2db), játék a hordozóra, napernyő, minden. Már nagggyon várom, hogy tologathassam :lol:

Eperke, üdv itt ebben a topikban!! AFP-re (ha még aktuális) nem kell éhgyomorra menni!

Wruska, gratula, túl vagy az első harmadon!! Én nem voltam, és nem is megyek 4D-re, nekem elég, hogy jól van a babám, és van az eddigi két genetikai UH-ról videónk. Láttam másét, és az első pár perc volt érdekes, utána azt mondtam magamnak, hogy ez nekem nem kell. Ha menni akarsz, szerintem a 20-22. héten menj, addigra ki fogod tapasztalni, hogy mikor mozog többet a babád, mikor van kb. ébren és nagyobb az esély, hogy mocorogni is fog, nem csak aludni!

Egyébként én a 18. hét első napján éreztem először a babamozgást, de apa már egy héttel korábban, miközben én már aludtam.


Ibm, szép a pocakod! Basszus, nem jöttem egy kis időt, aztán mindjárt megszülsz te is! Meglepett hogy már ennyire a végén jársz!


Pumpóka, sajnálom, hogy a te kedves férjurad nem képes változni. vannak ilyen pasasok, ha szerencséjük van, akkor türelmesebb megbocsátó asszonkájuk van, ha nincs szerencséjük, egyszer azt veszik észre, hogy elveszítették a családjukat. Én nem tudnék elviselni ilyen kilengéseket, le a kalappal előtted!

Rönééé



Kép
röné
 
 


Röné!

Örülök hogy megvan a áhított babakocsi :wink:
Akkor ez sport is egyben?Az jó,mert nem kell külön venned...

Én pont a múlt héten vettem egy sport Chicco CT.0,4-t az Elefáni Babadiszkontba...36.900ft helyett 24.900ft volt.Sztem nagyon megérte.Egyébként ott majdnem mindin olcsóbb,ajánlom mindenkinek.(Kosztolányi D.tér-nél van-Bocskai utca,fennt vannak a neten)
Szal megértelek,mert én is erre a babakocsira vágytam és fontos hogy mibe tologatja az ember azt a babót :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


No most megpróbálom röviden összefoglalni, velünk mi a helyzet!

Szóval túl vagyunk a félidőn!! Tök jó érzés, hihetetlen hogy megkezdtem a 6. hónapot. Mostmár a babám minden egyes nappal több eséllyel indulna az életnek, ha esetleg beindulna a szülés...

Nálunk eddig minden vizsgálat rendben volt, úgy tűnik, hogy minden OK.

Már két orvos is megerősítette (egyik 100%-ra, másik 99,95%-ra), hogy kis tökösöm lesz, már meg is barátkoztam a gondolattal. Ha olyan lesz mint Alziza Zalánja, jöhet, hazavisszük a kórházból :wink: Nevünk még nincs, de a szülésig még kitalálunk valamit. Nem is töröm most magam nagyon, mert megelégeltem e témában, hogy az egész pereputty (mindkettőnk részéről) a mi gyermekünknek akar nevet adni :roll: . Mindenki adjon a magam gyerekének, így ha ki is agyaljuk a nevet, nem fogjuk közkinccsé tenni, majd a születés után bemutatjuk, hogy ő itt X:Y: :lol:

Sajnos a melóval nem jutottam el a júni. közepéig, ahogy az tervezve volt.. Kicsit besokalltam a munkával, és túlterheltem a szervezetem. Május elejétől kezdődtek a görcsök, és a 2. héten berongyoltam a dokihoz soron kívül. Ez szerencsés döntés volt, mert kiderült, hogy a külső méhszáj kicsit nyitva van, és ez bizony még nagyon korai volt a 22. héten..
Görcsök, amelyektől nem bírtam kiegyenesedni, stb.. Doki írt fel Pipolfent, amitől két hetet szinte ájulatban végigaludtam.. Mostmár a 2*1 tablettát csökkentettem 2* fél tablettára,így tudok létezni, sőt már vezetni is merek.. (nem szabadna a bogyó mellett, de így nem olyan vészes a hatása..) MegneB6 megint 3*2 adagban megy, a gatyám is erre a bogyóra megy. :lol:

(Wruska, nekem a progi tablettákat a 12. héttől kellett csökkentenem. Először eggyel kevesebbet prá napig, aztán megint egyet elhagytam, és így tovább. Az utolsó 3-4 napon már csak egy szemet vettem be reggel! A 14. hétre nekem már le kellett vele állni. Egyedül a Aspirin100-at szedtem a 16. hétig.)

Le lettem tiltva a munkáról is. Azonnali ágynyugalomra ítélt a doki, amit most már kicsit lazábbra vehetek, de sokat kéne pihennem..

A baba egyébként nagyon aktív, jó nagyokat bír rugdalni, már szemmel látható a mozgás.

A pihenés azért nehézkes, mert időközben vettünk egy házikót, aminek az átiratása és minden egyéb dolga most rám hárulnak.. Meg ebben a szép időben nehezen is bírok itthon megmaradni.
Most kezdjük a felújításokat, aztán augusztusig készen kéne lenni, hogy beköltözhessünk.
Én persze főleg csak irányítok, csinálni nem csinálok semmit :lol: Kivéve a gyümiszedés, mert azt élvezem. Persze fütyörészni nem tudnék közben :lol: :lol: Rengeteg meggyet és cseresznyét tudunk leszedni a fákról, tök jó érzés, mert ez a mienk!

Az induló babakelengyénk már szinte teljes, egy-két apróság hiányzik még. Most áldom az eszem, és a merészségem, hogy mi már a 10. héttől vásároltgattunk. Most bajos lenne mindent egyszerre beszerezni, mikor nem mehetek annyit.


Pumpóka, a meleggel kapcsolatosan: én imádom a nyarat. Tőlem jöhet a 35-40 fok is. Úgy tűnik, hogy ez továbbra is igaz, mert most pocakosan sem visel meg a meleg. Én teljesen fel vagyok tőle dobódva, imádom a napsugarak meleg simogatását. Persze most módjával, direkt a napon nem sokat vagyok. Mindenki pihegett a környezetemben a forró napokon is, én meg baromi vígan viseltem. Remélem ezt 8 hónaposan augusztusban is elmondhatom majd magamról :lol:

Na, eldugulok, gondolom máris elég volt belőlem!

Most már megpróbálok sűrűbben jönni! :wink:

Rönééé



Kép
röné
 
 


Panny, igen, sport is egyben! Egyébként ha nem adom el a másikat, akkor én is ezt a Chicco-t vettem volna meg mellé, ezt néztem ki! Tök jó választás!

Nekem az a jó, hogy most így egy nagyon jó komplett szettem van.

Na csáó, jó hétvégét mindenkinek!!

Rönééé



Kép
röné
 
 


Röné: hűha, jól bevállaltad magadnak a feldatokat. Kívánom, hogy minden a lehető legnagyobb rendben menjen.

Köszi a gyógyszer tippet is. Nekem holnap elfogy az utolsó Duphaston, de hétfőn megyek a dokihoz és biztosan ő is megmondja, hogy mi legyen.
Magne B6ot én is 3x2-t szedek, és szerencsére tudom venni egészségpénztárból, mert nekem is kiürítené a zsebemet...

Végül is milyen babakocsit vettél? Mert ez nem derült ki :oops:

Azért vigyázz magadra és pihenj sokat. Tudom, hogy nem könnyű, főleg, h ennyi dolgod van, de ezért a baba most az első.

Ja, azért nekünk majd elárulod a kisfickó nevét? Mi úgysem fogunk rádtukmálni semmit :wink: Na jó, ha csak akkor tudjuk meg, ha megszületett, annak is örülni fogunk.

Ha van pár perced, írj, hogy mi van veletek..A házról is szívesen látnánk képeket, meg pocakfotót is :lol:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok

Röné

na végre!
Jó hallani Rólad,és örülök,h jól vagy és jól érzed magad!

Babakocsi ügyben jól döntöttél! :lol:

Zalán dicsiket köszi! :lol: :wink: Aranyos vagy!Jól esik!

Névválasztás:
Ebben sem vagyok egyszerű :oops:
Nálunk ez úgy van,h mindíg jó előre tudom a neveket.Már mielőtt terhes leszek van fiú és lány nevem is.
Amikor Alexel lettem terhes tudtam már előre, ha fiú lesz ez lesz a neve,ha lány akkor Vanda.
Zinánál is stabilan megvolt a lánynév,a fiú bizonytalan volt ,de szerencsére nem is kellett felhasználnunk.
Zalánnál szintén a lány név volt biztos,ez a Léna volt.Fiú névből kettő volt,nehezen tudtunk választani.Zorán volt a másik,de mivel Zalán napon mozdult meg maradtunk ennél.

Ja és az előzőleg "megmaradt" neveket soha nem használom fel. :roll:

Én hiszek abban,h egy babának a nevéhez kell születnie.
A név jelzi az újszülött egyéniségét és akkor születik,abban az időpontban ami harmóniában van a nevével.
Ez csak akkor lehetséges ha jó előre tudod a nevét.

Biztosan találkoztatok már olyan emberrel akihez nem illett a neve.
Hát ez azért lehetett,mert nem a nevéhez született.

A barátnőm Amerikáben szült.Ott ugye nem kell előre bemondani a baba nevét elég ha mész vele haza.
a barátnőm az utolsó pillanatig nem tudott dönteni két név között.
A mai napig bánja,h nem döntött időben,mert nagyon nehezen szokta meg azt a nevet amit választott és nem illett a babára.

Amikor Alexel lettem terhes mindenki tudta,h fogják hívni.
Össze-vissza mndtak minden hülyeséget.
Zinánál a legfinomabb az volt,h ezt meg honnan szedtétek?
Bár a cél az volt,h ritka neve legyen (és bejött :lol: ),de ilyet azért mégsem kérdezünk :roll:

Aztán Zalánnál nem mondtuk el senkinek,csak a barátnőm tudta.
Se a gyerekek,se a szüleim senki.Mondjuk ezért is hallgattunk eleget. :roll:

De ha mégegyszer terhes lennék akkor sem mondanám el senkinek.És már tudom a neveket! :wink: :lol:

Házvásárlás tök jó!

Sziasztok
Vendég
 


Alziza - Zinanak igy egy nappal utolag nagyon sok boldog szuletesnapot kivanunk!

Hajni

KépKép
Kép
hajnski
 
 


Hajni!

nagyon aranyos vagy!!! :lol: :lol: :lol: Köszi
Vendég
 


Nem tudok aludni, így írok inkább.

Alziza, természetesen én is szeretnék hamarosan nevet adni a kislurkónak. Vannak ötletek, kb. 5-6 név van, ami mind kettőnknek tetszik. Szerintem is igaz a mondás: a név kötelez! Ezt a páromnak persze nem lehet megmagyarázni, szerinte ez baromság.. :roll:

Wruska, őszintén szólva ez a kocsi is használt, de teljesen újszerű állapotú. Újonnan annyiba kerül, hogy azt mondtam, kösz, de ennyiért már luxus kocsit venni. Így sem volt olcsó, de megérte az árát. Egyébként Peg Perego valami, ezt mindig elfelejtem, és épp a nagyszülőknél őrizzük, így megkukkantani sem tudom. Nem a legújabb modellje, de nekem ez tetszik, ez így tökéletes. És még a kerekeit sem koptatták meg! Főleg az autós hordozót használták az előző babával. Na meg a családi autót főleg, babasétáltatás nem igen volt benne.
Kép íme a mi babakocsink

Rönééé



Kép
röné
 
 


Elég mini a kép, de most csak ilyent tudok dobni. Imádom a járgányt!

Hajni, bocsi, de a másik topikba még nem néztem be. Jól láttam a táblázatban, neked is gratulálhatok?? Hurrá-hurrá! Végre te is ide tartozol ebbe a topikba!
Vigyázz magatokra nagyon!

Rönééé



Kép
röné
 
 


Alziza!

Még benne vagyunk a 8 napban szal Boldog Szülinapot Zinának!!


Sztem is fontos a névválasztás,teljesen egyet értek...én is hiszek abba hogy a nevéhez születik a baba.
Én is így voltam egyébként, hogy mindháromszor megvolt már jó előre mindkét nemű név és én se használtam volna föl a megmaradt nevet a köv.terhességnél...De ilyen gondom nem is volt...mindig csak új fiú név kellet :lol: :lol: :lol:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


A névvel kapcsolatban én is így vagyok, ahogy mondtátok.
Az előző terhességnél megvolt a fiúnév, annyira éreztem, h kisfiú lesz, h azzal nem foglalkoztam, hogy milyen lánynév lenne jó. De hát nem volt szükség egyikre sem :cry:

Most is fiúnevet választottunk először, és nem válogattunk a korábbi favoritokból sem, bár nem izgatott fel most a dolog (mármint a fiúnév). De valahogy a lánynévnél megakadtam. Megtaláltuk a Maját és egyszerűen nem tudok szabadulni a gondolattól. Amióta megtaláltuk, van egy olyan érzésem, hogy talán kislány van odabent. Nagyon fura és lehet h totál rossz a megérzés, de hát majd meglátjuk :wink:

Röné, szerintem is nagyon jók a Peg Peregók és én sem gondolom, hogy új kocsi kellene, ha lehet olyat is venni - klasszisokkal olcsóbban - amit nem nyúztak halálra korábban. Mi azt találtuk ki, hogy a kocsi részt megvesszük újonnan, a garancia miatt, a mózest és a bébihordot pedig használtan. Ha találunk persze. De még messze van a nyár vége, amikor ezzel aztán valóban foglalkozni is fogunk, csak most elég sokat járunk bababoltba a kis unokahugi miatt és néha elcsábulunk és megbambuljuk a járgányokat (is). Hiába, mi imádunk tervezni és álmodozni! :wink:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok

Zina köszöntéseket köszönjük!!

Wruska

A Maja nagyon szép név! :lol:
Nálunk is volt már listán!

Panny
Amit Te vettél babakocsit ismerem.Az nagyon jó.
Hát nekem is le kellene cserélnem egy kisebbre,mert egyre többször ki akar már szállni,meg utazáshoz is jobb lenne egy kisebb.De olyan nehezen válok meg a Loolától :(

Én a Chicco CT 0.5-öt néztem az valamivel könyebb mint ez ami van!Tudom,h vannak full könnyű babakocsik,de azok kb annyira is kényelmesek.

Röné
Pasik szerint a babakocsi mizéria,névválasztás,vásárlás tök egyszerű dolog.Ők nem értik,h hogy van ez :lol: :wink:
Nálunk pl a névválasztás úgy volt,h én mondtam egyet ő azt mondta nem jó,következőre szintén,de ő pl nem tudott mondani egyet sem magától :roll:

Mondjuk a babakocsit kinéztem már jó előre.Még terhes sem voltam tudtam milyet akarok.De egyedül vette meg mert arról lemaradtam.Zalán sietett :lol:

Sziasztok

Ja!
VERA??????????????????????????????????

BABICSKÓ??????????????????????????????
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: