Új privát üzeneted érkezett!

Igen szeretnék a 2 éves szülinapja előtt szülni, de hogy összejön e azt nem tudom, mindenesetre bízom benne. :)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Nem tudom mióta próbálkoztok, de azért még van 2 hónapotok. Még régről emléxem milyen pocsék érzés várni és várni... :? :| Nekünk 11 hóra jött össze Levente. Most sem ámítom magam, hogy azonnal más állapotba kerülök (ha bár hallottam hasonló esetről).
szilbee
 
 


Szilvi
Domira mi majdnem 3 évet vártunk és orvosi segítséggel jött össze. Mostmár 9 hónapja próbálkozunk, de 2 hónaja szintén orvosi segítséggel.

Kép

Kép
pkagi
 
 

 
 

Dominik hanyadik próbálkozásra sikerült? Mármint most az orvosi segítségek számára lennék kíváncsi.
Ági! Akkor az élet nagyon próbára tesz benneteket! :? :(
szilbee
 
 


Ne haragudjatok, hogy így ismeretlenül bepofátlankodom, de láttom, hogy sokan küzdenek azzal a problémával, amivel mi. Építkeztünk, ezért én se akartam gyesre menni, mert a kisfiamnál a max gyedet kaptam, és ehhez képest a gyes semmi.

Szóval én a következőt csináltam. Dec 10-én lejárt a gyedem, és megkértem a munkáltatómat, hogy adja ki a szülés után felhalmozódott szabikat. Megmondtam, hogy nem áll szándékomba vissza menni utána dologzni, hanem maradok gyesen. Szerencsére belementek, mi pedig reménykedtünk, hogy a szabi alatt összejön a kistesó, de legkésőbb 1 hónap múlva. Január 26-tól igényeltem meg a gyest, ami nem volt hosszú életű, mivel már 25-én pozitív lett a terhességi tesztem, az 5. héten február 1-én, már el is mentem orvoshoz, és kértem, hogy javasolja a táppénzt. Így nem kellett az anyagiak miatt visszamennem dolgozni, és most táppénzen vagyok szülésig, viszont a férjem kapja a fizetése mellett a gyest is, mivel gyes mellett már 8 órában lehet dolgozni.


Tehát nem vagytok kicsúszva az időből, mert nem kell az első baba 2 éves kora előtt szülnötök, mert ha a gyed ésetleg csak a gyes alatt terhesek lesztek, akkor egyből mehetek táppénzre, és apa még a gyest is kapja.
Vendég
 


Litte :)
Ebben igaza van teljesen, de én azért már egy kicsit utánajártam a témának. A táppénz nem számít bele 180 bérezett napba, amiből a gyást és a gyedet számolják, így mivel te kivetted a szabijaidat, az és a gyed szolgáltatja, majd leendő gyás és gyed alapját.
Legalábbis engem így informáltak. Te utánanéztél ennek?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Litte
Nálunk szerencsére ennél egyszerűbben is megoldható a dolog. Így nem is kell Levente 2 éves kora előtt szülnöm.
szilbee
 
 


sziasztok!
szilbee little üdv köztünk.
Szilbee látom te ismered Ágit.
Ági továbbra is megy a drukk.
Mi a héten betegek voltunk de most már kifele járunk belőle.

Kép
Kép
Kép
domicsenge
 
 


Pkagi!Igen vissza vennének csak én nem akarok menni,mert reggel 6-tól 2-ig és délutános héten pedig 1-től 8-ig szombaton reggel 6-tól este 6-ig vasárnap 6-tól 3-ig!

Litta!Ez nagyon jó hír amit írtál.De a táppénzben benne van a 180 bíztosított nap?Én asszem igen,de ez tuti?
Én is az anyagiak miatt akarok vissza menni kicsit melózik,mert már mindenképp a Gyesbe lennék terhes és az fos összeg.De ugyan ezt a GYED-et fogom kapni a másodikkal is ha teherbe esek!Azt meg nem is tudtam,hogy az apa átveheti a GYEST!
Vendég
 


Bocsi Litte!!Elírtam!Te akkor már beszéltél ezzel a Szakbaráttal a fizetős oldalán?Vagy ezt honnan tudod?
Vendég
 


Domicsenge!
Köszi! :) Igen ismerem Ágit!

Ági!
Remélem hétfőn beszámolsz, mi volt a dokinál!
szilbee
 
 


Sziasztok!

Persze jövök hétfőn, de most a változatosság kedvéért elkezdtem vezetni a hőmet. :)
Mindig valami új. :)

Gabi :)
Akkor most hova mész, vagy keresel másikat vay van esetleg már másik lehetőség?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Domicsenge :)
Domika, vagy Csongor volt beteg?
Hallom én is mindenfelé, hogy nagyon sokan betegek. Mi még megúsztuk eddig. :)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Szilvi :)
Domi a 2. inszeminációval sikerült .

Kép

Kép
pkagi
 
 


Pkagi!Igen keresgélek már helyet vagy az Interfrukt(ott helyettes a volt főnököm)azt mondta segít ha van valami az jó is lenne mehetnék fél 8-ra melózni és a bölcsitől 5-percre van!
A másik a CBA,de az is húzos beosztással lenne!Egyenlőre ennyi,de még keresgélek!Mondjuk nem álltunk védekezni eddig nem jött össze (9-hónapja)nem tudom megéri-e leállnunk kitudja mikor fog összejönni!És amit Litte írt,hogy táppnzen van arra gondoltunk mi is,de még nem tudom.
De még házat is kell néznünk.Szóval nehéz dolog ez majd kialakul!
Én tiszta szívvel kívánom,hogy minél előbb sikerül nektek!!
Vendég
 


Ági!
Én is most kezdtem el figyelni a hőmet. Kíváncsi vagyok mikor lesz a ovulációm. Még sose csináltam ilyet.
Akkor szerintem hamarosan összejön a kistesó is! Ha a tüsző-nézés megvolt, várhatóan mikor mentek inszemre?
szilbee
 
 


Szilvi :)
Sajnos nem úgy megy, hogy egyből inszemináció, hiába az első baba is úgy sikerült. :(
Végig kell csinálni megint előlről mindent, de azért valamilyen szinten gyorsított tempóval.
Ez azt jelenti, hogy most ott tartunk, hogy tüszőérlelő gyógyszert szedek, állandóan néznek Uh-val majd kapok tüszőrepesztőt és bízunk abban, hogy mindez a segítség meghozza az eredményét.
Talán jövő hónapban már eljutunk az inszemig.
Mivel ezek sok-sok pénz a kórháznak ezért protokoll szerint ezeknek a dolgoknak meg kell előzniük az inszeminációt. :(

Gabi :)
Azért is kérdeztem, mert nagyon nehéz szerintem munkahelyet találni gyermekkel.
Azért ezt a táppénzes dolgot ne vedd tutira. Én nem így tudom.
Milyen házat néztek?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!
Akkor ez azt jelenti, hogy csak az inszemet állja az állam? Csak mert egy UH is tök sokba van, a magán dokinál vagy... az ember anyagilag tönkremegy, mire más állapotba kerül. :? :(
szilbee
 
 


Pkagi!Nem is veszem tutinak nkább nem megyünk ebbe bele!Melózok GYES után kiveszem a szabiimat és majd csak sikerül valamikor!Az a tuti!!
Kertes házat ami 3-szobás!Annál kevesebbet nem akarok!!
Körülnézünk itt a hegyen itt lehet olcsón kapni 3-4 milláért!!
Vendég
 


Szilvi :)
Nekem nagyon szerencsém van a dokimmal, mert ő már inkább az elismerésre hajt és egy alkalommal én 2000 Ft-t fizetek! (ami szerintem nagyon jó)
Egy hónapban általában 3-4 alkalommal megyek hozzá.
Plussz a gyógyszerek. Nekem csak minimális gyógyszer kell. Így a gyógyszer egy hónapban 900 Ft és a szuri 4500 Ft.
Kb ennyi a havi költsége az egésznek.

Gabi :)
3-4 milió az nagyon szupper!!!!
Az a lényeg egyébként hogy biztosan meglegyen a 180 bérezett napod utána lehet csak elmenni táppénzre.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Megjöttem a dokitól. 17 mm tüszőcském, mely éppen a határértéken van megkapta a repedéshez szükséges injekciót.
48 óra múlva kb repedni fog.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ez tök jó! :) A ciklus hanyadik napján vagy egyébként?
szilbee
 
 


Ági!Hú ez marha jó hír!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Igen itt Kanizsán és főleg a hegyen nagyon olcsóért lehet házat venni!!!!!!Amir bemásoltam nektek amit a szakértő írt ő azt mondta,hogy a táppénz alatt is megy a biztosítás!!
De mindjárt előkeresem!!
Vendég
 


zakbarbár
Tisztelt Szakértő! A kérdésem a következő!Jelenleg GYEd-en vagyok itthon a 19-hónapos kisfiammal és tervben van a következő baba aki eddig nem sikerült.A GYED-em Május 24.-ével lejár tehát mindenképpen már GYES-en leszek ha sikerül teherbe esnem. HA a GYED lejárta után kiveszem a szabadságomat és utánna táppénzre vetetem magam milyen GYED-re számíthatok ha a fizum 74.000 bruttó? Most ezzel a bruttóval kapok 52.000 körül!Megkapom ugyan ezt az összeget?És még azt szeretném,hogy vissza kell mennem dolgozni,hogy a 180 napom biztosítva legyen vagy a táppénz alatt biztosítva vagyok? Válaszodat előre is köszönöm!

Előzetes biztosításod a babázás alatt folyamatosan ketyegett, úgyhogy a jogosultsági feltétellel a következő tgyáshoz és gyedhez mindenképpen rendelkezni fogsz. A meglevő előzetes biztosításon belül irányadó időszaki 180 bérezett napra úgyis csak az hajt, akinek a minimálbér kétszeresénél (lényegesen) több a bére, a többieknek 0 és 365 ledolgozott nappal is ugyanannyi az ellátása. Kivéve, ha táppénzre mész, mert azzal gyönyörűen le lehet húzni az átlagot. Nem a táppénzzel, mert az nem számít bele semmibe, de előtte ott van a munkáltató által fizetett 15 nap betegszabadság - 80%-os bérrel. Ha van is mellette (előtte) szabadság teljes bérrel, a 80% akkor is lehúzza valamennyire a kettőből számított átlagot. Ha csak szabin lennél, akkor bruttó 74.000-ből - de ezt azóta biztosan emelték, mert ha a többiekét emelték, akkor a Tiedet is kell, meg - ha érint, akkor - a differenciált minimálbér is emelkedik közben, szóval bruttó 74.000-es átlagból nettó 52.000 körüli tgyás és 47.000 körüli gyed várható. Ha betegszabival rontod az átlagot, akkor ennél valamivel kevesebb, attól függ, hogy mennyi szabi van előtte, mert minél több, annál kevésbé tud rontani betegszabi.

Én ilyen alacsony bérrel egészen másban gondolkodnék. A fizetős szolgáltatásom ilyen esetekre is szakosodott, ha tudunk konkrétumokról beszéni, vagyis ha már terhes vagy, akkor érdeklődés esetén állok a rendelkezésedre.
Vendég
 


16. ciklusnapon vagyok. Ez eléggé ki van tolódva nálam.
Háááát jobb lenne ha nagyobb lenne, mondjuk 23-25 mm, de nem leszek elégedetlen. Majd előkeresem magamnak a Domi előtti eredményeket.
Mindenesetre szedek mindenféle dolgot. Hátha bejön. :)

Gabi
Azért mindent bele, aztán ha úgy jön ki a lépés, hogy összejön a babó vedd igénybe azt a fizetős szolgáltatást.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Gabi!
Akkor lehet, hogy a te esetedben érdemesebb nem kivenni a betegszabit, mégha abban a pár hónapban a gyes alatt kevesebb is lesz a lóvé. Csak ezzel meg az a baj,hogy pont akkor nincs elég lé, amikor az utolsó 2-3 hónapban vagy. Istenem, de shit ez a rendszer. :evil:
És amit Litte írt, nem lehet megjátszani? Mondjuk nyilván ez a párod fizujától is függ... :?
szilbee
 
 


Jé! Most látom, hogy nem nagy a korkülönbség a két Levente között. Az enyém most lesz 26-án 1 év hét hós.
szilbee
 
 


Ági!Az a baj,hogy ezt a Szakbarátot azóta sem érem el,mert ha esetleg összejönne a babó akkor persze igéynbe venném a fizetős szolgáltatását,de el sem tudom érni.Most épp szabin van már egy hónapja,de reggel mikor rámegyek a honlapjára már ki is írja,hogy mára beteltek a kérdések száma!Pedig ha most terhes lennék jól jönne a tanácsa ő biztos kitud okoskodni valamit!Majd ha aktuális lesz felkutatom!

szilbee!A párom nem keres rosszul mondjuk ehez dolgozik hétfőtöl szombatig.A gyes elég lenne az autó törlesztésre.A gyedem most fedez minden kiadást!Nem tudom mi lenne a legjobb nehéz dolog ez szar az egész rendszerünk!!
Igen ha jól számolok akkor 2-hónap és 2-nap van köztük!
Vendég
 


Gabi :)
El lehet még érni őt a www.index.hu /forum/szülői munkaközösség/Gyás,Gyed és egyebek topikba. Ott szinte egész nap ott van.
Van amikor mondjuk érdemes a kérdést 3-5 naponként feltenni, de van amikor 10 percen belül válaszol.

Szilvi :)
Ti mikor kezdtek próbálkozni?

Kép

Kép
pkagi
 
 


Gabi!
Én is ott találtam Szakbarbárra!

Ági!
kb. 5 napja! :) Mi még nagyon az elején vagyunk a kistesó projectnek! Ráadásul Levente most lázasodott be (gondolom influenza), így gondolom én is elkapom majd tőle... KÍváncsi vagyok, hogy összejön e most kivételesen elsőre... :roll:
szilbee
 
 


Szilvi
Szurkolok én is nekek. Soha nem lehet tudni, hátha tényleg összejön elsőre.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Oké köszönöm megyek is megnézem!

Szilvi!Nagy drukk neked is babó ügyben!
Vendég
 


Köszi a szurkolást! :D

Gabi!
Ti már próbálkoztok??
Szakbarbár mit mondott?
szilbee
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki terhes vagyok 3-napja késik(amit nekem soha nem szokott)este csináltam tesztet halványan ott a csík és délelőtt marha szarul voltam!! :lol: :lol: :lol:
A szakbarbárnak akkor írok ha tényleg terhes vagyok!
Vendég
 


:mrgreen: Ez nagyon jó hír!!!! :mrgreen:
Nem akarok még most gratulálni, mert kicsit babonás vagyok e téren!!! De nagyon örülök!!! :D
szilbee
 
 


Köszi nagyon aranyos vagy.Ha a héten nem jön meg akkor tuti az vagyok még azért nem örülök előre!
Vendég
 


Gabi :D
Nagyon örülök neketek! Gratulálok!
Egy picit irigy,irigy,irigy. :wink: :lol:

Látod csak beszélnünk kell róla. :)

Kép

Kép
pkagi
 
 


Gabi!
Én nem kicsi, hanem nagyon irigy vagyok! :D De olyan jó... !:D
Mikor mész majd dokihoz? és mikor csinálod a második tesztet?
A hőd fent van?
Nem azért, de már megint beelőztél engem! :wink: :lol:
szilbee
 
 


Köszi aranyosak vagytok!!!De nem kell ám irigykedni hipp-hopp és teherbe estek ti is.Nekünk megint a 10.-hónapban sikerült Levi is abban a hónapban fogant!
Hétfőn csinálom a máik tesztet és ha pozitív akkor pénteken megyek a dokihoz!

Írtam ennek a szakbarbárnak a fórumra,de baszik visszaírni!! :evil: :evil: :evil:
Vendég
 


Ti írtatok már ebbe az indexbe?Nekem miért nem válszol vissza?Pedig kérdeztem tőle pár dolgot,de ahogy látom nem mindenkinek válaszol!!Most hogy van ez?Mérges vagyok!!!
Vendég
 


Ma délután megbetegettem! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Itt a válasza a szakértőnek.Persze ezt még akkor kérdeztem tőle mikor úgy gondoltuk terhes vagyok!
Szakbarbár
Kedves Szakbarbár! Tudom 1* már kérdeztem tőled ezeket a dolgokat,de most vált aktuálissá és,hogy hogyan tudom igénybe venni a fizetős szolgálatodat! Azzal a kérdéssel fordulok hozzád,hogy május 24.-én lejár a kisfiammal a GYED-em és ma derült ki,hogy várandós vagyok ketteskével!Érdekelne ha elmegyek táppénzre ketyeg az a bizonyos 180 biztosított napom?A párom valóban átveheti tőlem a GYES-t? A GYED lejártával kilehet venni a felhalmozódott szabit vagy csak a GYES lejárta után jár? Most 74.000ft bruttóbol kapok 53.000ft GYED-et+családi pótlék,de a fiammal mikor terhes voltam végig táppénzre írt ki az orvos és így kapom ezt az öszeget.Ha most táppénzre vesznek mennyire járok rosszabul?Mert mint tudjuk a GYES semmire sem elég. Bocs a sok kérdésért,de mi hozzá nem értők ezeket honnan is tudnánk és jó,hogy van valaki aki tájékoztat minket mi jár és mi nem v. mi jó és mi nem! Válaszodat előre is köszönöm!

74.000-es alapból lehetett volna valamivel több átlagot csinálni, de azt csak akkor, ha addig gyesen vagy. Így csak akkor tudnék segíteni, ha a munkavisznyodat megszüntetnéd, ami azért elég drasztikus lépés. A legjobban akkor tudod hazavágni a pénzeidet 2 évre, ha közvetlenül mész gyedről táppénzre, mert a táppénz ugyan nem befolyásol semmit, de az előtte lévő 80%-os betegszabi igen és ha kizárólag ebből van járulékkötes jövedelmed, akkor a 80%-nak a 70%-át kapod 2 évig, úgyhogy ezt semmiképpen sem javaslom. Tudom, hogy szeretnéd a gyest elkerülni, mert az nagyon kevés, de azért gondold végig, hogy kb. 13.000 Ft-tal kevesebb a gyes, mint a gyed és ha kihúzod kb 3 hónapig ennyivel kevesebből, akkor utána 2 évig lehet rendesebb a tgyásod és a gyeded, a legrosszabb esetben is nettó 60.000 körüli (családi pótlék nélkül). Én nem mennék táppénzre a helyedben, hanem érdeklődnék, hogy hogy lesz bruttó 74-nek a 70%-a nettóban több, mint 60.
Vendég
 


Gabi!
Ne már... :( :( :(
Nagyon szorú vagyok... :(
Sajnálom!!! :cry:
szilbee
 
 


Gabi
Most mi van???? :shock: Ugye nem? Borzasztóan sajnálom. Biztos? Tudod nem minden esetben jelenti azt hog nincs baba. Rendesen megjött, mert ha csak enyhe vérzés volt sos irány a doki, mert lehet csak progipótlás kell!

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!
Nálatok mizujs? Ciklusban hol jársz? Mikor várható valami eredmény?
szilbee
 
 


Szilvi
24.napon. Még egy hét, de semmi jele nincs, hogy terhes lennék. :(

Kép

Kép
pkagi
 
 


Ági!
Van hőmérős táblid? Egyébként csak a hőd miatt gondolod, hogy nem jött össze vagy van valami más jele is?
szilbee
 
 


Szilvi :)
Dominál olyan egyértelmű jelek voltak, bár akkor sem mertem elhinni, de most semmi nincs.
Se mellfeszülés, se hányinger, se fáradjág se semmi.....
A hőm az szépen fennt van, de minden ciklusban fennt volt.
Persze remélek azért.

Kép

Kép
pkagi
 
 


Hány nap van még a ciklusodból? és mióta van fent a hőd??
szilbee
 
 


Szilvi
Átlagosan 30 naposnak mondható a ciklusom.
Most vagyok a 24. napon.
Hőm? Az az igazság, hogy a hétvégét teljesen kihagytam, de tegnap meg ma biztosan fennt van.
37,6
Mondjuk hozzá kell tennem, nekem a pajzsmirigy miatt egyébként is 37,1-37,2 az átlaghőm.

Kép

Kép
pkagi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: