[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/session.php on line 1627: Undefined array key "is_developer"
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4773: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4775: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4776: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4777: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4782: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3857)
2009 májusi babák - Babanet.hu
Új privát üzeneted érkezett!

Helló, na beugrottam megint. Zsüci, ejnyebejnye, mostmár gyere többet! :D Hean, köszi az infót!
Este jelentkezem a laboreredménnyel, már ha egyáltalán ki nirok silabizálni valamit belőle! :oops:
Puszi!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

A reggeli hozzászólásomat elfújta a szél... most újraalkotom.

Látom, mindent összeszedtetek a Down-szűréssel kapcsolatban :). De kérdezhetek egy provokatívat? Ha kiderülne, hogy downos a baba (ami persze nem fog megtörténni) - Ti mit csinálnátok?

Melltartó - nekem a szoptatás alatt még a Stella jött be nagyon. Nem olyan csinos, de nagyon kényelmes, és töredéke az Anitának.

Ruhák: elég sok kismamabolt van, ha érdekel vkt, összeszedem a címet, az előző 9 hónap alatt gondos kutatómunkát végeztem :). Én már alig várom, hogy publikus legyen a hír, mert hordhatnám végre a terhesgatyákat, addig meg feszengek a hagyományosokban :).

Amúgy megvagyunk, Kiskomám még mindig náthás és köhög (meg mi is), sokat éjszakázunk, szóval néha leginkább a túlélésre játszom, de csak vége lesz ennek is. Lassan már úgy érzem a nap zömében az a program, hogy az összes szirup, pirula, vitamin és kúp megérkezzen a megfelelő időben a megfelelő személybe :D.

No, lépek, majd még jövök híreket olvasgatni!

A.

KépKép
Kép
alithia
 
 


Sziasztok!

Evemama!
Szerintem jó választék van a C&A-ban, mondjuk nem olyan jó minőségűek mint az Esprit. Majd még a Brendonban akarok szétnézni. A C&A-s farmer jó lesz egy időre, azt felvehetem bárhova.

Alithia!
Engem érdekelne az a lista. :lol:

Annus!
Mindenképp számolj be róla hogy milyenek a rucik.

Dius!
Pihenj sokat és vigyázzatok magatokra!

Kép
vucuska
 
 

 
 

Sziasztok lányok!

bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem, de tegnap már nagyon fáradt voltam este, ma meg melóba kellett mennem! :roll:
Szóval a doki szerint ez a baba nagyon ragaszkodik hozzám, mert már most szép nagy, nagyon dobog a szíve, és már én is ki tudtam venni az UH-n. Hasi UH volt, de így is hatalmasnak tűnt a múltkori UH-hoz képest! :lol:
Szóval most megnyugodtam! Sajnos kép és méretek sincsenek! :?
Majd csak nov. 5.-én kell mennem legközelebb az UH-ra, meg a vérvételre is, ja meg a down szűrésre is. :oops:

Mindenkinek nagyon örülök aki jól van, és a babák gyönyörűek!!! :lol: :lol:

KépKép
ancsika80
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk. Találtam egy linket, talán hasznos lehet. www.kismamaruha.lap.hu

Lányok én most már teljesen összevarodtam ezzel a downszüréssel kapcsolatban! :roll:

Puszi: évi

Kép
Kép
evemama
 
 


alithia: én már írtam párszor, hogy pén semmi plusz vizsgálatra nem megyek, nálunk a kórházban van integrált teszt ingyen, a dokim mondta, hogy csináljuk meg, a 12. heti UH úgyis "kötelező", akkor meg van ez is. Ha beteg, akkoris megtartjuk, ez nem kérdés sem a férjemnek, sem nekem. De egészséges :wink:
Vendég
 


Alithia, én is szeretném azt a listát! :D És érdekelne az is, hogy hol lehet hozzájutni a "nem olyan csinos, de jó" melltartókhoz is (anélkül mondjuk, hogy ki kellene bumliznom a Brendonba...) Engem meglehetősen érint ez a kérdés, mivel alapjáraton sem kis méretekkel rendelkezem :D :D és nagyon fontos lenne, hogy vmi a cickóim és a bokám közé álljon... :D :D

Btw, provokatív kérdésedre nem tudom a választ. És egyelőre nem is akarok gondolkodni rajta...

Szintén provokatív: ki hogy áll a szex terén? Nálunk ez a kérdés sajna egyre nagyobb feszültséget szít... :? Remélem a második harmadban jobb lesz valamivel... :oops:

Kép
zsüci
 
 


zsüci: jobb lesz a második harmadban :wink: Zsófival is így volt. Valahogy két hányás között nem ezen jár az agyam, este hamar alszom, reggel Zsófi köztünk ébred, és most mozogni is alig bírok a hátam miatt :lol: Szegény Apák :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Provokatív kérdésre: nem tudom, hogy mit tennék. Ha elvetetem a lelkifurdalással tenném tönkre az életem, ha nem, akkor azzal...? Nagyon nehéz dolog. Hajlok arra, hogy akkor is a mi gyerekünk, és megtartanám A férjemmel nem is mertem még erről beszélni, mert nálunk ő még sokkal aggódósabb, mint én. De majd ha odakerülünk, nekem van még 1-2 hét haladékom.

Provokatív második kérdésre: Zsüci, mi a feszültség oka? Ha nem akarsz "hagyományosan" összebújni, másképp is örömet szerezhettek egymásnak, de gondolom erről nem én kell, hogy felvilágosítsalak! :oops: :D :wink:

Nos, megvan a véreredményem, pisieredményem meg az ekg-m.
EKG szuper, a vérben van 3 értékem, ami magas: fehérvérsejt, MPV (vérlemezke), neutrofil (abszolút). Egyik se botrányosan magas, csak kicsit. Én arra gyanakszom, hogy még az ételmérgezés valami maradványa...? Vizelet ügyben nem látok semmi gyanúsat, viszont egy vizsgálatomat nem csinálták még meg: Treponema Screen, és még minimum egy hét, ezen totál kiakadtam, most addig nem mehetek a védőnőhöz, basszus.
Anyukám meg közölte, hogy neki végig tök szar volt a vérképe, és mégis milyen okos lettem! :P
Na, puszi mindenkinek.

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Még bunkó is vagyok, Ancsika, sok szeretettel gratula a szép nagy babócához!

Csajok, most látom, hogy a vizeletben a baktérium 502? Ez nem botrányosan sok??? - tudja valaki?

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hú, ennyi termés:)

Nálunk a párom szavaival: "nálunk mia helyzet szex terén? csak helyzet van, szex nincs.... (Merthogy olvastam neki, hogy nem csak mi nem szexelünk úgy... Hát, nincs merszem felhívni a dokit, hogy lenézést, elflejtettem megkérdezni, stb stb... Nekem amikor emlékezett a mensire a szervezetm, volt rózsaszinezés, és valahhogy nem merek e miatt... Majd ha megyek hozzá legközelebb, megkérdezem... az még 12 nap--- szegény férjem... (Én nem is gondolok rá igazán, gondolom védekezési mechanizmus.

Szerintetek elég lesz 10 hetesen bejelentkeznem a down-ra, mert akkor indulok a védőnénihez, előtte nem akart papírt adni a dokim.

Na, akkor le is vettem a merevítős cicifixem...

Gratulálok a szívhangokhoz!

Dius, vigyázz magatokra! minden rendben lesz!
vanni
 
 


Sziasztok!

Én rákérdeztem a dokinál, hogy meddig nem lehet szex, mert nekem minden orgazmus után lelkifurdalásom van, nehogy ártsak a babának, és azt mondta, hogy a 12. hétig fogjuk vissza magunkat, de azért apát ne büntessem, és szélesen elvigyorodott! :P :oops:

KépKép
ancsika80
 
 


Ancsika!
gratula a szép nagy babához :lol:

Szofi!
nekem 978 a bacim(ami 200 ig jó), szedtem is 5 napig antibiotikumot, és szombaton kell vinnem ujra pisit és elküldik az ÁNTSZbe tenyésztésre. :roll:
valamennyi baci mindíg van benne, meg a fvs is több picit babásan, ez normális.

mi szexelünk :oops: (na nem minden nap :shock: ) :wink:
Vendég
 


Na itt!!!

Apcim Narutót nézett a gépen,most engedett ide!


Na én annyit szűrtem le ezekről a tezstekről,hogy ugye van a 12.heti uh.Ezt megcsinálják akárhol ingyen,ez kötelező úgymond.Ha kérsz kombinált tesztet akkor vesznek le vért és 2 talán hormont néznek.Az integrált teszt ennek a kiegészítése.Plusz 1 vérvétel talán a 16.hét környékén.És ekkor fogják mondani h mennyi az esély arra h beteg a baba.Ugye itt különböző arányok vannak.Pl 1:100 az elég rossz érték,de mondjuk 1:70426378 :lol: az már elég jó arány!De szerintem fiatalon felesleges az integrált,max ha nem lenne jó az első vérvétel eredménye.És akkor jön az AFP is,sokszor itt is rosszabb eredmény születik,a további vizsgálatok meg megállapítják h nincs semmi baj!Tehát nyugi,nem kell ezen agyalni! :wink:

A Péterfyben nekem 9 ezer lesz,és téleg szimpi volt a nő aki a telefon másik végén volt :wink:

Sex:mi nem csnáltuk eddig...egyrészt a hányinger ami nálam főleg este van,másrészt a kúpdugdosás miatt.De jövőhéten leállhatok vele,és akkor bepótolunk mindent :wink:


Ancsa!
Jó h jelentkeztél!!!Örülök h minden oké nálad is!

Nekem is megvan a labor,az is kell a védőnőhöz,de én csak a 12.heti uh után megyek.Nekem a következők nem stimmelnek:hematokrit alacsonyabb,MCHC magasabb,hyperchromasia magasabb,glukoz magasabb.
De mind csak egy picive tér el a normál tartománytól,amúgy meg szerintem ettem vmit reggelire...különben nem tudtam volna elindulni se :roll:

Ruha!
Nagyon kedves és szimpatikus volt a csaj akinél voltam,és ami fontos nagyon szépen dolgozik!Felpróbáltam h milyen méret lesz jó rám kedden megyek is a kész darabért!Valószínű kérek még egy melegítő gatyát mert az enyémek nagyon nyomnak,illetve vmi elegáns felsőt de majd csak az ünnepekre!Szóval tudom ajánlani mindenkinek!!Kedden majd lefotózom h milyet vettem és teszek fel róla képet!

annus11
 
 


Sziasztok!

Annus, tök jó hír, hogy klassz a kismamis varrónő!
Vicuska, köszi az infót a baktériumokról.
Érdekes, hogy a szexre mindenki könnyedébben válaszolt, mint a "mi lenne, ha meg tudnám, hogy beteg a pici"-kérdésre.
Amúgy most totál le vagyok lombozva, egész délután meg este húzódik az alhasam, és nem görcsöl, de nem jó, és most meg parázok... Nektek nem volt hasonló? Az izomláznál élesebb, és nem folyamastos, de ha megmozdulok, akkor érzem, de nem késszúrás erősségű... Valahogy csak húzódik. Nagyon idegesít.

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Jó reggelt Kismamik!

De jó Annus, hogy rendeltél rucit! Kiváncsian várom! Bársonyból tud gumis (passzés derekú) szoknyát is gyártani? és gatyóból milyen szinek és anyagok vannak?

Szofi, nekem 1 hete múlt el az az érzés a pcimban, amit te leírtál. Biztos nincs semmi baj. A szomszéd lány mondta, aki 6 nap múlvára van kiiírva, hogy neki végig húzódott a hasa. én 2 dokit kérdeztem, és azt mondták, hogy amíg nincs görcsölés és vérzés, addig nincs baj. Tágul a poci, nyúlnak a méhszalagok. Gondolom nem folyamatosan, és ezért nem érezzük folyamatosan.

Ancsika, végre egy doki, aki valami megnyugtatót mond szexeléssel kapcsolatban. Akkor ezek szerint a 12 hét után tuti lehet, onanntól kezdve nem orvosa válogatja, hogy lehet -e, persze feltéve, ha nem vagyok veszélyeztetett.
Az egyik barátnőm most 10 hetes terhes, és 2szer szexeltek, mindkétszer vérzett utána. de a babának semmi baja.:roll:

Farkas, hol vagy? Jól vagytok?

Alithia, akkor jobbulást Nektek! A szülinapjára már el is felejtettétek a náthát! hogy fogjátok ünnepelni? Tipeg már a drága?
vanni
 
 


Jó reggelt :)

Annyi gondolatom volt, aztán mire idejutottam, eltűntek :roll:

annus: jól hangzik ez a ruhakészítés :D Nekem majd a tavaszi államvizsgára kell valami ruha, de az még messze van :lol:

Zsófi már egyedül issza bögréből reggel és este a tejet :lol: Olyan kis ügyes, emeli a bögrét, iszik, és leteszi a helyére. Ma már picit sem öntötte nyakon magát :wink:

Nekem az EKG-ra mondta a háziorvosom, hogy ismételjük meg szülés után, mert nem teljesen tökéletes, lehet, hogy csak a terhesség miatt, de szívritmuszavarra utaló jel van. Na kösz, most ezzel egy darabig nem tudok mit kezdeni :shock:

A hátam meg még mindig fáj, na meg köhögök is, ma kéne mennem röntgenre :roll:

Holnap meg két vizsgám is lesz... és újra hányok...

Na most megyek, Zsófi szeretne tiszta pelenkát :lol:
Vendég
 


Jó reggelt! :)

Mónika, Reni, Kata? Remélem jól vagytok!!

Eszter, küldöm a címet, és köszi előre is! :)

Szofi, Anita fehérnemüt a neten kívül a legtöbb baba-mama boltban, illetve a nagyobb fehérnemü üzletekben lehet venni.
Jó nehezet kérdeztél! :oops: Pont tegnap beszélgettünk apáról, azt hiszem itt a fórumon kicsit túlzásba estünk (remélem ezzel nem bántok meg senkit!) :idea: Tényleg nagyon szörnyü betegség ez a Down kór, de még 35 év felett is 1000-ből 3 baba születhet ezzel a betegséggel. Ezenkívül viszont van sok-sok más betegség is sajnos! :( Én azt gondolom feleslegesen aggódik az ember előre! Bár az AFP kissé elavult valóban, az érték mégis utalHAT a betegsére, a tarkóredő vizsgálattal egyben pedig már egészen jól használható a szürésre. Én pl. a 12. héten önszorgalomból 4D ultrahangra megyek, ide: http://4dultrahang.hu/index.php?option= ... 1&Itemid=2. Ezen a vizsgálaton nagyon precízen megmérik a kicsi minden egyes részét, amiből nagy pontossággal lehet következtetni különböző fejlődési rendellenéségre. Amnnyiben valami nem az igazi, a DOKTORNŐ tovább küld a megfelelő vizsgálatra. Közben pedig gyönyörködhetek a kicsim minden kis porcikájában! :)
Ez az elvetetném-e? Naagyon nehéz kérdés szerintem, én önvédelemből nem is gondolok rá, próbálok inkább pozitív lenni, hogy nem történhet meg, hogy beteg legyen!

Én ebben az integrált/kombinált 4 markeres vizsgálatban, ha kell, ha nem, jó kis bizniszt szimatolok.

Hangszúlyozom, senki érzéseit nem akarom megbántani, ez az én saját véleményem, amit szerettem volna megosztani veletek! :) Annyi, de annyi aggódnivaló van amúgy is a terhesség alatt!

Szex: Azt mondják a könyvek, hogy problémamentes terhességben a gyöngéd szex nem okoz problémát, akkor kell csak vigyázni, ha fennáll a vetélés veszélye, ezt viszont szerintem csak a doki mondhatja meg! Én felhívnám, vagy ahogy már a többiek is írták alternatív megoldást keresnék az összebújásra! :lol:

Panndi, jobbulást kívánok neked!!!!!


Most mennem kell, mindenkinek nagyon jó egészséget!!! :)

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


evemama: egyetértek Veled! Szerintem pozitívan kell hozzáállni, és én sem vagyok ezeknek a teszteknek a híve, én erre a nálunk kötelező integráltra is húztam a számat :oops:

Úgy döntöttünk Apával még várunk hétfőig, feleslegesen nem akarok röntgenre menni :roll:
Vendég
 


Amúgy nálunk se mondta a doki h nem lehet sex,de én úgy gondoltam h nálunk fennáll a vetélés kockázata,mivel már volt egy vetéélésem!Így inkább biztosra megyek!De már csak 1 hét!!!!Gyorsan telik az idő :wink:

Szofi!
Ez a betegség téma...szerintem nem kell belemélyedni,én is úgy gondolom h nem szabad ilyenekre gondolni,ezen filózni stb.Mert akkor tuti megtörténik a baj!Tudni tudni kell róla de ennyi!Szerintem ne gondolkozz te se azon h mi lenne ha beteg stbÖrülj annak h minden oké és az is marad :wink: Szurkálás is normális,ha nincs erős görcs akkor no problem!


Vanni!
Szoknyát épp nem láttam nála,de ha írsz neki emailt akkor bizti tud válaszolni h szokott e csinálni.Gondolom télre nem a szoknya a favorit :lol: Nekem adott anyagmintákat is,az én gatyám egy barna kord.De lehet h ha viszel neki anyagot abból is megcsinálja.Azt tudom h most a téli kabáton gondolkozik...de még most ötli ki h milyen szabású lenne a legjobb,na és persze milyen anyagból.Szóval írj neki nyugodtan emailt.Ja és hobbyból csinálja az egészet.
De érdemes körülnézni a neten,mások is varrnak kismamarucikat hasonló árban.Persze a minőséget ott nem tudom,de körül lehet nézni másnál is,és ugye nem csak a boltokban....

Mi elkezdtük bejelenteni a babát :lol: Még van pár köröm!

annus11
 
 


annus: ez az egyik legjobb rész, a bejelentgetés :lol:
Vendég
 


:lol:
Hát igen...bár nem tudjuk mindnekinek személyesen mert annyit nem tudék utazgatni.Kíváncsi leszek nagyon...vkinek az első unoka,vkinek az első dédunoka,másnak meg már a 4.unoka-dédunoka :wink:

annus11
 
 


Annus
helyileg hol van ez a varrónő?

Szofi
ez tényleg azért van, mert nő a méhed, és a szalagok nyúlnak. Nekem is volt ilyen sokszor, nem folyamatosan, hanem 1-2 napig, utána meg semmi hetekig. Majd ha túl vagyunk az 1. trimeszteren akkor, este pár korty jófajta vörösbor remekül segít ezen :-)
Nővérem még az első terhességével volt kórházban, mert megijedt ettől az érzéstől. Infúzión tolták bele az alkoholt a kórházban. A többi gyerekével messze el is kerülte a kórházat :-)
pumuklii
 
 


Pumukli!
:lol: Azért a fél korty jó vörösborért mit meg nem adnék most :roll:

A Szt.János kórházzal szemben van a férje könyvelői irodája és ott lehet megnézni meg felpróbálni.De ha emilben küldesz méreteket akkor is megvarrja,bár szerintem jobb próbálni meg megnézni!Én felpattantama 18as villamosra és 20 perc alatt ott voltam!Pont a megállóval szemben van a ház,szóval gyalogolni ott már nem kell! :wink:

annus11
 
 


köszi
nekem majd tavaszra kell lehet pár dolog, de nem is biztos. Elvileg van sok cuccom
pumuklii
 
 


Sziasztok!

No, a hashúzódás elmúlt, és köszönöm nektek, örülök, hogy ezek szerint ez normális, már be is fejeztem a parázást. Egy kis reggeli émelygés után újra elememben vagyok, gyorsan intézek mindent, mert fél hatkor indulok haza Szegedre! Úgy izgulok, mert Andris (az uram) nem tud velem jönni, így egy csomó bejelentést egyedül fogok a hétvégén megtenni, pl. apukámnak! :shock: Tiszta extasy...
A beteg gyermekes kérdést nem én tettem fel egyébként, csak érdekesnek találtam, hogy arra senki nem válaszolt. Én most jelenleg úgy állok hozzá kb. mint Panndi. Szóval a kötelező szűréseken kívül elmegyek a kombináltra, ha ingyen van.És nagyon tetszett Evemama érvelése is, amit teljesen a magaménak érzek: ez egy betegség, bármi más is lehet, de egyébként meg bízok Istenben, hogy ha úgy kell lennie, akkor minden a lehető legnagyobb rendben lesz! :wink: Csak pozitívan.
Panndi, szegénykém, téged nem kímél VUK. Sztem is várhattok a röntgennel hétfőig, ha lázad nincs. Hátha a köhögés elmúlik, próbálj pihenni. Viszont ha nincs változás, akkor...
Hm, finom vörösbor! És én szomaton szülinapi buliba megyek!!! :cry: :cry: :cry: De hát persze első a pici és az önmegtartóztatás...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Én nem vagyok nagy ivós, de most a vörösbor nekem is jól esne. Meg a múltkor a pálinkát kívántam meg :lol: Pedig két éve nem nagyon iszom alkoholt, szóval nem tudom mire vélni :roll:
Vendég
 


pumukli: Nektek kb két év lesz a gyerekek között? Akkor elvileg jók lesznek a terhes ruháid? Az tök jó :)
Vendég
 


Tegnap voltam a védőnőmnél, mondta, hogy ne várjam ki a sort Majával, gyorsan megmérte a vérnyomásom és a súlyom (pont úgy kezdem, mint múltkor). Ma meg bedobta a kiskönyvet kitöltve, mert pont erre járt. Tök rendes.
És mondta, hogy nemrég volt Hepinetes előadáson, és azért olcsóbbak, mert ők nem küldik ki a vért külföldre, hanem megnézik laborban. És nagyon szimpik voltak neki, orvosok csinálják az egészet.
pumuklii
 
 


Panndi: igen 2 év és 1 hónap lesz köztük, pont jó. Majd tavaszi pár dolgot kell azért vennem még. De nem fogom túlzásba vinni.
Azért te is fel tudsz használni, nem?


Én amúgy H&M párti vagyok kismamaruha ügyileg, C&A annyira nem jött be, igaz már rég láttam a kínálatot.
pumuklii
 
 


A tesztekkel kapcsolatban annyi még eszembe jutott, hogy egy kolléganőm a kora miatt megcsináltatta a magzatvízvételes vizsgálatot, aminél ugye kromoszóma vizsgálatot is csinálnak.
Azt mondták Neki, hogy minden rendben van és 3 hónapos volt a kislánya, amikor Ő vette észre, hogy valami nem stimmel.
A 18-as kromoszómájából tört le egy darab, és ezért betegen született, nagyon ritka betegség. Most pereli a kórházat ahol a vizsgálatot csinálták (SOTE I.), ahol azt mondták azért szúrták el neki a vizsgálatot, mert augusztusban csináltatta, amikor sok szabadságolás van és kevés az ember. Na puff neki!!!

Ezt nem rémisztgetésnek írtam le, csak azért mert tényleg rengeteg történet van, jó is rossz is és a vizsgálatok elvégzése sem jelent teljes biztonságot.
Én Évivel értek egyet: fontos a pozitív gondolkodás.
Megteszünk mindent amit tudunk, nagyon vigyázunk ezekre a picikre, de nem tudhatjuk mi fog történni.

Én is maradok a 12. heti 4d ultrahangnál és bízom benne, hogy minden rendben lesz.

Még egy adalék információ, aztán eldugulok: a nyáron a SOTE I. Szülészetin voltam gyakorlaton és ott viszonylag sok szándékosan indított vetéléssel találkoztam (16-20 héten). Mivel ez egy elég nagy kórház és a szörnyűségek ide kerülnek zömmel. Nem kell megijedni azért ezek a dolgok még mindig csak nagyon kicsi töredéke az egészséges babák számának.
Na mindegy a lényeg az, hogy ezeknek az indított vetéléseknek is csak viszonylag kis része volt (talán ha 1-2) Down-szindróma miatt.
Ezzel meg csak azt akartam mondani, hogy tényleg vannak másfajta betegségek, csak a Down-kór a legismertebb és talán most azt tudják szűrni a legjobban.

Na ennyi. Bocsánat, ha hosszú lettem.
És még egyszer: senkit sem akartam rémisztgetni, ezek csak tapasztalatok.

Szilvi

Kép

Kép
sissy29
 
 


pumukli: hát van pár hosszú gatyám, de én Zsófival öt hónapig a régi ruháimat hordtam, utána meg jött a jó idő és a nyári ruhák, amikből szintén régieket hordtam, nem kismamásakat. terhes gatyóim egyelőre fenékben és combban is nagyok, nem csak hasban, hiába, akkor pár kilóval nehezebb voltam. De remélem nem nagyon kell venni :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Na, túl vagyok a tegnapi rendezvényemen, 12 órát rohangászni tűsarkúban....borzasztó volt a végére. Nagyon megijedtem, mert a hasam elkezdett fájni estére....lehet, hogy jövőre táppénzre megyek, ha már most nehezen bírom az irodán kívüli kötelező köröket....
Dius! Kitartás! Pihizz!
Ti tudtok még hason aludni?
Sissy!
Pénteken megyek a Péterffy-be, majd írok, hogy milyen volt. Eddig csak egyszer voltam ott anno 1-2 éve. Remélem azóta jobb lett! :)

Kezdem a Down szűréssel kapcsolatban elveszteni a fonalat!
Nekem a kórházban elvileg ingyen megcsinálják a kombináltat (ami elvileg az ultrahangos, 75%-ban mutatja ki). És a Magzat Diagnosztikai Központban ( Preventrend) pedig 25 000-ért az integráltat (95%-ban mutatja ki), ami 2 vérvételből áll és a kombinálton készült fotókat vinnem kell magammal, vagy +10 000ért csinálnak újakat.
Amit nekem még +infókért mondtak, hogy az integrált vizsi első vérvételének max ideje 13+5, ezután már egy másfajta tesztet csinálnak!
A www.downszures.hu- n vannak az infok, érdemes átnézni.

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!

Én nem vagyok túl jól. Közérzetem romokban, vuk minden nap többször meglátogat, ha nem, akkor émelygek.

Éva: Nem bírtam még postára adni a könyvet, de pótolom mindenképpen. Már megcímzett borítékban van, csak a postáig kellene elmennem - se időm, se energiám még - de van esélyem, hogy hétvégén elvigyen az ember. Azért nem látsz itt engem, mert a júniusi kismamiknál irogatok, azok időben kicsit közelebb állnak az én terhességemhez, mint a májusiak.

Puszi, Kata
torokka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat :)!

Emitt pedig egy frissített lista, szerintem vannak egész jók!
http://www.maternelle.hu/kismamaruha-akcio/
http://www.2in1collection.hu/sale.htm
http://www.kismamaruha.net/bolt/index.php?main_page=index&language=HU
http://www.tothgyorgyne.hu/
http://kismama-divat.hu/index.htm
http://www.mamimodi.hu/index.html

Stella melltartót én itt találtam:
http://bolthely.hu/kismamaruha/lista/47da779b8e5d6_Kismama_fehernemu
http://bababolt.echt.hu/mamaapolas/melltarto

Evemama, a bizniszszagú vizsgálatokban teljesen egyetértek Veled! Az aggódást olyan könnyű meglovagolni... persze a babaholmiipar is ugyanilyen jellegű... Ja, és Te miket hallottál a gyöngéd szülésről? Mert én a múltamat elnézve el nem tudnám képzelni, hogy én csendben maradjak fájások közben :). Nem ordibáltam azért nagyon, de kifejezetten jólesett jajongani... Vagy ott azt sem "illik" :)?

Panndi, jaj, a bögréből ivás, annyira aranyos, ahogy markolják a poharat :). J is hasonlóan csinálja, csak ő még elhajítaná a végén, ezt még nem finomítottuk eléggé :).

Annus, azok a ruhák engem is érdekelnének (meg az áruk is esetleg)!

No, ebéd, aztán nyomás a levegőre.

A.

KépKép
Kép
alithia
 
 


Na apum már tudja a babát!Elsőre szerintem sokkoltam....de mondta h örül h ezt is megélhette és reméli h az esküvőjén is ropja majd :wink: Ennek meg is van az esélye,náluk 100 évig élnek az emberkék,ő meg még csak 62 lesz :lol: És ez mrá a 4.unoka neki,van 4 gyereke is,szóval bírja a strapát :wink:

Alithia!

Én arról a csajróól beszéltem aki ide rakott fel pár képet h miket csinál.Gatyák 3500-4000,felsők is 3000 körül,van melegítő az 7-8000 de felsővel együtt.Mondjuk nekem csak alsó kell,külön is lehet kérni.De vhol előrébb fenn van az elérhetősége meg az árak.

annus11
 
 


Pumukli!
mi az a H&M?hol van ilyen?csak Pesten? :roll:

na, én is beszéltem tegnap a dokimmal, és lebeszélt az integrált tesztről...szerinte is pénzre megy ki a buli.
olyan nagyságrendi különbség nincs az ingyenes kombinált(fehérváron is van :D ) -hoz képest, mármint eredmény tekintetében.pl.mondjuk iegyiknél 1:75000-hoz, a másiknál meg 1:75654. szóval csak kicsit pontosabb....
úgyhogy én is csak az ingyenes kombira megyek itt helyben. :roll:

igen, sajnos ez csak 1 betegség a sokból.

de szerintem is úgy kell nekiállni, h egészséges lesz, és csak pozitív dolgokra gondolni..... :lol:

ja, és én holnap is megyek uhura :wink: :wink: :wink:
Vendég
 


Vicuska!

H&M idéken Debrecenben és Győrben van, de H&M Mamma (ez a kismama márka) csak Bp (Vörösmarty u) és Debrecen.
Már írtam asszem, hogy múltkor december végén kiugottunk Bécsbe sétálgatni, vásárolgatni. Nekem se kellett kismamaruha 5 hónapon keresztül. És ott vettem szinte minden ruhámat, H&M-ben. Jó áron, tökjó minőségben, és fiatalos-divatos cuccokat.
De pl. most nyár végén vettem asszem 4500-ért egy fekete melegítőgatyát, ami nem is a terhes részen volt, de olyan a dereka, mint 1 kismamaruháé, csak vissza kell hajtani. Nagyon kényelmes. SOkszor megéri nem kimondottan kismamaruhát venni.
pumuklii
 
 


Halihó!

Na, csak annyi, hogy Szegeden nem tudom, hogy tudok-e netközelbe kerülni, mindenesetre legkésőbb vasárnap este mindent átolvasok, éj jelentkezem!
Legyen nagyon kellemes hétvégétek, vigyázzatok magatokra!
Sok puszi minden kedves májusi kismaminak!

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Ja, és még egy dolog, egy páran napok-hetek óta nem jelentkeztek... :(
Farkas, Edua, Kutyafüle, Btimi, Hunccutka!! Mi van veletek? Remélem nincsen semmi gond...

Szofi

Kép

Kép

Kép
madame szofi
 
 
 
 
 


Sziasztok! Mostanában nem nagyon tudtam jönni, így még nem volt időm visszaolvasni.
megvolt a vizsgálatom, van nekem is egy 19 mm-es pocaklakóm dobogó szivecskével! :-)

Szofi, köszi az érdeklődést, minden rendben, csak a szülőfalumban voltam, utána fodrász, autószerelő, stb, volt elfoglaltságom az elmúlt napokban, de minden oké.

vasárnap elutazunk 5 napra Alsópáhokra, utána már leszek és ismét bekapcsolódom. Addig is minden jót nektek, vigyázzatok a babykre!

üdv!
Vendég
 


Sziasztok!

Húú de nagy csend van!! :o

Remélem mindenki jól van!!!

Szép szombatot, jó egészséget kívánok nektek! :)

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Sziasztok! :lol:

voltunk ma reggel uhun, hihetetlen nagy élmány volt, megnéztük hasi+hüvelyivel is, 2d-vel meg 3-4d-vel is, több mint fél órán át :D igazi babformája van, integetett, kapálózott mind a 4 végtagjával, 1 pillanatra sem állt meg 8) , a szeme+szája+orra is látszott :D :D
4-5 képet is kaptam, de csak holnap tudom feltenni, mert nincs itt a fényképezőm.... :roll:

mindenkinek szép hétvégét :D
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Már azt hittem nem fogok hányni, de ma reggel megint jött VUK, és kijött a nagy semmi! :(
Lányok egy kicsit nyugtassatok meg, mert a higicám reggel a kórházban kezdett! Picit vérezgetett és most is téglaszínű váladék jön neki, de a doki azt mondta, hogy a petezsák két nap alatt 6 mm nőtt, és már a szikhólyag is tökéletesen kivehető. Most 5 hetes! szerintetek készüljek a vígasztalásra vagy lehet, hogy ez csak valami hormonális?? :?: :cry:

Szép hétvégét!! :P

KépKép
ancsika80
 
 


helló!
Hová tüntetek?? :o :o
Nekem majd leszakad a derekam, ez normális? :? :shock:

KépKép
ancsika80
 
 


Ancsika, én úgy tudom, hogy maga a vérezgetés nem gond, csak többet kell pihenni a kismamának. Nagy drukk, hogy minden rendben legyen!
A derékfájás tök normális, nekem az elsőnél is fájt és most is. A szoptatás alatt pedig tetőzik.... Én eljártam masszíroztatni, vannak kimondottan kismama masszások. Sokan félnek tőle, hogy elmehet a baba, én nem hiszem, már egy órás autóutat nem bírtam végig, 2 alkalom után sokkal jobb lett és a babám is makk egészségesen született.

Vicuska, várjuk a képet!!! :-)

Most eltünök, pénteken jövök és újra ringbe szállok, sziasztok!
Vendég
 


Halihó!

Hétvégén nagy a csend...:)
Sikerült vennem kismama övlehúzót! Nagyon jó, mindenkinek ajánlom, aki vezet!
Ancsika! Derék- és hasfájás is tök normális. Nekem az eleje óta fájdogál.
Farkas!
Hol van ilyen kismama masszázs?

Kép
mozza
 
 


Sziasztok!

Harmadszorra próbálkozom, bemásolni az irományom :evil:

Húúúú de nagy a csend, remélem mindenki jól van!!!!!

Alithia,nyugodtan kiabálhatsz is! :wink: A gyöngéd születésben éppen az a lényeg, hogy minél természetesebb módon zajlik. Pl. Apával kettesben lehet vajúdni, békés félhomályban, halk zenével. Semmit nem sietettnek, és bele sem avatkoznak a dolgok menetébe, ha csak nem muszáj. Anyuka és a baba igényeit veszik elsősorban figyelembe, nem a doki diktál. Eszter bemásolta nekem egy jó linket, itt bővebben olvashatsz a dologról: http://www.boldogszuletesert.hu/ . Én már írtam az osztályvezető főorvosnak, aki azt mondta abszolút természetesek az igényeim és megvalósíthatóak, beszéljem meg a dokimmal, úgyhogy csokorba szedem a kívánságaimat, és holnap megbeszélem vele (én nagyon szeretném pl. a kádban vajúdást is kipróbálni).

Apropó holnap 3/4 3-ra megyek dokihoz, drukkoljatok! :) Nagyon kiváncsi vagyok, hogy van Pindurka, most mekkorának látja a doki, mi van a cisztával, és hogy minden rendben van-e? :)

Minden üdülőnek jó pihenést kívánok, és persze mindnkinek szép vasárnapot és nagyon jó egészséget! :)

Puszi: Évi

Kép
Kép
evemama
 
 


Sziasztok!

evemama: drukkolunk holnap!

Én hangoskodtam Zsófinál, és azt mondta a dokim, ne pazaroljam arra a levegőmet, mert úgy kevésbé lesz erőm nyomni, aztán utána nem kiabáltam, és igaza lett :lol: de szerintem nem leszek halk a tesónál sem :oops:

Köhögés és hátfájás megvan, szóval valószínű, hogy holnap röntgen :roll:

Tegnap voltam suliban, vizsgáztam 9-kor, is, délben is, a héten lesz eredmény, remélem mindkettő sikerült, úgy izgulok :?

Most megírtam egy beadandót az egyetemre, még a fősulis szakdolgozatomnak kell ma nekiállnom, úgyhogy búcsúzom is :)
Vendég
 


Sziasztok!
Látom nem maradtam le sok mindenről.Mi vidéken voltunk a hétvégén!Most értünk haza.Odafelé elég rosszul viseltem a több mint 2 órás vonatutat...de visszafelé már jobb volt.
Mi bejelentgettük szinte mindenkinek a családban,ezzel el is telt a hétvége :lol:

Ancsika!
Tesód pihizzen sokat!!!A vérzés sose jelent jót!De sokaknál előfordul,van h meg se tudják mondani a vérzés okát.Szóval csak biztasd és mondd h pihizzen!!!

annus11
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: