Új privát üzeneted érkezett!

Ildi!

Engem is érdekelt, de nem akartam tolakodó lenni.
Remélem nem az, amire gondolok...
Vendég
 


Válasz ment

icamica
 
 


Aranyosak vagytok nagyon! Tudom nem szép dolog elhinteni, hogy baj van, felkelteni a kíváncsiságot aztán nem elmondani, így bárkinek szívesen megírom, aki szeretné, már csak azért is, mert érdekel a véleményetek!

Kép

Kép
sildi83
 
 

 
 

Én már leírtam a véleményemet.

De azért érdekes lenne azt is olvasni, hogy mások mit reagáltak.

Ezért rossz, hogy ez nem egy zárt topic és mindenki olvashatja.
Vendég
 


Nem is írtátok, hogy tetszettek-e az új képek :D .

icamica
 
 


Egy történet, amely mindenkinek érdekes lehet

"Alex olyan srác volt, aki pozitivitásával eleinte az agyamra ment. Mindig jókedvű volt, és mindig tudott valami pozitívat mondani. Ha valaki megkérdezte tőle: "hogy vagy?", ő azt felelte: "ha ennél is jobban lennék, ketten lennék". Született optimista volt. Ha valamelyik ismerősének rossz napja adódott, Alex azt javasolta, nézze a helyzete pozitív oldalát. Annyira kíváncsivá tett a szokatlan hozzáállása, hogy egy nap így szóltam:
- Nem értelek! Mitől gondolkozol ennyire pozitívan?
- Ha reggel felkelek, azt mondom magamnak: két lehetőséged van. Választhatsz, hogy most jó- vagy rosszkedvű akarsz-e lenni. Valahányszor történik valami, magam választhatok, hogy elszenvedője legyek a helyzetnek, vagy tanuljak belőle. Valahányszor panaszkodni kezd egy ismerősöm, végighallgathatom a panaszkodását, vagy felhívhatom a figyelmét az élet szépségeire. Én a pozitív oldalt választottam.
- Értelek, de ez akkor sem ilyen egyszerű!
- De igen, ilyen egyszerű. Az élet a választási lehetőségek sorozata. Te döntöd el, hogy az adott helyzetre vagy emberre hogyan reagálsz. Választhatsz, hogy a történtek hogyan befolyásolják a hangulatodat. A mottóm: te döntöd el, hogy hogyan éled az életedet.
Egy idő múlva munkahelyet változtattam, s így sokáig nem találkoztunk. Évekkel később valaki azt mesélte Alexről, hogy súlyos balesete történt. Csaknem 20 méter magasról zuhant le. 18 órás műtét és sok hetes intenzívosztályi ápolás után engedték haza, a gerincében csavarokkal és fémrudakkal. Fölkerestem.
- Hogy vagy, Alex?
- Ha ennél is jobban lennék, ketten lennék! Megmutassam a gyógyult sebeimet?
- Erről a lehetőségről inkább lemondanék. De az nagyon érdekel, hogy mi játszódott le benned a baleset pillanatában!
- Nos, az első, ami átsuhant az agyamon, hogy vajon jól van-e a hamarosan megszületendő kislányom. A földön fekve pedig arra gondoltam: két lehetőségem van. Választhatok, hogy élni akarok vagy meghalni.
- Féltél? Elvesztetted az emlékezetedet?
- A mentősökre emlékszem, akik remek munkát végeztek. De amikor begurítottak a baleseti sebészetre, láttam az orvosok és a nővérek arcán, hogy ők már leírtak. Tudtam, hogy át kell vennem az irányítást.
- Mit csináltál?
- Amikor rutinszerűen megkérdezték tőlem, hogy allergiás vagyok-e valamire, igennel feleltem. Az orvosok és nővérek elhallgattak, és várták, hogy kinyögjem, mire vagyok allergiás. Mély levegőt véve felkiáltottam: "a gravitációra!" Az egész csapat felnevetett. Elmagyaráztam nekik, hogy mindig választunk, és én az életet választottam. Emiatt aztán úgy operáltak meg, mintha élő lennék és nem hullajelölt. Mindent megtettek, hogy újra talpra állhassak.
Alex felépült."
Vendég
 


Ildi! Köszi hogy átküldted. :x :x :x . Ígérem megírom a véleményemet hamarosan, ha kiváncsi vagy rá. Csak most ébredt fel Lénus.
És még emésztem egy kicsit az olvasottakat. :x

Kép
Kép
tisa
 
 


Látom tegnap senkinek nem volt könnyű napja, mert csak estére jött meg az élet!

Sziszike nagyon örülök a hírnek, szerencsére akkor nincs semmi baj!  Ez a szpi közbeni sírás meg csak alábbhagy!?

Tünemény Luca nagyon ügyes hogy már forog! Le a kalappal. Milyen forgót vettetek ami ennyi elemet zabál???

Cat hurrá! Ügyes vagy! Nálatok is tart ez a evési mizéria!? Mi van itt? Nálunk van nagy sírás meg ínydörgölés de szerencsére a kaja az kell neki…. Ezekszerint csak egyenlőre!?
Döbbenet hogy ismered a homeokat!

Gabka sziszike ilyen az én babakocsim is! Nekem még a mózesben elfér, de erős határeset már! És a sportrészben nem tud majd hason lenni…. Én ettől rettegek, aludni csak úgy szeret!

Lili&ana Sára kajálására nem tudok mit mondani mert ő jó húsban van és sokat eszik…. 130-at Csani igen ritkán eszik meg egyben….
Ennyire rossznak érzed a helyzetet a pároddal? Az anyósod kapcsán érzed hogy kész vagy idegileg vagy a férjeddel is lenne megbeszélnivaló?!? (A keresztelőn történteken kívül…).
Ti elég sokat vártatok Sárára nem hiszem hogyha leülsz vele és elmondod mennyire ki vagy lelkileg és szerinted hogy tudna segítzeni….és vegye komolyan mert rá mehettek akkor ne próbálna valamit.

Sildi esetlek az ignatiat kipróbálhatod.. homeos bogyó! Én az elején szedem. Meg nem tudok mást mondani pohár és kiskanál az elején nehezebb de aztán rájönnek hogy kell inni és egész ügyesek! Én először kiskanál és amikor már abból ügyes akor próbálhatod óvatosan a poharat, ha még mindig nem akkor vissza kiskanál majd újra pohár…. Stb

Csajok mi ez a sok lelki válság??? Vigyázzatok magatokra a babócákra és a párotokra! Meg kell beszélni mindent… ha kell akkor 20-szor is! Különben csak belülről örlődik az ember!

Ettike hurrá mire jó egy elkobzás! Örülök nektek!
Patrikra nem tudok mit mondani, majd az okosabb több gyerekesek segítenek.
Sex engem se bántott ott senki ezért nem is ott volt a baj, haanem utána belül égett mindenem… érdekes…

Tisa már nem vagy egyedül ugye?? Megmutatod a rövid hajad???

Huuu icamica de ennék most egyet abból a buktából!

Sildi ugye nem az történt amire ilyenkor az ember gondol??? Így nehéz segíteni hogy nem tudjuk mi történt de ha tudunk írd meg és mindent megteszek hogy segítsek! Vigyázz magadra!

Kocska a te módszereddel írtam!  Word aztán másolás! De így ehógy csomó mindent leírtam amit közben mások is!  Oliu is megjavult??? Csani ma is csak 1/2 6-kor kelt… remélem a másik kis 17-ei is rendbejött! 

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Ildi, engem is érdekelne!

és ilyen esetekre egyébként lehet a gmailes fiókunkat használni. Az nem csak fotókra és ilyenekre jó, hanem e-mailt is lehet írni a címre, amit mindenki olvashat, és kommentálhat a saját emailjéről írt levéllel, ami aztán mindenki számára ismét olvasható... Annyi, hogy nem dokumentumok fület kell megnyitni, hanem az e-mailt...
na, mit szóltok? az csak azoknak van meg, akik amúgy is szoktak ide írni.

kikocska
 
 


Cat: igen, ilyenkor sajnálom, hogy nem zárt topic, mert előttetek nem titkolom, de azért vadidegeneknek semmi köze hozzá.

Kép

Kép
sildi83
 
 


de lehet csinálni egy zártkörű blogot is, amibe mindannyian írhatunk. És nemsokára itt a google felhő, lassan kiderül számomra is, hogy mit is jelent :)

kikocska
 
 


ez a gmail jó ötlet!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Oké, akkor majd beleírom a gmailes fiókba, csak most mennem kell Jankát etetni, aztán a városba. Köszi az eddigi véleményeket, máris könnyebb!

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sziszike nagyon jó,h minden rendben Benivel és megnyugodtál! A kórházakban meg igen nagy gond,h nincs megoldva a szellőzés és a légáramlás,hisz más részről nem minden ember,akivel össze vagytok zárva egészséges. Én is szívesen bevinném megmutatni Maját a háziorvosnak,de a váróban üldögélő emberek miatt ez most biztos kimarad egy ideig.
Én sem látom Maját a babakocsiban és nem teljesen vízszintesig dönthető (170 fok),de ez utóbbit kiküszöböltem egy merevített aljú mózessel,amit viszont még nem használtam :D Az meg,h nem látom engem is picit zavar,de sztem most már percek kérdése és nem mi fogjuk érdekelni a gyerkőcöket,hanem a nagyvilág. Maja már most nem hagyja,h a kendőbe úgy tegyem,h ne tudjon nézelődni. Mindig úgy helyezkedik,h nézhesse az embereket. Tegnap is egy szakállas úr adta át a helyet,Maja meg kigülledt szemekkel nézte végig. Tetszett Neki a szakáll :)

Cat jó hamar lekűzdötted a mellgyuszit :) Most én is homeos bogyókat szedek a tejre,remélem nálam is ilyen gyors és eredményes lesz :)
Durva,h attól függően miért apad el a tej lehet találni homeós bogyeszt :)

Liliana anyós gondok csak nem akarnak megoldódni :( Ezt nagyon sajnálom. Nem is tudom mit tennék,ha nálunk is ilyen lenne a helyzet. Csak tényleg ne a pároddal való kapcsolatod menjen rá!
Remélem tudsz pihenni és már jobban vagy! Pont tegnap mondta egyik barátnőm,h Ő jár egy homeopata orvoshoz szintén inkább lelki gondok miatt és bár nem olcsó egy beszélgetés,h feltérképezze mire van szükséged Neki nagyon sokat segített!


Sildi bár elég ködösen írtad le,amit megértek,mert tényleg sokan olvasgatnak,de elég aggasztó. Remélem nem egy harmadik fél,ami nem fér bele a kapcsolatotokba és minél előbb megoldódik a helyzet. Nem igazán tudom Kikocs,h értett ezt az email-es dolgot,de én is elolvasnám. A blog is jó ötlet :)
Nálunk sem fényesek most a dolgok,mert elég nagy a feszültség. Én fáradt vagyok,Dani fáradt és a munkahely is új,stb... :( De ez is majd elmúlik és ha majd Maját nyugodtabban rá lehet hagyni nagyszülőkre,akkor majd elmegyünk kicsit kikapcsolódni,meg tisztességesen megünnepelni,h megfogant és megszületetett,mert azt persze nem tudtuk a terhesség,most meg a szoptatás miatt.
Cumisüveg: valamikor Maja sem fogadja el,bár Ő most már csak vizet kap max belőle. De előfordul,h ha a cuclit megnyomom és kicsit a szájába spriccelek,akkor rákap. Én is javaslom a kanalat. Maja 3 napja eszik azzal és most már nagyon szépen megy Neki. De remélem inkább a tejed jön vissza és minden rendben lesz!!!

Tünemény éljen!!! Örülök,h vééégre van gépetek!!! Fodrászhoz meg majd max elmegyünk együtt,mert lassan nekem sem árt...a rövid haj átka :)

Ettike jó kis taktika és hatásos :D :D :D Csak így tovább!!! Tisztára,mint a tévés dadus,aki megoldja a problémát és rájönnek a szülők,h milyen jó együtt :D

Icamica milyen az update bukta? Van nem túrós is,mert azt nem szeretem. Hol találtad a receptet?


Tegnap megvolt az első olyan utunk,ahol Maja sírt. Ha nem lett volna ott a párom,akkor teljes pánikba estem volna. Kezdődött azzal,h hazafelé jövet bementünk az Árkádba vacsorázni. Már ott rázendített. Gyors elszaladtam Vele a pelenkázóba,ott szerencsére van két szék,kicsit megszoptattam. Akkor nyugi volt,de a buszon hazafelé megint szinte végig sírt. Én már mondtam Daninak,h szálljunk le,de Neki nagyobb volt a lélekjelenléte és csak odabökte,h : "Minek?" :D Itthon derült ki,h a kis drágának iszonyatosan tele volt a pelusa. Még a nadrágja is olyan lett,pedig ilyen még nem volt.
Persze a buszra várva eleredt az eső,én meg elfelejtettem esernyőt vinni,így csak egy újságot tartottunk Maja fölé,de egy aranyos hölgy odaállta hozzánk az esernyőjével és védte Maját :) Ilyen sincs sűrűn :?
Ja…nálunk is még mindig korai kelések vannak. Bár most jobb a helyzet,mint múlt héten,mert Kikocs javaslatára többet kap enni,így olyan 4 körül kel.
Bocsi a kisregényére,de olyan sokat írtatok,amiket nem lehetett szó nélkül hagyni :)

dharma
 
 


Sziasztok!!

Tényleg jó lenne egy zárt fórum,mert így hogy mások is olvashatják rajtunk kívül,bizonyos témákban nehezebben nyílik meg az ember,szerintem!

Sildi!Bár nem tudom,mi történt,de remélem,hogy tudunk majd segíteni!Néha az is sokat jelent,ha meghallgatják az embert!
De remélem,nem olyat tett a férjed,amire gondolok!!!! :twisted:

A kajálások mennyiségén és idején,mint már írtam,én nem aggódom!Lassan egy hónapja nem mérlegelünk,de nem is hiányzik.A csajszi pedig szépen nő!Abból is látom,hogy folyamatosan nőjjük kifelé a ruhákat és most már 3-as pelusra kell váltanunk,ugyanis mi eddig még e Libero 2-esét használtuk.Nekünk ez nagyon bevált!

A napjaink mostanában úgy telnek,hogy Lili 2-3 óránként eszik,fél-1 órákat alszik napközben.Ha sétálunk,akkor már egyre többet ébren van közben!
Ja,és már kis barátnője is van,ugyanis megszült a barátnőm is és már össze is ismertettük a lányokat.Lilike hatalmas szemekkel nézte ahogy Melinda sír,aztán pedig elkezdett mosolyogni...Biztos kinevette a pici lányt :lol:

Tisa!!Én is nagyon kíváncsi lennék a hajadra!!És gratulálok a fogyáshoz!!

Rajtam maradt még 5 kiló plusz,pedig semmit nem tettem,hogy lemenjen az 14 kiló :oops: Ugyanis majdnem 80 kilóval mentem szülni :oops:
És ami érdekes,az updatenak megfelelően általában 8-9 után vacsizok,vagy éppen csokit,jégkrémet nasizok!!A csoki egyébként is jöhet továbbra is minden mennyiségben :D

Na megyek vasalni!

Kép
demetnik
 
 


Tegnap annyi helyen voltunk, hogy Marci nagyon keveset aludt. Minden érdekelte. De éjszaka bepótolta.
Este háromnegyed nyolckor elaludt és csak délelőtt tízkor kelt fel. Közben egy órakor és fél hatkor evett kb 6-7 percig. :D
Milyen jó lett volna, ha Beni nem kel fel reggel hétkor... :roll:
Vendég
 


Sziasztok! A tegnap elég zűrösre sikerült!
Sikerült eljutnom végre fél év után fodrászhoz... képet mellékelek. :lol:
Pepe nem akar cumisüvegből tejcsit elfogadni, úgy, ahogy Ildi neked!!! Apának amikor nem voltam, 20-at ivott...
Aztán egész nap alig aludt, óránként evett (vagy evett volna, nem mindig volt mit...)
Este már fejtem, és kiskanállal még 30-at megevett. Nagyon ügyi volt, és tetszett neki a dolog!!! Még nevetgélt is 10-kor...
utána szopival aludt el végül (délután 5-től este 10-ig fent volt)
Éjjel már 2-kor 4-kor 6-kor és 7-kor kelt. Most 10-kor aludt vissza.
(tegnap már felbontottuk a tápszer dobozát. (még a védőcsomagolást nem :lol: ) Néha már majdnem feladtam, de nem! Inkább szopiztattam.
Köszi Marci nevében a gratulációt!

Cat! Marci milyen jókat alszik!!! :lol: :lol: :lol:

Ildi! Kitartást!!! (még nem tudom, mi lehet, de biztos nagy probléma)

Azt akartam kérdezni, hogy akinek peg peregos autós ülése van, annak könnyű beszerelni??? Mert nekünk valahogy mintha rövid lenne hozzá a biztonsági öv (pedig Avensis, nem kicsi autó), apa annyit kínlódik, mint állat, mire sikerül berakni. Gondoltuk, hogy megvesszük hozzá azt az alapot, de az vagy 40.ezer ft... :cry:

Cumit próbáltam, de annyira éhes szegény éjjel...

Kép

Kép
eda7
 
 


ja, a kép.

Illetve Rota. Abból gondoltam, mert azt mondta a dokinéni, hogy a 6-7. napon távozik, vagy az azt követő kakiban. Nekünk a 6-7 napon nem volt kaki, csak a 8.napon, azért gondoltam, hogy akkor távozhatott. 1245924380.5717.pdf

Kép

Kép
eda7
 
 


Tasin! A lányaid nem csak szépek, de még okosak is!!!!!!!!!!!!!!
Ja, a képen azért hiányzik innen-onnan egy kicsi, mert Marci készítette. :D

Kép

Kép
eda7
 
 


Na, még egyet felteszek, ez tegnap készült, a büszke bátyussal

Kép

Kép
eda7
 
 



Kép

Kép
eda7
 
 


eda szépek vagytok

sildi kitartás, engem is érdekelne, de nem akarok pofátlan lenni, ha leírod gmailre elolvasom, ha érdekel a véleményem majd el is mondom :)

Bali ma is nyűgi...

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


eda a kép tökéletes.... irigy vagyok a csodaszép mamára a képen! :D

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Eda!

Ngyon jó lett a hajad! És Beni is nagyon aranyos rajta!

Nekünk Peg Perego ülésünk van és csak az anyósülésen elég hosszú hozzá a biztonsági öv.
A biztonsági öv hossza különben független az autó méretétől.

Mi használjuk a talpat is, mert úgy biztonságosabb, és gyorsabb is a bekötés.

Egyébként Brendonban 10 ezerért vettük pár hónapja a talpat. Akkor ott volt a legolcsóbb.
De így is körbe kell keryteni a bitzonsági övvel.
Vendég
 


Szerintetek is a foga látszik már Marcinak?

Bocs a képminőségért, de valahogy nem díjazza, amikor a szájában fotózok. :)

Kép Kép
Vendég
 


Eda!

Látszik, hogy a fiúk nagyon szeretik egymást. És nagyon szépek!
Vendég
 


Ildi! Elküldem a gondolataimat... :roll: Csuriban vannak az ujjaim!

Eda! Szuper lettél, és mesések a Fiaid!
Nekünk is PP-nk van. Mi talp nélkül használjuk, a jobb hátsó ülésen, menetiránynak háttal. Nekünk elég hosszú a biztonsági öv, de lehet azért mert nekünk terepjárónk van (Honda CRV).

És Neked is meg Tasinnak is gratulálok a gyönyörű bizonyítványokhoz, amikkel előrukkoltak a Lurkók! Büszkék lehettek!

Bogi! Lesz kép bizti, de most nem ezzel vagyunk elfoglalva. Azt sem tudjuk hol áll a fejünk, annyi mindent kell intéznünk. Holnap fél 8-ra például már Kecskeméten kell lennünk, mert nekem még kell egy komplett orvosi vizsgálat a kiutazáshoz. Így ma délután megyünk Anyumékhoz, ott alszunk és Lénust rábizzuk a Mamira holnap délelött. Aztán meg fél 2-re - ha hazaérünk - visszük a Leányzót dévénytornára. És még sorolhatnám. Önkormányzat, bank, minden számlás helyre bemenni, intézkedni. Stb., stb.
Szóval, ha mégis lesz időnk fotózkodni, akkor tuti dobok képet, ÍGÉREM! :wink:

Anyósról csak annyit, hogy én egy kanál vízben meg tudnám fojtani. Mit kanál! Fél kanál.
De szerencsére elég messze vannak. És a Párom szülője...

Aztán mindjárt-mindjárt leírom a nagytalálkozást is, mert mindjárt-mindjárt arról írok, hogy megint egyedül vagyunk 6 hétig.

Sziszike! Nagyon jó hír, hogy mindent rendben találtak a Fiacskádnál! Most már szusszanj egyet! :wink:

Dharma! :lol: Ha már az Árkádban a pelenkázóban megetetted, akkor nem kellett volna egyúttal megnézned a pelust is??? :lol: Naaa, majd talán a 3. gyereknél :lol: :lol: .
És igen, esernyős néni ritka!

Kép
Kép
tisa
 
 


Cat! Én laikusként nagyot néztem. Szerintem az! De Te rutinosabb vagy. Mintha az alsó 3-at látnám :roll: .
Vmelyik nap én is kotorásztam Léna szájában, de ahhoz sem értettem. Talán némi dombocskákat már érezni véltem. Na majd meglátjuk. Úgysem marad fogatlan :lol: .

Kép
Kép
tisa
 
 


Főleg, hogy időnként a D-vitaminból 2 csepp kerül a szájába :oops: :lol: .
Vmikor meg egy sem, mert mire megjelenik az a nyamvadt csepp az üveg végén, addigra tuti ide-oda forgatja a fejét. Így jut az állára, az arcára és a nyakára is :lol: . Csak a szájába nem. :lol:

Kép
Kép
tisa
 
 


Köszi lányok! Most én is meg vagyok elégedve, már utáltam belenézni a tükörbe... A fodrászom meg sem ismert... :? Persze mondta, hogy jól megöregedtem ezzel a lenőtt frizurával, ha a gyerekkel jár, hát nem kell neki második... :lol: Aztán megfiatalított!!!!!!!!!!!!!!!! Hurrá!!

Cat! Tuti fog. Én is megpróbálom a Pepéjét, hogy összehasonlíthasd. Neki még nem látni szerintem ennyire, bár most alszik még (szerencsére). De kínozza már őt is, mert nyálaskodik, folyton rág...

Akkor csak rosszul emlékeztem ezzel a 40.ezerrel?? Mintha éppen ott kérdeztük volna amikor vettük (jan-feb környékén vettük a Brendonban az ülését.)

Akkor venni kell egy terepjárót!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Meg is mondom apának (bár szerencsére ez az Avensis is cégautó... :D )

Kép

Kép
eda7
 
 


Kikocska! Köszönöm a bíztatásttttttttt! Megpróbálom sokszor ciciztetni, vagyis ahányszor kéri, de azért mérem, hogy mégis mennyit eszik, mennyi tej is van, mert a kutacsa elég bent van néha... (lehet, hogy egy kis vízzel kínálgatom majd evések között!)

Forgásnál ő: hason a fenekét magasra emeli, és majdnem billen, de mégsem. Háton pedig elég komolyan oldalra tud fordulni, látni, hogy néha már csak egy nagyobb löket, és már billen is!! De mégsem...
Akkor megnyugszom, hogy van még ideje!

Marci olyan jól eljátszik, egész délelőtt meglepiket gyártott nekem. borítékot készít, benne levél, szivecske, hogy mennyire imádja Pepét, Papát és Mamát! :D

Kép

Kép
eda7
 
 


Tisa! D-vitaminnal mi is így vagyunk!

Kipróbáltam fürdésnél azt, ahogy Tünemény csinálja, hogy bekeni Luca testét a fürdőkrémmel. Marci imádja, mert olyan kis csúszós (vele fürdik). Mindig mondja, hogy legyen már megint olyan kis béka bőrű! Közben úgy rúgja őt a vízben, mint a béka! Annyira aranyosak. Apát nem sikerült még rávenni a fotóra. (utál fényképezni)

Kép

Kép
eda7
 
 


Tisa megnéztem a gatyót,de volt olyan drááága,h sztem a tejcitől indult be Neki és a buszon rosálhatott be :lol: :lol: :lol: Cici után volt egy kis nyugi egészen gondolom a fekete levesig :D Harmadik??? :shock: Egyenlőre a tesón is nagyon elgondolkodom. Szívem szerint maradnék hármasba,de azért egy tasó kell. De nem 2!!! :D

Cat Majának is ilyen fehéres már születése óta
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dharma 2009.06.25 12:18-kor.

dharma
 
 


Eda jó lett nagyon a hajad! Szépek vagytok mind a ketten :)

dharma
 
 


dharma! Köszike!


Már akartam írni, hogy aki szereti a bolti gyümölcsrízst (nálunk a fiúk imádják (mármint apa és fia)), így szoktunk csinálni hétvégeken mostanában. Van róla kép is, bár ez itt éppen a képen gyümölcsgríz.

Rísz: 1 liter tejbe kb 2 dl rízs, vaniliáscukor, plusz cukor ízlés szerint.

Gríz: fél liter tejhez 4 púpozott evőkanál gríz.

Mi úgy csináljuk, hogy ha elkészült a tejbepapi, akkor kis tálkába teszünk keveset, és utána gyümölcs, (eper, cseresznye, vagy bármi), és összetört csoki (már a nyulakat felhasználtuk...), és ismét a tejbepapi. A tetejére ezen a képen a csokidara, vagy mi a fene van (párom egérkakinak hívja), de a múltkor csokipudingot tettünk.!!! :lol:
Marci szokta díszíteni, azért olyan szépen rendezettek az eprek a képen!!

Kép

Kép
eda7
 
 


jajj a kép :oops: 1245929523.075.pdf

Kép

Kép
eda7
 
 


Mindenkinek köszi a pirvit, majd beírom akkor a gmailbe is, csak most eléggé kétségbe vagyok esve, mert Janka mostanában rendszeresen sír, ha enni kéne. Hiába teszem mellre, be sem veszi a szájába, csak sír-sír. Nem értem, mert normális körülmények között ennek meg kéne nyugtatnia. Komolyan kezdek most már előre félni minden szoptatástól.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyorst,mert Borka ficánkol az ölemben....
Ildi,nen tudom még mi a baj,de látatlanban csak annyit tudok neked irni,hoszerintem nem véletlenül lett a férjed és a gyermeked apja.Férfiak,teljesen másként gondolkodnak,és az ö életük is változott az új családtag érkezésével,és valahogy nekik is fel kell dolgozni ezt a változást.Sajnos sokan nagyon balga módját választják... :? Megjegyzem anno nálunk is voltak problénák,viták,veszekedések,ö nem értette meg én miért,én meg nem értettem meg ö miért,de megoldottuk (és ez most nagyon nyálas és folyós és közhelyes) a szeretet erejével.
Nagyon sok házasságban,kapcsolatban az elsö gyerek érkezésekor van az elsö komoly válság(talán Tisáéknák nem... :wink: ),de drukkolok,hogy sikerüljön mindent rendbetenni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tasin,köszi a listát,pont keresgéltem vmi ilyet,mert itt a XVII.ker-i dévényesnek,már három várólistás gyereke van,igérni sem tudott semmit. :( most próbálkozok majd a XVI-ban,vagy Vecsésen,de mostmár nagyon szeretném,ha vki ránézne a lányonra!(Kikocs,valld be,hogy jutalékot kapsz a DévényAnnától... :lol: :lol: :lol: )

Most kb ennyi,közben Borót beraktam a hordozójába,és félek kivenni,mert akkorát rottyantott,hogy lehet,hogy huzatot mosunk.... :shock: :shock: :? :?

Kép
Kép
gizu
 
 


Help!!!!!!

Valaki mondjon már valami jó tippet a boraxos törlésen kívül a szájpenész kiirtására, mert már megőrülők tőle. Már ez a 7. hete hogy vakarom neki (4 hetes korától) és már a 3. üveggel elhasználtam a borax-ból, de semmi eredménye. Max 1-2 napig nincs aztán újra ott van.
Ja és természetesen mindent fertőtlenítek, sőt a cicimet is törlöm nehogy onnan kapja vissza.

Még egy help!
A jobb cicim napok óta nem kell neki. Szerintetek miért?????? Van benne tej, mert megszívja és mikor lecuppan róla ömlik. Már csináltam, hogy kicsit lefejtem szopi előtt, és utána tettem rá és úgyse kell neki. Mikor átteszem a balra akkor mint az őrült elkezd enni, szóval nem az a baj hogy nem éhes. Én nem tudok rájönni mi a baja a jobb cicimmel. Ötlet???????????

Majd később még jövök.

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Gizu! Mi volt a gatyában??? :lol: :lol: :lol: Én is így szoktam vele lenni, ha az ölemben van éppen, akkor megmerevedek, és várom, hogy érzek-e valami meleget... :?

Ildi! Annyira kíváncsi lettem, nem akarok én sem tolakodni, de már annyit írtátok, hogy nem tudom türtőztetni magam....

Kisvirág! Szerencsére nekünk nincs penészünk, pedig egyre kevesebbet fertőtlenítek, cumi éppen ahol megtalálom (persze ha a földre leesik itthon is akár, akkor lemosom a csapnál és kb havi 1-szer a fertőtlenítőbe kerül) Szóval passszzz.

cici: na, nekem van, hogy alig eszik, és utána ezt műveli, bármelyik cicivel.

Ildi! Nekem is szokott sírni, hogy már nem kell neki! Pedig alig eszik. Én is begolyózok tőle, de még próbálkozom. (most 10-től alszik.... lehet, hogy mégis sokat evett 7-től óránként? :wink: )
Azért benézek hozzá...

Ettike! Én is levágattam a hajam, kb 25-30 cm-től szabadítottak meg!!!!!!! :D

Kép

Kép
eda7
 
 


Lefejtem a jobb cicim és odaadtam neki üvegből a tejcsit. Megzabálta. :roll: Szóval nem az ízével van a baj. Akkor mi a fene van :?: :?: :?:
A balból simán eszik, de a jobb nem kell neki :( :shock:

Kép Kép
kisvirág_30
 
 


Őrület, aludt 10 percet, aztán felvettem, hogy hátha eszik, nagy nehezen kiszívott 50et...Vagy a mérlegünk szar, nem tudom :roll:

Kép

Kép
sildi83
 
 


Kisvirág!Nemlehet,hogy fáj valamije azon az oldalon?Füle,esetleg a szájpenésztöl belül,talán valahol ki van dörzsölödve a kis böre?Most igy gyorsan ez jutott eszembe...

Eda!Hajszál hija volt,hogy mosni kelljen,de tényleg hajszál :lol:

Kép
Kép
gizu
 
 


Sziasztok!

Jelentem az imént leesett a köldökcsonunk egy része :D …persze tuti, ami tuti, egy darab még lelkesen megvan!
Megyek ma kontrollra- pedig már épp megszoktam a dokinélküliséget…
Annyit beszéltek a Dévény tornáról, h most már úgy látom Barni folyton balra fordítja a fejét :? - lehet, h nekünk is kéne valami hasonló kezelés?!

Ildi, sajnálom, h gondjaitok vannak. Szívesen elolvasnám és is, h mi történk- persze, csak ha nem zavar. Tuti, h emiatt kevesebb a tejed, esetleg megpróbálhatnál fejni vagy többször mellre tenni Jankát!

Liliana, örülök, h mindennel együtt szép volt a keresztelő, végülis ez a fő. Kérünk szépen fényképet!!
Hozzátáplálással én tuti kivárnám/ kivárom a 6 hónapot. Sztem semmi ok sincs valójában hamarabb elkezdeni, ha van elég tej, és a gyerkőc is rendben van. Véleményem szerint nyerni nem lehet vele, max. veszíteni pl. a „tejhozamot”. :roll: Persze mindenki maga tudja a legjobban.

Virág. Sajnálom, h nem akar eltűnni az a fránya nátha! Nekünk (kopp-kopp) talán vége. Én sima cebiont szedtem, amit Emma is kap.

Bodi, örülök, h minden jól sikerült. Ugye nem fáztál meg????? Tesómék is bőrig áztak.

Amúgy sokan „költöznek” innen zárt fórumokra. Nyissunk egyet mondjuk a Mamaneten és menjünk át? Mi a véleményetek?
Ha gondoljátok este nekiugrok és csinálok ott egy topikot.

Eda fotójáig jutottam, nagyon szépek vagytok!
Megyek zuhizni….

Zsu
svs
 
 


Na, feltettem a történetet a gmailre a piszkozatokban van. És mindenkinek nagyon köszönöm a véleményt, tényleg nagyon okos dolgokat írtatok, ilyenkor jó ha az ember kívülállók véleményét is meghallgatja. Köszönöm szépen :oops:

Kép

Kép
sildi83
 
 


Gizu! Ez jól esett, mert tényleg így van. A mi kapcsolatunk még jobban elmélyült Léna érkezésével :D
Vagy lehet, hogy Te arra gondoltál, hogy mivel úgysincs itthon a Drága Apuka, így probléma sem lehet :lol: ?

Kép
Kép
tisa
 
 


Icamica!
A képeid után én is úúúúgy mennék valahova piknikezni..lehet rábeszélem apát hétvégén egy kis grillezésre, vagy tárcsán sütögetésre..nyammmi :lol:

Kisvirág!
Jó beparáztattunk mindenkit a fejtartással és társaival…mondtam is a Dévényes csajnak, hogy ne csodálkozzanak, ha sok áprilisi baba fog menni…
:wink: De remélem mindenkinél oké minden!!!!!!! :lol:

Tünemény!
Csatlakozok a cipőröl való lemondás dologról, nálunk is előfordul..( főleg három lány mellett!!!!) :roll: :roll:
Múltkor apa adott egy kis pénzt, hogy vegyek magamnak papucsot, de azt mondta este be kell mutatnom, hogy megvettem, mert majd megint a gyerekeknek fogok venni valamit , nem magamnak…és ha nem veszem meg, kéri vissza a pénzt, így persze hogy vettem… :lol: :wink:

Sziszike!
Örülök, hogy minden rendben van!!!!!! :lol:

Babakocsinak nekem jó nagy mózese van, a sportrész szintén nem dönthető teljesen….de az enyém meg akkora nagy, hogy alig fér be az autóba..nekünk meg majd kell venni egy esernyőkocsit, ha utazunk… :roll: :shock:

Liliana!
Próbálj meg nem becsavarodni anyósodtól!!Tudom hogy könnyű mondani, de szerintem ne gondolj rá……sz@rd le…mert szerintem akkor is ezen rágódsz, amikor nem találkoztok és belelovalod magad…és kikészülsz.. :cry: :cry:
A pároddal próbáljátok megbeszélni…...szerintem annyit nem ér, hogy ez miatt elveszítsétek egymást…. :roll:

Ettike!

Örülök, hogy legalább nálatok kezd működni a dolog!!!
Éljen! :lol:

Sildi!
Én is kíváncsi vagyok, mi történt, remélem akármi is rendbejön és meg tudjátok oldani!!! :cry:
Szorítok!!! Pont az előbb néztem meg az esküvői képeiteket és olyan szépek vagytok rajta!! :lol:

Kikocska!
Jó ötlet a g-mailes, vagy a zárt topic…néha intim témáról az ember tényleg nem szívesen ír….és ugye nem csak a szexről..azt szerintem simán kidumáljuk….
Szerintem már ugyis kialakult a csapat.. :wink: :wink:

Demetnik!
Irigyellek a fogyásért..nekem stabilan tartja magát..igaz, most is itt van előttem egy burgonyaszirom…
:oops:
Valamelyik nap eljött a barátnőm, akinek 2 éves a fia…..és panaszkodtam neki, milyen dagadt vagyok….
Erre mondja nekem, hogy nyugodjak meg majd lemegy…
Ránéztem és elkezdtem röhögni: hogy b@szd meg,meg is nyugodnák ha nem te mondanád!!!! :lol: :lol:
Aztán persze ő is elkezdett röhögni, mert rájött hogy rajta pont az a 20 kg van, ami feljött a terhesség alatt, és ráadásul nem is szoptatott… :lol: :lol:


Eda!
Jó a hajad!!! :wink:
Tegnap voltam én is satíroztatni és egy picit vágattam a végéből, most már emberibb fejem van…
Nekünk is isofixes az autónk és a következő gyerekülést ilyet akarok venni, csak olyan 100 körüli az áruk………..majd azt kérem keresztelőre…adják össze az árát… :roll:

Cat!
Nekünk is hasonló az inye a Tündérkének, de nyáladzik is és rágja-szopja az ujját.De nálunk nem volt jellemző eddig a korai fogzás…. :roll: :shock:

Tisa!
Nálunk dettó a D-vitamin…
használjátok ki a kis időt a pároddal…!! :wink: :wink: :wink:

Gizu!
Örülök, hogy tudtam segíteni!!Kikocska, tényleg beparáztattunk mindenkit!!! :lol:

Kisvirág!
Ez a mell dolog nálunk is hasonló…..bár lekopogom ma minden jól ment szopizás terén…
Szájpenészre nem tudnak a lányok valami homeós vackot???
Én hallottam már a grapefruitmag-kivonat olajat is… :shock:

Svs!
Éljen a fél köldökcsonk!!!A guiness rekordra hajtotok??? :lol: :lol:


Rólunk:
Mirella ma két hónapos!!!Imádom a ki egeret! :lol: :lol:
Ma fél ötig aludt reggel..én meg mint a büdösbogár feküdtem az ágyon a hátamon, mert a melleimre nem tudtam már ráfeküdni!!! :lol: :lol: :lol:

De délelőtt is aludt meg most is…ez a gyerek rengeteget alszik…szopik után egy órát fent van, aztán simán alszik 2-3 órát…. :lol: :shock:
Én meg kitakarítottam a spájzot..ez nagy szó, mert nekem az a mumus…mindig az marad el a nagytakarításkor…most direkt azzal kezdtem a nagytakarítást…mert én még Húsvét óta nem csináltam nagytakarítást.. :oops: :oops: :oops: az ablakokat már megpucoltam azóta egyszer, de már megint kell.. :shock:
Ma még lenyomom a konyhát, aztán megyek szép sorba….

Kép


Kép
tasin
 
 


Sziasztok,

Már rég nem voltam, csak olvasni tudtam….

Már nem tudom, h ki írta, a gyerekülést, de a baj sztem a biztonsági övvel van, nekünk is Toyotánk van és abban nagyon kell küzdeni, másik kocsiban meg nem, elképzelhető, hogy rövidebb?

Elkezdtem írni blogot, úgyhogy, aki akarja olvasni írjon egy privit az email címével

Cat – sztem is tuti fog

Én már váltottam pampers 3-asra, mert a 2-eseket már kicsinek találtam…kedden megkapta a kiscsaj a 3 hónapos oltását, tök jól viselte.
leo50
 
 


Sildi!
a g-mailre írtam választ én is..Azért látszik milyen kiváncsiak vagyunk!!Míg olvastam hármann nyitották még meg.... :lol:

Egyébként azért jó és hasznos ha egymás problémáját tudjuk ( legalábbis a magam nevében beszélek) azonkívül, hogy az ember próbál tanulni belőle és segíteni a másiknak..

mert ha jó írtok a kapcsolatotokról, mint pl Tisa akkor én is irigykedni kezdek és próbálok normálisabb lenni a páromhoz,.... :lol: :wink:
Ha meg valaki éppen összeveszett a párjával, akkor meg annak örülök, hogy de jó hogy nálunk most éppen nyugi van...és azért leszek normálisabb hogy maradjon is :oops:

Mert én is elég kis ugatós típus vagyok... :lol: :oops: az a típikus semmi se jó soha... :cry: :lol:

Kép


Kép
tasin
 
 


ááá ez a 4dik nap h Balázst nem lehet lerakni. eszik, járkálunk, elalszik leteszem alszik 20-30 percet és üvölt, h éhes. ma már a karomban sem nyugszik meg, tépi a ruhám, rugdos verekszik, forgatja a fejét jobbra balra... kitépem a hajam...

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: