Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!


Voltam ma a vérkép eredményemért, ami rendben van. Viszont, annak ellenére, hogy a nőgyógyász kért TSH-t, nem néztek. Ezt csak itthon vettem észre, és a házi orvos sem szólt. Ti elmennétek újra vérvételre vagy megvárnátok a következőt? 


picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@judit0702:


amilyen hányingeres időszakom van, én biztos nem mennék TSh-ért mégegyszer. Miért kell az ilyenkor egyáltalán? Esetleg nem tudod telón megkérdezni a dokid, hogy létfontosság-e, mert akkor vissza kell menned egy újabb vérvételre. 

Lányok!

Már jó régen írtam, mert borzasztóan rosszul vagyok minden nap. Annyira jó annak, aki meg se érzi, és tudja élvezni már az elején. Még csak holnap töltöm a 10. hetet, reménykedem benne, hogy max. 2 hét és vége ennek az állandó gyomorfájásnak és hányingernek. Főleg estére vagyok mindig nagyon rosszul. Akkor rendszeresen hányok is. 

Ti hogy vagytok ezzel?

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Sziasztok.

Caroline4: sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy. Ne aggódj, tényleg már csak 2 hét..
Minden szempontból várjuk már a 2hetet, mondannyian.
Szóval kitartás! :-)

Szerintem érdemes megnézetni vagy legalábbis rákérdezni. Ha nem akarsz beutalóért szaladgálni és a rendelőbe hajnalok hajnalán sorba állni, akkor csináltasd meg vmelyik magán laborban, időpontot foglalva...Én a Mammutban lévő Centrumlab-ba voltam serologiai vizsgálatot csináltatni. Egy Ths-s eredmény nem kerül sokba.
Ezt találtam a világhálón, ami szerint a TSH-szint fontos a terhesség alatt is.

http://medicalonline.hu/haziorvostan/ci ... ttekintese

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 

 
 

@caroline4:
Szia! Én együttérzek veled,sajnos én is hányós vagyok. Ma töltöm a 11. hetet, most már azért enyhült a rosszullét, de még nem teljesen. Reggel és este rosszabb. Remélem, hogy el fog múlni teljesen...

Mostanában sokat fáj a fejem, főleg estefele. Az orvosnál 120 volt a vérnyomásom és azt mondta, hogy 120 felett magasnak számít és kezelni kell, úgyhogy figyeljem majd otthon is. Nektem nem szokott fájni a fejetek?

Azt olvastam és az orvos is ajánlotta, hogy érdemes már most kenegetni a pocakot akar krémmel vagy olajjal. Én eddig testápolóztam, de olvastam, hogy van kimondottan erre a célra olaj is. Hallottatok róla?

picibaba.hu vonalzó
csillag89
 
 


Tök érdekes, nekem 140-et mondott mindenki, hogy afölött van gond...

A rosszullétek nekem elmúltak, az esti fejfájás maradt, de kibírható...

Viszont volt egy kis ijedelem, vasárnap elkezdtem vérezni, úgyhogy rohantunk a kórházba, már elkönyveltem, hogy ennyi volt, ezt a babát is elveszítettük...
De nem! Kiderült, hogy tök jól van, abszolút tankönyvi méretei vannak, dobog a szíve, ficánkol... Csak a méhlepény alján van egy 3x8 mmes picike haematoma, az ürül. Úgyhogy most fekvés, kaptam progeszteront, meg rutascorbint, és azt mondta a doki, hogy ekkora babának már nem szabadna, hogy ártson egy pici vérömleny... Azért nem vagyok nyugodt...

Lilypie Pregnancy tickers
3nyulak
Székesfehérvár
 
 
 
 


Köszi a válaszokat. Másnak sem könnyebb úgy látom. 

Én csütörtökön megyek első vérvételre és ha minden igaz, akkor uh is lesz. 



A hajam világos szőkére volt festve és most a lenövésem (elég sötét barnás) olyan nagy, hogy nem halogatnám tovább a hajfestést. Szerintetek a 10. hétet betöltve egy ammóniamentest már bevállalhatok? nem szeretnék bajt.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Sziasztok! :) 

Köszönöm a válaszokat! :) Én is arra jutottam, hogy magánlaborban megcsináltatom, hiszen nem véletlenül kérte. 
Most vagyok 10+4 :), de eddig egyszer sem hánytam, remélem már nem is fogok! A többi tünetem megvolt. Kifejezetten erős fejfájás is köztük, ami mostanra elmúlt. Jelenleg a mellem fáj, de már sokkal jobb, a gyakori pisilés visszatért, puffadás, az étvágyam változik nagyon továbbra is! 


picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


Sziasztok!

Kérlek a hajfestésre válaszoljatok már lányok! köszike.


AMúgy ma voltam uh-on és mindent rendben találtak. Azt mondták, hogy 3,5 cm és jók a méretei. Ficánkolt is a drágaságom, és láttuk és  hallhattuk is a kis szíve dobogását. 

Nagyon boldogan jöttem ki az uh-ról. Hál'Istennek, minden rendben. Két hét múlva genetikai uh és kombinált teszt. 

10+1

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@caroline4:
Szia.

A helyedbe ma megkérdeztem volna a dokit, hogy mit gondol a hajfestésről, és ha igazán jó fodrászod van akkor ő is tud még tanácsot adni emellé...

Lányok,
Nektek is tünedeznek el a tünetek néha? Ez egyrészről öröm, egyrészről aggodalom. Mondjuk a hasi görcsölés/feszülésről lemondanék úgy a 37.hétig :-D

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Sziasztok!
Örömmel olvasom, hogy mindenki jól van. Én szinte teljesen tünetmentes vagyok, két hete volt pár napig gond az evéssel, mert semmit nem kívántam vagy ha valamit igen, azt azonnal, de ez is elmúlt. Persze gyakrabban járok pisilni, de tényleg másom nincs.
Eléggé kavar van a fejemben, mert amíg írjátok, hogy ilyen meg olyan szűrésre, vizsgálatra mentek, itt nálam sehol semmi, csak uh. Megkérdeztem, itt nincs védőnői szolgáltatás, senki nem nézi a kg-dat, senki nem méri a vérnyomást, ha gond van, szólsz a dokinak. Rendesen előnyben vagytok velem szemben, hogy otthon védőnő is van. Az orvosomban bízok, mert egyrészt családbarát, másrészt egy apartmanban lakunk, harmadrész az ő lakását béreljük és nem utolsó sorban a legjobb hírű a kórházban. Csakhát ugye itt a rendszer más.

Lényeg: ma voltam doktornál, minden rendben, kaptam uh képet is a picurkáról, 35,5 mm. A háziállatokról kérdeztem, nekem két hullámos papagájom van, nem örült neki, mindenesetre mit tehetek, vettem maszkot, a takarítást maszkban és kesztyben csinálom. Amúgy nem szelídek, tehát nem jönnek kézre meg ilyenek. Ami a nagyobb gond, hogy a soginőnek három macsekja van, amúgy ő állatorvos asszisztens, tehát a macskák kapják a vitaminokat meg mindent, de erre azt mondta az orvos, hogy a legjobb lenne ha nem mennék hozzájuk, mert az nem elég, hogy ne simogatom, ott van a levegőben. De hát ezt hogy tehetném meg, hogy nem megyek hozzájuk? Valakinek van macskája? Tényleg ekkora kockázati tényező a macsek vagy kicsit el van túlozva? Mellesleg olvastam feljebb azt a toxi nem tudom milyen vizsgálatot, a doki nem mondta, hogy kell, pedig ezért is hoztam fel neki a macskákat.
Kicsit zavarodott vagyok őszintén szólva.

picibaba.hu vonalzó
selvi
 
 


Nekem is kell majd hajat festeni. Én megvárom, hogy betöltsem a 12. hetet, és utána fogom ammóniamentessel. 
Nekem is csökkennek a tünetek, de az első trimeszter végéhez közeledve normális! :)




picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@selvi:
Szia.
Nincs eltúlozva a macskás téma. Azért érdemes megcsináltatni a vérvizsgálatot, hogy kiderüljön, hogy átestél e a fertőzésen és a szervezeted emlékszik rá vagy nem e egy zajló fertőzésről van szó. A várandosoknál az akutan zajló fertőzést kezelni kell, hiszen a babát károsíthatja. Ha nincs semmi védettséged, akkor érdemes időközönként megnézetni magad.
Pl. A tesztnél nézik az un. IgG- ami ha pozitív akkor egy korábbi fertőzést mutat amire emlékszik a szervezet. Nekem is pozitív lett, biztos gyerekkoromban körbenyalt a szomszéd cicája, de szigorúan a kutya után :-D ...no para ;-)
Az Igm -nél a pozitivitás már bajos, minden esetben...
A tuti itt a negatív eredmény.
Ha már serologia, akkor szokták ellenőrizni minimm a Rubeolát és a HBsAg-t. Mindkettő a babára nézve veszélyes.
Azért nem kell szkafanderben rokontlátogatni ;-) maximum megkéred őket hogy amig ottvagy ne legyen veld egy légtérben az idő nagy részében, és kerüld az almot. ;-)

Judit0702:
Jaj de jó ha neked is jönnek-mennek a tüneteid, és inkább mennek! :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Én is megcsináltatom végül a toxoplasmát, írtam a napokban, hogy kimaradt a TSH, úgyhogy azzal együtt! 
Köszi a Centrumlab tippet, kicsititi :) Szeretném hétfőn, csak nagyon fáj még a karom, ami meglep mert nem jellemző rám vérvétel után, főleg, hogy holnap lesz 1 hete! A másik karomat meg tartogatom a jövő pénteki kombinált tesztre! :D Valamit csak összehozok :D
Felhívtam a védőnőket is, de az enyémmel csak kedden tudok majd idopontot egyeztetni...Szerintetek az baj, ha a genetikaira nem lenne meg a kiskönyv? A nőgyógyász mondta, hogy vigyem....Folyton rugalmatlan emberekbe futok bele, pl. a házi orvos nem csinálta meg az EKG-t...pedig utólag is beírhatta volna.

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@judit0702:


neked már jövőhéten kombinált teszt?


Nekem is közeledik, két hét múlva veszik le a vért. 

Lányok! Lassan mindenkinél felmerül a kérdés, hogy a kombinált teszten kívül csináltassuk-e meg a nifty vagy prena tesztet is? Ti hogy vagytok ezzel a kérdéssel? Én nagyon gondolkodom benne, hogy megcsináltatom azt is de én azért mert 36 éves vagyok. 

A tegnapi uh- után azt mondták nekem az ambulancián, hogy most az 260.000 Ft, pedig a neten találtam a nifty oldalán, hogy 181.000 -ért megcsinálják. Csomó városban van már erre lehetőség. És már a 10. héttől leveszik a vért és még a baba nemét is megmondják ezzel a vizsgálattal. 

Ki az aki megcsináltatja?

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@caroline4:

Ma vagyok 11+1. (Mensi szerint). Egy hét múlva lesz a vizsgálat.Pont  2 hete voltam nőgyógyásznál, több, mint 9 hetesnek mondott, de az nem nagyon lehet, mert az utolsó mensi március 10. volt. (akkor voltam 9 hetes sztem).

Hallottam, olvastam a nifty, prena tesztekről. Amennyiben rendben lesz minden a kombinált vizsgálaton, én nem tervezem megcsináltatni.

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


Hali.

Igen, hamarosan itt az ideje a szűrésnek. Mi 7.-re kaptunk időpontot (31.-e lett volna eredetileg) Habár nem gondolom, hogy bevállalnám akár a nifty vagy prena teszteket. Túlságosan borsos az ára, és 33évesen szerintem elég lesz a kombináltat mecsináltatni. :-) Persze megértelek Caroline, hogy aggódsz. Valószínű én is elgondolkodnék ezeken 3 évvel később, ha az anyagi hátterünk meglenne hozzá.

Judit0702:
Nem tudom, hogy feltétlen kell -e pont a genetikára. A doki is csak annyit mondott, hogy mielőbb keressem a védőnőt meg... Valószínű azért kell mihamarabb, hogy tudjon pecsételni, hogy renszeresen jársz terhesgondozásra, de nem hinném, hogy baj lesz ha pont genetikra nem tudod vinni...

Ma utazunk anyuékhoz haza. :-)
Már alig várom. Remélem nem lesznek sokan a vonaton.
Szép hétvégét kívánok mindenkinek! :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


@caroline4: én is 36 éves vagyok és elsö baba. Leirnad, hogy milyen teszteket csinaltattal, csinaltatsz és amin gondokozol? Köszönöm

picibaba.hu vonalzó
selvi
 
 


@selvi:


szia! 

Hát ugye van a 12. héten egy vérvétel és egy uh, amit minden kismamának megcsinálnak. Ezen az uh-on jobban megnézgetik a babát, picit tovább szokott tartani mint egy átlagos korábban pár hetesen elvégzett uh. Mert most mérik majd azthiszem a combcsont hosszát is, a tarkóredőt, nézik az orrcsont kifejlődött-e és a végtagokat is jobban látják már, hogy mind megvan-e. Ezt genetikai uh-nak szokták nevezni. Itt már ha véletlenül Isten ne adja down-kórra utaló jelek lennének, azokat felfedezhetnék az fentebb említett mért adatokból. 

Amikor kiadják a beutalót a 12. heti vérvételre, akkor kértem , hogy a kombinált tesztet is csinálják meg. Ez egy 12.000 Ft-os többlet költséget jelent, nem muszáj kérni. Ez a teszt vérből és azt hiszem az ultrahang lelet eredményéből felállít egy arányszámot, és ha kisebb mint 1:250-hez akkor van esély a down-os babára. MInél nagyobb ez a szám, annál biztosabb, hogy nincs baj. Ezt megcsináltatja a legtöbb kismama. Aztán ha ennek jó az eredménye, és az uh-on is csak jót mondanak, akkor nem szükséges megcsináltatni az eggyel még komolyabb szűrést a Prenát, vagy a Nifty tesztet. 

Ezt a két utóbbi tesztet azoknak ajánlják, akik már 35 fölött vannak (a terhes ambulancián azt mondták ők csak 37 fölött szokták ajánlani). Azoknak, akiknél a családban már fordult elő down-os baba.... stb. 
Ez a teszt is csak egy vérvtel csupán, viszont nagyon drága. Most 181.000 Ft több rendelőben el lehet végeztetni a neten ha rákeresel. De van egy ingyenes lehetőség is. 

Ez az ingyenes lehetőség a magzatvízvétel, ami kockázattal jár, mert el lehet vetélni tőle. Bár nem gyakori, azért mégis szoktak tőle félni. Ezt szerintem 35 év fölött lehet kérni. Ilyenkor a hasfalon keresztül a méhbe vezetnek egy tűt és azon keresztül szívnak fel magzatvizet, amiből meg tudják mondani biztosan, hogy egészséges-e a baba vagy sem. 

Szóval aki aggódik, annak több lehetősége is van. Én legutóbb 32 évesen szültem, még kombinált teszt sem volt akkor. Csupán a genetikai uh- 12. héten és ha az jó volt, jó volt. Nem mentünk további vizsgálatért. Most viszont már tovább megyek, mert betöltöm a 37-et is mire szülni fogok. A kombinált tesztet biztos megcsináltatom, de az eredményektől függővé teszem, hogy belemegyek-e a prena vagy nifty tesztbe. Még gondolkodom ezen.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok!
Régen írtam, mert kicsit elvoltam... A tüneteim nekem is egyre csükkennek, habár eddig se volt szörnyű, csak esténként volt egy kis émelygés, meg napközben szédülés, álmosság. Mostanra már alig émelygek, de kitapasztaltam, mi esik jól olyankor ha mégis, így már egyáltalán nem vészes. Viszont az utóbbi napokban fejfájás kínoz, ez ellen mit lehet tenni??? 
Nagyon érdekes, hogy így visszaolvasva feledeztem, hogy többen is egyidős állapotosak vagyunk. Nekem december 14-én van a várható terminusom, és a hét vége felé már töltöm a 12. hetet 
Hétfőn megyek a genetikai uh-ra. Úgy döntöttem, ennek függvényében gondolkodom el a további vizsgálatokon. Néhány hete, amikor a legutóbbi uh-on voltunk, egy genetikussal is összefutottunk, akitől külön rákérdeztünk ezekre a lehetséges tesztekre. Ő egyértelműen magzatvízvétel párti, mert azt mondja, az ad 100%-os eredményt, a különböző vértesztek, mint a Nifty is az ő véleménye szerint, csak a kockázati tényezők mértékéről, vagy a hajlamosságról számolnak be és ikrek esetében nem tudnak külön-külön adatokkal szolgálni, mi meg ugyebár ikreket várunk. Mindenesetre ezzel teljesen elbizonytalanított bennünket, viszont amikor a magzatvízvélet kockázatairól kérdeztem, nem adott egyértelmű választ, csak annyit mondott, hogy manapság az orvostudomány már nagyon fejlett... Szóval mi még nem döntöttünk, viszont azt olvastam, hogy az ikrek esetében még nagyobb a vetélés kockázata a magzatvízvételt követően. Mellesleg a kombinált-tesztről is olyasmit mondott, hogy ikreknél nem mérvadó, de nem teljesen világos, hogy miért...? 

trish82
 
 


Sziasztok!
Én is már jó rég írtam, el voltam havazva...
Nekem itt No-ban egy vizsgàlatom lesz 11. Heten, utana a 16. Kornyeken azt hiszem... es a doktorno semmit sem mondott genetiaki vizsgalatokrol, csak annyit, hogy minden jol nez ki.. szerintem rakerdezek.
Akik 30 eves vagy az alatt vannak: ti is csinaltattok ilyen vizsgalatokat?
Koszi!
titimi
München
 
 


Sziasztok!

Szeretnék én is csatlakozni a csoporthoz. Igazából ki akartam várni a 12. hét végét, nehogy feleslegesen jelentkezzek be hozzátok, de ez a genetikai vizsgálat téma engem is érint, jó lenne megosztani a hallottakat. Azt hiszem, én vagyok a rangidős, 41 éves leszek, mire jönnek majd a picik. Van egy tíz éves kislányom, még neki sem árultuk el, hogy kistesói lesznek, amíg nem biztos minden. Olvastam, hogy pár kismamának van haematomája, sajnos nekem is van, de próbálok nem nagyon idegeskedni, bízom benne, hogy felszívódik.
A korom miatt el kell mennem genetikai tanácsadásra, ahol automatikusan fel fogják ajánlani a magzatvíz-vételt, ami nálam is dupla kockázattal jár. Én nem vállalom, ha nem muszáj, sok az a 3 százalék vetélési arány (a koraszülési pedig állítólag magasabb). Már kétszer volt, hogy 1 százalék esélyű nőgyógyászati dolog megtörtént velem. Három vérvétel végezhető el ikrek esetén is, a PrenaTest Optimum, a Tranquility és a Verifi. Nekem a legutóbbit ajánlotta a nőgyógyász, hamarosan kérek időpontot. Sokba kerül, de ha muszáj valamit, akkor inkább ezt. Nagyon reménykedek, hogy minden rendben lesz! (Ma vagyunk 10+5.)

twinner
Budapest
 
 


@twinner:


Szia! ez a verifi más mint a nifty? Milyen?

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@titimi:
Szia! Én 28 éves vagyok és én is megcsináltatom a genetikait. Pénteken megyek az ultrahangra, holnap leszek 12 hetes. Engem a nődoki és a védőnő is tájékoztatott, hogy milyen vizsgálatokra van lehetőség és ajánlották is, hogy ezt mindenkinek érdemes megcsináltatni. Szerintem kérdezz rá.

picibaba.hu vonalzó
csillag89
 
 


@caroline4: köszönöm a részletes választ, én is be fogom tölteni a 37-t mire erkezik a pici. Én hétfőn megyek újra, kíváncsi vagyok lesz e valami részletesebb vizsgálat. Amikor utoljara voltam, mondta, hogy más vitaminokat is fog felirni, nemcsak a folsavot és a mgot.mindenesetre feljegyzem a vizsgalatok neveit és rakerdezek, itt mi mennyi. Gondolom a vizsgalatok nevei minden országban ugyanaz az orvosi nyelv.

picibaba.hu vonalzó
selvi
 
 


@caroline4: köszönöm a részletes választ, én is be fogom tölteni a 37-t mire erkezik a pici. Én hétfőn megyek újra, kíváncsi vagyok lesz e valami részletesebb vizsgálat. Amikor utoljara voltam, mondta, hogy más vitaminokat is fog felirni, nemcsak a folsavot és a mgot.mindenesetre feljegyzem a vizsgalatok neveit és rakerdezek, itt mi mennyi. Gondolom a vizsgalatok nevei minden országban ugyanaz az orvosi nyelv.

picibaba.hu vonalzó
selvi
 
 


Sziasztok. Én 28 éves vagyok, első babámat várom. Minden rendben is volt de a 12 hetes genetikai vizsgálaton sajnos közepes rizikófaktorba tettek. Pontosabban 1:365 az esélyem a Down kórra. Az UH minden rendben volt, látszik az orrcsont és a nyaki redő is jó az orvosom mégis további vizsgálatokat kért. A lehetőségeim nagyjából a TB által támogatott magzatvíz mintavétel vagy méhlepény mintavétel illetve a TB által nem támogatott vérből történő vizsgálat. Mivel abszolót nem támogatom az invazív módszereket így elmentem tegnap a vérvételre. Elvileg 4-6 nap és már biztosat fogunk tudni. Valakinek esetleg tapasztalat ezzel kapcsolatban? Köszi
renit
 
 


@renit:


szia, mi még legtöbben előtte állunk a 12 hetes genetikai uh-nak. De jól tetted, hogy a vérvételt megcsináltattad, hátha ott már jobban megnyugtatnak. Ha mégsem, még mindig lehet tovább menni. Ne aggódj! Nem lesz semmi baj. De tényleg jobb elővigyázatosnak lenni, jól utána járni a dolgoknak, hogy jó döntést tudj hozni. 

Én jövőhéten megyek csütörtökön uh-ra. Izgulok :)

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@renit:
Szia.

Egyet értek Caroine4 hozzászólásával!

Jó hogy van ez a szűrés, de sokszor csak plussz teher és aggodalom.
Ne aggódj minden rendben lesz! ;-)
Abszolut megértelek, hogy tartasz a túl invasiv beavatkozásoktól!
Szintén kezdek izgulni, a jövőhét szerda miatt, de sokat gondolok a picurra, és mindig elgondolom hogy ott ficánkol egészségesen boldogan a pocimban, és semmi baj nem lehet, és ezt viszont látom majd az Uh felvételen. Eddig ez bejött :-)

Nagyon gondolkozom azon hogy auguszustól ujra dolgozzak ha tudok, szeptember végéig. Az nagyjából 20-30.hétig. Sok tényezőtől függ ez a terv persze. Mennék már júliusban is, de pont költözünk, felújítunk, és jó ha tudok ott koordinálni hétközben egy-két dolgot.

Caroline4; hogy vagy a kellemetlen tünetekkel?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Sziasztok! 

Én holnap megyek a védőnőhöz. Péntek délután pedig a kombinált vizsgálatra....utóbbi miatt már eléggé izgulok!

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@caroline4: "@twinner:Szia! ez a verifi más mint a nifty? Milyen?"


A nőgyógyászom azt mondta, ez szerinte a legpontosabb és legmegbízhatóbb. Itt van az összehasonlítás (valószínűleg a két másik említett teszttel). Szerintem mindegyik jó, bár az amniocentézis a biztos, csak az a veszélyes is.    http://www.verifi-teszt.hu/miben-mas/

twinner
Budapest
 
 


@renit:


Megkérdezhetem, milyen vérvételre mentél? Szerintem bíztató, hogy az ultrahangon minden rendben volt. 

twinner
Budapest
 
 


Jó reggelt mindenkinek! :-)

Az lenne a kérdésem, hogy használ -e valaki közületek Utrogestan hüvelykapszulát? Ha igen, kinek meddig kell, és mit mondott a dokija ezzel kapcsolatban (első sorban az abbahagyással kapcsolatosan)?

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Hali.

Nemrég értem haza a védőnőtől. Hihetetlenül aranyos , segítőkész, és megértő volt. :-)
Megcsinálta a kiskönyvet, örült a leleteimnek.

@Judit0702: neked milyen a védőnőd? ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


@kicsititi:

Reggel 9-re mentem és 10-ig ott voltam, de hamar eltelt az idő. Nekem teljesen pozitív az eddigi benyomásom. 
Azt mondta, hogy havonta fogunk találkozni. De legközelebb pontosan 2 hét múlva eljön hozzánk is. Kiskönyv nekem is kész. :) Nem mondtam neki, hogy valószínűleg aug végéig lakunk Pesten. Kb. Utolsó trimeszterre új nőgyógyász, védőnő...ennek azért annyira nem örülök. A vérképemet én is megmutattam. Az ellenanyagszűrés eredménye megjött, viszont a hepatitis, szifilisz nem. Jövő héten utazunk haza (akkor megyek ismét házi orvoshoz kiskönyvvel). 
A holnapi kombinált vizsgálat miatt egyre jobban izgulok.....:S

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@judit0702:

Biztos minden rendben lesz! :-)
Majd mesélsz! Gondolok Rád holnap! ;-) :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Aranyos vagy kicsititi! :) 4-re kell menni. Lehet, csak péntek késő este vagy  szombat reggel mindenképpen írok!

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@kicsititi:


Én is használok a kezdetektől 3x2 Utrogestant. A 12. hét végéig kell szedni - így javasolta az orvos, aki beültette őket. A mostani orvos (akihez járok) azt mondta, csökkentsem a végén az adagot, hogy ne egyik napról a másikra hagyjam abba. Gondoltam, holnap ég 3x2-t fogok, az utolsó doboznál kezdem majd a csökkentést (bár akkor belenyúlik a 13. hétbe, de nem gondolom, hogy baj lenne). Neked mit mondtak? Mi ma vagyunk 11+1.
twinner
Budapest
 
 


@judit0702:


Biztos minden rendben lesz! Azért drukkolok! :)
twinner
Budapest
 
 


@twinner:


én is tegnap voltam 11+1. Te is dec. 22-re vagy kiírva? De izgi! 

nekem még mindig van hányingerem, remélem jövőhéten ez már elmúlik. Nagyon várom.

Lilypie Pregnancy tickers
caroline4
 
 
 
 
 


@twinner:
Szia.
Nekem a 10.héten az Uh után annyit mondott, hogy innentől ne használjam, mert a méhlepény termel elegendő hormont , és az hogy az anya mit rak ehhez az nem számít igazán. Látta az ijedségem, és felírt még 2 dobozzal, hogy "megnyugtasson" :roll:
Én is úgy tudom hogy fokozatosa kell leállni a 12.hét körül.
Ma pontosan 12.hétbe léptem, 2x2 volt az adagom, tegnap már levettem 3x1 -re holnap már csak 2x1 lesz és hétfőn abbahagyom. Maradni fog még, és szerdáig (akkor megyek a genetikára) kiderül, hogy mit reagál a picur és én is erre.
Mondjuk nem bánnám, ha nem kellene használni, mert tud ám kényelmetlen pillanatokat okozni.
:oops:

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


(na, hamarabb küldte,minthogy befejeztem volna...)
Szóval nem hiszem, hogy baj, ha 13.hetre fogy el. Hallottam olyat már, hogy 15.hétig használta vki, mert fejletlen volt a méhlepénye...
Csupán azért érdeklődtem, hogy halljam/olvassam, hogy kinek mit mondott az orvosa első sorban az abbahagyásával kapcsolatosan. Köszi a megerősítést! :-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


Sziasztok!


Az Uh alapján minden rendben van! :)A vérvétel eredménye kedd estig lesz meg. A doktornő nem akart tippelni, de én erőltettem és azt mondta:80%, hogy kislány.  62,2 mm! 
Mérete alapján 12+4 hetesek vagyunk! Az érzés leírhatatlan! 


picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@judit0702:
De jóóó! :-)
Szuper jó hír! Nagyon örülök!
:-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


@judit0702:
Szia! Örülök, hogy minden oké! Mi is tegnap voltunk uh-on és szerencsére minden rendben, minden eredmény jó lett. :)
Mi ma vagyunk 12+4 hetesek, 61 mm az ülőmagassága. És nálunk kisfiú lesz :)

picibaba.hu vonalzó
csillag89
 
 


Ha regisztráltok ezen az oldalon, akkor kaptok egy Várandós Bőröndöt,
http://www.babadirect.hu/pocak/ amit át tudtok venni több üzletben is, én ma voltam érte a DM-ben. Van benne pl. pelenka, ránctalanító kecsketej krém, dm- es ingyen cumi kupon, Sudocrem, szappan, baba fogkrém, papírzsebkendő, anyatej tároló tasak, kalcium por, lelet tároló dosszié, babavárásos könyv, újság...stb. Ezek mind mintatermékek, de tök jó dolgok. :)
A másik pedig, ha letöltitek az Édes kisbabám alkalmazást, ott kérhettek kódot és az Alma gyógyszertárakban át lehet venni a Babacsomagot :)

picibaba.hu vonalzó
csillag89
 
 


Köszönöm lányok! :)

Csillag89 :)

Örülök, hogy nálatok is minden okés! :) A vérkèp ereménye mikor lesz meg nektek? Egyébként mensi szerint tegnap voltam 12 hetes. Neked egyezik az ülőmagasság és a mensi szerinti kor?

picibaba.hu vonalzó
judit0702
 
 


@caroline4:


Igen, a naptár szerint dec. 22. a nagy nap, nem tudom, kihúzzuk-e addig. Jó lenne karácsonyra itthon lenni, főleg a kislányom miatt.
Szerencsére nekem nem volt különösebb rosszullétem, csak émelygés. 10 éve is szerencsés voltam, akkor is jól átvészeltem az első trimesztert.
twinner
Budapest
 
 


@kicsititi:


Én pedig úgy fogom csökkenteni az Utrogestant (saját terv), hogy kétnaponta eggyel kevesebbet teszek fel. Igaz, így 5 nap helyett tízig tart a doboz, de fokozatosan fogom elhagyni. Sajnos nekem nem volt 10. heti ultrahang, így nem tudom, működik-e rendesen a méhlepényem, és hogy egyáltalán hogy csatlakoznak rá a picik (és nagyon remélem, hogy maradt a többes szám). A kellemetlen mellékhatást ismerem, párszor frászt is kaptam az elején, nem fog hiányozni, ha megszűnik. :)

twinner
Budapest
 
 


@judit0702:


Gratulálok, de jó!!!
twinner
Budapest
 
 


@csillag89:


Gratulálok! De jó lehet megkönnyebbülni! Nekem még ki kell bírnom jövő hét végéig. Szerdán kórházi uh, csütörtökön genetikai vérvétel (Verifi) az uh eredményével, pénteken pedig még biztos ami biztos, az Istenhegyin is megnézetem (uh). Utána merek majd csak igazán örülni és elújságolni a jó hírt.
twinner
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: