Új privát üzeneted érkezett!

Kinga, Téged csak most látlak: nagyon remélem, hogy a pici baba Veletek marad! Párod mit szólt?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Kinga, Téged csak most látlak: nagyon remélem, hogy a pici baba Veletek marad! Párod mit szólt?

KépKép

KépKép

Kép
panndi
 
 


Krampampuli :D semmiiii! :P

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Evicat üdv itt :)

Krampa drukk, hogy ne legyen semmi gond, és elmúljon minél előbb a vérezgetés, meg a görcsölegtés.

Era hát, ez tényleg sok mindennek hangzott, csak bababarátnak nem :( Gratula a szívhanghoz :)

Liliom: sikerült beszélni anyósékkal a hétvégén?

Én a szombatot átfeküdtem annyira rosszul voltam, mára már kicsit jobb, de továbbra is fekve érzem magam a legjobban, a kicsivel is úgy játszom, hogy elheverek náluk a földön. Remélem lassan múlnak a rosszullétek, nagyon elegem van már belőlük.

Többiek?


Kép

Kép

Kép

Kép
zsirafcapa
 
 
 
 
 
 


Üdv csajok! Kicsit zűrös napjaink voltak, anyósék megejtették az évente egyszeri látogatást (itt is laknak 4 napig), lementünk velük meg anyámékkal a telekre (8 ember 50 m^2 en), Szaffi megint lázas volt a hétvégén, az idő meg vacak. De kezdem megszokni az émelygést 8) Holnap lesz 1 éves Mesó, tehát holnaptól már két kislányom lesz, és nem lesz kisbabám :( Ma még jól megpuszilgattam Babucikám, mert hirtelen felnő itt nekem :D Ő meg olyan fuldoklósan köhög már megint, ahogy szakad fel a cucc a kis tüdejében :cry:.Bár engem jobban zavar, mint őt :roll:.


Era Ez a szülés tényleg szörnyen hangzik. Félmillából nem jönne ki a hazaút is? Én rettegnék itthon szülni, főleg, mivel Mesónál nem vált le a lepény és szülés után meg kellett műteni. Szóval én átéltem, hogy jó az a műtő a szülőszoba mellett. Ez egyébként „nem sürgősségi” beavatkozás, így tartott vagy 15 percig míg a döntéstől az altatásig eljutottam. Ez ott nagyon gyorsnak tűnt.


Liliom Bizti vagyok, hogy veletek marad a babó :wink:. Ha bárányt ad, jászlat is ad hozzá…


Krampampuli Nem hangzik jól ez a pihenésre ítéltetés :( Én kivitelezhetetlennek érzem, pedig a hétvégén folyton feszült a hasam :roll:.


Zsirafcápa Emlékszem, az utsó hónapban Mesónál már szobanövényként működtem Szaffi mellett, de elég jól elfogadta. Sokat olvastunk, megtanult kocka-kirakózni és remekül odahozott nekem bármit, amit kértem :D Éljen a cuki kis szívhang 8)


Pandi Már reménykedtem, hogy sikerül egy hónapban szülnünk végre :D Gondoltam rád a napokban, hogy majd hívlak technikai tanácsokért. Pl. Hogy lehet megszervezni a nagy oviból hazajövetelét a 2 hónapos és a 2 évessel együtt (10 buszmegálló vagy autóval 8 perc, de csak 1 autónk van). Nagyszülők csak elméletben léteznek (szülés alatt vigyáznak a nagyokra, hétköznapokon nem számolhatunk velük).


Evicat Gratulálok és kitartást! Mit jelent, hogy kétszarvú a méhed?


Megyek alszok végre!


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Most látom Zsiráfcápa, hogy elvileg egyidős terhesek vagyunk, és mindketten az Istvánban szülünk? Még találkozhatunk is :D

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Hát beszéltem velük  és ahogy gondoltuk nagyon nem örülnek neki. Főleg a mama azt mondta szó szerint, hogy szó sem lehet róla!... Ha más ember lennék meg többet takarítanák meg mindig minden tip top lenne akkor talán, de így... meg hova is akrnánk rakini... Költözenek ki ők miatunk a saját lakásukból stb... Szóval gondolhatjátok...
Tegnap még azért is lecsesztek, hogy elmentem vérvételre és ekg-ra, mert hogy biztos meg akarom tartani a babát és azért mentem... Aztán mondtam nekik, hogy ezeket így is úgy is meg kell csináltani... Kiborítanak, de már évek óta nem érdekel miket mondanak! Egyik fülemen be másikon ki... Ők meg morogjanak magukban tovább...
De nem tudják elvenni a kedvem tőle miért akarnám megölni a gyerekem? Nekik ez természetes velejárója az életnek már a párom nővérének is miatuk kellet 1000 éve elvetetnie az ikreit... Ha párom kicsit jobban keresne el tudnánk végre húzni tőlük nem lenne gond mert tudom, hogy meg tudnánk oldani, ha akrnánk!

Panndi - Párom annyira nem borult ki mint legutóbb ő is inkább megtartaná most. Hátha ő már lány, hisz tudod nagy álmunk volt mindig 1 kislány... Igaz kb 5 évmúlva szeretük volna amikor már nagyobbak a fiúk és talán addigra külön is tudtunk volna költözni...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


Liliommanó, neked kell odaállnod a védőnő elé a döntéssel, nem anyósodéknak. A te lelkednek kell feldolgoznia, nem anyósodnak. Tarts ki amellett, amit érzel!

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok Csajszik!

Visszatértem, nálunk is nagy volt a nyüzsi mostanában.Ide-oda rohangálás stb... Ma voltam a terheléses cukorvizsgálaton. Szörnyű volt, de viszonylag gyorsan túl lettem rajta. Mind két kezemen két szép lila folt:)
Holnapra lesz meg az eredmény, elvileg majd diétával probálkozunk először. Aztán ha az sem megy akkor nem akarok belegondolni....

Meglátogattam ma a védőnőnket is. Megkaptam a kiskönyvemet, egy csomó mindent mesélt.Szimpi csajszi, két hét múlva meg is látogat bennünket:)

Nálam az émelygés elmúlt.:) a husit még mindig nem igazán kívánom. A fáradtság még mindig nem múlt el. Kedves páromra szívinfarktust hoztam. Elaludtam a kanapén és nem tudott felébreszteni, már nézte hogy lélegzek e...:D rázogatott, szólitgatott, de úgy kiütöttem magam h nem vettem észre

Kinga: Kitartást a családodhoz.Remélem rendeződnek a dolgok, és a nagyszülők is megbékélnek a helyzettel.

Réka: Boldog szülinapot Mesónak:)

Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Wááááá, elszállt amit írtam! Na, akkor restart:

Réka: Boldog szülinapot és jobbulást Mesónak!
Pihenésre nem tudod kihasználni azt az 1000 embert (50nm-en), akiket körül kell ugrálj?
Egyébként júniustól újra lesz kisbabádKacsintás

Kinga: A párod nem tud anyósodékkal külön beszélni? (gondolom nem...) Nincs lehetőség esetleg vmi önkormányzati tulajdonú lakásba elköltözni? Akár az agglomerációban...
Amit anyósodék a fejedhez vágtak - takarítás etc - ha ez változik, akkor sem állnának pozitívabban hozzátok? Eléggé rájuk vagytok utalva...
Nem vagy könnyű helyzetben, de kitartás!

Barbi: Eh részvétem a szlötyi és a kék foltok miatt. Reméljük, h a diétával megúszod a dolgot.

Ma még nem hánytam, jeeee!! bár csak egy fél doboz joghurt ment le és egy kis zöldséges bulgur. Az én gyerekem is vega leszVigyor

Valaki rugdosson el tanulni, pls, csak aludnék és aludnék...Határozatlan


Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Sziasztok!

Eddig én se hallottam méh fejlődési rendellenességekről, különösen arról nem, hogy kétszarvú méh...
Ahhoz képest, hogy 1-szer már felvágták a hasamat endometriózis miatt, és laparoszkópos műtétem is volt, csak most derül ki... :(
Szóval, amit én láttam, hogy a méhem 2 részre "oszlik", mindekét részben van egy "üreg", és mindkettőt a megvastagodott nyálkahártya veszi körül, de a bal oldali üres, a jobb oldaliban van a pici :) Remélem megcsinálja magának a helyet ;) Nagyon bízunk benne!
Már régóta várunk Rá :)
Mindenkinek kitartást!

evicat
Zalaegerszeg
 
 


Sziasztok!

Úgy döntöttem megcsinálom a vonalzót, mert mostmár olyan kicsi az esélye, hogy nem marad meg a babóm, hogy így jobban érzem magam.
Párom beszélt velük anyukája azt mondta, hogy ő inkább elköltözik ha megtartjuk...
Most már azon tanakodunk, hogy az én szüleimhez költözünk, igaz velük nem túl jó a viszonyunk... (Évente 1-2x talákozunk...)
Önkormányzati lakást nem kaphatunk, mert nem vagyunk házasok és újpesten csak házasoknak adnak... Meg nagyon el vagyunk adósodva és nem tudnánk megélni... A párom fizetése  és a csp teljesen elmegy hitelekre meg rezsibe beszálni... az én gyes-em meg éppen csak elég a havi kiadásainkra (pelenka, törlőkendő, ovi, bölcsi stb...) Még az a jó, hogy legalább az étkezésük ingyenes a kevés jővedelmünk miat... Majd csak áprilitól lesz könnyebb, mert akkor már csak a hitekártyánk marad és a többi hitel megszünik.

Most sietek, de mostmár reagálok majd az írásaitokra is...

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 


evicat: Semmi gond nem  lesz. Ránéztem fórumokon, akinek időben észrevették arra jobban figyeltek és sokan a 36-38. hétig tudták hordani a terhességet. (

Kinga: most nagyon geci leszek, de vhol megértem anyósodékat is. Ha én azt látnám, h a fiam eladósodik, erőn felül gyerekeket vállal és csak csúszik lefelé és én sem tudom már ennél jobban támogatni, valszeg én sem repdesnék az örömtől. Sőt, hálás lehetsz és örülhetsz a szerencsédnek, h el tudnak tartani még +5 főt magukon kívül. Mondom ezt úgy, h pszichológusként CSÁO-ban és anyaotthonokban dolgoztam, tehát eléggé látom, h hová lehet lecsúszni és egyértelmű, hogy nem azért papolnak nektek, mert utálnak titeket (én ha utálok vkit és felnőtt ember, akkor megkérném, h tessék magát eltartani. Főleg, ha elég felnőtt ahhoz, h saját családot alapítson.) Lehet, hogy a hormongőztől ezt most nem látod. Nálam sem véletlenül lesz 13 év a gyerekek között...
Egyébként ha önkormányzati lakáshoz tudnátok jutni egy házassággal, akkor miért nem léptek? Úgysem azonnal nyertek pályázaton, ráadásul csak bizonyos időközönként írják ki őket, addigra talán a hitelek nagy része is kifut.

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Csajok, baromi fáradt vagyok :/ Keresnem kell valami segítséget, mert ez így nem fog menni :roll:. Csak bárhogy számolok, egyszerűen nem találom, a nap melyik szakáról mondanék le: reggel ne én fésüljem a lányokat? Ne én vigyem bölcsibe a nagyot, amikor annyira igényli? Ne hintáztassam utána Mesót? Ne játsszak vele itthon? Ne menjek Szaffiért, amikor úgy vár és a nyakamba ugrik? Ne sétáljunk, amikor imádja a „pikniket” a közért előtt? Valahogy semmiről se akarok lemondani :roll:.


Védőnői hivatalra megint kicsit mérges vagyok :evil:. Van egy édes védőnénim, Emi, aki májusban szült, tehát átkerültem vki máshoz. Már találkoztunk 2x Mesó miatt, úgyhogy nem idegen. Erre írt a múlt héten egy hivatalos levelet, hogy ha nem viszem el Mesót 1 éves kontrollra, akkor feljelent a gyermekvédelmnél :evil:. Nov 7-én adta fel, Mesó nov 12-én volt ugye 1 éves :evil:. Nem felhívott, hogy menjek már be, bizti elfelejtettem, nem, rögtön írt :evil:. Amúgy azért nem mentem, mert meg akarom várni a jövő heti uh-t a kiskönyv miatt is. Tegnap azért elértem, persze neki se sürgős, 2 hét múlvára adott időpontot (oké, péntekenként fogad, akkor meg én egyetemen vagyok egész nap, tehát keresni kellett, mikor jó). Az egészben a legszebb, hogy a posta rossz címre vitte ki a levelet, a 13-as ház helyett a 3-ba dobták be (ugyanaz a vezetéknév). Tök véletlenül Szaffi bölcsis csoporttársához, aki felismerte az Emese Jázmin nevet és elhozta a bölcsibe.


Barbi Irigylem az émelygés-mentességet! Én is, én is énis!!! Meg az alvást is! ÉN IS! :D Lelkes a védőnéni, hogy máris kijön :).


Krampampuli 1000 ember pihenés-gátló tényező volt, jobban ráérek, ha egyedül vagyok a csajokkal :roll:. Valamit rosszul kommunikálunk a rokonokkal, itt mindenki csak elméletben segít, a gyakorlat hibázzik :lol: (oké, egy szavam sincs, anyámék pénteken fél napig vigyáznak Mesóra, amíg én egyetemen vagyok és apa még nem ér haza). Próbáld meg a bulgurt tejszínes-gyömbéres mártással, a gyömbér amúgy is jó émelygésre! (nagy bulgur rajongó vagyok :)). Eheti felfedezésem: az Almdudler qrva jó hányinger ellen!!! A környéken sajna csak fél literes kiszerelésben kapható, de esküszöm kiteszem facebookra, ha megy vki az osztrákokhoz hozzon nekem két kartonnal :D


Baromi kemény lehet szociális szférában dolgozni, minden tiszteletem!


Evicat Fú, erről már hallottam, csak nem tudtam, hogy így hívják. Egy lombikos ismerősnek volt hasonló, neki már két gyereke van azóta :). De igaz, hogy nagyon szorosan vizsgálták mind2 terhességét, folyton járt vele a dokikhoz :(


Lilimanó Nem ér meg egy esküvőt az önkormányzati lakás reménye? Én nagy esküvő-ellenes vagyok amúgy :D a férjem is. Aztán a lombik előtt megnéztük a jogi hátteret, és basszus minden egyszerűbb, ha ott a papír. 5en voltunk a „lagzin” :D nem bántuk meg :), egy fillérbe nem került (na jó, elvittük a tanúkat étterembe, de étkezési utalvánnyal fizettünk). Azóta se hiányzik az esküvő. Nagycsaládi eseménynek úgyis ott vannak a keresztelők.


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Liliommanó, sajnálom, de Újpest azért elég korrekt kerület, miért nem házasodtok össze?jó, tudom a csp összege rögtön kevesebb lesz, de akkor is, adnak lakást. Nem érné meg?

Én 2 hete beteg. a második antibiotikum kúrám következik.
tök irigylek mindenkit, nálunk volt 6 hetesen uhu, aztán már csak 12 hetesen. tünet nincs. a nagytesó nem tudja, munkahely igen, muszáj volt szólni, hogy védett legyek, két hét táppénzt indok nélkül nem lehet...
a cukrom megint elszállt, szóval diéta, legalább megint fogyok :) annó tíz kilót fogytam, most minusz kettőnél tartok.  remélem, nem kell inzulin, annó hét éve sem kellett

Rekuja, szép sztori :(

7+3
annaivker
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Réka: utólag is Boldog Születésnapot Mesónak!
Látom nem unatkoztál a hétvégén. :) Anyósodék ilyen messze laknak, hogy csak egy évben egyszer jönnek?
Jaja, simán találkozhatunk majd a kórházban :D
Védőnő nem semmi! Nálunk Zalán 13 hónaposan volt 1 éves státuszon, és senki nem piszkált miatta.

Barbi lehet tudni a cukor eredményt?

Krampa: éljen az első hányásmentes nap, remélhetőleg a sorozat folytatódik :)

Evicat: remélhetőleg a pici megcsinálja majd magának a helyet, amennyire én olvastam, minden esélye meg van arra, hogy időben szülessen, ha odafigyelnek rátok.

Lilom: ha áprilistól már kevesebb a törleszteni valótok, nem akartok még is elgondolkozni a házasságon, hátha kapnátok önkormányzati lakást? Maga az esküvő tényleg nem drága. Nem tudom egyébként, hogy mit csinálnék a helyedben, bevallom őszintén, én sem tudom elképzelni, hogy abortuszra menjek (nincs bajom azzal, aki megteszi, magamról nem tudom elképzelni), de gy azért anyósod szempontjait is értem, ha félig meddig ők tartanak el titeket.

Anna drukk a mielőbbi gyógyuláshoz, meg  ahhoz is, hogy a cuukrod ne szálljon el, és ne legyen szükség inzulinra.

Manocsek nem ma volt kontroll uh-n?

Én 3. napja napközben egész jól vagyok, az este még pocsék, de mintha az is javulna egy kicsit. Remélem most nem leszek a 14. hétig rosszul, mint a kisebbik fiammal.


Kép

Kép

Kép

Kép
zsirafcapa
 
 
 
 
 
 


Annaivker Részvétem a betegség miatt :( Utálom az antibiotikumot :evil:. Háziorvosom mindenre felírja, én meg sose szedem be 8). Érdekes, amióta 10 éve így döntöttem, ugyanolyan sebességgel gyógyulok ki a betegségekből :roll:. Mesó születésekor kaptam, át is ment a picibe :evil:. Szegénykém két hétig fosott tőle, véresre kiütötte a kicsi popsiját :cry:. Sztem most se úszom meg, a szteroidok miatt tuti lesz vmi fertőzésem, amire a szüléskor adnak antibiotikum szurit :evil:.


Én mondjuk irigylem a fogyást, a diétát + szurikat viszont nem :roll:. És diéta nélkül tartok –2 kg-nál 8) Bár úgy hiszem, lesz ez még +15 is :evil:


Zsiracápa Köszi a jókívánságot Mesó nevében is (épp ébredezik a drága, várok, hogy felébressze a nővérét is :D). Anyósék Marosvásárhelyen laknak, nyuggerek és van pénzük, jöhetnének sűrűbben is, de így alakult. Most tényleg jó fejek voltak az unokákkal, amúgy elég parasztok bírnak lenni, képtelenek másokhoz alkalmazkodni, és igen kínos helyzetbe hoztak már párszor emaitt :evil:. Úgyhogy nem hiányoznak :). Tartson ki a napközbeni jólét estére is! :)


Na, tényleg felkelt, indul a műszak, apának ma hosszú napja van, fél7re ér csak haza (a fél6 helyett…). Reggel fél7kor indul el… hát csoda, hogy hosszú a nap?! :roll:


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Réka:Minden elismerésem, h eddig is bírtad a 2 gyereket egyedül. Addig egyébként sztem fölösleges azon agyalnod, h miről mondasz le a gyerekek körül, amíg nincs meg a segítőd. Neki úgyis lesz egy időbeosztása és majd kölcsönösen alkalmazkodtok egymáshoz. Kivéve, ha nem specifikusan bölcsiből begyűjtésre kell vki.
Amellett a tested is jelezni fog, h mi az, amit még lehet csinálj és mi az, amiben segítségre szorulsz.

A védőnőd valóban túlbuzogta a szituációt, de én nem tulajdonítanék neki nagy jelentőséget. Mikor még Budafokon laktam az ottani védőnő nem töltötte ki rendesen az oltási könyvet. 5 évvel később szólt az itteni, h be kellene íratni a 6 éves oltást. 2 napig intéztem.

Hogyan csinálod a tejszínes-gyömbéres mártást? Tejszínben főzöd a bulgurt v csak simán belekevered? ...bár jelenleg az étkezés gondolatától is rosszul vagyok. Most mértem magam, 4 kilót fogytam az elmúlt 2 hétben.

A szoc.szférát most egy kicsit pihentetem, mert kissé burn outos lettem. Jelenleg nemzetközi kapcsolatokkal foglalkozom egy génmegőrzési központban.

Anna: mire szedsz AB-t? Torok?
Ilyenkor csak és kizárólag előírt kaját ehetsz? Mennyi mogzásteret kap a kívánósságod?

Zsiri:áh, mihelyst elküldtem a hsz-t rágyógyult a fejem a WC-re. Örülök, h jobban vagy.

Ki mit csinál hétvégén?

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Sziasztok!

Húú, kicsit elmaradtam még a fórum olvasásával is...
most úgyis pihennem kell :-(, úgyhogy pótolok :-)

Szóval, nem egyszerű hetem volt :-(
szerdától vasárnapig konkrétan nem volt hangom :-( igaz nem fájt semmim, de csak suttogni tudtam.
majd kedtől újra beindult a torokfájás... talán már enyhül. Az öblögetést, a mézet, teát, fokhagymát, homeót továbbra is gyúrom, de már attól is rosszul vagyok, ha bármelyik szóba jön.
Tegnap viszont megvolt a várva várt UH, igaz most is csak hüvelyivel, de már látszott a kis kincsünk (6 hetes 4,5mm) Nagyon boldogan jöttünk el... erre este barnázni kezdtem egy kicsit, majd ma reggel vérzés is volt! Páromnak épp külföldi kollégái vannak itt (1000 megbeszélés, meg pörgés), de mit tudott csinálni, ott hagyott csapot-papot, s rohantunk a kórházba. Próbálunk megnyugodni, mert van életjelenség!!! De azért kaptam gyógyszert, meg a tegnapi vérvételemen a vasam sajnos már most nagyon alacsony, úgyhogy holnaptól azt is el kell kezdjem szedni! Amilyen álomvárandósság volt a kisfiammal, ez a kis borsószem már most "bepótol" mindent, s folyamatosan ijesztget! :-( :-)
Hát röviden ennyi rólunk! Drukkoljatok nagyon!!!!!

Liliommanó bízom benne, h megtaláljátok a megfelelő megoldást, s biztos vagyok benne, h jó helyre fog érkezni a legkisebb!!!! Különben a mi esküvőnk is 10 fős volt :-) szerintem is vágjatok bele, ha ezzel nagy eséllyel lehet lakásotok!

Zsiráfcápa köszi az érdeklődést, remélem már tényleg csökken a roszulléteid száma és menniysége, s talán nem is tart majd addig, mint a kisebbik fiaddal :-)
Nagyon mókás, hogy elvileg enniyre egyidősek a pocaklakóitok Rékával, bár azt nem értem, hogy a hátralévő napok száma Nálad miért több 1-el?

Réka hát nem egyszerű a családdal! Nevettem, hogy házasság ellenes vagy :-)
Te ezen a védőnős sztorin viszont kiakadtam! Hogy képzeli? Azt mondjuk megérteném, hogy keres-keres, jelzi, hogy kéne menni, de Te nem reagálsz, s akkor a hivatalos levél megírását választja, de így?!?!? Döbbenet!
Mesódnak utólag is boldog szülinapot!!!

Evicat Én sem hallottam még ilyenről, de jó volt olvasni, hogy más akár 2 babát is kihordott már hasonló méhhel, úgyhogy drukkolok, biztos rendben lesztek Ti is! :-)

Anna húú, ez az antibiotukum kúra brtulálul hangzik. Mire szeded?
Munkahely különben hogy fogadta a hírt?
És Te szived szerint mennél még UH-ra a 12. hét előtt? Én a Máv-ba járok, ott simán lehet többször is menni, csak az UH-osokkal kell időpontot egyeztetni.

Krampampuli hányás, rosszullét nég mindig nagyon gyakori Nálad?
Különben mit tanulsz?
Hétvégére még nincs terv, esetleg vki megy a Baba-mama expo-ra? 3 éve voltunk, s ott tudtuk meg, hogy kisfiúnk lesz, mert az ottani akciós 4D-s ultrahangon látszódott először! (23. héten)

Barbi tök jó, hogy már túl vagy a rosszulléteken! :-) Tényleg, Te is az Ányos utcához tartozol védőnőileg? (Ha igen, akkor ki a védőnőd?-ha szabad kérdeznem)
Irigyellek, ha jól tudom, Te vagy már legközelebb a 12. héthez! :-)

nina, mylife, viki Veletek miújság?

További problémamentes babavárást mindenkinek!
kicsimanocsek
Bp.
 
 


Manó, hú, azért örülök, hogy minden oké!Mit kaptál?utrót? Rekuja, honnan gondolod, hogy feljön 15?Lehet, hogy nem :) hátha :) Krampampuli (minden alkalommal amikor olvaslak, nyelvemen van az "ízed", kedvencem ), melyik genetikai kp-ban? nekem torokgyuszi ami ráment a fülemre, a múltkori antibigyó meg azért volt, mert a pisiben baci volt. munkahely, hogy fogadta volna, marhára örültek, engem meg marhára nem érdekelt :) az egyik főnök jó fej volt (neki van gyereke), másiknak nincs...szóval kb lehet sejteni, melyik pasi főnököm mit szólt diéta, megvan, mikor mit, de mivel reggel a 30 g ch-ra felment 9-re a cukrom, levittem 15 g ch-ra a reggelit, többi marad, lb 120 g ch, amivel kb 10-12 kg-t lehet fogyni terhesen. és gyógyszert szedek ezen kívül. alapvetően inzulinrezisztenciám van és pcos és pajzsmirigyes vagyok, erre is szedek gyógyszert. annyi gyógyszert szedek, mint öregapám

és persze rakosgatom az utrot is.

és nem vagyok kívános, ebben mázlim van és volt, mint ahogy tünetem sincs se most se akkor. mennem kell jövő héten egy uhura, mert a genetikai kp, ahova menni akarok nem fogadta el a 6 hetes uhut, mivel nem hallottunk még szívhangot, kér egy újat, hogy be tudja lőni, mikor kell mennem genetikára.
annaivker
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Negativ lett a cukortesztem:) a 120 perces eredményem 5,6 lett. Máskor az éhgyomri szokott 6,5 - 7 lenni. De ez azt jelenti hogy majd a 2o. héten mehetek megint. De most legalább megnyugodtam:)

Bizony, jövőhéten lesz a 12.hetem, szerdán megyünk majd a genetikai ultrahangra. Lehet róla dvd-t kérni:)
Több babások, nektek volt 4D-s ultrahangotok? hanyadik héten érdemes csináltatni?

Már én is túl vagyok a főnök beavatásán. Sajnos nem én voltam akitől megtudta, de még igy is jó fej volt (4 gyerekes apuka) :) Nem is nagyon tudtam volna titkolni. Már akkora pocim van, valamelyik nap majd töltök fel képet. A vércukor mérésen volt egy csajszi, akinek akkora pocija volt mint nekem, de kiderült hogy ő februárra van kiirva. Nem mertem megmondani h én csak júniusra:)

Manocsek: Mi az Óbuda utcai rendelőhöz tartozunk. Meggyes Mariann a védőnőnk. Eléggé nagy terület tartozik hozzá, főleg panelok. A mi házunkba is felsorolt egy csomó gyereket, nem is tudtam h ennyi kicsi van a házba.

Jobbulást lányok! Vigyázzatok magatokra és a babókra!




Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Réka kitartás, ismerem ezt a hosszú nap érzést. Nálunk legalább oviba el tudja vinni a férjem a gyerekeket (mivel a melóhelye melletti oviba járnak), De elindulnak reggel 7-1/4 8 körül, és esete 3/4 7 körül ér általában haza.

Krampa drukkolok, hogy minél előbb odébb álljanak tőled a rókák.

Manocsek: nagyon drukkolok Neked és a babónak, hogy minden rendben legyen! Nem tudom miért eltérő Rékával a hátra lévő napjaink száma, már én is néztem.

Hétvége: vasárnap kisállat kiállitás lesz, szombaton itthon vagyunk.

Barbi örülök, hogy jó lett a cukoreredményed. Tényleg, Neked már jövő héten 12. hét. Bő egy hónap múlva már mindenki túl lesz a genetikai uh-n :)
Mi voltunk 4D-s UH-n, mind a hárommal kétszer. Egyszer a 16. héten, egyszer meg a 28-34. hét között. A 34. hét már általában nagyon késő, de nekünk mázlink volt, mert nem volt nagyon lent még a lányzó feje.

Kép

Kép

Kép

Kép
zsirafcapa
 
 
 
 
 
 


Sziasztok kismamák! :)


Kedden voltam UH-n és immár a 8. hetet tapossuk a kis babócámmal akinek az ülőmagassága immár 1.6 cm. :) Hallottuk a párommal a szívhangot is, és mit mondjak... hihetetlen még mindig. A páromnak nincs nap, hogy ne mondjam: Én még mindig nem hiszem el, hogy babánk lesz! :)


Apuka fiúcskát akar, anyuka lánykát! :) De mégis titkon mindkettőnknek az a lényeg, hogy egészséges legyen! Az UH szerint június 22-én jön napvilágra,  de a doki június 27-ét tippel. Nekem mindegy, csak itt lenne már a kezemben :)


Remélem, hogy ti is jól vagytok, és hogy nől a pocak, és nől a babóca mindenkinél :)


 


UI: A pocakom rohamosan nől, és még csak 2 hónapos terhes vagyok. Mindenki szerint sok víz rakodik rám... De szerintem meg nem tesz jót az a sok evés. Igaz a baromfihústól a gyomrom felfordul, de a túrós csuszától meg hanyatt vágom magam :P

mylife88
 
 


bbarbika nekem december 12-én kell mennem genetikára, és ha minden igaz akkor megyek betegszabira... vagyis remélem, hogy az orvos kiíír, mert ez a sok éjszakázás, és 12 órázás kezd egy kicsit sok lenni.


annaivker neked is sok sikert kívánok a genetikához. Majd meséld, el hogy sikerült. Épp kíváncsi vagyok, mivel én nagyon parázok tőle. Remélem, hogy mindent rendben talál.


kicsimanocsek tessék sokat pihenni, pihenni, pihenni és nem idegeskedni. A kis babócának kell a nyugalom, hogy fejlődni tudjon. :) Jó egészséget kívánok nektek!


liliommanó  nehéz eset a tiéd. A mai világban nagyon megkell gondolni, hogy teljes mértékben felelősséget tud-e vállalni a szülő a gyerekért. Mi mindketten dolgozunk a párommal. Albérletben lakunk, és attól függetlenül nagyon nehéz nekünk, hogy nem mondhatni hogy rosszul keresünk. Itt Szerbiában ( mivel mi itt élünk) iszonyat nehéz az élet. Sokat dolgozol, kevés pénzért. Mi ilyen téren szerencsések vagyunk, mert rettentő sokat dolgozunk, de kűzdünk a túlélésért. Amikor először feljött témába a baba, azt tárgyaltuk meg, hogy miből is szeretnénk mi felnevelni?!... 


Én ezzel nem akarlak elkeseríteni, csak azt szeretném mondani, hogy nem lehet mindent arra hagyni, hogy: majd megoldódik. Majd lesz valahonnan pelenkára, törlőkendőre stb... Mindig előre kell lenni +1 lépéssel az élettől :)


4 gyereket nehéz felnevelni úgy, hogy ne szenvedjenek hiányt. Én szurkolok nektek, és abban egyáltalán anyósnak nem adok igazat, hogy beleszól abba, hogy mit tegyetek. Azt ne engesd! Ti döntsétek el. De csak okosan...


 


 

mylife88
 
 


Mano: Sztem nem lesz semmi baj. Beteg is vagy, immunrsz-ed is padlón, várható volt, h vmi előjön a babával. Amellett kicsi gyereked van, szaladgálni kell, emelgetni kell... Kaptál gyógyszert, pihizel (remélem, h van segítséged), minden menni fog a maga útján.
Én azzal nyugtatom magam, h minden tőlem telhetőt megteszek - igazából tesz az egész család; rengeteget segítenek - ha ezek után beüt vmi, akkor az genetikai-fejlődési rendellenesség lesz és inkább most, mint később. Régen indukálni kellett 22 hetesen egy vetélést, ha lehet válogatni, inkább kisterhesen derüljön ki a gubanc.
Ahogy írtad a babával minden rendben van, te pedig...hát...szarul vagy, de nem életveszélyben. Előbb-utóbb meggyógyulsz.Kacsintás

Anna: Állatokkal foglalkozik a központ és Pest megyében van. Nagy intézemény, arborétum is tartozik hozzá és őshonos bemutató udvar (nagyobb, mint a Margitszigeti Állatkert).
Nekem nagymamám gyulladt fülre mindig kövirózsát cseppentett a hallójáratomba. Ezt terhesen nem lehet?
Remélem a vizeleted legközelebbre rendben lesz.

Barbi: Örülök a jó teszteredményednek. Nem izgulsz a genetikai UH miatt? Hová mentek?
Pont tegnap kértem időpontot kombináltra Hajdú drnőhöz.

Zsiri: Érdemes volt a 16. héten 4D-t csináltatni? Felismerhetőek akkor már a vonásai vagy csak más élmény?

Mylife: szólj apának, hha fiú lesz, akkor gyúrtok mihamarabb egy kislányra. Kacsintás
Az én babám is 1.6 volt legutóbb. 8+0-t mondott a gép rá.

Nekem hétvégére maradt a fetrengés. Tegnap nem hánytam és meg bírtam enni 2 egész kiflit felvágottal és vajkrémmel, kaliforniai paprikával. Egy gasztronómiai orgazmus volt a sok heti turmix-puding-hideg gyümölcsleves után. Ma már törölközésnél láttam nem barna váladékot is, szépen lassan javulgatok.
Így belegondolva: Mylife-on kívül van még vki, akinek problémamentes a terhessége?

A munkahelyemen nekem is tudja mindhárom felettesem. Kénytelen voltam elmondani a közvetlennek, mert egy olyan rendezvényről kellett bemenni az ügyeletre, ahol én voltam a házigazda és meg kellett mondja a többieknek, h miért tűntem el. Nagyon kedvesek voltak, jól fogadták a hírt.





Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Mylife örülök, hogy veletek is minden rendben. Az éjszakázás nagyon fárasztó lehet, én alig várom esténként, hogy beájuljak az ágyba.

Krampa: én azért szeretem a 16. hetes 4D-s, mert akkor még egyben látszik az egész baba, ahol mi voltunk mind a 3-mal, ott pont elfértek a jó nagy TV-n.
Mit veszünk problémamentes terhességnek? Én csak rosszul vagyok, de vérzés, barnázás nem volt szerencsére :)
Örülök, hogy Nálad is javul ezek szerint a helyzet barnázgatás téren.
Evést ne is mondd a héten kétszer is megtörtént, hogy éhes lettem, és azért ettem, ilyen hetek óta nem volt :D
Mára viszont megint visszaköltözött hozzám egy falkányi róka, itt ülnek körülöttem fenyegetően.

Kép

Kép

Kép

Kép
zsirafcapa
 
 
 
 
 
 


Az én terhességem nem problémás. Nálam ez a markonyi gyógyszer a normális :lol:. Viccet félretéve, tényleg megszokható így harmadikra. Oké, az elsőben, mikor végig pihentem és nem volt mellette egy-két kismanó, akkor gond se volt (csak a marék gyógyszer). Én sex után barnázgattam egyszer :roll:. Pénteken kihagytam egy órát az egyetemen, aztán magyarázkodhattam a tanárnőnek :roll: (16an vagyunk egy csoportban, gyakorlat volt és a cuccom bent maradt a teremben). De megtudtam, hogy a kedvemért kiírnak majd május végére is államvizsga időpontot. Hát qrva jó, reméltem, eltolom fél évvel, de ezekután mondjam a prof. asszonynak, hogy bmeg semmi kedvem nem lesz 37 hetes terhesen államvizsgázni neked?! :evil:


Nálunk elég sok 4d uh volt, mert a doki csak átkapcsolta a gépet, és úgy is megnézte a babát mindig. Kaptunk mindig dvd-t is. Szaffinál még mindet átformáztam és megosztottam a nagyszülőknél, Mesónál már apa se nézte meg őket :roll:. Most sztem nem lesz 4d, mind2 gyerek tök egyforma volt a sárga képeken (a fotók kint vannak a konyhafalon) pedig születéskor totál máshogy mutattak, mivel az egyik hosszú, vékony a másik meg duci pufóka lett. Ez pedig csak az utsó hetekben alakul ki.


Én tartom a –2 kg-t, de már kerek, előreugró pocim van, mint minden terhességemnél. Gatyát már váltottam (nem terhes, csak amit Mesó születése után hordtam 6 kg-val nehezebben).


zsirácápa Róka engem is kerülget, de szerencsére sose ér ide :D Mondjuk néztek a lánykák, mikor végre mind2t felöltöztettem, majd ahelyett, hogy elindultunk volna a bölcsibe, anya szuszogott a nyitott konyhaablaknál :roll:.


Krampampuli Gasztronomiai orgazmus kifejezésen hosszan vihogtam itt, mint egy tinilány :D Kiejező, tényleg :). Én csütörtök este 8kor rántott húst sütöttem, mert AZONNAL KELLETT ennem! Védőnővel igazad van, csak felhúztam magam elsőre. Aztán persze nem mondtam neki, meg nem is fogom, mert annyit nem ér a dolog. Tejszínes-gyömbéres mártás, hát olyan tejszínes mártás, amibe gyömbért teszek :D. Vmi pulykamelldarabkák hagymán lepirítva, friss vagy szárított vargánya (egy kisebb vagy fél marék szárított) felöntve tejszínnel, bele gyömbér, ha van friss, azzal jobb. Nem szokott lenni :). Bulgurral tálalva. Idén nem csináltam, mert nem gombásztunk annyit.


Mylife Épp írni akartam, hogy terhesen a munkatörvénykönyv szerint védett vagy, és nem tehetnek éjszaka műszakba, 8 óránál hosszabba és nem túlóráztathatnak. No de fogalmam sincs a Szerb munkatörvénykönyvről :). Lehet, ott is van erről szó :roll:. Fiú/lányról eszembe jutott egy barátnőm mondása, sztem nagyon igaz. Mikor megtudták, hogy elsőszülöttjük fiú lesz, madarat lehetett fogatni velük, ujjongtag, hogy de jó, elmentek megünnepelni stb. Majd megállapították, hogy ha a doki azt mondja, hogy lány, pont ugyanígy tesznek :D. Nem az okozott örömöt, hogy fiú, hanem hogy kézzelfoghatóbb lett a „gyerek”, könnyebb volt elképzelni, beszélni róla és hozzá. Én is így vagyok vele, alig várom, hogy tudjam, kuki vagy punci van-e bent. Pedig tök mindegy 8) (mondjuk abban van vmi morbid, hogy egy pasi 9 hónapot a testemben tölt :roll:)


Nekem is letagadhatatlan pocakom van. A kabát vagy a hosszú sál még szerintem beválik, de lehet, hogy csak szerintem.


Barbi Hurrá negatív cukortesz 8) 20. hét körül amúgy is küldenének. 4d-s uh-t akkor csinálj, amikor már nagyon vágysz rá :D Nekem 12. héten is volt, sztem tök ugyanannyi látszik, mint a huszon-sokadikon. Sárga kelttészta-pacákból kirakott „akár gyerek is lehet” képek. De a nagyszülők mindig találgattak, kire hasonlít az ábra :D


Anna Köszi a súlyoptimizmust, legalább te, ha én már nem is 8). Pisiben baci vacak dolog :evil: és tök nehezen kiírtható :evil:, kitartást! Éljen az utró! :D Jaj de utálom, Jaj de jó, hogy most csak napi 2-t írt fel a doki, nem 6ot 8)


Manó Drukkok mennek! Mesó is ezt csinálta, egyszerűen kiharcolta, hogy másodikként is vele foglalkozzon anya, amíg bent van :roll:. Nekem akkor nagyon „jól jött” az az ijesztgetés a 9. héten, hogy elveszthetem, mert jobban figyeltem rá – én is, meg a családom is. Most már senki se veszi komolyan ugyanazt :roll:. Szegény Hármaskám :roll:. Szóval nyugi, második gyerek, túlélő típus – kénytelen.


Mindenkinek problémamentes hetet!


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok Lányok :) Kicsit elvesztem ,bocsi :( 1,5 hete voltam dokinál már volt szivhang és szépen nől a picurka :) Most vagyok 8 hetes. Néha szurkál a  hasam lent a szeméremdombomnál..az mért lehet? magnéziumot szedek rá,dokim szerint a baba miatt van,mert nyulnak az izmok. olyan soká lesz még a  12hetes UH :( addig megkattanok.. már várom hogy tudjam minden rendben.
nina05
Kecskemét
 
 


Kedves nina05!


 


Ne izgulj az alhasi fájdalmak miatt, mert nekem néha annyira szurkál, hogy majd elordítom magam.


Én szedem az Elevitet, de a dokim a magnéziumot megse említette. Habár ebben az Elevitben benne van minden.


Én is 8 hetes vagyok, meg 4 napos... és nekem is lassan telnek a napok. Én is már alig várom, hogy a 12.hétben legyek, és tudjam, hogy minden rendben van, és hogy átesek azon a fránya genetikán, és vércukormérésen... Aztán jön mégcsak a neheze :D


Elvégre a pocak nől, az étvágy ugyanúgy vele, és kezdődnek az a fránya: "Úristen, semmi sem jön rám" napok...

mylife88
 
 


Kedves mylife88!

Elevitet szedek én is,heti 2szem..de naponta eszek foltsavat. Magne B6 vettem a patikába,nekem ezt javasolta a dokim. Szerencsés vagyok,mert nagyon normális dokim van :) Akkor majdnem együtt szülünk ha te is 8hetes vagy :) Gratulálok! :) Ruhakérdés sajnos ismerős...kabátott vennem kell az már biztos,mert a tavalyi olyan Céééppp rajtam hogy csak na :D mellbe és hasba szűk már most :( Második babával  elvileg ilyenkor hamarább nől a pocak.
nina05
Kecskemét
 
 


Nina Hasszurka normális, de kellemetlen. MagneB6 elvileg segít rajta, gyakorlatilag… háááát :D.
Nekem az izmok nem rendeződnek át a pocinövés miatt. Nekem úgy maradtak még az előző terhesség óta :roll:. Mintha a szervezetemnek az lenne a „normális” állapot, hogy terhes vagyok :roll:. Elég idétlen :roll:. Viszont bűnöztem, tegnap ettem tatár beefsteak-et, ma meg camambert. Elegem van, hogy a legjobb kajákról le vagyok tiltva :evil: :evil: :evil:.


Holnap megyünk este dokihoz, veszettül izgulok, hogy milyen lett a 3 héttel ezelőtti TSH eredményem :roll:. Ma meg kértem vérvételre időpontot itt a Csepeli rendelőben, jövő szerdára adtak :shock:. Még jó, hogy nem sürgősségi :roll:.


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


tényleg, miért ilyen nagy a poci???a nagyobbnál nem volt ilyen az elején, jó az hét éve volt, nem minden rémlik, de ilyen tuti nem volt, mintha hat hós lennék...nem értem...

Rekuja, te is tsh?én is. most 0,4 lett, nem is értem, miért ment le ennyire, eddig magas volt, nem is merem reggel a jódom bevenni. Utro nekem is 2*1 de ez a rakosgatás a halálom... bevenni könnyebb volt a duphastont 7 éve.

de jó, többetek 10 hetes meg több...kicsit irigy

magneb6-ot akkor szedek, ha már nagyon keményedik, néha-néha be-bekapok egyet, de nem jellemző.

a poci fájás normális, a szalagok húzódnak.

8+2
annaivker
Budapest IV. kerület
 
 


Pocak: nekem még nem lenne látványos, de a terhesnadrágaimon kívül mást nem viselek el magamon, bármi csak egy kicsit is szorítja a hasamat rögtön hányingerem van. Legfeljebb még a férjem melegítőnadrágját, de abban azért utcára nem megyek.

Nina: örülök, hogy minden rendben. Én is nagyon várom már a 12 hetes UH-t, azután szoktam igazán megnyugodni. Hasszurkálás nálam is előfrodul néha, nekem azt mondta a dokim, hogy nyúlnak a méhtartó szalagok.

Réka remélem rendben lesz minden a TSH eredményeddel. Kaja kérdéssel egyet értek, én múltkor madártejet ettem, nem ment le más. Karácsonykor meg tuti lesz egy kis görög saláta.

Az első viszonylag nyugisabb napom volt ma, végre tudtam itthon tenni-venni, nem kellett állandóan ledőlnöm a folyamatos öklendezés miatt. Jó lenne, ha így maradna.


Kép

Kép

Kép

Kép
zsirafcapa
 
 
 
 
 
 


Sziasztok lányok

Uhhh nem csak nekem van pm gondom.... Én az endokrinologusomnak köszönhetem a babámat :)  2 éve nagyon akartunk babát, de nekem a menszeszem is volt hogy fél évig nem is volt Erre Szeptember elején elmentem az én csodadokimhoz és kaptam gyógyszert Letrox 75 szedek..és rá 3-4 hétre kismama lettem ti hogy jártok nézetni a tsh? havonta? nekem is kéne már mert kb 1hója volt nézve és akkor jó volt az értékem. De a házi dokimtól kérek beutalót mert nem akarok a másikhoz mindig magánba menni, mert az nagyon sok lenne.




Egy kicsit intim kérdés   másnál is van hogy nemkivánja a szeretkezést? én egyszerüen rosszul vagyok maga gondolatól is, szegény férjem Nem tudom mi lehet velem.. a hormonok? pl imádom ha simogat,este szokta a hátam és tegnap pl olyan rossz volt mintha drotkefével csinálná..kellemetlen volt Nagyon sajnálom mert ő igyekszik és nagyon aranyos gyengéd..de most egyszerüen nem és nem.  Valaki van/volt igy?
nina05
Kecskemét
 
 


Szeritetek mikor érdemes 4D Uh menni? 13 hetesen szeretnénk majd, hogy hátha kiderül hogy fiú vagy lány



nina05
Kecskemét
 
 


Nina, 13 hetesen korai, nem fog látszódni, kivéve ha 100% fiú, biztosan 16 hetesen fognak mit mondani, egyébként sok helyen a 12 hetes genetika 4d-s is egyben. dr.Naszódy vagy ki a dokid?
Én akkor nézetek tsh, ft3 és ft4, ha mondja, most pl hét hetesre mondta.
Szex,ki-mi. Elsőnél nem mertük, akkor veszélyeztetett voltam, csak a 28. héten mertük, most nincs semmi probléma, csak konkrétan betegek vagyunk, amiatt nem, egyébként nem lenne akadálya.

voltam uhun, pár nappal "öregebb". 19,5 mm nagyon cuki, hiába a második, megható volt be is jelentkeztem genetikára, mert ahhoz kellett a pontos crl.

8+3
annaivker
Budapest IV. kerület
 
 


@annaivker:


annaivker, igen ő a dokim a babagyáros doki nagyon birom,laza doki magyon Dec.5én megyek majd hozzá akkor majd ő modja hogy mikor menjek vérvételre.
nina05
Kecskemét
 
 


igen?ez a neve?babagyáros doki? ő az egyetlen értelmes ott szerintem, effektive őt nem ismerem, mert addigra feljöttem Pestre, egyébként mással már összehozott a sors Kecsón a belgyogyón, de jobb nem beszélni róla
annaivker
Budapest IV. kerület
 
 


Dr Naszódy Péter a babagyáros  igy hivják sokan és tényleg az Én nem nagyon ismerek itt dokikat,de vele szerencsés vagyok,meg a nőgyógyászt is jól választóttam úgy érzem..Dr Csuka... nekem nagyon szimpi. Jó lenne ha az új szülészet is már megnyilna nyáron



nina05
Kecskemét
 
 


Nálunk a lányomnak van veleszületett pajzsmirigy alulműködése. 9 napos volt, amikor telefonáltak, hogy a PKU-s vérvétel egyik tesztje rossz eredményt adott. Másnap be kellett vinni a gyerekklinikára, megint vettek tőle vért, de a tünetei alapján rögtön fel is írták neki a gyógyszert, azóta is szednie kell. Eleinte 6 hetente kellett kontrollra vinni, most már csak 1/4 évente kb.

Kép

Kép

Kép

Kép
zsirafcapa
 
 
 
 
 
 


Hűű, de lemaradtam! (Valaki segítsen, nem bírom leszedni a félkövért...Határozatlan)
Réka: okés-okés, nem problémás a terhesség, hanem kalandos! Király
Én szex mellett nem barnáztam, hanem véreztem. Azért vettem tesztet, mert gyanús lett... Mivel közvetlenül előtte megvolt, 2 napig túrtam a netet fals-pozitív tesztek után. Úgy mentem be a dokihoz, h rákos vagyok...
Elvileg én most államvizsgáznék januárban, de eltoltam fél évet. Még a szakdolit sem tudtam megírni.
De nagyon büszke vagyok magamra, mert tegnap kipréseltem magamból egy terepnaplót.
Egyébként nem biztos, h rossz lesz neked 37 hetesen vizsgázni, lehet, h elnézőbbek lesznek. Várj, most gondolkozom, h így én is júniusban megyek, elvileg 14-én. 22. a terminusom... Hátöööö
(A párom is matek tanár volt, 8 osztályosban tanított 8 évig.)

Ez a tejszínes-vargányás cucc jól hangzik... Na, majd ha nem leszek muszáj-vega...!

Mi volt a dokinál tegnap?

Mylife: miben más ott a terhesgondozási protokoll, mint Mo-n? Nekem az Elevit mellé is adott a doki anno MagneB6-ot. Ha esetleg itt-ott húzódik, sztem simán dobhatsz be párat. Egyébként nekem az igazi a Magnézium 250 mg-os pezsgőtabletta lenne, de hányok tőle.

Nina: a pajzsmirigy probléma okoz vmi egyéb gondot is vagy csak figyelni kell?
Szex?  Most h kezdek jobban lenni, már hiányozgat, de inkább az érzelmi része. Egyelőre mi le vagyunk róla tiltva. Elvileg a 2. trimeszter szexuálisan sokkal aktívabb lesz, ráadásul jobb is lesz, mert érzékenyebbek vagyunk a terhesség miatt. Lehet majd pajzánkodniKacsintás

Zsiri: sajnálom, h beteg a kislányod. Mikor még Budafokon laktam volt egy anyuka, akinek a fiánál volt ez a probléma, azt mondta, h annyival jár, h alacsonyabb lesz a gyerek. Remélem, h ennyivel megússzátok ti is.  (Azt tudod, h egy csomó kedvezményt igénybe tudtok venni? Bár ez mellékes kérdés.)

Anna: Tök jó, h láttad a babát! Én dokit cseréltem és csak ő látja a monitort, én nem...Határozatlan
A pocakom nekem is nő, állítólag a második babánál emlékszik a szervezet és egyből bevágják a hasizmok magukat a megfelelő pozícióba.

Már nem hányok, csak néha-néha émelygek. "Mellesleg" amúgy sem álltam rosszul, mostanra "húb.meg'-ekké nőtték ki magukat. Határozottan tetszikVigyor - csak ne lenne a fogyástól full beesve az arcom. Eléggé lepukkantnak érzem magam...

Pénteken megyek vissza kontrollra, remélem, h minden okés lesz. Húznék vissza dolgozni. Egyrészt karácsony előtt nem a legjobb dolog betegállományban lenni, másrészt túl sok időm van gondolkozni és guglizni, ez pedig kifejezetten káros. Ruha ügyileg is szarul állok, egy db csípőlegingsem van, ami nem nyomja  a pocakomat. Babonából még nem merek kismama nacit venni, de erre is péntek lesz a határidő. Már a H&M honlapján ki is néztem pár cuccot.

Era, Liliom, veletek mizujs?

Jövő hét vasárnap lesz advent első vasárnapja. Ti készítetek koszorút vagy veszitek?




Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Nekem a TSH-m Szaffi után romlott el. Se az inszemek alatt, se az első három lombiknál nem volt vele gond. Valahogy az első (első végigvitt) terhesség betett a szervezetemnek. Utána újra átnézte a dokim az összes vérvételemet, de mindenhol rendben volt. Most 3.23 volt a gyógyszer előtt, ami nem vészes, de az ideális azért 2.5 alatt lenne, úgyhogy szedem tovább a bogyókat. Nekem 3 hete nézték, jövő héten megyek vérvételre, akkor nézik megint.


Tegnap a dokinál „minden rendben, szedje tovább az összes gyógyszert” diagnózist kaptunk 8). Hármaska utolérte a korát, 10 hét 4 naposnak mérte a doki 8) Kis cukim nagyon mocorgott <3. Estére megint belázasodtam (hétfő este is) éjfél volt már, mire sikerült letornászni :evil: úgyhogy ma apa szabit vett ki. Holnap nemtom mi lesz, mert apa este 7ig van. Megpróbálom rávenni, hogy reggel később menjen és vigye el Szaffit fél8kor ő bölcsibe, délutánra meg beizzítom a nagyszülőket valahogy :(. Annyira jó lenne kikerülni ebből az élő inkubátor állapotból és végre hasznosan részt venni a gyerekeim életében!!! :evil:. Találtam bébiszittert, a szomszéd utcában lakik, szimpi 49 éves özvegyasszony egy egyetemista fiúval meg egy már felnőtt lánnyal, aki Rómában él. Tegnap sétáltunk vele meg a gyerekekkel, Szaffi mondta, hogy legközelebb is sétáljunk az Ági nénivel :). Nagyon jó lenne, ha beválna. Jövő szerdán jön Mesóra vigyáz, amíg vérvételre megyek. Heti 2-3 teljes nap ráér, olyan a munkája, hogy vagy H-SZ-CS-SZ vagy K-P-V dolgozik. Nagyon optimista vagyok ám, a csajok meg úgyis könnyen alkalmazkodnak.


Még nem adventezünk, Szaffinak ez még nagyon hosszú idő. Majd Mikulásra készülünk előre (rajzolok nagy lapra mikulást és ragasztgatunk a puttonyába csokipapírokat), és karácsonyra is (nagy karácsonyfát rajzolok, arra ragasztunk színes díszeket). Vettem marcipánt, abból gyurmázhat ajándékokat a rokonoknak, bár fogok venni még pár csomaggal, mert imádja, és félek, hogy készítés közben megeszi. Mióta gyerekek vannak, nem gyertyázunk, Szaffi ha lángot lát, elfújja, Mesó meg belenyúl :)


Krampampuli Fogalmam sincs, hogy lehet kikapcsolni a vastag betűt :lol:. Én word-ben rok, így [ zárójelek köz b-vel vastagítok. Párod végül hová ment tovább a tanári pályáról? Én is 8 évet tanítottam, de remélem, vissza mehetek majd (ha az anyagiak is úgy hozzák). Addig beszéltem a gyömbéres bulgurról, hogy megcsináltam vargánya nélkül, így is jó lett 8). Hagymát nem tettem bele, mert Hármaska nem kívánta :lol:. Viszont volt friss gyömbér a spaarban, kb. egy hüvelykujjnyit karikáztam bele. Szar fás gyömbér :evil: de az íze kifőtt :). Te milyen egyetemet végzel most?


Zsiráf Hú, ez nekem horror, hogy felhívnak a 9 napos baba miatt, hogy pajzsmirigyes :( Úgy általában horror, hogy a gyerekem lehet nem egészséges is :(. Pedig a nővéremnek vannak veleszületett problémái, és hát jól együtt lehet élni vele, de akkor is, ő a nővérem, miatta aggódjon az anyám :D. Madártejet se lenne szabad enni? Nem mintha gyakran ennék :). Anyám a kórházba hoz mindig szülés után, meg rántott húst, szerinte az nagyon fontos, én meg nem tiltakozom :).


Nina Én tegnap kérdeztem a dokit, mert barátnőmnek 10 hetesen betippeltek egy fiút. Hát azt mondta, az kuruzslás :lol:. De 12 hetesen néha már látni, hogy fiú, de ha nem látni, attól még nem bizti, hogy lány :roll:. Olyantájt alakulnak ki a nemi szervek, ha lóg valami, az egyértelmű, ha nem, akkor vagy lány, vagy pár nappal-héttel később fejlődik csak ki, az se baj. A 18 hetesen már tuti (már ha szétnyitja a lábát ugye). Szaffi csak egy aprót villantott hosszas lökdösés után (mármint a doki lökdöste a pocakomat :roll:). Szex kívánása változó, nálam igen intenzív, sőt… veszettül perverzeket bírok álmodni :lol:. Magas az alhasi vérbőség erre mindenki máshogy reagál. Általában a középidőben rendeződik, a végén meg hiába kívánja az ember lánya, már lusta „rámozdulni” a dologra :lol:.


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Krampa én sem tudom, hogy lehet leszedni a félkövért. Meg szabad kérdezni miért vagy muszáj vega? A hányás/émelygés miatt? Drukk, hogy mindent rendben találjanak pénteken!

Szex: na ez tegnap kimaradt. Nekem még nem hiányzik, estére hulla fáradt vagyok. Remélem második trimeszterre rendeződik a dolog, jó lenne visszakapni a libidómat :)

Advent: most vettünk új alapot az adventi koszorúhoz, mert a tavalyi már nagyon kezdett szétesni. Mi itthon fogjuk készíteni.

Réka: mástól is hallottam már, hogy a várandósság után lett rossz a TSH-ja. Úgy tudom a madártejet a tojás miatt nem javasolják, mivel nincs rendesen "megfőzve"

Barbi mikor mész/mentél a héten UH-ra? Remélem minden rendben :)

Én jövő hét szombaton megyek 12. hetes UH-ra, néha rámjön a félsz, bízom benne, hogy minden rendben lesz a bébivel :)


Kép

Kép

Kép

Kép
zsirafcapa
 
 
 
 
 
 


Réka: (eltűnt a félkövérem, cool) A Nénit nem tudjátok izzítani, amíg beteg vagy? Legalább látod, h hogyan viszonyulnak a gyerekekkel egymáshoz, az összeszokási időszakban pedig általában úgy is ott van a szülő.

Ez a rajzolós dolog jó ötlet. A fiam már kamasz, de még mindig betolja a marcipángyurma felétNevetés. A Sugár Szamosban szokott lenni mikuláskor marcipángyurmázás. Veszel egy cs. gyurmát és 2 néni segít a gyerekeknek figurákat készíteni. Volt így egy kutyánk és egy pingvinünk (elég hamar elfogyottVigyor). Szaffi már csiga-bigázni tudna, Mesó pedig eszikNevetés.

A párom MS mérnök lett. Besokallt a kevés fizetéstől, rájött, h mégsem fogja megváltani a világot és akkortájt jött be a diáknak mindent lehet attitűd. Sztem szimplán kiégett.

Én a DE-n tanulok szoc. munkát. Eléggé belém égett a szoc. szféra...Nevetés

Zsiráfcápa: elég prózai az ok, hányingerem van a hústól. Érdekes, h a párizsitól nincs. Lehet, h abban nincs hús?
Meglepett
Koszorúhoz én is gondolkodtam új alapon, a Butlersben láttam vesszőt, de lehet, hogy macerás lenne feldíszíteni.  Patrik szokta ragasztgatni, szurkálni, lehet, h neki ez így még inkább kínlódás lenne. De fura, jövő ilyenkor már két gyerekem lesz...

A madártejről én sem hallottam. Pont a  kedvenceimet nem ehetem, mert vagy tilos, vagy visszajön.

Felhívtam tegnap a védőnőt, h mennék be tanácsadásra. Szegény, elég nehezen értette meg, h attól, h a gyerek Pestre jár suliba (30 perc busszal + 10 p. séta), mi még itt lakunk. Sztem közelebb van a 70-hez, mint a 60-hoz, még anyámat is ő gondozta velem. Asszem a minimálisra fogom vele redukálni a kapcsolatot.

Nem akarjuk bezárni a topikot? Kezd intimmé válni...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Nincs is jobb, mint ha 3. napja lázas az ember lánya :evil:. Sztem így maradok még fél évig :evil:. Ma anyámék vitték Szaffit bölcsibe, aki egész éjjel alig aludt, olyan izgatott volt :). Ennyit a félelmemről, hogy szegényt megviseli, ha kevesebbet van velem :roll:. Bébiszitter ezen a héten pont nem ér rá most, mert a munkája miatt most szerda-csütrötök dolgozik, pénteken meg anyámék úgyis elviszik Mesót, akkor nem kell. Én örülök, hogy olyat találtunk, akinek van melója, ettől nekem megbízhatóbbnak tűnik :). Unokatesóm épp nagytakarít nálunk (egyetemista, pénzért bármit :D), végre kimossa a hűtőt, valami belefolyt és hánynom kell, ha kinyitom 3 napja, csak így nehéz kimosnom is :evil:.


Sztem még ne menjünk át zártba, bizti vannak, akik még nem bíznak a babájukban és ezért nem írnak. Szaffinál én is a 30. hét után kerestem csak társakat, bizti-ami-bizti.


Krampampuli Fél családom a szoc. Szférában van, a másik fele pedagógus :D. Mondani is szokta a férjem, hogy a környéken ő az egyetlen, aki pénzt keres (mérnö-közgazdász). Szoc. munkás diploma remek, lehet vele annyit keresni, mint a klienseid :lol: (nővérem és sógorom szocpolt végzet, a sógorom a szocmunkást is, csak a diplomamunkát nem írta már meg). Pocaklakód vega lesz, már tuti :D Az enyémnek apa szerint nagyon jó ízlése van, azóta ugyanazt a pizzát szeretem, amit ő :lol:. Nekem is mondta a párom, hogy a hülye ped. szakvizsga helyett csináljak egy statisztikus Msc-t és felvesz kezdő bérben bruttó félmillával :roll:. Nem győzött meg :lol: (borzalmasan viselném a vezetői stílusát :evil:). Marcipánból most Dr.Otkereset vettem, ez tűnt puhábbnak. Majd meglátjuk.


Zsiráfcápa szombaton uh?! Szegény dokinak nincs magánélete?! A miénk kedd-csütörtök délután rendel, mondanom se kell, hogy ez az a két nap, mikor a páromnak 6ig van bent dolga… szóval megy ám a szenvedés rendesen :evil:. Vonalzóinkon megint jót röhögtem. Mesónál is ez volt, ott az volt a megoldás, hogy a másik csajnak német Lillypie-s vonalzója volt. De neked szintén angolos, tehát tök értelmetlen :roll:. Vele végül nem sikerült egy napon szülnünk, ő csak 3 nappal horda túl, míg én 5tel :lol:. Most is úgy tervezem, hogy júni 16 helyett majd valamikor 20-a után jön csak ki. Hátha kellemes meglepetés ér, és mondjuk 15-én megszületik :lol:. 12 vagy 15 lenne az ideális, akkor maradhatnának az állandó lottószámaink :lol: (Mesó és Szaffi dátumai). 


KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam uh-on:) Csudijó volt. Bent voltunk legalább 20-25 percig. Minden értékünk jó lett.

Szépen növögetünk. Jelenleg 6,5centi és 21 g   Egy örökmozgó, a doktornő alig tudta megvizsgálni mert össze vissza ficergett, ugrált, rukapált:) Már látszanak az ujjacskái, simán meg lehetett számolni. 3 nappal idősebbre lőtte be. Szóval most 12 hetes és 5 naposnak tűnik.:) Szóval lehet hogy még májusiak leszünk.
Aranyos volt a doktornő, mondta hogy nem akarja kimondani, hogy beleéljük magunkat, de úgy tűnik van valami kis pöcök a lába között. Úgyhogy nagy esélyünk van a fiúra. dec 12-én megyek legközebb a nőgyógyászhoz. azt mondta akkor már pontosabbat tud mondani.

Hasi ultrahang volt és ma reggelre elkezdtem barnázni. A ficergések miatt eléggé meg kellett nyomni az uh fejét. Egy kicsit félek. Szerintetek mit csináljak. A dokim szabin van valami messzi meleg országban....:( 



Lilypie First Birthday tickers
bbarbika
Budapest III. kerület
 
 


Barbi: Vegyél be MagneB6-ot és hívd fel az ügyeletet, h lehet-e az UH-tól. Sanszos, h be kell majd menned. Egyébként ha nem fájsz, nem hiszem, h nagy gond lenne. Lehet, h csak a méhszájad.
Örülök a jól sikerült UH-nak,  szeretnék már én is ott tartani...

Dóra Regina június 22-én született. Na, így már jó? :-DDD
krampampuli
 
 


Ha csak kicsit barnázok (enyhe folt) én nem foglalkozok vele. Ha 24 órán belül nem múlna el, megkeresnék egy orvost (pl. közeli rendelő), de még nem aggódnék. De ebben neked kell dönteni, mert a végén is tiéd a felelősség, mi csak tanácsolgatunk, hogy mi mit tennénk :roll:. Vizsgálattól lehet ilyen, pl. terhesség végén szoktak keneteket venni, attól én mindig pecsét-véreztem, de ott szólt előre a doki. Hüvelyi vagy hasi uh volt?

KépKép
KépKép
KépKép
rekuja
Budapest XXI. kerület
 
 
 
 
 


Nem vesztem el, csak haza értünk :D majd jövök! :cool:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Krampa: nekem ez az első terhességem, amikor meg tudom enni a húst, sőt, kifejezetten kívánom is sokszor. A lányommal max a virsli csúszott le. Zárt nekem mindegy, azért esetleg érdemes lenne még várni kicsit, mert vannak, akik a 12. hét előtt nem mernek írni.

Réka: nem a dokimhoz megyek most, hanem oda, ahova 4d-re mentem a többiekkel. A dokimtól elég sokára kaptam időpontot, viszont 2 hét múlva lehet jönnek hozzánk vendégsébe, én pedig továbbra is csak a terhesnadrágjaimat viselem el magamon, amikor szinte nem érnek a hasamhoz, minden mástól rosszul vagyok. Szóval a lebukás garantált, így inkább szeretnék addigra túl esni a 12 hetes vizsgálaton.
Látom egyre nő az esélye annak, hogy összefussunk a kórházban, én is később szoktam szülni, mint a kiírás :) 15.-e jó lenne nekem is :D

Barbi: örülök, hogy minden rendben volt az UH-n. Barnázás: ha megnyugtat menj el ügyeletre, de ha elmúlik, nem erősödik, akkor valószínűleg semmi gond. Nekem volt egy spontán vetélésem 8 hetesen, egyrészt elég csúnya görcsökkel járt, másrészt nagyon sok vérrel. Drukkolok, hogy ne legyen gond!

Era: ezek szerint rendben hazaértetek, majd gyere, ha lesz időd.

Párom holnap szabin, reggel elvisszük a gyerekeket szüleimhez, és csak szombat este felé megyünk értük, lesz nyugis másfél napunk :)

Kép

Kép

Kép

Kép
zsirafcapa
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: