Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Lányok!

Márkanyuka, izgi lesz a holnapi nap!!!!!!

Tudtok nekem abban információt adni, hogy mit jelent az ellenanyagvizsgálat?

A kiskönyvemben nincs beírva, hogy RH- vagy RH+ vagyok, a férjemnek bele van írva, hogy RH+. Mit kell tudni erről, fontos lehet valamikor a várandóság alatt?

Kép
nap12
 
 


Szia Nap!

Tudok a kérdésedre válaszolni, de azért gyorsan utánanéztem. Az ellenanyagvizsgálat során megnézik, hogy te RH +, esetleg - vagy-e. Ha pozitív akkor semmi gond, ha viszont negatív, a párod pedig pozitív, akkor lehet összeférhetetlenség. (Én negatív vagyok, a párom pozitív, tehát ez nálunk aktuális.) Az első terhességnél ez nem jelent gondot. Addig nincs baj, amíg egy szülés során (de ugyanígy egy abortusz vagy egy vetélés során is!) be nem kerül az anya keringési rendszerébe az RH-faktor a gyermekből, aki ezt az apától örökölte Az anya szervezete az antigénnel, az "idegen" anyaggal szemben antitesteket termel. Ezek rád veszélytelenek. Ha azonban a következő baba is RH-pozitív, akkor az antitestek bejutnak a baba szervezetébe és megtámadhatják a vörösvértestjeit, ami a magzatnak esetleg enyhe, de esetleg egészen súlyos vérszegénységet, az újszülötteknek pedig súlyos sárgaságot okozhat. Ma már ezeknek az antitesteknek a kialakulását megakadályozzák, minden szülés, vetélés, terhességmegszakítás, méhen kívüli terhesség (ez az én első terhességemnél állt fennt) 72 órán belül adnak egy ún. Anti-D oltást. Ezt már én is kétszer megkaptam. A Márk egyáltalán nem sárgult be.

Ha a vizsgálatból az derül ki, hogy a kismamánál RH antitestek képződtek, amniocentesissel ellenőrizhetik a magzat vértípusát. Ha RH pozitív, akkor összeférhetetlen az anyával, ekkor állandó figyelemmel kísérik a magzat állapotát és az anya antitestszintjét. Olykor szükség lehet vércserére is.

Nagyjából ez a lényege, remélem érthető volt, amúgy a nagy részét az egyik könyvemből - Az a 9 hónap - idéztem.

Majd holnap megírom, hogy mi volt a dokinál, de az is lehet, hogy még délelőtt benézek, mert csak 1/2 3-ra megyek UH-ra.

Kép
Kép

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Márkanyuka, nagyon köszönöm! Azt hiszem világos.
Akkor maga az első terhesség folyamán nem lehet gond akkor sem ha a baba más faktorú mint én, csak a következő terhességnél jelenthet gondot, ha nem kapok megfelelő injekciót az első szülésnél. Jól értelmeztem ugye?

Nagyon drukkolok holnap, és gyere előtte ha van egy kis időd! :)

Kép
nap12
 
 

 
 

Sziasztok!

Márkanyuka nálunk is ez a helyzet én A-, férjem 0+. Úgyhogy minden hónapban vérvétel. Ahhoz képest, hogy én mikor Rékával terhes lettem akkor voltam életemben először vérvételen, a sokadik vérvételt már fel se vettem.
A dokimmal egyszer azon röhögtünk, hogy más 5 gyereket megszül ennyi papírral, mint ami nekem volt. :D

Nap, azért nem tuti, hogy nem lesz semmi baj, de nekem anno azt mondták, hogy nagyon ritka, hogy születés után vérátömlesztést kelljen alkalmazni, de előfordul.
Nekem ha jól emlékszem 3 féle ellenanyagot termelt a szervezetem, ezeknek a koncentrációját nézik minden hónapban.

Márkanyuka szorítok, hogy minden rendben legyen az uh-n. utána jelentkezz!

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok Kismamák!

Ahogy ígértem, még egy kicsit benéztem délelőtt.

Nap: Örülök, hogy megértetted, amit írtam. De Robcsinak is igaza van, nagyon ritkán az első terhességnél is előfordulhat ellenanyag termelés, de ma már olyan fejlett az orvostudomány, hogy nagyon odafigyelnek mindenre.

Megkerestem a Márkkal való terhességem kiskönyvét és UH papírokat. Máskor is elő szoktam venni, olyan jó nézegetni. Nekem akkor szerencsére nem termelt semmiféle ellenanyagot a szervezetem. Akkor az első UH-om 8 hetesen volt (legalábbis erről találtam papírt), akkor az embrió 14 mm-es volt és a szívműködése látható volt. Nagyon izgulok, nem is tudom hogy bírom ki délutánig!

Még nem is kérdeztem, hogy fiút vagy lányt szeretnétek? Én kislányra vágyom, de ha fiú lesz, akkor is jó, majd lesz két rosszcsont fiam.

Majd késő délután vagy estefelé benézek és beszámolok mi volt.

Kép
Kép

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Márkanyuka neked is akartam már írni, ha gondolod segítek, hogy ne kelljen mindig újra szerkesztened a vonalzódat. :)

Drukk az uh-hoz!

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Ezt most találtam egy másik augusztusi topikon, remélem tényleg így is lesz. Bemásolom.

"Ja, csajok! Nem tudom, írtam-e, de megkérdeztem a választott kórház/doki/ügyeletes doki témában az orvosomat. Azt mondta, hogy ezt kivették a csomagból, mert megszondázták a jónépet, és nem ment át. Szóval a mai állás szerint ott szülsz, és annál, akinél akarsz, nem kell a 100.000-et kifizetni a kórháznak, és nem kell az ügyeletes orvosnál szülni"

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok Kismamák!

Megvolt az UH, jó híreket kaptam. Sajnos képet nem tudott adni a doki, mert már év vége van és kifogytak mindenből, de megígérte, hogy legközelebb tud adni. Szóval a baba mérete 6,2 mm, szívműködés látható (és hallható), teljesen meghatódtam, majdnem elsírtam magam. :D Az UH szerint 6,3 a terhességem ideje. Olyan jó, hogy már túl vagyok rajta, nagyon boldog vagyok.

Robcsi: Elfogadom a segítséged a vonalzó tekintetében, csak írd meg, hogy mit tegyek. Amúgy azt én is meg akartam kérdezni, hogy a dokitól, hogy akkor hogy lesz a szülés, de jó hogy leírtad. Remélem augusztusig nem fog változni. Én már tudok abban a kórházban szülni, ahol a Márk született, mert azt összevonják a klinikával, így teljesen átmegy az egész a klinikára. Pedig jó hely volt a kórház, három szülőszoba volt (sárga, rózsaszín és lila). Minden műszer el volt rejtve, szép bútor volt bent, ajtót be lehetett csukni. Egy élmény volt. Úgy tudom a klinikán csak függöny választja el egymástól a szülőágyakat (de ebben nem vagyok biztos). :?

Remélem ti is jó hírekkel tudtok szolgálni.

Kép
Kép

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Szegény pöttöm kimaradt, a Márkot pedig kétszer tettem be. De lökött vagyok, a boldogság elvette az eszemet.

Kép
Kép

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Márkanyuka!

Hurrá!!!!!!!! Nagyon örülök! :D

De jó Neked, hogy a szívhangban is biztos vagy már! Nekem nem írta rá a papírra, mikor kérdeztem, hogy a szívhang is rendben van-e, "csak" annyit mondott, hogy egészséges petezsák. A következő uh nekem 3 hét múlva. Neked? Többieknek?

A petezsák mekkora? Vagy azt már nem is mondta? Tényleg nagyon örülök Nektek!

Robcsi, hogy vagy?

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!

Márkanyuka, tegnap este olvastam a jó hírt, de már írni nem tudtam. Gratula! Írjad meg nekem priviben a fiad születési időpontját, meg a babónál hogy szeretnék beállítani azt mutassa amit a doki mondott, vagy a mensi szerinti dátumot. Szóval azt küld el ami neked szimpibb. Meg küldjed el a jelszavadat, amivel egy percre be tudok lépni, ez utána törlöm az emlékezetemből :D

Nap, én úgy tudom, addig mérnek csak petezsákot, amíg nem tudják benne lemérni a babát. Nekem már csak 12 hetes uh-ra kell mennem, mivel volt szívhang. Téged biztos azért hívtak vissza mert még nem volt szívhang. Ne aggódj, csak egyel többször látod a lurkót :D

Én kösz, hát csak úgy vagyok, egész nap émelygek, de most már 2 napja sikerült elkerülni rókáékat :D

Többiek hol vagytok?

Kép
Kép
robcsi03
 
 


De a visszahívásnak nem úgy van értelme, hogy 1-2 héten belül?
Így, hogy egy hónap múlvára adták a köv. időpontot egy héttel ezelőtt, akkor már 11 hetesek leszünk!!!!

Kép
nap12
 
 


Hát nap ezt nem értem.
A doki mit mondott kiskönyv ügyben neked?

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Hogy mehetek két ünnep között érte. Tegnap már voltam is a védőnőnél!
Robcsi, nagyon nem vagyok nyugodt ám!

Kép
nap12
 
 


Nap, miért nem mész el akkor egy másik dokihoz akinek van uh-gépe?

Én is mehettem volna már a kiskönyvért az uh után, de majd csak január közepén tervezem, mielőtt dokihoz megyek. Előtte elmegyek vérvételre, aztán már friss adatokkal megyek majd a dokihoz.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Már nekem is eszembejutott, hogy el kellene menni máshoz is....

Átgondolom.

Kép
nap12
 
 


Sziasztok Kismamák!

Látom ti nagyon frissek voltatok ma, én akkor még javában aludtam, amikor ti már írtatok. Muszáj pihennem, mert januártól újra munka, a MÁrk is itthon lesz, és akkor nincs pihenés. Aranyos a dokim, mindig megkérdezi, hogy kérek-e táppénzt. De amíg tudok, szeretnék dolgozni. De ez sok mindentől függ. Legfőképpen a főnök hozzáállásától. Amúgy azt is ráírta az UH papírra, hogy pihenés!

Nap: amúgy csak 3 adat szerepel a papíron: CRL: 6,2 mm (utánanéztem, ez az ülőmagasságot jelenti), hogy a szívműködés látható, és grav.s. 6/3. Petezsákról nincs már szó.

Amúgy 4 hét múlva kell mennem legközelebb. Én is január közepe felé szeretnék a védőnőhöz elmenni a kiskönyvért, hamarabb nem látom értelmét. A Márkkal 9 hetesen voltam kiskönyvért. Azt hiszem 11 hetesen kellett mennem a genetikai UH-ra, amikor a nyakredőt mérik. Utána jönnek egymás után a vérvételek (16 hetesen AFP), UH-ok stb.

A többieket már én is hiányolom, mi van veletek lányok? Írjatok!

Kép
Kép

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok!

A jó hírekkel rendelkezőknek gratulálok :D !!!

Én is tegnap voltam UH-n. Hát számomra elég nagy csalódás volt ( főleg az orvosban).
Ugye 7-én nem látott még semmit az UH, azt mondta 98 %, hogy nincs baba. Tegnap is 3-szor ultrahangozott meg. Hasi-hüvelyi-hasi. Egy 19 mm petezsákot látot, de az embriót nem tudta kivenni, nem nagyon látta, csak tippelt, hogy kb. 5 mm.
Ja de mindezek elött még vitatkozott velem, hogy én nem jól tudom, hogy melyik napokon nem védekeztünk a férjemmel, és mikor volt az utolsó menszeszem!

Azt mondta, majd 3,5 hét múlva többet tud mondani! Addig izgulhatok!

Sajna nálam ennyi van!

Üdv.Jessie

u.i: gondolkozom a váltáson, így ha tudtok ajánlani egy megbízható jó orvost azt megköszönném!
jessie
 
 


Jessie, szerintem mindenképpen válts orvost! És ne várj 3,5 hetet! Pontosan mennyi idős terhes vagy?

Sajna én nem pesti vagyok ezért dokit nem tudok ajánlani, de próbálj a szerint keresni, hogy ott dolgozzon ahol szülni szeretnél! A neten (itt a babaneten is) nagyon sok kórházas topik van, ahol tuti tudnak neked jó dokit ajánlani.

(bár ez is olyan dolog, hogy lehet x doki valakinek nagyon bejön, a másiknak meg egyáltalán nem) :shock:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok Kismamák!

Jessie: Sajnálom, hogy te nem kaptál jó híreket, bár elég érdekes amit írsz. Amúgy mikor volt az utolsó mensid, kb. hány hetes terhes lehetsz. Bár korábban azt írtad, hogy augusztus elején lesz baba, akkor nálam idősebb terhesnek kell lenned, mert ahogy én számolom, nekem augusztus 15-20. körül kell megszületnie. :shock: A Márk a kíírt időpont után 5 nappal született meg, de szerintem ez is az egy héttel hosszabb ciklusaim miatt volt. Ha viszont 1-2-3 héttel idősebb terhes vagy nálam, szerintem akkor már látnia kellett volna a dokinak. :? Azért szorítok neked, és szerintem se várj a következő UH-ra ennyi időt. Keress másik orvost. Én sajnos nem tudok segíteni, mert szegedi vagyok.

Robcsi: nagyon szépen köszönöm a segítséged, látom most már mindenhol duplán van vonalzóm, ezzel sem kell már bajlódom. Sok puszi érte. :D :D :D :D :D

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Szia Jessie!

Hát akkor mi hasonló cipőben járunk. Csak petezsákot látott, 13 mm-eset, de amikor kérdeztem, hogy szívhang is rendben, úgy fogalmazott, hogy "teljesen egészséges kis terhesség".
De a papírra sem írta, hogy működő szívhang. Ennek ellenére, én is egy hónap múlvára kaptam múlt pénteken a köv. uh időpontot.

Viszont Robcsi ill. Márkanyuka emlékszem, hogy az uh-n láttam, ahogy a petezsák apró rebbenéseket tett. Ezek lehettek az első szívmozgások látható jelei? Tényleg emlékszem, hogy zizegett.

Délelőtt úgy voltam,hogy keresek másik orvost, de most már úgy látom, hogy bízom abban, hogy egészségesnek mondta (akkor voltunk 6 hetesek) és próbálom kivárni a köv. uh időpontját.

Kép
nap12
 
 


Szia Nap!

Szerintem az is benne lehet a dologban, hogy nem mindenhol egyformák az UH gépek, lehet hogy még régebbi típusúak és nem olyan érzékenyek, és nem olyan a képek felbontása. Amit a Robcsi feltett képet, az nagyon szép és tiszta, tegnap nekem nem volt ennyire látható, mint az ő képén. Még elég nehezen találta meg a szívhangot is, de amikor sikerült elkapnia, akkor bekapcsolta a hangot és csodás volt. Remélem mire legközelebb mentek, akkor már ti is rózsaszínben fogjátok látni a világot, szorítok mindkettőtöknek.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Sziasztok lányok,

Csatlakozhatok hozzátok én is? Van itt pár ismerős arc a hőmérőzős topikból. :lol:
A férjemmel Atlantában élünk, és remélem, hogy augusztuusban egy teljesen egészséges kisbabának adok életet. :D
Én még nem voltam dokinál, január 3-án megyek. Remélem csinál UH-t, sajna itt annyira ez nem egyértelmű.
Gratulálok a jó hírekhez mindekinek.

Jessie, lehet tényleg ki kellene kérni más orvos véleményét is.

Egyenlőre ennyi futotta tőlem, én iszonyatosan rosszul vagyok pár napja. 3 nappal ezelőtt volt a csúcs, akkor felkelni sem tudtam, azóta jobb a helyzet. Ma megint kicsit rosszabb, róka koma nem látogatott meg még, de lehet jobb lenne.

Purc

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Márkanyuka, így az uh-s dátum szerint a szülésed várható időpontja aug. 20 :D Ki kellett számolnom a vonalzóhoz :D Nagyon szívesen segítettem!

nap valószínűleg hamarabb visszahívott volna a doki, ha nem lett volna szívhang.
Én sajna nem láttam a képernyőt úgyhogy nem tudok nyilatkozni ez ügyben, hogy láthattad-e a szívpulzálást, vagy nem. De szerintem az lehetett.
Ja, és addig szerintem kiskönyvért sem küldött volna el, amíg nincs szívhang.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Nap akkor tényleg egy cipőben járunk!( nekem se írt szívhangot)
Te január hányadikán mész vissza?Én 22 -én!

Az utolsó menszeszem október 28- án volt, így az összes kalkulátor a szülés időpontjának augusztus 4 vagy 5-re írta.( ez alapján több mint 8 hetesnek kellenne lennem).
Az orvos meg olyan időpontot mondott mintha november 14 - lett volna az utolsó menszeszem.

Na mindegy :) !

Most már kivárom azt a 3,5 hetet, addig nem is váltok orvost. Csak akkor ha 3,5 hét múlva u.o. lesz mint tegnap!


Üdv. Jessie
jessie
 
 


Sziasztok Lányok,

csatlakozhatok hozzátok?
mostmár van bátorságom ide írni, a mai UH-n ugyanis már volt szívhang, így kezdek megnyugodni.
a 4. lombikom sikerült, 6+3 vagyok ma.
Emmát ismerem már. vissza olvasok mindjárt, hogy megismerjelek benneteket.

Zsuzsi
zsuzsi73
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, van egy 15 éves lányom a férjemnek egy 20 éves lánya és most várjuk a közös gyermekünket. Lombikos a pici 2. próbálkozás. Számításaim szerint 08.14.-én fog születni. Ultrahangom még kb. 4 hetes van, 2007.01.04.-én kell mennem megint akkor 8 hetes terhes leszek remélem minden rendben lesz! Az orvosom sajnos csak akkor tud fogadni.
pusza
feva
 
 


Sziasztok Lányok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok, van egy 15 éves lányom a férjemnek egy 20 éves lánya és most várjuk a közös gyermekünket. Lombikos a pici 2. próbálkozás. Számításaim szerint 08.14.-én fog születni. Ultrahangom még kb. 4 hetes van, 2007.01.04.-én kell mennem megint akkor 8 hetes terhes leszek remélem minden rendben lesz! Az orvosom sajnos csak akkor tud fogadni.
pusza
feva
 
 


Sziasztok Kismamák!

Külön üdvözlet Purcnak, Zsuzsinak és Fevának. Örülök, hogy csatlakoztatok hozzánk.

Purc: örülök, hogy a tengerentúlról is van valaki a csapatban.

Zsuzsi: természetesen csatlakozhatsz hozzánk, mi mindenkit szívesen látunk. Reméljük minden simán fog menni.

Feva: nagyon bátor vagy két nagylány mellett egy picit is bevállalni, de a közös gyermek szerintem sem hiányozhat, nagy kincs lesz.

További jó pocakosodást mindhármótoknak.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Purc, Feva, Zsuzsi üdv köztünk!!!!!

De jó hogy bővülünk! :D

Jessie, nem semmi tényleg hasonló cipőben járunk, jó, hogy Te is úgy látod, hogy húzzuk ki a 3 hetet. Majd biztatjuk egymást, jó?

Zsuzsi! Neked ráírták a papírra a szívműködést? Szerinted láthattam a szívpulzálást!
Robcsi, megnyugtattál, a soraid hatására gondoltam úgy, hogy akkor most már csak kihúzom. Csak nem mondja felelőtlenül,hogy egészséges, mehetek a kiskönyvért. Lehet, hogy én nem voltam túlzottan erőszakos a kérdéseimmel, dehát nem is vagyok olyan.

Purc, Feva! Már nem sok van az uh időpontig!!!!

Purc, nem tudom milyen táblában láttam, de úgy emlékszem neked is nov. 10-én volt az utolsó menzid, nekem is. Nekem aug. 17-et mondott szülési időpontnak a doki. Ma vagyunk 7 hetesek!

Kép
nap12
 
 


Sziasztok

Üdv mindekinek. Köszi, hogy ilyen kedvesen fogadtatok. :)

Nap, igen ugyanazon a napon járunk, én ennek nagyon örülök, nem is tudom miért, de olyan megnyugtató érzés.

A január 3 már mindjárt itt van, és utána csak 1 nap és jan 4 feva izgulok érted.

Eddig meg voltam győződve, hogy lesz szívhang 3-án, de ahogy most olvaslak titeket, már nem is vagyok ebben biztos :roll: Remélem minden rendben lesz majd mindennyiunknál.

Egy kérdésem lenne, vagyis inkább 2. Van akinek még rosszullétei vannak? Mit csináltok ellene? Van valami jó kis trükk? Eddig nekem a hideg levegő, hideg limonádé bejött, de sajna csak pillanatokig. Szívesen vennék minden tanácsot.
És bocsi a sok kérdéséért, de engem már jól megijesztettek. Van, akinek már látszik a hasa? Képzeljétek el nekem már nagyon látszik, pedig a rosszullét miatt alig eszek, mégis... Pedig állítólag még nagyon nem kéne. Kilóra is felszedtem most 2 kilót, és az a legérdekesebb, hogy azóta mióta nem eszek :shock: Arra gondoltam vizesedek, de ebben nem vagyok biztos, és azért még messze van a vége. Ja, és persze azzal ijesztegetnek, hogy ez ikrekre utal, tudjátok a "kedves" család. :shock:

Purc

Purc

Kép

Kép
purc
 
 


Purc!

Én is híztam, pedig direkt megfogadtam mikor elkezdtünk próbálkozni, hogy végig figyelek arra, hogy mikor mit eszem. De szerintem a magzatvédő 200%-osan raktároz már mindent. Vagy Te még nem szedsz ilyet?
Hol gondolod hogy nagyobb a pocid? Nekem eddig is volt egy nagyobbacska hurka, így nem tudom megállapítani. :?

Rosszullét nálam szerencsére nem állandó. Tegnap volt napközben, de ált. csak esténként és éjszaka egy-egy órára költözik gombóc a torkomba. De ennyi. Ez még nagyon kibírható.
Nekem is a hideg levegő, meg még a hideg joghurt jött be.

Az ikrek dolog nálunk is feljött a családban. Nálunk azért, mert apai ágon van egypetéjű és kétpetéjű ikertestvérpárja apukámnak.
De a védőnő azt mondta, hogy inkább anyai ágon lehet örökölni.
Bár én ismerek v-kit akinek úgy lettek ikerlányai, hogy apa ágon, a nagypapájának volt ikertestvére, szóval nem lehet tudni. :) Nálatok is van esélye? Úgy tudom a 10. hét körül lehet látni már jobban az uh-n.

Kép
nap12
 
 


Hiányolom Monát, Dimetet, Zezét, Zsuzsit, Beszilvát!!!

Lányok hol vagytok?????

Kép
nap12
 
 


Emmát szerettem volna írni Zsuzsi helyett :? , Ők olyan régen írtak, remélem tudnak még jönni!

Jessie, Feva, Zsuzsi, Ti hogy vagytok?

Kép
nap12
 
 


Sziasztok!

Purc üdv itt is! :D
Emésztésed rendben van, mert azt olvastam, hogy ilyenkor lassul az emésztés és így lehet nagyobb a has, meg ezzel akár a plusz 2 kg is megmagyarázható lenne.
nekem sajna egész napos émelygésem, hányingerem van, nekem is általában a hideg levegő segít, hideg italok, meg az szokott még tényleg bejönni, hogy soxor eszem keveset.
Én a kajákkal is nagy bajban vagyok, mert hiába van tele a hűtő, biztos, hogy valami olyasmit ennék ami nincs itthon. Valamelyik nap vettem kétszersültet azt eszegettem és egész jó volt.
Szerintem a szívhangon ne problémázz, biztos hogy lesz már, nekem 6+3-nál volt.

Zsuzsi, Feva örülök, hogy csatlakoztatok!
Zsuzsi neked válaszoltam a privire :D

Még azt akartam írni, hogy nekem az emésztésem rendben van, de mégis látszik már a hasam. Sőt régebben jól kiröhögtem azokat, akik azt mondták, hogy kiderült a terhességük és egyes nadrágokokat már nem tudtak felvenni, mert szorított. Hát most én is így jártam az egyik melegítőgatyámmal. :shock:

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Hello Csajok! :D
Itt vagyok, egy csodálatos karácsony után! :D
Megvoltak a nagy bejelentések, sok örömkönny és vidámság, hatalmas élmény volt együtt örülni a családdal.

Helló újak! :D
Külön köszöntöm a lombikosokat a csapatban! Egész sokan vagyunk....

Jessi, Nap! :D
Köszi a hiányolást!
Leírom a véleményemet, oks? :)
Sokkal jobb lenne, ha most váltanátok dokit! Aki már az elején ilyen balfék, attól mit vársz keményebb helyzetekben?
Én 5+4-en voltam első uh-n, ahol láttuk a petezsákot, meg hogy jó helyre ágyazódott be, utána 7+5-ön láttuk őt, kicsi fejét, kezét-lábát, dobogó szívecskéjét. Ne hagyjatok ki ilyen élményeket! Meg addig én is tiszta frászban voltam, míg a 2, uh megvolt, és szerintem a babának sem jó, ha anyukája állandóan feszült.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Robcsi :)
Nekem a farmerok már 2 hete tök kémyelmetlenek, csak a rugalmasabb anyagú gatyáim jók. Most karira vetttem egy egy számmal nagyobb bársonynacit, az remélem 4-5 hétig jó, meg azok a gatyik, amik kicsit lazábbak voltak.
Nem hízok, csak a derekam vastagodik kissé :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Lányok,

én is köszönöm a kedves fogadtatást.
én egyelőre még alig tudom felfogni, hgoy kismama vagyok :D

Nap,

Ezt írta a doki szó szerint:
" Az ut. üregében 22,6 mm átm. szab. petezsák ábr.
CRL: 10 mm.
Szívcső pulzáció látható.
YS: 4mm."

Mi az a CRL és YS?

Robcsi,

köszi, hgoy segítesz, mindjárt írok :D

Zsuzsi
zsuzsi73
 
 


Emma, én már döntöttem, hogy most nem váltok emiatt. Hisz végülis azt mondta "egészséges". Ha most az elején parázok, akkor ismerem magam, hogy végig parázok minden egyes napon, meg mondaton amit csak hallok. Muszáj fékeznem magam, a babó kedvéért is.


Zsuzsi sajnos én nem tudok ezekben a rövidítésekben segíteni, Robcsi, meg Márkanyuka biztosan!

A farmerjaimat nem tudom összegombolni!!!! :shock:

Kép
nap12
 
 


Próba :D

Kép
zsuzsi73
 
 


Robcsi,

nagyon szépen köszönöm, de jó, nekem is van vonalzóm :D :D :D

Zsuzsi

Kép
zsuzsi73
 
 


Zsuzsi szívesen :D

a crl az az ülőmagasság, tehát a fejtől a popsijáig. Jó nagy :D

az ys-t nem tudom majd megnézem.

Kép
Kép
robcsi03
 
 




Kép
Kép
robcsi03
 
 


CRL:ülõmagasság,/fejtetõ-popsi között/

BPD:két falcsont közötti távolság,ha a baba fejét szembõl nézzük,a fej "szélessége".

OFD:fronto-occipitális távolság,ha a baba fejét oldalról nézzük,a fej "hossza".

THQ:thorax,mellkas átmérõ

AD:abdominal,hasátmérõ

FL:femur,combcsont meghatározás,

HU:humerus,felkar hossza.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Homeopátia a terhesség alatt

A legelső probléma a reggeli émelygés, amely a terhesség 5. és 12. hete között jelentkezik a leggyakrabban. Alkalmazható szerek:

Ipecacuanha Gyakran segít, különösen, ha az émelygéssel az ingerlékenység is együtt jár.
Kalium carbonicum Az émelygés hullámokban jelentkezi. Jellemző az általános gyengeség, az izzadás, és a vízvisszatartás.
Sepia Émelygés szinte állandó, de délután a legerősebb, evésre enyhül. Jellemző az általánosan kimerült állapot is.
Arsenicum album Szorongó, aggódó kismamák szere.



Az itt felsorolt szerekre egységesen igaz, hogy alacsony potenciálban használjuk őket C9-esben naponta 3*5 golyócska.

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Na végre megtaláltam:

YS = szikhólyag

Bocs, hogy ennyire darabos volt.

http://babafalva.hu/portal/modules.php?name=News&file=article&sid=22

Kép
Kép
robcsi03
 
 


Sziasztok!

Először is üdvözlöm az újakat :D !

Nap
Szerintem is tartsunk mostmár ki. Ha a következő alkalommal is ilyen balfék lesz az orvos, akkor még mindig nem késő váltani! Az egyik barátnőm a 8. hónapban váltott, és nem bánta meg.

Sajna csatlakozom a rosszulétes csapathoz. Én is egész nap émelygek. Nekem eddig nem nagyon segített semmi!
A másik problémám, hogy éjszaka mindig felébredek, és elég sokáig aztán nem is birok elaludni. De azt olvastam, hogy ez akár az elevitől is lehet.

Az elevit másik előnye, hogy jól lehet hízni tőle ( étvágyat csinál, és elég jól raktároz a lassú emésztésünk miatt)!

Ennyi panaszkodás mellett azért örülök a pocaklakónak!
jessie
 
 


Jessie, én is felébredek, állandóan olyan hajnal 3 körül, 4-ig vergődöm, aztán nehezen bealszom. Természetesen ilyenkor törnek rám az aggódalmas gondolataim is. :?
Amúgy én mindig jó alvó voltam, tényleg lehet összefüggésben az Elevittel, bár szerintem maga az egész új helyzet is hozhatja.

Én ma még nem éreztem semmi gombócot, mondtam is a férjemnek, hogy jobb ha érzem, ilyenkor mikor nem érzem olyan egyedül érzem magam!!! :(


Jessie, kitartunk, kibírjuk a bő 3 hetet!!!!

Kép
nap12
 
 


Robcsi, nagyon köszi a sok-sok infót!!!!

Kép
nap12
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: