Új privát üzeneted érkezett!

Márti! Tényleg szerencsétek volt!!

Lányok! Megtörtént az a csoda, amire a dokik azt mondták, még csak ne is reménykedjünk, méghozzá hogy spontán terhes lettem. Most 6 hetes vagyok. (kép a profilban Kép)
Köszönöm hogy többen is biztattak.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok LányokKép
JuliKép
Érintett vagyoka témában ezért is gondoltam megirom a véleményemet. Bizony szomorú dolog, ha valaki 49 évesen szül és esetleg még azelött meghal, mielött gyermekét el tudná inditani az életben. (Ugyanilyen szomorú ha valakit fiatalon ragad el a halál...)De lássuk be őszintén ezek az idős korban szülő Nők igen-igen ritka esetek én mégsem tudom elitélni Őket mert aki ennyi idősen vállalja azt a gyermeket az szivvel-lélekkel szereti és neveli. És hogy meddig él majd? Ki tudja? És én meddig élek majd? Ha tudnánk előre akkor talán másként döntenénk de nem biztos... Viszont egyáltalán nem értek azzal egyet, amit egy idősebb korú Nő gondolkodásáról, mentalitásáról és fizikai képességeiről irtál. Engem a fiatal és életerős "Szüleim" elhagytak a 3 testvéremmel együtt. Nem itélem el Őket, nem tudom mi vitte Rá Őket erre. De hidd el Nekem, a Drága Nagymamám olyan Boldogságban és Szeretetben nevelt fel mind a négyünket - korát meghazudtolva - hogy bármely Anya (akár fiatal-akár idős) csodájára járna és járt is aki ismerteKépKép Sajnos már nem él, de a temetésén valaki úgy emlegette Őt, "Ő volt Mindenki Nagymamája"KépKép És hogy miként boldogult Ő akár a továbbtanulási, akár a kamaszkori vagy mondjuk a nyelvtanulási problémáinkal? Bizony hihetetlenül nehéz dolga volt, de Nála erősebb, kitartóbb emberrel nem találkoztam mégKép 60 éves volt mikor az új alapokra épülő Matematikát oktatni kezdték, és bizony nehezen tudott segiteni a leckeirásban de mivel nem volt más nekünk csak Ő, ezért fogta Magát és beült a diákok közé (az Unokája osztályába) a matek órákra és elsajátitotta a tudnivalókatKép A történelem és magyar érettségi tételeimet pedig az Ő jegyzetei alapján irtam megKép 6 órában dolgozott még 60 fölött is azért, hogy el tudjon tartani minket és semmiben sem szenvedjünk hiánytKép És bizton állithatom mindenünk megvoltKép Jogositványt ugyan saját keresetből szereztem de ez nem is ártott, hisz meg kell tanulni megdolgozni a javainkértKép Viszont egyetlen Karácsony vagy szülinap sem telt el ajándékok nélkülKépA szeptembert mindig 4 gyermek beiskoláztatásával kezdte, és nem panaszkodott. Mi soha nem voltunk napközisek mert Vele tanultuk meg a leckét otthon és az Ő meleg ebédje várt iskola utánKépKépA kétoldali csipőficamom miatt gyógytornáznom kellett és hogy nagyobb kedvel tegyem mindezt, évekig Ő is velem csinálta a gyakorlatokatKép Középiskolás koromban a kitünő angol tudásom miatt lehetőséget kaptam cserevakációra egy Olasz iskola diákjai közé akik szintén angolt tanultak és én akit a Nagymamája egyedül nevelt sokakkal ellentétben kijutottam oda is. OTP hitelt vett fel, hogy mindezt megfinanszirozzaKépKép Hogy hogyan csinálta???? Azóta sem tudom csak ámulok és igyekszem minnél őszintébb maradni az emlékéhez és persze nagyon-nagyon remélem, hogy ha csak töredéknyire is, de sikerül majd olyan fantasztikus "Anyává" és "Nagymamává" válnom, mint amilyen Ő voltKépKépKép
Nézz körül őszintén a környezetedben...Hány ilyen szülőt látsz (fiatalt vagy időset) aki ennyire önzetlen és képes minderre? És vajon Én, vagy Te ilyenek vagyunk???
Irom mindezt 30 évesen és boldogan két lombikbabával a pocakombanKép

Minden jót kivánok Neked és azt, sose kelljen megtapasztalnod az érzést, hogy nem láthatod viszont a Kedvesd, Párod vagy Magad vonásait utódaidbanKépKép Mert hihetetlen tiszteletet érdemel minden Örökbefogadó Szülő aki önzetlen és őszinte szeretetet képes adniKépKépKépDe ez egy nagyon nehéz döntés sokunknak és elötte minden lehetséges utat végigjárunk.

Puszi: Doris
doris
 
 


Doris,
olyan jó, hogy "látlak". Nagyon ritkán van időm csak úgy olvasgatni, netezni. Nagyon örülök, hogy terhes vagy és hogy rögtön két babóval... Annyira drukkoltam neked.
Amit a nagymamádról írsz nagyon szívhez szóló, és teljesen egyet értek veled. Nyilván senki nem azért szül 49 évesen, mert már kamasz korában is így álmodta meg az életet.
Minden jót kívánok!!!
Zsuzsó
(a már megint megjött-ből)

Ui:
A profilomban meg lehet nézni a kislányomat
zsuzso
 
 

 
 

ZsuzsóKép
Köszönöm szépen a kedves sorokat, nagyon jól esik ezt olvasniKép Szivből gratulálok a kislányotokhoz és sok-sok boldogságot kivánok NektekKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Sziasztok!
Most jutottam csak el ehhez a fórumhoz, és nem tudom megállni, hogy ne szóljak hozzá egy korábbi véleményhez.
Nagyon sajnálnám, ha egy kezdő vagy haladó lombikost megijesztene, elbizonytalanítana RJuli febr 21.-ei hozzászólása.
Egy lombikos baba megtapadásának esélye ugyanannyi mint egészséges párnál hagyományos próbálkozás esetén. A TB által "finanszírozott" 5 alkalom azt jelenti, mintha egy egészséges párnak 5 hónapot adnánk arra, hogy összehozzanak egy babát. Ami ugyebár nem túl hosszú idő. Szóval, ha egy nőnek csak többszöri lombikpróbálkozás után sikerül, az nem jelenti azt, hogy épp a természetet erőszakoljuk meg, pontosan a természet rendje, hogy nem esik minden nő teherbe az első hónap próbálkozás után.
A lombikbabák születési rendelleneségétől való félelem pedig butaság. Nem támasztja alá statisztika.
És még egy fontos adalék a természet megerőszakolásához: Magyarországon kb. 10 éve van lombikprogram. Ez idő alatt több, mit 5000 gyerek született. Egy nagyobbacska településsel kevesebben lennénk az országban nélkülük.
A statisztikák szerint rohamosan emelkedik azon párok száma, akiken csak a lombikmódszer segíthet. Bárkivel megtörténhet, hogy egyszer csak egy meddőségi centrumban találja magát, vagy ha nem is ő, de jóbarátja, gyereke, ... És akkor már ő maga is nagyon szeretné majd megerőszakolni a természetet!
Üdvözlettel: egy sikeres lombikos terhes kismama
malacka1
 


Sziasztok!

Egy tündéri 21 hónapos lombikbaba anyukája vagyok. 4 év küzdelme után (stimulálások, lapaaszkópia, inszemek) az első lombikunk hozta meg a sikert.
A sok kudarc nagyon-nagyon megviselt, de valahogy ott volt mindig az "utolsó" lehetőség képe, hogy lehet még saját gyermekünk a lombikprogram segítségével és bejött... Tudjátok sokszor mondogatom, hogy 20 éve még esélyünk sem lett volna egy saját gyerekre. Ilyenkor ránézek a fiamra (aki egyébként az nagyon hasonlít apukájára) és melegség önti el a szívemet...
Úgyhogy most még egy kicsit várunk és utána visszamegyünk a tesó(k)ért. Kép

Sziasztok
Katus
Katus27
 


Kedves Ilduci!

Nekem is PCO-m van és túl vagyok két sikertelen inszemináción a Budai Meddőségi Központban.
Augusztus közepén volt egy lombik baby beültetésem, ahol 3 emriót ültettek be, és most megyek az első ultrahang vizsgálatra, mert egyenlőre nem tudjuk, hogy kettő vagy három baba van a pocimban. Csak azt szerettem volna, hogy tudd a PCO-ra egyértelmű segítség a lombik, és vigyázz, mert a PCO-soknál nagyobb a többesterhesség valószínűsége. Egyébként ha az derül ki, hogy négyen vagyok, mind a három babát megtartjuk. :-)
babcit
 


Sziasztok,most találtam rá a lapotokra.Nagyon izgalmas dolgokat olvasgatok itt. Nekem van 2 egészséges gyermekem,és mostmár 1 éve,hogy szeretnénk egy kisbabát ,de nem jött össze.2 hónapja felkerestük a Kaáli intézetet,az első inszemináció hétfőn megtörtént.Várom az eredményt,én megint más eset vagyok,hiszen már szűltem,igaz a nagy fiam 19 éves.Mit gondoltok 2 héten belül is nézhetek tesztet?
kagnes
 
 


Szia! Nekem nem engedték hamarabb megcsinálni, mert a hormoninjekció miatt a HCG eleve megemelkedett, és téves eredményt adhatott volna a teszt. Szerintem légy türelmes, bár tudom nagyon nehéz. Drukkolunk neked! Ja, nekem ez lombik volt, de ugy tudom inszemen is hasonloak a szurik.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Én 11 hetes terhes vagyok, szerencsés, hiszen természetes módon. A barátnőmnél viszont petefészek elzáródás miatt nem jön össze a baba. Ő sem tud szegény semmilyen terhes nőre ránézni, mint ahogyan itt is írtátok néhányan. Abszolút megértem! Egy sikertelen lombikon is túl vannak már, talán egy hónap múlva jön a következő próbálkozás. Kérlek benneteket, írjatok tanácsot, hogy mi barátok, hogyan tudnánk rajta segíteni! Nekünk nagyon fáj, hogy ez történik velük. Köszönöm előre is: Kinga
Ikinga
 


KingaKép
Nagyon rendes barátok vagytok, hogy így törődtök a lelkével. Én is 2 év sikertelenség után lombik beavatkozásra várok, és átérzem a barátnőd érzéseit. A legjobb ilyen helyzetben, hogy nem kérdezősködtök tőle semmit. Ha akarja úgyis elmondja nektek, de nem szabad zargatni. Mi több barátunkhoz már azért nem megyünk, mert kb. hetente megkérdezték, hogy terhes vagyok-e már (havi ciklusoknálKép), ilyen kíváncsi barátokra meg nincs szükségünk, meg, hogy a hátunk mögött szánakozzanak. Szóval a legjobb módszer ha hasonszőrű emberekkel cserél tapazstalatot, és erre jó a babanet is. Küld a "Ma megint megjött" topikba, ahol nagyon sokan ebben a cipőben járunk, és akkor meg fogja tapasztalni, hogy az Ő problémájánál sokkal nagyobb problémával is reménykednek emberek, és nem adják fel soha, és akkor talán átértékeli a helyzetet.

CatEye

Cat
Kép
cateye
 
 


Egyetértek Cat-el, mi se mentünk olyan helyre, ahol folyton azzal nyaggatak, hogy mikor lesz már baba. Legszivesebben nem is beszéltünk róla, ha igen, akkor is csak meghallgattak. Kisgyermekesekhez, kismamákhoz nem szivesen mentünk. Nekem is sokat segitettek a lányok a "Ma megint megjött"-ben.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Beleolvasgattam a levelezésetekbe, és nagyon érdekesnek és színvonalasnak tartom. Gratulálok!
Amiért most írok:
Talán láttátok a Babanet "címlapján", a felhívásomat, hogy klubot szervezünk a meddőség témájában. Ezt szeretném most kiegészíteni az alábbiakkal, ami egy kicsit önvallomás jellegű. Én másképpen vagyok érintett, mint Ti, ugyanis van két fiam, de mint mélyen együttérző és boldogan törődő egészségügyi dolgozó, úgy érzem, így is tehetek valamit. Ha érdekesnek vagy megfontolandónak találjátok, jelentkezzetek.

Még egyszer gratulálok Nektek. És minden jót kívánok: abagi

Azoknak, akiknek "nem jön össze", akiknek "elmegy", és akiknek hosszú évek,
komoly erőfeszítések után "jött össze",...
... a családnak, amely támogat, az orvosoknak és a biológusoknak, akik a kezelést végzik,
és az egészségügyi dolgozóknak, akik segítenek, és törődnek

Meghívunk mindenkit, érintetteket és érdeklődőket egy érdekes és izgalmas kalandra. Olyanra, amely nem rejt veszélyeket, és a valóságshowk-kal szemben ebben mindenki nyertes.
Évszázadokon át megbélyegezték a meddő nőket: a gyermektelenség egyenlő volt a becstelenséggel és az isteni büntetés egy formájával. A társadalmi szemlélet szerint ma is szégyellnivaló hiányosságuk van a gyermekteleneknek. Új problémaként merült fel a férfiak terméketlensége. Nem csoda hát, hogy a meddőséget gyakran kíséri szégyenérzet, szorongás és bűntudat. Konfliktusokat okozhat és elmélyíthet a családban és párkapcsolatban. Ezért fontos, hogy mit hisznek ma általában az emberek, de mit hiszünk mi, érintettek is: "igazi nő-e a nő gyermek nélkül", ill. "igazi férfi"-e az, aki nem apa?

Egészségügyi intézmények specializálódtak, ill. alakultak a kezelésre, és Magyarországon több meddőségi központ ér el világszínvonalú eredményeket. A "trónörökösre" vágyók mégis sok nehézséggel szembesülnek. Pl. nehéz biztosítani az anyagiakat, bonyolult megoldani az orvoshoz járást ("mit hazudjak a munkahelyen?"). A vizsgálatok és a kezelések során fájdalmakat, kellemetlenségeket is el kell viselni. Könnyen el lehet tévedni az egészségügy "útvesztőiben".

Immár 14. éve dolgozom meddő páciensek között. Rengeteg örömöt láttam, de még több szenvedést: szomorúságot, kétségbeesett kapkodást és reményvesztettséget. Láttam embereket vergődni, "utolsó szalmaszálakba" kapaszkodni. Voltak, akik a látszólag legreménytelenebb pillanatban azt mondták, hogy most nem adom fel. De nagyon kevesen mondták azt, hogy akkor is boldogok akarnak lenni, ha "nem jön össze".

Csak kínlódva, sok-sok szenvedéssel lehet megélni azt, hogy nehézségek vannak életünk e területén? Csak akkor lehetünk boldogok, ha feláldozva mindent egy cél érdekében azt el is érjük? Biztos vagyok benne, hogy Ti is sejtitek, hogy nem. Ezért
arra hívlak meg Benneteket, hogy lázadjatok fel mindaz ellen, ami szenvedést okoz.

Civil szervezet tagjaként azt igyekszem tanulni, hogy az ember képes fejlődni, változni és változtatni, nagyon sokat tenni azért, hogy boldog legyen, és hogy minden ember arra született, hogy boldog legyen. Ezt szeretném a saját életemben megvalósítani, és továbbadni másoknak. Ezért szeretnék létrehozni egy klubot, amelyben a résztvevők nem panaszkodni jönnek össze, hanem egymásnak segíteni, tanulni, tapasztalatokat szerezni, és azt megosztani. Ahol olyan, őket érintő kérdésekről is beszélgethetnek, amelyek túlmutatnak a meddőség orvosi-egészségügyi területén. Ahol a reményt nem a "Majd csak sikerül Nektek is!" szlogen jelenti. Alapvetően egy új szellemiséget szeretnénk felmutatni, amely segít abban, hogy megerősödjünk, hogy elkezdjünk az eddigitől eltérő kapcsolatokat kialakítani önmagunkkal és másokkal, hogy elhigyjük azt, hogy képesek vagyunk a változtatásra, és hogy a mindennapok szürkesége mögött rejtőzik egy másfajta valóság, ami sokkal színesebb és értelmesebb.

További információ:
Abádi Ágnes (Közösség az Emberi Fejlődésért)
abagi@freemail.hu, 06-70-282-9969
abagi
 


Ágibági! Gratulálok az ötletedhez és célhoz, ha Pesten laknék v. nem ilyen messze én szivesen eljárnék, nekünk hosszú út volt a terhességig, most se problémamentes, de hiszem másoknak a történetem eröt ad, ezért én is gyakran elmesélem. Remélem a tagok valoban segitik majd egymást, meddöség esetében a lelki segitség nagyon fontos!

Sok siker kivánok: Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Kedves Karmen!

Nagyon köszönöm a jókívánságodat.
Sokat gondolkodom azon, hogy azokkal a vidéken élőkkel, akik érdeklődnek a klub iránt, hogyan lehetne majd tartani a kapcsolatot. Pl. valamilyen hírlevél féleséggel. Vagy ha majd szervezünk időnként 1-1 "különprogramot", amire esetleg el tudnak jönni a Pesttől távolélők is. Még nem tudom. Neked vagy Nektek van valami ötletetek? Mit gondoltok?

Köszönöm még egyszer a jókívánságaidat és minden jókat kívánok:
Ági
abagi
 


Sziasztok!
Kingának Én is csak azt tudom ajánlani, amit az elöttem szólók. Mi sem beszéltünk róla, vagy, ha igen, akkor az arra érdemes ember volt és még véletlenül sem bántott meg. Nekem 6 inszeminációm volt és a második lombik sikerült mindez 8 év próbálkozás és műtétek sorozata után. Ikerlányaink születtek, akik 20 hónaposak. Bárcsak Én is beszélhettem volna hasonló cipőben járókkal. Valahogy eszembe se jutott, pedig biztosan jót tett volna a lelkemnek. Nagyon drukkolok a barátnődnek és nagyon jó, hogy így támogatjátok Őket, mert ez egy nagyon nehéz időszak.

Sok sikert : Netling Kinga
Netling Kinga
 


Sziasztok.
Pénteken csináltam meg a tesztet az első lombikunk után és negatív lett. Akkor nagyon rossz volt, most már úgy érzem túl vagyok rajta. (A körülményekhez képest). A Kaáliba járunk, nincs semmi ismert oka a problémának. Ráadásul tavaly év végén spontán terhes is lettem, de a 7. héten elvetéltem.
Próbáltam megkeresni azt a könyvet amiről fent írt valaki - Gyermekszületés természetfeletti módon - de nem találom sehol. Nem tud valaki róla?
És tudtok arról, hogy áll ma itthon a béranyaság?
Sára
Névtelen
 


SáraKép
Én olvastam a könyvet és szerintem nagyon jó. Könyvtárból szereztem.
Egcsi
egcsi
 


Szia Egcsi!
De jó,hogy jelentkeztél. Nem is bíztam benne, hogy valakinek van róla infója. Sokat várok tőle, mert valószínű, hogy nálam pszichés oka van a problémának. És ez a címe pontosan? Most beszéltem telefonon a Szabó Ervin Könyvtárral, de nincs meg nekik, a központjukban sem. Te hol találtad?
Sára
Névtelen
 


Jajjaj Egcsi, el ne vesszél.
Névtelen
 


SáraKép
Bocs, hogy eltűntem, de én nem tartozom "hivatalosan" ide, csak kiváncsiságból benéztem. Megnézem neked pontosan szerző, cím minden. Egyébként én az egri könyvtárban találtam.

Egcsi
egcsi
 


SáraKép
Már szereztem is infót neked! A következő helyen érdeklődj: Immanuel Alapítvány
9700 Szombathely
Szelestey u. 62
Tel.:94/508-637
30/927-3364
e-mail:bolt@immanuel.hu
Ők nagyon kedves barátaim, ha nincs is meg nekik a könyv megszerzik. A könyv pontos címe: Jackie Mize: Gyermekszületés természetfeletti módon
Remélem tudtam segíteni!

Egcsi
egcsi
 


Sziasztok!
Nem tudom olvassa-e még valaki ezt a topicot, de lenne pár kérdésem.
Mi most keztük annak a vizsgálatnak a kérését, hogy meddőek vagyunk-e. A nőgyógyász E vitamint írt fel, és még egy gyógyszert, amit a menstruáció 5. napjától a 10. napjáig kell szednem. 2 menstruáción át. Utána mondta, hogy csinálnak egy átjárhatósági vizsgálatot. Ennek ez a menete? Mire számíthatok még?
A férjemet elküldte az orvos andrológushoz. Jó sokan lehetnek ilyen cipőben mert több mint egy hónapra rá kapott időpontot. Na mindegy. Ezzel kapcsolatban lenne kérdésem. Lehet, hogy hülyén hangzik a kérdés, de most vagyunk elősször ilyen helyzetben. A férjemnek mondták, hogy mielőtt a vizsgálatra megy 5 napig ne szeretkezzünk. Az orvosnál kell neki megtölteni egy kis üveget spermával???? Van ott olyan hely ahol ezt meg tudja tenni??? Vagy netalán vinni kellene??? Kérek valakit válaszoljon. Köszi.

Ági
Ági
 


Ági! Irtam választ a Kaális forumban neked.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


GÓLYAFÉSZEK KLUB

--------------------------------------------------------------------------------

... a családnak, ismerõsöknek és barátoknak,
azoknak, akik a kezelést végzik, és azoknak, akik segíteni akarnak

M E G H Í V Ó


Miért vagyok hálás a páromnak?

Azért, hogy gyermekük legyen, sokaknak igen sokat kell tenniük. Nem csak idõt, energiát és pénzt kell ráfordítani, hanem kellemetlenségeket és aggodalmakat, félelmeket is el kell viselni. De ez sosem lehet egy ember erõfeszítése, hanem szerencsés esetben egy egész csapaté: a családé, a barátoké, a munkatársaké és a kezelést végzõké is.
Mégis: akire a legnagyobb szükség van, az a párunk. Aki a társunk, és aki mellettünk áll. Neki elmondhatjuk, hogy mit gondolunk, minek örülünk, mitõl félünk, stb. De ez nem is tûnik mindig olyan könnyûnek. Ha meggondoljuk, hálásak vagyunk neki, hogy vele együtt próbálunk tenni azért, hogy megszülessen a közös, várva-várt gyermekünk. Bizony sokszor nem is gondolunk arra, hogy megmondjuk ezt neki. Most itt az alkalom…

Gyere el, és hozd magaddal a barátaidat is!

Időpont: 2004. január 18., 16-19 óra
Helyszín: KASZ Művelődési Központ, VI. Eötvös u. 25/a
Belépő: 400 Ft

További információ: Abádi Ágnes (abagi@freemail.hu, 06-70-282-9969),
www.tar.hu/golyafeszek, www. humanista.hu/kozosseg
phajni
 
 


Sziasztok lányok!
A BMC-be járok és szeretném megtudni, hogy van-e közületek ott valakinek valamilyen tapasztalata Dr. Wiegandt-tal. Ő csinálja az inszeminációinkat és azt hiszem, a lombikot s ő fogja.mindent szeretné tudni!

Köszönettel:
Jázmin
jazmin
 
 


Jázmin Kép
A "...megint megjött" topicban többen is a BMC-be járnak, érdeklődj ott!!! Sok sikert az inszemekhez Kép
anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Sziasztok!
Ismeri valaki,vagy valakinek a párja szedett már Andriolt?Várható ettől valamilyen javulás?
Vendég
 


Lányok! Kérlek segítsetek! S.O.S!
Ha valaki túlesett már lombikon a BMC-ben és kapott Decapeptyl inj.-t, legyen szíves írja meg nekem, hogy hosszabb lett-e tőle a menstruációja! Nekem eddig mindig 5 napos volt, és most már 7 napja tart. Nagyon ideges vagyok. Kérlek írjatok!
Jazmin
jazmin
 
 


Szia Juli
Évva
 
 


Miért nem mondtad, tudtam volna mondani hogy nekem is ez volt 3napos szokott lenni de most nekem is 7 voltde már elmúlt.emailt is írhatsz:caos@jakuza.hu
Évva
 
 


Szia Éva!
Küldtem neked e-mailt!
Juli
jazmin
 
 


sziasztok.

igaz e, hogy a lombik előtt szükséges a méh optikai vizsgálata ( eszközzel való megkukkolása ), és átjárhatósági vizsg. is.

most mondotta nőgyógy. eddig ezt nem tudtuk, főleg ami para, ez is altatással, és 2 nap befekvéssel jár.. Kép
lazarus
 
 


Szia Lazarus!

Ez igaz, mert ha átjárhatóak a petevezetékek és más komolyabb gond mincs a lombik előtt még inszeminációval is azoktak próbálkozni, ez nálam is így volt de a végén lombik lett. örülj ha altatásoban csinálják, akkor valószínüleg laparoszkópos vizsgálat, és közben megcsinálják az átjárhatóságot is és sokkal több minden kiderülhet. Nálam pl. így vették észre az endometriózist ami gátolja a fogantatást. Van a sima átjárhatósági vizsgálat amikor befekszel egy röntgengép alá, és a hüvelyen keresztül kontrasztanyagot nyomnak fel, ez sokkal kellemetlenebb ,mert utána görcsökkel jár.

Szia
csibe13
 
 


Szia Lazarus,
Attól függ, mi a probléma. Nálunk a párom spermaképe kizárta az inszemináció lehetőséségét, így nem csináltak nálam sem átjárhatósági viszgálatot, sem más vizsgálatot (csak ultrahang vizsgálatok és vérvételek voltak).
Üdv,
tralllala
 
 


Szia Tralllala,
most hol jársz a vizsgálatokban? ill. volt már beültetés? nálunk kevés a sperma szám, egy-két vizsgálaton már én is túl vagyok, de a doki említette az átjárhatóságit és a laparoszkopos vizsgálatot. teljesen be vagyok parázva.....
monyo
 
 


SziasztokKép
Én a BMC-be járok, és ott megcsinálták a HSG-t, bár az otthoni orvosunk szerint csak az ICSI jöhetett szóba.
De szerencsére minden ok!
Ja, és a vizsgálatok a BMC-ben is ezt igazolták. Azóta túl vagyok két sikertelen lombikon és majd készülök a harmadikra. (1. sima 1 fagyis és ez is fagyis lesz)

manda
 
 


Monyo Kép
Én már azóta a 35. héten járok, 2 kislány ficánkol a pocakomban. Melyik intézetbe jársz? Gyere át a Beültetés előtti és utáni érzések topicba, ott nagyon sokat tudnak segíteni a lányok!
tralllala
 
 


Sziasztok.
A növérem túl van a 6. lombikprogramon és a Kaáliba jár... szerintem váltania kéne orvost ha ennyi próba után nem jött össze.. Ti kit javasoltok hol lehet jó és megbizható, tapasztalt dokit találni?? Köszi a válaszokat.
Üdv,Gina
gaflenz
 
 


GinaKép
Nem hallottatok a Budai Meddőségi Centrumről? A Szent János Kórházban van, Bp. Diósárok u.1.sz. alatt. Koncz János tanár urat ajánlanám!

Sok-sok sikert kívánok neki!

Manda

manda
 
 


Hahó én új vagyok itt és már két üzit is írtam, de valamiért nem került oda ahová szerettem volna.
Manda én is a BMC-be járok. Szintén a harmadik fagyis beültetés előtt állok.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Végre sikerült.
Nem tudom van-e még itt valaki rajtam kívül?
Szóval szeretnék eszmét cserélni, főleg veled kedves Manda, mikor lesz a beültetés, lehet, hogy találkoztunk már a BMC-ben, ki a dokid?
Persze a többiekre is nagyon kíváncsi vagyok, úgyhogy vissza fogok olvasni.
Ha ma már nem ír senki nekem kitartóan visszajövök holnap.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Szia Zuzmó!
Én Szűcs dokihoz járok (mi itt Sz.ügynöknek nevezzük, mármint a topicokbanKép), ő a legfiatalabb doki a BMC-ben és Fehérvárról került oda, én fehérvári vagyok, az itteni dokim ajánlotta a központot, amikor kiderült, hogy természetesen úton nem lehet gyermekünk.Kép
Ha érdekel van egy topic a Szülészetek, kórházakon belül, ahová csak BMC-ések írnak átjöhetsz oda is és ebben pedig a "megint megjött"ben kicsit lejjebb, is írnak BMC-ések.

Mikor lesz a beültetésed? Ki a dokid?

Majd még írok!
Manda

manda
 
 


Hali!
Bocs, hogy csak most kerülök elő de "A FÉRJ" (a férjem) szabin van velem, úgy hogy elugrottunk gyorsan sohppingolni, de ez mindegy is. Nagyon örülök hogy, létrejött a kontakt, tulajdonképpen már elég sok topicra bekukkantottam, de ez jött be leginkább, illetve ebben a témában vagyok leginkább érintve, azt gondoltam itt lehet infókat cserélni és a hasonló cipőben járókkal kölcsönösen biztatni egymást. Aki simán teherbe esik el sem tudja képzelni, hogy mi miken megyünk keresztül, és ezzel nem sajnáltatni akarom magunkat, egyszerűen teljesen más és vannak dolgok, amiket csak az ért meg aki már átélte vagy éppen benne van.
Érzelgősségből mára azthiszem elég is ennyi, hüpp, hüpp...
Szóval BMC, igérem be fogok nézni arra a topicra.
Az én dokim Weigandt - remélem jól írtam a nevét- doktor, nagyon kedvelem és megbízhatónak tartom.Eddig csak jót hallottam róla és egyébként is olyan aranyos a kobold füleivel.
Szóval ő fogja csinálni a beültetést valószínűleg jövöhét pénteken ami 13.-ra esik, remélem szerencsét hoz.
Most gyorsan meg kell néznem odaégett-e a vacsora , de még jövök.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Nagyon sok szerencsét neked ZuzmóKép
Drukkolok, hogy sikerüljön!
Ismerem a Wiegandtot (Weigandt nem tudom) látásból, mi mindig a Szűcshöz kerültünk és a végén nála maradtunk! Először féltem, hogy fiatal és kevés a tapasztalata, de most már örülök, hogy ő lett! Én majd január végén megyek a 2.ciklusnapon UH-ra, mivel nincs peteérésem, tehát nincs domináns tüszőm, így ha jól tudom a méhnyálkahártya sem tud vastagodni, ezért kell majd Puregont kapnom segítségül. Szerencsére azt simán be tudjuk adni a férjemmel közösen. Õ töröl és én szúrok.Kép
Jó lenne, ha sikerülne mindkettőnknek!
Igazad van, akinek simán sikerül, az tényleg nem tudja átérezni, hogy mi min megyünk keresztül, főleg egy sikertelen lombik után.
Pussz!

manda
 
 


Köszönöm a biztatást, igyekszem pozitívan hozáállni a dologhoz, a környezetemben mindenki "úgy érzi ", hogy most sikerülni fog. Igazából én is úgy gondolom, hogy most a legjobbak az esélyeink, mert most nem kellett egyáltalán stimulálni ugyanis kihagytunk a második után egy fél évet.
Igazából már az elején kiderült, hogy velem rendben vannak a dolgok, sajnos a férjemnek kevesen vannak a srácai és lusták is, úgyhogy egyből lombikkal kezdtünk. 8 tűszőből 7 petesejtet sikerült levenni és mind meg is termékenyült, azt mondták ez nagyon jó arány, és hármat akkor vissza is ültettek de nem tapadt meg egyik sem. A másodiknál már éppen hogy stimuláltak és kettőt kaptam vissza egy meg is tapadt, de sajnos a 9. héten nem fejlődött tovább és elvették. Nem kívánom senkinek azt az érzést, feküdni csomó beültetésre váró boldog, izgatott nő között, arra várva, hogy elvegyék azt akire hónapok óta vár.

Ez volt amásodik, és utána úgy éreztem kell egy kis pihenő, lelkileg eléggé lerombolt a dolog, de szerencsére éppen indultunk nyaralni, ami sokat segített. Visszamentem dolgozni egy fél évre, megbeszéltük a főnökömmel, aki szerencsére elég toleráns ebben a témában, hogy december végéig dolgozom.
Most készen állok a harmadik akcióra, stimulálás nélkül, mert teljesen szabályos 28 napos a ciklusom, és van rendesen p.é.-m is, remélem ez javít az esélyünkön. Még két 2 fagyasztott picikénk van, ha most sem sikerül kezdhetjük elölről.

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Szia Zuzmó!
Én is Wiegandt doktorhoz járok a BMC-be, csak szerencsére már terhesgondozásra. Kívánok Neked is hasonló szépséget!
Mbeus 20+5
mbeus
 
 


Szia Mbeus!
Nagyon köszönöm.

A próféta beszéljen belőled.Egyébként én is gondoltam arra, hogy nála maradok, ha sikerül, bár a Szent Imrét néztem ki, mint ideális kórházat, viszont nagyon szeretem W. dokit.
Gondolom nem véletlenül maradtál nála, neked hányadik akció lett sikeres? Inszem. vagy lombik?

Kép
Kép
zuzmó
 
 


Sziasztok,
Zuzmó
mi a kaáliba fogunk járni, jan 30-án lesz az első konzultációnk. Az első vizsgálatok alapján sajnos nálunk is a spermaszámmal vannak gondok. 100ezer alatt vagyunk. Szeretném megkérdezni, hogy nálatok mennyire rossz a sejtszám?
köszi
monyo
 
 


Monyó
Biztos jól írtad azt a számot?Nem akarlak elkeseríteni de az nagyon kevés. Legalább is én úgy tudom, hogy minimum
8 millió/ml az ami a normális érték alja. Nekünk, illetve a férjemnek az utolsó vizsgálatkor 3-3.5 millió között mozgott a szám és azt mondták ez inszemhez kevés, lombikra talán elég.
Az igaz ugyan, hogy a megtermékenyüléshez elég 1 jó sperma és ha ICSI- vel csinálják akkor mindenképp igaz.
Persze az orvosok csodákra képesek ma már. 20 éve esélyünk sem lett volna. Ne keseredjetek el, biztosan megtalálják a jó megoldást, szerintem borítékolt a lombik.
Ha még csak ezután mentek az első konzultációra, ki csinálta az eddigi vizsgálatokat? Urológia?Miért éppen a Kaálit választottátok?

Kép
Kép
zuzmó
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: