Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Várakozó! Van egy nőgyógyász is az interneten, neki elmondhatod a panaszaidat. drrak@mail.matavnet.hu.

Hát, a neve nem túl szép: Dr. Rák, de segítőkész.

Nekem pl. nem lehet babám, mert endometriózisom van. Legalább tudom már (5 évig tartott kideríteni). Most tudom, mit kell tennem. Azért jó tudni, mi baja van az embernek.

ÜDv. K.
Névtelen
 


Kedves K. és Névtelen!

Köszi, hogy írtatok.
V.
Várakozó
 


Kedves Tündi!
Tündi, a Bromocryptint a magas prolaktin szint miatt szeded? Valóban jól kivizsgáltak? Voltál MRI-n? Én idén márciusban úgy lettem terhes, hogy a prolaktin szintem a felső határ ötszöröse volt!!! Ne add fel! Keress másik orvost! Ha Pesten laksz, a SOTE Baross utcai klinikáján alaposak nagyon, ha szívesen beszélnél egy "saját" orvossal, akinek ez a szakterülete, keresd meg Dr Sztanyik Lászlót, már írtam róla, feljebb aug. 1. környékén megtalálod.
Sok sikert! Kérdezz nyugodtan, ha tudok segítek:
Neduddgi


Kedves K.!
Ki mondta Neked ezt a butaságot, hogy az endometriozis miatt nem lehet gyereked? Egyszerűen kezelni kell!!! Egyik módja a laparoszkópia, amikor is egyrészt feltárják, megállapítják a mértékét, másrészt lézerrel "leégetik". Utána gyógyszeres kezelés és jöhet is a baba!!! Nekem már útban, pedig endom volt még tavaly októberben!!! Ha érdekel, szintén ajánlom Dr. Sztanyikot, illetve, hogy olvasd el fent, amit aug. 1-én írtam az endorol!
Sok sikert és kérdezzél, "műveld" magad a téren és ne hagyd, hogy lelkiismeretlen hozzá nem értők ilyeneket mondjanak Neked:
Neduddgi
Neduddgi
 

 
 

Sziasztok!

Megöl az írígység amikor kimamát vagy kisbabát látok...
Ez már a vég? Sírógörcs, pánik...
Semmi haladás.
Segítsetek!
Várakozó
Névtelen
 


Kedves Varakozo!

Kerlek, nezd meg az ajanlott index.hu-s topicot es kerlek, kapcsolodj be, irj nekik!!! Hatalmas lelki segitseg az o virtualis baratsaguk! Kerlek!!! Jobban leszel idovel, ez biztos!
Névtelen
 


Kedves Neduddgi !

Köszönöm, hogy ajánlottad Dr. Szanyikot. Meg fogom keresni, mivel nagyon szeretném, ha valaki végre nem a halogatás módszerét alkalmazná. Sajnos időközben 31 éves lettem és kezdem érezni, hogy kicsit szorít az idő.
Egyébként tényleg a magas prolaktin szint miatt kell a Bromocriptynt szedni. Voltam MRI-n is, de nem találtak elváltozást, pedig nálam is kb 5-6-szoros volt a prolaktin szint. Több hónap után a prolaktin szint visszaállt a "normális" szintre, de sajnos megállapították, hogy nincs tüszőrepedés. Most éppen itt tartok. (különben azt állították, hogy a magas prolaktinszint valószínűleg a viszonylag "stresszes" munkámnak köszönhető. Hiszem is, meg nem is. )

Tündi
cstunde
 


Kedves Várakozó !

Ne keseredj el ! Sajnos sokszor nyomasztó a várakozás, különösen, ha úgy érzed, nem tudsz mit tenni, az orvosok nem segítenek. Tegyél ellene, ha van rá módod, keress újabb orvosokat, itt is olvashatsz néhány ajánlást. És próbálj egy kicsit nem gondolni arra, hogy mi is szeretnél.

Tündi
Tündi
 


Sziasztok!

A feleségem is Bromocriptint kapott, mert a tünetek alapján valószínűleg magas a prolaktin szintje. A hormonvizsgálatnak viszont még nincs eredménye. Nem elhamarkodott ez? Van valamilyen veszélyes mellékhatása a Bromociptinnek? Éedekelnének a tapasztalatok? Mellesleg ismer valaki valamilyen alternatív módszert, amellyel befolyásolható a prolaktin szint?
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Fogalmam sincs a Bromocryptin mellékhatásairól, de biztos, hogy van neki, mint minden gyógyszernek. Én megvárnám a helyetekben az eredményeket!!!
Én szedtem mielőtt teherbe estem az Agnucaston nevű gyógykészítményt, de a prolaktin szintem valójában nem ment lejjebb. Ez a Vitex nevű növény kivonatából készül, és általában női hormonális problémákra ajánlják (igaz, éppen az általánossága miatt a dokim jól kinevetett, hogy szedem, de azt mondta ártani biztosan nem árt...). Csakhát ugye ilyenkor az ember mindenben hisz már.
Szia:
Neduddgi

Szia Tündi!
Én is 31 éves vagyok. Ne dőlj be az idő szorításának! Ez csak kamu. És ráadásul stresszel Téged, ami valóban növelheti a prolaktin szintet... Fel a fejjel és műveld magad a témában, mert a Sztanyik bármilyen hozzáértő és rendes is, azért bőbeszédűnek éppen nem nevezném.
Szia:
Neduddgi
Neduddgi
 


Szia Mindenkinek!

Több mint egy éve mi is hiába próbálkozunk babával. Évekig egy orvoshoz jártam, de két hónapi semmittevés után le kellett, hogy cseréljem. Több hónapos keresgélés után akadtam rá dr. Béres Lászlóra (Margit Kh.). Már az első alkalommal több mint 1 óráig beszélgettünk. A vizsgálatok kideritették a magas prolactin szintet, illetve a rossz LH FSH arányt. Most a Bromocriptin mellett fogamzásgátlót kell szednem, hogy helyre álljon a hormonszintem, majd ha minden jól megy, akkor októberben jöhet a stimulálás és reméljük nekünk sem kell várni már sokat a csodára. A dokit mindenkinek ajánlom, aki nőgyógyász és endokrinológus is egyben a Margit kórházban.
stefancsik krisztina
 


Sziasztok,
Teljesen uj vagyok itt a topikon. Latom, hogy akadnak meg akik hozzam hasonloan tanacstalanok Bromocriptin ugyben.
Kedves Nevtelen,
Nem vagyok orvos ugyhogy nem tudom milyen valos mellekhatasok lephetnek fel a Bromocriptin szedesenel. Annyi biztos, hogy a gyogyszer tajekoztatojan szep szammal akadnak a listan. Nalam a szedules jott be. Par napig ugy ereztem mintha egyfolytaban korbe-korbe forognek, de szerencsere ez par nap utan elmult. Hozza kell tennem, hogy en fel adagot szedek es ezt este veszem be, igy reggelre semmi problema.
Egyebkent en is tanacstalan vagyok mert egy evvel ezelott a borgyogyaszom tanacsara Dianet kezdtem szedni (aknes bor) kb 8 honapig. A borom nagyon szepen javult, csakhogy emelkedett a prolaktinom meg aztan hamarosan babat is szeretnenk,
igy az endokrinologussal egyetertesben abbahagytam a Dianet es Bromocriptint kaptam. Miota Bromocriptint szedek (kb 5 honapja) nem mertek a prolactint, egyedul a homerseklet meres alapjan donti el az orvos a tovabbi gyogyszerezest. De az en gorbem semmi rendszeresseget nem mutat. Kedves Bromocriptint szedok, a tapasztalataitokat kerdezem: csak a homerseklet-gorbe modszerrel lehet a gyogyszer hatasat figyelemmel kiserni? Teljesen tanacstalan vagyok, hiszen hormonkeszitmenyt szedek ugy, hogy azt sem tudom sikerulne-e teherbe esni vagy sem, hiszen meg sohasem probalkoztunk fogamzasgatlas nelkul. Attol tartok, hogy a vegen a sok hormonkezeles eredmenyekent (melyek ujabb hormonkeszitmenyeket vonnak maguk utan) a vegen tenyleg nem lehet majd babam.
Udv,
Tanacstalan
Névtelen
 


Sziasztok !

A Bromocriptyn mellékhatása nálam a következőképpen nézett ki: Az első napon többször elájultam és nem tudtam enni a mérhetetlen hányinger miatt. Ez néhány napig tartott. Látászavaraim voltak az első héten, nem tudtam autót vezetni. A vérnyomásom néhány hétig össze-vissza ingadozott. Ezek a rémségek két hét alatt nagyrészt elmúltak. De Vigyázat ! A legtöbb mellékhatás visszatér már nagyon kis mennyiségű alkohol elfogyasztásával. Pl. egy kicsi pohár bor után is. A gyógyszernek az én orvosom szerint nincsen alternatívája. Én ebből naponta kettőt szedek már néhány hónapja. Hatására a hőmérsékleti görbéim rendeződtek, azaz látható némi ciklikusság, de sajnos csak ennnyi történt.

Tündi
Tündi
 


Sziasztok Erika vagyok.

Soraitokat olvasva úgy érzem el kell meséljek egy két dolgot. Szóval iszonyatos ciklushiányaim voltak,a fogamzásgátlótabletta abbahagyása után. Pontosan 8 hónapig nem jött meg, aztán egy Norculut nevű gyógyszerrel meghozta egy orvos, és beutalat az 1. számú női klinikára, az asszisztált reprodukciós osztályra, magyarul a meddőségi központba. Hát az maga volt a borzalom. Valamilyen szinten megállapították, hogy mi lehet a probléma, kaptam bromocriptint, meg serophene-t és a doki állította, hogy ebből szeptemberre baba lesz. Ez volt egy évvel ezelőtt........
Aztán ott ücsörögvén hosszas órákat, gyakran 5-6 órát is, kiderült, hogy más lányoknak is ugyanez a "terápia" lett felírva. Na ez már kezdett gyanús lenni, hiszen nics két teljesen egyforma ember, egészen biztos, hogy ugyanaz a probléma?
Na dehát muszáj valakiben megbízni, hátha, majd alakul ez a dolog, gondoltam, nem kell türelmetlenkedni. Továbbra is bromocriptint, meg serophene. Összesen 6 hónapig szedtem ezeket.
Közben persze volt ultrahang is, de hogy!!!
12. vagy 13. napon menni kellett, de ha akkor nem láttak érdemlegeset, hát majd találkozunk egy hónap múlva.
Na akkor egy orvos ismerős figyelmeztetett, hogy nem vagyok a megfelelő kezekben és sűrgősen menjek át a Szabolcs utcába a HIETE Meddőségi Központjába. Ott Drávucz doktort kerestem. Nagyon rövid idő alatt kiderült, hogy mi a probléma.
Igazából nem volt peteérésem, a kór neve PCO.
2000. márciusában kerültünk ide, és most már 8 hetes terhes vagyok és 3 petezsákom van. A héten ha minden igaz már fog látszódni embrió a petezsákokban.
Szóval a tanácsom az, hogy akinek feltehetően hormonlis jellegű meddőségi problémája van az ezt az intézményt keresse fel. Drávucz doktoron kívül itt van még Vajda és Murányi doktor is. Ők mindhárman szülészek is. Végül de nem utólsósorban, nagyon alaposak az intézetben, és a 3 nővér pedig rendkívűl kedves, segítkész, figyelmesek. Ja igen, és ez a Meddőségi központ a Kaáli intézet háttérintézete, ami szerintem azért jelent valamit. Akiken itt nem tudnak segíteni, azokat a Kaáli intézetbe irányítják, és akik rögtön oda mennek, de nem biztos, hogy szükséges a lombokbébi program futtatása, azokat pedig küldik a Szabolcs utcába.
Remélem segítettem tapasztalataimmal, azokat, akik úgy érzik tévelyegnek de már nagyon szeretnék a kisbabát.
Szerettel: Erika
Tóth Erika
 


Sziasztok!
Leírom a történetem, hátha többen reményt merítetek belőle. A fogamzásgátló tabletta abbahagyása után (kb. 1 évig szedtem orvos által felírt Tri-Regolt) nem akart megjönni a menzeszem. A gyógyszer szedése előtt minden rendben volt, teljesen szabályos ciklus stb...
Először a XI. kerületi SZTK-ba mentem, ahol a hozzánemértés, vagy a nemtörődés magas fokával találkoztam. Elkezdték volna a hormonkezelést mindenféle vérvizsgálat és egyéb nélkül. Ezért egy ismerős tanácsára az I.sz. Női klinika asszisztált reprodukciós osztályára mentem. A tapasztalataim az előttem szóló Erikáéval azonosak ezért nem is részletezném. Szedtem Bromocryptint és Clostylbegitet több hónapon keresztül de a szervezetem nem reagált rá. Teljes volt az elkeseredés. Aztán egyik nap útban hazafelé halálfélelmet éreztem a buszon. Szörnyű volt. Nem tudom minek volt köszönhető, de én ott és abban a pillanatban abbahagytam a gyógyszerszedést és az orvoshoz járást. Kb. 3 hónap múlva megjött a menzeszem, aztán már nem, de azért mert terhes voltam. A terhesség és a szülés zavartalan volt. Az egyik nagy tanulság, hogy nagyon kell vigyázni a tablettákkal. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy haszontalanok, de nagyon lelkiismeretesnek kell lenni annak az orvosnak aki ezt felírja. Mindig csak a gyógyszerek jó oldaláró hallunk, az átmeneti meddőségrő nagyon keveset.
Apropó, közben elvégeztem az agykontrol tanfolyamot. Mindenkinek ajánlom!
Zsebibaba
Zsebibaba
 


Sziasztok!

Tóth Erikához és Zsebibabához hasonlóan nekem is eltűnt - vagyis 2-3 havonta jeneltkezett - a fogamzásgátló 5 éves szedése előtt sem nagyon rendszeres vérzésem. Én is a XI. ker. SZTK-ba mentem, de ott fél évig 3 hüvelyi ultrahangon kívül (meg egyszeri Norcolut kúrán kívül) nem csináltak semmit. Illetve igen, a magánrendelésüket reklámozták... a PCO szó elhangzott ugyan, de mikor rákérdeztem, mert a kertelés.
Egy évvel a tabletta abbahagyása után lett másfél hónapra kétszer is vérzésem, na, akkor elmentünk az Optimális Családtervezésre (a SOTE I-t ajánlották, de ezek szerint nem baj, hogy kihagytam).
Ugyan ott sem végeztek hormonvizsgálatot, hanem a hőmérsékleti görbe meg a három Uh-kép alapján fölírták Serophenet, rögtön 3 dobozzal, hogy az első hónapban majd napi egyet öt napig, a másodikban napi kettőt (öntsünk lelket a nőbe, ugye, fő a bizalom), és a 14. napon ultrahang.
Ehhez képest az egy tabletta is termelt tüszőt, és bár a 11. napon még PCO-t írt a papírra a doki, a 15-en (hétvége kihagyva) maga is meglepődött, hogy minden rendben, kaptam is Profasit. Ebbňl nem lett ugyan terhesség, de a következőből igen. Hozzá kell tennem, hogy ÉN kérdeztem rá, hogy akkor a második hónapban is elég ugye napi egy szem tabletta...

Most a SOTE I ambuláns rendelésére járok, elmúltam 8 hetes, és nagyon remélem, hogy minden rendben megy továbbra is.

De nem tudom, mi lett volna, ha az "egy kaptafa" kezelésre nem reagálok.

Tehát tényleg érdemes jó orvoshoz menni, ha valaki olyat tud.

Sok sikert!!!

Mónika
adgj
 


Sziasztok!
Szerintetek lehet-e a babahiany oka kezelt mehszajseb? Harom eve csinaltak.
Moni
Moni
 


Kedves Mónika!

Mintha csak magamat hallanám, ahogy a soraidat olvastam. Szóval akkor most egyforma idős kismamák vagyunk.
Profasit én is kaptam kettőt is, de nekem a PCO-ból kifolyólag nem volt elég a gyógyszer, kemény injekciókúra is volt mellette, 5. naptól a tüszőrepedésig átlag 6-7 szuri kettesével.
Feltétlen tájékoztass mik a további fejlemények!!!

Kedves Moni!

Szerintem a kezelt és teljesen gyógyult méhszájseb nem okozhat problémát a baba készítésnél, de ha bizonytalan vagy nem lehet a véletlenre bízni, fel kell keresni egy jó nőgyógyászt, mert ha fennáll a probléma, szerintem előfordulhat, hogy a férfi-anyag nem jut el a megfelelő helyre.

Sziasztok: Erika
Tóth Erika
 


Szia Erika !

Kérlek, mondd el, milyen kezelést kaptál Drávucz doktornál !

Köszönöm, Tündi
Tündi
 


Kedves Erika!

Igazából nincsenek fejlemények, remélem, minden rendben. Igaz, nálam egy petezsákot látott az orvos még szeptember elején, és a SOTE-n nem csináltak ügyet abból, hogy némi rásegítés kellett.

Úgy látom, Te viszont behozod az elvesztegetett időt: három petezsák, az három embrió, nem? :-)))

Mesélj inkább te: vigyáznak Rád? Gyakran jársz ellenőrzésre?

Mónika
adgj
 


Kedves Tündi!

Nagyon szívesen elmondom a kezelést, amit Drávucz doktornál kaptam, de ne vedd szentírásnak, mert, ahány ember annyiféle probléma.
Nekem PCO-m van, ami azt jelenti, hogy sokcisztás petefészek. De ezek nem olyan ciszták, amik az emer köztudatában vannak. Ez azt jelenti, hogy nem működik a petefészek, elkezd fejlődni egy tüsző, aztán ez a fejlődési folyamat visszafelé fordul és a tüsző ott marad a petefészek felületén bezáródva, mint egy kis szőlőszem. Nem tudott kiszabadulni a petesejt.
Nagyon ki vagyok ám művelődve.
Szóval petesejt viszont kell a babucihoz, ezért olyan gyógyszert illetve injekciókat kaptam, amik tartalmaznak olyan hormont, ami serkenti a petefészket, hogy termeljen megfelelő érett tüszőket. Ez a hormon az FSH.
A ciklus 3. napjától 7. napig kaptam napi 2x1 Clostylbegytet, aztán 5. naptól kezdve az injekciókat, átlag kétnaponta kettesével szigorú ultrahangos megfigyelés mellett, egészen addig, amíg az orvos úgy nem gondolta, hogy már megfelelően érett és nagy tüsző(k) van(nak).
Ekkor megnéznék egy teszt segítségével, hogy milyen az LH (tüszőrepedésért felelős)hormon szintje. Ha a teszt +, akkor 24 órán belül várható a tüszőrepedés. Nekem soha sem volt +, ezért erre is kaptam injekciót (Profasi), majd másnap és az azt követő nap következett az inszemináció, vagyis sperma felfecskendezés egy katéteren keresztül.
Aztán még plusz hormon utána (Utrogestán), ami megfoganás esetén segíti a megtapadást.
Az inszem. után én mindig otthon maradtam pár napot feküdni.
NA szóval a 4. alkalomra sikerült.
Remélem nem untattam senkit, Tündi, ha még van kérdésed, szívesen válaszolok, persze ha tudok.


Kedves Mónika!

Csütörtökön (09.28.) voltunk megint UH-on (ez a 2. volt), és mindhárom petezsákban van embrió, normális szívműködéssel.
A hármas ikerterhesség nagy kockázati ényezőjét figyelembe véve az orvos nagyon ajánlja, hogy egyet el kellene venni a háromból. Hát óriási a dilemma, most kedden megyünk genetikai UH-ra, hogy megtudjuk, mi annak a kozkázata, hogy ha belepiszkálnak, utána nagyon gyorsan kell dönteni, mert nem lehet sokáig húzni a beavatkozást. Szóval szerintem azért jobban odafigyelnek a dolgokra. Vérvétel nem volt még, ami egy kicsit idegesít, de a megszaporodott pulzususom idegesít egy kicsit, ezért elmentem a családorvosomhoz, és ő elküldött laborba.
Az a véleményem, és tapasztalatom is, hogy egy kicsit rámenősnek kell lenni, nem szabad annyiban hagyni a dolgokat, ki kell taposni.
Hát ez kicsit hosszúra sikeredett, elnézést kérek azoktól akiket untattam.
Mónika vigyázz magadra és minden jót.

Sziasztok: Erika
Tóth Erika
 


Sziasztok!

Mercilont szedtem közel egy évig, és hiába próbálkozunk a párommal, nem akar összejönni a kisbaba. Ha valaki ismeri ezt a fogamzásgátlót, illetve az ilyen irányú veszélyeit, kérem írjon, mert már nagyon el vagyunk kettyenve. Igaz, még csak 6 hónapja próbálkozunk, de reméltem, hogy nem fog ennyi ideig tartani a teherbeesés. A dokim azt mondja, hogy 2(!) évig is eltarthat a gyógyszer utáni fogantatás. Mit szóltok hozzá??

Sziasztok!
Niki
Nikolett
 


Szia Niki!
Nem elrettentésként írom le az esetemet, csak hogy ilyen is van:
Én azért kezdtem el tablettát szedni, mert nagyon erősen görcsöltem, és elég gyakran volt mensim. Erre felírtak fogamzásgátlót. rendszeresen jártam dokihoz, mert már az első év végén akadtak problémáim. Erre a dokik rendszeresen változtatgatták a tablettákat (szedtem vagy 10 fajtát). Mikor megkérdeztem, hogy esetleg nem kellene-é szünetet tartani időnként, akkor mindíg lehurrogtak. Több mint egy évvel ezelőtt, odáig jutottam, hogy én mondtam azt, hogy ebből elég, és leálltam vele.
Egy ideig még hittem abban, hogy ugye 2-3 , max. fél év alatt kitisztul a szervezetem, és utána minden rendben lesz. Na nem így történt, peteérésem még egy évvel később sem volt, jelenleg már azért tablettákkal ez a probléma megoldódott. A jelenlegi orvosom szerint idézem: A több éven át tartó tabletta-szedés teljesen elaltatta a szervezetemet, aki miután CsipkeRózsikának képzelte magát, nem akart felébredni, ezért kicsit segíten kell neki.
Tényleg nem akarlak megrémíteni, csak saját példámból kiindulva azt tudom javasolni, hogy keress egy jó nőgyógyászt, aki segít megoldani a problémádat. Vagy esetleg az Optimális Családtervezési Szolgálatot, ők nagyon készségesek, és biztosan tudnak segíteni. (Ez tapasztalat :-) )
Szia:
Erzsi
ujka
 


Kedves Niki !

En is Mercilont szedtem ,igaz nem sokaig.
( Kb.1 ev ). De miutan allando problemaim
voltak, ( fajt a majam stb..) abba hagytam
magamtol ! Nekem lehet hogy szerencsem volt,
mert a kislanyunk "veletlenul" sikerult,
igaz akkor mar tobb mint 2 eve nem szedtem
gyogyszert !
Remelem Nektek is hamar sikerul !
Szia,
Csilla
Csilla
 


Az egyik ismerosom a Mercilon mellett esett teherbe, ma mar 1 eves a kisfia! :))
Neki azt mondta z orvos, hogy mivel ez nagyon gyenge, ezert mar sokan teherbe estek mellette.
En is ezt szedtem, es egybol helyreallt minden, 4 havi rendes gorben van. Az 5. mar nem jo, a 6. megint jo, es ugy nez ki a 7. sem lesz jo. Ja es jarok az OCSK-ba, voltam mar hormon vervetelen is, es minden rendben van.
Moni
Moni
 


Szia Niki,

Én kereken 5 éven keresztül szedtem Tri-regolt,szünet nélkül.Idén májusban hagytam abba a szedését,júniusban már terhes voltam,és jelenleg 21. hetes terhes vagyok.
Ennyit a kitisztulásról.

Hédi
Hédi
 


Szia, Niki!

Én első terhességem előtt a Marvelont szedtem 3 évig, és az abbahagyása után a második hónapban már teherbe estem, most meg két évig Femodent szedtem, és ugyanúgy a második hónapban már terhes lettem. Csak magánvélemény, de én azt vettem észre,hogy az ismerőseim között akik nagyobb kitisztulási időt hagytak a gyógyszer után, azok nehezebben estek teherbe. A fél év még normális próbálkozási idő, én azt hallottam, hogy minimum egy év után javasolt leghamarabb orvoshoz fordulni.

Ha gondolod, kérdezd meg a témában a babanet nőgyógyászát, biztos tud valami okosat mondani!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Hédi, Móni Csilla. Erzsi!

Köszi a hozzászólásokat, ma megyek egy új dokihoz, és megvitatom vele a dolgot. Egyébként Csillának elgondolkoztatott a válasza, mert nekem a vesém fáj néha, de akkor nagyon. Eddig vesekőre gyanakodtam, de lehet, hogy a gyógyszertől van??? Pedig eddig az egyetlen "káros" szenvedélyemről, a kólaivásról is leszoktam már. Alkoholt soha nem ittam, cigizni sem cigiztem soha. Szóval elvileg a sejtjeimet nem károsítom, (párom sem az övéit) és mégsem jön össze a Manócska.

Erzsi!
Te milyen gyógyszert kaptál a peteérés helyreállítására?

Hédi, Csilla!
Nektek meg nagyon gratula, és hatalmas kalapemelések, bár csak mi is itt tartanánk már!!! El sem hiszitek, mennyire szeretném.

Sziasztok!
Niki
Niki
 


Szia Niki!

Nos én egy kombinációt szedek, ami három féle gyógyszert jelent: Clostilbegyt+Estrofem+Duphaston. Ezeknek meg van határozva, hogy melyikből a ciklus hányadik napján mennyit kell bevenni. Az első gyogyó, mondjuk nekem elég fárasztó, mert teljesen kiüt, és babuci nélkül is produkálom tőle a reggeli hányingert egy-két napig. de ez gyorsan elmúlik, és ugye a baba miatt bármire képes lennék, és bármit elviselnék.

Szia:
Erzsi
ujka
 


Kedves Niki !
Azt hozzatennem,hogy egyik orvos szerint sem
a gyogyszer volt a proplema ! Erdekes,
azota semmi bajom !
En is nagyon egeszseges eletmodod elek,
( ezelott is ) tehat levontam,hogy csak
a gyogyszer arthatott.
En a "kitisztulasi" idorol csak annyit hallottam,
hogy minden esetben min.3 honapot JO varni !
Ezt aztan mindenki maga donti el.
Csilla
P.s. koszi a gratulaciot
Csilla
 


Kedves Csilla!

Tegnap voltam egy új dokinál, hát persze, hogy szerinte sem a gyógyszer a hibás a fájdalmak miatt.....
A három hónapot nekem is mondta, meg azt is, hogy ne majrézzunk, még nyugodtan próbálkozzunk, mielőtt meddőségi vizsgálatra megyünk. Szóval, igyekszem nem elkeseredni egyenlőre. Olvastam itt a levelek között, hogy nem is szabad akarni annyira. HÁT EZT HOGY LEHET BETARTANI??? Mi mindíg egymásra kacsintunk, hogy akkor most biztos meglesz. Aztán persze sosem sikerül.
Pedig már azt is kitaláltam, hogy mondanám meg a páromnak, és hogy a szülőknek, csak sajnos egyenlőre nincs mit....(pedig remek ötleteim vannak, tényleg lányok, Ti hogy mondtátok meg???)

Megkérdeztem azt is a dokitól, hogy mennyire megbízhatóak a terhességi tesztek. Azt mondta, hogy szerinte nagyon jók, de ne a színeset vegyétek, hanem a csíkosat. (terhesség esetén két csík van, de ezt nyilván tudjátok). Példának azt hozta fel, hogy van egy betege, aki nem akart gyereket, de nem védekezett, és terhes lett. 5 tesztet próbált ki, mind az öt terhességet igazolt. A lányt tegnap műtötte ennek a dokinak a férje... Szerintetek miért van az, hogy gyakran nem oda fogan meg egy kisbaba, ahol igazán szeretnék őt? Annyira elgondolkoztam azon, hogy sokan, ahogy mi is, olyan szivesen örökbefogadnának egy ilyen pici újszülöttet, mondjuk ha megszülte volna az anyja. Akkora öröm lenne mindenkinek, és megmenthettük volna egy kis ember életét. Ha lemond róla a kórházban, vagy beviszi a mellékajtón, és beteszi az inkubátorba, még meg sem látja senki, inkongnitóban maradhat. De egy család, aki megkapja a kicsit, nagyon boldog lenne, és az a szerencsétlen gyerek most nem egy vödörben lenne. Nagyon keserű gondolatok ezek, de annyira bánt, ha ilyet hallok.
Mi a véleményetek?

Üdv.:
Niki
Niki
 


Kedves Niki!

Korábban már hosszasan ecseteltem a 2 éves próbálkozásunkat, ha érdekel megtalálod az archív részben. Szóval szerintem nincs két egyforma ember, lehet, hogy neked rosszat tett a tabletta, más meg él mint hal a vízben. Valószínüleg nekem sem lett volna szabad soha beszedni egy szemet sem, de akkor más volt a szempont. Annyit tanácsolnék, hogyha teljesen normális ciklusaid voltak ez alatt a hat hónap alatt, akkor ne ess kétségbe. Próbáljatok programokat csinálni elfoglalni magatokat és ha 1 éven belül sem lesz eredmény, akkor viszont keressetek fel egy tényleg jó szülész-nőgyógyászt.

Minden jót és kitartást: Erika
Tóth Erika
 


Kedves Niki!

Azért ha valaki odáig eljut, hogy megszüli a gyerekét, szerintem akkor már nehezen mond le róla, és kevesen vannak olyanok, akik nyugodtan tudnának élni tudván, hogy valahol, örökbefogadó szülőknél él egy gyermekük... Amellett pedig egy terhességet-szülést végigcsinálni nem olyan egyszerű dolog (főleg, ha az ember tanul vagy dolgozik mellette), nem is két fillér, ráadásul mit szólna a társadalom, ha a várandós kismama az érdeklődő kérdésekre azt válaszolná, hogy "csak véletlen csúszott be a baba, de nem vetettem el, inkább megszülöm, és örökbe adom". Nem hiszem, hogy nem váltana ki ellenérzést ez a megjegyzés az emberekből... Persze, más szempontból tényleg jó és okos dolog lenne, csakhát szinte megvalósíthatatlan.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Kriszti!

Nem mindenben értek Veled egyet. Azt írtad, hogy nem tudna nyugodtan élni, azt tudván, hogy más szülőknél él a gyereke. Ha abortuszra megy, szerinted nyugodtan élne azok után? Így legalább nem nyomná a lelkét az, hogy elvett egy életet. Viszont nyilván minden szituáció egyedi, lehet, hogy valóban nem tudja megtartani, vagy megszülni. Ez nagyon szubjektív dolog, mindenki azt teszi, ami szerinte a legjobb neki. Nekem kisbaba kéne, és én így szemlélem a világot. És sajnálom ezeket a meg nem született emberpalántákat. Esélyük sincs az életre, és arra, hogy bebizonyítsák, büszkék lehetnek rájuk a szülei/örökbefogadói.
Nekem a környezetemben 3 olyan lány van, aki munka mellett és tanulás mellett (!) vállalt gyereket. Tudom, hogy nem egyszerű ezt végigcsinálni, ebben teljesen igazad van. Vissza is mentek 6 hónap után dolgozni, egy kivételével. A gyerek bölcsiben van, (az már más téma, hogy ez mennyire egészséges neki..)és a férjükkel/barátjukkal együtt mindkét szülő dolgozik.
Arról meg, hogy mit szól a társadalom...Miért, az abortuszra mit szólnak? Hidd el, annyi féle ember van, és mindegyik másként vélekedik. Nem lehet mindenki elvárásainak egyformán megfelelni.
Jól belefutottunk ennek a témának a boncolgatásába..
Mesélj arról is, hogy a második babádat mikorra várod? Hol szülsz/szültél? Én a Margit Kórházat néztem ki, (ha egyáltalán terhes leszek valaha) többen dícsérték a szülészetét, és gyerekkoromban is ide tartoztam, mert a környéken laktunk. Irigyellek ám!

Szia!
Niki
Niki
 


Sziasztok!
A Margit Kórház valóban a legjobb -szülészet terén legalábbis- Keressétek Dr. Lévárdit!
ô a LEGJOBB!
Névtelen
 


Kedves Niki!

Megértem az álláspontodat, csak azt próbáltam leírni, hogy ez miért nem lehetséges. A társadalom jelenleg nem ítéli el az abortuszt olyan mértékben, mint amennyire a gyermekükről lemondó anyákat. (Legalábbis a környezetemben én ezt tapasztalom. Több ismerősömről, sőt rokonomról is tudom, hogy volt abortusza, és hidd el, nem éreznek miatta lelkifurdalást. Nem tekintik élőnek, tudattal rendelkezőnek még azt a pici emberpalántát.) Amellett meg tényleg sokkal könnyebb abortuszra menni, mint kihordani és megszülni egy gyereket. Ja, és tetézi még a dolgot, hogy aki hajlandó lenne könnyedén lemondani a megszült gyermekéről, az nem kötődik a gyerekéhez igazán, tehát akkor valószínű, hogy az abortuszt is könnyebben választja helyette. Szerintem nem sok nőt találsz manapság, aki kizárólag humánus okokból hajlandó lenne az abortusz helyett úgy kihordani és megszülni egy gyereket, hogy kezdettől fogva tudja, hogy örökbe fogja adni. Nehéz dolgok ezek, és a társadalom beállítottsága, a mostani kultúránk sem igen támogatja a magzatért való felelősségvállalást. (Mert ugyebár ez akkor lenne ideális, ha az anya maga határozna úgy, hogy megszüli és örökbeadja a gyermekét, hogy esélyt adhasson neki az életre. Ha az anya vállalná a felelősséget az általa fogant életért, és olyan erkölcsi szintet mondhatna magáénak, amelyben lelkiismerete nem engedi számára egy pici élet elpusztítását. De hol van a mi társadalmunk ettől?)

Én először a Tétényiben szültem, de most a MÁV-ban fogok. Jövő május 23-ra vagyok kiírva. Niki, ne aggódj, sikerülni fog neked is! Gondolj arra, hogy ha majd sikerül, az olyan boldogság lesz, ami bőkezűen kárpótolni fog a hosszú várakozásért! Egyébként én is sokat hallottam arról, hogy akkor jön össze leginkább, ha nem akarod görcsösen, hanem úgy veszed, hogy ahogy lesz, úgy lesz. Tényleg nem lehet könnyű, valahol kicsit paradox helyzet is, de többeknek sikerült már "kivitelezni", egy kis időre "lazábbra fogni" a dolgot, biztos vagyok benne, hogy neked is sikerülni fog! Én mindenesetre nagyon drukkolok neked, és minden próbálkozónak!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!
En is egyetertek abban, hogy az abortusz nem megoldas. En sem vetetnem el a babamat, meg ha nehez lenne a helyzet akkor sem, Es ha netalan lenne egy lanyom, aki ilyen bajba kerulne, ot is tamogatnam a szulesben.
Niki!
Tenyleg ne akarjatok annyira! Mar en sem vagyok annyira elkeseredve, mint az elso sikertelen honap utan. Igaz, nekem mar van egy 4 eves kisfiam. Elo pelda a ferjem unokatestvere, akiknel 7 es fel ev van a ket gyerek kozott a masodikat nagyon szerettek volna, de nem volt peteeres. Gyogyszerzes meg minden utan mar letettek rola, es las csodat sikerult!!!
Moni
Moni
 


Sziasztok,
Krisztinaval egyet ertek abban, hogy nem kell elitelni azokat sem akik elvetetik a gyermekuket, hiszen nem ismerjuk a valos helyzetuket es egyebkent is barki kerulhet konnyen nagyon nehez helyzetbe. Persze ez a topic a meddosegrol szol, itt mindenki nagyon szeretne gyermeket es nem arrol szol, hogy hogyan jojjunk ki minimalberbol ket gyerekkel, vagy egy reszeges ferjjel, vagy egy barattal aki hallani sem akar egy gyerekrol, ...
Csak azert irom ezt le, hogy ne felejtsuk el, minden dolognak tobb oldala van es neha erdemes mas szemszogbol is elgondolni a dolgokat.
Nevtelen
Névtelen
 


Sziasztok!

Szerintetek milyen hosszú próbálkozás után kell azt mondani, hogy valamilyen probléma van, és érdemes orvoshoz menni?
A másik kérdésem, hogy a síkosító zselék csökkenthetik-e a teherbeesés valószínőségét?

Csilla
Névtelen
 


Kedves Csilla!

Ahogy én hallottam, 1 év próbálkozás után "szoktak" orvoshoz fordulni a párok, sőt, olyat is hallottam, hogy addig nem is szívesen foglalkoznak veled az orvosok (több barátnőm mesélte). A síkosító zselé szerintem akkor csökkenti csak a teherbeesés valószínűségét, ha "spermaölő" szer is van bennük. Gondolom ezt feltűntetik a dobozán. De ha korrekt választ szeretnél, szerintem kérdezd meg a Rendelőben a Babanet nőgyógyászát.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Csilla!

Én úgy hallottam, hogy csökkentik a teherbeesést a zselék, hiszen orvostól is hallottam, hogy egyesek így akarják a fogamzást elkerülni. Az tény, hogy nem akadályozza meg a terhességet, de olyan anyagokat tartalmaz, mely másfajta kémhatást biztosít a spermáknak , mint amire szükségük van.

Üdv:
Niki
Niki
 


Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy mennyi idős terhességet képes a nőgyógyász ultrahanggal kimutatni?

Köszi:
Éva
EVA
 


Szia, Éva!

Ha jól tudom 5 vagy 6 heteset (az utolsó menzesztől számítva), de először a 8. héten szoktak csinálni általában. (Igaz, hogy az első terhességemnél én egyből a pozitív terhesteszt eredmény utáni nap elmentem ultrahangra, akkor nem lehettem több 4 hetes terhesnél, és kimutatta, bár az egy elég spéci kórházi ultrahang készülék volt.) A terhestesztek hamarabb megmutatják a terhességet. Hüvelyi vizsgálattal pedig 8. héttől lehet kimutatni, akkor kezd felpuhulni a méhszáj.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Kedves Krisztina!

Köszönöm a válaszodat. Sajnos nagyon bizonytalan vagyok még a dologomban, mert még csak a ciklus 26. napjánál tartok, de mivel nekem a ciklus is csak rásegítéssel létezik, és tudom mikor volt a tüszőrepedés, ezért érdekelt a dolog. Vajon ilyenkor érdemes már terhestesztet csinálni?

Köszi:

Éva
Éva
 


Kedves Éva!

Hallottam már olyan tesztekről, amik 3 napos terhességet is kimutatnak, de azt nem tudom, hogy mennyire megbízhatóak. Biztosra a 10 napos terhességet már ki lehet mutatni ehhez való teszttel (én pl. a terhességi mono-teszt-et csináltam meg, igaz 14 naposan, és működött. Ez a legolcsóbb terhesteszt.).

Ha már eltelt 10 nap az ovulációd óta, akkor szeritnem próbáld meg, de reggeli első vizeletből, mert ilyenkor abból jobban kimutatja!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szerintem teljesen felesleges a tesztekkel addig
próbálkozni, amíg ki nem maradt a menstruáció. A
tesztek is csak az után a legbiztosabbak.

Üdv.
Névtelen
 


Kedves Eva!
En mar kiprobaltam olyan tesztet, ami allitolag 2-3 napos terhesseget kimutat, de meg az ellenorzo csik sem jelent meg. En ezek utan nem bizom meg bennuk. Ezert most majd csak a kimaradt menstruacio utan fogom megcsinalni. Elotte nem nagyon latom ertelmet. Pont a fenti miatt.
Moni
Moni
 


Kedves Mindenki!
En egy uj hozzaszolo vagyok, mar reg olvasom a leveleket, de meg csak most gondoltam hogy irok. Mi is a parommal mar masfel eve probalkozunk. Mar nagyon szeretnenk kisbabat. En is 1 ev utan mentem el orvoshoz, nalam szerintem az volt a baj - es az orvos is mondta - hogy tul sok szunetet hagytam, miutan abbahagytam a gyogyszert. 5-6 evig szedtem (Tri-Regol)és fel evig vigyaztunk. Allitolag ennyi ido alatt az osszes hormon kiurult belolem, ami kellett volna hogy gyorsabban teherbe essem. Most mar szedtem Clostirbegyt-et, kaptam mult honapban injekciot is es neztek ultrahanngal a felidoben minden nap. Volt is erett pete, de meg sem maradtam terhes. A kovetkezo lepes az lesz hogy a paromat elkuldom vizsgalatra, de sajnalom szegenyt, ez olyan megalazo szerintem. Tenyleg, valamelyikotok parja volt mar vizsgalaton? Ugyanis 35-40 %-ban a ferfiak is felolosok.
Krisz
krisz
 


Kedves Krisz!

Szerintem egyáltalán nem megalázó a
spermavizsgálat. Ugyan úgy kell felfogni, mint egy
átlagos n?gyógyászati vizsgálatot. F?leg azért,
mert az esetek felében valóban a férfi a felel?s.
Nálunk pl. én is voltam, és pont az derült ki,
hogy valószín?leg én vagyok a "hibás", mert nem
elég gyorsak a spermiumok. Szóval minél el?bb
menjen el a párod is vizsgálatra, senki sem fogja
kinevetni.
Ha van egyéb kérdésed az ilyen vizsgálatról, akkor
szívesen válaszolok.
Névtelen
 


Sziasztok!

Végülis a tesztet megcsináltam, és negatív eredménye lett (amit különben is sejtettem).
Az én férjem is volt vizsgálaton, egyáltalán nem tartotta megalázónak. Szerinte amennyit nekem kell járni orvoshoz, ahhoz képest ez semmi, mi különben is vihettük az anyagot.

Kedves Krisz!
Az én problémám is hasonló a tiedhez, esetleg cserélhetnénk tapasztalatokat, ha gondolod.

Éva
Eva
 


Kedves Éva!
En is arra gondoltam, hogy miert ne lehetne otthon elinteni a dolgot es bevinnenk az anyagot. Akkor ezek szerint lehetseges, en szegedi vagyok amugy. Te honnan irsz? Miota probalkoztok?
krisz
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: