Új privát üzeneted érkezett!

@csilla0124:
Sziasztok! Emőke jött fél 1kor megcsinálta. Igazából a petefészek fájt de nem ott ahol szokott hanem egy kicsit közép fele, de nem a méhem. Azt mondta Emőke, hogy holnapig jó ha ezt érzem. :-)
Nagyon izgalmas a holnap! Figyelni foglak titeket!
Csilla teszted pozitiv lesz, Babszi neked meg ikreid lesznek. :-)
kbrigitta
 
 


@kbrigitta:
Szuper jo hirek!!! Mikor kell tesztelned? Akkor indul a következő izgulás,jujjj,de jó!!!
Hionap reggel...hát izgulok :-)
csilla0124
 
 


Hát lányok,én sajnos nem tudok jót írni. A tesztem negatív. Hátha még korai volt...8 után hívom Emőkét.
csilla0124
 
 

 
 

@csilla0124:
Szia Csilla! Ne izgulj még, ha nem jött meg akkor van rá esély.Emőke i ezt mondaná. Nagyon jó indulattal sincs semmi ott? Ilyenkor tényleg nagyon halvány.
Jövő hét szombat a nem várt nap.
kbrigitta
 
 


@kbrigitta:
De aranyos vagy :-) Probáltam forgatni össze vissza,de nincs 2.csik :-( Igen,addig van még kis remény,amig nem jön meg!
Jövö szombat? Mindjárt itt van! :-)
csilla0124
 
 


@csilla0124:
Érzel olyat, mintha meg akarna jönni? Szokásos tüneteket? Tesztelj holnap reggel is az elsőből. Milyen tesztet használtál 10es-et?
Most gyorsan fog telni az idő, ma kezdjük a bölcsit. Beszoktatás, mi egyebek. Aztán remélem többet nem kell menni, most nagyon bízom benne. Csak a 3. már, sikerülnie kell.
kbrigitta
 
 


@csilla0124:
Biztos vagyok benne, hogy korai. Nekem a 14 napon olyan halvány volt, hogy többször meg kellett közelről néznem, hogy nem-e odagondoltam.
babszi24
 
 


@kbrigitta:
Jó beszoktatást! Az első nap... remélem hamar beszokik és zökkenőmentes lesz. Kis maszatka ... azért nem a kedvenc időszakom volt :shock: :oops:
babszi24
 
 


@kbrigitta:
Igen,sikerülnie kell,és sikerülni is fog!!! Igy akkor hipp hopp eltelik :-)
10-es érzékenységüvel teszteltem. Picit van 2-3 napja klasszikus meg akar jönni érzés,de nagyon enyhén,igazábol még nem sok látszata van. Pár nap,és kiderül!
Köszi lányok a biztatást,jol esik!!!
csilla0124
 
 


@babszi24:
Reméljük nekem is igy lesz :-) A remény hal meg utoljára! ;-)
Ma pedug az uh után írj feltétlen!!! Gondolunk Rád!
csilla0124
 
 


Még itt dekkolok a klinikán, kiderült, hogy az Aranyba kellett volna mennem :( , de most műt a drnő, mondtam inkább megvárom, mert nagyon tűkön ülök már.

Csilla te tudtál beszélni vele?
babszi24
 
 


@babszi24:
Ohh,azt hittem már,írod a jó híreket! Kitartást akkor! Igen,beszéltem vele,ha megjön,hivjam,ha nem,teszteljek,és ha pozitiv is hivjam. Hát még nem adtam fel. Jajj,ugy szurkolok! Irj az Uh után
csilla0124
 
 


@babszi24:


Szia! Akkor most megnyugodtam, hogy nem csak én szoktam félre érteni. De egyébként most már mindig magánban fog majd hívni, a klinikára csak sürgős esetben. Annyira vártam már, hogy bekapcsolhassam a gépet, hogy elolvashassam, hogy ikrek :) De akkor még izgulunk mi is veled.

Csilla! Úgy van, nem szabad feladni!!! Nagyon fontos! Én még mindig érzek valamit, szerintem ezek az apró tüszők lehetnek, amik felszívódnak majd. Gondolom én. 


kbrigitta
 
 


Jó sokáig műtött, szerencsére nem engem :D

Egy petezsákot látott, és egy vérömlenyt, szigorú pihi. Úgyhogy egyke lesz. No de sebaj, legalább van ;) és lehet izgulnom érte :roll:
babszi24
 
 


@babszi24:
Akkor jo sokat vártál. Már nagyon vártam,h irj! Oh,akkor egy baboca,na de ez is nagyon jo! Gratulálok mindenképpen és pihenj sokat!
csilla0124
 
 


@kbrigitta:
Az jo,h még mindig érzed,nagy munka lehet ott bent,dolgozzanak csak :-)
Beszoktatás h megy?
csilla0124
 
 


@csilla0124:
Köszi, igyekszem pihenni, főleg, hogy így rámijesztett a drnő. De már most unom magam. :shock: Muszáj lesz ágyban végezhető hobbi után nézni :lol:
babszi24
 
 


@babszi24:
Szia! Nagyon sokat gondoltam rád. A lényeg, hogy azért minden rendben, igaz nem ikrek, de egynek is piszkosul örülünk. Pihenj tényleg akkor sokat. Én tudod mit csináltam az utolsó 2 hónapban, januàri Emma úgyhogy Karácsonyra készültem. Varrtam filcből díszeket. Meg előtte a szobájába ágy fölé forgót. Tavaly is varrtam. Meg most is vettem anyagot, most csendes könyv készül karira, mikulás tatyót is akarok. Nagyon telik vele az idő, nyugtat, szép is, öröm is van benne. Ajándékokat is gyárthatsz :-)
Csilla izgulok érted! Tesztelgess, holnap írj!!!
A beszoktatás eddig szuper! Olyan kis illedelmes, magától megköszönte az ebédet, simogatta a csajokat, ha valakinek neki ment véletlen bocsánatot kért. Büszke voltam rá. Viszont amitől rettegtem, első bölcsis baleset. Nem kismotorozik, ráült, persze a fűbe akart menni vele, orra esett, mert pont nem fiygeltem. Nem tanult belőle, màsodjára ismét és vérzett a szája. Gondozónőnek meséltem róla és nehéz volt fiygelni. De ø sem fog tudni egyszerre 5 gyerekre... szóval tudom ez előfordul. Nagyon féltem, főleg a pofiját. Ha ott történik valami az meglátszik örökre. A ceruzát is átszúrta a száján egy hónappal ezelőtt, az ajkán jött ki a hegye. Ez meglátszik azóta is, csak az a jó, hogy nem feltűnő. Szóval holnap többet leszünk már, izgulok.
kbrigitta
 
 


@csilla0124:
Hogy vagy? Megy a drukk!!!
kbrigitta
 
 


@kbrigitta:
Még semmi. Nem teszteltem ma,szombat körül tervezem,ha addig nem jön meg. Az lesz a 14.nap. De ugy félek,hogy nem sikerült, 2éve várjuk meg ezt a kis csöppséget :-( Valamiért nagyon megvárat minket,de annál nagyobb érték lesz :-)
Örülök,h jol sikerül a beszoktatás,nagy lépés ez az életetkben,egy uj fejezet kezdödik.
Babszi pihenj sokat,minden rendben lesz!!Mikor lesz a kövi uh?
csilla0124
 
 


Köszi, hogy így bíztattok! Igaz nem ikrek, ami miatt fáj egy kicsit a szívem, de annál inkább örülök, hogy talált petezsákot és nem csak a hematómával kellett hazamenni. Jövőhét szerdára kell időpontot kérnem. Addigra remélem lesz szívhang is, bár azt mondta normális, hogy még nincs, de úgy megijesztett a hematómával, hogy ez miatt is aggódom most. Remélem nem lesz végig ilyen izgalmas ez a terhesség :shock:

Brigi köszi a varrós ötletet, lehet megpróbálkozok vele. Nagyon jó kis sztorit írtál a beszoktatásról, nagyon édes lehet a kislányod. Örülök, hogy símán mennek a dolgok!

Csilla:Szurkolok! Legyen ez egy csodás szombat! Szerdán megyek uhzni.
babszi24
 
 


@csilla0124:
Ha szombatig nem jön meg az már jót jelent! Sikerülnie kellett! Várjuk a szombatot, hogy jelenzkezz! Szurkolunk neked nagyon!
Babszi te meg tényleg pihenj sokat! Tudom nagyon nehéz, én legalábbis útálom a semmittevést, de legalább jön a tél és úgysem tudnál nagyon csavarogni. Azért bízzunk benne, hogy felszívódik! Szép napot csajok!
kbrigitta
 
 


Köszi lányok! Ugy látom,hogy mrg akar jönni Miki :-( Érzeni már napok ota érzem,de csak erölködött nagyon. Most már egy pici látszata is van,sztem a Duphaston miatt nehezebben tud megjönni,ugyh holnap reggel egy utolso teszt és abba is hagyom,ha negativ. Lelkiekben készülök a kövi inszemre,mert olyan erőt érzek most magamban,mint eddig sosem! És mert soha nem adom fel,ez tuti!!! :-)

Babszi,pihenj sokat,de ténaleg bizzunk benne,h felszivodik minnél hamarabb, szersán kiderül,és hallhatod majd a kicsi szívhangját

Brigi,te h vagy? Érzel még valamit?
csilla0124
 
 


@csilla0124:
Oh, nagyon sajnálom! Ha most mégsem következőre biztos sikerülni fog. Nem szabad feladni, Emma 4. Alkalommal sikerült. Most meg a 3.nál tartok.
Még mindig szurkálnak a peteféazkeim. Főleg a jobb oldalon. Ott később szokott megnőni a 16. Nap környékére, de mivel már mást szedek nem fog, gondolom amíg nem szívódnak fel szurkálni fog. Más érzés nincs egyenlőre.
Szerencsére a bölcsi teljesen elvonja a figyelmemet, főleg, hogy most a pihi időbe csinálom az itthoni munkát. Úgyhogy tegnap mondtam is ez az az inszem ami után a legkevesebbet pihenek. De lehet pont ezért fog sikerülni. :-)
kbrigitta
 
 


@kbrigitta:
Igy van,csak pozitívan! Sikerülni fog! Igy kell hozzáállni,és az előbb utóbb így is lesz.
Én is tudom,h jönni fog egy kis baboca,érzem,valahogy soha ilyen közelinek ezt az érzést nem éreztem. Bármit megteszünk érte.
csilla0124
 
 


@kbrigitta:
Férjem mindig szpetemberi babát akart,mert az egész családja,szeptemberi születésű. Első mondata,ah számoltunk: akkor ha a következő ciklusban sikerül,szeptemberi baba lesz :-D Megkönnyeztem,de igen,mindig van előre és nem szabad feladni,mert ha valamit nagyon akarunk,előbb vagy utóbb,de sikerülni fog! Hinni kell és akarni,mert mindig új kapuk nyílnak meg előttünk ;-)
Hajrà lányok! Mindem rendben lesz!
csilla0124
 
 


@csilla0124:


Hogy úgy érzed meg fog jönni, az teljesen természetes, a test jelez, ha itt az ideje, még állítólag a 8. héten is lehet ilyen érzése az embernek azokon a napokon. Én még szorítok neked a holnapért, azután a szeptemberi babáért! Jó olvasni, hogy ennyire pozitívan állsz hozzá! Kívánom, hogy teljesüljön.

Brigi:
Jó pörgős így neked, de tényleg lehet ez meghozza a szerencsét! Azért pihenj, ha tudsz. 

Én úgy döntöttem itt az ideje leszokni egyetlen káros szenvedélyemről a kv-ról, olyan jókat pihenek... Tegnap is szinte átaludtam a napot, de mára már annyira ki vagyok pihenve, hogy dúl bennem az energia...



babszi24
 
 


@babszi24:


Én is leszoktam a kávéról, de azért mert egyszerűen nem kívántam, akkor kezdtem el újra inni, miután már nem szoptattam. 
Nagyon energikus voltam e nélkül is. Emlékszem rá, hogy szülés előtti hónapokban 11 és éjfél között feküdtem, addig varrtam, reggel meg szokás szerint 6, fél 7kor kukorékoltam.


Sokszor már csak azért feküdtem le, mert annyira nagyokat rúgott, hogy nem hagyott ülni, pihenni, és amikor én elaludtam akkor ő is. 


Annyira hiányzik ez az érzés. Egy kis tesót szeretnénk, de a kismama időszakot jó lenne többször átélni, minden perce csodálatos és ami utána következik az is. 

kbrigitta
 
 


@kbrigitta:
Hááát nem nagy alvásigényed volt:D És a pici örökölte, vagy jó alvó volt?
babszi24
 
 


@babszi24:
7 hónapos koráig evett, aludt, no játszott is, de csendben el volt. Nappal 3x aludt 2-3 órákat. Az éjszakát 2 hónapos kora óta átalussza, előtte is csak 2x kelt gyors cici és szundi tovább.ahogy haza mentünk a 3. Éjszaka után egyedül aludt külön szobába. Nah ez az alvás igény a mozgásfejlődéssel változott. 10 hónaposan már 1x aludt 4 órát, majd egyre rövidült. Most ott tartunk, hogy hiába ébresztem 7kor, 2kor alszik el. Szóval a jó nappali alvó gyere
kbrigitta
 
 


@babszi24:
7 hónapos koráig evett, aludt, no játszott is, de csendben el volt. Nappal 3x aludt 2-3 órákat. Az éjszakát 2 hónapos kora óta átalussza, előtte is csak 2x kelt gyors cici és szundi tovább.ahogy haza mentünk a 3. Éjszaka után egyedül aludt külön szobába. Nah ez az alvás igény a mozgásfejlődéssel változott. 10 hónaposan már 1x aludt 4 órát, majd egyre rövidült. Most ott tartunk, hogy hiába ébresztem 7kor, 2kor alszik el. Szóval a jó nappali alvó gyerekem eltűnt. Az éjszaka azóta is szuper, csak ha beteg nem kap levegőt akkor kell átmenni hozzá. Amúgy úgy alszik el, hogy beteszm az ágyikóba, elköszönök és magától majd egyszer. Régen ez gyorsan ment.Ma már mondokázik akár 1 órán keresztül is. Alvás előtt egy Bogyó és Babóca mese van, mesekönyvből.
kbrigitta
 
 


@kbrigitta:
Nahát, nagyon kis ügyes, hogy már az elejétől külön szobában alszik! Akkor semmit sem befolyásolt csecsemő korában, hogy sokáig voltál fent, mégis jó alvó lett. Azt hittem pedig, hogy átveszi a kevés alvás igényedet, de akkor sajátot fejlesztett ki

Csilla, tesztelsz ma?
babszi24
 
 


@babszi24:
Igen,teszteltem,sajnos semmi :-( Készülünk a következő hónapra ;-)
Ti hogy vagytok?
csilla0124
 
 


@csilla0124:
Sajnálom... Na de új hónap, új lehetőség!

Én épp lelki válságban. Aggódom, túl sokat olvastam össze-vissza szívhang témában a neten.
babszi24
 
 


@babszi24:
Oh,nem szabad ennyit utánaolvasni a dolgoknak,én is hajlamos vagyok ebbe a csapdába esni. Nem lesz semmi gond,gondolj csakis erre! ;-)
csilla0124
 
 


babszi24
 
 


Sziasztok,
Dóri a nevem, egyedülálló vagyok, januárban leszek 39 éves. Nagyon szeretnék anyuka lenni és rettentően félek, hogy kifutok az időből. Számtalan rossz párkapcsolaton és negatív élményen túl, nincs más lehetőségem, csak az inszemináció... tudom, hogy sokakban kiveri a biztosítékot, de úgy érzem, ha ezt most nem teszem meg, örökre elszalasztom a lehetőséget. Dániából tudnék rendelni donorspermát, de rengeteg kérdésem merül fel ezzel kapcsolatban, pl. hogy mekkora adag szükséges egy inszeminációhoz, stb.
Ráadásul azzal sem vagyok tisztában, hogy kihez érdemes fordulni, melyik budapesti intézményt tudjátok ajánlani?!
Köszönöm!
berdori
 
 


@berdori:
Szia Dóri, igazából teljesen érthető, hogy bébit szeretnél, és igen, jobb minél hamarabb. Sajnálom, hogy nincs párod, aki támogatni tudna ebben, és a későbbiekben. Igaz, hogy a férfiak ilyenek, meg olyanok
babszi24
 
 


Esetleg lombikos fórumba is írj be, ők is inszemes voltak valamikor, ők már megjárták a hadak útját és olvastam már náluk, aki hozatott be.
babszi24
 
 


Sziasztok lányok!
Hogy vagytok?
Babszi? Pihensz? Pocalako?
Brigi? Érzel valamit?
Én bajban vagyok. Szerdán reggel kellett tesztelnem,majd abbahagynom a duphastont,de mivel 10 nap után,ah beazlktünk,korainak tartottam,igy szedtem még 3 napig,tesztelés,negativ,abbahagytam. Most viszont nem akar megjönni,maszatolok,pici barnázás,de nagyon pici,kifejezett érzésem sincs,h meg akarna jönni. Ajj,jol bekavart ez a gyogyszer. Igy ugye késik is a Mikim...
csilla0124
 
 


@csilla0124:
Tesztet csinálj, hátha látszik vmi.

Én úgy döntöttem nem idesítem magam ezzel, ha maradni akar akkor marad. Ha meg nem, akkor beteg volt és jobb is akkor, ha elmegy. Szerdán eldől. 11-re megyek, ha gondolod megírom mi lett. Nem vagyok képes egésznap feküdni, de minden tőlem telhetőt megteszek. Nem hajolgatok, nem emelgetek, és sokszor ledőlök.
babszi24
 
 


@csilla0124:


Szia Csilla!
Szerintem pont ezért nem szabad tovább szedni a duphastont, valamiért csak egy dobozzal ír fel. Nekem soha nem mondta, hogy szedjem folyamatosan. Amikor abbahagytam, mondjuk nekem mindig másnapra megjött, még tesztelni sem kellett, de Emmánál kimaradt 2-3 nap duphaston nélkül, mivel hétvégére esett, hétfőn teszteltem és másnap mentem Emőkéhez. De lehet, hogy valami dolgozott odabent és nehezen válik le a méhnyálkahártya. 
Ne izgulj, lassan csak megjön rendesen és akkor folytathatod.
Őszinte leszek, tegnap a hetedik napon éreztem a méhemben szurkálásokat, remélem beágyazódás. Ma már semmi. A petefészkeim már egyre kevésbé szurkálnak, meg nem is olyan éles már. Szerintem szívódnak fel azok a tüszők, amik nem pukkantak ki. Szombat reggelre nagyon nem várom. Annyira szép szülinapi ajándék lenne. Meg most nagyon bízok ebben. Szerencsére a bölcsi miatt nincs is időm most rá gondolni, gyorsan telnek a napok.
Babszi tudom, hogy nehéz pihenni. Én alapba betartottam, hogy abbahagytam a sportot, nem emeltem, viszont sokat sétáltam, nem bicikliztem a 24. héttől, mert akkor beszúrt nagyon a méhem és megijedtem, hogy kinyílt a méhszáj, de nem, de megfogadtam, hogy nincs bicikli. Nálad most ráadásul komplikáltabb az ügy, úgyhogy muszáj lesz visszavenni. Bízzunk abban, hogy következő ultrahangon jobb lesz az eredmény és felszívódik. 


Most amikor voltam inszemen, volt egy csajszi, aki szintén sportol, fut, trx stb. mondta, hogy két-három nap után megy, meg már másnap futni. Megkérdeztem tőle, tulajdonképpen miért van itt? Szerintem el kell döntenie, hogy mit is szeretne ilyenkor az ember. Én is jártam edzeni inszemek után. jah edző terembe a futópadra sétálni, gyors kocogni, de nem másnap, hanem 5 nap után. Meg a súlyemelést félre tettem teljesen. Azt mondta, hogy úgysem ezen múlik. Akinek könnyen jön a terhesség, neki biztos nem árt, persze vannak kivételek, de aki küzd érte, igenis vigyázzon rá.

kbrigitta
 
 


@babszi24:
Megértelek,de minden rendben lesz,majd meglátod. Szerdán hányra mész uh-ra?
csilla0124
 
 


@kbrigitta:
Igen,igazad van,tleg nem véletlen ír fel egy dobozzal. Sok rosszat nem csináltam,csak kb 2napot késett,de ma reggel itt van Miki,ugyh most ennek örülök,8-kor hívom Emőkét,már számolgatok,h lesz a középidő :-) A meló miatt. Viszont van egy kérdésem: mi van,ha a férjem 24 orázik? Pont ugy nézem,h kifogjuk. Akkor egy napi katonát nem lehet elosztani? Vagy előre nem lehet vinni? Hogy szokták ilyen esetben?
csilla0124
 
 


És még egy kérdés: a 14.napom hétfőre fog esni,multkor akkor volt az inszem,mert 12.napom 2 nagy tüszőm volt. Ilyenkor péntek vagy szombaton voltál uh-n,illetve betegfelvételen?
csilla0124
 
 


@csilla0124:


Hétvégén, ha ügyeletes akkor  behív a kórházba, ha nem akkor lehet egy-két nappal hamarabb és időzít magától. Nálam most ez volt, mert szombat reggel voltam ultrahangon úgy, hogy még akkor adtam be magamnak egy szurit, bemfolát, másnap este repesztő és hétfőn mentem. Ha meg hétvégére esne mondjuk akkor úgy csinálják, hogy szombat és hétfő. Vasárnap nincs andrológia. Elosztani nem tudják, szerintem ha nem tudsz vinni, akkor egy napon csinálja csak. De szólj előre. A katonák nem jó ha állnak a pohárba, ígyis úgy van, aki messziről jön, annak nem fogadják el az otthonról hozottat. Nekem most csinálták már 11. napon, 16. napon meg 12. napon. Szóval én már ki sem tudnám számolni. 


Viszont ma olyan megakar jönni érzésem van, péntekig van gyógyszer. Kicsit el vagyok kenődve.

kbrigitta
 
 


@kbrigitta:
Ne legyél semmiképpen! Akkor is azt érzed,h meg akar jönni,ha kismama vagy,a szervezet akkor is dolgozik! Mikor kell tesztelned?
Azt tudom,h kis pohárban nem lehet,csak aki pl akinek kamionozik a párja,annak pl lefagyasztják. Azt tudom,h szombaton voltál uh-n,de akkor a betegfelvétel is megvolt hétfőre a klinikán? Vagy azt hétfő reggel intézted előtte?
Nekem elég pontos,14.nap körül van a peteérés,reméljök most is igy lesz. Marha nehéz összehozni a munkahellyel,előre kell szolnom,azt nem tehetem meg,h szombaton szólok,h hétfőn nem megyek. Köszönöm a segítségedet és fel a fejjel,még semmi okod a szomorkodásra!
csilla0124
 
 


@csilla0124:


Szombaton tesztelek, ha nem jön meg hamarabb. Pénteken este veszem be az utolsó bogyót. 


Lefagyasztás? Meg kell érdeklődni van e rá lehetőség, nem hangzik rosszul. 
Hétfőn reggel volt igen a betegfelvétel. Emőkét kellett hívnom, hogy ne felejtsen szólni ott a kollégáknak akik kiadják a papírokat hozzá az ambulancián. Reggel 8-ra odamentünk, a férjem az andrológiára, hogy haladjunk én meg a nőgyógyászatra. Ilyenkor ha hétvégére esik, vagy úgy, hogy másnapra már nem tud szólni, hogy betegfelvétel lesz, akkor reggel írják meg hozzá a cuccosokat. De így is olyan fél 10 körül már fent szoktam csücsülni az ágyikón.


A betegfelvételesek soron kívüliek.

kbrigitta
 
 


@kbrigitta:
Értem,köszönöm a tájékoztatást! Holnap megyek hozzá receptért,ott kiderül mikor hív majd be uh-ra,aztán persze úgyis minden ott dől úgyis el!

Nagyon nagyon szurkolok neked!!! Szombatig már csak pár nap van, sikerülnie kell! Írj majd feltétlen!
csilla0124
 
 


@csilla0124:


Remélem van megoldás, de biztos kitalál valamit Emőke, mert nagyon igyekszik mindig mindent a legjobban csinálni.


Igen már csak pár nap, szerencsére a bölcsi miatt telik a hét, de ez az érzés... nah  mindegy. Tudom, ha akar akkor úgyis jönni fog a baba. Szombaton írok, hogy mi a helyzet.

kbrigitta
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: