Új privát üzeneted érkezett!

bocsi lemaradt a kep
kataaaa
 
 


@kataaaa:
Telefonról nem látom olyan jól a képet, de bízzunk benne, hogy pozitív ;-) Vérvételre mikor kell menned? Hány embriót és hány naposan kaptál vissza?
sziszi81
 
 


2 darab embriot kaptam vissza 5 naposan :) en is nagyon bizok benne ..holnap reggel csinalok meg egyet remelem az mar erosebb lesz
kataaaa
 
 

 
 

 


@kataaaa:


Szorítok! Írd majd meg a holnapi eredményt is! Vérvételre mikor kell menned?

sziszi81
 
 


Vervetelt meg nem mondtak hogy mikor kellene menni ..hetfon kell felhivnom az orvost
kataaaa
 
 


@kataaaa:


Melyik meddőségibe jársz?
sziszi81
 
 


Sziasztok.
Voltunk hétfőn bmc-ben. Irtó sokat vártunk, de cuki volt mindenki. Szentiványiho kerültem, bár személyesen nem találkoztunk, mivel az aszisztens vette fel az adatokat és írta meg a papírokat... Kellene még egy sor vérvétel a 3., 20., 24. napon hormonból és mindenféle vírus szűrés...aztán meg majd a többi vizsgálat és beavatkozás. Sajnos nem tudom a munkahelyemet úgy megoldani hogy csak úgy eltünök 1-1 napra, és nem szeretném ott mondani hogy hova járunk... Osztottunk, szoroztunk és oda lyukadtunk ki hogy magánbban oldjuk meg, ahol jobban van délutáni rendelés ahova könnyebb eljutnom. Március végére kaptunk időpontot, és akkor lesz ott a folytatás. Biztos sokba lesz, de erre (is) félreraktunk valamennyit.
Keveset leszek most a fórumokon, de amikor tudom olvasom amit írtok!
Lányok, drukkolok mindenkinek! ;-)

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
kicsititi
 
 


@kicsititi:
Sajnos sokmunkahelyen nem könnyű összeegyeztetni a lombikot és a munkát, pláne ha nem is szeretnéd, hogy tudják mi történik. Remélem jó kezekbe kerülsz majd! Sok sikert!
sziszi81
 
 


Én ma reggel voltam fent a Szent Jánosban. Az orvos hagyott nekem beutalót a nővérpultnál, fél óra alatt sorra is kerültem a vérvételen. Holnap reggel irány újra Pest a következő hiszteroszkópia miatt...
sziszi81
 
 


Megtörtént az újabb hiszteroszkópia. Az orvos szerint minden rendben odabent, nem kellett újra operálnia, sőt a jobb oldali petevezető beszájadzása is látszik :) Azért előírt egy 30 napos hormonkezelést, hogy a méhfalat, nyálkahártyát még erősítsük, de aztán folytathatom a lombikot. :) Így még kíváncsibban várom, mi lesz a trombozispanel vérvizsgálat eredménye...
sziszi81
 
 


@kataaaa:


Csináltál újabb tesztet vagy vérvételen voltál?
sziszi81
 
 


@sziszi81:
@sziszi81:
Koszonom kerdesed ...harom darab szep pozitiv tesztem van ...jovo heten megyek orvoshoz :)
kataaaa
 
 


Sziasztok.
Érdeklődni szeretnék,hogy van e köztetek olyan aki a Pécsi Meddőségiben csinálta végig az inszemeket ,majd a lombikot kezdte el .Tudnátok e mesélni ott hogyan zajlik minden és anyagiakban mire kell számítanunk TB támogatottan ( egyenlőre így tudjuk elkezdeni) . Köszönöm!
sabyna1989
 
 


@sabyna1989:


Szia! Üdv itt :)  Én a Budai Meddőségi centrumba járok, máshol nem is voltam... Nekem az első lombikom long protokoll volt, a TB-s eljárásban az injekciókért, gyógyszrekért, vitaminokért összesen 242 ezer Ft-ot fizettem ki.
sziszi81
 
 


@sziszi81:
Köszönöm , hogy írtál.
Hát mit ne mondjak még így is jó húzós.
De egy nő nem adja fel :)
sabyna1989
 
 


@sabyna1989:


Sajnos igen, még így is sokba kerül... Most kezdenétek a lombikot?
sziszi81
 
 


@sziszi81:
Még nem , ha minden igaz köv.hónap elején megyek vissza az orvoshoz konzultálni,hogy hogy tovább . Szeptemberben volt egy laparaszkópos méhtükrözésem átjárhatóságival amin annyi derült ki,hogy a bal petevezetékem el van záródva. Minden más rendben,peteérés és menstruáció napra , de lehet még órára is pontos :) ( férjemnek tökéletesek lettek az eredményei) utána spontán 6 hónapot kaptunk próbálkozásra. Ebben a hónapban jár le. Valószínűnek tartom ,hogy elkezdjük az inszeminációt. Ezért kértem segítséget ,hogy tisztába legyünk a kiadásokkal.
3 év után kezdek egy kicsit szétesni lelkileg...Nem könnyű minden hónapban újrakezdeni.
sabyna1989
 
 


@sabyna1989:


Remélem az inszemináció segít nektek és már nem kell sokat várnotok a kisbabára Vigyor!
sziszi81
 
 


Sziasztok ma vagyok ET+13 napos holnap vérvétel. Vannak tünetek de nem tudom hihetek e nekik. Tesztelni nem mertem mert ovitrellet szúrtam éa nem akartam áltatni magam. Első lombik 5 naposan kaptam vissza 1et. Hasam fáj mellem érzékeny bár nem nagyon, néha sírós hangulatban vagyok és baromi sokat járok pisilni.
zsazsika81
 
 


@sabyna1989:
Szia!
Én a pécsibe járok, 4 inszemen vagyunk túl, most kezdjük a lombikot!
Holnap írok bővebben, de most rohannom kell, bocsi :(
ecsibe
 
 


@zsazsika81:
Holnapra a legjobbakat kívánom Neked, reméljük szép magas lesz a hcg! Melyik intézménybe jársz?
sziszi81
 
 


@sabyna1989:
Én pécsre járok most volt az első lombikom inszemen nem voltunk mert a doki azt mondta nincs értelme rövid protokol volt és japtam plusz gyógyszert mikor volt az első ultrahang nekem így kb 150 ezerbe jött ki.
zsazsika81
 
 


@sabyna1989:


Ki a dokid Pécsen? Én Kovács dokihoz járok, de ha éppen nincsen a Várnagy doktor is megvizsgál. Egyszer Ő csinálta az inszemet is.

Nekem minden inszemem egyforma volt. Ciklus 3. napjától closty, plusz menopure injekció, de azt cska minden második nap kellett szúrni. 12. napon kellett menni, ha hétvégére esett, akkor mindig péntek. Ezen az UH-n megmondta, hogy mikor adjam be a tüszőrepesztőt. Volt olyan, hogy már aznap, de volt olyan, hogy 3 nappal később. Ilyenkor még megbeszéltük, hogy mikor lesz maga az inszem. Ehhez már kellett párom is :)
Inszem után fél óra fekvés, lehet hazajönni. Én napi 3 utrogesztrant kaptam még a nemvárt, illetve a tesztelés napjáig. Az utrogesztan mellett soha nem jött meg, viszont amikor abba hagytam után a második napon mindig. Költségben ez olyan 30-35 ezer forint volt. Persze nem számítom az odautazást.
Januárban volt az utolsó inszem. Utána mondtam, hogy ennek így szerintem nincsen értelme. Februárban elmentünk vérvételekre (lejárt már az előzőnek az érvényessége). És még abban a hónapban mentünk kozultációra is. Ott még egy hónap pihit írt elő a doki. Most ez van. Amint megkezdődik az új ciklus kezdjük a lombikot. Már minden gyógyszert kiváltottam. 120.000 volt. 

Szóval most itt tartunk.
Ja annyi még, hogy semmi szervi vagy hormonális gondunk nincsen. 
Remélem egy kicist tudtam segíteni, de ha vannk kérdéseid, nyugodtan tedd fel.
ecsibe
 
 


2 hettel lombik beultetes utan mit kellene mar latni az ultrahangon ha megtapadt ?
kataaaa
 
 


@kataaaa:


Nekem az embriótranszfert követő 21-23. napon kellett volna mennem uh-ra, ha a vérvételen lett volna hcg...
sziszi81
 
 


@sziszi81:
En is ma vagyok az embriotranszfer utani 23 napon ...pozitiv a tesztem de az ultrahang nem valami biztato :( kivancsi lennek ha meg volt igy valaki neki mit lattak ?
kataaaa
 
 


Meg volt a vérvétel 21-es hcg azt mondták kevés hagyjak abba minden gyógyszert. Bevallom utánna olvastam és voltak érdekes infók volt olyan akinek ET+15 napon 35 volt a hcgje két nap múlva meg 350 így úgy döntöttem hogy a gyógyszer narad hétvégén tesztelek ha az pozitív akkor vissza megyek a dokihoz mert akkor tévedtek hiszen adigra ki kell ürülni a hcgnek ha nem vagyok babás. Plusz a gyógyszereknek is kicsit utánna jártam én pergoverist kaptam aminek darabja 6800Ft fe a menopur amit utólag írtak fel hatásosabb volt és annak csak 1580Ft darabja valamint a gonal f is csak 2200Ft így ha újra kell mennem azért szólok a dokinak hogy próbáljunk ki másik olcsóbb gyógyszert nem tuti hogy a legdrágább a legjobb. Sorstársam a meddőségin gonal fet kapott neki sikerült nekem elvileg nem.( majd a hétvégén ez kiderül azért)
zsazsika81
 
 


@zsazsika81:


Szia! Én is olvastam hasonlót, hogy az első vérvételen alig volt hcg, aztán később mégis emelkedni kezdett... :) Örülnék, ha nálad is így lenne! Én az első lombiknál menopurt és gonal-f-et szúrtam. A leszívásig, beültetésig minden jól ment, aztán mégsem maradtak meg, a vérvételen nem volt hcg...
sziszi81
 
 


@kataaaa:


Mit jelent az, hogy nem volt túl bíztató az uh?
sziszi81
 
 


Csak egy 5 mm petezsakot latott az orvos 5 hetes es 5 napos vagyok ...azt mondta ne nagyon remenykedjunk mert hogy mar nagyobbnak kellene lennie allitolag ...nagyon felek jovo heten kell visszamenni ugy remenykedem addigra mar fejlodni fog az en kicsi dragam is
kataaaa
 
 


@kataaaa:


Még ne add fel... G1 Intézet oldalán írják: "Hüvelyi ultrahang vizsgálattal leghamarabb a fogamzást követő 15–17. napon, 1–3 napos vérzéskimaradás esetén, az 5. terhességi héten mutatható ki a terhesség. Az ultrahang vizsgálattal ekkor 2–3 mm-es petezsák látható. Az embrió még oly kicsiny, csupán 0,1 mm, hogy a vizsgálat során még nem ábrázolódik."
sziszi81
 
 


Nagyon remenykedunk es annyi biztatot olvastam kicsit megnyugodtam hogy lehet meg tul korai volt de tegnap nagyon megijesztett az orvos ...ugy bizok benne hogy jovo hetre mar fejlodni fog
kataaaa
 
 


@ecsibe:
Szia. Köszönöm szépen a részletes infót.
Még nem tudom kihez fogok menni..Jövő hónapban meglátjuk.
Igazából így nem tűnnek olyan horrorisztikusnak az árak...persze nem kevés de nem 200-300 ezerről van szó egyszerre. Nekünk az utazás fog sokba lenni (100km ) de reméljük megéri. Sok sikert kívánok nektek is :)
sabyna1989
 
 


@kataaaa:


Van új híred? Voltál esetleg uh-n azóta?

@zsazsika81:
Teszteltél újra?

@ecsibe
Tudod már, mikor kezded a lombikot? Milyen protokoll szerint csináljátok majd?


Nekem közben megvan az összes vérvétel eredménye.  Az AMH-m 2,96 lett, ami szerintem jó. A trombózispanelben mindegyik gén (Leiden, Protrombin és MTHFR-gének) normális, nincs mutáció, ami jó hír. Ugyanakkor újabb keresés indul, hogy akkor mi a gond....
Egy tippen azért van. A 3. ciklusnapi vérvételen van egy rosszabb érték. A tsh-m magasabb lett, mint utoljára (decemberben 2,7 volt, ezért emeltünk a gyógyszeremen). Most 3,25... nem értem igazán... talán valamelyik másik vitamin vagy a magzatvédő befolyásolhatja, nem tudom még. Bejelentkeztem az endokrinológushoz, de csak 3 hétre rá tudott időpontot adni (pedig fizetős). 
Aztán hétfőn elmegyek egy itthoni nődokihoz, csináltatok friss rákszűrést, kenetvizsgálatot is kérek. Kedden mammográfia. Mindig van valami intéznivaló 
sziszi81
 
 


Én az endokrinologian dolgoztam :) Nem befolyásolja más, ez egy steril gyulladás, kopogat a pajzsmirigyed. Ezért  kell a pótlás.
norina1988
Anglia
 
 


@norina1988:
Értem. Igy nehéz levinni a kivánt 1 alá az értéket. A jód sem? Nálam autoimmun pmalulműködés van. Az AntiTPO 1300...
sziszi81
 
 


@sziszi81:


Most várom a nemvártat :) És akkor ciklus első napjától indulunk is!
Azt nem tudom, hogy milyen protokoll, a doki nem mondta, a papíron sincsen rajta. És azt sem tudom milyen protokollok léteznek.
Ciklus első napja a kezdés, 6. napon kell menni először UH-ra és utána minden 2. nap. Félidőben leszívás, aztán beültetés. 

Méhtükrözésre mikor mész?
ecsibe
 
 


@ecsibe:
Akkor szerintem rövid protokollt csináltok,vagyis minden lezajlik egy ciklusban. Hiszteroszkópián egy hete voltam és rendben van a méhem, nem kellett újabb beavatkozás :-)
sziszi81
 
 


@sziszi81:


Ez jó hír! Előre láthatólag Ti mikor folytatjátok? Van valami idő,amíg várni kell? Vagy a vizsgálatok meglététől függ minden?
ecsibe
 
 


A két lombik között (petesejt leszívástól az uj protokoll kezdéséig) 3 honapot kell várni. Ez ápr. 10. Ez után a 21.ciklusnapon kezdhetünk - mi long protokollal. Most úgy gondolom, április végén,május elején tudunk kezdeni.
sziszi81
 
 


@sziszi81:


Az is nemsokár itt van. :) Kicsit a húsvét eltereli a figyelmet, még gyorsabban telik majd az idő! :)
ecsibe
 
 


@ecsibe:
Van bőven tennivaló addig... szoritok, hogy Ti is mihamarabb kezdjetek!
sziszi81
 
 


A jodot kerülni kell, becsapja a tsh-t. tengeri só, jodozott só, stb. 1 körül az ideális főleg ha lombik elott vagytok
norina1988
Anglia
 
 


@norina1988:
Az lenne a terv. Eddig úgy tudtam, minden magzatvédő vitamin tartalmaz jódot, így a folát tartalom alapján választottam. Pár hete olvastam, hogy a Timeszternek van jódmentes változata is. Legközelebb már olyat veszek...
sziszi81
 
 


@sziszi81:
Hetfon megyek ultrahangra ..borzaszto volt ez az egy het bizonytalansag es meg mindig van ket napom ....ahhhhhh
kataaaa
 
 


@kataaaa:


Voltál ultrahangon?

@ecsibe:
Van valami újság nálad? Hogy álltok a kezdéssel?


sziszi81
 
 


@sziszi81:


Szia!

Még semmi. Várom, hogy kezdhessünk. De persze ilyenkor játszik a természet 

Veled mi újság? Nálatok most mi a következő lépés? Várakozás? Vagy még lesznek vizsgálatok?

Mesélsz nekem egy kicsit a leszívás menetéről? Igazából az altatás része érekelne és hogy kell-e valamivel készülnöm!?
ecsibe
 
 


@ecsibe:
Nálam még tart a 30 napos homokúra. Közben csináltattam vérvételt (3.napit, meg trombózis panelt, ahm-t), voltam mammográfián, férjem spermavizsgálaton és vérvételen. Megyek még cytológiára, kenetvételre, pajzsmirigy uh-ra, endokrinológushoz, aztán a meddőségibe még egy vér +vizeletvizsgálatra. S számításaim szerint május elején kezdünk.
A leszív)stól
sziszi81
 
 


...a leszívástól nem kell tartani. Nálunk így zajlott:
Reggel étlen, szomjan kellett menni, a recepción csomó papírt töltöttünk ki. A szobában 2-en voltunk, átöltöztünk hálóingbe. Kérték, legyen zokni is rajtunk. Egy növérke elmondta, mikor mo fog történni. Sajátlábon sétáltam a műtőbe háloing,köntös, zokni,papucs, hajháló :) Semmi beöntés vagy kúp vagy ilyesmi nem volt előtte, csak elküldtek pisolni
sziszi81
 
 


...pisilni. A műtőben mindig mondták, mikor mit csináljak. Fel kellett feküdni, volt egy hüvelyi uh, aztán bekötötték at infúziót, s jöttek az álommanók. Visszafelé hordágyon toltak, átemeltek az ágyra, egészen magamnál voltam. Egy ora szigoru fekvés, aztán hoztak teát, ujabb egy óra mulva lehetett enni...Műtét után 4 órával engedtek haza
sziszi81
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: