Új privát üzeneted érkezett!

Mircim, ha ennyi az annyi, akkor azt a várandósságat csak ki kellene mutatnia már mindenféle tesztnek.... nem???
na nem kotyogok, majd gyere és mesélj.....
jana73
Ácsteszér
 
 


Csak nyugodtan kotyogj! :D
Kimutatja, nem az a gondom, hanem a 28-ai csíkerősebb volt, mint a tegnapi és attól félek, hogy már nem él a babakezdemény. De...nem egyfoma volt a teszt.
mirci09
 
 


jaj Mirci ,ilyenekkel ne is foglakozz.
tudod mit, gondold azt, hogy abban a csíkban kevesebb volt a festékanyag, jó ???

Málnám, elnéztem a doki látogatásod napját. na puff neki , még egy napig izgirizgiznünk kell. :D

Rilka: most nézem a vonalzódat, Te 26 napra kalibráltad. én 27-re. kiváncsi leszek.... :D
jana73
Ácsteszér
 
 

 
 

Rilka meg csak nem az erdőt járja ilyen hidegben? :shock:
Itt nálunk olyan hideg van, azt sem tudom, hogy mit tekerjek magamra. Nyilván délután megint előkerül a Dani télikabátja. Hétvégén meg esküvő és ujjatlan a ruhám. Holnap megpróbálok vadászni valami felsőt. :shock: Odafagyunk a tortához.
mirci09
 
 


Jajj itt is nagyon hideg van :(

bercsi köszike :)

Mirci drukkolok és szorítok :)

na ha mindenki benne van a zárt topikba akkor ki nyitja meg ?

nika70
Salgótarján
 
 


Szép napot!

Rilka most nem járja az erdőt, csak szerencsétlenkedik a "nagyon korszerű" és "villámgyors" számítógépével.
Tegnap meg nálunk is jött a vihar, aztán otthon nem volt netünk.

Hűha, hogy beindult itt az élet! :) Ezt már szeretem. :)

Nika:
Én is csatlakozom, nagyon boldog névnapot kívánok!
Szerintem is tesztelhetnél egyet, ki tudja, hátha nálad is járt az a babahozó húsvéti nyuszi...

Veronika:
Na örülök, hogy azért nem szekáltunk világgá. :) Kicsit féltem, hogy túlzásba vittük a kíváncsiskodást... :oops: :)
Nekem szerintem túl jó a fantáziám, mert többféleképpen is tudom értelmezni azt a tegnapi avatart, de most már inkább nem faggatlak tovább. :)

Tudom már! Annyira megrázó volt a tegnapi ovis beiratás, hogy inkább ne is legyen több gyerek, csak ne kelljen ezen még egyszer keresztülmenned. :wink: :D :D

Amúgy nem sokat dolgoztam már tegnap. Na de majd ma! 8)

Mirci:
Azért holnap reggel ugye mindenképp tesztelsz a kettes verzióval? Nagyon izgulok ám érted!
Én is remélem, hogy javul az idő hétvégére, mi meg félig-meddig kempingezni akarunk. :roll: :D :D

Málna:
Hogy érzed magad? Marad már meg benned valami kaja?

Teszteléssel jövő keddig is várok, nem vagyok én olyan türelmetlen fajta. (Hétvégén úgysem leszünk otthon, félnomád környezetben ünnepeljük az 1. házassági évfordulónkat. :))

Bbercsi:
A nagy forgatagban el is felejtettem gratulálni a (most már) tegnapelőtti vizsgáidhoz! :) Akkor ha jól nézem, neked jún. közepe tájától lenne jó a találkozó, ugye?

Korenka:
Én is a Picassa-t vagy pedig az IrfanView-t tudom ajánlani képszerkesztőnek.
A pszihopatáinkat én is sajnálom, de azért azt hiszem, mégis a zárt fórumra szavaznék inkább.

Nikiee most már tényleg biztos Olaszban nyaral. 8) Kicsit reméltem, hogy lesz ideje bekukkantani előtte. Reméljük, arrafelé szebb idő van rájuk...

Lilypie First Birthday tickers
rilka
Vác
 
 


szerencsétlenkedik a "nagyon korszerű" és "villámgyors" számítógépével
A szövegszerkesztővel úgy látszik, hogy boldogulni fogsz. :P :D
Akkor nektek nagyon kellene a melegedés....vagy egy jó tundra. Képzeld mire azt lerángatja rólad az urad... 8) :D :D :D :oops:

nika:
Szerintem sz.veronika magára vállalja...vagy kijelöli bercsit. :D :D
Te ma nem dolgozol? Vagy tízórai szünet van? :D
mirci09
 
 


Rilkam elhiszem en, hogy Te turelmes vagy, de velunk mi lesz?
Bbercsi a vizsgakhoz gratula!!!!!!!
Ma ejjel volt hanyingerem, most is van, de a kockasajt (reggelim)egyenlore meg a helyen.
A hasam erzem, kezdek rajonni mi lehet, es nagyon nem orulok. Nekem a lanyoknal is irritabilis mehem volt. Az azt jelenti, hogy sokat huzodik ossze...de a 6.heten..... komolyan mondom!!!!!!!
Amikor beveszem a Magne B6-ot, minden ok. Lassan tobbet eszek belole, mint a normal kajakbol.
Amugy a barna elmult megint..
Ja meg sokat kell innom, az csokkenti a gorcshajlamot. Holnap delutan okosabb leszek.. -vagy nem.
Mirci varom, mi van az uj teszttel!!



Moni Boldog Nevnapot neked!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


:) hihihi , Mircim , éppen most írtam egy végzést, ahol az egyik városi jegyzőt jelöltem ki arra, hogy eljárjon egy másik község csúnya, de nagyon csúnya ügyében.
így "büntiként"( ha már ilyen mocsokláda voltam) , akár feladatként megkaphatnám, hogy hozzam létre a zárt topikot....

na, ha akarjátok akkor írok a szerkesztőnek, aztán aki jelentkezik , azt felveszem tagnak....
okés????
jana73
Ácsteszér
 
 


Málnám, olvasom folyamatosan egy lány web-naplóját a várandóssága mindennapjáról.
Ő írta, hogy neki is őrült görcsei voltak és az enyhítésükre Magnezium- Sandoz Forte pezsgőtablettát iszogatott. Véleménye szerint a legjobb a piacon. hmmmm??? mit gondolsz, talán van Angliában is és egy próbát megérne- nem???? :roll:
jana73
Ácsteszér
 
 


na elküldtem az igényünket a zárt topikkal kapcsolatosan.
majd írom mi újság az ügyben.....
jana73
Ácsteszér
 
 


malna5:
1 kockasajt? Jól bezabáltál. :shock:
Nem is hallottam még erről az "irritabilis méh"ről. Azon túl, hogy furi vagy kellemetlen érzés, veszélyes is lehet?

sokat kell innom, az csokkenti a gorcshajlamot
Ez is új. Bááár Daninál a 13. héttől egy kerek hónapig fájt a fejem, mikor rájöttem, hogy ha nagyon sok folyadékot iszom, akkor jobb.

bbercsi:
Neeeeem büntiből. :D :D :D Azért nyerted meg a feladatot, mert te hoztad létre ezt a kellemes kis fórumot. ....És persze annak örömére, hogy visszatértél közénk... :wink: :P :D
Köszi az intézkedést. Azért nem volt nehéz rábeszélni. :wink: :D
mirci09
 
 


... ma nagyon pörgök.... :)

intézkedek, ügyintézek, fórumozok.
asszem attól lett jó a kedvem, hogy újra dumcsizhatok Veletek. :D

az a nagyon sok folyadék az a Ti értelmező kéziszótáratok szerint mennyi??? littyó, vagy két littyó, esetleg három ???? :oops:
jana73
Ácsteszér
 
 


malna: Alegtöbb magnézium DM-es tablettában van. Én is azt szedem amikor nagyon begörcsölök. Naponta nem szedem mert akkor nem tudok wc-zni... :oops: Egyébként a sok folyadék is tényleg jó Ha már két pohárral többet iszol mint szoktál, már jobb.. legalábbis nekem.

rilka:
Mit jelent a félnomád hétvége? Kimentek az erkélyre?

nika:
Boldogságos szép névnapot kívánok neked.

mirci: Ezen a bezabáltál reakción de jót röhögtem!
korenka
Szár
 
 


korenka:
Mit jelent a félnomád hétvége? Kimentek az erkélyre
:D :D :D :D :D :D

bercsi:
Nekem a majdnem 3 liter segített. :roll: Nem is baj mondjuk, ha már idejekorán hozzászokik a szervezet a sok iszihez, mert a szoptatásnál is nagyon fontos.
Örülünk, hogy felpörgettünk. :) :wink: :D :D
mirci09
 
 


Bbercsi:
Pörögj csak, ha hagynak, jók az ilyen napok. :) Na ugye, milyen jó, hogy visszajöttél... :D

Folyadék: a napi 2 liter, az nálam még a szomjan halás határa. De én szerintem többet iszom az átlagnál - na, mégiscsak kikombinálom, hogy iszákos vagyok. :D Télen képes vagyok 2 óránként bedönteni fél liter forró teát csakis a hideg ellen. Nyáron ugyanez vízzel a meleg ellen. :roll: Ha egyik sem áll fenn, akkor kb. 3 liter lehet a napi normám. Szóval az extra sok szerintem biztos 3 liter fölött van...

Mirci:
vagy egy jó tundra. Képzeld mire azt lerángatja rólad az urad...
Hát az rendkívül szexi lenne. :D Biztos beindulna tőle... :lol: :lol: :lol:

Korenka:
Mit jelent a félnomád hétvége? Kimentek az erkélyre?
Neeem, nincs erkély. :D Kertes házban lakunk.
Azt jelenti, hogy kimegyünk a leendő házikónkba, ami jelenleg felújítás előtt áll, és pillanatnyilag még se fűtés, se víz, se villany nincs benne. Bútorokról nem is szólva ugye.

Lilypie First Birthday tickers
rilka
Vác
 
 


Korenka:
De jó, látom frissült a blogod! :) Na most jól elolvaslak ebéd közben! :)

Lilypie First Birthday tickers
rilka
Vác
 
 


En 2 litert iszom 1 nap.
A gorcshajlammal az a baj, hogy megnyithatja az amugy is gyengus mehszajamat. Talan igy az elejen meg nem, de igy lehet, hogy hamarabb fogjak osszevarrni. 10.het korul.
Nemsokara eszek vmit...a kockasajt mar felszivodott.
Mirci csak ilyen apro falatokat birok...Majd megnezlek teged is 1 het mulva... :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Hú, de jó sokat írtatok! :)

Na akkor sorjában, először kezdjünk az ünnepelttel! Drága Mónika, sok boldogságot! :)

BERCSI,
én is netfüggő vagyok... pár hónapja diagnosztizáltam :) Amúgy hullámokban tör rám, már volt egyszer 2-3 év, amikor nagyon belemerültem, aztán "jobban lettem" :) És most ismét lerántott :lol: :lol: :lol:

Megint mondtál valami újat... 35 felett nő a PÉ utáni fázis?

NIKA,
hát akkor még semmi sincs veszve! Izgulunk, hátha!

KORENKA,
na a másik fő kíváncsi :lol: :lol: :lol: Itthon minden rendben van - legalábbis semmi új, amit eddig ne tudtam volna :) Annyi talán, hogy az ellenkezésem miatt apa már annyira de annyira be van zsongva a babára, amennyire csak NŐ be lehet :lol:

Nekem Gimp képszerkesztőm van, de ez lehet, hogy csak Linux-on működik? Apa a házi rendszergazda, én csak kis felhasználócska vagyok :) Mire jó egy szoftverfejlesztő a háznál, ugye? :)

Kb. úgy vagy a tanulással, mint én :lol: Hál istennek nekem most nem kell tanulnom :) De puskagyártásban jó vagyok, lényeget kiemelek, kicsinyítek, nyomtatok, kivágok - majd a vizsgán alig merem használni, ha egyáltalán... :lol: De a puska legyártása is megkívánja, hogy legalább átolvassam az anyagot és ez már fél siker :lol:

A topikunkat kukkoló pszihopatákkal semmi bajom :lol: Csak ismerős ne legyen! :lol: Kedves kukkolók, aki felvételt kér a zárt topikunkba, nálam jelezze! :)

MIRCI,
ha nem jött meg, akkor az új ciklusnak még sehányadik napja :lol:

MÁLNA,
miért mi van, ha a mellső falon tapad császár után? :shock: Ez engem is érinthet majd...

BERCSI,
"minden rossz után jó következik" :) Bekövetkezett a jó :) Ez a baj :) Látom amúgy legtöbben nem értitek Mirci kivételével :) Túlságosan jókislányok vagytok :) Mondjuk ezt is várom el tőletek, szép családi háttér és babatervezés kellős közepén :)

MIRCI,
tipped van, hogy mikor érkezik a teszt?

"Odafagyunk a tortához" :lol: Remélem jégkrémtorta lesz! :lol: :lol: :lol:

RILKA,
nem tudtok világgá szekálni :lol: Egyébként is válogassam meg jobban mit kotyogok el, ha nem akarok kíváncsiskodókat :)
Tetszik a tipped :lol: :lol: :lol:

Kempingezni? Ajjaj... bundazsákot vigyél... :roll:

MÁLNA,
nekem napi 6db MagneB6-ot kellett szednem a terhesség alatt az utolsó 4 hónapban... mondjuk az tényleg elég korai, hogy már most kezdi... szegénykém... de bajod nem lesz tőle... (mármint a sok MagneB6-tól) Viszont azonnal megállította a nyíló/rövidülő méhszájamat.

BERCSI,
most látom, akkor tiéd a feladat! :) Ügyesen delegálsz a melóban, látom! :lol:

Víz: Most narancsbőr eltüntető kezelésre járok (ma megyek másodjára) és napi 3 liter van előírva... ne tudd meg mit kínlódok, hogy összejöjjön, most 1-2 napig nem is jött össze :oops:
Most olvasom, hogy ez meg másnak jól megy... nahát :) Én azt számoltam, hogy lemenjen, minden órakor igyak meg 2.5 decit... 1-1 úgyis kimarad mert épp úton vagy, vagy már este lefekvés előtt hanyagolom, hogy éjszaka ne kelljen felkelni...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Vera a csaszarhegben nincs keringes. Ha ott tapad a baba, vagy a placenta racsuszik, neha komoly gondot okozhat. Nekem 2 heg is van, 1 cm tavolsagra (belul). Kivul nem latszik, csak 1 heg.

Ha tartos eredmenyt akarsz, mindig ennyit kell innod! Nemcsak a kezeles alatt...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Malna,
jaj, nem gondoltam, hogy gondot okozhat a csaszar a kovetkezo babanal :(

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


veronikám: értettem minden szavadat. csak tudod egyik erényem a tapintatosság.....

látod, minnél többet járok Győrbe, annál több érdekességről és tudományoskodásról szerzek ismereteket. bár inkább csak ne kellene menni............................. :oops:

pfúúúú. 2-3 liter, jaj mamám! békanő a hasamban. én örülök , ha másfél litert lebírok gyömöszkölni a torkomon. na, akkor ez lesz a következő teljesítendő feladat. :) képzeljétek amikor kaptam a hormonokat és megvolt a leszípkodás, kötelezően fehérje tartalmú italokat kellett innom. pfúúú az sem volt jó, de legyűrtem.
jana73
Ácsteszér
 
 


Veronika:
Na, ennyi célozgatásból most már én is értem nagyjából. :)

Felcsigáztatok ezzel a folyadék dologgal, most azért is összeadtam, hogy pl. tegnap (amikor szerintem alig ittam) mennyi volt - hát pont 3 liter. De ti ebbe ugye nem csak a tiszta vizet számoljátok?

Na, azért is leírom az összetételt :D
Reggel otthon: 2 dl tejeskávé, 3 dl tea (palástfű :))
Irodában délelőtt: 5 dl víz (fele szomjoltásra, fele csak úgy apránként pótcselekvésnek)
Ebédhez: 5 dl kefír, 2 dl tejeskávé
Irodában du: 3 dl víz Plussz tablettával
Hazaérve: 2x2 dl ásványvíz
Este vendégségben: 3 dl szörp
Elalvás előtt: 3 dl tej
:arrow: Szerintetek ez így sok? :roll:

Bbercsi:
A fehérjetartalmú ital az szabadon választott, mint pl. tej, kefír, vagy valami kötelező mesterséges kütyü volt?

Lilypie First Birthday tickers
rilka
Vác
 
 


A tejen kivul, milyen ilyen ital van? Joghurtitalok? Fu en utalom a tejet, alt iskola ota nem ittam...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Rilka ez nagyon jo. Persze, minden beleszamit, csak en nem iszok, csak vizet....
Lattam am a Palastfuvet.. :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Rilkám: szigorúan eőírták, hogy ISOSTAR-ból napi fél litert le kellett küldenem. plussz mellette még minimum 2 liter folyadékot utána kellett küldenem.

jaj Rilka,Veronika akartam Nektek írni, hogy van egy olyan pezsgőtabletta, ami nagyon hasznos. a Rosmann-ban lehet venni és E,A, C vitaminok meg Szelén és Folsav van benne. Őszibarack ízű. nekünk pont ezekre a vitaminokra van most szükségünk....
jana73
Ácsteszér
 
 


Ja, a leveseket nem számoltam bele :roll:

Rilka,
így nem is tűnik soknak :)

Én most a narancsbőr kúrához a 3 liter folyadékon kívül nem ehetek szénhidrátot. Így vettem szója fehérjeport (csokisat hogy mégis édes ízt érezzek - sajnos aszpartamos, de most pár hétig kibírom :)

Egy étkezést helyettesítek vele + este lefekvés előtt...

6-ik napon vagyok a kúrán, de még nem látszik semmi a mérlegen... viszont feljön egy gatyám, ami szűk volt... érdekes...

Isostart ismerem, szeretem :) Minden ilyen mű vacak ízét szeretem :) Főleg a Red Bullt... kár hogy nincs koffein mentes változata, mert innám éjjel-nappal

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Mirci drága nekem vége van a közmunkámnak sajnos :( április 30-al :( igy most itthon vagyok :( de jelentkeztem egy tanfolyamra jövő szerdán megyek felvételizni szorítsatok ezerrel hogy sikerüljön.Mert 11 hónap nekem ingyen van és még ők fizetnek nekem :) webmester tanfolyam amihez kedvem is lenne és kicsit hasznosíthatnám amit szeretek :):)

Rilka: köszönöm szépen:) nincs itthon teszt és én nem bízom benne hogy bármi is lenne odabent :(:) még várok vele kicsit.
és a sok folyadéktól nem jársz állandóan pisilni?
mert ha én többet iszom mint kellene akkor állandóan a wc-n ülnék :) amúgy is egy "pisis" csaj vagyok :):)

Málna neked is köszönöm :):)

Bercsi akkor mint ennek a topiknak amúgy is nyitója nyisd meg a zártat és szerintem hívj meg mindenkit aki ide is írogatott :):)
Örülök,hogy így pörögsz ez azt jelenti jól vagy :):)

Korenka neked is köszönöm :)

Vera Köszönöm szépen :)Akkor ezek szerint már csak én nem értem Verát :(:):):):D:D:D:D:D


rilka: Mit jelent a félnomád hétvége? Kimentek az erkélyre?
ezen nagyon jót röhögtem :):)

nika70
Salgótarján
 
 


Jaj és nem is mondtam mit vettem! :lol: Bár ez is nagyon idetartozó téma... :roll: De bele lehet magyarázni, hogy nagy pocakkal már nehéz a mozgás, vagy ajánlott Rilkának az erdőben, kiránduláson, hosszú autóúton, stb :)

Olyan kis műanyag segédeszköz, amivel a lányok állva tudnak pisilni :) Ma érkezett, rögtön ki is próbáltam, tök tuti! :lol:

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Vera : nem semmi :):):) én is láttam már a neten a hirdetését:) én mondjuk lusta vagyok és kényelmes jobban szeretek ülve pisilni :D:D:D:D:D:D:D

nika70
Salgótarján
 
 


Ja, nekem se állandóra kell, hanem kirándulásra, ilyesmik, mikor esetleg úgy mész el hosszabb időre, hogy elképzelhető, hogy nincs pisilési lehetőség.

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Ma elég sok mindenre rácsodálkozok itt, nem vagyok valami tájékozott. Például ez is..:
Olyan kis műanyag segédeszköz, amivel a lányok állva tudnak pisilni
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

nika70:
Nem tudtam, hogy már lejárt a mandátumod...sajnálom és nagyon szorítok, hogy összejöjjön ez a tanfolyam. :wink:

Isostar, Red Bull és társait nem szeretem, illetve nem is nagyon kóstoltam még. Tudjátok, ma. kaja ellenes vagyok. :roll:

malna5:
Nem szereted a tejet??? Hogy lehet az? :D :D
Nálunk én önhatalmúlag beszabályoztam a tejfogyasztást, mert a férjem literszámra itta. Sajnos én olyannyira leszoktam, hogy néha hetekig nem iszom. :( A kefír és a joghurtok viszont nagyon mennek. Tegnap olyan büszke voltam a kisfiamra( és magamra), mert bementünk a SPAR-ba és nemaz édességes osztályon cirkuszolt, hogy vegyünk valamit, hanem a kefírt mutogatta és a gyümölcsöket. :)
mirci09
 
 


Veronika:
Olyan kis műanyag segédeszköz, amivel a lányok állva tudnak pisilni
Egyszer már én is láttam drogériában, el is képedtem rajta teljesen... :shock: :D :D Mondjuk erdőbe pont felesleges, munkám egyik nagy előnye, hogy bárhol bármikor kényelmesen lehet esztétikus környezetben guggolva pisilni. 8)
Akkor már inkább az olyan retkes helyeken lehet praktikus, mint egy vonat WC-je - ahol nem elég, hogy semmihez nem szabad hozzáérni, mert odaragadsz örökre, de a tetejébe még egyensúlyozni is nehéz, mert mozog az egész.

Aszpartamos csoki ízű szójás fehérjepor??? Brrr... :shock: Inkább nem is akarok diétázni. Mondjuk én csatlakozok Mircihez: nem nagyon bírom az ilyen mű-ízeket.

Ellentétben a tejjel, kefírrel, joghurttal és társaival - simán el tudnék élni csak tejtermékeken. :) Én azt viseltem nagyon nehezen, mikor egyszer 6 hétig le voltam tiltva mindenféle tejes cuccról egy antibiotikum-kúra miatt.

Mirci:
Nahát, de jó, én is büszke lettem volna a helyedben. :)

Lilypie First Birthday tickers
rilka
Vác
 
 


Nika, hajrá tanfolyam ügyileg. szoritunk majd neked, hogy sikerüljön a felvételid.

Veronika: az a pisilős az annyira tutter, jót mosolyogtam én is amikor először láttam. rögtön ki is kellett próbálnom. vicces volt :) ha látta volna valaki a mutatványomat mondhatta volna: ez a nő kész férfi :) :)

a joghurtokkal, tejberizsekkel és társaikkal és is napi barátságban vagyok. sőt a csoki pud(l)ingokat is imádom :)

jelentem, iszom rendületlenül. már egy egész üveg Jana! ásványvizet megittam. :)
jana73
Ácsteszér
 
 


Mirci,
nagyon büszke vagyok rátok! :) Én épp most az előbb szegtem meg az édességet :roll: 6 napig bírtam, remélem ez után a kis félrelépés után újra tudom pár napig tartani :) Egyéként is Pálmi a hibás, ő hagyta meg az M&M-eket ott az orrom előtt... :roll: :oops: :lol:
Pedig tegnap hogy megálltam, mikor anyukám kakaós palacsintát adott Pálminak... utólag már bánom :)

Rilka,
dehogyis felesleges erdőbe! Nem kell gatyát, bugyit letolni, nem kell guggolni és felfázni, vagy nem csípi meg a popódat egy szúnyog vagy egy csalán :D

Bercsi,
ja igen vicces, tényleg mintha szerszáma lenne az embernek :))) Elirigyeltük a fiúktól :) Nem tudtam hogy ilyen könnyen is hozzá lehet jutni, hogy egyszerűen lehet kapni gyógyszertárban vagy drogériában, én neten rendeltem :roll:

Nagyon helyes, nagyon jól haladsz a Janával :)

Rilka,
a tejről mondanak mindent, azt is hogy jó, azt is hogy rossz...

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


veronika: Nem kell letolni a gatyát a pisiléshez? Láttam én már ilyen tölcsért, de nem tulod telepisilni hirtelen és folyik orrán száján? Úgy "slagolsz" vele mint a pasik? Nem bizarr?

Van intim tölcsér is tampon helyett a mensi idejére. Agyaltam anno rajta, de elvetettem, nekem ez egy kicsit sok.... :D

rilka: Nem lehet még konkrétat mondani az új melóról amihez jár az a kis kulipintyó? Nem csinálsz fotót róla hétvégén? (Nem vagyok kiváncsi nagyon ... )

nika: Szorítok a felvételihez!

mirci: Mi van már azzal a teszttel?
korenka
Szár
 
 


Jó reggelt!

Nem nagyon tudok hozzászolni ehhez a tölcsérrel slagolós témához. :?

korenka:
Teszt még nem jött meg, kitudja hol lehet. Gondoltam, hogy ez sem lesz olyan egyszerű.
Viszont...tegnap betárcsáztam a Bélám számát a kis telefonomba és csevegtem az aszisztensével. Ennek eredményeként 17-én 17 óra 10 perckor a vizsgáló asztalon fogok fetrengeni. :D
mirci09
 
 


Szép és jó reggelt!

Mircikém: Mennyit vártunk arra, hogy végre látogatást tegyél a Béládnál. Nekem így ismeretlenül is tök szimpi. remélem , hogy jó hírekkel jössz majd tőle......

Korenkám: tegnap elolvastam az új bejegyzéseidet a blogodba. az "ez itt a fotó helye" részt kéretik minnél hamarabb feltölteni képecskével :)

Málnánk, ma dokihoz megy... ma érte izgirizgizzünk kollektíven, okés????
jana73
Ácsteszér
 
 


Mirci:
Na jó, az 1. számú teszt nem érkezett meg, ezt értem, de mi van azzal a tervvel, hogy ma reggel tesztelsz újra a 2. számúval???
Lerágom már az összes körmömet izgalmamban miattad... :roll:

Fetrengeni, mi? :lol: :lol: :lol:

Korenka:
Nem lehet még konkrétat mondani az új melóról amihez jár az a kis kulipintyó?
Nem akarok, mert nem nagyon tudok úgy mesélni róla, hogy ne legyen túl egyértelműen beazonosítható. Fene se várja oda a pszichopatáinkat... :roll: :D :D Majd a zárt topikban mesélek... :wink:

Ja igen, és én is olvastam a blogodat. Annyira kedvesen írsz a gyerekeidről, teljesen elérzékenyültem rajta.

Intim tölcsér??? :shock: :shock: Na ilyet még nem pipáltam... Meg se merem kérdezni, az hogy működik...

Veronika:
dehogyis felesleges erdőbe!
Na jó, látom különbözik a pisilési kultúránk. :D :D :D
De most jobban belegondolva egyre bizarabb nekem ez a szerkentyű... Azt hiszem, mégiscsak túl maradi vagyok hozzá. :D :D :D

a tejről mondanak mindent, azt is hogy jó, azt is hogy rossz...
Hát nem tudom, én kifejezetten csak azért iszom, mert szeretem. Régen minden reggelihez és vacsorához tejet vagy kakaót ittam. Most már vacsihoz nem annyira, reggel meg sokszor joghurtra cserélem - ha reggelizek egyáltalán. De szerintem egy pohár meleg tejnél nincs jobb altató (főleg, ha éhes az ember lánya lefekvés előtt).[/b]

Málna:
Nagyon drukkolok, hogy mindent rendben találjon a doki nálad, meg hogy tudjon neked valami hatékony tünetenyhítőt kitalálni!

Lilypie First Birthday tickers
rilka
Vác
 
 


Na...azért ma nem volt olyan tolongás itt, mint tegnap. :roll: :D

Malna5-ért izgulunk ma, csak elfelejtettük megkérdezni, hogy hányra megy. Alig várom a híreket.

bbercsi:
Igen, talán február óta tologattam. :D Most mindenképpen mennem kell, mert rákszűrés is tavaly ilyenkor volt, esedékes lett. Én is bízom benne, hogy jó híreket mond. :wink:

korenka, rilka:
Megjöttek a tesztek a mai postával, tehát holnap reggel az lesz az első, hogy elpisilek egyet. Szorítsatok majd. :roll:

korenka:
Tényleg cuki volt a naplódban a gyerekekről szóló fejezet....az Andrisos kifejezetten. :)
Pont akartam is már kérdezni, csak mindig elfelejtettem, hogy vásárolgatsz-e már. A babakocsit tudtam. Én a 18. heti uh után kezdtem meg. Akkor mondtam a férjemnek, hogy ha most jókat mondanak, akkor megnyitunk az első bababoltba. Úgy is volt. :D :D Alig lehetett kirángatni onnét....nem engem. :D :D :D 8)

tej:
Felnőtteknek napi 2dl, gyerekeknek és időseknek napi fél liter a szükséges. Nagyon nagy a vitamin- és ásványianyag tartalma. Teljes értékű fehérjékben gazdag, azok pedig ugye létfontosságúak az emberi szervezet számára. A legegészségesebb az a fajta, amit csak pasztőrőznek (kb. 90 fokon hőkezelnek) és kevésbé a tartós tejek.
Nagy mennyiségben egészségtelen, mert a tejben található fehérje terheli a vesét stb. 2 éves kor alatt pont ezért nem ajánlják a tehéntej fogyasztását...illetve csak módosított formában. Kivonnak belőle fehérjét és adnak hozzá olyan vitaminokat, amik nem elegendőek a csecsemők, kisebb gyerekek számára. Ezek az ún. babatejek.
A tejben ugye tejcukor található, ami könnyen felszívódik, ezért emeli a vércukrot, a cukorbetegek csak korlátozottan ihatják, illetve tejcukor érzékenyek nem fogyaszthatják. Viszont...a savanyított tejtermékek és tejkészítményekben a tejcukor már átalakul és nyugodtam ehetik a laktóz érzékenyek és a cukorbetegek is.(kefír, sajt, joghurtok, író stb)
Akinek még kérdése lenne.... :D :D :D 8)
mirci09
 
 


.... azt szeretném megkérdezgetni, hogy mi van az olyan szerencsétlen párákkal, mint szerény személyem, aki megiszik egy deci tejet és egy hétig is elkerüli a nagydolog :oops:

most akkor én nem is lehetek egészséges? :oops: :D


Mircim: hajrá teszt. a holnap reggel érted fogunk izgirizgizni. :)
juhhhé, de jó ez a sok izgalom :)
jana73
Ácsteszér
 
 


Khm...nem bírtam várni reggelig, pisiltem egyet ééés tádám tádám...azonnal ott virított a másik erős csík is. Jót tett a lelkemnek. :D :roll:

bercsi:
:shock: :shock: :shock:
Székletfogó hatásról még nem hallottam, az én uramat meg pont hogy meghajtják a tejtermékek. Csak a tejre reagálsz így vagy pl. kefírre is?
mirci09
 
 


mirci: látod csak a teszttel volt a gond nem veled :):) szóval nyugi attól hogy nincsenek tüneteid még nagyon is babás vagy :):):)

nika70
Salgótarján
 
 


Mirci:
Hurrá! Hurrá! :D Jaj de jó! :D
Látod, látod, az ilyen esetek miatt fontos dolog a márkahűség... :roll: :D :D
Nagyon örülök! :D

Tej: Köszönjük a kimerítő ismertetőt! :) Ezt nem is tudtam, hogy terheli a vesét... Ja igen, és nálam is inkább enyhe hashajtó, mint hasfogó, de hát nem vagyunk egyformák.

Bbercsi:
Úgy látszik, akkor neked más forrásból kell hozzájutnod azokhoz a teljes értékű fehérjékhez és zsírban oldható vitaminokhoz. :)

Lilypie First Birthday tickers
rilka
Vác
 
 


Mirci!
HURRÁ - HURRÁ - HURRÁ! :lol:
Hatalmas tapsvihar :) Kérdezni is akartam, hogy miért vársz reggelig?

Rilka,
meg ugye a Calcium... amit a tejből könnyebb beszerezni, mint odafigyelni, hogy olyan zöldségeket és annyit egyél, amiből fedezni tudod... engem így beszéltek vissza a tejre a terhességem alatt... Pedig akkor már egy éve nem ittam (szar is volt a jó kis reggeli kakaóm nélkül :( ). Amúgy azért nem, mert légúti allergiásoknak nem ajánlott és van olyan ismerősöm, akinek elmúlt a folytonos orrfolyása-tüsszögése mikor abbahagyta a tejet. Nekem is légúti allergiám van augusztustól októberig parlagfű, fekete üröm... nagy öröm! :lol:

Mirci,
amúgy köszönjük az alapos felvilágosítást! :)

Nekem amúgy ma megjött... ezt csak tényként közlöm :) Se pro se kontra :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


Korenka,
még kihagytam a kérdésedre a választ, hogy ez a pisilős cucc pici ugyan, de bőven elég a kifolyó csövének az átmérője... ennyit nem lehet telepisilni :)

Nemsokára indulok a bölcsibe, ma lesz 4-kor anyák napja :) Hát nagyon kíváncsi vagyok hogy szerepel a gyerkőc, ez élete első szereplése :) Anyukámmal megyünk, mert a nagymama is hivatalos :)

Kép

Kép
sz.veronika
 
 


:shock: :shock: :shock:
Nem tudok vonalzót berakni. Nem először csinálom pedig.....

Kép

Kép
mirci09
 
 


sz.veronika:
Zsebkendőt vigyél bőven! :wink: :D

Kép

Kép
mirci09
 
 


Vagy igen?

Kép

Kép
mirci09
 
 


Valaki laptetőjén dolgozom. :D :D :D

Kép

Kép
mirci09
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: