Új privát üzeneted érkezett!

..........
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára zazzy 2009.11.22 17:45-kor.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy!

Akkor most úgy maradtál addig, amég nem juttok el megint boltba. :D
Én úgy szoktam, hogy veszek 3-4 csomagot egyszerre és akkor egy darabig tuti nincs gond rá. A Lifestyles play (zöld doboz, és egy nőci van az elején) a legolcsóbb és legkultúráltabb csomagolású.

És hogy a kérdésedre is válaszoljak, nem, nem ront semmit a romantikán. Ha kéznél van minden, nem egészen 20 mp alatt kivitelezhető a kicsomagolás-becsomagolás. Ha a Férjed ügyes, észre sem veszed ezen akciót, de Te is segíthetsz neki, enyém férj nem szokott tiltakozni ellene. :wink:

OFF:

Nos igen, én azt gondoltam, hogyha átmegyünk a Tanyára, akkor Norka, Kavicska, esetleg Rejo is jönnek majd többet. Nem így lett és én ezt nagyon sajnálom. Viszont kár lett volna nem meglépni a velük való kapcsolattartás érdekében ezt, legalábbis én így gondolom. Ha ők is a csapathoz tartoznak, akkor nekünk igenis tenni kellett azért, hogy a rossz hiszemű emberek, őket ne érjék el. Pont. Ennyi. Ez nem a Babanet ellen, vagy az Anyatanya mellett szól.
Jah, igen, mostanában többször előfordult, hogy nem csak a gyerekekről írtunk odaát, hanem a családunkról, magunkról, a problémáinkról. Nekem azért jól esett, hogy bár valószínű engem nem követ senki, csak Ti olvassátok amit leírtam és ami esetleg más számára esetleg félreérthető, sértő lenne. Nem tudom, hogy ezekkel a dolgokkal most mi lesz, asszem annyi, hogy a nem publikus témákat egyszerűen nem írjuk le, hanem máshol mással próbáljuk megbeszélni.

OFF vége.

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Sziasztok!

Hű micsoda topik! :mrgreen:

Kandika, gyönyörűséges a fogamzásgátlód!!!! :lol:

Zazzy, jól megaszondta a dokid! :roll: De mi most pont azt beszéltük valamelyik nap Apával, hogy most, mivel nem akarunk több bébit, tutti hogy azonnal terhes maradnék!

Egyébként mi sem vagyunk egyszerű eset ezen a téren:
spiráltól nagyon idegenkedem (pedig dokim ezt javasolta) gyógyszertől anno iszonyú látászavaros migrénem volt, gumit mindketten utáljuk... Azért rápróbáltuk, iszonyú röhögésbe fulladt az egész :lol: Pedig mi betáraztunk...

Most én is figyelem a testem jelzéseit - a 2 év alatt amíg Ádámra vártunk, megtanultam értelmezni őket - és a rizikós napokon részmegoldások vannak csak...

Ja és azért a két gyerek is egész jó fogamzásgátló tud ám lenni! Amikor az ember egész nap készül az estére, aztán a világ minden kincséért sem akarnak már elaludni... Mire mégis, addigra elvész az ihlet is... :?

Kép

Kép
anyoooka
 
 

 
 

kandi, kerekedsz ám:) nagyon csinos vagy!!!!!!!!!!!!!!

holnap megyek dokihoz, vmi fogamzásgátló nekem is kell. igaz még nem jött meg, zsuzsival is vmikor 10 hónapos koráben, de ugyebár terhe sis lettem. most nem szeretnéke egy darabig.

off téma: én ide szívesebben írok,mint az anyatanyára. nem az emberek miatt, hanem ragaszkodom a régi, megszokott dolgokhoz. este teszek fel képeket a csajokról. :)

Kép

url=http://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


Sziasztok!

Köszi csajok, szereztetek nekem egy király napot. Még most is folyik a könnyem a röhögéstől. :lol:

A PCO-sok teherbeesési nehézségeit akartam megnyitni, de aztán a reggeli kómában véletlenül rátok kattintottam.
Bocsi a túlzott vulgaritásomért, de az első gondolat, ami eszembe jutott: Mi a f...m történt itt az éjszaka? Akkor láttam meg, hogy hol vagyok. És kitört a hahota. Számomra még elképzelhetetlen dimenzió, amiről írtok, minden esetre tényleg nagyon vicces.

Mindenkinek kívánok nagyon boldog életet, és még 1x köszi, hogy így indulhatott a napom. :lol: :lol: :lol:

KépKépKép
bikfy
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Bikfy:Ez tényleg jó lehetett!maximálisan átéltem a szitut :lol: :lol: :lol:

Hááááát lányok, megvolt az első óvszeres akciónk, nem voltam elrgadtatva... :oops:
Amikor 5 hét után bepróbálkoztunk, mert már nem bírtuk :oops: :oops: :oops: klasszisokkal jobb volt, pedig akkor még sokkal érzékenyebb volt a varrat helye.
Továbbra sem tudom mi lesz hosszútávon, de asszem szopi után mégis valami bogyó után nézek. :roll:
Ezek a Pharmatex cuccok mennyire jók?Persze mindegy, ha én lennék a 100-ból 1 szerencsés :lol: Na persze akkor nem röhögnék így...

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy!

Síkosító!
Nekem szülés előtt is volt hogy kellett és most is van hogy kell. Igaz óvszer nélkül sosem kellett, de ez legyen a legnagyobb bajunk.

Amúgy kezdem valami kihalt állatfajnak érezni magam, hogy én itt ezerrel protestálok az óvszer mellett és rajtam kívül mindenki tök lehangolóan nyilatkozik róla. Végre valami amit nem nekünk kell megtenni a nem kívánt gyeremekáldás érdekében... Na mindegy. Kinek a pap... kinek a papné.
Akkor elmondom azt is, bár eddig nem dobtam be érvként, hogy nekem naggyon pozitív az óvszer mellett, hogy az eksön után, nincs kifolyó cucc. Azt baromira nem szerettem amikor babára gyúrtunk... Sokkal konfortosabb, hogy a cucc a zsákocskában összegyűlik és a szemétbe doband. Nekem.

Bikfy!

Höhöhöhöhö! :mrgreen:
:lol: :lol: :lol: :lol:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


monee85 írta:


Amúgy kezdem valami kihalt állatfajnak érezni magam, hogy én itt ezerrel protestálok az óvszer mellett


én is csatlakozom :oops:
Vendég
 


Monee!
Na ez abszolút pozitívum nekem is! :D (mármint, hogy nincs kifolyó cucc :wink: )
Megszokható különben, csak egyikünk sem használt már kb.10 éve.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Normális dolog,hogy egy 12 darabos óvszer kétezer forint körül van??? :shock: :shock: :shock: Így fogamzásgátoljon az ember??? 1hónapja még 1400-ért vettem, valószínűleg akciós volt,csak fel se tűnt, siettem :lol:
Most komolyan ezzel is spórolni kell???Kész vagyok!Nagyon dühös lettem! :evil: :evil: :evil:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy: Most már szinte bármilyen fogamzásgátlási módszert választasz kb ennyibe kerül :(
Egyébként ez tényleg felháborító, mert pl Angliában ingyé adják pl a fogamzásgátló bogyeszt... Nem mondom, hogy itthon is legyen így, de amikor 4-5 ezreket kellett 3 éve kifizetnem 3 havi gyógyszerért, azért az szíven ütött már akkor is...

Kép

Kép
bettica
 
 


Zazzy!

Nézzed a darab árakat is.
A 3 db-os kiszerelés darabra lebontva olcsóbb általában, mint a 12-es szuper csomag. Komolyan.
A zöld lányos Lifestyles a legolcsóbb (kérek, lóvét a Lifestylestől a promóért :lol: ) és jó is. Nem zenél, nem színes, nem vibál, viszont arra pont jó, amire kell. :wink: Köhm... közönségesen szólva nagyjából 100 Ft-ba kerül egy szeretkezés. Ez van. A gyerek drágább. :lol: Ami nem megy be, abból viszont nem lesz gyerek és PCOS sem romlik tovább. De ezt már megbeszéltük. :wink: :lol:

Erről jut eszembe, hogy a Durexnek van valami occsó fajta színes óvszereket tartalmazó csomagja. Nah, egy időben ezzel próbálkoztunk, de amikor a sokadik alkalommal két db jujkékeszöld és egy db sárga óvszer jutott a színpalettáról, akkor feladtuk. A sárgától olyan a répa, mintha valami komoly májbetegségben szenvedne, a jujkékeszöld meg szexuálisan annyira vonzó szín, hogy ihaj. Az utolsó alkalommal amikor megláttam felhúzva, már nagyon röhögtem. Nagggggyon gááááz. :lol: :lol: :lol:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Monee!
Ahol most én néztem,darabra is ugyanennyire jött ki.500 ft 3db :? A múltkor a 12es olcsóbb volt.Ez is lifestyles volt,csak az ultravékony vagy mi a szösz.Én olyat nem láttam,ami 100ftra jött volna ki :?
Színes???? :shock: Te jó ég.Ki talál ki ilyen hülyeséget? :lol:
Annak idején ifjú lány koromban :D a durexek tök picik voltak a lifestylehoz képest.Ezt orvosolták már???

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy!

Ennyire sügér nem lehetek, a Lifestyles play 350 Ft körül van, teljesen biztos vagyok benne. Tecsóban, DMben, Rosmannban, mindenhol.

Aham színes, de van csak fekete is. :lol: Mi kipróbáltuk már az összes ilyen baromságot, de meg kell hogy mondjam, hogy vagy megöregedtem és azért nem tudom értékelni az ilyen dolgokat, vagy tényleg tök hülyeség mind. :D A sima occsóval is pont ugyanúgy lehet mindent csinálni, mint a drága MP3 lejátszóssal. A kedvencem a hülyeség kategóriában a Durex vibrációs gyűrűje. Megjegyzem nem próbáltuk, de hihetetlen nagy baromságnak tartom. Régen rossz, amikor a nőcinek csak a vibrációs gyűrű miatt jó csak... 8)
Utolsó kérdésedre válaszolván megmondom az őszintét, nem tudom. Nekünk még sosem volt ilyen gondunk, hogy szűk lett volna az esőkabát. 8) :lol:

Monee

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
monee85
Chorley, Egyesult Kiralysag
 
 


Hali!
Bocs, hogy én akinél már/még nem téma a védekezés ide írok.
Szóval, Zazzy, csak megerősíteni tudom Monee-t hogy van kb. 100FT/db áron. Mi anno Preventor nevűt használtunk. Semmi extra, és a "sarkifűszeresnél" a 3db -os max 400Ft volt!

Puszi mindenkinek
mókica
 
 


Dm-ben vettem ma ismét 1500-ért a 12 db-ot.Ezek szerint nem volt a múltkor sem akciós, itt ennyi.(ez itt kelet-Magyarország, szarul élünk,és jó drágán)Az intersparban volt 2200.Durvaaaaaaaaa. Volt valami masculan nevezetű 800 ft 10 db, de mindegyik(extra vékony, érdes, stb)rózsaszín :roll: Lehet,én is földhözragadt vagyok, de ezek a színes cuccok nem jönnek be :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


MP 3 lejátszós???? Az a minimum, h. IPod legyen benne! :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Infó!

Akciós júli 20-24ig az óvszer a Rossmannban:
Masculan 10db 659,-

Benetton 3db 199,-

Kép

Kép
bettica
 
 


Itt sincs túl nagy forgalom. :(

Mindenki óvszerezik? Ki mivel próbálkozik?
Nálunk a Patentex van napirenden még mindig, illetve a hőmérőzés... Egyik sem 100%, de a semminél több ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


No, Bence úgy döntött, ne hőmérőzzek. Valahogy megszerezte és vagy kidobta vagy úgy eldugta, hogy soha nem fogjuk megtalálni :lol:

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!

Ezúton szeretnénk mindenkinek nagyon boldog új évet kívánni! Kívánjuk, hogy az új év teljen egészségben, sikerekben gazdagon!!

Bence, Betti

Kép

Kép
bettica
 
 


sZIASZTOK!

Na, most már nekem is aktuális lett a kérdés:

Bocsi, ha hülyeséget kérdezek, nincs időm visszaolvasgatni, szóval:

A PCO kizárja a spirál használatát?
(mert én spirált szeretnék, csak nem tudom, lehet-e nekünk PCO-soknak??)

Holnap megyek dokihoz, úgyhogy, ha valaki SOS tudna választ adni, nagyon megköszönném.
ezoterike
 
 


Ezo!

Nem zárja ki, sőt!
A hormonmentesek nem kavarnak be a hormonháztartásba, nem szólnak bele a ciklusodba, szóval előnyösebbek, mint a tabletták.
Van egy új dolog is, a Mirena hormon tartalmú spirál, amit azzal reklámoznak, h. csak helyileg hat.
http://www.pirulapatika.hu/210054011/be ... o_rendszer
Ugyanakkor azt azért tudni kell, h. a medencei területről felszívódó dolgok első körben kikerülik a máj méregtelenítését (ezért hatékonyabb az Utró hüvelyi alkalmazása is), így nagyobb koncentrációt érhetnek el a vérben, mint a szájon át szedett dolgok. Kérdés, h. mennyi hormon szabadul fel belőle naponta.
A neten találsz elég sok topikot mellette-ellene.
Beszéld meg a dokiddal.
Annyit mindenképpen tudni kell a spirálokról, h. erősebb vérzést okoznak, ezért a vasbevitelre oda kell figyelni, és nem olyan biztonságosak a védekezés szempontjából, mint a tabletták ( a Mirenára a hormontartalom miatt ez nem áll!).
A másik probléma a felszálló fertőzések lehetősége, hiszen a jelzőzsinór áthalad a méhszájon.
A felhelyezés-eltávolítás állítólag nem kellemetlenebb, mint a citológiai kenetvétel.
Viszont, ha esetleg a Mirenán gondolkodsz, akkor kérdezz rá a Nuvaring hüvelygyűrűre is a dokidnál.
http://www.pirulapatika.hu/210176960/betegtajekoztato
Az is lokális, hormonos, de ha nem jön be, akkor nem kell dokival levetetni.
A kettő között egyébként abban is van különbség, h. a Mirena csak progeszteron-szerű hormont tartalmaz, a Nuvaring viszont ösztrogén- és progeszteron-szerűt is.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Sziasztok!

Nekem is jó lenne vmi hasonló, ha lehet pcos-nél is használni, viszont a hormontartalom sajnos felvet nálam egy kérdést is: Enyhébb Leiden nem zárja ki ezt a lehetőséget? Tudom, el kéne mennem dokihoz, hogy megmondja, viszont milyen dokihoz? Nőgyógyászhoz vagy a Haematológushoz? Utóbbinál óriási várólisták vannak, ami végülis nem baj, mert kikérem az időpontot, csak az a kérdés, hogy ő tud-e választ adni nekem....

Kép

Kép
bettica
 
 


Bettica!

Szerintem kizárja a hormonos verziót.
A Leyden alapból hajlamosít a thrombózisra, és mind a Mirena, mind a Nuvaring tájékoztatójában benne van, hogy tovább fokozzák a kockázatot.
http://www.genoid.net/index.php/lakossa ... izsgalata/
http://antalvali.com/hirek/a_fogamzasga ... kockazatat
De azért kérdezz rá a dokidra, kíváncsi vagyok, mit mond.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami, köszi! Én is olvasgattam utána és hát elég vegyesek a vélemények. Miért is lenne ebben is egyetértés. Sok orvos írja, hogy a heterozigóta Leiden nem akadálya a hormon szedésnek, sőt egyik doki a Mirena-t javasolta... Az én problémám az, hogy én soha semmilyen megelőző kezelést nem kaptam, soha nem volt trombózisom sem, most kinek higgyek? Fenntartásaim mindig lesznek, viszont a jelenlegi fogamzásgátló módszerek egyike sem jön be nekünk.
El kell döntenem, hogy higgyek annak a dokinak, aki adott esetben engedné a hormon bevitelét vagy inkább menjek biztosra és ne szedjek ilyesmit (már 5 évig szedtem fogigátlót, akkoriban nem tudtam, hogy Leidenem van, szerencsére nem lett baj)... Még azon gondolkodom, hogy vmi vérhigítót is szedhetnék a f.gátló mellé....
Nem egyszerű :(
Asszem még sokat fogok utána olvasni és aztán még kevésbé fogom tudni, hogy mi legyen :)

Kép

Kép
bettica
 
 


Rami: Te tudsz valamit a Silverlily spirálról? Próbáltam tapasztalatokról szóló infót találni, de használható infót nem leltem (pl doki véleménye)... Áráról meg semmit sem találtam :(

Kép

Kép
bettica
 
 


Én is ott tartok,hogy sehol :lol: Nem és nem jön be az óvszer,úgyhogy ha már nagyon nem bírjuk,akkor "vigyázunk" :shock: extragáz,40-50 napos ciklusokkal pláne.Kéne nézni valamit,mert ennél még azok a kenceficék vagy mik is biztosabbak,de én azokban nagyon nem bízom(nem mintha túlzottan utánuknéztem volna :oops: ,örültem,hogy a férjem ráállt az óvszerre,de nekem sem jó!Egész más úgy és hiányzik :oops: :P

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy, nálunk is hasonló a helyzet. Eddig még óvszert sem használtunk :( Hőt mérek, tudom, hogy az elmúlt 6 hónapban mindig 16. napon volt pém, így annak megfelelően voltunk együtt, utána pedig hüvelyöblítést csináltam, hogy csökkentsem az esélyt. Naná, hogy azért ez így nem igazán fogamzásgátlás... Most rászántuk magunkat az óvszerre, de én már most tudom, hogy ez nem lesz hosszú távú megoldás, mert baromi lelomboz mindkettőnket :(
A fenti spirál azért piszkálja a fantáziámat, mert ha jól látom, nincs benne hormon, így nekem jó választás lehet. Elvileg az ára sem vészes pont emiatt. Csak sajna nem találok róla semmi olyan infót/véleményt, ami nem laikustól származik :(

Kép

Kép
bettica
 
 


Sziasztok!
A 12 db-os esőkabát még ha 2000 Ft körül is van, nos még akkor is megéri az árát. Számoljuk csak ki meddig elég. :D

Amikor esély nincs, hogy használjuk:
1. a gyermek, ha napközben totál lefáraszt (akár kiviszi a rőzsédet), apával már nem nagyon van kedved "foglalkozni".
2. gyermek nem akar időben aludni menni
3. apa kimerült a munkája során (határidős projekt)
4. anya kimerült (tanulás- időkorlát)

Hatalmas előnye, hogy csak akkor kell alkalmazni amikor éppen..... :D

Kép
lara26
 
 


Arról nem beszélve, h. még ha nem is merített le napközben, nem is vagy fáradt, apa is kipihent, kölyköt is letettétek időben....na akkor úgyis tuti éppen abban a pillanatban sír fel, amikor akcióba lendülnétek.
Szóval a 12-es csomag ott fog megrohadni az éjjeliszekrényben, hacsak egy arra járó élelmes csemete nem használja ki a lehetőséget hogy megrágja, vagy éppen a legváratlanabb helyzetben (anyós, prűd nagynéni, volt életed szerelme látogatása) megkérdezze, h. mi is az. :twisted:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Jaj lányok :lol:
Gazdaságos, az tény. De nem jobb elfelejtkezni a védekezésről? Anno, mikor tabit szedtem, olyan jó volt, nem kellett akció előtt semmilyen kúppal vagy zoknival bajlódni. Nem kellett attól tartani, hogy a nagy hévben elfelejtettünk tenni a babásodás ellen... Nekem ez hiányzik... :(

Kép

Kép
bettica
 
 


Mér'?
Ahhoz képest, h. az ókorban le kellett volna ugranod a folyópartra krokodilszarért, azt összekeverni savanyúkáposztával és még minimum kettő hasonlóan könnyen beszerezhető vacakkal, majd mindezt bejuttatni Oda......hát azért a gumi vmivel egyszerűbb. :roll: :twisted:

De igen, igazad van. A fogamzásgátló tényleg jobb ilyen szempontból. Kényelmes.
De csak olvasgass bele az indexen a fogamzásgátlók mellékhatásai topikba és egyből rájössz, h. mégsem.
Ragyák, hízás, nullával egyenlő libidó (ja, h. az a legjobb fogamzásgátló? Tényleg!), migrén, köztivérzések...hogy csak a legalapabbakat említsem.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
rambóka
 
 


Rami, igen, ezzel tisztában vagyok, ezért keresek én is olyan megoldást, ami nem hormonos. Minden megoldásnak van hibaszázaléka. Az óvszer erős hátránya nálunk, hogy elfelejtjük :oops: Azért így már mégsem olyan jó ;)
Komolyra fordítva a szót, én ezt a Silverlily-t keresgélem most. Mennyibe kerül, tényleg hormon mentes-e, tapasztalatok, stb. Az a baj, hogy a laikusok jórészt csak akkor nyilatkoznak erről az eszközről, ha vmi negatív dolog történt miatta, pl fertőzés vagy baba. Annyira sajnos nem jó a nyelvtudásom, hogy elkezdjek a neten a nagyvilágba olvasgatni róla :( Azóta is böngészgetek... Remélem egyszer sikerül majd vmi szava hihető szakértőtől olvasnom egy véleményt ezzel kapcsolatban ;)

Kép

Kép
bettica
 
 


:lol: :lol: :lol: Fetrengek a röhögéstől :lol:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Nem tudom van-e itt még valaki, de most lett aktuális nálunk a fogamzás gátlás. Szoptatni már nem tudok, szóval lehet gyógyszert is szednem. Mi a véleményetek a dianéról? Én szerettem még a babás téma előtt. Szerintetek nem súlyosbítja az IR-t? Nekem még akkor azt mondta a dokim, hogy aki nem akar gyereket az ezt szedi nála, aki akar az meg a metet. Vagy ez hülyeség? Ti hogy jutottatok szülés után a methez? Én még a 6 hetes terheléses cukor vizsgálatomra sem jutottam el.

Visszatérnék egy kicsit az anyatanyás témához. Én csak annyit vettem észre, hogy a kezdő fórumomból egyik pillanatról a másikra eltűntek az emberek. És ugyan nekem lettek más fórumok is, de nagyon szomorú voltam, hogy aki akkor jött újként a pcos-ra már nem kapta meg azt a támogatást és tapasztalatot a pcos-sel/ir-rel kapcsolatban, mint én. Persze így utólag megértem a dolgot. De nekem még szerencsém volt. De rég is volt 2007. Sok víz lefolyt azóta a Dunán.



vicky79
 
 


Vicky: 6 hetes terheléses cukor???? Nőgyógyászati kontrollról tudok, de terhelésről?
A legtöbb tabi rontja az IR-t, amennyire én tudom. Én a spirállal szemezek egy ideje, csak kéne találnom egy normális nődokit, aki elmond nekem erről mindent. A fent említett Silverlily vagy mi a szösz elvileg hormonmentes, ez fontos szempont nekem, mert nem csak a pcos és ir miatt lenne lényeges a hormon mentes megoldás, hanem a trombózishajlamom miatt is...
Metet én úgy kaptam, hogy elmentem az endós dokimhoz, aki kiírta a labort, majd az eredmények láttán adott egy javaslatot a házidokimnak, hogy akkor 3*850 az adag. Évente megyek hozzá vissza kontrollra, friss javaslatért, friss labor eredményeket csináltatni.

Kép

Kép
bettica
 
 


bettica: Nekem a terhességes diabos dokim mondta, hogy nézzünk 6hét után terh. cukrot. Ez az inzulinos cukor betegség miatt kell, hogy rendeződtek a dolgok. Én nem szeretnék spirált, anyunál szerintem az okozta a miómát. Legalábbis ezt mondták neki.



vicky79
 
 


bettica: Nekem a terhességes diabos dokim mondta, hogy nézzünk 6hét után terh. cukrot. Ez az inzulinos cukorbetegség miatt kell, hogy rendeződtek-e a dolgok. Én nem szeretnék spirált, anyunál szerintem az okozta a miómát. Legalábbis ezt mondták neki.



vicky79
 
 


Vicky!
Ha nem szoptatsz,és az eredményeid majd alátámasztják a met szükségességét,szerintem gond nélkül kapsz!
(Nekem terhességről maradt egy doboz,azt kezdtem el,de nagyon lassan haladok(vissza is kellett csökkentenem)mert nagyon nem bírom :cry: )
Ez egy jó kérdés,hogy pl. diane+met???Ez engem is érdekelne,ilyen variáció létezik?
Engem amúgy a diane 7 év alatt gallyra vágott,+30kiló és 116-os terhelt inzulin lett a "végeredmény" :shock: és a többi hormon is horror volt :(

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy: A terh. inzulinom nekem is katasztrófa lett, de szerintem nem a dianétól. Majd megkérdezem a dokimat, hogy a diane mellé szedjek-e metet. Sajnos még mindig nem jutottam el terheléses cukorra, pedig az kellene a methez.



vicky79
 
 


sziasztok!

vagytok még? van itt még valaki?
:D

nekem két gyerek mellett még pisilésre sincs időm.

igazából az érdekelt, szed e valaki bogyót. zazzy, neked nem jött be?

csak mert most voltam terheléses inzulinon.
cukker: 4,8, 120p 5,8
inzulin 3,6, 120 perc 40 IU/ml. ez asszem elég sok, nem? viszont a metet nem nagyon birom, egy hónapja teljesen abbahagytam, még a legjobban akkor voltam a pcossal, amikor dianeztam. hétfőn megyek tűűhöz. vagy esetleg diane mellett mini metformin. passz. én mindig soknak érzem.
viszont fogytam (60kiló/ 162!) , és nem kívánom az édességet, nincs kiszáradva a szám, nem járok 5 percenként wcre, szóval korábbi IR tünetek eléggé csökkentek.
véleményetek? eléggé tanácstalan vagyok.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillag!
Én szedem a metet,de az annó 2x meg 3x 850 helyett nagynehezen 2 félig jutottam el :shock: aztán 2 hónap után mostmár 3x fél is megy,de eleinte nagyon hasmenésem volt reggelente ettől a 3tól is.Majdnem rögtön egészekkel próbálkoztam,hát kiütött rendesen.Semmi étvágyam nem volt,csak folyamatos hányinger.Borzalmas volt.Szóval lehet,hogy elég lesz neked mini met :wink:
Már beszéltük itt,hogy vajon működhet-e diane-met párosítás,de nem tudom,kérdezett-e valaki azóta erről dokit,én nem,mert mi kistesóra gyúrunk :wink: (Jut eszembe,van fölösleges óvszerem :lol: ha valaki kéri,szívesen postázom-ajándék :wink: :lol: )

Kép
Kép
zazzy
 
 


Csillag: Ha van rá mód, akkor sztem Diane + annyi met, amennyit bírsz. Én így tennék, ha lehetne, mert talán a Diane "kavarását" a met valamennyire ellensúlyozza...
Doki mit mondott végül? Gondolom ő is mondta, hogy a terhelt inzulin elég sok lett... Bár nem vészes...
Gyere mesélj, hogy Tűű mit javasolt!

Kép

Kép
bettica
 
 


voltam tűűnél. azt mondta, enyhe IR van most, és nem is kell semmit szedni. erre mondta, hogy diane jó lenne, mert régen is jó volt, meg igy a probléma fogigátlás is megoldva.
úgyhogy felírta. azt mondta, nem rontja az inzulint (ti ezt honnan szeditek????, direkt rákérdeztem) , igy helyrehozzuk a hormonháztartásomat. (a bőrömre, meg a szőreimre ráfér) egyenlőre kevés metet szedek, de lehet, hogy nem fogok, mert akkor meg többet kell ennem. most bírom a diétát jól, meg tornátzom minden nap. meglátjuk.
úgy látszik mindenkinél más a pcos is.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillag: Az jó akkor, ha a Diane szedhető. Nem is tudom hol olvastam vagy hallottam, hogy minden hormon rontja az ir-t. Mindegy végülis, mert ha Tűű szerint nem rontja, akkor inkább neki kell hinni ;)
Hajrá met, én azt mondom, hogy ha csak keveset is tudnék szedni, akkor is szedném. Nekem ez valahogy biztonságérzetet adna. Mondjuk én eléggé parázok a később esetleg kialakuló diabétesz miatt... :roll: Szóval én szedni fogom, ameddig csak hozzá tudok jutni.

Kép

Kép
bettica
 
 


nem tudom, én meg napi 2x500mgtól fogytam 2-3 hó alatt 10-12 kilót. (most 60 kiló vagyok) nekem kb a negyed tabletta lenne ideális naponta sztem, annyit meg minek?
ha elkezdek hízni, akkor tuti szedem.
másik, én azt gondolom a túl sok gyogyi se jó. én inkább diétázom meg sportolok, ezt most megtehetem. ha dolgozom, nem biztos.

Kép

Kép
csillagfény
 
 


lányok szed valaki dianet?
én 2 hónapja szedem. régen 6 évig szedtem és tökéletes volt. most viszont nem nagyon bírom. ki van száradva a szám, félek at IR miartt, és fáj a fejem is sokat.
azt olvastam a neten, a dianeban nagyon sok a hormon. és elavult gyógyszer. :(
szed valaki fogigátlót? van más antiandrogén is? mit tudtok?

Kép

Kép
csillagfény
 
 


Csillag!
Én is 7 évig szedtem,és nem volt vele bajom(leszámítva a +30 kilót :evil: de lehet hogy ez nem csak attól volt,hisz mire endosdokihoz jutottam 100 fölött volt a terhelt inzulinom :shock: ).
De volt,aki szörnyülködött,(eü-s)hogy mióta szedem már,nagyon gáz gyógyszer,tönkreteszi a májam,stb :shock: De mikor a nőgyógyásznál rákérdeztem,hogy ezek igazak-e,azt válaszolta,hogy erre a betegségre nincs más gyógyszer :evil: :x :evil: :x
Én nem tudok más antiandrogént.
zazzy
 
 


Csillag: Nem szedtem és már nem is fogok semmi hormon tartalmú gyógyszert szedni... Nem azt mondta neked a doki, hogy nem rontja az inzulint? Vagy azért mégis aggaszt, hogy hátha? Mert ez esetben azért egy fél éves kontroll terhelés majd jó lenne, hiszen csak így tudsz majd megnyugodni...

Kép

Kép
bettica
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: