Új privát üzeneted érkezett!

Viki,

igazán nincs mit.
Jó nagyon a vonalzód, igazán szívbemarkoló.
Vendég
 


Sziasztok!

Nagyon leült a topikunk lányok!

Mostanába szarakodik a gépünk így elég ritkán és kevés ideig tudok a gép előtt ülni.
De azért érdekel, h kivel mi történik.

Timike,
veled valami pozitiv változás?
Sajna skype-ni, se tudok míg nem visszik a gépet a dokihoz, így ismiktől tudok csak bejelentkezni.

Syl,
apcival mi a helyzet?

Mara,
milyen tapasztalatod van a MM-ről?
Hogy bírod a több gyogyit?

Annamari,
Ti hogy álltok már a lombikkal?

Én jól vagyok apival hetente 3* futunk fél órát és annyira megszoktam, h ha kimarad a hétvége(met akkor nem futunk)akkor alig várom a hétfőt.

Pusza nektek!
Vendég
 


Loviné:Tényleg régen nem írogatunk már ide!
Az tök jó,hogy futni jársz.Én is jártam ,de már vagy 2 hónapja leálltam vele! :? Lassan újra kellene kezdeni.
Látom neked ma új ciklus kezdődött!A francba!
:(

Nekem a páromnak most 1 hónapig bekel szednie egy gyógyszert(a prosztata gyulladására)Aztán visszamenni Kolozsyhoz.
A spermájával állítólag minden Ok,csak 1 bibi van,hogy nem adott róla semmilyen papírt! :evil:
Én meg jöv.hét kedden akarok menni vissza a Meddőségi rendelésre,hogy akkor kezdhetnénk lassan már az insemet!De így sperma eredmény nélkül...? :roll:

Többiek??

Viki:Csak nem a 2.babára gyúrtok?

Kép

Kép
syl100
 
 

 
 

Szia Syl!

Milyen gyógyszert szed api?
Láttam , h írtad, h a sperma a eredménye jó lett, ez egy kicsit furi, mert műtét után meg szokták várni, h felépüljön.És ha előtte szinte nulla volt, h lett olyan sok, mikor köztudott, h 3 hónap kell a katonáknak a felépüléshez.
Ki mütötte?
Vendég
 


Syl,
írtam neked az iwiw-re.
Vendég
 


Sziasztok!
Na ,végre 1 hét után sikerült belépnem... :D

Kép

Kép
syl100
 
 


Syl,
megkaptam köszi, majd jelentkezem.
Vendég
 


Syl,
emlitetted h nem adott papírt Kolozsy.Ez valszeg azé van mert nekünk is csak a végén adott régen amikor már volt értékelhető eredmény.
Hétfőn megyek időpontért és kiváncsi leszek mikorra kapunk időpontot és miként fog alakulni az eredmény.
Vendég
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:48-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Desviki:Már belekezdtetek az inszembe?
Mi a gond veletek?

Amúgy,ha a kórházba megyek Uh-ra(11.-12.cn kellesz),akkor mennyivel előtte érdemes kérnem telón előjegyzést oda?

Kép

Kép
syl100
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:49-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Megvan a műtét időpontja:november 27-én miskárolják apit.

Syl,
apinak mennyit javult az eredmény műtét után?

Viki,
drukk tesóbabához. :wink:
Vendég
 


Loviné:Műtétje után 1 hónappal azt mondta a doki,hogy 2 embernek is elég lenne annyi spermája lett, és nagyon jó minőségű!

Viki:Csak Gál csinál inszemet Nyíregyen?

Kép

Kép
syl100
 
 


Syl olyan ritkán jössz mostanában, és elég szűkszavú vagy.
Vendég
 


Syl,
mikor mégy a meddőségire?
Vendég
 


Syl, mi van veled?
Apival mikor mentek kontrollra?
Jelentkezz!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Loviné:Bocsi,hogy csak most válaszolok,de kb.1 hete nem neteztem!
Ma van a 28.cn-m várom pirit aztán hívom a kórházat az Uh-s időpontért!TÉNYLEG,nem tudjátok véletlenül,hogy mit kell kérnem a telefonba?? :roll:
Most elvileg clostit kellesz elkezdenem szedni,mert a meddőségibe kaptam rá receptet!Aztán 11-12.cn-n UH!
Utána meg fel CSillához az eredménnyel!

Apcival jöv.hét szerdára tervezem,hogy megyünk Kolozsyihoz!

Ti,hogy álltok?

Viki???

Kép

Kép
syl100
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:49-kor.
20150601134430
 
 


Syl,de jó h itt vagy,nem tudtam mi van veled.
Szerintem,ha kérdik mondhatod, h meddőségi kezelés miatt 12. napi uh-ra mész.
Szerdán azért várom majd az eredményt.Drukk h minden ok legyen.
Volt nála gyulladás h az a gyógyszert kellet szedni?

Viki,
igen Debrecenbe.Most pihi van, mert se pénz se energia.És apinál is kiderült a probléma.
Úgy érzed nektek is szükséges lesz?
Ott is csinálnak insemet ,igaz fizetni kell érte, de ha magánba mész itt akkor is kiadsz annyit.45000 ft uh-ok beavatkozás+ a gyógyszerek.

Syl,
Mi várjuk, mikor műtik apit.
Nov 27-én lesz a nagy nap.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:50-kor.
20150601134430
 
 


Viki,
nálam Pco ÍR igen.
Azután mondtam apinak, h menjünk el és nézessük meg rendesen a dolgait, mert csak csinálta Csilla vizsit és nem tudta elmondani, h mi micsoda.Most kérdeztem az andrológián a Mar tesztet, de a doki nem tudja mi az.
Megvizsgálták és hereviszere van.Csak azt nem értem, mivel mi az andrológián nyitottunk régen, h ezt miért nem vették észre.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:50-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Loviné:A prosztatája volt még mindig egy kicsit begyulladva,látott kicsi gennyeket a spermájába és az arra utalt!Erre szedte be az 1 havi adag gyogyit!
Húú, a nov.27 még jó messze van... :?
Nekünk is ponz így volt,jó sokat kellett várnunk a műtétre! :? :evil:

Kép

Kép
syl100
 
 


Viki,
nem tudom mióta van apinak, mert én úgy gondolom, h nem fejlődik egyik napról a másikra ki.
2004-azt mondta az andr.h kevés
hormonkezelés
2004 nov-28 milla
2005 meddőségi 21 milla
2005-19 milla
2005-12 milla
debibe nem nézték-gondolom a hormonok mentek ki belőle (mivel nem ez volt a gond se)
2009-10 milla 30% gyors 70% lassú dg.herevisszér.
kérdeztem a dokit, h ez mikor alakulhatot ki.Nem tudta megmondani.

Syl,mi ez a két hónap a 6 évhez képest.
Várom az eredményeteket majd. :shock: Drukkolok, h minden jól alakuljon. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Még új vagyok itt a babaneten. Kicsivel több mint 1éve szeretnénk babát. Most kezdtük el a meddőségi kivizsgálásokat: 3.napi vérvétel, spermavizsgálat, clamydia szűrés megvolt, már csak az eredményekre kell várni. aztán Uh, 21.nap, és az erdmények tükrében meglátjuk mi a teendő.
Mindenkinek mihamarabbi pocakosodást!
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Hugika,

üdvözöllek! :lol:
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:51-kor.
20150601134430
 
 


Persze, kérhetsz.
Anikó vagyok.
Szerintem simán ez volt akkor is az ok.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:51-kor.
20150601134430
 
 


Viki,
ahogy én hallottam 3 hónap, kell a javuláshoz.
Vendég
 


Sziasztok!
Az első eredményeket még csak most fogjuk megkapni csütörtökön(sperma+3.napi vérvétel). Amit eddig tudunk, hogy nem éppen pontos a ciklusom: 28-33nap. De a legutóbbi 40volt, valószínüleg peteérés nélkül (hőmérséklet mérés alapján) :( A nőgyógyászom Molnár Balázs, hozzá járok már 2 éve.
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Hugika,
és nem akarta a dokid kivizsgálni, h miért nincs pé-d, vagy miért is olyan hosszú a ciklusod?
Vendég
 


Syl,

mi volt a dokinál?
Vendég
 


Loviné!
A 28-33 napos ciklusokkal eddig nem volt baj, valószínűleg volt pém. Most a legutóbb "produkáltam" ezt a 40napos ciklust, azóta még nem voltam nála. Mióta abbahagytam a bogyit ilyen hosszú sosem volt. Most ennek a ciklusnak a végén megyek vissza hozzá a laboreredményekkel. (de még csak a 7.napon vagyunk.......)
Apának most jött meg a sperma eredménye, úgy tünik kis katonák rendben vannak :D , csak van egy kis gyulladása valamilyen bacitól, azt kell kezelni. Valamelyikőtök emlitette a múltkor, hogy a MART teszt erősen pozitív. Na az neki is az! De hogy mit jelent, Csilla még mindig nem tudja.... Annyi volt a válasza, hogy végezni kell egy közösülés utáni tesztet a jövő héten. Kedd délben kell menni 13.napi uh-ra. Szerencsére be tudott tenni Csilla aznap délelőtt erre a vizsgálatra, így nem kell még egy nap szabit kivennem :)
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Akkor számomra ez is csak egy olyan vizsgálat ami semmire se jó.Én már nem hiszek benne.Én a PCT tesztre is rákérdeztem Debibe azt mondták bizonytalan vizsgálat.
Furi, h ez a MAR teszt is mindenkinek akivel kommunikálok pozitiv.
Gyönyörű az is, h csinál egy vizsit és az se tudja mire jó.
Vendég
 


És se Debiben,se a nődokid se tudta, hogy mi ez a teszt? Azért ez nagyon érdekes!!!! Azért majd még kérdezgetek ismerősöket, hátha valaki tudja.
És nálatok lehet már tudni miért nem jön a baba? Vagy még csak vizsgálódnak?
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Én pcos és Ir -es vagyok, mostmár tőlem lehetne.
De most derült fény api hereviszerére.

Az én sztorim hosszú túl vagyok 2 inszemen, 4 lombikon és utána kezdtek rendesen kivizsgálni az én utána járásom után.

Elvileg a Dbreceni dokim írt rá tanulmányt, de ott már rég voltam és nem tudtam tőle megkérdezni,mert ez csak utána szúrt szemet.
Az andrológus se tudja mi ez.Nődokihoz meg nem járok, mert elég volt most a piszkából.(meg az endokrinológusom is eltiltott, mig rendbe nem vagyok)
Vendég
 


Az IR ugye az inzulin rezisztencia? Gondolom akkor metformin, diéta. Ja és látom a vonalzódon, hogy rengeteget sikerült fogynod! Nagyon ügyes vagy! (nekem is kellene vagy 15öt :( )
Akkor férjedre műtét vár? Kitartást Nektek!
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Igen, pontosan az.10 hónapja szedem a metet , már előtte is diétáztam, csak nem indult meg magától.
Köszi a dicsit, és a tájékozódást MAR teszt ügybe.
Vendég
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:51-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!
Bocsi,hogy ilyen későn írok vissza,de nagyon ritkán vagyok mostanába gépközelbe!

Loviné:Kedden voltunk Kolozsihoz vissza!
Az eredménye jó lett!(csak még mindig lát egy pici gyulladást a prosztatájánál...arra megint szedni-e kell egy hónapig gyogyit.De most egy homeós szert írt fel neki!)
Az eredménye:

Térfogat:2,1ml
Spermaszám:35millio/ml 70M/ (ide nem tudom kiolvasni,hogy mi van írva???)
55%élénk mozgású
5%mérsékelt mozgású
5%kóros mozgású
35%mozdulatlan

75%Normális szerkezetű spermium
25%kóros szerkezetű spermium

Kép

Kép
syl100
 
 


Desviki!
Évi a keresztnevem. Az ovu tesztet még nem vetettem be, majd jövő hónaptól tervezem. Ebben a hónapban próbálunk túlesni a szükséges vizsgálatokon, (ugye itt elég kötött ideje van a házaséletnek:5nap pihi ekkor, 5nap pihi akkor...) Szóval majd novemberben próbálkozok a teszttel.

Syl!
Nagyon jó az eredmény! Gratula!
syl100 írta:Spermaszám:35millio/ml 70M/ (ide nem tudom kiolvasni,hogy mi van írva???)

Szerintem az, hogy 70M/ vizsgált minta(vagy valami ilyesmi) :D

Azt hiszem megoldódott a MAT teszt rejtély, hála egy orvostanhallgató barátnőnek, (aki épp most készül a nőgyógyászat szigorlatára!!! :lol:
Próbálom úgy megfogalmazni, hogy érthető legyen. A spermiumon LEHET úgynevezett antigén, ami ellen a nő méhnyakán(?) található sejtek ellenanyagot termelHETnek. Ha az ellenanyag és a sperma találkozik, akkor a sperma elpusztul. De nem minden férfi spermáján van ez az antigén, és ha van is nem egyforma erősen tud hozzá kötődni az ellenanyag. Minél erősebb ez a kötődés, annál biztosabb sajnos a sperma elpusztulása. Némely női szervezet valamiért ellenanyagot termel, és ha sajnos egy ilyen nőnek olyan férje van akinek a spermája nagyon érzékeny az ellenanyagra, akkor szinte egyetlen "katona" sem élheti túl ezt a csatát! Szóval a MAT teszt keretében azt vizsgálják, hogy a sperma elpusztítható e ezzel az ellenanyaggal. Akinek erősen pozitív eredménye lett, ott nem nagyon maradtak "túlélők". És ilyenkor azért van szükség a PCT-re, hogy megtudják a nő termel e ellenanyagot, mert ha igen akkor szinte esélytelen a teherbeesés természetes úton. Ilyenkor kerül szóba az inszem, mert így kikerülhető a méhnyak, és a sperma nem találkozik az "ellenséggel"!! Remélem érthető voltam! :D
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Kértem időpontot az Uh-ra 26-ra kaptam a földszintre a 7.szobába kellesz mennem!13.cn-m lesz.Oda ugye nem kell vinnem beutalót?Meg kartonozóba mennem?Elég az előjegyzés?

Ebben a hónapban clotit szedek.Nagyon szarul vagyok tőle,a fejem majd széthasad.. :?

Kép

Kép
syl100
 
 


Hugika,
köszönöm a tájékoztatást, nagyon ügyesen leírtad és számomra sok minden kiderült ebből.
Syl,
jó api eredménye,ettől már csak jobb lehet. :wink:
A 70 mill szerintem összsejtszámot takarhat, mivel a térfogat 2 mililiter akkor a kettő szorzata az pont annyi. :wink:

Viki,
tavaly,már utána néztem a pco-nak csak benne voltunk a lombikba, és azt mondtam ha az se sikerül akkor felkeresek egy dokit.
Ugye lóadag gonáltól lett sejt bőven megtapadt a lurkó, de el is vetéltem.
Na és akkor sorba utána néztem dolgoknak és mentem a magam utján.3 hónap alatt 3 endodokit fogyasztottam.
Majd amikor kezdtem helyreállni, úgy döntöttem átnézem api leleteit is, és megbeszéltük, h ő is elmegy vizsire.
Most ez van folyamatba.
Vendég
 


Syl!
Az uh-ra nem kell beutaló. Tőlem csak a magán rendeléses papírt vették el, amire a doki odaírta, h. javasolja a 13.napi uht.

Ma délelőtt túlestem a PCT-n és az Uh-n, és végre kezembe kaptam a laboreredményeket is.
A hormonszintek rendben, minden a norm határon belül. :) Csak azt nem tudom, hogy az fsh/lh (vagy lh/fsh?) aránynak mennyinek kell lennie? Nekem az Lh:3,41 FSH: 3,18
Uh-n láttak egy 16mm-es tüszőt, ez ugyan még kevés, de mivel nekem átlag 31nap a ciklusom, ez még beérhet :) Viszont a másik petefészekben talált egy cisztát, ami a múlt hónapban még nem volt ott! Ugye múlt hónapban valószínűleg nem volt peteérésem, és ez a cysta kialakulhatott az akkori domináns tüszőből is. Általában fel is szokott szívódni 1-2 hónap alatt. Én ebben bízom, hogy ez is "csak" egy olyan cysta!! De majd a doki megmondja.
A PCT-n is minden ok, úgy tűnik nem nyírom ki a spermiumokat! :D
Viszont ami ott folyik az inszem laborban az borzasztó! Az egy dolog, hogy mi (3an vártunk PCT-re) ott ülünk 8-12ig, hiszen házasélet után 5-6óra nyugodtan eltelhet. De rohadt idegesítő a várakozás! Az egy másik dolog, hogy volt olyan férj aki mintát hozott és már nem volt alkalmas a vizsgálatra a minta, mert túl sok idő eltelt.... Majd jön még egyszer! De az hogy egy nő injekció kúrával(kb.50ezer) felkészítve, spermával a táskájában vár hogy bekerüljön inszemre még 11kor is, az már kritikán aluli!! Szegényke már majdnem sírt, hogy a minta valszeg már nem jó, fölöslegesen szúrta magát, csak azért mert Csilla ELFELEJTKEZETT arról, hogy még ő is inszemre vár. Állítólag az orra előtt becsapta az ajtót mikor be akart ő is menni az első két inszemes után. Majd 11kor előkerüt, úgy hogy már Gál is odatelefonált neki, sőt személyesen lejött a laborba. Aztán végül megnézték a mintáját és még alkalmas volt inszemre. De ilyen idegeskedés után szerintetek mennyi esélye van szegénynek???
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Hugika:Ez szörnyű amiket leírsz!!! :shock: :evil: :evil: :evil:
Tiszta szégyen ami itt megy ...
Engem is már nem 1x jól megvárakoztattak,,..
Az Lh/Fsh arányod tökéletes!

Kép

Kép
syl100
 
 


Hugika,
ezt én is tapasztaltam amit leírsz, második insem lőtt ott fetrengtem a folyosón a fájdalomtól és még csak Csilla nem is tudott a dologról.Gál elfelejtette, de oly annyira, h délbe valamikor kullogott a folyosón, h akkor menjek insemre.És még sorolhatnám a sok negativ élményt amibe részem volt.
Syl jól írta az lh/fsh-d tökéletes.
1/1 arányunak kell lennie.Nekem 2/1 -es volt mára már 1/1 arányú.
És az inzu és cuki terhelésem is tökéletes lett 10 hónap met diéta és mozgás hatására. :wink:
Vendég
 


Loviné!
Grat az inzulin és a cukorszinthez! Akkor valszeg Te most már rendben vagy? Tudom még ott van a herevisszér, de ha párod túl lesz rajta, akkor nagy esélye lesz a babónak!
ahugika
Budapest XIV. kerület
 
 
 


Hugika,
köszönöm, igyekeztem.Én hiszem , h minden ok lesz.

Lányok ha nem leszek pár napig az azért van mert új a melóhelyem és sok a munka.
De írjatok jövök.
Vendég
 


HAHÓ!!!!!!!!

Hugika,
valahol azt olvastam, h a herevisszér okozhat antitest termelést a spermába.Szerinted?

Többiek???

Voltam ma debibe a diabon és ráment az egész napom a vonat miatt.
Szidtam még a felmenőjüket is. :roll:
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: