Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Azért nyitottam ezt a topikot,hogy tapasztalatokat cserélhessünk Nyíregyházi orvosokról ,vizsgálatokról ilyenekről...

Mi kis tesót szeretnénk már 1 éve,de nem jön össze,sajna!
Dr.Felföldi Róberthez kezdtem el járni nem olyan rég be a kórházba!

Jó lenne valakivel ezekről beszélgetni! :)

Kép

Kép
syl100
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:31-kor.
20150601134430
 
 


Szia Viki!
Én szedtem 6 hónapig a clostit,sajna nem lett eredménye!
Csak annyi,hogy cisztám lett tőle mert az akkori dokim (Kelecsényi),nem követte uh-val!
Ezért váltottam is,most éppen Felföldi Róberthez szoktam menni uh-ra,de csak be a kórházba magánba még nála nem voltam!
Már 2-3 hónapja mindig visszajön a cisztám.Most ebben a hónapban 3.és21.napi vérvétel lesz meg!
Utána meg valószínű,hogy laparoszkópia lesz!
Nektek könnyen összejött a baba?Ki az orvosod?Vagy kit tudnál nekem ajánlani?
Felföldit ismered?

Kép

Kép
syl100
 
 

 
 

....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:33-kor.
20150601134430
 
 


Mi volt a baj?Kiderült,hogy miért nem jött olyan sokáig össze?Mi segített,hogy baba lett?
Gál milyen doki, jó?

Kép

Kép
syl100
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:33-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok! Olvasgattam egy kicsit az irásaitokat, de meg kell mondjam én Gáltól annyira nem vagyok elszállva. Persze ez csak személyes vélemény.Én 2006-ba jártam hozzá csak éppen azt nem emlitette hogy pcos vagyok. Idén jöttem rá magamtól hogy nem nőgyógyászhoz hanem endokrinológushoz kellene járni. De Gál csak nyomta belém a Gonál-f-et ész nélkül. Persze mézes mázas a pénz miatt, mert azt nagyon szereti ám. Bocsi ha nagyon kikeltem magamból? de sajna ez a véleményem. Ha van kedvetek attól függetlenül cseveghetünk, mi 6 éve szeretnénk babót ,csak a pcom közbeszólt. :lol:
Vendég
 


Loviné:Hello! :D
Köszi a hozzászólást!
Én nem ismerem Gált amúgy.Évekig Kelecsényihez jártam,de már elment nyugdíjba.Most Felföldihez járok,de nem magánba és így is nagyon rendes.A mobilján bármikor hívhatom és a kórházba intéz nekem mindent csak telefonálnom kell neki,pedig nem is fizetek érte!

Persze,hogy cseveghetünk,sőt!
Nektek mi a gond?Van már gyereketek?
Szedsz valamit?
Milyen vizsgálataitok volt már?
Most melyik nődokihoz jársz?

Kép

Kép
syl100
 
 


Hellóka! Nekünk még sajnos nincs babócánk. Két hete veszitettem el egy 5 hetes terhességet villámcsapásként jött és úgy is ment el.
Neke Policisztás a petefészkem azt kell rendbehozni. Hozzáteszem ha hamarabb mondta volna valamelyik orvos akkor már lehetne egy 5 éves gyerekünk. Na mindegy még nem maradtam le semmiről. Nekünk volt 2 inszem sikertelenül, de 5-ször futottunk neki csak a pcos miatt nem igazán reagáltam a gyógyszerekre. Idén 3 lombikom volt. Az első meg akart tapadni csak a pco megint közbeszólt. A harmadik megtapadt de sajna levált az előző okok miatt. Most azt mondtam elég ezt a Pcos-t rendbe teszük és tuti utánna mivel az ilyen nők amugy nagyon termékenyek. Nekünk volt még régen kiskatona vizsgálat is ami jó volt, de antibiotikummal leamortizálták. Azt is én rendeztem vissza propolisz tablettával utánna meg kérdezték hogy mitől javult ennyit, miszerint a mai állás szerint a nem lehet a minőségen se a mennyiségen javítani. Nekünk sikerült. Amugy a cisztáidra lettem figyelmes. Szerintem jó lenne ha szét néznél a PCOS.hu honlapon. Sok hasznos dolog van ott és szerintem a clostit addig hagyd a csudába.A képen a te kislányod van? Olyan ismerős. Na megyek mert az uram jönne a géphez. Sziasztok még dumcsizunk.
Vendég
 


Loviné:Akkor már ti igazán megjártatok mindent!!!
3 lombik?Nem semmi!!
Sajnálom ,hogy elment a babád! :(
Ti hol laktok?
Lehet ismerjük egymást?
Iwiw-en fennt vagy?
Jaj ez a ciszta dolog nagyon idegesít engem is!
Pénteken megyek be reggel a kórházba uh-ra akkor leszek a 11.cn-n!
kíváncsi leszek mit mondanak!Jó lenne tüszőrepi szuri is,ha lehetne!

Kép

Kép
syl100
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:34-kor.
20150601134430
 
 


Szerintetek ,ha kérek tüszőrepi szurit fogank felírni?Valamilyen tapasztalat ezzel kapcsolatban?

Kép

Kép
syl100
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:34-kor.
20150601134430
 
 


Desviki! Nem akartalak megbántani. Ma voltam cukor terhelésen,vagyis a folyamatot már elinditottam.
Sly! Fondorlattal lehet hogy felírják. Mert tudod ,hogy nem szeretik az orvosok ha megmondják nekik mit csináljanak.
Mensed amugy rendbe van? Privibe esetleg megírom hogy hol lakom mert elég sokan ismernek.
Vendég
 


Loviné:Ok!Akkor várom a privit! :wink:

Kép

Kép
syl100
 
 


Ma voltam uh-n a kórházba.Felföldi nem volt bent így Seres Andrea ultrahangozott meg!Hát nagyon nem voltam elragadtatva tőle!Sőt!
Jól éreztem megint van cisztám,most bal oldalon egy 38mm-s! :(

Megvan a 3.napi hormoneredményem is!Hétfőn hívom a dokit,hogy mi legyen?

Nem tudom miért jön vissza hónapról-hónapra a ciszták?Valszeg ezért nem tudok teherbe esni!Nem?

Kép

Kép
syl100
 
 


Ez lett az uh-s papíromra írva:
Uterus:Nagysága:rendes nagy.
Endometrium vastagsága:6,7mm.
Petefészkek nagysága szerkezete:jo.ov.28*20mm,bo.ov.57*41mm,benne 37mm-átm.sürü homogén cystikus képlet.


A 3.napi hormon eredményem:

Se LH:12/84 U/L
Se FSH:5,17 U/L
Se prolaktin:309,00 mIU/L
Se progeszteron:1,29 nmol/L
Se ösztradiol:295,80 pmol/L
Se totál tesztoszteron:2,56 nmol/L
Se szabad thyroxin:17,77 pmol/L
Se TSH supersens.:2,000 uLu/ml
Se szabad T3 :6,83 pmol/L *
Se inzulin: 4,13 mIU/L
Se sexhormont kötő glo: 174,00 nmol/L *

Kép

Kép
syl100
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:35-kor.
20150601134430
 
 


Syl! Az a helyzet hogy az LH-nak és az FSH-nak forditva kellene kenni. Ugyanis a cisztád termeli hormont valszeg azért nem esel teherbe ha mégis akkor elvetélsz. Ugyan az a probléma mint nálam. Jó lenne megnézetni egy endokrinológussal.
Vendég
 


viki:Köszi a táblit!
Este majd átböngészem!

Ti akartok majd kistesót Lackó mellé?Mennyi idő múlva?

Kép

Kép
syl100
 
 


Loviné:És erre van valamilyen gyógyszer vagy mivel kezelik?

Kép

Kép
syl100
 
 


Syl! Van igen a metformin, de ha benézel a Pcos topikba a lányok is tudnak tanácsot adni mert én még csak most keztem, és elég hiányos a tudásom.
Amugy küldtem privit!
Vendég
 


Loviné:Nem kaptam meg a prividet! :(

Akkor neked is PCOS-d van?Vagy endo?
Nem képben!
Átnézek majd abba a topikba is!

Kép

Kép
syl100
 
 


Syl!
Újra küldtem.
Igen én PCOS vagyok csak eddig nődokihoz jártam,de mint utolag kiderült belgyógyász-endokrinológusra tartozik a dolog.
Ma voltam Uh-on a központi röntgenbe és a nő azzal volt elfoglalva minek mentem oda. Teljesen ki vagyok akadva mivel elég felületesen vizsgált meg. Középen kereste a petefészkem? persze hogy nem látta a cisztáimat. Nem mintha hiányoznának, még jó hogy tudom bizonyitani a diagnózist.
Vendég
 


loviné írta:Syl!
Újra küldtem.
Igen én PCOS vagyok csak eddig nődokihoz jártam,de mint utolag kiderült belgyógyász-endokrinológusra tartozik a dolog.
Ma voltam Uh-on a központi röntgenbe és a nő azzal volt elfoglalva minek mentem oda. Teljesen ki vagyok akadva mivel elég felületesen vizsgált meg. Középen kereste a petefészkem? persze hogy nem látta a cisztáimat. Nem mintha hiányoznának, még jó hogy tudom bizonyitani a diagnózist.


Sóstón voltál?
Az endokrinológia nem a pajzsmirigyel is függ össze?
Mert én jártam pár éve sóstóra a pajzsmirigyemmel,alulműködött,de már nem igazán emlékszem rá!Annyi volt,hogy jodid-ot kellett szednem!

Kép

Kép
syl100
 
 


Syl!
Már nem a sóstón van az endokrinológia hanem átköltözött minden a nagykórházba.
Nagy SZTK épülete 2. em. Időpontott kérni kell a körzetitől.
Az endokrinológia a belső elválasztásu mirigyekkel foglalkozik: pajzsmirigy, hasnyálmirigy,petefészek,hormonok stb.
Vendég
 


Akkor én már ott voltam!Még sóstón!

Szerinted érdemes lenne oda elmennem??
Kérek beutalót a házidokitól aztán telefonon kell gondolom előjegyzést kérni,ugye?

Kép

Kép
syl100
 
 


Szerintem mindenképpen!
ÚJ a kórház telefonszáma most nem igazán találtam olyan papirom amin rajta lenne. Ja persze a beutalómon volt azt meg leadtam.
Nekem kedden kell visszamenni.
Vendég
 


loviné írta:Szerintem mindenképpen!
ÚJ a kórház telefonszáma most nem igazán találtam olyan papirom amin rajta lenne. Ja persze a beutalómon volt azt meg leadtam.
Nekem kedden kell visszamenni.


És hol van pontosan ez a rendelő?Sokan szoktak lenni?
Hogy működik ott egy vizsgálat?
Ha ,megvan a beutalóm,akkor telón időpontot kell kérnem ugye?
És mennyi időre kapok időpontot kb.?
Vérvétel meg ilyenek vannak?

Te melyik dokihoz jársz?Neked írt fel valamit?
Mert hallottam erről a Metforminról is!Az mire jó és használ?Te szedted?Clostit szedtél?
Ne haragudj a sok kérdésért,de semmit sem tudok!

Kép

Kép
syl100
 
 


Hellóka!

Most van egy kis időm gyorsan válaszolok.
Látom szét néztél a PCOS topikba nagyon helyes.
Tudom ajánlani még a PCOS.HU honlapot.
Van ott egy teszt is töltsd ki, és olvass el egy pár igaz történetet.

A rendelő a vérvételi labor felett található. Tehát nem az elsőn tanyázol le hanem a másodikon a lépcsővel szembe.
Kedden rendrel a doktornő hozzá kérsz időpontot ( nevét privibe) összeszeded az összes leleted (nőgyógyász, hormoneredmény, régi enolelet stb)
Előbb kérj időpontot utánna a beutaló. Nem tudom mennyi időre adnak időpontot mivel én ismerős által mentem s nekem 3 napot kellet várni.
Vérvétel van,de majd a laborba.
Neki csak elmondod hogy mi a problémád és mire gyanakszik a nőgyógyász.
Nekem még nem írt fel semmit mivel most kedden voltam először, utánna vérvétel hasi uh , majd kedden megyek hozzá vissza.
Clstit valamikor 4 éve szedtem.
Sajnos nekem már komolyabb gyógyszereket adtak amit valószinüleg nem kellett volna. :lol:
Vendég
 


Igen kitöltöttem a tesztet és nagyon pcos gyanús lett az eredmény! :(

Köszi az infót amúgy!
Magánrendelést tudsz Nyíregyen ami ezzel foglalkozik?
Árakat esetleg?

Kép

Kép
syl100
 
 


Van magánrendelő, csak az a baj ,hogy nem mindegyik endokrinológus tud ezzel a betegséggel mit kezdeni.
Én azért ajánlottam őt mivel nekem is őt ajánlották, meg a honlapon is ő van megjelölve.
Vendég
 


Értem!

Majd írjál,hogy mi volt kedden!Ok?

Kép

Kép
syl100
 
 


Okés!

Jelezd te is ,hogy mire jutottál. Ha esetleg segíthetek bármibe szólj.
Jó éjt!
Vendég
 


Loviné:január 27-re kaptam a Diabetológiára időpontot! :?

Nem hallottál véletlenül Dr.Mészáros Juditról?Ő magánrendel a KRYO klinikán!Az egyik ismerősömnek ajánlották,hogy nagyon jó,talán 5.000.-t kér!
Csak a telószámát nem tudom a neten sem találom!

Kép

Kép
syl100
 
 


Syl!
Kb 2 hete jártam a KRYO-ba ott mondták hogy már nincs endokrinológusuk. A KRYO számát megtalálod ha beütöd a keresőbe hogy Kryo és ott megtalálod.

Ma voltam a diabetológián ,a cukorral minden oké,csak a jobb petefészek vetületébe van egy 27mm-es solid echoszegény solid képlet. Meg kell mutatni egy nődokinak. Ez a Felföldi doki hol rendel,mikor, mennyiért?
Vendég
 


Hú ,ez mit jelent,hogy 27mm-es solid echoszegény solid képlet?

Felföldihez a kórházba járok be,magánba még sosem voltam nála,de 8.000.-kér ott az tudom!Csütörtöki napon rendel délután!Van honlapja megtudod nézni!
http://www.felfoldi-nogyogyaszat.hu/

De velem így is nagyon rendes ,a mobilján bármikor hívhatom mindent elintéz,sőt sokszor ő hív vissza!Nem semmi,azért ,hogy vannak még ilyen dokik!

Kép

Kép
syl100
 
 


Syl!
Egy kicsit meg vagyok zavarodva és kétszer írtam le a solid szót.
Az első solid nem kell.
Nekem sürgős lenne azért akarok magánba menni. Most vették észre holott heti 3-szor uh-tak. Nem tudják milyen gyorsan nő ezért kell neki megmutatni.
Szerinted van értelme e-mailt küldeni neki?
Vagy hívjam telón?
Vendég
 


Mindenképpen telefonon hívd,mindig felveszi és nagyon rendes! :wink:

Kép

Kép
syl100
 
 


Desviki!
Merre vagy nagyon eltüntél?
Vendég
 


Már én is kérdezni akartam! :roll:

Loviné:Felhívtad?

Kép

Kép
syl100
 
 


Syl!
A barátnőm felhívta Sipost. Kedden megyek hozzá.
Túl fiatalnak találom.
Vendég
 


Nem baj az,attól függetlenül jó lehet! :wink:

Kép

Kép
syl100
 
 


Syl!
Mi újság?
Van valami fejlemény?
Én holnap megyek nődokihoz, megnézi mi nőtt oda nekem.
Vendég
 


Velem nincs semmi!21 napon vagyok, most várok!!!
Aztán,ha megjön akkor megyek vissza a nődokimhoz uh-ra,hogy mi újság a cisztákkal! :?
Majd akkor holnap írj!

Kép

Kép
syl100
 
 


Hellóka!
Most jöttem haza Sipostól. Nagyon meg vagyok elégedve. Képzeld a korházi uh-os egy nagy eret látott tumornak. Teljesen fel vagyok háborodva. De legalább jó kezekbe vagyok mostmár.
Vendég
 


Mennyit kér ez a Sipos?Kiírt valamilyen vizsgálatokra?
Vagy,hogyan tovább?

Kép

Kép
syl100
 
 


Elfogadható az összeg(5)
Megyek vele kézenfogva az ő endodokijához jövő kedden .
Vendég
 


Hogyhogy mész vele kézenfogva?Ez engem is érdekellne!
Mennyit kért pontosan!
Ha gondolod privit is írhatsz! :wink:

Kép

Kép
syl100
 
 


Sziasztok!

Lovinéval találkoztam ma az endokrinológián. :) Látom nő a nyíregyháziak csapata...:)

A PCO-sban is elolvastam az utolsó oldalt, látom oda is írtatok. Régen én is. Meg az első inszemesbe is. :) Oda többet. Mostanában leginkább sehova sem írok. Egyrészt időm nincs, másrészt amíg várunk inkább hanyagolom a témát, és próbálok élni egy kicsit....

Két éve szeretnénk babát. Nekem eddig két inszemem volt, meg egy rakat betegségem. Rendszeretlen ciklus, ellenanyag-termelés, endometriozis, PCO, inzulinrezisztencia. Legutóbb még egy P4-es rákszűrés is besikerült, de az utolsó P2 lett. Most várunk februárig, akkor ismétlés aztán talán sor kerülhet a 3. inszemre.

Ebben a két évben ha nem is lettem mindentudó, de elég sok infót összeszedtem a témában remélem tudok majd segíteni, és ti is nekem, hisz ahogy olvastam és hallottam átestetek már néhány dolgon!

hofeherke
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: