Új privát üzeneted érkezett!

monic: Nekem az a furcsa a nemekkel, hogy régen lányt szerettem volna és mióta Barbus meg van, azóta azt mondom hogy a második is legyen inkább kislány. De mostanában barátkozom a kisfiú gondolatával is. Barbus annyira imádja az apját, hogy már legutóbb Tomi mondta, hogy kell nekünk egy kisfiú is, hogy legyen nekem is szerelmem. :D Neked a fiúk inkább anyásak?



vicky79
 
 


Na tessék, ez a laptető is az enyém. Ennyire még nem gyúrunk arra a tesóra. Még várnia kell egy kicsit, amíg anyagilag talpra állunk, utána jöhet.



vicky79
 
 


Vicky,

bizony ám, a fiaim nagyon anyásak, mindkettő imád engem, és ez annyira jó :) épp a másik topicba írtam, hogy Danci a következőket szokta nekem mondani: "anya, nagyon szeretlek" , "anya, nagyon szép vagy" , "anya gyönyörűke" :lol: Nagyon jó hallgatni, aztán amikor elkéri a kezemet és kézcsókot ad rá mint az igazi lovagok (gondolom valami mesében látta, mert az apja nem adott nekem még az életben kézcsókot) teljesen elolvadok 8)
A férjem lánya nagyon problémás, fiúzás, alkohol, cigaretta, csavargás... az idegzetem nem viselne el mégegy ilyen történetet.... Bár mindenki azt mondja, hogy a mi gyerekünk nem lenne ilyen, mert szerető családban nő fel, nem úgy ahogy az a lány az anyjánál... Nem tudom, egy fiút nem kell annyira félteni mint egy lányt szerintem....

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 

 
 

Aranyosak lehetnek a fiúk. Hát a lányra biztos, hogy többet kell vigyázni. Remélem Barbus tud majd magára vigyázni, úgyis elég agresszív és mozgékony, amint lehet megy valami küzdősportra.



vicky79
 
 


Aranyosak lehetnek a fiúk. Hát a lányra biztos, hogy többet kell vigyázni. Remélem Barbus tud majd magára vigyázni, úgyis elég agresszív és mozgékony, amint lehet megy valami küzdősportra.



vicky79
 
 


Nálunk én azt mondanám, hogy Dorci nagyon apás. Amikor lázas volt, akkor elhaló hangon apát hívta. Az első nagy puszit is apa kapta.
De apa azt meséli, hogyha én nem vagyok ott, akkor utánam sír. Szerencse, hogy ezt mondta, jól is esett.)
Vendég
 


Tomi is ezt mondta. Mindig az hiányzik, aki éppen nincs ott. Bár ha mind a ketten itt vagyunk, akkor inkább apa kell neki.



vicky79
 
 


Linácska, mi újság a legifjabbal?
Vendég
 


Sziasztok,

megszületett Linácska kisfia Boti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Egyenlőre egy képet kaptam, más infóm még nincs,de amint lesz megírom nektek.

Íme Botond:



Kép

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Linácska 3 gyermekes édesanya lett, szívből gratulálunk :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Linácska tiszta szívemből gratulálok a pici Botihoz!!!!

Csajok lehet hogy költözünk Érdre:)

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Linácskának és Boti babának gratulálunk. Jó egészséget és sok tejcsit kívánunk.



vicky79
 
 


Linácska, gratulálok, gyönyörű kisfiú Boti!

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Linácska!

Gratulálunk a gyönyörű kisfiatokhoz!

Dorka, Vicky,

Rékának is volt egy időszaka amikor nagyon apás volt, de most újra anyás lett. Amúgy ha esetleg lesz Rékának testvére én nem bánnám, ha megint lányom lenne! Én imádok lányos anyuka lenni!!! :wink:

Mi amúgy jól vagyunk! Most nyári szünet van a bölcsiben, így két hétig anyósom, 1 hétig anyámék, majd az utolsó héten én leszek itthon Rékával. Hihetetlen sokat okosodott Réka! Napról-napra meglep valamivel.
Aki tart a bölcsitől, ne tegyétek! Én is tartottam tőle, de Rékának nagyon nagy szüksége van más gyerekek társaságára, és örülök, hogy elkezdtük. Szóval, nyugi csak az első időszak lesz picit nehezebb, de utána örömmel mennek majd be.

Mindenkinek szép nyarat, jó pihenést, és további csodálatos babázást!

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Linácska, hatalmas gratula Botihoz, nagyon szép!:)
Monic, köszi a képet és az infót!! Puszi érte!

Némóka, jó az avatarod, csini vagy a képen.
Szerintem is nagyon jó bölcsik vannak és sokat tanulnak ott a gyerekek. Persze hallottam már negatív példát is, de onnan ki is vették a gyereket és vitték máshova.

Nálatok mik a kedvenc rajzfilmek? Monicnál, tudom, a Kungfu Panda:)
Nálunk a Go Diego Go. Éjjel-nappal ez megy. Már rendeli Dorka, hogy Dégó, Dégó! És totálisan beleéli magát, ismétli a szavakat, énekel, tapsol, örül stb.
Vendég
 


denika: A blogunk mai bejegyzését nézd meg ha ráérsz. Remélem ti nem jártatok még így és ne is legyen nálatok. A fizetős parkolót is meg kérdeztem, 12.500 Ft/hó. Hát ja. Mondjuk ma több lett a károm.

Nagyon dühös vagyok, de hosszú lenne leírni ide, a blogunkban megírtam. Hétfőn viszem a kocsit a szerelőhöz.



vicky79
 
 


Vicky,
Sajnálom ezt a kálváriát az autóval! Ilyet én még nem is hallottam! Megáll sz ész, hogy mik vannak...

Pár napot visszaolvastam, és sajnos ezt a hisztis időszakot túl kell élni. Nálunk amúgy az vált be, hogy beraktam a kádba, és lezuhanyoztam hideg vízzel. Először folytatta, kérdeztem, hogy abbahagyja, vagy jöhet a hideg zuhany. Nem hagyta abba, megint lezuhanyoztam. Na, amikor harmadjára kérdeztem meg, hogy jöhet-e a hideg zuhany, akkor abbahagyta a hisztit. Azóta csak megkérdezem, hogy abbahagyod, vagy kérsz egy kis hideg vizet? Általában abbahagyja rögtön! Persze nem percekig zuhanyozom, csak addig, hogy érezze a hideget, és meglepődjön. Egy próbát megér, én is egy kolléganőmtől kaptam ezt a tippet.

Dorka,
Nálunk az első helyen a Bogyó és Babóca áll, aztán jön a Tesz-Vesz város (Cicó), majd Elmó, és persze Dóra a felfedező, és utána meg a Diego is. Réka sajnos most már elég sok mindent megnéz, de még mindig ezek a kedvencek. De a Bogyó és Babócánál nincs fontosabb! Minden este azt olvassuk, már csak egy könyvünk hiányzik.

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


nemone: Barbus legutóbb a kádban kezdett el hisztizni és bele akarta verni a fejét a kád aljába. Persze jól belenyelt a vízbe, majd megfulladt. Meg az itthoni hisztik nem zavarnak annyira, mert itt inkább magára hagyom. Csak az a gond, hogy a játszón más is látja, hogy mekkorát csattan a feje és akkor inkább megpróbálom megakadályozni hogy meg tudja ütni magát. Persze ez nem megy egyszerűen, elég nagy ereje van.



vicky79
 
 


Linácska: Gratulálok Boti születéséhez! :)

Vicky: Követem a blogotokat. Hihetetlen, hogy mik vannak. Nem tudom, a casco mennyi lenne havonta, fizetne-e ilyesmire, lehet, hogy jobban megéri, mint a fizetős parkoló. Szerencsére velünk még nem történt ilyen, remélem, nem is fog.
Hiszti: Ilyen eldurvult szerencsére nálunk nem volt, ezért nem nagyon tudok tanácsot adni. Ez a zuhanyzós módszer nagyon durván hangzik. Én amikor hisztizik Niki, próbálok kompromisszumos megoldást kitalálni. Apa szerint nagyon engedékeny vagyok, de csak olyan dolgokat engedek meg, amivel másban, magában kárt nem tehet.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Denika: Cascot akarok majd kötni, de nem vagyok benne biztos, hogy erre fizetett volna. Majd még meggondolom melyik lenne a jobb.

Hiszti: Hát remélem a bölcsiben jobb lesz a helyzet.



vicky79
 
 


Köszönöm szépen a gratulációkat!
Ma jöttünk haza délután. Most van egy kis nyugi, gondoltam bejelentkezem. Ha kicsit rendeződnek a dolgok, akkor majd jövök bővebben is.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Vicky: igen, igen, ismerős a szitu! Dorci ha hisztizik, leveti magát a földre, akkor otthagyjuk, hadd hisztizzen.
De a Tesco-ban, ahol mindenki bámul, vagy a játszón, vagy az utcán, ugye, nem lehet otthagyni. Félrehajtott fejjel, mosolyogva figyelnek az emberek, hogy lám, hogy reagál az anyuka. És csakis az marad, hogy mindent ráhagyunk Dorkára, csak maradjon már csöndbe és eljöhessünk onnan. Más ezt hogy oldja meg?

Linácska, üdv otthon:) Gondolom, most nem sokat tudsz pihenni, éjjel szoptatás, nappal is ott a három gyerkőc. Van segítséged?
Vendég
 


Dorka: Otthon próbálunk nem figyelni rá, de azért amikor ott koppan a feje azért csak odamegy az ember. Persze első nap rögtön bemutatkozott itt a szállodában is, akkorát koppant a feje a kövön, hogy még a recepciós is sziszegett, hogy ez biztosan fájhatott. Hát mondtam, hogy biztos, de magának csinálta.

Linacska: Le a kalappal előtted, nem semmi lehet 3 gyerekkel. Szüléssel minden rendben volt? Majd gyere mesélj, ha lesz időd.

Mi most 3 napot lent vagyunk a Balatonnál, holnap délután már megyünk haza. Szerencsére nem volt gond a vezetés sem és Barbus is szeret most fürödni. Ma tiszta iszap volt, van itt Lellén egy homokos partos strand. Hát jól el voltak a másik fórumos babával.



vicky79
 
 


Pár fotó a nyaralásunkról, Barbus Balatonlellén:

Kép Kép Kép



vicky79
 
 


Vicky, gyönyörű a kiscsajod!!!:) Ez a sapka pedig szuper, tökre tetszik!!! Nagyon jól védi a tarkóját.
Szandija is szuper, lehet vele vízbe is menni, nagyon tecc! :wink:
Vendég
 


Köszi. A sapija az auchanos, de én is pont azért vettem, mert olyan jól védi a tarkóját. Így is tele van szegény meleg kiütésekkel. A szandit meg most kapta, olyan édes benne, bár nem a legjobb a bokájának, de úgyis csak akkor hordja, mikor vizes vagy sáros lehet.



vicky79
 
 


Hoztam képet, és ígérem este megírom a szüléstörténetet is :lol:

Kép

Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, nagyon szép Boti baba!:) Most látom csak, hogy Lili nagyon hasonlít rád:-)
Hogy bírjátok a kánikulát? Főleg Boti hogy bírja?
Vendég
 


dorka,
én nem is nagyon érzem ezt a kánikula dolgot. A legnagyobb melegben ugye kórházban voltunk, ott egész viselhető volt, itthon meg viszonylag hűvös a lakás. Én személy szerint nagyon jól bírom a meleget, de Botin sem látom, hogy gondot okozna neki.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, gratula Boti betöltött 1. hónapjához! Nagyon édes az avatar fotója:)

És Levi babának nagyon boldog 2. szülinapot kívánok! Éljen a nagyfiú!!!!!
Vendég
 


Sziasztok

Levinek nagyon sok boldog születésnapot kívánok!!!

Kép

Kép
vius
Baja
 
 


Levinek nagyon boldog szülinapot!



vicky79
 
 


Köszönjük a szülinapi köszöntéseket!

Ünnepelni csak vasárnap fogunk, de tegnap azért megköszöntöttük.
Íme a 2 éves nagyfiú.

Kép

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska, nagyon édi Levi:)) Tiszta apukája ám és nagyon szép kis szöszi hajacskája van:)
Akkor holnapután szülinapi buli! Majd mesélj, miket kapott a nagylegény!

Ahhoz szeretnék hozzászólni, hogy a kislányok mennyire apásak. Na, itt a tuti bizonyíték: Dorka tegnap megmondta nekem, hogy "Apa enyim!":-)) - és adott egy nagy puszit apa fejére:) Nagyon imádja az apukáját. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Nagy változások következtek be az életünkbe, elköltöztünk vidékre, végeztünk a felújítással, minden rendben, Zsiga elkezdte az óvodát,túlvagyunk a 3.szülinapon és két hete megtudtam hogy kistestvér van a pocakomban, teljesen spontán baba, nagyon meglepődtem.fogalmunk nincs mikor fogant hihi .még picurkák vagyunk, ma 7 mm es dobogó szívecskét láttam UH-nSmile Utrot szedem.

Mindenkit puszilok.

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
bonianyu
 
 


bonianyu: Örülök, hogy jól alakulnak a dolgaitok. Gratula a spontán tesóhoz. Remélem ha mi is akarunk majd tesót, akkor ő is így fog bekopogtatni.



vicky79
 
 


Boni,
gratulálok!! Merre laktok most?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Boni,
Jaj, de jó!!! Gratulálok!!!!!!!!!!!!!!
Hova költöztetek? Mi is szeretnénk, de nem sikerül eladni a lakást...

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Sziasztok!

elraktározom a jókívánságokat:)

Zala megyében :) vissza a gyökerekhez :)

Lina milyen a 3 gyerekes anya élete?

Némócska drukkolok az eladáshoz!

puszi mindenkinek :lol:

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
bonianyu
 
 


Holnap indul a bölcsi. Remélem a kisasszony jobban fog viselkedni, mint ma. Drukkoljatok.



vicky79
 
 


Sziasztok!

Boni,
Jó messzire költöztetek, de biztos jó lesz, hogy közel van a család! Hogy van testvérke?

Vicky,
Hogy ment a bölcsis beszoktatás? Az első hónap lesz nehéz, utána már várni fogja mikor mehet. Nálunk reggelente néha puszit is elfelejt már adni, úgy szalad be játszani a többiekkel. :D

Kép
nemone
Budapest VIII. kerület
 
 


Nemone: Hát remélem hogy ő is szeretni fogja a bölcsit. Egyelőre felemás a dolog, bár nem alakulnak rosszul a dolgok. Hétfőn nagyon hisztis kedvében volt, de inkább a front miatt. Kedden már semmi baja nem volt. Tegnapra odáig jutottunk el, hogy kivittem az udvarra, kint hagytam és ebédelni is a dadus néni segített neki. Talán kedden már ott is alszik. Nincs vele egyébként nagy gond ha ki t vannak az udvaron, csak bent a szobában unatkozik egy kicsit, mert még csak ketten vannak. Az udvaron meg persze megy a nagyokhoz.



vicky79
 
 


Denika: Niki mikor is kezdi a bölcsit? Hányas csoportba lesz?



vicky79
 
 


Boniko: gratula a kistesóhoz, a spontán baba egy csodálatos elérhetetlen álom a számunkra és olyan jó, ha valakinek sikerül közülünk:)))) Problémamentes terhességet kívánok!
Jaj, Zala megye, nagyon messze van. De ott is szuper helyek vannak:)

Vicky, hogy ment a bölcsi?
Vendég
 


Köszi kérdésedet, szerintem egész jól megy. Na az alvásra kíváncsi leszek azért. Akkor jobban el van ha kint lehetnek, bent még csak ketten vannak.



vicky79
 
 


Vicky: Kint vannak: azt jelenti, hogy az udvaron játszanak?
Egyébként minden nap egyre jobb lesz, majd a végén már berohan a bölcsibe és alig várja:)
Én csak azt nem szeretem, hogy kéthetente vírusos betegségek vannak, most is hirtelen lázas lett Dorka és maradhatunk itthon. Teljesen váratlanul. Hétvégén még az állatkertben buliztunk és rohangált boldogan a kiscsaj, erre hoppá, láz és torokfájás....:-(

Nálunk most szorongós időszak van, csak felkapcsolt villanynál alszik Dorka. Ha éjjel lekapcsolom a villanyt, felkel és sírni kezd. Fényes nappal viszont kiválóan alszik, 4-5 órákat egyhuzamban (akkor tuti nincs sötét).
Vicky, nálatok nincs ilyen időszak esetleg?
Vendég
 


Igen, a kintet az udvarra értettem, ott együtt vannak a nagyokkal. Bent meg szerintem unatkozik. Mondjuk így viszont nem vesznek túl sokat össze a játékokon. Most egyébként ő is igényli, hogy ott legyeünk mellette, amíg el nem alszik, ő akkor csinálja ezt mikor jön a foga. Ezért is leszek kíváncsi, hogy ma mi lesz. A betegségekre én is számítok, de eddig szerencsére még nincs semmi. Bölcsi előtt volt pont taknyos, de mire kezdtünk elmúlt. Kap immunerősítőt, majd kiderül mennyit ér. Egyelőre nagyon jó étvágyat csinál neki.



vicky79
 
 


Ma volt az eddigi legrosszabb napja Barbusnak a bölcsiben. Egész délelőtt csak sírt. Korán kelt és fáradt is volt. Most itthon alszik, talán majd holnap megpróbálhatjuk az ott alvást délben.



vicky79
 
 


Boni: Óriási gratula a tesóhoz! :) Bátrak és ügyesek voltatok a költözéssel!

Vicky: Sajnálom, hogy nem megy olyan simán a beszoktatás, de szerintem egész jól haladtok (naponta olvasom a blogotokat). Kitartás! Niki az 5-ös csoportban lesz, okt. 3-án kezdünk. De mi ráérünk a beszoktatással, lehet, hogy pár hónapig csak délelőttösök leszünk, ebéd után hazahozom aludni, mert ki kell vennem a szabijaimat, ami kb. január közepéig kitart. Így, szabi hiányában, viszont fogalmam sincs hogy fogjuk megoldani a nyári szünetet (idén valószínű június közepétől augusztus elejéig lesz). Ti gondolkodtatok már ezen?

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
denika
 
 


Denika: Most azt hallottam a dadusoktól, hogy lehet hogy csak 4 hét lesz a nyári szünet. Én be akarom majd vetni a nagyikat. Egy hétig az egyik nagyi az elején, az utolsó héten a másik nagyi, közte meg 2 hétig mind a ketten itthon lennénk. Ha 6 hét lesz, akkor is valami ilyesmi lesz, csak akkor én 3 hétig, apa is 3 hétig és akkor 1 hét közös. De azon is gondolkoztam, hogy amikor az összevont bölcsi van és a saját dadusával lenne, akkor elviszem abba a bölcsibe. Majd kiderül tényleg mennyi lesz a szünet. És most a két ünnep között is bezár a bölcsi. Remélem tetszeni fog Nikinek majd a bölcsi, nem bánnám ha lassan Barbus is beletörődne. A hétfő persze megint kicsit rosszabb lesz. Egyébként nem biztos, hogy jó ha ennyire elhúzod a beszoktatást, mert akkor azt hiszi a gyerek hogy mindig így marad. Bár Niki már okos nagy lány.



vicky79
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: