Új privát üzeneted érkezett!

Szóval : dr. Rurik Imre a neve. 285-85-85-ös számon kell hozzá bejelentkezni. 1201, Budapest, Vörösmarty u. 5-7. a címe. Tavaly 4500 Ft-ot kért. Mivel mi Csepelen lakunk, nekünk elég volt időpont előtt egy órával "levenni a mintát". És pontosan ott van, nem kell előkeríteni sehonnan. ÉS rögtön megmondja az eredményt. Minket elvileg a SOTE-ra irányítottak, de közölték, hogy nem adnak nekünk időpontot, mert nem tartozunk a körzetükbe. De azt elfelejtették közölni, hogy számít körzetesnek. Hát remélem, tudtam segíteni :lol: .


Hallottatok már valamit a Forgács Intézetről? Volt valaki ismerős már ott?

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


hali

pamilla

közigazgatásban vagyok érdekelt munka terén diplomámhoz híven.
az én párom nyíregyházánvolt, mi szabolcsbam lakunk.
Vendég
 


kuzsanna

grat a vizsgádhoz. :D
Vendég
 

 
 

Köszi, Baba!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Sziasztok!

Most januárban vesztettük el a 2 napos kisbabánkat, aki 25. hétre született és emiatt Nekem is szednem kellett a Bromot..
Én meg kell hogy mondjam, kezdetben nem voltam rosszul tőle, de egy héttel később, egész nap alig volt a vérnyomásom 80/50 3 kávé és egy energiaital után! :shock: :o
Természetesen ezek után én abbahagytam.. :oops: :roll:

Remélem másnak nem ennyire rossz a mellékhatás.. :roll: :roll:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Szia kis-csillag!

Én csak az első héten voltam rosszul amíg hozzá nem szoktam. Délelőtt hányinger, délután aluszékonyság. De aztán megszoktam.... csak nem használt :cry:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska: annyiban használt nekem, hogy már ne kemények, nem fájnak ha hozzáérek.. De abba maradtam magammal, hogy inkább borogatom, mint sem hogy annyira "rosszul" legyek.. :roll:
Ha másnaposan lennék olyan rosszul azt mondanám oké :lol:
De nem iszok :lol: :lol:

Hogy érted, hogy "Neked nem használt", milyen tünetek voltak?

Erika

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Én 738-ról indultam és a Bromo után 1053 lett :cry: Úgyhogy új gyógyszert kaptam.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


kis-csillag
sajnálom a babátokat! nyomon követtem a történeteteket! nagyon szorítottam a kis manócskátoknak! őszintén sajnálom! :cry:

én a 23. héten vesztettem el a kislányomat, át tudom érezni, hogy mit érezhetsz most.

Én is kaptam a szülés után rögtön bromót hogy nehogy beinduljon a tejem. sokáig nekem is feszült, 10 napig szedtem, ahogy elő volt írva, aztán abba hagytam, ahogy szintén elő volt írva, csak hogy nem fokozatosan, ahogy kellett volna,és így miután abbahagytam a bromót, rá egy hétre ismét beindult a tejem, és duplára duzzadt a cicim, úgy fájt, mint a nem tudom mi, és kő kemény volt, és lázas voltam, két napig nem aludtam, hiába borogattam. aztán ismét elkezdtem a bromót, 2 nap alatt elmúlt minden tünetem, és most már figyeltem rá, hogy fokozatosan hagyjam el, és így sikerült végleg leszámolnom a tejcsivel :?
Vendég
 


Hát csajok úgy sajnálom, hogy akkor nem sikerült...... azt nem mondom, hogy átérzem, mert fogalmam sincs, hogy milyen érzés lehet... de nagyon drukkolok, hogy minden rendben legyen a mostanival.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Baba: én csak a szomorkás hírt olvastam a kislányodról, ebben a topikban, és megértem MIT érzel :shock: :oops: :(

Én az a baj, hogy nem rögtön a csaszi után kaptam a bromót, mert ugye élve született - sőt, másnap hajnalban az őrzőben örültem is hogy már beindult a tejcizés kezdete, a colostrum - aztán ugye vasárnap történt a tragédia, még szerencse, hogy addig nem kezdtem fejni /vasárnap akartam kezdeni/ - szerencsére nekem ennyire nem durrant be, csak mostanság is szükség van betétre, mert néha "elcsöppen" :lol: :oops:

Bízom benne, hogy a 3 hetes kismamából, hamarosan 39 hetes kismama lesz :wink:
Nekem még először genetikára kell majd mennem, aztán nyáron kezdjük az ismételt lombikot..

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Erika: Drukk 1000rel+++++++++++ .

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


kiscsillag

hát úgy néz ki, hogy holnap meg fog jönni, úgyhogy vonalzó cserém lesz sztem :cry: :cry: most így még nehezebb. holnapra voltam kiírva Hannával! könnyebb lett volna egy pozitív teszttel elviselni! :cry: :cry:

mi is voltunk genetikán a párommal! hál' Istennek nem hordozzuk a betegséget, amiben ő szenvedett (14. triszómia), így elvileg nulla az esély arra, hogy ez mégegyszer előforduljon! de azért jobban oda fognak ránk figyelni a következő terhességnél.
Vendég
 


baba: kitartást a babóhoz.....pirit meg mondassuk le!!!!!!

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Baba: sajnálom, de ne keseredj el! :roll:
Én szülinapomra voltam kiírva :shock: :oops:
Nem tudom, azt hogyan fogom viselni (ápr.29) de majd csak lesz valahogy!
Megmutatjuk a világnak, hogy fel lehet állni! :roll:

PIRI MONNYON LE :lol: :lol: Egyetértek :twisted:

Nálunk kicsit cikibb a helyzet genetikailag, mivel nekünk donortól lehet csak babónk, így kettőnk közül nekem kell csak mennem jelen esetben.. Pont ma kaptam meg a kórházi zárójelentést és elég érdekeseket írtak le benne a jobb veséről, kiváncsi leszek majd a genetikára..

Zsuzska: van más gyógyszer is a Bromo helyett :?: :D

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


én Norprolac 25/50-et kaptam

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


kis-csillag: Mi mindent kibírun!!!!! Erős egyedek vagyunk mindannyian!!!!!! Figyeld meg, a követező babó meg összejön majd pikk-pakk és minden rendben lesz :wink:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzska: bárcsak tényleg pikk-pakk lenne, sokmindentől fog majd függeni :roll:
:D
Ezt a gyógyszernevet azt hiszem megjegyzem! :D
Köszönöm!

A nők két dologért tesznek meg mindent:
Hogy legyen gyerekük, vagy hogy ne legyen! :roll:
Mi itt szerintem mindannyian az első táborba tartozunk! :wink:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Hát én is azt hiszem......én is bármit megadnék egy babáért.... igazából már 18 éves korom óta szeretné, csak ugyi nem volt kitől... most már lenne, de az istennek sem akar jönni :cry: :cry: Na de majd egy kis segítséggel, remélem összejön...

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Én is kb azóta vágyom rá :!: :D
19 éves korom óta lenne kitől, de azóta nem jött, tavalyig, aztán ugye.. :cry: :oops:
Na de majd MOST! Már azon tanakodunk, mivan ha ikrek lesznek!
:lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Na ezt a kérdést nálamis elvetették már a családban.....hát nem szeretnék ikreket, az az igazság......de hát ha úgy jönne össze, akkor természetesen én lenneék a legboldogabb :lol: :wink: Bár azt hiszem, hogy egyik szemem sírna, a másik meg nevetne :lol: :cry: :lol: :cry:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


EGyébként meg fő a pozitív hozzáállás.....(na meg a tűzhelyen a leves :lol: :lol: :lol: :lol: ).....tudom, elég sz.r poén volt :oops:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Nem-nem :) ez nagyon állati :lol: :twisted: :lol: :twisted: :lol:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Egy kis szösszenet gyerekdolgozatokból.....csak hogy jobb kedvünk legyen :wink:

Gyerekdolgozatok:
"A Föld első élőlényei a kékmaszatok voltak"
"Amerikában a Sziklás-hg-ben rengeteg Gizimedve él"
"A tengerszint emelkedését dagálynak, a süllyedését apámnak nevezzük"
"Győr egyik legszebb kiállítási tárgya Szent László spermája"
"A világ legnagyobb sodrású folyója az Anakonda, melynek őserdeiben rengeteg amazonas él"
"A lelkészek a parókán laktak"
"A római katólikus egyház feje kétezer éve a cápa"
"Ady Endre szülei: Góg és MAgóg.."
"A költők csak akkor tudtak verseket írni ha homlokon csókolta őket egy mázsa"
"Arany János 1817től 1882ig született"
Caesar utolsó szavai így hangzottak: Te is fiam Brumi?"
"Maugli párducát Bagarolnak hívták"
"Mikszáth híres regénye a Nosztí fiú esete a Tóth Matyival"
"Hemingway Nobel-díjat kapott az Öreg halál és a hengerért"
"Juhász Gyula egyik legszebb szerelmes verse az Anna ökör"
"Az irányított egyenes szakasz a Hektór"
"Síkidomok a kör, a négyzet, a háromszög és a palalelógó gamma"
"Stephenson megépítette az első rakétát, amit Gőzmozdonynak nevezett el..ja nem! Fordítva!"
"A távíró feltalálása után már csak az lehetett távírász, aki megtanulta a Morzsa ábécét"
"Dugovits Titusz a hátsóját a falnak támasztotta és azon felmászott"
"II. József Mária és Terézia fia volt..."
"A trákok mai utódai az osztrákok"
"Mezopotámia a Tigris és az Elefántesz folyók között terült el"
"Egész Európa rettegett a magyarok nyulaitól"'
"1222ben II. András király adta ki az Aranybuktát"
"Caesar átlépett a Rubik Ernőn"
"Benyovszky volt Magadoszkár legnagyobb királya"
"Gararin volt az első földönkívüli"
"Az USA azért lépett be az első világháborúba, mert a Lucitania gőzösből a németek tengeralattjárót csináltak"
"A polipok lábasfejűek, de nem azért, mert lábas van a fejükön"
"Az ausztrál vadkutyák a digók"
"Az opera végén Othello ledöfte Desdemonát, aki erre énekelni kezdett"
"A medveféléknek több faja van, pl: a barnamedve, jegesmeve, grizzlymedve és Micimackó"
"A csótányok a rovarok osztályába tartoznak, azon belül a rusnya dögök családjába"
"A baromfiudvar leggyakoribb lakója a buta liba, a hülye tyúk és a mérges pulyka"

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Hát ez állatira kemény :lol: :lol: :lol: :lol:
Fgonom kellett a hasam közben mert még nem tanácsos hasizomból derülnöm a vágás miatt :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Akkor elérte a hatást :lol: :lol: :lol: Én vinnyogva röhögtem, amikor megkaptam....még jó, hogy otthon voltam éppen akkor :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Azért vigyázz a pocidra :!: :!: :!: :!:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Ja igen......szőke vagyokés időnként nem normális.... de engem így is imád férjecske :oops: :lol: :oops: :lol: Minden beképzeltség nélkül mondhatom....

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Ugyan - már én in meg vagyok gárgyulva - szokás szerint
Mondjuk én nem vagyok szőke, csak világosbarna, bár ma az új sérómba húzattam széép szőke tincseket :lol: :lol:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


NEkem ilyen semmilyen szőke hajam van, benne világos csíkokkal.....de azért időnként nagyon szőke tudok lenni :oops: :oops:

Azért többnyire nem, vagy mégis?

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


nem azon múlik :wink: :wink:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Látom jó a hangulat! én is dobok egy kis nevetnivalót! :lol:

Az anyuka ruhái

Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.

Felkészülés a szülésre
1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

Babakelengye
1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

Aggódás
1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.

Cumi
1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

Pelenkázás
1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.

Pelenka tisztítás
1.: Mosás, szárítás, vasalás.
2.: Mosás, szárítás.
3.: Szárítás.

Babaprogramok
1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.
2.: Eljártok babatornára.
3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!

Kimozdulás
1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.

Otthonlét
1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.

Lenyelt pénzérmék
1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)
3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből

Süteményrecept (gyesen lévő anyukáknak):

Távolítsuk el a plüssmacit a sütőből, és melegítsük a sütőt 160 fokra.
Gőz felett olvasszunk meg 10 dkg margarint.
Ismét távolítsuk el a plüssmacit a sütőből, és erélyesen szóljunk rá Öcsire: "Nem szabad, Öcsi!"
A margarint keverjük össze 20 dkg cukorral.
A többi margarint szedjük ki Öcsi kezéből, és mossuk le a falat.
Mérjünk ki 3 evőkanál kakaót.
Ismét vegyük el a margarint Öcsitől.
Fürdessük meg a macskát.
Tegyünk hintőport és ragtapaszt a karmolásokra.
Keverjünk a margarinhoz 4 egész tojást, 2 vaníliáscukrot és 30 dkg lisztet.
Vegyük ki a füstölő plüssmacit a sütőből, és nyissunk ki minden ajtót és ablakot, szellőztetés végett.
Vegyük el a mobiltelefont Andikától, és biztosítsuk a férjünk főnökét, hogy nem, nem a férjünkkel beszélt az előbb.
Hívjuk fel a férjünket, és készítsük fel a legrosszabbra.
Adjunk a tésztához 1 teáskanál sót és 10 dkg durvára vágott diót (közben álljunk ellen a kísértésnek, hogy mind Andikát, mind Öcsit durvára vágjuk).
Engedjük ki a macskát a sütőből.
A tésztát öntsük alaposan kivajazott tepsibe.
25 percig közepes lángon süssük.
Vegyük el a borotvát és a macskát Öcsitől.
Magyarázzuk el a gyerekeknek, hogy fogalmunk sincs, hogy a borotvált macska lebarnul-e a napon.
Dobjuk ki a macskát az udvarra, amíg még képes elfutni.

Bevonómáz:
Keverjük össze a következő hozzávalókat: 10 dkg cukor, 5 dkg olvasztott csokoládé, 5 dkg olvasztott margarin.
Vegyük ki azt a kurva plüssmacit a grillsütőből, és dobjuk el.
Jó messzire.
Magyarázzuk el kedvesen a rendőrnek, hogy fogalmunk sem volt róla, hogy őt fogjuk fejbe találni, miközben éppen Öcsit próbálja megmenteni a szomszéd ház tetejéről.
Tegyük Öcsit a járókába.
Adjunk a mázhoz 5 dl tejet, egy kevés sót, és lassú tűzön forraljuk 2 percig.
Nyissunk ajtót a csengetésre, és magyarázzuk el a szomszédnak, mennyire sajnáljuk, hogy Andika bedugta a kerti slagot a spájzablakán.
Ajánljuk fel, hogy megtérítjük a befőttek és a takarítószemélyzet
költségét.
Kössük ki Andikát az asztallábhoz.
Távolítsuk el a szénné égett sütiket a sütőből.
Dobjuk ki.
Kapjunk idegösszeomlást.
Vendég
 


és amúgy mennyi idős vagy? és amúgy mit dolgozol/tanulsz?
első baba volt? párod?

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Baba: ez kegyetlen jó, apuka is itt röhögött a nyakamba :lol: :lol:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


27 leszek áprilisban, dolgozom - traumás szakápoló vagyok, párom 43 és ő karbantartási vezető.. :D
Sajnos első baba volt :cry: :? :(

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


kiscsillag

örülök, a nevetés gyógyír! :lol: és az a szörnyű, hogy ez tényleg így van :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


sziasztok!

Sajna csak most tudok csatlakozni, mert eddig a taposóban voltam :D
Kiscsillag: Nagyon sajnálom ami történt veled! Biztos nagyon nehéz lehet ezt az egészet feldolgozni, de ahogy babának már írtam én hiszek abban hogy az élet kárpótolni fog. Lehet hogy pont ikrekkel :lol:

Nagyon jók voltak a gyerekdolikból vett idézetek! Felolvasást atrtottam a páromnak és nagyon nevettünk rajta!

Zsuzsanna: Köszi a címet meg a telefonszámot. Azt hiszem elkezdem intézni ezt a dolgot is. Csak hogy biztosan tudjuk nincs vaktöltény és hettykén izgágák :lol:
pamilla
 
 


Aha :) csak most szúrkál a hegem :lol: :lol: :lol: :twisted:
Bár nem nagyon zavar, szeretek nevetni, főleg az ilyen nagyszerű írásokon :lol: :lol:

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


Az a borzasztó hogy itt vagyunk fiatal nők és ennyire nehezen akar megjönni az "utánpótlás"

TÉnyleg úgy gondolom hogy talán így könnyebb! MÁrmint hogy az ember kibeszélheti a sorstársakkal.

Baba jó ez a kis mókás szöveg!

Tényleg jó a hangulat
pamilla
 
 


Pamilla: igen, ez elég borzasztó - és pedig nagyon sokan vagyunk, és ami a legfájóbb, egyre több pár van, akiknél nem sikerül a Baby.. :(
Régen azért nem volt ilyen :o :shock:

Nevetés = fél egészség

Kép
kis-csillag
Tököl
 
 


igyekszek hozni még többet majd :lol: :lol: :lol: :lol:

Pamilla: Örülök, hogy segíthettem.... bár azt hiszem, hogy mostanában már annyi embert iránítottam a dokihoz, hogy részesedést kéne kérnem :lol: :lol: :lol: :lol:

Egyébként abban biztos vagyok, hogy tényleg árpótolja az embert a sors a jóval a rosszakért.....legalábbis, ha az én saját életemet nézem.... tudom, hogy valaki figyel rám és irányít.....csak nem mindig könnyű ezt szem előtt tartani és nem haragudra magamra vagy a világra.

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Kép
Vendég
 


jaja ezt osztom! :lol:

Tegnap nézte vk ia Naplót na ott volt szó ilyenekről: Pozitív gondolatok gyógyító hatásáról, agykontrol, meg ilyesmi.
Érdekes volt...
Hisztek az ilyenkben? Biztos van benne igazság. Anyukám mindíg azt mondta ha fájt vmim hogy próbáljak másra gondolni, mert sok minden fejben dől el.
pamilla
 
 


baba: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Zsuzsanna: ha esetleg eljutunk oda szóljak a dokinak?
addig számold ki hány %-ot szeretnél?
:wink: :lol:
pamilla
 
 


pamilla

az agykontroll tényleg működik! csak nagyon hinni kell benne! az agy mindenre képes! eszméletlen. volt egy csaj, aki beképzelte magának, hogy lebénult, és tényleg meg se tudott moccanni, az orvosok nem találtak semmi olyan okot, ami miatt nem tudott volna megmozdulni, semmi baja nem volt, gondolták, hogy pszichés lehet, és mondták neki, hogy egy felizott vascsíkkal a karját meg fogják érinteni és akkor tuti, hogy meggyógyul, meg is csinálták, persze sima hide vasat érintettek oda neki, de mégis égési nyoma maradt, és a csaj megmozdult! :shock:
Vendég
 


ja egy másik: egy hapsi bezárta magát véletlenül este egy hússzállító hütőkocsiba, ami üres volt, és reggel találták meg megfagyva (vagyis halott volt, és fagyási tünetek voltak rajta), közben kiderült, hogy a kocsi be se volt kapcsolva! :shock: csak bebeszélte magának, hogy ő meg fog fagyni :shock:
Vendég
 


ezek nagyon durváááááááááááááááááák :!: :!: :!: :!:

hát minimum 50%-ot kérek most már :wink: :wink: :lol:

Zsuzska

Kép
Kép
kuzsanna
 
 


Az komoly! :P

Miket képes az ember produkálni!? HIHETELEN

Tegnap pont 1 olyan csajszi volt aki 20 hetes volt amikor megállapították hogy áttétes rákja van. De a kezelést a baba miatt elutasította. De közben csak pozitív gondolatokra koncentrált és a 30 héten megszült és elkezdték kemózni. A daganatok visszahúzódtak sőt volt ami eltűnt. Amikor észrevették 6 hetet jósoltak neki kezelés nélkül!
pamilla
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: