Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok :P

27 éves vagyok,van egy kislányom,s szeretnénk Őt megajándékozni egy kistestvérrel.Novembertől kezdünk próbálkozni és várok Mindenkit,akiknél szintén most indul a babaproject.


Sziasztok!
nati06
 
 


szia Nati!!!!!

nagyon örülök hogy ezt az oldalt megnyitottad :lol: .nekünk van 2 kisfiunk és szeretnénk egy kislányt!at igazság az hogy már augusztus ota próbálkozunk,de igazábol mi novemberre terveztük mert akkor augusztusba születne még nincs hideg és a suli is indul majd nemsoká,igy lesz időm a kicsire!!!.az eggyik kisfiam 8 éves a másik5 éves.remélem mosz kislányunk lessz,bár nekünk a fiuk hamar összejöttek,ez most egy kicsit furcsa de reméljük már nem kell sokat várni :lol:

nálatok milyen idős a kiscsaj???ja a kislány receptet leirhatod!!!! :lol:

manocska
manocska2008
 
 


Szia Manócska,

úgy örülök,hogy válaszoltál :P ,már azt hittem,hogy senki sem tervez novembertől babaprojectet :D A kiscsajszink januárban lesz 2 éves.Egy igazi kis rosszcsont!Nálunk elég nehezen jött össze a baba,de remélem,most minden simán megy,s minél előbb 2 csíkos lesz a tesztem :P Nektek is ugyanezt kívánom és drukkolok,hogy egy kislány költözzön a pocidba.Sajnos a "kislányreceptet nem tudom elárulni Neked :P Amúgy vannak különféle módszerek,amelyek állítólag hatásosak,de én nem hiszek ezekben.Itt a babaneten is van olyan fórum,ahol ezzel a témával foglalkoznak,ha gondolod olvass bele,hátha sikerrel jársz.

Neked tanácsolta az orvos,hogy szedjél vitaminokat?

Nati
nati06
 
 

 
 

én szedem a gravidát,csak néha hányingerem van tőle igy nem szedem be mindig.ittam teát is cicákát+palástfüvet,de most elterveztem hogy felhagyok mindenel és csak apára koncentrálok.... :lol: .a srácoknál nem csináltam ilyesmit és mama lettem egyből!!!
te nézed a hőd,vagy iszol teát????
én a mult honapban még ovu tesztet is vettem,de mivel nem lettem mama igy nem fogok.....ovus tüneteim meg szoktak lenni :wink.

hát már a kislány gyártásról olvastam csomó mindent,de maradunk a hagyományos hancurnál :lol: :lol: :lol: .

én még dokinál nem voltam,de tervezem az a baj hogy minden héten csak szerdán rendel magán,és sajnos nem mindig jo nekem amikor meg jo lenne akkor éppen megjön.szoval igyekszem remélem oda is érek valamikor.....

manocska
manocska2008
 
 


ismét bekukkantottam!!!
most látom hogy 3 év lesz a gyerekek között!!!!nálunk is igy van hááát nem is tudom hogy mit mondjak az elején nem volt egyszerű,de talán akkor kezdődtek a bajok amikor a kicsinek is lett akarata.mindig ugyan az kelett mind a kettőnek.de mára már változott a helyzet :lol: ,ugyhogy babára fel!!!!! :lol: remélem hamar összejön!!akkor még gondolom hogy gyesen vagy a kislányoddal :lol: ,vagy jár közösségbe?

még bekuksizok!!!

manocska
manocska2008
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, ezért rég óta kerestem otthoni munkát, amit a kicsi mellett is tudok csinálni. Találtam egy otthoni internetes munkát.
Ha valakit érdekel, az küldjön e-mailt az alábbi címre, és küldök neki tájékoztatót:
uvme.mn@gmail.com
(freemail-es emberkék nem tudják megnyitni a válaszomat)
uvme
 
 


szia uvme!!!

engem érdekel de nem tudtam megnyitni.mikor kezditek a babgyártást????? :lol:
milyen munkáról van szó????

manocska
manocska2008
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék ehhez a topikhoz. Ha minden igaz mi is novembertol nekivágunk ....De ez még változhat :( :?
Nekem is van 2 fiam, mi is vágyodunk egy kislany után, de ha fiu lesz, az sem baj!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


szia f.márti!!!!!!!

de jo neked is 2 kisfiad van :lol: :lol: .nekünk hamar jöttek a srácok,és ugy gondoltuk hogy a harmadik babuci is hamar jön majd,már ez a negyedik honapunk!!!!szerintem ne gondolkozzatok rajta mert nem biztos hogy sikerül elsőre....(bár reméljük hogy igen :wink: )
ugy látom gogy a srácok elég közel vannak egymáshoz,nem volt nehéz az elején,vagy most?????bár van egy barátnőm és neki is a 2 kislány nagyon közel van egymáshoz és ő imádta dzinte eggyüt nőttek fel.már nagyok9és 8 évesek....nálunk a 3 év hááát voltak(vannak)harcok.de mind a kettő fiu és lehet hogy azért.

puszi manocska
manocska2008
 
 


Szia Manocska!!!

Igen, nekem is van 2 kisfiam :D :D . Az elsö terhességem elvesztettem bárányhimlö miatt, a masodikbol lett Robi :D , kb. egy fél év probálkozás után.Huni meg szinte azonnal, ahogy nekifogtunk.Igazán nem is fogtunk neki, csak mondtuk, hogy akkor most nem védekezünk, jöhet a kistesó ha akar, és a második hónapba már jött is. :D
Egy év es 9 hónap van közöttük.Hát voltak nehézségek,féltékenység...,de elmúltak. Viszont mostmár úgy eljátszanak egymással, sokszor észre sem veszem, hogy vannak :lol:
Azért vannak csetepaték, verekedések egymás között, napirenden :(
Igen, a fiuk általába harciasabbak
:lol: :lol:
elkelne már egy kislány a csapatba, nem igaz? :D
Ami a gondolkozást illeti... hát én belevágnék de a párom akarna még várni...Szerintem most sokkal ideálisabb lenne mint késöbb, mivel aztán kezdödik a Robinak a suli, nem lenne a legjobb, ha én két szoptatás között kellene rohanjak segiteni házifeladatot irni :D :roll: De igy is kibirnánk biztosan...
A kis Huni a szülinapjára kistesót kért, nem is egyet, hanem 3-at!!! :D , ugyhogy nagyon kell igyekezzünk ám!!! :wink:

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy nyilt egy friss topic! De jó nektek, már vannak gyerekek! :)
Én 29 éves vagyok, még nincs babám. Egy ideje már nézelődöm a topicokban, egynek állandó hozzászólója is vagyok.
Mi a párommal decemberben szeretnénk nekiállni a babaprojektnek, ha minden igaz.
Előtte még terveztünk egy kisebb esküvőt, de lehet, hogy a baba előbb fog jönni, remélem.
Nekem első babának mindegy lenne, mit hoz a gólya, csak ne kelljen sokat várni rá. :D

Kép
jenny29
Mór
 
 


Szia jenny 29!!!

Mintha már találkoztunk volna valamelyik topikban, nem? Csak azt nem tudom melyikben, most hirtelen...Én is irogatok még egy párba, de még az a rossz, hogy nem vagyok képbe , mar mindenki nagyon összeszokott, ismerik egymást... na, de jó ez az új, mert itt könnyebb lesz figyelemmel tartani az eseményeket :D :D
Kivánom neked, hogy minél hamarabb összejöjjön a baba!!!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


szia márti!!!!!

bennem mindig felmerülnek kétségek hogy fogom e birni ,főleg türelemmel a 3 gyerkőcöt de mindig arra gondolok hogy már nagyok mire megszületne a beni 9 éves lesz a máté meg 6.meg mire oda jutunk hogy elindul...eltelik az idő.mert ugye amég feszik a kiságyba addig nem sok gond van velük.

szerintem győzd meg a párodat,valami sexi fehérneműbe :wink: ,nem fog ellenkezni.persze ez azért komolyabb döntés csak vicceltem!!!!!!

hát nem tudom Huni kérését,lehet egy legóval jobban jártok :wink: .én mindig azon parázok hogy nehogy ikrek legyenek és ráadásul fiuk!!!bár lánybol sem kéne.
te szeretnél hőmérőzni?vagy ovu tesztelni??vagy valamit????én ittam teát de most hallotam hogy mégsem olyan jo.(cickát,és palástot)

Nati??????merre jársz??????

manocska
manocska2008
 
 


ugy van manocska! bizti, hogy jobban járunk egy legoval. :D :D Ezt csak viccnek szántam. Igazábol még egy gyereket szeretnénk , függetlenül, hogy mit akar a Huni. :D Csak van egy másik dolog... Én iker vagyok, van egy fiu ikertesóm. A családunkba meg elég gyakran elöfordulnak az ikrek.Még a 3-as iker is. Remélem nem teljesül a kivánsága, mert akkor erösen meggyülik a bajunk :roll: :roll: :wink:

En nekikezdtem hömérözni, a ciklus elején, kiváncsi vagyok van-e peteérésem, és ha van kb. mikor is van. Ovu tesztet még nem probáltam. Majd, ha látom nem megy egyhamar a teherbeesés... :D
Miért nem jó a cicka meg palást? mit hallottál róla? Én csak jókat olvastam eddig róla...Kiváncsi vagyok ...Most gyüjtöm az infókat. :)

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


szia Jenny!!!

üdvözünk itt nálunk remélem!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

sajnos a hőmérőzésről nincs sok tapasztalatom,most kezdtem ebben a honapban.nem is értem mert mindig36.5 egyszer volt lejjebb de akkor oraátállitás volt és más időponzban mértem.
nekem elvileg szombaton van ovum,mult honapban csináltam tesztet hogy képben legyek,mert nekem 26 naposak a ciklusaim.igy holnaptól rajtolunk!!!!!!hurrááááá már alig várom most egy kicsit visszább vettünk a lendületből hogy ha eljön az idő ne tudjunk betelni egymással!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
hát akkor nálatok Márti elég meleg a helyzet, :oops: na de a fiuk is egyedül érkeztek :lol: .


valaki tud a hőmérőről irni valamit???mennyit kell leesni pé-kor meg felmennie utána :lol:


Jenny:akkor lehet együtt mamáskodunk :lol: már hamarosan december van juhéjj és nekiállhattok.mi az első gyereket januárba gyártottuk,mert addigra tisztult ki a gyógyszer a szervezetemből,csak halkan megsúgom elsőre sikerült :lol: :lol:
naon szurkolok majd!!!!!!!!!

Nati hova tűntél???????

pussszantalak csajok még jövök kuksizni!!!!

manocska
manocska2008
 
 


jut eszembe ki hogy áll???kinek mikor lesz pé-je??????gondolom körübelül csk zudjátok mivel én is csak saccolok,meg a ciklus.hu is akkora tesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

izgibe vagyok!!!!!!
manocska2008
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves fogadtatást! Márti, igen, jól emlékszel, a 2008 szeptemberi babaprojektes topicba is irok. :)
Én is szeretem az újabbakat, mert a régebbiekben nem látom át a dolgokat, meg nem is úgy állnak az emberhez...
Az tényleg durva lenne Márti, ha ikrek sikerülnének, főleg, ha 3 :lol:
Anyum szerint nálunk is vannak ikrek, de az üknagymamák között, és eddig nem lett több iker a családban. Remélem, nem én töröm meg a csendet. :shock:
Manó, nekem ez a 3. ciklus, hogy nem szedek gyógyszert. Érzem, hogy alakul a helyzet odabent, az elmúlt mensim jó erős volt. Ma vagyok a 7. ciklusnapomon, de görcsölget a hasam, nem tudom, miért.
3 éve is abba kellett hagynom a gyógyszer szedést, de akkor betegség miatt, és úgy vettem észre, hogy a 4. mensi volt normális.
Igazából januárban akartam élesben nekiállni a babó gyártásnak, de a Jónás naptár szerint december a kislányos hónapom, és apa szeretné, ha kislány lenne, igy....
Bár én nem nagyon hiszek benne, ki tudja.
Azért nem igazán bizom benne, hogy elsőre összejön. Annyi rosszat olvastam már itt.
Egyébként hőmérőzöm, 3. hónapja. A lényege, hogy a ciklus első felében alacsonyabb a hő, aztán ovulációkor leesik, majd felugrik 0,3-0,4 fokot. A ciklus második felében pedig magasabb. Mensi előtt szintén leesik. Ha nem, akkor reménykedés a babára.
A hőfokok egyénenként változnak, nincs megkötés, mennyinek kell lenni. Fontosak a szabályok is, hogy kb. ugyanakkor mérd, aludj legalább 5 órát, belső hőt mérj,(hüvelyben, végbélben, szájban).
Ja és hogy én hogy állok, a vonalzómon látszik. Szerintem jó dolog, tudjuk mikor kell szurkolni. Ti nem akartok?

Kép
jenny29
Mór
 
 


manocska!

Én sem sokat értek a hömérözéshez, de itt van egy oldal, bele kellene kukkints, hátha találsz valami hasznosat :D
Én ugy tudom, hogy a pé. idejen hirtelen leesik egy-két tizedet, azután meg megnö. De inkább okosodj ezen az oldalon, nem akarok hülyeségeket beszélni.http://babatervezok.otthona.net/

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


En most nem tudom hogy mikor lehetett a pé.-m mivel megvoltam hülve és az befojásolta a hőmet.Mármint lázam volt, de ahogy saccolom kb. a dpo.9-nél tartok.Mindjárt dobok egy högörbét, hátha valaki kitud bogozni belöle valamit :roll: :roll: :roll: mert én sajna nem.... BÉNA VAGYOK!!!
Jenny29! Persze, hogy szurkolunk!!! NANÁÁÁÁ!!!!
Én még nem jutottam oda, hogy vonalzot tegyek az ovummal, mivel még nem tudok eligazodni, meg lehet tul nagy helyet foglalnék még azzal is :D :D :D
Na küldöm a görbém, szoljatok hozzá!!!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 



Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


sziasztok csajszikák!!!!

hát nem is tudom hogy izgassam e magam a hővel....most reméljük jol alakul a helyzet mert a mgándokim mindig szerdán rendel és nem mindig tudtam odajutni,ha meg mehettem volna akkor pont megvolt.remélem holnap el tudok menni,meg talán apa itthon lesz pénteken.és szombaton van elvileg ovum :lol: :lol: :lol: :lol: .remélem most sikerül beletalálni!!!!!
Márti:nálunk is vannak ikrek a családban,izgibe is vagyok de reménykedem hogy nem ikrek lesznek!!!!

Jenny:nem szabad mindent meghallani,és biztos sikerül majd elsőre :lol: .amikor a Benit szültem tulhordás miatt be kelett feküdnöm mivel első baba volt nem izgultam a szülés miatt.de komolyan mondom azon az 5 napon amég ott várakoztam.....hát ne tudjátok megmiket összehallottam....őrület.

csaka a pozitivat kell meghallani,persze nem naiv modjára meg kalkulálni kell a problémákkal is nem jo az sem ha álltatja magát az ember.....én csak a jot próbálom leszűrni meg a hasznos infokat!!!!!

pusssz mano
manocska2008
 
 


Márti:sajna halvány-lila hőmérőm sincs hogy kell ezt értékelni.
volt ovus fájdalmad????cicko feszülés ,hasfájás....stb.mert az is egy jo jel.de soha nem tudom hogy akkor van ovu mikor fáj és tünetek vannak vagy akkor amikor elmulik?????mert elvileg akkor fáj amikor a tüsző ki akar szabadulni vagy neeeem?????szóval passsszzz.

de lehet nem lehet értékelni ha beteg voltál nem tudom..

többiek vélemény???????

pussz mano
manocska2008
 
 


hát, volt akkor annyira fájt a bal petefészkem alig tudtam lépni. A tábázatba fel is van tüntetve -zöld pipálás- amikor ezeket éreztem, de nem tudom....hogy amiatt-e

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Én közbe pucolom az ablakokat,de néha be-be kukkintok :D

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


jenny!!!!!!
te értesz a görbéhez???????akkor jóó mert ha eljön az idő akkor tudok kihez fordulni :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .

én eddig csináltam minden féle dolgoz hogy minél hamarabb sikerüljön de.....a férjem csak mosolygott rajtam,meg vannak olyan teák is amik a ciklust segitik de a terhességre már nem jo akkor meg lehet hogy csak bajt okoz magának az ember!!!!

csajok szoritsatok hogy holnap el tudjak jutni végre a dokihoz!!! :wink:

mano
manocska2008
 
 


én meg főzök őszi szünet van a gyerekeknek!!!!olyan vicces ez én itt tudtam meg a babanetben hogy amikor ugy fáj a has az ovus fájdalom...szégyellem 30évesen hogy nem tudtam eddig de nem néztem ilyesmit.meg mindig elmult ugy voltam vele akkor biztos nincs nagy baj.
és amikor fájt volt hancúr?????tényleg most akkor van ovu amikor fáj vagy utána???

mi majd hancurozunk hakell hanem.... :lol: :lol: :lol: hehe.

jo takaritást a felhőket meg kergesd el(én ha ablakot mosok mindig esik)ja meg ha a férjem lemossa a kocsit :wink:

mano
manocska2008
 
 


Márti, a 21. meg a 27. napon is tojásfehérje volt jelölve, elvileg ha ezt tapasztalod, akkor kell akciózni, mert akkor könnyebben átjutnak a kiskatonák a váladékon.Igazából akkor van ovuláció, mikor leesik a hő, de ez általában hajnalban történik, és ezért szokták inkább az utána bekövetkező ugrást figyelni. Pár hőmérős hónap után már tudni fogod, hogy kb. mikorra várható a peteérés, és akkor előtte, közben és utána is 2 naponta ha van akció, akkor tuti betaláltok! :)
A görbéd igéretes lenne, mert trifázisos, ami azt jelenti, hogy 3 hőmérsékleti tartományban is mozgott a hőd, de sajna a betegség lehet, hogy bekavart, és akkor nem értékelhető. Biztos csak akkor lesz, ha nem jön meg majd, és tesztelsz egyet. Szurkok mennek!!!

Manó, köszi a biztatást, próbálom megfogadni a tanácsokat és nem görcsölni rajta.

Lassan mennem kell dolgozni, nektek szép délutánt kivánok!!! Este vagy holnap jövök!

Kép
jenny29
Mór
 
 


Manocska!
Nálam is mindig esik utána, ha ablakot pucolok :(
Mi is hancurozunk ha kell ha nem, csak hát nálunk most a megszakitott közösülés van divatba :lol: :oops: ezért reménykedek minden honapba a ciklus végén, hogy hátha véletlenül összejön....hülye vagyok , nem????
Akkor szoritok nektek a következo napokra, és a holnapra, hogy tudj dokihoz menni!!!

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Köszi Jenny az infókat.
Jó munkát neked! (Ugy köszönök mint a cserkészek :D )

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Ja, és igen, amit Manó mondott ne töltsd meg magad negativ dolgokkal mert akkor félni fogsz mindentöl.
Én mondom, aki annakidelyén ugy félt, hogy még az ágybol sem akart felkelni :D :oops: :D :Mentségemre :wink: :D veszélyeztetett terhes voltam., a Róberttel.

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Jenny jo munkát várunk még este meg holnap is!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
örülök hogy értesz a görbéhez mert majd én is kiváncsi leszek rá!!!

Márti nem hagylak takaritani :lol: :lol: .hehe.miért voltál veszélyeztetett???beszéld meg estére apával a babaprojekte,és hajráááááá!!!kiváncsi leszek mire juttok majd szoritok hogy apa is rábollintson :lol: :lol: :lol: .
mi ugy voltunk vele hogy ha szeretnénk akkor minél hamarabb,mert csak telik az idő......ja és felettünk is eljár az idő.szoktam rá gondolni hogy már csak 30éves vagyok,de végül is valaki most kezdi...

léccciiiii beszélj apaával :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: .na jo nem erőszakoskodom.

az agyamra mennek mert mindig veszekszenek valamin!!!!!

mano
manocska2008
 
 


mármint a gyerekek.....őrület valami front van,de tépem a hajam ezerrel :oops:
manocska2008
 
 


manocska, enyém gyerekek is folyton veszekszenek ma valamin.A tegnap csináltam szilvásgombocot, a Huni megtalálta a hűtőbe a maradékot, jaj most azon veszekszenek kié legyen, meg hogy ki tegye be a mikroba melegedni...nnna, ez van. Kellett nekünk :D
Azert voltam veszélyeztetett terhes, mert elkezdtem vérezni.Egyszer a 9. hétben, aztán meg a 11. hétben. Ugy féltem nehogy elmenjen mint az előző, hogy még szuszogni sem mertem rendesen :D
Aztán a Hunival nem féltem, de vele is gond volt.Feküdnöm kellett egy egész hónapig, no kex, no munka, no mozgás, csak a wc-ig. A placenta levált egy kicsit. De érdekes vele már nem féltem annyira.
Nos ami ay idöt illeti, én mar 33 vagyok :( . Ugyhogy mégjobban aktuális a babaprojekt...
Beszélek majd este apával, aztán lásuk mire jutunk...

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


hurráááááá!!!!!várom az infót baba ügyben :lol: :lol: .amugy nekem nagyobbaka a srácok és szerintem 3-at könnyebb nevelni mint kettőt.itthon lehet velük az ember 8 évig,persze lehet mellé dolgozgatni :wink: .és több támogatás is jár rájuk......nálunk a legfőbb probléma hogy szinte minden délután hordom őket uszni,nyelvet tenulni stb...komolyan ezt normális meló melett nem is lehetne csinálni.még jo hogy én osztom be az időmet :lol: .sajnos valakit felvenni melléjük nagyon sok pénz....mindig meg nem akarok valakitől szivességet kérni.

nekem a Mátéval volt barnázgatásom,adtak rá gyógyszert és el is mult de én is nagyon izgultam......

de jo csend van leültek mesét nézni :lol: :lol: :lol: :lol: .

mano
manocska2008
 
 


Sziasztok :P

Húúúúúúúúúúúúú mennyit írtatok :P :P :P :P
Annyira örülök,hogy két új taggal is gyarapodott a mi kis csapatunk :P Nekem sajnos nincs túl sok időm a pici mellett,de amikor lehet jövök közétek!
Én az első baba előtt egyfolytában hőmérőztem,de semmi eredménye nem volt.Szinte mindig ugyanannyi volt a hőm.Valamit biztos rosszul csináltam :oops:
Manó,
köszi a hiányolást,megpróbálok többször jönni.A 3 év korkülönbségtől én is félek egy kicsit,de csak túléljük valahogyan :P Fő az optimizmus :D Nagyon szorítok Neked,hogy sikerüljön végre eljutnod a dokihoz.
Péntek,szombat hajráááááááááááááááááááá :D Ezerrel szurkolok!

Márti,
üdv a csapatban,mielőbbi pocakoskodást kívánok Neked is!
Amúgy pont azért hoztam létre ezt a topicot,mert úgy gondoltam,hogy a többi topicban már olyan összeszokott csapat van.Mi most ismerjük meg egymást,s így könnyebb lesz nyomon követni,hogy ki hol tart,kinek mikor kell szurkolni.Sajnos a görbédhez nem tudok hozzászólni,mert nem értek belőle egy kukkot sem :oops:
Nem semmi,amit a kis Huni mondott :D Aranyos!!!!!!
Jenny,
üdvözöllek Téged is,s kívánom,hogy hamarosan két csík legyen a teszteden :P Ami a negatív dolgokat illeti,ne foglalkozz velük,most csak arra koncentrálj,hogy minél előbb pocakos légy :P


Majd még jövök!
Nati
nati06
 
 


szia Nati!!!!!

nekem is lassan el kell mennem,de estére még jövök!!!!!!!
tényleg te hogy is állsz pé ügyileg??????remélem tényleg bejön a ciklus.hu joslata és szombaton lesz pé-m.tényleg neked van ötleted arra hogy a pé-s tünetekkor vagy utána van a pé????nem akarok ovu tezste vanni mert az sem garancia......na mindegy nézem a hőm lelkesen :lol: .

csajok hajráááá babára fel!!!!!remélem ebben a topicban,mindenki hamar pocakot fog növeszteni :wink: na nem a karácsonyi sütikre gondoltam!!!!!!!!!!!!!hehe.

most mennem kell de még jövök!!

addig is pussszzz manocska
manocska2008
 
 


el kell menned :cry: :cry: :cry: Amikor én ráérek Ti elmentek?Nincs ez így jól :D Na mindegy majd este!!!!!!!!!!
Ha jól emlékszem a pé-s tünetek után van az a bizonyos PÉ,de nem tudom biztosan.Annyira BÉNA VAGYOK ebben a témában :oops: Valaki igazán kiokíthatna :P :P :P Nekem pár napja jött meg a menszim,úgyhogy még sehol sem tartok :cry:

Márti,
izgatottan várom az infókat!!!!!


Ha már senki sincs itt,én is megyek,majd este jövök!
Pusszancs Mindenkinek!
Nati
nati06
 
 


Sziasztok!

Megint jövök ám!Mondjátok már, hogy elduguljak :D :oops:

Nati06:
Jó ötlet volt ezt a topikot létrehozni!!!Reméljük idövel mi is jól összeszokunk :) :) Miért félsz a 3 év korkülönbségtöl?

Manocska: nálunk is ugyanez a helyzet.Fontolgattuk, hogy lesz jobb, ha visszamegyek dolgozni, vagy ha itthon maradok a gyerkőcökkel.És az a döntés született, hogy maradok még.Olyan hamar eltelik ez az idö, amikor még gyerekek, lesz még időm menni dolgozni.A másik meg az, hogy ugyanannyit kellett volna fizetni valakinek aki ügyelt volna rájuk, mint amennyi az én fizetésem lett volna. Akkor meg minek nevelje egy idegen, mikor nevelhetem én is???Nálatok nem tudnak a mamák besegiteni? Nekem sajna édesanyámnak volt egy agyvérzése nem régen, ugyhogy még én kellett járjak mosni főzni, takaritani, füröszteni meg etetni, stb...
Anyós meg még dolgozik, magán rendelője van(fogorvosnő)
Szoval nálunk a nagszülök nem nagyon tudnak besegiteni.
Az jó ha viszed úszni őket. A Robit én is viszem novembertöl.Már felirattam.Remélem nem fog félni a viztöl... Milyen nyelvet tanulnak?
Anyosom törzsgyökeres német és németül beszél a fiukkal, ugy örülök ennek, igy legalább könnyű lesz nekik. Az oviba meg angolt tanulnak.

Nekem ugy görcsöl a pocim most mint amikor megkell jönnie pirinek és fájnak a cicik is. Mi van velem???

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Nati, itt vagyok!!!
Elkergettem a fiukat lefeküdni :D :D , na jó nem kergettem, csak puszilgattam :D
közbe még ezer dolgom van, de be-be kukkintok ám!

http://babatervezok.otthona.net/

nézz ide be itt sokminden jót találsz! Lehet már ismered az oldalt.

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Mikor lehetsz biztos benne, hogy megvolt a tüszörepedésed?
A tüszörepedés után a hömérsékletnek 5 napon belül legalább 0,2 fokot emelkednie kell. Ezzel párhuzamosan egy kiszáradásnak kell bekövetkeznie, amely azt jelenti, hogy nem termelödik több hüvelyi váladék (1-2 napon belül). A méhszáj kifelé mozog, jól elérhtö lesz és bezáródik (már a tüszörepedés napján elkezdödhet). Az ovulációs teszt pedig újra negatív lesz és esetleg fájdalmasan feszülnek a mellek.

Összefoglalóan azt lehet mondani, hogy a tüszörepedés legtöbb esetben a megemelkedett hömérséklet elött 1-2 nappal, vagy a hömérsékletemelkedés napján történik. Ritkábban 3-4 nappal a megemelkedett hömérséklet elött vagy a hömérsékletemelkedés második napján. A legtöbb és legjobb minöségü hüvelyi váladékot 5 napon belül a hömérsékletemelkedés elött vagy utána 3 napon belül lehet megfigyelni.

Mi történik, ha nincs pé?

Az ösztogének mennyisége normális esetben a tüszörepedés elött éri el maximumát und serkenti az luteinizáló hormon (LH) termelését. Ehhez viszont az ösztogénnek el kell érnie egy bizonyos mennyiséget. Elöfordulnak olyan ciklusok, amelyekben ez a mennyiség csak lassan kerül megtermelésre de a megadott határt nem éri el. Ezután leesik az ösztogén szintje a szervezetben, ami kiváltja a vérzést. Ebben az estben inkább a könnyü menstruációs vérzés jellemzö.

Egy másik lehetöség, hogy a méhnyálkahártya ebben a meghosszabbodott ösztogén-termlési fázisban annyira megvastagszik, hogy nem bírja tartani önmagát, és ez vezet a vérzéshez:
Egy teljesen megérett petesejt tüszörepedésének kimaradása egészséges, normális peteérés mellett
A ki nem szabaduló érett follikulus állandó ösztrogéntermelésével nagyon vastagra növesztheti a méhnyálkahártyát. A méhnyálkahártya fokozatos növekedésével végül egy aránytalanság jön létre a méhnyálkahártya ösztrogénigénye és a follikulus ösztrogéntermelése között. Ez a probléma a nyálkahártya levérzése révén oldható fel, így ekkor megjön a menstruáció. A follikulusperzisztencia jelenségének jele a jóval hosszabb ciklus, mint normális lenne, amely pecsételö vérzéssel közeledik a végéhez, majd egy sok szövetdarabot tartalmazó erös vézéssel fejezödik be. Az anovulatórikus ciklusok ezen formájánál tehát a ciklus végén egy relatív ösztrogénhiány lép fel (hiszen a megnövekedett méhnyálkahártya többet igényelne), amely a méhnyálkahártya lebomlásához és kilöködéséhez vezet.

Mindkét esetben egy olyan vérzés lép fel, amely a normális menstruációhoz hasonló, de ezzel ellentétben feltételeznünk kell, hogy az éretten visszamaradó petesejt akár ez alatt a vérzés alatt is kiszabadulhat és a nö megtermékenyülhet.
Az is megtörténhet, hogy a ciklus során még annyi ösztrogén termelödik, hogy létrejöhet egy megkésett tüszörepedés. A ciklus hosszabb lesz a normálisnál.

Mi történik az érett petesejttel, ha nem sikerül kiszabadulnia?
A follikulus visszafejlödik, anélkül hogy kialakulna egy sárgatest (corpus luteum).
vagy
A follikulus egy cisztává alakul át (un. follikulushydrops, mely folyadékkal telt).

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Szia Márti!

Félek a 3 év korkülönbségtől,mert mindenki el akar riasztani.A legtöbb esetben az a vélemény,hogy a 3 év a lehető legrosszabb,mert ilyenkor a legnagyobb a gyerekek közti féltékenység esélye,s az első gyermek nem tudja elfogadni,hogy nem Ő lesz az egyetlen,aki körül a világ forog.Én azt hiszem ez butaság,de annyian mondják,hogy úgy érzem,kezdek beparázni :!:
Neked mi erről a véleményed?
Német anyós :?: :?: :?: Húúúúúúúúúúúúúú,de nagy szerencse :P :P :P
Köszi a honlapot és a sok hasznos infót :D

Most megyek,mert a kiscsajszim nem tud nélkülem létezni :P :P :P

Pusz!
nati06
 
 


sziasztok csajok!!!

Márti köszönjük az infót a pé-ről :lol: :lol: :lol: :lol: .remélem holap eljutok a dokihoz és mindent rendben talál,bár izgulok egy kicsit a rákszűrés miatt és mikor kitaláltuka a baba dolgot vettem intim zuhanyt meg mosakodó gélt.nem szokott semmi bajom lenni de most olyan érdekes a váladékom lehet tulzásba vittem a mosakodót????hmmm nem tudom :cry: .alig várom már hogy a doki lásson.szerintetek ilyenkor én mondjak neki valamit vagy majd ő mondja ha nincs rendben minden??????????izgulok!!!!!

szerintem nem rossz a 3 év csak kicsit strapás,nálunk nem a féltékenység volt a gond.minden gyerkőc más......nálunk inkább az hogy mindig ugyan az kell mind a kettőnek,de ezt már kezdjük kinőni.kop-kop.ne foglalkozz mással mert mindennek megvan a maga szépsége és nehézsége!!! :roll:


nálunk anyukám tud segiteni,de nem akarom örökké ugrasztani,a férjem szülei nem ebben a városban laknak!!!(nem nagy gond)
angolra jár a Beni,meg focira.ja meg uszik mind a kettő.meg hittanra is jár,de oda nem kell vinni az a suliba van :lol:

még jövök!!!!!!!!

pussz mano
manocska2008
 
 


Na sziasztok!!! :D :D

Jelentem, a nagy beszélgetés elnapolva, párocskám ahogy hazajött ment zuhanyozni és bedölt az ágyba mint egy fatuskó :(

Nati: szerinem a féltékenység ott van ha 1 év , ha 2 év ha 3...ha 4... sőt, a sogoromék gyerekei között 8 év van és még ott is megvolt a féltékenység.De megkell tanulni kezelni. Nekem van egy jó pár ismerősöm akiknek 3 év van a gyerekeik között és nem vettem észre náluk nagyobb féltékenységet mint az enyémek között volt...De nagyon oda kell figyelni a nagyra, ne érezze magát nélkülözve a testvére miatt.Egy példa: nálunk akkor vettük észre, hogy szinte varázsütésre megszünt majdnem teljesen a féltékenység amikor megengedtük a Robinak,hogy ö is ottlegyen a szoptatásnál.Egyik felemen a Huni szopizott a másikfelemen meg Robi odabujt hozzám.
Minden gyerek más-más temperamentum, ezért nehéz szerintem kialakitani egy sablont, sőt nem is lehet.

Mano:én azt hallotam, hogy a tulzásba vitt intim mosakodo szerek elronthatják a hüvelyflorát.De tévedhetek. Én is szoktam használni ,de általába mensi után.
Nálunk is megvan a mindkettönek ugyanaz kell!!Pedig köztük még 2 év sincs. :)
na eldugulok, mert igen sokat jár a szám...LÖJETEK LE!!!! :D

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


már hogy lőnénk le!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

szerintetek elmondjam a dokinak hogy kicsi megváltozott a nyákom bagy majd ő rájön?????nem akaroma szájába adni a problémát.vagy szóljak???jajjjj nem tudom!!!!

ugye nem tüntök el mert itt csücsülök!!!!

márti irjál ami vsak eszedbe jut szivesen hallgatjuk.

pusssszzz mano
manocska2008
 
 


manocska: nem tünök el - még nem :D

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


nem tudom mit mondjak :roll:
Ez most rutinvizsgálat lesz?

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


A hőmérőzés néven elterjedt peteérés-ellenőrző módszert sokan használják, nem mindig helyesen. Szülész-nőgyógyász szakértőnk bemutatja a testhőmérséklet változásán alapuló módszer lényegét, és elmondja, hogy mire kell ügyelni ahhoz, hogy megbízható adatokat kapjunk.


Ébredés után mérd!


Hőmérőzéskor ébredési hőmérsékletet mérünk, ugyanis az ember hőmérséklete reggelre lecsökken egy úgynevezett alapértékre. Ébredés után az anyagcsere felgyorsul, a hőtermelés emelkedik, nappal, sőt délután a hőmérsékletünk néhány tizedfokkal magasabb.




Az alapanyagcserét és a hőmérsékletet a hormonális helyzet is befolyásolja. A ciklus első felében, amikor még nincs progeszterontermelés, az alapanyagcsere és hőmérséklet kissé alacsonyabb. A progeszteron, ami a peteéréskor kezd termelődni, gyorsan emeli az alaphőmérsékletet. A pete kiszabadulásakor, azaz amikor a tüsző megreped (ovulatio), a hashártyára ömlő folyadék, nem egészen ismert mechanizmus szerint hirtelen néhány tizedfokos "lehűlést" idéz elő. A normális alaphőmérsékleti görbe tehát úgy néz ki, hogy a menses első napjától az ovulatioig van egy átlagos alaphő érték. Ez az ovulatio idején néhány óráig lecsökken, majd 1-2 nappal a pete kiszabadulása után emelkedni kezd és a következő menses előtti napokig az ovulatio előtti átlag felett van, majd a menses előtt 2-3 nappal elkezd lejteni, újra a peteérés előtti átlaghoz megy vissza. Kivétel a terhesség, ilyenkor az értékek nem csökkennek és a vérzés is késik.

Az ovulatio gyakran a hajnali órákban történik, ezért az ébredéskor az esetek jelentős részében sikerül elcsípni ezt az időpontot, de ez nincs mindig így és a hirtelen, egy-három tizedes csökkenést nem látjuk, csak az egy-két nap múlva kezdődő emelkedést érzékeljük.

Fenti leírásban egy szó sincs arról, hogy mennyinek kell lenni ezeknek az értékeknek, hiszen azok egyénre szabottak, abból a szempontból, hogy volt-e ovulatio vagy sem nincs jelentősége.

A peteérés megítéléséhez csak a görbe alakjára van szükség. Ebből az is következik, hogy ha az ovulatios csökkenést nem mérjük, akkor csak 1-3 nappal az ovulatio után tudjuk megmondani, mikor volt az ovulatio. A vizsgálat tehát nem előre tájékoztat, hanem utólag, legjobb esetben még a "felhasználható" 24 órán belül. Ha a ciklus hossza stabil, akkor persze a következő ciklusra vonatkozóan van előrejelző értéke is. A mérésnek tehát nem az a célja, hogy megmondjuk, hogy ebben a ciklusban mikor kell összebújni, hanem az, hogy van-e peteérés. A mérés pontossága elég jó, ha a mérési feltételeket pontosan betartjuk.

Ezek a következők:

1. Vegyünk egy lehetőleg higanyos hőmérőt, amit kizárólag erre a célra használunk.

2. Este rázzuk le a hőmérőt, és tegyük magunk mellé. Legalább 6 órát aludjunk, éjszaka. Reggel az első mozdulat a hőmérőzés. Minden más csak ezután következzen, a hőmérőzés alatt is a lehető legkevesebben mozogjuk.

3. Lényegében mindegy hol mérünk, a lényeg az, hogy mindig ugyanott. Lehet hónaljban is, az úgynevezett bőrhőmérsékletet mérjük, de lehet szájban, hüvelyben, végbélben is mérni.

4. A mért értéket azonnal írjuk fel, mert a sok mérés adatát könnyen elfelejtjük, hiszen csaknem azonos értékekről van szó. A mérési eredményeket ábrázolni kell, a görbe alakját, listából nem lehet megítélni. Erre a célra egy négyzetrácsos lap is megteszi. A görberajzoláskor az első pont a menses első napján feljegyzett érték, az utolsó a következő menses első napján lesz. Ilyenkor új görbét kezdünk.

5. Helyes feljegyezni a görbére az együttlétek időpontját, azt, ha nem aludtunk 6 órát, alkoholt fogyasztottunk, kisebb megfázást, vagy mást, ami befolyásolhatja a hőmérsékletünket. Aki éjszakai műszakban is dolgozik, nem tud értékelhető görbét produkálni.

6. Legjobb, ha 3 ciklust mérünk egymás után, mert egy mérés nem mérés, mondják a biológusok, és igazuk van. A görbe értékelését lehetőleg szakember végezze, de lehet az interneten van olyan program, ahova az adatokat beírva értékelést is kapunk.

7. Ha mindhárom görbén jelentkezik a menses előtt kb. 14 nappal az emelkedés, akkor csaknem biztosan van peteérés, és ilyenkor a jól megválasztott időben történt vérvételből, progeszteron szint méréssel, az eredmény már teljesen biztos lesz. A görbe tehát arra is alkalmas lehet, hogy megmutassa, mikor legyen a vérvétel.

Ezeket a szabályokat betartva a hőmérőzés az esetek mintegy 90%-ban nagyon értékes információt szolgáltat, de csak annyit várjunk tőle amennyi energiát a pontos méréshez befektettünk.

Dr. Csákány M. György

EZT A HASZNOS INFOT TALÁLTAM VALAHOL EGY MÁSIK TOPIKBOL MÁSOLTAM ÁT? REMÉLEM NEM HARAGUSZNAK MEG EZERT...

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


de jóóóóó,köszi ezt a hőmérős kis cikket.

álltalános vizsgálatra megyek+rákszűrés.meg szeretném elmondani neki hogy babát akarunk,és nézzen át.
holnap estefele megyünk ha minden igaz.szerinted emlitsem ez a nyák dolgot.....vagy majd ő kideriti?????szerintem nem más mint eddig volt csak talán több egy kicsit.

örülök hogy lett ez a topic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ,és remélem hamarosan mamák leszünk.bár a férjem mindig mondja hogy nincs veszteni valonk már van kettő gyerkőc. :lol:

hát szurkolok hogy apával minél hamarabb átdumcsizzátok ezt a dolgot!!!!!!!DE EGYBŐL MEGIRNI ÁM :lol: .

lehet lassan elmegyek csicsikálni,holnap jövök!!!!!!


puszi szép álmokat mano :lol:
manocska2008
 
 


manocska:

az én véleményem az, hogy mond el , tudjon rola, ö mindenképp jobban tudja mit kell tenni ilyen esetben.
Szoritok neked holnapra!!!!!!!!
És szolok ha valamit sikerült beszélnem apával. :)

Megyek mert sir valamelyik gyerek..

Pusz-pusz neked!
Jó éjt és babás álmokat!!!!! :D

Kép
Kép
Kép
f.marti
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek :P

Sajnos ma is szomorú az időjárás :( ,úgy gyűlölöm ezt az évszakot :(
Na mindegy,nem hagyom,hogy rossz kedvem legyen :P :P :P

Mano,
NE IZGULJ a doki miatt,bizti minden OK. lesz :!: :!: :!: Szurkolunk érted,s izgatottan várjuk a híreket.A helyedben én tuti elmondanám Neki a "nyák dolgot".A én dokinénim az intimzuhanyt ellenzi,s a mosakodógélt sem szabad túlzásba vinni.
Márti,
még,hogy lőjünk le :?: :?: :?: Na ne mondj már ilyen butaságot!
Annak örülünk,ha rengeteget írsz :P
Elmaradt beszélgetés :( :( :( :( :( ,de majd ma!!!!!!
Köszi a hőmérős infókat.
Lányok!
Teljesen igazatok van a korkülönbséget illetően.Nem foglalkozom mással,csak arra koncentrálok,hogy minél előbb beköltözzön a pocimba a kis pocaklakó :P,és természetesen Nektek is ezt kívánom.Hajrá lányok :!: :!:

Annyira izgulok,úgy szeretném,ha a második baba gyorsan összejönne.Az elsőre több,mint egy évet vártunk,s nem szeretném,ha most is így lenne.Ráadásul még majdnem el is veszítettük Őt a 30. héten,de szerencsére nem így történt.Igaz,hogy koraszülött lett,de minden OK. vele,s ez a legfontosabb :P
Bocsi,lányok a negatív hangulatért,csak néha eszembe jutnak a rossz dolgok is.Biztos az idő teszi :cry:

Na jó eldugulok :P

Még jövök,ha időm,s a picim engedi :P

Puszi
Nati
nati06
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: