Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Kicsit eltűntem, de néha azért bekukkantok, és visszaolvasok mindent. Látom lányok, nemsokára nagy teszt-napok lesznek. Engem is érdekel, hogy ki mikor tesztel! Én 25-nél előbb nem hiszem. (aztán persze lehet, hogy annyira kíváncsi leszek, hogy csak csinálok egy csíkpróbát) De valahogy nem hiszek ennek a hónapnak a sikerességében.

Marcsi már biztosan nagyon-nagyon boldog. Remélem gyorsan túl lesz a kezdeti nehézségeken.
mókusmama1
 
 


Holnap lesz a Jónás napom, gondoltam kellene tesztelni előtte.
3-án voltun együtt, ugyhogy a 10. napon vagyok, szerintem már beágyazódhatott, mert nincsenek az állandó szurkálások.
Megjönni a jövő héten kellene.

Kicsit tanácstalan vagyok. Persze mint minden ember kiváncsi.
naysa
 
 


Bocsánat hogy cimszavakat irogatok, de a lányom foglalkoztat, és néha bele is ir.
naysa
 
 

 
 

Nah, tök izgi, hogy mindenki tesztel :lol:
Én is vettem ma egy tesztet! Bár párom azt mondta úgyse vagyok az, de én azért csak megnézem! Bár nem sok esélyt látok rá én se, de ki tudja :wink: Ha nem akkor legalább ha mégse jön meg hó végén tudni fogom, hogy nem Jónás babánk van, hanem normál hóközi baba....bár peteérés híján ezt se hiszem, de mindegy :lol:

Clearblue-t vettem, mert én csak ebbe bízok meg, mindekután a noname negatív lett Kyrával és ez lett pozitív, szóval most is ezt vettem! Ha terhes vagyok akkor már a 15.napon vagyok ma, szóval ha holnap tesztelek az már 16 lesz, és akkor már ki kell hogy mutassa ha az vagyok :roll:

Na most jó összevissza lett, de remélem érthető!

Ja, és egy Jónásos kérdés! Ha igaz az, hogy a lányok lassú túlélők a fiúk pedig gyorsak de nem elég "tartósak" akkor hogy van az hogy a Jónásba mindegy, hogy mikor vagy együtt, csak addig az időpontig abba a pár napba? Akkor a kettő nem igen kalappol :roll:

És még egy Jónásos kérdés....ha a Jónásba mondjuk a február lányos hónap akkor az vonatkozik a középidős peteérésre is? Vagy arra nem, csak a Jónás napra vonatkozik? Mert ezt nem sikerült még megfejtenem! :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Megmondom neked őszintén, fogalmam sincs miért igy kell a Jónás napon együtt lenni. Gondolom,a csillagok állását nézi és nem a spermák gyorsaságát. :lol: :oops:
Én lh teszttel akartam belőni, de csak 2 db. maradt. A férjem azt mondta csináljak holnap és holnap után. (Negatív lesz-e.) Hallottam ha terhes valaki, akkor +-ot fog mutatni.
Szerintem csak arra az egy napra irja a nemet.
Találtam egy másikat ahol meg lehet nézni napra pontosan.
Ime a link:

http://www.fortuneangel.com/PredictSex.htm

az időzona +1
naysa
 
 


Nos, e szerint a kalkulátor szerint is a mostani Jónás napomon ha összejött kisfiú lesz, Kyrát is kislánynak dobta ki :D

Szóval....viszont ha most a középidős peteérésemnél jött össze....azt is fiúnak dobja ki....viszont 28 évet ír....hm....pedig csak 26 vagyok....most nem értem hogy van ez....vagy ez máshogy számolja az éveimet? :shock:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Hát, nekem a tesztelésem még odébb van!! Vagyis én nemsokára még csak az OVU tesztet kezdem csinálgatni! :lol: :wink:
Olyan magabiztosan írogattok, hogy érzitek a babót, aztán meg hogy nem fűztök hozzá sok reményt! Mi ez a negatív hozzáállás???
Tessék optimistának lenni!!!!!
Mondom ezt én, aki már már kezd "kétségbe esni", így az 5. próbálkozós hónapban.....

Kép
oriandy
 
 


Akíra!

A Jónás az anya születésekor éppen aktuális holdállás alapján alapszik. Ha tehát te telihold után 5 nappal születtél, akkor a TE Jónás napod mindig a telihold utáni 5. nap lesz!!!
A nem pedig úgy jön ki, hogy akkor éppen fiús vagy lányos jegyben áll a hold. Ha lányos jegyben áll, akkor kislány, ha fiús jegyben áll, akkor fiú. Van, ahol pont akkor vált át az egyik a másikra, és így nem lehet megmondani.
Éppen ezek miatt a középidős peteérésekre nem vonatkozik a baba neme.

Remélm minden kérdésre válaszoltam. Ha nem , írj!
szerencse7
 
 


Szerencse, még szerencse, hogy vagy :wink:
Most már tök világos, hogy mi alapján és hogy működik a dolog, akkor így visszagondolva tök buta kérdés volt ez :oops: :oops: :oops:
Ugyhogy azt hiszem most nem jut eszembe több ilyen buta kérdés, de ha lesz, ígérem szólok! :wink:
És köszönöm!

Oriandy, optimizmus....hát igen elkélne! Én nem igen érzem úgy hogy babóvan a dologba! Sok furcsaságot érzek, de lehet azért érzem mert most nagyon magamra koncentrálok és így olyat is megérzek amit eddig nem, és eddig is volt! Szóval remélem lehetett érteni, hogy mit is akarok valójába :D

Én azt hiszem várok avval a terhességi tesztel amit tegnap vettem! 25.én kell hogy megjöjjön, ugyhogy az másfél hét, hát addig csak kibírom :lol: :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Tegnap csináltam terhes tesztet, a Jónás nap miatt. Olyan negatív lett, hogy csuda. Még egy halvány csík sem jelent meg. :(
A melleim továbbra is keményebbek, valahogy más lett a formájuk.
A pocakomat már nem érzem.
Nagyon el kezdtem aggódni, hogy mégsem jó a megérzésem. A ciklus.hu-n, 17.-én kellene megjönnie. Az én számolatom szerint, jövő hétfő, kedd környékén. Szerintetek hány nap mulva lehet csinálni tesztet? Ma a 24. napon vagyok.

Detti
naysa
 
 


Szisztok!

Én megint csak azt kérdezném hogy milyen tesztet csináltál? Mert én a Clearbluet ajánlom! Nekem a Kyrával a 19. napon negatív lett a noname teszt, viszont a 23.napon a Clearblue már pozitív lett! Szóval ezért én már csak ebbe a tesztbe bízok! Mert hogy nekem a 16.napon kellett volna akkor megjönnie, és a 19.en negatív volt! Szóval én nem menzi elött csináltam!
Na lényeg a lényeg, hogy nincs minden veszve! Ne aggódj, ez még nem jelent semmit! Lehet a hcg szinted em megy fel olyan gyorsan! Semmi gond! Amíg meg nem jön addig lehet bizakodni :)
Én drukkolok továbbra is! :wink:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Az az igazság, hogy nem tudom milyen a teszt. A neten rendeltem 5 db.-ot. Csak be volt csomagolva. A szine zöld, de még ilyet soha nem láttam.
Régen a kislányomnál kék szinű tesztcsíkom volt. Lilly nevezetű.
naysa
 
 


Hát szerintem nem kell akkor aggódni! Persze lehet hogy jó a teszt és tényleg negatív, de szerintem amíg meg nem jön addig tényleg nem kell teljesen elveszteni a reményt :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Eddig nem igen hittem abban, hogy a hold állásának a hatására plusz egy pete megérik a női szervezetben, de eszembe jutott valami:
az egyik kolléganőmnek ikrei fogantak természetes úton, de az egyik baba három nappal később fogant, mint a másik. A méretükből állapította meg a doki, a korai szakaszban, a három nap különbséget. Az egyik fiú a másik kislány lett.

Szóval lehet valami ebben a Jónásban, de hiszem, ha látom... :wink:
Nagyon szeretném látni!!! :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Azt hiszem holnap reggel csinálok egy LH tesztet! Az ugye működhet terhesség esetén....ha az negatív akkor nem csinálom meg a terhességi tesztet, hanem kivárom a menzimet, ha meg az pozitív, akkor holnap után megcsinálom azt is! Már csak azért is vagyok kiváncsi, mert a Jónás napit ki kéne már mutatnia! Mert az ugye nekem 28.án volt! Szóval majd meglássuk! :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Amikor megszületett a kislányunk, a Jónás naptárt tartottam a legjobbnak. A decembert így próbálkoztunk, csak azon a bizonyos napon nem védekeztünk. Eredmény: Attól a naptól egész a menstruációmig véreztem, és fájt a hasam. Hogy minek azt nem tudom. Ezért hagytuk ki a januárt.
naysa
 
 


A Jónást szerintetek, ki kellene mutatnia az lh tesztnek?
naysa
 
 


Elvileg igen, mert ugyan úgy pé. van a hold szerint.

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Nekem akkor épp nem volt LH tesztem csak a nyálazós mikroszkópom, de az kimutatta! :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Nekem 2 tesztem maradt ebben a hónapban, ma csináltam egyet, negatív lett.
Lehet tegnap kellett volna?
Mindegy, ha nem jön össze a babó, akkor következő hónapban majd próbálom okosan középidőben és Jónáskor is csinálni.
Ma eszement módon fáj a fejem, beszedtem egy Algo-t. Remélem nem lesz mellékhatása.
naysa
 
 


Sziasztok!

Nekem egy pár napja a hasam fáj, főként ott, ahol a császár helye van. Remélem baba van a dologban és nem felfázás, meg tegnaptól olyan, mintha bizseregne a mellem. Hülyén hangzik, de tényleg. :lol: Amikor a kisfiammal voltam terhes arra gyanakodtam, hogy tuti meg fog jönni, mert fájt a hasam, fájt a hátam, fájtak a melleim, szóval minden bajom volt. :D De nem tudom felidézni, hogy ilyen fájás volt-e mint most, úgyhogy marad a várakozás. Ma vettem két tesztet is, alig várom, hogy megcsináljam. :lol:

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Gyurmi, de jó neked, nekem minden létező tünetem elmaradt. A férjem mondta, próbáljak optimista lenni, de eddig olyan biztos voltam benne, mivel a beágyazódás környékén és előtte éreztem a szurkálást.

Detti
naysa
 
 


Na sziasztok!

Hát én ma reggel csináltam egy LH tesztet, de nem lett pozitív...elég jól látszik a teszt vonal, de nem erősebb mint a controll vonal! Szóval úgy néz ki a Jónás baba nálunk se jött össze! :? Viszont a közép idő ugye most volt, bár peteérést nem nagyon mutatott a teszt, de ki tudja! Azért én még bizakodok 8)
Fő az optimizmus!

Naysa, lehet, hogy a beágyazódásos szurkálás elmúlt, de attól még lehet ott baba! Nem szurkál az állandóan! Csak a beágyazódásnál! De ha az már megtörtént akkor abbamaradhatott a szurka! Nálam Kyránál nem is szurkált, semmit nem is éreztem, mégis ott volt
:wink:

Gyurmi drukkolok, hogy ezek a jelek babára utaljanak! Jó lenne mindannyian egyszerre babásodnánk :lol:

Szóval lányok csak optimistán! Amíg nem jön meg addig senki nem adhatja fel a reménykedést! 8)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Hát, én még érdemben nem tudok, mit írni, mert ugye a ciklus eleéj vagyok. Ma reggel 1/4 7kor ébredt a fiam és át kellett mennem hozzá, így a hőmérőzés (mert azt ugye 3/4 7kor szoktam) megint nem hiteles. Bár nem értem, mert az ember azt gondolná, azért nem szabad felkelni, mert a mozgástól feljebb mehet a hő. Na, nekem így felkelés és mozgolódás után is csak 36,1 volt, az eddigi 36,3-4-hez képest. Lehet hogy ennél kevesebb lett volna amúgy, és hamarosan PÉ-m lesz? Ki tudja. Nekem most van elég tesztem (13 db) így ma megcsinálok majd egyet és meglátjuk. ha már halványan ott lesz a kontroll csík, akkor lehet előbbre jön a PÉ-m. Amin talán nem is csodálkozok, mert iszom a málnalevél teát és az állítólag jó hatással van a peteérésre és előrébb is hozhatja. Meglátjuk! Majd 10 után csinálom a tesztet, mert ugye elötte nem igen érdemes és nem is szabad, aztán majd jövök az eredménnyel!!

Naysa!
Szerintem se add fel a reményt, mert ha most nem szúrkál, az valóban jelentheti azt is, hogy beágyazódott a babó, és most már csak növekszik! (az meg egy darabig úgysem érezd még!) :wink: :lol:

Csajok! Mindenkinek drukk a baóbért!!
nem tudom, mi van velem ma, de igen optimista és jókedvű vagyok!!

Amúgy nekem ma reggelre elkezdett fáljogálni a derekam és néha a hasam alja is, ami jelezheti a Pé-t. de majd a teszt megmutatja. Most reggelizem, így 1 óra elteltével azért a mikroszkópot is "megnyalom"!

Na, majd jövök!

Szép napot mindenkinek!!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Hali!
na, jöttem az eredménnyel....
Hát vegyes. Vagyis a csík teszten is negatí, de ott már látszik a teszt vonal is, a kazettáson még nem látszik a teszt vonal. Bár, lehet a kazettás most nem túl jó, mert ugye nem ugyan abból a pisiből csináltam, mint a csíkosat! Azt kiöntöttem és csak rá kb 5 percre csináltam a másikat egy újabb (szinte kicsavart) pisiből.
Mindegy, holnap is csinálok mindkettővel, de azonos pisiből, így meglátom mi lesz. de hogy valami alakul, az tuti!!!
Íme a képek:

Kép
Kép

Andy

Kép
oriandy
 
 


Szia Andy!
Jó, hogy itt vagy. Hogy megy a tanulás?
Az ember azt gondolná, hogy ennyi hónap után, ennyi tesztelés után már teljesen kiismerhető a ciklus, aztán jön egy tea és kicsit megváltoztatja a dolgokat. Reméljük, hogy jó irányba és nemsokára a terhességi tesztedet fogod feltenni két csíkkal! :wink: :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Gyurmi!

Köszi! A suli egész jó, eddig csak az alapokat vettük, de tegnap elkeztük venni a spéci dolgokat! Na ez lesz ám az izgi!!!
A fog felépítése, betegségei, megelőzés stb. Akinek van vagy lesz gyereke ill. saját magának is szuper ha ez tudja....
Majd ha már jobban otthon leszek a témában és kérdésetek lesz, akkor szívesen válaszolok (feltéve, ha tudok! :lol: )

Kép
oriandy
 
 


Jó hogy nem egyedül kell várakozni nem, lányok :)

Andy, hát igen lehet, hogy ott már készülődik valami :D

Egyébként az én LH tesztem is ilyen lett ma csak nekem a kazettás lett olyan mint neked a sima csík! Csak ugye én reggeliből néztem és nem napközbeniből mert én terhességi próbának csináltam és nem peteérés miatt! :?

Jól látom, hogy Máté fiad napok kérdése és 2 éves lesz? :)
De jó :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Az LH-teszt, szerintem nem mindenkinél jó terhesség kimutatására.
Ti hol veszitek az lh teszteket?
Ha most megjön, akkor újból be kell szereznem párat, és lehetőleg nem aranyárban.
A férjem nagyon optimista, szerinte valaminek lennie kell, és ne aggódjak. Nagyon jó, hogy támogat, csak nem érzi azokat a dolgokat, amit én itt belül. Délutántól görcsölgetek, mintha meg akarna jönni, nagyon nem jó, és kis barna váladék is kijött. (Bocsika, hogy ezt írtam!)
Az igazság szentül meg voltam győződve, hogy a második babánál tuti nem fogok stresszezni. Hát erre meg....

Detti
naysa
 
 


Hali!

Egy kicsit eltűntem, de annak az az oka, hogy olyan álomkór vagyok, mint soha előtte. Nem gondoltam volna, hogy tényleg ennyire elveszi a baba az energiát mikor körülöttem voltam terhesek. Egész nap aludnék, főleg kora délután. A melóhelyemen is aludnék.
Ja, meg tegnap valentin nap alkalmából elmentünk pizzáni, ami nagyon is finom volt, csak majdnem 1 órát kellett rá várni.

Naysa! Ezek a kalkulátorok, mint a ciklus.hu nem megbízhatóak. Csak TE tudod megmondani, hogy mikor lesz kb. ovud, mert ezek a programok az utolsó 3 havi mensi átlagával számolnak, amiből kalkulálják ki az ovut és a köv. mensit. Szóval én nem venném szent írásnak!! Ja, meg csak megfelezik a ciklusodat, és akkor van pé. Ez hülyeség! A pé. legtöbbször a várható mensi előtt 14 nappal van. Ez a könyv. És én az életben is megfigyeltem. Én általában szoktam érezni a pé-t, és nálam is majdnem mindig igaz volt ez 1-2 nap eltéréssel. Ha tehát neked 32 naposak a ciklusaid, akkor nem a 16. napon, hanem a 18. napon van pé-d. És a babavállalás esetén sokat számít 1 nap!! Jobban jársz, ha a testedre figyelsz, az megbízhatóbb. Tudod, nyáktermelődés intenzitása, pé. idején szúrkál az egyik oldalad.
Bocs, ha kioktattalak, de én ezt gondolom.

Andy! Úgy tűnik, valóban érnek valamit ezek a teák. Én mindig is hittem a természetes gyógymódokban. Most akkor résen kell lenned, nehogy máris ugyanolyan erős legyen az a 2. csík. Hanyadik napon is vagy?

Naysa! Még valami. Te a középidős és a Jónás napi peteéréshez képest hanyadik napon jársz? Mert a baba kb. 12-14 nap alatt ágyazódik be. Kb. ekkor tudja kimutatni a teszt a terhességet.

Na üdv mindenkinek.
szerencse7
 
 


Szerencse: Nem vettem, kioktatásnak, a ciklus.hu csak 1 hónapja kezdtem el, hogy ne olvassa mindenki a naptáramat, hogy mikor mi törént velem.
A ciklusom 28 napos , február 3-án volt a pé-m, és akkor voltunk együtt.
A Jónás febr. 14-én. Sajnos a férjem munkája miatt elmaradt, mert nem tartozkodott itthon.
Február 18-án kellene megjönnie.
naysa
 
 


A terhes tesztet is megcsinálnám, de nem tudom milyen érzékeny.
naysa
 
 


Naysa!

Ha tényleg 3 - án volt a pé, akkor ma már pozitívnak kell lennie, mert az azt jelentené, hogy a pé. utáni 15. napon vagy. Szóval ha valóban így van, akkor a holnap reggelinek már 2 csíkosnak kell lennie!!!! Amúgy a Clearblue egy nagyon érzékeny teszt, ami a várható mensi előtt 4 nappal már több mint 50 %-osan kimutatja. Én is ezzel csináltam. Ha a leírásokat nézed, akkor azt kell figyelni, hogy lehetőleg 20ml/µ legyen, a legtöbb 25 ill. 30 ml/µ értéket képesek kimutatni.
szerencse7
 
 


Marcsi napokon belül otthon lesz a régen vágyott kislányával! De jó neki!!!!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Remélem mindenki jól van! :roll:

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Hát én nem vagyok jól, kicsit elkeseredtem. Szombaton reggel nagyon elkeztem görcsölni, azt hittem ott maradok. Majd kicsit később véreztem. Aznap csak pecsételtem. Vasárnapra, mint a Niagara folytattam.
Kicsit utánaolvastam a dolgoknak, lehet épp megfogtuk azt a kis petét, és nem sikerült beágyazódnia, azért voltak a 10 nap környékén olyan nagy görcseim, szurkálásaim.
A kövtekező azaz fefruár végén a + teszt utáni 24 órával fogunk próbálkozni, mert a második + teszt volt a csúcs.
Nem tudjátok, hogy a vizeletben mennyivel később jelentkezik a pozitív teszt?

Detti
naysa
 
 


Azt olvastam még, hogy a tüszőrepedés hajnalban szokott megtörténni, akkor az aznap délutáni tesztcsík az lh csúcsot fogja mutatni?
naysa
 
 


Naysa!
Pont jutottál eszembe tegnap, hogy mi van veled! Sajnálom, hogy így alakult, de mostmár te is ismered a saját ciklusod és a tesztek milyenségét, így most nagyobb esélyekkel indulsz!!
Igen, azt én is olvastam valahol, hogy a tüszőrepedés általában hajnalban szokott lenni, ezért nehéz nagyon megtalálni az LH csúcspontját. Nektek a 2. + csíkos napon kell együtt lenni.

Andy!
Te mikor kezded a tesztelést?

Gyurmi, Akíra veletek mi van?
szerencse7
 
 


Sziasztok!

Én is megvagyok, csak kicsit elhavazva! Kyra kicsit megfázott és folyton szívnom kell a nóziját, meg hát így felületesebben alszik, és ha fenn van akkor meg emiatt nyűgösebb, ugyhogy....nem egyszerű...
Én a tesztet majd 25.e után csinálom meg ha nem jön meg! Merthát ugye 25.én kéne hogy megjöjjön! Majd meglássuk! Már csak 6 nap várakozás :lol:
De komolyan azon goldolkoztam, hogy a stressz meg egy csomó minden nem tesz jót a babának, mármint ezért lehet nem jön össze....de hát annyi idegeskedéssel, stresszel jár egy kis totyog, hogy ha ez így van lehet nekem nem jön össze soha a kistesó :shock: :lol:

Naysa, sajnálom, de talán a március már a te hónapod lesz :) Egyre jobban kiismered a ciklusod, és így biztosra tudsz menni! Én avval vígasztalom magam, hogy azért nem jött össze mert lány lett volna vagy nem egészséges! :wink: Ugyhogy....jön amikor jönni akar a kis kukacos :wink:

Gyurmi kiváncsi leszek nálad mi újság :) Ha jól látom neked is 25.én kéne, hogy megjöjjön :) Ez izgi 8)

Marcsi remélem jól vagytok! Ha van időd ugorj be egy percre dicsekedni egy két képpel a hercegnődről :D

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Na, végre én is ideértem. Nálunk a helyzet egyenlőre vátozatlan. Nagyon úgy néz ki, ez a ciklusom is hosszabb lesz, mint 30 nap, mert az ovu tesztem eddig igencsak negatív, de hát nem kesergek, mert előző hónapban is a 21. ciklusnapont volt először poz. az ovu teszt. Azért már elkeztem a tesztelgetést és most minden másnap csinálok addig, amíg el nem kezd erősödni a teszt vonal. Merthogy már ott van, de olyan halványan, hogy szinte alig látni. Számításaim szerint a csütörtöki tesztem már sokkal erősebb lesz (talán még negatív), de akkor már tudom, hogy hogyan is állunk, mikor kell akciózni. Amúgy a regeli mikroszkópm pedig csupa páfrányos lett, tehát valóban készül valami nálam! :lol: :lol:

Naysa!
Sajnálom, hogy piri mégis megjött. Na, majd a köv. hónapban!!!

A 25.-én tesztelőknek meg: DRUKK!!!!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Halihóóó!

Megnyugodtam, türelmesen várom az új akciót. A második lh-tesztem volt a legerősebb. Kérdés , mikor kell együtt lennem az Urammal? Első + teszt utáni reggelen, vagy 2. + teszt után. Jaj ebben a hónapban nem szeretnék lemaradni róla.

Kicsit szorít az idő, mert következő hónapban lejár a Gyedem. Jó lenne táppénzre menni, mert a státuszom megszünt. Vagy marad a Gyes, de az sokkal kevesebb. Nem tudjátok mi van akkor ha megigénylem a Gyes-t, de kiderül sikerült teherbe esnem, akkor visszamondhatom? Március 11-én lesz a forduló.

Detti
naysa
 
 


A 25.-ei tesztelőknek szorítok, hogy minden rendben menjen.
Van valakinek valami tünete?
naysa
 
 


Naysa!
Ha jól emlékszem, Ti fiúra hajtotok, ami azt jelenti, hogy ha 2 napig + a teszt, akkor a 2. után kell akciózni. Akkor van a fiúknak a legnagyobb esélye, ugyanis általában a + teszt után 24-36 órával később következik be a pé. (Ezt úgy is ellenőrizheted, hogy másnap is csinálsz még egyet, és ha az negatív lett, akkor biztos akkor következett be a pé.)

Ami a piszkos anyagiakat illeti. Ha gyes alatt kiderülne hogy babás vagy, miért szeretnéd azt megszűntetni???? :roll: A státuszod megszűnt, tehát nem akarnak visszavenni? Bár biztos te is tudod, hogy gyedről, gyesről visszatérő anyukáknak egy ideig nem lehet felmondani, tehát nem teljesen értem az aggodalmad. Ha nincs státusz, akkor én a helyedben megigényelném a gyest, ami tudom nagyon kevés, de addig az 1 évig nem rakhatnak ki a melóhelyedről, és ha közben teherbe esel, és ráadásul még bele is szülsz a gyesbe és nem dolgoztál mellette semmit, akkor megkapod ugyanazt a gyedet mint most!!! Ha nem tudnak felajánlani neked egy másik munkakört, visszamész szabira+ TP-re de a TP ma már max 90 napig jár, ennyi idő alatt meg nem lehet kihordani egy bébit. Ráadásul még addig teherbe is kell esni, + csökkenti a gyed alapodat a 15 nap betegszabi. Szóval szerintem nem éri meg. De azért a helyileg illetékes OEP-nél érdeklődhetsz, hogy hogyan érdemes trükközni. Vannak helyenként normális ügyintézők is, akik tényleg elmondják, hogy jársz jobban.
De az biztos, ha nem mész vissza dolgozni, hanem megy tovább a gyes, akkor 0 bérezett nappal ugyanazt a gyedet kapod mint most.
szerencse7
 
 


Jutott még eszembe. Viszont, ha úgy értetted a státusz megszűnést, hogy határozott munkaszerződésed volt, ami mára vagy akár 9 hónap múlva megszűnik, akkor a babásodás és az anyagiak érdekében nagyon gyorsan keresni kell egy melóhelyet, ahol be tudnak jelentwni legalább 168 napra!!!
szerencse7
 
 


Huu köszi szépen, de ez ennél egy kicsit bonyolultabb. 2 választási lehetőségem van, Gyesre menni, vagy táppénz. A terhesség lenne nekem az ideális.
A volt munkahelyemen a táppénzt ajánlották.

A tesztjeim:
1 pozitiv felfelé ment, a
2. volt a csúcs,
3. már halványabb de 2 csíkos, és a
4. totál negatív.
naysa
 
 


Sziasztok!

Nálam semmi különös, szerintem ez nem a mi hónapunk lesz, nem érzek semmi különöset, nem fáj semmim de majd meglátjuk, van még pár napom. Ti hol szoktátok beszerezni az ovu tesztet és hogy vesztegetik? Szerintem veszek majd én is és azzal fogom magam "kiismerni". :D 8)

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Gyurmi!
Én van hogy a DM-ben veszem, ez kazettás, 5 dbos de szerintem drága, mert 2500 Ft. Lehet pl. a tesz-vesz-en is venni, ott olcsóbb (még szállítási költséggel is), de nem kazettás, hanem csík. (lásd fentebb a képeket róla!)

Naysa!
Szerencse jól leírta, mikor kell akcióznotok, így csak megerősíteni tudom. Gyed-Gyes témában nem tudok még mit szólni, mert nekem májusban fog lejárni, és remélem addigra azért babás leszek. Annyit tudok még, hogy én Dani 2. szülinapja után kiveszem a bentlévő szabijaimat, így nyerek egy kis időt és utána megyek táppénzre, ha babó úton lesz!
A tesztelésnél a 3. pontod, amit írtál, hogy halványabb de 2 csíkos, az már negatívnak számít!!! Azaz a 2 poz. teszt után van az ovuláció, vagyis akkor bújik elő a petécske!! Elötte esti vagy aznapi akció a befutó!!!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Ha minden igaz és jók az olvasataim akkor az első pozitív teszt után hajnalban van tüszőrepedésem, és a második teszt, azért az lh csúcs.
Meddig él a petesejt? 12 vagy 24 órát?

27-28 naposak a ciklusaim, és 12 napon van a peteérésem. Nekem ez olyan korainak tűnik. Na mindegy.

Jaj, akik lányt szeretnének, a barátnőm, minden másnap együtt volt a férjével és érezte hogy már az első együttléteknél összejött a baba. (Az uh szerint is) Ha az elméletünk jó akkor lánya kellene legyen a pocakjában. Most volt 24 hetesen 4D uh-n, és láss csodát kislánya lesz megint. Nagyon örülnek neki,mert lány pártiak. Szóval kislány babát szeretnétek, akkor mindent bele, van akinél bejöttt......

Detti
naysa
 
 


Sziasztok lányok!

Már itthon vagyok néhány napja a kis Tündérkémmel, de tele vagyok mindennel, ami miatt nem is ültem le a géphez. Hát a császár után voltak ilyen-olyan problémáim, a sebfájdalmon kívül napokig hashajtót kellett szednem, mert teljesen felpuffadtam, nem indult be rendesen a bélműködésem. Szerencsére már megkönnyebbültem. :oops:

Maga a műtét nagyon jó volt. Csodálatos érzés volt amikor kiemelték a babát. A boldogságtól úgy sírtam, hogy nyugtatót kellett kapnom. Azóta is szinte minden nap kipotyog néhány örömkönnyem, hogy ez nekem sikerült, és végre itt van ez a csodaszép kislány.

A fiúk is nagyon odavannak érte. Imádják, állandóan puszilgatnák, és simogatnák. A két és fél évesemen látszik, hogy féltékeny, de ő is nagyon ragaszkodik a picihez, csak érzékeny lett, mindenért azonnal sír. Pedig aztán ilyen sora még soha nem volt. Ugyanis annyira próbálok odafigyelni rá, hogy ne legyen féltékeny. Rengeteget játszok vele, szeretgetem. Úgy látszik azért mégiscsak megérzi.

Visszaolvastam, és nagyon örültem neki, hogy többen gondoltatok rám. Láttam, hogy mindenki nagyon intenzíven tesztelt, és várakozik. Remélem hamarosan mindannyiotok átéli ezt a boldogságot amit én éltem át a napokban.

Szeretnék képeket is feltenni, de sajnos nem vagyok valami nagy zseni, úgyhogy ha valaki tud segítsen!

Kép
tulipán75
 
 


Óóóóóóóó,Marcsi!!!!! Szia! Gondolom mindenki nagyon leste már, hogy mikor bukkansz föl. Persze, tudom, hogy ilyenkor rengeteg más teendője van az újdonsült kismamának, úgyhogy olyan jó, hogy ilyen gyorsan jelentkeztél!
Ó, milyen csodálatos érzés lehetett! Nagyon örülök, hogy sikerült neked! Gratulálok, és nagyon sok boldogságot kívánok nektek! Fiúknak, lányoknak egyaránt! :) Épülj fel gyorsan, vigyázzatok magatokra!
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
ui.: én is a 25-én tesztelők közé tartozom, dömping lesz jövő hét elején! :D
mókusmama1
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: