Új privát üzeneted érkezett!

Hát, az okosok azt mondják, hogy a fogantatáshoz képest 10- 12 napra rá történik meg a beágyazódás. Vagyis, ha 20 - án volt pé-d, akkor az 20+12=32 , vagyis jan. 1. a lehető legkorábbi tesztelés. Amire azért jó rászámolni még pluszban 1-2 napot minimum. Vagyis olyan febr. 3-a körül már lehet, hogy jó. Mikor is kellene elvileg megjönnie? Olyan febr. 1-2 körül?
szerencse7
 
 


Ági!
Igen úgy febr. 2-3.-a körül kéne megjönnie, így végül is, majdnem mindegy milyen tesztet csinálok. Febr. első hétvégéjén (2-3) megyünk el síelni, így tuti csak akkor csinálok tesztet, ha hazajöttünk. Vagyis van még 1 teljes hetem! :roll: :D

Kép
oriandy
 
 


Andy!

Az tök jó, hogy mentek síelni! Legalább nem gondolsz és vársz görcsösen a tesztre. Így legalább ha késik mikor hazajöttök, akkor már elgondolkozhatsz, hogy esetleg baba miatt késik? :lol: Tök jó!
Hova mentek síelni? Azért vigyázz magadra, próbálj meg minél kevesebbet esni!! :lol: :lol: Tudod, vigyázni kell magadra a felmerülő baba esetén!! :wink:
szerencse7
 
 

 
 

Ági!

Igen, pont erre gondoltam én is, hogy ha elmegyünk, akkor nem a babán meg a tesztelésen fog járni az eszem!!!
Még soha nem síeltem, így valóban vigyáznom kell majd, de arra gondoltam, hogy azért ezt mégsem hagynám most ki, mert ha meg nincs baba, akkor egy életen át bánkódnék, hogy miért hagytam ki ezt a lehetőséget!

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Itt a pocakosok mind megtervezték a kisbabájuk nemét?
Tapasztalatokat várok....
Marcsi, nálatok bejött, Barbira még várni kell, többiek?
Mi még várunk a babaprojecttel, de minél több tapasztalatot szeretnék addig szerezni.

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Agmano!
Édesek a gyerköceid, gondolom lányra gyúrnátok?! :D
Nekem a február lesz a lányos hónapom, kíváncsian várom majd a fejleményt. De ha ismét fiú sikeredik, annak is ugyanúgy fogunk örülni. Végülis nagy rá az esély, a férjemnek két fiú testvére van. :)
Az olvastam én is több helyen, hogy a hüvely öblítéssel is rá lehet segíteni. Szerintetek ez mennyire jó, nem káros egyáltalán? :roll:

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Állítólag vannak bizonyos kaják, ami kifejezetten a fiúkra illetve a lányokra jó. Ha lányt akarsz, igyál és egyél sok tejet, tejterméket, kívéve a sajtot, mert annak magas a sótartalma, calcium, magnézium szintén elősegíti.
Igen, vannak akik kiprbálják a joghurtos tampont is, én azért azt valahogy nem vállalnám be. De mindenki maga döntse el.
Sok sikert.
szerencse7
 
 


Sziasztok!

Akkor ezek szerint nincs sok tapasztalat, csak véletlenek.

Különböző praktikákról már volt szó itt is és máshol is, engem a pé. előtti akció sikerességi százaléka érdekel a kislány érdekében. Marcsi mindig bíztatóan nyilatkozott és példái is vannak, de én másokra is kíváncsi lennék? Idén 1 Jónás napunk lesz, de még nem néztem, hogy a ciklus bekavar-e.

Üdv!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Szia Éva!
Szóval nem bízol bennem. :cry:
Persze megértelek, hiszen biztosra akarsz menni. De talán írtam már neked, hogy én nagyon sok tapasztalatgyűjtés után jutottam el a döntésre, hogy megpróbálom 3 fiú után. Rengeteg időt töltöttem el olvasással, ahol a babatervezésről írtak a lányok, nézegettem a hőgörbéjüket, sok lány ovutesztet is használt. Hidd el! aki lányt akart, és sikeresen bemérte a pé. előtti 2-3. napot MINDNEk KISLÁNYA SZÜLETETT. Maga Czeizel is 80%-ot ad a módszernek, viszont ebbe azok is beletartoznak, akiknek nem sikerült az időpontot eltalálni.

Ja! Olvasok egy csomó hozzászólást, hogy: én biztosra tudom, hogy a pé napján fogant a kislányom.... Na hát ez is lehet, de akkor biztosan voltak együtt azelőtt néhány nappal is, és az abból az akcióból életben maradt katonából lett a baba.

Bízz a módszerben!!!!!!! Más segítség nincs. Nem kell azokra figyelni akik negatívan nyilatkoznak. Belőlük a rosszindulat is beszélhet.

Ha rászánod magad, akkor szólj. De figyelj rá, hogy hónapokkal előtte készülj, hogy pontosan kiismerd a ciklusodat, és ha nem is diétázol, legalább szedjél tablettában 3 hónapig kalciumot, és magnéziumot. Nyugodtan írj privit is! Örülök ha segíthetek.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk, de nem vagyok túl boldog! Igaz mensinek még jele nincs, de a hőm nem igen akar feljebb menni! 36,5-36,6 a max. Igaz ma hajnalban is fel kellett kelnem a kisfiamhoz 3/4 5kor és a hőmet 3/4 7kor mértem...
Szerintetek ez számít? Már nem tudom, mit gondoljak!
A cickóim is fájnak rendületlenül, de duzzadtnak nem érzem őket.
Hát, lehet, hogy ez a hónap sem a mi hónapunk volt!!

Éva!
Tényleg bízz Marcsiban!! És persze a módszerben! Én is már csak ebben bízok, hogy Daninak majd egyszer kishuga legyen!!!

Na, most futok a dolgomra!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Szia Andi!

A hődből még nem tudsz következtetni biztosat. És igenis számít, hogy közben felkeltél, mert a mozgás megváltoztatja a testhőt. Mielőtt a kisfiadhoz felkeltél volna akkor kellett volna mérni. Dehát tudom, hogy ez nem megvalósítható. Én is ezért csődöltem be a hőmérőzéssel, mert kismackóm állandóan kipatintott az ágyból hajnalban. Legyél türelmes, megtudjuk nemsokára! Tudom,hogy ez nagyon nehéz. Az idő mindenképpel el fog telni :wink:

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Kislányom teljesen meggyógyult. Szerencsére magas lázzal megúsztunk és nem követte, se köhögés, se nátha.
A fórumozók között valaki szeretne kisfiút?
A férjem mindenben támogat, de pontosan nem tudom, mit lenne jó alkalmazni.
Az lh tesztnél, középidőben kb. hány napig pozitív? Sajnos megjöttek a tesztek, de leírást nem kaptam róla. ( Azt is megköszönném, hogy az én esetemben mit kell figyelni, ill. hogy kell alkalmazni, értékelni.)
Az irrigálás, a szódabikarbónás ( lehet étkezési is) vizet hogy kell csinálni? Milyen mennyiséggel kell irrigálni?

Bocsánat, hogy így elhalmozlak titeket kérdésekkel, de közeleg a nap és nem vagyok tisztában mindennel.

Detti
naysa
 
 


Detti!
Az, hogy hány napig pozitív a teszt az egyéntől, és ciklustól függ. Nálam két napig volt +. Általában a hosszú ciklusúaknál szokott két napig + lenni.

A tesztet ne reggel használd, hanem egy bizonyos napszakban minden nap. És figyelj oda, hogy előtte ne túl sok folyadékot igyál, hogy ne kelljen sokat pisilni, mert akkor más lesz a hormonkoncentrátum a vizeletben.

Ha fiút akarsz, akkor könnyebb a dolgot. Csinálod ügyesen minden nap a tesztet, egyre erősebbé válik majd a vonalad. Akkor számít +-nak a teszt, ha legalább olyan erős lesz a második csíkod is. Amikor +, onnantól számítva 24-36 óra múlva reped meg a tüsző. Tehát azon a napon van a tüszőrepedés, amikor a teszt újra negatív lesz. Ha tutira akarsz menni, akkor azon a napon csinálod amikor újra negatív, hiszen a fiúk néhány óra alatt felérnek, és megelőzik a csajokat. Ez a legtutibb. Ha akkor csinálod, amikor a teszt +-ot mutat, még akkor is a fiúknak van nagyobb esélyük, de addigra már a csajok is feljuthatnak. Minden óra számít, és minden órával változnak az esélyek. Úgyhogy neked az utolsó pillanatot kell elkapnod.

Arra vigyázz nagyon, hogy a megelőző napokban ne legyen akció, mert a katonák napokig képesek várakozni a petevezetőben. És hiába a pé. napi akció, hogyha a 3-4 nappal azelőttiek még ott vannak.

Szóval: csak egy napon csináljátok, amikor a teszted újra negatív lesz!!!!!! Jelentkezz a fejleményekkel. Nagyon kíváncsi vagyok. Szeretnék veled is együtt szorítani, mint a többi csajjal.

Kép
tulipán75
 
 


Tulipán, nagyon köszönöm a leírást.
A teszt újra negatív lesz, akkor onnantól meddig lehet próbálkozni? Aznap lehet akár 2X is együtt lenni?
A kérdésem, ha viszont együtt vagyok a férjemmel a negatív napon másnap és harmadnap már ne legyek vele?

Detti
naysa
 
 


Sziasztok!

Bennem mostanában annyira erős a gyerek utáni vágy, hogy lassan ott tartok, hogy teljesen mindegy milyen nemű lesz, csak legyen. Szerintetek normális vagyok? :D :cry: :wink:
De azért próbálok a lánynak kedvezni, iszom minden nap egy magnézium és egy kálcium pezsgőtablettát és több tejterméket is, mint eddig.
Még van hátra jó pár napom a pé.ig, és még utána is kivárni azt a két hetet, míg a teszt mutat valamit... Egy örökkévalóságnak tűnik. :lol:

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Ne aggódj, nekem is hétvégére várható a pé-m. Már teljesen be vagyok pistulva, hogy sikerüljön a baba.
naysa
 
 


Detti!
Amikor újra negatív a teszted, akkor onnantól már mindegy, hogy hányszor vagy együtt, és még hány napig. Innentől a kispasik a befutók. :lol:

Egyébként a megérett sejt csak 24 óráig van életben, úgyhogy az újra negatív nap a pé. napja, és a petesejt a következő nap elhal :cry:

Az előbb nem írtam, hogy egy kis kanál étkezési szódabikarbónát kell egy liter vízbe tenni a lúgosság miatt, és azzal irrigálni. Egyébként a pé. napján normális esetben is lúgosság válik a hüvely ph-ja. És egy orgazmus szintén rásegít. Úgyhogy apát jól meg kell dolgoztatni. :lol:

Gyurmi!
Miért gondolod, hogy bolond vagy amiért neked mindegy lenne a neme? Ez teljesen normális hozzáállás. Hiszen a fiúk nagyon édik, ezt te is tudod. :wink:

De ha mégiscsak úgy döntesz, hogy még nagyobb esélyt akarsz adni a lányoknak, akkor számolj a pé. napjaival!!!! Az biztosabb, mint az étrend, és a savas hatás.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Andy!
Valóban nem ad pontos eredményt, ha előtte felkelsz, bár az, hogy 2 órára visszafeküdtél, nem tudom, hogy ezzel adhat-e valós képet.
Az, hogy jobban fáj a cicid, jó jel, mert nekem is nagyon - nagyon fájt előtte 1 héttel. Sokkkal jobban, mint szokott. Bár nekem se duzzadt, így nem jelent semmit, ha neked se duzzad.
Bízz abban, hogy ez a hónap a TI hónapotok volt!! Könnyebb lesz kivárni ezt a néhány napot neked is, és ezzel se idegesíted magad a teszten.

Detti!
Tulipán mindent leírt részletesen, megbízhatsz benne. Nagyon utánajárt a dolgoknak.

Gyurmi!
Igen, normális vagy! Bennem is nagy a vágy. Bár így, hogy most nem tudom, tényleg baj van-e a babával, de én egyre kevésbé reménykedek, hogy megmarad elmúló tünetek hiányában, így a párom azt mondta, hogy nem is akarom én igazán ezt a babát. Pedig dehogynem!!
Mindent bele hétvégén ahogy tulipán írta, szorítok!

Marcsi!

"neked a legjobb". Te már csak arra vársz, hogy néhány héten belül napvilágra hozd a várva várt kislányt, és okos tanácsokkal láss el minket. Szívesen lennék most a helyedben! Persze biztos neked se könnyű 3 fiúval.
szerencse7
 
 


Tényleg nemsokára a karomban tarthatom a várva várt kislánykát. Azonban vannak aggodalmaim. A szülésem körül nem minden tiszta, még az is lehet, hogy dokit fogok váltani, mert tegnap kiakasztott a maszekon megfizetett dokim. Eddig úgy volt, hogy császár lesz, mert a méhlepény eléri a méhszájat, így mondtam neki, hogy írja be a kiskönyvembe, ha véletlen előbb jönne a baba, az ügyeletes orvos is tudjon róla, és ne akarjanak normál úton szülést levezetni. Ugyanis nekem a 3. szülésemnél sem sikerült megszülnöm a mélyen fekvő lepény mellett a gyereket. Errő ő azt mondta, hogy az nem lehet, mert meg kell próbálni, hátha sikerül. Na! Ekkor elbőgtem magam, hogy én mégegyszer azt köszi szépen nem szeretném, és különben is, itt már nemcsak arról van szó, hogy az ember megszenved a gyerekért, hanem arról, hogy kockázatos. Ugyanis nekem a 4D-n a doktornő azt mondta, hogy ezt a babát csak császárral lehet kockázat nélkül megszülni. Ezek után hogyan legyek nyugodt? Aztán a sírásom után elértem azt, hogy pénteken újra megnézi a lepény helyzetét. Egyébként meg sem nézte volna már szerintem. Azért fura egy kicsit. De én addigra már elmegyek egy másik dokihoz is, hogy nézze meg, hogy szerinte mi van. Ha szerinte császár, akkor hozzá megyek.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Tulipán: Remélhetőleg minden rendeben lesz. Azt nem értem miért hozzák az emberre mindig a frászt.

Mégegyszer köszönöm a válszokat, elmentettem. Ha tojásfehérje állagú lesz a nyákom, akkor el lehet kezdeni a tesztelést?

Detti
naysa
 
 


Marcsi!

Az a legrosszabb, hogy 9 hónapon keresztül viszed hozzá a rengeteg lóvét,és ő meg egyszercsak bemondja az unalmast. Olyan kár, hogy ezt velük nem lehet megtenni!! Szerintem is érdemes egy másik dokit keresni, persze, ő nem ismer, és az egész előzményt se. Viszont hátha vele szerencséd lesz.

Andy! Veled mi van? Sikerül a hődet mérni hitelesen? Mennyiél jár?
szerencse7
 
 


SZIASZTOK!

Marcsi, köszi a bíztatást, én bízom benned, de másokra is kíváncsi vagyok, mert nem akarom elhinni, hogy ez ilyen egyszerű! Tudod, a férjem is kételkedik a dolog sikerében. Ő nem olvassa a topicot.

Valaki azt írta, hogy mindegy hogy mi, csak gyerek legyen. Én is 3 hónap póbálkozás után ezt mondtam magamban mikor megfoganhatott a második kisfiam. Utólag nagyon megbántam, mert hiszem, hogy agyban is lehet befolyásolni a dolgokat.

Marcsi a császár miatt ne aggódj! Lehet, hogy minden simán fog menni, és nem lesznek nagy fájdalmaid (nekem a második már kicsusszant). Ha beírja a császárt őt rugják fenékbe, mert nem 100%-an indokolt. Sogornőm szintén február közepére várta a kislányát, 2 hete elkezdett vérezni, és görcsölt a visszatartás alatt. Neki is rálógott a méhszájra a placenta. Megindították a szülést és 2 óra alatt gátvédelemmel megszült. Pedig tutira vette mindneki a császárt.
A baba egészséges, csak súlykora, most még nem tud cumizni, különben már mehetne haza. Ciki, hogy most nem szopizhat, mert influenzariadó van. A szülők még nem vehették kézbe eddig, pedig már 2 hetes lesz lassan.
Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Sziasztok!

Megvagyok, köszi! A hőm még mindig 36.6 és nem is akaródzik nagyon feljebb menni. Igaz ma hajnalban is kelni kellett Danihoz. Most ugyan fél 1-kor, de akkor is. Aztán ugye ott aludt köztünk és amikor mocorgott, fel-fel ébredtem. Fogalmam sincs, hogy ha csak megébredek, az is befolyásolja-e. Minden esetre valamikor a napokban kéne megjönnie. Ha hétfőig semmi, akkor tesztelek reggel. De nem tudom....
Nem, mert pesszimista vagyok, de úgy érzem, nincs babó!!

Marcsi!
Jól teszed, hogy másik dokihoz is elmész! És nyugi, minden rendben lesz!!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Hát, a hőm változatlanul 36.6, nem tudom, mi lesz.
Íme a hőgörbém:

Kép

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Oriandy: Micsoda egy hőgörbe, szerintem jó uton haladsz, mert felfelé ível. Bár nem igazán tudom mennyire kellene felmennie, el kellene érni a 37-et?
Minden esetre jó hogy használtad az ovulációs tesztet, mert ha ránézek volt egy kiugrásod a 14 napon is. ( Csak a nyákod nem igazolta)
Két napja figyelgetem a nyák állapotát, egyre jobban folyik, de még nem tojásfehérje. A 9-ik napon tartok. A 10-11 napon gondoltam elkezdeni az lh tesztelést.

Detti
naysa
 
 


Sziasztok!

Detti!
Hát, azt én sem tudom, hogy mennyire kéne felmennie a hőnek terhesség esetén, de amiket néztem (más görbéit), mindnek feljebb ment. Amúgy szerintem sok nem mérvadó, mert mint írtam, Danihoz több hajnalban is kellnem kell, mert általában akkor megébred és átviszem közénk. Ekkor ugye a mérés elött nem alszok 3-5 órát! (mellékesen megjegyzem, hogy az akciók utáni mérés mindig tuti, mert azokon az éjszakákon, apa megy a gyerkőchöz, ha kell!)
Hajrá neked is tesztelgetés, aztán meg a babóka! :wink: :lol:

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok! Én már ugyan nagyon régóta olvasgatlak benneteket (és együtt izgulok mindenkivel), de még csak most írok először. Természetesen hasonló "gondokkal" küszködök, mint ti: nagyon nagyon nagyon szeretnék egy kislány tesót a kisfiam mellé. (még időben, mielőtt 3-4-5-6 fiam születne). A múlt hónap éppen ideális lett volna, 0 rizikó, kislány a Jónás szerint, de sajna-bajna nem jött össze. Ígyaztán most fő a fejem, hogy mit csináljak. Jövő héten 6-án itt az új jónás nap, de FIÚ, ráadásul a peteérésem kb 10-11 köré esik. Ha kiszámolom a 4 napot előtte, az legjobb indulattal is 7 vagy 8 lesz. MOST MIT TEGYEK????? ti olyan okosok vagytok!!!! :?
mókusmama1
 
 


Sziasztok!

Andi!
Neked már igazán kijárna egy kétcsíkor terhességi teszt! Nagyon szorítok! Dani baba is nehezen jött össze?

Én most nem tudom mitévő legyek, hogy mi alapján számoljam a pé.előtti napokat, mert múlt évben 36,37,33,38,35,33,38,34,38 napra jött meg mindíg, és a mostani 28 nap valahogy nem stimmel, nem illik a sorba. Miért jött meg ilyen korán? :cry:
Az ovus kalkulátor az utolsó három alapján 32 napra átlagolta a ciklust.

Marcsi, te mindennek tudója, segíts rajtam légyszi, hogy szerinted hogy számoljak! KISLÁNYT AKAROK! Éva azt írta, hogy szerinte agyban is lehet befolyásolni a dolgokat, úgyhogy a magnézium, kálcium és a sok tejtermék mellett az agyamat is bekódoltam! :D :D :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

Gyurmi!
Nem, Dani nagyon könnyen összejött, már a 2. hónapban a pocimba költözött. Persze voltak előzmények (ex-el lombik, meg ciszta, aztán műtétek sora)
Most ez a 4. próbálkozós hónapunk és mint írtam fentebb, szerintem most sem leszek 2 csíkos. A hőm még mindig 36.6 (igaz ma 6kor keltem Danihoz és 7kor mértem hőt), de mintha a hasam is elkezdett volna úgy finoman görcsölgetni + a derekam fájni.
Hát, ez van.
Nekem is igen összevissza ciklusaim voltak, ezért ezzel a OVU teszteléssel én is bajban voltam. (mint láthatod fentebb a hőgörbénél igen sok tesztet lőttem el, mire végre poz. lett)

Kép
oriandy
 
 


Gyurmi!
Aranyos vagy, hogy azt gondolod, hogy mestere vagyok a témának. Gondolhatod, hogy 3 fiú után mennyire érdekemben állt, hogy minden követ megmozgassak :lol: De bárcsak tényleg mindent tudhatnék erről a titokról. Ez a Jónás pl. olyan, hogy hiszek benne, mert tényleg sokan igazolták, de valahogy mégis túl sokat olvastam ahhoz szakirányú irodalmat, hogy annak mindenhatóságát elfogadjam. Úgyhogy sajna nem tudok mindent.

A te esetedben hasonlóan kell eljárni mindt Andinál. ahogy ő is írta, hiszen ha ilyen ciklusod van, egyáltalán nem tudhatjuk, hogy a következő milyen lesz. Hiába az ovu kalkulátor, az szépen a matematikai átlaggal belövi neked a következő ciklusod hosszát. Csak sajnos a te ciklusod nem számol a matematika törvényeivel. Amint látszik. Úgyhogy ha tényleg el akarod kapni a bizonyos pé. előtti 3. napot, akkor az ovutesztek árát rá kell áldozni. De gondolj csak bele, a vágyott kislányért cserében ez nem áldozat :wink: Szerintem a te esetedben a jósolgatás nem biztos, és én nem mennék bele. Bár ha neked nem annyira égető, hogy kislány legyen, akkor figyeld magad, a hüvelyváladékodat, és amikor tojásfehérje szerűvé válik, akkor már ne akciózzatok, mert hamarosan pé lesz. Ennyit tehetsz ovuteszt nélkül annak érdekében, hogy ne a pé. napján kerüljenek fel a katonák.

Kép
tulipán75
 
 


Mókusmama!
Jól feladtad a leckét :shock:
Elég macera egy eset. Vagy ki kell hagynod ezt a hónapot, :cry: vagy pedig ovuteszttel mérsz, és ha úgy jön ki, hogy 8-án még nem lesz + a teszted, akkor az azt jelenti, hogy még 2 napon belül nem várható a pé. Ekkor még 8-án lehet akció.

Mert: Ha 7-én katonákat küldtök fel, akkor még a Jónás napi petesejt 7-én életben van, hiszen egy napig él, úgyhogy akkor lehet, hogy megpöcsösödik a baba. Viszont 8-án már a Jónás napi petesejt nem él, viszont, a természetes, a hormonok alapján kimutatható peteérésedet meg teszttel méred, akkor nem lehet gond. Na mit szólsz :roll:

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Látom itt kicsit nagyobb az élet mint a Jónás napos topikba, ugyhogy ha nem haragszotok itt is feltennék egy két kérdést mert látom ti nagyon benne vagytok a témába :D

Szóval mi most tervezzük a kistesót Kyra mellé! Kyra rögtön első próbálkozásra összejött, és Jónás napon! De ezt akkor még nem tudtam, most találtam meg csak a Jónás naptárt és néztem vissza, hogy Kyrát lánynak írták-e! És igen! Bár 5ös rizikófaktoros, és ehhez képest teljesen egészséges szerencsére, de lány :)
Most nekem 28.án, a menzim 4.napján volt a Jónás napi peteérésem, viszont elvileg délután 4kor! Mi viszont este 8kor voltunk együtt párommal! Szerintetek akkor lecsúsztunk róla? Mert csináltam nyálas mikroszkópos LH tesztet és az pozitív volt még este 6kor is, de 8kor már nem :( Akkor ez most azt jelenti, hogy 2 óra híjján lecsúsztunk róla?
Mert most kisfiú lett vona a naptár szerint amit mi nagyon szeretnénk!

És az is a kérdésem, hogyha az LH tesztet csinálom akkor mikor érdemes kisfiúra próbálkozni? Mert azt tudom, hogy peteéréskor, mármint amikor elindul akkor kéne hogy csináljuk, hogy ne várják ott a lányok hanem a fiúk rohanjanak oda gyorsan, de akkor ez mit jelent? Hogy Ha az LH teszt negatívba megy át akkor kell nekiállni, vagy akkor már késő? Vagy hogy is van ez? :oops: :oops:

Bocsánat, hogy így ismeretlenül ilyen hosszan kérdeztem! :oops:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Akyra, szerintem jól gondolod, amikor a teszt már nem jelez, akkor kell dolgozni az ügyön.

Az "agyban dől el"-hez írnám még, hogy néhány állatfajnál bizonyíthatóan a körülményeknek megfelelő nemű udód születik és ők biztos nem ovu-tesztelgetnek....
Én másodiknál kimondtam a bűvös mondatot, mindegy már csak gyerek legyen. És gyerek lett, nem lány :wink:
Mindenkinek egy dolgot tudok javasolni: Türelem, türelelm, türelem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Így visszagondolva, mi múlik pár hónapon? Semmi.

Üdv!

Éva

KépKépKép
agmano
 
 


Köszönöm Marcsi az s.o.s válaszodat!! Igen, én is erre a következtetésre jutottam: ovuteszttel nézegetem csíkjaimat, és mivel nekem is eléggé változó a ciklusom hossza, esetleg előfordulhat, hogy 8-án vagy 9-én még nem túl késő akciózni. De addigra már biztosan elmúlik a Jónás nap hatása? Én ettől tartok a legjobban. És a másik nagy kérdés, hogy melyik módszerben higgyek jobban, a Jónásban vagy a ovutesztesben? Ha nem lenne ennyire közel egymáshoz a két nap, nem gyötörnének ilyen kérdések.......
Ráadásul a gyakori akciózás is a lányoknak kedvez...hát ezt hogy lehet most megoldani? Védekezzünk, 8-tól meg már ne? Hörg, micsoda gondok! :shock:

Végül váltasz dokit? Hogy áll a döntés?

Andi, neked drukkolok, abszolúte átélem a helyzeted :)

Ági, neked meg bíztatásul annyit tudok mondani, hogy a kisfiam már a terhesség elejétől kezdve 2 héttel kisebb volt mindig a hivatalosan kiszámolt koránál. Állandóan ezzel nyomasztottak az orvosok, még a klinikán is hevertem egy darabig emiatt, de aztán minden happy end lett, és tessék itt van a cuki édes, egészséges kisfiam. Remélem te is csak mint érdekes sztorit mesélheted majd ezt a rémes 3 hetet később.
mókusmama1
 
 


Mókusmama!
A gyakori akciózást azért nem szó szerint kell érteni, tehát nem úgy hogy akkor ha minden nap van, akkor a lányok az esélyesek. Kizárólag arra az időre vonatkozik a gyakoriság, amikor egyébként is lányos időszak van. Tehát az ovut megelőző 3-4- esetleg 2 napon. Vagyis ha már az ovu előtti 5. és a 6. napon is együtt vagytok, akkor már a -4. napon, és a -3. napon hígabb lesz a sperma állaga, amiben állítólag már kevesebb a fiú. De utána szigorúan STOPP!!!!!!! Mert ugyan továbbra is a lányok vannak többen, de azért a friss pasik is ott lesznek a pé. idejére. Remélem érted, hogy mit akarok magyarázni. Azt meg neked kell eldöntened, hogy melyik módszerben hiszel jobban. Van aki a Jónásra esküszik, sokan pedig kételkednek benne. Az orvosok túl sokat tudnak ahhoz a nők működéséről, hogy könnyen higgyenek az ilyen hókuszpókuszokban. Sok nődoki ugyanis rosszul van ha meghallja a Jónás nevet. Egyébként meg nagyon sok sikersztorit lehet olvasni róla. Hát ki érti ezt? Szerintem azok sem hazudnak, akiknek így sikerült. Talán mindkettő beválik. :roll:

Akira!
A JÓnás napi időpont azt jelzi, hogy mikor van pontosan az az időpont amikor a petéd kiszabadul, tehát előtte 2-3 nap már jó, és utána még a sejt egy napig él. Tehát az az egy-két óra nem sokat számít. Az jó, hogy a mikroszkóp is mutatta a termékeny időszakot. Milyen mikroszkópod van? Mert a nyálmintával működő mikroszkóp az nem azonos az lh teszttel. Mindkettő másképp működik. A mikroszkóp a nyál ösztrogénszintjét ellenőrzi. Amikor a legpáfrányosabb, aznap van a pé. Az lh tesz pedig a vizelet lutenizáló hormon szintjét vizsgálja. (Ez úgy néz ki, mint egy terhességi teszt.) Amikor két vonalas lesz, azutáni nap van a pé. Te melyiket használtad?

Kép
tulipán75
 
 


Köszönöm a választ :)

Én múlt hónapba a vizeletes LH tesztet használtam de akkor nem jött össze, pedig aznap és utána két napig aktívan együtt voltunk! De akkor nem kellett összejönnie :) Nem aggódok rajta! Most viszont a nyálas páfrányos LH tesztet vettem és az mutatott páfrányosodást :D És aznap többször is csináltam a tesztet! Délután még páfrányos volt este már nem...ezért nem tudom, hogy összejött-e! De remélem :) Nagyon várom már, hogy kiderüljön! Persze még mindíg nem keseredek el ha nem jön össze :) Hisz még csak most kezdtünk hozzá :)
De azt gondolom, hogyha az az időpont ami a Jónás naptárba van az a pete kiszabadulását jelzi, akkor utána 2 óra az már nem hiszem hogy számít, hisz szabadulás után 24 órán keresztül él! Nem? És akkor még van esély! Főleg kisfiúra :) Legalábbis remélem :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Látom, Jónás a téma. Én a könyvet is olvastam, amiben az van, hogy a Jónás napon a pontos óra percig él a pete, addig termékenyíthető meg. Azért 4 nap a Jónás nap, mert a Jónás nap előtti 3 napon ha együtt vagytok, akkor baba lehet. De állítólag 24 órával előtte ajánlatos együtt lenni, mert ugye még el is kell érni a petesejtet. Azért csak lehet, mert csak teljesen egészséges pároknál igaz a Jónás nap, ahol nincs semmiféle probléma (petevezeték elzáródás, gyulladás, stb.)

Üdv
szerencse7
 
 


Köszi Ági, ez az infó lelket öntött belém. Akkor ha a 6-i jónás napom (ami fiú ugyebár) után akciózunk, legalább ez nem kavar be, és bízhatok még az ovu tesztes metódusban. Na, majd meglátjuk.
mókusmama1
 
 


Sziasztok!

Null olvasás már nagyon rég, így most csak magunkról, hogy rólunk is legyen valami képetek:

1000 x Sorry, hogy így eltűntem, de napközben a géptéma tabu Balázs miatt, este meg mire elalszik, addigra én is kidőlök :evil:
Ráadásul betegen. Szép lassan belemásztunk az influba. Apa egy hétig húzta, Bala szerencsére csak egy napig, másnap már semmi baja nem volt, a legkomplikáltabb eset pedig ugye miért is ne, én lennék. Zsebi miatt nem szedhetek semmit, csak ha már nagyon nem bírom (pl.: magas láz, migrén, no akkor egy pár szem Rubophen). De mivel most zártuk még csak az első trimesztert, így csak tényleg nagyon indokolt esetben. No persze hogy jól belázasodtam, s három napig csak be kellett vennem, mert a hűtőfűrdő nem segített, s ugye a magas hőfok sem jó a Pocaklakónak. Úgyhogy az ideg már akkor bennem volt. Erre plusz: két napig úgy fájt a derekam, hogy majd hülyét kaptam. Sehogy nem volt jó. Harmadnap véres vizelet. Nagyon örültem, irány a doki. Vese. Antibiotikumot nem szívesen adna, próbáljuk kikezelni természetes gyógymódokkal. Vérkép két hét múlva újra (ebből van még egy hét hátra), s ha akkor is fennáll a probléma, akkor nem úszom meg az antibiotikomot. Lelkesen ittam a tőzegáfonyalét, s tiszta is lett a pisim, de sajnos csak láthatólag. Kedden voltam a védőnéninknél, aki csinált egy gyors pisitesztet, s sajna még minidg négykereszets a vér jelenléte. Plusz rám ijesztett, hogy ha ez nem múlik, akkor ebből komoly gondok is lehetnek (koraszülés, vesetranszpantáció). Na kedd óta tényleg ideg vagyok. Jövő héten ismét labor, s ha még mindig gáz van, akkor komolyan utána kell járnunk, hogy most mi van. Mondjuk fájni ezzel kapcsolatosan nem fáj semmim, viszont az influból még visszamaradt egy nagyon ronda köhgésem, amitől néha már öklendeznem kell és két napja igen csak fáj a torkom. Na nem ragozom magam tovább. Ramaty vagyok... Ennek ellenére remélem, hogy Zsebi jól érzi magát odabent, s hogy nem érte/éri semmi káros hatás ezekből.

Bala jól van szerencsére, tündéri nagy dumás, huncut legény.

Remélem, hogy minél előbb tudok gyakrabban is jönni, s akkor reagálni is tudok, mert azt is nagyon szeretnék.

Puszi mindenkinek!


Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Timi!
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Én a ketteskémmel kezdtem így a terhességet. A 11. héten. Borzalmasan rosszul voltam a nagyért sírva mentem az oviba annyira szarul voltam. Gondoltam is, ha ez a baba megmarad, akkor stram fickó vagy csaj lesz. Hát az is lett. :lol:
Nagyon szorítok Zsebibabának, hogy ne legyen semmi baj. Te meg jelentkezz, ha már így felcsigáztál minket!!!!!

Akira!
Jujuj! Olvastad amit Szerencse írt? (Ági) Hát ő pont az ellenkezőjét írta amit én. Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem ő jobban tudhatja, mert sajna ez az a téma amit én ennyire nem jártam körül. Sajna én nem olvastam a könyvet. De azért nem elkeseredni!
Nincs veszve semmi!!!!! Még akkor sem ha nem ebben a hónapban leszel babás! Dehát még ez sincs kizárva. :wink: Majd meglátjuk!

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Igen olvastam! :? Hát nem baj, nem sikerülhet minden elsőre :) De végülis még csak most kezdődött a ciklusom, ugyhogy még nincs veszve semmi, hisz ha nem is Jónásnapi baba, de középidős peteéréses baba még lehet :wink:

Csak akkor azt segítsetek tisztázni nekem, hogy mikor is kell a kisfiunkat összehozni :lol:

Na már most ha én a nyálas mikroszkópot akarom használni az ovum meghatározására akkor ugye a páfrány a pozitív! De mikor kell csinálni? Amikor már nem pozitív? Vagy ez most a petesejt kiszabadulását jelzi vagy a peteérést? Mert ugye a kisfiúnak össze kéne vele futni és nem várakozni rá! És ha az LH tesztet csinálom, mármint a vizeleteset akkor ott mikor kell csinálni? Amikor pozitív lesz? Vagy utána napon? Mert ez az ami nekem egyáltalán nem tiszta.... :oops: :oops: :oops: :roll: :roll: :roll:

Tulipán te még nem tudod a baba nemét? Olyan izgi lehet! Remélem kislány :) Mit érzel? Olyan mint a többivel? Mámint a fiúkkal? Vagy más? Olyan kiváncsi vagyok :)

Szerencse, hát köszönöm a választ :) Akkor majd a következő Jónás napot próbáljuk ki ha most középidőbe nem jön össze!....ja nem, mert akkor kislányt ír...na majd akkor márciusba... :?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Hát, én ma nem jó hírekkel jöttem. Vagyis relatív ez a dolog, mert annyira nem vagyok elkeseredve.
Szóval:
Kép

Timi!
Drukk neked, hogy ne legyen baja a picurnak!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Na, megnéztem a naptárt és nekem most májusig nem igen kéne Jónás napon gyereket összehoznom....mert most jön egy lány 5ös rizikóval februárba, egy fiú 4es rizikóval márciusba és áprilisba jön szintén egy kislány 1es rizikóval, és csak májusba jön kisfiú 1es rizikóval! Szóval most várnom kéne májusig? Vagy csak ezeken a Jónásnapokon nem kéne próbálkozni? És közép időbe viszont lehet próbálkozni, akkor nem áll fenn ez a rizikó dolog?

Mit tudtok erről? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Sziasztok!

Andy!
Nem lehet, hogy te nagyon vágysz a babára és a görcsösség miatt nem jön össze? Lehet, hogy hagyni kéne ezt az egész hőmérőzést, meg a tesztelgetést, és akkor lenni együtt a pároddal, mikor jól esik, nem akkor, mikor kell. 8) :lol: Tudom, tudom, ha nem foglalkozik az ember-lánya a pé.el meg a többi dologgal talán még nehezebben jön össze, de lehet, hogy nem. Én a saját példámból tudom, hogy Mátém is sokat váratott magára, pé.elősegítő gyogyót kellett szednem, és már úgy voltam vele, hogy nem is érdekel a dolog, jön, amikor akar, és lám nem sokra rá jött is. Volt is meglepetés! :D Végülis van már egy csodaszép kisfiad, tuti jön majd mellé egy tesó is!

Marcsi!
Mi van a dokiddal? Maradsz nála, vagy keresel másikat? Nagyon szorít az időd... :wink: Kiscsajszi mocorog még, vagy pihizve várja a nagy napot?

Szerencse!
Picúrral mi van? Mikor kell menned dokihoz, esetleg voltál másiknál? Nagyon szorítok neked is!

Timi!
De jó, hogy "beugrottál". Amikor előlröl olvastam a hozzászólásokat, mindjárt feltünt, hogy neked nagyon hamar összejött a Zsebibaba. Vagy előtte is próbálkoztatok már? Biztos rendben lesz minden az aprósággal, szorítunk!

Még magamról annyit, hogy a Jónás napom 4 -én van tehát, előtte 1-2-3 már akciózni lehet. A pé. elvileg 7-től 10-ig bármikor lehet. Tehát, ha jól számolom és 4 én leszünk együtt (Jónás napon), akkor a pé.napjára a kiscsajszik még befutók lehetnek. Magyarul, a pé. és a Jónás nap valahogy pont egybe fog esni, ráadásul a kínai horoszkóp is lányosnak mondja a februárt, úgyhogy Hajrá lány katonák!

Puszi!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Gyurmi!
Egyáltalán nem görcsölök rajta, mert most sem vagyok magam alatt, hiszen nálam most már inkább az van, hogy ha egyszer összejön, akkor kislány legyen!!!
Vagyis ezért hőmérőzök és tesztelgetek!
Te nem kislányt szeretnél a fiad mellé?? Mert ha nem, akkor megértem, hogy nem érdekelne semmi, csak hogy jöjjön a baba minnél előbb!!!
Nem bánom azt sem, ha még 2-3 hónapot kell várnom rá, de én szeretnék egy kis fürtöst!
Hiszen ezért is vagyunk ebben a topikban! Vagy nem????
Ha csak egyszerűen terhes szeretnék lenni, nem ide írogatnék!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Elkezdtem az lh tesztelést, ma már majdnem olyan erős mint a tesztcsík. Szerintem holnap pozitív lesz, nagyon izgulok, hogy összejöjjön, és időben legyünk. Sajnos a férjem nem kapott hétfőre és keddre szabadságot. Kicsit elszomorodtam, mert ha jól számolom kb. hétfőre lesz tüszőrepedésem.

Andy: Mi van veled? Hogy áll a hőd? Szorítok, hogy összejöjjön a babó.

Akíra: Nekem nagyon szépen leírták az előző hozzászolásokban, hogy hogy kell kisfiút gyártani. :lol: Decemberben próbálkoztunk a Jónással, de nem sikerült.

Detti
naysa
 
 


Andy!
Úgy kell felfogni, hogy ez a hónap arra volt jó, hogy megtudtad, hogy hogyan alakul az lh hormon termelésed, így tudod, hogy a következő hónapban milyen erősségű csíknál kell beleadni anyait apait :lol: :lol: :lol:

Az teljesen mellékes, hogy mikor jön össze. A lényeg, hogy puncija legyen!!!!!! Idő van!!!!

Gyurmi!
Én is azt hittem, hogy te is módszeresen akarsz kislányt. Persze ha nem figyelsz oda a ciklusodra akkor is lehet kislány :D De mi tényleg azért vagyunk itt, mert vagy fiúra vagy lányra hajtunk. Akkor pedig figyelni kell a pé. napját. Egyébként szerintem akinek már van egy kisbabája, és mindegy, hogy a következő milyen nemű, annak tényleg felesleges tesztelgetni, mert normális házasélet mellett is terhes lesz az ember előbb utóbb.

Kép
tulipán75
 
 


Akira!
Hát akkor tényleg nincs miért aggódnod ha még csak most jön a normál pé-d. A dolgod egyszerű: megtartóztatjátok magatokat mindaddig, amíg az lh teszt(vizeletes) újra negatív lesz, és onnantól kezdve hajrá! Lehet utána is! Csak előtte szigorúan nem. A magyarázatot a nevem alatt ez oldal teteje felé elolvashatod, ugyanis megpróbáltam megindokolni. Remélem érthető. Dettinek írtam.

Azt hiszem te kérdezted, hogy mi lesz. Végre csaj. Ma is láttam a bizonyítékot a dokinál. Természetesen tudományosan, ezzel a módszerrel csináltuk, amivel nektek is a tanácsokat adom.

Detti!
Az szuper jó. Akkor hamarosan lehet hajrázni. Ugye megtartóztattátok magatokat? Mikor volt utoljára akció? Jelentkezz ám holnap is, hogy mi van nagyon kíváncsi vagyok. Ha véletlenül holnap már halványabb lesz, akkor az azt jelenti, hogy a mai teszted számít pozitívnak, és akkor holnap apát meg kell dolgoztatni. :oops:

Én voltam ma dokinál. Babuci jól érzi magát még bent. Hétfőn újra megyek, mert a méhlepény miatti aggodalmam igaznak bizonyult, úgyhogy a dokikám is meglepődött. Mondta is, hogy igazam volt, hogy ennyire aggódtam. Állítólag hétfőn megbeszéljük a részleteket, azt is megmondja, hogy mikor kell befeküdnöm. Úgy néz ki, hogy a baba nem tud rendesen megszületni, és nem is próbálkozunk vele, mert felesleges, hiszen teljesen a fejecske alatt van a lepény.

Kép
tulipán75
 
 


Akíra!

Jónás dr. szerint ha az számít, hogy ne csak „összejöjjön „ a baba, hanem fontos a neme, akkor az csak abban az esetben igaz ami a J nap mellett van, ha a Jónás napok (elötte lévő 3 nap + J nap) , valamint az ún. piros napok nem esnek egybe. Mert ha a kettő egybeesik, akkor a baba nem nem garantált. A piros napok 13 napot ölel magába. A mensesz 1. napjához hozzáadsz 14 napot, és az az előtti 6 nap + az az utáni 6 nap + természetesen a 14. nap jelenti a 13 nap piros napot. Ha tehát jan. 1. az első nap, hozzáadsz 14 napot, az jan. 15. Ebből levonod és hozzáadod a 6 napot, ez azt jelenti, hogy jan. 9. és jan. 21. Vagyis a piros napok jan 9 – től jan. 21 – ig tartanak. Ha a J napod + az előtte levő 3 nap nem esik egybe, csak akkor 100 % a baba neme. Amúgy egy nő életében nagyon ritka, amikor nem esik bele. A Barbi 1 évet várt erre, mert Ő kislányt szeretett volna, és J napon fogant a babája. A nene még nem derült ki tudtom szerint. Nekem pl. idén kétszer nem esett egybe amikor tavaly megcsináltam. Szóval ez egyéni.

Andy!

Ne légy reményvesztett! Még sikerülhet!

Gyurmi!

Jövőhét kedden megyek egy másik dokihoz, rá egy hétre a sajátomhoz. Kíváncsi leszek, mit mond ez a másik. Itt nagyon elismert doki. Bár pont most hétfőn elkezdett nőni a hasam. Úgyhogy most elkezdtem reménykedni. :)

Bocsi lányok, mindenkinek akarok válaszolni, csak pakolni kell, mert holnap Börzsönybe megyünk kirándulni. Még visszanézek, ha emberi időben sikerült összepakolni.
szerencse7
 
 


Bocsi Andy!
Nem akartam senkit megbántani, főleg nem téged!
Persze teljesen igazad van, hogy mindent megteszel a lányért! Én a magam keretei között próbálom "belőni" a kislányt (magnézium, kálcium, tej, pe.elötti akció, Jónás), de ha fiú lesz annak is fogok örülni, csak két csíkos legyen a tesztem! Megmondom őszintén én rettegek a csalódástól. Tudom, hülye vagyok, de mostanában nagyon elkap a "babaláz"...
Mégegyszer bocsi, ha valakit megbántottam! :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
gyurmi
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: