Új privát üzeneted érkezett!

Szia!
Köszi! Aranyos vagy!
Olyan fura, mert a kínai fogamzásnaptár szerint, ha most sikerült, akkor fiú lesz. Most akkor mit várjon az ember lánya: pozitív vagy negatív tesztet?? Mert ugye szeretném, ha minhamarabb sikerülne a baba, de az is jó lenne, ha kislány lenne!!
A tesztet lehet megveszem a jövő hónapban, ha szükség lesz még rá!!
Andy

Kép
 
 


Andy!
A kínai fogamzásmaptárról csak ennyit: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ezzel ne foglalkozz :!: :!: :!: :!: Nincs semmi alapja :!: :!: :!:
Lehet, hogy már meg is van a kívánságot :lol: :lol: :lol:
Nagyon kíváncsi vagyok! Fogsz tesztelni a 10. napon? Vagy kivárod a mensit, vagyis a mensi elmaradását?

Kép
 


Tesztelni?? A 10 napon? Mitől számítva a 10.-en? Akkor már lehet?
Úr isten, már van 1 gyerekem, de ez nekem akkor is új! :oops:
Ha lehet csinálok elöbb persze!!!

Kép
 
 

 
 

Sziasztok!

Bocsánat a betolakodásért, egy jótékonysági felhívást szeretnék közölni Veletek!

Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005
 
 


Andy!
Vannak olyan korai tesztek, amiket már a fogantatástól számított 10. napon meg lehet csinálni, nem kell feltétlenül megvárni a mensi késését. Tehát nem az akcióhoz képest, mert onnan még nálad eltelt 3 nap a peteérésig!!!!! Neked mikor lesz ez a bizonyos 10. nap? Számold ki, hogy együtt izgulhassunk. Én nagyon szorítok.

Kép
 


Szia!

Olyan sokszor olvasom azt, hogy valaki pontosan tudja, mikor fogant meg a babája, elképesztő!!! Én ezt nem tudtam sem kiszámolni, sem ráérezni! Szóval hogyan is kell, mert még mindig nem világos számomra!! Elvileg (majdnem teljesen biztosan - a hüv. váladék állagából ítélve) 19.-én azaz tegnap volt a peteérésem. Az "akció" 16.-án kedden volt (vagyis az utolsó). Most akkor hogyan kell kiszámolni???
Bocsi, de kicsit balfék vagyok ehez!! Eddig még sosem érdekel és ezért nem is számolgattam!

Köszi a segítséget!

Andy

Kép
 
 


Andy!
Egyáltalán nem csoda, hogy nem vagy annyira otthon a témában, hiszen eddig nem voltál annyira érdekelt. Én is csak nemrégiben képeztem ki magam e téren, mivel annyira akartam mindent tudni, amivel lehet befolyásolni a természetet. Szóval neked ha a 19. napon volt a pé.-d akkor ezen a napon tudtak egyesülni a sejtek, és ekkor történt a fogamzás, innentől tíz nap, vagyis a 29. ciklusnapon csinálhatod a tesztet. Ha nem csinálsz tesztet, akkor a mensid akkor számít késésnek, ha 19+14 nap után jön meg, tehát ha a 33. cikrusnapra nem jön meg, akkor lehet hogy már babucid van. Hányadik napon jársz? Nem tudom, hogy akarsz-e tesztet, de ha igen, akkor tájékozódj előtte, mert nem mindegyik egyforma érzékenységű, és van olyan, amelyik csak a késett mensitől mutatja ki. Ha érdekel adok tippet a kiválasztáshoz.

Kép
 


Tulipán (mi is a rendes neved? Mert ez így olyan személytelen!)!
Nekem folyó hó 19. én volt (azaz pénteken) a PÉ-m, és ez a ciklusom 21. napja, vagyis akkor 10 nap múlva (29. én hétfőn) a ciklus 31. napján csinálhatom először a tesztet!? Ugye jól értelmeztelek?? Meglátom, lehet hogy fogok csinálni tesztet, és akkor majd kérni is fogom a segítségedet a legmegfelelőbb kiválasztásához, de egy kicsit babonás vagyok. vagyis eddig olyan, de olyan sok negatív tesztet produkáltam már, hogy félek a mensi késés elött megcsinálni. Igaz eddig még elötte soha nem csináltam, csak amikor már késett, de akkor is! na, majd meglátjuk!
Ja, még 1 kérdés! Ugye már 2 napja (elvileg) volt a PÉ-m, akkor most már ne is nagyon legyünk együtt a párommal? Vagy majd esetleg a ciklus vége felé??
Azért köszi mindent!

Andy

Kép
 
 


Andy!
Ha a ciklus 21. napján volt a pé.-d, akkor a ciklus 31. napján csináld a tesztet, ha úgy döntesz. Én a helyedben most szigorúan visszafognám magam, amennyiben nem vagyok teljesen biztos a pé-mben. Egy pár nap múlva már szerintem nem lesz gond.
Marikának hívnak.

Kép
 


Marcsi! (így jó lesz???)
Akkor, ha ilyen mensi késés elötti tesztet szeretnék csinálni, milyet vegyek és hol???

Andy

Kép
 
 


Andy!
A Marcsi jó, nagyon sokféleképpen becéznek, csak a Marist nem szeretem, a többi jöhet.

Akkor te a jövő héten hétfőn tesztelhetsz. Sokféle teszt van. Nem is márkát akartam neked ajánlani, hanem arra szeretnélek figyelmeztetni, hogy vannak olyan tesztek amikre az van írva, hogy már a 3 napos terhességet kimutatja. Aztán kisebb betűkkel alá van írva, hogy a beágyazódás utáni 3 nap, ami azt jelenti, hogy 6-7 nap + 3 nap. Szóval ez az a bizonyos 10 napos, amiről beszélek. Gyógyszertáranként változik, hogy melyik márkát tartják, de ha megkéred a gyógyszertáras nőt, hogy te olyat kérsz, amelyikre ez van írva, akkor biztos, hogy jót fogsz kapni. Vagy megkéred, hogy adja a kezedbe a dobozokat, és szépen elolvasod. Csak arra akartam felhívni a figyelmedet, hogy a legtöbb 10 napos tesztre az van írva, hogy 3 nap. Valamelyikre az van írva, hogy még a várt menstruáció előtt kimutatja. Na ez is jó!!! Vannak olyan tesztek, amik csak a megkésett menstruáció utáni napon mutatják ki. Na ez nem jó!!! Tehát adja magát.

Kép
 


Marcsi!

Köszi mindent!! Na, akkor jövőhét hétfőig izgi van!! :lol: :lol:
Persze annyira azért nem, mert azért annak, hogy rögtön az első hónapban összejöjjön a bébi elég kevés esélye van, de azért mégis várom.....
Addig azért persze fogok még jelentkezni!

Andy

Kép
 
 


Andy!
Én is nagyon szorítok. Ha azt tervezed, hogy tesztezel, akkor pénteken vedd meg, mert ugyan rá van írva a tesztre, hogy nem kell a reggeli első vizelet, de ez a legjobb, és ha ezzel csinálod, akkor tutira ki kell mutatnia,mert ilyenkor a legintenzívebb a vizelet hormontartalma. Tehát jó ha már hétfő reggelre otthon van a teszt. A férjed mit szól a teszteléshez? Ezzel nincs baja? Ja! És minden hónapban egyforma esélyed van, az elsőben ugyanannyi mint a következőben és....... Úgyhogy bármi lehet.

Kép
 


Marcsi!
A teszteléshez mit szól a férjem? Egyszerű: nem tud róla! Ha nem késik a mensim és én úgy csinálok tesztet (és ha még pluszban negatív is lesz) tuti nem örülne neki, így ha pozitív lesz együtt örülünk, ha negatív, nem mondom el neki. Tudom, hogy nem a legjobb megoldás ez, de elég fura felfogása van ezekkel kapcsolatban! Persze, ő is nagyon szeretné a babót, de másképp áll hozzá, és (titkon) nagyon várja a + tesztet, de ezt soha nem mutatná ki. Így volt ez Daninál is!!! Pont nászúton voltunk, amikor elkezett a rókakoma kerülgetni és a nászút felétől egyfolytában rosszul voltam! Na, ekkor megsimogatta a pocim és azt mondta, hogy reméli lakik ottbennt valaki és attól vagyok rosszul. Szóval várja ő is a jó híreket, de pl. akkor is már 2 hete késett és nem mondta volna, hogy miért nem csináltam tesztet!
Szóval fura fazon, de én pont ilyennek szeretem!!!!
Veled/tek mizujs? Babuciról mi hír? Még mindig nem tudjátok vagy nem akarjátok tudni a nemét??
Andy

Kép
 
 


Marcsi!

Érted izgul a fél ország! Amint megtudod a nemét, írd ám meg! Mikor mentek uh-ra, ha nem vagyok tolakodó? Ha bejön a módszered esküszöm, mi is benevezünk egy kislányra.

Andy!

Ne izgulj, az én férjem sem volt oda a tesztekért, én is tiokban vettem, mert szerinte felesleges pénzkidobás. Szerencsére hamar volt eredmény. Sok sikert a leánybabához.

Agmano
 
 


Andy!
Nem is kell a férjednek tudni, ráér majd ha + lesz. :lol: :lol: Nagyon szorítok!

Babuciról azt hiszem csak azt tudod, hogy hogyan fogant, és hogy nem akarom még tudni. Azt nem tudod, hogy azért vannak bíztató jelek. Amikor a 20 hetes uh-on voltunk, akkor az adatokat én összehasonlítottam a kisfiaméval. Minden nagyobb volt a kisfiamnál, egyedül a combcsontja hosszabb Babucinak. A nagy fiúknak csak a fej méretei vannak meg, mert akkoriban mégcsak ezt jegyezték be a kiskönyvbe. A fiúk fejmérete BDP a 20. héten 48, 49, 50, és Babucié 43. Inkább a lányoké szokott kisebb lenni, de persze ez sem szentírás.

Agmano!
Egyáltalán nem vagy tolakodó, jövő héten megyek dokihoz, majd ő megmondja, hogy mikor menjek. Talán tudod rólam, hogy nem akarom megtudni a nemét. Nagyon meglepődtem, hogy azt írtad, hogy fél ország nekem szorít. Én mivel új vagyok azt gondoltam, hogy nem sokan ismertek.

Hogyne jeleznék, ha meg sikerült, akkor világgá fogom kürtölni, hogy mindenkibe önbizalmat öntsek, és segíthessem a saját tapasztalatommal és tippjeimmel abban, hogy sikerüljön a vágyott nemű gyermek. Neked hány van? És mik? Hol olvastál engem?

Kép
 


Sziasztok!

Tegnap leltem rátok :), s csatlakoznék, ha nem gond.
Rólunk, most röviden: Mi is tesó-projekt elején állunk, s ha tudunk egy kicsit tenni azért, hogy hugicája legyen Balának, akkor azt szeretnénk megtenni. Úgyhogy örömmel olvastam soraitokat, hogy milyen praktikák vannak a célunk érdekében.
Apa nálunk igen csak együttműködő a témában, hiszen már Balát is leányzónak szerette volna anno (mára már el nem cserélné két lányra sem :)) Azonban most szeretne "biztosra" menni.

Drukkolok nektek, s igyekszem gyakran jönni, bár nem mindig van rá sajnos lehetőségem.

Timi

Kép

Kép
 
 


Szia Timi!
Nyugottan csatlakozz, én örülök neki. Amikor tudsz gyere, és számolj be nekünk, hogy éppen hol tartotok. Melyik módszerben bírol? Vagy mindegyiket bevetitek? Mivel nézitek a pé. idejét?

Kép
 


Sziasztok!

Üdv köztünk Timi!!

Marcsi!
Nem tudom, mi van, de elkeztek fájni a cickóim. Pedig sosem szokott!!! Sem mensi elött sem máskor!
Ja és mevettem a tesztet!
Íme:
Kép

De ugye csak jövőhét hétfőn vagy kedden csinálom meg!
Erre az van ráírva, hogy a várt mensi elött 4 nappal már kimutatja. Jó drága volt, de ez akkor tutira jó!
(megjegyzem, Danival is pont ilyet csináltam!)

Jó éjt!
Puszi!
Andy

Kép
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a szíves fogadtatást. :)

Hogy melyik "praktikában" bízunk? Egyelőre nagy a kavar bennem, de majd szép lassan csak letisztul minden az olvasottak alapján. :) Eddig volt két próbálkozásunk (bevetett praktika: hüvelyöblítés + sac/kb belőni a naptárom alapján a peteérést), amiből sajna a másodiknál a végén már arra szurkoltunk, hogy bármennyire is szeretnénk, "csak most ne", mert kifogtam egy jó kis hallójárat gyulladást, amit két hetes antibiotikum kúrával lehetett csak kikezelni.
De mostmár biztosabbra szeretnénk menni a következő próbálkozásoknál, így bevetjük az LH tesztet + én még gondolkodom a joghurtos tamponon is (ezen Apa jókat mosolyog). Plusz Ca és Mg pezsitabik felváltva. Ja, és ma ahányszor kezembe vettem a sót, a felét szortam csak rá, a kigondolt mennyiségnek. :shock:
Aztán majd kiderül...

Andy!
Már nagyon várom a hétfődet :) Drukk!

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Timi!
Na, nálam is ez a sac/kb volt a PÉ belövéssel, meg ugye amit a vonalzóm ill a ciklus.hu ír + johurtos tampon + sótlan kaják (fújjjjjjjjjjjj! én mindent inkább sósan ettem eddig!) + és a kálcium pezsgőtabi napi 1. Ez amúgy még az allergiámra is jó volt (kelemeset a hasznossal). De most valami Magnéziumot el kell kezdenem szedni, mert furi, de nyújtózkodáskor állandóan begörcsöl/ne a vádlim, csak amikor érzem, hogy kezd, gyorsan megmaszírozom. Nem akarok beképzelni semmit, de ez nekem Danival való terhességem alatt volt (CSAK!!).
Majd meglátjuk!
Csak nehogy nagyon beleéljem magam, aztán meg jól pofára esek..... :roll: :roll: :roll:

Andy

Kép
 
 


Andy!
Nagyon jól tetted, hogy megvetted a tesztet, én ezt még nem használtam, de tuti, hogy jó. A cicifeszülés jó jel. Most a napokban indul be a terhességi hormon a HCG. A hormonváltzások hatására pedig lehet cicifeszülés. Az meg különösen jó, hogy máskor nem szokott lenni. Már én is várom, hogy hétfő legyen!!!! Gondolom te mennyire várod!!!!

Timi!
Nem baj, hogy apa mosolyog a joghurtos tamponon. Csak mi mosolyogjunk az uh-on, amikor a babánk lába közét kukkolja a doki :lol: :lol: :lol:
Hol tartasz a ciklusodban? Mikor kell szorítani? Feltétlenül elentkezzél az lh tesz eredményeivel !!!!!

Csajok!
Csak a kislány diétával kapcsolatos élményeimet osztanám meg. Én csináltam keményen januártól májusig, emellett szedtem a kálciumot és a magnéziumot is. A diéta nagyon kemény volt, még a hús a pékáru, és a tésztafélék teljes megvonását bírtam hősiesen, szinte gyümölcsön és zöldségen éltem (le is fogytam jó pár kilót :D :D :D ), de a sótlant azt nem igen bírtam. Ettetek már akármilyen levest sótlanul? Mert én néhányszor magamba tömtem. Hát ilyen: :? :? :?

További jó tervezgetést és várakozást mindenkinek!!!!

Kép
 


Sziasztok!

Régóta olvasgatom a topic-ot, nagyon sok hasznos dolgot megtudtam tőletek.

Nekem két fiam van, most egy kislányra hajtunk. Már kb. egy éve tervezgetjük, először a Jónás módszert néztük, de ott volt egy fél éves periódus, mikor nem lehetett látni a nemet. Most látjuk a nemeket, viszont megint fél évig egybeesnek a piros és zöld napok. Szóval, lehet, hogy ezzel a módszerrel éveket kellene várni és annyit nem szeretnék.

Jelenleg a diétával kapcsolatban lennének kérdésem. Azt értem, hogy a lányos diéta célja, hogy minél több magnézium, kálcium tartalmú ételt egyen az ember és hogy kerülje lehetőleg a sót. Viszont megnézegettem táblázatokat, hogy élelmiszereknek, mennyi a magnézium és kálium tartalma és nem értem például, hogy a lányos diétánál miért nem lehet kenyeret, tésztát enni. Pl. a durumlisztes tésztákban, kenyerekben szinte alig van kálium és só.
Van erről szakirodalom, hogy pontosan mit lehet enni és mit nem?
A sótlan kajákat én is alig tudom legyűrni. Gondoltam szójaszósszal ízesítek, de annak iszonyú nagy a kálium tartalma.
Szóval, kérlek segítsetek a pontos diétával kapcsolatban.

Előre is köszönöm,

Barbara
 


Sziasztok!

Andy szorítunk Neked!

Marcsi! Én egy majdnem 5 és egy majdnem+1nap múlva 3 éves tüneményes kisfiú anyukája vagyok, aki nagyon vágyik egy kis rózsaszín ruhásra. Főleg, hogy nemsokára nagynénije leszek egy kis rózsaszín ruhásnak...

A "Fogjunk össze, hogy megválasszuk a 3. babánk nemét" topicban már olvastalak, de többet nem írok már oda, mert a kedves ellenzőink kiragadnak a szövegkörnyezetből valamit, és azt kiforgatják. Ebből elegem lett, mert egy gátlástalan, rideg, önző és családját nem szerető embernek tituláltak.
Én kiöntöttem a lelkem és az érzéseimet facsarták ki, belém rúgtak... egyszóval nagyon megbántottak az igaztalan kritikák.
Azt a topicot szét is verték, néhányan elérték a céljukat, a képviselői javaslatot a nemválasztásra vonatkozóan pedig visszavonták.

Ezért is mentem és el és lettem csak olvasó, majd jöttem hozzátok. Nem olvastam mindent vissza azt hittem, megkérdezitek a baba nemét, de nem baj kivárjuk :) Előbb utóbb kibújik.

Úgy, mint én biztos sokan olvasnak, izgulnak érted, benned látva a REMÉNYT! Másként sajnos úgy tűnik nem tehetünk semmit egy kívánt nemű gyermekért.

Szívből kívánom - a saját érdekemben is- hogy a módszered működjön!

Éva
 
 


Ja, és egy külföldi site-on azt is olvastam, hogy a diétát a partnernek is tartani kell. Ti ezt a partneretekkel is betartattátok?

Barbi
 


Sziasztok!

Barbi, Éva!
Üdv körünkben :)
Jó, hogy így "szaporodunk":D

Jónás módszer: sajna nálunk nem mükszik, mert nem tudom pontosan, hogy én mikor bújtam ki anno. Márpedig ehhoz igen csak pontosan kellene tudni.


Marcsi!
Hááááááát nem vagy semmi! Így betartani a diétát és ráadásul ilyen hosszú ideig. Le a kalappal! Ezek után tutira leányzónak kell lennie a Pocaklakónak, hisz annyimindent megtettetek a célért.
Én azt hiszem a diétát ezen a téren elfelejtem, mert egy kis kecske veszett el bennem. Pedig a diétára igen csak szükségem lenne a kilóim miatt is.
Pontosítok: Diétába belekezdek ismét, hogy ne annyival startoljak majd a terhességhez, mint amennyi most vagyok, s megpróbálok odafigyelni a diétán belül az itt leírtakra, de nem kőkeményen. Most még ... Aztán persze ha már a harmadik babóról lenne szó, azt hiszem én/mi is bevetnénk mindent, így a diétát is.
Amúgy anno én is azt olvastam valahol, hogy Apucinak is be kell tartania a diétát a cél érdekében.

Mikor szorítsatok? Most még "macizok", így még odébb van. Addig meg még okosodunk a teszttel kapcsolatban, mert még ilyet sosem csináltunk, így ismeretlen, hogy mit mikor és hogy fog mutatni. Amikor olvastam az itt leírtakat tiszta volt, de lehet, hogy lesznek majd kérdéseim.

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Találtam egy külföldi site-ot, amiben mindenféle praktikák vannak a kívánt nemű babához. Többek között a diéta is részletesen leírva.
Ide másolom, hátha érdekel valakit.

http://www.geocities.com/genderdetermin ... rdiet.html

Szívesen le is fordítom, ha van rá igény. A lényeg, hogy sok kálcium, magnézium, tőzegáfonya. Sok tej, joghurt. Tilos a só, kávé, tea, csokoládé, kevés cukor.
Ja, és itt is azt írják, hogy mindkét félnek tartania kell a diétát. És legalább 6 héttel a kívánt teherbeesés előtt kell elkezdeni.

Barbi
 


Éva!

Visszaolvastam a fogjunk össze topikot. Hát nem csodálom, hogy már nem szívesen írsz oda. Nem túl jó a hangulat. Szerintem ők nyissanak maguknak egy saját topikot, hogy Jaj de jó, hogy nem mi választjuk a kisbabánk nemét, és ott csevegjenek magukban. Mi biztos nem fogunk odapofátlankodni, és beléjük kötni, úgyhogy nagyon remélem, hogy ide sem jönnek ők és fújnak ránk. Én amúgy nagyon felhúztam magam bizonyos eseteken, csodálom hogy ilyen higadtan reagáltatok.

Annyit gondolkodtam már, hogy lehet, hogy mégiscsak megkérdezem legközelebb, hogy mi lesz, ugyanis olyan szívesen segítenék a tapasztalatommal másoknak is.

Csajok!
Annyira azért nem voltam ügyes, mert mint írtam nagyon nehéz volt, és sajnos nem tudtam 100%-ig tartani. A zöldségeket és gyümölcsevést bírtam, sok tejterméket és joghurtot, és tojást ettem. Kenyeret és pékárut nem, tésztát sem. A sótlant nem tudtam rendesen tartani. Ja! És kávét is ittam. Emellett szedtem kalciumot és magnéziumot tablettában. A férjem szerencsére akkor éppen fogyókúrázott, úgyhogy együtt diétáztunk, de ő nem a kislány érdekében. Szerintem amennyire ő szereti a gyomrát, ezért nem mondott volna le a finom kajákról. Ő rendesen sózott magának, és nem szedte a magnéziumot és kálciumot sem. Csak húst és kenyeret és zsíros ételeket melllőzött, sok zöldet és gyümölcsöt evett, tehát igazi fogyókúrát csinált, nem kislánydiétát. Persze én nagyon örültem ennek is.

Amúgy érdekes, hogy több helyen találtam én is infót, de igazából sehol sem találtam meg azt az igazi részletes leírást. Kicsit ellentmondásos a dolog. Ugye ennek az a tudományos magyarázata, hogyha a nő sok magnéziumot és kálciumot fogyaszt akkor a szervezetének a ph. értéke úgy változik, hogy inkább az x sejtek lesznek aktívak. Állítólag a patkányoknál 80%-ban bejött. Tehát ez alapján akkor a nő táplálkozása a fontos. Aztán valahol én is olvastam, hogyha a férfi is betartja akkor nagyobb az esély. Aztán egy másik helyen meg azt olvastam, ha a férfi kislányt szeretne nemzeni, akkor ne igyon kávét az aktus előtt, mert attól felpörögnek a spermák, és a fiúk lesznek előnyben. Ha rá tudjátok venni a férjeiteket, akkor le a kalappal előttük

Kép
 


Andy!
Holnap tesztelsz vagy kedden? Már nagyon várom. Tessék az első vizelettel minél korábban megcsinálni és jelezni!!!! Én már holnap reggel keresni fogom az üzenetedet.

Kép
 


Marcsi!
Megcsinálom holnap reggel, csak arra gondoltam, hogy ha nem akkor volt mégsem a PÉ-m, hanem 1 vagy 2 nappal később, akkor mit mutat majd a teszt? Ha terhes vagyok, akkor is megmutatja már???
Az itteni vonalzóm szerint: hétfőhöz 4 napra kellene tesztelnem, tehát eszerint jó a holnap, de félek, hogy korai!
Andy

Kép
 
 


Azért jó a reggeli vizelet. Ugye arra is rá van írva,hogy nem kell a reggeli első vizelet, hanem a nap bármely szakában elvégezhető? Ha reggel csinálod akkor nagyobb koncentrációban van a hcg, ezért szerintem már akkor is kimutatja, ha véletlenül mégis egy nappal később volt a pé. Reggelig azért még eldöntheted, hogy mered, vagy nem mered!!! Nagyon szorítok!!!! Várom az eredményt. A cicivel mizu van?

Kép
 


Nem tudom, rá van-e írva, hogy az első vizeletből kell csinálni, minden esetre én tutira abból fogom!
1 bibi van! Dani hajnalban (fél 5 felé) fel szokott ébredni, ilyenkor magunk közé vesszük és akkor nekem nagyon-de nagyon kell pisilnem! De asszem most akkor is meg kell majd álnom, hogy elmanjek, különmbe nem lesz az igazi! Nem?
Cicik? Elég érzékenyek!! Mármint nem feszül, nem fáj, csak úgy érzékeny!
Meglátjuk reggel! Érdekes! Én most egyáltalán nem izgulok! :)

Kép
 
 


Sziasztok!

Hajrá Andi!
Ha Te most nem is, de mi helyetted is izgulunk, hogy hány csíkod lesz reggel! :D

Marcsi!
Mikor mész Uh-ra?
Továbbra sem szeretnétek meglesni?
A terhesség elején én is a meglepire szavaztam anno, aztán amikor a 18. héten megkérdezte a doki, hogy na? szeretnék tudni? Akkor kapásból azt mondtuk, hogy: Igen!
A másodiknál meg majd szerintem azért akarom majd tudni, hogyha mégis fiú érkezik, akkor Apának legyen ideje feldolgozni, hogy két tökösünk lesz. :)


Első LH tesztadagunkat ma megvettük. Kicsit kikerekedett a szemem, amikor a gyógyszertáros nő kérdezte, hogy melyik fajtát? Mondom: Nem tudom, nem használtunk még, úgyhogy nem tudom, hogy miből lehet választani. Erre hozott egy Gabriel és egy Expect márka névre hallgatót. Kérdeztem én: És melyk mit tud, ugyanis az egyik 5x akkora dobozban mint a másik és az ára is több mint a duplája. Válasz: gyakorlatilag semmi, azt leszámítva, hogy az egyik 4 , a másik 5 tesztet tartalmaz. Maradtunk az olcsóbbnál (Expect).
Ti melyiket használtátok?

Most jöttünk haza babanézőből. :D Barátnőm Dorkája 21 hónapos, Pannája pedig 3. Tőle megkaptam kölcsönbe az ovulációs mikrószkópját is, így azt is be tudjuk vetni.

Viszont egy kicsit elbizonytalanodtam :?
Hogy bírkózik meg az ember lánya egyszerre két (sőt mégtöbb) gyerkőccel? Nekem néha Balázs még így egyedül is sok, ha nagyon behisztizi magát. :roll: Vagy ha már adott a helyzet, akkor felnő a feladathoz az Anyuci? Kicsit beparáztam. :( Normális ez? Vagy még nem nőttem fel a második gyerkőc vállalásához? :? :roll:
Nálatok ez hogy volt?

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Köszi mindenkinek a drukkot, de úgy néz ki, nem ez volt a mi hónapunk! Vagy a teszt volt korai? Igaz, még a mensimnek elvileg 4 nap múlva kellene megjönni, talán van még esély???
Mindegy, azt tudom, hogy elkeseredve egyáltalán nem vagyok a negatív teszt láttán! Gondoltam én, hogy az első hónapban összehozni a babát....
De tudjátok, majd a párom fog szerintem nagyon "pofára" esni, ugyanis én már nyáron nekifogtam volna a tesóprojectnek, de ő mondta, hogy várjunk még. Hiába mondtam neki, hogy nem biztos hogy a második is olyan könnyen összejön majd, mint az első! Jó, persze, ez még csak az első hónap, de remélem nem nekem lesz igazam, és tesóbaba nem fog magára sokáig váratni!

És akkor egy "bizonyíték":

Kép

Kép
 
 


Andy!
Ez milyen teszt? Milyennek kellett volna lenni a pozitívnak? Nekem mindig olyanok voltak, hogy vagy egy csík, vagy két csík jön ki. Pedig én már sokfélét kipróbáltam. Ez az a fajta, amin + jelnek kell kijönni?

Akkor majd a következő hónapban hajrázol. Valószínű, hogy most akkor nem sikerült, de az a biztos amikor már a mensi megjött.

Kép
 


Marcsi!
Igen, ezen + jelnek kellene lennie, ha van babó. Szóval egyértelmű, de mint mondtam, nem vagyok elkeseredve!!
Csak félek, nem fogom tudni megint eljátszani, hogy PÉ elött legyen az akciózás legalább 4 nappal és társai. Szóval remélem azért sikerül, de mi van, ha nem?

Kép
 
 


Sziasztok lányok,

Most olvastam a O+12 módszerről, azaz ovuláció + 12 óra, amely állítólag garantáltam leány gyermeket eredményez. Többször is elolvastam, mert ez számomra totálisan ellentmond a Shettles módszernek, miszerint ovuláció 3-4 nappal inkább kislányok, ovulációkor és utána kisfiúk várhatók nagy valószínűséggel.
Ti hallottatok erről?

Kezdek összazavarodni, elbizonytalanodni. Meg mióta olvastam ezt a diéta izét kb. félóránként szembesülök vele, hogy mit nem szabad ennem. Gyakorlatilag semmit. Ha pedig szó szerint betartom, az nagyon egyoldalúvá teszi az étkezést, vajon ez egészséges?

Meg az is felmerült bennem, hogy vajon normális-e az én görcsös ragaszkodásom. Ezt nem is merem elmondani másnak, mármint a környezetemben lévőknek. Valahogy ott ez sehol nem téma, pedig vannak családok, ahol több egynemű gyermek is van.
Mert eddig mindig azt mondogattam a férjemnek, hogy ez csak egy játék, kipróbálunk dolgokat, amiről azt hisszük, hogy növeli egy lánybaba esélyét és ennyi. Mellesleg ő nem is hisz mindenben, amit kipróbálunk.

Szóval azt érzem, hogy minél több mindent olvasok, hallok annál jobban belelovalom magam. Ti nem éreztétek ezt?

Bocsánat, hogy így ismeretlenül is ezt rátok borítom, csak megijedtem az érzéseimtől.

Barbi
 


Sziasztok!

Andi!
Eddig nem írtam, mert nem akartalak lelombozni. Én is minden jelét produkáltam az előző hónapban, hogy terhes vagyok. Aztán amikor megcsináltam a tesztet (én is, mielőtt még meg kellett volna jönnie) és nem lettem duplacsíkos, jött a fülgyulladásom az antibiotikum hegyekkel. Úgyhogy én továbbra is hiszek abban, hogy mindennek meg van a maga miértje. Akár jó, akár rossz.
Úgyhogy: Hajrá, itt a novemer, egyre korábban sötétedik, s egyre hamarabb bújunk ágyba. :)

Barbi!
Légy üdvözölve, s gyere nyugodtan, zaklass minket az érzéseiddel, hisz ezekből mi is tanulunk, illetve megpróbálunk segíteni.
Bár ez most részemről nem fog menni, mármint a segítség, mert még nem hallottam erről a 0+12 módszerről. Hol olvastál róla?
Talán Tulipán/Marcsi tud majd neked válaszolni.
Görcsös ragaszkodás: Ha nem is így, de vágyként elmondhatod a környezetednek, hogy leányzóra vágysz. Aztán a reakciókból meg úgy is kiderül, hogy ki az, akivel mélyebben kivesézheted a témát.
Hanyadik babótok lenne?

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok,

Timi, köszi a választ. Nekem már van két fiam (5 és 3 évesek) és nem hittem volna, hogy ennyire vágyni fogok egy kisszoknyásra. Először csak elkezdett motoszkálni a fejemben, hogy de jó lenne, aztán egyszerre csak óriási vággyá vált. Én most vagyok 34 éves, tehát úgy érzem, hogy ez az utolsó esélyem. Talán ezért görcsöltem rá ennyire.

Egyébként eleinte a Jónás hittem a megoldásnak. Annyira egyszerűnek látszik, hogy pontos időzítésben kell együttlenni a lányos hónapokon és kész. De volt egy fél éves időszak, amikor nem látszottak a nemek, aztán egybeestek a piros és a zöld napok és ugye csak minden második hónap lányos, szóval egy évig nem látszott alkalmasnak a Jónás. Most elvileg decemberben lesz egy jónak tűnő Jónás napunk, mondjuk itt is zöld napok és a piros napok közel esnek, de legalább nem esnek egybe. Szóval ezzel teszünk egy próbát, ha nem sikerülne, akkor megpróbálkozunk a peteérés előtti 3. nappal.

Egyébként a Jónás módszerrel kapcsolatban vannak tapasztalataitok?

Barbi
 


Barbi!
Én is olvastam már erről a bizonyos 0+12-ről, de már nem tudom, hogy hol, és hogy pontosan milyen néven, de tudom,hogy hallottam róla. Én ezt nagy belemagyarázásnak tartom. Szerintem mindig vannak okostojások, akik meg akarják ingatni a már bebizonyított dolgokat. A mai technikával és laboratóriumi felszereltséggel azt már senki nem vitatja, hogy az X és az Y sejtek között milyen gyorsaságbeli és élettartambeli különbségek vannak, akkor meg már csak paraszti ész kell hozzá, és egyértelmű, hogy Shettlesnek van igaza. Ezt azt hiszem valami nőci találta ki, mert állítólag a petesejt akkor valami hormont vagy valami anyagot kezd termelni, ami nem engedi át a fiúkat. Az a fura az egészben, hogy ennek a bizonyos elméletnek még nincsenek semmiféle gyakorlati bizonyítékai. A Shettles módszert már a 70-es években 80%-ban igazolták önként jelentkezett kismamáknál. Ez azért elég jó, mert a 80%-ban azok is benne vannak, akiknek valamiért nem sikerült jól kiszámolni a pé. idejét. Amúgy megy a franciáknál is, ahol egy intézetben ezt a módszert és a kislány diétát együtt alkalmazva adnak tanácsot, és garantálják a gyermek nemét. Billings, aki szintén világszerte elismert nőgyógyász, több nyelven megjelentek könyvei több mint 90%-ra teszi a módszer sikerességét, feltéve ha pontos az időzítés. Kutatásai Nigériai nőkön igazolta. Ezek ellenére mégis nagyon sokat vannak akik nem hisznek a módszerben, és próbálják mindenféle elméletekkel megdönteni. Több nőgyógyász sem ismeri el a módszer sikerességét, sőt cinikusan elveti. Az egyik nődoki cinikusan válaszolt egy 2 kisfiús és kislányra vágyó anyukának, hogy: Ha csak ilyen könnyű lenne az egész, akkor mindenkinek lenne fia és lánya is. Szerintem kiábrándító egy orvos szájából az ilyen válasz. Én 6 anyuka személyes beszámolójából hallottam, hogy így lett kislánya, és 3 anyukának így lett kisfia. Ezen kívül nagyon sok fórumot látogattam már, nagyon sok időt fordítottam információgyűjtésre, mielőtt belevágtunk. A következő eredményre jutottam: akik pontosan tudták, hogy mikor volt a pé. (mert uh-on nézték nekik, mikrosztkóppal, ovu teszttel vizsgálták magukat) azoknak mindnek sikerült, egyetlen egy kismama számolt be arról, hogy ő járt orvoshoz, uh-on nézték neki a pé-t és mégis kislánya lett, pedig ők szigorúan kisfiúra hajtottak. A számot pontosan nem tudom, hogy hány jó tapasztalat volt min. 20. Aztán voltak olyanok, akik állítják, hogy a módszer nem jött be nekik, de aztán kiderült, hogy ők nem is tudták pontosan a pé. idejét csak visszaszámolgattak a terhességi uh alapján, és kb-re tippelték a ciklushosszukból. Na ilyet nem szabad csinálni, mert itt minden nap számít. Egy nap és borulnak az esélyek. A pé. előtti nap egyébként mindkét nemű babának esélyes. Talán ezért is ajánlák a szakirodalmak, hogy ez a legoptimálisabb időpont a teherbeesésre. (Ezt olyan könyvekben olvastam, ahol a baba nemének esélyeit egyáltalán nem tárgyalják) Egyébként az ovulációs teszteken is ezt az időpontot jelölik meg a legoptimálisabbnak.

Na! Most jól lefárasztottalak! Bocs, nem tudtam rövidebben, mert próbáltam megymagyarázni mindent, hogy mit miért gondolok ezzel kapcsolatban.

További jó kutakodást az ügyben!!! Ha bármit találsz, akkor közöld, mert engem nagyon érdekel a téma.

Kép
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót!
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
 
 


Sziasztok!

Marcsi!
Kérhetek egy kis segítséget tőled, hogy mikor akciózzunk?
A ciklus.hu szerint nov. 8-án várható az ovulációm (bár a program átlag ciklushosszal számol /33 nap/, s a bibi ott van, hogy az elmúlt három hónapban 36 nap volt a ciklushosszom, így lehet, hogy nem pontos ez a nov. 8.). A program nov. 2-5-ig jelzi a leányzó eshetőséget. Szerinted mikor kezdjem el az Lh tesztezgetést? És mit is kell mutatnia majd a tesztnek, amikor próbálkozhatunk?
Egy kicsit bekavarodtam... :roll:

Köszönöm előre is válaszod!

Timi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Timi! mennyiért és hol vetted az Lh tesztet?? Lehet, hogy a köv. hónapban én is szánok rá, hogy tutibb legyen a dolog!

Lányok!
Nem tudom, mi van, de a cicim eléggé fáj! Ha hason fekszek, már nem kényelmes... Tudom, lehet ez a mensi elött is, de nem értem, hiszen, mióta szültem nekem a mensi elött semmi, de semi tünet nem volt (cici fájdalom, hasi fájdalom stb.).
Ráadásul napok óta a derekam is nagyon fáj! Főleg éjszaka, nem jó sehogy sem aludni! Ma reggel meg el sem múlt, hanem porszívózás után szinte megmozdulni sem tudtam, úgy fájt!
Ha nem is baba van a dologban, nagyon remélem, nem valami kórság bújkál bennem! Az most nagyon nem jönne jól!
Elméletileg pénteken kellene megjönnie pirinek (ha 31 napra egyáltalán megjön), kíváncsi leszek!
Szerintetek meddig várhatok az esetleges köv. teszttel? Vagy ennek az előzőnek az eredménye már tuti?

Andy

Kép
 
 


Sziasztok,

Köszi Marcsi a választ, megerősítettél abban, amit én is gondoltam a O+12-vel kapcsolatban. Meg még ha hinnék is benne, ahhoz iszonyú pontosan kellene tudni a peteérés időpontját.

Andy, én pont ma vettem egy LH tesztet a DM-ban 2300 Ft körüli összegért. A márkája Corax, más márka nem is volt. Mikor hazajöttem elolvastam a használati útmutatót és egy kicsit csalódott vagyok. Ugyanis, azt írja, hogy a teszt csupán 24-48 órával a peteérés előtt jelez, tehát az első pozitív eredménytől számított 24-48 óra között következik be az ovuláció. De az nekünk nem elég, mert ugye az lenne jó, ha előtt 3 nappal tudnánk, így lehetünk abban biztosak, hogy a lányos időszakban vagyunk együtt.
Tehát Timi példájából kiindulva, ha neki mondjuk nov. 8-án várható a peteérése, akkor neki a teszt csak nov. 7-én fog jelezni, jobb esetben 6-án, de ez nem biztos. Meg azt is írja a teszt, hogy a ciklus hossza dönti el, hogy mikor kell elkezdeni a tesztelést. Van itt egy kis táblázatféle is, hogy pl. Timi nálad a 36 napos ciklusnál a 19. napon kell elkezdeni a tesztelést. (A számítás alapja, hogy a ciklus hosszából kivonunk 17-et.)

Használta ezt valaki? Én értem ez a számításos módszert, csak azt nem értem, hogy a tesztet használva mikor kell együttlenni. Ti ezt hogy használtátok?

Olvastam a Maybe Baby mini mikroszkópról, ami elvileg pontosabb előrejelzést ad az ovulációról. Használta ezt közületek valaki? Azt sem tudom, hogy hol lehet egyáltalán beszerezni.

Barbi

U.i: Ja még egy kérdés, sok helyen olvastam azt, hogy a lányoknak kedvez a kevesebb spermamennyiség, így lehetőleg naponta legyünk együtt vagy még gyakrabban, ha kislányt szeretnénk. Ezért ajánlják meg a "jump and dump" módszert is, hogy együttlét után rögtön pattanjunk fel és hagyjuk a felesleget kicsorogni.

Más helyen meg azt olvasom, hogy előtte legalább 7 napig tartózkodjon a férfi az ejakulációtól, mert így biztosított, hogy a spermában nagyságrenddel több x kromoszómájú lesz, mint y.

Most akkor melyik?
 


Barbi!
Én használtam a Maybe Babyt is és az ovu tesztet is. A mikroszkópra kidobam 10.000 forintot feleslegesen, mert az első hónapban azt mutatta amire én számítottam, a másodikban pedig két hétig egyfolytában páfránymintát, úgyhogy kiakadtam és elkezdtem ovu tesztezni, mert azt biztosabbnak tartottam. Ugyanis a hormonszint a vizeletből az mégiscsak biztosabb, mint a nyál sótartalmának vizsgálata, amit az ösztrogénszint befolyásol. Csakhogy az a baj, hogy a nyál sótartalmát nemcsak ez hanem más is befolyásolja. Ez egyébként rá is van írva.

Ne legyél elkenődve! Az ovu teszt úgy működik, hogy ahogy az lh hormon nő úgy erősödik a második vonal. Azért mondják,hogy 24-36 órával előtte jelez, mert akkor éri el az lh csúcsot, ezt követően pedig ennyi idő kell, hogy megtörténjen a tüszőrepedés. A teszt pedig csak akkor számít +nak, ha mindkét vonal egyforma erős. Tehát fokozatosan napról napra fog erősödni a második vonal, csak arra kell figyelned, hogy kb. egyformán igyál és menj vécére a körüli időpontban amikor a tesztet csinálod. Minden nap egy időben csináld. Én 3 hónapig csináltam. Mind a három hónapban így mutatott:
13. nap nagyon halvány (akció!!!!!)
14. nap nagyon halvány (akció!!!!!)
15. nap fele olyan erős
16. nap + teszt
17. nap + teszt

Amikorra akciót írtam, mi csak akkor ügyködtünk, és baba lett. Nekem mint látod két napig mutatta az lh csúcsot, ilyenkor azt írja, hogy a második utáni 24-36 órában következik be. Szóval jó sok idő eltelt és mégis sikerült. Ha annyira pontosan akarod,akkor tartsál egy próba hónapot, (én is így csináltam). Első hónapban csak akkor akcióztunk amikor az első halvány vonal megjelent, utána már nem, mert nem tudtam, hogy mire számítsak, és másnap mi lesz várható. Ahogy nekem alakult az nem szentírás, másnak lehet, hogy másként alakul. A hugomnak rövig ciklusa van, és neki ez a folyamat is rövidebb ideig tart. Tehát szerintem aki a pé. előtti 3. napra hajt, az ne sajnálja a tesztet a kísérletezésre!!!!

Kép
 


Andy!
Hát nem teljesen kizárt, hogy terhes legyél, mert hallottam már példát ilyenre, de a teszt szerint nem, és ha jól tippeltük a pé-det, akkor már ki kellett volna mutatnia.

Gondolom elolvastad amit az lh tesztről írtam az előző üzenetemben, ha komolyan gondolod, akkor próbáld meg betartani, mert csak úgy van értelme a pénzt kiadni.

Én Babymarktot használtam. Ezt még a Barbihoz küldött üzenetemhez is kapcsolom.

Kép
 


Szia Marcsi,

Nagyon köszi, így fogom csinálni. Én azt hittem, hogy semmit sem mutat majd a folyamatból, hanem rögtön az azonos vastagságú vonalat látom. Így fogok kísérletezni, élesben pedig majd csak decemberben. Ui. december 2-án lesz lányos Jónás napom, azt még megvárom, mert már egy éve erre készülünk.

Megkérdezhetem, hogy hány napos a ciklusod? 30? Abból gondolom, hogy a 13. napon kezdted a tesztet. Babuci hányadik gyermek lesz Nálatok? Mennyi idős(ek) a fiú(k)?

Most olvastam valahol, hogy azonos vércsoportú szülőknek azonos nemű gyermekei lehetnek csak. Ezt egy fórumon írta valaki, de semmi tudományos alátámasztást nem találtam róla. Csak nekünk a férjemmel azonos, így kicsit eltöprengtem.

Na, megyek felébresztem a hétalvókat, mert este nehéz lesz az altatás.

Barbi
 


Ja, Marcsi és még azt szerettem volna kérdezni, hogy Te honnét vetted az info-kat a lányos diétáról? Hogy pontosan mit szabad és mit nem? Pl. a tészta miért tilos? Vagy ha sütök kenyeret (ami nem korpás lisztből van) és nem teszek bele sót, akkor az mehet, nem? Mi újság az édessel? Pl. gyümölcsös joghurt vagy süti?
 


Hali csajok!
Csak azért írok, mert nálam ma délután beköszöntött a pirosbetűs ünnep, tehát a teszt tuti jó volt!!!
Na, de sebaj! Majd a köv. hónapban, akkor asszem azért én is veszek Lh tesztet, meg marad az PÉ elött akció + natúr joghurtos tampon....
Ja és a Kínai fog. naptárban is az van, hogy a nov ill. a dec az nekem lányos hónap! Tehát: HAJRÁ!!!!! :lol: :lol: :wink: :wink:

Ma elutazunk a hétvégére, de hétfőn jövök!
Pussz mindenkinek! Szép hétvégét!
Andy

Kép
 
 


Sziasztok!

Marcsi!
Ezer köszönet a részletes leírásért. A félszem per pillanat most ott van, hogy ha előbb kezdek tesztelgetni, mint ahogy kellene (össze-vissza ciklushossz miatt), akkor nem lesz elég a négy csík. :? Na de sebaj, venni mindig lehet. Aztán meg majd kitapasztaljuk (márha nem sikerül elsőre :wink: ).

Andi!
Hajrá legközelebb!
Amúgy a barátnőm fiát 3 gyógyszertári teszt és két doki által elvégzett teszt sem mutatta ki anno, csak az uh. Jó kis kommandós gyerkőc. Rejtőzködni azt tudott már akkor is :)
Az Lh tesztet patikában vettem, s 1700.- körül volt. Ebben 4 csík van.

Barbi!
Mikroszkóp: Többféle is van. Amit én kaptam a barátnőmtől, az "PG/53 Fertility Tester Ovulációs Törpemikroszkóp" névre hallgat.
De ebből is létezik többféle. Gondolom más-más áron.
A barátnőmék eszerint akcióztak és két lányuk van :). Bár lehet, hogy enélkül is rózsaszínben tündökölne náluk minden.
Amikor az Lh tesztet kértem a gyógyszertárban, akkor a gyógyszerész ajánlott ilyen mikrószkópot is. Úgyhogy elvileg ha nem is mindegyik gyógyszertárban, de beszerezhető.

Jó pihenést mindenkinek a hosszú hétvégére!

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron