Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Írtam nektek privit!

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 


Szia Timi,

Egész egyszerűen nem tudok Neked privát üzit küldeni. Úgy néz ki, megnyomom, hogy elküld, aztán mikor megnézem a kimenő levelek között akkor ott nem jelenik meg, csak a régiek.
Megpróbáltam még 2X, de ugyanez.

Persze ide meg nem tudom leírni, amit szeretnék.

Barbi

:cry:
 


Szia Barbi!

A privid megérkezett!
Majd válaszolok is, de most mennem kell.

Puszi: Timi

Kép

Kép
 
 

 
 

Andi! Veled mizu?
Barbi! Nálatok? Nemsokára itt a nagy nap ugye? Mikor is pontosan?

Kép
 


Sziasztok!

Hát, hazaértünk anyóséktól, de mi nem túl jó hírrel!
Már pénteken elkezdtem barnázni és tegnap meg is jött rendesen, így (ahogy mondtam és éreztem is) ez sem a mi hónapunk volt!
Nade, most megveszem az OVU tesztet, jónás szerint dec 7 a lányos nap, ill kínai naptár szerint dec a lányos hónap + iszom megint a kálciumot, szedem az Elevitet, és szedek 5 napig 1 tbl Clostilbegytet is. Remélem a Jézuska már 2 csíkos teszttel fog megajándékozni!!!
Na most mentem, majd még jövök ám!!!

Pusz mindenkinek!
Andy

Kép
 
 


Andi!
Szóval tényleg nem ez volt a ti hónapotok. De tényleg! Talán Karácsonyra meghozza a Jézuska azt a várt két csíkosat. Most látom, hogy nektek most dolgoznotok kell. Már mától kezdve aktuális a hajrá!!!!!! A Closti sokaknak segített. Te szedted a fiacskádnál is?

Kép
 


Marcsi!
Igen, dec 7 a Jónás naptár szerint a kislány! :wink:
Nem kellett szednem a Clostit Dani elött, mert elötte 2 hónappal műtöttek, így teljesen rendben voltam! Viszont utána előfordult párszor, hogy nem volt peteérésem! Sőt nekem elötte endometriózisom volt (ezért is műtöttek meg)! De régebben már szedtem Clostit! remélem most meghozza a kívánt hatást! :wink:

Kép
 
 


Sziasztok!

Nekem 2 lányom van, a naptárak szerint 2 fiúnak kellene lennie :lol: Ezzel így nagyon elégedett vagyok, csak ezután szeretnék egy fiút... ha nem most, akkor 4.-nek ;)
Olvastam a hüvely ph-ról, és hogy befolyásolhatja a baba nemét. Tájékozódtam kicsit a témában, és összetettem pár információt.
1. Ugye a savas közeg a lánynak, a lúgos a fiúnak kedvez.
2. Gyakori aktusnál gyakoribb a fiú ( a háborúból hazatért katonák esetén figyelték meg... ha érdekel valakit részletezem)
A kettőből azt tettem össze, hogy nincs szükség savas vagy akár szódabikarbónás öblögetésre, csak a természet adta lehetőségeket kell kihasználni. A hüvely alapvetően savas, míg az ondó lúgos. Pofonegyszerű az egész... gyakori szex (sok ondó a hüvelyben) lúgos kémhatást eredményez, valószínűbb a fiú. Míg ha ritka a szex, az alapvetően savas hüvely nem változik, savas marad, tehát nagyobb az esély a lányra ;)

Mi most fiút szeretnénk, e szerint dolgoztunk ;) Majd beszámolok az eredményről pár hónap múlva ;)
Vendég
 


Sziasztok Lányok,

Képzeljétek ma reggel pozitív lett a tesztem. Nem gondoltam volna, hogy elsőre sikerül és azt sem, hogy 1 hetesen kimutatja a teszt, de mégis. Még fel sem fogtam.

Remélem Andy a dec. 7-i próbálkozásotok sikeres lesz, egyre több sikersztorit hallok a Jónás módszerről.

Gira, javaslom Neked is a módszert, ha esetleg még nem ismered, szívesen megosztok veled mindent ezzel kapcsolatban. Egyébként én úgy tudom, hogy a gyakori együttlét kedvez a kislányok fogantatásának és a ritka a fiúknak. És én úgy tudom, hogy az orgazmus az, ami lúgosít. Szóval ha együttlétnél van orgazmus, akkor az a fiúknak kedvez.

Timi, eszembe jutott valami, privátban írom.

Barbi
 


Timi,

Megint nem tudok Neked privát üzentet írni. Nálam van a gond, ugyanis az elküld gomb nem látható a monitoron, mintha nem férne ki. Mintha a nem lenne optimális az oldal az én képernyő felbontásomhoz.

Estére megnézetem a férjemmel. Aztán próbálkozom újra.

Puszi,
Barbi
 


Barbi!!

Lenne egy kérdésem!
Te csináltad meg nekem a Jónás naptáramat és a dec.-rre ezt írtad:
7.12.2007 5:57 pm G 2
Csak annyi lenne a kérdésem, hogy ha mi 5.-én este (éjféltájt) voltunk együtt, akkor az még jó???

Köszi!
Andy

Kép
 
 


Mostanában nagyon elfoglalt vagyok a vizsgáim miatt. Még ide sem néztem be, de nagyon örülök, hogy ma mégiscsak megnéztem mizu van veletek, mert egy jó hírt olvastam Barbiról.

Barbi! Nagyon gratulálok! Remélem teljesül az álmod.

Mindenkinek további szép napokat. Majd fogok még jönni, csak ritkábban. Még 22-én is lesz vizsgám, ráadásul kettő. Utána meg lesz két napom, hogy rákészüljek a karácsonyra.

Sziasztok!

Kép
 


Sziasztok,

Marcsi, jó tanulást és szorítok, hogy sikerüljenek a vizsgáid. Hogy Neked mennyi energiád van???

Andy, a Jónás-nap tulajdonképpen 4 nap, a 4. az, amikorra a petesejt megérik, szóval az előző 2-3 napban érdemes próbálkozni. Azt írják, hogy a legideálisabb 24 órával előtte, de a spermák ugye vígan kitartanak 2-3 napot. Szorítok, hogy sikerüljön!!!!

Timi, sajna továbbra sem sikerül privát üzit küldeni, remélem megoldódott minden probléma. Mikortól leszel újra itt?
Andy, Neked sem tudok privátban írni. :-)
Megnézetem már valami szakértővel.

Barbi
 


Barbara!

Szerintem ezt rosszul tudod... pl ha a Czeizel féle módszert veszed alapul, akkor is a gyakori a fiúknak, a ritka a lányoknak kedvez. Ráadásul az én második lányom egyetlenegy együttlétből született... és még orgazmus is volt... tehát személyes példámból ez nem állja a helyét. A barátnőméknél pedig gyakori volt a második gyerkőcnél, mert konkrétan fiúra hajtottak, és ő is úgy tudták, hogy a gyakori szex a fiúnak kedvez... be is jött nekik ;) Beszámolója alapján pedig, amikor a lányuk fogant, ritkán voltak együtt, mert még akkor külön laktak... Igaz ez csak 2 eset, de a tudományos elméletek is ezt a verziót támasztják alá.
Te mit szólsz erre?
Vendég
 


Gira!
Nekem három fiam van, és most várom a 4. babámat. Mi nagyon kislányt szerettünk volna, már a másodiknál is.

Én minden módszernek utána néztem, rengeteg foglalkoztam a témával, genetikai központokba jártam, hogy infót szerezzek, jártam Czeizelnél, olvastam a könyveit......... szóval minden amit csak el tudsz képzelni.

A legfontosabb, hogy pont a peteérés napján kell akciózni, és a lúgos környezet, de ez egy orgazmussal megoldható.
A peteérés napját pontosan kell tudnod. Ha fontos neked a kisfiú, akkor erre ne sajnáld a pénzt. Vagy menj el uh-os vizsgálatra, ahol pontosan meg tudja mondani a doki, hogy mikor szabadul ki a petét, vagy vegyél ovu tesztet. Az ovu teszten rajta van, hogy hogyan használd. Az a lényeg, hogy amikor a pete kiszabadul aznap legyetek csak együtt. Hiába modják azt, hogy a gyakori aktus a fiúknak kedvez. A fenét, ha valaki minden nap akciózik, akkor mind a kettőnek kedvez. Vagyis így nem egészen pontos a dolog, mert ha mondjuk gyakran akciózik, de a peteérés előtt a 3. napon már nem, akkor az a lányoknak kedvez, hiszen a higult spermában több lány van. Aztán ha a peteérés napjáig minden nap akciózik valaki, akkor az a helyzet, hogy ugyan a peteérés napján bekerült katonák között kevesebb a fiú, de azok gyorsabban felérnek mint a lányok, viszont a 2-3 nappal azelőtt feljutott lányok is ott vannak még. Remélem érted, hogy mit akarok magyarázni. Szóval csak a peteérés napján akciózzál! A lányoknak azzal nem adsz esélyt. A fiúk gyorsabbak, ezt már egyértelműen bebizonyították. Én innen, a lányok tapasztalataiból, ovu tesztjeinek eredményeiből, hőgörbéiből is vizsgálódtam, és a módszer beválik. Ez tuti!!!!! Ha ovu teszttel csinálod 90%, hogy fiú lesz, persze csak akkor ha előtte jó néhány napig egyáltalán nem akcióztok. A spermasejt akár 4-5 napig is eléldegélhet vígan.

Ha nekem nem hiszel, akkor kérdezd Czeizelt, ő is ezt fogja mondani!!!!

Kép
 


:) Tulipán!

Hiszek neked, Barbival azért kekeckedtem, mert minden magyarázat nélkül bevágott valamit. Próbáltam kiugratni a nyulat a bokorból ;)
Köszönöm a tancsáokat, ezúttal nem veszem hasznát, mert ma reggel a tesztem pozitív lett :) De a negyedik babóhoz feltétlen elteszem, amit írtál (persze csak akkor, ha a harmadik nem lesz fiú :lol: )
Most a negyedik babád az milyen nemű lesz?
Vendég
 


Sziasztok!

Timi, mi újság Veled? Régóta nem jelentkeztél. Remélem minden OK.

Andy, van már fejlemény? Mármint az 5-ei akcióról?

Gira, sajnálom, hogy okoskodásnak vetted a hozzászólásomat. Szerintem mindannyian azért vagyunk itt, mert kíváncsiak vagyunk mások tapasztalataira és szeretnénk megosztani a "tudásunkat" másokkal, hátha tudunk segíteni. Még akkor is, ha nem értünk mindenben egyet vagy eltérnek az információink. Lehet, hogy nem pontosan fejtettem ki, mire gondolok. De Marcsi megtette ezt helyettem is. (Annyit még hozzátennék, hogy létezik az ún. O+12 módszer is, ami azt jelenti, hogy az ovuláció után 12 órával történő együttlét kislányt eredményez. Állítólag ilyenkor a leglúgosabb a hüvely kémhatása. Ez teljesen ellentmond a Czeizel és Shettles módszereknek, mert akkor ugye éppen kisfiúnak kellene fogannia. De állítólag sokaknak bevált. Én mindenesetre a Czeizel féle módszerben hiszek.) Egyébként gratulálok a babádhoz és kívánom, hogy teljesüljön az álmotok a nemét illetően!

Marcsi, Rena bogarat ültetett a fülembe az ikerterheséggel kapcsolatban. Merthogy a teszt túl korán kimutatta. Szerinted ezt orvos hány hetesen tudja megállapítani? Írtad, hogy Nálad is ikerterhességnek indult. Ezt utólag mondták?

Barbi
 


Barbi!

Én nem vettem okoskodásnak, csak érdekelt, hogy mire alapozod. Tapasztalatom pedig csak lányok terén van, tehát okoskodni max én okoskodtam :oops: Bocsi!
Akkor leírom a tapasztalatom. A nagyobbik lányomnál szinte minden nap volt, de félidőben nem. Fogalmam sincs, hogy akkor volt-e a peteérésem, mert egyáltalán nem figyeltem semmit, éppen utazgattunk.
A kicsinél pedig a félidő után volt egyetlenegy "véletlen" aktus, de másnap éreztem az ovulációs fájdalmat. ÍGy ez a o+12-es elmélet megállja a helyét. Ő is lány lett.
A mostaninak meg még nem tudom az eredményét, de majd azt is leírom ;)
Vendég
 


Rosszul írtam, a O+12-es elmélethez semmi köze... mivel az ovulációm utána volt a 16. napon... Tehát akkor ez Czeizel szerint is lány lett volna? Vagy akkor most milyen szinten van köze a gyakoriságnak a neméhez?
Vendég
 


Hát szerintem, ha pont az ovuláció előtti nap volt, akkor elvileg fiúnak kellett volna lennie. Viszont én hallottam 2-3 esetről, amikor tuti peteéréskor voltak együtt (nőgyógyász nézte a peteérést vagy volt, akinek tüszőt repesztettek) és mégis lányuk lett. Bár lehet, hogy ez belefér abba a 10 %-ba, amiről Marcsi írt.

Személy szerint én azt gondolom, hogy a szexuális együttlét gyakoriságának túl sok jelentősége nincs a nem szempontjából.
Bár mi a megadott Jónás-napokon sokat voltunk együtt, mert azt az elméletet követtük, hogy a naponta termelődő spermában több az X kromoszómájú, mint az Y. Tehát azt gondoltuk, hogy ez lány fogantatásának kedvez. De persze erre nem vennék mérget. Én most már csak a Jónásban próbálok bízni.

Barbi
 


Gira!
Nekem most kislányom lesz. Mi mindent bevetettünk, amit csak lehet. Én azt gondolom, hogy csak egyedül a gyakoriság nem sokat növel az esélyeken. Kombinálva esetleg azzal, hogy éppen a ovulációhoz milyen közeli időpontig gyakori az együttlét, úgy még javíthat az esélyeken. A következőkre alapozzák azt az elméletet, amit te írsz a gyakoriságról: Állítólag valamelyik háború után amikor a katonák hazamentek a feleségükhöz mérhetően több fiú született, mert gyakrabban voltak együtt a feleségeikkel. Ők viszont gondolom nem álltak meg a pé. előtti 3. napon, tehát így talán a kisfiúknak van nagyobb esélyük. Mivel, hogy gyakran akcióztak, ezért annak is nagyobb esélye van, hogy pont a pé. napjára is esett egy akció. Ekkor pedig a fiúk érnek be előbb. Az esélyeket akkor lehet a legjobban növellni, ha csak kizárólag azon a napon van akció. De ezt már írtam. Szóval azért nem olyan egyszerű. Én is olvastam a 0+12 módszerről. Ennek megvalósítása nagyon nehéz. Lehet, hogy van benne valami, de azért ha jobban belegondolunk a két módszer mégsem annyira ellentétes, hiszen Czeizel és Shettles arra épít, hogy pé. idejében fiú, előtte 2-3 nappal lány. Hát a pé. után hogy mi van, azon nyugodtan vesszenek össze a kutatók.

A Barbinak is jól ismeri a módszereket,mi már beszélgettünk róla. Tényleg érdekes, hogy akik eddig nagyon pontosan tudták a pé. idejét, mindenkinek sikerült, kivéve, egy-két olyannak, aki kisfiút szeretett volna. Lehet, hogy itt játszott közre a 0+12. Ki tudja?


Barbi!
Én az utolsó mensi után a 8. héten mentem el. Ezt egyébként már 8 hetes terhességnek számolják. Én ezt csak a 3. terhességemnél tudtam meg, hogy így számolnak. Mindig azt hittem, hogy a fogantatástól. Talán félreértettem a régebbi írásodat, de szerintem nem csináltad korán a tesztet. Már akkor késett a mensid ugye? Hány nappal csináltad a pé-d után?

Kép
 


Marcsi,

Igen, ezt tudom, hogy így számolják, gondolom ez a legegyszerűbb viszonyítási módszer.

Az én Jónás napom dec. 2-án volt (előtte nov. 23-án a rendes peteérésem), dec. 8-án kellett volna megjönnie és én 10-én csináltam a tesztet, tehát gyakorlatilag egy hetesen kimutatta. Mondjuk ezt mondták a gyógyszertárban, hogy akár egy hetes terhességet is kimutathat. A tájékoztatóra viszont az volt írva, hogy a mentstruáció esedékessége előtti 4. napom már kimutatja a terhességet. Nyílván ők rendes középidős teherbeeséssel számolnak.

Ha viszont az utolsó mentstruációtól kalkulálunk, akkor én most 5 hetes terhes vagyok, ami nálam gyakorlatilag csak 2.

Tegnap reggelre iszonyatosan rosszul lettem, nagyon fáj a mellkasom, köhögök és fáj a fejem. Mondjuk mindkét fiam betegeskedett előtte, biztos tőlük kaptam el. Mindig így szokott lenni, hogy mire ők meggyógyulnak, addigra én kapom el. Most emiatt egy kicsit aggódom, hogy nehogy tüdőgyulladás vagy mellhártyagyulladás legyen a vége. Gondolom ennek azért közvetlen hatása nincs a pocaklakóra, de antibiotikumot semmi esetre sem szeretnék bevenni.

Bocs, hogy így a vizsgaidőszakban zaklatlak, mikor mindjárt vizsgázol. Jó tanulást, szorítok,

Barbi
 


Sziasztok!

Barbi!
Mint írtam voltunk együtt 5.-én, de egyenlőre tesztet nem csináltam, mert szerintem korai és nem mutatna semmit! Vagy tévedek??
Szerinted mikor lehetne először tesztelni??

Andy

Kép
 
 


Szia Andy,

Én olyan tesztet vettem, ami egyhetes terhességet is kimutat (Clear Blue). Nekem pont egyhetesen mutatott pozitívat. Én elvileg dec. 2-án estem teherbe és 10-én már teszteltem.

Viszont a legtöbb teszt a menstruáció esedékességének napján vagy utána ajánlja a tesztet.

Szorítok,

Barbi
 


Barbi!

Akkor hogy van ez a Jónás naptár? Mi alapján működik? Nálam mi lehet? Segítesz?
Vendég
 


Szia Gira,

A Jónás naptár a pontos születési idő ismeretében készíthető el. Az az alapja, hogy a születésedkor fennálló holdfázis fogja meghatározni, hogy mikor leszel a legtermékenyebb. Tehát ha mondjuk telihold után 2 nappal születtél, akkor telihold után 2 nappal lesz a Jónás napod. Az pedig, hogy a Hold éppen akkor milyen állatövi jegyben áll fogja meghatározni a születendő gyermek nemét. Kos, Ikrek, Oroszlán, Mérleg, Nyilas, Vízöntő jegyekben álló Hold esetén fiú utódra lehet számítani Bika, Rák, Szűz, Skorpió, Bak, Halak jegyben álló Hold esetén pedig kislány lesz a születendő gyermek. Ez a tézis 98 %-ban bizonyult helyesnek.

Viszont, ami nagyon fontos, hogy pontosan tudnod kell a születési idődet (óra, perc) főként a baba nemének meghatározásához.

http://www.lunarium.co.uk/jonas.php

Itt tudod kiszámolni. Ha szükséged van segítségre az angol miatt, szólj. Vagy ha átküldöd a születési adataidat, akkor szívesen megcsinálom Neked.

Azt tudod, hogy melyik napon estél teherbe a mostani pocaklakóval? Érdekes lenne, ha véletlenül egybeesne a Jónás napoddal. (Bár, mintha említetted volna, hogy gyakorta voltatok együtt a kisfiú miatt). Egyébként kimutatták, hogy rendes középidős peteéréskor csupán 15 %-os a teherbeesés, míg a Jónás napokon 85 %.

Bár én még nem tudom a babám nemét, de az biztos, hogy a Jónás napomon estem teherbe dec. 2-án. Mert a középidős peteéréskor nem voltunk együtt, előtte pedig védekeztünk. Tudod, én már közel egy éve készülök erre a Jónás napra. Egy ideig nem mutatta nekem a nemeket (mert éppen a Jónás napjaimon két állatövi jegy között állt a Hold), aztán pedig a rendes peteérés és a Jónás nap csúszott egybe és akkor pedig nem garantált a baba neme. Szóval kivártam, még most is nehéz elhinnem.

Kicsit hosszúra nyúltam, írj, ha valami nem világos.

Barbi
 


:o Tök érdekes, amit leírtál! Sajnos a pontos percet nem tudom, csak, hogy háromnegyed 7 körül születtem, de megnéztem, és a környező percekben is ugyanazt adta ki, de a Jónás napom tuti nem esett egybe a foganással, mert az előző mensim első napja volt az egyik, a másik meg az a nap, amikor megcsináltam a tesztet. AZ egyik napom fiút, a másik napon lányt ír. :( Szóval nem lettem okosabb :( De nem lehet, hogy itt azért befolyásolják olyan tényezők a dolgokat, hogy beindított szülés? Mert ugye ott mesterségesen érték el anyukámnál, hogy megszülessek :roll: Tehát lehet, hogy nekem mondjuk 1-2 nappal későbbre esne a Jónás napom? Ez csak tipp, mert amikor olvastam soraidat, egyből az jutott eszembe, hogy nem mindenki akkor születik, amikor akar.
Vendég
 


Sziasztok!

ÁLDOTT, BÉKÉS KARÁCSONYT ÉS SIKEREKBEN ÉS EGÉSZSÉGBEN GAZDAG, BOLDOG, BABÁZÓS ÚJ ÉVET KÍVÁNOK NEKTEK!

Kép

Puszi mindenkinek: Timi

Ui.: Barbi! Írtam privit!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Na, ma utazunk anyuékhoz, aztán 25.-n anyósékhoz és csak jan 6.-án jövünk haza!
HIÁNYOZNI FOGTOK!!!!!!! Amint tudok, jövök!!
Mindjárt indulunk, úgyhogy: Legyetek jók!!!
MINDENKINEK KELLEMES KARÁCSONYI ÜNNEPEKET ÉS SIKEREKBEN GAZDAG BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNUNK!!

Pusszancs!
Andy

Kép
 
 


Mindenkinek kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok!!!

Kép
 


Sziasztok lányok!!!

Csak egy gyors bekukkantásra van időm és lehetőségem, mert még anyóséknál vagyunk és ez a sógorom gépe (de itt igen lasú a net, így nem nagyon tudtam írogatni)!
Az első és legfontosabb, hogy mindenkinek BOLDOG ÚJ ÉVET KÍVÁNOK!!!
Boldogabbat mint nekem sikerült kezdeni! Sajnos ma hajnalban megjött, tehát tesó baba még nem akaródzik jönni!!!
Annyira elkeseredve nem vagyok, csak most már szeretnék végre pozitív tesztet látni!
Tudom, hogy nem szabadna ezen "agyalni" mindig, de hogy csináljam, hogy ne ezen járjon mindig az eszem?? Főleg, ha a környezetemben sora jelentik be a csajok, hogy náluk összejött!!
Nehéz ügy, na!!

Remélem ti jól vagytok!!??
Most mennem is kell, de 6.-án megyünk haza és ígérem, az utána következő napokban részletes beszámolóval jövök majd!!

Puszi mindenkinek!!
Andy

Kép
 
 


Sziasztok!

Régóta olvasgatlak Benneteket, én is kislányra vágyom - nagyon! "Csak" egy kisfiam van, 3 éves, most már jöhetne a kistesó. Sok ötletet gyűjtöttem Tőletek, most próbálkozom az LH-teszteléssel. Mivel valóban nem olcsó dolog, talán jól jön, hogy tudtok rendelni a teszvesz.hu-n (vagy a vatera.hu-n is), én is onnan vettem, 27 db került 4000 Ft-ba +300 Ft postaktg., és van még hozzá 5 db HCG terhességi teszt is. Ugyan semmi tájékoztató nincs hozzá, csak vékonyka csíkok egyenként csomagolva, de tegnap már egyet kipróbáltam, halvány csíkos volt - szerintem is annak kellett lennie :). Szóval talán érdemes...
 
 


Sziasztok lányok!

Kb. 3 hete olvaslak titeket, és talán ti vagytok a majdnem olyan egyetlen topik, akik érdemben "normális" infoval tudtok szolgálni.

Mi most kezdjük el a babaprojektet, és remélem, hamar lesz eredménye. :lol:

(Egyébként az expect LH teszttel találtalak meg titeket.) És nagyon örülök neki.

Mikor hazajövök, az az első dolgom, hogy megnézem, írt-e vmelyikőtök.

Barbi!
Mi van veled? Rég adtál hírt magadról? Nagyon kíváncsi vagyok, hogy dec. 10. óta, miután + lett a teszted, valóban az idő is ezt igazolta-e? Bébi lesz? :D
Voltál már dokinál?

Én is kislányt szeretnék elsőre, és nekem szerencsére a január pont lányos nap Jónás szerint és még a zöld nappal sem esik egybe! Jan. 13-án lesz éjfél után.
Jut eszembe. Mi most GMT+1 óra időzónában vagyunk, de a nyári időszámítás esetén nem GMT+2 van? Ezt tudja valaki?

Most megyek, Andy Veled mi van, azt írtad, részletes beszámolóval jössz.
Bocs, hogy így betörtem hozzátok és számonkérem Tőletek a dolgokat, de tényleg érdekel, mi van veletek.

Üdv: Ági
 


Sziasztok Lányok,

Tényleg régen jártam erre, mindig benézek, hátha jelentkezik valaki, de mindenki eltűnt.

Timi, Neked e-mail-t is írtam, megkaptad? Mi újság?

Andy, Rólad is régen hallottam. Hogy vagytok?

Ági: Köszi az érdeklődést. Örülök, hogy hasznos dologokat találtál itt, én is azért csatlakoztam, mert sokat tanultam az itt elhangozottakból. Én mostanában inkább a Jónás topic-ba írogatok, ott nagyobb az élet. Meg most már el kell, hogy higgyem, hogy én tényleg a Jónás napomon lettem várandós. Pedig eléggé kétkedő voltam.

Azóta már voltam nőgyógyásznál és tényleg igaz, babát várunk. Bár még így is nagyon az elején vagyunk. Ultrahanggal megnézte, eddig minden rendben. 9,5 mm a kis drága.

Én tényleg csak ajánlani tudom a Jónást. Ha rendszeres a menstruációd és pontosan tudod a születési dátumodat, akkor szerintem össze kell, hogy jöjjön. Azóta, mióta tudom, hogy megint babám lesz sok pozitív Jónás tapasztalatról hallottam.

Én mindig GMT+1 szerint nézem, mert másutt is van nyári időszámítás, bár tényleg ott lehet némi eltérés. Te melyik site-on nézted a Jónás naptáradat? Mert ezen a site-on felsorolja a városokat, amik azonos időzónába esnek, mint Mo.

http://www.lunarium.co.uk/jonas.php

Ezen kívül itt a rizikófaktorokat is meg lehet nézni, amit szerintem érdemes.

Azt írod, hogy a Jónás napod még a zöld nappal sem esik egybe. Lehet, hogy ez csak elírás, de nem csak egy zöld nap van, hanem összesen 13. A 15. nap +- 6 nap, azaz összesen 13. Ha csak elírtad, bocsi.
Szorítok, hogy sikerüljön! Jan. 13. mindjárt itt van.

Barbi
 


Halihó!

Itt vagyok, csak ezer a dolgom, most hogy hazajöttünk. Főleg hogy Danival jövőhét hétfőn kezdjök a bölcsis beszoktatást. Sajnos sehogy nem tudtuk megoldani, a felügyeletét, így irány a bölcsi én meg megyek tanulni!
Velünk semmi különös nincs, még nem jött össze a babó, jan. 1-én hajnali 2kor piri meglátogatott!!
Most vettem LH tesztet is, csak azt nem tudom, mikor kezdjem el megcsinálni?? Elvileg 30 naposak a ciklusaim, a tájékoztató szerint a 13. napon, de most a napokban elkezdett "zuhanni" a hőm, ami azt jelenti, hogy a szokásos 36.3 ill. 36.4 helyett ma csak 36 volt és ez ugye a 8. nap. Lehet hogy a 10. nap körül kéne már tesztelnem?? Nem tudom, még sosem csináltam! SEGÍTSETEK!!! MIKOR KEZDJEM????
Andy

Kép
 
 


Barbi!

Igen, tudom a 15 nap zöld napokat, olvastam a könyvet is. Én írtam el.

Két weboldalon néztem meg, az egyik amit te is írtál. Nekem 2-es rizikófaktort írt januárra.
Hülye kérdés, de ha a férjem még egy kicsit náthás, az befolyásolhatja a dolgot? Mármint legyengült immunrendszer stb.

Andy: Lehet, hogy itt nálatok olvastam, vagy csak úgy a neten valahol, hogy nyáktermelés nélkül nincs ovuláció! Az ovulációt mindig megelőzi a nyák termelődése és síkosodása! Ha tehát nem kezdődik el a nyákod megváltozni mint ovu előtt szokott, én nem tesztelnék, bár egy csíkot még megérdemel. Én többet nem áldoznék rá.
Amúgy én is most próbálom ki ezt az ovu tesztet, decemberben elkezdtem, de pont amikor éreztem a peteérést (amit majdnem mindig megérzek), nem voltunk otthon karácsony lévén, és nem volt lehetőségem folytatni (nagy sajnálattal). Így most lesz az első "igazi" hónapom.

Ági
 


Andi!
Jó hogy megint írsz, és hogy hallunk rólad. Szerintem a kb. 30 napos ciklusnlál kb. a 16. napon van a pé. Úgyhogy szerintem amit a tájékoztató írt a helyénvaló. Ha nem sajnálod a tesztet, akkor csinálhatsz előbb is. Az a lényeg a kislány érdekében, hogy csak addig akciózzatok, amíg nem lesz pozitív a teszt, vagyis a peteérésed még néhány napot várat magára. Én csak halvány teszt mellet akcióztam.

Amúgy nagyon jól tetted, hogy vettél tesztet, akkor most már pontosan el fogod tudni találni nemcsak a peteérés napját, hanem az az előttieket is. Mert ugye nekünk az a fontos, hogy a pé. előtti 3. napot csípjük meg!!!!!! Nagyon remélem, hogy nálad is olyan szuperul fog működni a teszt mint nálam, és sok más sorstársnőnknél, akik ennek a segítségével tervezték meg a kisbabájuk nemét.

Ági!
Szívesen fogadunk. Látom te a Jónásban bízol. Én is alkalmaztam a Jónást is, de én nem vagyok annyira otthon benne. Én jobban a természetes módszerekben bízom. De látom, hogy Barbi segít neked, szerintem ő már kiképezte profira magát a témában.

Kép
 


Sziasztok!

Köszi lányok a válaszokat!!
Még egy kérdés!! Minden nap teszteljek, vagy elég másnaponta???
Nem sajnálom rá a pénzt, de feleslegesen azért nem akarom ellőni! :-)
És ahogy írtad is Ági, én is mindig megérzem a peteérést, és a nyák... Hát igen minden hónapban volt eddig nyákképződésem! Íme az előző hónapi hőgörbém:

Kép

Kép
 
 


Szia Tulipán75!

Én inkább reménykedek a Jónásban. És az a szép, hogy mint ahogy említettem, mi most kezdünk bele a babaprojektbe, és rögtön itt a legelején kétséget kizáróan 100 % a lány. Mert mint ahogy Barbi is írta, Ők majdnem 1 évet vártak a 100 %-ra.
Azt viszont egyébként sokszor elfelejtik, hogy a Jónás módszer csak egészséges pároknál hozhat eredményt. Tehát nem lehet gyulladás, átjárhatatlan petevezeték, rossz spermaszám, stb.

Andy!

Valóban, nagyon drágák ezek az ovu tesztek. A DM-ben kapható 2400 Ft-ostól a 6000 Ft-ig terjedő termékeket lehet kapni. Nekem olyn szerencsém volt, hogy 1500 Ft-ért tudtam venni expect-et a gyógyszertárban (kapásból 3 dobozzal vettem az ára miatt). Ha ez a doboz nem hoz véletlenül eredményt Nálad, akkor ha gondolod, vehetek Neked is, és elküldöm postán. Neten is láttam 1700 és 1800 Ft+1000 Ft postaktg-ért. Szerintem a hagyományos postával 2-300 Ft-nál nem lehet több.

Üdv:Ági
 


Ági!

Köszi, aranyos vagy!
Meglátjuk, mi lesz, mert ha minden igaz ma meghozatja a gyógyszertár nekem a PG/53-at is. Ez az a minimikroszkóp. A kettővel talán nagyobb esélyünk lesz, igaz a Jónás erre a hónapra fiút írt, bár akkor direkt nem voltunk együtt. Azért reménykedek, hogy ha sikerülne is ebben a hónapban pozitívat tesztelni, akkor is kislány lesz az OVU tesztek segítségével. Amit én vettem Ovu teszt az azt hiszem úgy 2300 Ft volt, de a gyógyszertárban ennél drágábbak vannak. De micsoda szemétség ez is: Veszprémben 2 gyógyszertárban kérdeztem rá az Ovu tesztre, mindegyikben a GABRIEL féle van, de az egyikben 6000 Ft a másikban 5000 Ft, és ugyan ez itt Sárváron 4000Ft. Eszméletlen!!!
Amúgy láttam a teszveszen is az Lh tesztet. Régóta figyelgetem, csak még nem mertem onnan vásárolni, bár az ugye sokkal olcsóbb lenne még a postaköltséggel is! Nem tudom, meglátjuk!
Inkább reménykedek, hogy nem lesz többre szükségem! :wink: :D

Andy

Kép
 
 


Lányok!!
Sajnálattal veszem tudomásul, hogy elég ritkán látogattok errefelé!!
Pedig most nagy szükségem lenne a tanácsokra!
Ma vettem minimikroszkópot, és itthon gyorsan ki is próbáltam! Az eredmény: gyönyörű páfrányos! Ez akkor azt jelenti, hogy most fogamzóképes vagyok???
A hőgörbém így néz ki:

Kép

Ráadásul ma egész nap hányingerem van és ez jellemző szokott lenni nálam PÉ-kor. Szóval nem tudom. Eddig 30 napos ciklusaim voltak, így nem gondoltam hogy esetleg most lehetne PÉ-m. Mit csináljak? Csináljak meg egy pisilős LH tesztet is? De mikor? Még ma csinálhatok este, hogy ha apa megjön fociból esteleg környékezzem meg?? :D :D
MIT TEGYEK??????? SEGÍTSETEK MÁR???
Köszi!
Andy

Kép
 
 


Sziasztok lányok!

Képzeljétek, ma reggel egy olyan + -at teszteltem, hogy kb 1/4 ! perc után megjelent a + jel, és csak 1-2 percre rá a control csík. Nem hittem el amit láttam. Na a párom egyből felébredt, átölelt,felemelt, stb. Nem gondoltam volna! Egyébként clearblut vettem, mert még gondoltam, idén szeretnék egy jót szilveszterezni de végülis addigra még úgy voltam, hogy úgyse mutatna ki semmit a teszt, mert még 1 hét se telt el az ovu után. Így csak a héten vettem meg de csak ma teszteltem. Igazából pont a szilveszter miatt akartuk januárban elkezdeni. De olyan szenvedélyesek voltunk karácsony előtt néhányszor, hogy elmaradt a védekezés. Aminek most meg is lett az eredménye. Ja, a holdnaptárat még nem néztem meg, de azt hiszem, hogy még korábban azt állapítottam meg, hogy pont akkor vált a fiú és lány jegyöv. És az a tök jó, tudom mikor jött össze a bébi, mert éreztem az ovulációt. A Jézuska hozta 25-én reggel.

Így most a kimaradt LH tesztet is fölöslegesen vettem meg még dec-ben. Akkor még nem gondoltam volna, hogy már fölöslegesen veszem. Ha tehát vkinek szüksége van rá, szóljon.

És ma miután hazaértem, csináltam egy másik tesztet is egy másik fajtával. Az is + lett. De mind a kettő olyan erősen, hogy már kezdem azt hinni, hogy mi van, ha rögtön ikrek? Ez hülyeség ez a gondolat szerintetek?

Ja, és az normális, ha azért ennek ellenére mégis van mensi görcsöm?

Az viszont bánt, hogy a januári Jónásom elmarad, mert így nem tudom a baba nemét.

Üdv mindenkinek!!
 


Ági!!!

EZ SZUPER!!!!
Hatalmas gartula nektek!!! Jól indul ez az év is! ;)
Most már azt hiszem mindenki babás, akivel ide írogattam, csak én nem. :( Na, de sebaj, ami késik, nem múlik!
Lh tesztre lehet hogy igényt tartok, ha ebben a hónapban sem lesz nálunk poz. teszt! Tartod addig nekem???

Andy

Kép
 
 


Szia!

Köszi, aranyos vagy!! Új év, új események! Ez legyen Nálatok is! Legyen minél előbb Nálatok is baba!

A tesztet természetesen fenntartom Neked.
Mikor lesz Jónás napod és rendes ovud?

Ági
 


Ebben a hónapban a Jónás nap 5.én volt és fiú, így akkor nem akcióztunk, a jövő hónapban meg talán 6-7-e lesz és kislány. Ovum az itteni vonalzó szerint 7 nap múlva lesz, de mint írtam a mikroszkóppal a minta páfrányos lett 2x is, így most nem tudom mi van. Minden estere ma tuti lesz akció, holnap reggel csinálok asszem egy pisis ovu tesztet, aztán meglátjuk!
A tesztet mennyiért adnád??

Kép
 
 


Andy!

Megnéztem a görbéidet. A megállapításaim a következők:
1. Ne vedd okoskodásnak, de szerintem a menst. ciklus kezdőnapját nem jól számolod, mert ahogy néztem, Te azt a napot veszed 1. napnak, amikor már legalább közepes a vérzés intezitása. A ciklus 1. napja a könyvek szerint a vérzés kezdetével indul. Ha tehát csak "vérfolt" van, az már új ciklusnak számít, ugyanis, akkor már a nyálkahártya újra "képződése" elkezdődik, és nem csak a mondjuk 3. napon, mint esetedben nov. 30-án kezdődik a ciklus és nem dec. 1-én. Így ezekből kifolyólag a ciklus hossza is változhat. Egy ciklus a vérzés 1. napjától a következő vérzés 1. napjáig tart. Vagyis Nálad november 30-tól december 29-ig. Valamint december 30-tól január x-ig. De ha ügyes vagy, akkor ez kitolódhat októberig is. :lol:
2. Szerintem a decemberi hőd alapján az általad számolt 11. napon volt peteérésed, míg a könyv szerint a 13. napon. A januári alapján az általad számolt 8. napon, azaz a 9. napon.
Így két görbe alapján a Te esetedben a 9-13 nap között volt/van a pé-d. Persze ezt több hőgörbe alapján pontosabban is meg lehet állapítani.
Egyébként a januári alapján az is valószínű, ha tényleg a 9. napon volt pé-d, akkor rövidebb lesz a ciklusod az előző havihoz képest.
3. Nem dec. 5-én volt Jónás napod? Ugyanis a Jónás nap sikerességéhez, a J napot megelőző 24 órán belül kell együtt lenni még a menses ellenére is, bár a könyv a sikeresség érdekében a J nap előtti 3 napot adja meg próbálkozásnak. Ha jól látom, Ti 5-én voltatok együtt.
Nem tudom, mikor lesz januárban J napod, de ezt tartsd szem előtt!!

Remélem tényleg nem voltam okoskodó, ha igen és vmivel megsértettelek, akkor elnézésedet kérem, nem akartam. Csak gondoltam, megosztom vélemyényemet.

Ha valaki más ezt olvassa, akkor légysz írd meg, hogy az első két pontban leírtak helytállóak-e szerinted.

Remélem tudtam segíteni, üdv: Ági

Mellékelem a bizonyítékot: Kép teszt
 


Szia Andy!
Annyira sajnálom, hogy tegnap nem néztem fel ide, és olvastam el a tanácskérésedet. Csak annyit tanácsolnék, hogy ha igen, csináld minél előbb a tesztet, és ha nagyon erős a csíkod, akkor ne akciózz, mert az csak 50%. Egyébként talán emlékszel, hogy én is írtam a mikroszkópról. Nekem egy ideig nagyon jó volt, aztán meg behülyült, össze-vissza mutatott mindent. Ennek az lehet az oka, hogy a nyál sótartalmát nemcsak az ösztrogénszint váltztatja, hanem más egyéb is.... Ezért inkább a pisilős hormontesztek a megbízhatóbbak. Ettől függetlenül a mikroszkóp is jó, de a teszt a biztosabb. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mutat a teszt. Jelentkezz! Még felnézek ma délig, és írok még neked.

Ági!
Nagyon gratulálok. Akkor neked a pé. idejében fogant? Azért ne bánkódj, hogy nem a Jónás idejében fogant. A baba nemére így 50% esélyed van, (mert ugye nem alkalmaztatok semmilyen módszert). Hiszen ez nem is számít, neked az első kisbabád. Sokan azt mondják, hogy a kislányok helyesebbek, de ez nem igaz, ha esetleg kisfiad lesz, meglátod, hogy a te szemedben a világ leghelyesebb gyermeke lesz. Ha olyan érzésed van, mintha meg akarna jönni a mensid az nem baj, csak ne vérezzél. Nálam az első gyereknél volt ilyen. Nem is hittem el igazán, hogy terhes vagyok, mert mindig úgy éreztem, hogy most már tuti, hogy meg fog jönni, mert érzem.

Kép
 


Na, valamiért elszállt amit az előbb írtam, így újra:

Ági!
Dehogy vettem okoskodásnak amit írtál! Sőt! Köszönöm a segítséget, át is javítottam az egészet! Íme:
Kép

Marcsi és Ági!
Most aztán végképp nem tudom mi van, mert a ma reggeli ovu tesztem negatív lett, viszont a mikroszkóp szerint fogamzóképes vagyok, hiszen ma reggel is páfrányos lett a minta!

Kép

Mindegy. Most a diagrammomból mindent kivehettek, de fogalmam sincs, hogy így volt-e már PÉ-m vagy csak ezután lesz. A tesztelgetéseket folytatom, aztán majd meglátjuk!

Ági!
Tegnap már kérdeztem, hogy a teszteket mennyiért adnád át!? Lehet hogy már most szükségem lenne rá!

Várom a válaszaitokat!!!
Andy

Kép
 
 


Andy!
Hát nagyon kíváncsi vagyok mi fog ebből kisülni. Szerintem még nem volt pé-d, és a teszt majd holnap vagy holnapután már mutatni fog valamilyen vonalat. Szurkolok! A mikroszkópot ugye úgy használtad, hogy nem ettél, ittál, cigiztél 3 órát visszamenőleg?

Ma este is még húzzatok bele, nehogy holnap az ovuteszt már + legyen, akkor pedig már a fiúknak is van esélyük. (bár ez még nem valószínű, mert először az ovutesztnek halvány vonalat kellene mutatnia)

Kép
 


Marcsi!
Persze, odafigyeltem a mikroszkóp használatakoz a tájékoztatóban is leírtakra. Ott 1 órát írtak, de mivel ma reggel közvetlenül ébredés után csináltam meg, így biztosan nem ettem és ittam elötte. Cigizni meg nem cigizek. :wink:
Tartok tőle, hogy így nem lesz elég az 5 db ovu teszt, így vagy vennem kell még, vagy Ágitól átveszem!
Ági!!!!!
Ha valóban nem kell neked, akkor egyezzünk már meg, mert bizti nem lesz elég amim van, így be kell szereznem még párat!

Kép
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: