Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Marcsi, örülök, hogy a doki megnyugtatott...legalábbis belátta, hogy nem lehet félvállról venni a helyzetet. Biztosan minden rendben fog lezajlani! Drukkolunk.

Ági, hát már megint egy csomó hasznos információval szolgáltál. (mindjárt újra kiszámolom a csíkos, piros, tilos napokat) :) Még van pár napom a bevetésig, még nem késő! :D És ne izgulj, minden rendben lesz. Jól teszed, hogy elmész egy másik dokihoz is, remélem, hogy teljesen megnyugtat!

Andy, neked meg kitartás (meg minden versenyzőnek! :D ) Gondolj arra, hogy nagyon sokan uebben a cipőben járunk. Aztán nemsokára már remélhetően nézegethetjük a rózsaszín babacuccokat a boltokban! :)
mókusmama1
 
 


Sziasztok!

Gyurmi!
Nem bántottál meg, csak nem értettem, miért írod ezt, hiszen " a napnál is világosabb", hogy mi a baba nemére szeretnénk rástartolni. Igaz volt olyan időszakom nekem is , hogy azt mondta, most már mindegy csak legyen 2 csíkos a tesztem, de eldöntöttem, hogy ha most várnom is kell 2-3 hónapot még, viszont egész életemben ott lehet velem a kislányom! Persze! Ha fiú lesz én is imádni fogom, hiszen mégiscsak az én babóm!!!

Amúgy a hőm ma reggel (1 órai ébredéssel és akkor ittam is egy pár kortyot) már csak 26.4 volt. Tehát tutira meg fog jönni a napokban.
Nem vagyok reményvesztett! Most már nem! Ha még nem is teljesen, de kezdem kiismerni a ciklusomat, és talán a február szerencsét hoz nekünk!! :wink: :lol:

Na, megyek is, mert a fiam üvölt. Sajna ő még nem tudja felfogni, hogy a virslit először meg kell főzni és csak utána lehet megenni.....
Édesem!!

Kép
oriandy
 
 


Hát köszönöm szépen a válaszokat, elég sok minden tisztázódott akkor bennem :)

Ha jól értettem a piros napokat, akkor ha nekem január 25 volt az utolsó menzim első napja ahhoz hozzáadtam 14et, akkor az február 8 (ami ugye az ovuláviós napom elvileg) és attól +- 6 nap akkor az február 2től február 14ig! Nekem elvileg a Jónás napom az február végén,megint a menzim idején lesz 27.én! És nekem erre az évre végig hó végi dátumok vannak, ha így marad a ciklusom akkor az mindíg menzi idő lesz, ugyhogy akkor nekem ha jól értettem mindent akkor végig nem esik egybe a piros napom a Jónás nappal! Ami jó!
De a következő olyan Jónás napom amikor kis rizikós (1es) fiú lesz az május 26... :roll: Hát nem most van....
De ha addig a közép idős napokon nem jön össze, akkor tuti megpróbálom és remélem össze fog jönni!
Mert hogy ugye a középidős napokon azért lehet próbálni ugye? Arra nem vonatkoznak a Jónás naptár hónapos előrejelzései meg a rizikófaktorai? :roll:

És akkor már csak a nyálas mikroszkópos teszt működésével kell tisztába jönnöm! Mert hogy ugye a vizeletest most már elmagyaráztátok, értem, hogy amikor megint negatív lesz akkor kell akciózni a kisfiú érdekébe, de vajon ez a mikroszkóposnál is így működik? Hogy ha már nem páfrányos akkor kell nekiveselkedni? :lol:

Nem egyszerű megtervezni a baba nemét... :shock:

De megéri :)

KépKép
KépKép
akíra
 
 

 
 

Mókusmama!
Tök jó, hogy Ági ilyen jól elmagyarázta, hát tényleg nagyon érti. Ha sikerült kiszámolnod, akkor jelentkezzél, mert nagyon kíváncsi vagyok!!!!

Akíra!
A mikroszkóp másként működik, és másmilyen hormonok hatását mutatja ki. Ott az a helyzet, hogy amikor a legpáfrányosabb, akkor van az ösztrogén csúcs, aznap van a pé. Viszont azt nem szabad elfelejteni, hogy ez már ez közvetett eszköz. A nyálban a sótartalmat vizsgálja, ami nemcsak az ösztogén hatására emelkedik meg, hanem más egyéb is befolyásolhatja, tehát nem olyan megbízható mint az ovu teszt. Viszont csak egyszer kell megvenni!!!! Én egy idő után nem tudtam benne megbízni, mert össze-vissza mutatott. Volt olyan, hogy két hétig egyfolytában páfrányos volt. Azzal meg én nem voltam kisegítve, mert én nagyon nagyon nagyon.... kislányt akartam. Úgyhogy inkább ovuteszteztem.

Andi!
Neked végül mi lett a mikroszkópozással? Jól mutatta amit kellett?

Ági!
Jó hallani, hogy végre pozitívabban állsz hozzá. :lol:
Persze, hogy nem lesz semmi baj. Nagyon várom az örömteli beszámolódat, hogy minden oké.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Tegnap meg ma csináltam tesztet, szeretném megkérdezni, hogy ez most negatív vagy pozitív. Sajnos a tesztekhez nem kaptam leírást. Kép febr. 1-2.f
naysa
 
 


Ez még fog holnapig erősödni, elvileg. Ez még negatívnak számít, de erősödik, úgyhogy már közeledik az idő!!!!!! Csináld tovább szorgalmasan holnap is, aztán jelentkezz!!!!

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!
Marcsi, olyan jó, hogy te mindig egyből válaszolsz! :P Egyből választ kapunk minden kérdésünkre. Még nem mélyültem el a piros napjaim kiszámolásásban.....ezen a hétvégén pörgök a hátamon, majd esetleg holnap este, vagy kedd este...jaj, csak ki ne fussak az időből. Kicsit azért tartok attól, hogy nagyon közel van a fiús jónás napom a peteéréshez, vagy legalábbis az előtte levő 4. naphoz.....ez nehogy bekavarjon! :roll: :roll: :roll: Mit tanácsoltok????? :shock:
mókusmama1
 
 


Mókusmama!
A kérdésedre én továbbra sem tudok mit válaszolni, mert mint már írtam néhány nappal ezelőtt, itt tényleg szorít az idő. Viszont amit Ági írt, az is biztosan igaz, hogy addigra már nem él a Jónás napi petesejt.

Ha az érdekel, hogy én mit tennék, akkor leírom neked. Szerintem én ebben a hónapban nem mennék élesben. Ezt a hónapot arra használnám ki, hogy kitapasztalnám a ciklusomat, részletesen lejegyezném a ovutesztek vonalainak változását, figyelném, és jegyzetelném a hüvelyváladék minőségét, hogy tudjam, hogy a következő hónapban milyen erősségű csíknál kell nagyon hajtani. Mert azt ugye nagyon nehéz megjósolni mindenféle tapasztalat nélkül, hogy vajon mikor lesz az a bizonyos -3. nap. A másik pedig, hogy addig is van több mint egy hónap, és ha szedsz magnéziumot és kálciumot, akkor azzal szintén segítesz a kis amazonoknak a jövő hónapban. És még egy: a jövő hónap pedig a Jónás szerint is lány, nem? Hidd el, nem sok minden múlik egy hónapon. Én 3 hónapos előkészületek után álltam neki élesben az akciónak. Bár hozzáteszem, hogy kénytelen is voltam, mert sajnos volt egy abortuszom. Az előző babát elvesztettem a 8. héten. :cry:

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Ma ismét itt, csináltam tesztet. Lehet, hogy mégis most volt tüszőrepedésem?
Nagyon szeretnénk, kisfiút, remélem mindent ugy csináltunk ahogy kell. A nedvem, már krémszerű, nem puha a méhnyakam, mint tegnap. Pár napja a hőmet is mértem, 36,2 volt, reggelre 36,4 lett. Szóval a kislányomat leadtuk és bevetettünk mindent a kistesó érdekében.
Jaj nagyon remélem, hogy volt tüszőrepedésem, és nem a kislányok várakoznak.
Rakok fel képet.
Detti Kép febr. 3.
naysa
 
 


Aki csinált tesztet, annak hamar eltünt a második csíkja tüszőrepedés után?

Mókusmama: Sajnos én nem nagyon értek ezekhez a fortélyokhoz, de szerintem lh teszt segít eldönteni, hogy mikor kell együtt lennetek. Nem tudom, melyikben higgyek a Jónásban vagy a biológiában. Mindegyiknek van alapja, amit az ember követ. Valahol én is ötvöztem a kettőt. Ebben a hónapban elvileg fiús napjaim vannak, Jónás szerint 14- én. A férjemmel azt beszéltük meg, hogy nézzük a lh tesztet, aztán meglátjuk.

Tulipán: Hogy érzed magad a finisben? Köszönöm a tegnapi gyors válaszod.

Andy: Te, hogy állsz? Izgulok érted, hogy pocakban legyen a baba.

Detti
naysa
 
 


Detti!
Szerintem jól csináltátok. Ma van szereintem a tüszőrepedés. Ha holnap még halványabb lesz, akkor tuti. Ismerek egy kismamát, aki nemrég szülte meg a kisfiát. Ő mesélte, hogy neki a teszt nem volt ugyanolyan vastag, csak közel olyan, és utána halványabb volt. Tehát ugyanúgy mint a tied. Ezért aztán ők akkor gyorsan rástartoltak, ugyanúgy mint ti. És a kis Levente 9 hónap múlva megszületett. :lol:

Szerintem megérdemlitek a nagy piros pontot. Én nagyon drukkolok. :lol:

Köszönöm az érdeklődésedet, ma nagyon sokat bekeményedett a hasam. :? De ez még nem a szülés kezdete, úgy érzem. Holnap megyek a dokihoz. Nagyon kíváncsi vagyok mit mond. Majd jelentkezem. Állítólag megtudom, hogy mikor lesz a császár. Már nagyon izgatott vagyok, nemcsak félelem van bennem, hanem nagyon-nagyon várom már kis Babucimat. Szinte egész nap csak rá gondolok. Már úgy megölelgetném, megpuszilgatnám. :D

Akkor holnap jelentkezem. Ha véletlenül nem jönnék holnap, akkor bent kellett maradnom. De ennek nagyon kicsi esélye van.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Szép jó reggelt mindenkinek!!!

Hát, újra itt vagyok egy fantasztikus hétvége után!!
Aztért is csináltam pénteken egy tesztet, hogy vasárnap (azaz tegnap :D ) önfeledten tudjak majd síelni, ha úgy van! És mivel a tesztem negatív lett, nem is foglalkoztam mással, csak azzal, hogy jól érezzem magam. És így is lett. Igaz estem párat, de legalább valamilyen szinten megtanultam síelni. Akárki akármit mond, ez egy fantasztukusan jó sport! Addig amíg nem vettem a lábamra sílécet, nem hittem el, sőt az elején sem, amikor csak bénáztam. De aztán már csak azon kaptam magam, hogy csúszok ezerrel, és a megállás sem jelent gondot, de még a lassítás és a kanyar sem.
Egyszerűen csúcs szuper volt!!!!
Gyorsan teszek fel képeket is, aztán írom a további híreket!

Kép
Kép


Nos, a további híreimet pedig itt láthatjátok:

Kép

Szóval ma reggel megjött.
De legalább a síelést megúsztam nélküle!! :lol: :lol:
Még van 8 db OVU tesztem, remélem ez kitart ebben a hónapban.

Marcsi!
De jó neked! Nemsokára a kezedben tarthatod a kislányodat!!
Ha megszületett és már jobban érzed magad, szeretnénk ám élménybeszámolót és sok sok képet!!!!!

Naysa!
Tőled pedig nemsokára (kb 2 hét) várjuk a pozitív tesztet!!! :wink:

Bocs, hogy másnak most külön nem írok, de rohanok romot eltakarítani. Mivel tegnap este 7kor értünk haza és hulla fáradtak voltunk, semmihez nem volt már kedvem!!
Majd még jövök!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok csajok!

Tudom nem akarlak titeket terhelni, de kétségeim vannak. A hőm reggel megint visszaesett, 36,2 re. Bár óránként fel-fel keltem, mert valahogy nem tudtam rendesen aludni.
A vasárnapi akció mellett azért döntöttünk, mert ma nem igazán tudunk együtt lenni, vagy csak késő este, a párom nem kapott szabadságot hétfőre és keddre. A teszt elkezdett halványodni, valószinű ma már teljesen negatív lesz. Ez meg azt jelenti, hogy akkor hétfő este már lekéstük volna a csatlakozást. :oops: :shock:
Na mindegy ki kellett irnom magamból.

Bocsi érte!

Detti
naysa
 
 


Andy: Sajnálom, hogy nem jött össze a kislány, de mellette örülök is, mivel tényleg jól érezhetted magad a sielés közben. A következő hónapban biztos okosabb leszel.
Mennyire lehet adni a hőmérőzésre? Mert emlékszem 2 hónapot mértem a hőmet még a kiscsajszi fogantatása előtt és ott össze-vissza ment a görbém.
naysa
 
 


Többször visszaesett. :roll:
naysa
 
 


Naysa!

Nekem is sokszor ingadozik a hőm, bár én elég sokszor kelek fel Danihoz éjszaka!
De eddig azért nekem az bejött, hogy PÉ-kor kicsit feljebb megy és mensi elött leesik. Lásd fent a hőgöbén!
Szerintem az akcióval nem késtetek el, mert a poz. teszt után másnap van az ovuláció, vagyis akkor szabadul ki a petécske! Így nagy eséjjel indultok a babóért!!! (hú, de furán fogalmaztam...)

Andy

Kép
oriandy
 
 


Nem baj értem én! :lol:
Én is elég sűrűn kelek fel a csajszi miatt. Kicsit olvasgattam, hogy kb. 3 óra alvás elég a méréshez.

Valaki kérdezte pár hozzászólással, hogy miért szeretnénk, hogy bizonyos nemű gyerek szülessen.
A válaszom: Igen szeretném, hogy egészséges legyen, de mivel régen és most is lehetett befolyásolni a baba nemét, akkor miért ne próbálnám ki. Főleg, hogy olyan dolgokról beszélünk, amiket régen is használtak, csak nem volt a köztudatban. (étrend, hőmérőzés, hüvelyöblítés, ovuláció stb.).
A másik, hogy tesoméknál 3 lány született, nekem van egy lányom, valószínű 2 gyereknél többet nem vállalunk be. Elkelne egy fiú is a családban. Persze, a férjem szeretne harmadikat. :wink:
Ami a legjobban megrendített, nem rég beszéltem édesapámmal, hogy nagyon szeretne egy fiú unokát. Ez még nem is hangzik olyan rosszul, de amikor mondta, hogy már nem él sokáig és lehet már nem éli meg. Itt eldöntöttem, hogy amit a normál kereteken belül meg lehet tenni, megteszem apukám és magunk miatt. ( Persze nem azt akarom evvel mondani, hogy nem szereti a csajokat, mert imádja őket!)
Háát röviden ennyi a válaszom.
naysa
 
 


Andi!
Nagyon szuper lehetett. Én még nem próbáltam sajnos, és még egy-két évig biztosan nem is fogom. Nálunk a gyerekek elhelyezése nem kelle könnyű.

Szóval akkor most kezdődött egy újabb ciklus, újabb reményekkel. És ez már lehet, hogy a te hónapod lesz. :wink:

Természetesen fogok képeket feltenni a kis Babuciról. Csak már lenne meg. Annyira várom. Épp ma voltam dokinál, de szerinte még nem akaródzik ennek a babának kibújni. Szerinte elég lesz jövő héten hétfőn befeküdnöm. Úgyhogy még ezen a héten itt leszek köztetek. Péntekre mondta, hogy azért menjek be, hogy megnézzen hétvége előtt. Na, majd elválik!!!!!

Detti!
Szegény apukád. :( Beteg?
Emlékszem, hogy amikor az én apukámnak megszületett az első fiú unokája, annyira boldog volt. Mi ugyanis 3-an voltunk csajok. Kívánom az apukádnak, hogy megtapasztalhassa a fiú unoka örömeit, és hogy minél tovább élvezhesse a fiús játékokat a kis lurkóddal.

De szerintem nagyon jó esélyeitek vannak. A lehető legjobb időpontot használtátok ki. :wink:

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok csajok!

Hazaértem én is, mint szürke szamár a ködből. :lol: szinte szó szerint
én alapjában véve jól birom a hosszú távokat is, de most valahogy ez az eső, nagy szél és hatalmas köd nekem is nehéz volt a 14km során. Nagyorosziban megnéztük a Drégely várát, ahol még szép volt a kilátás, innen kezdve Diósjenőig már sajnos nem sokat láttunk. :(

Valamelyikőtök kérdezte, hogy hány órai alvás után ad valós eredményt a hő? Én úgy tudom, hogy min. 5 óra alvás szükséges hozzá, és hogy közvetlenül felkelés előtt kell mérni. Valamint ha előző éjszaka alkoholt iszol az is befolyásolja az eredményt. Persze ha a gyerekhez sajna fel kell kelni, az baj.

Andy! Tök jó, hogy ilyen jó élményekkel jöttél haza!! Szerencse a szerencsétlenségben, hogy így nyugodtan eshettél. :lol:
Viszont ez már a Te hónapod lesz, hisz már ismered, mikor hogy erősödik a teszted, és az szerint kell cselekedni.

Én mostanában tiszta kóma vagyok amúgy, meg annyira fel vagyok fúvódva, úgy érezem időnként, hogy mintha kb. 4 - 5 hónapos terhes lennék. Holnap este megyek dokihoz, kicsit félek tőle, hogy mit mond. Szerintetek megmondjam előre vagy csak a vizsgálat végén, hogy a másik orvos mit mondott? Mert igazából nem akarom befolyásoni sem.
szerencse7
 
 


Sziasztok!

Szerencse!
Szerintem ne mondjál előre semmit, sőt lehet, hogy azt sem kéne, hogy másik dokihoz jársz, nehogy félvállról vegyen. Biztos rendben lesz minden, szorítunk!

Andy!
De jó volt Neked!!! És elsőre ilyen ügyesen siklani... Le a kalappal. :D

Marcsi!
Neked meg milyen jó lesz nemsokára!!! Fiaid várják már a kistesót? Ők mennyi idősek is? Tudnak majd Neked segíteni, vagy inkább velük is többet kell foglalkoznod a pici születése után?

Mókusmama, Naysa, Akíra!
Mindent bele! :wink:

Nekem ma van a Jónás napom, de pé. elvileg csak 7 körül. Remélem időben odaérnek a lánykatonák.
Most jutott eszembe, hogy a pé. előtti három napba a pé.napját is bele kell számolni és azzal együtt három, vagy 3 nap+pé.napja?

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Ági!
Hát szerintem sem kell azt a dokinak tudni, hogy te másik dokinál is voltál. Én nem szoktam megmondani nekik.

Jelentkezzél még este, hogy mi volt. Én nagyon kíváncsi vagyok. Sokszor eszembe jutottál, hogy vajon mi lehet veled, mert annyira aggódtál.



Gyurmi!
De ugye most a Jónás szerint lányos napod volt? Mert ha nem, akkor a két időpont nagyon közel van, és bekeverhet egymásnak :? Én úgy értem a pé. előtti 3. napot, hogy egyik nap akció van, utána két nap semmi, és utána van a pé. Ilyenkor telik el kb. 72 óra az akció és a tüszőrepedés között. Nekünk ez a nyerő. De inkább több legyen mint kevesebb!!! Azt honnan tudod, hogy 7-én lesz? Akkor várható, vagy méred valamivel? Mert az előre jósolgatás az még akkor sem túl szerencsés ha valakinek pontos a ciklusa. Ha meg nem halál pontos, akkor meg szinte nem is ér semmit. HOzzáteszem: az ovulációs kalkulátorokra nem lehet adni. hiszen nálunk minden nap fontos, egy nap, és az esélyek 90%-ról leesnek 60-ra.

Szóval akkor most várakozó állásban vagy. Ugye? Reméljük, hogy tényleg 7-én lesz a tüszőrepedésed. Mikor volt akció?

Kép
tulipán75
 
 


Ági, én is azok véleményét osztom, akik azt tanácsolják, hogy ne szólj a dokinak. Szépen nézze meg, aztán max nem hozzá mész vissza legközelebb, hanem maradsz az eredeti orvosodnál. A legjobb, ha minden befolyásolás nélkül néz meg. (de szép mondat) De ne izgulj, nem lesz semmi baj, meglátod. És egyből írj, ha hazaértél, itt ülünk 100-an a gép előtt, és várjuk a fejleményeket. :)

Gyurmi, Marcsi már épp rákérdezett arra, amit én is meg akartam kérdezni: ez lányos jónás napod volt most? És mondjuk ha véletlenségből nem sikerül ebben a hónapban teherbe esned (ne így legyen, ez csak egy teoretikus kérdés), akkor a jövő hónapban is próbálkozol, csak akkor az ovu teszt szerint? És ezt mindenkitől kérdezem, akik ebben a cipőben járnak.....i próbálkoztok a fiús (illetve aki kisfiút akar, az a lányos) hónapokban is? Bocsi, hogy állandóan ezzel rágom a fületeket, de én tökre meg vagyok itt zizzenve. Hosszú hónapok óta gyúrtam a januári lányos jónás napomra. Úgy tűnt, hogy MINDEN klappol, aztán mégsem jött össze. Aztán most itt állok tanácstalanul, hogy mi legyen ezzel a hónappal. Holnap lesz a jónáska, holnap kezdem el a tesztelgetést megint, és nem tudom, hogy bele merjek-e vágni.....asszem a teszten fog múlni. Ha sokáig nem jelez semmit, és elég idő eltelik a jónás után, akkor megpróbáljuk. Csak erre tudok gondolni, a munkámmal sem haladok, alig tudok másra koncentrálni. Na, mindegy, csak kiöntöttem a lelkem. :lol:
mókusmama1
 
 


Sziasztok!

Az apukám hála nem beteg, csak nagyon sokat dohányzik, hiába próbált leszokni, nem tudott. Tudja, ha igy folytatja, akkor nem él már sokáig....

Tegnap teszteltem, totál negatív lett, nem látszott csak a kontroll csík. Ami furcsa, hogy úgy szurkált a pocom szinte egész nap. Lehet valami baj van?

Mókusmama: Mi kisfiúra gyurunk, decemberben volt Jónás szerint, fiú, de nem jött össze, hozzáteszem, csak akkor próbálkoztunk más napokon védekeztünk. Nem tudom mi lehetet, de 2 hétig vérezgettem , majd menstruáltam. A januárt a lányos, ill. a vérzés miatt felfüggesztettük. Nekem februárra irja a fiut ismét, most az ovuláció és az lh teszt alapján ugrottunk neki. Ugy gondoltam tesztelek a Jónás környékén is és ha + majd negativ lesz megint együtt leszünk. Kb. ennyi. Ahogy néztem van valami átmenet mert márciusra is fiut mutat. Azt nem tudom, hogy a lányos hónapban fogunk-e próbálkozni.

Detti
naysa
 
 


Sziasztok!

Igen, tegnap volt a lányos Jónás-napom és pé. 7-én lesz, ha minden igaz. Tegnap volt akció, remélem a kiscsajok kibírják, míg megérik a petém. :lol: Mikor a kisfiammal próbálkoztunk én a PG53-t használtam (ez is nyálazós) és nekem elég jól mutatta, hogy mikor volt pé, de persze ez nem 100%-os, mint a teszt. Tegnap kíváncsiságból megnéztem és eléggé páfrányos volt... No, majd meglátjuk két hét múlva.

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Jajj Csajok! Valamit nagyon elszámoltam. :cry: A ciklus.hu-ba beírtam a mensi dátumokat és azt számolta ki, hogy pé. 12én lesz. Szerintetek érdemes lenne 12-3, azaz 9-én is akcióba indulni a lányért? Jónás szerint tegnap volt a lányos nap, de én jobban hiszek a természetnek, mint a csillagok meg a hold állásának. Már tisztára belezavarodok ebbe a számolgatásba. Ja, és itt látszik, hogy a nyálazós buli milyen megtévesztő. :x

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Gyurmi!
Szerintem nyugi!!!! Azért a mikroszkóp is jó. És ha páfrányos, és szerinted is közeleg a pé, akkor ne kockáztass. Már valakinek írtam, hogy szerintem az ilyen ciklus számoló programoknak nem nagyon lehet hinni. Az csak kiszámol egy matematikai átlagot az előző ciklusok alapján, és úgy megjósolja a következőt. Szerinted a te ciklusod mennyire érti a matematikát?

De most komolyan: milyenek a ciklusaid? Szerinted miért számoltad el? Írjál le nekem néhány ciklusodat, hogy hány napos volt!!!! Ja! És azt is írd le, hogy szerinted miért pont 9-én van a tüszőrepedésed!!!!!! Még ma visszanézek, és válaszolok.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Marcsi örülök, hogy minden ok veled! Türelem, mindjárt itt a hétfő és akkor a kezedbe foghatod a rég áhított kislányt :) Mi lesz a neve? Biztos írtad már csak én lemaradtam róla :oops:

Megint lenne egy kérdésem hozzátok, ti már annyira értitek itt a dolgokat :)
Szóval ugye mi most próbálkoztunk a Jónás nappal, ami nekem 28.án volt, és akkor ugye a menzim 4.napja volt! Tudom, valószínűleg lemaradtunk róla, mert az időpont 2-3 órával később volt, de azért én szeretnék még reménykedni! De...most ugye normál középidős esetbe az a terhesség első jele, hogy kimarad a menzi, és akkor vesz az ember egy tesztet és megtudja :D
De, ilyenkor mi van? Mert ugye én azért ha terhes maradnék csak kiváncsi lennék arra, hogy Jónásnapi-e a baba vagy középidős :roll:
És ez nekem ebbe az évbe végig így lesz, ugyhogy ha terhes maradnék sose tudnám, hogy mikori a baba!
Ti csinálnátok tesztet? Mondjuk ha úgy számoljuk hogy középidős, akkor ugy 10-14 nappal később jönne meg, és akkor tesztelnék, így most szerintetek van értelme csinálni egyet mondjuk 12.e körül? Akkor lenne nekem a középidős ovulációm! Mit gondoltok? Vagy várjam meg szimplán, hogy megjön-e hó végén, és ha nem akkor az uh úgyis látja, hogy két héttel idősebb a baba? :roll:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


hahó Akíra, szerintem (ha kibírod persze :) ) akkor a középidődtől számtsad a 10-14 napot, és akkor tesztelj. Aztán ha arra kerül a sor, a doki biztosan meg tudja majd állapítani, hogy hány napos-hetes a bébi.
mókusmama1
 
 


Sziasztok!

Köszi, hogy így drukkoltok! Ha minden jól megy, 1 óra múlva megyek be a dokihoz.
Szerintem is érdemes megvárni a középidőhöz képest a tesztelést, és elvileg az UH elég pontosan meg tudja mondani, hogy mikor jött össze a bébi. Bár mint látjuk, én biztosan tudom az enyém mikor jött össze, mégis 2 hét eltérést mondott a doki, bár itt más ok miatt is lehet az eltérés.

Szerintem se tudják a kalkulátorok megmondani, hogy mikor van pé-d. A legjobb azoknak akik fiút akarnak, hogy figyelik a testük jelzéseit, és ha félidőben szúrkál az egyik petefészkük, akkor gyorsan apára ugrani :lol: :oops: , és akkor tuti a fiú.

De ha már a nyáktermelés hígabb, akkor már gondolni lehet, hogy néhány napon belül bekövetkezik a pé.

Most mentem, majd még benézek.
Szorítsatok.

Pussz mindenkinek.
szerencse7
 
 


Marcsi!
Küldtem pü-t!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Hali!

Megjöttem a dokitól. Hát, nem hiába mondják, hogy jó a szakbában itt nálunk ez az orvos. Sokkal alaposabb volt, mint a dokim. Azokkal kezdte az egészet, amire nem kérdeztem rá 2 hete a dokimtól, hogy miért nem teszi meg. Ez a doki azzal kezdte, hogy mikor voltam rákszűrésen? Mondom már régen, így megcsinálta. Aztán kézzel vizsgált meg. Erre mondta, hogy igen, ezek alapján is terhes vagyok. Majd végül UH. Egy 42mm-es petezsákban 12mm-es baba és 5mm-es szikhólyag látható. És láttam/tuk a szívverést is! :lol: :lol: Ebben a korban (betöltött 7 hét) normálisak a méretek szerinte. El se hittem. Nem tudom, mi lehetett 2 hete, hogy behozta a lemaradást, vagy már eleve "jó" mértei voltak akkor is, csak a doki szerint nem. Egy a lényeg, hogy mnden ok, 1 hónap mülva kell visszamennem. Akkor kapok UH-ra beutalót. Tehát, mostmár megnyugodhatok.
Szóval örülhetek, hogy nincs hányingerem, hányás és társai. Bár mint írtam, nagyon kómás vagyok egész nap. Capuccino nélkül el se tudom kezdeni a napomat. :o De inkább ez, mint a hányás :lol:

Na megyek, mert nagyon fáradt vagyok.

Pussz és köszönöm mindenkinek a szurkolást.
szerencse7
 
 


Ági, nagyon örülök a hírnek! Még jó, hogy elmentél előbb dokihoz, és látod, minden jóra fordult. :D
Mostmár tényleg csak a bébire kell koncentrálnod! :wink:
mókusmama1
 
 


Jajj, de jó! Nagyon izgultunk értetek! Gondolom megnyugtatott, hogy láthattad a kicsi szívverését! Akkor maradsz ennél a dokinál, vagy visszamész az elsőhöz?

Kép
Kép
gyurmi
 
 


ja, ezt még elfelejtettem megkérdezni: váltasz dokit? Melyikhez fogsz járni?
mókusmama1
 
 


Ági, én is örülök, hogy jól vagytok, és hogy végül nem izgultál végig 3 hetet!
Szép várandósságot kívánok!

Kép
ági_bp
 
 


Akíra!
Képzeld, hogy én is hasonló cipőben voltam, hogy a középidőm és a Jónás napom között eltelt 12. Csak pont fordítva. Először a teszt alapján próbálkoztunk, aztán pedig a lányos Jónás napon. Én is nagyon gondolkodtam, hogy mit csináljak. Vegyek-e tesztet a középidő utáni 10. napon vagy ne. Én nem vettem, és a mai napig sokszor eszembe jut, hogy lehet, hogy mégiscsak Jónás-baba? Ebben én mondjuk nem hiszek annyira, de nem kizárt. Az benne a pláne, hogy amikor 8 hetesen mentem uh-ra, akkor a doki úgy látta, hogy ez csak 6 hetesnek megfelelő terhesség. Akkor pedig lehet, hogy Jónáska? Visszarendelt két hét múlva, és fura, de akkor meg már megfelelt 10 hetesnek. Na ezen igazodjon ki az ember. Mint Áginál. Vagy elmérték, vagy a fene tudja miért látják egyszer így másszor meg úgy. Ha visszapörgethetném az időt, akkor csinálnék tesztet, már csak azért is, hogy tuti biztos legyek benne, hogy melyik módszer szerint jött össze. Amit a dokik az uh-gal mérnek az nem szentírás. Láthattad Áginál is.

Ági!
Nagyon jó, hogy minden rendben van. Én gondoltam. Már egyszer írtam neked, hogy az enyémet is elnézték. Épp most ecseteltem Akírának. Azért vigyázz magatokra. Örülj, hogy nincsenek macerás terhességi tünetek. A hányinger és a hányás az nagyon sz--r tud lenni. :?

Mókusmama!
Döntöttél már? Most gondolom szigorú megtartóztatás van, hiszen fiús Jónás közeledik! Remélem az elmúlt napokban is hagytad apát aludni :wink: Mikor kezded a tesztelést? Jelentkezz ám a teszteredményekkel!

Kép
tulipán75
 
 


Igen, igen, épp most van a Jónás. (nem érzek semmit, érdekes :D ) Végre beszereztem a teszteket, nem volt könnyű, mert a közeli dm-et épp átépítik, és csak febr. közepén nyitják meg újra......a terhességi tesztet már ott megvehetem (hahaha). Este kezdem a csíknézegetést. Nagyon kíváncsi vagyok, mondhatom! Addig is vedelem a Ca-ot, Mg-ot, hátha segít az is, eszem a sótlan kajákat, stb, stb.
Akíra, tényleg, igaza van Marcsinak, itt a nagy lehetőség, hogy kiderüljön, hogy a jónásnak vagy a középidőnek higgyünk jobban. Ugyan én arra bíztattalak, hogy még ne csinálj tesztet, de tök kíváncsi lettem, hogy működik-e ez a jónásos dolog!!!!!!!!!!!!!!! :D
mókusmama1
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, maradok ennél a dokinál, mert egyrészt a régi dokim már nem biztos, hogy még levezet szülést a bizonytalan helyzete miatt, másrészt meg az, hogy ez a doki megnyugtat, még azt a plusz 2 eFt-ot is megéri. Sajna nagyon drága, de ez van. Viszont a szakmájában nagyon jó, aminek meg ára van.

Hát igen, érdekes kérdés, hogy tudni akarja az ember lánya, most mikor is fogant meg a bébi. Én biztos csinálnék tesztet a Jónás után, hogy megtudjam, akkori-e a baba.

Andy? Veled mi van? Nagyon el vagy veszve! Mizujs nálad?
szerencse7
 
 


Sziasztok!

Bocsi, az eltűnésért, de ugye elkezdődött a sulim, így elég zsufi napjaim vannak. Mivel a drága vasúti dolgozók sztárjkolnak, így kénytelen voltam busszal hazajönni, de nem akárhogy!!! Fél 7-kor ugyan vége lett az előadásnak, nade.... Mikor jött hazafelé a legközelebbi busz?? Fél 9-kor!!! Azt hittem az agyam eldobom!!!
Fél 10 után értem haza, természetesen manóm már aludt, így a tegnapi napon reggel fél óra volt amit vele tölthettem. És ez így lesz holnap is, ha még mindíg tart a sztrájk.
Ma délelött meg a jegyzetet gépeltem be, mert olyan csúnyán kapartam (mert ugye gyorsan kellett írni), hogy ezt a tanfolyam végén, vizsgakor már tutira nem tudnám elolvasni!!!
És ez így lesz, minden alkalommal, tehát suli után még gépelek - ezzel tanulom is közben az anyagot. És persze kihasználom azokat a napokat, amikor nincs suli, hogy a kis törpikémmel lehessek!!! Szóval ez az eltűnésem oka. Meg igazán még nincs is semmi érdemleges dolog, amiről beszámolhatok. Pirosbetűs napjaim tartanak még, aztán ha elkezdem a tesztelgetést, lesz miről beszámolnom!!! :wink: :lol:

Ági!
Nagyon örülök, hogy minden rendben van a babóval! Ugye megmondtam én!!!! :wink: :lol:
Vigyázz magadra!!

Mindenkinek szép estét!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Na sziasztok!

Előszőris Ági örülök, hogy minden ok veletek :) És hát igen minden pénzt megér az hogy tudd minden ok a babóval! Ha 2ezerrel több akkor is :) Drukkolok hogy mostantól minden jól menjen (mert miért is menne máshogy :wink: )

Teszt, hát erősen gondolkozom, hogy csinálok egyet! Most elég furán érzem magam! Nem mondom, hogy terhes vagyok, mert hát azért én sem hiszek benne annyira, főleg, hogy tényleg az idő után csináltuk pár órával! De tegnap óta tökre szúrkál a hasam meg ilyen menzi szerű fájdalmaim vannak! Ami persze tudom lehet a közép idős peteérés fájása is, de én azt kicsit korainak tartom! Mert hát ugye 12.én kéne, hogy legyen az ovuláciom, de hát nem tudom....lehet nem korai, csak eddig még nem figyeltem, hogy ennyire korán szokott fájni! De azért kezdtem el ezen gondolkozni, mert írtátok, hogyha szúr akkor kell fiút csinálni...na hát most nekem tuti nem lenne fiam :lol: :lol: :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Mókusmama!
Na mi van a csíkkal?

Ági!
Nagyon jól teszed, hogy ennél a dokinál maradsz. Azt különösen szem előtt kell tartani, hogy ahhoz járj, akinél szülni akarsz.

Andi!
Mit tanulsz? Eddig nem is beszéltél róla, hogy tanulsz. Vagy ha igen, akkor bocs, hogy nem figyeltem. :oops:

Akíra!
Csinálj tesztet! Ne vacilálj! Mit vesztesz vele? Néhány 100 ft-ot. Az meg a mai világban mit sem ér. De ha nem vagy terhes, akkor ovutesztet is vehetnél, és akkor biztosra tudnád, hogy mikor van a pé. A szúrkálás van akinél néhány napig is eltart, ezért nem biztos az, hogy az pont a pé. napját jelzi.

Most a napokban ugye hagyod apát pihenni?

Kép
tulipán75
 
 


Persze :D

Jónás nap óta nem voltunk együtt! Megvárjuk azt a peteérést :lol:

Igen, gondolkoztam ovu teszten is, mert hát ugye a mikroszkóp jó, de nem annyira megbízható! Most tegnap már mutatott egy-két páfrányt, de azért elég kis ritkás volt a kép! A Jónás napi minta, az egy páfrány tenyészet volt! :shock: :lol: Szóval azért ezt is azt is nézem, és így legalább kitapasztalom, hogy mit mutat ovuláció idején 8)

A terhességi teszten azon gondolkozom mikor csináljam! Mert ugye 28.án voltunk együtt, tehát akkor attól számított két hét ugye mikor meg kéne hogy jöjjön alap esetbe, tehát akkor kb. 14 napos terhességet mutat ki a műszer! Az pedig ugye akkor 11.e! Hát addig még azért várok mert ki se mutatná elöbb m ég ha lenne is ott valaki :lol: Kyránál nekem csak jóval utána mutatta ki! Elmaradt a menzim, utána 3 nappal csináltam és még negatív volt, és csak arra rá 4 nappal mutatta ki! :roll: Szóval lehet nekem lassan termeli a hcg-t a szervezetem, ugyhogy nem sietek :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


sziasztok!
Akíra, már van olyan teszt, ami 10 napos terhességet is kimutat......csak azért mondom, mert már én is nagyon kíváncsi vagyok! :lol: :lol: :lol:

Marcsi, még csak egy csíkocskám van. Remélem még így is marad jópár napig, bár különböző jelekből gyanítom, hogy nem. Haj-haj, nem könnyű dolgok ezek! :D
mókusmama1
 
 


Marcsi!
Fogászati asszisztensnek tanulok!!
Remélem majd terhesen is tudom csinálni és sikeresen végzem el!

Andy

Kép
oriandy
 
 


melyik teszt? mert én előszőr egy noname tesztet csináltam és az nem mutatta ki és aztán vettem a clear blue nevűt és az kimutatta!
Melyik a megbízható teszt? Mert én ebbe a clear blueba hiszek...van másik is?

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Akíra, én a dm-ben láttam. A nevét persze nem tudom, de rá van írva nagy betűkkel, hogy akár 10 napos terhességet is kimutat. Aztán ki tudja! Biztosan van olyan, akinek egyből kimutatja, van akinek meg nem. (én az utóbbiak közé tartozok, nekem a mens. elmaradása után 3 nappal is csak haloványan volt 2 csík.....de nem emlékszem, hogy pont akkor ilyen tesztet használtam-e)
mókusmama1
 
 


Sziasztok,

Régen jártam erre, hirtelen nem is tudom visszaolvasni ezt a rengeteg mindent, csak az utolsókat.

Marcsi, mi van Veled? Közeleg a nagy nap. Császár lesz? Mit mondott a doki?

Akíra, a Clearblue-t ajánlom, nekem egy hetesen kimutatta a babát.

Andy, szorítok, hogy ez a hónap sikeresebb legyen babaügyben. Megnéztem a síelés képeket, biztos nagyon jó lehetett.

Velem minden változatlan, most vagyunk a 12. hétben (ezt én számoltam a Jónás naptól kezdődően, az utolsó menstruációtól számítva 1-2 héttel több). Hétfőn megyek uh-ra. Izgulok egy kicsit, hogy minden rendben legyen. Közben még mindig előfordul, hogy hányingerem van és egyéb.

Barbi
barbara08
 
 


Sziasztok!

Hát annyira vacilálok rajta, hogy megcsináljam-e :roll:

Mert nem a pénzről van szó! Csak arról, hogy lehet már éreznem kéne valamit amit nem érzek, és ezért felesleges is, meg hát a mikroszkópos elkezdett páfrányosodni, bár még csak egy kettő van rajta de már van, és hát az csak peteérést jelent nem? Akkor meg nem lehetek terhes ha megint peteérésem lesz :roll:
Dilemma! :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 


Én kb. a vérzés napján, vagy az utána következő nap csináltam reggel egy clearblu-val, az pillanatokon belül pozitív lett, még mielőtt a cotroll csík megjelent volna! Aztán meló után aznap is csináltam egy DM-es teszttel (Corax), és az is erős 2. csíkos lett. Na, ekkor már nem lehetett kétség a dologban. :lol:
A Clearblu-ra azt írja a leírás, hogy a mensi előtti 4. napon már több mint 50 %-ban kimutatja a terhességet.

Amúgy meg szokott olyat csinálni a női test, hogy egy cikluson belül akár két pé. is van. Ezt a hőmérőzéssel bizonyították.
Bár az én vélemyényem az, ha már volt egy pé. és meg is fogant a baba, akkor viszont már nincs peteérés. Nagyon kicsi az esélye, hogy valakinek terhesség alatt újbóli pé-je legyen, de erre már volt példa Amerikában is. Állítólag amikor szült egy nő, csodálkoztak, hogy miért nem születik meg a másik baba is, mire rájöttek, hogy kb. 1 hónappal később foganhatott meg, és ha jól emlékszem 2 hét múlva szülte meg. De ez nagyon-nagyon ritka.
Mint én is, kérdezem ezt a dokit, hogy az egypetéjű ikreknek közös petezsákuk van? Erre mondja, hogy azért ne menjünk ennyire előre. :lol: :roll: Mondom jó, nem is akarok, csak a méhen kívüli terheségről kérdeztem. Az, hogy mennyi az esélye, hogy méhen belül is, és kívül is van baba. Ugyanis még mindig szúrkál a bal petefészkem.
szerencse7
 
 


Na szóval akkor ti is a Clearblue-ra esküdtök :lol:

Jól van, akkor lehet veszek egyet! :D

Bár az előbb csináltam megint egy mikorszkópos tesztet, és most meg már totál páfrányos volt az egész! Én ezt nem értem! Pedig nem most kéne peteérésemnek lennie hanem csak 11.én...elvileg! Akkor most hogy is van ez? Lehet hogy ezt már azért mutatja, mert készülődik, és ugye a lányok életbe maradnak több napig is (akár 5 ha jól tudom) és ezért páfrányos, mert már lehetek terhes ha ma csinálom, mert kivárhatják a peteérést? Ami ugye 4 nap!? Vagy azért páfrányos mert előre jött a peteérésem, és ezért is fájdogált a hasam és szúrt lent? :roll: Hát én már kezdek megkattanni :lol: Nem értek én már semmit :oops: :shock: :roll: :lol:

KépKép
KépKép
akíra
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: