Új privát üzeneted érkezett!

Andy!

Semmiképp ne akciózz ma, mert azzal a fiúknak nagy esélyt adsz!!!
Ami a tesztet illeti, ha most nem tesztelsz holnap, és az pozitív lenne, akkor elképzelhető, hogy nem leszel babás, mert akkor már 5 napról lenne szó (azért nem kizárt). Viszont akkor ebből arra lehet következtetni, hogy holnap is pozitív lesz (ami nem biztos hogy igaz, csak feltételezés), így tudod, hogy nálad 2 napig tart a pozitív nap.

Remélem 1 hét múlva, már nem csak + LH teszttel jössz, hanem a terhességivel is!!
szerencse7
 
 


Ági!
Teljesen igazad van, akkor lehetne tudni, hogy 1 vagy 2 napig van + tesztem. Csak ugye már így is elég sokban van, és ahogy írtam, ha most nem sikerül, még a köv. hónapban is kell vennem. Ráadásul mindezt úgy teszem, hogy apa nem tud róla, mert bár ő is lányt szeretni, de azt mondta azért bízzuk ezt a sorsra. Csak én gondoltam úgy, hogy legalább ennyit megteszek érte, de ugye a pénz.... Lassan egy "fél vagyon" elmegy erre etsztelgetésre és ha még össze sem jön...
Szóval nehéz ügy ez nekem!!!

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Nem rég találtam meg ezt a topikot, elolvastam a hozzászolásokat. Remélem nem baj, ha csatlakozok hozzátok.
Van egy kislányunk, és szeretnénk most egy kisfiút is.
Vettem lh tesztet, mit tanácsoltok, hogy kisfiam foganjon meg.
naysa
 
 

 
 

Naysa!

A ti estetetek a legegyszerűbb!! Amikor pozitív lesz az Lh teszted, akkor kell akciózni!!!
Sok sikert!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Ja és üdv köztünk!!
Mielöbbi babásodást!
Mennyi idős a kislányod??

Kép
oriandy
 
 


Szia!

Márciusban lesz 2 éves a csajszi. Az apukám mindig mondja, hogy ő nagyon szeretné már egy fiú unokát. A tesoméknak 3 lányuk van. Neki már nem lesz több gyereke, vagy legalábbis már nem akarnak. Csak bennem bizik, igaz én az elsőt is fiunak terveztem, csak a férjem kislánynak.

Már az első pozitív tesztnél kell akciózni? Én kb. a 11 napon kezdem érezni, hogy több a nyákom, akkor kell elkezdeni a tesztet, ugye?

Detti
naysa
 
 


Andy!
Nem olyan fontos, hogy holnap is csinálj. Már így is nagyon sokat tettél annak érdekében, hogy kislányod legyen, úgyhogy ezzel a tapasztalattal a jövő hónapban már bátrabb lehetsz, és még egy napot ráhagyhatsz, ha most nem jött volna össze. De azért tudod, hogy van esélyed? Ha a férjed katonái olyan ügyik, mint az én férjemé, akkor hamarosan + terhesteszttel dicsekedhetsz :lol:

Még valami! Ha ma akcióznál (amit én a te helyedben nem tennék) akkor azért még a lányoknak is van esélyük. Ílyenkor kb. 50-50%. Az ovulációt megelőző napban kb. egyforma esélyük van, hiszen addigra már a csajok is odaérnek.

Detti!
Nagyon örülök, hogy újabb tagunk van. Tényleg könnyebb a dolgod mint nekünk, akik kislányra vágyunk. A legbiztosabb az, ha a + teszt utáni napon van akció, mert a + teszt után 24-36 órával köv. be az ovuláció. Tehát a fiú érdekében aznap kell akciózni, amikor a petesejt megérik, és kiszabadul, mert a fiúcskák ügyibbek, és hamarabb odaérnek. Ja! És legyen orgazmusod,mert akkor a nyálkahártya lúgosabbá válik, amit pedig a kispasik nagyon szeretnek, és még gyorsabban ficánkolnak a petesejthez.

Ja! és lehetőleg csak azon az egy napon akciózz, amikor a teszted újra negatív lesz, mert az azt megelőző akciókból még maradhattak ott sejtek, akik életben, és ugye mivel a csajok nagyon kitartóak, ezért esetleg a 4 nappal előtti akcióból is kerülhet ki a győztes. Úgyhogy addig amíg a teszt nem lesz újra negatív, addig megtartóztatás, utána pedig hajrá!!!!!!!

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Hát, nem hagyott nyugodni a dolog, így vettem még tesztet és csináltam ma is egyet. Az eredmény:
Kép

Szóval nem olyan erős a teszt csík, mint tegnap, de azért ez még pozitív, mert egyforma a két csíkocska!!!

Na, így az esélyünk lecsökkent ebben a hónapban, de sebaj, majd a következőben ügyesebbek leszünk!! :D

Na pussz!!!
Andy

Kép
oriandy
 
 


szóval akkor ma is + vagy. Hát ez a holnapi pé-t jelenti. Hát nagyon kíváncsi vagyok mi lesz. Most már tényleg igazán csak a nagyon strapabíró csajoknak van esélyük. Talán van a férjednek egy ilyen fasza kiscsajcija. :wink:

Majd kiderül két hét múlva. Tényleg! Mi van a mikroszkóppal? Azt is nézegeted? Nézegetsd tovább! Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit mutat.

A többiekkel mi van?

Kép
tulipán75
 
 


Hát, Marcsi, én már nem sok esélyt fűzök a dologhoz! Bár a férjem katonáit megvizsgálták már egyszer (2005 nyarán), és akkor tuti jó volt, de ugye az már régen volt!! Szóval nem hiszem, hogy most összejönn a babó! De nem gond, van 9 db tesztem és a köv. hónapban így biztosabban indulunk neki! Ráadásul a Jónás és a Kínai naptár szerint is a február lányos hónapm. Így talán majd még az is segít!
Azért köszi minden segítséget!!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Ne légy ilyen pesszimista! Ha 2005 nyarán tuti jó volt, akkor idén sincs vele gond! Hajrá, kiskatonák. Feladatotok van! :lol: :lol: :lol:

Kíváncsian várom az elkövetkezendő 2 hétet, amikoris eredmény lesz. Addig is semmi idegeskedés, fő a pozitív gondolkodás!

Üdv
szerencse7
 
 


Barbi!

Veled mi a helyzet? Vannak még rosszulléteid? Vagy már jobban vagy(tok)? Nagyon el vagy tűnve. Olvasol még minket?
szerencse7
 
 


Ági!
Először is SOK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!!!
És köszi a bíztatást. Épp most "keserített" el az egyik barátnőm, hogy mivel a kínai fog. naptár szerint ez a hónap nekem fiút ír, ha 2 csíkos tesztet fogok produkálni, akkor tuti fiam is lesz!

Szerintetek lehet dolgozni pl a kínai naptár ellen? Értitek, ugye? Szóval, hogy ha te belövöd az ovu elött 3-4 napot, (ez végül is majdnem hogy az anatómián alapszik) akkor megcáfolhatod, ha a naptár mégis fiút ír??

Kép
oriandy
 
 


Köszönöm szépen jókívánságodat!

Nagyon sokan mondják, hogy a kínai naptárnak nem sok bizonyított alapja van. Sokan írták, hogy pl. két gyereke van vkinek, és mind a kettő másik nemű, mint amilyet írt a naptár. Persze vannak, akiknek bejött. Bár jobban belegondolva nekem kicsit abszurdnak tűnik, hogy a világon pl. minden 25 éves nőnek, aki májusban esik teherbe, az mindenki lányt szüljön. Nem? Vagy csak nekem tűnik furának?

Úgyhogy ne gondolkozz, hogy ez szent írás. A Jónásnak sokkal több alapja van, amit bizonyítottak is.

Tudod, pozitív gondolkodás. 2 hét múlva zebrás teszt!! Ami persze lányt jelent :lol:

Üdv
szerencse7
 
 


Ági!

Köszi!
A Jóisten beszéljen belőled!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Aztán majd meglátjuk!
Természetesen addig azért még jelentkezem, ha másnem a hőgörbémmel. Talán majd az is mutat valamit....

Jó éjszakát!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Andi!
Ne marháskodj, nehogy a kínai naptárra adjál egy cseppet is.
Annak kb. annyi alapja van, mintha én most leülnék és valami szisztéma szerint kitalálnék egy hasonlót. 50%-ba szokott bejönni. Az meg tudod mit jelent? BAROMSÁG AZ EGÉSZ!!!!!!

Akkor inkább gyújtsál rózsaszín gyertyát akció közben, vagy a férjed tartsa nyitva a száját......... :lol:

Nagyon szorítok az Amazonoknak! Még ne írd le őket! Ki tudja? Csak pozitívan, ahogy Ági mondja.

Ági!
Te hogy vagy? Vannak valamilyen tüneteid?

Én már kezdek nagyon nyűgös lenni. Olyan kényelmetlen minden. Egy felsöprésbe is úgy kifulladok mint egy 80 éves nénike. Kétszer is meggondolom, hogy mikor forduljak meg az ágyban, mert olyan nehéz műveletté vált. Pedig nem is vagyok annyira duci. 68 kg voltam még legutóbb a védőnéninél.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

A kislányomnak magas láza van, voltunk orvosnál, nem kapott semmit. Azt mondták 2 napig is eltarthat. Bizok benne mi nem betegedünk le.
Kb. 2 hét múlva elkezdődik az akció, nagyon izgulok, hogy sikerüljön az álom.
A holdállást hol lehet megnézni?

Detti
naysa
 
 


Sziasztok Lányok,

Bocsánat, hogy csak ritkán vagyok, időnként mindent elolvasok, csak sokszor válaszolni nincs időm.

Volt egy kis betegségünk, a nagyfiam itthon volt néhány napot. Meg még folyton rosszul vagyok. Voltam már védőnéninél, aki azt mondta, hogy a 2. 3. stb. terhességeknél általános tendencia, hogy fokozottan jelentkeznek a rosszullétek. Nemhez nincs köze elvileg.
Ági, Nálad tünetek?

Andi, a kínai naptár szerintem is hülyeség. Nálam egyik gyerekemnél lányt ír például, pedig határozottan nem az. Egyébként nálam is most decemberre, mikor teherbe estem fiút írt. De nagyon remélem, hogy nem ezen fog múlni. Tényleg Ti terveztek harmadikat is vagy megálltok majd a kettőnél? Egyébként pedig szorítok, hogy sikerüljön ebben a hónapban. Szerintem azért van esély rá, főleg, ha strapabíró a férfianyag.

Marcsi, kitartás, már mindjárt megvan a baba. De teljesen együttérzek Veled, nagy pocakkal nagyon nehéz lehet. Nekem még a hároméves kisebbik fiammal is nehéz fizikai feladataim vannak. Emelgetni, hordozni, stb. Te hogy csinálod ezt? Mert ha jól emlékszem azt írtad, hogy a legkisebb csak 2 éves. Ő még akkor otthon van Veled igaz?

Barbi
barbara08
 
 


Andi!

Kínai naptár szerint pölö én is fiú vagyok.

Dani előtt sokat küzdöttetek ha jól tudom. Szóval csak csendben, csak halkan, ha mindig kihagyjátok a fiús napokat, akkor nem biztos, hogy magának a fogantatásnak nagy esélyt adtok. Nem szeretnélek megbántani, csak a hónapról hónapra való csalódás nagyon rossz. Kinga egyébként úgy lett lány, hogy együtt voltunk amikor pém volt. Azt nem tudjuk, hogy ketteske milyen nemű lesz, de most is sűrűn voltunk huncutok a peteérés idején.

Remélem mielőbb jön majd Dani tesója, és hab lesz a tortán egy kiscsajszi. :wink:

tjuca
 
 


Juca!
Dehogy bántottál meg!!! De Dani nem jött nehezen! Nekem az ex-el voltak problémáim. Vagyis úgy értem az ex-el nem jött a baba és ott az ő részéről volt a probléma! Csak a lombikból maradt hátra egy ciszta, amit ugye kivettek és után a 2. hónapban dani már a pocimban ficánkolt!
Amúgy ha fiú lesz is imádni fogom!! :D
Meglátjuk!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok!

Én új vagyok itt, de már régóta olvaslak titeket és együtt örülök és izgulok veletek.
Nekem februárban lesz két éves a kisfiam és mi is szeretnénk neki kistesót. A gyereknevelés topikban indítottam egy új címet, de úgy gondolom, hogy esetleg ti érdemben tudtok segíteni abban, hogy szerintetek létezik-e ideális korkülönbség. Tudom, hogy minden kornak megvan a maga előnye és hátránya, de bevallom kicsit félek...
Andy, neked is elég kicsi még a kisfiad, miért pont mostanra időzítitek a kistesót?
gyurmi
 
 


Szia Gyurmi!
Üdv köztünk! Mi azért szeretnénk ilyen hamar tesót, mert ha Dani betölti a 2. évét, ugye vagy visszamegyek dolgozni, vagy GYES-t kapok. na most a GYES elkeserítően kevés, viszont vissza sem akarok menni dolgozni, mert a munkahelyem Veszprémben van mi meg már Sárváron lakunk! Ha meg itt keresek valamit? Akkor meg hogy néz ki, ha 1 év után bejelentem, hogy szülni megyek?? Pláne, ha (az én szakmámban) egy jó kis állást találok! Nem biztos, hogy utána ugyan oda vissza kéne mennem dolgozni...
Szóval ha dani 2. életéve elött összejönne tesóbaba, akkor májustól ismét táppénzen leszek és ugye utána jön a babó!
Hát, ennyi a "magyarázat" kérdésedre! :D
Ideális korkülönmbség? Nem is tudom. Itt a szomszédomnak van egy 7 éves és egy másfél éves kisfia. Ő azt mondta, hogy ez már nem a legjobb korkülönbség, mert ugye mindegyikkel külön kell leülnie. Az egyikksel tanulni, a másikkal játszani. Ha kicsik, együtt nőnem majd fel!! Mint nálunk. Nekem egy nálam 4 évvel idősebb bátyám van és ez számomra a legideálisabb volt, mert míg a korombeli lányok sehová nem mehettek, én mehettem a bátyámmal, mert ő vigyázott rám!
Szóval ez nagyon sokmindentől függ!!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Ja, még azt elfelejtettem megírni, hogy a kíváncsiság kedvéért ma csináltam még egy tesztet és természetesen negatív lett. Már jött a cicifeszülés, de még nem nagyon, csak épp érzékenyebb egy kicsit!
Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok lányok!

Üdv köreinkben az újaknak!

Andy! Ez tök jó!! Mármint hogy ma negatív lett, mert akkor ma vagy max. holnap reggel lesz pé-d, és így még nagyobb az esély, hogy babás légy még ebben a hónapban! Lehet, hogy te is csatlakozol táborunkba? :D :roll:

Kérdeztétek, hogy vagyok. A közérzetem jó, gyakran vagyok álmos nem szokásomhoz kora délután, sőt reggel is. Reggel alig birok kimászni az ágyból. A késői fekvéssel sose volt gond, de mostanában elég korán elálmosodok. Hányingerem nincs, bár ma a főnököm olyan erős parfümmel fújhatta be magát, hogy már messziről éreztem, és alig birtam elviselni és palástolni a hányingeremet. :lol: A hasam már csak ritkán fáj, nagyon ritkán erősen, de az nem sokáig tart. A mellem már kevésbé fáj, de még érzékeny (az elején borzasztóan fájt), és még annyi, hogy mostanában a gyomorsavam is magas, emiatt a gyomrom is fáj. Erre tudtok valamit, hogy mit lehet tenni ellene?
Szóval, továbbra is alig van tünet, még mindig "kételkedek" abban, hogy terhes lennék. De ha minden igaz, pont ma vagyok 6 hetes. Ja, holnap megyek dokihoz, majd beszámolok, hogy mi volt. Remélem minden ok lesz, és már a babából is látni lehet valamit.

Andy! Gyedről rögtön vissza lehet menni táppénzre? Ezt nem tudtam. Azt hittem, hogy csak munkaviszony esetén lehet.

Na befejezem, mert kedves párom már szólt, milyen régóta vagyok itt és gépelek.

Pussz mindenkinek
szerencse7
 
 


Sziasztok!

Én februárra tervez(t)em az "akciót", mondván, hogy az a lányos hónap. De lehet, hogy előbb meglep a kistesó, vagy csak a szervezetem űz velem tréfát, de reggel óta nagyon fájnak a cicijeim. Emléxem, mikor a kisfiamat vártam, ez volt az első "jele", hogy ő már van. Megjönnie csak egy hét múlva kellene, de akkor sem szokott fájni, úgyhogy magam sem tudom mi van? :roll:
GYED után úgy tudom tényleg el lehet menni táppénzre, legalábbis az unokatesóm megbeszélte a bérszámfejtős csajszival, hogy hány nap szabija van és utána megmondta neki, hogy hányadikától irassa ki magát a dokival.

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Ági!
Javítok!
Én a GYED-ről először szabadságra megyek, vagyis kiveszem a Dani után bentmaradtakat és aztán megyek táppénzre!!!
Ha holnap lenne Pé-m, akkor miért lenne nagyobb esély a babóra? nem napról napra csökken az esély, mert múlt csüt.-ön voltunk együtt utoljára!???

Kép
oriandy
 
 


Andy!
Hát pont ez az! Ha ma van pé-d (ami valószínű) és nem holnap, akkor egy nappal kevesebbet kell kibírniuk odabennt. :lol: Ezért van nagyobb esély.
Ha most kiveszed a benntmaradt szabidat, és ha utána elmész táppénzre, akkor lesz bérezett napod 2008-ra. Nem? Ezek alapján nem a 2008-as szabi és TP után fogják számolni a Gyed-et? Nem jársz rosszul? Mert úgy tudom, hogy 0 bérezett nappal ugyanazt a Gyed-et kapnád 2. babánál, mnt most. Most a max-ot kapod? Tényleg, annak mennyi most az összege?
szerencse7
 
 


Andy!

A két év utáni tesónál érdemes megkérdezni indexen a TB szakbarbárt. Az biztos, hogy meg kell lenni a 180 nap biztosítotti jogviszonynak.

Röviden nálunk: nekem 104 napom van, ami kevés. Így el kell mennem munkanélkülire, Kofa megy gyesre, és lesz megint kb. 90.000 ft-nyi TGYÁSom, és max. gyedem. Nem mindegy. Ezt a munkahelyemen nem tudták így elmondani, a szakbarbi meg kiszámolta napra. :-)

Ha érdekel a link:
http://forum.index.hu/Article/jumpTree? ... &t=9036766

Bonyi, de nem mindegy!!! És ugye a lurkók nem tudnak számolni, és nem a tvekhez igazodnak. :wink:

tjuca
 
 


szerencse
tp nem számít bérezett napnak, csak a szabi!!!! azt nem számolják bele a gyedbe. Max gyed 2008-ban bruttó 96600 Ft. (minimálbér-69000- kétszeresének a 70%-a)

Kép

Kép
syrynx
 
 


Sziasztok!

A két gyerek közti korkülönbség függ sok mindentől. Nálunk azért van tervben a második baba, mert anyagilag jobban járnék, ha most valamikor összejönne. A GYES az nagyon kevés, nem tudnánk megélni.
A két gyerek közti a kis korkülönbség azért jó, mert együtt tudnak játszani, ez igaz, de szerintem az elején biztos nehezebb. (1-2 évig)
A nagy korkülönbség, a tesóm és én köztem 9 év. Mi jó testvérek voltunk vagyunk, segítjük mindenben egymást, ő irányított sok mindenben. Sok helyre elvitt magával, kicsit mondhatom, hogy olyan, mint a második anyukám.

Hol lehet megnézni, hogy a január vége február eleje, a fiuknak vagy a lányoknak kedvez?
Csak azt tudom, hogy a Hold jegybeli elhelyezkedése megadja a születendö gyermek nemét. pozitív és férfias jegyekben (Kos, Ikrek, Oroszlán, Mérleg, Nyilas, Vízöntő) álló Hold esetén fiú utódra lehet számítani, a negatív és nőies jelekben (Bika, Rák, Szűz, Skorpió, Bak, Halak) álló Hold esetén pedig kislány lesz a születendő gyermek.


Detti
naysa
 
 


Szia Detti!

Én a Babázóban néztem meg a kínai fogamzásnaptárban. Be kellett írni, a születési dátumodat és hogy milyen nemű babát szeretnél és kiírta a hónapokat. De a Jónás-naptár szerint is meg lehet nézni. Nekem érdekes módon a februári hónapra ugyanazt írta, a többire meg nem...

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Szia Gyurmi, a Jónás naptárt megcsináltam, kérdőjeles fiút mutat. Persze anyukámtól és az egész családtól végigkérdeztem pontosan hánykor születtem, nagy részük 6:30 at mondott, de a másik pedig 6:15 öt.
A tesom szerint tuti, hogy akkor ment a reggeli torna a tv-ben.
Sajnos nem tudom visszanézni hogy anno mikor volt.

A lényeg, hogy 6:15 re és 6:30 ra mást ir.

D.
naysa
 
 


Most jöttem haza doki bácsitól, és nem nyugtatott meg. Az utolsó mensimhez képest 6 hetesnek kellene lennem. Ehelyett az UH szerint 4 hetesnek mondott a doki. Két magyarázata van:
1. Vagy később estem teherbe, mint ahogy azt gondoltuk
2. Abbamaradt a baba fejlődése, vagy nem fejlődik olyan ütemben, mint kellene. Kvázi gond van a terhességgel.
Gondolhatjátok, hogy éreztem magam ezek után. Elképzelhető, hogy ez az influenzás időszak nem tett jót neki, erre mondom, hogy szilveszterkor beteg voltam. :(
Visszaszámoltam a dolgokat. Kérdeztem mihez képest 4 hetes. Mintha 4 héttel ezelőtt jött volna meg utoljára. Vagyis a baba csak 2 hetes. De pontosan nem lehet megmondani, hogy mikor fogant. Elképzelhető kettős ovu is szerinte.

Most mennem kell, vendég jött hozzánk. 3 hét múlva kell visszamennem, addigra szívhangnak is kell lenni, ha nem lesz, akkor műtét. :x

Üdv
szerencse7
 
 


Ági!
Nyugi!! Nem lesz semmi gond!!! Meglátod 3 hét múlva lesz szép kis ütemes dibi-dobi!!! Hallottam már olyanról, hogy az Uh szerint kisebb a baba, mint a számolás szerint, és a babó szépen fejlődik azóta is, sőt, volt akinél már meg is született!!

Nekem egyenlőre semmi "tünetem", de mit is várhatnék még ilyen korán!? A cicijeim kicsit érzékenyek, de nem feszülnek és nem duzzadtak be, a hasam alja szúrkál sokszor! Ennyi!
Majd meglátjuk 2 hét múlva!

Bementem múltkor a cégemhez és ott mondták, hogy akkor járok a legjobban, ha kiveszem a szabikat és utána megyek táppénzre. Hogy valójában ez hogy fog megvalósulni és mennyit fogok kapni, nem tudom, most 75.000-t kapok, de ez csak most januártól van így, mert a besorolásom épp most változott. Eddig 66.700-at kaptam.
Mindegy, vagyis pesze, anyagilag nem, de az tuti, hogy dolgozni nem megyek vissza most.

Szép estét!
Andy

Kép
oriandy
 
 


sziasztok!

Ági!
Nagyon szorítok neked, hogy minden rendben legyen. Nálam is az volt a helyzet, hogy két héttel fiatalabbnak látszott az első uh-on. Hiába okoskodtam a dokinak, dehát én ovuteszttel néztem...... Azt mondta, hogy ez akkor is csak 6 hetesnek látszik. Aztán néhány hét múlva már minden rendben volt, és akkora volt a baba, amekkorának kellett lennie. Szóval csak nyugi. Amíg nincs vérzés, és görcs, addig nem kell aggódni.

Én is ma voltam dokinál. A szülésről nem beszéltünk, mert hétfőn újra megyek NST-re. A méhszáj zárva van. A doki azt mondta, hogy úgy néz ki, hogy ez a kislány nagyon jól érzi magát odabent, és nem akar még egyhamar kibújni. Gondoltam, hogy nem is kell, hiszen még van 3 hét.

Kép
tulipán75
 
 


Szerencse7!
Én is nagyon szorítok neked, biztos minden rendben lesz. A barátnőm ugyan így járt, de neki sajnos nem fejlődött tovább a baba és 13 hetesen kellett megműteni. Neki is csak azt tudtam mondani, hogy inkább ilyen kicsin szakadjon meg a terhesség, mint hogy születése után legyen valami nagyobb baja.
De fel a fejjel, veled biztos minden rendben lesz, a neved mégiscsak SZERENCSE!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Tulipán!
Olyan hamar el fog repülni az a három hét. Izgulsz már? Mi lesz a Babuci neve?

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Köszi lányok a szorítást, drukkolást. Pocsékul érzem most magam lelkileg. Tudom, most optimistának kellene lennem, de nem megy. Ráadásul az árthat is a babának. Akárhogy gondolkozok, számolok, nem jön ki sehogy. Ha azt mondta a doki, hogy 4 hetes vagyok (üres petezsákot látott, és a méretéből következtetett erre), akkor kb. 2 hete kellett megfoganni. De akkor már pozitív volt a teszt, vagyis ez a feltételezés nem igaz. Max. az marad tényleg, hogy nem úgy fejlődik ahogy kellene, vagy megállt a fejlődésben. Mivel én éreztem az ovus fájdalmat karácsonykor és a nyákom is olyan volt, ezért gondolom azt, hogy akkor fogant. De még az is elképzelhető, hogy szilveszter környékén foganhatott, mert előtte is, meg utána is voltunk együtt, bár nem emlékszem, hogy lett volna ovus fájdalom és nyák. Viszont ha mondjuk pl. dec. 30, akkor amikor a tesztet készítettem, kb.11 napos lehetett, és ha jól tudom, a beágyazódás a fogantatás után 10-14 nappal később történik. Tehát a teszt lehetett volna-e ilyen formán pozitív? Ráadásul kettőt is csináltam aznap, egyet a reggeli vizeletből, egy másik fajtával pedig este meló után. Tehát ez is azt támasztaná alá, hogy karácsonyi a bébi.
Nagyon hosszú lesz kivárni a 3 hetet, főleg kétségek közt. Kérdeztem a méhen kívüli terhességről. Nem lehet állítólag UH-on megállapítani. Így marad a rosszullét, vérzés, késszúrás érzés. Csak ha már ugye ezt érzi vki, akkor már nagy a baj. Sajna nekem ugye volt egy vetélésem, ezért félek most, hogy mi lesz. Írtam a kettős ovut. Az is elképzelhető, bár nagyon ritka, hogy valakinek egyszerre legyen méhen belül és méhen kívül is terhessége. Ő is látott már ilyet, de nagyon keveset. Én is olvastam már korábban ilyenről.
Szóval, nagyon félek, hogy mi fog velem történni az elkövetkezendő 3 hét alatt, milyen tüneteim lesznek. Amúgy mostanában nem sok van. A mellem se annyira fáj, mint ezelőtt, hányinger sincs. Ez rosszat jelent vajon?
Marcsi: vérzésem Hál ’Istennek nincs és nem is volt, a hasam időnként fáj, olykor elég erősen.
Bocsánat mindenkitől, hogy ilyen hosszúra nyúltam, de muszáj volt kiírni magamból, és egyenlőre a páromon kívül nem tudom kivel megbeszélni. Meg neki tapasztalata sincs :)

Üdv mindenkinek
szerencse7
 
 


Ági!
Ne izgulj annyira. Tudom,hogy ezt olyan könnyű mondani. Olyanról nem hallottál, hogy az uh-os mérés sem szentírás? Egy-egy milli ide-vagy oda, szerintem el lehet mérni. Nekem volt egy terhességem ez előtt, ami abortusszal végződött, mert elhalt a baba a 8. héten. :cry: Ez két hét erős vérzés után következett be. A jelenlegi terhességem szintén vérzéssel indult. :( Egy hétig kórházban is voltam vele. Aztán még itthon is volt két hét gyenge vérzés. Szóval összesen 3 hétig éltem át hogy mi lesz. Nem mondom,hogy könnyű volt, de túl vagyunk rajta. Pihenjél sokat, ne emelgessél, szóval vigyázz magadra. Ennél többet nem tehetsz. Ja! És mint tegnap írtam, hogy az enyém is két héttel fiatalabbnak látszott, pedig ovuteszttel mértem, és a terhesteszt is arra utalt, hogy én jól számoltam. És itt van! Babuci nemsokára megszületik. Még valami: A te helyzeted pedig az enyémnél jobb, hiszen vérzés nincs. :lol:

Gyurmi!
Bizony izgatott vagyok már. Tartok a szüléstől is, hiszen tudom,hogy nem adják ingyen azt a gyereket, és aztán a feladattól is, hogy hogyan fogok bírni majd az új feladattal. Azért 4 gyerek mégiscsak nagy feladat. Az egyetemet sem szeretném abbahagyni, úgyhogy azt hiszem van okom aggodalomra. Mindemellett azonban nagyon várom, hiszen most volt megszületni az oly régóta vágyott kislányom.

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!
Ági!
Kérlek szépen, nyugodj meg!! Ahogy te is írtad, árthat a babának, ha idegeskedsz!! Próbálj meg pozitívan gondolkodni!! KÉRLEK!!!!!!
A drukkok menek ezerrel és meglátod 3 hét múlva sok ilyen figurát fogsz nekünk ide írni: :D

Marcsi!
Még jó, hogy jól érzi magát bent a kislányod!
Bár a betöltött 37 hét és 2 kg felett nem számít koraszülöttnek, azért jobb neki minél tovább ottbent! Bújjon csak ki a kiírt napon! (ahogy az én fiam tette annó!) :wink: :lol:

Barbi!
Veletek mi újság?? Hogy vagy? Mikor mész Uh-ra? Dobsz majd 1 képet?

Gyurmi!
Veled mi van? Mikor lenne esedékes piri? Vagyis mikor derül ki, hogy tesóbaba előbb kopogtat-e, mint ahogy terveztétek??

Detti!
Lányod jobban van már??

Nálunk a helyzet a következő: a hőm elkezdett felfelé kúszni, bár csiga léptekben, szóval napi 0,1-et. Most így állunk:
Kép
Nem tudom befolyásol-e valamit, hogy tegnap volt "akció". Minden esetre kicsit tettem az ügy érdekében és "savanyítottam"!
A cickóim egyre jobban fájnak, de ez nálam nem jelent semmit, mert mensi elött is mindig szokott. Ja és ugyan úgy mensi elött szokott hányingerem is lenni, így az sem lesz mérvadó!
Hát meglátjuk!

Andy

Kép
oriandy
 
 


Sziasztok Lányok!
Jövő héten lenne esedékes piri, úgyhogy nem igazán tudom hová tenni ezt a cici fájást. Ráadásul a hátam is kezdi... Mielőtt szültem volna, azelőtt elég erős fájásokkal érkezett meg mindíg a piros betűs nap, cici fájással, hátfájással, hasfájással, da szülés után semmi előjel nem volt, csak fogta magát és megjött. Úgyhogy most nem igazán tudok kiigazodni magamon. :roll:
Majd jövő héten meglátjuk, ha most nincs még tesóbaba, akkor a februári hónapban kiteszünk magunkért, az úgyis a lányos hónapom. :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!

A kislányom meggyógyult, lement szépen a láza. Tegnap nagyon sírós volt, már nem tudtam vele mit kezdeni és felhívtam az orvosunkat. Kiderült, hogy valószínű ízületi fájdalmai vannak, az influenza velejárója. Nurofent ajánlotta, független attól, hogy már nem lázas. Kop-kop, ma már nagyon jól érzi magát, ördög, mint régen, rosszalkodik.
Rendeltem a neten lh tesztet, 10 db-ost 1200 Ft ért. Szerintem ma kell, hogy megérkezzen. Nagyon kíváncsi vagyok rá.
Kérdés, kb. hány napig szokott pozitív lenni? Oriandy, neked két napig volt, ha jól bogarászom.
Szerencse7, ne izgulj, idegeskedj, mert az se tesz jót a magzatnak. Légy optimista, és akkor minden rendben lesz.

Detti
naysa
 
 


Sziasztok!

Próbálok nyugodt maradni, de nagyon nehéz. A 60 - as pulzusomhoz képest, most "nyugodt" állapotban 90. Tegnap este 72 volt. Egy okos dolgot viszont mondott a dokim. Mivel tartok a méhen kívüli terhességtől is, megkérdeztem a szokásos tüneteken kívül van-e valami más jele. Azt mondta, érdemes naponta többször mérni a pulzust,mert ha hirtelen megugrik, az utalhat arra. Vagy ha valaki ájulás környékén van, de ennek ellenére gyors a szívverése, akkor szinte biztos.

Andy! Tök jó, hogy elkezdett emelkedni a hőd. Ez jót jelent.
Tényleg, ma reggel én is megmértem, 37 volt kereken. Tudja valaki, hogy mitől marad a hő ilyen magas terhesség esetén? A HCG termeli, vagy mi? Mert az orvos szerint az is lehet, hogy még mindig termelek HCG-t baba nélkül, ha nem lesz változás 3 hét múlva.

Marcsi! Jó lenne, ha valóban "csak" lassabban fejlődne a bébi. Pedig (lehet hogy hülyeség), de szoktam hozzá beszélni. Arra is szoktam buzdítani, hogy növögessen szépen tovább. :lol:

Gyurmi! Nekem fájni szokott a mellem vérzés előtt, és a hasam is nagyon szokott görcsölni. Most is így volt, azzal a különbséggel, hogy már az esedékes vérzés megjelenése előtt 1 héttel alig birtam létezni, annyira fájtak a melleim. A hasam pedig görcsölt, ezért nem is gondoltam, hogy itt baba lesz. De azért csináltam tesztet, ami + lett. Szóval, elképzelhető, hogy babás légy!

Most megyek. Pussz mindenkinek.
szerencse7
 
 


Sziasztok!

Néha szoktalak Titeket olvasgatni! :) Mindenkinek drukk!

Ági, Neked szeretném írni, hogy nálunk úgy volt, hogy 6 hetes 2 naposan mentem először uh-ra, ahol HASI UH-gal nézett a doki és azt mondta annak ellenére, hogy már látnia kellene pulzálást, nem lát, és a mérete alapján is csak kb. 5 hetes. Én is meg voltam ijedve. És ugyanígy 3 hetet kellett várni a következő uh-ra. Akkor is hasit csináltak, s rámondták, hogy kb 8 hetes (9 helyett) pedig pontosan tudtuk mekkorának kellene lenni. Aztán máshova mentem, s ott hüvelyivel napra pontosan megmondták a korát,
Tehát ettől is függ, hogy milyen uh volt és mennyire jó géppel nézték! És nem utolsó sorban milyen szakember nézi!
Ha esetleg a géppel vagy a dokival kapcsolatban vannak kétségeid, akkor menj máshova el!
Kitartást és minden jót!
Ági

Kép
ági_bp
 
 


Helló Ági!

Köszi, hogy írtál. Én magán dokinál voltam, ahova évek óta járok, és megbízok benne. Hüvelyi UH-t csinált. Azt mondta, hogy hiába mennék a kórházba, ott se látszódna több, mint nála. Engem csak az üres petezsák aggaszt. Az, hogy 6 hetesen még üres. Mert az hogy kisebb a kelleténél...

Akkor érdemes lenne szerintetek egy másik orvost is megkérdezni? Akár jövő héten?
szerencse7
 
 


Ági, Te ismered a dokidat, és ha megbízol benne az nagyon jó és fontos dolog! Ahová én jártam a várandósságom elején, az a doki is magán volt, de már nem vállalt szülést és nem tartozott egyetlen kórházhoz sem. Ott inkább "csak" nőgyó problémákkal foglalkoztak, terhességet már nem gondoztak, "csak" hozzásegítették a nőket :) Szóval azt akarom mondani, hogy én is nagyon megbíztam bennük és nem léptem máshoz (akkor még) amíg nem volt biztos a dolog...mert ugye én is jól megijedtem, hogy nem fejlődik a baba, s amíg nem volt biztos hogy rendben van, addig nem akartam máshoz menni. De így utólag elmennék egy jobb helyre. Mi az Istenhegyi útra jártunk maszek uh-ra később, s az szerintem egy nagyon-nagyon tuti hely, szuper gép és szakember (Gasztonyi dr-hoz mentünk) én csak javasolni tudom.
Na, 100 szónak is 1 a vége, én ha megint ilyen helyzetben lennék, azt hiszem nem izgulnék még 3 hetet hanem mennék máshova is.
De ha úgy érzed jó a dokid akkor meg türelem. Nehéz nem izgulva végigcsinálni, tudom, de próbáld meg!
Ági

Kép
ági_bp
 
 


Sziasztok!
Minden renben van veletek?
Nálam megoldódott a cicifájás rejtélye, reggelre meglepett piros. Kicsit fura, mert általában 33-34-38 napra szokott megjönni, most a 28-ik napra jött, azért nem is vártam. De nem baj, a februárt erőteljesen megcélozzuk, remélem a kisfiam 2-ik szülinapján a pocimban lesz egy kis magzat.

Szerencse7-Ági!
Hogy döntöttél? Vársz, vagy megkérdezel másik orvost is?

Tulipán!
Kisbabó jól érzi magát odabent, semmi előjel, hogy ki akarna jönni?

Andy!
Nálatok mizujs?

Mindenkinek a legjobbakat kívánom, szép napot!

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Mindenkinek pálinkás szép napot! :lol:

Andy, hogy alakul a hőd? Kúszik tovább felfelé? Remélem. Mikor tervezel majd tesztet csinálni? Tudom, kicsit még korai ezen gondolkodni, de legalább tudom, hogy meddig kell érted izgulni.

Gyurmi, te hogy vagy? Tünetek fennállnak most is? Erősödtek esetleg? Hányinger van?

Én, egy kicsit lejjebb adtam a parát, mert informálódtam. Mivel nekem 26 napos az átlag ciklusom, ennek ellenére csak ma töltöm be a 6+1 - et, ami azt jelenti, hogy innentől számítva lehet látni a babát. Mások szerint meg hülyeség a 4 hetes kor megállapítása, mert akkor még alig lehet látni vmit, és állítólag a petezsákom mérete is pont belefér amekkorának lennie kell. Szóval, most reménykedek, de azárt még mindig nyorsabban ver egy kicsit a szívem a normálisnál. Amúgy gondolkozok azon, hogy meglátogatok majd vmikor egy - másfél hét múlva egy másik dokit is, annak ellenére, hogy már egyszer kihúzott a nagy bajból a saját dokim.

Na mindenkinek üdvözlet innen a remény szigetéről. :wink:
szerencse7
 
 


Egyszerre küldtük az üzit! :D

Kép
Kép
gyurmi
 
 


Sziasztok!!

Jól vagyok, köszi, azt leszámítva, hogy a cickóim még mindig érzékenyek (kicsit fájnak), néha a hasam bal oldala szúrkál és sokat járok pislni. Ja és nem is beszélve a derékfájásról!
Szóval ennyi. A hőm ma is 36,6 volt, de a mérés elött 1 órával le kellett kelnem a fiamhoz, mert felsírt, így nem tudom, hiteles-e.
Teszt?? Gondoltam már rá, de nem tudom, mikor lenne értelme!?? Van egy igen érzékeny tesztem, mai már igen korai terhességet kimutat, de nem tudom, azt is mikor lenne érdemes megcsinálni! Szerintetek????
Ma elutazunk a szüleimhez, így legközelebb hétfőn tudok írni. Még lehet beugrok később hogy mit válaszoltok a tesztre...
Kellemes hétvégt mindenkinek!!!

Andy

Kép
oriandy
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: