Új privát üzeneted érkezett!

Tjuca!
Gondolod a szoptatós hormonhatás alatt mennyire hiányzott még ez is végül egy férfi könyörült meg rajtam a nőket meg sem hatotta hogy 2 hetes gyerekkel sorban állok stb.

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Betti!

Én vittem vón a férjemet, vagy valami vikinget :-)
No feküdj inkább, ha nagyon görcsölsz, ezek a dolgok csak még inkább felmérgesítenek, az meg nem kell Neked.

A 24 nap nem kevés???

tjuca
 
 


Juca!
Én sem értem 24 nap valóban nagyon kevés eddig is szoptattam mégsem volt ilyen rövid a ciklusom de a görcsöm elmúlt a nagy fájdalom közepette erőt vettem magamon és megcsináltam azt a tornát amit erre tanítok és tényleg működik!Már csak tompa nyomást érzek!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 

 
 

Betti!

Milyen tornát tanítasz? Ezen jót mosolyogtam: megcsináltam azt a tornát amit erre tanítok és tényleg működik (miért eddig nem is próbáltad?)

Mondjuk nekem az orvos azt mondta, hogy amíg szoptatok, addig nagyobb a vetélés esélye, tehát ennek tudatában próbálkozzunk. Viszont Kinga nem volt 11 hónapos, mikor magától elválaszotta magát. Fura mert én inkább az ellenkezőjéről hallottam, hogy nehezen válnak meg az anyatejtől, de a lányom nem igényelet tovább, amit úgy adott tudtomra, hogy egy héten keresztül kitekerte magát a kezemből este. :shock:

tjuca
 
 


Azért nem tudtam hogy használ-e mert soha nem görcsöltem eddig a mensi miatt .A betegek adták a pozitív visszajelzést de eddig magamon nem tudtam kipróbálni most sajna igen!
Azóta újabb adagomon is túl vagyok és tényleg jó!
Tudod ez olyan mint mikot tanítottam a szülés közbeni gazdaságos légzést és megkérdezték hogy használtam -e és még akkor nem szültem!

Réka nem igen akar megválni a" cicimtől "hogy őt idézzem!
Nem tudom most hogy sajna megyek dolgozni mennyire viseli majd meg! :cry:

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Most már tényleg kíváncsi vagyok milyen torna az. 8) Szülés közbeni gazdaságos légzés (most vagy szülök, vagy lélegzek, nekem a kettő együtt csak nehézkesen ment. :twisted: )

Mikor mész vissza dolgozni?

tjuca
 
 


Aug.1-vel!
nekem jól működött a légzéstechnika csak szűk volt a medencém nem tudod lejönni rendesen a Réka így 14 óra vajudás után teljesen kitágulva jött a császár életem nagy tragédiájaként éltem meg jó sokáig de most már azt hiszem feldolgoztam!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


tjuca!
egyébként azért kell begyakorolni megtanulni a légzéstechnikákat hogy ott már ez kézség szintjén menjen ne kelljen rá koncentrálni csak magadra és a babára és a légzéssel segíteni őt!
na nem untatlak ezzel befejeztem!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Betti!

Adja Isten, hogy akár Te akár más megtanítsa a következő gyerkőknél. Mondjuk nem panaszkodom, egy pillanatra nem volt baj a légzéssel, és mivel EDA-val szültem, ezért nem kellett ily módon fájdalmat csillapítani. Viszont a stoppolás alatti "ne feszítsen, lejjebb a popót" témára még alaposan rá kell gyúrnom. :twisted:

Ne viccelj, nem a csázsár a nagy tragédia, hanem, ha történt volna valami a kislányoddal. Gondolom nem könnyű ezt elfogadni, de vannak esetek, amikor nincs más választás. Másodikat szülheted rendesen? Vagy akkor is hasonló lenne a helyzet?

Mi most lépünk a szemben levő játszóra a Lyányommal, most merészkedünk ki régóta először. Beszéltem egy kedves Apehes csajszival is, úgyhogy alakul a napom. :wink:

tjuca
 
 


Aug. 1 az itt van a szomszédban, és még nappal is szopizik??? Hűha, kemény lesz! Na jó nem vészmadárkodom. :?

tjuca
 
 


Szia!
akkor majd később beszélgetünk! Jó játszást!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Visszajöttünk, volt dagonya a nagyobbakkal, itthon fürdés, áztatóprogrammal, ebéd, és szunya. Most már megint vagyok.

Többiek???

tjuca
 
 


Vagyok! Csak vasaltam, főztem, takarítottam, főztem, pakoltam, főztem, sütöttem, főztem és még főznöm is kellene valamit. :roll: Így jár az aki vendégeket hív közvetlenül a nyaralás előtt. :lol: És most kivételesen a hasam is görcsölget, pedig nekem nem szokott. :shock: Szerintem tudja a kis piszok piri, hogy most egy darabig nem fog jönni és még így utoljára még megkínoz egy kicsit. :wink:

Luca! Én is szeretném látni a lányokat! Kérünk képet róluk! :lol:

Betti! Ez a foglalkozásod is vagy csak hobbiként foglalkozol ezzel a tornával? Peteérést serkentő és rögtön meg is termékenyítő torna nincs véletlenül? :wink: A császár miatt ne bánkódj! Majd a következő sima szülés lesz. ( Csendben megjegyzem, hogy az unokatesóm az elsőt császárral szülte, a másodikat rendesen és azt mondta, hogy ha lesz harmadik, azt császárral kéri. Az ő orvosa jobb sebész volt, mint szülész. :roll: )

Megyek, sütök egy kis muffint. :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Tjuca!
Elmentünk Kapolcsra szupi volt ma kezdődött a művészetek völgye!

Montana!
igen ez a szakmám Nézd meg az Aviva tornát annak van peteérést serkentő tornája!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Sziasztok!

Nálunk kitört a hétvége, apa korábban jött haza, így azóta családi program van. :)

Az imént láttam az AKTÍV c. műsorban volt egy anyag a bölcsikről. Állami bölcsi havi 7 ezer, alig van hely, magánbölcsi 70 ezertől....
Durva kissé.... ahol mi lakunk itt évente 50 baba születik+ sok a kiköltöző gyerekes család. A férőhely 10 fő a bölcsiben....

Juca!
Hogy van Kinga????????

Betti!
Réka bölcsibe megy???

Monti!
Te vagy a MUNKA HŐSE!!!

Milyen muffin?? Én is nagyon szeretem, kedvet kaptam, lehet, h holnap sütök egy adagot. :lol: :lol

Nekem a görcsökre a melegítés+apasimi vált be... jobbulást!!

Velünk nincs semmi különös, ma hanyagoltuk a szomszéd gyerekeket, a kertben jáátszott Ábel. Nála a játék rohangászás, ma virágcseréppel szaladgált.....

Mit főztök a hétvégén???

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Nem az anyukám vigyáz rá!
Ha bölcsibe kellett volna mennie akkor hagytam volna veszni a munkahelyem :cry:

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu72-nek köszönhetően idetaláltam.Van már egy kisfiam,aki 14hónapos vele semmi gondom nem volt a terhességem alatt.Húsvétkor volt egy vetélésem a 6.héten nem tudni miért.Járt már valaki hasonlóan második vagy többedik terhességnél?Azt szeretném még tudni,hogy a következő terhességnél mire számíthatok,mármint kell-e valamilyen gyógyszert szednem?
nicci
 
 


Jó reggelt!

Beköszönök, aztán ma már nem hiszem, hogy fogok tudni jönni. :cry:

Üdv itt Nicci! Az első vetélés után nem szoktak különösebben gyógyszereket adni, betudják az orvosok egyszerű statisztikai véletlennek. (ja, könnyű nekik!) De azért szedjél folsavat. A többiben én nem tudok segíteni. :cry: Próbálkoztok már az újabb babával vagy még vártok?

Zsuzsu! Csokis-mandulás lett volna, de nem volt itthon elég liszt. :oops: Mire megjöttem a liszttel, addigra a vendégek jól bekajáltak gulyáslevessel, meg fánkkal, úgyhogy végül nem sütöttem. Csináltam helyette mára egy kis bolognai spagettit, így ma nem kell főznöm. :lol:

Betti! Halottam már erről a tornáról pcos-októl, hogy segíti kiszabadulni petesejtet, meg hogy fogamzásgátlásra is lehet használni. Na, majd utána nézek egy kicsit jobban.

Nálam pocak-görcs elmúlt, piri átlagos, ma este beveszem az első Clostit! :roll: Szerintetek az beteges, hogy már most kiszámoltam, hogy ha teherbeesem, akkor mikor kell mennem uh-ra, meg meddig kell dolgoznom, meg hogy mikor fogok szülni? :oops: Az ilyeneknek mindig akkora pofáraesés szokott a vége lenni. :roll:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Szia Nicci!

Isten hozott, bár ne tette volna, de szívesen látunk.
Itt legtöbbünknek már van babája, és van, akinek több vetélése is volt. Ha jól számolom húsvétkor a fiad 10 hónapos volt. Akkor még szoptattad ? Mert ugyen nem kizáró oka, de szoptatás alatt nagyobb a vetélés esélye.
Amúgy 100 megtermékenyült petesejtből csak 47 egészséges baba születik, ami nagyon rossz arány, tehát ne keseredj el, igaz az, hogy egy vetélés nem vetélés, pláne, ha a fiaddal nem volt semmi gond.
Azóta próbálkoztok újra? Spontán volt, vagy be is kellett fejezni a terhességet?
Ilyenkor nem kell plusz gógyszer, csak, ha már előtte is volt gondod mondjuk a peteéréssel, vagy bármi mással. Folsavat már lehet a teherbe esés előtt is szedni, de mást nem szoktak mondani. Fel a fejjel, hamar jönni fog a baba, és nem lesz semmi baj.
A következő terhességed pedig nagy valószínűség szerint problémamentes lesz, legalábbis a vetélésnek nem lesz erre következménye.

Hogyan hívják a kisfiad? Az én lányom is 14 hónapos :-) Egy kicsit mesélj magadról!

Zsuzsu!

Kinga jól van, eleven, mint a csík, csak tegnap ugye tele lett apró pöttyökkel. Elég ijesztő, de most már tényleg nincs baja. Utána kerestem a háromnapos láznak, és tényleg minden egyezik, és ez egy enyhe lefolyású betegség. Mondjuk most reggel az apjának is meg neki is volt egy hisztije, mert Kinga ledobálta a kenyereket, az apja meg megtanította, hogy a kenyérdobálás nem akceptált tevékenység. Kicsit még csiszolódnunk kell. :wink:

Montana!

Én is lehet sütök valami sütit, de lusta vagyok nekifogni. A mexikói főzelék már készen van, de este mi megyünk hittanos kertipartira. Kéne valamit sütnöm, de ahelyett itt pötyögök.
Ja nem beteges, én is ezt csináltam. DE azé akkora koppanás tud lenni a végén. Nekem egyébként van egy öröknaptáram, az egyik Kismamában volt. Tudod olyan tekerentyűs, mint a dokiknak is van. Na azon minden rajta van. Aszongya a hátán a marketing duma:
"Korongnaptárunk elfér a retikülben vagy a várandós anya gondozási könyvében, hasznos útitárs lehet a legszebb kilenc jónap során. És ne feledje: második, harmadik gyereke várásakor is hasznos segítőj lesz!" Úgyhogy én is itt szoktam "korongozni", pedig ugye mi még délcegen védekezünk, de akkor is.

Betti!

Nekem mindkét nagyi dolgozik, úgyhogy ez nem járható út. Ez az Aviva torna érdekelne, de sajna nincs rá időm. Képzeld, mikor ugye nem akart elindulni a vetélés valakitől (már kitöröltem) kaptam tanácsot, hogyan lehet ezzel a tornával elindítani. Aztán nyúl voltam, mert nekem mindenképpen be kellett volna fejezni műszeresen a terhességet valószínűleg, így nem is ugráltam. De azért jó tudni ilyeneket.
Szereted a munkádat? Elég érdekes lehet. Gondolom más tormát is tanítasz.
Én mondjuk egy ritka lusta nőszemély vagyok, nehéz lenne motiválni. :-(
Én még sosem voltam Kapolcson, bár a hugom azt mondta, már ez is elüzletiesedett. Ő még az elsők egyikén volt, és nagyon élvezte. Persze kisgyerekkel más, mert ott jó, ha nagy a zsibvásár, és azért nem mindegy, hogy a tarlón lehet aludni, vagy mondjuk már házban.

Na megyek, előkapom a sütis recepteket.

Mindenkinek szép hétvégét, aki nyaralni megy, annak jó pihenést!

tjuca
 
 


Sziasztok!!

Nicci!

Örülök, h idetaláltál. Nem akartam a szegedi topicot untatni, itt ha visszaolvasol olvashatod a történeteinket. Ha már van egy babád, tuti, h nincs komoly baj, ahogy Juca irta sajnos a természet kiválaszt és csak az egészségesek maradnak meg.

Bátran panaszkodj, ami jólesik, itt vagyunk, próbálunk segíteni.

Monti!

Mikor indultok nyaralni??

Én is számolgattam jó kis kalkulátorok vannak a neten, és nekem is van az a kézi kerek forgathatós naptár ami Jucának.

Én a kedvenc muffinomat csináltam, nincs neve, vagyis Zsuzsumuffin :lol: Képet csatolom.

Juca!
Ábelnek a homlokán egy lilás horzsolás, a nózija szintén lehorzsolva és rajta melegkiütések vannak szépszámmal.....

Ábel főleg kiflit kap, de azt is nagy ívben képes elhajítani. :shock: Igaz Ő mindent eldobál.....

rólunk:
irtam korábban, h sajna nem éppen rózsás a kapcsolatom a családommal. A nagymamám az egyetlen, aki őszintén szeret minket, Ő az aki nem hiszi el anyám hazugságait, nem ítélkezik... Ő januárban már 80 !! éves lesz, most már anyám hugánál lakik. Anna a keresztneve és ma felhívtam, h felköszöntsem a nevenapján. Nagyon sírt, szeretne látni minket, az 5. dédunokáját még ebben az életben legalább egyszer megölelni, de anyám huga nem enged minket hozzá :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Bőgtem én is, még agyalom mi legyen, de nagyon szeretném teljesíteni a vágyát. Tőlünk 500km lenne az út hozzá és vissza, a férjem szerint küldünk képet... én ezt nem fogadom el, menni szeretnék, de nem tudom hogyan.....

Bocsi, de ezt most jólesett leírni..

Szép napot mindenkinek!



Kép Zsuzsu muffin

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Nicci!

Üdv a csapatban!

Kacika!


Mi újság???Mit mondott a doki bácsi???


Többiek!

Merre vagytok? Mi jót csináltok???
Vendég
 


Sziasztok!

Mindannyian nagyon kedvesek vagytok :) Az én kisfiamat Lázárnak hívják,nászúton készítettük :) és elsőre sikerült.Szoptatni csak 8hónapos koráig tudtam ,tehát az elvileg nem kavarhatott be.Mindig is kis korkülönbséggel szeretünk volna gyerekeket,és amikor eldöntöttük,hogy jöhet a tesó megint elsőre terhes is maradtam.A 6. héten elkezdtem vérezgetni befektettek,elöszőr azt hitték,hogy méhen kívüli terhes vagyok aztán kiderült,hogy mégsem és műszeres befejezést is alkalmaztak a vetélés után.tehát igazából a teherbeeséssel nincs gondom,de mostmár nagyon félek és fogalmam sincs,hogy küzdhetném le a szorongásomat.Az fáj a legjobban ,hogy ezek után a következő terhességem nem lesz olyan felhőtlen mint amilyen a fiammal volt :cry: Zsuzsu72 neked ki az orvosod?egyáltalán szegeden szültél?
nicci
 
 


Sziasztok!

Alíz!

megvagyunk, 7 végén családi programok, vagyis nálunk apás programok. Nálatok???

Nicci!

Igen Szegeden szültem , Sikovanyec J. a dokim. neked???

Próbálj megnyugodni, ha görcsölsz az rosszabb. Nekem a vetélés volt előbb, aztán jött Ábel, de azután kezdtem el izgulni, mikor kiderült, h minden rendben a babával :oops: :oops: :oops:

Csajok!

Ma beszélgettünk a férjemmel a tesóprojektről. Megkérdezte vállalok-e még egy babát :?: :!: csodálkoztam, de naná, h igen. Kell tesó, ne legyen egyedül a fiunk.

Azt tudja valaki, h ha GYED alatt jön a tesó.akkor kiirnak táppénzre???? És ha már GYES alatt? Sajna szerződésem volt a munkahelyemmel, ami októberben már lejárt, így most nincs munkahelyem.....


Szaladok, apa "banditázik" vagyis ez azt jelenti, h Ábel rosszalkodik :D

Kép Ábel és az első csokoládé

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu72 engem pont Sikovanyec érdekelne jó lenne ha tudnál mondani rólla pár szót.Én Nyirati Idikónál szültem ,de sajnos úgy hallottam ,hogy nem vezethet le több szülést!Ezért kell valakit keresnem! :(
nicci
 
 


Sziasztok!

Nicci!

Csak jót mondhatok a dokimról, írok pü-t!

Nyirati drnőről csupa jót hallottam, állítólag amiatt tiltották el, mert megengedte egy anyának, h ne kikötözve, hátonfekve hozza világra a gyermekét, hanem úgy, ahogy neki a legjobb...
Felháborító!

Nekem amúgy semmi bajom nem volt a szegedi klinikával, de tény, h nagyon régimódi a vezetőség és mivel itt képzik a leendő dokikat ez nagyon káros lehet..haladni kéne a korral.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Most indulunk a Balcsira! Érezzétek jól ti is magatokat! Szombaton újra itt!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Sziasztok!

Hazajöttünk ma, mert egész délelőtt esett az eső a Balcsin, aholn voltunk.

De úgy döntöttünk hogy augusztusban még egyszer elmegyünk egy hétvégére valahova.

Jó volt, sajna fényképezőt nem vittünk, ezért tök pipa voltam.
Petike nagyon élvezte a fürdést, meg nagyokat aludt utána.

Én ma az úton hazafelé nagyon rosszul voltam, nagyon égett a gyomrom. Nem tudom az Utro miatt-e, ami ugye progeszteron. Nem tudom természetesen produkálnám-e ezt?

Alíz, neked nem kell utro?

Amúgy fürödtem rendesen a Balcsiban, doki szerint lehet, lehet sex is, ezeket ki kell bírnia egy terhességnek, ha nem akkor ott baj van. És igazából egyet kell értsek vele.

Na kicsit visszaolvasok, ha hagynak a fiúk..
Vendég
 


Először arra gondoltam, hogy csak akkor csinálok volnalzót, ha lesz szívhang, de aztán úgy gonoltam nem ettől lesz rendben a terhesség, vagy nem ettől lesz baj.
Vendég
 


Sziasztok!


Kacika!


Nekem nem kell szednem utrot.


Többiek!

Merre vagytok! Nagy a csend.
Vendég
 


Sziasztok!
Én igazából a hőmérős topik lakója vagyok, de a véleményetekre vagyok kíváncsi mert már nagyon elegem van. Túl vagyok két korai vetélésen. :cry: Februárban és májusban voltak. A nagy bajom mindezek mellett, hogy a májusi dolog óta még nem jött meg. Terhes nem vagyok. Most vizsgálják a hormonjaimat. Eddig 28-32 napos ciklusaim voltak most pedig a 72. napnál járok. :shock: Nem elég, hogy idegesít a dolog még a közérzetem is rossz. Volt már másnak is hasonló tapasztalata? akkor kapott erre valami bogyót? Segítségeteket köszönöm!!

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Sziasztok!

Most csak röviden, mert majd elalszok.

Lili!

Igen volt, az első vetélésem után. Akkor Norcolutot kellett szednem, az megvonásos vérzést csinál, és a köv. ciklusaim már rendben voltak. A két egymás utáni vetélés viszont nem hangzik jól. Spontánok voltak, vagy be is kellett fejezni? Ja és az orvosom mondta, hogy azért nem ritka, hogy nem jön meg, mert a hormonrendszer nem tud visszaállni. A második mennyi idős volt? Ez nagyon rossz, de volt már itt olyan, aki többször elvetélt, majd sikeresen kihordta a terhességet. Drukkolok, hogy minden rendben legyen. Ja és a közérzete mindenkinek rossz, akinek nem jön meg, már csak a tudat is, hogy valami nem stimmel. Viszont, ha a dokid kivizsgálja, akkor nem vagy rossz kezekben. És azért az is bíztató, hogy korán jött a második baba, nem tudom mennyit vártatok az elsőre, szóval el ne keseredj, lesz ott baba!!! És a pirkót is kivuduzzuk!!! 8)
Ha van kedved írj Magadról egy picit többet!

Kacika!

Az utrót szájon át szeded? Érdemes legközelebb hüvelytablettát íratni, attól biztosan nem lesz ilyen gondod. Az utrót valszeg Neked azért is kell szedned, hogy bebiztosítsák, hogy elég vastag legyen a nyálkahártya. Ebből baj nem lehet. :-) Kár, hogy haza kellett jönnötök.

Holnap jövök bővebben. Pusza:


J.

tjuca
 
 


Sziasztok,
Juca, az utrot hüvelybe nyomom, de mivel progeszteron...ezért gondoltam, hogy az okozza.

Teljesen kiakadtam tegnap, az interneten azt írják, hogy egy 5 hetes terhességnél már van szikhólyag, meg baba, nekem meg a petezsák is olyan pici volt, hogy a doki az t mondta, ez még nem igazán a petezsák, csak látszik a beágyazódás, és a kis fekete pöttynél kezdődik a petezsák majd.

Gondolkodom hogy elmegyek másik uh-ra is, de akihez akarok az csak szerdán rendel.

Most szerdán 6hét 1 napos lesz, nem tudom akkor mit kéne látni.

Szia Nicci!
Ha a 6. héten történt, akkor viszonylag korán, ez valamelyest szerencse.

Alíz jól vagy? Hányingered van e még?

Zsuzsu...hmmm nem finomaknak látszanak a muffinok!!
Még sosem csináltam muffint.

Monti...te meg már nem olvasol, mert Balcsizol, de azért jó nyaralást !!
Vendég
 


Kacika,
jól emlékszem, hogy te írtál a kecskeméti topicba is? Csak belenéztem a topicba (sajnos nálam is aktuális a tartalma), és láttalak. Csak az UH miatt kérdezem, mert nagyon függ attól, hogy mit látnak, hogy hova mész. Az én dokimnál mikor nem volt minden ok csak valami maszat látszott a gépen, olyan régi van neki, aztán elmentem a BI-hez másnap, és ott rendesen a petezsák, meg a szikhólyag is. Hát sajnos embrió ott sem volt. Ő azt mondta, hogy 6. hét után látszik embrió, 7. után látják, hogy dobog a szive.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Juca, boldog névnapot!!

Linácska!
De igen, én írtam oda is.

Én is olvastam Rólad, sajnálom!
Ti mikor próbálkoztok újra?

Én is a BI-hez gondoltam elmenni, de ezek szerint a 7. hétnél előbb felesleges, akkor viszont már nem megyek, mert a dokimhoz meg a 8.hét 2. napon kell mennem.
Meg tudnád írni, akár priviben, ha ide nem akarod, hogy az Ildinál mennyi egy uh??

Puszi
Vendég
 


Sziasztok!

Zuszsu!

Írd le nyugodtan, ez elég rosszul hangzik. Mi az, hogy megtiltja, hogy lássa a dédunokáját? Csel: a néni gondolom jár-kel a városban, ha még képes rá, parkba, postára stb. Megkellene beszélni, hogy mielőtt mentek, menjen ki, és akkor már nem mondhatják, hogy nem láthatjátok. Ez nagyon szomorú, és felháborító. :cry:

A muffin receptjét pedig kérem szépen. Ábel is művészi a csokival :-)

Nekem is szerződésem volt, én megkérdeztem a szakbarbárt: http://kovacs-telekes.org/juca/blog/?p=364 hátha segít

Alíz!

Voltunk Hatvanban, gondoltam is rátok Tura mellett. :twisted: Még a végén egyszer csak becsapunk, mint egy gömbvillám. Na jó ez csak vicc volt.

Kacika!

Ne izgulj, a baj akkor is jön, ha halálra rémisztgeted magad. Ha jól sejtem az sem olyan tuti, hogy mikor fogant, meg ugye az hncut után 2-3 nappal is lehetett. Itt pedig még napok is sokat jelentenek. Ha seígt megint betszem a táblázatot, hogy mekkora petezsák mennyi idős lehet. 5. héten nincs baba, vagy legalábbis nem látható, emiatt ne izgulj! http://radiology.creighton.edu/pregnancy.htm
A gyomorégésre nem tudok mit mondani, a paradicsom, meg a szénsav felejtős, de gondolom ezt tudod. Ha hüvelytablettát írtak, az szerintem nem okoz gyomorégést, az valami mástól lehet. Ha megnyugtat menj uh-ra, de próbálj meg nem görcsölni! És jó a vonalzód. 5+2-re 4 mm-es petezsákot ír, tehát teljesen korrekt nyugiiii!!!

Montana!

Nagyon jó Balcsizást, bár ugye piri, meg fagy... dézsavű

Nicci!

Kívánom, hogy az új doki is beváljon. Ha a doktornő tanácsolta, hogy nem kell külön gyógyszer és vizsgálat, akkor pedig biztosan igaza is van.

Linácska!

Neked is üdv itt, bár ugye ... Ti most hol tartotok? Mikor volt a vetélésed, már letelt a várakozéási idő? Nagyon helyes a kislányod az avataron, bár azért megnézném nagyobb kiadásban is :-) Jó nagy döbrögi pocakja van. :lol: Igen függ sokminden a géptől, és az adatok is helytállóak. Kívánom, hogy mielőbb legyen tesója Lilinek. Ha van kedved csatlakozni szívesen látunk!

Hétvégénk zsúfolt volt, de nagyon jó. Hatvanban a régi hittanosokkal, meg családjaikkal csaptunk egy kertipartit, ez olyan önszerveződés volt, nem voltunk sokan, abszolút önkéntes, egy fickó kezdeményezte, aki akkor a szemináriumba járt, de nem lett pap, azóta van már felesége, és töritanár lett belőle. De van orvos is (sőt leendő orvosházaspár), pénzügyes, meg progmatos, és gyógyszerés is. Úgyhogy színes a banda. Egyedül az egy négyzetméterre jutó orvosok száma feszélyezett egy kissé. (14 felnőttből 5 orvos volt egy gyógyepd. logopédus és egy gyógyszerész :twisted: ) Hála Istennek a téma nem terelődött orvosi irányba, maradtunk az egyéb csevejnél -> vizipóló, pályázatok, gyerekhiszti... És képzeljétek az egyik srác vett egy használt Skoda kormányt, rászerelte egy dobozra, elétolták a nagy sámlit, és már indult is a verda. Minden gyerek a kormányért volt megcsábulva. 8) Kinga olyan koszos lett a nap végére, mint egy vadmalac, de nagyon élvezte a többi gyerek társaságát, pedig ő volt a legkiesbb. :lol: És még azt sem tudta megmondani, hogy hova megy a kocsival. :twisted:

További szép napot mindenkinek!

J.

tjuca
 
 


Sziasztok!!

Kacika!

Kérlek ne aggódj a petezsák miatt!! Nem tudhatjuk mikor volt a megtermékenyülés, beágyazódás... én azt mondom, ha nincs komolyabb tünet, hagyni kéne, fejlődjön, növekedjen... Jómagam a számolt 8. hét betöltésekor megyek előszőr dokihoz, ha aktuális lesz. Akkora már minden látható. persze ha vérzés, fájdalom...egyéb tünet van, akkor előbb.

Jó a vonalzód és nagyon igazad van! Ezen nem múlik semmi.
Elég esős az idő, de a fontos, h pár nap pihenő jutott a Balcsin.



Juca!


Kép

Sajnos a nagymamám már nehezen jár, egyedül sem hagyják, ugyanis pár hete eltört a válla, mert elesett. Még gondolkodom, hogyan látogathatnám meg. A távolság is gond, na meg a "piszkos anyagiak"...

Zsuzsumuffin:

4 egész tojás
25 dkg margarin
20 dkg cukor
1 vaníliás cukor
20 dkg liszt
4 evőkanál sima kakaópor
4 evőkanál kávé nescafé+víz elkészítve (3ek. víz+1ek kávépor)
3 evőkanál capuccino por (bármilyen, ízlés szerint)
1 evőkanál fahéj
1/2 csomag sütőpor


elkészítés:
4 tojást kikeverni a cukorral, olvasztott margarinnal. Nem kell agyonkeverni! Liszt+capuccinopor+fahéj+kakaópor+sütőpor összekeverni, majd a cukoros tojáshoz szitálni. Bele a kávé és a vailíás cukor.
Elég sűrű massza lesz, pici tejjel lazítható, ha szükséges.

kiadagolni, sütni.


szép napot Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu! Kacika!

Köszi. Tegnap volt a hugomé is, úgyhogy szerdán együtt üljük meg. Az én ajándékom pedig a szanház volt.

Ez a muffin jól hangzik :-) Szerzek papírt, és megsütöm.

tjuca
 
 


Szia mindenkinek!

Ma kellet tesztelnem és úgy nézz ki,hogy babát várok :D Bár az egyik vonal halványabb ezért egy pár nap múlva megismétlem.Nagyon félek,bármilyen tippet tanácsot és pozítiv gondolatott szívessen meghallgatok,kérlek szorítsatok nekem!
nicci
 
 


Nicci!

Ez szuper! Nem lesz semmi baj. Lázárnak öcsije vagy hugija legyen? Minden rendben lesz, csak bízz benne. Csajok sápasztó ez a gyerekeső, augusztusban már mi is elkapunk egy gólyát nincs mese!
Presze, hogy drukkolunk. :-) A Lázár tök jó név, de én Kofán nem verném keresztül. A Vazult is megfúrta. :twisted:
Hányadik napon vagy?


Kép

tjuca
 
 


Juca!

Én ovutesztett használtam eddig mindig elsőre teherbe is estem ,nekem most a a ciklusom 11-12 napján volt peteérésem.Most még egy -kicsit halványabb a második csík ezért ismélek egy pár nap múlva.Lázárnak jó lenne egy húgi,de igazából mindegy mert három gyerekre gyúrunk :lol:
nicci
 
 


Szia Nicci!
Szívből gratulálok!
Én is abban a cipőben járok mint te, csak én a 8. héten vetéltem el.

Nekem most Utrogestan kúpot kell nyomnom, ami progeszteron, mert nem sikerült kihagyni a vetélés után azt a 2-3 hónapot, hanem rögtön terhes lettem.

Egy vizsgálat már volt, akkor egy miniatűr petezsák szerűség már volt, tehát méhen belüli. 16-án kell visszamennem. Itt tartunk most.

Szívem szerint én is csak később mentem volna először dokihoz, 7.-8. héten,de tudtam hogy Utrot kell szednem, és mivel nem volt itthon annyi, írtani kellett, akkor viszont már vizsgáljon is meg, úgy voltam vele.

Ránézek már Péterre, mert aludtunk együtt, de utánam szokott jönni ha kijövök a szobából, most meg nem.
Vendég
 


Sziasztok!

A muffinhoz még annyit, h aki még szereti a kiadagolás után nyomhat mindengyikbe egy fél kocka fehércsokit. Így "dizájnosabb" lesz..... :oops: :oops:

Juca!
Én a papirkapszlikat a 100 ft-os boltban vettem....
Hajrá Kingatesó!!!!!!!!!!!



Nicci!
Ez valóban jó hír, NYUGALOM-NYUGALOM-NYUGALOM..... :lol:
Tanács annyi, h foglald el magad és ne gondolj mindig a pocaklakóra. ...

Kacika!

Persze így érthető...

Itt nem esik csak iszonyat szél van.

Ha már mindenki babásodik, akkor csak halkan jegyzem meg, h a hétvégét mi is nagyon jól éreztük magunkat, Ábel 2-3 órákat aludt mi meg nagyon jól éreztük magunkat a férjemmel.... :oops: Fogalmam sincs hol tart a mensim, legutóbb júli 4-én jött meg, de mostanában 40-42 napos volt a ciklusom...

szaladok, Ábel kiabál. Este jövök pussz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu!

Mi nem babásodunk, majd csak a köv. ciklustól, de ami késik nem múlik. Ahá, szóval Tirza meg most készülgetett??? :twisted: :twisted: :twisted:

tjuca
 
 


Juca!

Az úgy volt, h............nagyon jól éreztük magunkat és elfelejtettünk védekezni................ :oops: :oops: :oops:
Nem tudhatjuk, elsőre megfogan-e, majd kiderül. Nem agyalok, ha jön Piri akkor ok, ha nem akkor majd a nyaralás után tesztelek.

Nem áll szándékomban beelőzni Téged!!!!!!!!!!!

Hiszem, h szeptember végén lesz zebrád!! :)

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu!


Csak nyugodtan, tudom, hogy rettegsz a sebészkéstől, és nem olyan nagyok azok a kövek, szinte csak homok, avagy sóder
:twisted:

Kingával az utolsó mensim 2005.0 aug. 16. volt. Most jó lenne egy ugyanilyet produkálni, de elég törpe a valószínűsége. :-)Bár ugye a Pirkó ritmusa nagyon hasonló. 8)

Nem verseny ez. Legyen mindenkinek, és maradjon, és legyen egészséges stramm lurkó(k). :lol:

tjuca
 
 


Juca!

A köveim 2 db kb. 2 cm-es....szóval nem éppen kicsik...... :( :(
Mondjuk azt nem tudom, h mi van, ha közben jön Tirza.... Ábelt a kövekkel hordtam ki....

Pont tegnap beszéltünk a férjemmel, h mehetnénk Rab-szigetre is nyaralni, de Ő retteg, h epegörcsöm lesz és akkor mit csinálunk. Iszonyat félős, egyszer volt görcsöm, harminc valahány hetesen....

Nekem szeptember 27. volt anno , jó lesz Neked is! :lol:

Hiányolok Kingafotót! :)

Szívemből szóltál, mindenkinek egészséges babákat kívánok Én is.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Hát akkor kövekkel kell kihordanod.

Kép: hétvége. A kisfiú kicsit hasonlít Ábelre, bár itt pont magyaráz. Nem nagyon készültek képek, mert inkább a legeltetéssel voltunk elfoglalva. Azért jellemző, hogy melyik gyerek a legkoszosabb. 8)
Kép

tjuca
 
 


Sziasztok!!

Tuom eltelt csomó idő mióta irtam,de nem akarok,nem is állt szándékomban csak úgy angolosan távozni,úgyhogy elköszönni jöttem.

Nagyon kivánok Mindenkinek minnél hamarabb Babucit,nagyon fogok drukkolni csendben Mindenkinek!


Nem azért nem érzem magam ide valónak mert van már egy babám,hanem mert....,nem is tudom elmagyarázni se,ez egy érzés,ami jön vag ynem jön,és nálam ez jött.nem akarok kitalálni semmi álindokot,nem érzem magam idevalónak,ennyi.

Mindenkinek kivánok Minden jót!!

KépKép

KépKép
pilchard
 
 


Kacika,
Megírom ide is az árát, szóval, az elején a síma 2D 5000 Ft, a 3D 8000, ugye az elején egy petezsákot úgysem nézel meg 3D-ben.
Ha legközelebb terhes leszek, akkor biztos, hogy előbb oda megyek, megnézetem, hogy minden ok-e, aztán megyek a dokihoz, mert az ő UH-ján gyakorlatilag alig látszott valami.
Próbálkozás: most szombaton jött meg először a műtét után, lehet, hogy még egy rendes ciklust kivárok, és utána.
Már visszavetettem magam dolgozni a munkahelyemre, hogy teljen a 180 nap, azért is jó lenne egy picit még várni (ha már így alakult), hogy ne terhessen kelljen napi 140 km-t utazni Pestre, meg vissza dolgozni.
Látom, ti nem sokat vártatok! :D

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Köszi Linácska hogy megírtad! Rákerestem a neten, találtam egy mobil számot, amin csak hangposta van. Te tudsz olyan számot amit fel is vesznek?

Igen mi nem sokat "tököltünk", bár nem így teveztem, csak a fogamzásgátlás nálunk bonyolult egy kicsit.
Kissé parázok is, nehogy megint az legyen, mint a múltkor, bár nem tudom mi a valószínűsége.

A dokim szerint ha nem történt a fogantatáskor komoly kromoszóma rendellenesség, akkor nem lesz gond.
Asszem fel vagyok mindenre készülve, csak jó lenne mielőbb biztosat tudni , a legrosszabb a bizonytalanság.
A dokim 16-án rendelt vissza, de az még olyan messze van, ezért gondoltam közben az Ildire. 5000 ret még rá is szánnék, a dokim 9000-ret kér :shock: :roll:

Szép reggelt mindenkinek!
Vendég
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: