Új privát üzeneted érkezett!

Kacika!

Ezek jó hírek, örülök, hogy minden rendben van. Még a 13 hónaposom mellett sem tudok pihenni. :twisted:

Kisün!

Szomorúan látom, hogy Te vagy a "csúcstartó". Viszont van két gyereked, és nagyon optimista vagy. Csodállak. No miattatok van ez a fórum, hogy lehessen a picsogós napokon belőletek erőt meríteni.
Szeretnétek még gyereket? Nagyon jó az avatarodon a fénykép. :D

Ibolya!

Szia! Sajnálom, hogy itt kell találkozzunk. Akkor még nagyon frissek a sebek.
Valószínű a petezsákod felszívódott, és csak a vastag méhnyálkahártya maradt, viszont az meg nem lökődött ki magától. Sajnos a 7. héten már illik szívhangot, és embriót látni. :cry:
De ne keseredj el, látod, nagyon sokan járnak hasonlóan. A következő terhességed bízzunk benne, hogy problémamentes lesz. Addig pedig itt a nyár, gondolom Ti is mentek valamerre nyaralni. :wink:
Régóta próbálkoztatok?

Lányok!

Kész lett a lekvár, nagyon ígéretes már az illata is. :P

 
 


Juca! Gratulálok a lekvárhoz, én sárgabariból akarom életem első lekvárját megcsinálni amikor már olyan érett lesz a barack.
Megkóstoltátok már??

A kép az avatarodban ti vagytok? Kinga tiszta apja nem?

Ibolya! Nekem 19-én volt, útálom azt a napot, sosem fogom elfelejteni!

Rohanok vacsit kreálni a családnak!
Vendég
 


Sziasztok!

Kislibus: így legyen!

Kacika: idegörlő 3 hónap lesz. Ilyenkor azt kívánja az ember, hogy legyen már mensi, minél hamarabb, 3 hónap után meg hogy ne legyen mensi. Hát, igen. Furcsa teremtmény a gyerekre áhítozó nő. :lol:

Kisün: egyetértek Jucával. Ha valakinek volt egy vetélése, hajlamos azt gondolni, hogy alkalmatlan a gyerekszülésre, minden maximálisan az ő hibája. :cry: És akkor jönnek az ilyen stramm lányok, mint te és látjuk, hogy nem ért véget a műtét(ek) után az élet, van még baba bőven, csak türelmesnek kell lennünk és ki kell várnunk a sorunkat :lol:

Ibolya: :cry: Sajnos senki nem tudhatja, hogy ez alatt a pár nap alatt mi zajlik le az ember méhében, mikor és hol következik be az, amitől aztán nem növekedik tovább az embrió. Nekem 6 hetesen már 5,2 mm-es volt a babám, nem lehetett igazán még szívhangot megfigyelni, de valahogy lüktetett az a kis 5 mm-es teste, tehát élt. 3 hét múlva totálisan üres volt a petezsák. Mi történt? Ki tudja. Még az orvos sem tudott mit mondani.

Juca: biztosan kiélvezi majd a párom azt az 5 napot, amíg nem vagyok itthon, de azért nem lesz olyan vészes. Az az igazság, hogy sokkal rendszeretőbb és pedánsabb, mint én vagyok. Nálunk én vagyok a zokni és bugyi szétdobálós :oops: :oops: :oops: Tehát amíg nem leszek itthon, addig rend lesz. De biztos lesz haverozás, meg éjszakai élet :lol: Együtt is megyünk nyaralni, majd július végén, szintén a Balatonra, de akkor szállodába, kényelmesen, hogy ne kelljen semmit se csinálni, csak pihenni és jól érezni magunkat :) Egyébként nem vagyunk összeházasodva. :wink:

Lányok! Akinek van gyerkőce írjon arról pár sort, hogy a vetélés után spontán sikerült-e teherbeesnie vagy némi "tudományos rásegítés" kellett (hőmérő, gyógyszer, hormon, stimulálás, stb) Egyre idegesebb vagyok a keddi uh miatt, hogy vajon mit fognak mondani, látszi-e peteérésnek valami nyoma. :?

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 

 
 

Juca,
köszi :D az optimizmus egy nagyon hosszú folyamat és nyilván egyfajta lelki beállítottság eredménye is :) Soktényezős: kellett hozzá, hogy ne legyen műszeres befejezés, és "önerőből" oldódjanak meg a dolgok, kellett hozzá a lányom (a "lehet gyerekem"-érzés), és kellett soksok utánaolvasás és borzalom-tapasztalás után az a felismerés, hogy az, ami velem történt, tulajdonképpen szerencse: hiszen az elvesztett babák nagy valószínűséggel betegek voltak, és sokkaldesokkal jobb, ha ilyen korán mennek el, mint ha később kellene megszülni őket, vagy akár egy beteg gyermek szenvedéseit és halálát végignézni :(
Tervezünk harmadik gyereket, bár még várnánk vele 1-2 évet :) Sajnos nálam minden terhesség lutri: hormonálisan-egészségileg minden rendben van, valószínűleg olyan kromoszóma-bibi lehet (vagy nálam, vagy páromnál), amitől a megfogant babák egy része korán elhal. Amelyik viszont megmarad, az egészséges. Utóbbira koncentrálok, az előbbi számomra lelkileg bevállalható rizikó lett.

vera
 
 


Szia Ibolya!

Visszaolvastam a régebbi bejegyzéseidet :lol: Hármas ikrek :?: :?: :?: Az igen! Gratulálok! Biztos nagyon jó gyerekek, megérdemelnek majd egy kistesót! 3 hónap pihi, aztán hajrá! :wink: :D

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Montana,
persze, de nálam is évek és egy egészséges baba kellett, hogy ilyen "strammá" váljak. És minden egyes terhességem első harmadát végiggörcsöltem, izgultam, féltem... tudod, mit? Kivánom, hogy te sose válj strammá, viszont a következő babád maradjon veled :)

vera
 
 


ja és Montana,
nekem semmilyen rásegítés nem kellett (a fiam pl. 2 héttel egy vetélés után fogant, de ott nem volt ugye műszeres befejezés, így várnunk sem kellett), nekem a megtartással vannak gondjaim :?
 
 


Lányok! Akinek van gyerkőce írjon arról pár sort, hogy a vetélés után spontán sikerült-e teherbeesnie vagy némi "tudományos rásegítés" kellett (hőmérő, gyógyszer, hormon, stimulálás, stb) Egyre idegesebb vagyok a keddi uh miatt, hogy vajon mit fognak mondani, látszi-e peteérésnek valami nyoma.

E-vitamint kellett szedni, de amúgy spontán sikerült a baba. Nem hőmérőztem.
 
 


Sziasztok!

Asszem ez ma az utolsó bejelentkezésem, és elteszem magam holnapra.

Ibolya!

Jól értem, hogy hármas ikreitek vannak?

Montana!

Nem szedtem semmit. Amikor lett egy + tesztem már kaptam is az Utrogestant. (progeszteron).

Kisün!

Genetikai tanácsadáson nem voltatok? Bár mondjuk akkor sem tudnak mit kezdeni gondolom, ha kiszűrik mi a baj.

Kacika!

Szeretnék én is baracklekvárt is eltenni, de inkább őszit, meg sárgát is.

Hasonlóság? :twisted:
Kép
Kép

Kofára hasonlít? Pedig már azt hittem rám. Na jó csak vicceltem. :twisted: :twisted: :twisted: Hát igazad van. Pláne a homlokuk 8) Néha azt hiszem, én ezt a gyerkőcöt csak kihordtam. :wink: a és Kofa kölcsönvette Kinga keresztapjának a kislányát, és vele villogott a kamera előtt. Kinga általában csak legelni hajlandó, és nem marad meg ölben. Ezért ő mindig a földön/fűben látható. :twisted:

Mindenkinek szép álmokat! :lol:

 
 


Juca,
tenni nem lehet semmit. Hogy tudjuk, ki a "hibás"? Minek? :? Mi egymással tervezzük leélni az életünket, egymástól szeretnénk gyerekeket, szerencsére ennek az útjában nem áll semmi. Nálunk az extra a kicsit magasabb rizikófaktor. :)
 
 


Juca, Téged még nem láttalak, de a férjedre tutira hasonlít Kinga.
Nálunk is tiszta apja a fiam, sokszot cikiztek vele, hogy nálunk az apja a biztos :lol: :lol: :lol:

Hogy tudod feltenni a képeket? Kicsinyíteni kell??

Lassan kezdődik az élet nálunk, mindjárt megyünk boltba.

Kisün, asszem én sem szeretném tudni, mert esetleg elkezdődik az egymásra muutogatás, az meg semmi jót nem szül.

Majd még jövök később!
Vendég
 


Kacika!

Akkor két egészen aktuális kép rólam:
Kép
Kép

Hát nagyon hasonló a szitu, mint nálatok. :twisted:

Kisün!

Értem, én is így gondoltam. Lehet teljesen hülye kérdés, de nem lehet, hogy a progeszteronnal van a baj, mármint hogy kevés? Mondjuk két vetélés után bizonyára ellenőrizték, úgyhogy sztornó a megjegyzés.

Csajok!

Én itt túlreprezentáltam magunkat képekkel, ez nem egy családi blog, az az aláírásomban. Mások is rakosgathatnának...

Kacika!

Igen le kell kicsinyíteni 600*600 pixelnyire. Ha nem tudod megoldani, akkor küldd el nekem és lekicsinyítem. Én Gimpben szoktam, máshoz meg hülye vagyok (azaz ehhez is, de pár alap dolgot, mint kivágni, vagy forgatni, meg kicsinyíteni tudok, és csak erre nagy a szám.) 8)

Mindenkinek nagyon szép hétvégét kívánok!

 
 


Sziasztok!

Juca! Én pont tegnap este láttam, hogy van fent családi fotóalbum, jól meg is néztem. :lol: Kinga tényleg tiszta apja!

Majd én is teszek fel a "gyerekekről" képet :lol: Merthogy nekem is van kettő. Lujzika és Dömike. :lol: Igaz, hogy csak macska-gyerekek, meg már nem is annyira gyerekek, de rajtuk szoktam kiélni a gyerekhiányomat.

Látom, hogy Dunakeszin laksz. Ha lemegy az ember a Dunapartra, van ott egy jó kis bicikli út, végig a Dunakanyaron egészen Szobig. Kezdő biciklistáknak is ideális, nincs forgalom, a táj gyönyörű. Érdemes lenne kipróbálnotok. És persze nem kell rögtön Szobig elkerekezni, kezdetnek Vác is megteszi. Én minden évben többször is megteszem ezt a túrát. Nem tudok betelni vele! :)

Mindenkinek jó hétvégét! :lol: Nekem takarítással fog teni. :?

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Juca, nekem egyszerűen nem megy a kicsinyítés.
Milyen címre küldhetném el neked, hogy kicsinyítsd.
Már ha lehetek ilyen pofátlan, és kérhetek ilyet?? :oops:

Priviben ha megírod, elküldeném neked, és megírnám és is, hova kellene visszaküldeni, és akkor raknék fel párat magunkról!

lassan ébredezik a fiam, ránézek!
Vendég
 


Juca,
szépek vagytok :D
Igen, második után volt hormonprofil, kifejezetten progeszteronra, ill. mindenféle autoimmun galibára (pl. lupus), és ott mindent rendben találtak.
Mivel a köv. baba mindenféle rásegítés nélkül (nem kaptam prog.-pótlást) megmaradt, nem hinném, hogy ez lenne a gond. Az orvosom is azon a szemléleten van, hogy aki meg akar maradni, megmarad, aki meg nem, annak jobb, ha elmegy, nem kell mesterségesen megtartani.
Persze sok vitamin (gyümölcs-zöldség) és folsav megvolt végig, de semmi egyéb.

Kacika,
pontosan így gondolom én is :wink:

Szép hétvégét mindenkinek!

vera

Ibolya,
hármasikrek? Hűha! :lol:

Montana,
ide nekünk Lujzikát és Dömikét :lol:
 
 


Sziasztok!

Montana!

Csak sok arra az ártatlan gyerek, kutya, csókolózó párocska, akik nem tudnak kellő sebességel elugrani, amikor arra rongyolok bicóval. :wink: Amúgy nincs bicajom, de gyalog nagyon sokat megfordulunk ott, ma este is megyünk.
Ha éppen erre kerekezel, akár beugorhatnál, de a parti sétány mellett egy köpésre (a kompnál) nyílt egy kiülős dzsezzkávézó. Nagyon amatőrök, de a cuccaik jók. :wink:

Várom a macsekokról a fotót :lol:

Kacika!

Az email gombra kattintva az aláírásomnál ott a címem, de az úgysem a legjobb. telekes.judit@gmail.com
Szívesen lekicsinyítem, és visszaküldöm.

Kisün!

Gondoltam, hogy megnéztek. Nekem gond van a progeszteronnal, és csak az a löket kell. Ha pedig nem akar megmaradni, elmegy a progeszteron mellett is. Igaza van az orvosodnak is, de asszem Kingát a proginak is köszönhetem. Most is szedtem, de ugye a baba nem születik meg.

Köszi a dícséretet. Csak kellene már olyan kép, amin hárman vagyunk, mert az nem akar összejönni.
:twisted:

 
 


Mennek a fotók, csak apa segítsége kell hozzá, mert egyedül béna vagyok. :oops:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Juca,
az teljesen más tészta, ha progeszteronból hibádzik, akkor egyszerűen KELL a pótlás, és kész :D És már meg is válaszoltad a kérdésemet, miszerint nálad tudnak-e okot?

vera
 
 


Juca!
Küldtem emilt, és köszi!
Vendég
 


Montana!

Várjuk! :lol: Csak nehogy a párod nehogy valami más cicusokat rakjon ide! :twisted:

Kisün!

Nem biztos, hogy az a baj, mert most szedtem, és mégse, de az is bibi szokott lenni. :-(

Kacika!

Válasz ment. Várom itt is a képeket. 8)

Szép napot mindenkinek!

Én meg nagyon be vagyok tojva. 13-án volt a műszeres befejezés és még mindig vérezgetek. Ebből holnap telefon lesz az orvosommal. Vácra kötéllel sem tudnak majd visszahúzni az már biztos.

 
 


Akkor itt van pár kép Péteremről! Kép
Vendég
 


Kép

Kép
Vendég
 


Köszi Juca!! :lol:
Vendég
 


Jó reggelt!


Jajjajjajjajjaj! Olyan szépek ezek a babák! Mindjárt sírok! De csak az egyik szemem. :cry: A másik meg nevet. :)

Juca! Azt próbálná csak meg! Le is törném a kezét! :lol: Hagyom még egy kicsit pihenni, tegnap sokáig dolgozott. Addig készítek finom reggelit.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Én is csatlakoznék.........

Nálunk 2005. márc. üres petezsák, műszeres befejezés, majd 2006. 07.13. egészséges kisfiú.

Az első várandósságnál az ember nem arra készül, h megszakadhat a csoda, emiatt nehéz, a következőknél pedig izgul, h minden rendben legyen.

Nekem a műszeres befejezés után 3 héttel volt kontroll, utánna kaptunk engedélyt összebújni.

Ábel akkor jött, amikor már lelkileg túlvoltam a borzalmon. Sokkal könnyebb, h Ő van és tiszta szívemből kívánom mindenkinek, h a megfelelő időben egészséges gyermeke szülessen.

A képek aranyosak, nagyon vagyány, életrevalók a kicsik.

Sok erőt kívánok Mindenkinek!

Rengeteg kép van Ábelről, íme kettő, ami mostanában készült.

szeretettel:


Kép

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Szia Zsuzsu!

Ábel gyönyörű, gratulálok hozzá! Lesz tesó? Vagy még nem tervezitek?

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Zsuzsu!

Üdv itt. :( :lol:
Ábel nagyon huncut, még a szeme sem áll jól. Jól sejtem, hogy ő is egy kis perpetum mobile? Jár már? Ti hány gyereket szeretnétek?

Kacika!

Peti nagyon aranyos. Úgy látszik itt a fiúknál a vadító kék szem, és a szőke haj a menő. :P Na csajszis anyukák, fel lehet kötni a gatíamadzagot! 8)

Montana!

Én azért lelkesen várom a képeket a macsekokról!

Megyek, mert csajszi alszik, én pedig most tudom csinálni a dolgomat.

 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást!!! :D

Montana!
Tervben van egy kislány, Tirza lesz a neve :-) Nyár végén akartunk "nekifogni", de kiderült, h epekövem van. Így előbb a műtét....

Juca!
Még egy kislány szerepel a terveinkben.
Jól látod, Ábel se áll le egész nap. juni1-e óta jár, egyre ügyesebb. Mindig cipel valmit, főleg a műanyagflakon a nyerő nála. Na meg mindent megrág... :D
Kinga is nagyon szép kislány, gondolom Neked sincs nyugalmad mellette :-)


Korábban szó volt a Margitkórházról. nekem ott volt a műszeres beavatkozás, akkor még Óbudán laktam. M. Rita csinálta. Rossz emlék, de a nőgyógyászat nagyon kúltúrált!
Rossz döntés, h megszüntették!! Ja nekem is a "pálcikás" módszerrel indult a beavatkozás, én konkrétan elájultam, amikor felhelyezték. :twisted: Brutális!!!

A másik ami eszembe jutott, h ki mikor mondja mega munkahelyén, h babát vár??....
Az az általános, h az első harmad után. Igenám, de pont az első harmadban alakul ki minden , szerintem pont az a legveszélyesebb időszak. Sajnos a mai viszonyok mellett nehéz őszintének lenni és talán ez is okoz annyi vetélést.

Szép napot Nektek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Zsuzsu!

Tirza? Én még csak Mirzáról hallottam. És mi lesz, ha lesz kukaca? Akkor megpróbáltok a harmadiknak nekifutni, vagy kisfiús anyuka leszel?

Én speckó az első alkalommal hamar elmondtam, mert nagyon jóban voltam a közvetlen főnökömmel, azóta is tartjuk a kapcsolatot. Sajnos, mikor kiderült mi van, akkor ő is elmesélte, hogy tudja mi ez, neki is volt. :-(

Kingával a szerencse- paródia volt. Már valahol írtam, a fogantatás körülményeiről. Visszább. Az új munkahelyen üzemorvoshoz kellett mennünk. Pár napra rá, behívott a főnököm, hogy beszélni akar velem. Rákérdezett, hogy ugye nem? Ekkor azt gondoltam, hogy az üzemorvos adta le a drótot, de hamar kiderült, hogy az előző főnököm , akit írtam, ő vár babát, és a mostani, csak most tudta meg, és ugye én nem? Mire mondtam, hogy de. Erre elsápadt, mert ugye akkor léptem be. Mondtam, hogy nagyon az elején vagyok, és nem szeretném nagy dobra verni, és már volt egy vetélésem. Már előtte is ismertük egymást. Akkor rákérdeztem, hogy most akkor mit csinál, mert ugye próbaidőn vagyok. Nem merte azt mondani, hogy ne maradjak, viszont végig orrolt rám. Aztán a 8. hónapig dolgoztam, de elég konok módon. Késve jártam, mert a 20. hétig masszívan hánytam. Aztán jött télen az ödéma, fel kellett rakjam a lábam, aztán egy napon kifordult a bokám, egy hetet otthon dekkoltam, meg utána "műlábbal" közlekedtem. Tehát, ha kellett pihentem egyet, de tudta a főnököm, hogy jobb ma egy 70%-os kismami, mint egy táppénzes. Tehát így. :-)

A vetéléseknek biztosan nagyon sok oka lehet, de nem hinném, hogy csak a stressz felelős. Most nagyon vártam a babát, mikor tudtam pihentem, nincs munkahelyi stressz....

De nagyon jó a téma. Engem az is érdekel, hogy a családnak mikor mondtátok el a babát? Mennyit tudtak a vetélésből? Hogyan reagáltak? És Ti hogyan regaáltatok a reakcióikra?

Én speckó begubóztam, és személyes támadásnak vettem/veszem az érdeklődésüket. :-( Arra pedig ugrok, ha célozgatnak a tesóra.

Most telefonáltam az orvosomnak. Kicsit inguszti, de hátha valaki más is hasonló cipőben lesz/van.
Két hét vérzés(ke) belefér, ha nem "friss" a vér, hanem barna váladék. Nekem holnap úgy néz ki meg kell látogatnom, mert nekem sajna kicsi vérzés van, de az biza friss rózsaszínes, piros. :cry:
Annyira nyögvenyelősen mennek a dolgaim, szeretném, ha már pont lenne az i-n.

 
 


Jaj akkoriban annyi munkahelyem volt, követhetetlen. Az érintett időszakban:
1. hely, ahol a vetélésem volt, főnökcsajjal jóban voltunk.
2. hely, minisztérium, a program költségvetéséből hiányzott pénz, az elődöm nem említette, le kellett lépjek, felmondtam
3. hely a főnököm iserte 1. hely főnökcsajsziját, mert ott ő a főnöke volt a főnökcsajszinak és közvetve nekem is.
Ez egy "belterjes eus pályázatos bürokrata kör, ahol mindenki ismer mindenkit. :evil: és nagyon nagy a fluktuáció, pláne a pénzügyeseknél, mert ugyan mindenhol nagy a kaka, de nem mindegy a kaka minősége és mennyisége. :twisted:

A rejtvény megfejtői között értékes nyereményt sorsolok ki. :lol:

 
 


Sziasztok!

Juca!
A TIrza név azt jelenti bájos, gyönyörűséges....Apa tuti receptet tud jányra :D :D Ha fiú, akkor Ármin?! Apának a Zénó, Xavér, Tódor.....hát.......... :roll: :roll:

Én vegyész vagyok, így a vegyszerek miatt nem dolgozhattam. Szóltam, táppénz, vetélés...... nem mentem már vissza, mert nem volt bátorságom, na meg Én Bp, a párom Szegeden lakott. Úgy terveztük, jöjjön a baba és akkor maradhatok a pesti munkahelyen, de költözöm. A vetélés romba döntötte a terveinket, de sikerült Szegeden munkát találnom. Dolgoztam 3 hónapot, megkaptam a szerződésemet 1 évre, rá 10 napra + teszt..... :o


Én úgy látom a női. főnökök sokszor gonoszabbak, jobban szeretem a férfi főnököt.

Ja nekünk a tesztet megerősítette az endokrinológus is, mert voltam kivizsgáláson és a véreredményemben a progeszteron??! magas volt állítólag, ami terhességre utal. A doki annyit kérdezett: hogy fogják hívni.... :D :D :D

Az én családommal nem beszéltünk a vetélésről, a férjem édesanya sajnálkozott, de ennyi. Ábel létezését 23-24 hetesen montam el úgy, h itt volt jóanyám és séta közben beszaladtam egy kismamaruha boltba. Ott kérdezte az eladó, hol tartok. Anyám ledöbbent, olyannyira, h azóta nem láttuk, Ábelt sem látta még, de elfogadom, Ő ilyen és kész. Anyám családja egy követ fúj vele, de nem érdekel.
Anyós nagyon örül, imádja az unokáját, nagyon fiúpárti :lol:


Remélem mihamarabb rendbe jössz és a vérzés csak időleges!!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


SZiasztok, csak gyorsan begrottam 1 percre, mert megy közben a vacsi.

Üdv Zsuzsi!
Ezt nem mondod, hogy nem látta anyukád az unokáját....elég durva, nem?

Én annó a mnkahelyemen a 12. hetet betöltve mondtam el, a család tudta a pozitív teszttől kezdve.

A vetélésből tanulva viszont leghamarabb akkor fogom a családnak elmondani amikor már szívhang is lesz. Minimum.

Mi most nem tudom hogyan fogunk védekezni, eddig sehogy.... :oops: , a pg 53-mat nézegetem. Ma reggel már félig páfrányos volt. Lehetséges hogy vetélés után 1 hétre peteérésem legyen?

És nagyon gáz lenne ha most terhes lennék? Kicsit félek, hogy beleszaladunk, de a gumi sajna nálunk nem játszik, gyógyszert 2 hónapra nem akarok szedni, spirálom volt, de 2 hónapra 40.000 ft-ért az sem jó megoldás....sazóval teljes dilemmában vagyok.

Ti hogyan védekeztek???

Nekem már nncs vérzésem, de gondolom ez attól is függ, hogy mivel csinálták. Nekem valami új módszerrel, Kecskeméten én voltam a 20. paciens ezzel.

Holnap majd jövök, mindenkinek nyugis, szép éjszakát!!
kati
Vendég
 


Sziasztok!

Hú, lányok, írtatok rendesen. Le vagyok maradva. Van mentség: dolgoztam. :(

Juca! Az nem jó, ha még mindig vérezgetsz, lehet, hogy nem vákumoztak ki rendesen. Mondjuk akkor sincs gond, mert előbb-utóbb kiürül magától, csak vigyázni kell a fertőzésekkel. Nekem a műtét másnapján volt még egy kis barnázásom és utána már semmi. 3 hét múlva mentem kontrollra és akkor már teljesen zárt volt a méhszáj. Megnézte az orvos kolposzkóppal és mondta, hogy mintha mi sem történt volna. Bár én nem kaptam "pálcikát", már említettem fentebb, hogy én prosztaglandint kaptam, attól magától kitágult a méhszáj. Igazából nem tudom, hogy mi határozza meg, hogy mikor mit használnak. Szerintem egyébként semmi ciki nincs abban, hogy ezeket megtárgyaljuk, azért van ez a fórum. :wink:

Én a főnökömnek rögtön elmondtam a terhességet. Mivel középvezető vagyok, tudnia kellett róla, hogy hosszútávon kidolgozzuk, hogy ki és hogy veszi át a feladataimat. Egyébként ő nagyon normálisan áll hozzá a dolgokhoz, mondta, hogy csak annyit dolgozzam, amennyit bírok. Valahogy talán érezhettem, hogy jobb ha a kollégáknak nem szólok, csak majd később, esetleg, ha már látszani fog, de hát idáig nem jutottam el :cry: Így nálam a mh-n nem nagyon tudják, hogy mi volt. Azt is mondtam a főnökömnek, hogy amint lehet újból szeretnék teherbeesni és teljesen megértette. Azóta sem "bunkózik" velem, nem vagyok hátrányos helyzetben. :)

A családnak elmondtam rögtön a pozitív teszt után. Örült mindenki. Pedig nem tervezett baba volt, csak úgy "becsúszott" :oops: A vetélést nem tudtam elmondani nekik. A hugomnak küldtem egy sms-t, hogy mi történt, meg hogy megyek műtétre és hogy ne hívjanak, majd én jelentkezem. Amikor már hazajöttem a kórházból, akkor hívtam fel anyut, de elég jól bírtuk, csak a végén sírtuk el magunkat. Azóta nem beszélünk róla. A párom anyukája nem tudott a dologról, pont amikor el akartuk mondani, akkora tudtam meg, hogy elhalt a magzat. Így inkább elhalgattuk előle az egészet.

Zsuzsu! Nekem tetszik a Tirza név. A tuti módszert a lányra szeretném tudni, mert én is azt szeretnék! :) (Még nem tartok ott, hogy mindegy mi, csak gyerek legyen! :) Majd még egy év sikertelen próbálkozás után :) Bár, amint említettem nekem egy fiú van megjósolva.) Szóval a lányom neve már megvan. Léna. Már csak egy lány kellene, akinek adhatnám a nevet. :) :( :? :evil:

Kacika: én azt mondom, hogy egy nő szervezetében bármi előfordulhat :roll: Peteérés műtét után egy héttel? Miért ne? Furcsa, de miért ne? De azért még várjatok egy kicsit, ha regenerálódik a nyálkahártya, jobban meg tud tapadni a babóca.

És végül a lényeg: voltam ma uh-n. Az egyik petefészkemben van egy 10mm-es növekvő pete. Ha figyelembe vesszük, hogy ma cn 15, akkor nyugodtan kijelenthetjük, hogy ez egy nulla. Akkorának kellene lenni, mint egy cseresznyének. Egy hét múlva megyek vissza, akkor újra megnézi, hogy növekszik-e tovább. Ha igen, akkor ebből az iramból kiindulva talán a 30. nap környékén lesz pé. Ha növekszik addig! :cry: Tudtam én, hogy nem véletlenül, nem akar ez összejönni nekem. :cry:

Na most elkapom apát és felrakjuk a cicákat :)

Ditke? Monyo? Mi van veletek?

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Jó estét!!

Kati!
Tényleg durva, de nem erőszak.... a nagymamámnak küldtem képet karácsonyra, szerintem azt látta jóanyám.......

Mi megszakítással védekezünk, eddig rendben volt...

Nálunk a szoptatás alatt 6 hetente mensiztem, pár hete nincs szopi, kérdés mi lesz így...

Montana!
Örülök, h tetszik a Tirza név, azért választunk mellé valami ismertebb nevet is, talán Anna.

Kifaggatom apát és beszámolok a tutilány reciről!

Léna is szép név!!!! Nekem még a Tamara tetszik.

Szorítok, h növekedjen a pete!!!!!!!!

jó pihit!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Sziasztok!

Off voltam a hétvégén. 21-e körül múlt hónapban is ez volt. Kerékkattogás, sírás, kerékkattogás, sírás....Most tán ok.

A gyerkőcök nagyon széoek és aranyosak. A mi gyerekeink is szőke kék szeműek lesznek :)

Mi tartózkodtunk. Meg megszakításos. De én nem bántam volna, ha újra terhes leszek.

A férjem tudta. anyuéknak akkor mondtuk, mikor kórházba kerültem. Kolleganőim tudták, más csak akkor tudta meg, mikor kérdezték, hogy miért voltam táppénzen. Jobb volt nekem elmondani mindenkinek, mert ha a pletyi egyszer szárnyra kél... A családban meg futótűzként terjedt. Öcsém mondta nagymamámnak, nagymamám unokatesómnak és így tovább....Anyu sajnálta, mert a hugom egy évvel azelőtt vetette el a terhességét és nem tudta erről lebeszélni. Igy már a második unokáját vesztette el...A kisebbik öcsim aranyos volt. Mondtam neki, hogy elkezdett fejlődni egy baba a hasamba, de úgy néz ki meghalt. Mire ő: "Azért jó lenne, ha nem halt volna meg, mert akkor lehetnék nagybácsi és megtanítanám focizni, meg írni." :) (9 éves) Ennek örültem a legjobban. Nemhiába imádom! Ennek a gyereknek olyan jó lelke van!

Mindenkinek sok pozitív gondolat! Mondjuk ez: Az éleben minden bánat és fájdalom múlandó, de a szeretet öröklétű, mert ez minden élet forrása.

Úgyhogy párocskák csak szeretni egymást nagyon! :D

Kép
 


Íme a cicák!Kép Luiza napozik Kép Lujza morcos Kép Döme is napozik Kép Még egyszer Döme Kép Kukucs! [/img]

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Sajnos nem lehet róluk jobb képeket készíteni, mert állandóan ficánkolnak, vagy a napon fekszenek, olyankor meg csillog nagyon a szőrük.

Zsuzsu! Képzeld! Nekem is a Tamara a másik kedvenc nevem!

Kislibus! Én tudom miről beszélsz! :cry: Rám is rámjön menetrend szerint. Nincs mit tenni ellene, olyankor bőgni kell! :cry: Aztán jönni a babanetre és leírni. :lol:

Kacika! Azt az előbb elfelejtettem, hogy védekezési tippeket azért nem adok, mert mikor utoljára védekeztünk terhes lettem :oops: :lol: , azt inkább nem ajánlom :wink: , azóta meg nem védekezünk. Ez már olyan régóta van, hogy már nem is emlékszem hogyan kell csinálni. :wink: Mármint a védekezést.! :oops: Nálunk inkább apa védekezik: "Nem érdekel a hőmérőd, én aludni akarok és már a fejem is fáj!" :lol: De hiába védekezik, én vagyok az erősebb! :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Sajnos nem lehet róluk jobb képeket készíteni, mert állandóan ficánkolnak, vagy a napon fekszenek, olyankor meg csillog nagyon a szőrük.

Zsuzsu! Képzeld! Nekem is a Tamara a másik kedvenc nevem!

Kislibus! Én tudom miről beszélsz! :cry: Rám is rámjön menetrend szerint. Nincs mit tenni ellene, olyankor bőgni kell! :cry: Aztán jönni a babanetre és leírni. :lol:

Kacika! Azt az előbb elfelejtettem, hogy védekezési tippeket azért nem adok, mert mikor utoljára védekeztünk terhes lettem :oops: :lol: , azt inkább nem ajánlom :wink: , azóta meg nem védekezünk. Ez már olyan régóta van, hogy már nem is emlékszem hogyan kell csinálni. :wink: Mármint a védekezést.! :oops: Nálunk inkább apa védekezik: "Nem érdekel a hőmérőd, én aludni akarok és már a fejem is fáj!" :lol: De hiába védekezik, én vagyok az erősebb! :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Azt hiszem megértettétek elsőre is. :oops: De hát az ismétlés a tudás anyja. :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Akkor marad a pé környéki önmegtartóztatás, meg a megszakítás....ááááá, tisztára mint az ember tini korában.
Na mindegy, majdcsak eltelik ez a két hónap, a 3. ban már nem érdekel a védekezés.
Ma is voltak páfrányok, ha nem is teli, de volt.

Használt valamelyőtök ilyen pg/ 53-at??

Montana, szépek a cicáitok, nekem is volt egy régebben, de amikor elköltöztünk, nem jött velünk.

Juca, mi újság nálatok?
Én ma főztem be életem első barilekvárját, szerintem nagyon jól sikerültek.
Még holnap délelőttre is maradt egy adag....
A kezeim nagyon durvák a barack pucolástól.
Vendég
 


Zsuzsu!

Anyukád nem semmi. :evil:
Valóban jobbak a férfi főnökök, de vannak területek, ahol kevesebb van sajna.

Kacika!

Azért minimum egy hónapot várj, mert ez egy kicsit orosz rulett. 8) Viszont már mostantól eheted a folsavat.
Mi egyébként óvszerrel védekezünk. Régebben, mielőtt nem házasodtunk össze szedtem fogamzásgátlót, és emellett ment az óvszer. Tutira mentünk :-)

Montana!

Nagyon aranyosak a macsekok, bár én csak távoli tisztelője vagyok az állatoknak. Lakásban mi nem tartunk, de most éppen hangyáink vannak. :cry: Amúgy más állatkáit nagyon szeretem, Kinga is rajong minden váért, és cíért. :D Tegnap éppen egy fekete oroszlánsörényű törpenyúllal haverkodott, a néni még fel is emelte neki, hogy lássa a kerítésnél. De eddig a kedvence a görény volt. :shock: :lol:

Ha most eltalálják, hogy a peteérés körül lehet baj, azt könnyen helyreteszik, és legalább nem őrlődtök a "tudatlanságban" hónbapokig.

Amúgy meg kezdjetek gyorsan védekezni, és egyből jön majd a babó. :mrgreen:

Kislibus!

Ha csak magadban pörgeted a problémát depi lesz a vége. Ezt meg ugye nem akarjuk, úgyhogy kattogás helyett gyere, és dühöngd ki magad!

Csajszik!

Ma voltam az orvosomnál. Kicsit gyulladt a méhszájam, de rendeződni fog. Nincs szövet a méhemben viszont még van egy kis vér, ami jövöget. Megnézett UH-n, és elkerekedett a szeme, mikor kiderült, hogy a zárón nem az van, ami a bajom volt. :shock: Nem mondott semmit, de a hallgatása is sokat mondó volt. Azután beszélgettünk még, hogy hogy vagyok. Nagyon rendes volt. Eleinte nem nagyon kedveltem, egyre inkább kedvelem.
2-3 hónap után lehet megint próbálkoznunk, és megint automatikusan proegszteronnal kell indítanom. Már mostantól kell ennem a folsavat.
Még azt is megkérdezte, hogy most fiút szeretnénk-e jobban, valamint megállapította hogy nagyon szép a kislányom. :-)
Mondta, hogy semmiképpen se keseredjek el, most egy egészséges baba jön. Úgy legyen. :wink:
Házasélet pedig: még két hétig legalább bírjjuk ki. :lol: (Ha nem vérezgetnék, már nem is kellene ellenállni :( )

Hát ennyi volt a vizit. És kaptam kedvezményt: az uh-ért nem is kellett fizetni. :wink:

 
 


Juca, örülök, hogy végül is csak ennyi a probléma, mert ez nagy nagy baj, ugye?
Még pár hét és minden mehet tovább mint korábban.

Persze mi is próbálunk védekezni, hol összejön hol meg nem annyira.

amúgy vicces volt, a férjem azt mondta amikor a védekezést latolgattuk, hogy majd a 2-3 hónapban nagyon keveset legyünk együtt, tehát inkább önmegtartóztatással védekezzünk.
Erre azóta minden nap akarja..... :shock: (na így vegyen komolyan az ember egy férfit..)

Megyünk a játszótérre, mert már a csilláron lóg lassan a fiam.

Ja, sikerült a baracklekvár, isteni lett!!!!
Vendég
 


Kacika!

Igen megnyugodtam, bár ez a méhszájgyulladás... No mindegy, ez is begyógyul majd. :wink: Meg a vérezgetés is elmúlik majd.

Minden nap? Az önmegtartóztatást? Dzsíz!!! :shock: :twisted:
Na jó értem én... :twisted: :twisted: :twisted:

Sárgabarack, vagy őszi? Én inkább ősziből főznék, mert kajszit jobban lehet kapni. Van valami jó recepted?

Zszsu!

A M. Rita volt az egyik lehetséges pótorvosom, ha Kinga pünkösdre időzít. Nekem a Pálffi tette fel a pálcát, én azt hittem rosszul viseltem, hogy felszisszentem, de ők nem lepődtek meg, és ezek szerint egy kis hős voltam. 8) Hát tényleg gáz. Magát a műtétet már az orvosom csinálta. A szülészete sokkal jobb volt, meg szebb is, fel volt újítva. Az orvosom egyébként Sz(tanyik) László :mrgeen:. Csak ajánlani tudom, aki pesti és vacillál vagy váltani szeretne.

 
 


Sziasztok!

Juca: mi volt a zárón és mi volt a bajod, aminek a zárón kellett volna lennie? :?: És nem mondta, hogy mitől van a méhszáj gyulladás? :?:

Zsuzsu: biztos volt valami oka, hogy anyukáddal ilyen viszonyba kerültetek. :?: Nem is látta rajtad, hogy terhes vagy? 23 hetes terhesség azért már látszik, főleg ha ismerős vagy rokon látja az embert. Nem indokolta, hogy miért nem látogatja az unokáját? :?: :?: :?:

Ma volt az utolsó munkanapom, holnap csomagolás, pihi, aztán csütörtökön irány a Balcsi! :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, csak kissé lefáradtam ma. Egy ismim ismijéről megtudtam, h ikreket vár, (már van 3 gyermeke) és a héten abortusz. Próbálták lebeszélni, de eredménytelenül. Nagyon felhúztam magam, olyan rossz a tehetelenség.....kizárólag anyagi oka van, h elveteti, pedig javasoltuk, h adja örökbe.... Hajthatatlan, Én meg bőgtem, mert tudom sokan várnak babára. Elitélem az ilyet, miért nem védekezett????????????????
Bocsi csajok, de kiakadtam, mint a kakukkos óra.

Monti! :D
Aranyosak a cicák, emlékszem a nagymamámnál egyszer a szekrénybe kölykezett a macsi :-)

Szeretem az olyan neveket, ami ritkább, a Tamara is ilyen. Legyen a Te második lányod Tamara, az enyém Tirza! :D :D

Kati!

Hallottam a készülékről, de nem ismerem, nem használtam. Én iszonyat érzékeny vagyok, megérzem a peteérést. Premenstruációs szindróma is fennállt, szülés után kevésbe, remélem így is marad.

Tarts ki, szervezz programot és akkor talán távoltarthatod Embered :)

Egy kis lekvárt küldhetnél!! :D

Juca!
Nagyon örülök, h nincs komoly baj, mielőbbi teljes gyógyulást Neked!!! Szedd a folsavat, az sosem árt. Kingust vitted magaddal a dokihoz?
Tőled is szívesen fogadok némi lekit! :oops: :oops:
Rita nagyon kedves doki, hozzá jártam rákszűrés.... aztán természetes volt, h a kétcsíkos teszttel is hozzá megyek. Már akkor is zsufoltság volt Nála, de nem csodálom, nagyon kedves EMBER.
Amikor UH-n kiderült, h üres a petezsák, mondta az Uh-s doki, h beszéljem meg Ritával a továbbiakat. Épp a terhesrendelésen volt. Képzelhetitek............ Pocakos kismamák közt, kezemben az uh az üres petezsákról...........bőgtem nagyon, utáltam az ott lévő kismamákat, akik persze nem tehettek semmiről.

A műtét napján engem is a Pálfy vizsgált meg Uh-n és az ügyeletes is. Ők mondták ki, h műtét. nekem is a Pálfy tette fel a pálcikát. Én akkor ájultam el, amikor szurival érzéstelenítette......az asszisztens fogott, mert tudta, h összerándulok....még leszálltam a székből, aztán összecsuklottam.
Ha jól tudom a Pálfy az oszt. vez. főorvos.


Anyám:
maradi, egyszerű, iskolázatlan emberke. Szeretem, de nem értem meg, nem azonosulok a hazugságaival. Kitalál történeteket és ha megcáfolod, akkor is hajthatatlan.
Mivel serdülő korom óta a ducik táborát erősítem, így kevésbé látszott a pocim. Szerinte mi tiltottuk el tőle a fiunkat, holott ez hazugság. 250 km-re lakik, neki fontosabb a napszám, mint mi. Na és szemtől-szembe nem mond semmit, de a hátunk mögött ömlik belőle a hazugság. A férjemmel kedves, de a háta mögött utálkozik. Sosem bántottuk, de időnként szembesítettük a hazugságaival. Ez van, attől még a fiam nem lesz rosszabb ember, h az öreganyja nem ismeri. A vicc az, h Ábel a baba szó után a mama szót mondta ki ........

Bocsi, hosszú lettem.

jó éjt.

Vasárnapi kép:

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Én is! Én is! Én is kérek lekvárt! Meggyeset is és barackosat is! Ha más nem, akkor képen, hogy legalább gyönyörködhessünk! :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Montana!

A zárón az áll, hogy inkomplett vetélés, és vérzéssel jelentkeztem az osztályon. Mivel ez sürgősségi esetnek számít, többet kapnak az OEPtől. Amúgy befejezetlen vetélésem volt, nem véreztem egyáltalán. Persze a hülye felvételi orvos még ezt írta epikrízisnek. Szóval fő az összhang. (Kb. annyi a különbség a kettő között, mint a vakbélgyulladás, és a perforált vakbélgyulladás között). Ilyet a Margitban nem csináltak, azért hogy A betegség helyett B álljon a zárón, mindenhol ráírnak vadakat, mint diétás tanácsokkal ellátva stb. de ez már a durva kategória, legalábbis szerintem. Ha meg baj van, és máshova megy az ember egyrészt magyarázkodhat, másrészt ha nincs eszméleténél, ezt veszik alapul. :-(

A méhszájgyulladásra nem tért ki, de valszeg ez is Vácnak a maradványa, nem voltak elég gondosak. Oké, hogy csak minimális, meg felületi, de pl. azért is vérezgethetek. Valamint az uh-n megnézte a méhem, és még mindig van egy kis vér benne, ami szintén furi, de belefér. (Kofa szerint azért csinálták "csak" 98%-osra, hogy visszamenjünk, és ijedtünkben tejeljünk :evil: , mert nem adtunk a dokinak pénzt.)

Ma este lefényképezem a lekvárt, bár nem szép kis üvegekbe raktam, hanem hagyományosba, és holnap felteszem a fotót. :-)

Zsuzsu!

Hát az ismerős: :evil: :evil: :evil: :cry: :cry: :cry:
Védekezni, védekezni, védekezni!!! Ha meg nem atombiztos módszerrel, pl. gyogyó meg óvszer egyszerre, akkor meg vállani a felelősséget. Nagyon szomorú, de nem tudsze vele mit csinálni.
Én mndig csak hallottam a Ritát, meg egyszer aláírt nekem egy ctg-t, megsimizte a hasam, megnézte a lábam (nagyon toxémiás voltam), mosolygott, miközben kérdezte, hogyan bírom a sok vizet, rákérdezett, hogy van-e orvosom, majd mosolyogva mondta, hogy a baba még jól érzi magát odabenn, és elment.
Igen a Pállfy nézte meg az uh-t, és furi volt, mert a nyakamba borult, hogy sírjak. Ezzel nem tudtam mit kezdeni. Jól esett, de olyan nagyon közvetlen volt.
Én pl. nagyon szerettem a Margitot, mert katonás, tartják az időpontokat, nagyon kedveltem az uh-s csajt, gyors, pontos, megbízható volt, sajnos, mikor rossz hírt mondott, akkor is. És emberien álltak hozzánk. Mondjuk én ha tehettem elkerültem a terhesgondit, mert ott elültem az ifjúságom, és volt, hogy be sem jutottam az orvoshoz. Inkább magán jártam hozzá. Így jár az az orvos, akinek megszámlálhatatlan betege van, mint a Ritának is. :-)

Anyukád több, mint érdekes jelenség. Az enyém sem piskóta, de ez egy másik kérdés. Ő teljesen nagymama, és a Tündérmackója a szeme fénye. :wink:
Ábelnek ott van akkor anyósod, aki a mama. Szomorú, de vannak ilyenek.

Akkor én is dobok vasárnapi képet, a lányom új, extra mászsátechnikájáról. A régi-hagyományos- már uncsi.
:lol:

A régi:
Kép

Az új, popókitolós:
Kép

Mert Kinga Ábellel ellentétben még nem jár, hanem mászik, de azt úgy, mint a falmászók, hihetetlen helyekre is felmászik, mint fa játszótéri vár, létralépcsői. :shock: Én meg alatta pánikolok, és apukák segítségét kérem, hogy hozzák le. :wink:

 
 


Bocs az elütésekért! :evil:

 
 


Sziasztok!

Juca!
Elkeserítő, h nincs mit tenni, ha hallasz valakiről, h gyilkolásra készül. Talán több reklám-bemutatkozási lehetőség kéne pld. a Bölcső Alapítványnak!!!

Kinga tündéri, fog Ő annyit járni-szaladni, h csak na :-) Mi pont azzal küzdünk, h naponta elharapja a száját-nyelvét és sírhatnékom van a vérző gyerekem láttán....

Pálfy tényleg közvetlen, barátságos. Sajnálom , h pont a Margitkórház esett áldozatául a reformnak. A szegedi klinika annyira konzervatív, h borzalom, ég és föld......

Én is magánba jártam volna Ritához ha............
Ábellel is magánba jártam, de azért bosszantó, h ha nincs saját dokid lekezelőek veled, pedig ugyanazt a TB-t fizeted, mint a magánbetegek, ugyanazt a kórházi-klinikai felszerelést használod.....

Nekem a szülés utáni zárón szerepelnek olyan hazugságok, h megérek magyarázkodni, ha valahol kérik. Ábelé is, enyém is tele van hazugságokkal, tudomásom szerint rettegnek a műhibaperektől és emiatt irnak le minden baromságot.

Vérzésmentes napokat Neked!!!!!!!!

Monti!
Merre mentek Balcsira???
Jó nyaralást!!!!!!!!!!!!!!

pusz

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Zsuzsu!

Hát bizony most már több, mint 7 hónapja mászik, iszonyatos iramban. 8) Nálunk is vannak balesetek.

A terhesgondiban nem volt rossz az ellátás, csak egyszerűen elbírhatatlan számú betege van a Ritának is, meg Sztanyiknak is. Ne félj tudok olyat is említeni, akinél kongtak a padok. :?

Most elköltöznétek, és máshol szülnél magyarázkodhatnál, hogy nem is az az előzmény. Nekünk a zárónk korrekt, a Kingáé is, meg az enyém is. Durva, hogy már ennek is örülnöm kell. :evil:

Megyek, mert kezdődik a napi műszakom. :mrgreen:

off

Miért látom azt, hogy mostanában csupa kékszemű és szőke gyerek születik? Nálunk a barna, barna, kreol volt a divat. :twisted: Persze gyönyörűek, csak nekem eszembe nem jutott, hogy kék szemű lányom lehet. :shock: :D

on

 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: