Új privát üzeneted érkezett!

Tjuca!

Akár most is küldheted a virtuális zebrát! Te málnaszörpöt ittál én pedig meggyszörpöt. Egészségünkre!!!!!! Amikor írtam tegnap a munkatársaimnak sms-ben, hogy újra kismama vagyok, a munkahelyemen is minden jót és szépet kívántak. :lol: :lol: :lol: A Lear-ből ennyi elég is volt (8 éve vagyok ott). :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Alíz, nagyon nagyon gratulálok!!!
Minden rendben lesz!!!!!

Jaj, úgy szeretnék már én is élesben próbálkozni megint. :)

Ma 2 hete volt az az átkozott missed ab. Remélem kb 2 hét múlva megjön...
Vendég
 


Kacika!

Kis türelem! :-) Mondom ezt én... :evil: :twisted:

Ppetike!

Kép

 
 

 
 

Tjuca!

Köszike a virtuális zebrát, már el is mentettem. Nagyon aranyos!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!!

ALíz!!

TISZTA SZÍVEMBŐL GRATULÁLOK!!!
Jó egészséget Nektek!!!


Montana!
Nagyon csinos vagy, a kendő......hmmmmmmmmm.......:-) Fürödtetek a nagy vízben???

Próbálom összerakni a szüléstörténetet, még kell egy kis idő, de jelentkezem vele.

Szép napot

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 




Szia Zsuzsu72!

Köszönöm szépen a jó kívánságaidat! Most nagyon nagy BOLDOGSÁG van az én szívemben!!!!!!
Vendég
 


Nem szabad feladni a baba-projectet!!!!!! Nem szabad lemondani az icuri-picuri, kis pelenkás tökmagokról!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!


Hűha Alíz! Gratula!Nagyon örülök! Jól jön az ember lelkének egy kis boldogság a szomorúság után. Vigyázz magatokra! Peti tud már a kistesóról? Vagy még ilyen korán nem mondtad el neki? Hányinger? Kovászos uborka zabálás beindult már?

Zsuzsu! Ne tessék a kendőmet cikizni! :lol: Még mondig jobb, mint a napszúrás! Egyébként csak egyszer fürödtünk a Balcsiban. Mivel szinte egész nap tekertünk, ritkán voltunk a strandon.

Kacika! Itt lesz az is nemsoká! Csak nem te pályázol a következő zebrára? :wink: Hát ahogy a dolgok állnak, engem valószínűleg leelőzöl. :cry:

Na, el is jutottam a nap (számomra) leglényegesebb eseményéhez, az ultrahanghoz: a tüszőm 15 mm-es (21 cn) a nyálkahártya 8 mm-es. Azt mondta az orvos, hogy ebből nem lesz pé egyhamar :cry: de azért próbálkozzunk. Ha ilyen ütemű a növekedés, akkor talán 10-12 nap múlva (31-33 cn) lesz pé. Úgyhogy felírta a Clostylbegitet, ha megjön, kezdhetem szedni, utána 14. napon uh megint. Úgyhogy erről a hónapról letettem. Valamikor augusztus elején fog megjönni, utána talán beindul nálam is. :cry:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Montana!
Nem cikizésnek szántam a kendőre tett megjegyzésemet, hanem tetszésnyilvánítás volt! NAGYON ARANYOS, TETSZIK!!! :)
Amiatt kérdeztem a fürdést, h olyankor ki vigyázott a holmitokra???

Kértél szüléstörténetet, hát belekezdek, remélem szépen kikerekedik, mint a Te pocakod télre! :-)

Nagyon sokban egyetértek Jucával. Voltam szülésfelkészítőn, megnéztük a szülőszobát és már előre eldöntöttük, ha apucival együtt szülünk. Nagyon "beszari" vagyok és akartam, h ott legyen. persze, ha Ő nem akarta volna, akkor elfogadom. Sokáig gondolkoztam szülésznőválasztáson, aztán kifutottam az időből. (itt a 35. hétig lehet választani állítólag)

Viszonylag problémamentes terhesség végén megbeszéltük a dokimmal, h spontán szülünk, ha lehet elkerüljük a császárt. Én iszonyatosan rettegtem a gerincbeszúrástól, na meg apjuk is :-) A túlsúlyom miatt a doki sem szívesen műtött volna. Júli 4-re vártuk a fiatalurat épp ma egy éve!! :lol: :lol: :lol: , de úgy döntött ráér még.

Az utolsó hetekben izgultam, mert a dokim nyaralt és nagyon nem szerettem volna a "váltótársával" szülni. Folyamatosan jártam CTG-re, de semmi fájás. Aztán júli 6-tól kezdődtek a joslófájások. kemény volt!!!! Előfordult, h szabályosan fél napon át 10 percenként görcsölt a pocak, egyszer be is robogtunk a Klinikára, naná, h éjfélkor! :oops: :oops: ( kb 8km tőlünk a klinika) A legjobb barátnőm is jött azon az éjszakán, igaz Ő reggelre meg is szült, minket hazaengedett az ügyeletes. Itt az a rendszer, h az ügyeletes vizsgál meg, aztán ha indokoltnak tartja hívja a dokidat. Szóval kemény joslófájásaim voltak egy héten át. Alig aludtam, de Ábelem jól érezte magát. A dokim vígasztalt, h van aki hónapokat eltölt keményedésekkel-görcsökkel.... Többször néztek áramlást, ctg, uh.........

A dokim többször be akart fektetni, de itt terhespatológiának hívják az osztályt, ahova befektetik a várakozókat, én meg már a név hallatán is kirázott a hideg.

Júli 9-én vasárnap volt bababörze, ott még vásárolgattam, és a reggeli ctg után mondta a dokim, h hétfőn nincs mese be kell mennem, csinál a szülőszobán olyan stimulálós ctg-t amihez be kell feküdni. Azért nevetve mondta, h szerinte vasárnap este magamtól bemegyek :-)

Igaza lett, 3 órán át, 5 perces fájásokkal mentünk be vasárnap este. Ugyanaz a doki ügyelt, aki péntek hajnalban vizsgált és nevetett, mert Ő már akkor felajánlotta, h maradjunk. Elmondtam, h félek a terhespatológia osztálytól, így a női osztályra kerültem.

Nehéz volt, előtte nem voltunk külön apával egy napot sem. Midennap vizsgálatok voltak, a szobatársaim cserélődtek, de nem nyíltam, csak a joslófájások. Féltünk, h mire szülünk, erőtlen leszek.

Szerda éjjel olyan érzésem lett, mint aki bepisil, hívtam apucit, h jöjjön. Ő meg könyörgött, h szóljak az ügyeletesenek. Egy kedves doktornő ügyelt , megvizsgált, nem volt már magzatvíz, irány a szülőszoba....

Hajnal 2 volt, riasztottam apucit. A doktornő hívta a dokimat. A szülőszobán az egyik szülésznő kérdezte apás szülés lesz-e. Mondtam igen és azonnal engedjék be, ha odaért :-) nagyon féltem.

A szülésznő nagyon kedves volt, kérdeztem marad-e velem, mondta igen. Nem bántam meg, csodálatos ember, nagyon megszerettük és visszajárunk a fiammal a mai napig hozzá örömködni. Megjött a dokim, 4 cm, sétálgassunk ......... nálunk kúpot adnak beöntés gyanánt, nem volt vészeses. Aztán felpörögtek az események.

Itt is a lábkikötözés a módi, nekem kevésbé tetszett. Ot persze nem reklamálhattam. Eszembe jutottak a felkészítőn tanultak, de persze semmit sem tudtam megvalósítani. Ábel szívhangja végig jó volt, hálás vagyok Neki, h velem küzdött. próbáltam figyelni a dokira, szülésznőre, akik folyamatosan dicsértek, apával egyetemben. Kiabáltam, holott a nyomásra kellett volna tartogatni az energiát nem kiabálásra, de ez nehezen szabályozható ott és akkor. Hiába van imseret, nem engedelmeskedik az ész.

Az valami leirhatatlan,amikor megérzed a buksiját és kicsusszan a teste.......(pityergős smile :-D ) A pocakra tették a fiamat, megpusziltam, és vitték mérni, vizsgálni....3400g és 52 cm volt, juni 13: 6:50 Ábelfiam születése. Így nem egészen 5 óra telt el, ami szerintem nem vészses. Én is belülről repedtem, szűk a medencém, így összestoppoltak, de nem fájt.

Nálam kissé elhúzodott a regenerálódás, de ez már egy másik történet.

Nem tudom milyen a császáros szülés, hallottam mindefélét. Ha indokolt vágjanak, de ha nem, kibirható . Fontos egy kedves személy jelenléte,nagyon sok erőt ad. A férjem sokat emlegeti, h élete legszebb élménye volt.

bocsi, hosszú lett, mazsolázzatok :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Sziasztok!

Montana,

Hányingerem az egyáltalán nincs, csak émelygek, de azt 1000-rel. A kisfiamnak már elmondtam, teljesen be van sózva.Mindíg beszél a kistesóhoz, mindíg kérdezi tőle, hogy mikor jön már ki anya hasából. Jobban a gyümölcsöket és a tejtermékeket kívánom. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Montana!

Ne keseredj el, majd a Closti segít. :lol:
Nekem is nagyon tetszik a kendőd. :D Reméljük mihamarabb megjön Pirkó, aztán jöhet a mehet. :twisted: Én speckó semmit sem kívántam, ez még szerintem a régi időkből legenda, amikor a terhes nők nem szerelmeskedhettek a terhesség első felében, és másban lettek "kívánósak". Persze lehet, hogy nem igaz, ezt valami angol könyvben olvastam, és én sem éreztem nagy evészetbeli különbséget. Egyformán utáltam eleinte minden kaját. :-(

Zsu!

Örülök, hogy neked sem rossz élményként maradt meg a szülés. Sajna én kétszer is feküdtem terhespatológián, és itt az is, ami a neve. :cry: De többet nem akarok. Hála Istennek nálam szóba sem jött a befekvés, pedig logikusan hangzott volna.
Nagyon kisimult baba volt Ábel, olyan, mintha csak kiemelték volna. :-)
Én is dobok egy képet Kingáról. Nagyon csúcs fej volt :shock: de aztán egy óra alatt is sokat változott. :-) Az egyik még a pocakomban, a harmadik pedig, amikor hazaértünk a kórházból, a nagyon első szopik egyike. :-) Régen volt, és már vágyok megint erre az időszakra, na nem mintha az egyéves kor nem lenne nagyon szuper. :twisted:
Kép
Kép
Kép

Alíz!

Émelygésre az orvosom a hideget ajánlotta, nálam a legjobb a hideg meggy, és az almakompót volt (de ugye én inkább ősszel/télen hánytam) . A másik nagy dolog a citromos fanta és a Chio chips volt. Nesze neked egészséges táplálkozás! :evil: :twisted:

 
 


Sziasztok!

Tjuca,


Köszi a tippeket!!!!!!
Vendég
 


Alíz!

Szívesen, bár annyira nem váltak be, mert végighánytam 20 hetet rendesen. A fiaddal is émelyegtél? Vagy a lányoddal? Meg igazából mindenkinek más jön be. A védőnőm mondta még a tonicot, bár én azt meg nem szeretem. Nem is ötletelek, egy kalappal, és ne felejtsd el, hogy addig jó, amíg émelyegsz, mert tudod, hogy az a kis kukac ott benn rendben van. :wink: Persze a kibicnek semmi sem drága, és pontosan addig irigykedek, míg nem hányok egész nap. :twisted:

Pil!!!!!

Jelentkezz!!! Mi az a homeós szer?????!!!!!

Amúgy nagy a pangás, mi is megyünk ki, mert az alsó szomszéd fúr, és Kinga mostanában ettől retteg. :evil:

 
 


Tjuca!

A kisfiammal retúrban hánytam, a kislány ő pedig semmilyen panaszt nem okozott.
Vendég
 


Sziasztok!

Kislibus??????? Robcsi????????? Kacika??????????? névsorolvasás.... 8)

Alíz!
Jó, h ilyen kedves a fiad, én biztosan félnék és az első harmad végéig titkolnám. Én is émelyegtem, de hányni nem. Nálam az első tünet a szagok voltak, minden szagra szenvedtem. Ja vegyész vagyok.... :lol: :lol:

Juca!
A kép pár naposan készült, reggel szültem, de csak éjfélkor sikerült lábraállnom, így fényképezni sem volt erőm. Ábelt apucija istápolta na meg a nővérek.
Nagyon sokat változnak, alig lehet felismerni őket.

Kinga szééééééééééép! A pocid és is milyen profin szoptattál.... :o

Én is nagyon szeretnék már tesót, de tegnap itt voltak a szomszéd gyerekek, 2 és 5 évesek, hát......hárman háromfelé szaladtak......

Hiányoltam "piroskát" úgy tűnik beköszönt. Még alig valami, de volt már ilyen hónap, h alig volt. Nem értem én ezt.........

Nemrég jöttünk haza, 1 éves státuszvizsgálat volt. Minden rendben, egészséges.


Kép Ismerkedés az anyatejjel

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Itt vagyunk mi is csak esik az eső, és idebent nehezebb lefoglalni Petikét.
Jajj de jók a képek!!! Úgy szeretnék már én is....
De igyekszem nem türelmetlenkedni :lol:

Puszi mindnekinek!
Vendég
 


Kacika,

Ne türelmetlenkedj. Amit elvett tőled a természet, azért nagyon hamar kárpótolni is fog. Hidd el nekem.
Vendég
 


Köszi Alíz, remélem, hogy valahogy így lesz.

Jó éjt mindenkinek :D
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Nagyon szépek a babák :lol: én is szeretnék már végre babás képet is felrakni :twisted:

Zsuzsu! Te aztán jó korán kelsz! Vagy hajnal 3-kor még le sem feküdtél?

Én amikor terhes voltam egyáltalán nem voltam rosszul. Nem volt sem hányinger, sem émelygés, hányás meg főleg nem. De emlékszem, hogy unokatesómékkal együtt ebédeltünk és én megettem az összes ecetes uborkát, így nem maradt a többieknek. Akkor kérdezte unokatesóm, hogy nem vagyok-e terhes. Mondtam, hogy szerintem nem. Erre ő mondta, hogy azért vegyek egy tesztet. Na, így derült ki, hogy mégiscsak terhes vagyok. Ez a kívánósság megmaradt, kívántam én mindent: cseresznyét, barackot, dinnyét, almát, olivabogyót, kovászos uborkát, hagymát csak úgy magában, petrezselymet :?: , zöldborsót nyersen, mekis hamburgert és sört :!: :lol: Szerencsére ezek leginkább egészséges dolgok. Bármit meg tudtam enni, semmitől nem voltam rosszul.

Egyszer azt mondtam a páromnak, hogy ha nem láttam volna az ultrahangon nem is hinném el, hogy terhes vagyok, annyira jól voltam és annyira nem éreztem magamon semmit. Így aztán nem vettem észre mikor halt el a baba, mert nem volt változás a közérzetemben :cry:

Mostanában én vagyok az egyetlen a topikon, akinek még nincs gyereke :cry: Kislibus! Monyo! Luca! Hol vagytok?

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Ja! :idea: Kislibus továbbképződik!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Montana,

íme, a virtuális zebra amit kértél:


Kép


Montana, neked is csak azt tudom mondani, hogy:

amit a természet elvett tőled, azért minnél hamarabb pótolni fog. Hidd el nekem. Csak kitartás és türelem. :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Remélem mindenki jól van a gonosz idő ellenére. :twisted:

Zsu!

Nagyon jó a kép. Én nagyon nem szoptattam profin, fekve egyáltalán nem ment, csak ülve. Bár úgy mindenhol (Árpád híd metróállomás, WC deszka... :wink: ). Volt horrorszopi időszak is, ha valaki érintett leírom, meg küldök vidijót, de a többieket nem akarom sem untatni, sem elrettenteni. Soha nem gyulladt, vagy sebesedett a mellem, és bevallom töredelmesen, hogy nem fejtem, csak egy-két cseppet, amikor már nagyon feszített, de ezt sem tettem el. Aztán mikor jött a fosós-hányós, csak nézett a háziorvos, hogy nincs fejt tejem. :? Szóval én nem vagyok példa, és azt hiszem a második gyerekkel sem leszek más. Tőlem nagyon távol állt a fejés (pláne, hogy nagyon mozgékonyak voltunk, jöttünk, mentünk) inkább vállalom a rizikót, ha beütne a krach.
Akkor vegyészként nem is dolgoztál ugye?

Kacika!

El is hiszem, hogy nem egyszerű lekötni Petit.

Én is elég türelmetlen vagyok, de most már a 2. fázisba léptünk, és ez nagyon jó. (Amíg vérezgettem, addig csak alukáltunk az ágyban).
A vetélésben a + szemétség az egészen kívül, hogy pont, mikor a testi lelki veszteség feldolgozásához kellene a másik fél, testestül lelkestül azt mondják, mint egy kis szaros kétévesnek, hogy stop házasélet. Persze az ember az agyával felfogja, de ... no mindegy, most már jobb. 8)

Persze most már az augusztust számolom ezerrel! :twisted: :twisted: :twisted: Meg várom Pirikét, meg azt hogy húzzon el...

Montana!

Ezt a ciklust kibekkeled, és segítenek rajtad nyugi. Túl vagy már egy szűk éven, ezek a döcögő napok is el fognak telni.
Igen most Te vagy az egyetlen, akinek nincs gyereke, de nem lesz ez mindig így, és majd még jól jön a tapasznyalt rókák tanácsa émelygéssel terhesbugyóvásárlással cumifrásszal kapcsolatban. Interneten az ember bátrabban kérdez a pocakos szexről, mint mondjuk anyóspajtitól. :wink: Csak várd ki a végét!
Amúgy milyen területen dolgozol?

Alíz!

Mikorra tervezed az első orvosi vizitet? Érdekes mert én pont úgy tudtam, hogy a kislányokkal többet hány a kismami. Bár ez is gondolom legenda. A pocakom alapján én fiút vártam, legalábbis az emberek többsége szerint. A konyhásnéni annyira beleélte magát -na még egy kis husit a kisfiúcskának, minden nap, meg hogy van az én fiacskám???-, hogy mikor bevittem Kingát teljesen elámult, majd közölte, hogy ugyan nem kisfiú, de legalább nagyon szép. :D

Lányok!

Találtam egy érdekes oldalt, aki tud angolul... Szóval itt láttam először leírva, hogy mikor mekkora a petezsák, meg, hogy 100 ovulációból lesz 47 terhesség. :roll: Csúnya ez a szám, de legalább már láttam.
http://radiology.creighton.edu/pregnancy.htm

Azt kívánom, hogy koraősszel már mindenki a petezsákját méricskélje! :lol: Meg a CRL-t, vagy a BPD-t.

Szép napot! Pusza.

 
 


Jaj hülyeséget írtam, 100 megtermékenyült petesejtre jut 47 élő terhesség. Na így már korrekt. Sajnos az nincs itt, hogy valakinek 28 napos ciklusokkal számolva, hány ovulációja van egyáltalán egy évben, ami ugye a kor előrehaladtával csökken.

Na egészen depi lettem. Alíz, legalább a Te babád felvidít, hogy ilyen kis fürge. :D Nem kókadok többet a gép előtt, megyek tüsténkedni, és elpakolom az ananászos-citromos málnadzsemeimet! :twisted: :twisted: :twisted: (Hallom, ahogy cseppen a nyálatok hihihihihi)

 
 


Tjuca,

vagy most pénteken vagy pedig a jövő héten megyek majd a klinikára.
Vendég
 


Alíz!

Akkor drukkolok, hogy a doki mindent rendben találjon, és rendben is lesz minden!

Még valami. A Porontyon volt egy blogbejegyzés, ahol a lány nagyon jól leírta, hogy mit is érez valaki, amikor elveszíti a babáját. Azért nem a posztot teszem ide, mert volt egy csaj, aki kritikán aluli módon nyilvánult meg, noha köze nem volt a témához. Szerintem ez egy nagyon jó cikk.
(Bár ugyan már itt mindenki a 2. (várakozós) vagy 3. (próbálkozós) vagy 4. (Jessz ott a pici, a két csík mutatja) fázisban van :P ) Azért másolom ide, mert ezek szerint kb. mindenkiben ugyanazok az érzések vannak, és hogy az önsajnálat, önostorozás sajnos ösztönös érzések. :cry: De itt a kiút is le vagyon írva. :lol:

És tényleg sokkal "könnyebb" már úgy, hogy van gyerekem, de erősnek kell lenni, és hinni kell a gyerekben, mert az ellenkezője miatt jön az önbeteljesítés. Tehát Montana, pozitív gondolatok!!! Majd mi segítünk. :wink:

Ha a baba mégsem jön

Tudományos kutatások szerint a terhességek 50 százalékban következik be vetélés még a beágyazódás előtt, míg a beágyazódást követően 30 százalékban fordul elő. Mivel azonban nem vagyok sem tudományos kísérleti alany, s még csak orvos sem, csak arról írhatok, hogy milyen megélni azt, amikor egyik pillanatról a másikra elvesztünk valamit.

Amikor teherbe estem, nagy boldogságomban legszívesebben kikiabáltam volna a munkahelyemen az ablakon, hogy helló, én kérem anya leszek. És amilyen megfontolt ember vagyok, hamarosan valóban el is újságoltam mindenkinek, akinek csak tehette, mert kérem, velem ugye úgysem fog történni semmi.

Aztán, amikor váratlanul a 10. héten elkezdtem különös tüneteket produkálni és közölték, hogy elhalt a baba, megértettem, hogy bizony jobban tettem volna, ha még egy kicsit várok az örömhír bejelentésével. Mert hiába próbáltam én másra gondolni, mást csinálni, mindig jött valaki vagy mert hallotta, hogy mi történt és sután vigasztalt, vagy mert még nem hallotta és boldogan gratulált. Nem is tudom, melyik volt akkor rosszabb.

Emlékszem, feküdtem a vizsgálóágyon és bámultunk a férjemmel egy kimerevedett képet a monitoron, amin az égegyadta világon semmi nem mozdult. A csöndet csak úgy vágni lehetett volna, és amikor a doki közölte a rossz hírt, sírtam, mint egy gyerek. Ez majdnem tíz éve történt és sok mindent máshogy látok. Persze könnyen beszélek, mert két gyerekkel a hátam mögött írom mindezt.

Mert akkor emlékszem, hogy mennyi hülyeség járt a fejemben. Először is, rohadtul haragudtam magamra, hogy minek kellett elmondanom mindenkinek, aztán meg azon tipródtam, hogy minek kellett vásárolnom az első három hónapban. Mérgesen dobtam ki a kismamakönyveket, újságokat, a cuki babacipőket, cumisüveget pedig jól elpakoltam Kenyába.

Mardosott az üresség, ami elviselhetetlen volt. Egyik nap még boldogan simogatom a hasam, arra gondolva, hogy a kezem alatt egy kis élet van, aztán egyszer csak sehol semmi, kész. És ez olyan, mint a halál, nincs kecmec, meg reménykedés, mert v-é-g-e van.

Az apátiából átcsaptam bűntudatossá, hogy egész biztosan én nem csináltam valamit jól. Igen, hiszen a nőgyógyász előtt leegészségügyikendőztem magam ott, biztosan attól halt el a baba. Vagy mert elmentem sátorozni, és ott történt valami. Esetleg túl sokat ettem, ittam, álltam, feküdtem, tüsszögtem, ránéztem olyanra, amire nem kellett volna, szóval egészen biztos voltam benne, hogy valamit én rontottam el. Mondhattak nekem bármit.

Aztán kerestem az okokat, ha már felelőst nem találhattam. Nekem igenis vizsgálják meg a babámat, hogy mi volt a baja. Nem tudom azóta sem, hogy egy 8 hetesen elhalt embriót megvizsgálnak-e, én természetesnek vettem, hogy igen. Azt hiszem éppen elég hülyeséget hordhattam össze akkoriban. Mert az önostorozó és kutató fázis után jött az önsajnálat és az apátia. Már nem orvosi oldalakat és rémtörténeteket olvastam, hanem az örökbefogadást jártam körül, hiszen nekem biztosan soha nem lehet majd gyerekem. És akkor én ott, utáltam minden kismamát, kisbabát, bababoltot, sőt, még a hipermarketek pelenkapolcát is.

Ma már tudom, hogy sok mindent túlreagáltam. Mert bizony nagyon sok nő vetélt el, és sajnos fog is. Miután már tudtam a dolgokról beszélni, sorra mesélték el a családban és a baráti társaságban, hogy kinek mikor volt. Amikor azt hittem, hogy én vagyok a világ legszerencsétlenebb nője. Mert járhattam volna úgy, hogy zsinórban vetélek el éveken keresztül. Vagy történhetett volna a terhességem végén bármi a babámmal. Esetleg nem esek egyáltalán teherbe évekig, vagy soha. És ezek mind óriási tragédiák, egy bizonyos helyzetben mindenki a saját nyomorát érzi mégis a legnagyobbnak. Korántsem mondom azt, hogy el kell mennünk ezek mellett a dolgok mellett, viszont fel kell állnunk és előre kell néznünk.

Én hiszem, hogy mindennek megvan az oka. Ha például nem vetélek el, nincs most a lányom, akiért viszont nagy kár lenne. Vagy nevelhettem volna egy sérült gyereket, amihez meg nem tudom, hogy lenne-e elég erőm. (persze hogy lenne, mindenki annyit bír, amekkorát kap).

Azt gondolom, a legnehezebb az lehet, amikor minden hónapban várja az ember a teherbe esését, mint a karácsonyt. Aztán sikerül. Ha már volt vetélésünk, akkor folyamatosan aggódunk, tüneteket keresünk. Aztán, ha történik valami, megint kezdődik elölről minden. És ilyenkor nem marad más, mint a remény, hogy talán majd… s ezt a reményt lehet a legnehezebb megtartani. De gondoljunk arra, hogy hányan köszönhetjük az életünk annak, hogy valaki nem adta föl és újra meg újra végigcsinálta! Mert a gyerekért érdemes.

win
2007.06.10 - olvir


No tényleg lépek.

 
 


Sziasztok!

Az a szörnyű nálam, hogy minden olyan lassan megy a hosszú ciklus miatt. Van egy kolléganőm, aki inszemre jár, már a másodikat csinálják neki, míg nekem még pé-m sem volt :roll: Ebben az évben(!) még csak 4 mensim volt, augusztusban lesz az ötödik! :roll: Egy egészséges nőnek 13 ovulációja van egy évben, nekem max. 7, illetve mint kiderült még ennyi sem. :roll: :( Szóval nem egyszerű az életem! :twisted:

Juca! Megnéztem az oldalt, amit ajánlottál, tényleg érdekes! Fogászaton dolgozom. :wink: Nevettem is magamban, amikor írtad, hogy inkább öt szülés, mint egy fogászat. :lol: Amikor valaki mondja, hogy régen volt fogorvosnál, mert fél, akkor szoktam mondani, hogy ne féljen, mert én minden nap odajárok, mégsincs semmi bajom :lol: (Persze könnyű a kibicnek! :lol: )

Zsuzsu! Hogy áll a mensi? Beerősített?

Alíz! Ha csinálnak uh-t, kérjük a képet felrakni, hogy gyönyörködhessünk benne!

Kisün, Zsuzska! Régen jelentkeztetek! Mi van veletek?

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Nagyon jól megfogalmazta ez a nő az érzéseket. Megkönnyeztem. :cry:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Az olyan emberekre akik, kritikán aluli módon nyilvánítják ki a véleményüket, azoknak csak azt tudom mondani, hogy jussanak bele és éljék át azt a fájdalmat, amikor majd a saját gyermeküket veszítik el. Sajnos jómagam is találkoztam ilyen emberekkel és tapasztaltam, hogy valóban nagyon bunkók. De én azt mondom, hogy úrnak születni kell, paraszt meg van elég.


Montana,

íme a virtuális zebra:


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Juca, minden szava igaz, annak amit bemásoltál!! Sajnos.

Nálam szerencsére viszonylag hamar lejátszódtak ezek a periódusok, de mindegyik megvolt.

Most már nem útálom a kismamás, kisbabás dolgokat, üzeleteket, embereket, sógornőm 10 hét körüli terhes. Ennyi lennék én is.
És ő nem tehet arról ami velem történt, őszinte örömmel várom az ő babájukat is. És majd eljön az ideje az én Péterkém kistestvérének is. És akkor majd jönni fog.

És ezt meg egy kis vidámságnak, Nektek:

Az anyuka ruhái
Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani, amint megállapítják a terhességet.
Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidat hordod.
Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.

Felkészülés a szülésre
1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.
2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.
3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.

Babakelengye
1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen összehajtogatod a babaruhákat.
2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat tartalmazóktól válsz meg.
3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!

Aggódás
1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.
2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.
3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a babakocsit.

Cumi
1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és kifőzöd.
2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.
3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.

Pelenkázás
1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.
2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.
3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.

Pelenka tisztítás
1.: Mosás, szárítás, vasalás.
2.: Mosás, szárítás.
3.: Szárítás.

Babaprogramok
1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-klubba.
2.: Eljártok babatornára.
3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!

Kimozdulás
1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.
2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol elérhetnek.
3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik.

Otthonlét
1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a gyermekben gyönyörködsz.
2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja, böködje vagy megüsse a kicsit.
3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén kívül.

Lenyelt pénzérmék
1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és vered az asztalt röntgenért.
2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)
3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a zsebpénzéből
Vendég
 


Ppetike, feltétlen oszd meg majd velünk mi volt a dokinál!
Vendég
 


Csajok!

nem fogtok csalódni bennem, tudom mi a kötelességem. A legapróbb részletekig mindent megosztok veletek!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

nem bunkóságból tüntem el,csak nem voltam toppon az elmúlt pár napban!Amelita kissé akaratos,és hisztis lett,plussz az alvás is nehezebben megy egy hete nála.Párommeg minden nap este 8 körül ér haza,úgyhogy egyedül küzdök.

Először is!Ppetike!!
HATALMAS GRATULA!!!Ez aztán a jó hir!!!Boldog babavárást kivánok Neked!(lányt szeretnétek egyébként?)

Én holnap du 5-re megyek a dokihoz,már nagyon várom!!!

Tjuca!párom fiút szeretne ezerrel,én meg nem tudom.Amelitát fiúnak akartam,igy meg hogy lány lett talán elbizonytalanodtam.Mivel kis korkülönbség lesz köztük,talán jobb lenne ha lány lenne,aztán majd harmadiknak egy kisfiú.

:wink:

A homeós szer amit én szedek:cephaelis ipecacuanha ch9.
De van még kb 5 másik amit a könyv ir,én ezt kipróbáltam és eddig bejött,bááár mintha két napja erősődne mellette a hányingerem.
Meg nekem irtóra fájt a gyomrom,arra most elkezdtem inni megint az aloe vera gélt,már sokszor segitett rajta.

Még Neked akartam irni feltétlenül(mert ugyan elköszöntem,de maradtam lelkes olvasó(kukkoló) :oops: :oops: )hogy Amelita sem jár még.De nem értem hogy ezért miért cseszegetnek Téged! :shock: :shock: Majd jár ha itt lesz az ideje.
Én pl.kétévesen alig akartam mászni is.
Ja és még annyit,hogy én nem vagyok hajlandó vezetni se kézen fogva Amelit,mert nem fog attól hamarabb elindulni egyrészt,másrészt nem akarnám hogy két nap múlva leszakadjon a hátam,derekam.ráadásul azt olvastam hogy ha vezetik a gyereket,később indul el!(Hű most az jutott eszembe hogy mintha ezt pont Te irtad volna a nyáriakhoz.)

Nagyon jó ez a cikk,amit beraktál!!kb én is igy éreztem a vetélés után,és az is igaz hogy gyerekkel a háttérben is máshogy lát már az ember dolgokat!

Mi sem akartuk elmondani senkinek a 12.hétig,de vhogy úgy hozta helyzet hogy tudja a család,és pár jóbarát is már!Vonalzót se akartam csinálni ,vagyis filóztam rajta egy hétig,de aztán mellette döntöttem,mert nem emiatt fog vagy nem fog történni bmi is.És most tényleg olyan optimista vagyok,hogy még én magam is elcsodálkozom magamon!

Hmmmmmm,lekvárocska,nekem csorog a nyálam..

Montana!Én nem tudok semmi okosat irni,csak azt hogy NAGGYON drukkolok!És kell a pozitiv hozzáállás,még ha sokszor nehéz is.
Ráadásul klassz ez a topic,mert a x sikertörténete erőt ad y-nak,Z-nek,stb!!!Szóval fel a fejjel!(És azt is tudom hogy mondani sokszor könnyebb)

Holnap este megyünk a doki után a corába,de amint hazaérek,megirom mi volt.

Jujj,ez a hányinger kezd makacskodni.
Sziasztok!

KépKép

KépKép
 


Pilchard,

Köszönöm szépen a jó kívánságaidat. Én azt mondom most így, mivel volt egy rosszul sikerült terhességem, teljesen mindegy, hogy kisfiú lesz-e vagy kislány, csak egészséges legyen. És még valami a terhességem probléma mentes legyen először is.
Vendég
 


Sziasztok!!

Itt vagyok, csak nagyon görcsöl a pocim, a maradék energiámat pedig elszívja rohangászó, kissé hisztis gyermekem.

Montana!
Ábel felkel egyszer éjszaka, iszik vizet, egy kis simi és alszik. Én viszont annyira felébredek, h csak forgolódok, így inkább netezek. Nyugi van.....utánna könnyebben visszaalszom.
Igen beerősített, de valamelyest jó, h csak ma, mert tegnap szaladgálós napunk volt.
Nem minden várandósság jár rosszulléttel :-) Kívánom, h nyugis, örömteli legyen a babvárásod minnél hamarabb!!!!!

Alíz! Pilchard!
olyan jó veled drukkolni, kicsit mindannyian "Alízok-Pilchardok " lettünk! :lol:

Sok erőt Nektek, legyen meg a szívetek vágya!

Juca!
14,5 évet dolgoztam laborban :oops: :oops:
Én csak fekve szoptattam, na meg a kocsiban csücsülve. Valamennyit fejtem, így amikor 8 hónaposan náthás lett a fiatalúr, akkor jól jött a plusz tejcsi. Nem bírtam, h egész nap szopizna, na meg alig kapott levegőt a náthás nózijával.

A cikk nagyon jó, mintha rólam szólna :-)

Nekem Rita azt mondta, h 100 ból 20 terhesség hal el az első 12 hétben. .......

Pilchard!

Fog eleget szaladgálni csodaszépnevű leánykád!!! Én fogtam Ábel kezét régebben, mert Ő mindent megfogdos és a szájába rak. Így csak az egyik kezével tudott gyűjtögetni :-)
Drukkáradat feléd!! :lol:

Kacika!
nagyon jó amit bemásoltál!
Azért vagyunk, h bíztassuk egymást! Hajrá Petitesó!!! :)


Képzeljétek egy nagyon kedves barátnőm, lehet, h babát vár. Kétségbe van esve,. mert a srác csak egy laza kapcsolat, barátnője van. A barátnőm nem tudja mit tegyen. 99%, h a srácnak nem kell babával, de amúgy sem. Komoly fejtörést okoz a dolog. Ti mit tennétek???
Elvileg az 5. hétben van a kalkulátor szerint.

Itt is nagy a szél, Ábel dülöngélt, pedig tegnap voltunk "mázsáláson" és 10,5 kg és 77,5 cm a Kis Drágám :oops: :oops:

Megyek pihenek........

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Szia Zsuzsu72!


Hát, mit ne mindjak eléggé benne van a barátnőd a slamasztikában! A sráccal egyáltalán közölte már a tényeket? De amúgy azt nem értem, ha tudja a barátnőd, hogy se így se úgy nem kell a srácnak akkor miért foglalkozott vele idáig? Szerintem ezt a baba dolgot meg kellene beszélnie a sráccal is, hogy mi legyen, mert végülis ő az apukája annak a kisbabának.
Vendég
 


Helló!

Montana!

Ezzel a fogászat dologgal szíven döftél! :twisted: :twisted: :twisted:
De most komolyan, Te nem félsz? Vagy a drága doktorúrnak sose fáj?

Alíz!

Igazad van, nagyon sok dilettáns van. :?

Kacika!

Köszi a vidámítósat. Már ismertem belőle párat. Hááát ha őszinte akarok lenni, akkor mi az elsőnél már a 2-3 válaszok között ingadozunk. :wink:

Pil!

Te hosszú ideig elnézted, hogy Plichardnak szólítsalak??? :twisted: :twisted: :twisted: Na most még egy világ omlott össze bennem. :twisted:
Itt mindenki akkor ír, amikor ráér/kedve van/be akar szólni/beszóltak nékije. Emiatt ne fájjon a fejed.
Nálunk most sem lesz nemre való preferencia.
A vonalzóval, meg az elmondással is egyetértek. Ráadásul most rajtam korrekt módon látszott este. :-(
Ha van kedved megkóstolni a lekvárt, akkor szívesen látunk Titeket. Bár be kell valljam hogy ez nagyon édes lett, így csak sütivel együtt jó, vagy tejberizzsel (behűtve), és abba nem kell cukker. Amúgy csókos lesz a szád.
Engem nem idegesít egyáltalán, hogy nem jár Kinga, csak unom, hogy úton útfélen ezen vergődnek. Mondjuk a családban vagy a játszón. A másik kedvencem, hogy jé milyen pici! Most őszintén mit csinálnának hogy nagyobb legyen?

Zsuzsu!

Hasgörcs most már múljon!
Kinga aktuálparaméterei: (egy évesen 75 cm, azt nem tudom)

http://kovacs-telekes.org/juca/blog/?p=612

A fosós-hányós alatt is szoptattam, de nem kapta el. :shock:

A barátnőddel kapcs: akik ismernek, azok így ismernek, akik meg nem, most megismernek. :twisted:
Katolikus, konzervatív, keményfejű.
No abortusz, és no kisbetűs, csillaggal megjelölt rész vagy kivétel!
Védekezni, védekezni, védekezni! Ha pedig nem jön össze, akkor megszülni.

Kofa nem katolikus, de amikor összeházasodtunk (előtte) lefektettük az alapokat. Így vett el, én így mentem hozzá. Nincs rosszkor jött pillanat (előtte kell köntöst húzni), és nincsen kicsit beteg/nagyon beteg gyerek sem, csak gyerek van.

Így hát tőlem ne kérj tanácsot! :wink: :D :twisted: :evil: 8)
Én elfogadom, hogy mások nem így gondolkodnak, döntéshelyzetben máshogyan döntenek, hidd el nagyon sokat töprengtem, és mindig azon imádkozom, hogy az Isten ne rakjon rám terhet, vagy ha igen, akkor adjon mellé energiát.

Amúgy csak csendben jegyzem meg, még nem biztos, hogy babát vár, és a döntést bármi legyen is az, neki(k) kell meghoznia. :cry: :cry: :cry: Hátha nem is kell dönteniük!

 
 


Nem baj csajok nem kell foglalkozni a sok dilettánssal. Mindíg csak előre kell nézni és a jóra meg a szépre kell gondolni. És még az ici-pici babócákra is kell gondolnunk!!!
Vendég
 


Zsuzsu, nagyvonalakban egyet értek Jucával. Ha tudta hogy van barátnője, akkor védekezni kellett volna, nem szokásuk a pasiknak elhagyni a biztost, a kaladért.
Ha viszont így alakult, én megszülném.
Nem tudom hány éves, ha túl fiatal, akkor ciki, mert valljuk be babával együtt nehezebb párt találni, ha 30 körül akkor viszont nincs miért halogatni a szülést.

Rohanok fürdetni, holnap jövök.
Jó éjszakát mindenkinek!
Vendég
 


Teljesen igaza van Kacikának! A pasikra leginkább szerintem az jellemző, hogy védekezni nem igazán szeretnek, de ha védekezésre is kerül sor, akkor a lánynak kell megoldania a dolgot.

Zsuzsu,

Nagyon sajnálom a barátnődet, de ez a kapcsolat már akkor úgymond halálra volt ítélve, amikor megtudta, hogy a srácnak van egy tartós kapcsolata.

Tjuca,


Veled is egyetértek:

No Abortusz, No Abortusz
Védekezni, Védekezni
Ha pedig nem megoldható a védekezés, akkor pedig megszülni.
Vendég
 


Sziasztok!

Kacika!
Neked nem kell szedni valamiféle bogyókat, hogy ne járj úgy újra, ahogy jártál?Nekem az egyik doki azt mondta, hogy kellene, a másik meg azt, hogy felesleges, nem azon múlik.
Holnap kell mennem a szövettan eredményért, Te voltál már?Abból kiderül valami, hogy mi lehetett a baj?
Éppen 3 hete volt a terhességem befejezése...
Sógornőm most volt a 12 hetes ultrahangon, szerencsére Neki minden rendben van, a baba mocorog ezerrel.
Lassan nekem is meg kell jönni az első menstruációnak...aztán a másodiknak, harmadiknak, és lehet újra próbálkozni. :D

Üdv Mindenkinek: Luca
Vendég
 


Sziasztok!

Nem vitatéma, csak némi adalék ahhoz amit majd lejjebb írni fogok: nem vagyok megkeresztelve. Nem volt templomi esküvőm. Nem szoktam imádkozni, nem is tudok. Ha Isten az egyházat jelenti, a papokat és a Bibliát, akkor nem vagyok hívő. Ha Isten a szeretet jelenti, az elfogadást, a megértést, a megbocsájtást és mindent amit a szív érezhet és adhat, akkor hívőnek mondom magam, mert ezekben hiszek.

Minden álmom egy pici baba. Ha létezik pokol és nekem az összes bugyrát meg kellene járnom, hogy gyerekem legyen, megtenném. De más cselekedetei felett nem török pálcát. Tegye, amit úgy érzi, hogy tenni akar és utána számoljon el saját maga a lelkiismeretével.

Szabad belebonyolódni kétes értékű, reménytelen kimenetelű kapcsolatokba? Nem! Szabad szexuális életet élni védekezés nélkül annak, aki nem szeretne gyereket? Nem! Szabad elvetetni a véletlenül fogant gyereket? Nem! Szabad ezekért ezt a lányt nekünk elítélnünk? Nem!

De szabad (sőt kell!) meghallgatni őt, megérteni, támogatni, tanácsot adni, és akárhogy is dönt, mellé állni, vele együtt aggódni, félni, sírni és okosnak lenni, hogy ez soha többé ne történjen meg. És legfőképp szeretni, szeretni, szeretni. Mi ezt nem tudjuk megtenni, mert nem ismerjük őt, de akik közel állnak hozzá, azoknak ezt kellene tenni. Mert a rosszaság, a gonoszság, az előítélet még soha senkiből nem csinált jó embert, de a szeret, a megértés, a barátság igen. Szóval Zsuzsu, ha ez a lány tényleg kedves barátnőd neked, fogd meg a kezét és állj mellé, akármit is dönt. Ha megtartja, szüksége lesz egy igaz barátnőre, mert nem egyszerű társ nélkül gyereket nevelni, ha meg elveteti, akkor is. Jó lecke lesz ez neki az élettől, talán tanul belőle és nem követi el még egyszer ezt a hibát. De ha elveteti, mondd el neki, hogy van egy lány, a Montana, aki megsiratta nagyon azt a pici babát.
:cry:

Én leírtam mindent, amit erről gondolok és nem fogok hozzászólni többet se pro, se kontra.

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Alíz!
Amíg nem biztos, addig nem szándékozik szólni a srácnak.

Van amikor védekezés mellett is "besikerül" a nem várt esemény.

kacika!

Lassan 30 lesz.

Juca!
Köszönöm a véleményed!!! Láttam az iwiw lapodon, h Sárospatakon végeztél. Odajárt egy nagyon kedves barátnőm is! :lol:

Montana!
Szívemből szóltál! Én is erre a gondolatra jutottam estére.


Sajnos sokan nem tudják milyen az abortusz. Könnyebb megoldásnak tűnik, de borzalmas. Jópár éve láttam egy dokumentumfilmet a témában és már akkor elhatároztam, h SOHA abortusz, csak ha a baba vagy anya egészsége miatt indokolt. Nekem csak vetélésem , de az is komoly fájdalom fizikailag-lelkileg egyaránt.

Bocsánat a negatív témáért!!!!!!

Ki mit tervez a hétvégére???????

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Zsuzsu!

Tényleg nagyon sajnálom a barátnődet. Az abortusz a leges legundorítóbb dolog a világon.
Vendég
 


Tjuca!

Milyen néven szerepelsz az iwiw-en? Be lehet jelölni? Én Petrik Péterné néven vagyok ott megtalálható.
Vendég
 


Montana!

Teljesen egyetértek azzal, amit írtál. Csak én baromi sarkosan fogalmaztam. :(
Nem védem az egyházat, mert nem szorul, rá, mert emberekből áll, ergo hibáik vannak, és olyan, amilyen, és mert nekem is annyi hibám van, ha csak az egy tizedétől meg tudnék szabadulni... és mert végigcsináltam 5 évet Patakon, az átkosban Hatvanban (F. atya mellett, akit Alíz ha másról nem hát hallomásból ismer, hogy nem egy egyszerű eset), és belülről még sokkal rosszabb látni hallani. De a lényeg, ahogyan írtad a 10+1 parancsolat, a zsinórmérték. :-) Ja és furi, hogy akikre felnézek, vagy példa nekem azok általában olyan szabadgondolkodású hívők, mint Te. :wink:

És számomra a barátnő fogalma ezt jelenti, hogy élete legrosszabb periódusában is számíthat rám. Úgyhogy Zsuzsu, Tied a pálya!
Nekem szerencsém volt!? "Csak" egy vaklárma volt az egyik barátném életében. 13 hetesen nagyon vérzett, és mindenki meg akarta győzni, hogy a baba rubeolás, beteg, és vetesse el. Egyedül az orvosa mondta, hogy szerinte nem, csak megerőltetés, és a gyerek élni akar, ha túléli a vérzést (nagyobb volt a vérömleny, mint a baba :shock:) nem lesz baja. Végül kiderült, hogy oltva vagyunk, és Bori egészségesen megszületett. Ez is nehéz volt, hogy úton útfélen (háziorvos, uh, uh specialista...) azt mondta, hogy még idejében (16. héten) abortusz kell, mert beteg a baba, ő meg állította, hogy nem lehet rubeolás, és amúgy is megtartaná, ha beteg is. Neki azzal kellett megküzdenie, hogy lesajnálják, mert mit kezd majd egy nyomorék gyerekkel. Iszonyatos volt az az egy hónap, amikor örlődött, hogy mit tegyen, kinek higgyen. És a legrosszabb, hogy nem tudtam segíteni, csak azzal, hogy amikor sírva felhívott, és mondta, hogy már megint ki hol mit mondott, akkor hallgattam. :-( A mit csinálnál a helyemben kérdésre pedig csak annyit tudtam kinyögni, hogy tudod. Dehogyis tudom, és soha, soha ne kelljen megtudnom!!! Tudom, de abban a helyzetben az ember olyan elhagyatott, annyira egyedül van, és a bátorság szikrája sincs meg, csak bízom benne, hogy erős lennék, és a szívemre és az eszemre hallgatnék. Végül az orvosában (később lett az enyém is) bízott. Mostanában, ha rossz hangulata van, meg azon depizik, hogy mi lett volna ha. :-( Ördögi kör.

Zsuzsu!

Reméljük, csak a stressz szórakozik, és azért késik pirkó, és bár borzalmas lehet neki belegondolni, hogy mi van, ha nem, megússza egy ilyen borzalmas héttel.

Ki az??? Korban ismerhetem? Amúgy meglepően sokan jártak még oda... 8) (1993-98 között voltam E-s, azaz kéttannyelvűs, de még ismerhet a Bodza kórusából is, alt/mező minőségben)
Ja és innen is láccik, hogy milyen elvetemült vagyok pápistaként egy ref. gimiben, ez rosszabb, mintha pogány lettem vón.

Alíz!

Kovácsné Telekes Judit (Juca)
A Lear az Gödöllőn vagy Gyöngyösön van?
Amúgy én tökre nem szeretem Hatvant, bár ott voltam gyerek. Ezért is mentem messzire gimibe. Aztán mondjuk egyetemre Gödöllőre jártam, de valahogy nem nagy nyomot hagyott bennem. Most Dunakeszin lakunk "véletlenül" költöztünk ide, soha előtte nem jártunk itt, aztán itt maradtunk. Mondjuk Kofát is "véletlenül" ismertem meg. :wink: Turán sem voltam még soha. Te vagy turai, vagy a férjed?
Biztosan vannak közös ismerőseink, majd megnézem. :lol:

Elég a szomorú témákból, bár sajnos, amit az élet ír, azt nem lehet meg nem történtté tenni. Nincs replay, pedig néha annyira kéne. 8) :lol:

Hétvégén mi családozunk, meg beszerezzük végre azt a fránya autósülést. Ma este pedig kimenőm lesz, valamint várom Pilt a hírekkel.

Mindenkinek kellemes pihenést, ha már nem jönnék!!!

 
 


Juca!

Én vagyok turai, a férjem az apci. A Lear az van Gödöllőn is és Gyöngyösön is. Akkor jelöllek az iwiw-en. :lol: :lol: :lol: Hajagos Orsolyát nem ismered véletlenül Dunakeszin? Főnökasszonyom kiakadt teljesen amikor megtudta, hogy terhes vagyok. Leblokkolt a drága.
Vendég
 


Alíz!

Visszajelöltelek. Csak két ismerős, mindkettő ált. isk. osztálytársam, bár Gabi csak egy évig. 8) Kicsi a világ!

 
 


Alíz!

Nem ismerem. Egy éve költöztünk ide, és az ismerőeseim a játszóról, meg a baba-mama klubból valók. :wink:
Ő a szülésznőd?

Ez úgy látszik, egyezményes főnöki reakció, az enyém dettó. 38 éves gyerektelen, akkor hagyta ott a barátja. Legszívesebben belerúgott volna minden reggel a hasamba. :-( Hát valahol sajnálom őket, mert azt sem tudják miről maradnak le, vagy éppenhogy tudják, és azért ilyenek. :evil:

Ha nem a Laerhez mész vissza (ha jól értem), akkor merre?
Na Apcon sem voltam még soha. Egy embert ismerek Határ Norbertet. Vele nincsenek túl jó emlékeim.

Hú ez jó offtopik lett. 8)

 
 


Juca!

Farkas Edina a barátnőm, ő járt patakra. Miskolci születésű, de már évek óta az USA-ban van, doktorálni készül.

Jó pihit, ha nem "taliznánk":. :D

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet:

 

cron