Új privát üzeneted érkezett!

tjuca írta:A 3 hónap nem kevés??? Én helyből 6 hónapra gondolnék.


Hát minden orvos mást mond... Volt akinek 4 hét szex mentességet mondtak, és hogy utána lehet nyugodtam próbálkozni.

Nekm 6 hét szexmentességet mondott és 3-4 hónap pihit... Amit be is tartottunk. Szetem hogy most 6 hónapot várunk vagy csak 4 4et... Az már mindegy...

Sőt! Külföldön, közölték egy kismamival, hogy műszeres befejezés után próbálkozzanak csak nyugodtan...Na én ezzel mélységesen nem értettem egyet. Hiszen csak műtét volt ott,akárhogyis finomítanánk a dolgot...

KZsuzska

Kép
 


Zsuzska!

Azért egy 24. heti szülés egy kicsit más. :-( Akkor már kb. fél kilós a baba.
Mindegy, az orvosra kell hallgatni, nem az outsider belepofázókra, mint én!!!

Úgyhogy Ppetike hajrá!

Minden Péternek boldog névnapot kívánok!

Zsuzsu!

Ez a toxémiás dagadás nagyon durva volt. Szülés előtt nem tudtam pisilni, csak egy-két cseppeket, utána meg csak jött, mint a Niagara.
Egyébként én ehettem sót, kb. 150/80 volt a vérnyomásom, és nem kaptam gyogyót, de állandóan mérték, és be kellett számolnom mindenről, és a fehérjét is nézték, ami csak az utolsó hetekben volt. Így többet kellett mennem ctg-re, nézték mennyire érett a lepény, és volt 2* amniocentézis is. Szóval nagyon figyeltek. Van erről egy érdekes cikk, felteszem a linket:
http://www.nandu.hu/magyar/szules/toxemia.htm
nos a felsorolt rizikófaktorokból szinte semmi sem jellemző rám, nem dohányzom, nem iszom, nem vagyok kövér (még a 70-el sem mondtam volna). A fehérjefalás is enyhített valamit, de a megoldástól még messze voltunk. :-)
Vízhajtónak paradicsom ment, meg zeller, és alma, de teljességgel nem működtek.
:wink:
Viszont áéllítólag nem törvényszerű, hogy minden terhességnél előjöjjön.

Hogyhogy öröklődik az ödéma? Anyukád is vizesedik nyáron, meg terhesség alatt???

Ja és még valami. Anyunak nem vált le egyik gyereknél sem a méhlepény, állítólag öröklődik. Én szépen megszültem a placentát. Csak, hogy valaminek örüljek is. :wink:

No megyek, mert vár a háztartás, este meg a házastárs, és egyelőre még csak egy romhalmaz van mindenhol. 8) :lol:

 
 


Juca!!

Teljeséggel igazad van!!

Hiszena 24. heti műtét, az már szülésnek is felfogható!!!! :wink: :cry: :cry:

KZsuzska

Kép
 

 
 

Sziasztok!

Nekem amikor befejezték a terhességemet a 24 hétre, akkor a kisbabát meg kellett szülnöm rendesen és csak a méhlepényt távolították el műtéti úton. A kislány amikor megszültem 24 hétre volt 750gr-os. 24 héttől már nem abortuszról beszélünk, hanem szülésről.


Alíz.
Vendég
 


Jajj! Alíz!!

Hogy mekora trauma lehetett ez nektek. :cry: :cry: Nekem is azt mondta a doki, hogy 24. hétől már szülésnek nevezik...:(:( ÉS az is! :cry: :cry: :cry: :cry:

KZsuzska

Kép
 


Alíz!

:cry: :cry: :cry:
Nem tudtam (azaz nem tudtam, hogy pontosan hányadik héttől). Viszont a baba úgyis akkor fog jönni, amikor már testileg és lelkileg is készen álltok rá. :D Nekem is volt egy bátyám, ő a 28. héten született, viszont neki a tüdeje nem volt elég erős, így nem maradt életben. Aztán jöttem én, majd 3,5 év múlva a húgom.

A kisfiadat hívják Petinek? Láthatjuk Őt? :P

Turáról mennyi idő bejárni Pestre? Én most nagyon parrantok, mert Dunakeszitől nincs messze Pest, de majdnem mindig dugó van. :evil: Amikor valaki száguldozik, mindig azt mondom Kofának, hogy biztosan szül az asszony, legyen empatikus. :wink:

No most már tényleg megyek, mert nagyon ittragadtam.

 
 


Sziasztok!


Turáról kb. 50 perc mire felérek az I.-es Nőiklinikára. Visszatérve erre a rosszul sikerült terhességemre durván 4 napig jártam le a szülőszobára és ebből 2 napig vittek fel a Nőgyógyászati műtőbe előkészíteni. A testi fájdalmam nem csak a lelki fájdalmam volt nagyobb, valami borzasztó volt az egész!!! Igen, a kisfiamat Petikének hívják.Íme a kisfiam:



Kép
Vendég
 


Alíz!

Nagyon szépek vagytok, Peti már igazi vagány kis srác, egyáltalán nem babás. :wink: Nagyon fiatal vagy, és tök kedves az arcod! :twisted:

A fizikai része leírhatatlan, sajnos nekem is van barátnőm, aki kétszer is átélte. (Ócsai Á. ha ismered hatvani). Azóta van szép két kislánya. És a babaprojektes topikba is most írt egy lány (Nyuszifülű), meg most félidős egy másik (Csheni), szóval nem egyedi, és mindenki válogatott borzalmakról számol be. Sajnos erre nem tudok mit írni, hülyeségeket, meg szólamokat, frázisokat meg nem szeretnék.

Most már előre nézz, ott a fiad, és lesz egy kislányod, vagy kisfiad nemsokára. Van már orvosod, kórházad, szerető férjed, családod, van fészek, csak a kis fióka kell, aki nemsokára be is repül. :lol:
Mi meg drukkolunk ezerrel!
Kép

Kislibus!

Majd fogsz izgulni azon, hogy mekkora a kukac az uh-n, aztán meg normális-e hogy akkora a hasad, hogy mennyit eszik, mennyit alszik, hogy miket csinál... nyugi előbb utóbb úgyis jön a para, kinek miben, ha homokevésben, ha copákevésben... :-)

És nem elkeserítésképpen, de az első 14 héten mindenki számolja nem csak a napokat, de még az órákat is. :? Aztán amikor megszületik még jobban óvjuk, mert ugye ő egy nagyon várt babóca. De ez így normális. 8) :twisted: (Majd kólintsatok fejbe ha átlépek a normális aggodalmaskodás határain, és nyugodtan idézzétek be, amit most írtam!)

 
 


A déli hírekben láttam, hogy két csaj teker eszeveszett tempóban a Balcsi körül. Az egyiket úgy hívták, hogy Montana, asszem. :lol: :lol: :lol:
Még fényképet is leadtak róluk:
Kép
:twisted: :twisted: :twisted:

 
 


Sziasztok!

Még csak egy részét olvastam vissza, úgyhogy asszem először reagálok 1-2 dologra, aztán olvasok tovább!!

Először is, köszönjük a köszöntést, ma tartjuk a kis Drágám névnapját.
Délelőtt anuykámnál voltunk, süti, könyv ajándék, most alszik, du pedig ue a másik mamánál :lol:

A főorvos -nem főorvos dolgot, kizárólag egy dologra értettem, csak azt elfelejtettem sajnos akkor odaírni. (hajlamos vagyok nagy logikai bakugrásokra :lol: )
Én amikor szültem, 15,5 órás vajúdás után kemény 2 újjnyira tágultam ki. Étlen szomjan, reszketve a fáradtságtól, totál ki voltam merülve. És mivel a főorvos betege voltam, ekkor hajlandóak voltak megcsászározni.
Az szomszédom egy adjunktushoz járt, és -ezt akkor ott neki mondták- hogy mivel nem a főorvoshoz tartozik (csak neki van joga megadni az engedélyt a császárhoz) majdnem 24 óráig hagyták vajúdni, úgy, hogy kb annyira tágult ki mint én.
Márpedig szerintem ha a szülés nem halad megfelelően, lineárisan a tágulás, kár szenvedtetni a delikvenst.
De ez csak az én váleményem, biztos van aki nem ért ezzel egyet.

Amúgy valóban szakmailag sokszor alaposabb egy még nem annyira befutott adjunktus, mint egy sokszor elbizakodott, pénzhajhász főorvos. Embere válogatja, mindkettőből ismerünk ilyet is, olyat is.

Nnna mindjárt olvasok még :lol:
Vendég
 


Alíz! Nekem is Peti a kisfiam :lol: Mi 1-2 hónapot várunk, aztán nekiesünk a tesó "gyártásnak" (sajna júni. 19-én volt a műszeres befejezésem)
És rettentően sajnálom ami veletek történt, remélem hamar jön egy másik babó!

A missed ab után hogyan kell számolni a ciklus napjait? A műtét napjától, vagy előtte a -még terhesen- a vérzés megindulásától????
Vagy most ezzel ne foglalkozzak, hanem a köv. mensitől számoljam csak majd?

Nekem most extra gáz, mert a sógornőmmel együtt lettünk terhesek, ugyan abban a hónapban, egy napra lettünk volna kiírva.
Nekem vége szakadt a terhességemnek, -úgy, hogy mi a terveztük, akartuk-, neki meg folytatódik minden tovább, úgy, hogy nem tervezett gyerek, fiatal még, 23 éves, és kúpos védekezés mellett fogant a baba.

Nem vagyok rá féltékeny, mert ő a saját helyzetét , amibe került,majdnem ugyanolyan nehezen éli meg, mint én az enyémet.
De azért röhej.... :roll:
Vendég
 


Szia Kacika!

Nekem 2007.02.12-én volt műszeres befejezésem és onnan számítva 5 hét elteltével jelentkezett újra a mensim. Onnan kezdve pedig beállt 27 napos ciklusra. Neked nem kell menned 6 hetes kontrollra meg rákszűrésre? Nekem kellett menni mind a két vizsgálatra, ámbár már 6 hét után lehetett volna próbálkozni, csak a dokim javasolta, hogy két hónap múlva, meg akarja csinálni a rákszűrést is (ez májusban meg is csináltuk). Azért javasolta így, hogy ne kelljen egy újabb terhesség alatt még a rákszűréssel is nyaggatnia. :lol: :lol: :lol:


Kép
Vendég
 


kacika írta:
A missed ab után hogyan kell számolni a ciklus napjait? A műtét napjától, vagy előtte a -még terhesen- a vérzés megindulásától????
Vagy most ezzel ne foglalkozzak, hanem a köv. mensitől számoljam csak majd?


Sztem a műtét napjától számold!!

Én csak onnan gondolom, hogy én nem véreztem a műtét előtt, egy percet sem!! Igy nekem csak a műtéthez van viszonyítási alapom. De sztem ez igy a logikus, vagy nem???? :shock: :shock: :shock: :roll:

KZsuzska

Kép
 


Kacika!

Az első vérzést mindenképp várjátok meg. Ennek a missed ab után 6-7 hétre illik megjönnie, ha nem, akkor orvoshoz kell menni (nekem kellett). Innentől visszaáll a ritmus, és ezeket már ugyanúgy számolod, mert rendes menstruációk. :wink:

Hol szültél? 15,5 órát normális vajúdni, és örülhettél, hogy ekkor megcsászároztak? Te jó ég. Hát tényleg csak kapkodom a fejem. :-(
Nálunk sacc per kb. 12 órát engednek, és nyissz. Így járt Görög Z. is, pedig ő nagyon otthon akart szülni, meg tantramantra... 24 órát vajúdni? Hol vagyunk a középkorban? És ha nincs főorvos kegyes aláírása ki is nyúlhatsz, mint a béka? Hát most felszaladt a vérnyomásom, és leesett a vérsüti szintem, megyek is, és nassolok valamit. :evil: :twisted:

Csajok mik fognak még itt kiderülni? Hát tényleg szjúpörkúl orvosom van, meg szjúpörkúl volt a Margit, pedig akkor még nyavajogtam a csecsemősökön, meg tápon, hol van az ezekhez képest?

Alíz!

Az az 50 perc nem semmi, de nekem is kb. annyi lekavarni oda. :shock:

Mentek valamerre nyaralni?

 
 


Sziasztok!

Csak azért nem válaszoltam,mert tegnap este nem birtam ülni a gép előtt.
Nagyon aranyosak vagytok,köszönöm mindenkinek a drukkokat!

Én is olvastam amit Tjuca mondassz,(NYuszifül,Csheni)És borzalmas dolgokról irnak,de itt is vannak azért sajnos akik már átéltek sok szörnyűséget,nagyon rossz még olvasni is.Mi tök szerencsések voltunk valóban,hogy 3 hónap után egyből összejött a baba.

Én Vácon fogok szülni,mert a dokim,Dubecz Dániel visszajött a váci kh-ba.Amelitát még a NYirőben szültem nála,de akh-al egyáltalán nem voltam megelégedve,a csecsemős nővérekről ne is beszéljünk.Egy tragédia volt,a kutya nem tőrödött velünk.Viszont a szülésznőt(fogadott szülésznőm volt) nagyon fogom sajnálni,mert egy tündéri jó fej csaj.
A dokimban meg 100 %-ban megbizok,igy oda megyek ahová Ő megy,jelenleg Vácra.Pl.Ő sem hagyna vajúdni tizenórákat,jujj még belegondolni is rémes.

Jövő hét pénteken megyek hozzá megint,egy hete voltam,akkor a petezsák látszott és benne szedercsira.Jövő hét pénteken már kell látszania szivhangnak is,nagyon izgulok ám.
Ja igen,most semmiféle barnázás nincs,kopp-kopp,remélem igy is marad.A rosszulléteimen meg egy homeopátiás szer nagyon sokat segit,nélküle elég sokat kinlódnék.Igy sem fenékig tejföl,de amikor elfelejtem bevenni akkor érzem hogy huh,mennyit használ.

Én már nem is emlékszem hogy a műszeres befejezés után mikorra jött meg a mensim,csak az tartotta bennem a lelket hogy 3 hónap múlva újra próbálkozhatunk.

Pilchard

KépKép

KépKép
 


Sziasztok!

Pilchard, gratulálok, és drukkolok hogy minden rendben legyen.

Juca, mindenképp megvárunk 1-2 mensit, csak mivel nem nagyon tudunk hogyan védekezni, így gondoltam a napok számolgatásával, -vagyis hogy a 12-17/18 . nap közti napokat kihagyjuk- plusz nézem a pg-t. És ehhez kérdeztem hogy honnan is kell szémolni ilyenkor a napokat.

Amúgy Kecskeméten szülten, a megyeiben.
És a korábbi sztorihoz még az hozzá tartozott volna, hogy a dokim sem hagyott volna 10-12 óránál többet vajúdni, de sajnálatos módon nem volt az országban, így a helyettese asszisztált nálam.
Ő pedig megvárta a 15,5 órát, és még így is szerencsésnek mondhatom magam, mert aki valahogyan nem a főorvos betege volt, az még többet is kínlódhatott.


Ppetike, nem kell 6 hetesre mennem, mert valami új módszerrel csináltak meg, amihez nem kellett sem tágító, sem pálca, semmi. (nem is fájt utána, 1 napig vérezgettem csak,a zt sem erősen)A rákszűrést meg közvetlen a teherbe esésem előtt vették le.

Petikém mamázik, úgyhogy itthon hawaii van :lol:
Vendég
 


Szia Kacika!

Nagyon hasonló a helyzetünk!

Nekem június 15-én volt a terhességem befejezése, és én is majdnem egy napra voltam kiírva a sógornőmmel!
Mi is a 3 hónapos tilalmi idő végét várjuk, aztán újra megpróbáljuk.Drukkolok Nektek is, hogy sikerüljön!
Nekem már nagyok a gyerekeim, de nagyon szeretnénk egy kicsit is...

Luca
Vendég
 


Sziasztok!

Luca68,

Hány hetes terhes voltál amikor a terhességedet be kellett fejezni? É s milyen okból kifolyólag kellett a terhességedet befejezni (fejlődési-rendellenesség vagy vetélés)?
Vendég
 


Helló!

Szerencsére csak 8 hetes voltam, és azért kellett befejezni, mert elhalt.Ultrahang mutatta ki, tünete nem igazán volt.Az nem derült ki, hogy mi okból halt el.

Luca
Vendég
 


SZia Luca, akkor tényleg tök ugyanaz a helyzet.
Nekem 7 hetes volt a terhesség, és üres volt a petezsák, és elkezdtem vérezni.
1 fiam van, neki szeretnénk majd tesót :)
Kitartást nektek is, és sok sok türelmet, asszem az a legnehezebb.
Először nagyon várni a mensit, aztán nagyon nem várni....

Keltem Petikét, mindenkinek szép, derűs vasárnapot!
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsi, h eltűntem, a hétvégén minnél többet igyekszünk együtt lenni.

Iszonyatosan sajnálok mindenkit, akinek huszonhetesen kell szülnie. :( :( :( Nekem a legjobb középiskolai barátnőm a 38. héten nem érezte a baba mozgását, berohant a kórházba, de akkor már nem élt a fia..... :( :( Kiderült, h volt egy csomó a köldökzsínóron és megszorult és ez okozta a tragédiát. Én nem tudtam róla, csak vidáman hívtam, h gratulálok....Szerencsére azóta született két egészséges kislánya.
Talán Andi tragédiája miatt, de nagyon féltem, amikor pocaklakóm lustizott és nem éreztem.

Luca!
Kívánom, h teljesüljön a vágyad Neked is!!

Pilchard!
Mikor mégy dokihoz?? Veled vagyunk!!!


Én pont a vetélés miatt féltem dokihoz menni a második pozitív teszt után. Új városba költöztem, nem ismertem dokit......Végül elmentem az ambullanciára, szorosan fogva imádott férjem kezét. A doki elküldött UH-ra.
Embör kinnnt topogott Én bent görcsben... Amikor megláttam a képernyőn Kincsemet, hallottam a szívdobogását bőgtem..... 9 hetes 3 napos volt akkor. Kijöttem és annyit mondtam Bencének:"ÉL ÉS JÓL VAN....." azóta is emlegeti, h sosem látott olyan szépnek, mint akkor. Persze végigstresszeltem a várandósságot, noha nem volt semmi gond.


Juca!

Nálad a toxémia mit jelentett??? Nekem volt, h a terhesgondozóba 170/120 volt a vérnyomim, de azt mondták izgultam. 10 perc után 140/110, majd 140/100. Én is vizesedtem a végén, mégsem mondták, h toxémia.

Legyen mindenkinek olyan szép napja, mint amilyet szeretne!!!

Kép Itt jártunk tegnap

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Zsuzsi, szép helyen jártatok, jó a kép!

Én is arra gondoltam, hogy ha legközelebb terhes leszek csak akkor megyek dokihoz, ha már elvileg lenni kéne szívhangnak, tehát a 6-7 hét között.
Viszont ha meg kellene progi előtte....csak úgy magamtól meg nem akarok Utrot használni, (most maradt ki még, mert amikor elkezdtem vérezni felírt a doki) mert lehet hogy kárt teszek vele, vagy azzal nem lehet?

Du lehet hogy strandolunk :)
Vendég
 


Pil!

Mi az a homeós szer? Engem is nagyon kínzott a hányás. Bár akkor legalább tudtam, hogy minden rendben, tehát most is csak akkor leszek nyugodt, ha hányok majd, mint a lakodalmas eb. Bonyolult vagyok mi? :evil:

Jövő héten, ha kapsz képet, akkor oszd meg velünk is! :wink:
Most egyébként van nemre vonatkozó preferenciátok?

Nekem a műsz. bef. a váci kórházban volt, hát érdekes. Mondjuk ott kezdődött, hogy kalamajka volt a beutalásommal, és a bürokrata szemlélet kicsit jobban eluralkodott rajtuk, mint a hivatástudat. Végül azért megoldották, de haj... Amúgy tiszta volt, meg nem lepattant. Éppen akkor császároztak valakit, még hallottam a halk sírást. :wink: Nekem Szaniszló nézte meg uh-val, hogy mi a helyzet, ő nagyon aranyos volt, az oszt. vez. főorvos műtött, érdekes ember. Minden esetre én ragaszkodom a daját dokimhoz, mint Te is. :wink: És igyekszem elkerülni Vácot.

Kacika!

A PG-nél sokkal megbízhatóbb az lh teszt (bár sokkal drágább is). Ugyan drágább... Így a műsz. bef. után általában nem nagyon lehet úgy számolni, mintha normális ciklussal számolnál, mert kicsit megzavarodik minden. Általában kicsit később is jelentkezik, így nem biztos, hogy érvényes a 12-17 nap közötti védekezés. :( Mondjuk ha megérzed a peteérést, akkor jobb a helyzet. :wink:

Luca!

Szia, nem örülök, hogy itt találkozunk. Mekkorák a gyerekeid, és milyen neműek?
Nekem 13-án volt a missed ab. Ősszel biztosan Ti is bebabásodtok. Mióta próbálkoztatok?

Zsuzsu!

Én is eltűntem, de ugye ez a normális, hogy hétvégén mindenki megy, amerre lát! :P
A toxémia a végére "dühödött" be, előtte télen már dagadt nagyon a lábam, aztán kb. februártól a térdem is bedagadt, és nem ment le hiába polcoltam, meg éjjel sem. Nem tudtam pisilni sem, mindig csak egy-két csepp jött ki. Aztán pedig a combom közepéig dagadt, május elején már csak állva tudtam zuhizni. Kb. két héttel a szülés előtt már volt fehérje a vizeletemben, és 150/80 körül stagnált a vérnyomásom. Feltűnő volt még, hogy amikor elkezdett dagadni a lábam, az egyéb testrészeim vékonyak maradtak. Végül az arcomon, és a kezemben is volt víz, de az egész eloszlása nagyon aránytalan volt. És ugye Kinga május 22-én született, így nem lehet azt mondani, hogy a kánikulától vizesedtem. :evil:

Nekem egyből kell szednem a progeszteront, tehát én helyből kell menjek dokihoz, de az tuti, hogy amíg nem kalimpál a szíve, addig nagyon ott lesz a zabszem! :lol: Aztán a 14. hétig szintén, és csak akkor nyugszok meg, amikor felsír a szülés után. :wink:

Szép hétvégét mindenkinek!
Mi shoppingolunk, de nagyon nem szeretjük (autósülés, szandimandi), meg sétálunk egy nagyot. Meg én örülök ezerrel, hogy elmúlt a jégkorszak, és kezd visszajönni a nyár!!!! Juppié!!! :twisted:

 
 


Kacika!

Felébredt Kinga, bejutottam a szobájába, megnéztem, hogy a 24. héten már 2. fokban érett lepényem volt, a 32-en és a 3on pedig már előbb 2-3 később 3. fokban érett lepény. Szóval ez is a toxémia jele, hogy elmeszesedik a lepény, és a baba nem jut elég oxigénhez, ezért szokták SOS kikapni, ha olyan a helyzet. Tény, hogy Kinga "csak" három kiló lett, lehet emiatt. Bár most sem egy góliát. :wink:

No megyek, ebédelünk, aztán irány a boltok.

 
 


Kacika!

Bocsi Zsuzsunak szántam.

Most már tényleg megyek, mert csak összehordok itt hetet-havat.

 
 


Sziasztok!

Festünk most, asszem kezdek kótyagos lenni a higítótól... Jöv. héten nem leszek, mert megyek továbbképződni Nyíregyre...

Pil! Megy a drukk!!!!!! :D

Kacika! A ciklusodat tényleg csak akkor tudod számolni, ha már megvolt az első vérzés. Olvasom a sógornődet. Ilyenkor dafke van a környezetben valaki (barát, sógornő, tesó) aki akkor esik teherbe, mint mi. Ilyenkor az ember örül a másiknak, hogy vele minden ok, de akarva akaratlanul is eszébe jut, hogy ugyanitt tartana. De ilyenkor kell arra gondolni: Én is fogok itt tartani, sikerülni fog! :D

Mindenkinek puszi, ha megjöttem vissza olvasok!

:D

Kép
 


Sziasztok!

Én tavaly aug. 3-án vesztettem el a 14. hétben egy babát, idén pedig lehet, hogy aznap fogok szülni.

Igazából most nem magam miatt írok nektek, hanem a tesóm miatt. Januárban 10 havi próbálkozás után egy olyan hónapban lett pozitív a tesztje amikor neki HSG-t csináltak, a férje pedig kiskatonavizsgálaton volt, mindez pont az elvileg alkamas időpontban. 6 hetesen volt szívhang, aztán 8 hetesen egy alig észrevehető rózsaszín pötty. Kórház, ügyeletes doki, nincs szívhang. Saját dokija azt mondta várjanak 1 hetet hátha beindul magától a folyamat. Nem indult, műszeres befejezés.
Ezután várta-várta a mensit, amit ilyenkor mindenki annyira vár. Eltelt a 6 hét mensi sehol. Mondtam neki, hogy vegyen egy tesztet. Eredmény: pozitív. Azonnal doki, uh szerint 4-5 hetes petezsák látható. 3 hét múlva kontroll, szívhang még mindig nincs, de a doki nyugtatta, hogy mivel nincs utolsó mensi időpontja amihez viszonyítani lehet várjanak még 1 hetet. Aztán ugyanúgy mint első alkalommal egy csepp rózsaszín valami, kórház, ügyeletes orvos megállapította, hogy már megy össze a petezsák, tehát elhalt.

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy akinek már sajnos több vetélése is volt milyen vizsgálatokat végeztek el, mit kérjen, mihez ragaszkodjon. Annó amikor én kérdeztem a dokim, hogy kivizsgálást csak 2-3 vetélés után csinálnak.

Minden választ előre is köszönök, mindenkinek kitartást kívánok és sok-sok egészséges babát, boldog 9 hónap után (bár aki már egyszer elvesztett egy babát annak szerintem sose lesz tökéletesen boldog és felhőtlen a babavárás ideje :cry: )

Kép
Kép
 


Kacika, ha + lesz a teszted és elkezded szedni az ultrót, vagy a duphastont rosszat nem teszel, ártani nem árt, de akkor azt a 12. hétig szedned kell, akkor lehet leállni vele, akkor is fokozatosan.

Kép
Kép
 


robcsi!

Sajnálom ami hugoddal történt! Igazából a kivizsgálást nem szokták csinálni a dokik, csak a 3. vetélés után. De ha missed ab. volt a dg. és fiatal a nő akkor se szeretik. Azt mondják drága. Az én dokim szerint miseg ab-nál nincs is mit tenni, mert nem anyai oka van az embrió halálának, hanem maga az embrió beteg. A legtöbb esetben a petes. és a hímivars. összeolvadásakor, vagy a későbbi osztódáskor a kromoszómák nem találják meg egymást, vagy letörnek. Ilyenkor az embrió már az anyaméhben életképtelenné válik, ezért hal el. Ezt viszont nem tudják semmivel se befolyásolni. (Mondjuk azt épp nem említette, hogy az embrió elhalhat immunológiai okból is, ezt viszont már ki lehetne vizsgálni...)

Mindenesetre ha rgaszkodni akartok a vizsgálatokhoz, azért lehet, hogy foggal körömel kell küzdenetek!

Neked gratulálok a pocilakóhoz, a hugidnak kívánom, hogy mihamarább fel tudja dolgozni ezt a kétszeres tragédiát és mihamarabb kapjon egy egészséges babát a pocijába 9 hónapra!

Kép
 


Sziasztok!

Kacika!
Hallottam olyan rémtörténeteket, h valaki a manuális nőgyógyászati vizsgálattól elvetélt... Én meg kis oktondi, elhiszek mindent, így nem kapkodtam el a dokinál való jelentkezést. Ugyanakkor már irtam korábban pont az első hónapok a kritikusak és lehet, h olyankor kéne akár gyógyszeresen is rásegíteni a megtapadásra-fejlődésre....

Szőreg valóban szép hely, sokan termesztenek rózsát, és minden évben megünneplik. Rózsákkal feldíszített kocsik vonulnak a főutcán, virágokat dobának a nézőknek, mazsorettek, fúvoszenekarok....Két éve a Rózsa György volt a díszvendég, nagyon aranyos volt :)

Milyen volt a strand??? Én nem merek kimenni, Ábel a kádból-kismedencéből is ki-be mászkál....

Juca!
Így már értem a toxémiát, örülök, h Kingának és Neked sem lett bajod. Gondolom a tesónál erre külön figyelni kell, bár nem tudom mi a gyógymód erre. Dopegytet szedtél??

Milyen volt a shopping?????? Mi szombaton voltunk, ezt a szandit vettem a fiatalúrnak:


Kép

robcsi!
Szerintem ha a tesód dokija EMBERSÉGES, akkor meg lehet vele beszélni, h segítsen. nem vagyok járatos, de ha jól tudom hormonszinteket néznek előszőr vérből...

kívánom, h minnnél előbb pocakosodjon!!


Montana??????????????????????


Szép napot mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Jó reggelt mindenkinek!! :lol:

KZsuzska

Kép
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, már akkor is amikor én jártam hasonló cipőben felháborítónak tartottam, hogy egy nőnek 2*-3* el kell vetélnie ahhoz, hogy foglalkozzon valaki a problémájával, holott lehet, hogy egy kis bogyóval kiküszöbölhető lenne a gond.

Én is úgy gondolom, hogy először a hormonokat kell megnézni, de lehet, hogy egy genetikai vérvétel sem ártana.

Zsuzsu, nagyon jónak néz ki a szandi, biztos szeretni fogja a nagyfiú :lol:

Kép
Kép
 


Sziasztok!

Robcsi!

Nehéz ilyenkor valamit írni, mert nagyon könnyen butaságokat mondhat az ember.
A tesód első vetélése még belefér, mert sajnos Neked is volt, meg sokunknak. Másodszor viszont egy kicsit felelőtlenek voltak. Remélem nem haragszol meg amiért ezt írom. Műszeres befejezés után nem hiába mondják, hogy két-három hónap kimenőt kell adni a babaprojektnek. Persze nem törvényszerű, hogy az első szabálytalan ciklusban megfogant bébi nem marad meg, de nagyobb az esélye. Előtte elindult egy terhesség, ami befejeződött, egy hónap szerintem még pusztán a hormonrendszer visszazöttyenéséhez is kell, sokaknak (pl. nekem is) nem is jön meg az első 6 hét után a menstruáció, annyira meggabalyodik a testük. Persze nekem is van barátnőm, aki rögtön a műszeres befejezés után teherbe esett, és minden gond nélkül kihordta a terhességét, de van olyan is, aki úgy járt, mint a testvéred. :cry:

Viszont, biztosan nagyon meg vannak ijedve, és ne adja Isten megint baj lenne, akkor jogosan harapnák le a fejemet, hogy miért írok én ilyet.

Nekem két vetélésem volt, közben egy élő kislány. Az orvosom azt mondta, hogy egymás után kell legyen 2-3 vetélés, hogy mint habituális vetélőt jobban el kezdjenek vizsgálni. Nálam például a progeszteron szint egy kicsit alacsony, de a második elhalt terhességnél szedtem a progeszteront, tehát más is volt a bibi.
Gyanítom először néznek egy hormontükröt (ez azért nem olyan költséges), pláne, hogy 10 hónapig próbálkoztak, és megnézik a férfi spermáját (az egyik babanetes lánynál a második vetélése után derült ki, hogy a fiú spermaképe alapján csak lombikra lennének jók, és mégis kétszer teherbe tudott esni. Ha a férfivel minden rendben van, akkor viszont kisebb a baj, és gyorsabban jöhet majd a baba :-)). A többit ez alapján az orvos dönti el.

Bizakodjon, hogy másodjára nagyon könnyen teherbe esett, és semmiképpen se adja fel a reményt, hiszen Ti is ott vagytok élő példának előtte!
Szedjen folsavat, esetleg E vitamint, és a párja cinket, E vitamint, és reméljük minden rendben megy majd.

Ha jól számolom, akkor ugye mostanában volt a 2. vetélés? Akkor most mindenképpen védekezzenek! :-( Ők is várakozásra kényszerülnek. :cry:

És nagyon dokifüggő, hogy mennyire "ugrik" neki a vizsgálatoknak. Nagyon nehéz lehet most, két babát elveszteni ilyen gyors egymásutánban, viszont folyamatosan az esetleges vizsgálatokkal (bár ugye ha már HSG volt, akkor gyanítom már vizsgálták rendszeresen) kihasználnám a nyarat, feltöltődnék, és ősszel újra megpróbálnánk.

Ja és még valami. Ha pestiek a Bolgárkerék utcában van az OGYI-nak egy családtervező központja, ott ingyenesen "állapotfelmérnek" és van genetikai tanácsadás, meg vizsgálat is, és a szomszédban leledzik Czeizel, ha nem próbálták, talán érdemes lehet őket felkeresni.

Egy nagy kalappal nekik, hogy a következő baba maradjon is velük!

És ti kisfiút vagy kislányt vártok? Mi lesz a neve? Izgulsz már a szülés miatt? Gyorsan összejött a baba a vetélésed előtt /után látom igen, és ennek örülök? Hogy bírod a meleget, meg a finist? És gyönyörű a vonalzód! :D Ha esetleg van egy fölös uh képed, akár.... :wink:

Kislibus!

Festés? Az jó móka. :( De legalább szép lesz a lakotok. :wink:

Továbbképzés kánikulában? Fincsi lehet. :evil: Gyere gyorsan vissza. :P

Megyek, mert sok a dolog, kevés az időm. Pussz:

 
 


Robcsi!

Azért "kell" 2-3 vetélés, mert az első terhességek majdnem 35%-a vetélés, és a terhességek 20%-a végződik így. Ez nagyon magas szám, és általában egy nőnek egy vetélése van, a többit minden gond nélkül kihordja. :P Nem is találnának bajt, és feleslegesen vizsgálódnának (HSG, méhtükrözés...).

Próbálják meg a Bolgárkerék utcát, biztosan mondanak valami "használhatót". :wink:

Kacika!

Ne is mondd, 18-as szandit nem lehet kapni! :cry: :cry: :cry: Ráadásul minden eladó megjegyezte, hogy 13 hónaposan még csak 18-as a lába??? Meg milyen már az, hogy júl. 1-jén nem lehet már nyitott bakkert/szandimandit kapni, csak őszies zárt cipőket? :shock:
A Deichmannban van, de csak itt Dunakeszin, viszont mire visszaértünk a túrából már bezárt. :evil:
Autósülést sem vettünk, csak felmértük a terepet.
Viszont ettünk fagyit! :twisted:

A szőregi rózsáskocsik tényleg nagyon szépek lehetnek!

Lányok!

Ismét a régi vagyok, már nem vérezgetek. Apró örömök az életben, így két és fél héttel a műtét után. :wink:

Tényleg lépek.... :twisted:

 
 


Juca, mondtam neki, hogy menjenek el oda (én biztos elmennék), de az ő döntésük lesz, hogy elmennek-e vagy sem. Bár a férjén nem múlna az biztos. Neki volt egyébként spermavizsgálata januárban és az eredmény tökéletes lett.
Az első vetélés után szedte a tesóm az E-vitamint, én is szedtem utána ezért is ajánlottam neki. A második műtétje majdnem 3 hete volt, most megy majd vissza kontrollra.

Nekem mindegyik terhességem szuper gyorsasággal jött össze, nekem ezzel soha nem volt gondom. A vetélésem aug. 3-án volt, most az utolsó mensim nov. 3-án. Kislány lesz, de neve még nincs szegénykének, apája nem egy kapkodós típus ilyen szempontból sem.
A meleget bírom, de éppen 1 hete bedöglött a kocsink, úgyhogy a múlt heti lehülés jó volt, hogy nem a legnagyobb kánikulában kellett mindent gyalog elintéznem, de még most is csak a hét végére, jövő hét elejére ígérik a kocsit. Már eléggé be vagyok lassulva, most éppen hegyekben áll a vasalnivaló, de képtelen vagyok nekiállni :cry:

Csatolok egy uh képet, ez 27. hetesen készült (ez az utolsó kép róla), de ahogy a nővérkéje ő is inkább a fenekét mutogatta nekünk, mint az arcát :)
Kép

Kép
Kép
 


tjuca írta:Ismét a régi vagyok, már nem vérezgetek. Apró örömök az életben, így két és fél héttel a műtét után. :wink:

:twisted:


Aztán már majd a köv. mensit várod, és majd jó gyorsan el fog telni a várakozás! :wink:

KZsuzska

Kép
 


Robcsi!

Nagyon szép kislány, és nagyon lányos "elégedett" pofija van. Biztosan Réka is nagyon szép kislány! :wink: Tényleg várja a tesót? Persze a puding próbája az evés... :twisted: Kitartást a finishez, nem könnyű, de utána sem lesz az, de azok a pillanatok, amikor mosolyognak mindent megérnek. :-)

Tesódnak pedig sikerülnie kell, ha most "rápihennek" egy kicsit testileg és lelkileg is. Majd tudósíts minket, hogy van-e fejlemény! Nagyon szorítok nekik! :wink:
Meg arra is kivi vagyok, hogy a Bolgárkerék utcába, ha elmennek mit mondanak nekik.

Zsuzsu!

Nagyon jó a szandi, most írígy vagyok. :mad: Hányas talpa van Ábelnek? És Ti még találtatok normális nyári szandált?
Egyébként nagyon édi volt Kinga mindig nyújtotta a pracliját, amikor mentünk próbálni. Itthon pedig az én szandálomat akarta felvenni, de kicsit szűk lett rá. Olyan elkeseredett képet vágott. Kicsit én is szomorú voltam, hogy ennek a gyeröknek még mindig nincs szandija. Cipője van, de az már kicsi, meg nem hordta, mert mindig csak leszerelte. Amúgy az 17-es.
Ez milyen márka, és mennyiért vettétek?
Te nem tapasztaltad, hogy néhányban olyan bénán áll a lába? (többek között a Siestákban is). A Deichmannban ez a fajta (valami medve van rajta) áll leginkább jól a lábán, és látszólag ez is a legkényelmesebb neki.

Zsuzska!

Köszi. A tiszta bugyón felbuzdulva csináltam egy Pirkóváró vonalzót is. Jellemző eddig azt vártam, hogy ne lássak pirost, most meg azt várom, hogy lássam. Az örök elégedetlen! :twisted:

Csajszik nem tudom mi lehetett június közepén, de valami nagyon nem smakkolt. Ezért várom egy kicsit a koraőszt (nekünk Kofával akkor lesz a szülinapunk), és akkor már remélem nem rossz szelek járnak, hanem szíp indián nyarunk lesz, és néhány gólya mileőtt elhúz délre még idepottyantja a babát, amolyan megőrzésre. :wink:

Montana!

Jelentkezz!!! Bár biztos nehéz elszakadni a drótszamaradtól mi? :twisted: :twisted: :twisted:

 
 


Sziasztok!!

Robcsi!

Nem tudom merre laktok, de még az jutott eszembe, h háziorvosi beutalóval felkereshet a tesód egy belgyógyászat-endokrinológia szakrendelést, ott csinálnak hormonszint vizsgálatot. Utánna az eredményt megkonzultálhatja a nőgyogyijával is.....

Gratulálok a pici lányhoz, jó egészséget nektek!!

Juca!

Örülök, h vége a vérezgetésnek, ebben a hűségben nagyon utálom én is....

Ábel most nőtte ki az első szandiját, az 18-as volt, ez 20-as. No name márka, de az első is ilyen volt és bevált. Most már tapasztaltabb lettem és tépőzáras szandit nem szabad venni. legalábbis Ábel mindig kinyitogatta. Remélem ezt a csatosat békén hagyja. Itt vettem Szegeden, a piacon, 2800 ft volt. Az előző lábbelit 2 hónap alatt nőtte ki..... Sorry, de nem engedhetünk meg magunknak kéthavonta 5-10 ezreket egy cipőre.
A barátnőm lánya 5 nappal idősebb a fiamnál, neki a 15-ös cipőben is lötyög a lába :lol:



Csajok!

Szülés után a 6 hetenkénti pirkó normális????? Nem mindha hiányozna, de mégis.....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Sziasztok!

Végre megérkeztem! :lol: Jó volt a biciklizés, de már nagyon hiányoztatok! :lol:

Szépen teljesítettük a távokat, úgy ahogy korábbiakban részleteztem, nem volt semmi fennakadás. Egyszer volt vihar, de pont éjszaka, így nem áztunk el egyszer sem útközben. Kentem magam nagyon naptejjel, mert egyébként érzékeny a bőröm és könnyen leégek, szóval szépen barnultam, ahol ért a nap, egyszer viszont elfelejtettem bekenni a lábszáramat, na, le is égett. :twisted:

Szóval most izmos vagyok, karcsú és barna, a pasikat alig bírom levakarni magamról. :lol: (Na persze ez csak vicc, izmos és karcsú már sosem leszek, a barnaság meg csak bicikli-barnaság: ami kilógott a ruhából, annak lett egy kis színe :evil: ) ( Ja, majd' elfelejtettem! Itt van nekem apa, minek kellenének pasik :wink: )

Annyit írtatok, alig győztem visszaolvasni!

Juca! Nagyon jót nevettem az illusztráción, majdnem ilyen jól néztünk ki. Örülök, hogy nálad minden rendben, vérzés elmúlt. Nem akarok hízelegni, de tényleg szörnyű volt a lábad! :shock: Mondjuk én láttam unokatesóm lábát is, aki szintén így vizesedett. Mindig azzal cukkoltuk, hogy mikor cserélte le a lábujjait ilyen kis helyes koktélvirslikre. :lol: Persze ez csak nekünk volt poén, ő jól megkergetett volna minket, ha tudott volna szaladni. :lol:

Nem tudom már ki vetette fel ezt az orvos dolgot, de rádöbbentem, hogy én nem is tudom mi az én orvosomnak a státusza. Talán azért nem, mert nem is fontos. Számomra fontosabb, hogy mint ember, hogy viselkedik. Meghallgat, ráér velem foglalkozni, figyel rám, nem ráz le, mégha hülyeséggel megyek is hozzá. Szóval szerintem ezek a fontos dolgok. Amikor terhes voltam, sokat nyaggattam a császár-nem császár dologgal. Nagyon félek a szüléstől, mindig azt mondtam, hogy öreg vagyok én már ehhez. Persze ő meg szülés párti, de nem leugatott, hogy mit okoskodok én itt, hanem elmondott mindent pro és kontra (amiket egyébként pontosan tudtam, de az ő szájából teljesen másként hangzott) és most már nem is félek (annyira) a szüléstől. Persze hol van az még! :cry: Egyelőre sikerüljön teherbeesnem! :roll: Tényleg csajok! Akinek van gyerkőce, írja már le, hogy milyen élménye van a szülésről. Unokatesómak az első szülése császár volt, a második rendes szülés ( 23 órás vajúdás után, az ügyeletes orvos nem engedte a császárt) és ő azt mondta, hogy soha többet nem akar szülni.

Üdvözlöm az újakat, a babásoknak gratulálok, Robcsi nagyon irigyellek a gyors teherbeesések miatt! Na, ez nekem nem megy. :( Hugodnak sok lelkierőt, kitartást! Egyszer sem könnyű, hát még kétszer egymás után. Alíz, sajnálom ami veled történt, a kisfiad nagyon helyes!

Én holnap megyek uh-ra, megnézzük, hogy a kis 10 mm-es tüszőm növekedett-e valamit, de nem sok reményt fűzök a dologhoz. És végül egy kép rólam. Balatonos tájképet nem rakok, mert a Balatont már úgyis mindenki látta, engem viszont még nem ! :lol: Kép

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Sziasztok!

Megújultam vonalzóilag. Ha majd megjön újra, akkor csinálok egy ciklusosat is.

Monti, örülök, hogy jól sikerült a túra, és jó a kép, helyes vagy :lol:

Robcsi, sajnálom ami a tesóddal történt. Nekem hála Istennek egy vetélésem volt, remélem több nem is lesz.

De ha lenne, én biztos a 2. után kivizsgáltatnám magam. Ha a dokim nem akarná, mennlk tovább. Bár tényleg kicsit felelőtlenség a vetélés után nem kihagyni a javasolt, de legalább 2 hónapot.
(mondom ezt én aki a pg re bízza most a védekezést :? )

Na megyünk vacsizni...
Vendég
 


Ja, juca, örülök hogy elmúlt a vérzés! Ez is nagy dolog.

És a szüléstörténetem?? Nekem Peti császár lett, 15,5 órás vajúdás után. (na jó, ebből olyan 12 volt a goromba)
Fájásgyengeség miat császároztak.
Nem volt gondom vele, az első felkelés brutál, de utána minden nap érezhetően jobb.

10 naposan finoman már edzegettem, és 3 hét után már "sex féleség" is volt. :lol:

Ha az első csaszi lett, jobban szeretném ha 2. is az lenne, a dokim szerint 90 % hogy az is lesz.
Na megyek fürdetni :wink:
Vendég
 


Zsuzsu! Csini a cipő, Petim nagy lábon él, 25-26-os neki, de ő már nagy fiú, és az apja is 45 ös lábú :P
Szerintem irreálisan drágák a Siesták. Szépek meg minden, de 10.000 ft-ot egy egyerekcipőért, amit valszeg pár hónap alatt kinő....vagy a motorozáskor ledarálja a cipő orrát....na neeee!
Vendég
 


Most már tényleg lépek :P :wink: :lol:
Vendég
 


Zsuzsu!

15-ös? Akkor nem is kicsi a 18-as. Mi leértékelve vettünk egy Siesta cipőt, de a kínaiban is megveszem, ha abban áll a lába. A cipőárak borzalmasak, és elszálltak. Hála Istennek mi nagyon sok ruhát örökültünk, így szerencsénk van. Meg e-bayen szoktunk ruhacsomagot "lőni", olcsóbb, mintha turiznám.
Szoptatsz még? Mert akkor nem rossz a 6 hetenkénti piri.

Montana!

Jó újra látni.
Mi ez az alulértékelés hümm???? Csini vagy, szép vagy, mi kell még. Én is kb. ilyesmi voltam "megboldogult lány koromban", most vékonyabb vagyok. Akkor is jó volt, mert Kofa szípnek talált, és most is jó. Önbizalom bébi!!!

Szülés: Hát először betiltanám a Kismama magazin adott témájú írásait. Vagy lila köd, vagy horror.
Optimistán kell nekifutni, hiszen az a gyerek, a méhednek gyimilcse nem marad benn, ki fog jönni így vagy úgy. Van egy jó orvosod, bíznod kell a döntéseiben, kell egy jó szülésznő, és a többi megy magától.

Nem szeretem a Kismamát, meg a bababarát kórházak túlzottan lila marketingjét, mert azután a valóság nem olyan. Nem sminkelve sportzokniban és lazstesznaciban fogsz szülni a bordásfalon, vagy uszizni a kádban. Persze az ellentéte az csak rossz, a kengyel egy emberkínzó szerszám.

A legjobb tanácsot egyik barátnőm anyja adta. No kismama magazin, és no játszótéri sztorizások. :lol: Minden szülés más, még egy nőnél is, fáj is, de ez egy olyan dolog, ami nincs minden nap.

Én valami boldog "tudatlanságban mentem", meg megnyugtatott az a tudat, hogy ha 10-en várnak vajúdva a ctg-re én biztosan nem szülök aznap. Erre öt perccel már ott álltam megrepesztett burokkal, és nem volt időm mélázni, hogy mi is van. :twisted: Utána hamar megvolt a beöntés és a borotválás, amikről azt hittem hogy hú, és mit mondjak a borotválás fel sem tűnt, a beöntés meg nem volt olyan kellemetlen, mint amire vártam.

Aztán kaptam 2 védőnőtanulót, és irány a szülőszoba. Minden ment, időm nem volt gondolkodni. A fájások jöttek, mentek, és én is mászkáltam. Budira, zuhanyozni.

Folyt köv.

 
 


Kofa jelenléte nagyon jó volt, az orvos mindig mondta mivel tud segíteni, hogyan tartsa a hátam. Az orvos szinte végig benn volt, mert Kinga szívhangja nem volt az igazi. Emiatt kaptam EDA-t is. Egy ideig még jó volt a gravitáció, aztán már inkább feküdtem, mint egy kis macska, végül ugye kellett az EDA mert felszökött a vérnyomásom. Ekkor tudtam pihenni, majd a tolószakasz már úgy jött.

Minden ment, volt ritmusa, fájt, de kibírható volt, és akik körülöttem voltak segítettek, ha csend volt jó, csendben voltak. Végül a tolásnál már kengyelben volt a lábam, de ezt sem úgy éltem meg, mint egy inkvizíciót, hanem úgy, hogy legalább nem kell tartanom, és a szárába könnyű volt kapaszkodnom.
Az orvos végig dícsért, ha valamiben nem azt csináltam, akkor mondta, hogy ez nem jött össze, majd a következőre összejön, ügyes vagyok. Amikor már látszott a feje, mert nagy haja volt, akkor Kofa megnézte, én pedig megsimítottam (de azóta valaki említette, hogy a fickó tegyen zsebre egy kis tükröt, és meg tudod nézni. Hihetetlen mekkora lendületet ad a kis bubó fejének a látványa), és ez nagy lendületet adott. Aztán a stoppolás már nem volt fincsi, de kaptam fájdalomcsillapítót, mert ekkor már híre hamva sem volt az EDA-nak. Sokat kellett varrni, mert szakadtam, a visszatartás nem nagyon ment, ja és gátat is metszettek, de nem éreztem. Amúgy az utolsó fél óra erősen ködös, Kofa szerint én nem nagyon voltam jelen, csak a testem. :-) Kicsit olyan, mintha a nő befüvezett volna, és állítólag ez teljesen természetes.

Aztán a varratszedéskor kérdezte az orvos, hogy milyen élményeim vannak a szüléssel, és a terhességgel kapcsolatban, mert egyik sem volt egyszerű. Mondtam, hogy semmi rossz élmény, sőt nehezebbre számítottam. A gyerekágyas időszak is sima volt, megszabadultam a víztől, és végülis a szoptatás is ment. Én kérdeztem, hogy ő mit gondol, azt mondta, hogy ügyes voltam. Gyanítom ez egy kis marketing duma, mert nem fogja azt mondani, hogy ejj de béna voltam. :twisted:

Szóval nekem alapvetően jó élményeim vannak arról a napról. :wink:

A lányomnak is ezt fogom mesélni, és bíztatni fogom, és csak azt tudom mondani, hogy nem szabad félve szülni. Gyors volt a szülés, 9-től fél egyig tartott cakk-pakk, aminek ugye meg volt az a hátránya, hogy gyorsan jött a baba, sokat kellett hímezni. 8)

Azóta mindenkinek csak azt tudom mondani, hogy legyen ott a párja, legyen jó szülésznője (az enyém nem volt olyan nagyon jó) és legyen egy olyan orvos, akiben vakon megbízik, önbizalom, és baj nem lehet. :lol:

És ne rettegj előre a sima szüléstől, a császárnak is megvan a maga hátránya. Majd ott, akkor olyan leszel, mint a "higgadt hangya", és az események sodorni fognak.

De a non plus ultra érvem: inkább szülök még öt gyereket, mintsem egyszer menjek fogdokihoz! :lol: :evil: :twisted: :roll: 8)

Jó éjt mindenkinek!

 
 


Lányok!

És most már csak tényleg annyit, hogy szerintem minden ott dől el, hogy el tudja valaki fogadni, hogy ami úgy van, úgy van jól, ne legyen hiányérzete.

Pl. én felkészültem lelkileg a császárra is, csak egy hajszál választott el tőle.
De nem érzem kevesebbnek az EDA-s szülést vagy a császárt, mint a normál szülést, mint ahogyan ki tudnám nyiffantani az LLL ligát, akik aki nem tud szoptatni szinte kicikizik, mert egy embernek szerintem attól nem lesz rosszabb később az iskolai beválási esélye, vagy a házassága, mert az anyja csak táppal tudta etetni, vagy helyből tudta szoptatni.
A szülés is olyan, ha valaki megbízik az orvosában, és szükséges valamilyen beavatkozás, akkor azt el kell fogadni. (Az más kérdés, hogy sok nőben van hiányérzet, mert az oxitocin, meg a császár gyakran egyszerűbb megoldás az orvosnak, mint a türelmes várakozás, de ezért mondtam, hogy ismerni kell az orvost).

És akkor én eldugultam. Tegnap kaptunk 3 kiló málnát, ami ott figyel a hűtőben. :wink:

 
 


Montana!! SZia!!

De jó volt nektek!! Irigy-irigy!!

KZsuzska

Kép
 


Szívemből szóltál Juca, teljesen egyet értek.
Már csak azért is mert érintett vagyok. :lol:
A szülésem is császár volt, de ez is többtényezős, mert ugye 3 nappal a szülés előtt ismertem meg a helyettest, nagy bizalom nem alakulhatott ki (korábban azt hittem menni fog, és hogy ennyire nem fontos a dokiban való hit, később rájöttem hogy de bizony!) meg féltem is a fájdalomtól, stb, stb, már fentebb elmeséltem.
Meg aa szoptatás is ölég gyatrán ment, gyakorlatilag 2 hónapig, onnantól napról napra több tápszer kellett.
De ezek miatt nem érzem magamat, vagy a gyerekemet kevesebbnek.
Sokan 1-2 évesen is szopnak még, később mégis rossz a viszonya az anyjával, és a gyerek az anyja feléhez vágja hogy inkább simogattál volna napi 2 szer meg, többet ért volna.
És szerintem is az a legeslegfontosabb.

Péteremet elaltattam, kifingott a drágám ma.
És du még jönnek a tesómék, neki egy Petinél 5 hónappal fiatalabb lánya van, együtt szoktuk a gyerekeket fárasztani :D

Puszi
Vendég
 


Szia Tjuca!


Tegnap csináltam terhességi tesztet és POZITÍV lett az eredménye. Mi most nagyon-nagyon örülünk.


Szia Kacika!


Ne add fel, nekünk összejött egy újabb terhesség, nektek is össze fog jönni. Csak kitartás!!!!!!


Üdv.
Vendég
 


Hú Alíz!!!!

Ez szenzációs hír! Nagyon örülök nektek, és hatalmas drukk, hogy minden a legnagyobb rendben legyen! :lol: :lol: :lol:

Most nagyon jó kedvem lett, nem gondoltam, hogy ennyire tudok örülni más örömének! Ejj, ha nem bánod, erre iszok egy kis málnaszörpöt. 8)
Kép

Csak mondd, hogy mikor szeretnél egy virtuális zebrát, és küldök egyet! :D

 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: