Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Juca: az én záróm is tele van hülyeségekkel, de velem megbeszélte előre az orvos, hogy ezt fogjuk "hazudni", így kerültem be sürgősségi esetként hétvégén, így tudta csak elintézni, hogy biztosan kapjak altatást.

Érdekes a férjed neve. Ez csak becenév, vagy ő nem magyar származású?

Én is kívánom, hogy múljon a vérzés, akármit is mondanak az orvosok, akkor fog csak elmúlni az emberből a kétség és a szorongás. :?

Zsuzsu: a menetrend a következő: holnap reggel vonattal Aligára, onnan biciklivel Akaliig kb.60 km. Pénteken Akalitól Balatongyörökig (50 km) szombaton Fonyódig (60km) vasárnap Sóstó (50 km), hétfőn vonattal haza. Minden évben megcsináljuk a barátnőmmel ezt a Balaton kört biciklivel, olyan nekünk, mint egy zarándokút. :)
Sajnálom anyukád hozzáállását a dolgokhoz, el sem tudom képzelni. Nekem szerencsére anyuval nagyon jó a kapcsolatom.

Sajnálom nagyon az iker babákat. :cry: , de ítélkezni nem akarok az anyuka felett. Neki sem lehet könnyű, ha erre a döntésre jutott. Talán ebből tanul és ezentúl jobban odafigyelnek a védekezésre.

Kislibus, mi van veled? Jobb már a kedved?

Kacika: én sem használta még azt a tesztet, de állítólag megbízható. Persze a sokkal biztonságosabb tabletta mellett is lettek már terhesek a nők. Én nagyon sokáig tablettát szedtem. Amikor abbahagytam, utána volt minden: gumi, megszakítás, számolgatás. A terhességem is a jó számoló képességem eredménye volt :oops: Amikor észrevettem, hogy terhes vagyok, először nagyon megijedtem (akkor még férjnél voltam, de ez egy hosszú történet, majd egyszer elmesélem 8) ) fel sem merült bennem, hogy elvetetem, de a párom (barátom) hozzáállása kellett ahhoz, hogy örülni tudjak igazán, így amikor 6 hetesen mentem a dokihoz és megcsináltuk az első uh-t, már büszke kismama voltam. A többit meg már tudjátok. :cry:

Na, csomagolok tovább!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Juca!

Remélem hamar elmúlik a vérzés!!
Nálunk szinte biztos volt hogy szőke lesz, mert picinek nekem is nagyon világos barna, inkább szőkésbarna hajam volt, a férjem viszont tejföl szőke volt. Már mind a ketten bebarnultunk, gondolom nagykorára Peti is barna lesz majd.

A szem: nekem barna, a férjemé majdnem világító zöldes kék.
Háát, az ővé dominált, és Petié kék lett, és az marad is már biztosan!

Montana, sajna nem fotóztam le a lekvárokat, de 20 :shock: üveggel lett. A tegnapi maradékot most délelőtt fejeztem be.
Fáj is a derekam rendesen.

Délután Petivel csinálunk valami programot, mert szegény csak idebent volt tegnap és ma délelőtt is, a főzés miatt.
Egyedül ugyanis nem megy ki a kertbe.... :roll: (pedig lehetne, nincs semmi veszélyes benne)

Zsuzsu, amúgy nekem sem egyszerű anyukám, épp kb 2 -3 hete volt vele egy elég komoly vitám, nagyon különbözőek vagyunk (hála Istennek) de Petit nagyon szereti, meg azért összejárunk heti 2 szer.

Nnna megyek sziesztázni, ha már sikerült végre Petit elaltatni.
Vendég
 


SZiasztok mindenkinek!
Nekem februárban, 12 hetesen vették észre hogy aPocaklakónál nincsen semmi életjel A 8 hetes UHn még mindne rendben volt.Utána történhetett vmi...:( De a méretei alapján 3 hétig hordtam még, amikor már nem élt..NA de azóta túl vagyunk a 4 hónap várakozási időn, és mostmár ez a második próbálkozós hónapunk.
És a SOTE I re járok.

KZsuzska

Kép
 

 
 

Szia Zsuzska! :lol:

Hát nem örülök, hogy itt vagy :cry: reméljük hamarosan te is egy másik topikban fogsz írni, mondjuk a "2008-ban szülünk"-ben :) Persze velem együtt! :D

Ha nem túl fájdalmas, írd le, neked milyen tapasztalataid voltak a klinikán. Meg ha van valami tuti tipped a teherbeesésre, azt is szívesen veszem. Rám fér. :cry:

Egy kicsit zavarban vagyok, nem értem a vonalzódat. Merthogy aszerint 32 hetes terhes vagy :shock: :?:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Ja, már értem! :idea: Az a régi vonalzód volt! :?

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


montana írta:Ja, már értem! :idea: Az a régi vonalzód volt! :?


Igen,most vettem észre, hogy még a régi vonim van!! De már leszedtem!!!:)

KZsuzska

Kép
 


:( :cry: :twisted:

Hamar lesz másik! :wink:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


montana írta:Szia Zsuzska! :lol:

Hát nem örülök, hogy itt vagy :cry: reméljük hamarosan te is egy másik topikban fogsz írni, mondjuk a "2008-ban szülünk"-ben :) Persze velem együtt! :D

Ha nem túl fájdalmas, írd le, neked milyen tapasztalataid voltak a klinikán. Meg ha van valami tuti tipped a teherbeesésre, azt is szívesen veszem. Rám fér. :cry:

Egy kicsit zavarban vagyok, nem értem a vonalzódat. Merthogy aszerint 32 hetes terhes vagy :shock: :?:



Nekem nem volt semmi gondom a Klinikán. Mondjuk amikor kiderült, hogy nem él a baba, az orvostan hallgató kicist tapló volt... de a dokim nagyon rendes volt! Egyágyas szobába tett hogy ne kérdezgessenek. Igaz, a férjem ugy szólt este 6kor, hogy mikor mehetek már haza, mert már mindne bajom volt. De a dokim a műtét után kétszer is felém nézett, és a műtét előtt is rámnézett.

Tuti tippem?? Hát mi is még "csak" a második próbálkozós hónapban vagyunk,és próbálom derüsen felfogni a dolgot..már amennyire lehet...

De azért LH teszt van otthon, és nézni fogom a peteérésemet! :wink:
De hőmérőzni nem fogok az tuti! :wink:

KZsuzska

Kép
 


Montana!

Abból ered, hogy az iskolában lévén magasabb az IQ-ja, mint ami még elégséges a normálishoz (na jó kicsit furi, mert nagyon okos, de már az óvónéniket kikészítette, mert otthon kellett utánanézniük, hogy hogyan működik a vulkán és hasonlók :twisted: ) unatkozott, és a padtársaival fecsegett. Ezért kapta a Kofa becenevet, mert lyukat beszél a másik hasába, mint egy kofa. Azóta mindenki így hívja. Szerencsére itthon visszafogott, és csak néha veszítem el a fonalat, mondjuk amikor Bach rákkánonjairól, meg Escherről meg Gödelről beszél. :twisted: (Első kéttannyelvűs osztály, mind ilyen szupik, nagyon szeretem a többségüket, mert összetartanak, de én egy sör után elveszítem a fonalat. Mondjuk némelyik sokkal elvetemültebb, mint Kofa, képes volt a francia légió után Angliába menni magyarként angol gyerekek közé logopédusnak. Ehhez képest Kofa egy átlagpolgár, csak néha jön elő belőle az "okoska". :wink: Remélem a gyerekeink kis átlagosak lesznek, vagy majd küldöm őket az apjokhoz integrálni, bár ez tulképp az egyetemen nemek is ment.

Akkor nem egyszerű a kapcsolatotok, de a lényeg a háppí end. No meg a kis gyerekbömbi, ami nemsokára megkoronázza a napotokat. :mrgreen:


Kacika!

A blogomban van szemszínkalkulátor. Keress rá, érdekes. :lol: Ez másnak is jó móka lehet.
Én is remélem, hogy elmúlik a vérezgetés, bár ma is van. :( :? :lol:

Zsuzska!

Nem örömmel, de köszöntelek!
Örülök, hogy letelt a várakozási idő, kívánom, hogy mielőbb a legjobb hírekkel gyere. Addig pedig drukk, hogy megtaláljon a gólya.
Hamar összejött a bébi?

Hú a Zsuzsák kicsit túlreprezentáltak itt. 8) De biztos van számos becézési formája.

 
 


tjuca írta:Montana!

Abból ered, hogy az iskolában lévén magasabb az IQ-ja, mint ami még elégséges a normálishoz (na jó kicsit furi, mert nagyon okos, de már az óvónéniket kikészítette, mert otthon kellett utánanézniük, hogy hogyan működik a vulkán és hasonlók :twisted: ) unatkozott, és a padtársaival fecsegett. Ezért kapta a Kofa becenevet, mert lyukat beszél a másik hasába, mint egy kofa. Azóta mindenki így hívja. Szerencsére itthon visszafogott, és csak néha veszítem el a fonalat, mondjuk amikor Bach rákkánonjairól, meg Escherről meg Gödelről beszél. :twisted: (Első kéttannyelvűs osztály, mind ilyen szupik, nagyon szeretem a többségüket, mert összetartanak, de én egy sör után elveszítem a fonalat. Mondjuk némelyik sokkal elvetemültebb, mint Kofa, képes volt a francia légió után Angliába menni magyarként angol gyerekek közé logopédusnak. Ehhez képest Kofa egy átlagpolgár, csak néha jön elő belőle az "okoska". :wink: Remélem a gyerekeink kis átlagosak lesznek, vagy majd küldöm őket az apjokhoz integrálni, bár ez tulképp az egyetemen nemek is ment.

Akkor nem egyszerű a kapcsolatotok, de a lényeg a háppí end. No meg a kis gyerekbömbi, ami nemsokára megkoronázza a napotokat. :mrgreen:


Kacika!

A blogomban van szemszínkalkulátor. Keress rá, érdekes. :lol: Ez másnak is jó móka lehet.
Én is remélem, hogy elmúlik a vérezgetés, bár ma is van. :( :? :lol:

Zsuzska!

Nem örömmel, de köszöntelek!
Örülök, hogy letelt a várakozási idő, kívánom, hogy mielőbb a legjobb hírekkel gyere. Addig pedig drukk, hogy megtaláljon a gólya.
Hamar összejött a bébi?

Hú a Zsuzsák kicsit túlreprezentáltak itt. 8) De biztos van számos becézési formája.


Köszike a szives fogadtatást! :) HAbár ebbe a topicba nem örömmel jön az ember..(kéretik nem félreérteni)

AMikor összejött, mondhatni gyorsan..sőt...elsőre...
Na ehhez tudnikell, hogy a fogigátló után nem akart a ciklusom rendeződni. Kiderült,progihiányom van...

Na ezzel kezeltek, kérdezték, hogy álljanak a dologhoz, hogy babát szeretnénk e már... Igen volt a válasz. ÉS a k ezelés első hónapjában összejött.

Most a műtét óta ugy látszik rendeződik a ciklusom... Igy egy ideig szeretnénk,ha természetes úton foganna a következő baba.

KZsuzska

Kép
 


Montana!

Tuti tipp? Huncutkodni kell! Nálunk bejött. :mrgreen:
Most már szeretnék megint gyakorolni, mert nálam ez olyan, mint a bicajozás, nemhogy nem tudom elfelejteni, még megtanulni sem megy tökéletesen, bár azért megyeget. :wink:
Összecsomagoltál már? Valami szjúpör bicód van? Meséletem Kofának, hogy egyesek végitekerik a Balcsin, majd megpaskolta a fenekemet és közölte, hogy nekem sem ártana. Egy dög. :twisted:

 
 


Zsuzska!

Fog is, mikor eljön az ő ideje.

Mi volt a progihiányra a kezelés?
Aranyos a vonalzód, én is akarok!!! :P

Ide azért jó jönni, mert nem az önsajnálat, és az önostorozás a jellemző, hanem a kisdobos mivolt, mindenki segít a másikon egy hangyányit. Amúgy meg tök megkedveltelek Titeket! szippp :-) Meg hát nem csak a vetélés a téma, jobb a babókákra koncentrálni, hogy ott vagyunk már? pukk. Megvan már az első UH? pukk. Túl vagyunk már az első trimeszteren? Igeeen. Én már úgy várom ezt az időszakot csajok. :lol:

 
 


Zsuzska

Ez a kezelés engem is érdekelne. Valószínű, hogy nekem is a progival volt gond (barnás pöttyözés volt már az 5. héttől) kaptam is pótlást, de hiába. Most meg a testi tünetek arra utalnak, hogy a prolactin nem oké (szinté barnázás mensi előtt, mellfeszülés, pé nincs) de hormonvizsgálat még nem volt. Jó lenne, ha nálam is összejönne az első kezelésre. :wink:

Juca! Huncutkodás van, csak amíg nincs pé, addig a levegőbe puffogtatjuk a muníciót! :lol:
Egy szép lila színű montainbike-om van. Szeretem nagyon. Országúton nehezebb tekerni vele, mert vastag a kereke, meg nehezebb a váz, de sokszor megyünk terepen is vele és ilyenkor nem kell azon gondolkodni, hogy tönkremegy a kereke vagy sem, mert tuti, hogy bírja a mostoha körülményeket is. Egyébként meg az én fenekem alapján sem mondaná meg senki, hogy 167 km egyfolytában tekerésre vagyok hitelesítve (Bp- Abádszalók) :lol: Viszont most már bármennyi időt hagyok ki, akkor sincs izomlázam a biciklizéstől. :lol: Bezzeg egy jó kis aerobik után! Másnap meg sem tudok moccanni. :lol:
A csomagolás még nem teljes, rájöttem, hogy nem találom a hátsó villogómat, elemet kell vennem az első lámpába, nincs meg a lakat kulcsa, szóval még vásárolnom is kell! Az az igazság, hogy nem szeretek csomagolni, ha közösen utazunk, mindig a párom csomagol és én csak mondom, hogy nekem mit rakjon be. :lol: De ha nélküle megyek mégis csak pofátlanság lenne megkérnem, hogy pakoljon már össze nekem. :wink: :lol: Persze, ha veletek dumcsizom, akkor jó lassan leszek kész. :wink:

Már én is várom, hogy sorban jöjjenek a hírek az újabb babákról! :lol: És persze én is köztük legyek! :!: :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Montana!

A levegőbe? Akkor ott van a gond! :twisted: :twisted: :twisted: a madárfészekbe kell spriccelni én úgy tudom. Valahol ezt hallottam. Bár mi ugyi mindketten szűzek vagyunk, úgyhogy mi is csak hallottuk valahol. :twisted: :twisted: :twisted:

Jó csomagolást, meg vásárlást!

Én most azt mondtam, hogy na jó majd a Balcsiban vevő vagyok egy kis vízibicajozásra, attól majd szebb lesz a tomporom. 8)
168 km? Belegondolni is rossz. :twisted: :lol:

 
 


montana írta:Zsuzska

Ez a kezelés engem is érdekelne. Valószínű, hogy nekem is a progival volt gond (barnás pöttyözés volt már az 5. héttől) kaptam is pótlást, de hiába. Most meg a testi tünetek arra utalnak, hogy a prolactin nem oké (szinté barnázás mensi előtt, mellfeszülés, pé nincs) de hormonvizsgálat még nem volt. Jó lenne, ha nálam is összejönne az első kezelésre. :wink:



Szóval!
A mensimet meghozták Norcoluttal. Ezután a mensi első napjától bromocryptint kellett szednem elöször fél majd 5 nap után egy szemet. A mensi 2. napjától meg Clostylbegitet 5 napon keresztül. Majd a 12. napon UHra kellett mennem. Ahol láttak egy széép naaagy érett petét. Igy gyorsan kaptam egy Pregyl nevű tüszőrepesztő szurit, és közölték hogy a 13. és 14. napon huzzunk bele apával... Hát mi igy tettünk! És a 30. napon lett zebrás tesztem. Ennyi a történet.

A terhesség 8. hetétől kaptam csak progi utánpótlást..mondván, kapok, bizti ami bizti, mivel nincsen semmi gond. (nem barnáztam cseppet sem, és semmi bajom nem volt, leszámítva az éjjel-nappali hányingert) De sztem kellett volna kapnom hamarabb az Utrogestant.

NA de lehet hogy nem ez volt a gond... Én ezen már nem rágódok!! Inkább jöjjön a következő!! :) :)

KZsuzska

Kép
 


Juca! Tényleg, mintha már én is olvstam volna erről valahol. :lol: Na, majd megpróbáljuk úgy is! :wink:

Most nézem, hogy négyen vagyunk, akik aktívan rajta vagyunk a babásodás témán (Zsuzska, Ditke, Monyo, Kislibus és én, ja ez öt :oops: ), tehát akár öt kisbaba is beköszönhet mostanában. :lol: Mondjuk nekem nem sok esélyem. :cry: A többiek vagy várnak, mert még nem telt le a "biztonsági idő"(náluk is hamarosan jöhet baba), vagy már babásak. Tehát hamarosan zebrás tesztekkel lesz tele a topik! :lol:

Az élet szép!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Köszi Zsuzska. Valószínűleg szeptemberben rám is egy ilyen kezelés fog várni. :(

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


Montana!
Neked jó utat a Balcsira! Kicsit irigy vagyok! :) Mi majd augusztusban megyünk majd Zamárdiba..
És..Abádszalók?? Nem semmi túra lehetett.... Ja..a férjemmel ott ismerkedtem meg..A szívem csücske:)

KZsuzska

Kép
 


Lányok!
Mondanátok pár szót magatokról? Csak egy rövid történetet.Hogy kivel mi történt, hogy vetélés lett a vége. És hogy mióta próbálkoztok..Megpróbálom a sok infót magamba szívni:)

KZsuzska

Kép
 


Ja..olvasom!
Montana,Ditke, Monyo, Kislibus is pályázik egy zebrára...

És kinek kell még várnia???

KZsuzska

Kép
 


montana írta:Tehát hamarosan zebrás tesztekkel lesz tele a topik


Amen!

Egyébként jól vagyok, csak a hétvége volt placcs.

Kacika!
Lekvárt én is főztem be két éve! Jó érett barackokat vettem és kfőzés előtt jól összenyomkodtam, hogy hamarabb főjjön. Jó lett, de nem annyira mint a mamáé!

Jaj és nagyon szép fiucska Peti! A lányok dögleni fognak utána.

Montana! A cicusok édik, nekem is van egy kis mocsok dögöm. Lopós a szentem, semmi nincs biztonságban az asztalon, mindent el kell dugni. De még a rántott patiszon is kell neki fene a gusztusát. Círmos, kislány és Gréti a neve. Szemem fénye.

No ha mindenféle madárfészkekbe, meg levegőbe lőddögéltek az nem jó. Tessék megmondani apának, hogy lőjjön kapura, de el ne vétse ám! :lol:

Juca! Remélem azért nem sok az a vérzés. A fő hogy ne leszen darabos, alvadékos! Remélem mihamarább vége lesz!

Zsuzska! Sajnos ilyen előfordul fogitabi után. Már hogy a ciklus nem rendeződik. De akkor legalább most rendeződni láttszik az jó, csak szomorú, hogy ez volt az ára.

Hm.... Egyébként kiváncsi lennék, hogy azoknál akik szedtek fogigátlót fordulnak-e elő gyakrabban ilyen dolgok (vetélés, progi csökkenés, stb) :!: :?:

Kép
 


kislibus írta:
Hm.... Egyébként kiváncsi lennék, hogy azoknál akik szedtek fogigátlót fordulnak-e elő gyakrabban ilyen dolgok (vetélés, progi csökkenés, stb) :!: :?:


Érdekes a kérdés...én is kiváncsi lennék ám rá!!
MOndjuk nekem még a méhnyálkahártyám is nagyon elvékonyult a fogigátló miatt. De most hogy van rendszeres mensi, remélem megerősödik.

KZsuzska

Kép
 


Kzsuzska!

Légy szíves olvasgass vissza, még nincs olyan sok bejegyzés, és mindenki leírta, hogy mi történt vele. :wink:

Én pont az ellenkezőjét hallottam, hogy közvetlenül a fogamzásgátló tabletta abbahagyása után megnő a teherbeesés valószínűsége, ezért pl. néha alkalmazzák a lombik program előtti stimulációnál. Viszont az is tény, hogy a ciklus megkergül utána, tehát nem tudok értelmes választ adni. No meg ugye van a vita, hogy az újabb fogamzásgátlók után kell vagy nem szünetet tartani.

Engem az orvos lebeszélt a szoptatás alatti teherbeesésről, másnak viszont javasolta az orvosa, hogy szoptasson nyugodtan. Az biztos, hogy pl. szoptatás mellett kisebb a teherbeesés valószínűsége, és nagyobb a vetélések aránya, viszont van, aki így is minden gond nélkül képes kihordani, és megszülni a gyereket.

Kacikának és nekem kell még várakoznunk, azt hiszem másnak nem. Viszont Kacika már mehet apához, meg strandolni, én még ezektől is el vagyok tiltva, míg vérezgetek mindenképpen.

Kislibus!

Kapura? Hát erről nekem Beckham jutott eszembe, aki példásan kihagyta a 11-eseket, viszont vannak gyerekei. Utána meg a "kapuzárási pánik", amit egyes nagyon lelkes csajok még gyertyával meg fenékalákispárnátbiggyesztünk produkcióval is fűszereznek. :twisted:

Ja, ha itt tartunk, én egyszer gyertyáztam, de röhögésbe fulladtunk ki mindketten. Ennyit az ezotériáról.

Nem sok a vérzés, de még mindig van. (és az uh alapján még lesz is) Most már göbök nincsenek, csak vér, meg nyálka. Ha lenne, meg erősebb lenne aggódnék.
Viszont az is igaz, hogy a hat hetes kontrollra 7. héten úgy mentem vissza szülés után, hogy még vérezgettem. Úgy látszik nekem ezt is meg kell szoknom. :?

Fura még az is, hogy nekem soha nem volt rendszeres pirkó, már gimiben is volt bajom, de szülés után februártól cakkra 31 napos volt piri, éreztem a pét, nyálka, meg minden. Szóval most gyorsan szülök megint, és rendezem a sorokat. :wink:

Csajszik!

Ki mit szed, ha szed? Pl. folsav, vitamin, ginseng, cickafarkfű tea? És apjokok? Én most erősen gondolkodom, hogy valamibe bele kellene vágnom, mert erősen le vagyok amortizálva, kicsit fáradt vagyok, ami így nyár kellős közepén szégyen. :shock:

Megyek is, még felmosok, teregetek, és lövöm a pizsit.
Jó éjt mindenkinek!

 
 


Sziasztok!

Kissé lefáradtam tegnap, gyermekem egész nap 20 percet aludt, mindig valami rosszalkodáson törte a fejét így estére lemerültem.
Imádott férjecském aztán beállított 10 kg meggyel, így volt gyerekmentes elfoglaltságom is. A meggy szépen megmosva, leszárazva didereg a fagyasztóban, jó lesz télen gyümilevesnek, na meg Ábel szereti a meggyes gesztenye mixet.

Nektek honnan van erőtök -időtök "világotfelfedező" gyerekek mellett lekvárt főzni????????????
Én örülök, ha a legfontosabb dolgokat meg tudom csinálni......

Zsuzska!
légy üdvözölve! Mielőbbi babásodást kívánok!
Nálunk tesóprojekt lesz, de még nincs kitűzve az időpontja. Előbb egy epekőműtét vár rám, utánna meglássuk .... :roll:

Monti!
Nagyon jó utat Neked! Irigykedem, ugyanis Balatonbogláron nőttem fel, 14 évesen kerültem a fővárosba tanulni, aztán 3 éve ide Szegedre azuramhoz :lol:
Nagyon vigyázz magadra és várjuk az élménybeszámolót!
"Campingeztek" vagy hol alszotok?
Amikor 7.-es voltam a nyári szünetbn nekünk is volt egy Balatonkerülő biciklis tábor, de az -ha jól emlékszem- 10 napos volt.
Érezd jól magad, sok élményt Neked!

Kislibus!
Én csak pár hónapig szedtem fogigátlót, így nincs ilyen tapasztalatom. Nem akarom elkiabálni, de nálunk nem gond a babásodás, noha mindenki ezt kérdi a duciságom miatt.

Juca!
Te hogy véded ki, h Kinga ne egyen homokot-faágat., levelet...egyéb "nyalánkságot"??????
nekem már görcsben a gyomrom, Ábel amint kimegyünk a kertbe guggol le és ismerkedik az anyafölddel........ha tiltom hiszti.....így inkább babakocsival sétálunk, azt tologatja, vagy hintázik így levegőzünk.

Gravidát szedtem a szoptatás alatt meg vasat. Most egy gyógynövényes "lötyit" Krauterbrut a neve. (remélem jól irtam)

Kati!
irigyellek a sok lekvár és anyukád miatt is!
Remélem sikerült kipihenned magad.




Valaki kérdezte, h mostanában a szőke kék szemű babák születnek inkább??
Amikor Ábel született 30 újszülöttből Ő volt az egyetlen szőke kék szemű baba. Volt néhány kopaszka :-) de a legtöbben barna-barna...
És alig volt kislány, valahogy a fiuk domináltak. :-)
Egyik szopi után vittem mérni Ábelt az újszülöttes részre, mire egy nővér nekemszegezte a kérdést: de szép szőke kisbaba, tán az apuka szőke???? Néztem nagyot, ott álltam a természetes szőke, hajfestéket sosem látott hajkoronámmal és visszakérdeztem: miért az édesanyja nem szőke hajú????? :lol:

Nálunk apa szőkésbarna volt, most már ősz, kék szemmekkel, jómagam szőke-kék, és Ábel is.
A mi esetünkben a vércsoport alakult érdekesen.
Apa A Rh +
Anya B Rh -
Baba A Rh -

Viccesen mondta is a férjem, h Ábel igazi keverékünk :-)

Legyetek vidámak-mosolygósak!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Sziasztok!

Egy utolsó bejelentkezés túra előtt. :lol:

Fogigátló: én nagyon sokáig szedtem. A volt férjemmel 11 évig voltam együtt és mivel nem akartunk gyereket, végig ezzel védekeztünk. Kb. 6 év után kellett fél év szünetet tartani, mert nekem is nagyon elvékonyodott a nyh. Amikor szétmentünk, ez volt az első, hogy abbahagytam a szedését. Utána rendesen mensiztem, nekem a vetélés után lett rendszertelen. (Mint azóta kiderült annyira, hogy nincs is pé-m.)

Egyéb készítmények és praktikák: szedem a folsavat, meg Mastodynont, ami egy homeopátiás szer és a prolactin szintet csökkenti. Még csak egy hónapja alkalmazom és elvileg hat hét után van hatása. A nőgyógyász ajánlotta, hátha ennyi is elég lesz a mensi rendezéséhez, ha nem szeptemberben jönnek a hormonok. Egy kicsit mondjuk félek ezektől, mert én is a teltkarcsúak táborát erősítem :wink: és félek, hogy még jobban elhízom. Feltételezett pé-k környékén nekem is voltak furcsa testhelyzeteim, apa mindig csak röhögött rajtam, én meg mondtam neki: "Nem röhögni, minden cseppje kincs!" :oops: :lol:

Színek: Én is kék szemű vagyok, gyerekkoromban szőke voltam, most már inkább világosbarna. Apa kék szemű és sötétszőke, gyerekkorban ő is világosszőke volt. Azt hiszem borítékolva van a szőke, kék szemű baba.

Abádszalók: elég kemény volt az a 167 km. Reggel indultunk és estére értünk oda, csak enni és inni álltunk meg. Ja, meg egyszer jól eltévedtünk, azzal is ment az idő. De megérte, mert nagyon szép a Tisza-tó és környéke. Két napig voltunk csak, mert mentünk tovább, egészen Debrecenig. Az volt a könnyebb ebben az útban a nyugati túrákhoz képest, hogy az Alföldön csak vízszintesen kell haladni, nincsenek hegyek :) ( Ismeritek a biciklisták Murphy- törvényét? Az út mindig emelkedőn felfelé és széllel szemben vezet. :lol: És a legtöbbször tényleg így van! :lol:

Régebben kempingeztünk, de most már kényelmesebb vagyok, így lefoglaltunk előre szállásokat. Így viszont tartani kell magunkat az előre kiszámolt távokhoz.

Most már indulnom kell! Mindenkinek jó regenerálódást, babásodást, gyereknevelést, lekvárfőzést sok nevetést és boldogságot! :lol: Kinek mi jár! :lol: Hétfőn este jövök!!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
 
 


SZiasztok!
Jó reggelt!

Monti az elhízástól ne féljél..Legalábbis, mikor én kaptam a bromo és closty kúrát éjjel-nappal hányingerem volt. KAjára se tudtam nézni...Még az az előtt volt, hogy babás lettem volna..És én se vagyok vékonyka..Teltkarcsúak táborát sokasítom!!! :wink:

Amikor terhes voltam szedtem Folsavat és Elevitet...De az elevittől olyan székrekedésem lett, hogy nem szedem most rendszeresen,csak ha eszembe jut. Viszont folsavat most is szedek minden nap.

Ja... a műtét uán én egy napig véreztem!!!! :shock: Felhívtam az egyik rokonomat (szülésznő) hogy ez igy normális??? Közölte,hogy abszolult... Igy megnyugodtam! :wink:

Viszont most a mensim egy NIagara!!!SZenvedek is vele nagyon!!

KZsuzska

Kép
 


Sziasztok!

Montana!

Nagyon jó utat! És sok hátszelet, meg lejtőt! :wink:

Zsuzska!

Epekőműtét miatt :cry: . De nem vágnak ugye, hanem csak kicsiket? Vagy robbantják?

Kinga már nem eszi a homokot, kavicsot, vagy ágakat, hanem turkál velük. A csikkeket ideadja, és jókat kacag, mikor messziről beledobom a kukába, főleg akkor mikor nem találok bele, és nagy jajgatások között lehajolok, és beleteszem. Őt csak a mászsás érdekli. Padra fel, le, várra, szigorúan a kapaszkodók igénybevétele nélkül. Viszont én nem vagyok szívbajos, hat-hét hónaposan már mindenhol elengedtem mászni (múzeum, iskola...) a sikolyok és megjegyzések ellenére. Sose volt beteg.

Kisebbként ő sem volt jó alvó, most viszont már sokkal jobb. Nappal is alszik egy hosszút, kb. 2 órát, és az éjjelt végigalussza, mert 9,5 hónapos koráig átlag 3-4 szer keltem, de egy időben óránként negyedórát. No én akkor voltam az erőm végén.

Neki nem néztek vércsoportot, de a Kofáét sem tudjuk. Csak az enyém ismert A Rh +.

Duciságról. 70 kiló voltam lánykoromban, ezzel a súllyal (inkább 68) mentem neki a terhességnek. 20. hétig keményen hánytam, volt, hogy majdnem kórházban kötöttem ki, nem is gyarapodtam, inkább fogytam, viszont jött a toxémia, amivel jött a sok víz. 90-el mentem szülni. 65-tel jöttem haza, és most kb. 60-62 kiló vagyok. Volt ám testképzavar rendesen, mert most egy átlagos termetem van, eltűntek a párnáim. :wink: A legdurvább az volt, hogy mindenki azt hitte anorexiás vagyok. :evil: A lábaim combközépig nagyon durvák voltak, nekem pl. pont emiatt a vádlim is csíkos lett. Olyan volt, mint a túltöltött hurka. :twisted: Egy rémisztő kép:
Kép

És, hogy miért főzök lekvárt? Mert finíí. Legalábbis Kinga tolta tegnap a képibe rendesen, csak úgy cuppogta. :lol:

Kép
Kép
Kép

További szép napot!

 
 


Huh..láttam, volt akit nem altattak??? Jesszusom!!

Mondjuk az ahogy kivittek a műtőből, nekem is kipattant a szemem, mert ugy fájt a hasam... Szóval utána nem pihiztem már semmit. Olvastam, meg jött be anyukám és a férjem hozzám, és este 6kor hazaengedtek...

KZsuzska

Kép
 


Sziasztok!

Montana, nagyon jó utat, és érezzétek jól magatokat!

Érdekes hogy a műtét körül mindenkinek volt valami gondja, vagy fájt a hasa utána, vagy sokáig volt vérzés, vagy fájt a műtét.....nekem egyik sem. Először váltani akartam sokit, mondván hogy már az első vizsgálatkor felismerhette volna hogy baj van/lesz. (ezt csak én mondom), de a műtétet annyira profin csinálta, hogy lehet hogy maradok nála. Ráadásul főorvos...mégiscsak jobb mint egy mondjuk adjunktus.

Juca, Kinga naaaaagyon édes! HOgy eszi a lekvárt. Tegnap Peti is pont lekváros kenyeret kért vacsira, hát kapott :D

Zsuzsu! Nálunk amikor Peti a felfedező korszakát élte....hát akkor én sem főztem be. De mi ezen már túl vagyunk a drágám elmúlt két és fél.
Viszont volt a főzés közben tegnap is egy vicces. Most szokik a bilire, és amikor könyékig lekváros voltm, meg persze tiszta ideg, mert folyt szana szét, akkor Péterem közölte hogy jön a pisi.
Iszonyú gyors kézmosás, majd lerántottam a gyatót, és rohantam vele a wc-re. Idejében sikerült :lol:
Ja, és még egy módszer, most már nem érdekel ha koszos lesz a lakás, vagy behoz olyat amit régen nem engedtem volna, vagy nem veszi le a cipőjét az ajtóban, már ilyen apróságok nem érdekelnek. Majd később feltakarítok.
Vagy így, lazábban állok hozzá, vagy megőrülök-gondoltam.

Én most csak folszavat szedek, napi egy szemet, meg heti egyszer egy 400 mg os e vitamint. Mást nem. Ezt is a héten kezdtem el.

Majd még igyekszem jönni
Puszi
Vendég
 


Szia Kacika!


Meglepve olvasom amit írtál:
"Ráadásul főorvos...mégiscsak jobb mint egy mondjuk adjunktus." Erre én azt mondom neked, hogy az én orvosom osztályvezető főorvos volt, akire pedig lecseréltem csak egy szimpla orvos. És tudod miért váltottam orvost? Mert nem vett észre az osztályvezető főorvos egy az élettel összeegyeztethetetlen fejlődési-rendellenességet, az egyszerű orvos meg észrevette. Szerintem nem kellene ennyire különbséget tenned, mert nem biztos, hogy az a jó orvos aki éppen magasabb titulusban van. Nálam nem az a döntő, hogy milyen pozícióban van az adott orvos.
Vendég
 


Sziasztok!!

Zsuzska!
Szerintem mindenkinek -aki átesett ezen a beavatkozáson- voltak testi és lelki fájdalmai. Nekem is mind a műtét előtti tágulás fájt és utánna is görcsöltem. Amúgy is görcsös szokott lenni a mensim, volt h 4 db cataflammal birtam ki. :shock:
Nálam is volt, h uye már a műtőben felébresztenek és utánna nem sikerült visszaaludnom. Telcsiztem, smseztem.....

Jobbulást, görcsmentes napot! Gyógyszert próbáltál??? nekem a melegítés (van egy kis mikróban melegíthető zsákocskánk) na meg apa lapátkezeivel történő pocisimi a gyógyír :-)

Kacika!
Gratulálok a turbógyorsaságú Peti pisiltetéshez! :lol: :lol: Én sem vagyok tisztaságmániás, a férjem mosogat, nekem marad az egyéb házimunka. Szerencsém van, a férjem azt vallja, h első a baba, úgysem jönnek vendégek mindennap.

Juca!
Jól néz ki a leki, de ahogy Kingus eszi..........nyam-nyam..... :D :D
Ábel még nem kapott lekvátr, ma reggel a kockasajttal szemeztem, de nem mertem adni neki.

epekő: állítólag köldökön keresztül, három pici vágás lesz. Nem lehet zúzni, itt nincs ilyen berendezés. A doki szerint nagyon régóta növekszik a kő :o

Szívesen megnéznék egy videót a mindenhová felmászó lánykádról!

A lábad elég rémisztő. Mennyi idő alatt apadt le????????
Én a 38. hét körül kezdtem vizesedni, a 41. héten szültem.

Nálunk a negatív vércsoportom miatt nézték többször is a vércsopit, na meg vért kaptam szülés után. Ábelét is miattam határozták meg, apa pedig 52 szeres véradó :-)

A dokim említette, h a vetélést okozhatta a vércsoportösszeférhetetlenség is.


Itt elég hüvi lett, sétáltunk egy jót babakocsival, lassan ébredezik Kincsem.

Vigyázzatok Magatokra, szép napot!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 


Zsuzska!

És ez még sajnos semmi, azokhoz képest, akiknek meg kell szülniük a gyereküket, de utána nem marad életben. :cry:

Kacika!

Hú mennyire odébb van még a bilizés, meg WC-be pisilés. Kis gyerek kis gond... :wink:

Ppetike!

Szia! Mivel turai vagy, gondolom a hatvani kórházról van szó. Volt dolgom Löveyvel (gondolom ő az érintett), még csak 17 voltam. 3-4 hónapig nem menstruáltam, és egyre jobban fájt a hasam. Ő azt, hogy szűz lehetek egyáltalán nem hitte, anyámat ott kérdezgette, hogy de tuti nem vagyok-e terhes. Ebben két dolog nem stimmelt. Miért nem engem, egy 17 éves már nem dedós, kettő csinál egy uh-t, és máris nem tűnik ennyire bunkónak a szitu. Egy évre rá ugyanezzel a problémával (dr. Nagy Emese) jóval normálisabb hozzáállással.
Aztán ugyanott 3 év múlva gólyatábor után bementem, az ügyeletes háziorvos küldött föl a kórházba, hogy vakbélgylladásom van. Majd az ügyeletes sebész is megállaptíotta (dr. Ádám) majd az ügyeletes nőgyógyásszal ugyanezt eljátszottuk. Nem hitte el, hogy vakélgyulladásom van, és amikor mondtam, hogy még szűz vagyok kiröhögött. (dr. Csoszánszki, mellesleg nála születtem) Miután nem voltam hajlandó megengedni, hogy megvizsgáljon, egy kis idő után kerítettek egy másik orvost (dr. Hajdú), aki normálisan állt a dologhoz, és jé tényleg szűz voltam 20 évesen, és jé tényleg vakbélgyulladásom volt. Majd az ügyeletes sebész megműtött, begyulladt, két hét múlva repeta (dr. Tímár).
Aztán már férjhez mentem, és elkaptam valami genya vírust, és kaptam antibiotikumot, meg azután egy széles spektrumút, amitől nagy nehezen meggyógyultam ugyan, de pár napra rá valami nem stimmelt. Éppen otthon voltam (hatvani vagyok) és a rendelésen (dr. Thorma) megállapította, hogy csúf gombás fertőzésem van.
Ezeket azért írom, hogy lásd voltam pár orvosnál.
Lövey tényleg több, mint érdekes, mástól is csupa olyat hallottam, miszerint felelőtlen. A fentiek közül még Thorma volt a legnormálisabb.
A családom női tagjai Hajdúhoz járnak. Tény, hogy a hatvani kórháznak nincs jó híre, de azért elvétve ott is akad normális orvos, aki függetlenül a posztjától, beosztásától normális, és viszont.

Nekem SOTE-val is vannak rossz tapasztalataim, és egyálatlán nem dobott fel a hír, hogy a szülészem "átigazolt" miután bezárták a Margit kórházat. Egyébként ő is "csak" adjunktus, vagy orvos, nem az a vezető alkat.

Sőt ha már itt tartunk én próbáltam nőt is férfit is orvosok közül, és itt sem találtam összefüggést, mint a beosztásnál sem. A lényeg, hogyha valaki talál egy normális orvost, ragaszkodjon hozzá foggal körömmel.

Köszi, hogy leírtad, a tapasztalatodat, mások tanulhatnak belőle.

Írnál egy kicsit részletesebben magadról? Van gyereked? Terveztek babát? Mikor volt ez a szülésed? Mi volt a rendellenesség? Hogyan derült ki??? Lelkileg fel tudtad dolgozni? Én nagyon kíváncsi vagyok Rád.

Nagyapámék házában lakott egy Turáról elszármazott család, és tőlük tanultam meg, hogy "Tura a világ közepe".
8) :lol:

 
 


Ppetike!

Csak a lényeget felejtettem ki. :shock:
10 éve még ő sem főosztályvezető, volt, hanem csak egy adjunktus. :twisted:

 
 


Huh lányok! Itt aztán forrtak az indulatok a főorvos/adjunktus
ügyben!

Egyébként nekem aztán mindegy, hogy mi a titulusa..Lásson el lelkiismeretesen! És én meg vagyok elégedve a dokimmal. JA..Páran javasolták, a férjemnek, hogy váltsak orovst,mert az ő hibája volt a vetélésem..NA de én nem voltam hajalndó!! Meg a férjem is mondta,hogy ez badarság... Juca! Én a SOTE1 re járok...

HAsfájás?? Algopyrin...Ezt veszek be. Igy jó,mert reggel beveszem és egész napra semmi bajom. De azért a reggelek rosszak.

Most a vérnyomásommal küzdködök. Mióta hazajöttem, csak alszok. Megmértem a vérnyomimat, és 88/6valamennyi. Kész vagyok!!

KZsuzska

Kép
 


Szia Tjuca!

Először is köszönöm, hogy így érdeklődsz irántam. Most vagyunk rajta a 3-dik baba-projecten, egyébként már van egy 4 éves kisfiam. A 2-dik terhességemet 2007.02.12-én 24 hétre be kellett fejezni, az élettel összeegyeztethetetlen fejlődési-rendellenesség miatt.Sajnos. :cry: :cry: :cry: A hatvani kórházból kevés magzatvíz miatt kerültem fel a klinikára és ott vették észre, hogy gond van a kisbaba körül. A fejlődési-rendellenesség neve: Potter-syndroma. Ez a vese és a vizelet kiválasztó rendszer megbetegedése és a hatvani kórháznak ezt a fejlődési-rendellenességet már a 12 hetes UH-vizsgálatnál észre kellett volna venni, ezt mondták a klinikán. De hát rendesen elnézte nálam a térképet a drága Lövey főorvos úr. Csak a pénzemet vette el mindíg, de azt első osztályúan. A veséje a kisbabának nem is úgy fejlődött mint egy vese, a tüdeje pedig hypoplásiás volt (vízes ebből kifolyólag). Lelkileg feldolgozni?
Az biztos, hogy még élek nem fogom elfelejteni, lelkileg kellett egy 2-3 hónap mire valamelyest enyhült bennem ez az egész megtörtént dolog. Amikor kijöttem a klinikáról bementem a Lövey dokihoz megkérdezni, hogy mit szól ehhez az egész megtörtént dologhoz, szinte elküldött melegebb éghajlatra. Mondjuk ilyenkor azt a legkönnyebb, hogy mossuk a kezünket mintha mi sem történt volna. Nekem a SOTE-ról viszont nagyon jó tapasztalataim vannak, szerintem sokkal emberibb módon bánnak a beteggel, mint mondjuk a hatvani kórházban. Legalábbis nekem ez a véleményem.
Én átpártoltam hozzájuk. Neked, hogy hívják az orvosodat? És én még most is azt mondom, ne az legyen a mérvadó, hogy milyen titulussal bír egy orvos, hanem az legyen a mérvadó, hogy mennyire érti a dolgát, mennyire jó szakorvos, mennyire bánik jól a betegével.

Kép
Vendég
 


tjuca írta:Zsuzska!

És ez még sajnos semmi, azokhoz képest, akiknek meg kell szülniük a gyereküket, de utána nem marad életben. :cry:


Jaj! Na azért hall ám az ember sokmindent, és amikor én is elvetéltem, belegondoltam abba, hogy még minidg igy, mintsem, hogy kihordjam 40 hétig, és ugy legyen gond...Azt hiszem,abba beleőrültem volna.

A kolléganőmnek az unokája betegen született. Még él...MAgyon szorítok neki. CSak a pici olyan betegségekkel született...Nem volt nyelőcsöve végig, nem volt végbélnyílása. A gyomra nagyon pici volt. Az egyik veséje tele vanncisztával, a másik pedig vizelettel volt teli,mert nem volt hova ürítenie. NA ilyenkor gondolok bele, hogyinkább vegyék el 12 hetesen.
De mit tud tenni a szülő ezzel a Picivel. Együtt küzdenek.

Most még a fiúcska méregtelenítése nem az igazi. ha jó lenne hazaengednék.. Még igy is a megengedett érték 3szorosa a méreganyag..(a 10szeresével született)

Na de én tovább nem rémtörténetezek, mert ez ne szegje kedvünket.

KZsuzska

Kép
 


ppetike írta:Szia Tjuca!

Először is köszönöm, hogy így érdeklődsz irántam. Most vagyunk rajta a 3-dik baba-projecten, egyébként már van egy 4 éves kisfiam. A 2-dik terhességemet 2007.02.12-én 24 hétre be kellett fejezni, az élettel összeegyeztethetetlen fejlődési-rendellenesség miatt.Sajnos. :cry: :cry: :cry: A hatvani kórházból kevés magzatvíz miatt kerültem fel a klinikára és ott vették észre, hogy gond van a kisbaba körül. A fejlődési-rendellenesség neve: Potter-syndroma. Ez a vese és a vizelet kiválasztó rendszer megbetegedése és a hatvani kórháznak ezt a fejlődési-rendellenességet már a 12 hetes UH-vizsgálatnál észre kellett volna venni, ezt mondták a klinikán. De hát rendesen elnézte nálam a térképet a drága Lövey főorvos úr. Csak a pénzemet vette el mindíg, de azt első osztályúan. A veséje a kisbabának nem is úgy fejlődött mint egy vese, a tüdeje pedig hypoplásiás volt (vízes ebből kifolyólag). Lelkileg feldolgozni?
Az biztos, hogy még élek nem fogom elfelejteni, lelkileg kellett egy 2-3 hónap mire valamelyest enyhült bennem ez az egész megtörtént dolog. Amikor kijöttem a klinikáról bementem a Lövey dokihoz megkérdezni, hogy mit szól ehhez az egész megtörtént dologhoz, szinte elküldött melegebb éghajlatra. Mondjuk ilyenkor azt a legkönnyebb, hogy mossuk a kezünket mintha mi sem történt volna. Nekem a SOTE-ról viszont nagyon jó tapasztalataim vannak, szerintem sokkal emberibb módon bánnak a beteggel, mint mondjuk a hatvani kórházban. Legalábbis nekem ez a véleményem.
Én átpártoltam hozzájuk. Neked, hogy hívják az orvosodat? És én még most is azt mondom, ne az legyen a mérvadó, hogy milyen titulussal bír egy orvos, hanem az legyen a mérvadó, hogy mennyire érti a dolgát, mennyire jó szakorvos, mennyire bánik jól a betegével.



PPetike!!

Nekem is épp aznap volt a SOTE 1en a műszeres terhességbefejezésem!! De nekem a 12. héten,mert elhalt a baba! :cry:

Nagyon sajnálom ami veled történt!!! Mert a tied sokkal nehezebben feldolgozható!

Nektek mennyi pihenő időt javasoltak?

KZsuzska

Kép
 


Szia Kzsuzska!


Nem forrnak az indulatok, miért forrnának. Csak tudod az kicsit elgondolkoztató amikor vannak olyan emberek akik, az alapján osztályoznak egy orvost, hogy milyen pozícióban van. A szakmai tudása illetve a beteghez való hozzáállása alapján kell egy orvost felülbírálni.



Kép
Vendég
 


ppetike írta:Szia Kzsuzska!


Nem forrnak az indulatok, miért forrnának. Csak tudod az kicsit elgondolkoztató amikor vannak olyan emberek akik, az alapján osztályoznak egy orvost, hogy milyen pozícióban van. A szakmai tudása illetve a beteghez való hozzáállása alapján kell egy orvost felülbírálni.




Én igazat adok Neked! Én amikor dokit választottam,nem a poziciója érdekelt..Meg sztem minél magasabb pozicióban van egy doki,annál elfoglaltabb! És esetleg több a betege, és nem tud úgy koncentrálni rád.

KZsuzska

Kép
 


Szia Kzsuzska!


3 hónap pihenő időt javasolt az orvosom, úgyhogy most már teljes erővel rajta vagyunk a baba-projecten. Neked ki az orvosod a SOTE-n? Neked is bent kellett feküdnöd?


Alíz.


Kép
Vendég
 


ppetike írta:Szia Kzsuzska!


3 hónap pihenő időt javasolt az orvosom, úgyhogy most már teljes erővel rajta vagyunk a baba-projecten. Neked ki az orvosod a SOTE-n? Neked is bent kellett feküdnöd?


Alíz.




Nekem reggel be kellett menem, aztán este meg hazajöttem.

Én Dr. Garamvölgyi Zoltánhoz járok.
És te?

Már mi is rajta vagyunk a projekten. Igaz,mi megvártuk a a 4 hónapot.(nekem a doki 3-4 hónapot mondott)

KZsuzska

Kép
 


Én Dr. Szabó Gáborhoz járok. Én nagyon meg vagyok vele elégedve!


Alíz.
Vendég
 


Sziasztok!

Hát orvosválasztás tekintetében nem vagyok finnyás. Több alkalom kell ahhoz, hogy kiismerjen az ember úgy ahogy egy orvost. Mert lehet mindenki fáradt ideges, így egy tali semmit se jelent. Az enyimet akkor láttam először, mikor első uh-ra mentem, két napja pecsételéssel. Azt mondta nem tudja garantálni, hogy megmarad. Két hét múlva többet tudunk. Ezután egy héttel már kórházban voltam. A műtétet nem ő csinálta, a kórházban nem is láttam, de hozzá mentem kontrollra. És ha újra terhes leszek, akkor is hozzá fogok menni. Eddig nem volt gondom vele, remélem nem is lesz :)

Most Gravidát szedek, de csak felet naponta.

Montana! Kellemes kikapcsolódást, mostmár az idő se olyan tikkasztó. Én ilyen időbe jobb szeretek bicajozni :)

Juca! Jóságos Atya Isten! A lábad nem volt semmi!

Hát mocorgó bébisek! Tudjátok én nagyon örülnék, ha ilyen dolgokon kéne aggódnom, hogy mit eszik fel a gyerek a földről, honnan esik le, stb. Persze tudom, hogy az ember állandó készültségben áll ugrásra készen és ez fárasztó. (sokat vigyáztam anno öcsémre tök egyedül napokig és voltak necces helyzetek, amikor csak imádkoztam és rohantam.) De remélem hamarost a sajátom után rohanhatok :D És azti is, hogy mindent olyan szerencsésen megúsz mint az öcsikém. :D

Kép
 


Szia Kislibus!

Szerintem orvos választás területén senki sem finnyás.Hát, valóban több alkalom szükséges ahhoz, hogy valaki kiismerjen egy orvost, de mindíg az első benyomás a legfontosabb. És az sem egy elhanyagolandó szempont, hogy egy orvos és egy betege között a lehetőségekhez képest meglegyen az összhang (orvos-beteg kapcsolatra értem).


Kép
Vendég
 


Sziasztok!!

Ha nem is leszek aktiv tag,leirom az én történetemet,ami nem vészes,mert hamar babával folytatódott.
Tavaly áprilisban volt a vetélésem,10.héten.Elég korán kiderült hogy ikerterhességről van szó,és ráadásul barnáztam is az elejétől kezdve,de a doki azt mondta ez nem feltétlenül jelent rosszat.Duphastont szedtem rá.Aztán a tizedik héten,mikor mentünk uh-ra,már gyanús volt hogy jó sokáig nézegeti a monitort,és akkor mondta hogy az egyik magzatnál nincs szivhang,amásiknál nem látja jól,menjünk be a kórházba hétfőn reggel.Ez péntek du volt,szóval képzelhetitek hogy mit éltünk át azon a hétvégén.De éreztem hogy baj van,mert minden rosszullétem elmúlt,és én tudtam hogy ez nem jelent jót.Hétfőn reggel pedig mikor bementünk,kiderült hogy egyik magzatnál sincs szivhang.Szörnyű érzés volt,nem kivánom senkinek!Már nem tudom ki irta,azt iszem többen is,hogy nem tudta elképzelni hogy ez vele megtörténhet,nos ezzel mi is igy voltunk,villámcsapás,és mérhetetlen fájdalom volt,én nagyon nehezen dolgoztam fel,iszonyatosan megviselt.műszeres befejezés éett a vége.
A dokim azt mondta 3 hónap elég a regenerálódásra,utána próbálkozhatunk,és júliusban már meg is fogant az újabb baba.
Nagyon féltem hogy megint vetélés lesz,de próbáltam elterelni a figyelmem róla,nem volt könnyű.Ráadásul az első terhességnél is barnáztam,és egyik nap a második terhességnél is elkezdődött uyganaz,igy még jobban paráztam.Szedtem Duphastont,és biztunk Istenben,És a babánkban,hogy velünk akar élni,és megszületik 9 hónap múlva .És persze rém boldogok voltunk amikor megszületett a kisbabánk!
Az biztos hogy ha akkor rögtön nem esek teherbe,abba belehaltam volna,legalábbis igy érzem,persze az ember sokmindent kibir.de ezt csak azért irom hogy lássátok hogy van azért siker történet is.
És még valami!Most is nagyon félek belül,de csak halkan és titokban,ugyanakkor rettenetesen optimista is vagyok és Bizakodok ismét!
Mert aki egyszer átélt ilyet ,az nem tudja ezt elfelejteni,legalábbis sztem nem lehet.

Nagyon Kivánok Mindenkinek Sok ERŐT ÉS KITARTÁST ,ÉS hogy minnél előbb teljesülhessen Mindenki vágya!!
(ÉS légyszi drukkoljatok kicsit Nekem is )
Puszi Mindenkinek!

KépKép

KépKép
 


Jó reggelt!!

Pilchard!
Köszönjük ezt a pozitív példát,hiszen ebből meríthetünk mi is + energiát!!! :wink:

És persze megy a drukk ezerrel!! :lol: :lol:

KZsuzska

Kép
 


sziasztok.

Juca irtam privit :lol:

Kép
 
 


Ppetike!

Azért nem ujjongok a SOTE-ért, mert minor felkerültem Pestre, itt indítottam Dr. Szabó Istvánnál, és nem voltam túlzottan elégedett. Mikor + lett a tesztem egyből azt kérdezte, hogy elvetetem, vagy megtartom, miután tudta, hogy babát szeretnénk. Aztán közölte, hogy ő már öreg, nem jön be éjjel szülni. Ekkor észbekaptam, és váltottam. Ráadásul az uh-n kiderült, hogy baj van, el van maradva a baba a korához képest, és még csak meg sem kérdezte, hogy volt-e baj a progeszteronommal, milyen hosszúak a ciklusaim...
Emellett nem tetszett, hogy nagyon sokat kellett várnom, futószalagszerű az egész, és a lepedőkkel elválasztott vizsgálókban mindent hall az ember. Ráadásul Dzsudikázott az ürge, amitől felállt a szőr a hátamon, én nem Sztivíztem őt. :twisted: Szóval az első benyomás nem volt túl pozitív, na de majd most. Valamint feszélyez, hogy az orvostanhallgatók bármikor bekukkanthatnak, holott tudom, hogy nekik is kell valahol tanulniuk, csak miért pont rajtam? De én ragaszkodok az orvosomhoz, nem találtam rá könnyen, de most már nem eresztem!

A 3 hónap nem kevés??? Én helyből 6 hónapra gondolnék.

És még mindig tartom, ha egy ember lelkiismeretes, az marad bármilyen posztban van (Pálffy a Margitban) és ha felelőtlen dettó. :wink:

Kislibus!

Ez még nem a vége volt, már az utolsó hetekben csak egy tajvani pacskerban tudtam mozogni, semmi sem jött a lábamra. :evil: Ettől függetlenül kihordtam, egészséges lett, és nem csaszival szültem!
Kb. két nap alatt lejött az összes víz. :shock:

Pil!

Üdv itt, és nagyon drukkolok a tesóbabának! Ha van uh, azért megdobhatnál vele. :-) Nálunk most nem jött össze a tesó, de ősszel megint rárepülünk a témára.

Amelita hogy van? Látom az avatarodon, hogy már ő is nagylány. Ha van képed szívesen látnám! Ő is olyan kis örökmozgó?

Nagyon bátrak vagytok, hogy már a tesót várjátok. Örülök nektek, és azt hallottam, hogy a tesók már Zen gyerekek (rosszabb esetben Zendülők) meg elfoglalják magukat a nagyobb látványával.

Most hogyan vagy? Ugye nem vérezgetsz! Kell most is szedned a Duphastont? Jaj nagyon izgi.
(A nyáriaknál sajnos most veszítette el Klarka a tesóbabát, de Norwell is kb. ott tart, ahol Te! :-))

Hol fogsz szülni? Vácon?
Na jó több kérdésem momentán nincs is. Asszem. :twisted:

 
 


Monyó!

Nagyon jó hírek! :twisted: :twisted: :twisted:
Ne felejts el minket, minden jó hírre ki vagyunk éhezve. :wink:

 
 


Sziasztok!!

Kati!

Nagyon boldog névnapot kívánunk Petinek!!

Kislibus! Zsuzska!
Valóban könnyebb azoknak, akiknek már összejött a baba, de higgyétek el mi is nagyon szorítunk mindenkinek, mert eszünkbe jut milyen volt nekünk a várakozás-vágyakozás!!!
DRUKK-DRUKK-DRUKK :!: :lol:

Pilchard!
Nagyon örülök Neked! Csodálatos neve van a kislányodnak!!!!! Vigyázz Magadra és mindenképp számolj be, h vagytok!!!!! Köszönöm!

Juca!
Az nagyon jó, h két nap alatt távozott a víz. Nekem tovább tartott, mert a Klinikai "szuperágyak" és a benntlét nem igazán kedveztek a lábaimnak. Nálam két hét volt kb. , de most is a mensi közeledtével vizesedek kissé. :o

Vajon merre járhat Montana?? Remélem nem lesz eső és végigmennek szerencsésen...

Alíz!
Ppetike kicsoda, ha nem vagyok indiszkrét?? :shock: Neki is boldog névnapot! :lol:

Jó egészséget, boldog napot Mindenkinek!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
 
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: