Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok!

nekem 3 éve mondta a dokim hogy van egy kis sövényem a méhemben, és ezt úgy képzeljem el mintha szív alaku lenne a méhem.
ez a dokim 2 éve meghalt, így máshoz járok.
most szeretnénk babát, augusztus óta. még nem sikerült teherbe esnem,mert magas volt a prolaktinom, ezt már kikezelték.

viszont azóta már voltam legalább 3 orvosnál is mire az utolsónál maradtam, és egyik se lát sövényt a méhemben. azt mondják minden rendben vele, igaz egy kicsit hátrahajló.
szóval nem tudom,hogy hova lett, ha volt egyáltalán.

na ehhez mit szóltok? mi a véleményetek?
Vendég
 


Sövény biztosan nem ugyanaz mint a kétszarvu méh. Hogy el tud-e tünni nem tudom, nekem ilyen gondom szerencsére nem volt. Amugy a legbiztosabb ha csinálnak hiszteroszkopiát akkor a méhet belülröl teljes alapossággal meg tudják vizsgálni, kiderül bármi is van ott és operálni is tudják. Csak 1 napos bentfekvés, fájdalommentes (altatás után mármint)
Prolaktinnal vigyáz mert ha most jo is ujra felmehet ha abbahagyod a gyogyszert. A terhesség 12. hetéig majd szedned kell, nekem évekig sikerült jo értékbe beállitani, igy helyes.
Méhem nekem is hátrahajlo, jelentösége nincs, majd ha terhes leszel és nö a méhed kicsit jobban fáj ahogy nyulnak a szalagok.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

karmen nagyon örülök,hogy írtál!!!
Annyira jó hallani pozitív példát.Hasfájáson kívül nálam nem volt gond eddig.Arra pedig a doki nekem is a méhszalagokat mondta legutóbb.Szinte csak jobb oldalon érzem,de testhelyzet változtatásra megszűnik.
Nekem legelőször csak a hátrahajló méhet diagnosztizálták.Hüvelyi uh-val derült ki a sövény,simával ma sem látni.
baba neked melyiket csinálták mostanában?Ha sima hasi uh-t,szerintem nem ártana hüvelyit is..Ott biztos,hogy látni fogják ha tényleg van sövény.

karmen kicsit nem asszimetrikus a pocid?Azt mondták,hogy lehet az lesz az enyém,mert ugye jobb oldalon van a baba...Van benne igazság?

Vérzésre visszatérve:dokim mondta a 7.hét körül,hogy akkor dől el minden...Féltem is nagyon nehogy baj legyen.Szerencsére nem lett.De akkor fogok csak megnyugodni,ha már manó a karomban lesz.


Vigyázz magadra!

Üdv:Miléna

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 

 
 

Miléna! De ha fekszek akkor a jobb oldal totál kidudorodik, a bal meg puha és lapos:) De ha felkelek nem látszik már ennyire.
Én már elöre feküdtem szigoruan várható vérzés miatt mégis lett. De tulvagyunk rajta!
Szerintem már neked sem lesz gondod, esetleg a várható görcsök a tágulás miatt, nem tudod nemsokára neked is kell nyugtato a görcsök ellen?

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szaisztok!
Most jövök a dokitól. Sajnos rossz híreket mondott....
Van egy septum a méhemben, ami miatt nem ovális, hanem szív alakú. Ez nehezíti a megtapadást, és a kihordát. Valószínűleg ezért volt a múltkor is kései vetélésem, és ez most is benne van a pakliban. De az is lehet, hogy most nem okoz problémát. Okozhat még koraszülést is....
Kiírt táppénzre, meg írt fel duphastonet meg folsavat, meg magne b6-ot. Egyébként azt írta hogy 4mm es petezsák sejthető (csak hasii uh-al vizsgált) 2 hét múlva megyek újra, addig pihi!
faul
 
 


Sziasztok!

Faul:ha gondolod nézz be a várandósság/terhesség fejlődési rendellenességgel-uterus subseptus c .fórumra.Ketten vagyunk ott pikkivel,mindkettőnknek ugyanez a baja.

Duphastont én is szedtem 3X1-et a 14. hétig.Feküdj nagyon sokat!A múltkori vetélésed hány hetesen volt?Kicsit félek tőle én is,remélem nem lesz baj. :(

Puszi!

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Visszaolvastam és látom,hogy 17 hetesen... :cry:
Megkérdezhetem,hogy volt-e valami előjele?Korábbi vérzés,stb.

Az én pocim fájdogál pár napja.Kétoldalon,csípőcsontnál.Azt mondják a méhszalag tágul.Kicsit keményedik is,megemelték a magnéziumot.Azóta érzem jobban,mióta mocorog kismanó időnként.

karmennel mi újság,tudja valaki?Ő már biztosan babázik..
:D

Puszi!

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Szia!
Igen véreztem elég sokat. Aztán a vérzés abbamaradt, és minden előjel nélkül megrepedt a magzatburok. Bár az hogy minden előjel az túlzás, mert olyan nehéznek éreztem elötte végig a hasamat, pedig nem volt nagy.... A Duphastone adagolása testtömeg függő?
faul
 
 


faul:Nem tudom az adagolás mitől függ...Ismerősöm 4x1-et szedett.Nekem azt mondta a doki,hogy akkor lesz megemelve ha baj lesz...Szerencsére nálam a szedésnek nem volt különösebb oka,a terhesgondozóban nem is értették minek szedem.Azt mondták az szokta szedni akinél előfordult vérzés.
Dokim azt mondta szerinte nemárt megelőzni a bajt az én problémámmal...Úgy tűnik igaza lehet és én is nyugodtabb voltam,hogy szedtem.

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Igen, hétfön jöttünk haza, Norbi 20án született meg, 37 hetesen, 3840g, 56 cm-el, szerencsére minden tekintetben elég fejlett baba.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


KARMEN!GRATULÁLOK A KIS NORBIHOZ.SOK-SOK EGÉSZSÉGET ÉS TEJET KÍVÁNOK. :D

Kép
breni
 
 


miléna

hüvelyultrahangot is csináltak, meg 3 d ultrahangot is, egyiken se látszott semmi, csak az,hogy hátrahajló, a sövény nem. mivel már nem él az az orvos aki annak idején látta, így ez már rejtély marad. :roll:

karmen

már voltam prolaktin szint ellenőrzésen azóta, a bromo szépen lehúzta, már a padlón van. azóta is szedem. és fogom is, míg el nem jön a 12. hét, a dokim mondta. hát remélem hamar eljön.
épp tegnap előtt jött meg megint, úgyhogy kezdek türelmetlen lenni, mert közben a párom is elment vizsgálatra, nagyon szupik az eredményei, szóval már mindkettőnkkel minden rendben elvileg, mégse jön a babó. de nem adjuk fel!
Vendég
 


Breni! köszönjük!

Baba! Feladni nem is szabad, látod rólam is letettek az orvosok, lombikkal sem sikerült erre jött a spontán.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok Karmen!De szeretnék már ott tartani én is... :D
Császárral lett akkor?

Én azért szorítok,hogy a középidőn túlessünk baj nélkül és táguljak rendesen.Néha nagyon érzem,írtam korábban.Neked is csípőcsontnál fájt?Hátul keresztcsontnál is érzem és a pocimat is ha sokat mozgok.A 3x2 magnézium úgy tűnik segít.Szerencsére konkrétan a méhemnél soha nem görcsöl,csak körülötte.

Neked megindult magától a szülés,vagy tervezett császár volt?

Puszi!

Kép

Miléna és Zéti
milénamoni
 
 


Miléna! Köszönjük. Igen császár volt, több ok is indolta, eleve a kétszavú méh volt az elsö ok. Nekem 3*1 Magnézium volt a 34. hétig, meg Pipolphen 1/2-1-1 szem a 34. hétig, utána lett Seduxen helyette 2*1 és 3*2 Magnézium
Tervezett volt.

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Üdvözlök mindenkit!

Én is sok mindenen keresztül mentem át. Az első terhességemnél 11,5 hetesen észre vettek az uh-n valamit,ami később kiderült, hogy a babám nem egészségesen született volna meg, hanem daganatosan. Igy hát tul kellett esnem egy abortuszon. Ezek után sok vizsgálatot vágeztünk,(toxoplazmozist, herpesz vizsgálat, citomegavirus, genetikai vizsgálat) ahol baj volt, azt kezeltük a férjemmel. Egy jó 1 év pihenés után , kb-5 hó-ra teherbe estem, de nem peteér.kor, hanem a menszesz előtt 2-3 nappal. Igen megörültünk neki, amikor is a 3-hétben el kezdtem pecsételni. 1 hétig feküdtem a kórházba, szedtem Duphastont, Magne-B6, E-vitamint, Folsavat, de sajnos semmi. Ujra csak a rossz hirt kellett hallanom, hogy a magzat már eldeformálódott, és kezd levállni a méhfalról. Megint át estem egy ujabb abortuszon. Most megyek holnap hormon vizsgálatot cssinálni, ugyan is ezzel is összefüggésbe hozzák a vetélésem.
Viszont az orvosom, akinél másodszor voltam abort--on, azt mondta, hogy kétszarvú a méhem, és legutóbb decemberében az egyik uh-s orvosnő is ugy látta, viszont más nem látja.
Lehet összefüggésben van a méhemmel, hogy nem tud megmaradni a magzat? Van valaki, aki tud erre választ adni?

Köszönöm előre is!!!
viria
 
 


Sziasztok!
Én új vagyok még nálatok. Nekem uterus duplex-em van vagyis 2 különálló méhem van 2 méhszájjal és volt egy sövény a hüvelyem utolsó részén amit már kiszedtek.Az egyik méhem kissebb a másik nagyobb de kissebb mint egy normális.Ezért lombikra járunk hogy a nagyobbiba essek teherbe.Tavaly ez sikerült is de a 21.héten "elvetéltem". :cry: Teljesen ki voltunk! Most kezdjük újra a próbálkozást de nagyon félek. Mit javasoltok hogy ne történjen meg ez újra? Van vkinek hasonló problémája?

morocsilla
morocsilla
 
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: