Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Olyan anyukáék vagy apukák beszámolói érdekelnek, akik a Kaáli intézetben Lombikbébi módszerrel próbálkoztak vagy jelenleg próbálkoznak. A barátnömék most igy szeretnének második gyereket, mert kiderült, a férjének problémái vannak, és ez az gyetlen esélyük.
_Várom a beszámolókat
Köszi
Móni
Moncsi
 


Szia Moncsi!

En halistennek nem vagyok erintett ugyben, de Index.hu van egy forum ahol nagyon sok hasonlo bajjal kuzkodo par beszelget
Meddoseg-Lombikbebi [url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9006100&uq=11123" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9006100&uq=11123[/url]

akiknek meg sikerult azok
Babavár [url=http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9027566&uq=1128" TARGET="_top]http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9027566&uq=1128[/url] itt irnak tapasztalataikrol kismamasagukrol.

Szerintem magyarorszag osszes meddosegi centrumabol vannak ott.

Napocska
Napocska (napocska)
 


Szia Moncsi!

A terhességem nyolcadik hónapjában járok, babánk a Kaáli intézetben fogant.

A Kaáliban nagyon rendes emberekkel találkoztunk, minden rászorulónak ajánlom oket. (A pozitív élményünk kialakulásában persze annak is nagy szerepe van hogy, nálunk szerencsére már az első kezelés sikerrel járt.) Az egyedüli probléma, hogy kicsit szuk a kapacitásuk. Hosszas folyosói várakozások ugyan nincsnek az idopont egyeztetéseknek köszönhetoen, azonban a kezelés egyes szakaszában több hetet kellett várakoznunk, mert már nem volt szabad idopont a következo mueletre. Persze aki ide eljut az egy dolgot már megtanult - türelmesen várakozni.

A mi történetünk a következo:
Telefonon kellett bejelentkeznem, és kb. 6 héttel kés;bbre kaptam idopontot. Az elso alkalommal a férjemmel együtt kellet menni, ekkor a kijelölt orvossal megbeszéltük, hogy mi is a problémánk, és pontosan elmagyarázta, hogy mi vár ránk a kezelés során.
Az ezt követo hetek során mindkettonknél elvégeztek néhány egyszeru vizsgálatot.
Végül elkezdodott a tényleges kezelés. Eloször egy hónapig fogamzásgátlót kellett szednem, majd következtek a peteérést serkento; gyógyszerek és injekciók. A peték érését ultrahangos vizsgálattal ellenorizték. Végül egy injekcióval elindították a tüszorepedést.
Ez után került sor a peték leszívására, ami egy nem túl mély altatásban végzett kisebb beavatkozás. Reggel kellett mindkettonknek megjelenni az intézetben, férjem produkálta a megfelelo mennyiségu spermiumot, majd mehettem a mutobe. Kb. 2-3 óra múlva már haza is engedtek, kísérovel.
Másnap telefonon közölték, hogy a 8 leszívott petesejtbol 5 megtermékenyült, ezért másnap mehetek a beültetésre.
A beültetés egy néhány perces, fájdalommentes beavatkozás. Elotte mikroszkópon megnézhettem a négy részre osztódott petesejteket. Nálam 3 petesejt visszaültetésére került sor. Egy óra pihenés után mehettem haza.
A terhességi tesztet két héttel késobb, otthon kellett elvégeni, ami legnagyobb örömünkre pozitív lett(!!!). Ekkor még egy ellenorzo ultrahangra visszahívtak a Kaáli-ba, ahol megállapították, hogy egy petesejt ágyazódott be, innentol kezdve azonban már a rendes orvosom gondjaira bíztak.

Hát ennyi történt.

Üdv:
Kisgabci
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!

Nekünk ugyan nem a Kaáli intézetben sikerült, de Én is lombikbabát várok. Szerencsére nekünk is az elsõ próbálkozás hozta meg a sikert. Tegnap töltöttem a 15. hetemet, úgyhogy egyre nagyobb a boldogság a családban.

Sziasztok
Katus
Katus27
 


Kedves Kisgabci és Katus!
Köszönöm szépen, hogy mindkettőtöknek sikerült rögtön az elsőre, már át is adtam az üzeneteiteket a barátnőmnek. Nagyon izgulnak, mert már az első beszélgetésen túl vannak és ma mentek az apukával kivizsgálásra, mert náluk egyértelmüen apai eredetü gondok vannak. De szerintem a ti történetetek biztosan reményt ad nekik is. Köszi
Sziasztok
Móni
Moncsi
 


Kedves Moncsi!

Nekünk is Kaális babánk van, aki nemsokára 1 éves lesz. Nekünk a 3. ciklus sikerült. Mostanra már el is felejtettük a sok kellemetlenséget és kudarcot. Fel a fejjel!

Fagyi
Fagyi
 


Lányok,
Szeretnék 1-2 dolgot megtudni a Kaáli Intézetről.
Nekünk lehet, hogy nem lehet kisfiunk, egy genetikai problémából adódóan. Vajon az intézetben tudnak olyan módszert, amivel befolyásolhatják a baba nemét?
Ha tudtok valamit erről válaszoljatok
Köszi
MT
Névtelen
 


Konkretan nem tudom, hogya Kaali intezetben vegeznek-e "spermamosast" (jobb szo hijan), de letezik egy olyan eljaras, amikor a fiukromoszomakat kivalasztjak es csak azokat hasznaljak fel mesterseges megtermekenyitesnel (egyszeru felfecskendezes, nem fajdalmas!!!)

Cipomama
Névtelen
 


Szia Cipomama,
Köszi a válaszodat. Nem tudod, hogy ezt a felfecskendezést hol csinálják?
Kösz
MT
Névtelen
 


Szia Moncsi!

Én még jelen pillanatban az izgalmas várakozas állapotában vagyok, mert az elmúlt csütörtökön ültettek vissza 3 embriót. Az orvosom és mi is a ferjemmel nagyon várjuk a csodát. Ez a 3. és a legkönnyebben lezajló és leghatékonyabb stimuláció volt. Remélem a jövü héten én is a Kaáli intézeben fogant gyermek anyukája lehetek.
Üdv
Mukimano
Névtelen
 


Mukinamó!
Szívemből drukkolok Neked!!! beszélgess VELÜK!!!
Cincérke
Cincérke
 


Sziasztok!

Nekem is a Kaáliban csinálták a beültetést. Még nem telt le a 2 hét, így még nem bizonyosodhattam meg a beavatkozás sikerességéről. De, nagyon bízom a sikerben, mivel minden elég simán ment.
Annyit szeretnék megtudni azoktól, akik már túl vannak mindenen, hogy mi a "szokás" a Kaáliban a köszönetnyilvánítást illetően. Nagyon meg vagyunk elégedve az orvosok és a személyzet munkájával, és hozzáállásával, de az intézmény státusza miatt nem vagyunk benne biztosak, hogy milyen módon fejezzük ki hálánkat. Remélem, értitek, mire gondolok.
Ha nem akarjátok ide beírni a választ, akkor a
linchee@freemail.hu
címre írjatok.

Köszike:

Lincsi
Névtelen
 


Kedves Cincérke!

Nem is tudod, hogy milyen jólestek a soraid! Egészen biztosan dinka vagyok, de úgy gondolom, ha valamit sokan szeretnének akkor sikerül. Nagyon izgatott vagyok, néha el is vagyok persze keseredve, napról-napra közeledik a nagy nap, amikor a tesztet megcsinálom és ott minden eldől. Már annyira szeretnénk kisbabát. A gondolataink is minden nap most a babák körül forognak nekem is és a férjemnek is. Valójában nagyon bízom a sikerben, de nagyon félek elbízni magam a korábbi csalódások miatt. Ma még örökbefogadásokról is olvastam - ez szerencsére még nincs kilátásba helyezve.
Üdv
Mukimanó
Névtelen
 


Sziasztok!

Lincsi: én is nagyon szerettem a Kaáli Intézetet. Ennyi szimpatikus embert egy helyen ritkán lehet találni. Én a dokinak egy nagy Merci csokit és egy jobb töltőtollat vittem, mert mindig azzal írt. Vettem egy ajándékkosarat is a nővérkéknek, mert mindig más foglalkozott velem. Sok sikert, szurkolok Nektek!

Mukimanó: az a két hét elég rettenetes. Nekem is a harmadik beültetés lett sikeres. A tesztet mindig a férjem nézte meg, nekem soha nem volt hozzá bátorságom. Nálam is a harmadik stimuláció sikerült a legjobban. Csináltak valami különleges eljárást is az embriókkal a nagyobb siker érdekében. Szorítok Nektek is!
Fagyi
Fagyi
 


Sziasztok!
Sajnos a barátnöméknél egyetlen embriót tudtak beültetni, ami sajnos nem maradt meg a két hét után. Képzelhetitek, mennyire letörtek mind ketten. Biztatom majd őket a Ti eseteitekkel, hogy próbálkozzanak újra. Sajnos nekik nincs Internetük, de tolmácsolok nekik minden biztató sort. Köszi mindenkinek az eddigi információkat is, és sok sikert az útban lévő lombikbébikhez. Egyébként nem zavaró ez a kifejezés? Nekem egy kicsit ridegnek tünik a szó maga.
Üdv. Móni
Moncsi
 


Tapolcán is létezik egy intézet. Már nem csak a Kaáli van! Ha valakinek Tapolca közelebb van, akkor meleg szivvel tudom ajánlani, hogy menjenek oda.
Névtelen
 


Mukimanó!
Ugye II Teszted? (2 csíkos)
Cincérke
 


KépSziasztok!Kép
Léci segitsetek nekem,nagyon el vagyok keseredve:Ma voltam az orvosomnál és magán-klinikája lett !Semmit nem tb-re csinál és egy insem. is 40000.-és még a kivizsgálás(vérvétel stb.) vizsgálatok-megbeszélések,majd a gyógyszerek-injekciok!Már volt insem.-em 98-ban(csak az injekciokat és gyógyszereket kellett fizetnünk)!Abbol született egy gyönyörü kisfiam,neki szeretnénk kistesot!A Kaáli intézetröl már sok jot hallottam és olvastam itt is!Tudna valaki nekem telefonszámot adni?ill.árakat mondani?stb!Nagyon megköszönném!Irhattok ide is ill.a net98@freestart.hu-ra !Mégegyszer köszönök minden segitséget!KépKandi72Kép
Kandi72
 


Sziasztok!

www.index.hu
Fórumok
Meddoség-lombikbébi topic.
Nagyon sokan vagyunk ott, nézzetek be.

Kandi72!

Mail ment.

Caldea
caldea
 


Caldea!
Köszi az enyim is ment most 2 perce!
Puszi Kandi72
Kandi72
 


Sziasztok Leendö Anyukák!

Én csak annyit szeretnék elmondani nektek, hogy soha ne adjátok fel, mert érdemes mindig ujra kezdeni.
Nekünk a 7. beültetésre sikerült, és az ultrahangon a 6. héten két kis sziv dobogott.
Csodálatos érzés, majd meglátjátok.
Én 13 évet vártam rájuk és most itt rosszalkodnak körülöttem.
Rengeteg kudarc ért, és sokszor feladtam és ujra kezdtük a férjemmel, és most már tudom hogy érdemes.
A Kaáli Intézetben szerintem jó kezekben vagytok, mert nagyon emberséges jó gárda van ott.
Mindenkinek a legjobbakat kivánom!

Emi
Névtelen
 


Sziasztok!

Én már valamikor írtam itt a topicban. Szóval tényleg ne adjátok fel!! Sajnos múlt pénteken be kellett feküdnöm egy kicsit a kórházba (szerencsére csak vérnyomás probléma miatt). Ott volt egy másik lombikos csaj is. 15 év türelmes várakozás után 2 kicsi baba várja nála, hogy megszülessen. Szóval higgyétek el, érdemes!!!!!

Sziasztok
Katus27 + a pici fiú ( még nincs neve Kép )
Katus27
 


Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy csak házaspárokat fogadnak a Kaáli Intézetben vagy egyedülálló nőket is?
Névtelen
 


Sziasztok!

Mi a férjemmel most fogunk nekiállni a lombikbébi programnak. Mondja meg már valaki, hogy ez kb. mennyi idõ. Tudom, hogy ez függ attól hogy a vizsgálatok során találnak-e valamit, de tegyük fel, ha minden rendben van, mennyi idõ tellik el kb. az elsõ vérvételtõl a beültetésig?

Köszönöm a segítségeteket!
Rita
 


Szia Rita!

Minden attol fugg, van-e pontos diagnozis! Gondolok itt a ferj rossz sperma eredmenyere, vagy az elzarodott petevezetokre, vagy barmi olyanra, amibol egyertelmuen kiderul, csakis a lombik johet szoba. Ha nincs ilyen, akkor egy kicsit hosszadalmasabb. Mi ugy mentunk oda juliusban, hogy tudtuk, mind a kettonknel gondok vannak, es nincs mas remenyunk a gyermekaldasra, csakis a lombikbebi program kereteben. Tehat mi juliusban voltunk az elso konzultacion. A kovetkezo ciklus harmadik napjan vervetel, a ferjnek egy ujabb spermateszt. Az azutan kovetkezo ciklusban kezdhettem el a Marvelont, amit elore meghatarozott napig szedtem, kozben +1x talakoztunk az orvossal. Ekkor beszeltuk meg a stimulacio pontos menetet, a szurik szeptember 21-en kezdodtek, punkcio oktober 3-an volt, transfer pedig 5-en, amikor is 3 embriot kaptunk vissza. Nekunk nem sikerult az elso, de mar talaltunk is egy okot, amit a kovetkezo alkalomig remenyeink szerint orvosolni tudnak.
Sok sikert!

Noemi
Noemi
 


Szia Noémi!

Köszönöm szépen a válaszod, pontosan erre voltam kiváncsi.
A férjemnél derültek ki gondok, lassú a hímivarsejtek mozgása és nagyon sokáig kellene próbálkoznunk (ha egyáltalán úgy is összejönne egy baba). Nálam még nem történt semmilyen meddõségi vizsgálat, ez még mind visszavan.

Mégegyszer nagyonszépen köszönöm a válaszod!

Szia

Rita
Rita
 


Sziasztok!
Mi is a lombikos szülõk közé tartozunk.Nekünk elsõre sikerült,a Dévai klinikán voltunk.Bence, a kisfiam 2001.05.23-án született 4670gr.,62cm.
Ne adjátok fel,sikerülni fog!
Orsolya
 


Sziasztok!
Engem a TORVENY erdekelne.
Van egy inseminacioval "letrejott" csemetenk.
Szeretnenek meg egy babocat, mar tobb mint 2 eve probaljuk, de nem akar osszejonni.
Raszannank magunkat ujabb viszgalatokra, ha kell beavatkozasra, de nem tudom, masodik babanal mit terit a TB, terit-e barmit is. Ugyanis lombik babat csak egyszer, nem tudom, inszeminaciora vonatkozik-e ez.
Kerlek segits , ird meg amit tudsz!
Krisztania
Krisztania
 


Szia Krisztania!

Nekem két gyerekem van inseminációval, és mind a két esetben a TB térített mindent.

Üdv

Zsuzsa
zsuzsa
 
 


Sziasztok Lombikosok!

Nem szeretnék senkit bosszantani, aki még a lombikprogram elõtt vagy közben van, azoknak írok elsõsorban, akik már élvezik annak gyümölcsét, persze remélem, rövidesen mindannyian érintettek lesztek!
Szóval szeretnék valamiféle "népi kezdeményezést" indítani azért, hogy a TB ne csak egy lombikbaba "gyártását" támogassa, mert úgy gondolom, hogy a sok macera ellenére is nagyon sokan vállalkoznának több gyerekre, ha anyagi helyzetük lehetõvé tenné. Hallottam ugyan pletykát már, hogy az illetékesek gondolkodnak azon, hogy két babát térítsen a TB - ez így elég hülyén hangzik... - de egyrészt nem tudom, ki is pontosan az illetékes ebben, másrészt semmi biztatót nem olvastam még az ügyben.
Azt gondolom, azért is idõszerû ezzel foglalkozni, mert a közelmúltban alakult egy - azt hiszem - kormánybizottság a magyarfogyás megállítása módjának kigondolására, és az IVF például pont gyerekcsinálás céljából találódott fel. Emellett ma nem is a kettõ, hanem a háromgyerekes családmodellt támogatja a nagypolitika (szerintem leginkább szóban...) és sokan már eleve hátrányban vannak azért, mert csak lombikbabájuk lehet, abból is csak egy.
Úgy tudom, évente több ezer lombikbébi születik, szerintem a szülõknek legalább a fele szeretne néhány év múlva kistestvért, ami pillanatnyilag többszázezer forintos, de inkább milliós kiadást jelentene nekik. Tudom, hogy a gyerekvállalás normális esetben nem pénzkérdés, fõleg annak nem, aki több évet vár a babára, de az nem normális, hogy valaki az éves keresetét költse arra, hogy egyáltalán teherbe eshessen akkor, amikor a fizetésébõl a TB már eleve egy csomó pénzt lenyúlt.

Szóval a segítségeteket kérem abban, hogy összeszedjük az érveinket és megtaláljuk azt a fórumot, ahol meghallgatják és megértik a problémánkat és tesznek is annak megoldása érdekében.

Magamról annyit, hogy van egy 9 éves fiam, aki természetes úton fogant és egy 5 hónapos lombik kislányom, akire több, mint három évet vártunk, de nagyon szeretnénk elõbb-utóbb még egy gyereket.

Üdv mindenkinek: Bimbi
Bimbi
 


Szia Bimbi!
A Budai Lombikbebi Egyesulet alairasokat is gyujtott a temaban --janos Korhaz.
Remelem lesz eredmenye, megpedig hamar!!!
Névtelen
 


Sziasztok! Ma ezt találtam!

2001. december 13.

Januártól a társadalombiztosítás a medd? családoknál akkor is finanszírozza a mesterséges megtermékenyítést, ha a házaspárnak az eljárás eredményeként már született gyermeke - tudta meg lapunk Horváth Zsolttól, a Fidesz képvisel?jét?l, aki elmondta: a rendeletmódosításon az egészségügyi tárca dolgozik. A jelenlegi szabályozás szerint az öt megtermékenyítési kísérletet csak az els? gyermek megszületésénél finanszírozzák.
(Magyar Nemzet)
Heli
Heli
 


Sziasztok,
jó hír, tegnap voltunk a Kaáliban és az orvosom mondta, hogy két napja változott a helyzet - a fenti cikk szerint: az öt beavatkozást akkor is fizeti a TB, ha valamelyikbõl lett baba. Akinek pont az ötödikre, az persze rosszul jár... Annyi a feltétel, hogy az elsõ baba szoptatásának befejezése és a következõ kezelés között min. három hónapnak el kell telnie.

Üdv: Bimbi
bimbi
 


Sziasztok,
Én is januárba szeretném megkezdeni, az inszemet, és, vagy a beültetést. A lényeg, hogy szeretném tudni, hogy mennyibe kerül egy inszem. Nekem ilyen 60.000.-Ft-ról beszéltek. Ezt nem támogatja a TB? Teljesen kétségbe estem. Azt egyik ismerõsöm a 3 lombokion van túl és több mint 500.000Ft-nál tart. Ha így van akkor minek fizetem a TB-t????????????

Szami
Szami
 


Szia Szami!

Nekem az inszem 13.000 Ft-ba került 1998-ban akkor sikeres volt. Idén februárban 15.000 volt,most oktoberben más injekciot kaptam és ez 20.000Ft került. A magán klinikákon ott 60.000 körül van!


Üdv.Szani
Szani
 


Szia Szami és Szani!

Legjobb tudomásom szerint a 6 inszem ingyenes az állami helyeken, csak a "szokásos" jattot kell fizetni az orvosnak, így mûködik például a Szabolcs utcában, ezt a barátnõm mondta. Úgy tudom, a Kaáliban kell az inszemért fizetni, 30000 Ft, de ez nem biztos, csak hallottam. Itt legalább számlát adnak róla...
Üdv: Bimbi
Bimbi
 


Sziasztok,
nem tudom, van-e valaki, aki tud nekem segiteni... A hugom Debrecenbe jar a Klinikara a lombikbebi programra/kezelesre, egyenlore meg csak nagyon az elejen tartanak, a prolaktin szintjet probaljak meg csak beallitani. Hogy mk0dik Debreceben a paraszolvencia, nem tudja valaki veletlenul> Probalt mar megkerdezni tobbeket is, hogy adnak-e az orvosnak penzt, de nem kapott erdemleges valaszt. Elvarjak a penzt< Kezeles alatt is, vagy csak eleg a vegen adni< Ha igen, mennyit<
Remelem akad itt valaki, aki ismeri a debreceni helyzetet. El0re is koszi,
andi
andi
 


Sziasztok!
Nekünk van egy inszemes 6 és féléves kislányunk, azóta volt még 8 sikertelen inszemünk, IVF-et nem szeretnénk, de ahová járunk, ott nem akarnak több inszemet csinálni. Immunproblémánk van egyedül, a méhnyak-nyák nem engedi be a sperma-sejteket. Tud valaki olyan helyet, ahol korlátlanul lehet imszemet kérni? És fõleg ahol esetleg tudott valaki valamit kezdeni egy hasonló immunellenállással? (A féléves kondomos szeretkezést már próbáltuk, nem jött be.)
Auguszta
 


Sziasztok!

Én még nem jártam itt köztetek, de szívesen beszélgetnék veletek. Mi férjemmel a János kh-ban található meddõségi központba járunk. Sajnos az elsõ beültetés januárban nem sikerült, illetve fél sikerrel járt. A baba megtapadt, de egyre csökkent a hormonszint, elveszítettük. Az okát sajnos nem tudjuk. Tudtok tanácsot adni hogy mire kell oda figyelni a beültetést követõen? AZ e-mail címem. bazsik.andi@freemail.hu
Köszi és sziasztok
Andi
 


Szia,

elõször is ne csüggedjetek, nálunk azt várta az orvos, hogy elsõre összejön a baba (mert egyértelmû szervi problémám volt és egyébként volt már normálisan egy gyerekem), mégis harmadikra jött össze. Próbáljatok meg minél kevesebbet gondolni rá, szinte teljesen elfelejteni, miben is mesterkedtek. Nekem úgy jött össze, hogy mellette nagyon elfoglalt voltam a munkahelyeme, még volt, hogy a gyógyszert is elfelejtettem beszedni, idõm se volt arra gondolni, mi lesz.
Lazítsatok, érezzétek magatokat jól és ne görcsöljetek rá, hiszen biztos sikerül elõbb-utóbb. Nekem még azt is javasolták, hogy igyak alkoholt (nagyon jó bort 1 decit esténként, de én sajnos azt is utálom, azért megpróbáltam...), mert az általa okozott vérbõség segít.
Szóval fel a fejjel, drukkolok nektek

bimbi
bimbi
 
 


Sziasztok!
Sikertelen beültetés után mikor próbálkoztatok a következõ beültetéssel? Második alkalommal is ugyanolyan mennyiségû injekciót kaptatok? Milyen érzéssel indultatok neki a második próbálkozásnak?

Andi
bazsik.andi@freemail.hu
Andi
 


Szia Andi,

a második próba a következõ lehetséges hónapban volt (júniusban), utána kivártunk egy kicsit és októberben. Én egyre több injekciót kaptam és asszem a gyógyszerekkel is variált kicsit a doki.
A 2. próba azért volt jó,mert profik voltunk, tudtuk mi lesz velünk és tényleg csak próbának próbáltuk tekinteni - elõbb-utóbb összejön, csak jól be kell engem lõni. Harmadikra már biztosabbra mentek azzal, hogy a spermákat befecskendezték a petesejtbe, hát így jött össze.

Ti mikor csináljátok újra?
bimbi
 
 


Halihó!

Jó, hogy megtaláltalak titeket!
Az én kislányom 14 hónapos múlt, és szintén a Kaáliban fogant, elsõre sikerült!
Nem tudtam minden eddigi hozzászólást elolvasni, de igyekszem pótolni, és bekapcsolódni.
Üdv:fecs
fecs
 
 


sziasztok!
neken ugyan nem a Kaáliban sikerült,de sikerült.a lányok most lesznek 5 hónaposak.a második icsi sikerült.NE ADJÁTOK FEL!!!!az a legfontosabb hogy elhiggye az ember hogy sikerül.csak pozitívan!!!!nekem csak az lebegett a szemem elött,hogy azt mondják az uh-on hogy van két kicsi kincsem,és igy lett.és ha most nem sikerült,két nap önsiratás,aztán megint neki indulni,sikerülni fog.
MINDENKINEK teljes szívembõl szorítok:-)))
sztanki
 
 


Hahó!
A Káli Intézetet mindenkinek ajánlom, már csak azért is, mert sok lombikos anyukával beszéltem, és úgy tûnt, a Káli messze a legemberségesebb és legjobb eredményekkel büszkélkedõ intézet. Nem mellesleg, az orvosunk határozottan elutasította a hálapénzt (!!), viszont "megsértõdött", mert nem vittünk neki fényképet a babákról.
Kati
karina
 
 


Sziasztok Lányok!

Mi is a Kaáli Intézetbe járunk a férjemmel, most (25-én) volt az elsõ beültetés. Ha van egy kis idõtök szorítsatok, mert ma fogom megcsinálni a tesztet és rettenetesen izgulok!Az Intézetrõl annyit, hogy egy csoda! Nem találkoztam még sehol ennyire emberséges bánásmóddal, ilyen kedves orvosokkal, nõvérekkel! Itt végre tudják, hogy min megy keresztül az, akinek természetes úton nem lehet gyermeke és ennek megfelelõen bánnak velünk. Aki gondolkozik azon, hogy hova menjen, mindenképpen javaslom! A barátnõm nem itt kezdte, eddig volt 3 sikertelen próbálkozása máshol, most jött át ide. Félt, hogy drága, de egy-két megelõzõ vizsgálaton kívül semmiért nem kellett fizetnie és hálapénzt sem fogadtak el. (Neki sajnos már nagy ebben a gyakorlata..! Szomorú!!) Én is kicsit zavarban vagyok, mert annyira megszoktam, hogy máshol "adni kell.." . Azt érzem, hogy pénzt nem fogadnak el, de ha mégis?? Illetve akkor mit? Ha valakinek van ötlete megköszönném!
Ja, aki hisz a természetes gyógymódokban a Málnalevél tea jó a terhesség egészében, segíti a beágyazódást, vetélés ellen is jó és késõbb a szülés során is hasznos lehet. Hát, az íze olyan "gyógyteás..", de egy kis mézzel ki lehet bírni. Van még egy-két ilyen ötlet, akit érdekel, annak szívesen megírom!
Szóval szorítsatok!

üdv, Andi
Névtelen
 


Szia Andi!

Én csak most találtam rá erre a topicra, és ugyan nekünk nem lombikbabánk van, de ennek ellenére nagyon szurkolok neked (igy ismeretlenül is), átérzem, mit érzel mert nekünk is nehezen jött össze a pici.
Kérlek ird meg, ha megvan az eredmény!

Hogy mit lehetne adni a dokiknak, nõvéreknek, akik segitettek?
Szerintem italt, a nõvéreknek kávét, kekszet (ezt a munkahelyen közösen is el tudják fogyasztani).
Legalábbis anyukám ezt adott, amikor szült.

Puszi!
helga
 
 


Szia Helga!

Nagyon köszönöm, hogy szorítottál, úgy tûnik ezt továbbra is kérni fogom. Megcsináltam a tesztet és negatív lett. Szóval, próbálkozunk tovább..

üdv, Andi
Névtelen
 


Sziasztok!
Sorstárs vagyok én is. A Kaáliban volt az elsõ lombikom, a tegnap teszteltem, negativ. De én ettõl teljesen elvesztettem minden reményemet. Annyira mindenki, az orvos is azt várta, hogy sukerül...és én el is hittem...
Mivel lehet megvigasztalódni?????
Üdv. Nyuszi
Névtelen
 


Szia Nyuszi!

Vigasztalódni?? Hát, nem tudom. Nekem is most volt az elsõ, sajnos sikertelen próbálkozásom. A legrosszabb az, hogy (biztosan a hormonok miatt) én teljesen úgy éreztem kismama vagyok. Nem azt éltem meg, hogy nem lettem terhes, hanem azt, hogy elvesztettem a kisbabám. Egyik pillanatban úgy érzem, világvége, másik pillanatban pedig, hogy meg kell próbálni újra, egyszer biztosan sikerülni fog! Szóval várom a májust, akkor kell visszamennem kontrollra, megbeszélni a hogyan-továbbot. Most azt gondolom, nem szabad feladni és az a bébi fogja tudni, hogy mennyire várjuk és jönni fog, ha itt az ideje!
Ha lenne valami konkrétabb ötlete - búfelejtésügyileg -valakinek, örömmel venném! A csokit próbáltam, nem nagyon használ és még hízlal is, szóval nem az igazi, inni nem szoktam és a konyakosmeggyben is sok a csoki.. Szóval nincs ötletem. :-))

üdv, Andi
Névtelen
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: