Új privát üzeneted érkezett!

Linácska!

Nem semmi, akkor jó erős csontjaitok lehetnek. :lol: 83? Kb. 60-at néztem volna ki a képből.

Kislibus!

Csak nem egy "zugvédőnővel" állunk itt szembe??? :twisted: :twisted: :twisted:
Milyen egyre furibb dolgokra gondolsz? Foszforeszkálás, levitálás??? :twisted: :twisted: :twisted: Bocsi. Szóval mit értesz furi dolgokon?

Zsuzsu!

Szerintem nem kicsi, pláne, hogy a vadasparkban nagy állatok vannak. Meg szabad levegőn van. Persze, hogy mindezt mennyiért? Jászberénybe jártunk, amikor kicsik voltunk.Most meg húsvétkor voltunk. Nos szerintem lekörözi a pestit sok szempontból, lehet nem annyira különlegesek az állatok, de közönségbarátabb, és úgy tűnik több állat van. A húsvéti kirándulásról:
http://kovacs-telekes.org/juca/blog/?p=439
És pl. a lovakat, szarvasokat, úszkáló vaddisznót már ott is élvezte Kinga, meg a szabadon szaladgáló kiskecskéket. (Van állatsimogató is, de ki tudnak bújni a kecskék, vagy kiskuyták, és azok szabadon grasszálnak). Ha valaki közel jár Jászberényhez, ajánlom, mert nagyon jó az az Állatkert.

Hajrá Ábel, neveld meg Grétit :-)

Luca!

Jó nyaralást!!!

Mi holnap megyünk, Montana meg vasárnap jön haza. Váltjuk egymást. Remélem még jövök, de ha már nem, akkor mindenkinek szép hetet, és gyönyörű uh fotót Alíznak!!!

tjuca
 
 


Zsuzsu!

Még régebben kérdezted a védőnőmet.
Az első a pesti (Kinga 1 hós koráig) laza 29 éves csaj, nincs pasija és gyereke sem. Ugyan tapasztalatlan, de nem paráztatott. Legnagyobb mondása: úgy aludjon a gyerek, ahogyan nem sír, ez lehet hason, háton vagy oldalt. Mondjuk a látogatást néha letudta az SZTK oldalán mert éppen összefutottunk csípuh után, és látta minden rendben. Nekem jó volt, mert nem csesztetett feleslegesen, bár ha parázósabb lettem volna, akkor be kellett volna szereznem egy aktívabb fajtát. :twisted:
Most Dunakeszin egy nagyon kedves nőci van, ő sem paráztatós, megnézi Kingát, látja, hogy minden rendben, és kb. ennyi. Viszont mikor láttam, hogy enyhén rosszul tartja a nyakát, akkor azonnal adott dévéynes gyógytornász számot. Mindig hoz váltómamuszt, ami nagyon profi, és nem esik kétségbe, hogy egy év alatt 0-val bővült a bútorrepertoárunk. Viszont nem nagyon aktív, ha a gyerek bölcsibe kerüléséért kell lobbizni, erre a többi védőnő sokkal alkalmasabb, nincs olyan jó "tárgyalókája". A terhesgondozáson biztos nagyon alapos, mert kb. 1/2 óráig vannak benn nála az anyukák.

Alapvetően nekem szerencsém van velük. Volt még egy "pótvédőnőm", amikor a pesti védőcsajt elütötte az autó. Na nem nagyon, csak kifordult a bokája, meg sínben volt a keze (én is akkor zakóztam 28 hetes terhesen, és együtt műlábaztunk :wink: ) Na a pótvédőnőm nagyon jó fej volt, három gyerekes anya a nyócker legsötétebb körzetével. Ő sokat kérdezett, hogy mi az elképzelésem a szülésről, hogyan gondolok rá, és nagyon sok tanácsot adott. Hozzá kérdéslistával kellett mennem. Asszem ő volt a legtutibb, bár vele csak 3 alkalommal futottam össze. A toxémiában is perfekt volt, mondott tippeket aranyérre stb. Jó lett volna, ha ő lett volna a szülésznőm, de ugye ő nem 2 in 1. :twisted:

No megyek most már tényleg utamra.

tjuca
 
 


Tjuca,
azért az legalább biztató, hogy nem látszik 83-nak, de azért nekem nem tetszik ez sem. A szülés utáni 71-gyel teljesen ki voltam békülve.
Csak sajnos a hormonjaim összekavarodtak szülés után. Na mindegy, már 2 lement 3 hét alatt, most jön a maradék 15 :D

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 

 
 

Sziasztok!

Zsuzsu:A baleset Zsombó környékén történt.Jövőhét csütörtökön megyek orvoshoz!

Annak idején én is kecskemétre mentem 4d ultrahangra,Dec eljén jelentkeztem be,és január végére kaptam időpontott.Tehát ezt bele kell kalkulálni!Az mondjuk elég gáz volt,hogy a megadott időponthoz képest 3 órát kellet várnunk egy talpalatnyi várÓban ami tele volt,(Mi addig leléptünk a Malom centerbe).A doki egy kicsit lökött volt,de nagyon alapossan átnézzett mindent.Meghát mégiscsak egy genetikus csinálja! Olvastam,a mini mikroszkopos hozzászólásokat.Nekem is van,de nekem szinte állandóan páfrányoss volt ami elvileg nem lehetséges,hacsak nem én vagyok a termékenység istennője! :wink: szóval nekem nem vált be!
nicci
 
 


Nicci,
az nem olyan jó, ha végig páfrányos a PG53, ugyanis a megnövekedett LH szintet mutatja, ami peteéréskor aktuális normálisan. De pl. PCO-s nőknél, amilyen sajnos talán én is vagyok, ez a hormonérték alapból 3-szorosa a normálisnak, tehát akár végig páfrányos lehet.
Te hol laksz, hogy Kecskemétre jártál 4d-re? És hova? Ahova én szoktam, ott nem kellett még 10 percnél többet várni, és este negyed 9-kor is kaptam másnap reggel fél 8-ra időpontot, mert gáz volt ugye.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Én 4 d Uh-on annó a Fráter György utcában voltam a Nemes Dokinál, Kecskeméten. Van egy stílusa a dokinak, de én bírom az ilyen habitusú embereket. Sokaknak kissé morci..
Meg voltam elégedve, bár mi is időpontra mentünk és vártunk vagy 2 órát hanem többet.
Most is oda fogok menni, ha eljutunk odáig.

Nekem ma is nagyon hányingerem van, napon még rosszabb.
Vettem renit, remélem legalább a gyomorégést csillapítja.

Asszem jött a férjem, megnézem.


Ja, Juca, jó pihenést nektek!!!! Mikor indultok?
Vendég
 


Zugvédőnő... Az is vagyok, de becs szó a védőnős csőrömet itt igyekszek befogni, elég a munkában járatni, no meg nem is ezér vagyok itt. :D
Csakhát a fütyi dologra minden védőnő ugrik :lol:

No a furiságok: 1. 23 napos ciklus. 2. Teherbe nem esés tökéletes időzítés ellenére. 3. Bal oldali petefészek fájdalom félidőben, amikor sose volt ilyen eddig. 4. 9-10 napig tartó menstruáció. 5. A görcsölés nem a szokványos módon piri első napján jelentkezik, hanem a 3.-on. 6. egyáltalán nem szokvános feszítő érzés piri 2-3. napja alatt (szintén a bal oldalt).

No ezek elvileg ok, ha az embernek kezdettől így voltak, de nekem neeeeeeeeeeeeeeeeeem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Szóval most önkontroll.
Pg-t nem vetek be, mert a nőgyogyi dokink asszongya, hogy megbízhatatlan.

Zsuzsu! Ábel picinek is nagyon édi volt! Úgy szeretek babás képeket nézni!

Kacika! Mikor mész UH-ra? Meddig kell még izgulnod?

Linacska! Szerintem is jó a testalkatod. De erről szerintem kérdezd meg a párod és ő majd biztos megerősít! Nézz engem, én meg 41 kg vagyok és 154 cm. És a multkor a kolleganőtől megkérdezték, hogy a lánya vagyok-e :evil:

No cupp az anyukáknak, babukáknak és anyuka jelölteknek!

Hétvégén nem leszek.

Kép
kislibus
 
 


Kacika!

Hoolnap indulunk, már most itt a lehűlés. :-(

Lina!

Hajrá a többi 15-höz.

Kislibus!

Te komolyan védőnő vagy? :shock: :shock: :shock: :-) Na jó többet nem poénkodok. Én csak szórakoztam, hogy biztos védőnő vagy, erre puff beletrafáltam.
Hát akkor Neked duplán nehéz lehet. Ovulációs teszt? Drága, de még talán az a legbiztosabb.

tjuca
 
 


Kislibus! :lol:
Kép

tjuca
 
 


Érezzétek magatokat nagyon jól, Juca!Az idő úgy tűnik most már napig tényleg elég tránya lesz, de hátha később.

Kislibus, én 16-án megyek uh-ra. Agyaltam hogy előbb kéne....de végül úgy döntöttem kivárom, ha nem lesz vérezgetés közben.
Mást úgysem tehetek, várok, és próbálok nem ezzel foglalkozni.
Néha nehéz, mert baromi hányingerem van....de ez talán jó, aszongyák :lol:

Megyek pakolászunk családilag :D
Vendég
 


Linácska!

én szededi vagyok,de az orvos mondta,hogy Kecskeméten a legjobb a 4D ultrahang!Egyébként ugyanott voltam mint Kacika,a Fráter György utcában!

Linácska én is azt hittem,hogy baj van és a mikroszkoppal párhuzzamossan elkezdtem ovulációs tesztett használni, és az tök normálissan egy hónapban egyszer mutatott peteéreést.Tehát tuti,hogy nekem a mikroszkóppal volt valami!
nicci
 
 


Nicci,
akkor ok, ezt csak egy ötlet volt. Az ovulációs tesztet hogy használjátok? Próbaképp 10-11. naptól, vagy hogy?
Én nem a Fráter Gy.-be járok, de az is nagyon jó. Most már a Malomban is van.

Kacika!
Az tényleg jó, ha van hányinger, mert elvileg a reggeli émelygés elmaradása progeszteronhiányra utal, az meg ugye a vetélés leggyakoribb oka. Legalábbis az okos cikkírók szerint. Mondjuk nekem Lilivel a pótlás ellenére sem volt. A mostani babócskával sem, lehet, hogy ez volt a gond?

Kislibus,
köszi, de azon a képen csak a fejem látszik, a többi a gáz :D A férjemmel összhangban vagyunk, neki 3 számjegyű a kilóinak száma :D De én már csak erre bukok :D Én a 160-hoz vagyok 83, majd teszek fel egészalakos képet... A barátnőm is 44 kiló, és teljesen jól néz ki.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!!!

Juca!!!!!

JÓ NYARALÁST NEKTEK, várjuk a sok szép képet majd!! :lol:

2 éve voltam a vadasparkban, akkor kb. 1500 ft volt egy felnőtt+1 gyerek (elvittem a keresztlányomat, aki tegnap volt 14 éves :lol: )

Mondtad, h Kinga iszonyat mocskos néha.... na tegnap Ábel sem volt egy "arielfehérruha" reklám :-) Ömlik a nyála a fogzás miatt, turkál a füben-homokban és a szájában is.... apa szerint Mr. Szutyok Márton...... Ahányszor kimegyünk, annyiszor tiszta ruci kell rá....Igaz csak egy bodyban és egy rövidgatyóban van, de így napi 3-4 váltás ruci.....

Kép Szutyok Marci szomszédol

Köszönöm a védőnénis beszámolót!! Csak tudni akartam másfelé mi a helyzet! Nálunk most váltás lesz, egy pályakezdő érkezik szept. 1-től. Nem akarok előre véleményt mondani, kivárom......

Linácska!-Kacika!

Köszi az infót a 4d-ről, majd ha babás leszek eldöntjük mejnünk-e. Amikor Ábelt vártuk itt voltunk Szegeden, de csak közepesen voltuk megelégedve.

Kislibus!

Védőnéni :lol: :lol: :lol: Én is ilyen pályára készültem a gyerekimádatom miatt, de az egészségügyi területben vannak "véres" dolgok is, na azt meg nem nekem találták ki.

Örömmel veszem a tanácsaid, véleményed!!!!!!!!!!!!!


Csak itt és most, csak Neked (és mindenki másnak, akit érdekel) :lol:

http://freefoto.hu/abel/

Jó hétvégét Neked is!!!!

Linácska!

Köszi a visszajelölést!

Én sosem használtam semmiféle kütyüt, valahogy nekem ez amcerás. persze, ha gondok lennének, biztosan megerőltetném magam :)


Nicci!

Remélem a család mielőbb kiheveri a balesetet! Sok őrült száguldozik az utakon. A férjem nagyon nyugis emberke, csak egyszer hallottam komolyan káromkodni, amikor mentünk valahová és egy kereszteződésben az autós indexelt, h kanyarodik, a férjem indult , de a pasi egyenesen ment és kis híján csattantunk.......
Gondolom sokaknak van autós történetük. A motorosoknak csak kiszól az ablakon......

Végül melyik dokihoz mégy???????

Meglestem Lázárt, CSUDASZÉP!!!! Te meg egy modellszépségű édesanya vagy, gratulációim!

Kacika!

A hányinger tényleg jó, de kívánom, h könnyen viseld!! Nekem Ábellel nem volt, csak a szagokra voltam nagyon érzékeny. Kiváncsi leszek Ábeltesóval milyen lesz.
A Rennie nagyon jó cucc, remélem használ. Ti is nagyon szépek vagytok a képeken! :oops:

Monti, Monti, Montana......

Kép


Tegnap megjött Ábel útlevele, 9 nap alatt kész lett. :lol:

Szép 7végát Mindenkinek!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
hajnalok hajnalán netközelben??????????????? Hát olyankor aludni szokás!!!!
Nekem a kütyük sokat segítettek, Lili egy évig nem jött, a mostani babócska elsőre, de ott is néztema kütyüt. Meg egyéb dolgok miatt fogom is, hogy tuti jó legyen az időzítés, ha már szeretnénk babát.
Ezt a hónapot még ki szeretném várni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Zsuzsu,
képzeld, nem is kaptam értesítést arról, hogy bejelöltél, csak olyan soknak tűnt már a függő kapcsolatom, és átnéztem, kik nem jelöltek vissza, és akkor láttam, hogy te közben meg bejelöltél.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Melinda, te mennyi utro-t kaptál Lilinél?
És nem is égett a gyomrod?

Én már kávét sem merek inni, annyira ég, pedog soha nem volt ilyen gondom, Petinél sem. Nála émelygés volt, néhányszor hánytam is, de nem égett a gyomrom.

Peti meg az apja elmentek bevásárolni, de nincs időm lazsálni, takarítani kell, mert ezt Peti mellett elég nehéz megoldani!

Puszi mindenkinek, és szép napot!
Vendég
 


Kacika,
Lilivel 2x1-et, most csak este 1-et, de ez ezek szerint kevés volt. Semmi bajom nem volt tőle, komolyan.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!


Vissza jelőltelek az IWIW-en Zsuzsu!Köszi a kedves szavakat! :D Látszik,hogy Ábel is igazi eleven gyerek!

Lányok,itt volt szó,hogyha esetleg nincs hányinger akkor az alacsony progeszteron szintre utal,de a hányinger hiány miatt nem törvényszerű a vetélés igaz?Nyugtassatok meg!amikor a fiammal terhes voltam a 6.héttől a 13. hétig reggeltől-estig hánytam!A második terhességemmel már a terhességi teszt meg csinálása előtt i napokban is hánytam,mégis vetélés lett a vége!Most meg egyáltalán nincs hányingerem,mondjuk lehet ,hogy ami késik nem múlik!Helyette viszont vannak iszonyatos migrénes rohamaim :cry: és úgye ilyenkor kizárt,bármiféle fájdalom csillapító használata!
nicci
 
 


Probálkozok a vonalzó felrakásával!
nicci
 
 


Linácska!


Az ovuteszt használatának elkezdése mindig az adott ciklus hosszától függ!Van benne táblázat ami segít!Egy átlag 28 naposnál azt hiszem a 10.napon kell kezdeni!
nicci
 
 


Még mindig vacakolok a vonalzóval!
nicci
 
 


Nicci,
hát persze, hogy nem törvényszerű, hogy émelyegni kelljen. Hány egészséges babának az anyja nem tudja, mi az, hogy hányinger.
Lilivel nekem egyszer sem volt hányingerem, pedig még napi két utro-t is kaptam, tehát tuti volt progeszteron.
Mi a gond a vonalzóval?

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


A vonalzót már megcsináltam csak a profilomba nemtudom beilleszteni!

Egyébként megnyugtattál! :lol:
nicci
 
 


Nicci,
a vonalzó elvileg küldött az e-mailedre egy url-t, vagyis kettőt. Azt az egészet, ami url-lel kezdődik, a profilodban be kell másolni az aláíráshoz, és menteni. A profil meg fent, ahol a priviket kiírja, a segédletek legördülő menüben van. Remélem így sikerül.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Nicci, tényleg nem kötelező feltétlen hogy legyen hányingered. Nekem Petivel nem volt nagyon vészes, csak néha, és egészséges kisfiú lett, 3 nappal a kiírás előtt született.

Viszont nekem most nagyon sz@r, minden nap kínlódok vele, egész nap. Napközben ebéd u tán egy reni-vel tudtam pihenni kicsit, de nyakló nélkül azt sem akarom enni, max. 2-3 egy nap.

Melinda, nekem most 4 szer 1 utro-t írt a doki, de önhatalmúlag csak 3 szor egyet nyomok. Ha meg akar maradni, akkor még utro nélkül is meg kéne neki maradnia, csak azért használom, mert a missed ab után azonnal jött. Ha kivártuk volna a 2-3 hónapot, nem szedném, csak ha bizonyítottan progi hiányom lenne, addig nem.

Nyivákol a fiam, mennem kell....
Vendég
 


Kacika,
nekem szerintem van progihiányom, és ezért kevés is volt az a napi egy. Egyébként mintha az lenne ráírva, hogy napi kettőnél nem szabad többet, nem? Amúgy hogy sikerült ez nektek ennyire korán? Nekem eleve 3 hetet kellett várni mindennel :D Én ezt a hónapot még szeretném kivárni, hogy legyen egy teljes ciklusom, aztán szeptembertől hajrá.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok csajszik!!!!!

Újra itt a nyaralásból. Már nagyon hiányzott mindenki!!!! :lol: Nem olvastam még vissza, ma szerintem még nem is fogok, majd holnap. Azért írok magamról pár szót. A Balcsin összesen 2 napig volt jó az idő, de azért nem szomorkodtunk, mert volt wellness részleg a szállodában, így ott múlattuk az időt, amíg esett. Amikor meg nem esett, de hűvösebb volt, akkor hajókáztunk. Azért egy kicsit tudtunk napozni is.

Sokan riogattak a Closti miatt, de feleslegesen, mert semmi bajom nem volt tőle. Simán szedtem öt napon keresztül. Majd csütörtökön kell mennem uh-ra, remélem akkor majd az derül ki, hogy szép nagy tüszőim lettek tőle. A legutóbbi 15 mm-es elég csúfos teljesítmény :roll:

Hazafelé az út mentén láttam öt szép gólyát! :lol: Gyorsan megadtam nekik az irányt, hogy merre kellene repülniük. :lol: ( Egyet ide Kispestre irányítottam magamnak, de gondolom megbocsájtotok nekem ennyi gyarlóságot :wink: )

Látom vannak új lányok is, majd jól elolvasok mindenkiről mindent! :lol:

Az utolsó pár beírást azért elolvastam és elárulom nektek, hogy én már kinyomoztam, hogy Kislibus védőnő, de nem akartam "lebuktatni" őt. (Megkerestem még korábban az iwiw-en) És akkor még így lefekvés előtt egy újabb érdekes hír: eredeti szakmám szerint én is védőnő vagyok, de nem dolgoztam csak 1 évig a szakmában és az is 15 évvel ezelőtt volt, úgyhogy ezért nem osztom az észt itt védőnői témákban. Amit mi akkor tanultunk, már rég elavultak, én is csak kapkodom a fejem a sok új információ hallatán.

Na, oké mára ennyi belőlem, nyugodalmas jó éjszakát mindenkinek, holnap jövök, olvasok, hogy "up to date" legyek és akkor majd írok bővebben!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Szia Monti, örülök, hogy hazaértetek.
Csináltatok képeket?

Melinda, asszem 3-mat lehet max. 3 szor 100 mg, és egy db 100 mg-os. Vagy valahogy így.
Nekünk csak a vérzés befejezése után egy hetet kellett várni sex-el, és főrdéssel. Mivel csak 1-2 napig véreztem, így gyakorlatilag csak egy hetet kellett várni. De 1-2 napot még le is csaltunk :oops:
Aztán valahogy így sikerült, doki is mondta hogy ez azért nem jellemző, szerinte ez azt mutatja, hogy a műtét is nagyon jól sikerült, meg én is rendben működöm.
Hát majd meglátjuk.

Ma nincs nagy hányingerem eddig, csak a pici gyomorégés...
Puszi mindenkinek!
Vendég
 


Üdvözlök Mindenkit! :D

Minden anyukának és leendő anyukának kitartást kívánok, egy missed ab utáni lelki és fizikai fellépüléshez. Sajnos múlt évben nekünk is le kellett ezt küzdenünk - férjemtől rengeteg támogatást kaptam -, amikor első gyermekünket vártuk. Most a 9-10. héten járunk a "második" gyermekünkkel, de a nehezén még nem vagyunk túl....
Nagyon fontos, hogy nem szabad elkeseredni.....sajnos nagyon sok hölgy keresztül megy ezen.
Reménykedünk, hogy minden rendben lesz, és már húzom le a heteket a naptárban a szülés várható időpontjáig :) .

rk
ronyecz katalin
 
 


A vonalzóval az a baj szerintem,hogy túl nagy a kép mérete amit mellé akarok illeszteni!
nicci
 
 


Sziasztok!
Üdv az újaknak!

Vagyok én is de ha emlékeztek elkezdtem újra dolgozni és így nincs időm jönni majd csak hétvégén vagy esténként ha lesz erőm!

Mindenkinek szép napokat!

PHPBB kód:
Kép
Kép
betti1
 
 


Sziasztok!!

R. Katalin!
Köszi a kedves, bíztató szavakat, Neked is sok erőt kívánunk! Egymást bíztatva, támogatva, könnyebb átvészelni a nehézségeket!!

Linácska!

Kérdezted valamikor, mi Szeged mellett lakunk, 9 km Szeged. Ilyen határőrfeltartásról nem is hallottam még, velünk ilyen aligha történik, a férjem nagyon jól ismeri a várost és a környéket is. Azért reméelm ez az incidens nem vette el a kedveteket és jöttök még :oops:

Elég rossz alvó vagyok, és hajnalban teljes nyugalomban tudok babanetezni. :oops: :oops: :oops: Nem vagyok ám megszállott! :lol:

Niccci!

Küld át a mailemre a képet, lekicsinyítem neked és visszaküldöm! A vonalzót a profilodba tudod berakni az img vel kezdődő és végződő részt. img....................img

Ne aggódj, nem törvényszerű az émelygés. Nálam egyik terhességnél sem volt........

Ábel igazi rosszcsont, de imádjuk. Apa most banditának hívja :-) :D

Kacika!

Mindennappal jobb lesz, tényleg igaz, h a 12. hét után többnyire megszűnnek a rosszullétek!

Betti!

Jó, h jelentkeztél, gyere, amikor tudsz!!

Montikám! :oops: :lol: :D

Ez a wellness csudajó lehetett. Sokat gondoltunk Rád, mint most Jucáékra.........

A gólya jóóóóóóóóó, ez most mind legyen azoké, akik nagyon vágynak babára, nekem jó lesz a jövő tavasszal is .

Emelem kalapom előtted, h belátod, h kicsit elavult a tudásod, de azért örömmel fogadok minden tanácsot!!!!!!!



Mi tegnap egy régi kolléganőmmel taliztunk, 5 év óta nem láttam. Szegedi városnézés, halászlé, dumcsi....... Ábel elbűvöote Őket mi meg büszkék vagyunk rá :D

Szaladok, Ábel nagyon anyázik......


puszik!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kacika,
na tessék, én meg alig bírtam kivárni a 3 hetet. Vérezni én gyakorlatilag ott a kórházban véreztem, akkor nagyon ott még vagy két óráig, de ennyi. Itthon gyakorlatilag egyátalán nem. Nekem is azt mondta a doki, hogy ez csak annyit jelent, hogy jó munkát végzett.
Most hogy kiderült, hogy a hormonjaim nem teljesen ok-k, még ezt a hónapot kivárom, úgyis megyünk nyaralni, stb, majd szeptemberben már próbálkozunk újra. Addig a gyógyszer is hátha hat, és a következővel már nem lesz gond.

Zsuzsu,
nem, nem vette el a kedvünket a dolog, bár este fél 12-kor már baromira fáradt voltam az igazoltatáshoz. Eljátszottam a szőke nőt, hogy de hát arról jöttünk, és csak arra találunk vissza..., na meg csak a helyzetjelzőnk égett, ez is gond volt. De annyira mákunk volt, hogy másnap kiderült, hogy mind a két égő kiégett, de ott találtak egy egércsontvázat a motorháztetőben, meg ugye egyik lámpa sem égett, és biztosra vették, hogy az egér elrágott valamit, így még próbáltak szerelőtől is segítséget kérni..., ha tudták volna, hogy csak kiégett, biztos megbüntetnek :D
Hol 9 km-re laksz? Nekem Sándorfalván van egy ismerős családom, bár a kapcsolatot nem tartjuk, de ismerem őket.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

A vendégeket elrendeztem, kaptak enni, fürödtek, lefeküdtek aludni, így most ráérek olvasni egy kicsit. :lol:

Nicci! Gratulálok a pozitív teszthez! :lol: Nem mondom, hogy ne aggódjál, mert tudom, hogy én is aggódni fogok, ha végre terhes leszek. Kb. 9 hónapig. Majd talán a vajjúdásnál megnyugszom, hogy végre sikerült egy terhességet végigvinnem. Kacika ez rád is vonatkozik. És minden kismamira, aki átélte a vetélés szörnyű élményét. Sajnos ez a mi keresztünk, ezt kell cipelni a vállunkon. Először csak a 12. hétig akarjuk túlélni, mert utána minden könnyebb lesz. Majd a 16. hétig, hogy minden rendben legyen az AFP-vel. Aztán jön a 20. héten a genetikai uh. De igazából csak akkor nyugszunk meg ha a 9 hónap végén ott szuszog a kisbaba a karunkban és többszöri átszámolás után is úgy látjuk, hogy megvan mind a tíz ujja és lábujja.

Nem tudom mi van a gépemmel, de állandóan kidob a rendszer, :twisted: :twisted: már harmadjára kezdek neki az írásnak. Úgyhogy most inkább kilépek, holnap folytatom. Addig is jó éjszakát mindenkinek!

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Jó reggelt!

Újra itt! :lol: Remélem, most nem fog vacakolni a gépem. :evil:

Zsuzsu! Remélem a rosszalkodásnak meg lett az eredménye! Azért küldtem feléd is egy gólyát! :lol: Ha esetleg ott körözne a kéményetek körül, ne zavard el!

Lili! Nekem hasonló az esetem. A vetélés után nekem is felborult az addig rendszeres ciklusom. Bár nekem csak 50 nap volt a leghosszabb kimaradás. :shock: Nálam az orvos uh-val megállapította, hogy nincs peteérésem, ezért van összezavarodva minden. Clostilbegytet kaptam, ami elvileg beindítja a pé-t. Csütörtökön megyek újra uh-ra, meglátjuk, hogy lett- e eredménye.

Luca! Tudom, hogy nehéz kivárni a három hónapot, de azért jó, ha van a nyálkahártyának egy kis ideje regenerálódni. Képzeld csak el, hogy régebben hat hónapot javasoltak az orvosok! :roll: Ahhoz képest ez a három már nem is olyan vészes! Türelem! Továbbra is várjuk a képeket a csajokról!

Kislibus! Balatongyörököt nagyon jól ismerem! Tényleg nagyon szép hely. Unokatesóm két évig csinálta a Szépkilátón lévő Gulyás csárdát. Voltatok ott? Bár amióta nem ő bérli, azóta nem ettünk ott, úgyhogy nem tudom milyen a színvonala. Sajnálom nagyon a mensit. :cry: Nálad voltak már kivizsgálások, uh, stb, vagy idáig a természetre bíztátok a dolgot? A palástfűről úgy tudom, hogy pé után kell elkezdeni inni, mert a progeszteron hatását segíti, tehát a beágyazódást. Pé-ig cickafarkot kell inni. De csak kibicelek, mert egyiket sem ittam, csak hallottam. Küldtem feléd is gólyát! :lol: Biztos hamar odaér!

Linácska! Lili nagyon szép kislány! Igazi bogárszemű kishölgy! A barlangászás jó dolog, fiatal koromban én is jártam sokat, de aztán egyszer majdnem lezuhantam az egyik kürtőben, utána meg már annyira féltem, hogy nem volt benne semmi élvezetem, így abbahagytam. Pedig jó kis sport! Kellenek hozzá izmok, meg ruganyosság!

Kati! Gratulálok a terhességhez! Szerintem rád is vonatkozik, amit az előző bejegyzésben írtam. :cry: Próbál az ember nem nagyon parázni, de minden gondolatában az van benne, hogy csak nehogy az legyen, mint múltkor! Kitartás és azért vigyázz magadra!

Betti! Hogy bírod a munkát? És Réka hogy viseli?

Juca! Jó nyaralást!

Megpróbálok feltenni pár képet, ami a nyaralás alatt készült. További szép napot mindenkinek. Én ma még nem dolgozom, csak holnaptól, még pihizhetek egy kicsit! :lol:

Akár azt hiszed, hogy meg tudod tenni, akár azt, hogy nem, igazad lesz!
Kép Kép
montana
 
 


Montana,
én Erdélyben le is estem, ráadásul a barlang végpontján, de saját lábamon, igaz kötélbiztosítással, ki tudtam jönni. Egy jó magas kőrakás (vagy 20 m) megindult alattam. Kifele meg a karbid lobbant be egy szűk járatban, de szerencsére tőlem elfele vitte a huzat a lángot. Amióta megvan Lili már én is jobban meggondolom, hogy hova megyek.
Closty előtt néztek nálad hormonokat? Én a vetélés után ragaszkodtam hozzá, és ki is derült, hogy kettőnek egyátalán nem jó az aránya, így valószínű nem volt elég progi a kisbabának. Kaptam is rá gyógyszert, ezt Lili előtt is szedtem két hónapig, aztán jött volna a Closty, de az azóta is itt van felbontatlanul, mert spontán terhes lettem. Tényleg, ha nincs peteérésed, meg még egy-két más tünet is társul hozzá, ne hagyd annyiban, nézesd meg a hormonokat.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Montana!


Köszi a gratulációt!Az biztos ,hogy az aggodás kitart végig,pláne nálam amikor én alapjáraton is képes vagyok mindent túl aggódni!Napközben még csak- csak elvagyok, de este aztán beindul az amúgy is élénk fantáziám és nagyon nehezen tudok úrrá lenni a negatív gondolataimon! :( De azért igyekszem

Kacika!Te mikor voltál először dokinál?Én jövöhét csütörtökön megyek először,remálem minden rendben lesz!

Zsuzsu! Még mindig problémám az orvos keresés,most majd először a saját dokimhoz megyek,aztán gondolom Ő is fog valakit ajálani! :?:
nicci
 
 


Nicci, és 5 hetesen voltam, ahogy meg kellett volna jönnie, rá nem egészen egy hétre. Még csak petezsák volt, az is elég kicsi, de majd meglátjuk legközelebb mi lesz.

Te hány hetes vagy most?

Én legközelebb 16-án megyek, akkor már a 9. hétben leszek, tehát nemcsak szívhangnak kellene lennie, de már egész kis emberke formájának kéne lennie. De majd látjuk.

Melinda, te aztán voltál veszélyes helyzetben...húh, tiszta akciófilm, még így olvasva is :shock: :)
Vendég
 


Kacika! Én nagyon az elején vagyok 4.hét 1 nap :lol: mi 18.án voltunk együtt és 30.-án kimutatta a teszt!Én is furcsálottam ,de azóta már számos tesztett csináltam,tehát amikor orvoshoz jutok 5 hetes 4 napos leszek! Egyébként járt már valaki hasonlóan,mármint,hogy a teszt ilyen hamar pozítiv lett?Jó nagy adag Hcg termelődésem lehetett,hogy ilyen hamar kiderült.Remélem ez nem baj! Érdekes hogy a fiamnál és az elvetélt terhességnél is csak az elmaradt menstruáció első napján lett pozítiv .Maj okossabb leszek a jövő héten, csak az még egy örökké valóságnak tűnik!
nicci
 
 


Az már a 12. dpo, és már 11 ről is hallottam, teljesen normális. De jobbat mondok, nekünk valszeg a júl. 8-ai együttlétből lett ez a terhesség, és a 18-án már pozitív lett a teszt.(Az meg a 10.dpo)
19-én lett volna 4 hete a műtétnek, de mivel nagyon émelyegtem napok óta, brachiból csináltam egy tesztet. És bár halovány lett, egyértelműen pozitív volt.
De persze az uh majd biztosít arról hogy minden rendben :D
Vendég
 


Sziasztok!

No már bánom, hogy pedánsan kivártam azt a 3 hónapot (ami valójában csak kető)...

Kacika! 16-a nemsoká itt van! Ami az émelygést tekinti a terhesek 60%-nál van, 40-nél nincs. Alkotta mindenféle okos teóriákat, hogy mitől van, mitől nincs, de csak legvalószínűbb válasz van, mindenkire igaz nincs. Szóval kismamik, akár van, aká nincs hányinger, nem aggódni, mert az rátok és a babára is felesleges teher! (Hú de könnyű az észt osztani...) De most komolyan! Adjátok át magatoat az örömnek, elvégre kimamik vagytok és ilyen nem sokszor lesz az életben, tehát ki kell élvezni minden óráját! Erre mondom én azt hogy: Élj a mának! Vettem egy könyvet, a címe: Terhesség félelem nélkül! Az összes félős kismaminak melegen, szív küldi szívnek!!!
:D
A vizsgálatokról szóló rész nem állja meg a helyét (Magyarországon), de minden más nagyon ok. van benne.

Montana! És miért hagytad ott egy év után a pályát? (Naiv kérdés volt....) Nekem is küldtél gólyát? Nem próbáltuk ki györökön azt a fogadót,inkább dinnyét ettünk abba a melegbe, de maga a szépkilátó nagyon szép :lol:

Zsuzsu! Köszi az Ábel baba fotókat, mind-mind olyan édi!

Juca! Azér nem kell :shock: -ot kapni! Jó a megérzőkéd. :D
Rosszabb.... Eleinte sz@r volt, hogy folyamatosan találkozok olyan kismamikkal, akik annyi idősek mint én lennék. Amikor meghallgatom szívhang hallgatóval a babájuk szívhangját, az mindíg olyan jó, csak az nem amikor belegondolok, hogy az az én babám szívhangját is hallanám már. És akkor beállít a következő kismami, kirívó esetként 8 :!: vetéléssel, most teljesen egészséges babóval a pocijában :!: Ez erőt ad :D

És mindíg elkérem a babákat dajkálni, az meg külön öröm :D

Szóval mindíg van pro és kontra, jó és rossz, fekete és fehér. Én igyekszek inkább fehérre szűrni :lol:

Kép
kislibus
 
 


Sziasztok!

Linácska!

Baja felé lakunk, Domaszéken egyenlőre.
Micsoda barlangászós storyk... :-) Nekem annyi a barangos történetem, h középsuli alatt hétvégente és egy nyáron barlangtúrákat vezettem Bp-n. A Szemlőhegyi és a Pálvölgyi barlangokba kalauzoltam csoportokat. Szerettem, jó levegő volt na meg jól jött egy kis píz... :D


Montikám!

Nyaralás után még vendégeket fogadsz?????? Nagyon ügyi vagy! Amit Niccinek irtál az totálisan Én voltam. Rettegtem minden UH-tól.......a babavárás végén meg a szüléstől....

Nagyon köszi a gólyát, egyenlőre nem láttam, de ha már ennyire drága vagy, hát elfogadom! :lol:

A képeket várom! Hol wellneseztetek????
Jó munkát, ha már dolgozol! Emlékszem nekem 3-4 hét szabi után milyen nehéz volt dolgozni menni.

Nicci!


Megértelek, nagyon nehéz az új dokiválasztás. Én lehet, h azt csinálnám, h járnék a doktornőhöz, szülni meg az ügyeletesnél egy választott szülésznővel.

Elég korán teszteltél, de a fontos a zebra!!! :D épp ezen gondolkoztam, h ugye a legtöbb ember tudja, mikor voltak védekezés nélkül együtt, de a kalkulátorba ezt nem lehet beirni csak a mensit. Nekem Ábel születése óta 6 hetes ciklusaim vannak, ezzel pedig nem számol egy kalkulátor. sem.......

Próbálj kikapcsolódni, gyertek nézzétek meg a tehénkiállítást a Széchenyi téren!! :lol: Szerintem Lázárnak is tetszene. Mi szerdán megyünk valamikor.

Kacika!

Hogy van Peti??????? Hamarosan itt van 16-a, minden rendben lesz ebben biztos vagyok.

Kislibus!

Köszönöm a dicséreteket, átadom a fiatalembernek!

8 vetélés???????????????????? brutál!


Védőnénik!!
:D :D :D

Ti taliztato a praksisotokban "O" lábú egyévessel?????? Ti javasolnátok ortopédia ellenőrzést????????


szép napot Mindenkinek!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu!

Muszály orvost keresnem mert én Lázárt is császárral szültem és nagy valószínűség szerint a most is azzal kell majd szülnöm! :( A medencém miatt,tér aránytalanság , Lázár se tudott befordulni!Császárt meg mégse akarok az ügyeletes orvosnál,pláne ,hogy ilyenkor befektetnek 1-2 héttel hamarabb ,ott meg nem mondhatom,hogy nincs orvosom!
nicci
 
 


Zsuzsu,
elvileg a babaszobás kalkulátorba beírhatod a ciklusod hosszát, és úgy fogja kiszámolni, hogy mikor születik a baba.

Kislibus,
miért bánod, hogy kivártad a 3 hónapot? Hát tegnap én is nagy bajban voltam, szívem szerint annyira nem védekeztem volna, de az agyam meg mást mondott. Legalább egy normális ciklust ki kellene várni. Na meg nekem az is gáz, hogy legalább karácsonyig dolgoznom kellene, hogy utána betegszabival,meg a következő évi betegszabival meg esetleg szabival meglegyen a 180 napom. Az elvileg január 8-án jár le, 9-én már bármit csinálhatok. Na már most ugye, főleg egy vetélés után, lehet, hogy az első 3 hónapban jobban kellene vigyázni annál, minthogy napi 140 km-t autózom a munkába.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Sziasztok!

Csak gyors üzi, mert Ábel már ébredezik.

Nicci!
Így már értelek, meglátjuk ki javasol a dokid......

Linácska és Mindenki!

Egyenlőre a gólya elkerül minket........... reggel megjött Piroska. Úgy tűnik kezd visszaállni a szülés előtti 32-34 napos ciklusom. A férjem kissé szomorú, én csak amiatt, h így elvileg szept. 10-e körül jön az ujabb Piri és kérdés mi lesz így a nyaralással.......... :cry: :cry: :cry:

később jövök még

puszik

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyors üzi, mert Ábel már ébredezik.

Nicci!
Így már értelek, meglátjuk ki javasol a dokid......

Linácska és Mindenki!

Egyenlőre a gólya elkerül minket........... reggel megjött Piroska. Úgy tűnik kezd visszaállni a szülés előtti 32-34 napos ciklusom. A férjem kissé szomorú, én csak amiatt, h így elvileg szept. 10-e körül jön az ujabb Piri és kérdés mi lesz így a nyaralással.......... :cry: :cry: :cry:

később jövök még

puszik

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


BOCSÁNAT

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu,
9:10-kor Ábel ébredezik?????????? Mit nem adnék én ezért!!!!
Lili általában fél 7-kor felkel. Ma mondjuk fél 8-kor, de hát akkor is a 9 óra mennyivel barátibb....
Mondjuk szeptembertől ovi, akkor meg nem lesz olyan nagy baj, hogy korán kel. Minél hamarabb beviszem, annál hamarabb tudok majd érte menni. Bár azt hiszem a munkaidő kevésbé fog érdekelni.

KépKép
KépKép
KépKép
linacska
 
 


Linácska!

Ábel 5:45-kor kel, odavesszük közénk, kicsi játék. Apa indul 6:30 körül munkába, kikísérjük, apa ölében ülve kiállnak a garázsból, elköszönés, integetés, kicsi játék kinnt, hinta...., majd reggeli. 7: 45 körül kidől és alszik. :lol: :lol:

Így már nem annyira irigylendő ugye?????? :P

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu!

Pedig már engem is kezdett elönteni a sárga irigység,hogy Ábel ilyen sokáig tudja húzzni a lóbőrt! :lol: Lázár is általában 6:30 fele kell, maj d11.30körül ebéd utána alvás kb'15 óráig.Utána este kb 9.30fele szokott kidölni!
nicci
 
 

Vissza: Fogamzás

Jegyzetfüzet: